О дополнительных меpах по обеспечению деятельности инвестиционных пpиватизационных фондов, аккумулиpующих пpиватизационные инвестиционные купоны населения
УКАЗ Пpезидента Республики Казахстан от 22 февpаля 1994 г. N 1573. Утратил силу - Указом Президента РК от 18 июля 1995 г. N 2367.
На основании Закона Республики Казахстан "О временном делегировании Президенту Республики Казахстан и главам местных администраций дополнительных полномочий" и в целях обеспечения социальных гарантий для защиты приватизационных инвестиционных купонов населения, вложенных в инвестиционные приватизационные фонды в процессе массовой приватизации постановляю:
1. Установить, что на период реализации Национальной программы разгосударствления и приватизации государственной собственности в Республике Казахстан на 1993 - 1995 годы ( II этап ) :
- инвестиционные приватизационные фонды, аккумулирующие приватизационные инвестиционные купоны граждан для последующего обмена на акции приватизируемых предприятий, освобождаются от уплаты налога на прибыль и других платежей в бюджет;
- акционеры инвестиционных приватизационных фондов освобождаются от уплаты налогов с доходов, получаемых в виде дивидендов по акциям указанных фондов;
- инвестиционные приватизационные фонды при регистрации проекта эмиссии ценных бумаг, а также участники сделок по приобретению акций, размещаемых инвестиционными приватизационными фондами за приватизационные инвестиционные купоны и денежные средства, освобождаются от уплаты налога по операциям с ценными бумагами.
2. Поручить главам местных администраций в месячный срок рассмотреть вопрос о предоставлении инвестиционным приватизационным фондам, аккумулирующим приватизационные инвестиционные купоны населения, льгот по местным налогам и сборам.
3. Кабинету Министров Республики Казахстан внести на рассмотрение
вновь избранного Верховного Совета Республики Казахстан предложения о
внесении изменений и дополнений в действующее налоговое
законодательство.
4. Настоящий Указ имеет силу Закона и действует до внесения
соответствующих изменений и дополнений в действующее законодательство
Республики Казахстан.
5. Указ вступает в силу с момента его опубликования.
Президент
Республики Казахстан

Халықтың нивестициялық жекешелендiру купондарын жинақтайтын инвестициялық жекешелендiру қорларының қызметiн қамтамасыз ету жөнiндегi қосымша шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 22 ақпан 1994 ж. N 1573. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995.07.18. N 2367 жарлығымен.
"Қазақстан Республикасының Президентi мен жергiлiктi әкiмдерге уақытша қосымша өкiлеттiктер беру туралы" Қазақстан Республикасының Заңы негiзiнде және жаппай жекешелендiру барысында инвестициялық жекешелендiру қорларына салынған халықтың инвестициялық жекешелендiру купондарын қорғау үшiн әлеуметтiк кепiлдiктердi қамтамасыз ету мақсатында қаулы етемiн:
1. Қазақстан Республикасында мемлекет иелiгiнен алу мен жекешелендiрудiң 1993-1995 жылдарға [II кезең] арналған Ұлттық бағдарламасын жүзеге асыру кезiнде:
- жекешелендiрiлетiн кәсiпорындардың акцияларына айырбастау үшiн азаматтардың инвестициялық жекешелендiру купондарын жинақтаушы инвестициялық қорлары пайдадан алынатын салықтан және бюджетке басқа да төлемдерден босатылады;
- инвестициялық жекешелендiру қорларының акционерлерi аталған қорлардың акциялары бойынша дивиденд түрiнде алынатын табыстардан салық төлеуден босатылады;
- инвестициялық жекешелендiру қорлары бағалы қағаздар эмиссиясының проспектiн тiркеу кезiнде, сондай-ақ инвестициялық жекешелендiру қорлары инвестициялық жекешелендiру купондары мен ақшаға орналастыратын акцияларды сатып алу жөнiндегi мәмiлеге қатысушылар бағалы қағаздармен жасалатын операциялар бойынша салық төлеуден босатылады деп белгiленсiн.
2. Жергiлiктi әкiмдерге халықтың инвестициялық жекешелендiру купондарын жинақтайтын инвестициялық жекешелендiру қорларына жергiлiктi салықтар мен алымдар бойынша жеңiлдiктер беру туралы мәселенi бiр ай мерзiм iшiнде қарау тапсырылсын.
3. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жаңадан сайланған Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң қарауына қолданылып жүрген салық заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы ұсыныс енгiзiлсiн.
4. Осы Жарлықтың Заң күшi бар және Қазақстан Республикасының
қолданылып жүрген заңына тиiстi өзгерiстер мен толықтырулар
енгiзiлгенге дейiн қолданылады.
5. Жарлық жарияланған кезiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Алматы. 1994 жылғы 22 ақпан
N 1573