О внесении дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 7 февраля 2001 года № 549
Указ Президента Республики Казахстан от 4 июля 2009 года № 842
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики Казахстан и
республиканской печати
В целях урегулирования вопросов по округлению тиынов при наличной форме платежей на территории Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЮ :
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 7 февраля 2001 года № 549 «О некоторых вопросах функционирования национальной валюты Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 6, ст. 56) следующее дополнение:
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
«5-1. Установить, что при наличной форме платежей, за исключением выплат, предусмотренных пунктом 5 настоящего Указа, применяется арифметический метод округления суммы платежей (сумму тиын до 50 тиынов округлять до 0; от 50 тиын и выше округлять до 1 тенге).».
2. Настоящий Указ вводится в действие по истечении десяти
календарных дней после первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан                             Н. Назарбаев

Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 7 ақпандағы N 549 Жарлығына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 4 шілдедегі N 842 Жарлығы
Қазақстан Республикасы Президенті
мен Үкіметі актілерінің жинағында
және республикалық баспасөзде
жариялануға тиіс
Қазақстан Республикасының аумағында қолма-қол төлемдер нысаны кезінде тиындарды дөңгелектеу жөніндегі мәселелерді реттеу мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Қазақстан Республикасының ұлттық валютасын қолданудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 7 ақпандағы N 549 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., N 6, 56-құжат) мынадай толықтыру енгізілсін:
мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:
"5-1. Осы Жарлықтың 5-тармағында көзделген төлемдерді қоспағанда, қолма-қол төлемдер нысаны кезінде төлемдер сомасын дөңгелектеудің арифметикалық әдісі қолданылатыны белгіленсін (50 тиынға дейінгі тиын сомасы 0-ге дейін; 50 тиыннан бастап және одан жоғары 1 теңгеге дейін дөңгелектелсін).".
2. Осы Жарлық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                        Н. Назарбаев