О вопросах реализации международных договоров Республики Казахстан и договоренностей, достигнутых в ходе встреч и переговоров на высшем и межправительственном уровнях, а также решений международных организаций, членом которых является Республика Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 9 апреля 1996 года № 2940. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 12 августа 2010 года № 1037
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 12.08.2010 № 1037.
Сноска. Заголовок с изменениями - Указом Президента Республики Казахстан от 7 мая 2004 года N 1361 .
В целях обеспечения единства внешнеполитического курса Республики Казахстан, усиления контроля за реализацией международных договоров и договоренностей Республики Казахстан, а также решений международных организаций, членом которых является Республика Казахстан и установления единого порядка их исполнения постановляю: <*>
Сноска. Преамбула с изменениями - Указом Президента Республики Казахстан от 7 мая 2004 года N 1361 .
1. Утвердить Правила реализации международных договоров Республики Казахстан и договоренностей, достигнутых в ходе встреч и переговоров на высшем и межправительственном уровнях, а также решений международных организаций, членом которых является Республика Казахстан (прилагается). <*>
Сноска. Пункт 1 с изменениями - Указом Президента Республики Казахстан от 7 мая 2004 года N 1361 .
2. Министерствам и иным центральным исполнительным органам Республики Казахстан, а также государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан, сопредседателям совместных межправительственных комиссий (комитетов, советов) усилить контроль за исполнением соответствующих международных договоров Республики Казахстан и договоренностей, достигнутых в ходе встреч и переговоров на высшем и межправительственном уровнях, а также решений международных организаций, членом которых является Республика Казахстан и обеспечить строгое соблюдение установленного Правилами порядка. <*>
Сноска. Пункт 2 с изменениями - Указом Президента Республики Казахстан от 7 мая 2004 года N 1361 .
3. Министерствам и иным центральным исполнительным органам Республики Казахстан, а также государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан, и сопредседателям казахстанской части совместных межправительственных комиссий при проведении международных переговоров, затрагивающих государственные интересы Республики Казахстан, согласовывать позиции казахстанской стороны с Министерством иностранных дел Республики Казахстан и по их результатам своевременно представлять информацию в Министерство иностранных дел Республики Казахстан. <*>
Сноска. Пункт 3 с изменениями - Указом Президента Республики Казахстан от 7 мая 2004 года N 1361 .

Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары мен жоғары және үкiметаралық деңгейлердегi кездесулер мен келiссөздер барысында қол жеткен уағдаластықтарды, сондай-ақ Қазақстан Республикасы мүшесi болып табылатын халықаралық ұйымдардың шешімдерiн iске асыру мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 9 сәуiрдегі N 2940 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 12 тамыздағы № 1037 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Президентінің 12.08.2010 № 1037 Жарлығымен.
Ескерту. Тақырыпқа және кіріспеге өзгеріс енгізілді - ҚР Президентінің 2004.05.07. N 1361   жарлығымен .
Қазақстан Республикасының сыртқы саяси бағытының тұтастығын қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары мен уағдаластықтарын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы мүшесi болып табылатын халықаралық ұйымдардың шешімдерiн iске асыруға бақылауды күшейту және оларды атқарудың бiрыңғай тәртiбiн белгiлеу мақсатында Қаулы Етемiн: <*>
1. Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары мен жоғары және үкiметаралық деңгейлердегi кездесулер мен келiссөздер барысында қол жеткен уағдаластықтарды, сондай-ақ Қазақстан Республикасы мүшесi болып табылатын халықаралық ұйымдардың шешімдерiн iске асыру ережесi (қоса берiлiп отыр) бекiтiлсiн. <*>
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Президентінің 2004.05.07. N 1361   жарлығымен .
2. Қазақстан Республикасының министрлiктерi мен өзге де орталық атқарушы органдары, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Президентiне тiкелей бағынатын және есеп беретiн мемлекеттiк органдар, бiрлескен үкiметаралық комиссиялардың (комитеттердiң, кеңестердiң) тең төрағалары Қазақстан Республикасының тиiстi халықаралық шарттары мен жоғары және үкiметаралық деңгейлердегi кездесулер мен келiссөздер барысында қол жеткен уағдаластықтарды, сондай-ақ Қазақстан Республикасы мүшесi болып табылатын халықаралық ұйымдардың шешімдерiн атқаруға бақылауды күшейтсiн және Ережеде белгiленген тәртiптiң қатаң сақталуын қамтамасыз етсiн. <*>
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Президентінің 2004.05.07. N 1361   жарлығымен .
3. Қазақстан Республикасының министрлiктерi мен өзге де орталық атқарушы органдары, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Президентiне тiкелей бағынатын және есеп беретiн мемлекеттiк органдар және бiрлескен үкiметаралық комиссиялардың қазақстандық бөлiгінің тең төрағалары Қазақстан Республикасының мемлекеттiк мүдделерiн қозғайтын халықаралық келiссөздердi жүргiзу кезiнде Қазақстан жағының айқындамасын Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгiмен келiсiп алатын болсын және олардың нәтижелерi бойынша ақпаратты Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгiне уақтылы берiп отырсын. <*>
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Президентінің 2004.05.07. N 1361   жарлығымен .

4. Установить, что члены Правительства Республики Казахстан, руководители иных центральных исполнительных органов, а также государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, и сопредседатели казахстанской части совместных межправительственных комиссий несут персональную ответственность за соответствие их публичных выступлений и заявлений официальной позиции Республики Казахстан по вопросам, затрагивающим международные отношения и государственные интересы Республики Казахстан.
В этих целях Министерству иностранных дел Республики Казахстан один раз в полугодие информировать государственные органы Республики Казахстан об официальной позиции Республики Казахстан по актуальным международным проблемам, затрагивающим государственные интересы Казахстана. <*>
Сноска. Пункт 4 с изменениями - Указом Президента Республики Казахстан от 7 мая 2004 года N 1361 .
5. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Утверждено
Указом Президента
Республики Казахстан
от 9 апреля 1996 г. N 2940
Правила
реализации международных договоров
Республики Казахстан и договоренностей, достигнутых
в ходе встреч и переговоров на высшем и межправительственном
уровнях, а также решений международных организаций,
членом которых является Республика Казахстан
<*>
Сноска. Заголовок с изменениями - Указом Президента Республики Казахстан от 7 мая 2004 года N 1361 .
1. Настоящие Правила устанавливают порядок реализации международных договоров, заключенных Республикой Казахстан с зарубежными странами и международными организациями, и договоренностей, достигнутых в ходе встреч и переговоров на высшем и межправительственном уровнях, а также решений международных организаций, членом которых является Республика Казахстан. <*>
Сноска. Пункт 1 с изменениями - Указом Президента Республики Казахстан от 7 мая 2004 года N 1361 .
2. Виды международных договоров Республики Казахстан (далее - договор), а также единый порядок их заключения, исполнения и денонсации установлены Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 12 декабря 1995 г. N 2679 U952679_ "О порядке заключения, исполнения и денонсации международных договоров Республики Казахстан".
3. Под понятием "договоренности, достигнутые в ходе встреч и переговоров на высшем и межправительственном уровнях" (далее - договоренности), понимаются обязательства и взаимопонимание, зафиксированные в следующих документах, не имеющих международно-правового характера:
в совместных заявлениях, декларациях, коммюнике и других документах, принятых во время визитов государственных и правительственных делегаций Республики Казахстан в зарубежные страны и визитов зарубежных делегаций аналогичного уровня в Республику Казахстан;
в совместных документах межведомственного характера, подписанных или принятых по поручению Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан;
в протоколах, меморандума, нотах, письмах и поручениях по результатам встреч и переговоров Президента Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан;
в личных посланиях и письмах Президента Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан и его заместителей руководителям зарубежных стран, международных организаций, финансовых институтов, зарубежных компаний и фирм.

4. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң мүшелерi, өзге де орталық атқарушы органдарының, сондай-ақ Қазақстан Республикасының президентiне тiкелей бағынатын және есеп беретiн мемлекеттiк органдардың басшылары және бiрлескен үкiметаралық комиссиялардың қазақстандық бөлiгiнiң тең төрағалары өздерiнiң көпшiлiк алдындағы сөздерi мен мәлiмдемелерiнiң Қазақстан Республикасының халықаралық қатынастары мен мемлекеттiк мүдделерiн қозғайтын мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының ресми айқындамасына сәйкес келетiнi үшiн дербес жауап бередi деп белгiленсiн.
Осы мақсатта Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi Қазақстанның мемлекеттiк мүдделерiн қозғайтын өзектi халықаралық проблемалар бойынша Қазақстан Республикасының ресми айқындамасы жөнiнде Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарын жарты жылда бiр рет хабардар етiп отырсын.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Президентінің 2004.05.07. N 1361   жарлығымен .
5. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң 1996 жылғы
9 сәуiрдегi N 2940
Жарлығымен бекiтiлген
Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары мен жоғары және үкiметаралық деңгейлердегi кездесулер мен келiссөздер барысында қол жеткен уағдаластықтарды iске асыру ережесi
Ескерту. Тақырыпқа өзгеріс енгізілді - ҚР Президентінің 2004.05.07. N 1361   жарлығымен .
1. Осы Ереже Қазақстан Республикасының шет елдермен және халықаралық ұйымдармен жасасқан халықаралық шарттары мен жоғары және үкiметаралық деңгейлердегi кездесулер мен келiссөздер барысында қол жеткен уағдаластықтарды, сондай-ақ Қазақстан Республикасы мүшесi болып табылатын халықаралық ұйымдардың шешiмдерiн iске асыру тәртiбiн белгiлейдi. <*>
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Президентінің 2004.05.07. N 1361   жарлығымен .
2. Қазақстан Республикасы халықаралық шарттарының (бұдан былай - шарт) түрлерi, сондай-ақ оларды жасасудың, орындаудың және күшiн жоюдың бiрыңғай тәртiбi "Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын жасасу, орындау және күшiн жою туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 12 желтоқсандағы N 2679 Заң күшi бар  Жарлығымен белгiленген.
3. "Жоғары және үкiметаралық деңгейлердегi кездесулер мен келiссөздер барысында қол жеткен уағдаластықтар" (бұдан былай - уағдаластықтар) ұғымы халықаралық-құқықтық сипаты жоқ мынадай құжаттарда белгiленген мiндеттемелер мен өзара түсiнiстiктi бiлдiредi:
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк және үкiмет делегацияларының шет елдерге сапарлары мен шетелдiк делегациялардың Қазақстан Республикасына осы тектес деңгейдегi сапарлары кезiнде қабылданған бiрлескен мәлiмдемелерi, декларациялары, коммюникелерi мен басқа да құжаттары;
Қазақстан Республикасының Президентi мен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң тапсыруы бойынша қол қойылған немесе қабылданған ведомствоаралық сипаттағы бiрлескен құжаттар;
Қазақстан Республикасы Президентiнiң, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң кездесулерi мен келiссөздерiнiң нәтижелерi бойынша жасалған хаттамалар, меморандумдар, ноталар, хаттар мен тапсырмалар;
Қазақстан Республикасы Президентiнiң, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң және оның орынбасарларының шет елдер, халықаралық ұйымдар, қаржы институттары, шетел компаниялары мен фирмаларының басшыларына жеке жолдаулары және хаттары.

3-1. Под понятием "решения международных организаций, членом которых является Республика Казахстан" (далее - решения международных организаций) понимаются решения органов международных организаций, принятые в порядке, предусмотренном их уставными документами. <*>
Сноска. Правила дополнены новым пунктом 3-1 - Указом Президента Республики Казахстан от 7 мая 2004 года N 1361 .
4. Министерства и иные центральные исполнительные органы Республики Казахстан, а также государственные органы, непосредственно подчиненные и подотчетные Президенту Республики Казахстан, (далее - органы Республики Казахстан) и сопредседатели казахстанской части совместных межправительственных комиссий, в компетенцию которых входят вопросы, определенные договорами или достигнутыми договоренностями, а также решениями международных организаций, непосредственно обеспечивают выполнение обязательств, принятых казахстанской стороной по упомянутым договорам и договоренностям, а также решениям международных организаций. В этих целях органы Республики Казахстан в двухнедельный срок после получения текста договора или документа с зафиксированными договоренностями, а также решениями международных организаций разрабатывают конкретные мероприятия по выполнению принятых по ним обязательств и вносят предложения по их реализации в Министерство иностранных дел Республики Казахстан. <*>
Сноска. Пункт 4 в новой редакции - Указом Президента Республики Казахстан от 7 мая 2004 года N 1361 .
5. Министерство иностранных дел Республики Казахстан обеспечивает обобщение предложений от заинтересованных органов Республики Казахстан, в двухнедельный срок разрабатывает проект распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан об утверждении плана мероприятий по реализации заключенных договоров, достигнутых договоренностей, а также решений международных организаций с указанием конкретных сроков и непосредственных исполнителей и вносит его в установленном порядке в Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан. <*>
Сноска. Пункт 5 в новой редакции - Указом Президента Республики Казахстан от 7 мая 2004 года N 1361 .
6. (Пункт исключен - Указом Президента Республики Казахстан от 7 мая 2004 года N 1361 ).
7. В соответствии с планом мероприятий, утвержденным распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан, органы Республики Казахстан принимают соответствующие меры по его выполнению в установленные сроки и не реже одного раза в квартал представляют информацию в Министерство иностранных дел Республики Казахстан. <*>
Сноска. Пункт 7 с изменениями - Указом Президента Республики Казахстан от 7 мая 2004 года N 1361 .

3-1. "Қазақстан Республикасы мүшесi болып табылатын халықаралық ұйымдардың шешімдері" (бұдан әрі - халықаралық ұйымдардың шешімдері) деген ұғыммен халықаралық ұйымдар органдарының олардың жарғылық құжаттарында көзделген тәртiппен қабылдаған шешiмдерi түсiндiрiледі. <*>
Ескерту. 3-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Президентінің 2004.05.07. N 1361   жарлығымен
4. Шарттарда және уағдаластықтарда, сондай-ақ халықаралық ұйымдардың шешiмдерiнде айқындалған мәселелер өздерінің құзiретіне енетін Қазақстан Республикасының министрлiктерi мен өзге де орталық атқарушы органдары, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Президентiне тiкелей бағынатын және есеп беретiн мемлекеттiк органдар, (бұдан әрi - Қазақстан Республикасының органдары) және бiрлескен үкiметаралық комиссиялардың қазақстандық бөлiгiнiң тең төрағалары аталған шарттар мен қол жеткiзiлген уағдаластықтар, сондай-ақ халықаралық ұйымдардың шешiмдерi бойынша Қазақстан тарапы қабылдаған мiндеттемелердiң орындалуын тiкелей қамтамасыз етедi. Осы мақсатта Қазақстан Республикасының органдары белгiленген уағдаластықтар, сондай-ақ халықаралық ұйымдардың шешiмдерi бар шарттың немесе құжаттың мәтiнiн алғаннан кейiн екi апта мерзiмде солар бойынша қабылданған мiндеттемелердi орындау жөнiнде нақты iс-шаралар әзiрлейдi және оларды iске асыру жөнiнде Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгiне ұсыныстар енгiзедi. <*>
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Президентінің 2004.05.07. N 1361   жарлығымен .
5. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi Қазақстан Республикасының мүдделi органдарының ұсыныстарын қорытындылауды қамтамасыз етедi, екi апта мерзiмде нақты мерзiмдер мен тiкелей орындаушыларды көрсете отырып, жасалған шарттарды, қол жеткiзiлген уағдаластықтарды, сондай-ақ халықаралық ұйымдардың шешiмдерiн iске асыру жөнiндегi iс шаралар жоспарын бекiту туралы Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi өкiмiнiң жобасын әзiрлейдi және оны белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесiне енгiзедi. <*>
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Президентінің 2004.05.07. N 1361   жарлығымен .
6. <*>
Ескерту. 6-тармақ алынып тасталсын - ҚР Президентінің 2004.05.07. N 1361   жарлығымен
7. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкiмiмен бекiтiлген iс-шаралар жоспарына сәйкес, Қазақстан Республикасының органдары оны белгiленген мерзiмде орындау жөнiнде тиiстi шаралар қолданады және Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгiне кемiнде тоқсанына бiр рет ақпарат табыс етiп отырады.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Президентінің 2004.05.07. N 1361   жарлығымен

8. Министерство иностранных дел Республики Казахстан осуществляет общую координацию работ по текущему контролю за исполнением поручений в указанные в плане сроки, не реже одного раза в квартал готовит обобщенную информацию о ходе реализации плана мероприятий по выполнению международных договоров и достигнутых договоренностей, а также решений международных организаций и представляет ее вместе с предложениями по дальнейшему его исполнению в Правительство Республики Казахстан.
Правительство Республики Казахстан при необходимости, но не реже одного раза в полугодие, готовит обобщенную информацию о ходе реализации межгосударственных договоров, подписанных на высшем уровне, и вносит предложение по их дальнейшему исполнению Президенту Республики Казахстан. <*>
Сноска. Пункт 8 с изменениями - Указом Президента Республики Казахстан от 7 мая 2004 года N 1361 .
9. Снятие с контроля либо перевод на рабочий контроль исполнения плана мероприятий осуществляет Премьер-Министр Республики Казахстан, а в его отсутствие лицо, его замещающее.
10. Казахстанская часть межправительственных комиссий по сотрудничеству с зарубежными странами на своих заседаниях регулярно рассматривает вопросы выполнения международных договоров Республики Казахстан и достигнутых договоренностей, а также решений международных организаций и, в пределах своей компетенции, осуществляет конкретные меры по их дальнейшему выполнению, а по вопросам, требующим принятия решения Правительства Республики Казахстан, вносит соответствующие предложения.
В случае необходимости сопредседатель казахстанской части межправительственной комиссии по согласованию с заинтересованными органами Республики Казахстан вносит предложение о рассмотрении вопроса по реализации договоров и договоренностей, а также решений международных организаций на совместном заседании межправительственной комиссии.
В своей работе казахстанская часть совместных межправительственных комиссий руководствуется Положением о казахстанской части совместных межправительственных комиссий (комитетов, советов) по сотрудничеству с зарубежными странами, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года N 1304 "Об утверждении Положения о казахстанской части совместных межправительственных комиссий (комитетов, советов) по сотрудничеству с зарубежными странами. <*>
Сноска. Пункт 10 с изменениями - Указом Президента Республики Казахстан от 7 мая 2004 года N 1361 .
11. Органы Республики Казахстан регулярно рассматривают на заседаниях своих коллегий вопросы исполнения договоров и договоренностей, а также решений международных организаций и по вопросам, требующим принятия решения Правительства Республики Казахстан, вносят соответствующие предложения. <*>
Сноска. Пункт 11 с изменениями - Указом Президента Республики Казахстан от 7 мая 2004 года N 1361 .

8. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi тапсырмаларды жоспарда көрсетiлген мерзiмде орындауға ағымдағы бақылау жасау жөнiндегi жұмыстарды жалпы үйлестiрудi жүзеге асырады, халықаралық шарттар мен қол жеткен уағдаластықтарды, сондай-ақ халықаралық ұйымдардың шешiмдерiнiң орындау жөнiндегi iс-шаралар жоспарын iске асырудың барысы туралы қорытылған ақпаратты кемiнде тоқсанына бiр рет даярлайды және оны әрi қарай орындау жөнiндегi ұсыныстармен бiрге Қазақстан Республикасының Үкiметiне табыс етедi. <*>
Қазақстан Республикасының Үкiметi қажет болған жағдайда, бiрақ кемiнде жарты жылда бiр рет жоғары деңгейде қол қойылған мемлекетаралық шарттарды жүзеге асырудың барысы туралы қорытылған ақпаратты даярлайды және оларды әрi қарай орындау жөнiнде Қазақстан Республикасының Президентiне ұсыныс енгiзедi.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Президентінің 2004.05.07. N 1361   жарлығымен .
9. Бақылаудан алып тастауды не iс-шаралар жоспарын орындауды жұмыс барысындағы бақылауға көшiрудi Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi немесе ол болмаған ретте оның мiндетiн атқарушы адам жүзеге асырады.
10. Шет елдермен ынтымақтастық жөнiндегi үкiметаралық комиссиялардың қазақстандық бөлiгi өз мәжiлiстерiнде Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары мен қол жеткен уағдаластықтарды, сондай-ақ халықаралық ұйымдардың шешiмдерiн
атқару мәселелерiн ұдайы қарап отырады және өз құзыретi шегiнде оларды әрi қарай орындау жөнiнде нақты шараларды жүзеге асырады, ал Қазақстан Үкiметiнiң шешiм қабылдауын қажет ететiн мәселелер бойынша тиiстi ұсыныстар енгiзедi.
Қажет болған жағдайда үкiметаралық комиссияның қазақстандық бөлiгiнiң тең төрағасы Қазақстан Республикасының мүдделi органдарымен келiсе отырып, шарттар мен уағдаластықтарды, сондай-ақ халықаралық ұйымдардың шешiмдерiн iске асыру жөнiндегi мәселенi үкiметаралық комиссияның бiрлескен мәжiлiсiнде қарау туралы ұсыныс енгiзедi. <*>
Үкiметаралық комиссиялар өз жұмысында "Шет елдермен ынтымақтастық жөнiндегi үкiметаралық комиссиялар (комитеттер, кеңестер) туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 18 қаңтардағы N 62 қаулысымен бекiтiлген Шет елдермен ынтымақтастық жөнiндегi үкiметаралық комиссияның (комитеттiң, кеңестiң) қазақстандық бөлiгi туралы ереженi басшылыққа алады және Қазақстан Республикасының Үкiметiн осы бағытта iстелген жұмыс туралы жарты жылда бiр рет хабардар етiп отырады.
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Президентінің 2004.05.07. N 1361   жарлығымен .
11. Қазақстан Республикасының органдары өздерiнiң төралқа мәжiлiстерiнде шарттар мен уағдаластықтарды, сондай-ақ халықаралық ұйымдардың шешiмдерiн атқару мәселелерiн ұдайы қарап отырады және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiм қабылдауын қажет ететiн мәселелер бойынша тиiстi ұсыныстар енгiзедi. <*>
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Президентінің 2004.05.07. N 1361   жарлығымен

12. Общее наблюдение, а также контроль за исполнением международных договоров Республики Казахстан и достигнутых договоренностей, а также решений международных организаций осуществляет Министерство иностранных дел Республики Казахстан. Деятельность органов Республики Казахстан, а также межправительственных комиссий, связанная с реализацией международных договоров Республики Казахстан и достигнутых договоренностей, а также решений международных организаций, находится под контролем Правительства Республики Казахстан. <*>
Сноска. Пункт 12 с изменениями - Указом Президента Республики Казахстан от 7 мая 2004 года N 1361

12. Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары мен қол жеткен уағдаластықтардың, сондай-ақ халықаралық ұйымдардың шешiмдерiнiң орындалуын жалпы байқауды, сондай-ақ бақылауды Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi жүзеге асырады. Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары мен қол жеткен уағдаластықтарын iске асыруға байланысты Қазақстан Республикасы органдарының, сондай-ақ үкiметаралық комиссиялардың қызметi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң бақылауында болады. <*>
Ескерту. 12-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Президентінің 2004.05.07. N 1361   жарлығымен .