О внесении изменений в некоторые указы Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 15 сентября 2022 года № 1013.
Подлежит опубликованию в
Собрании актов Президента и
Правительства Республики
Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента Республики
Казахстан от 15 сентября 2022
года № 1013
ИЗМЕНЕНИЯ,
которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан
1. В Указе Президента Республики Казахстан от 15 июня 1993 года № 1224 "Об учреждении Дня инвалидов Республики Казахстан":
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об учреждении Дня лиц с инвалидностью Республики Казахстан";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В целях проявления заботы государства о лицах с инвалидностью, привлечения внимания к их проблемам, а также учитывая рекомендации Генеральной Ассамблеи ООН, ПОСТАНОВЛЯЮ:";
пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. Учредить День лиц с инвалидностью Республики Казахстан.
2. Днем лиц с инвалидностью Республики Казахстан считать второе воскресенье октября месяца.".
2. Утратил силу Указом Президента РК от 25.08.2023 № 312.
3. В Указе Президента Республики Казахстан от 6 декабря 2016 года № 384 "Об утверждении Концепции семейной и гендерной политики в Республике Казахстан до 2030 года":
в Концепции семейной и гендерной политики в Республике Казахстан до 2030 года, утвержденной вышеназванным Указом:
в разделе 2:
в подразделе "2.1 Достигнутые результаты и проблемы в сфере семейной политики":
в главе 2:
часть двадцать седьмую изложить в следующей редакции:
"Государственная социальная поддержка семей с детьми осуществляется в первую очередь посредством социальных пособий, выплат и услуг. Система предоставления социальных выплат включает в себя пособия на рождение ребенка и по уходу за ребенком до одного года, на воспитание ребенка с инвалидностью, государственное пособие для многодетных матерей и семей.";
часть тридцать первую изложить в следующей редакции:
"Доступ к гарантированному объему специальных социальных услуг имеют дети-сироты и дети, оставшиеся без родительского попечения; безнадзорные несовершеннолетние, в том числе с девиантным поведением; несовершеннолетние, находящиеся в специальных организациях образования, организациях образования с особым режимом содержания; дети от рождения до трех лет с ограниченными возможностями раннего психофизического развития; лица с инвалидностью первой и второй группы; лица, имеющие ограничение жизнедеятельности вследствие социально значимых заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих; одиноко проживающие престарелые; жертвы бытового насилия и торговли людьми; лица без определенного места жительства и освободившиеся из мест лишения свободы; лица, находящиеся на учете службы пробации.";
часть сорок третью изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 15 қыркүйектегі № 1013 Жарлығы.
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкіметі
актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістер бекітілсін.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2022 жылғы 15 қыркүйектегі
№ 1013 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. "Қазақстан Республикасында Мүгедектер күнін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1993 жылғы 15 маусымдағы № 1224 Жарлығында:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Мүгедектігі бар адамдар күнін белгілеу туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Мүгедектігі бар адамдарға мемлекет тарапынан қамқорлық көрсету, олардың проблемаларына назар аудару мақсатында, сондай-ақ БҰҰ Бас Ассамблеясының ұсынымдарын ескере отырып, ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:";
1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасының Мүгедектігі бар адамдар күні белгіленсін.
2. Қазақстан Республикасының Мүгедектігі бар адамдар күні қазан айының екінші жексенбісі болып саналсын.".
2. Күші жойылды - ҚР Президентінің 25.08.2023 № 312 Жарлығымен.
3. "Қазақстан Республикасындағы 2030 жылға дейінгі отбасылық және гендерлік саясат тұжырымдамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 6 желтоқсандағы № 384 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасындағы 2030 жылға дейінгі отбасылық және гендерлік саясат тұжырымдамасында:
2-бөлімде:
"2.1. Отбасылық саясат саласындағы қол жеткізілген нәтижелер мен проблемалар" деген кіші бөлімде:
2-тарауда:
жиырма жетінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Балалы отбасыларды мемлекеттік қолдау бірінші кезекте әлеуметтік жәрдемақылар, төлемдер және көрсетілетін қызметтер арқылы жүзеге асырылады. Әлеуметтік төлемдер ұсыну жүйесі баланың тууына және бір жасқа толғанға дейін бала күтіміне, мүгедектігі бар баланы тәрбиелеушілерге, көп балалы аналар мен отбасыларға арналған жәрдемақыны қамтиды.";
отыз бірінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Жетім балалар және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар; қадағалаусыз қалған, оның ішінде девиантты мінез-құлықты кәмелетке толмағандар; арнаулы білім беру ұйымдарындағы, ерекше режимде ұстайтын білім беру ұйымдарындағы кәмелетке толмағандар; туғаннан үш жасқа дейінгі ерте психофизикалық даму мүмкіндіктері шектеулі балалар; бірінші және екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар; әлеуметтік маңызы бар аурулардың және айналадағылар үшін қауіп төндіретін аурулардың салдарынан тыныс- тіршілігі шектелген адамдар; жалғыз тұратын қарттар; тұрмыстық зорлық-зомбылық және адам саудасының құрбандары; белгілі бір тұрғылықты жері жоқ және бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдар; пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар арнаулы әлеуметтік қызметтердің кепілдік берілген көлеміне қол жеткізеді.";
қырық үшінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:

"Размер пособия родителям, опекунам, воспитывающим детей с инвалидностью, в 2020 году составил 45 736 тенге (1,4 прожиточного минимума).";
в приложении:
строку, порядковый номер 24, изложить в следующей редакции:
"
24
Реализация проекта "Социальная и психологическая поддержка семей с детьми с инвалидностью и с ограниченными возможностями"
Служба поддержки
в течение 2022 года
МИОР, МИО
".

"Мүгедектігі бар балаларды тәрбиелеп отырған ата-аналарға, қамқоршыларға төленетін жәрдемақы мөлшері 2020 жылы 45 736 теңгені (1,4 ең төменгі күнкөріс деңгейі) құрады.";
қосымшада:
реттік нөмірі 24-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
24
"Мүгедектігі бар және мүмкіндіктері шектеулі балалары бар отбасыларды әлеуметтік және психологиялық қолдау" жобасын іске асыру
Қолдау қызметі
2022 жыл ішінде
АҚДМ, ЖАО
".