О присвоении высших воинских и специальных званий, классных чинов
Указ Президента Республики Казахстан от 5 мая 2025 года № 871.
ПОСТАНОВЛЯЮ:
присвоить:
воинское звание вице-адмирал
Бурамбаеву Серику Жаксигалиевичу;
воинское звание генерал-майор:
Довганюку Анатолию Андреевичу,
Исабекову Алмасу Тынышбековичу,
Камалову Рамилю Фаткуловичу,
Манап Даурен Мухтарханұлы,
Маралову Женису Мухамедкалиевичу;
специальное звание генерал-майор национальной безопасности:
Бартеневу Денису Валерьевичу,
Ибраеву Рустаму Жияновичу,
Кусаинову Нуржану Маратовичу,
Сауранбаеву Саяту Абугалиевичу,
Токтамысову Асхату Байбатыровичу;
специальное звание генерал-майор Службы государственной охраны Республики Казахстан:
Тореханову Роману Алмахановичу;
специальное звание генерал-майор антикоррупционной службы:
Макажанову Ернару Абсеитовичу,
Рахимову Арману Тастемировичу;
специальное звание генерал-майор службы экономических расследований:
Абдыханову Куату Аманбековичу,
Югаю Андрею Анатольевичу;
специальное звание генерал-майор полиции:
Аленову Бауржану Толегеновичу,
Алиеву Каиркену Жетписбаевичу,
Аяганову Сагиндику Кузембаевичу,
Кусаинову Саркытбаю Закировичу,
Султанбаеву Кайсару Абилековичу;
классный чин государственный советник юстиции 3 класса:
Акылбекову Даулету Ертаевичу,
Басшыбаеву Мадияру Бекеновичу,
Карипбекову Серику Акмырзиновичу,
Садырбекову Габиту Амангельдиевичу.
Президент
Республики Казахстан
К.Токаев

Жоғары әскери және арнаулы атақтар, сыныптық шендер беру туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2025 жылғы 5 мамырдағы № 871 Жарлығы.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
вице-адмирал әскери атағы:
Борамбаев Серік Жақсығалиұлына;
генерал-майор әскери атағы:
Довганюк Анатолий Андреевичке,
Исабеков Алмас Тынышбекұлына,
Камалов Рамиль Фаткуловичке,
Манап Дәурен Мұхтарханұлына,
Маралов Жеңіс Мұхамедқалиұлына;
ұлттық қауіпсіздік генерал-майоры арнаулы атағы:
Бартенев Денис Валерьевичке,
Құсайынов Нұржан Маратұлына,
Сауранбаев Саят Әбуғалиұлына,
Тоқтамысов Асхат Байбатырұлына,
Ыбыраев Рустам Жиянұлына;
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің генерал-майоры арнаулы атағы:
Төреханов Роман Алмаханұлына;
сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің генерал-майоры арнаулы атағы:
Мақажанов Ернар Әбсейітұлына,
Рахымов Арман Тастемірұлына;
экономикалық тергеп-тексеру қызметінің генерал-майоры арнаулы атағы:
Абдыханов Қуат Аманбекұлына,
Югай Андрей Анатольевичке;
полиция генерал-майоры арнаулы атағы:
Аяғанов Сағындық Күзембайұлына,
Әленов Бауыржан Төлегенұлына,
Әлиев Қайыркен Жетпісбайұлына,
Құсайынов Сарқытбай Зәкірұлына,
Сұлтанбаев Қайсар Әбілекұлына;
3-сыныпты мемлекеттік әділет кеңесшісі сыныптық шені:
Ақылбеков Дәулет Ертайұлына,
Басшыбаев Мадияр Бекенұлына,
Кәріпбеков Серік Ақмырзаұлына,
Садырбеков Ғабит Амангелдіұлына берілсін.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев