О внесении изменений и дополнения в некоторые акты Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 1 июля 2022 года № 952
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнение, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан.
2. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 1 июля 2022 года
№ 952
ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЕ,
которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан
1. В Указе Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года № 470 "О республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом":
в Положении о Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 3 слова "Государственный секретарь", "Министр образования и науки Республики Казахстан", "вице-министр образования и науки Республики Казахстан" заменить соответственно словами "Государственный советник", "Министр науки и высшего образования Республики Казахстан", "заместитель Министра науки и высшего образования Республики Казахстан";
в пункте 3-1 слова "Министерство образования и науки Республики Казахстан" заменить словами "Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан";
в составе Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом, утвержденном вышеназванным Указом:
слова:
"Государственный секретарь Республики Казахстан - председатель
Министр образования и науки Республики Казахстан - заместитель председателя
вице-министр образования и науки Республики Казахстан - секретарь",
"Министр иностранных дел Республики Казахстан",
"Министр финансов Республики Казахстан",
"Министр торговли и интеграции Республики Казахстан"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Государственный советник Республики Казахстан - председатель
Министр науки и высшего образования Республики Казахстан - заместитель председателя
заместитель Министра науки и высшего образования Республики Казахстан - секретарь",
"Заместитель Премьер-Министра - Министр иностранных дел Республики Казахстан",
"Заместитель Премьер-Министра - Министр финансов Республики Казахстан",
"Заместитель Премьер-Министра - Министр торговли и интеграции Республики Казахстан".
2. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 марта 2002 года № 829 "О составе Комиссии по государственным наградам при Президенте Республики Казахстан":
в составе Комиссии по государственным наградам при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
слова "Государственный секретарь", "Министр образования и науки" заменить соответственно словами "Государственный советник", "Министр науки и высшего образования";
ввести в состав вышеназванной Комиссии:
Сариева Бакытжана Шумишбайулы
-
начальника Канцелярии Президента Республики Казахстан, заместителем председателя Комиссии;
вывести из состава вышеназванной Комиссии Онжанова Н. Б.

Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 1 шілдедегі № 952 Жарлығы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтыру бекітілсін.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Президенті Қ.Тоқаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2022 жылғы 1 шілдедегі
№ 952 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР МЕН ТОЛЫҚТЫРУ
1. "Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 12 қазандағы № 470 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия туралы ережеде:
3-тармақтағы "Мемлекеттік хатшысы", "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрі", "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым вице-министрі" деген сөздер тиісінше "Мемлекеттік кеңесшісі", "Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрі", "Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрінің орынбасары" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-1-тармақтағы "Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі" деген сөздермен ауыстырылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы – төраға
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрі - төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі - хатшы",
"Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі",
"Қазақстан Республикасының Қаржы министрі",
"Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрі" деген сөздер тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кеңесшісі – төраға
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрі - төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрінің орынбасары - хатшы",
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Сыртқы істер министрі",
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрі",
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрі".
2. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік наградалар жөніндегі комиссияның құрамы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 29 наурыздағы № 829 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік наградалар жөніндегі комиссияның - құрамында:
"Мемлекеттік хатшы", "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрі" деген сөздер тиісінше "Мемлекеттік кеңесші", "Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрі" деген сөздермен ауыстырылсын;
жоғарыда аталған Комиссияның құрамына енгізілсін:
Сариев Бақытжан Шөмішбайұлы
-
Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесінің бастығы, Комиссия төрағасының орынбасары;
көрсетілген Комиссияның құрамынан Н.Б. Онжанов шығарылсын.

3. В Указе Президента Республики Казахстан от 2 апреля 2002 года № 839 "Об образовании Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам противодействия коррупции":
в Положении о Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам противодействия коррупции, утвержденном вышеназванным Указом:
в части первой пункта 4 слова "Государственный секретарь" заменить словами "Государственный советник";
в составе Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам противодействия коррупции, образованной вышеназванным Указом:
строки:
"Государственный секретарь Республики Казахстан, председатель Комиссии",
"Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан - Министр финансов Республики Казахстан"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Государственный советник Республики Казахстан, председатель Комиссии",
"Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан - Министр финансов Республики Казахстан".
4. В Указе Президента Республики Казахстан от 10 октября 2006 года № 198 "О Комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан":
в Положении о Комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункт 4 внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 4-1 изложить в следующей редакции:
"4-1. Утрата гражданства и лишение гражданства Республики Казахстан осуществляются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.";
в пункте 8 слова "Государственный секретарь", "Министерства образования и науки" заменить соответственно словами: "Государственный советник", "Министерства просвещения";
раздел 4 исключить;
в составе Комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
слова "Государственный секретарь", "Министерства образования и науки" заменить соответственно словами: "Государственный советник", "Министерства просвещения".
5. В Указе Президента Республики Казахстан от 1 июля 2008 года № 625 "О создании Совета по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан":
в Положении о Совете по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 6 слова "Государственным секретарем" заменить словами "Государственным советником";

3. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес мәселелері жөніндегі комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 2 сәуірдегі № 839 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес мәселелері жөніндегі комиссия туралы ережеде:
4-тармақтың бірінші бөлігінде "Мемлекеттік хатшысы" деген сөздер "Мемлекеттік кеңесшісі" деген сөздермен ауыстырылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен құрылған Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл мәселелері жөніндегі комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы, Комиссия төрағасы",
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрі" деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кеңесшісі, Комиссия төрағасы",
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрі".
4. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Азаматтық мәселелері жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 10 қазандағы № 198 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Азаматтық мәселелері жөніндегі комиссия туралы ережеде:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Азаматтықты өзгерту:
1) азаматтыққа қабылдау;
2) азаматтықты қалпына келтіру;
3) азаматтықтан шығару;
4) азаматтықты жоғалту;
5) азаматтықтан айыру түрінде жүзеге асырылады.";
4-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4-1. Қазақстан Республикасының азаматтығын жоғалту және азаматтығынан айыру Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте жүзеге асырылады.";
8-тармақтағы "Мемлекеттік хатшысы", "Білім және ғылым министрлігі" деген сөздер тиісінше "Мемлекеттік кеңесшісі", "Оқу-ағарту министрлігі" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-бөлім алып тасталсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Азаматтық мәселелері жөніндегі комиссияның құрамында:
"Мемлекеттік хатшысы", "Білім және ғылым министрлігі" деген сөздер тиісінше "Мемлекеттік кеңесшісі", "Оқу-ағарту министрлігі" деген сөздермен ауыстырылсын.
5. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 1 шілдедегі № 625 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңес туралы ережеде:
6-тармақта "Мемлекеттік хатшысы" деген сөздер "Мемлекеттік кеңесшісі" деген сөздермен ауыстырылсын;

в пункте 7-1 слова "Государственный секретарь" заменить словами "Государственный советник".
6. В Указе Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2011 года № 155 "О вопросах государственных символов и геральдики ведомственных и иных, приравненных к ним, наград некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований":
в составе Республиканской комиссии по вопросам государственных символов и геральдики ведомственных и иных, приравненных к ним, наград, образованной вышеназванным Указом:
слова: "Государственный секретарь" заменить словами "Государственный советник";
после строки "Министр информации и общественного развития Республики Казахстан" дополнить строками следующего содержания:
"Министр науки и высшего образования Республики Казахстан
Министр просвещения Республики Казахстан";
строку "Министр образования и науки Республики Казахстан" исключить;
в Положении о Республиканской комиссии по вопросам государственных символов и геральдики ведомственных и иных, приравненных к ним, наград, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 15 слова "Государственного секретаря" заменить словами "Государственного советника".
7. В Указе Президента Республики Казахстан от 21 января 2015 года № 993 "О государственных премиях Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби, литературы и искусства имени Абая":
в Положении о государственных премиях Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби, литературы и искусства имени Абая, утвержденном вышеназванным Указом:
в части третьей пункта 4 слова "Министерством образования и науки" заменить словами "Министерством науки и высшего образования";
в части третьей пункта 5 слова "Министерства образования и науки" заменить словами "Министерства науки и высшего образования";
в пункте 11 слова "Министерство образования и науки" заменить словами "Министерство науки и высшего образования";
в Положении о Комиссии по присуждению Государственной премии Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 3 слова "Государственный секретарь" заменить словами "Государственный советник";
в пункте 4 слова "Министерство образования и науки" заменить словами "Министерство науки и высшего образования";
в Положении о Комиссии по присуждению Государственной премии Республики Казахстан в области литературы и искусства имени Абая, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 3 слова "Государственный секретарь" заменить словами "Государственный советник";
в составе Комиссии по присуждению Государственной премии Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби, утвержденном вышеназванным Указом:
ввести в состав вышеназванной Комиссии:
Дулатбекова Нурлана Орынбасаровича
ректора некоммерческого акционерного общества "Карагандинский университет имени академика Е. А. Букетова", доктора юридических наук, профессора, члена- корреспондента Национальной академии наук Республики Казахстан (по согласованию),
Закарья Кунсулу
генерального директора республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Научно- исследовательский институт проблем биологической безопасности" Министерства здравоохранения Республики Казахстан, доктора биологических наук (по согласованию),
Кабульдинова Зиябека Ермухановича
директора республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт истории и этнологии имени Ч.Ч. Валиханова" Комитета науки Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан, доктора исторических наук, профессор, члена-корреспондента Национальной академии наук Республики Казахстан (по согласованию),
Дауленова Мираса Мухтаровича
президента - председателя правления некоммерческого акционерного общества "Университет Нархоз", доктора PhD в области права (по согласованию),
Сурагана Дурвудхана
ассоциированного профессора Школы естественных, социальных и гуманитарных наук автономной организации образования "Назарбаев Университет", доктора PhD в области математики (по согласованию),
Ахмед-Заки Дархана Жумакановича
ректора Astana IT University, доктора технических наук, профессор (по согласованию);
слова "Государственный секретарь", "вице-министр образования и науки", "Министр образования и науки" заменить словами "Государственный советник", "заместитель Министра науки и высшего образования", "Министр науки и высшего образования";
строки:
"первый заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан
-
заместитель председателя",
"Султанов Куаныш Султанович
-
депутат Мажилиса Парламента Республики Казахстан, профессор Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан, доктор политических наук (по согласованию)",
"Сыдыков Ерлан Батташевич
-
ректор республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Евразийский национальный университет имени Л. H. Гумилева" Министерства образования и науки Республики Казахстан, доктор исторических наук, профессор (по согласованию)"
изложить соответственно в следующей редакции:
"заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан
-
заместитель председателя",
"Султанов Куаныш Султанович
доктор политических наук (по согласованию)",
"Сыдыков Ерлан Батташевич
председатель правления - ректор некоммерческого акционерного общества "Евразийский национальный университет имени Л. Н. Гумилева", доктор исторических наук (по согласованию)";
строку "президент автономной организации образования "Назарбаев Университет" (по согласованию)" исключить;
вывести из состава вышеназванной Комиссии: Адекенова С.М., Аяған B. Ғ., Кальменова Т. Ш., Молдабекова М. М., Мутанова Г. М., Саданова А.К.;
в составе Комиссии по присуждению Государственной премии Республики Казахстан в области литературы и искусства имени Абая, утвержденном вышеназванным Указом:
строки:
"Ананьева Светлана Викторовна
литературный критик, кандидат филологических наук, заведующий отделом республиканского государственного казенного предприятия "Институт литературы и искусства имени М. О. Ауэзова" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (по согласованию)",
"Қамзабекұлы Дихан
литературовед, доктор филологических наук, кавалер орденов "Барыс" III степени, "Парасат" и "Құрмет", член правления - проректор некоммерческого акционерного общества "Евразийский национальный университет имени Л. Н. Гумилева" Министерства образования и науки Республики Казахстан, академик Национальной академии наук Республики Казахстан (по согласованию)",
"Матыжанов Кенжехан Слямжанович
литературный критик, доктор филологических наук, заслуженный деятель Казахстана, кавалер ордена "Құрмет", директор республиканского государственного казенного предприятия "Институт литературы и искусства имени М. О. Ауэзова" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (по согласованию)"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Ананьева Светлана Викторовна
литературный критик, кандидат филологических наук, заведующий отделом республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт литературы и искусства имени М. О. Ауэзова" Комитета науки Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан (по согласованию)",
"Қамзабекұлы Дихан
литературовед, доктор филологических наук, кавалер орденов "Барыс" III степени, "Парасат" и "Құрмет", член правления - проректор некоммерческого акционерного общества "Евразийский национальный университет имени Л. Н. Гумилева" Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан, академик Национальной академии наук Республики Казахстан (по согласованию)",
"Матыжанов Кенжехан Слямжанович
литературный критик, доктор филологических наук, заслуженный деятель Казахстана, кавалер ордена "Құрмет", директор республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт литературы и искусства имени М. О. Ауэзова" Комитета науки Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан (по согласованию)".

7-1-тармақта "Мемлекеттік хатшысы" деген сөздер "Мемлекеттік кеңесшісі" деген сөздермен ауыстырылсын.
6. "Мемлекеттік рәміздер және Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградаларының геральдикасы мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 30 қыркүйектегі № 155 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік рәміздер мен ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградалар геральдикасы мәселелері жөніндегі республикалық комиссияның құрамында:
"Мемлекеттік хатшысы" деген сөздер "Мемлекеттік кеңесшісі" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрі" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі";
"Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрі" деген жол алып тасталсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік рәміздер мен ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградалар геральдикасы мәселелері жөніндегі республикалық комиссия туралы ережеде:
"Мемлекеттік хатшысының" деген сөздер "Мемлекеттік кеңесшісінің" деген сөздермен ауыстырылсын.
7. "Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы және Абай атындағы әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлықтары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 993 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы және Абай атындағы әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлықтары туралы ережеде:
4-тармақтың үшінші бөлігінде "Білім және ғылым министрлігі" деген сөздер "Ғылым және жоғары білім министрлігі" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақтың үшінші бөлігінде "Білім және ғылым министрлігі" деген сөздер "Ғылым және жоғары білім министрлігі" деген сөздермен ауыстырылсын;
11-тармақтың үшінші бөлігінде "Білім және ғылым министрлігі" деген сөздер "Ғылым және жоғары білім министрлігі" деген сөздермен ауыстырылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы мемлекеттік сыйлығын беру жөніндегі комиссия туралы ережеде:
3-тармақта "Мемлекеттік хатшысы" деген сөздер "Мемлекеттік кеңесшісі" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақта "Білім және ғылым министрлігі" деген сөздер "Ғылым және жоғары білім министрлігі" деген сөздермен ауыстырылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Абай атындағы әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлығын беру жөніндегі комиссия туралы ережеде:
3-тармақта "Мемлекеттік хатшысы" деген сөздер "Мемлекеттік кеңесшісі" деген сөздермен ауыстырылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы мемлекеттік сыйлығын беру жөніндегі комиссияның құрамында:
жоғарыда аталған Комиссияның құрамына енгізілсін:
Дулатбеков Нұрлан Орынбасарұлы
-
"Академик Е.А.Бөкетов атындағы Қарағанды мемлекеттік университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының ректоры, заң ғылымдарының докторы, профессор, Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясының корреспондент мүшесі (келісім бойынша),
