О внесении изменений в некоторые указы Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 7 августа 2018 года № 727.
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 19 июня 2018 года № 702 "О некоторых вопросах административно-территориального устройства Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 7 августа 2018 года № 727
ИЗМЕНЕНИЯ, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан
1. В Указе Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года № 29 "О мерах по дальнейшей оптимизации системы государственных органов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 1, ст. 2):
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению к настоящему Указу.
2. Утратил силу Указом Президента РК от 31.07.2023 № 290.
3. В Указе Президента Республики Казахстан от 28 марта 2003 года № 1050 "Об образовании Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 12, ст. 130):
в Положении о Комитете по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Комитет имеет управления по правовой статистике и специальным учетам в городах Астане, Алматы и Шымкенте, областях и приравненные к ним специализированные подразделения (далее - территориальные органы), которые в своей деятельности подчиняются председателю Комитета.".
4. В Указе Президента Республики Казахстан от 13 октября 2017 года № 563 "О некоторых вопросах органов прокуратуры Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2017 г., № 47-48-49, ст. 313):
1) в Положении о Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
главу 6 изложить в следующей редакции:
"6. Перечень прокуратур областей и приравненных к ним (прокуратуры городов республиканского значения и столицы Республики Казахстан, главные военная и транспортная прокуратуры)
1) Прокуратура Акмолинской области;
2) Прокуратура Актюбинской области;
3) Прокуратура Алматинской области;

Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 7 тамыздағы № 727 Жарлығы.
"Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 19 маусымдағы № 702 Жарлығына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістер бекітілсін.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2018 жылғы 7 тамыздағы
№ 727 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР
1. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүйесін одан әрі оңтайландыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 22 қаңтардағы № 29 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 1, 2-құжат):
2-қосымша осы Жарлықтың қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Күші жойылды – ҚР Президентінің 31.07.2023 № 290 Жарлығымен.
3. "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетін құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 28 наурыздағы № 1050 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., № 12, 130-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті туралы ережеде:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Комитеттің Астана, Алматы және Шымкент қалаларында, облыстарда құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі басқармалары және оларға теңестірілген мамандандырылған бөлімшелері (бұдан әрі – аумақтық органдар) болады, олар өз қызметінде Комитет төрағасына бағынады.".
4. "Қазақстан Республикасы прокуратура органдарының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 13 қазандағы № 563 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2017 ж., № 47-48-49, 313-құжат):
1) жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы туралы ережеде:
6-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Облыстар прокуратураларының және оларға теңестірілген прокуратуралардың (республикалық маңызы бар қалалар мен Қазақстан Республикасы астанасының прокуратуралары, бас әскери және көлік прокуратуралары) тізбесі
1) Ақмола облысының прокуратурасы;
2) Ақтөбе облысының прокуратурасы;
3) Алматы облысының прокуратурасы;

4) Прокуратура Атырауской области;
5) Прокуратура Восточно-Казахстанской области;
6) Прокуратура Жамбылской области;
7) Прокуратура Западно-Казахстанской области;
8) Прокуратура Карагандинской области;
9) Прокуратура Костанайской области;
10) Прокуратура Кызылординской области;
11) Прокуратура Мангистауской области;
12) Прокуратура Павлодарской области;
13) Прокуратура Северо-Казахстанской области;
14) Прокуратура Туркестанской области;
15) Прокуратура города Астаны;
16) Прокуратура города Алматы;
17) Прокуратура города Шымкента;
18) Главная военная прокуратура;
19) Главная транспортная прокуратура.";
2) в Перечень должностей системы органов прокуратуры, которым присваиваются классные чины, а также соответствующие им предельные классные чины, утвержденный вышеназванным Указом (с грифом "Для служебного пользования").
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 7 августа 2018 года №727
ПРИЛОЖЕНИЕ 2
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 22 января 1999 года № 29
ОБЩАЯ ШТАТНАЯ ЧИСЛЕННОСТЬ
прокуратуры Республики Казахстан
Прокуратура Республики Казахстан, в том числе: Генеральная прокуратура, Академия правоохранительных органов, органы прокуратуры, Комитет по правовой статистике и специальным учетам, территориальные органы Комитета по правовой статистике и специальным учетам

4) Атырау облысының прокуратурасы;
5) Шығыс Қазақстан облысының прокуратурасы;
6) Жамбыл облысының прокуратурасы;
7) Батыс Қазақстан облысының прокуратурасы;
8) Қарағанды облысының прокуратурасы;
9) Қостанай облысының прокуратурасы;
10) Қызылорда облысының прокуратурасы;
11) Маңғыстау облысының прокуратурасы;
12) Павлодар облысының прокуратурасы;
13) Солтүстік Қазақстан облысының прокуратурасы;
14) Түркістан облысының прокуратурасы;
15) Астана қаласының прокуратурасы;
16) Алматы қаласының прокуратурасы;
17) Шымкент қаласының прокуратурасы;
18) Бас әскери прокуратура;
19) Бас көлік прокуратурасы.";
2) жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Сыныптық шендер берілетін прокуратура органдары жүйесі лауазымдарының, сондай-ақ оларға сәйкес келетін шекті сыныптық шендердің тізбесіне ("Қызметтік пайдалану үшін" деген белгісімен).
Қазақстан Республикасы Президентінің
2018 жылғы 7 тамыздағы
№ 727 Жарлығына
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
1999 жылғы 22 қаңтардағы
№ 29 Жарлығына
2-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы прокуратурасының
ЖАЛПЫ ШТАТ САНЫ
Қазақстан Республикасының прокуратурасы, оның ішінде: Бас прокуратура, Құқық қорғау органдары академиясы, прокуратура органдары, Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитет, Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеттің аумақтық органдары