О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 13 июня 2024 года № 570
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан.
2. Настоящий Указ вводится в действие с 1 июля 2024 года.
Президент Республики Казахстан К. Токаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 13 июня 2024 года № 570
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан
1. В Указе Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года № 29 "О мерах по дальнейшей оптимизации системы государственных органов Республики Казахстан":
в приложении 1 к вышеназванному Указу:
строку:
"
Аппарат Высшего Судебного Совета Республики Казахстан
25
"
изложить в следующей редакции:
"
Аппарат Высшего Судебного Совета Республики Казахстан
50
".
2. В Указе Президента Республики Казахстан от 23 декабря 2015 года № 137 "О мерах по совершенствованию деятельности Высшего Судебного Совета Республики Казахстан":
в Положении об Аппарате Высшего Судебного Совета Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
абзац первый пункта 18-1 изложить в следующей редакции:
"18-1. Руководитель Аппарата может иметь заместителей, которые назначаются на должность и освобождаются от должности Председателем Совета по представлению руководителя Аппарата.".
3. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 150 "Об утверждении Реестра должностей политических и административных государственных служащих":
в Реестре должностей политических и административных государственных служащих, утвержденном вышеназванным Указом:
в главе 1 "Политические государственные должности":
после строки "Руководитель Аппарата Конституционного Суда Республики Казахстан, его заместители" дополнить строкой следующего содержания:
"Секретарь Высшего Судебного Совета Республики Казахстан – руководитель Аппарата";
в главе 2 "Административные государственные должности":
в разделе "Корпус "А":
в категории 1:
строку "Секретарь Высшего Судебного Совета Республики Казахстан – руководитель Аппарата" исключить;
в категории 2:
строку "Председатели комитетов центральных исполнительных органов, заместители руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Председатели комитетов центральных исполнительных органов, заместители руководителя Аппарата Высшего Судебного Совета Республики Казахстан, руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан";
в разделе "Корпус "Б":
в группе категорий В:
в категории В-1:
строку "Заместители руководителя Аппарата Высшего Судебного Совета Республики Казахстан, Национального центра по правам человека" изложить в следующей редакции:
"Заместители руководителя Национального центра по правам человека";
в категории В-3:
после строки "Помощник, советник Председателя Конституционного Суда Республики Казахстан" дополнить строкой следующего содержания:
"Помощник, советник Председателя Высшего Судебного Совета Республики Казахстан";
после строки "Заведующий сектором Судебной администрации Республики Казахстан" дополнить строкой следующего содержания:
"Заведующий сектором Аппарата Высшего Судебного Совета Республики Казахстан".

Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2024 жылғы 13 маусымдағы № 570 Жарлығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы Жарлық 01.07.2024 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы Жарлық 2024 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. Тоқаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2024 жылғы 13 маусымдағы
№ 570 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүйесін одан әрі оңтайландыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 22 қаңтардағы № 29 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықтың 1-қосымшасында:
"
Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің аппараты
25
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің аппараты
50
".
2. "Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің қызметін жетілдіру шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 137 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің аппараты туралы ережеде:
18-1 тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"18-1. Аппарат басшысының орынбасарлары болуы мүмкін, оларды Аппарат басшысының ұсынуы бойынша Кеңес Төрағасы лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.".
3. "Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 150 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімінде:
"Мемлекеттік саяси лауазымдар" деген 1-тарауда:
"Қазақстан Республикасы Конституциялық Соты Аппаратының басшысы, оның орынбасарлары" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің хатшысы – Аппарат басшысы";
"Мемлекеттік әкімшілік лауазымдар" деген 2-тарауда:
"А" корпусы" бөлімінде:
1-санатта:
"Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің хатшысы – Аппарат басшысы" деген жол алып тасталсын;
2-санатта:
"Орталық атқарушы органдар комитеттерінің төрағалары, Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы басшысының орынбасарлары" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Орталық атқарушы органдар комитеттерінің төрағалары, Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесі аппараты басшысының, Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы басшысының орынбасарлары";
"Б" корпусы" бөлімінде:
В санаттарының бөлімінде:
В-1 санатында:
"Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің аппараты, Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталық басшысының орынбасарлары" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Адам құқықтары жөніндегі Ұлттық орталық басшысының орынбасарлары";
В-3 санатында:
"Қазақстан Республикасының Конституциялық Соты Төрағасының көмекшісі, кеңесшісі" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесі Төрағасының көмекшісі, кеңесшісі";
"Қазақстан Республикасы Сот әкімшілігінің сектор меңгерушісі" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесі аппаратының сектор меңгерушісі".

4. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 151 "Об утверждении Специальных квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "А":
в Специальных квалификационных требованиях к административным государственным должностям корпуса "А", утвержденных вышеназванным Указом:
в пункте 3:
подпункты 1) и 2) изложить в следующей редакции:
"1) руководители аппаратов Управления делами Президента Республики Казахстан, Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы, Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан, руководители аппаратов центральных исполнительных органов, руководитель Национального центра по правам человека;
2) председатели комитетов центральных исполнительных органов, заместители руководителя Аппарата Высшего Судебного Совета Республики Казахстан, руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.".
5. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 152 "О некоторых вопросах прохождения государственной службы":
в Правилах и сроках проведения оценки деятельности государственных служащих, утвержденных вышеназванным Указом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Оценку деятельности служащего корпуса "А" проводит должностное лицо (орган), имеющее право назначения на государственную должность и освобождения от государственной должности служащего корпуса "А" (далее – уполномоченное лицо), на основании Методики оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "А", утверждаемой уполномоченным органом.";
пункт 8 исключить.
6. В Указе Президента Республики Казахстан от 4 июля 2016 года № 295 "Об утверждении перечня уполномоченных лиц, осуществляющих оценку деятельности политических государственных служащих":
в Перечне уполномоченных лиц, осуществляющих оценку деятельности политических государственных служащих, утвержденном вышеназванным Указом:
после строки:
"
Руководитель Судебной администрации Республики Казахстан
Президент Республики Казахстан либо по его поручению Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
Секретарь Высшего Судебного Совета Республики Казахстан – руководитель Аппарата
Президент Республики Казахстан либо по его поручению Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан
".

4. "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын арнайы біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 151 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын арнайы біліктілік талаптарында:
3 тармақта:
1) және 2) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы, Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы, Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасы, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі, Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі, Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі аппараттарының басшылары, орталық атқарушы органдар аппараттарының басшылары, Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталықтың басшысы;
2) орталық атқарушы органдар комитеттерінің төрағалары, Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесі аппараты басшысының, Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы басшысының орынбасарлары.".
5. "Мемлекеттік қызмет өткерудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 152 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік қызметшілердің қызметін бағалауды өткізу қағидалары мен мерзімінде:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. "А" корпусы қызметшісінің қызметін бағалауды "А" корпусының қызметшісін мемлекеттік лауазымға тағайындауға және мемлекеттік лауазымнан босатуға құқығы бар лауазымды адам (орган) (бұдан әрі – уәкілетті адам) уәкілетті орган бекітетін "А" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалау әдістемесінің негізінде жүргізеді.";
8-тармақ алып тасталсын.
6. "Мемлекеттік саяси қызметшілердің жұмысын бағалауды жүргізетін уәкілетті адамдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 4 шілдедегі № 295 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси қызметшілердің жұмысын бағалауды жүргізетін уәкілетті адамдардың тізбесінде:
"
Қазақстан Республикасы Сот әкімшілігінің басшысы
Қазақстан Республикасының Президенті не оның тапсырмасы бойынша Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің хатшысы – Аппарат басшысы
Қазақстан Республикасының Президенті не оның тапсырмасы бойынша Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы
".

7. В Указе Президента Республики Казахстан от 31 июля 2023 года № 290 "О некоторых вопросах кадровой политики в системе органов государственной власти":
для служебного пользования.

7. "Мемлекеттік билік органдары жүйесіндегі кадр саясатының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2023 жылғы 31 шілдедегі № 290 Жарлығында:
қызмет бабында пайдалану үшін.