Об утверждении Правил наложения и взыскания Национальным Банком Республики Казахстан административных штрафов за нарушения, связанные со страховой деятельностью
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 февраля 2000 года N 86. Зарегистрировано в Министерстве юстиции РК 28.03.2000 г. N 1099. Утратило силу - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15.07.2002 года N 264.
Извлечение из постановления Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 15.07.2002 года N 264
"В связи с признанием утратившим силу Кодекса Казахской ССР об административных правонарушениях от 22 марта 1984 года и введением в действие Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях от 30 января 2001 года, а также рассмотрев представление Департамента банковского и страхового надзора, Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Признать утратившим силу постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 февраля 2000 года N 86 "Об утверждении Правил наложения и взыскания Национальным Банком Республики Казахстан административных штрафов за нарушения, связанные со страховой деятельностью"...
Председатель
Национального Банка"
----------------------------------------------------------------------
В целях совершенствования страхового законодательства Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила наложения и взыскания Национальным Банком Республики Казахстан административных штрафов за нарушения, связанные со страховой деятельностью, и ввести их в действие по истечении 10 дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
2. Департаменту страхового надзора (Курманов Ж.Б.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления и Правил наложения и взыскания Национальным Банком Республики Казахстан административных штрафов за нарушения, связанные со страховой деятельностью;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление и Правила наложения и взыскания Национальным Банком Республики Казахстан административных штрафов за нарушения, связанные со страховой деятельностью, до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата, областных филиалов Национального Банка Республики Казахстан и страховых (перестраховочных) организаций.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Председателя Национального Банка Республики Казахстан Марченко Г.А.
Председатель
Национального Банка
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 февраля 2000 года N 86
Правила
наложения и взыскания Национальным Банком Республики
Казахстан административных штрафов за нарушения, связанные
со страховой деятельностью
Настоящие Правила разработаны в соответствии с K841000_ Кодексом Казахской ССР об административных правонарушениях и другими нормативными правовыми актами, определяют порядок наложения и взыскания Национальным Банком Республики Казахстан (далее - Национальный Банк) административных штрафов с должностных лиц страховых организаций за нарушения, связанные со страховой деятельностью.
Глава 1. Общие положения
1. Должностные лица страховых организаций, виновные в нарушении законодательства о страховой деятельности, несут ответственность, установленную законодательными актами Республики Казахстан.
2. В соответствии со страховым законодательством к административной ответственности привлекаются следующие должностные лица страховой организации: первый руководитель и главный бухгалтер (в том числе филиала), либо лица их замещающие.
3. Наложение и взыскание административных штрафов с должностных лиц страховых организаций производится Национальным Банком по основаниям и в порядке, определенным законодательством об административной ответственности.
4. Применение к должностным лицам страховых организаций взыскания в виде наложения административного штрафа не исключает возможности применения к страховой организации других санкций, предусмотренных законодательством о страховании Республики Казахстан.
5. При решении вопроса об ответственности лица, нарушившего требования законодательства об административной ответственности, учитываются, следующие критерии:
1) степень вины;
2) систематичность совершенных нарушений;
3) возможные последствия и тяжесть совершенного нарушения;
4) иные критерии, позволяющие объективно определить виновность лица.

Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сақтандыру қызметіне байланысты құқық бұзғаны үшін әкімшілік айыппұл салуы және өндіріп алуы туралы ережені бекіту жөнінде
Қаулысы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы 2000 жылғы 26 ақпан N 86. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 28 наурызда тіркелді. Тіркеу N 1099. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкінің Басқармасының 2002 жылғы 15 шілдедегі N 264 қаулысымен.
Сақтандыру заңдарын жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң сақтандыру қызметiне байланысты құқық бұзғаны үшін әкімшілік айыппұл салуы және өндіріп алуы туралы ереже бекiтiлсiн және Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлген күннен бастап 10 күннен кейiн күшіне енгізiлсiн.
2. Сақтандыруды қадағалау департаментi (Құрманов Ж.Б.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң сақтандыру қызметiне байланысты құқық бұзғаны үшiн әкiмшiлiк айыппұл салуы және өндiрiп алуы туралы ереженi Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлген күннен бастап он күндiк мерзiмде осы қаулыны және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң сақтандыру қызметiне байланысты құқық бұзғаны үшiн әкiмшiлiк айыппұл салуы және өндiрiп алуы туралы ереженi Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi орталық аппаратының мүдделi бөлiмшелерiне, облыстық филиалдарына және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына жiберсiн.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Төрағасы Г.А. Марченкоға жүктелсiн.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасы Ұлттық
Банкі Басқармасының 2000 жылғы 26 ақпандағы N 86 қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің
сақтандыру қызметіне байланысты құқық бұзғаны үшін
әкімшілік айыппұл салуы және өндіріп алуы туралы ереже
Осы Ереже Қазақ КСР-інің әкімшілік құқық бұзушылық туралы Кодексіне және басқа нормативтік құқықтық актілерге сәйкес әзірленген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сақтандыру ұйымдарының лауазымды адамдарына сақтандыру қызметіне байланысты құқық бұзғаны үшін әкімшілік айыппұл салу және өндіріп алу тәртібін белгілейді.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Сақтандыру қызметі туралы заңдарды бұзғаны үшін айыпты болған сақтандыру ұйымдарының лауазымды адамдары Қазақстан Республикасының заң актілерінде белгіленген жауапкершілікке тартылады.
2. Сақтандыру заңдарына сәйкес сақтандыру ұйымдарының (оның ішінде филиалдың) мынадай лауазымды адамдары әкімшілік жауапкершілікке тартылады: бірінші басшысы және бас бухгалтері, не олардың орнындағы адамдар.
3. Ұлттық Банк сақтандыру ұйымдарының лауазымды адамдарына әкімшілік
жауапкершілік туралы заңдарда белгіленген негізде және тәртіппен
әкімшілік айыппұл салады және өндіріп алады.
4. Сақтандыру ұйымдарының лауазымды адамдарына әкімшілік айыппұл салу
түрінде өндіріп алу қолданылуымен қатар Қазақстан Республикасының
сақтандыру туралы заңдарында көзделген басқа да санкциялар қолданылуы
мүмкін.
5. Әкімшілік жауапкершілік туралы заңдардың талаптарын бұзған адамның
жауаптылығы туралы мәселені шешкен кезде мынадай өлшемдер ескеріледі:
1) айыбының ауырлығы;
2) құқық бұзушылықтың қайталануы;
3) құқық бұзушылықтан болатын зардаптар және оның ауырлығы;
4) адамның кінәсін жан-жақты анықтауға мүмкіндік беретін басқа да
өлшемдер.

6. Подразделение страхового надзора Национального Банка ведет учет налагаемых административных штрафов к должностным лицам страховых организаций, который отражается в соответствующем реестре (Приложение N 1).
Глава 2. Порядок оформления и рассмотрения
материалов о наложении и взыскании административных
штрафов с должностных лиц страховых организаций
7. О совершении административного правонарушения, являющегося основанием для наложения административного штрафа, составляется соответствующий протокол с приложением к нему необходимых документов.
Право на составление протокола о совершении административного правонарушения имеют работники подразделения страхового надзора Национального Банка.
8. Работники подразделения страхового надзора Национального Банка обязаны в недельный срок после выявления нарушения, совершенного должностным лицом страховой организации, составить протокол об административном правонарушении (Приложение N 2).
9. Протокол об административном правонарушении составляется в двух экземплярах и должен в обязательном порядке содержать следующие сведения:
1) дата и место его составления;
2) фамилия, имя, отчество и должность лица, составившего протокол;
3) должность, фамилия, имя, отчество должностного лица страховой организации, совершившего административное правонарушение;
4) место, время совершения и существо административного правонарушения;
5) нормативный правовой акт, предусматривающий ответственность за административное правонарушение;
6) источник выявления нарушения (отчеты, письма, акты и др.);
7) фамилии, адреса свидетелей, других лиц, если они имеются;
8) объяснения должностного лица;
9) иные необходимые сведения.
Протокол подписывается лицом его составившим и должностным лицом страховой организации, в отношении которого составляется протокол.
В случае отказа лица, совершившего административное правонарушение от подписания протокола и дачи объяснения, в нем делается запись об этом. Лицо, совершившее административное правонарушение, вправе представить прилагаемые к протоколу объяснения и замечания по содержанию протокола, а также изложить мотивы своего отказа от его подписания.
При составлении протокола должностному лицу разъясняются его права и обязанности, о чем делается отметка в протоколе.
10. Подразделение страхового надзора после составления протокола, составляет проект постановления о привлечении должностного лица к административной ответственности, заключение о наложении и взыскании административного штрафа, которое помимо информации о существе нарушения должностного лица должно содержать сумму административного штрафа, предполагаемого взыскать с должностного лица страховой организации и вместе с протоколом немедленно направляет на рассмотрение Председателю либо заместителю Председателя Национального Банка, курирующему подразделение страхового надзора.

6. Ұлттық Банктің сақтандыруды қадағалау бөлімшесі сақтандыру
ұйымдарының лауазымды адамдарына салынатын тиісті тізілімде көрсетілген
әкімшілік айыппұлдар есебін жүргізеді (N 1 қосымша).
2-тарау. Сақтандыру ұйымдарының лауазымды адамдарына
әкімшілік айыппұл салу және өндіріп алу туралы материалдарды
ресімдеу және қарау тәртібі
7. Әкімшілік айыппұл салуға негіз болып табылатын әкімшілік құқық бұзушылық туралы тиісті хаттама жасалып, оған қажетті құжаттар қоса беріледі.
Ұлттық Банктің сақтандыруды қадағалау бөлімшесі қызметкерлерінің әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама жасауға құқығы бар.
8. Ұлттық Банктің сақтандыруды қадағалау бөлімшесінің қызметкерлері сақтандыру ұйымының лауазымды адамының құқық бұзғаны анықталғаннан кейін бір апта мерзімде әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама жасауға міндетті (N 2 қосымша).
9. Әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама екі дана етіп жасалады
және онда міндетті түрде мынадай мәліметтер болуға тиіс:
1) күні және оның жасалған орны;
2) хаттама жасаған адамның аты-жөні және лауазымы;
3) сақтандыру ұйымының әкімшілік құқық бұзған лауазымды адамының
қызметі, аты-жөні;
4) әкімшілік құқық бұзылған жер, уақыты және мән-жайы;
5) әкімшілік құқық бұзғаны үшін жауапкершілікке тарту көзделген
нормативтік-құқықтық акт;
6) құқық бұзушылықты анықтау жолы (есептер, хаттар, актілер және
т.б.);
7) егер болса, куәлердің, басқа да адамдардың аты-жөні, мекен-жайы;
8) лауазымды адамның түсініктемесі;
9) басқа да қажетті мәліметтер.
Хаттамаға оны жасаған адам және соған қатысты хаттама жасалған
сақтандыру ұйымының лауазымды адамы қол қояды.
Әкімшілік құқық бұзған адам хаттамаға қол қоюдан және түсініктеме беруден бас тартқан жағдайда, оған бұл туралы жазылады. Әкімшілік құқық бұзған адам хаттамамен қоса берілетін түсініктемені және хаттаманың мазмұны туралы ескертпені ұсынуға, сондай-ақ өзінің оған қол қоюдан бас тарту себебін жазып беруге құқылы.
Хаттама жасаған кезде лауазымды адамға оның құқықтары мен міндеттері түсіндіріліп, ол жөнінде хаттамаға белгі қойылады.
10. Сақтандыруды қадағалау бөлімшесі хаттама жасалғаннан кейін лауазымды адамды әкімшілік жауапкершілікке тарту туралы қаулының жобасын, әкімшілік айыппұл салу және өндіріп алу туралы қорытынды жасайды, онда лауазымды адамның құқық бұзу мән-жайы туралы ақпараттан басқа сақтандыру ұйымының лауазымды адамынан өндіріліп алынатын әкімшілік айыппұлдың сомасын көрсетіп, хаттамамен бірге Ұлттық Банк Төрағасының не сақтандыруды қадағалау бөлімшесіне жетекшілік ететін Төрағаның орынбасарына қарауға жібереді.

11. Председатель Национального Банка либо его заместитель, курирующий подразделение страхового надзора, принимает решение по представленному материалу о взыскании административного штрафа с должностного лица страховой организации в течение 15 дней со дня получения протокола об административном правонарушении и других материалов, но не позднее двух месяцев со дня совершения административного правонарушения либо со дня его обнаружения (Приложение N 3).
12. О результатах рассмотрения материала о взыскании административного штрафа Национальный Банк обязан немедленно уведомить должностное лицо страховой организации, привлеченное к административной ответственности.
Копия постановления о взыскании административного штрафа в течение трех дней вручается или высылается лицу, в отношении которого оно вынесено.
Копия постановления вручается под расписку. В случае, если копия постановления высылается, об этом делается соответствующая запись в деле.
13. Решение Национального Банка по материалу о взыскании административного штрафа вступает в силу в сроки, определенные пунктом 14 настоящих Правил.
14. При несогласии с решением Национального Банка о наложении и взыскании административного штрафа должностное лицо страховой организации, привлеченное к административной ответственности, вправе обжаловать данное решение в судебном порядке в течение десяти дней со дня вынесения постановления.
15. Должностное лицо страховой организации обязано уплатить административный штраф путем перечисления в республиканский бюджет в течение 15 дней со дня вручения ему постановления о наложении административного штрафа, а в случае обжалования или опротестования такого постановления - не позднее 15 дней со дня уведомления об оставлении жалобы или протеста без удовлетворения.
После уплаты административного штрафа должностное лицо страховой организации уведомляет об этом Национальный Банк с приложением копии документа, подтверждающего факт уплаты им административного штрафа, заверенной банком, принявшим платеж.
Глава 3. Заключительные положения
16. Вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, подлежат разрешению в соответствии с нормами законодательства Республики Казахстан.
Председатель
Национального Банка
Приложение N 1
к Правилам наложения и взыскания
Национальным Банком Республики Казахстан
административных штрафов за нарушения,
связанные со страховой деятельностью,
утвержденным постановлением Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 26 февраля 2000 г. N 86
Реестр
налагаемых административных штрафов к должностным
лицам страховой организации
__________________________________________________________________________
п/н!Ф.И.О,!Дата и !Дата доведения!N Протокола!Основание!Сумма !Дата!Прочее
!зани- !номер  !решения Нацио-!и дата его !наложения!нало- !ис- !
!маемая!решения!нального Банка!составления!админист-!женно-!пол-!
!долж- !Нацио- !о наложении и !           !ративного!го ад-!не- !
!ность !нально-!взыскании адми!           !штрафа   !ми-   !ния !
!      !го Бан-!нистративного !           !         !нистра!    !
!      !ка о   !штрафа до долж!           !         !тивно-!    !
!      !наложе-!ностного лица !           !         !го    !    !
!      !нии и  !страховой орга!           !         !штрафа!    !
!      !взыска-!низации       !           !         !      !    !
!      !нии ад-!              !           !         !      !    !
!      !минист-!              !           !         !      !    !
!      !ратив- !              !           !         !      !    !
!      !ного   !              !           !         !      !    !
!      !штрафа !              !           !         !      !    !
--------------------------------------------------------------------------
Приложение N 2
к Правилам наложения и взыскания
Национальным Банком Республики Казахстан
административных штрафов за нарушения,
связанные со страховой деятельностью,
утвержденным постановлением Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 26 февраля 2000 г. N 86
"____"_________200___г.
для служебного пользования
Протокол
о выявленном нарушении, связанном со
страховой деятельностью
Примечание РЦПИ. Приложение 2 с грифом "ДСП" в базу данных "Закон" не вводятся.
Приложение N 3
к Правилам наложения и взыскания
Национальным Банком Республики Казахстан
административных штрафов за нарушения,
связанные со страховой деятельностью,
утвержденным постановлением Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 26 февраля 2000 г. N 86
Постановление
о наложении административного взыскания
от "____"__________ года N
Председатель (заместитель Председателя) Национального Банка Республики
Казахстан ____________________________________________________________
Ф.И.О.
рассмотрев протокол об административном правонарушении от ___________N
_______________________________________________________________________
и приложенные к нему материалы о нарушении КоАП КССР,
Установил:
___________________________________________________________________________
Ф.И.О, должность, место работы  правонарушителя;
___________________________________________________________________________
время, место и существо правонарушения
___________________________________________________________________________
(указать подробно), какие статьи КоАП КССР нарушены
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Руководствуясь частью (пунктом)____ статьи _____________КоАП КССР
Постановил:
1. Привлечь___________________________________________________________
(Ф.И.О. должностного лица страховой организации, совершившего нарушение)
___________________________________________________________________________
к административной ответственности по ст._____ части (пункту)_______
КоАП КССР и наложить на него административное взыскание в виде штрафа в
размере______________________________________________________________тенге
2. ____________________________________________________________________
(подразделение Национального Банка Республики Казахстан,
осуществляющее страховой надзор)
в трехдневный срок вручить или выслать должностному лицу страховой
организации данное постановление для исполнения.

11. Ұлттық Банктің Төрағасы не сақтандыруды қадағалау бөлімшесіне жетекшілік ететін Төрағаның орынбасары әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама мен басқа материалдарды алған күннен бастап 15 күннің ішінде, бірақ әкімшілік құқық бұзылған немесе құқық бұзу анықталған күннен бастап екі айдан кешіктірмей ұсынылған материалдар бойынша сақтандыру ұйымының лауазымды адамынан әкімшілік айыппұл өндіріп алу туралы шешім қабылдайды (N 3 қосымша).
12. Ұлттық Банк әкімшілік айыппұл өндіріп алу туралы материалдарды қарау нәтижелері жөнінде сақтандыру ұйымының әкімшілік жауапкершілікке тартылған лауазымды адамына тез арада хабарлауға міндетті.
Әкімшілік айыппұл өндіріп алу туралы қаулының көшірмесі үш күннің ішінде қаулы шығарылған адамға табысталады немесе жіберіледі.
Қаулының көшірмесі қол қойғызып табысталады. Егер қаулының көшірмесі жіберілетін болса, бұл жөнінде іс қағазына тиісті жазбалар жасалады.
13. Ұлттық Банктің әкімшілік айыппұл өндіріп алу туралы шешімі осы Ереженің 14-тармағында белгіленген мерзімде күшіне енеді.
14. Сақтандыру ұйымының әкімшілік жауапкершілікке тартылған лауазымды адамы Ұлттық Банктің әкімшілік айыппұл салу және өндіріп алу туралы шешімімен келіспеген жағдайда, шешім шығарылған күннен бастап он күн ішінде осы шешім жөнінде сотқа шағым беруге құқылы.
15. Сақтандыру ұйымының лауазымды адамы өзіне әкімшілік айыппұл салу туралы қаулы табысталған күннен бастап 15 күн ішінде, ал мұндай қаулыға шағымданған немесе қарсылық білдірген жағдайда, шағымның немесе қарсылықтың қанағаттандырылмаған күйінде қалдырылғаны жөнінде хабар алған күннен бастап 15 күннен кешіктірмей республикалық бюджетке аударым арқылы әкімшілік айыппұл төлеуге міндетті.
Сақтандыру ұйымының лауазымды адамы әкімшілік айыппұлын төлегеннен
кейін бұл жөнінде Ұлттық Банкке хабарлайды, оның әкімшілік айыппұл
төлегенін растайтын, төлемді қабылдаған банк куәландырған құжаттың
көшірмесін қоса береді.
3-тарау. Қорытынды ережелер
16. Осы Ережемен реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасы
заңдарының нормаларына сәйкес шешілуге тиіс.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының 2000 жылғы 26 ақпандағы N 86 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сақтандыру қызметіне байланысты құқық бұзғаны үшін әкімшілік айыппұл салуы және өндіріп алуы туралы ережеге N 1 қосымша
Сақтандыру ұйымдарының лауазымды адамдарына
салынатын әкімшілік айыппұлдардың
тізілімі
---------------------------------------------------------------------------
р/с!Аты- !Ұлттық Банктің!Ұлттық Банктің!Хаттама.!Әкімші.!Салын.!Орын.!Басқа
!жөні,!әкімшілік айы.!әкімшілік айы.!ның N   !лік ай.!ған   !дал. !лары
!атқа.!ппұл салу және!ппұл салу және!және жа.!ыппұл  !әкім. !ған  !
!ратын!өндіріп алу   !өндіріп алу   !салған  !салуға !шілік !күні !
!қыз. !туралы шешімі !туралы шешімі.!күні    !негіз. !айып. !     !
!меті !қабылданған   !нің сақтандыру!        !деме   !пұл   !     !
!     !күні мен нөмі.!ұйымының лауа.!        !       !сомасы!
!     !рі            !зымды адамына !
!жеткізілген   !
!күні          !
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының 2000 жылғы 26 ақпандағы N 86 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сақтандыру қызметіне байланысты құқық бұзғаны үшін әкімшілік айыппұл салуы және өндіріп алуы туралы ережеге N 2 қосымша
"__"_____________2000 ж.                 қызмет бабында пайдалану үшін
Сақтандыру қызметіне байланысты
анықталған құқық бұзушылық туралы
Хаттама
Хаттама жасалған күн және жер ________________________________________
______________________________________________________________________
(Ұлттық Банктің сақтандыруды қадағалауды жүзеге асыратын бөлімше
қызметкері (қызметкерлері), аты-жөні, лауазымы)_______________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
осы Хаттама Қазақ КСР-інің Әкімшілік құқық бұзушылық туралы
Кодексінің 237-9 бабы негізінде жасалды:
______________________________________________________________________
(сақтандыру ұйымының құқық бұзған лауазымды адамының аты-жөні,
әкімшілік құқық бұзған жері, уақыты және мәні)
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Сонымен ______________________________________________________________
(аты-жөні, лауазымы)
Қазақ КСР-інің Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің ___________
бабының _________ бөлігінде (тармағында) көзделген әкімшілік құқық
бұзушылық жасады. Құқық бұзушылықты анықтау көзі _____________________
______________________________________________________________________
Лауазымды адамның түсініктемесі
______________________________________________________________________
Маған ҚКСР ӘҚтК 261-бабына сәйкес менің іс материалдарымен танысуға,
түсініктеме беруге, дәлелдемелер тапсыруға, өтініш білдіруге; істі
қарау кезінде адвокаттың заңдық көмегін пайдалануға және іс
жүргізілетін тілді білмейтін болсам аудармашының қызметін пайдалануға
іс бойынша қаулыға шағым жасауға құқылы екендігімді түсіндіріп айтты.
