О структуре Правительства Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года № 6.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 44 Конституции Республики Казахстан постановляю:
1. На основании представления Премьер-Министра Республики Казахстан определить следующую структуру Правительства Республики Казахстан:
Аппарат Правительства Республики Казахстан;
Министерство внутренних дел Республики Казахстан;
Министерство иностранных дел Республики Казахстан;
Министерство туризма и спорта Республики Казахстан;
Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
Министерство обороны Республики Казахстан;
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
Министерство культуры и информации Республики Казахстан;
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
Министерство финансов Республики Казахстан;
Министерство энергетики Республики Казахстан;
Министерство юстиции Республики Казахстан;
Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан;
Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Министерство просвещения Республики Казахстан;
Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан;
Министерство транспорта Республики Казахстан;
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 в редакции Указа Президента РК от 06.08.2014 № 875; с изменениями, внесенными указами Президента РК от 29.12.2015 № 158; от 06.05.2016 № 253; от 13.09.2016 № 329; от 05.10.2016 № 349; от 06.10.2016 № 350; от 25.01.2017 № 412; от 28.06.2018 № 707; от 26.12.2018 № 806; от 25.02.2019 № 848; от 17.06.2019 № 17; от 17.06.2019 № 24; от 09.09.2020 № 408 ; от 11.06.2022 № 917; от 02.01.2023 № 79; от 02.01.2023 № 80; от 01.09.2023 № 318.
2. Правительству Республики Казахстан:
1) внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан предложения о приведении ранее изданных актов Президента в соответствие с настоящим Указом;
2) привести ранее изданные акты Правительства в соответствие с настоящим Указом.
3. Настоящий Указ вступает в силу со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымы туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 22 қаңтардағы N 6 Жарлығы.
Қазақстан Республикасы Конституциясының 44-бабының 3)
тармақшасы сәйкес қаулы етемін:
1. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің ұсынуы негізінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің мынадай құрылымы белгіленсін:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты;
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі;
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі;
Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігі;
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі;
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі;
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар жəне аэроғарыш өнеркəсібі министрлігі;
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі;
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі;
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі;
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі;
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі;
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі;
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі;
Қазақстан Республикасының Сауда жəне интеграция министрлігі;
Қазақстан Республикасының Экология жəне табиғи ресурстар министрлігі
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі;
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі.
Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрлігі;
Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі;
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Президентінің 06.08.2014 N 875 Жарлығыымен; өзгерістер енгізілді - ҚР Президентінің 29.12.2015 № 158; 06.05.2016 N 253; 13.09.2016 N 329; 05.10.2016 № 349; 06.10.2016 № 350; 25.01.2017 № 412; 28.06.2018 № 707; 26.12.2018 № 806; 25.02.2019 № 848; 17.06.2019 № 17; 17.06.2019 № 24; 09.09.2020 № 408; 11.06.2022 № 917; 02.01.2023 № 79; 02.01.2023 № 80; 01.09.2023 № 318 Жарлықтарымен.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына Президенттің бұрын шығарылған актілерін осы Жарлыққа сәйкес келтіру туралы ұсыныстар енгізсін;
2) Үкіметтің бұрын шығарылған актілерін осы Жарлыққа сәйкес келтірсін.
3. Осы Жарлық жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті