О подписании Протокола о внесении изменения в Соглашение между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о статусе города Байконур, порядке формирования и статусе его органов исполнительной власти от 23 декабря 1995 года
Указ Президента Республики Казахстан от 18 июня 2014 года № 843
Подлежит опубликованию в Собрании
актов Президента и Правительства
Республики Казахстан
В соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 мая 2005 года "О международных договорах Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Одобрить прилагаемый проект Протокола о внесении изменения в Соглашение между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о статусе города Байконур, порядке формирования и статусе его органов исполнительной власти от 23 декабря 1995 года.
2. Уполномочить Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан Атамкулова Бейбута Бакировича подписать от имени Республики Казахстан Протокол о внесении изменения в Соглашение между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о статусе города Байконур, порядке формирования и статусе его органов исполнительной власти от 23 декабря 1995 года, разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
Сноска. Пункт 2 в редакции Указа Президента РК от 23.12.2016 № 393.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н.Назарбаев
ОДОБРЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 18 июня 2014 года № 843
Проект
Протокол
о внесении изменения в Соглашение
между Республикой Казахстан и Российской Федерацией
о статусе города Байконур, порядке формирования и статусе
его органов исполнительной власти от 23 декабря 1995 года
Республика Казахстан и Российская Федерация, именуемые в дальнейшем "Стороны",
руководствуясь статьей 24 Соглашения между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о статусе города Байконур, порядке формирования и статусе его органов исполнительной власти от 23 декабря 1995 года (далее - Соглашение),
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Внести в Соглашение следующее изменение:
пункт 3 статьи 10 Соглашения изложить в следующей редакции:
"3. На период аренды комплекса «Байконур» на территории города Байконыр функционируют следующие государственные органы Республики Казахстан: суд, прокуратура, подразделение Аэрокосмического комитета Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, Специальный представитель Президента Республики Казахстан на комплексе «Байконур», подразделение Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан, подразделение Национального Банка Республики Казахстан, подразделение Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (в части, касающейся осуществления функций в сфере таможенного дела), Отдел по делам обороны города Байконыр Кызылординской области (с функциями прежнего военного комиссариата), подразделение органов внутренних дел Республики Казахстан, подразделение уполномоченного органа Республики Казахстан в области охраны окружающей среды, подразделение Министерства юстиции Республики Казахстан, представитель уполномоченного органа по контролю за использованием и охраной земель местного исполнительного органа Кызылординской области, подразделение Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, подразделение Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, подразделение Администратора судов по Кызылординской области Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан), подразделение Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, подразделение Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан, Байконырский филиал Кармакшинского районного отдела занятости и социальных программ.
Указанные государственные органы Республики Казахстан не подлежат перерегистрации в администрации города Байконыр.
В случае изменения наименований и (или) функций указанных государственных органов Республики Казахстан, Казахстанская сторона незамедлительно уведомляет об этом Российскую сторону по дипломатическим каналам.
Перечень государственных органов Республики Казахстан на территории города Байконыр, предусмотренный настоящим пунктом, может быть изменен и дополнен по соглашению между Сторонами, которое оформляется путем обмена нотами.".
Сноска. Статья 1 с изменениями, внесенными указами Президента РК от 09.10.2015 № 97; от 30.09.2016 № 348; от 23.12.2016 № 393.

