О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 30 октября 1995 г. N 2588 имеющий силу Закона.
В соответствии со статьей 1 Закона Республики Казахстан от 10 декабря 1993 г. "О временном делегировании Президенту Республики Казахстан и главам местных администраций дополнительных полномочий" и в связи с изданием Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, "О хозяйственных товариществах" постановляю:
I. Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Закон Республики Казахстан от 21 мая 1990 г. Z901700_ "О крестьянском хозяйстве" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1990г., N 22, ст. 257; Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., N 13-14, ст. 309):
в части первой статьи 3 исключить слово "акционерное";
в части первой статьи 18 слово "акционерных" заменить словами "хозяйственных товариществ".
2. В Закон Казахской ССР от 30 ноября 1990 г. "О свободных экономических зонах в Казахской ССР" (утратил силу Указом Президента РК от 26.01.96 г. N 2823) (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1990 г., N 49, ст. 455):
в абзаце втором пункта 1 статьи 10 слова "акционерных обществ, совместных предприятий и иных" заменить словом "хозяйственных".
3. В Закон Казахской ССР от 11 декабря 1990 г. "О свободе хозяйственной деятельности и развитии предпринимательства в Казахской ССР" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1990 г., N 51, ст. 483):
в абзаце третьем статьи 6 исключить слова "и иные общества и".
4. В Закон Казахской ССР от 15 декабря 1990 г. Z902200_ "О занятости населения" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1991 г., N 1, ст. 8):
в пункте "в" части первой статьи 15 слова "арендных и акционерных предприятий" заменить словами "хозяйственных товариществ".
5. В Закон Республики Казахстан от 14 января 1992 г. "Об особенностях приватизации имущества государственных сельскохозяйственных предприятий" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., N 4, ст. 80; 1993 г., N 18, ст. 441):
в абзаце третьем части первой статьи 6 исключить слова "или товариществ".
II. Настоящий Указ вступает в силу со дня опубликования.
Президент Республики Казахстан

Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 7 қарашадағы N 2588 Заң күшi бар жарлығы.
"Қазақстан Республикасының Президентi мен жергiлiктi әкiмдерге уақытша қосымша өкiлеттiк беру туралы" 1993 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының Z933600_ 1-бабына сәйкес және "Шаруашылық серiктестерi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығының U952255_ шығуына байланысты қаулы етемiн:
I. Қазақстан Республикасының мынадай заң актiлерiне толықтырулар енгiзiлсiн:
1. "Шаруа шаруашылығы туралы" 1990 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңында (Қазақ КСР Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1990 жыл., N 22, 257-құжат; Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1992 ж., N 13-14, 309-құжат):
3-бабының бiрiншi бөлiгiнде "акционерлiк" сөзi алынып тасталсын;
18-бабының бiрiншi бөлiгiндегi "акционерлiк" сөзi "шаруашылық серiктестiктерi" сөздерiмен ауыстырылсын.
2. "Қазақ ССР-iндегi еркiн экономикалық аймақтар туралы" 1990 жылғы 30 қарашадағы Қазақ ССР-нiң Заңында (Қазақ КСР Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1990 ж,. N 49, 455-құжат):
10-бабының 1-тармағының екiншi абзацындағы "акционерлiк қоғамдарды, бiрлескен кәсiпорындарды және өзге де" сөздер "шаруашылық" сөзiмен ауыстырылсын.
3. "Қазақ ССР-iндегi шаруашылық қызметiнiң еркiндiгi және кәсiпкерлiктi дамыту туралы" 1990 жылғы 11-желтоқсандағы Қазақ ССР-iнiң Заңында (Қазақ КСР Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1990 ж.,N 51. 483-құжат):
6-бабының үшiншi абзацындағы "және де өзге қоғамдар мен" деген сөздер алынып тасталсын.
4. "Халықтың жұмыспен қамтылуы туралы" 1990 жылғы 15 желтоқсандағы Қазақ ССР-iнiң Заңында (Қазақ КСР Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1991 ж., N 1, 8-құжат):
15-бабының бiрiншi бөлiгi "в" тармақшасындағы "арендалық және акционерлiк кәсiпорындар" сөздерi "шаруашылық серiктестiктерi" сөздерiмен ауыстырылсын.
5. "Мемлекеттiк ауыл шаруашылығы кәсiпорындарының мүлкiн
жекешелендiру ерекшелiктерi туралы" 1992 жылғы 14 қаңтардағы
Қазақстан Республикасы Заңында (Қазақстан Республикасының Жоғарғы
Кеңесiнiң Жаршысы, 1992 ж., N 4, 80-құжат):
6-шы бабының бiрiншi бөлiгi үшiншi абзацындағы "немесе
серiктестерiнiң" сөздерi алынып тасталсын.
II. Осы Жарлық жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi