О внесении изменений и дополнении в решение областного маслихата от 03 декабря 1999 года N II/17 "Об Областном бюджете на 2000 год"
Решение Мангистауского областного Маслихата от 7 июня 2000 года N 4/31 Зарегистрировано Управлением юстиции Мангистауской области 14.06.2000 г. за № 222
В соответствии с Законами Республики Казахстан "О местных представительных и исполнительных органах Республики Казахстан", "О бюджетной системе", и Законом Республики Казахстан от 11 ноября 1999 года N 473-1 ЗРК "О республиканском бюджете на 2000 год" областной маслихат решил:
Внести, с учетом ранее внесенных изменений и дополнений, в решение областного маслихата от 03 декабря 1999 года N II/17 V99M157_ "Об областном бюджете на 2000 год" следующие изменения и дополнения:
1. Утвердить областной бюджет на 2000 год по доходам в сумме 626658 тыс. тенге, полученным официальным трансфертам 6465551 тыс. тенге, по погашению 653098 тыс. тенге, по расходам - 7466599 тыс. тенге, по кредитованию - 477088 тыс. тенге, с дефицитом областного бюджета - 198380 тыс. тенге, согласно приложению.
Покрытие дефицита областного бюджета производится за счет поступления сумм заимствования 300000 тыс. тенге, увеличения доходов на сумму свободного остатка на начало финансового года 351878 тыс. тенге и погашения свободного долга по заимствованию местного исполнительного
органа - 453498 тыс. тенге.
2. Установить, что доходы областного бюджета формируются в
соответствии с Законом Республики Казахстан "О бюджетной системе", а также
за счет следующих
налоговых поступлений:
подоходный налог с физических лиц, удерживаемый у источника выплаты
от налогоплательщика г. Актау РГП "МАЭК" (по согласованию);
акцизы на:
спирт;
водку;
пиво;
игорный бизнес;
неналоговые поступления:
поступления вознаграждений по кредитам, выделяемым из местного бюджета для осуществления региональных инвестиционных программ за счет средств, заимствованных местными исполнительными органами на эти цели;
поступление платы от лиц, помещенных в медицинские вытрезвители;
доходы, получаемые от деятельности уголовно-исполнительной инспекции;
платежи за загрязнение окружающей среды;
штрафы за нарушение законодательства об охране окружающей среды;
3. Установить, что доходы местных бюджетов районов и городов формируются в соответствии с Законом Республики Казахстан "О бюджетной системе", за исключением доходов, указанных в пункте 2 настоящего решения.
4. Принять к сведению, что расходы областного бюджета увеличены на сумму свободных остатков бюджетных средств на начало финансового года в сумме 351878 тыс.тенге, которые направляются на финансирование дефицита областного бюджета.

Облыстық мәслихаттың "2000 жылға арналған облыстық бюджет туралы" 1999 жылғы 03 желтоқсандағы N ІІ/17 шешiмiне өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы
Шешім Маңғыстау облысының әкімі 2000 жылғы 07.06. N 4/31 Маңғыстау облысының әділет басқармасында 2000 жылғы 14 маусымда N 222 тіркелді
"Қазақстан Республикасының жергiлiктi өкiлдi және атқарушы органдары туралы",  Z934100_  "Бюджет жүйесi туралы"  Z990357_  және "2000 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 11 қарашадағы 473-1 ҚРЗ  Z990473_  Заңына сәйкес, облыстық мәслихат шешім еттi:
Облыстық мәслихаттың "2000 жылға арналған облыстық бюджет туралы" 1999 жылғы 03 желтоқсандағы N II/17 шешiмiне бұрындары енгiзiлген өзгерiстер мен толықтыруларды ескере отырып мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгізiлсiн:
1. 2000 жылға арналған облыстық бюджет кiрiстерi бойынша 626658 мың теңге, алынған ресми трансферттер бойынша 6465551 мың теңге, өтеу бойынша 653098 мың теңге, шығыстар бойынша - 7466599 мың теңге, несиелендiру бойынша - 477088 мың теңге, облыстық бюджеттiң тапшылығы - 198380 мың теңге сомасында, қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
Облыстық бюджет тапшылығының орнын жабу 300000 мың теңге қарыз алу сомасының түсiрiлiмi, қаржылық жылдың басындағы бос қалдықты 351878 мың теңге сомасына кiрiстердi көбейту және жергiлiктi атқарушы органның қарыз алу жөнiндегi негізгі борышын 453498 мың теңгенi өтеу есебiнен жүргiзiледi.
2. Облыстық бюджеттiң кiрістерi "Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, сондай-ақ мынадай салық түсiрілімдерiнiң есебiнен қалыптастырылады:
Ақтау қаласы "МАЭК" РМК салық төлеушінiң төлем көздерiнен ұсталатын, жеке тұлғалардан алынатын табыс салығы;
мына акциздер:
- спиртке;
- араққа;
- сыраға;
- ойын бизнесiне;
Мына салық емес түсiрілімдер:
- Осы мақсатқа арнап жергiлiктi атқарушы органдардың қарыз алған қаражаты есебiнен аймақтық инвестициялық бағдарламаларды жүзеге асыру үшiн жергiлiктi бюджеттен бөлiнетiн несиелер бойынша сыйақылар түсiрілімдерi;
- медициналық айықтырғышқа орналастырылған адамдардан төлем түсiрiлiмi;
- қылмыстық атқару инспекциясы қызметiнен алынған кiрiстер;
- қоршаған ортаны ластағаны үшiн төлемдер;
- қоршаған ортаны қорғау туралы заңдарды бұзғаны үшiн айыппұлдар.
3. Аудандар мен қалалардың жергiлiктi бюджеттерiнiң кiрiстерi, осы шешiмнiң 2 тармағында көрсетiлген кiрiстерден басқасы, "Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қалыптастырылатын болып белгіленсiн.
4. Облыстық бюджет шығыстарының қаржылық жылдың басындағы бюджеттiк қаражаттың 351878 мың теңге сомасындағы бос қалдық сомасына көбейтiлгенi, оның облыстық бюджеттiң тапшылығын қаржыландыруға бағытталатындығы қаперге алынсын.

5. Установить, в порядке эксперимента, объемы бюджетных изъятий в областной бюджет на 2000 год в сумме 6465551 тыс.тенге, в том числе:
Каракиянский район - 39820 тыс.тенге или 13 %;
Тупкараганский район - 227656 тыс.тенге или 59,3 %;
город Актау - 3830023 тыс.тенге или 74,6 %;
город Жанаозен - 2368052 тыс.тенге или 81 %;
Учесть, что размеры бюджетных изъятий из городских и районных бюджетов в областной бюджет определяются в процентах от доходной части бюджетов городов и районов. Процент бюджетных изъятий определяется, исходя из объемов бюджетных изъятий, установленных для бюджетов районов и городов и сумм доходной части бюджетов районов и городов, в соответствии с Правилами обеспечения периодичности бюджетных изъятий, утвержденных Постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 мая 1999 года N 528.
6. Установить объем субвенций бюджетам районов на 2000 год в сумме 144807 тыс.тенге, в том числе:
Бейнеуский район 107219 тыс.тенге;
Мангистауский район 37588 тыс.тенге.
7. Принять к сведению, что решением акима области от 17 апреля 2000 года N 391 "О выделении субвенции Каракиянскому району" выделялась субвенция Каракиянскому району в сумме 10000 тыс. тенге, которая учтена в объеме доходов данного района.
8. Учесть, что ассигнования на содержание районных и городских
отделов внутренних дел и их подразделений, кроме города Жанаозен,
предусмотрены в областном бюджете.