1995 жылғы 23 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Байқоңыр қаласының мәртебесі және ондағы атқарушы өкімет органдарын құрудың тәртібі мен олардың мәртебесі туралы келісімге өзгеріс енгізу туралы хаттамаға қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 18 маусымдағы № 843 Жарлығы
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкіметі актілерінің
жинағында жариялануға тиіс
"Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы" 2005 жылғы 30 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған 1995 жылғы 23 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Байқоңыр қаласының мәртебесі және ондағы атқарушы өкімет органдарын құрудың тәртібі мен олардың мәртебесі туралы келісімге өзгеріс енгізу туралы хаттаманың жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі Бейбіт Бәкірұлы Атамқұловқа 1995 жылғы 23 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Байқоңыр қаласының мәртебесі және ондағы атқарушы өкімет органдарын құрудың тәртібі мен олардың мәртебесі туралы келісімге өзгеріс енгізу туралы хаттамаға қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат бере отырып, Қазақстан Республикасының атынан қол қоюға өкілеттік берілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Президентінің 23.12.2016 № 393 Жарлығымен.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                     Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2014 жылғы 18 маусымдағы
№ 843 Жарлығымен
МАҚҰЛДАНҒАН
Жоба
1995 жылғы 23 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы мен Ресей
Федерациясы арасындағы Байқоңыр қаласының мәртебесі және ондағы
атқарушы өкімет органдарын құрудың тәртібі мен олардың
мәртебесі туралы келісімге өзгеріс енгізу туралы хаттама
Бұдан әрі "Тараптар" деп аталатын Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы, 1995 жылғы 23 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Байқоңыр қаласының мәртебесі және ондағы атқарушы өкімет органдарын құрудың тәртібі мен олардың мәртебесі туралы келісімнің (бұдан әрі - Келісім) 24-бабын басшылыққа ала отырып, төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Келісімге мынадай өзгеріс енгізілсін:
Келісімнің 10-бабының 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. «Байқоңыр» кешені жалға берілген кезеңде Байқоңыр қаласының аумағында Қазақстан Республикасының мынадай мемлекеттік органдары жұмыс істейді: сот, прокуратура, Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Аэроғарыш комитетінің бөлімшесі, «Байқоңыр» кешеніндегі Қазақстан Республикасы Президентінің арнаулы өкілі, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің бөлімшесі, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бөлімшесі, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің бөлімшесі (кеден ісі саласындағы функцияларды жүзеге асыруға қатысты бөлігінде), Қызылорда облысы Байқоңыр қаласының Қорғаныс істері жөніндегі бөлімі (бұрын болған әскери комиссариаттың функцияларымен), Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының бөлімшесі, Қазақстан Республикасының қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органының бөлімшесі, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің бөлімшесі, Қызылорда облысының жергілікті атқарушы органының жердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау жөніндегі уәкілетті органының өкілі, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің бөлімшесі, Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің бөлімшесі, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының) Қызылорда облысы бойынша Соттар әкімшісінің бөлімшесі, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің бөлімшесі, Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің бөлімшесі, Қармақшы аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің Байқоңыр филиалы.
Қазақстан Республикасының аталған мемлекеттік органдары Байқоңыр қаласы әкімшілігінде қайта тіркелуге жатпайды.
Қазақстан Республикасының аталған мемлекеттік органдарының атаулары және (немесе) функциялары өзгерген жағдайда Қазақстан тарапы бұл туралы Ресей тарапын дипломатиялық арналар арқылы дереу хабардар етеді.
Осы тармақта көзделген Байқоңыр қаласының аумағындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарының тізбесі Тараптар арасында ноталар алмасу арқылы ресімделетін келісім бойынша өзгертілуі және толықтырылуы мүмкін.".
1-бапқа өзгерістер енгізілді - ҚР Президентінің 30.09.2016 № 348; 23.12.2016 № 393 Жарлықтарымен.

Статья 2
Настоящий Протокол вступает в силу в порядке, предусмотренном статьей 26 Соглашения.
Совершено в городе _____________ "__" 20__ года в двух экземплярах, каждый на казахском и русском языках, причем оба текста имеют одинаковую силу.
За Республику Казахстан
За Российскую Федерацию

2-бап
Осы Хаттама Келісімнің 26-бабында көзделген тәртіппен күшіне енеді.
20__ жылғы "___" _________ қаласында әрқайсысы қазақ және орыс тілдерінде екі данада жасалды, әрі екі мәтіннің де бірдей күші бар.
Қазақстан Республикасы үшін          Ресей Федерациясы үшін