О создании Государственной комиссии по восстановлению экономического роста при Президенте Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 27 мая 2020 года № 340. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 3 января 2024 года № 429.
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 03.01.2024 № 429 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В целях разработки предложений по восстановлению экономического роста в условиях новой экономической реальности ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Создать Государственную комиссию по восстановлению экономического роста при Президенте Республики Казахстан (далее – Комиссия) в следующем составе:
Мамин Аскар Узакпаевич – Премьер-Министр Республики Казахстан, председатель Комиссии
Смаилов Алихан Асханович – Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, заместитель председателя
Иргалиев Асет Арманович – первый вице-министр национальной экономики Республики Казахстан, секретарь
Исекешев Асет Орентаевич – помощник Президента Республики Казахстан – Секретарь Совета Безопасности Республики Казахстан
Дуйсенова Тамара Босымбековна - помощник Президента Республики Казахстан – заведующий Отделом по контролю за рассмотрением обращений Администрации Президента Республики Казахстан
Досаев Ерболат Аскарбекович – Председатель Национального Банка Республики Казахстан
Скляр Роман Васильевич – Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Тугжанов Ералы Лукпанович – Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Есимов Ахметжан Смагулович – председатель правления акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" (по согласованию)
Сулейменов Тимур Муратович – заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан
Абылкасымова Мадина Ерасыловна – Председатель Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
Аймагамбетов Асхат Канатович – Министр образования и науки Республики Казахстан
Атамкулов Бейбут Бакирович – Министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Цой Алексей Владимирович - Министр здравоохранения Республики Казахстан
Даленов Руслан Ерболатович – Министр национальной экономики Республики Казахстан
Жамаубаев Ерулан Кенжебекович – Министр финансов Республики Казахстан
Жумагалиев Аскар Куанышевич – Министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Мирзагалиев Магзум Маратович – Министр экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Ногаев Нурлан Аскарович – Министр энергетики Республики Казахстан
Нурымбетов Биржан Бидайбекович – Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Омаров Сапархан Кесикбаевич – Министр сельского хозяйства Республики Казахстан
Султанов Бахыт Турлыханович – Министр торговли и интеграции Республики Казахстан
Перепечина Ольга Валентиновна – депутат Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
Сабильянов Нуртай Салихович – депутат Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
Журсунов Рустам Манарбекович – Уполномоченный по защите прав предпринимателей Казахстана (по согласованию)
Келимбетов Кайрат Нематович – Председатель Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан
Мырзахметов Аблай Исабекович – председатель правления Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию)

Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Экономикалық өсуді қалпына келтіру жөніндегі мемлекеттік комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 27 мамырдағы № 340 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2024 жылғы 3 қаңтардағы № 429 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Президентінің 03.01.2024 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
Жаңа экономикалық ахуал жағдайында экономикалық өсуді қалпына келтіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Экономикалық өсуді қалпына келтіру жөніндегі мемлекеттік комиссия (бұдан әрі – Комиссия) мынадай құрамда құрылсын:
Мамин
Асқар Ұзақбайұлы
-
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, Комиссия төрағасы
Смайылов
Әлихан Асханұлы
-
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары, төрағаның орынбасары
Ерғалиев
Әсет Арманұлы
-
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика бірінші вице-министрі, хатшы
Исекешев
Әсет Өрентайұлы
-
Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі – Қазақстан Республикасы Қауіпсіздік Кеңесінің Хатшысы
Досаев
Ерболат Асқарбекұлы
-
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасы
Скляр
Роман Васильевич
-
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары
Тоғжанов
Ералы Лұқпанұлы
-
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары
Есімов
Ахметжан Смағұлұлы
-
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)
Сүлейменов
Тимур Мұратұлы
-
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары
Әбілқасымова
Мәдина Ерасылқызы
-
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің төрағасы
Аймағамбетов
Асхат Қанатұлы
-
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрі
Атамқұлов
Бейбіт Бәкірұлы
-
Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі
Цой Алексей Владимирович
-
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі
Дәленов
Руслан Ерболатұлы
-
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі
Жамаубаев
Ерұлан Кенжебекұлы
-
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі
Жұмағалиев
Асқар Қуанышұлы
-
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрі
Мырзағалиев
Мағзұм Маратұлы
-
Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрі
Ноғаев
Нұрлан Асқарұлы
-
Қазақстан Республикасының Энергетика министрі
Нұрымбетов
Біржан Бидайбекұлы
-
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
Омаров
Сапархан Кесікбайұлы
-
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі
Сұлтанов
Бақыт Тұрлыханұлы
-
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрі
Перепечина
Ольга Владимировна
-
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаты (келісім бойынша)
Сабильянов
Нұртай Салихұлы
-
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша)
Жүрсінов
Рустам Манарбекұлы
-
Қазақстан кәсіпкерлерінің құқықтарын қорғау жөніндегі уәкіл (келісім бойынша)
Қайрат Нематұлы Келімбетов
-
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Төрағасы
Мырзахметов
Абылай Исабекұлы
-
"Атамекен" Қазақстан Республикасының ұлттық кәсіпкерлер палатасының басқарма төрағасы (келісім бойынша)
Дүйсенова Тамара Босымбекқызы
-
Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі - Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінің Өтініштерді қарауды бақылау бөлімінің меңгерушісі

Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными указами Президента РК от 08.07.2020 № 368; от 17.11.2020 № 450.
2. Комиссии выработать предложения по восстановлению экономического роста в условиях новой экономической реальности.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент Республики Казахстан К. ТОКАЕВ

Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Президентінің 08.07.2020 № 368; 17.11.2020 № 450 Жарлықтарымен.
2. Комиссия жаңа экономикалық ахуал жағдайында экономикалық өсуді қалпына келтіру жөнінде ұсыныстар тұжырымдасын.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев