О дополнительных меpах по упоpядочению недpопользования для геологического изучения и добычи полезных ископаемых
УКАЗ Пpезидента Республики Казахстан от 4 апpеля 1994 г. N 1637
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О временном делегировании Президенту Республики Казахстан и Главам местных администраций дополнительных полномочий" и в целях упорядочения предоставления недр для геологического изучения и добычи полезных ископаемых и стимулирования отечественных и иностранных инвестиций в освоение недр постановляю:
1. Пункт 1 утратил силу - Указом Президента РК, имеющим силу Закона, от 27 января 1996 г. N 2828.
2. Ввести в состав Министерства геологии и охраны недр Республики Казахстан Государственную комиссию по запасам полезных ископаемых.
3. Установить, что Республиканский фонд охраны недр и воспроизводства минерально-сырьевой базы является целевым бюджетным фондом и формируется за счет отчислений ставок возмещения затрат на геологоразведочные работы и охрану недр, устанавливаемых Кабинетом Министров Республики Казахстан, а также за счет поступлений от реализации геологической информации и платежей за услуги по выдаче лицензий и расходуется только по целевому назначению.
4. Настоящий Указ имеет силу Закона и действует до внесения соответствующих изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан о недрах и переработке минерального сырья от 30 мая 1992 года.
5. Признать утратившими силу Указ Президента Республики Казахстан от 18 августа 1992 г. N 864 "О создании Государственной комиссии по запасам полезных ископаемых" (САПП Республики Казахстан, 1992 г., N 30, ст. 437).
6. Настоящий Указ вступает в силу с момента его подписания.
Президент Республики Казахстан

Геологиялық зерделеу мен пайдалы қазбалар өндiру үшiн жер қойнауын пайдалануды ретке келтiру жөнiндегi қосымша шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 5 сәуiр 1994 ж. N 1637
"Қазақстан Республикасының Президентi мен жергiлiктi әкiмдерге уақытша қосымша өкiлеттiк беру туралы" Қазақстан Республикасының заңына Z933600_ сәйкес және геологиялық зерделеу мен пайдалы қазбалар өндiру үшiн жер қойнауын берудi тәртiпке келтiру және жер қойнауын игеруге отандық және шет ел инвестицияларын ынталандыру мақсатында қаулы етемiн:
(1-тармақ) <*> .
Ескерту. 1-тармақтың күшi жойылған - ҚР Президентiнiң 1996.01.27
N 2828 жарлығымен. U962828_
2. Қазақстан Республикасының Геология және жер қойнауын қорғау министрлiгiнiң құрамына Пайдалы қазбалар қоры жөнiндегi Мемлекеттiк комиссиясы енгiзiлсiн.
3. Республикалық жер қойнауын қорғау және минералды шикiзат базасын толықтыру қоры нысаналы бюджеттiк қор болып табылады және ол Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi белгiлейтiн геологиялық барлауға және жер қойнауын қорғауға жұмсалған шығындарды өтеу ставкаларынан жасалатын аударымдардың есебiнен, сондай-ақ геологиялық ақпарат беруден алынатын түсiмнiң және лицензиялар беру жөнiнде көрсетiлетiн қызмет үшiн төлемдерден құралады әрi нысаналы мақсатқа ғана жұмсалады.
4. Осы Жарлықтың Заң күшi бар және ол 1992 жылғы 30 мамырдағы
Қазақстан Республикасының Жер қойнауын және минералды шикiзатты
ұқсату туралы Кодексiне тиiстi өзгерiстер мен толықтырулар
енгiзiлгенге дейiн қолданылады.
5. Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Пайдалы қазбалар
қоры жөнiнде мемлекеттiк комиссия құру туралы" 1992 жылғы 18
тамыздағы N 864 Жарлығының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы,
1992 ж., N 30, 437-бап) күшi жойылған деп танылсын.
6. Осы Жарлық оған қол қойылған сәттен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Алматы. 1994 ж. 5 сәуiр
N 1637