О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 25 июля 2006 года № 155 "Об утверждении Положения о специальном представителе Президента Республики Казахстан на комплексе "Байконур"
Указ Президента Республики Казахстан от 12 сентября 2013 года № 643
В целях совершенствования системы государственного управления Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 25 июля 2006 года № 155 "Об утверждении Положения о специальном представителе Президента Республики Казахстан на комплексе "Байконур" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 27, ст. 277; 2008 г., № 16, ст. 145) следующие изменения и дополнения:
в Положении о специальном представителе Президента Республики Казахстан на комплексе "Байконур", утвержденном названным Указом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Специальный представитель при осуществлении своей деятельности взаимодействует с Казахстанско-Российской Межправительственной комиссией по комплексу "Байконур", Координационным советом комплекса "Байконур", государственными органами, государственными учреждениями, организациями и должностными лицами Республики Казахстан и Российской Федерации, а также с главой администрации г. Байконыр, органами и организациями других государств, осуществляющими свою деятельность на комплексе "Байконур".";
в пункте 9:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) анализирует эффективность деятельности казахстанских государств венных органов, учреждений и организаций с государственной долей участия на комплексе "Байконур" по обеспечению соблюдения юрисдикции Республики Казахстан и конституционных прав граждан Республики Казахстан на комплексе "Байконур", вносит Президенту Республики Казахстан и в Администрацию Президента соответствующие предложения;";
подпункты 5), 8), 9) исключить;
подпункты 11), 12) изложить в следующей редакции:
"11) осуществляет общую координацию и контроль реализации государственных программ и проектов социально-экономического развития города Байконыр, поселков Торетам и Акай;
12) согласовывает проекты решений центральных и местных исполнительных государственных органов, затрагивающих вопросы соблюдения юрисдикции Республики Казахстан и конституционных прав граждан Республики Казахстан на комплексе "Байконур".";
в пункте 10:
подпункты 11), 12) изложить в следующей редакции:
"11) вносить предложения на рассмотрение Казахстанско-Российской Межправительственной комиссии по комплексу "Байконур";

"Байқоңыр" кешеніндегі Қазақстан Республикасы Президентінің арнаулы өкілі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 25 шілдедегі № 155 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 12 қыркүйектегі № 643 Жарлығы
Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін жетілдіру мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Байқоңыр" кешеніндегі Қазақстан Республикасы Президентінің арнаулы өкілі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 25 шілдедегі № 155 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 27, 277-құжат; 2008 ж., № 16, 145-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің "Байқоңыр" кешеніндегі арнаулы өкілі туралы ережеде:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Арнаулы өкіл өз қызметін жүзеге асыру кезінде "Байқоңыр" кешені жөніндегі Қазақстан-Ресей үкіметаралық комиссиясымен, "Байқоңыр" кешенінің үйлестіру кеңесімен, Қазақстан Республикасының және Ресей Федерациясының мемлекеттік органдарымен, мемлекеттік мекемелерімен, ұйымдарымен және лауазымды адамдарымен, сондай-ақ Байқоңыр қаласы әкімшілігінің басшысымен, өз қызметін "Байқоңыр" кешенінде жүзеге асыратын басқа да мемлекеттердің органдарымен және ұйымдарымен өзара іс-қимыл жасайды.";
9-тармақта:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) "Байқоңыр" кешеніндегі қазақстандық мемлекеттік органдардың, мекемелердің және мемлекеттік қатысу үлесі бар ұйымдардың "Байқоңыр" кешенінде Қазақстан Республикасы заңдық құзыретінің және Қазақстан Республикасы азаматтарының конституциялық құқықтарының сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі қызметінің тиімділігіне талдау жасайды, Қазақстан Республикасының Президентіне және Президент Әкімшілігіне тиісті ұсыныстар енгізеді;";
5), 8), 9) тармақшалар алып тасталсын;
11), 12) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"11) мемлекеттік бағдарламалар мен Байқоңыр қаласын, Төретам және Ақай кенттерін әлеуметтік-экономикалық дамыту жобаларының іске асырылуын жалпы үйлестіру мен бақылауды жүзеге асырады;
12) орталық және жергілікті атқарушы мемлекеттік органдардың "Байқоңыр" кешенінде Қазақстан Республикасы заңдық құзыретінің және Қазақстан Республикасы азаматтарының конституциялық құқықтарының сақталу мәселелерін қозғайтын шешімдерінің жобаларын келіседі.";
10-тармақта:
11), 12) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"11) "Байқоңыр" кешені жөніндегі Қазақстан-Ресей үкіметаралық комиссиясының қарауына ұсыныстар енгізуге;

12) получать документы заседаний Казахстанско-Российской Межправительственной комиссии по комплексу "Байконур" и Координационного совета комплекса "Байконур", а также необходимые нормативные правовые акты главы администрации города Байконыр и другие нормативные правовые акты Российской Федерации в отношении комплекса "Байконур";";
дополнить подпунктами 16), 17) и 18) следующего содержания:
"16) вносить предложения о привлечении к ответственности должностных лиц Республики Казахстан за непринятие необходимых мер по обеспечению юрисдикции Республики Казахстан;
17) вносить Президенту Республики Казахстан представление на награждение отдельных лиц государственными наградами, присвоение почетных и иных званий соответствующим лицам;
18) вручать по поручению Президента Республики Казахстан государственные награды Республики Казахстан.".
2. Правительству Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) привести свои ранее изданные акты в соответствие с настоящим Указом;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего Указа.
3. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
4. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н. НАЗАРБАЕВ

12) "Байқоңыр" кешені жөніндегі Қазақстан-Ресей үкіметаралық комиссиясының және "Байқоңыр" кешенінің үйлестіру кеңесі отырыстарының құжаттарын, сондай-ақ Байқоңыр қаласының әкімшілігі басшысының қажетті нормативтік құқықтық актілерін және Ресей Федерациясының "Байқоңыр" кешеніне қатысты басқа да нормативтік құқықтық актілерін алуға;";
14) тармақшадағы "беруге құқығы бар." деген сөздер "беруге;" деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 16), 17) және 18) тармақшалармен толықтырылсын:
"16) Қазақстан Республикасының заңдық құзыретін қамтамасыз ету бойынша қажетті шаралар қабылдамағаны үшін Қазақстан Республикасының лауазымды адамдарын жауапкершілікке тарту туралы ұсыныстар енгізуге;
17) Қазақстан Республикасының Президентіне жекелеген адамдарды мемлекеттік наградалармен марапаттау, тиісті адамдарға құрметті және өзге де атақтар беру жөнінде ұсыныс енгізуге;
18) Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградаларын тапсыруға құқығы бар.".
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) өзінің бұрын шығарылған актілерін осы Жарлыққа сәйкес келтірсін;
2) осы Жарлықтан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
3. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                    Н.Назарбаев