Закарья Күнсұлу
-
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігінің "Биологиялық қауіпсіздік проблемаларының ғылыми-зерттеу институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының бас директоры, биология ғылымдарының докторы (келісім бойынша),
Қабылдинов Зиябек Ермұханұлы
-
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі Ғылым комитетінің "Ш.Ш.Уәлиханов атындағы Тарих және этнология институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының директоры, тарих ғылымдарының докторы, Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясының корреспондент мүшесі (келісім бойынша),
Дәуленов Мирас Мұхтарұлы
-
"Нархоз Университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының президенті - басқарма төрағасы, құқық саласындағы РhD доктор (келісім бойынша),
Сұраған Дурвудхан
-
"Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының Жаратылыстану, әлеуметтік және гуманитарлық ғылымдар мектебінің математика саласындағы РhD доктор (келісім бойынша),
Ахмед-Заки Дархан Жұмақанұлы
-
Аstаnа ІТ Universitу ректоры, техника ғылымдарының докторы, профессор (келісім бойынша);
"Мемлекеттік хатшысы", "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым вице-министрі", "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрі" деген сөздер тиісінше "Мемлекеттік кеңесшісі", "Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрінің орынбасары", "Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрі" деген сөздермен ауыстырылсын;
мына:
"Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының бірінші орынбасары
-
төрағаның орынбасары",
"Сұлтанов Қуаныш Сұлтанұлы
-
- Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаты, Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясының профессоры, саяси ғылымдар докторы (келісім бойынша)",
"Сыдықов Ерлан Батташұлы
- Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының ректоры, тарих ғылымдарының докторы, профессор (келісім бойынша)"
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары
-
төрағаның орынбасары",
"Сұлтанов Қуаныш Сұлтанұлы
-
саяси ғылымдар докторы (келісім бойынша)",
"Сыдықов Ерлан Батташұлы
-
"Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының президенті - басқарма төрағасы, тарих ғылымдарының докторы (келісім бойынша)";
"Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының президенті (келісім бойынша)" деген жол алып тасталсын;
жоғарыда аталған Комиссия құрамынан: С.М.Әдекенов, Б.Ғ.Аяған, Т.Ш.Кәлменов, М.М.Молдабеков, Ғ.М.Мұтанов, А.Қ.Саданов шығарылсын.
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Абай атындағы әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлығын беру жөніндегі комиссияның құрамында:
мына:
"Ананьева Светлана Викторовна
-
- әдебиет сыншысы, филология ғылымдарының кандидаты, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің "М.О. Әуезов атындағы Әдебиет және өнер институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының бөлім меңгерушісі (келісім бойынша)",
"Қамзабекұлы Дихан
-
әдебиеттанушы, филология ғылымдарының докторы, III дәрежелі "Барыс" орденінің кавалері, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының проректоры - басқарма мүшесі, Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясының академигі (келісім бойынша)",
"Матыжанов Кенжехан Ісләмжанұлы
-
әдебиет сыншысы, филология ғылымдарының докторы, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, "Құрмет" орденінің кавалері, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің "М.О.Әуезов атындағы Әдебиет және өнер институты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының директоры (келісім бойынша)
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Ананьева Светлана Викторовна
-
әдебиет сыншысы, филология ғылымдарының кандидаты, Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі Ғылым комитетінің "М.О. Әуезов атындағы Әдебиет және өнер институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының бөлім меңгерушісі (келісім бойынша)",
"Қамзабекұлы Дихан
-
әдебиеттанушы, филология ғылымдарының докторы, III дәрежелі "Барыс", "Парасат" және "Құрмет" ордендерінің кавалері, Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі "Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының проректоры - басқарма мүшесі, Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясының академигі (келісім бойынша)",
"Матыжанов Кенжехан Ісләмжанұлы
-
әдебиет сыншысы, филология ғылымдарының докторы, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, "Құрмет" орденінің кавалері, Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі Ғылым комитетінің "М.О.Әуезов атындағы Әдебиет және өнер институты" шаруашылық құқығындағы республикалық кәсіпорнының директоры жүргізу мемлекеттік (келісім бойынша).