О квоте иммиграции на 1998 год
Указ Президента Республики Казахстан от 3 апреля 1998 г. N 3894
В соответствии с подпунктом 21 статьи 44 Конституции Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан Z970204_ "О миграции населения", в целях организации переселения и обустройства семей репатриантов (оралманов), изъявивших желание возвратиться на свою историческую родину, ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Установить представленную Правительством Республики Казахстан квоту иммиграции на 1998 год в количестве 3000 семей согласно приложению.
2. Правительству Республики Казахстан, акимам областей, гг. Акмолы и Алматы принять практические меры по реализации настоящего Указа.
В этих целях:
обеспечить финансирование расходов на организованное переселение семей репатриантов (оралманов) из иностранных государств за счет республиканского бюджета;
обеспечить финансирование расходов на прием и обустройство (единовременные пособия, возмещение транспортных расходов, приобретение жилья, содержание пунктов адаптации и организационные расходы) семей репатриантов (оралманов) за счет местного бюджета;
определить районы компактного расселения семей репатриантов (оралманов) с учетом их родственных и хозяйственно-производственных связей;
обеспечить прием семей репатриантов (оралманов), их обустройство и создание для них необходимых социально-бытовых условий;
в установленном порядке решить вопрос о выделении земельных участков репатриантам (оралманам) для строительства жилья и хозяйственной деятельности;
оказывать помощь репатриантам (оралманам) в трудоустройстве, получении образования и профессии, обучении их детей;
содействовать репатриантам (оралманам) в организации предпринимательской деятельности, возрождении национальных ремесел, организации фермерских и крестьянских хозяйств.
3. Настоящий Указ вступает в силу со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан
Приложение
к Указу Президента Республики Казахстан от 3 апреля 1998 г. N 3894
КВОТА
иммиграции на 1998 год из дальнего зарубежья и стран СНГ
--------------------------------------------------------------------
Области вселения !Исламское  !Исламская ! КНР  !Монголия!Кор-во
иммигрантов    !государство!Республика!      !        !Саудовской
!Пакистан   !Иран      !      !        !Аравии
--------------------------------------------------------------------
Акмолинская             -          -        -       30        -
Актюбинская             -          30       -       -         -

1998 жылға арналған көшiп келу квотасы туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң жарлығы. 1998 жылғы 3 сәуiрдегi N 3894
Қазақстан Республикасы Конституциясының 44-бабының 21-тармақшасына және "Халықтың көшi-қоны туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, өзiнiң тарихи отанына оралуға тiлек бiлдiрген оралмандардың (репатрианттардың) отбасыларының қоныс аударуын және жайластырылуын ұйымдастыру мақсатында қаулы етемiн:
1. Қазақстан Республикасының Үкiметi ұсынған 1998 жылға арналған көшiп келу квотасы қосымшаға сәйкес 3000 отбасы болып белгiленсiн.
2. Қазақстан Республикасының Үкiметi, облыстар мен Ақмола және Алматы қалаларының әкiмдерi осы Жарлықты iске асыру жөнiнде практикалық шаралар қолдансын.
Осы мақсатта:
Шет мемлекеттерден оралмандардың ұйымдасқан түрде қоныс аударуына арналған шығыстарды республикалық бюджет есебiнен қаржыландыруды қамтамасыз етсiн;
оралмандардың отбасыларын қабылдау мен жайластыруға арналған шығыстарды (бiр жолғы жәрдемақылар, көлiк шығыстарын өтеу, тұрғын үй сатып алу, бейiмделу пункттерiн ұстау және ұйымдастыру шығыстары) жергiлiктi бюджет есебiнен қаржыландыруды қамтамасыз етсiн;
оралмандардың отбасыларын олардың туыстық және өндiрiстiк-шаруашылық байланыстарын ескере отырып, жинақы орналастыру аудандарын айқындасын;
оралмандардың отбасыларын қабылдап, орналастыруды және олар үшiн қажеттi әлеуметтiк-тұрмыстық жағдайлар жасауды қамтамасыз етсiн;
белгiленген тәртiппен оралмандарға тұрғын үй салу және шаруашылық қызметi үшiн жер учаскелерiн бөлу туралы мәселенi шешетiн болсын;
оралмандардың жұмысқа орналасуына, бiлiм және мамандық алуына, балаларын оқытуына көмек көрсетсiн;
оралмандарға кәсiпкерлiк қызметтi ұйымдастыруға, ұлттық қол өнер кәсiбiн жаңғыртуға, фермерлiк және шаруа қожалықтарын ұйымдастыруға жәрдемдессiн.
3. Осы Жарлық жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1998 жылғы 3 сәуiрдегi
N 3894 Жарлығына
қосымша
1998 жылға арналған алыс шетелден және ТМД
елдерiнен көшiп келу
КВОТАСЫ
___________________________________________________________________
Көшiп келушiлер |Пәкiстан|Иран Ислам| ҚХР |Моң. |Сауд      |Түрiк
орналастырылатын|мемле.  |Респуб.   |     |ғолия|Арабиясы  |Респуб.
облыстар        |кетi    |ликасы    |     |     |Корольдiгi|ликасы
________________|________|__________|_____|_____|__________|_______
Ақмола          |   -    |    -     |  -  | 30  |     -    |   -
________________|________|__________|_____|_____|__________|_______
Ақтөбе          |   -    |   30     |  -  |  -  |     -    |   -
________________|________|__________|_____|_____|__________|_______