О внесении изменений и дополнения в некоторые акты Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 6 мая 2013 года № 561.
Подлежит опубликованию в
Собрании актов Президента
и Правительства Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнение, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н.Назарбаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 6 мая 2013 года № 561
Изменения и дополнение,
которые вносятся в некоторые акты
Президента Республики Казахстан
1. В Указ Президента Республики Казахстан от 20 ноября 1996 года № 3228 "О воинских символах Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Внутренних войск Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Службы охраны Президента Республики Казахстан и Республиканской гвардии":
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В целях введения единой системы государственной идентификации Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Министерства внутренних дел, Внутренних войск Министерства внутренних дел, Службы охраны Президента Республики Казахстан и Республиканской гвардии ПОСТАНОВЛЯЮ:";
подпункт 2) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"2) боевые знамена соединений и частей Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Республиканской гвардии, региональных командований, соединений и частей Внутренних войск Министерства внутренних дел, знамена Министерства внутренних дел Республики Казахстан и подчиненных ему органов;";
подпункт 2) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2) описание боевых знамен соединений и частей Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Республиканской гвардии, региональных командований соединений и частей Внутренних войск Министерства внутренних дел (пункт 3 настоящего Указа);";
в пункте 5:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) флаги Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Министерства внутренних дел, Внутренних войск Министерства внутренних дел и Республиканской гвардии устанавливаются в кабинетах заместителя Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан - Директора Пограничной службы, Министра внутренних дел Республики Казахстан, Главнокомандующего Внутренними войсками Министерства внутренних дел, Командующего Республиканской гвардией, выносятся (выставляются) на парады войск и в других необходимых случаях, связанных с участием Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Министерства внутренних дел, Внутренних войск Министерства внутренних дел Республики Казахстан и Республиканской гвардии;";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) приказами или иными актами заместителя Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан - Директора Пограничной службы, Министра внутренних дел Республики Казахстан, Главнокомандующего Внутренними войсками Министерства внутренних дел и Начальника Службы охраны Президента Республики Казахстан, Командующего Республиканской гвардией могут предусматриваться и другие случаи обязательного воспроизведения изображений символов Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Министерства внутренних дел, Внутренних войск Министерства внутренних дел, Службы охраны Президента Республики Казахстан и Республиканской гвардии.".

Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 6 мамырдағы № 561 Жарлығы.
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкіметі актілерінің
жинағында жариялануға тиіс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтыру бекітілсін.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2013 жылғы 6 мамырдағы
№ 561 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтыру
1. "Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ішкі әскерлерінің, Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметінің және Республикалық ұланның әскери нышандары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 20 қарашадағы № 3228 Жарлығына:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігін, Ішкі істер министрлігінің Ішкі әскерлерін, Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметін және Республикалық ұланды мемлекеттік сәйкестендірудің бірыңғай жүйесін енгізу мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:";
1-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің құрамалары мен бөлімдерінің, Республикалық ұланның, Ішкі істер министрлігі Ішкі әскерлерінің өңірлік қолбасшылықтарының, құрамалары мен бөлімдерінің жауынгерлік жалаулары, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің және оған бағынысты органдардың жалаулары;";
2-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің құрамалары мен бөлімдерінің, Республикалық ұланның, Ішкі істер министрлігі Ішкі әскерлерінің өңірлік қолбасшылықтарының құрамалары мен бөлімдерінің жауынгерлік жалауларының сипаттамасы (осы Жарлықтың 3-тармағы);";
5-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара
қызметінің, Ішкі істер министрлігінің, Ішкі істер министрлігі Ішкі әскерлерінің және Республикалық ұланның тулары Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының орынбасары Шекара қызметі директорының, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің, Ішкі істер министрлігі Ішкі әскерлер Бас қолбасшысының Республикалық ұлан қолбасшысының кабинеттеріне қойылады, әскерлердің шеруіне және Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің Ішкі істер министрлігінің, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ішкі әскерлері мен Республикалық ұланның қатысуымен байланысты басқа да қажетті жағдайларда алып шығарылады (тігіледі);";
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының орынбасары - Шекара қызметі директорының, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің, Ішкі істер министрлігі Ішкі әскерлерінің Бас қолбасшысы мен Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі бастығының, Республикалық ұлан қолбасшысының бұйрықтарымен немесе өзге де актілерімен Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің, Ішкі істер министрлігінің, Ішкі істер министрлігі Ішкі әскерлерінің, Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі мен Республикалық ұлан нышандарының бейнелерін міндетті түрде жаңғыртудың басқа да жағдайлары көзделуі мүмкін.".

2. Утратил силу Указом Президента РК от 05.05.2017 № 470.
3. Утратил силу Указом Президента РК от 31.07.2023 № 290.
4. Для служебного пользования.
5. В Указ Президента Республики Казахстан от 5 июля 2007 года № 364 "Об утверждении общевоинских уставов Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 24-25, ст. 207; 2012 г., № 51, ст. 686):
в Дисциплинарном уставе Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункты 27 и 28 изложить в следующей редакции:
"27. Заместители председателя Комитета начальников штабов Министерства обороны, Директора Пограничной службы Комитета национальной безопасности, Главнокомандующего Внутренними войсками Министерства внутренних дел, Главного военного прокурора в отношении подчиненных им военнослужащих пользуются дисциплинарными правами командующего родом войск.
28. Заместители Министра обороны, Председателя Комитета
национальной безопасности, Министра по чрезвычайным ситуациям, Командующего Республиканской гвардией, Директор Пограничной службы
Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Главнокомандующий Внутренними войсками Министерства внутренних дел, Главный военный прокурор в отношении подчиненных им военнослужащих пользуются правами Главнокомандующего видом Вооруженных Сил.".
6. В Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2011 года № 155 "О ведомственных и иных, приравненных к ним, наградах некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 55, ст. 783; 2012 г., № 36, ст. 476):
в перечне и описаниях ведомственных и иных, приравненных к ним, наград некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, утвержденных вышеназванным Указом:
в разделе 1 "Перечень ведомственных и иных, приравненных к ним, наград некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований":
в подразделе "Медали:":
пункт 12 изложить в следующей редакции:

2. Күші жойылды - ҚР Президентінің 05.05.2017 № 470 Жарлығымен.
3. Күші жойылды – ҚР Президентінің 31.07.2023 № 290 Жарлығымен.
4. Қызмет бабында пайдалану үшін.
5. "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының жалпыәскери жарғыларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 5 шілдедегі № 364 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 24-25, 207-құжат; 2012 ж., № 51, 686-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының тәртіптік жарғысында:
27 және 28-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"27. Қорғаныс министрлігі Штабтар бастықтары комитеті төрағасының, Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметі директорының, Ішкі істер министрлігі Ішкі әскерлері Бас қолбасшысының, Бас әскери прокурордың орынбасарлары өздеріне бағынысты әскери қызметшілерге қатысты әскер тегі қолбасшысының тәртіптік құқықтарын пайдаланады.
28. Қорғаныс министрінің, Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының, Төтенше жағдайлар министрінің, Республикалық ұлан қолбасшысының орынбасарлары, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің директоры, Ішкі істер министрлігі Ішкі әскерлерінің Бас Қолбасшысы, Бас әскери прокурор өздеріне бағынысты әскери қызметшілерге қатысты Қарулы Күштер түрі Бас қолбасшысының құқықтарын пайдаланады.".
6. "Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградалары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 30 қыркүйектегі № 155 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 55, 783-құжат; 2012 ж., № 36, 476-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградаларының тізбесінде және сипаттамаларында:
"Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградаларының тізбесі" деген 1-бөлімде:
"Медальдар" деген кіші бөлімде:
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"12. Главного командования Внутренних войск - Комитета Внутренних войск Министерства внутренних дел Республики Казахстан:
"Мінсіз қызметі үшін" ("За безупречную службу") I, II, III степеней.";
в подразделе "Нагрудные знаки:":
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Главного командования Внутренних войск - Комитета Внутренних войск Министерства внутренних дел Республики Казахстан:
1) "Ішкі әскерлер қызметінің уздігі" ("Отличник службы Внутренних войск") I, II степеней;
2) "Уздік спортшы-жауынгер" ("Лучший воин-спортсмен");
3) "Спортшы-жауынгер" ("Воин-спортсмен") I, II степеней.";
в разделе 2 "Описания ведомственных и иных, приравненных к ним, наград некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований (далее - Описания)":
заголовок подраздела "Медаль Комитета Внутренних войск Министерства внутренних дел Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Медаль Главного командования Внутренних войск - Комитета Внутренних войск Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
заголовок подраздела "Нагрудные знаки Комитета Внутренних войск Министерства внутренних дел Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Нагрудные знаки Главного командования Внутренних войск - Комитета Внутренних войск Министерства внутренних дел Республики Казахстан".
7. Утратил силу Указом Президента РК от 17.04.2019 № 26.
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 6 мая 2013 года № 561
ПЕРЕЧЕНЬ
должностей Министерства внутренних дел Республики Казахстан,
подлежащих замещению лицами высшего офицерского и
начальствующего состава
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 05.05.2017 № 470.

"12. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ішкі әскерлерінің Бас қолбасшылығы - Ішкі әскерлер комитеті:
I, II, III дәрежелі "Мінсіз қызметі үшін".";
"Төсбелгілер" деген кіші бөлімде:
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ішкі әскерлерінің Бас қолбасшылығы - Ішкі әскерлер комитеті:
1) I, II дәрежелі "Ішкі әскерлер қызметінің үздігі";
2) "Үздік спортшы-жауынгер";
3) І, II дәрежелі "Спортшы-жауынгер".";
"Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградаларының сипаттамалары (бұдан әрі -Сипаттамалар)" деген 2-бөлімде:
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ішкі әскерлер комитетінің медальдары" деген кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ішкі әскерлерінің Бас қолбасшылығы - Ішкі әскерлер комитетінің медалі";
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ішкі әскерлер комитетінің төсбелгілері" деген кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ішкі әскерлерінің Бас қолбасшылығы - Ішкі әскерлер комитетінің төсбелгілері".
7. Күші жойылды - ҚР Президентінің 17.04.2019 № 26 Жарлығымен.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2013 жылғы 6 мамырдағы
№ 561 Жарлығына
ҚОСЫМША
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Президентінің 05.05.2017 № 470 Жарлығымен.