О внесении изменений в указы Президента Республики Казахстан от 29 декабря 1999 года № 319 "Об утверждении текста присяги административного государственного служащего и порядка принесения присяги административными государственными служащими" и от 13 апреля 2000 года № 372 "Об утверждении текста Присяги политического государственного служащего Республики Казахстан и Порядка принесения Присяги политическими государственными служащими Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан от 24 июля 2013 года № 601. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 152
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 29.12.2015 № 152 (вводится в действие с 01.01.2016).
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести изменения в следующие указы Президента Республики  Казахстан:
1) в Указ Президента Республики Казахстан от 29 декабря 1999 года № 319 «Об утверждении текста присяги административного государственного служащего Республики Казахстан и порядка принесения присяги административными государственными служащими Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 58, ст. 561):
заголовок изложить в следующей редакции:
«Об утверждении текста присяги административного государственного служащего Республики Казахстан и Правил принесения присяги административными государственными служащими Республики Казахстан»;
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить прилагаемые:
1) текст присяги административного государственного служащего Республики Казахстан;
2) Правила принесения присяги административными государственными служащими Республики Казахстан.»;
текст присяги административного государственного служащего Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему Указу;
порядок принесения присяги административными государственными служащими Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему Указу;
2) в Указ Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2000 года № 372 «Об утверждении текста Присяги политического государственного служащего Республики Казахстан и Порядка принесения Присяги политическими государственными служащими Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 19, ст. 200; 2005 г., № 27, ст. 329):
заголовок изложить в следующей редакции:
«Об утверждении текста присяги политического государственного служащего Республики Казахстан и Правил принесения присяги политическими государственными служащими Республики Казахстан»;
преамбулу изложить в следующей редакции:

"Мемлекеттік әкімшілік қызметші антының мәтінін және Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің ант беру тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 29 желтоқсандағы № 319 және "Қазақстан Республикасының мемлекеттік саяси қызметшілері антының мәтінін және Қазақстан Республикасы мемлекеттік саяси қызметшілерінің ант беру тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 13 сәуірдегі № 372 жарлықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 24 шілдедегі № 601 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 152 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Президентінің 29.12.2015 № 152 Жарлығымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің мынадай жарлықтарына өзгерістер енгізілсін:
1) «Мемлекеттік әкімшілік қызметші антының мәтінін және Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің ант беру тәртібін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 29 желтоқсандағы № 319 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 58, 561-құжат):
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы мемлекеттік әкімшілік қызметшісі антының мәтінін және Қазақстан Республикасы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің ант беру қағидаларын бекіту туралы»;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қоса беріліп отырған:
1) Қазақстан Республикасы мемлекеттік әкімшілік қызметшісі антының мәтіні;
2) Қазақстан Республикасы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің ант беру қағидалары бекітілсін.»;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік әкімшілік қызметшісі антының мәтіні осы Жарлыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің ант беру тәртібі осы Жарлыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) «Қазақстан Республикасының мемлекеттік саяси қызметшілері антының мәтінін және Қазақстан Республикасы мемлекеттік саяси қызметшілерінің ант беру тәртібін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 13 сәуірдегі № 372 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 19, 200-құжат; 2005 ж., № 27, 329-құжат):
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы мемлекеттік саяси қызметшісі антының мәтінін және Қазақстан Республикасы мемлекеттік саяси қызметшілерінің ант беру қағидаларын бекіту туралы»;
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:

«В целях реализации Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе» ПОСТАНОВЛЯЮ:»;
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить прилагаемые:
1) текст присяги политического государственного служащего Республики Казахстан;
2) Правила принесения присяги политическими государственными служащими Республики Казахстан.»;
пункт 2 исключить;
пункт 3 изложить в следующей редакции:
«3. Текст присяги и порядок ее принесения Премьер-Министром Республики Казахстан и иными членами Правительства Республики Казахстан, Председателем и членами Конституционного Совета Республики Казахстан устанавливаются конституционными законами Республики Казахстан от 18 декабря 1995 года «О Правительстве Республики Казахстан» и от 29 декабря 1995 года «О Конституционном Совете Республики Казахстан», а также соответствующим актом Президента Республики Казахстан.
Текст присяги и порядок ее принесения Уполномоченным по правам человека устанавливаются Указом Президента Республики Казахстан от 19 сентября 2002 года № 947 «Об учреждении должности Уполномоченного по правам человека.»;
пункты 44-155-15-2 и 5-3 исключить;
текст Присяги политического государственного служащего Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему Указу;
Порядок принесения присяги политическими государственными служащими Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему Указу.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 24 июля 2013 года № 601
УТВЕРЖДЕНА
Указом Президента
Республики Казахстан
от 29 декабря 1999 года № 319
ПРИСЯГА
административного государственного служащего
Республики Казахстан
Расценивая несение государственной службы как выражение особого доверия со стороны общества и государства, осознавая свою высокую ответственность перед народом Казахстана, торжественно клянусь соблюдать Конституцию и законодательство страны, добросовестно и профессионально служить народу.
Ф. И. О.                              _____________________
(подпись, дата)
ПРИЛОЖЕНИЕ 2
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 24 июля 2013 года № 601
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 29 декабря 1999 года № 319
ПРАВИЛА
принесения присяги административными
государственными служащими Республики Казахстан 1. Общие положения
1. Каждый гражданин Республики Казахстан, впервые поступая на административную государственную службу, приносит присягу.

«Мемлекеттік қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:»;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қоса беріліп отырған:
1) Қазақстан Республикасы мемлекеттік саяси қызметшісі антының мәтіні;
2) Қазақстан Республикасы мемлекеттік саяси қызметшілерінің ант беру қағидалары бекітілсін.»;
2-тармақ алып тасталсын;
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің өзге де мүшелері, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің Төрағасы мен мүшелері антының мәтіні және ант беру тәртібі «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» 1995 жылғы 18 желтоқсандағы және «Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесi туралы» 1995 жылғы 29 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарымен, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тиісті актісімен белгіленеді.
Адам құқықтары жөніндегі уәкіл антының мәтіні және ант беру тәртібі «Адам құқықтары жөнiндегi уәкіл қызметiн белгілеу туралы» Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 19 қыркүйектегі № 947 Жарлығымен белгіленеді.»;
44-155-15-2 және 5-3-тармақтар алып тасталсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік саяси қызметшісі антының мәтіні осы Жарлыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік саяси қызметшілерінің ант беру тәртібі осы Жарлыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы Жарлық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                          Н.НАЗАРБАЕВ
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2013 жылғы 24 шілдедегі
№ 601 Жарлығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Президентінің
1999 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 319 Жарлығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің
анты
Мемлекеттік қызмет атқаруды қоғам мен мемлекет тарапынан айрықша сенім білдіру ретінде бағалап, Қазақстан халқы алдындағы өзімнің биік жауапкершілігімді сезіне отырып, елдің Конституциясы мен  заңнамасын сақтауға, халқыма адал да біліктілікпен қызмет етуге салтанатты түрде ант етемін.
А.Ә.Т. ________________________________________________________
_______________________________________________________________
(қолы, күні)
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2013 жылғы 24 шілдедегі
№ 601 Жарлығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Президентінің
1999 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 319 Жарлығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің
ант беру қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының әрбір азаматы мемлекеттік әкімшілік қызметке тұңғыш рет кіре отырып, ант береді.

2. Лица, прекратившие государственную службу, поступая на административную государственную службу вновь, принимают присягу повторно.
3. Присяга принимается административными государственными служащими в течение одного месяца со дня назначения на должность или успешного прохождения испытательного срока.
4. Административные государственные служащие приносят присягу руководителю государственного органа или по его поручению иному должностному лицу.
5. Если иное не будет решено Президентом Республики Казахстан, следующие административные государственные служащие корпуса «А» приносят присягу:
Руководителю Администрации Президента Республики Казахстан – ответственные секретари центральных исполнительных органов;
акимам областей, столицы и города республиканского значения – руководители аппаратов акимов областей, столицы и города республиканского значения; акимы городов областного значения (за исключением акимов городов, являющихся административными центрами областей), районов областей и районов в городах.
6. Председатели комитетов центральных исполнительных органов приносят присягу руководителю соответствующего центрального исполнительного органа или по его поручению иному должностному лицу.
Руководитель Хозяйственного управления Парламента Республики Казахстан и его заместители приносят присягу Управляющему делами Президента Республики Казахстан или по его поручению иному должностному лицу.
Председатели и члены ревизионных комиссий областей, столицы, города республиканского значения приносят присягу на сессии маслихата области, столицы, города республиканского значения.
Акимы городов районного значения, сел, поселков, сельских округов приносят присягу акимам районов областей.
2. Порядок принесения присяги административными
государственными служащими
7. Присяга приносится в торжественной обстановке в присутствии руководителя государственного органа или по его поручению иного должностного лица либо лиц, указанных в пунктах 5 и 6 настоящих Правил, а также работников соответствующего государственного органа (структурного подразделения). На церемонию принесения присяги могут быть приглашены иные должностные лица, представители средств массовой информации.
8. В назначенное время руководитель государственного органа или по его поручению иное должностное лицо либо лица, указанные в пунктах 5 и 6 настоящих Правил, работники соответствующего государственного органа (структурного подразделения), приглашенные должностные лица собираются в помещении, в котором установлены государственные символы Республики Казахстан – Государственный Флаг и Государственный Герб.

2. Мемлекеттік қызметті тоқтатқан адамдар мемлекеттік әкімшілік қызметке жаңадан кіре отырып, антты қайтадан береді.
3. Мемлекеттік әкімшілік қызметшілер лауазымға тағайындалған немесе сынақ мерзімінен табысты өткен күнінен бастап бір ай ішінде ант береді.
4. Мемлекеттік әкімшілік қызметшілер мемлекеттік органның басшысына немесе оның тапсырмасы бойынша өзге лауазымды адамға ант береді.
5. Егер Қазақстан Республикасының Президенті өзгедей шешім қабылдамаса, «А» корпусының мына мемлекеттік әкімшілік қызметшілері:
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысына – орталық атқарушы органдардың жауапты хатшылары;
облыстардың, астананың және республикалық маңызы бар қаланың әкiмдерiне – облыстардың, астананың және республикалық маңызы бар қаланың әкiмдері аппараттарының басшылары; облыстық маңызы бар қалалардың (облыстардың әкімшілік орталығы болып табылатын қалалардың әкімдерін қоспағанда), облыстар аудандарының және қалалардағы аудандардың әкімдері ант береді.
6. Орталық атқарушы органдар комитеттерінің төрағалары тиісті орталық атқарушы органның басшысына немесе оның тапсырмасы бойынша өзге лауазымды адамға ант береді.
Қазақстан Республикасы Парламенті Шаруашылық басқармасының басшысы және оның орынбасарлары Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқарушысына немесе оның тапсырмасы бойынша өзге лауазымды адамға ант береді.
Облыстардың, астананың, республикалық маңызы бар қаланың тексеру комиссияларының төрағалары және мүшелері облыс, астана, республикалық маңызы бар қала мәслихатының сессиясында ант береді.
Аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері облыстар аудандарының әкімдеріне ант береді.
2. Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің ант беру тәртібі
7. Ант салтанатты жағдайда мемлекеттік орган басшысының немесе оның тапсырмасы бойынша өзге лауазымды адамның не осы Қағидалардың 5 және 6-тармақтарында көрсетілген адамдардың, сондай-ақ тиісті мемлекеттік орган (құрылымдық бөлімше) қызметкерлерінің қатысуымен қабылданады. Ант беру рәсіміне өзге де лауазымды адамдар, бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдері шақырылуы мүмкін.
8. Белгіленген уақытта мемлекеттік орган басшысы немесе оның тапсырмасы бойынша өзге лауазымды адам не осы Қағидалардың 5 және 6-тармақтарында көрсетілген адамдар, тиісті мемлекеттік органның (құрылымдық бөлімшенің) қызметкерлері, шақырылған лауазымды адамдар Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздері – Мемлекеттік Ту және Мемлекеттік Елтаңба орнатылған үй-жайға жиналады.

