О внесении изменений и дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 4 ноября 1995 г. N 2594 "Об утверждении Положения о Государственном следственном комитете Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан от 15 мая 1997 г. N 3504. Утратил силу - Указом Президента РК от 9 января 2006 года N 1696 (U061696)(вводится в действие со дня подписания)
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 22 апреля 1997 года N 3465  U973465_  "О мерах по дальнейшему реформированию системы правоохранительных органов Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Положение о Государственном следственном комитете Республики Казахстан, утвержденное Указом Президента Республики Казахстан от 4 ноября 1995 года N 2594  U952594_  , следующие изменения и дополнение:
1) подпункт 1) пункта 1 после слов "оперативно-розыскную деятельность" дополнить словами: "по делам об экономических, должностных и воинских преступлениях, ведущим борьбу с организованной преступностью и коррупцией, а также другими особо опасными преступными проявлениями";
2) подпункт 2) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"2) выполняя возложенные на него обязанности, обеспечивает руководство подчиненными ему подразделениями по областям, городам Акмоле и Алматы, в Вооруженных Силах, иных войсках и воинских формированиях, а также учебными заведениями, учреждениями и организациями, имеет представительства на особорежимных и особо важных объектах, в крупных городах и регионах";
3) пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Председатель Государственного следственного комитета имеет трех заместителей, которые по его представлению назначаются на должность и освобождаются от должности Президентом Республики Казахстан";
4) в подпункте 6) пункта 11 слова "специальные воинские звания" заменить словами "специальные и воинские звания";
5) подпункт 7) пункта 11 изложить в следующей редакции:
"7) назначает на должность и освобождает от должности начальников департаментов, главных управлений, управлений, отделов Государственного следственного комитета и их заместителей, начальников учебных заведений, учреждений, организаций и их заместителей".
2. Одобрить прилагаемую структуру Государственного следственного комитета и его органов.
3. Признать утратившим силу пункт 2 Указа Президента Республики Казахстан от 4 ноября 1995 г. N 2594  U952594_  " Об утверждении Положения о Государственном следственном комитете Республики Казахстан".
4. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Одобрена
Указом Президента Республики
Казахстан

"Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк тергеу комитетi туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 4 қарашадағы N 2594 Жарлығына өзгерiстер мен толықтыру енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1997 жылғы 15 мамыр N 3504. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2006.01.09. N 1696 жарлығымен.
"Қазақстан Республикасы құқық қорғау органдарының жүйесiн одан әрi реформалау жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 22 сәуiрдегi N 3465  Жарлығын  орындау үшiн қаулы етемiн:
1. "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк тергеу комитетi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 4 қарашадағы N 2594  Жарлығымен  бекiтiлген Ережеге мынадай өзгерiстер мен толықтыру енгiзiлсiн:
1) 1-тармақтың 1)-тармақшасы "алдын ала тергеу" сөздерiнен кейiн "экономикалық, лауазымдық және әскери қылмыстар жөнiндегi iстер бойынша, жедел iздестiру қызметiн, ұйымдасқан қылмыс пен жемқорлыққа, сондай-ақ басқа да ерекше қауiптi қылмыстық көрiнiстерге қарсы күрес жүргiзетiн" сөздерiмен толықтырылсын;
2) 1-тармақтың 2)-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"өзiне жүктелген мiндеттердi атқара отырып, облыстар, Ақмола және Алматы қалалары бойынша, Қарулы күштердегi, өзге де әскерлер мен әскери құрамалардағы өзiне бағынысты бөлiмшелерге, сондай-ақ оқу орындарына, мекемелер мен ұйымдарға басшылықты қамтамасыз етедi, оның ерекше режимдi және ерекше маңызды объектiлерде, iрi қалалар мен аймақтарда өкiлдiктерi болады";
3) 10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Мемлекеттiк тергеу комитетi төрағасының үш орынбасары болады, оларды оның ұсынысымен Қазақстан Республикасының Президентi қызметке тағайындайды және қызметтен босатады";
4) 11-тармақтың 6)-тармақшасында "арнаулы әскери атақтар" сөздерi "арнаулы және әскери атақтар" сөздерiмен алмастырылсын;
5) 11-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Мемлекеттiк тергеу комитетi департаментiнiң, бас басқармаларының, басқармаларының, бөлiмдерiнiң бастықтары мен олардың орынбасарларын, оқу орындарының, мекемелердiң, ұйымдардың бастықтары мен олардың орынбасарларын қызметке тағайындайды және қызметтен босатады".
2. Мемлекеттiк тергеу комитетi мен оның органдарының қоса берiлiп отырған құрылымы мақұлдансын.
3. "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк тергеу комитетi
туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң
1995 жылғы 4 қарашадағы N 2594 Жарлығының 2-тармағының күшi жойылған
деп танылсын.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң

от 15 мая 1997 года
N 3504
Структура
органов и подразделений Государственного
следственного комитета Республики Казахстан
I. Примерная организационная структура центрального аппарата Государственного следственного комитета Республики Казахстан, департаментов (главных управлений, управлений) Государственного следственного комитета по городам Алматы, Акмоле и областям:
Военно-следственный департамент (управление, отдел)
Департамент расследований экономических и должностных
преступлений (главное управление, управление, отдел)
Департамент расследований особо опасных преступлений (главное
управление, управление, отдел)
Департамент специальных расследований
Департамент расследований наркобизнеса (главное управление,
управление, отдел)
Департамент оперативной службы (главное управление, управление,
отдел)
Организационно-кадровый департамент (главное управление,
управление, отдел)
Административно-финансовый департамент (главное управление,
управление, отдел)
Национальное центральное бюро "Интерпол" - управление Второй
специальный отдел (отделение)
Отдел специальных учреждений (отделение, группа)
Оперативно-техническое управление (отдел, отделение)
Научно-исследовательский центр - управление
Служба внутренней безопасности (отдел, отделение, группа)
Информационно-аналитический центр (управление, отдел)
Полномочный представитель в Бюро по координации борьбы с
организованной преступностью и иными опасными видами преступлений на
территории СНГ
Советник Председателя
Служба пресс-секретаря
Представительства территориальных департаментов ГСК по городам
и регионам
II. Подразделения, непосредственно подчиненные Государственному
следственному комитету, департаментам (главным управлениям,
управлениям) Государственного следственного комитета по городам
Алматы, Акмоле и областям:
Военно-следственные и специальные подразделения
Дежурные части
Подразделения специального назначения
Учреждения предварительного заключения
Автохозяйства и авторемонтные мастерские
Военно-врачебная комиссия
Лечебно-оздоровительные учреждения
Специальные учебные заведения
Базы военного и специального снабжения
Клуб
Редакция газеты
Обслуживающий персонал и охрана
Типография

1997 жылғы 15 мамырдағы
N 3504 Жарлығымен
мақұлданған
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк тергеу комитетiнiң
органдары мен бөлiмшелерiнiң құрылымы
I. Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк тергеу комитетiнiң орталық аппаратының, Алматы, Ақмола қалалары және облыстар бойынша Мемлекеттiк тергеу комитетi департаментiнiң (бас басқармалардың,  басқармалардың) үлгiлiк ұйымдық құрылымы:
Әскери-тергеу департаментi (басқарма, бөлiм)
Экономикалық және лауазымдық қылмыстарды тергеу департаментi
(бас басқарма, басқарма, бөлiм)
Аса қауiптi қылмыстарды тергеу департаментi (бас басқарма, басқарма, бөлiм)
Арнаулы тергеу департаментi.
Есiрткi бизнесiн тергеу департаментi (бас басқарма, басқарма,
бөлiм)
Жедел қызмет департаментi (бас басқарма, басқарма бөлiм)
Ұйымдық-кадр департаментi (бас басқарма, басқарма, бөлiм)
Әкiмшiлiк-қаржы департаментi (бас басқарма, басқарма бөлiм)
"Интерпол" ұлттық орталық бюросы - басқарма
Екiншi арнаулы бөлiм (бөлiмше)
Арнаулы мекемелер бөлiмi (бөлiмше, топ)
Жедел-техникалық басқарма (бөлiм, бөлiмше)
Ғылыми-зерттеу орталығы - басқарма
Iшкi қауiпсiздiк қызметi (бөлiм, бөлiмше, топ)
Ақпараттық-талдау орталығы (басқарма, бөлiм)
ТМД аумағындағы ұйымдасқан қылмысқа қарсы және өзге де аса
қауiптi қылмыс түрлерiне қарсы күрестi үйлестiру жөнiндегi бюродағы
өкiлеттi өкiл
Төраға кеңесшiсi
Баспасөз хатшысының қызметi
Мемлекеттiк тергеу комитетiнiң қалалар мен аумақтар бойынша
аумақтық департаментiнiң өкiлдiктерi
II. Мемлекеттiк тергеу комитетiне, Алматы, Ақмола қалалары
және облыстар бойынша Мемлекеттiк тергеу комитетiнiң (бас басқармаларға, басқармаларға) департаменттерiне тiкелей бағынысты бөлiмшелер:
Әскери-тергеу және арнаулы бөлiмшелерi
Кезекшi бөлiмдер
Арнаулы мақсаттағы бөлiмшелер
Алдын ала қамау мекемелерi
Автошаруашылық және автожөндеу шеберханалары
Әскери-дәрiгерлiк комиссия
Емдеу-сауықтыру мекемелерi
Арнаулы оқу орындары
Әскери және арнаулы жабдықтау базалары
Клуб
Газет редакциясы
Қызмет көрсетушi персонал және күзет
Баспахана