О подготовке проекта республиканского бюджета на 2000 год
Указ Президента Республики Казахстан от 20 апреля 1999 года № 116. Утратил силу - Указом Президента Республики Казахстан от 10 марта 2000г. N 355 ~U000355
В соответствии со статьей 14 Закона Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года № 357-1 " О бюджетной системе" постановляю:
1. В целях разработки проекта республиканского бюджета на 2000 год образовать Бюджетную комиссию по формированию проекта республиканского бюджета на 2000 год в следующем составе:
Джандосов Ураз Алиевич      - Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министр
финансов Республики Казахстан,
председатель
Утембаев Ержан Абулхаирович - Председатель Агентства по
стратегическому планированию и
реформам Республики Казахстан,
заместитель председателя
Жамишев Болат Бидахметович  - вице-Министр финансов Республики
Казахстан, секретарь
Члены комиссии:
Аблязов Мухтар Кабулович    - Министр энергетики, индустрии и
торговли Республики Казахстан
Аманбаев Мурат Ермуханович  - ответственный работник Канцелярии
Премьер-Министра Республики
Казахстан
Дамитов Кадыржан Кабдошевич - Председатель Национального Банка
Республики Казахстан
Ертлесова Жаннат Джургалиевна - первый вице-Министр финансов
Республики Казахстан
Какимжанов Зейнулла Халидоллович - Министр государственных
доходов Республики Казахстан
Карагусова Гульжана Джанпеисовна - Председатель Комитета по
экономике, финансам и бюджету
Сената Парламента Республики
Казахстан (по согласованию)
Мынбаев Сауат Мухаметбаевич      - заместитель Руководителя
Администрации Президента
Республики Казахстан
Павлов Александр Сергеевич       - Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан
Солодченко Роман Владимирович    - Председатель Агентства
Республики Казахстан по
экономическому планированию
Турысов Каратай Турысович        - Председатель Комитета по
экономике, финансам и бюджету
Мажилиса Парламента Республики
Казахстан (по согласованию)
2. Утвердить Положение о Бюджетной комиссии по формированию проекта республиканского бюджета на 2000 год (прилагается).
3. Правительству Республики Казахстан утвердить план-график работы Бюджетной комиссии по формированию проекта республиканского бюджета на 2000 год.

2000 жылға арналған республикалық бюджеттің жобасын дайындау туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы 1999 жылғы 20 сәуір N 116. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2000.03.10. N 355 жарлығымен. ~U000355
Қазақстан Республикасының "Бюджет жүйесі туралы" 1999 жылғы
1 сәуірдегі N 357-I
Z990357_
Заңының 14-бабына сәйкес қаулы етемін:
1. 2000 жылға арналған республикалық бюджеттің жобасын әзірлеу
мақсатында 2000 жылға арналған республикалық бюджеттің жобасын түзу
жөніндегі Бюджет комиссиясы мына құрамда құрылсын:
Жандосов Ораз           - Қазақстан Республикасы Премьер-
Әлиұлы                    Министрінің орынбасары - Қазақстан
Республикасының Қаржы министрі,
төраға
Өтембаев Ержан          - Қазақстан Республикасының Стратегиялық
Әбілқайырұлы              жоспарлау және реформалар жөніндегі
агенттігінің төрағасы, төрағаның
орынбасары
Жәмішев Болат           - Қазақстан Республикасы Қаржы
Бидахметұлы               министрінің орынбасары, хатшы
Комиссия мүшелері:
Әблязов Мұхтар          - Қазақстан Республикасының Энергетика,
Қабылұлы                  индустрия және сауда министрі
Аманбаев Мұрат          - Қазақстан Республикасының Премьер-
Ермұханұлы                Министрі Кеңсесінің жауапты қызметкері
Дәмитов Қадыржан        - Қазақстан Республикасы Ұлттық
Қабдошұлы                 Банкінің төрағасы
Ертілесова Жаннат       - Қазақстан Республикасының Қаржы
Жүрғалиқызы               бірінші вице-министрі
Кәкімжанов Зейнолла     - Қазақстан Республикасының
Халидоллаұлы              Мемлекеттік кіріс министрі
Қарағұсова Гүлжана      - Қазақстан Республикасы Парламентінің
Жанпейісқызы              Сенаты Экономика, қаржы және бюджет
жөніндегі комитетінің төрайымы
(келісім бойынша)
Мыңбаев Сауат           - Қазақстан Республикасы Президентінің
Мұхаметбайұлы             Әкімшілігі Басшысының орынбасары
Павлов Александр        - Қазақстан Республикасы Премьер-
Сергеевич                 Министрінің орынбасары
Солодченко Роман        - Қазақстан Республикасының Экономикалық
Владимирович              жоспарлау жөніндегі агенттігінің
төрағасы
Тұрысов Қаратай         - Қазақстан Республикасы Парламентінің
Тұрысұлы                  Мәжілісі Экономика, қаржы және бюджет
жөніндегі комитетінің төрағасы
(келісім бойынша)
2. 2000 жылға арналған республикалық бюджеттің жобасын түзу жөніндегі Бюджет комиссиясы туралы ереже бекітілсін (қоса беріліп отыр).
3. Қазақстан Республикасының Үкіметі 2000 жылға арналған республикалық бюджеттің жобасын түзу жөніндегі Бюджет комиссиясы жұмысының жоспар-кестесін бекітсін.

4. Правительству Республики Казахстан и Национальному Банку Республики Казахстан до 15 мая 1999 года внести на рассмотрение Бюджетной комиссии по формированию проекта республиканского бюджета на 2000 год прогноз основных макроэкономических показателей на 2000 год.
5. Правительству Республики Казахстан до 15 июля 1999 года утвердить бюджетные показатели на 2000 год, представленные Бюджетной комиссией по формированию проекта республиканского бюджета на 2000 год.
6. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Утверждено
Указом Президента
Республики Казахстан
от 20 апреля 1999 г. № 116
Положение
О Бюджетной комиссии по формированию проекта
республиканского бюджета на 2000 год
I. Общие положения
1. Бюджетная комиссия по формированию проекта республиканского бюджета на 2000 год (далее - Комиссия) является консультативно-совещательным органом.
2. Правовую основу деятельности Комиссии составляют Конституция, законы Республики Казахстан, акты Президента Республики Казахстан, иные нормативные правовые акты Республики Казахстан, а также настоящее Положение.
II. Основные задачи Комиссии
3. Комиссия создается в целях:
1) формирования и внесения на утверждение Правительства Республики Казахстан следующих основных бюджетных показателей на 2000 год:
- объемов поступлении в республиканский бюджет, бюджеты областей и
городов Астаны и Алматы;
- размера дефицита республиканского бюджета;
- лимита заимствования местных исполнительных органов в разрезе
областей;
- лимитов расходов республиканского бюджета по функциональным
группам и администраторам бюджетных программ с указанием форм
финансирования;
- лимитов кредитования из республиканского бюджета;
- лимитов расходов по особо важным местным бюджетным программам;
2) разработки рекомендации по совершенствованию механизма управления государственными ресурсами;
3) разрешения разногласий, возникающих в процессе составления республиканского бюджета на 2000 год.
III. Порядок работы Комиссии
4. Заседания проводятся в сроки, определяемые председателем Комиссии.
5. На заседания Комиссии могут приглашаться представители компании и организации, не входящих в ее состав.
6. Комиссия принимает решения путем открытого голосования простым большинством голосов от общего числа присутствующих на заседании членов Комиссии. Решения оформляются протоколом.
7. Комиссия полномочна запрашивать необходимую информацию от министерств, государственных комитетов, иных центральных органов, не входящих в состав Правительства, местных органов управления, других государственных органов по вопросам, входящим в ее компетенцию.

4. Қазақстан Республикасының Үкіметі және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі 1999 жылғы 15 мамырға дейін 2000 жылға арналған республикалық бюджеттің жобасын түзу жөніндегі Бюджет комиссиясының қарауына 2000 жылға арналған негізгі макроэкономикалық
көрсеткіштер болжамын енгізетін болсын.
5. Қазақстан Республикасының Үкіметі 1999 жылғы 15 шілдеге дейін
2000 жылға арналған республикалық бюджеттің жобасын түзу жөніндегі
Бюджет комиссиясы ұсынған 2000 жылға арналған бюджеттік көрсеткіштерді
бекітсін.
6. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы
Президентінің
1999 жылғы 20 сәуірдегі
N 116 Жарлығымен
бекітілген
2000 жылға арналған республикалық бюджеттің жобасын түзу
жөніндегі Бюджет комиссиясы туралы
Ереже
1. Жалпы ережелер
1. 2000 жылға арналған республикалық бюджеттің жобасын түзу
жөніндегі Бюджет комиссиясы (бұдан әрі - Комиссия) консультативтік-
кеңесші орган болып табылады.
2. Комиссия қызметінің құқықтық негізін Қазақстан Республикасының
Конституциясы, Қазақстан Республикасының заңдары, Қазақстан
Республикасы Президентінің актілері, Қазақстан Республикасының өзге де
нормативтік құқықтық актілері, сондай-ақ осы Ереже құрайды.
II. Комиссияның негізгі міндеттері
3. Комиссия:
1) 2000 жылға арналған мынадай негізгі бюджеттік көрсеткіштерді:
- республикалық бюджетке, облыстар мен Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне түсетін түсімдердің көлемін;
- республикалық бюджет тапшылығының мөлшерін;
- облыстар тұрғысында жергілікті атқарушы органдардың қарыз алу лимиттерін;
- қаржыландыру нысандарын көрсете отырып бюджеттік бағдарламалардың функционалдық топтары мен әкімшілері бойынша республикалық бюджет шығыстарының лимиттерін;
- республикалық бюджеттен кредит беру лимиттерін;
- ерекше маңызды жергілікті бюджеттік бағдарламалар бойынша шығыстардың лимиттерін түзу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің бекітуіне енгізу;
2) мемлекеттік ресурстарды басқару тетігін жетілдіру жөнінде ұсынымдар әзірлеу;
3) 2000 жылға арналған республикалық бюджетті түзу процесінде туындаған пікір қайшылықтарын шешу мақсатында құрылады.
III. Комиссияның жұмыс тәртібі
4. Комиссия отырыстары оның Төрағасы айқындаған мерзімде өткізіледі.
5. Комиссия отырыстарына оның құрамына кірмейтін компаниялар мен ұйымдардың өкілдері шақырылуы мүмкін.
6. Комиссия ашық дауыс беру арқылы отырысқа қатысқан Комиссия
мүшелері жалпы санының жай көпшілік даусымен шешімдер қабылдайды.
Шешімдер хаттамамен ресімделеді.
7. Комиссия министрліктерден, мемлекеттік комитеттерден, Үкімет
құрамына кірмейтін өзге де орталық органдардан, жергілікті басқару
органдарынан, басқа мемлекеттік органдардан өзінің құзыретіне енетін
мәселелер бойынша қажетті ақпаратты сұратуға өкілетті.

8. Рабочим органом Комиссии является Министерство финансов Республики Казахстан.
* * *

8. Комиссияның жұмыс органы Қазақстан Республикасының Қаржы
министрлігі болып табылады.
Оқығандар:
(Қасымбеков Б.А.)
(Үмбетова А.М.)