Об утверждении Инструкции о порядке рассмотрения документов для назначения и выплаты государственных специальных пособий лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда
Приказ Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 18.02.2000г. N 46-п Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21.03.2000г. за N 1097. Утратил силу - приказом Министра труда и соцзащиты населения РК от 25 марта 2001г. N 17-п ~V011432
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 июля 1999 года Z990414_ "О государственном специальном пособии лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда" приказываю:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию о порядке рассмотрения документов
для назначения и выплаты государственных специальных пособий лицам,
работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо
вредными и особо тяжелыми условиями труда.
2. Настоящий Приказ вступает в силу со дня государственной
регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
И.О. Министра
"Утверждена"
приказом Министерства труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
18.02.2000г.
Инструкция
о порядке рассмотрения документов для
назначения и выплаты государственных специальных
пособий лицам, работавшим на подземных и
открытых горных работах, на работах с особо
вредными и особо тяжелыми условиями труда
1. Общие положения
Настоящая Инструкция разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "О государственном специальном пособии лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда" и определяют порядок рассмотрения документов для назначения и выплаты государственных специальных пособий (далее - госспецпособий) из Государственного центра по выплате пенсий (далее - ГЦВП).
Назначение госспецпособий производится областными (городов Алматы и Астана) представительствами Министерства труда и социальной защиты населения по назначению пенсий и пособий (далее - представительствами) через районные (городские) отделения ГЦВП.
2. Порядок рассмотрения документов
для назначения госспецпособий
1. Лица, имевшие по состоянию на 1 января 1998 года стаж работы по Списку N 1 производств, работ, профессий, должностей и показателей на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда, подают заявление о назначении госспецпособий с приложением всех необходимых документов, указанных в Перечне документов для назначения государственных специальных пособий лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда (приложение 1), в районные (городские) отделения ГЦВП по месту жительства.

Жерасты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда істеген адамдарға мемлекеттік арнаулы жәрдемақылар тағайындау және төлеу үшін құжаттарды қараудың тәртібі туралы Нұсқаулықты бекіту туралы
Бұйрық Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі 2000 жылғы 18 ақпандағы N 46-п. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 21 наурызда тіркелді Тіркеу N 1097. Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министрінің 2001 жылғы 25 наурыздағы N 17-П бұйрығымен. ~V011432
"Жерасты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда iстеген адамдарға берiлетiн мемлекеттiк арнайы жәрдемақы туралы" Z990414_ Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шiлдедегi Заңына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған Жерасты және ашық кен жұмыстарында, еңбек
жағдайлары зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда iстеген адамдарға
мемлекеттiк арнайы жәрдемақылар тағайындау және төлеу үшiн құжаттарды
қараудың тәртiбi туралы Нұсқаулық бекiтiлсiн.
2. Осы Бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде
мемлекеттiк тіркелген күнiнен бастап күшiне енедi.
Министрдің міндетін
атқарушы
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2000 жылғы 18 ақпандағы
N 46-п бұйрығымен
"Бекітілген"
Жерасты және ашық кен жұмыстарында еңбек жағдайлары
зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда iстеген адамдарға
мемлекеттiк арнайы жәрдемақылар тағайындау және төлеу үшiн
құжаттарды қараудың тәртiбi туралы
Нұсқаулық
1. Жалпы ережелер
Осы Нұсқаулық "Жерасты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда iстеген адамдарға берiлетiн мемлекеттiк арнайы жәрдемақы туралы" Z990414_ Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шiлдедегi Заңына сәйкес Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтан (әрi қарай - ЗТМО) мемлекеттiк арнайы жәрдемақыларды (әрi қарай - мемарнаулыжәрдемақы) тағайындаудың және төлеудің тәртiбiн белгiлейдi.
Мемлекеттiк арнайы жәрдемақылар тағайындауды Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң зейнетақы мен жәрдемақы тағайындау жөнiндегi облыстық (Астана және Алматы қалалық) өкiлдiктерi (бұдан әрi - өкiлдiктер) ЗТМО аудандық (қалалық) бөлiмдерi арқылы жүргiзедi.
2. Мемлекеттiк арнайы жәрдемақыларды
тағайындау үшiн құжаттарды қараудың тәртiбi
1. 1998 жылдың 1 қаңтарына дейiнгi жағдай бойынша жерасты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстардағы өндiрiстердің, жұмыстардың, кәсiптердің, лауазымдар мен көрсеткiштердің N 1 тiзiмiне орай (1-қосымша) жұмыс стажы бар адамдар тұрғылықты жерiндегi Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтың аудандық (қалалық) бөлiмшесiне мемарнаулыжәрдемақы тағайындау туралы өтiнiшке қоса жерасты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда iстеген адамдарға берiлетiн мемлекеттiк арнаулы жәрдемақы тағайындау үшiн қажеттi құжаттар Тiзбесiнде (1-қосымша) көрсетiлген барлық қажеттi құжаттарды тапсырады.

2. Районное (городское) отделение ГЦВП со дня представления документов формирует макеты дел на получателей госспецпособий. На основании данных макетов дел готовятся проекты решений о назначении госспецпособий на каждого получателя, которые заверяются начальником районного (городского) отделения ГЦВП и исполняющим специалистом.
3. Районное (городское) отделение ГЦВП сформированные макеты дел направляет в представительство через областное (городов Астана и Алматы) отделение ГЦВП.
Областное (городов Астана и Алматы) отделение ГЦВП проставляет на проекте решения штамп с входящим номером и датой и передает макеты дел в представительство.
4. Представительство в 5-ти дневный срок со дня поступления документов рассматривает и утверждает решение (Приложение 2) о назначении госспецпособия с указанием даты, размера и заверяет решение печатью и подписью начальника, затем передает его в областное (городов Астана и Алматы) отделение ГЦВП.
5. Областное отделение ГЦВП передает макеты дел с утвержденным экземпляром решения в районное (городское) отделение ГЦВП.
6. Районным (городским) отделением ГЦВП заявление вместе с решением о назначенном размере подшивается в дело получателя госспецпособия.
7. В случае отсутствия права на назначение госспецпособия представительство выносит решение об отказе в назначении и возвращает макет дела получателя госспецпособия с решением в районное (городское) отделением ГЦВП, через областное (городов Астаны и Алматы) отделение ГЦВП и письменно уведомляет об отказе в назначении пособия обратившегося гражданина.
3. Порядок рассмотрения документов
для выплаты госспецпособий
8. Районное (городское) отделение ГЦВП, получив от областного отделения ГЦВП решение о назначении, производит соответствующую обработку документов:
- открывает карточку формы N 2-Список 1 (приложение 3) на гражданина, не состоящего на учете в районном (городском) отделении ГЦВП, имеющего право на получение госспецпособия;
- формирует список-ведомость на выплату госспецпособий по форме N 7- Список 1 (приложение 4) в двух экземплярах до 3 числа каждого текущего месяца с группировкой по банкам, и на основании ее составляется список-ведомость потребности на выплату госспецпособий по форме N 4-Список 1 (приложение 5), которое регистрируется в книге учета формы N 6-Список 1 (приложение 6) и направляются до 20 числа ежемесячно: список-ведомость формы N 7-Список 1 в филиалы банка, а список-ведомость формы N 4-Список 1 в областное отделение ГЦВП.

2. ЗТМО аудандық (қалалық) бөлiмшесi құжаттар түскен күннен бастап мемарнаулыжәрдемақы алушыларға арнап iс қағаздарының жобасын жинақтайды. Мемарнаулыжәрдемақы алушылар iстерiнің осы жобасы негiзiнде әрбiр алушыға мемлекеттiк арнайы жәрдемақы тағайындау туралы шешiмнiң жобасын әзiрлейдi, оны ЗТМО аудандық (қалалық) бөлiмшесiнiң бастығы мен атқарушы маман куәландырады.
3. ЗТМО аудандық (қалалық) бөлiмшесi жинақталған iс қағаздарының жобасын облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЗТМО бөлiмшелерi арқылы өкiлдiктерге жiбередi.
ЗТМО облыстық, Астана және Алматы қалалық бөлiмшелерi шешiмнiң жобасына бұрыштама қойып, түскен күнi мен нөмiрiн жазады және оны өкілдiкке тапсырады.
4. Өкiлдiк құжаттар келіп түскеннен кейiн 5-күн мерзiм iшiнде мемарнаулыжәрдемақы тағайындау туралы шешiмдi (2-қосымша) қарап, оны күнiн, мөлшерiн көрсете отырып бекiтедi, шешiмге мөр және бастықтың қолы қойылып куәландырылады, сосын оны облыстық (Астана және Алматы қалаларының) ЗТМО бөлiмшелерiне жiбередi.
5. ЗТМО облыстық бөлiмшесi iс қағаздарының жобасын шешiмнiң бекітiлген данасымен қоса ЗТМО аудандық (қалалық) бөлiмшесiне жiбередi.
6. ЗТМО аудандық (қалалық) бөлiмшесi өтiнiштi тағайындалған мөлшер туралы шешiммен бiрге мемарнаулыжәрдемақы алушының iс қағазына тiгедi.
7. Мемарнаулыжәрдемақы тағайындатуға құқығы болмаған жағдайда өкiлдiк тағайындаудан бас тарту туралы шешiм шығарып, мемарнаулыжәрдемақы алушының iсiн ЗТМО аудандық (қалалық) бөлiмiнiң шешiмiмен қоса облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЗТМО бөлiмдерi арқылы кейiн қайтарады және жәрдемақы тағайындаудан бас тарту туралы өтiнiш берген азаматқа хабарлайды.
3. Мемлекеттiк арнайы жәрдемақыларды төлеу үшiн
құжаттарды қараудың тәртiбi
8. ЗТМО аудандық (қалалық) бөлiмдерi ЗТМО облыстық бөлiмдерiнен тағайындау туралы шешiмдi алғасын құжаттарға тиiстi өңдеу жүргiзедi:
- ЗТМО аудандық (қалалық) бөлiмдерiнде есепте тұрмаған, арнаулы мемлекеттiк жәрдемақы алуға құқығы бар азаматқа N 2 - Тiзiм 1 - нысандағы (3-қосымша) картiшкесiн ашады;
- N 7- 1-Тiзiм (4-қосымша) нысаны бойынша мемлекеттiк арнаулы жәрдемақы төлеуге арнап екi данада тiзiмдеме-тiзiм жасайды, ағымдағы әр айдың 3-не дейiн банктер бойынша топтамасымен бiрге және соның негiзiнде N 4- 1 Тiзiм нысаны (5-қосымша) бойынша мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақы төлеуге қажеттiлiктiң тiзiмдеме-тiзiмi жасалып, N 6-Тiзiм (6-қосымша) есеп кiтабында тiркеледi және ай сайын әрбiр айдың 20-ына дейiн: N 7 - 1 Тiзiм нысанындағы тiзiм-тiзiмдеме банктің филиалына, ал N 4 - 1 Тiзiм нысанындағы тiзiм-тiзiмдеме ЗТМО облыстық бөлiмшесiне жiберiледi.

9. Республиканское отделение ГЦВП производит финансирование средств на выплату госспецпособий с приложением списков-ведомостей не позднее 25 числа каждого месяца на корреспондентский счет обслуживающего банка с одновременным направлением уведомления.
10. Республиканское отделение ГЦВП в платежных поручениях указывает номера списков-ведомостей на перечисление сумм согласно потребности на госспецпособия на счета по вкладам и производит запись в книге учета платежных поручений.
11. Районные (городские) отделения ГЦВП составляют списки-ведомости ф. N 7-Список 1 в трех экземплярах, два передают в банк, один - для контроля оставляют у себя.
12. Указанные списки-ведомости заверяются штампом и подписываются начальником районного (городского) отделения ГЦВП.
13. По окончании выплаты госспецпособий обслуживающий банк возвращает один экземпляр списков для составления совместного акта сверки по форме N 8-Список 1 (приложение 7).
14. Районные (городские) отделения ГЦВП направляют в областное отделение ГЦВП информацию о фактически произведенных выплатах госспецпособий.
15. Районные (городские) отделении ГЦВП на основании данных списков-ведомостей вносят информацию в форму N 2-Список 1.
16. Заполненные районными (городскими) отделениями ГЦВП карточки учета по ф. N 2-Список 1 регистрируются в книге-реестре лицевых счетов и группируются в картотеке отдельно от других видов пособий.
17. В случае смерти получателя госспецпособия и по другим причинам, вследствие которых наступает прекращение выплаты, районное (городское) отделение ГЦВП производит закрытие карточки учета получателя.
Выплата госспецпособий производится до момента прекращения права на его получение (смерти, переход на получение пенсионных выплат). В случае выезда на постоянное место жительство за границу выплата производится по месяц выписки.
18. При закрытии карточки учета формы N 2-Список 1 в разделе "прекращение выплаты пособия" специалистом отделения ГЦВП делается запись с указанием даты и причины закрытия с одновременной отметкой в книге-реестре карточке учета получателей госспецпособий.
19. Суммы госспецпособий, перечисленные на лицевой счет получателя в обслуживающем банке, после его смерти подлежат возврату на расчетный счет республиканского отделения за период со следующего дня после его смерти на основании письма районного (городского) отделения ГЦВП.
20. Изменение лицевого счета в обслуживающем банке производится по заявлению получателя госспецпособия в районное (городское) отделение ГЦВП.

9. ЗТМО республикалық бөлiмшесi мемарнаулыжәрдемақыларды тiзiм-тiзiмдеме қосымшасымен бiрге төлеуге арналған қаражаттарды қаржыландыруды әрбiр айдың 25-не дейiн қызмет көрсететiн банктің корреспонденттiк шотына бiр уақытта хабарлама жiбере отырып жүргiзедi.
10. ЗТМО республикалық бөлiмшесi төлеу тапсырыстарында мемарнаулыжәрдемақыға қажеттi сомаларға қарай жинақтар бойынша шоттарға ақша аудару тiзiм-тiзiмдемелерiнiң нөмiрлерiн көрсетедi және есепке алу кiтабында жазу жүргiзедi.
Ұстап қалулар бойынша жалпы соманы да ай сайын ЗТМО облыстық бөлiмшелерiне осылай аударып, есепке алу кiтабына жазу жүргiзедi.
11. ЗТМО аудандық (қалалық) бөлiмшелерi N 7-1-Тiзiм тiзiм-тiзiмдеменi үш данада жасап, екеуiн банкке тапсырады, бiреуiн бақылау үшiн өздерiнде қалдырады.
12. Көрсетiлген тiзiм-тiзiмдемелер мөртабанмен куәландырылып, оған ЗТМО аудандық (қалалық) бөлiмiнiң бастығы қолын қояды.
13. Мемарнаулыжәрдемақыларды төлеу аяқталғаннан кейiн қызмет көрсетушi банк тiзiмнiң бiр данасын N 8-1-Тiзiм (7-қосымша) нысаны бойынша салыстырып тексерудің бiрлескен актiсiн жасау үшiн кейiн қайтарады.
14. ЗТМО аудандық (қалалық) бөлiмшелерi ЗТМО облыстық бөлiмшесiне мемарнаулыжәрдмақылардың нақты жасалған төлемдерi туралы ақпарат жiбередi.
15. ЗТМО аудандық (қалалық) бөлiмшесiнде берiлген тiзiм-тiзiмдеме негiзiнде N 2-1-Тiзiм нысанына ақпарат енгiзедi.
16. ЗТМО аудандық (қалалық) бөлiмшесiнде толтырылған N 2-1-Тiзiм нысандағы жеке есеп картiшкелерi есепшоттардың тiзiлiм-кiтабында тiркелiп, картотекада өзге жәрдемақы түрлерiнен бөлек топтастырылады.
17. Мемарнаулыжәрдемақы алушы қайтыс болған жағдайда және төленуi тоқтатылатын басқа да себептер бойынша ЗТМО аудандық (қалалық) бөлiмшелерi алушының есеп картiшкесiн жабады.
Мемарнаулыжәрдемақы төлеу оны алу құқығы тоқтатылған сәтке дейiн жүргізiледi (қайтыс болуы, зейнетақы төлемдерiн алуға ауыстырылу). Шетелге тұрақты тұруға кеткен жағдайда төлем тiркеуден шыққан айына дейiн қоса төленедi.
18. N 2-1-Тiзiм нысандағы есеп кәртiшкелерiн жабар кезде "жәрдемақы төлемiн тоқтату" бөлiмiнде ЗТМО бөлiмшесiнiң қызметкерi күнi мен жабылу себебiн бiр мезгiлде көрсете отырып, мемарнаулыжәрдемақы алушылардың есеп картiшкелерінің тiзiлiм-кiтабына белгі қойып, жазады.
19. Алушының қызмет көрсетушi банктегi есепшотына аударылған мемарнаулыжәрдемақы сомасы ол қайтыс болғаннан кейiнгi күннен басталатын кезең үшiн ЗТМО аудандық (қалалық) бөлiмшесiнiң хаты негiзiнде республикалық бөлiмшенiң есепшотына қайтарылуға тиiс.
20. Қызмет көрсететiн банктегi жеке есепшотты өзгерту мемарнаулыжәрдемақы алушының ЗТМО аудандық (қалалық) бөлiмшесiне берген өтiнiшi бойынша жүргiзiледi.

21. Районными (городскими) отделениями ГЦВП один раз в год производится инвентаризация карточек учета по выплате госспецпособий.
22. В карточке учета формы N 2-Список 1 получателей госспецпособий, проживающих в домах-интернатах для престарелых и инвалидов, делается отметка о его проживании в доме-интернате.
23. Районные (городские) отделения ГЦВП по территориальному расположению домов-интернатов ежемесячно представляют в областные отделения ГЦВП списки-ведомости на получателей госспецпособий по форме N 4-Г Список 1 (приложение 8) с указанием реквизитов для перечисления назначенного размера госспецпособия на специальный (лицевой) счет получателя.
24. Областной филиал передает свободную информацию в Республиканское отделение ГЦВП, который производит финансирование указанных сумм в установленном порядке.
25. В случае лишения свободы получателей госспецпособий выплата для возмещения расходов по их содержанию производится в соответствии с пунктами 1, 3 статьи 103 Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан от 12 декабря 1997 года N 209-1.
26. Для возмещения расходов по его содержанию осужденный получатель госспецпособия обращается с письменным заявлением в администрацию исправительного учреждения, Исправительное учреждение обращается с письмом в соответствующее районное (городское) отделение ГЦВП, где указывает фамилию, имя, отчество осужденного, прежний адрес его жительства, за какой период ему выплачено пособие, а также сроки отбытия наказания и реквизиты исправительного учреждения.
27. Районное (городское) отделение ГЦВП по месту нахождения исправительного учреждения, получив сообщение из исправительного учреждения, запрашивает дело осужденного получателя госспецпособия из районного (городского) отделения ГЦВП по прежнему месту жительства (до его осуждения).
28. Районное (городское) отделение ГЦВП (по месту нахождения исправительного учреждения), получив дело получателя госспецпособия ставит его на учет и включает осужденного получателя в список-ведомость формы N 4-Д Список 1 (приложение 9) с указанием реквизитов для перечисления госспецпособия на специальный счет исправительного учреждения.
29. Областное отделение ГЦВП включает в сводный график потребности на выплаты госспецпособий общую сумму, подлежащую к перечислению в исправительное учреждение, и передает ее в республиканское отделение ГЦВП, которое производит финансирование указанных сумм в установленном порядке.
30. В исправительных учреждениях на лицевой счет осужденных зачисляется, независимо от всех удержаний, не менее 25 процентов от размера госспецпособия, на лицевой счет мужчин - старше 60 лет, женщин - старше 55 лет, инвалидов 1 и 2 групп, женщин, имеющих детей в домах ребенка - не менее 50 процентов от размера госспецпособия.

21. ЗТМО аудандық (қалалық ) бөлiмшелерi жылына бiр рет мемарнаулыжәрдемақы төлемдерi бойынша есеп картішкелерiне түгендеу жүргiзедi.
22. Қарттар мен мүгедектерге арналған интернат-үйлерiнде тұратын алушылардың N 2-1-Тiзiм нысандағы есеп кәртiшкелерiне олардың интернат-үйлерiнде тұратыны туралы белгi қойылады.
23. ЗТМО аудандық (қалалық) бөлiмшесi интернат-үйлерiнiң аумақтық орналасуына қарай ай сайын жәрдемақы алушының арнаулы (жеке) есеп шотына тағайындалған мемарнаулыжәрдемақы сомасын аудару үшiн деректемелерiн көрсете отырып N 4-Г-1-Тiзiм (8-қосымша) нысандағы мемарнаулыжәрдемақы алушылардың тiзiм-тiзiмдемесiн ЗТМО облыстық бөлiмшесiне табыс етедi.
24. Облыстық филиал бос ақпаратты белгiленген тәртiппен көрсетiлген соманы қаржыландыруды жүргiзетiн ЗТМО республикалық бөлiмшесiне жiбередi.
25. Мемарнаулыжәрдемақы алушы бас бостандығынан айырылған жағдайда оларды ұстау шығынын өтеу үшiн төлемдер 1997 жылғы 12 желтоқсандағы N 209-1 Z970209_ Қазақстан Республикасының Қылмыстық-атқару Кодексiнiң 103-бабының 1, 3-тармақтарына сәйкес жүргiзiледi.
26. Өзiнiң ұстау шығындарын өтеу үшiн сотталған жәрдемақы алушы адам түзеу мекемесiнің әкiмшiлiгiне жазбаша түрде өтiнiш бередi, Түзеу мекемесi тиiстi ЗТМО аудандық (қалалық) бөлiмшесiне хат жолдап, онда сотталған адамның аты-жөнiн, әкесiнiң атын, оның бұрынғы мекен-жайын, оған жәрдемақы қай кезеңге төленгенiн, сондай-ақ жазасын өтеу мерзiмi мен түзеу мекемесiнің деректемелерiн көрсетедi.
27. Түзеу мекемесiнiң тұрғылықты жерiндегi ЗТМО аудандық (қалалық) бөлiмшесi түзеу мекемесiнiң хатын алған соң, сотталған мемарнаулыжәрдемақы алушының iсiн оның бұрынғы мекен-жайы бойынша (сотталғанға дейiнгi) ЗТМО аудандық (қалалық) бөлiмшесiнен сұратады.
28. ЗТМО аудандық (қалалық) бөлiмшесi (түзету мекемесiнiң тұрғылықты жерiндегi) мемарнаулыжәрдемақы алушының iсiн алып, оны есепке қояды және мемарнаулыжәрдемақыны түзеу мекемесiнiң арнаулы есепшотына аудару үшiн деректемелердi көрсетiп, сотталған алушыны N 4-Д- 1-Тiзiм (9-қосымша) нысандағы тiзiм-тiзiмдемеге қосады.
29. ЗТМО облыстық бөлiмшесi түзеу мекемесiне аударылуға тиiстi мемарнаулыжәрдемақы төлемдерiн төлеуге қажеттi жалпы соманы жинақтаушы кестеге енгізіп, оны көрсетiлген соманы қаржыландыруды белгіленген тәртiппен жүзеге асыратын ЗТМО республикалық бөлiмшесiне жiбередi.
30. Түзеу мекемелерiнде сотталушылардың жеке есепшотына, барлық ұсталымдарға қарамастан, оларға есептелген зейнетақысының немесе басқа табыстарының кемiнде 25 процентi, 60 жастан асқан ер адамдардың, 55-жастан асқан әйелдердің, 1 және 2 топтағы мүгедектердің, балалар үйiнде балалары бар әйелдердің жеке есепшотына оларға есептелген зейнетақысы мөлшерiнiң кемiнде 50 процентi жазылады.

31. Выплаты госспецпособий производятся обслуживающим Банком на основании списков-ведомостей получателей госспецпособий при предоставлении документа, удостоверяющего личность получателя (удостоверение личности или пенсионное удостоверение). Обязательным условием для выплаты госспецпособия через обслуживающий Банк является письменное заявление гражданина о его получении путем зачисления на счета по вкладам.
32. Районное (городское) отделение ГЦВП совместно с обслуживающим Банком ежемесячно до 5-го числа следующего месяца составляет акт-сверки по форме N 8 Список 1, который направляется в областные отделения ГЦВП для составления сводного акта-сверки по области.
Приложение N 1
ПЕРЕЧЕНЬ
Документов для назначения государственных
специальных пособий лицам, работавшим на подземных
и открытых горных работах, на работах с особо
вредными и особо тяжелыми условиями труда
1. Заявление о назначении государственного специального пособия, где должно быть указано, что получателем пенсионных выплат или государственных социальных пособий не является;
2. Документ, удостоверяющий личность (копия удостоверения личности);
3. Трудовая книжка (копия), в случае отсутствия ее, а также необходимых записей в ней, в том числе неправильные или неточные записи о периодах работы, трудовой стаж должен быть подтвержден решением судебных органов;
4. Справка организации, подтверждающая характер работы или условия труда (приложение к Перечню N 1).
В случае ликвидации организации представляется архивная справка с указанием места работы, занимаемой должности, профессии, периодов и характера работы, номера архивного дела, его страницы, заверенная подписью и печатью архивариуса.
В исключительных случаях при ликвидации организации и отсутствии
архивных документов может быть представлено заключение Главного
государственного инспектора труда по области (городов Астана и Алматы)
вместо архивной справки (приложение к Перечню N 2).
5. Справка о постоянном месте жительства.
Приложение к Перечню N 1
_______________________
(Организация)
"___"______________ год
С П Р А В К А
подтверждающая особый характер работы
или условия труда для назначения
государственного специального пособия
Выдана гр.______________________________________________в том, что он/а
(фамилия, имя, отчество)
в период с_______________г. по______________________г. работал/а
(лет, месяцев, дней)
в_______________________________________ в особо вредных и особо тяжелых
(наименование организации)
условиях труда_________лет________месяцев______дней, что
предусмотрено ____________разделом__________________пункт Списка N 1,
в том числе:
с ___________________г. по ________________г.
в качестве _________________________________________________
(наименование профессии, должности)
ОСНОВАНИЕ___________________________________________________
с ___________________г. по ________________г.
в качестве _________________________________________________
(наименование профессии, должности)
ОСНОВАНИЕ___________________________________________________
с ___________________г. по________________ г.
в качестве _________________________________________________
(наименование профессии, должности)
ОСНОВАНИЕ___________________________________________________
М.П.                                РУКОВОДИТЕЛЬ ПРЕДПРИЯТИЯ
________________________
Отдел  кадров
Приложение к Перечню N 2
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
Главного государственного инспектора труда по
____________области (городов Астана, Алматы) о
подтверждении наличия профессии и должности,
в______________________________________, которые были
(наименование ликвидированной организации)
связаны с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда
На основании документов _________________________________________
(Копии решения суда о ликвидации организации,
______________________________________________________________________,
приказов о назначении и увольнении, трудовой книжки, свидетельских
показаний и др.)
представленных бывшим работником______________________________________
(наименование организации, Ф.И.О)
______________________________________________________________________
прихожу к выводу, что:
1.______________________________________________________ решением суда
(наименование организации)
_________________________________________________ от "___"______19__ г.
(Наименование судебного органа)
по причине ___________________________________________________________
(краткое изложение причины ликвидации)

31. Мемәлеуметжәрдемақылар төлеудi қызмет көрсетушi Банк мемәлеуметжәрдемақылар алушылардың тiзiм-тiзiмдемелерi негізiнде жеке басын куәландыратын құжаты (жеке басының куәлiгi немесе зейнеткердің куәлiгi) болғанда жүргiзедi. Азаматтың мемәлеуметжәрдемақыны салымдар шотына аудару арқылы алу туралы жазбаша өтiнiшi оны қызмет көрсетушi Банк арқылы төлеу үшiн мiндеттi шарт болып табылады.
32. ЗТМО аудандық (қалалық) бөлiмшесi қызмет көрсетушi Банкпен бiрлесiп ай сайын келесi айдың 5-не дейiн ЗТМО облыстық бөлiмдерiне облыс бойынша тексерудің жиынтық актiсiн жасау үшiн жiберiлетiн N 8-1-Тiзiм нысаны бойынша салыстырып тексеру актiсiн жасайды.
1-қосымша
Жерасты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары
ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда
iстеген адамдарға мемлекеттiк арнайы жәрдемақылар
тағайындау үшiн құжаттардың
ТIЗБЕСI
1. Мемлекеттiк арнайы жәрдемақы тағайындау туралы өтiнiш, онда зейнетақы төлемдерiн немесе мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақыларды алмайтыны көрсетiлуге тиiс;
2. Жеке басын куәландыратын құжат (жеке басы куәлiгiнiң көшiрмесi);
3. Еңбек кiтапшасы (көшiрмесi), ол болмаған, сондай-ақ онда қажеттi жазулар болмаған жағдайда, соның iшiнде жұмыс iстеген кезеңдерi, стажы туралы деректер дұрыс немесе нақты болмағанда сот органдарының шешiмдерiмен расталуға тиiс;
4. Жұмыс сипатын немесе еңбек жағдайын растайтын ұйымның анықтамасы (тiзбеге 1-қосымша).
Ұйым таратылған жағдайда жұмыс орны, лауазымы, мамандығы, жұмыс
iстеген кезеңдерi мен жұмыс сипаты, архив iсiнiң нөмiрi, оның беттерi
көрсетiлiп, қол қойылып, мөр басылады.
Ұйым таратылғанда және архивтiк құжаттар болмағанда айрықша
жағдайларда ғана архивтiк анықтаманың орнына облыс (Астана және Алматы)
бойынша Мемлекеттiк бас еңбек инспекторының қорытындысы ұсынылуы мүмкiн
(тiзбеге 2-қосымша).
5. Тұрғылықты тұратын жерiнен анықтама.
Тізбеге N 1 қосымша
_______________________
(Ұйым)
"___"_______________жыл
Мемлекеттiк арнайы жәрдемақы тағайындау үшiн
жұмыстың ерекше сипатын немесе еңбек жағдайын
растайтын
АНЫҚТАМА
Азамат(ша)_____________________________________________берілді.
Ол___ ж._________________    _______ж.__________________дейінгі
кезеңде___________________________ N 1 Тiзiмнiң ______________
(атауы)
бөлiмi_______________________тармағында көзделген ерекше зиянды
және ерекше ауыр еңбек жағдайында _______ жыл
______ ай _______ күн, оның iшiнде:
______ ж. ________________________ ж. ____________________дейін
_______________________________________________________ ретінде
(лауазым, қызмет атауы)
НЕГIЗДЕМЕ______________________________________________________
________ ж. ______________  _____ ж. _____________________дейін
_______________________________________________________ ретінде
(лауазым, қызмет атауы)
НЕГIЗДЕМЕ______________________________________________________
________ ж. ______________  _____ ж. _____________________дейін
_______________________________________________________ ретінде
(лауазым, қызмет атауы)
НЕГIЗДЕМЕ______________________________________________________
М.О.                            КӘСIПОРЫН БАСШЫСЫ
N 2 қосымша
______________облысы (Астана, Алматы қалалары)
бойынша Бас мемлекеттiк еңбек инспекторының
____________________________ерекше зиянды және
(жойылған ұйымның атауы)
ерекше ауыр еңбек жағдайына байланысты болған
кәсiптер мен лауазымдарды растау туралы
ҚОРЫТЫНДЫСЫ
бұрынғы қызметкер_______________________________________________
(ұйымның атауы, ТАӘ)
берген__________________________________________________________
(Ұйымды тарату туралы сот шешiмiнiң, тағайындау және
________________________________________________________________
босату туралы бұйрықтардың, еңбек кiтапшасының, куәгерлер
______________________________________________құжаттар негiзiнде
көрсетулерiнiң көшiрмелерi және т.б.)
мынадай шешiмге келемiн:
1. _______________________________________________________ 19__ ж.
(ұйым атауы)
"___"_________________  _________________________________________
(сот органының атауы)
сот шешiмiмен___________________________________себебi бойынша
(тарату себебiн қысқаша жазу)

2. Производственная деятельность и характер работы указанной
организации были __________________ с особо вредными и особо
(связаны, не связаны)
тяжелыми условиями труда.
3. Должность и профессия, дающие право на назначение
государственного специального пособия по Списку N 1,
_________________________________________________ в штатном расписании
(могли иметь место, не могли иметь место)
______________________________________________________________________
(наименование организации)
Главный государственный инспектор
труда по_________________ области
Примечание:
Заключение составляется на бланке государственного инспектора труда и
направляется в уполномоченный орган по назначению госспецпособий и копия
выдается заявителю.
Приложение N 2
----------- КОД | |
-----------
РЕШЕНИЕ
Представительства МТ и СЗН РК по назначению
госспецпособия по Списку N 1
по ____________________________  области
N __________ от "___"______19___г.
(высылается отделению ГЦВП)
1. Назначить в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13
июля 1999 года "О государственном специальном пособии лицам, работавшим
на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и
особо тяжелыми условиями труда"
ФАМИЛИЯ_______________________________________________________________
ИМЯ __________________________________________________________________
ОТЧЕСТВО______________________________________________________________
Дата рождения________________________________ пол ____________________
(число, месяц, год)                 (жен, муж)
Адрес места жительства (фактический)__________________________________
Удостоверение личности N _______________от "____"___________19____г.
Кем выдано ___________________________________________________________
Социальный индивидуальный код (СИК)___________________________________
Регистрационный номер налогоплательщика (РНН)_________________________
Дата обращения ___________ регистрационный номер заявления ___________
Размер госспецпособия к выплате
с "___"_______2000 года ежемесячно в сумме____________________________
______________________________________________________________________
(сумма прописью)
*2. Отказать в назначении государственного специального пособия
______________________________________________________________________
(основание отказа в назначении, прекращения выплаты госсоцпособия)
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Решение об отказе в назначении госспецпособия может быть обжаловано в
судебном порядке.
М.П. Начальник представительства  _____________________(Ф.И.О)
Исполнитель              _____________________(Ф.И.О)
Проект решения подготовлен ___________________________________________
(наименование органа, подготовившего проект решения)
М.Ш. Начальник отделения ГЦВП ___________ ____________________________
(подпись)    (фамилия, имя, отчество)
С решением представительства об отказе в назначении госспецпособия
заявитель ознакомлен. Представленные документы возвращены.
______________________________              __________________________
(дата)                              (подпись заявителя)
Примечание: * Пункт 2 заполняется в случае отказа, ознакомление с решением
об отказе в назначении госспецпособия и возврат заявителю представленных
им документов производится отделениями ГЦВП после вынесения решения
представительством.
Приложение N 3

2. Аталған ұйымның өндiрiстiк қызметi мен жұмыс сипаты
еңбектiң ерекше зиянды және ерекше ауыр жағдайына
_________________________________________________________________
(байланысты, байланыссыз )
3. Штаттық кестеде N 1 Тiзiм бойынша арнаулы мемлекеттiк
жәрдемақы тағайындатуға құқық беретiн лауазым мен қызмет
_________________________________________________________________
(орын алуы мүмкiн, орын алмауы мүмкін едi)
_________________________________________________________________
(ұйымның атауы)
_______________________облысы бойынша
Бас мемлекеттiк еңбек инспекторы
Ескерту:
Қорытынды Бас мемлекеттiк еңбек инспекторының бланкiсiнде жасалады
және мемлекеттiк арнаулы жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi органға
жiберiледi және оның көшiрмесi өтiнiш иесiне берiледi
КОД
Тағайындалған мем.арнаулы жәрдемақы (немесе
тағайындалмаған мем.арнаулы жәрдемақы) мөлшерi туралы
N ______________ ШЕШIМ
"___"_____________ _____ ж.
1. "Жер асты және ашық кен жұмыстарында, аса зиянды және аса ауыр
еңбек жағдайларында жұмыс iстейтiн адамдарға мемлекеттiк арнаулы
жәрдемақылары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының _____ бабына
сәйкес тағайындалсын
Тегi______________________________________________________
Аты_______________________________________________________
Әкесiнiң аты______________________________________________
Туған күнi_____________________жынысы_____________________
(күнi, айы, жылы)            (әйел, еркек)
Тұрғылықты мекен жайы (нақты)_____________________________
Жеке басының куәлiгi N __________ "___" ___________ 19__ ж.
Кiм берген___________________________
Әлеуметтiк жеке код
(ӘЖК)
Салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi (СТН)______________________
Өтiнiшпен барған күнi_________ _________ ________ ________
2000 ж. 01.01. жалпы еңбек стажы_____жыл_____ай______күн соның
iшiнде жеңiлдiкпен есептегенде_______________жыл
Төленетiн мем. арнаулы жәрдемақы мөлшерi
200__ж."___"_________200__ж. "___" _________ дейiн
сомада____________________________________________________
(сомасы цифрмен және жазбаша)
200__ж."__"__________200__ж. "__"_____________ дейін
сомада____________________________________________________
(сомасы цифрмен және жазбаша)
Қызмет көрсетушi Банктегi есеп шотының N _________________
19__ж. "__"___________________ өзгерiстер енгiзiлдi
2. Мем. арнаулы жәрдемақы _____________________тағайындалмасын
(себебi көрсетiлсiн)
М.О. Өкiлдiктiң бастығы________________________ (Т.А.Ә)
Атқарушы__________________________ (Т.А.Ә)
Шешiм жобасын дайындаған___________________________________
(шешiм жобасын дайындаған органның атауы)
Мөртаңбаның ЗТМО бөлiм бастығы________ ________________________
орыны                          (қолы)  (тегi,аты, әкесiнiң аты)
Ескерту: шешiмнiң 2 тармағын мем. арнаулы жәрдемақы тағайындау
жөнiндегi өкiлдiк толтырады (мем.арнаулы жәрдемақы тағайындамаған
жағдайда)
3-қосымша

Код _ _ _ _                              Форма N 2 Список 1
Карточка учета по выплате государственного
специального пособия из Государственного
центра по выплате пенсий N
РНН _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
СИК _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Дата назначения госспецпособия
"__"____________200__г.
решение N___/___  N дела______
Ф.И.О______________________________
Год                                             Лицевой счет,
рождения "__"_____19___г.   Пол (жен.муж.)____  реквизиты банка    |Дата
Адрес_________________________________________  ___________________|
Льготный стаж___лет, общий стаж___лет     Шифр _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
На 200__г.
____________________________________________
Период !Сумма!Задолженность!Итого к выплате!
выплаты!начис!-------------!---------------!
!лен. !по по-!по    !пособия!по ис- !
!посо-!собию !ипол. !       !полнен.!
!бия  !      !докум.!       !докум. !
-------!-----!------!------!-------!-------!
1   !  2  !   3  !  4   !   5   !   6   !
-------!-----!------!------!-------!-------!
Январь                                     !
Февраль                                    !
Март                                       !
Апрель                                     !
Май                                        !
Июнь                                       !
Июль                                       !
Август                                     !
Сентябрь                                   !
Октябрь                                    !
Ноябрь                                     !
Декабрь                                    !
Итого:                                     !
--------------------------------------------
На 200__г.
____________________________________________
Период !Сумма!Задолженность!Итого к выплате!
выплаты!начис!-------------!---------------!
!лен. !по по-!по    !пособия!по ис- !
!посо-!собию !ипол. !       !полнен.!
!бия  !      !докум.!       !докум. !
-------!-----!------!------!-------!-------!
1   !  2  !   3  !  4   !   5   !   6   !
-------!-----!------!------!-------!-------!
Январь                                     !
Февраль                                    !
Март                                       !
Апрель                                     !
Май                                        !
Июнь                                       !
Июль                                       !
Август                                     !
Сентябрь                                   !
Октябрь                                    !
Ноябрь                                     !
Декабрь                                    !
Итого:                                     !
--------------------------------------------
На 200__г.
____________________________________________
Период !Сумма!Задолженность!Итого к выплате!
выплаты!начис!-------------!---------------!
!лен. !по по-!по    !пособия!по ис- !
!посо-!собию !ипол. !       !полнен.!
!бия  !      !докум.!       !докум. !
-------!-----!------!------!-------!-------!
1   !  2  !   3  !  4   !   5   !   6   !
-------!-----!------!------!-------!-------!
Январь                                     !
Февраль                                    !
Март                                       !
Апрель                                     !
Май                                        !
Июнь                                       !
Июль                                       !
Август                                     !
Сентябрь                                   !
Октябрь                                    !
Ноябрь                                     !
Декабрь                                    !
Итого:                                     !
--------------------------------------------
На 200__г.
____________________________________________
Период !Сумма!Задолженность!Итого к выплате!
выплаты!начис!-------------!---------------!
!лен. !по по-!по    !пособия!по ис- !
!посо-!собию !ипол. !       !полнен.!
!бия  !      !докум.!       !докум. !
-------!-----!------!------!-------!-------!
1   !  2  !   3  !  4   !   5   !   6   !
-------!-----!------!------!-------!-------!
Январь                                     !
Февраль                                    !
Март                                       !
Апрель                                     !
Май                                        !
Июнь                                       !
Июль                                       !
Август                                     !
Сентябрь                                   !
Октябрь                                    !
Ноябрь                                     !
Декабрь                                    !
Итого:                                     !
--------------------------------------------
Размер государственного специального пособия
----------------------------------------------
NN!Размер пособия!Дата изменения!На основании!
!              !              !документа   !
----------------------------------------------
Переплата
----------------------------------------------
NN!Дата       !Сумма    !Сумма    !Остаток   !
!образования!переплаты!погашения!          !
----------------------------------------------
Прекращение выплаты пособия
------------------------
Причина    !Дата       !
прекращения!прекращения!
------------------------
Единовременная выплата пособия на погребение:
"____"______________20__г._____________тенге
_____________________________________________
(сумма прописью)
Правильность открытия карточки проверил гл.спец.
Штамп         Ф.И.О____________________

Тізім 1 N 2-нысан
Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтың
мемлекеттік арнайы жәрдемақы төлеу жөніндегі N ______ есеп карточкасы
Код                                  Жәрдемақы тағайындаудың бастапқы күні
ӘЖК                                  200_ж. "___"_____________
СТН                                  шешімнің N __/___ іс қағазының N___
Жеке шоты, банк деректемелері күні
Т.А.Ә__________________________  __________________
Туған жылы "__"_______1999_жыл   Жынысы (әйел, ер.)
Мекен-жайы_____________________
Жеңілдікті стажы___жас, жалпы стажы___жас       Шифр
200_жылға                               200_жылға
--------------------------------------- -----------------------------------
Төлем. !Есепт.жә.! Берешек  !  Төлеу  ! !Төлем. !Есепт.! Берешек  !  Төлеу
кезеңі !рд.сомас.!----------!  барл.  ! !кезеңі !жәрд. !----------!  барл.
!         !жәрд.!ат. !---------! !       !сом.  !жәрд.!ат. !-------
!         !бойын!қа. !жәр.!ат. ! !       !      !бойын!қа. !жә.!ат.
!         !     !ру  !де. !қару! !       !      !     !ру  !рд.!қару
!         !     !құж.!мақы!құж.! !       !      !     !құж.!ма.!құж.
!         !     !б.  !    !б.  ! !       !      !     !б.  !қы !б.
--------------------------------------! !----------------------------------
1   !    2    !  3  ! 4  ! 5  ! 6  ! !   1   !  2   !  3  ! 4  ! 5 ! 6
--------------------------------------! !----------------------------------
Қаңтар                                ! !Қаңтар
Ақпан                                 ! !Ақпан
Наурыз                                ! !Наурыз
Сәуір                                 ! !Сәуір
Мамыр                                 ! !Мамыр
Маусым                                ! !Маусым
Шілде                                 ! !Шілде
Тамыз                                 ! !Тамыз
Қыркүйек                              ! !Қыркүйек
Қазан                                 ! !Қазан
Қараша                                ! !Қараша
Желтоқсан                             ! !Желтоқсан
Барлығы:                              ! !Барлығы:
--------------------------------------! !----------------------------------
200_жылға                               200_жылға
--------------------------------------- -----------------------------------
Төлем. !Есепт.жә.! Берешек  !  Төлеу  ! !Төлем. !Есепт.! Берешек  !  Төлеу
кезеңі !рд.сомас.!----------!  барл.  ! !кезеңі !жәрд. !----------!  барл.
!         !жәрд.!ат. !---------! !       !сом.  !жәрд.!ат. !-------
!         !бойын!қа. !жәр.!ат. ! !       !      !бойын!қа. !жә.!ат.
!         !     !ру  !де. !қару! !       !      !     !ру  !рд.!қару
!         !     !құж.!мақы!құж.! !       !      !     !құж.!ма.!құж.
!         !     !б.  !    !б.  ! !       !      !     !б.  !қы !б.
--------------------------------------! !----------------------------------
1   !    2    !  3  ! 4  ! 5  ! 6  ! !   1   !  2   !  3  ! 4  ! 5 ! 6
--------------------------------------! !----------------------------------
Қаңтар                                ! !Қаңтар
Ақпан                                 ! !Ақпан
Наурыз                                ! !Наурыз
Сәуір                                 ! !Сәуір
Мамыр                                 ! !Мамыр
Маусым                                ! !Маусым
Шілде                                 ! !Шілде
Тамыз                                 ! !Тамыз
Қыркүйек                              ! !Қыркүйек
Қазан                                 ! !Қазан
Қараша                                ! !Қараша
Желтоқсан                             ! !Желтоқсан
Барлығы:                              ! !Барлығы:
--------------------------------------! !----------------------------------
Мем. арнайы жәрдемақы мөлшері            Артық төлемдер
---------------------------------   ---------------------------------------
NN !жәрдемақы!Өзгерткен!Құжат   !   !NN!құрылған!артық төлеу!өтеу  !қалдық
р/р!мөлшері  !күні     !негізін.!   !  !күні    !сомасы     !сомасы!
!         !         !де      !   --------------------------------------
--------------------------------!   !-------------------------------------
1 ! 2       ! 3       !  4     !   !-------------------------------------
--------------------------------!
Жәрдемақы төлеуді тоқтату         Жерлеуге бір жолғы жәрдемақы төлеу:
Тоқтату себебі  Тоқтатқан күні    200_ж. "__"_______ _______________ теңге
________________________________________
(сомасын жазбаша)
Кәртішкенің ашылу дұрыстығын тексерген бас маман
Мөртаңба    Т.А.Ә.______________________________

Отметки об инвентаризации  1.__________ 2.___________ 3._____________
(Должность, Ф.И.О., дата,
подпись)                   ____________   ___________   _____________
Обратная сторона ф.2 список 1
Приложение N 4
--------------
Код !            !                        Форма N 7 - Список 1
--------------
Список-ведомость N
получателей гос.спец.пособий по______________
_________________района, города_______области
на выплату гос.спец.пособий за "___"_____19___г.
Банк____________________реквизиты банка____________________
______________________________________________________________________
N  !          Ф.И.О      !СИК!Номер дела получателя!N лицевого счета
п/п!                     !   !гос.спец.пособий по  !в обслуживающем
!                     !   !списку N 1           !банке
______________________________________________________________________
1 !            2        ! 3 !           4         !          5
______________________________________________________________________
Итого:
______________________________________________________________________
(Продолжение таблицы)
______________________________________________________________________
Сумма гос.спец.пособий, подлежащая!Сумма к зачислению!Дата зачисления
к выплате          !на лиц.счет       !
----------------------------------!                  !
За текущее!За прошедшее! Итого    !                  !
время  !    время   !          !                  !
______________________________________________________________________
6    !      7     !    8     !        9         !       10
______________________________________________________________________
Примечание: графы 9, 10 заполняются Банком
Начальник отделения ГЦВП________   Управляющий (гл.бухгалтер)_________
Главный бухгалтер_______________   ____________________отделения банка
Штамп                         М.П.
Приложение N 5
форма N 4 СПИСОК 1
------------
код !__________!______________________________________________________
(городское, районное отделение Пенсионного центра)
список-ведомость на выплату гос.спец.пособий по списку N 1 по_______
за________________________19___г.
Регион___________________________________________________________
Банк______________________Реквизиты банка________________________
____________________________________________________________________
N платежного поручения_________________Дата______________________
Общая сумма______________________________________________________
(сумма прописью)
____________________________________________________________________
N  !  РНН !    ФИО     !N лицевого счета!Сумма пособий, подлежащая к
п/п!      !            !в обслуживающем !выплате
!      !            !банке           !---------------------------
!      !            !                !За текущее!За прошед-!Итого
!      !            !                !время     !шее время !
____________________________________________________________________
1 !   2  !      3     !         4      !     5    !    6     !   7
--------------------------------------------------------------------
Итого:
--------------------------------------------------------------------
(Продолжение таблицы)
_____________________
Сумма недополученного!
гос.спец.пособия в   !
связи со смертью     !
получателя           !
_____________________!
8           !
---------------------
Ответств.исполнитель________ районного, городского отделения ГЦВП_____
Начальник отдела операционной работы_____областного филиала ГЦВП _____
Приложение N 6

Түгендеу туралы белгі        1.____________ 2._____________ 3.____________
(Қызметі, Т.А.Ә., күні, қолы) _____________   _____________   ____________
N 4-қосымша
Тізім 1 нысан N 7
Код
______________________облысы__________________________аудан, қала бойынша
мем.арнайы жәрдемақы алушыларға 19__ж. "__"___мем.арнайы жәрдемақы төлеуге
N тізім-тізімдеме
Банк                       банк деректемелері
---------------------------------------------------------------------------
N ! ТАӘ ! ӘЖК !N 1 тізім! Қызмет  !Төленетін мем.арн.жәрдем!Жеке !Есепке
n/n!     !     !бойынша  !көрсетуш.!          сомасы        !шотқа!алынған
!     !     !мем.арн. !банк жеке!------------------------!есеп.!күні
!     !     !жәрд.алу.!есеп     !Ағымдағы!Өткен уақ.!    !ке   !
!     !     !шы ісінің!шотының  !Барлығы !үшін      !    !алын.!
!     !     !нөмері   !N        !уақыт   !          !    !сом  !
!     !     !         !         !үш.     !          !    !     !
---------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !    4    !    5    !   6    !    7     ! 8  !  9  !   10
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Барлығы:
---------------------------------------------------------------------------
Ескерту: 9, 10 бағандарды Банк толтырады
ЗТМО бөлімінің бастығы _________________  Банк бөлімінің _________________
Бас бухгалтер ______________________      ____________басқарушысы (бас
Мөртаңба                            бухгалтер)
М.О.
N 5-қосымша
Тізім 1 нысан N 4
код _______________________________________________________________________
(Зейнетақы орталығының қалалық, аудандық бөлімі)
____________N 1 тізім бойынша мем.арнайы жәрдемақы төлеуге тізім-тізімдеме
19__ж._______________үшін
Аймақ_________________________________
Банк_________________________Банк деректемелері_________________________
________________________________________________________________________
Төлем тапсырмасының N__________ Күні_________
Жалпы сомасы_______________________
(сомасы жазбаша)
---------------------------------------------------------------------------
N !СТН!Т.А.Ә.!Қызмет көрсетуші! Төленетін жәрдемақылар сомасы!Алушы қайт
n/n!   !      !банктегі жеке   !------------------------------!бол.байлан.
!   !      !шоттың N        !Ағымдағы  ! Өткен  ! Барлығы  !алынб. мем.
!   !      !                !  уақыт   ! уақыт  !          !арн.жәрдем.
!   !      !                !  үшін    !  үшін  !          !ақы сомасы
---------------------------------------------------------------------------
1 ! 2 !  3   !       4        !    5     !    6   !     7    !     8
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Барлығы:
---------------------------------------------------------------------------
ЗТМО аудандық, қалалық бөлімінің __________ жауапты орындаушысы __________
ЗТМО облыстық бөлімінің ______________ операциялық жұмыс бөл.баст.________
N 6-қосымша

