Об установлении Дня памяти жертв политических репрессий
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН от 5 апреля 1997 г. N 3443.
В связи с объявлением 1997 года Годом общенационального согласия и памяти жертв политических репрессий, учитывая обращения граждан и общественных объединений Республики, и в целях увековечения памяти жертв политических репрессий ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Установить 31 мая Днем памяти жертв политических репрессий.
2. Правительству Республики Казахстан ежегодно разрабатывать и проводить 31 мая мероприятия, посвященные памяти жертв политических репрессий.
3. Настоящий Указ вступает в силу со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан

Саяси қуғын-сүргiн құрбандарын Еске алу күнiн белгiлеу туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1997 жылғы 5 сәуiрдегi N 3443.
1997 жылдың Жалпыұлттық татулық пен саяси қуғын-сүргiн құрбандарын еске алу жылы деп жариялануына байланысты, Республика азаматтары мен қоғамдық бiрлестiктерiнiң тiлектерiн ескере отырып, әрi саяси қуғын-сүргiн құрбандарын мәңгi есте қалдыру мақсатында қаулы етемiн:
1. 31 мамыр Саяси қуғын-сүргiн құрбандарын Еске алу күнi деп белгiленсiн.
2. Қазақстан Республикасының Үкiметi жыл сайын саяси қуғын-сүргiн құрбандарын еске алуға арналған шаралар әзiрлеп, оларды 31 мамырда өткiзетiн болсын.
3. Осы Жарлық жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi