О передислокации республиканского государственного учреждения "Архив Президента Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан от 26 сентября 2024 года № 660.
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики Казахстан
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Правительству Республики Казахстан до 1 марта 2025 года обеспечить передислокацию из города Алматы в город Астану республиканского государственного учреждения "Архив Президента Республики Казахстан".
2. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 9 февраля 2022 года № 808 "О некоторых вопросах Архива Президента Республики Казахстан" следующие изменения:
1) пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Установить штатную численность Архива в количестве 168 единиц.";
2) в Положении республиканского государственного учреждения "Архив Президента Республики Казахстан", утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Местонахождение учреждения: Республика Казахстан, 010000, город Астана, район Есиль, проспект Мәңгілік Ел, дом 15.";
подпункт 10) пункта 26 изложить в следующей редакции:
"10) по согласованию с Руководителем Администрации Президента Республики Казахстан и начальником Канцелярии Президента Республики Казахстан назначает и освобождает от должности своих заместителей и руководителей филиалов учреждения, по согласованию с начальником Канцелярии Президента Республики Казахстан – руководителей структурных подразделений учреждения;".
3. Правительству Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принять меры, вытекающие из настоящего Указа.
4. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания, за исключением подпункта 1) пункта 2 настоящего Указа, который вводится в действие с 1 января 2025 года, и подпункта 2) пункта 2 настоящего Указа, который вводится в действие с 1 марта 2025 года.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев

"Қазақстан Республикасы Президентінің Архиві" республикалық мемлекеттік мекемесін көшіру туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2024 жылғы 26 қыркүйектегі № 660 Жарлығы.
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкiметі
актiлерiнiң жинағында
жариялануға тиiс
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы Жарлықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасының Үкіметі 2025 жылғы 1 наурызға дейін "Қазақстан Республикасы Президентінің Архиві" республикалық мемлекеттік мекемесін Алматы қаласынан Астана қаласына көшіруді қамтамасыз етсін.
2. "Қазақстан Республикасы Президенті Архивінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 9 ақпандағы № 808 Жарлығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) 3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Архивтің штат саны 168 бірлік мөлшерінде белгіленсін.";
2) жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Президентінің Архиві" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Мекеменің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік Ел даңғылы, 15-үй.";
26-тармақтың 10) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"10) Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысымен және Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесінің бастығымен келісу бойынша – өзінің орынбасарларын және мекеме филиалдарының басшыларын, Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесінің бастығымен келісу бойынша мекеменің құрылымдық бөлімшелерінің басшыларын лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;".
3. Қазақстан Республикасының Үкіметі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы Жарлықтан туындайтын шараларды қабылдасын.
4. Осы Жарлық, 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін осы Жарлықтың 2-тармағының 1) тармақшасын және 2025 жылғы 1 наурыздан бастап қолданысқа енгізілетін осы Жарлықтың 2-тармағының 2) тармақшасын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. Тоқаев