9. Церемония принесения присяги начинается с вступительной речи руководителя государственного органа или по его поручению иного должностного лица либо лиц, указанных в пунктах 5 и 6 настоящих Правил. Представитель службы управления персоналом (кадровой службы) приглашает административных государственных служащих, вручает им бланки с текстом присяги. Затем каждый приносящий присягу административный государственный служащий зачитывает перед собравшимися текст присяги на государственном либо русском языке.
Бланк с текстом присяги с указанием даты принесения присяги, подписанный административным государственным служащим, хранится в материалах его личного дела.
После принесения присяги руководитель государственного органа или по его поручению иное должностное лицо либо лица, указанные в пунктах 5 и 6 настоящих Правил, а также приглашенные должностные лица (последние – по желанию) произносят поздравительную речь.
Церемония принесения присяги завершается исполнением Государственного Гимна Республики Казахстан, который присутствующие поют (выслушивают) стоя, при этом граждане Республики Казахстан прикладывают правую руку к сердцу.
10. В послужной список административного государственного служащего заносится соответствующая запись о принесении присяги.
ПРИЛОЖЕНИЕ 3
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 24 июля 2013 года № 601
УТВЕРЖДЕНА
Указом Президента
Республики Казахстан
от 13 апреля 2000 года № 372
ПРИСЯГА
политического государственного служащего
Республики Казахстан
Перед народом и Президентом Республики Казахстан торжественно клянусь посвятить все свои силы и знания делу процветания моей Родины, строго соблюдать Конституцию и законы государства, верно служить народу Казахстана.
Ф. И. О.                           _____________________
(подпись, дата)
ПРИЛОЖЕНИЕ 4
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 24 июля 2013 года № 601
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 13 апреля 2000 года № 372
ПРАВИЛА
принесения присяги политическими государственными
служащими Республики Казахстан 1. Общие положения
1. Политические государственные служащие приносят присягу:
1) Президенту Республики Казахстан – Премьер-Министр Республики Казахстан и иные члены Правительства Республики Казахстан; Государственный секретарь Республики Казахстан; Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан, его первый заместитель и заместители; начальник Канцелярии Президента Республики Казахстан помощники, советники Президента Республики Казахстан; Председатель Высшего Судебного Совета Республики Казахстан; руководители государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан; акимы областей, столицы и города республиканского значения;

9. Ант беру салтанаты мемлекеттік орган басшысының немесе оның тапсырмасы бойынша өзге лауазымды адамның не осы Қағидалардың 5 және 6-тармақтарында көрсетілген адамдардың кіріспе сөз сөйлеуімен басталады. Персоналды басқару қызметінің (кадр қызметінің) өкілі мемлекеттік әкімшілік қызметшілерді шақырып, оларға ант мәтіні бар бланкілерді тапсырады. Содан кейін әрбір ант беруші мемлекеттік әкімшілік қызметші жиналғандардың алдында ант мәтінін мемлекеттік тілде не орыс тілінде оқиды.
Ант берілген күні көрсетілген, мемлекеттік әкімшілік қызметшінің қолы қойылған ант мәтіні бар бланк оның жеке істері материалдарында сақталады.
Ант берілгеннен кейін мемлекеттік органның басшысы немесе оның тапсырмасы бойынша өзге лауазымды адам не осы Қағидалардың 5 және 6-тармақтарында көрсетілген адамдар, сондай-ақ шақырылған лауазымды адамдар (соңғылар – қалауы бойынша) құттықтау сөз сөйлейді. Ант беру рәсімі Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Гимнін орындаумен аяқталады, қатысушылар оны орнынан тұрып айтады (тыңдайды), бұл ретте Қазақстан Республикасының азаматтары оң қолын жүрек тұсына қояды.
10. Мемлекеттік әкімшілік қызметшінің қызметтік тізіміне ант бергені туралы тиісті жазба енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2013 жылғы 24 шілдедегі
№ 601 Жарлығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2000 жылғы 13 сәуірдегі
№ 372 Жарлығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы мемлекеттік саяси қызметшісінің
анты
Қазақстан Республикасының халқы мен Президенті алдында өз Отанымды өркендету ісіне барлық күш-жігерім мен білімімді жұмсауға, мемлекеттің Конституциясы мен заңдарын қатаң сақтауға, Қазақстан халқына адал қызмет етуге салтанатты түрде ант етемін.
А.Ә.Т. ________________________________________________________
_______________________________________________________________
(қолы, күні)
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2013 жылғы 24 шілдедегі
№ 601 Жарлығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2000 жылғы 13 сәуірдегі
№ 372 Жарлығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы мемлекеттік саяси қызметшілерінің
ант беру қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік саяси қызметшілер:
1) Қазақстан Республикасының Президентіне - Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің өзге де мүшелері; Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы; Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы, оның бірінші орынбасары мен орынбасарлары; Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесінің бастығы; Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшілері, кеңесшілері; Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің Төрағасы; Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдардың басшылары; облыстардың, астананың және республикалық маңызы бар қаланың әкімдері;

2) если иное не будет решено Президентом Республики Казахстан:
Премьер-Министру Республики Казахстан – Руководитель Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, его заместители; первые заместители и заместители министров; руководители центральных исполнительных органов, не входящих в состав Правительства Республики Казахстан, их первые заместители и заместители;
Государственному секретарю Республики Казахстан – Председатель Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, его заместитель, секретарь и члены Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан; члены Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета;
Руководителю Администрации Президента Республики Казахстан – заведующие отделами и руководители иных структурных подразделений Администрации Президента Республики Казахстан, их первые заместители и заместители; заместители начальника Канцелярии Президента Республики Казахстан; специальные представители Президента Республики Казахстан; первые заместители и заместители руководителей государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан; заместители Секретаря Совета Безопасности Республики Казахстан; директор Архива Президента Республики Казахстан и его заместители; директор Музея Первого Президента Республики Казахстан и его заместители; государственные инспекторы Администрации Президента Республики Казахстан; Уполномоченный по правам человека; руководитель Медицинского центра Управления делами Президента Республики Казахстан, его заместители; Директор «Службы центральных коммуникаций», его заместители;
акимам областей – их первые заместители и заместители; акимы городов, являющихся административными центрами областей;
акимам столицы и города республиканского значения – их первые заместители и заместители;
Министру иностранных дел Республики Казахстан – чрезвычайные и полномочные послы Республики Казахстан.
2. Должностное лицо, перед которым приносят присягу руководители аппаратов Сената и Мажилиса Парламента Республики Казахстан и их заместители, определяется бюро палат Парламента Республики Казахстан.
3. Государственный служащий при переходе его с административной государственной должности на политическую государственную должность приносит присягу.
4. Политические государственные служащие в случае перехода их на административную государственную службу, а также назначения или избрания на другие политические государственные должности, за исключением тех, которые предусматривают принесение присяги Президенту Республики Казахстан, не приносят присягу повторно.

2) егер Қазақстан Республикасының Президенті өзгедей шешім қабылдамаса:
Қазақстан Республикасының Премьер-Министріне - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысы, оның орынбасарлары; министрлердің бірінші орынбасарлары мен орынбасарлары; Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрамына кірмейтін орталық атқарушы органдардың басшылары, олардың бірінші орынбасарлары мен орынбасарлары;
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысына - Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының төрағасы, оның орынбасары, Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының хатшысы мен мүшелері; Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің мүшелері;
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысына - Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің бөлім меңгерушілері және өзге де құрылымдық бөлімшелерінің басшылары, олардың бірінші орынбасарлары мен орынбасарлары; Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесі бастығының орынбасарлары; Қазақстан Республикасы Президентінің арнаулы өкілдері; Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар басшыларының бірінші орынбасарлары мен орынбасарлары; Қазақстан Республикасы Қауіпсіздік Кеңесі хатшысының орынбасарлары; Қазақстан Республикасы Президенті мұрағатының директоры мен оның орынбасарлары; Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті мұражайының директоры мен оның орынбасарлары; Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің мемлекеттік инспекторлары; Адам құқықтары жөніндегі уәкіл; Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы Медицина орталығының басшысы, оның орынбасарлары; "Орталық коммуникациялар қызметінің" директоры, оның орынбасарлары;
облыстардың әкімдеріне - олардың бірінші орынбасарлары мен орынбасарлары; облыстардың әкімшілік орталықтары болып табылатын қалалардың әкімдері;
астананың және республикалық маңызы бар қаланың әкімдеріне - олардың бірінші орынбасарлары мен орынбасарлары;
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министріне - Қазақстан Республикасының Төтенше және Өкілетті елшілері ант береді.
2. Қазақстан Республикасы Парламентінің Сенаты және Мәжілісі аппараттарының басшылары мен олардың орынбасарлары алдында ант беретін лауазымды адамды Қазақстан Республикасы Парламенті палаталарының бюросы айқындайды.
3. Мемлекеттік қызметші мемлекеттік әкімшілік лауазымнан мемлекеттік саяси лауазымға ауысқан кезде ант береді.
4. Мемлекеттік саяси қызметшілер мемлекеттік әкімшілік қызметке ауысқан, сондай-ақ басқа мемлекеттік саяси лауазымдарға тағайындалған немесе сайланған жағдайда, Қазақстан Республикасының Президентіне ант беру көзделетіндерді қоспағанда, қайтадан ант бермейді.

2. Порядок принесения присяги политическими
государственными служащими
5. Торжественная церемония принесения присяги проводится в зале соответствующего служебного здания, отведенном для официальных церемоний и приемов.
Обязательные атрибуты при принесении присяги – Герб и Флаг Республики Казахстан.
Торжественная церемония принесения присяги начинается с вступительной речи должностного лица, принимающего присягу. Лицо, приводимое к присяге, приглашается к трибуне. Положив руку на Конституцию Республики Казахстан, он произносит или зачитывает текст присяги, затем подписывает его и передает должностному лицу, принявшему присягу.
Кроме приводимых к присяге политических государственных служащих, в зал могут быть приглашены иные должностные лица, представители средств массовой информации.
Текст присяги, надлежаще оформленный и отпечатанный на государственном и русском языках, произносится на одном из этих языков по выбору лица, приводимого к присяге.
После принесения присяги должностное лицо, принимавшее присягу, произносит краткую поздравительную речь.
Церемония принесения присяги завершается исполнением Государственного Гимна Республики Казахстан, который присутствующие поют (выслушивают) стоя, при этом граждане Республики Казахстан прикладывают правую руку к сердцу.

2. Мемлекеттік саяси қызметшілердің ант беру тәртібі
5. Ант берудің салтанатты рәсімі ресми рәсімдер мен қабылдауларға арналған тиісті қызметтік ғимараттың залында өткізіледі.
Ант беру кезінде болуға тиісті міндетті атрибуттар - Қазақстан Республикасының Елтаңбасы мен Туы.
Ант беру салтанатты антты қабылдаушы лауазымды адамның кіріспе сөзімен басталады. Ант беретін адам мінберге шақырылады. Қазақстан Республикасының Конституциясына қолын қойып тұрып, ол анттың мәтінін айтады немесе оқып береді, содан соң оған қол қояды және антты қабылдаған лауазымды адамға береді.
Залға Ант беретін мемлекеттік саяси қызметшілерден басқа өзге де лауазымды адамдар, бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдері шақырылуы мүмкін.
Тиісінше ресімделген және мемлекеттік тілде және орыс тілінде басылған анттың мәтіні ант берушінің қалауы бойынша осы тілдердің бірінде айтылады.
Ант бергеннен кейін антты қабылдаған лауазымды адам қысқаша құттықтау сөз сөйлейді.
Ант беру рәсімі Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Гимнінің орындалуымен аяқталады, қатысушылар оны орнынан тұрып айтады (тыңдайды), бұл ретте Қазақстан Республикасының азаматтары оң қолын жүрек тұсына қояды.