Об учреждении специальной Президентской литературной премии для молодых казахстанских писателей и поэтов
Указ Президента Республики Казахстан от 22 июня 2022 года № 940.
Подлежит опубликованию в
Собрании актов Президента и
Правительства Республики
Казахстан
В целях совершенствования государственной поддержки молодых деятелей литературы в Республике Казахстан ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Учредить специальную Президентскую литературную премию для молодых казахстанских писателей и поэтов.
2. Правительству Республики Казахстан:
1) утвердить Правила присуждения специальной Президентской литературной премии для молодых казахстанских писателей и поэтов;
2) один раз в год представлять на утверждение персональный состав лиц, выдвигаемых на соискание специальной Президентской литературной премии для молодых казахстанских писателей и поэтов.
3. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
4. Настоящий Указ вводится в действие с 1 января 2023 года.
Президент
Республики
Казахстан
К. Токаев

Қазақстандық жас жазушылар мен ақындар үшін Президенттік арнаулы әдеби сыйлық тағайындау туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 22 маусымдағы № 940 Жарлығы.
Қазақстан Республикасы
Президенті мен Үкіметі
актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы Жарлық 01.01.2023 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасында әдебиеттің жас қайраткерлерін мемлекеттік қолдауды жетілдіру мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстандық жас жазушылар мен ақындар үшін Президенттік арнаулы әдеби сыйлық тағайындалсын.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) Қазақстандық жас жазушылар мен ақындар үшін Президенттік арнаулы әдеби сыйлық тағайындау қағидаларын бекітсін;
2) Қазақстандық жас жазушылар мен ақындар үшін Президенттік арнаулы әдеби сыйлыққа ұсынылатын адамдардың дербес құрамын жылына бір рет бекітуге ұсынсын.
3. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
4. Осы Жарлық 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев