О внесении изменения и дополнения в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам "Об утверждении Положения "О порядке регистрации выпуска и погашения облигаций" от 20 декабря 1996 года N 156
Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 21 декабря 2000 года N 92. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2000 года N 1342. Утратило силу - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 октября 2003 года N 385 (V032591)(пост. N 385 у.с - пост. от 30.07.2005 г. N 269 (V053822) (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос.регистрации в МЮ РК)
В целях расширения инвестиционных возможностей на рынке негосударственных ценных бумаг Республики Казахстан, на основании части второй статьи 10 Закона Республики Казахстан " О рынке ценных  бумаг" от 5 марта 1997 года, пункта 2 статьи 33 Закона Республики Казахстан " Об акционерных обществах " от 10 июля 1998 года и подпункта 3) пункта 4  Положения  о Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам (далее именуемой "Национальная комиссия"), утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 13 ноября 1997 года N 3755, Национальная комиссия постановляет:
1. Внести следующие изменение и дополнение в  постановление  Национальной комиссии "Об утверждении Положения "О порядке регистрации выпуска и погашения облигаций" от 20 декабря 1996 года N 156:
в Положении о порядке регистрации выпуска и погашения облигаций, утвержденном указанным постановлением и зарегистрированном Министерством юстиции Республики Казахстан 28 февраля 1997 года за N 263 (Сборник нормативно-законодательных актов по рынку ценных бумаг в Республике Казахстан, 1997 г., с. 92-100; "Рынок и право". Приложение к ж. "Рынок ценных бумаг Казахстана", 2000 г., N 5(10), с. 12):
1) пункт 21-1 изложить в следующей редакции:
"21-1. Действие пункта 21 настоящего Положения не распространяется на следующие случаи:
1) если новый выпуск облигаций обеспечен ипотекой недвижимого имущества (если эти облигации являются ипотечными);
2) если на момент принятия решения Национальной комиссией о государственной регистрации нового выпуска облигаций у их эмитента отсутствуют случаи неисполнения, неполного или несвоевременного исполнения обязательств по погашению ранее выпущенных им облигаций и/или по выплате вознаграждения (интереса) по ним; и
если на момент принятия решения Национальной комиссией о государственной регистрации нового выпуска облигаций их эмитент имеет долгосрочную необеспеченную кредитную рейтинговую оценку в иностранной валюте не ниже "В" (по классификации "Standard & Рооr's", "Moody's" или "Fitсh"); и

"Облигацияларды шығаруды және өтеуді тіркеу тәртібі туралы" Ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының 1996 жылғы 20 желтоқсандағы N 156 қаулысына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының 2000 жылғы 21 желтоқсандағы N 92 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 27 желтоқсанда N 1342 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 27 қазандағы N 385 (V032591) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік емес бағалы қағаздар рыногындағы инвестициялық мүмкіндіктерді кеңейту мақсатында "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 05 наурыздағы заңы  10-бабының екінші бөлігінің, "Акционерлік қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 10 шілдедегі заңының  33-бабы 2-тармағының және Қазақстан Республикасы Президентінің 1997 жылғы 13 қарашадағы N 3755 жарлығымен  бекітілген Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы (бұдан әрі "Ұлттық комиссия" деп аталады) туралы ереженің 4-тармағы 3) тармақшасының негізінде Ұлттық комиссия
Қаулы етеді:
1. "Облигацияларды шығаруды және өтеуді тіркеу тәртібі туралы" Ережені бекіту туралы" Ұлттық комиссияның 1996 жылғы 20 желтоқсандағы N 156 қаулысына  мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
жоғарыда аталған қаулымен бекітілген және Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1997 жылғы 28 ақпанда 263 нөмірмен тіркелген Облигацияларды шығаруды және өтеуді тіркеу туралы ережеде (Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногы жөніндегі нормативтік-заң актілер жинағы, 1997 жыл, 92-100-беттер; "Рынок и право". "Рынок ценных бумаг Казахстана" журналына қосымша, 2000 ж., N 5 (10), 12-бет):
1) 21-1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"21-1. Осы Ереженің 21-тармағының күші мынадай жағдайларға қолданылмайды:
1) егер облигациялардың жаңа шығарылымы жылжымайтын мүліктің ипотекасымен қамтамасыз етілсе (егер осы облигациялар ипотекалық болып табылса);
2) егер облигациялардың жаңа шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы Ұлттық комиссияның шешімін қабылдау сәтіне олардың эмитентінде олардың бұрын шығарған облигацияларын өтеу жөніндегі және/немесе олар бойынша сыйақы (мүдде) төлеу жөніндегі міндеттемелерді орындалмау, толық немесе уақытында орындалмау жағдайлары болмаса;
егер облигациялардың жаңа шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы Ұлттық комиссияның шешімін қабылдау сәтіне олардың эмитентінде "В-дан" ("Standart & Рооr's", "Moody's" немесе "Fitch" жіктеуі бойынша) төмен емес ұзақ мерзімді қамтамасыз етілмеген шетелдік валютадағы кредиттік рейтингтік бағалау бар болса;

если по состоянию на конец последнего квартала, предшествующего подаче документов в целях государственной регистрации нового выпуска облигаций, левередж (соотношение между размерами обязательств и собственного капитала их эмитента, рассчитанными в соответствие с законодательством о бухгалтерском учете) не превышает 1,0 и не будет превышать указанной величины в результате полного размещения данного выпуска облигаций (с учетом особенности, предусмотренной пунктом 21-2 настоящего Положения).";
2) дополнить пунктом 21-2 следующего содержания:
"21-2. Для банков второго уровня и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, в качестве предельного допустимого значения левереджа, при соблюдении которого им разрешается осуществление новых выпусков облигаций до утверждения отчетов об итогах погашения предыдущих выпусков, используется нормативное значение коэффициента достаточности собственного капитала, установленное Национальным Банком Республики Казахстан.".
2. Установить, что настоящее Постановление вводится в действие с даты его регистрации Министерством юстиции Республики Казахстан.
3. Управлению анализа и стратегии - Службе Председателя центрального аппарата Национальной комиссии довести настоящее Постановление (после введения его в действие) до сведения саморегулируемых организаций профессиональных участников рынка ценных бумаг (с возложением на них обязанности довести настоящее Постановление до сведения своих членов) и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Управлению корпоративных финансов центрального аппарата Национальной комиссии:
1) довести настоящее Постановление (после введения его в действие) до сведения эмитентов негосударственных облигаций;
2) доводить настоящее Постановление (после введения его в действие) до сведения организаций, намеренных выпустить негосударственные облигации;
3) установить контроль за исполнением настоящего Постановления.
Председатель Национальной комиссии
Члены Комиссии

егер облигациялардың жаңа шығарылымын мемлекеттік тіркеу мақсатында құжаттарды ұсыну алдындағы соңғы тоқсанның аяғының жағдайы бойынша левераж (міндеттемелердің мөлшерлерінің және олардың эмитентінің бухгалтерлік есеп жүргізу туралы заңдарға сәйкес есептелген өз капиталының арасындағы ара қатынас) 1,0-ден аспаса және осы облигациялар шығарылымын толық орналастыру нәтижесінде аталған өлшемнен аспайтын болса (осы Ереженің 21-2-тармағында көзделген ерекшеліктерді ескерумен).";
2) мынадай мазмұндағы 21-2-тармақпен толықтырылсын:
"21-2. Екінші деңгейдегі банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар үшін олардың сақтаулары кезінде оларға облигациялардың бұрынғы шығарылымдарын өтеу туралы есептерді бекіткенге дейін облигациялардың жаңа шығарылымдарын жүзеге асыруға рұқсат етілетін левераждың шекті рұқсат етілген мәні ретінде өз капиталының жеткіліктілік коэффициентінің Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген нормативтік мәні қолданылады.".
2. Осы Қаулының Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енетіндігі белгіленсін.
3. Ұлттық комиссия орталық аппаратының Төраға қызметі - Талдау және стратегия басқармасы осы Қаулыны (ол күшіне енгізілгеннен кейін) бағалы қағаздар рыногы кәсіпқой қатысушыларының өзін-өзі реттейтін ұйымдарының (оларға осы Қаулыны өз мүшелерінің назарына жеткізу жөніндегі міндетті) жүктей отырып) және "Қазақстан қаржыгерлер қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігінің назарына жеткізсін.
4. Ұлттық комиссия орталық аппараты Корпоративтік қаржылар басқармасы:
1) осы Қаулыны (ол күшіне енгізілгеннен кейін) мемлекеттік емес облигациялар эмитенттерінің назарына жеткізсін;
2) осы Қаулыны (ол күшіне енгізілгеннен кейін) мемлекеттік емес облигациялар шығаруға ниет білдірген ұйымдардың назарына жеткізсін;
3) осы Қаулының орындалысына бақылау жасасын.
Ұлттық комиссияның Төрағасы
Ұлттық комиссияның мүшелері