О взаимодействии медицинских организаций, органов записи актов гражданского состояния, соответствующих служб силовых структур и организаций, осуществляющих выплату пенсий и пособий за счет средств республиканского бюджета, по обеспечению своевременности документооборота, регистрации и представления документов, удостоверяющих факт смерти, выезд на постоянное место жительства за пределы Республики Казахстан получателей пенсий и пособий
Совместный приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 5 мая 2000 года N 106-П, Министра юстиции Республики Казахстан от 1 августа 2000 года N 75 и Председателя Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения от 15 мая 2000 года N 291. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25.08.2000 г. за N 1234. Утратило силу - совместным приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 мая 2006 года N 264-п и Министра юстиции Республики Казахстан от 11 декабря 2006 года N 318, Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 декабря 2006 года N 631
Извлечение из совместного приказа Министра труда и социальной защиты
населения РК от 29 мая 2006 года N 264-п и Министра юстиции РК
от 11 декабря 2006 года N 318, Министра здравоохранения РК
от 20 декабря 2006 года N 631
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Признать утратившим силу совместный приказ Министра труда и социальной защиты населения РК от 5 мая 2000 года N 106-п, Министра юстиции РК от 1 августа 2000 года N 75 и Председателя Агентства РК по делам здравоохранения от 15 мая 2000 года N 291 "О взаимодействии медицинских организаций, органов записи актов гражданского состояния, соответствующих служб силовых структур и организаций, осуществляющих выплату пенсий и пособий за счет средств республиканского бюджета, по обеспечению своевременности документооборота, регистрации и представления документов, удостоверяющих факт смерти, выезд на постоянное место жительства за пределы Республики Казахстан получателей пенсий и пособий" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 25 августа 2000 года N 1234, Бюллетень нормативных правовых актов Республики Казахстан, 2000 г., N 10, ст.271).
2....
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня подписания.
Министр труда и         Министр здравоохранения       Министр юстиции
социальной защиты       Республики Казахстан          Республики Казахстан
населения Республики
Казахстан
_____________________________________________________
В целях улучшения взаимодействия медицинских организаций, органов записи актов гражданского состояния, соответствующих служб силовых структур и организаций, осуществляющих выплату пенсий и пособий (далее - отделения ГЦВП) за счет средств республиканского бюджета и обеспечения своевременности прекращения пенсионных выплат и пособий в связи со смертью получателя, выезда получателей на постоянное место жительства за пределы Республики Казахстан, приказываем:

"Медициналық мекемелердiң, азаматтық хал актiлерiн тiркеу органдарының, әлеуеттi құрылымдар мен зейнетақыларды және жәрдемақыларды республикалық бюджеттiң қаражаты есебiнен жүзеге асыратын ұйымдардың тиiстi қызметтерiнiң құжат айналымдарын, қайтыс болу, Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұру үшiн көшiп кету фактiлерiн растайтын құжаттарды тiркеу мен ұсынуды уақытында қамтамасыз ету жөнiндегi өзара iс-әрекеттерi туралы"
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрiнiң 05.05.2000 N 106-ө, Қазақстан Республикасы Әдiлет министрiнiң 01.08.2000 N 75, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттiгi Төрағасының 15.05.2000 N 291 Бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 25 тамызда тіркелді. Тіркеу N 1234. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлігiнiң 2006 жылғы 29 қарашадағы N 264-ө, ҚР Әдiлет министрiнiң 2006 жылғы 11 желтоқсандағы N 318, ҚР Денсаулық сақтау министрінің 2006 жылғы 20 желтоқсандағы N 631 Бірлескен бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлігiнiң 2006 жылғы 29 қарашадағы N 264-ө, ҚР Әдiлет министрiнiң 2006 жылғы 11 желтоқсандағы N 318, ҚР Денсаулық сақтау министрінің 2006 жылғы 20 желтоқсандағы N 631 Бірлескен бұйрығымен.
---------------Бұйрықтан үзінді-------------------
1. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрiнiң 2000 жылғы 5 мамырдағы N 106-ө, Қазақстан Республикасы Әдiлет министрiнiң 2000 жылғы 1 тамыздағы N 75, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттiгi Төрағасының 2000 жылғы 15 мамырдағы N 291 "Медициналық ұйымдардың, азаматтық хал актiлерiн жазу органдарының, әлеуеттi құрылымдар мен  республикалық бюджет қаражаты есебiнен зейнетақы төлемдерін жүзеге асыратын ұйымдардың тиiстi қызметтерiнiң құжат айналымын, зейнетақы мен жәрдемақы алушылардың қайтыс болу, Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұруға кету фактілерін куәландыратын құжаттарды уақытында тіркеуді және ұсынуды қамтамасыз ету жөніндегі өзара іс-әрекеттері туралы" бірлескен бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2000 жылғы 25 тамызда N 1234 тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілер бюллетені, 2000 ж., N 10, 271 құжат) күші жойылған деп танылсын.
...
3. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтiк қорғау министрiнің
міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасының
Әдiлет министрi
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
----------------------------------
Медициналық мекемелердiң, азаматтық хал актiлерiн тiркеу органдарының, әлеуеттi құрылымдар мен зейнетақыларды және жәрдемақыларды республикалық бюджеттiк қаражаты есебiнен жүзеге асыратын ұйымдардың тиiстi қызметтерiнiң өзара iс-қимылдарын жақсарту және алушының қайтыс болуына, Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұру үшiн көшiп кетуiне байланысты зейнетақы төлемдерi мен жәрдемақыларды уақытында тоқтатуын қамтамасыз ету мақсатында  БҰЙЫРАМЫН

1. Руководителям медицинских организаций:
в течение суток сообщать о смерти больных, находившихся под наблюдением врачей, в органы ЗАГСа и должностным лицам сельских (поселковых) округов, уполномоченных регистрировать запись актов гражданского состояния;
не позднее 5 числа каждого месяца предоставлять полные списки умерших, находившихся под врачебным наблюдением, в районные (городские) органы записи актов гражданского состояния и должностным лицам сельских (поселковых) округов, уполномоченным регистрировать запись актов гражданского состояния;
ежемесячно к 5 числу каждого месяца проводить сверку регистрации всех умерших, находившихся под их наблюдением с органами записи актов гражданского состояния, должностными лицами сельских (поселковых) округов, уполномоченных на регистрацию гражданского состояния;
ставить в известность лиц, получающих врачебное свидетельство о смерти, о необходимости регистрации смерти и получения свидетельства о смерти в органах ЗАГС или в сельских (поселковых) округах, уполномоченных регистрировать запись актов гражданского состояния;
взять под личный контроль своевременность врачебной регистрации смертей, персонально определить в каждой медицинской организации работника, отвечающего за этот раздел.
2. Руководителям районных, городских отделов записи актов гражданского состояния или должностным лицам сельских (поселковых) округов, уполномоченным на регистрацию актов гражданского состояния:
обеспечить составление и представление в отделения ГЦВП не позднее 5 числа каждого месяца заверенных списков умерших получателей пенсий и пособий с указанием фамилии, имени, отчества, года рождения, адреса постоянного места жительства, даты смерти;
взять под личный контроль и персонально определить в каждой организации работника, отвечающего за представление списков умерших получателей пенсий и пособий в отделения ГЦВП.
3. Руководителям уполномоченных органов по труду, занятости и социальной защиты населения местных исполнительных органов принять меры по организации своевременного представления списков умерших одиноких пенсионеров и инвалидов в отделения ГЦВП, персонально определить в каждом отделении социальной помощи социального работника, отвечающего за эту работу, предусмотренные пунктом 2 настоящего Приказа.
4. На основании представленных сведений органов ЗАГСа, пенсионных служб Министерства обороны, Министерства внутренних дел, Комитета национальной безопасности, Республиканской гвардии и Службы охраны Президента Республики Казахстан, при выезде на постоянное место жительство за пределы Республики Казахстан, смерти получателей пенсий и пособий отделения ГЦВП прекращают перечисление выплат пенсий и пособий на их сберегательные счета с месяца, следующего за месяцем выезда либо со дня смерти получателя пенсии или пособия, если иное не предусмотрено законодательством Республики Казахстан и международными договорами.
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
Министр юстиции
Республики Казахстан
Председатель Агентства
Республики Казахстан по
делам здравоохранения

1. Медицина ұйымдарының басшылары:
дәрiгерлердiң бақылауындағы ауру адамның қайтыс болғандығы туралы АХАТ органдары мен азаматтардың хал актiлерiн тiркеуге уәкiлеттi селолық (поселкелiк) округтердiң лауазымды адамдарына бiр тәулiк iшiнде хабарласын;
дәрiгердiң бақылауындағы қайтыс болған адамдардың толық тiзiмiн әр айдың 5 жұлдызынан кешiктiрмей аудандық (қалалық) азаматтардың хал актiлерiн тiркеу органдары мен азаматтардың хал актiлерiн тiркеуге уәкiлеттi селолық (поселкелiк) округтердiң лауазымды адамдарына ұсынсын;
ай сайын әр айдың 5-жұлдызына қарай өздерiнiң бақылауындағы қайтыс болғандарды азаматтардың хал актiлерiн тiркеу органдарымен, азаматтық хал актiлерiн тiркеуге уәкiлеттi селолық (поселкелiк) округтердiң лауазымды адамдарымен бiрге салыстырып тексерсiн;
өлiмi туралы дәрiгерлiк куәлiктi алушыларды АХАТ органдарында немесе азаматтардың хал актiлерiн тiркеуге уәкiлеттi селолық (поселкелiк) округтерде өлiмi туралы тiркеу және өлiмi туралы куәлiктi алу қажеттiгi туралы хабардар етсiн;
өлiмiн уақытында дәрiгерлiк тiркеудi жеке бақылауына алсын, әрбiр медициналық ұйымда осы бөлiмге жауапты қызметкердi дербес белгiлесiн.
2. Аудандық, қалалық азаматтарды хал актiлерiн тiркеу бөлiмдерiнiң басшылары немесе азаматтардың хал актiлерiн тiркеуге уәкiлеттi селолық (поселкелiк) округтердiң лауазымды адамдары:
қайтыс болған зейнетақы және жәрдемақы алушылардың толық тiзiмiн олардың фамилиясын, атын, әкесiнiң атын, туған жылын, тұрақты тұратын жерiн, қайтыс болған күнiн көрсете отырып, әр айдың 5-жұлдызынан кешiктірмей ЗТМО-ға тапсырсын;
әрбiр ұйымда қайтыс болған зейнетақы және жәрдемақы алушылардың тiзiмiн ЗТМО-ға тапсыруға жауапты қызметкердi белгiлеп, жеке бақылауына алсын.
3. Еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау жөнiндегi уәкiлеттi органдардың, жергiлiктi атқарушы органдардың басшылары қайтыс болған жалғызiлiктi зейнеткерлер мен мүгедектердiң тiзiмiн ЗТМО-ға уақытында тапсыруды ұйымдастыру жөнiнде шаралар қабылдасын, әрбiр әлеуметтiк көмек көрсету бөлiмшесiнде осы Бұйрықтың 2-тармағында көзделген жұмысқа жауапты әлеуметтiк қызметкердi белгiлесiн.
4. АХАТ органдары, Қорғаныс министрлiгiнiң, Ішкi iстер министрлiгiнiң, Ұлттық Қауiпсiздiк комитетiнiң, Республикалық Ұланның және Қазақстан Республикасының Президентi Күзет қызметiнiң зейнетақылық қызметтерi ұсынған мәлiметтердiң негiзiнде зейнетақы және жәрдемақы алушылар Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге көшiп кеткен, қайтыс болған жағдайда ЗТМО бөлiмшесi, егер Қазақстан Республикасы заңнамасында және халықаралық шарттарда өзгеше көзделмесе, зейнетақылар мен жәрдемақыларды олардың есеп шоттарына аударуды зейнетақы және жәрдемақы алушы көшiп кеткен айдан кейiнгi айдан немесе қайтыс болған күннен бастап тоқтатады.
Қазақстан Республикасының        Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты               Әдiлет министрi
әлеуметтiк қорғау министрi
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi
агенттiгi