О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 декабря 1999 г. N 226 "Об утверждении Правил проведения регистрационных испытаний, государственной регистрации и перерегистрации средств защиты растений, разрешенных к применению в Республике Казахстан"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 11.07.2000 г. N 182. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2.08.2000 г. за N 1209. Утратил силу приказом и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2009 года № 222
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра сельского хозяйства РК от 14.04.2009 № 222.
В соответствии с подпунктом 7) пункта 10 и подпунктом 7) пункта 11 Положения о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 ноября 1999 года N 1731 P991731_ "Об утверждении Положения о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан"
приказываю:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 декабря 1999г. N 226 V991023_ "Об утверждении Правил проведения регистрационных испытаний, государственной регистрации и перерегистрации средств защиты растений, разрешенных к применению в Республике Казахстан", зарегистрированном в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 4 января 2000г. N 1023, следующие изменения и дополнения:
в Правилах проведения регистрационных испытаний, государственной регистрации и перерегистрации средств защиты растений, разрешенных к применению в Республике Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 дополнить абзацами следующего содержания:
"Исполнители регистрационных испытаний представляют в Минсельхоз отчеты о результатах этих испытаний с выводами и конкретными рекомендациями о возможности их регистрации. Контроль за качеством проведения регистрационных испытаний возлагается на областные территориальные управления Минсельхоза.
В отдельных случаях, в целях уточнения зарегистрированных норм расхода пестицидов может осуществляться проверка их биологической эффективности. Данная проверка проводится комиссией, создаваемой по инициативе Минсельхоза из числа работников центрального аппарата и территориальных управлений Минсельхоза, с привлечением ученых, работников научно-исследовательских и других учреждений и организаций.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:

"Қазақстан Республикасында қолдануға рұқсат етілген өсімдіктерді қорғау құралдарын тіркеулік сынауларын жүргізудің, мемлекеттік тіркеу мен қайта тіркеудің тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 1999 жылғы 30 желтоқсандағы N 226 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы "
Бұйрық Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі 2000 жылғы 11 шілде N 182 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 2 тамызда N 1209 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2000 жылғы 14 сәуірдегі N 222 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2000.04.14 N 222 бұйрығымен.
Келісілді Келісілді Қазақстан Республикасының Қазақстан Республикасының Мемлекеттік санитарлық Табиғи ресурстар және қоршаған бас дәрігерінің орынбасары ортаны қорғау министрлігінің 21 шілде 2000 ж. Қоршаған ортаны қорғау комитеті төрағасының міндетін атқарушы 13.07. 2000 ж.
"Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі жөніндегі ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 қарашадағы N 1731 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі жөніндегі ереженің 10 тармағының 7) тармақшасына және 11 тармағының 7) тармақшасына сәйкес Бұйырамын:
1. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2000 жылғы 4 қаңтарда 1023 нөмірімен тіркелген "Қазақстан Республикасында қолдануға рұқсат етілген өсімдіктерді қорғау құралдарын тіркеулік сынауларын жүргізудің, мемлекеттік тіркеу мен қайта тіркеудің тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 1999 жылғы 30 желтоқсандағы N 226 бұйрығына мына өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасында қолдануға рұқсат етілген өсімдіктерді қорғау құралдарын тіркеулік сынауларын жүргізудің, мемлекеттік тіркеу мен қайта тіркеудің тәртібінде:
3 тармақ мына мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Тiркеулiк сынауларды орындаушылар Ауыл шаруашылығы министрлiгiне препараттарды тiркеу мүмкiндiгi туралы қорытындылар мен нақты ұсыныстары бар осы сынаулардың нәтижелерi туралы есептер тапсырады. Тiркеулiк сынауларды жүргiзудiң сапасын бақылау Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң аумақтық басқармаларына жүктеледi.
Жекелеген жағдайларда пестицидтердiң тiркелген шығын мөлшерiн анықтау мақсатында олардың биологиялық тиiмдiлiгiн тексеру жүргiзiлуi мүмкiн. Аталған тексеру Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң бастамасымен ғалымдарды, ғылыми-зерттеу және басқа мекемелер мен ұйымдардың қызметкерлерiн тартумен, Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң орталық аппараты мен аумақтық басқармаларының қызметкерлерiнен құрылатын комиссиямен жүргiзiледi.";
11 тармақ мына редакцияда жазылсын:

"11. Регистрационные испытания препаратов с новым действующим веществом проводятся на протяжении трех полных вегетационных периодов: первый и второй год - полевые испытания, третий - производственные испытания. В случае необходимости Минсельхоз может продлить срок проведения регистрационных испытаний на один год.
По результатам полевых испытаний Минсельхоз определяет площади и зоны проведения производственных испытаний, а в случае не подтверждения устойчивой биологической эффективности испытываемых препаратов в производстве, принимается решение о продолжении полевых испытаний.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Срок полевых испытаний может быть сокращен до одного вегетационного периода для препаратов, содержащих действующие вещества, которые входят в состав уже зарегистрированных, а также при изменении процентного содержания действующего вещества и при расширении сферы применения. Производственные испытания данных препаратов по согласованию с Минсельхозом могут проводиться параллельно с полевыми опытами.";
пункт 34 дополнить абзацем следующего содержания: "Государственная регистрация химических средств защиты растений проводится после подтверждения в производстве результатов полевых регистрационных испытаний препаратов. Результаты производственных испытаний препаратов должны подтверждаться актами, подписанными руководителями территориальных управлений Минсельхоза.". 2. Настоящий приказ вступает в силу со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан. Министр (Специалисты: Цай Л.Г. Умбетова А.М.)

"11. Жаңа әсер етушi заты бар препараттардың тiркеулiк сынаулары үш толық вегетациялық кезең бойында жүргiзiледi: бiрiншi мен екiншi жылдары - далалық сынау, үшiншi жыл - өндiрiстiк сынау. Қажет болған жағдайда Ауыл шаруашылығы министрлiгi тiркеулiк сынауларды жүргiзудiң мерзiмiн бiр жылға ұзартуы мүмкiн.
Далалық сынаулардың нәтижелерi бойынша Ауыл шаруашылығы министрлiгi өндiрiстiк сынауларды жүргiзудiң аймақтары мен алаңдарын айқындайды, ал өндiрiсте сыналып жатқан препараттардың тұрақты биологиялық тиiмдiлiгi расталмаған жағдайда далалық сынауларды жалғастыру туралы шешiм қабылдайды.";
12 тармақ мына редакцияда жазылсын:
"12. Бұрын тiркелген препараттардың құрамына кiретiн әсер етушi заттардан тұратын препараттар үшiн, сондай-ақ әсер етушi затының пайыздық мөлшерiнiң өзгеруi және қолданудың аясын кеңейту кезiнде далалық сынаулардың мерзiмi бiр вегетациялық кезеңге дейiн қысқартылуы мүмкiн. Аталған препараттардың өндiрiстiк сынаулары Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң келiсуi бойынша далалық тәжiрибелермен қатар жүргiзiлуi мүмкiн."; 34 тармақ мына мазмұндағы абзацпен толықтырылсын: "Өсiмдiктердi қорғаудың химиялық құралдарын мемлекеттiк тiркеу препараттардың далалық тiркеулiк сынауларының нәтижелерi өндiрiсте расталғаннан кейiн жүргiзiледi. Препараттардың өндiрiстiк сынаулардың нәтижелерi Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң аумақтық басқармаларының басшылары қол қойған актiлермен расталуы керек.". 2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күннен бастап күшiне енедi. Министр Оқығандар: Багарова Ж.А. Икебаева А.Ж.