Об обpазовании Республиканской комиссии по боpьбе с коppупцией и оpганизованной пpеступностью
УКАЗ Пpезидента Республики Казахстан от 21 сентябpя 1994 г. N 1871. Утратил силу - Указом Пpезидента РК от 1 апpеля 1995 г. N 2165. ~U952165
В целях повышения эффективности и координации деятельности
органов государственной власти и управления по борьбе с коррупцией
и организованной преступностью, а также обеспечения неотвратимости
ответственности должностных лиц государственных органов за
совершение противоправных действий постановляю:
1. Образовать Республиканскую комиссию по борьбе с коррупцией и
организованной преступностью в следующем составе:
Жукеев Т.Т.          - Секретарь Совета безопасности Республики
Казахстан, председатель
Кажибаев А.          - Председатель Контрольной палаты Верховного
Совета Республики Казахстан, заместитель
председателя (по согласованию)
члены Комиссии:
Баекенов Б.А.        - Секретарь Совета безопасности Республики
Казахстан
Абишев Х.А.          - депутат Верховного Совета Республики
Казахстан (по согласованию)
Аимбетов С.С.        - Председатель Государоственного комитета
финансового контроля Республики Казахстан
Баранов М.И.         - депутат Верховного Совета Республики Казахстан
(по согласованию)
Бейсенов С.Д.        - Председатель Главной контрольной инспекции
при Президенте Республики Казахстан
Бельгер Г.К.         - депутат Верховного Совета Республики
Казахстан (по согласованию)
Тихонов С.В.         - первый заместитель Министра юстиции Республики
Казахстан
Токпакбаев С.Б.      - Председатель Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан
Туякбаев Ж.А.        - Генеральный прокурор Республики Казахстан
(по согласованию)
Часников И.Я.        - депутат Верховного Совета Республики Казахстан
(по согласованию)
<*>
Сноска. Состав комиссии изменен Указом Президента Республики
Казахстан от 23 декабря 1994 г. N 1993.
2. Установить, что основными задачами Комиссии являются:
- разработка и контроль за осуществлением комплекса мер по борьбе с коррупцией и организованной преступностью, выявлению и устранению причин и условий, способствующих проявлению коррупции в государственных органах Республики Казахстан;
- координация деятельности республиканских и местных исполнительных органов, специализированных подразделений Генеральной прокуратуры, Комитета национальной безопасности, Министерства внутренних дел Республики Казахстан по выявлению и пресечению организованных преступных действий, а также фактов коррупции среди государственных служащих, в том числе тех, назначение (избрание) и освобождение от должности которых производится Президентом или Верховным Советом;
- подготовка предложений Президенту и Верховному Совету Республики Казахстан по принятию неотложных законодательных, организационных и иных мер по усилению борьбы с этими особо опасными для общества и государства преступными проявлениями.