______________________________________________________________________
лауазымды адамның аты-жөні, қолы
Хаттама куәлардың (егер  олар болса) қатысуымен жасалды:
1. ___________________________________________________________________
Аты-жөні, тұрақты мекен-жайы
______________________________________________________________________
_______________________
қолы
2. ___________________________________________________________________
Аты-жөні, тұрақты мекен-жайы
______________________________________________________________________
_______________________
қолы
Хаттамаға қол қоюдан бастартты _______________________________________
______________________________________________________________________
Хаттаманы жасаушының аты-жөні, лауазымы ______________________________
_______________________
қолы
Осы хаттаманың көшірмесін алдым ______________________________________
______________________________________________________________________
күні, лауазымды адамның қолы, аты-жөні немесе лауазымды адам хаттаманы
______________________________________________________________________
алудан бастартқан жағдайда хаттама жасаушының қойған белгісі
Басқа мәліметтер _____________________________________________________
______________________________________________________________________
Ұлттық Банктің хаттама жасаған            Сақтандыру ұйымының
қызметкерінің қолы                        лауазымды адамының қолы
__________________________________    ________________________________
М.О.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының 2000 жылғы 26 ақпандағы N 86 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сақтандыру қызметіне байланысты құқық бұзғаны үшін әкімшілік айыппұл салуы және өндіріп алуы туралы ережеге N 3 қосымша
Әкімшілік шара қолдану туралы
_____ жылғы "__"________
N___ Қаулы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасы (Төрағаның орынбасары)
______________________________________________________________________
аты-жөні
ҚКСР ӘҚтК _____ бабының _________ бөлігін (тармағын) басшылыққа ала
отырып______N___ әкімшілік құқық бұзу туралы хаттаманы және оған қоса
______________________________________________________________________
берілген Қазақ КСР-інің Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексін
бұзғаны туралы материалдарды қарап,
Мыналарды белгіледі:
______________________________________________________________________
Тәртіп бұзған адамның аты-жөні, атқаратын қызметі:
______________________________________________________________________
тәртіп бұзған уақыты, жері және мәні
______________________________________________________________________
(нақты көрсету) Қазақ КСР-інің Әкімшілік құқық бұзушылық туралы
кодексінің қай бабы бұзылған
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
ҚКСР ӘҚтК _____ бабының _____ бөлігін (тармағын) басшылыққа ала отырып
Қаулы етеді:
1. ___________________________________________________________________
(Сақтандыру ұйымының құқық бұзған лауазымды адамының аты-жөні)
______________________________________________________________________
ҚКСР ӘҚтК _____ бабының ________ бөлігі (тармағы) бойынша әкімшілік
жауапкершілікке тартылсын және оған ____________________________ теңге
мөлшерінде айыппұл төлеу түрінде әкімшілік жаза қолданылсын.
2. ___________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сақтандыруды қадағалайтын
бөлімшесі)
үш күндік мерзімде осы қаулыны сақтандыру ұйымының лауазымды адамына
орындау үшін жіберсін.

3. Штраф подлежит уплате в 15-ти дневный срок со дня вручения копии
настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
руководителя подразделения Национального Банка Республики Казахстан,
осуществляющего страховой надзор__________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
Председатель
(Заместитель Председателя)
Национального Банка
Республики Казахстан
С постановлением ознакомлен
____________________________
(должностное лицо, привлеченное к
административной ответственности)
_____________       _______________
(дата)              (подпись)
Направлено почтовым уведомлением
_________________
(дата)
(Специалисты: Цай Л.Г. Мартина Н.)

3. Айыппұл осы қаулының көшірмесі тапсырылғаннан кейін 15 күн мерзім
ішінде төлеуге жатады.
Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің сақтандыруды қадағалау бөлімшесінің басшысы
_________________________ жүктелсін.
(аты-жөні)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің Төрағасы
(Төрағаның орынбасары)
Қаулымен таныстым
_____________________________________
(Әкімшілік жауапкершілікке
тартылған лауазымды адамның аты-жөні)
____________           ______________
(күні)                  (қолы)
Пошта хабарламасымен жіберілді
____________
(күні)
Оқығандар:
Омарбекова А.Т.
Икебаева Ә.Ж.