О проведении акимами отчетных встреч с населением
Указ Президента Республики Казахстан от 15 августа 2013 года № 615. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 5 февраля 2016 года № 190
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 05.02.2016 № 190 (вводится в действие с 01.01.2016).
В соответствии со статьями 17 и 21 Конституционного закона Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года «О Президенте Республики Казахстан» и в целях дальнейшей демократизации казахстанского общества, информированности населения о проводимых в стране реформах, повышения ответственности и подотчетности исполнительных органов перед населением, широкого вовлечения народа в процесс государственного управления ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Акимам всех уровней ежегодно в течение первого квартала проводить отчетные встречи с населением, в ходе которых информировать о реализации проводимых в стране реформ, социально-экономическом развитии соответствующей административно-территориальной единицы за истекший год, задачах и основных направлениях ее дальнейшего развития.
Сноска. Пункт 1 в редакции Указа Президента РК от 02.04.2014 № 776 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Исключен Указом Президента РК от 02.04.2014 № 776 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
3. Акимам областей, города республиканского значения, столицы не позднее месяца со дня проведения отчетных встреч с населением с учетом итогов встреч нижестоящих акимов за отчетный год информировать Администрацию Президента и Правительство Республики Казахстан об их результатах.
3-1. Администрации Президента Республики Казахстан обеспечить проведение заинтересованными государственными органами анализа уровня и динамики социально-экономического и индустриально-инновационного развития городов Астаны, Алматы и областей на основе статистических данных.
Сноска. Указ дополнен пунктом 3-1 в соответствии с Указом Президента РК от 02.04.2014 № 776 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
4. Правительству Республики Казахстан обеспечить:
1) участие членов Правительства Республики Казахстан, руководителей центральных государственных органов, национальных холдингов и компаний на отчетных встречах с населением акимов областей, города республиканского значения, столицы;
2) по согласованию с Администрацией Президента Республики Казахстан принятие мер по решению проблем, поднятых населением, по итогам отчетных встреч с населением.

Әкімдердің халыққа есеп беру кездесулерін өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 15 тамыздағы № 615 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 5 ақпандағы № 190 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Президентінің 05.02.2016 № 190 Жарлығымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
«Қазақстан Республикасының Президенті туралы» 1995 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 17 және 21-баптарына сәйкес және қазақстандық қоғамды одан әрі демократияландыру, халықты елде жүргізіліп жатқан реформалар туралы хабардар ету, атқарушы органдардың халық алдындағы жауапкершілігі мен есептілігін арттыру, халықты мемлекеттік басқару процесіне кеңінен тарту мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Барлық деңгейдегі әкімдер жыл сайын, бірінші тоқсан ішінде халыққа есеп беру кездесулерін өткізіп, олардың барысында елде жүргізіліп жатқан реформалардың іске асырылуы, тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің өткен жылдағы әлеуметтік-экономикалық дамуы, оны одан әрі дамытудың міндеттері мен негізгі бағыттары туралы хабардар етсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Президентінің 02.04.2014 № 776 Жарлығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Алып тасталды - ҚР Президентінің 02.04.2014 № 776 Жарлығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың әкімдері халыққа есеп беру кездесулері өткізілген күннен бастап бір айдан кешіктірмей төмен тұрған әкімдер кездесулерінің есепті жылдағы қорытындыларын ескере отырып, Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігін және Үкіметін оның нәтижелері туралы хабардар етсін.
3-1. Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі мүдделі мемлекеттік органдардың статистикалық деректер негізінде, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әлеуметтік-экономикалық және индустриялық-инновациялық даму деңгейі мен серпініне талдау жүргізуін қамтамасыз етсін.
Ескерту. Жарлық 3-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Президентінің 02.04.2014 № 776 Жарлығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) облыстар, республикалық маңызы бар қала, астана әкімдерінің халыққа есеп беру кездесулеріне Қазақстан Республикасы Үкіметі мүшелерінің, орталық мемлекеттік органдар, ұлттық холдингтер мен компаниялар басшыларының қатысуын;
2) Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігімен келісім бойынша халыққа есеп беру кездесулерінің қорытындылары бойынша халық көтерген проблемаларды шешу жөнінде шаралар қабылдауды қамтамасыз етсін.

5. Акимам областей, города республиканского значения, столицы и их заместителям принимать участие на отчетных встречах с населением акимов районов (городов областного значения), районов в городах по итогам года в первом квартале, следующего за отчетным годом.
6. Признать утратившим силу Указ Президента Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 1546 «О проведении отчетных встреч руководителей местных исполнительных органов с населением» (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 14, ст. 154).
7. Настоящий Указ вводится в действие с 1 октября 2013 года.
Президент
Республики Казахстан                           Н. НАЗАРБАЕВ

5. Облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың әкімдері және олардың орынбасарлары аудандар (облыстық маңызы бар қалалар), қалалардағы аудандар әкімдерінің жылдың қорытындылары бойынша есепті жылдан кейінгі бірінші тоқсандағы халыққа есеп беру кездесулеріне қатыссын.
6. «Жергілікті атқарушы органдар басшыларының халыққа есеп беру кездесулерін өткізу туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 1546 Жарлығының күші жойылды деп танылсын (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 14, 154-құжат).
7. Осы Жарлық 2013 жылғы 1 қазаннан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                          Н.Назарбаев