О внесении изменений в некоторые указы Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 27 мая 2024 года № 560
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики
Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан.
2. Генеральной прокуратуре Республики Казахстан совместно с Правительством Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принять меры, вытекающие из настоящего Указа.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент Республики Казахстан К. Токаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 27 мая 2024 года № 560
ИЗМЕНЕНИЯ,
которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан
1. В Указе Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года № 29 "О мерах по дальнейшей оптимизации системы государственных органов Республики Казахстан":
приложение 2 к вышеназванному Указу изложить в следующей редакции:
"ПРИЛОЖЕНИЕ 2
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 22 января 1999 года № 29
ОБЩАЯ ШТАТНАЯ ЧИСЛЕННОСТЬ
прокуратуры Республики Казахстан
Прокуратура Республики Казахстан, в том числе: Генеральная прокуратура, Академия правоохранительных органов, органы прокуратуры, Комитет по правовой статистике и специальным учетам, территориальные и приравненные к ним органы Комитета по правовой статистике и специальным учетам, Комитет по возврату активов
5886
".
2. Для служебного пользования.
3. Для служебного пользования.
4. В Указе Президента Республики Казахстан от 5 октября 2023 года № 366 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О возврате государству незаконно приобретенных активов":
в Положении о Комитете по возврату активов Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Председатель Комитета имеет заместителей, которые назначаются на должность и освобождаются от должности Генеральным Прокурором Республики Казахстан по представлению председателя Комитета.";
подпункт 2) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"2) определяет обязанности и полномочия своих заместителей и структурных подразделений Комитета;".

Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2024 жылғы 27 мамырдағы № 560 Жарлығы
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкiметі
актiлерiнiң жинағында
жариялануға тиiс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістер бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы Қазақстан Республикасының Үкіметімен бірлесіп Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы Жарлықтан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. Тоқаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2024 жылғы 27 мамырдағы
№ 560 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүйесін одан әрі оңтайландыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 22 қаңтардағы № 29 өзгерістер:
жоғарыда аталған Жарлыққа 2-қосымша мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Президентінің
1999 жылғы 22 қаңтардағы
№ 29 Жарлығына
2-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы прокуратурасының
ЖАЛПЫ ШТАТ САНЫ
Қазақстан Республикасының прокуратурасы, оның ішінде:
Бас прокуратура, Құқық қорғау органдарының академиясы, прокуратура органдары, Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитет, Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеттің аумақтық және оларға теңестiрiлген органдары, Активтерді қайтару жөніндегі комитет
5886
".
2. Қызмет бабында пайдалану үшін.
3. Қызмет бабында пайдалану үшін.
4. "Заңсыз иемденілген активтерді мемлекетке қайтару туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2023 жылғы 5 қазандағы № 366 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Активтерді қайтару жөніндегі комитеті туралы ережеде:
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Комитет төрағасында Комитет төрағасының ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Бас Прокуроры лауазымға тағайындайтын және лауазымнан босататын орынбасарлар болады.";
19-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) өз орынбасарларының және Комитеттің құрылымдық бөлімшелерінің міндеттіліктері мен өкілеттіктерін айқындайды;".