Сыбайлас жемқорлық пен ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес жөнiндегi республикалық комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1994 жылғы 21 қыркүйек N 1871. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995.04.01. N 2165 жарлығымен.
Мемлекеттiк өкiмет және басқару органдарының сыбайлас
жемқорлық пен ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес жөнiндегi қызметiнiң
тиiмдiлiгiн арттыру және оны үйлестiру, сондай-ақ мемлекеттiк
органдар лауазымды адамдарының құқыққа қарсы iс-әрекет жасағаны
үшiн жауапкершiлiгiнiң шүбәсiздiгiн қамтамасыз ету мақсатында
қаулы етемiн:
1. Сыбайлас жемқорлық пен ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес
жөнiндегi республикалық комиссия мынадай құрамда құрылсын:
Жукеев Т.Т        - Қазақстан Республикасы Қауiпсiздiк кеңесiнiң
хатшысы, төраға
<*>
Қажыбаев А.       - Қазақстан Республикасы Жоғары Кеңесi Бақылау
палатасының төрағасы, төрағаның орынбасары
(келiсуi бойынша)
Комиссия мүшелерi:
Айымбетов С.С.    - Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қаржы
бақылау комитетiнiң төрағасы
Әбiшев Х.Ә.       - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң
депутаты (келiсуi бойынша)
Баранов М.И.      - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң
депутаты (келiсуi бойынша)
Бейсенов С.Д.     - Қазақстан Республикасының Президентi жанындағы
Бас бақылау инспекциясының төрағасы
Бельгер Г.К.      - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң
депутаты (келiсуi бойынша)
Тихонов С.В.      - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң
бiрiншi орынбасары
Тоқпақбаев С.Б.   - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк
комитетiнiң төрағасы
Тұяқбаев Ж.А.     - Қазақстан Республикасының Бас прокуроры
(келiсуi бойынша)
Часников И.Я.     - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң
депутаты (келiсуi бойынша)
Баекенов Б.Ә.     - комиссияның мүшесi
<*>
Ескерту. Өзгерiстер Президенттiң 1994 ж. 23 желтоқсандағы
N 1993 Жарлығымен енгiзiлген.
2. Комиссияның негiзгi мiндеттерi:
- сыбайлас жемқорлық пен ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес, Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарында сыбайлас жемқорлықтың орын алуына ықпал ететiн себептер мен жағдайлардың бетiн ашу мен жою жөнiндегi шаралар кешенiн әзiрлеп, оның жүзеге асырылуына бақылау жасау;
- республикалық және жергiлiктi атқару органдарының, Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының, Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң, Iшкi iстер министрлiгiнiң мамандандырылған бөлiмшелерiнiң мемлекеттiк қызметшiлер, соның iшiнде Президент немесе Жоғарғы Кеңес қызметке тағайындап (сайлап) және қызметтен босататындар арасында ұйымдасқан қылмыстық iс-әрекеттiң, сондай-ақ сыбайлас жемқорлық фактiлерiнiң бетiн ашып, оларға тыйым салу жөнiндегi қызметiн үйлестiру;
- Қазақстан Республикасының Президентi мен Жоғарғы Кеңесiне қоғам және мемлекет үшiн ерекше қауiптi осынау қылмыстық көрiнiстерге қарсы күрестi күшейтудiң шұғыл заңдық, ұйымдық және өзге де шараларын қолдану жөнiнде ұсыныстар даярлау болып табылады деп белгiленсiн.

3. Определить рабочим органом Республиканской комиссии по борьбе с коррупцией и организованной преступностью Отдел обеспечения законности, правопорядка и судебной реформы Аппарата Президента Республики Казахстан.
4. Установить, что Республиканская комиссия по борьбе с коррупцией и организованной преступностью ежеквартально представляет Президенту и Верховному Совету Республики Казахстан информацию о состоянии борьбы с коррупцией и организованной преступностью.
5. Председателю Республиканской комиссии по борьбе с коррупцией и организованной преступностью до 15 октября 1994 г. представить на утверждение Президенту Республики Казахстан Положение о комиссии.
Президент Республики Казахстан

3. Сыбайлас жемқорлық пен ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес жөнiндегi республикалық комиссияның жұмыс органы болып Қазақстан Республикасы Президентi Аппаратының Заңдылықты, құқық тәртiбi мен сот реформасын қамтамасыз ету бөлiмi белгiленсiн.
4. Сыбайлас жемқорлық пен ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес жөнiндегi республикалық комиссия Қазақстан Республикасының Президентi мен Жоғарғы Кеңесiне тоқсан сайын сыбайлас жемқорлық пен ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрестiң жай-күйi туралы ақпарат табыс етiп отырады деп белгiленсiн.
5. Сыбайлас жемқорлық пен ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес
жөнiндегi республикалық комиссияның төрағасы Комиссия туралы
Ереженi 1994 жылғы 15 қазанға дейiн Қазақстан Республикасы
Президентiнiң бекiтуiне ұсынатын болсын.
Қазақстан Республикасының
Президентi