Форма N 6-Список 1
Государственный центр по выплате пенсий
Книга учета платежных поручений по
гос.спец.пособиям по списку N 1
----------------------------------------------------------------------
Дата пла!Номер пла!Назначе!Реквизиты!Сум!Наименование!Отметка!ФИО
тежного !тежного  !ние пла!получате-!ма !подразделе- !о пере-!ответств.
поруче- !поручения! тежа  !ля       !   !ния Пенсион-!числе- !исполнит.
ния     !         !       !         !   !ного центра !нии    !
----------------------------------------------------------------------
1    !    2    !   3   !    4    ! 5 !     6      !   7   !   8
----------------------------------------------------------------------
Приложение N 7
Форма N 8-Список 1
Акт сверки
о взаиморасчетах по суммам выплаченных
гос.спец.пособий между_____________ филиалом
Банка и______________филиалом Государственного
центра по выплате пенсий
за__________________199__г.
тенге
______________________________________________________________________
NN п/п!                                                      !Сумма
______________________________________________________________________
1. Остаток задолженности за филиалом Банка на "1"____199_г.
2. Перечислено в "___"_________199_г. филиалу Банка
Государственным центром по выплате пенсий - всего
Выплачено филиалами Банка в "___"________199_г. - всего
3. Из них возвращено со вкладов в Государственный центр по
выплате пенсий (приложение N 9) Всего
3а. Возвращено в Государственный центр по выплате пенсий
до зачисления во вклады - всего
4. Сумма возврата со вкладов в Государственный центр
по выплате пенсий, зачисленная в предыдущие месяцы
5. Начислено комиссионное вознаграждение за услуги банка - всего
6. Остаток задолженности за филиалом Банка на "___"_____199_г.
Итого:
----------------------------------------------------------------------
Директор филиала Банка          Директор филиала ГЦВП
_________________Ф.И.О.         ________________Ф.И.О.
Главный бухгалтер               Главный бухгалтер
_________________Ф.И.О.         ________________Ф.И.О.
Приложение N 8
Ф. N 4-Г Список 1
-----------
Код !_________!_______________________________________________________
(городское (районное) отделение Пенсионного центра)
Список-ведомость за_______________________19__г.
на получение госспецпособий по списку N 1
проживающим в домах-интернатах (пансионатах)
по_______________________________________
Регион_________________________________________________
Банк__________________________Реквизиты банка__________
----------------------------------------------------------------------
N  !  РНН  !  ФИО  !N лицевого!Потребность!Задолженность!Общая потреб-
п/п!       !       !счета в об!гос.спец.по!по выплате   !ность в де-
!       !       !служиваю- !собий за те!гос.спец.посо!нежных
!       !       !щем банке !кущий месяц!бий          !средствах
----------------------------------------------------------------------

Тізім 1 нысан N 6
Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық
1-тізім бойынша мем.арнаулы жәрдемақылар жөніндегі төлеу
тапсырмалары есебінің кітабы
---------------------------------------------------------------------------
Төлеу  !Төлеу  ! Төлеу!Алушының!Сома!Зейнет.орталы.!Аудару туралы!Жауапты
тапсыр.!тапсыр.!тағай.!деректе.!    !ғы бөлімшесі. !белгі        !орындау.
масы   !масының!ындау !мелері  !    !нің атауы     !             !шын.
күні   !нөмірі !      !        !    !              !             !Т.А.Ә.
---------------------------------------------------------------------------
1   !   2   !  3   !   4    ! 5  !      6       !      7      !    8
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
N 7-қосымша
Тiзiм 1 нысан N 8
Төленген мем. арнайы жәрдемақы сомалары бойынша
_______________Банк филиалы мен___________________________3ейнетақы
төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтың филиалы арасында өзара
есеп айырысу туралы 199_ж.______________________үшін
салыстырып тексеру Актiсi
---------------------------------------------------------------------------
N !                                                               ! Сома
n/n!                                                               !
---------------------------------------------------------------------------
1.  1999 ж._________"1" Банк бөлiмшесi қарызының қалдығы
2.  Банк бөлiмшесiне 199_ж._________"__" Зейнетақы төлеу
жөнiндегі мемлекеттiк орталық аударған-барлығы
Банк бөлiмшелерi 199_ж._________"__" төлеген-барлығы
3.  Оның iшiнде салымдардан Зейнетақы төлеу жөнiндегi
мемлекеттiк орталыққа қайтарылды (N 9 қосымша) Барлығы
3а. Салымдарға есептелгенге дейiн Зейнетақы төлеу жөніндегi
мемлекеттiк орталыққа қайтарылды-барлығы
4.  Зейнетақы төлеу жөнiндегі мемлекеттiк орталыққа алдыңғы
айларда есепке алынған салымдардан қайтару сомасы-
барлығы
5.  Банк қызметi үшiн есептелген комиссиялық сыйақы-барлығы
6.  199_ж._________"__" банк бөлiмшесi қарызының қалдығы
___________________________________________________________________________
БАРЛЫҒЫ:
---------------------------------------------------------------------------
Банк бөлiмшесiнiң директоры             ЗТМО бөлiмшесiнiң директоры
_____________________Т.А.Ә.             _____________________Т.А.Ә.
Бас бухгалтер                           Бас бухгалтер
_____________________Т.А.Ә.             _____________________Т.А.Ә.
N 8-қосымша
Тізім 1 нысан N 4-В
Код_______________________________________________________________________
(Зейнетақы орталығының қалалық (аудандық)бөлімі)
Интернат-үйлерінде (пансионаттарда) тұратын N 1 тізім бойынша
мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушылар үшін _____________________________
_________________бойынша тізім-тізімдеме 19__ж.____________________үшін
Аймақ__________________________________________
Банк____________________Банк деректемелері________________________________
---------------------------------------------------------------------------
N !  СТН  !  ТАӘ  ! Қызмет көрсет.! Ағымдағы айда ! Мем.арнайы ! Ақша
n/n!       !       !банктегі жеке  !мем.арнайы     !жәрдем.төлеу!қаражаты.
!       !       !шоттың N       !жәрд. қажеттігі!бойынша     !ның жалпы
!       !       !               !               !қарыз       !қажеттігі
---------------------------------------------------------------------------

1 !    2  !   3   !     4    !     5     !       6     !      7
----------------------------------------------------------------------
Итого:
----------------------------------------------------------------------
Ответственный исполнитель______районного, городского отделения ГЦВП___
Начальник отдела операционной работы_______областного филиала ГЦВП____
Приложение N 9
Форма N 4-Д Список 1
------------
Код !__________!______________________________________________________
(городское (районное) отделение Пенсионного центра)
СПИСОК-ВЕДОМОСТЬ за________________________19___г.
на получение гос.спец.пособий по списку N 1, осужденных к
лишению свободы, и отбывающих наказания в
исправительном учреждении
Банковские реквизиты исправительного учреждения_______________________
N платежного поручения____________________дата________________________
сумма ________________________________________________________________
----------------------------------------------------------------------
N  !  СИК  !  ФИО  !Номер дела получателя гос.спец.!Размер пособия
п/п!       !       !пособия по списку N 1          !
----------------------------------------------------------------------
1 !   2   !   3   !               4               !     5
----------------------------------------------------------------------
Итого:
----------------------------------------------------------------------
Ответств.исполнитель _______________________районного, городского
отделения ГЦВП _____________________________Начальник
отдела операционной работы___________областного филиала ГЦВП__________
(Специалисты:
Цай Л.Г.
Мартина Н.А.)

1 !   2   !   3   !       4       !       5       !      6     !     7
---------------------------------------------------------------------------
Барлығы:
---------------------------------------------------------------------------
ЗТМО аудандық, қалалық бөлімінің______________жауапты орынд.______________
ЗТМО__________________облыстық филиалының операциялық жұмыс бөлімінің
бастығы_______________
N 9-қосымша
1 Тізім-нысан N 4-Д
код ___________________________________________________________
(ЗТМО қалалық (аудандық) бөлімшесі)
Бас бостандығынан айыруға сотталғандардың және жазасын түзеу мекемелерінде
өтеушілердің N 1 тізім бойынша 199__ж.____________үшін мемлекеттік арнайы
жәрдемақы алуына арналған тізім-тізімдеме
___________________________бойынша
Түзету мекемесінің банк деректемелері___________________________________
____________________төлеу тапсырмасының N күні__________________________
сомасы__________________________________________________________________
---------------------------------------------------------------------------
NN !    ӘЖК    !     Т.А.Ә.    ! N 1-тізім бойынша мем. !Жәрдемақы мөлшері
р/р !           !               !арнайы жәрдемақы алушы  !
!           !               !ісінің нөмірі           !
---------------------------------------------------------------------------
1  !    2      !       3       !            4           !        5
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Барлығы:
---------------------------------------------------------------------------
ЗТМО аудандық, қалалық бөлімшесінің____________міндетті атқарушысы_________
ЗТМО облыстық филиалының___________операциялық жұмыс бөлімінің
бастығы_______________
Оқығандар:
Омарбекова А.Т.
Икебаева Ә.Ж.