9. Учесть, что размеры средств по местной бюджетной программе
"Общеобразовательное обучение на местном уровне" по районам, городам и
области, должны быть не ниже следующих сумм:
(тысяч тенге)
Бейнеуский                 92243
Каракиянский               118831
Мангистауский              139690
Тупкараганский             53376
город Актау                561003
город Жанаозен             189150
Областной                  13278
10. Учесть, что размеры средств по местной бюджетной программе "Оказание первичной медико-санитарной помощи населению в амбулаторных организациях сельской местности", выделяемых из областного бюджета, должны быть не ниже 50651 тыс.тенге.
11. Предусмотреть в составе областного бюджета расходы по возмещению проезда больных, направляемых на лечение внутри республики, в сумме 3000 тыс.тенге, с учетом кредиторской задолженности за 1999 год.
12. Акимам городов и районов предусмотреть в бюджетах ассигнования на:
оказание социальной помощи по пособиям малообеспеченным семьям, имеющим несовершеннолетних детей, жилищной помощи малообеспеченным гражданам (семьям), на рождение ребенка, на погребение работавших граждан и безработных и зубопротезирование участникам ВОВ, инвалидам ВОВ и инвалидам ЧАЭС;

5. 2000 жылға арналған облыстық бюджетке бюджеттiк алу көлемi, 6465551 мың теңге сомасында, эксперимент ретiнде белгіленсiн, оның iшiнде:
- Қарақия ауданы - 39820 мың теңге немесе 13 пайыз;
- Түпқараған ауданы - 227656 мың теңге немесе 59,3 пайыз;
- Ақтау қаласы - 3830023 мың теңге немесе 74,6 пайыз;
- Жаңаөзен қаласы - 2368052 мың теңге немесе 81 пайыз.
Облыстық бюджетке қалалар мен аудандардың бюджеттерiнен бюджеттiк алулардың мөлшерi қалалар мен аудандар бюджеттерінің кiрiс бөлiгiнен процентпен айқындалып белгiленетiндiгі ескерiлсiн. Бюджеттiк алулардың процентi, Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 1999 жылғы 4 мамырдағы N 528 Қаулысымен бекiтiлген, бюджеттiк алулардың мерзiмділігiн қамтамасыз етудiң Қағидасына сәйкес, аудандар мен қалалар бюджеттерi мен аудандар мен қалалар бюджеттерінің кiрiстер сомасы үшiн белгiленген бюджеттiк алулар көлемдерi тұрғысынан айқындалып белгiленедi.
6. 2000 жылға арналған аудандар бюджеттерiне субвенциялар көлемi 144807 мың теңге сомасында болып белгiленсiн, оның iшiнде:
- Бейнеу ауданы - 107219 мың теңге;
- Маңғыстау ауданы - 37588 мың теңге.
7. Облыс әкімінің "Қарақия ауданына субвенция бөлу туралы" 2000 жылдың 17 сәуiрiндегi N 391 шешімiмен Қарақия ауданына 10000 мың теңге субвенция бөлінгені, оның осы ауданның кірiстер көлемінде ескерілгені қаперге алынсын.
8. Жаңаөзен қаласынан басқасы, аудандық және қалалық ішкі істер бөлімдерi мен олардың бөлiмшелерiн ұстауға арналған жұмсалатын қаражаттың облыстық бюджетте көзделгенi ескерiлсiн.
9. "Жергiлiктi деңгейде жалпы бiлiм бере оқыту" жергілікті бюджеттiк бағдарлама бойынша қаражаттың мөлшерi аудандар, қалалар және облыс бойынша мынадай сомадан төмен болмауға тиiс екендiгi ескерiлсiн:
мың теңге
Бейнеу                           - 92243
Қарақия                          - 118831
Маңғыстау                        - 139690
Түпқараған                       - 53376
Ақтау қаласы                     - 561003
Жаңаөзен қаласы                  - 189150
Облыстық                         - 13278
10. Облыстық бюджеттен бөлiнетiн, "Селолық жердегi амбулаториялық ұйымдарға алғашқы медициналық-санитарлық жәрдем көрсету" жергiлiктi бюджеттiк бағдарлама бойынша қаражаттың мөлшерi 50651 мың теңгеден төмен болмауға тиiс екендiгi ескерiлсiн.
11. Облыстық бюджеттiң құрамында республиканың iшiнде емделуге жiберiлетін ауру адамдардың жол жүруiн өтеу жөнiнде 1999 жылғы кредиторлық берешектi есепке ала отырып 3000 мың теңге сомасында шығыстар көзделсiн.
12. Қалалар мен аудандардың әкiмдерi бюджеттерiнде мыналарға арналған жұмсалатын қаражат көздесiн:
- кәмелетке толмаған балалары бар тұрмысы төмен отбасыларына, тұрмысы төмен азаматтарға тұрғын үй көмегiн, сәби туғанға арналған, жұмыс iстеп кеткен азаматтар мен жұмыссыз адамдарға және ҰОС қатысушыларына, ҰОС мүгедектерiне және ЧАЭС мүгедектерiне тiс протезiн салу жәрдем-ақылары бойынша әлеуметтiк көмек көрсетуге;

реализацию программы занятости, включая общественные работы, профессиональную подготовку и переподготовку кадров, содействие безработным в трудоустройстве, материальную помощь безработным (бедным) в размерах, установленных решением акима области от 01 сентября 1999 года N 208 "Об оказании адресной социальной помощи";
социальную поддержку инвалидов на местном уровне в качестве дополнительных надбавок на уход к государственным пособиям одиноким инвалидам, нуждающимся в посторонней помощи.
13. Учесть, что денежная компенсация военнослужащим и сотрудникам органов внутренних дел по перечню, определяемому Правительством Республики Казахстан на содержание жилища и коммунальные услуги, предусмотрена в областном бюджете и бюджете г.Жанаозен.
14. Принять к сведению, что в соответствии с Законом Республики Казахстан от 22 ноября 1999 года N 484-1 "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам оплаты труда работников социально-культурных учреждений" специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта, проживающим и работающим в сельской местности, с 1 января 2000 года по решениям местных представительных органов могут устанавливаться:
повышенные, не менее чем на 25 процентов, оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях;
единовременные денежные выплаты на приобретение топлива в размере 1000 тенге.
Акимам районов и городов обеспечить вышеназванные выплаты в пределах предусмотренных ассигнований на 2000 год.
15. Учесть, что решением акима области от 12 апреля 2000 года N 389 "О проведении торжественных мероприятий, посвященных празднованию 55-летия Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 годов" выделены ассигнования на проведение мероприятий, посвященных 5-ой годовщине Победы в Великой Отечественной войне, в сумме 11600 тыс. тенге, за счет уменьшения расходов по денежной компенсации сотрудникам подразделений внутренних дел. Восстановить сокращенные расходы в полном объеме.
Принять к сведению, что расходы на проведение мероприятий, посвященных 55-ой годовщине Победы в Великой Отечественной войне, будут предусмотрены в бюджетах районов и городов в пределах не ниже переданных из областного бюджета сумм.
16. Учесть, что реконструкция дорог городского значения финансируется из бюджета г. Актау.

- қоғамдық жұмысты, кадрларды кәсiби даярлау мен қайта даярлауды, жұмыссыздарды еңбекке орналастыруға ықпалды жәрдемдесудi, жұмыссыздарға облыс әкiмiнiң "Атаулы әлеуметтiк көмек көрсету туралы" 01 қыркүйек 1999 жылғы N 208 шешiмiмен белгiленген мөлшерде, жұмыссыздарға (кедейлерге) материалдық көмектi қоса алғанда, жұмыспен қамту бағдарламасын iске асыруға;
- өзге адамдардың тарапынан көмекке мұқтаж жалғызiлiктi мүгедектерге мемлекеттiк жәрдемақының үстiне, күтуге арнап қосымша үстемеақы ретiнде жергiлiктi деңгейдегi мүгедектердi әлеуметтiк қолдауға.
13. Қазақстан Республикасының Yкiметi айқындаған тiзбе бойынша әскери қызметшiлер мен iшкi iстер органдарының қызметкерлерiне, олардың тұрғын үйiн ұстауға және коммуналдық қызметке ақшалай өтемақысының облыстық бюджетте және Жаңаөзен қаланың бюджетiнде көзделгені ескерілсін.
14. "Әлеуметтік-мәдени мекемелердің қызметкерлерінің еңбекке ақы төлеу мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 22 қарашадағы 484-1 Заңына сәйкес, селолық жерде тұратын және жұмыс істейтін, денсаулық сақтау, білім, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт мамандарына, 2000 жылдың 1 қаңтарынан бастап жергілікті өкілді органдардың шешімімен мыналар белгілене алатындығы қаперге алынсын:
Қалалық жағдайда қызметiнiң осы түрiмен шұғылданатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда кесiмдi жалақы мен тарифтiк ставканы кемiнде 25 процентке арттыруды;
Отын сатып алуға арнап 1000 теңге мөлшерiнде бiржолғы ақшалай төлем жасауды.
Аудандар мен қалалардың әкiмдерi жоғарыда аталған төлемдердi 2000 жылға арналып көзделген жұмсалатын қаражат шегiнде қамтамасыз етсiн.
15. Облыс әкiмiнiң "1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысындағы Жеңiстiң 55 жылдығын мерекелеуге арналған салтанатты iс-шараларды өткiзу туралы" 2000 жылдың 12 сәуiрiндегi N 389 шешiмiмен iшкi iстер бөлiмшелерiнiң қызметкерлерiне ақшалай өтемақы жөнiндегi шығыстарды азайту есебiнен Ұлы Отан соғысындағы Жеңiстiң 55 жылдығына арналған iс-шараларды өткiзуге арнап 11600 мың теңге сомасында жұмсалатын қаражаттың бөлiнгенi ескерiлсiн. Қысқартылған шығыстар толық көлемде қалпына келтiрiлсiн.
Ұлы Отан соғысындағы Жеңiстiң 55 жылдығына арналған iс-шараларды өткiзуге арналған шығыстардың облыстық бюджеттен берiлген сомадан төмен емес шекте аудандар мен қалалардың бюджеттерiнде көзделетiн болатындығы қаперге алынсын.
16. Қалалық маңызды жолдарды қайта жаңартудың Ақтау қаласының бюджетiнен қаржыландырылатындығы ескерiлсiн.

17. Предусмотреть администратору программы - управлению по поддержке малого предпринимательства средства в сумме 50000 тыс. тенге на мероприятия, связанные с развитием малого и среднего бизнеса, в том числе 10000 тыс. тенге за счет поступления по ранее выданным кредитам.
18. Утвердить резервный фонд акима области в сумме 60000 тыс. тенге, в том числе:
- на ликвидацию чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иные непредвиденные расходы 30000 тыс.тенге;
- на погашение обязательств областных органов по решениям судов 10000 тыс. тенге;
- на иные непредвиденные расходы 20000 тыс. тенге.
19. Предусмотреть администратору программы - аппарату акима области ассигнования на погашение долга местных исполнительных органов по ранее выданным кредитам на реализацию инвестиционных программ 520208 тыс.тенге, в том числе:
- погашение основного долга местного исполнительного органа 453498 тыс.тенге;
- расходы по обслуживанию долга - 66710 тыс.тенге.
20. Установить на 31 декабря 2000 года лимит долга местного исполнительного органа в размере 362000 тыс.тенге.
21. Установить лимит заимствования администратору программы - аппарату акима области в сумме 300000 тыс.тенге на реализацию новых инвестиционных проектов.
Заместителю акима области Рахметову Е.0. и областному управлению поддержки малого предпринимательства (Елевсинов К.Т.) разработать и в установленном порядке внести на рассмотрение акима области перечень региональных инвестиционных программ, кредитуемых и финансируемых за счет средств займов, привлекаемых в 2000 году местными исполнительными органами.
22. Предусмотреть администратору программы - аппарату акима области ассигнования на повторное финансирование по недоосвоенным в 1999 году и возвращенным в текущем году средствам, выделенным ранее на реализацию инвестиционных проектов в сумме 127088 тыс.тенге, в соответствии с
решением акима области от 12 января 2000 года N 302.
23. Предусмотреть в местных бюджетах области погашение кредиторской
задолженности, образовавшейся за предыдущие годы по обязательствам
организаций, выполняемым за счет средств местного бюджета, путем погашения
задолженности хозяйствующих субъектов по платежам в местный бюджет в
размере 915000 тыс. тенге, в том числе в разрезе бюджетов районов, городов
и областного:
(тыс. тенге)
Бейнеуский район                3000
Каракиянский район              25000
Мангистауский район             19000
Тупкараганский район            12000
город Актау                     515000
город Жанаозен                  114000
Областной                       227000
Установить, что порядок проведения расчетов по погашению указанных задолженностей, а также субъекты, участвующие в данных расчетах, определяются акимом области в согласованных с Министерством финансов Республики Казахстан Правилах погашения кредиторской задолженности государственных учреждений, финансируемых из местного бюджета Мангистауской области на 2000 год.

17. Бағдарлама әкiмшісi - шағын кәсiпкерлiктi қолдау жөнiндегi басқармасына, шағын және орта бизнестi дамытуға байланысты iс-шараларға арнап 50000 мың теңге, оның iшiнде бұрындары берiлген несиелер бойынша түсiрiлiмдер есебiнен 10000 мың теңге сомасында қаражат көзделсiн.
18. Облыс әкiмiнiң резервтiк қоры 60000 мың теңге сомасында бекiтiлсiн, соның iшiнде:
- табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға және өзге де ойластырылған шығыстарға - 30000 мың теңге;
- соттардың шешiмдерi бойынша облыстық органдардың мiндеттемелерiн өтеуге 10000 мың теңге;
- өзге де ойластырылмаған шығыстарға 20000 мың теңге.
19. Бағдарлама әкiмшiсi - облыс әкiмiнің аппаратына инвестициялық бағдарламаларды iске асыруға арнап бұрындары берілген несиелер бойынша жергiлiктi атқарушы органдардың борышын өтеуге арнап 520208 мың теңге жұмсалатын қаражат көзделсiн, соның iшiнде:
- жергілікті атқарушы органның негізгі борышын өтеу - 453498 мың теңге;
- борышқа қызмет көрсету жөніндегі шығыстар - 66710 мың теңге.
20. 2000 жылдың 31 желтоқсанына жергілікті атқарушы органы борышының шегі 362000 мың теңге мөлшерінде белгiленсiн.
21. Бағдарлама әкiмшісі - облыс әкiмiнiнiң аппаратына жаңа инвестициялық жобаларды іске асыруға арналған қарыз алу шегі - 300000 мың теңге сомасында белгiленсiн.
Облыс әкiмiнiң орынбасары Е.О. Рахметов және облыстық шағын кәсiпкерлiктi қолдау басқармасы (Қ.Т. Елеусiнов) 2000 жылы жергiлiктi атқарушы органдардың тартатын қарыз қаражаты есебiнен несиелендiрiлетiн және қаржыландырылатын, аймақтық инвестициялық бағдарламалардың тiзбесiн әзiрлеп жасасын және белгiленген тәртiппен облыс әкiмiнiң қарауына енгiзсiн.
22. Бағдарлама әкiмшісi - облыс әкiмiнiң аппараты 1999 жылы игерiлмеген және облыс әкiмiнiң 2000 жылғы 12 қаңтардағы N 302 шешiмiне сәйкес, бұрындары инвестициялық жобаларды iске асыруға бөлiнiп, ағымдағы жылы қайтарылып алынған қаражат бойынша 127088 мың теңге сомасында екiншi қайтара қаржыландыруға арнап жұмсалатын қаражат көздесiн.
23. Облыстың жергіліктi бюджеттерiнде, шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң жергілiктi бюджетке төлемдерi бойынша берешектерiн өтеу жолымен, жергiлiктi бюджет қаражаты есебiнен орындайтын, ұйымдардың мiндеттемелерi бойынша осының алдындағы жылдары жинақтала пайда болған кредиторлық берешектi өтеу 915000 мың теңге мөлшерiнде көзделсiн, оның iшiнде аудандар, қалалар және облыс бюджеттерi бойынша:
мың теңге
Бейнеу ауданы                - 3000
Қарақия ауданы               - 25000
Маңғыстау ауданы             - 19000
Түпқараған ауданы            - 12000
Ақтау қаласы                 - 515000
Жаңаөзен қаласы              - 114000
Облыстық                     - 227000
Көрсетiлген берешектердi өтеу жөнiндегi есептесудi өткiзудiң тәртiбiн, сондай-ақ аталған есептесуге қатысатын субъектiлердi облыс әкiмi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен келiсiлген, 2000 жылға арналған Маңғыстау облысының жергiлiктi бюджетiнен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелердiң кредиторлық берешегiн өтеудiң Ережесiмен айқындалатын болып белгiленсiн.

24. Акимам городов и районов, руководителям государственных учреждений - администраторам программ предусмотреть ассигнования по программе 27 "погашение кредиторской задолженности по заработной плате и социальным выплатам" и программе 28 "погашение кредиторской задолженности по зарегистрированным в установленном порядке договорным обязательствам государственных учреждений, финансируемых из местного бюджета" Единой бюджетной классификации Республики Казахстан на финансирование погашения кредиторской задолженности, образовавшейся за предыдущие годы по состоянию на 1 января 2000 года, за исключением дополнительно выделенных лимитов по программе 58 "кредиторская задолженности по зарегистрированным в установленном порядке договорным обязательствам государственных учреждений, финансируемых из местного бюджета" и программе 59 "кредиторская задолженность местного бюджета по заработной плате и социальным выплатам", предусмотренных на проведение взаимозачета.
Обязать руководителей государственных учреждений - администраторов программ, финансируемых за счет средств местного бюджета, не брать на себя финансовые обязательства сверх сумм бюджетных назначений, установленных на финансовый год.
25. Установить, что в процессе исполнения областного бюджета на 2000 год не подлежат секвестрированию областные бюджетные программы, связанные с обслуживанием долга местного исполнительного органа.
Председатель сессии
Секретарь областного маслихата
Приложение
к решению областного маслихата от 07.06.2000 N 4/31
(тыс тенге)
__________________________________________________________________________
Кат.|Кл|Пдк|Спец|                                                |Сумма
__________________________________________________________________________
1. Доходы                    626658
1                            налоговые поступления               415238
1           Подоходный налог на доходы                       185000
2       Подоходный налог с физический лиц                185000
1   Подоходный налог с физический лиц, удерживаемый
у источника выплаты                              185000
5           Внутренние налоги на товары ,работы и услуги     3238
2       Акцизы                                           3238
1   Спирт                                            50
2   Водка                                            1570
7   Пиво                                             1483
23  Игорный бизнес                                   135
7           Прочие налоги                                    227000

24. Аудандар мен қалалардың әкiмдерi, бағдарламалардың әкiмшілерi - мемлекеттiк мекемелердiң басшылары өзара есептесудi жүргiзуге көзделген, 58 "жергілiктi бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттiк мекемелердiң белгiленген тәртiппен тiркелген келiсiм-шарт мiндеттемелерi бойынша кредиторлық берешегі" бағдарламасы мен 59 "жалақы және әлеуметтік төлемдер бойынша жергiлiктi бюджеттің кредиторлық берешегі" бағдарламасы бойынша қосымша бөлiнген шектен басқа, 2000 жылдың 1 қаңтарындағы жағдай бойынша осының алдындағы жылдар iшiнде жинақтала пайда болған кредиторлық берешектi өтеудi қаржыландыруға арналған Қазақстан Республикасының бiрыңғай бюджеттiк сыныбының 27 "жалақы және әлеуметтiк төлемдер бойынша кредиторлық берешектi өтеу" бағдарламасы мен 28 "жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттiк мекемелердiң белгіленген тәртiппен тiркелген келiсiм-шарт мiндеттемелерi бойынша кредиторлық берешегін өтеу" бағдарламасы бойынша жұмсалатын қаражат көздесiн.
Жергiлiктi бюджеттiң қаражаты есебiнен қаржыландырылатын, бағдарламалардың әкiмшiлерi - мемлекеттiк мекемелердiң басшыларына, өзiне қаржылық жылға арналып белгiленген, бюджеттiк мақсаттарға тағайындалған сомадан артық қаржылық мiндеттемелердi алмау мiндеттелсiн.
25. 2000 жылға арналған облыстық бюджеттi атқару үрдiсiнде мына облыстық бюджеттiк бағдарлама секвестрлеуге жатпайтын болып белгiленсiн:
- жергілiктi атқарушы органның борышына қызмет көрсетуге байланысты.
Сессия төрағасы
Облыстық мәслихаттың
хатшысы
Облыстық мәслихаттың
7.06.2000 жылғы IV/31 шешіміне
қосымша
мың теңге
---------------------------------------------------------------------------
Сан. Сын. Ша. Ерек.                                                 сомасы
сын
---------------------------------------------------------------------------
І. Кірістер                        626658
1                           Салықтық түсiрiлiмдер                  415238
1              Кiрiстерге салынатын табыс салығы              185000
2         Жеке тұлғалардан алынатын табыс салығы         185000
1    Төлем көздерiнен ұсталатын, жеке
тұлғалардан алынатын табыс салығы              185000
5              Тауарға, атқарылатын жұмысқа және
көрсетiлетiн қызметке салынатын iшкi салықтар    3238
2         Акциздер                                         3238
1    Спирт                                              50
2    Арақ                                             1570
7    Сыра                                             1483
23   Ойын бизнесi                                      135
7              Басқа да салықтар                              227000

1       Прочие налоги                                    227000
2   Поступление задолженности в местный бюджет       227000
2                            Неналоговые поступления             211420
1           Доходы от предпринимательской деятельности и
собственности                                    59300
2       Налоговые поступления от юридических лиц и
финансовых учреждений                            59300
9   Поступления вознаграждений по кредитам,
выделяемым из местного бюджета для осуществления
региональных инвестиционных программ за счет
средств, заимствованных местными исполнительными
органами на эти цели                             59300
2           Административные сборы и платежи,доходы от
некомерческих и сопутствующих продаж             131820
1       Административные сборы                           131820
9   Доходы, получаемые от деятельности уголовно-
исполнительной инспекции                         400
12  Платежи за загрязнение окружающей среды          131420
3           Поступления по штрафам и санкциям                20300
1       Поступления по штрафам и санкциям                20300
2   Поступление платы от лиц,помещенных в
медвытрезвители                                  5800
10  Штрафы за нарушение законодательства об охране
окружающей среды                                 14500
II. Полученные официальные трансферты       6465551
4               Полученные официальные трансферты                6465551
1           Трансферты из нижестоящих органов гос.управления 6465551
3       Трансферты из регионых (городских) бюджетов      6465551
3   Бюджетное изъятие из районных (городских)
бюджетов, в том числе:                           6465551
Бюджетное изъятие из бюджета Каракиянского района 39820
Бюджетное изъятие из бюджета Тупкараганского
района                                           227656
Бюджетное изъятие из бюджета города Актау        3830023
Бюджетное изъятие из бюджета города Жанаозен     2368052
III. Погашение               653098
5               Погашение кредитов, выданных из бюджета          653098
1           Погашение ранее выданных кредитов                653098
2       Погашение организациями, исключая банки и
организации осуществляющие отдельные виды
банковских операций                              94211
2   Возврат просроченной задолженности по
директивным кредитам                             94211
4       Погашение банками и организациями,осуществляющими
отдельные виды банковских операций               548887
1   Погашение банками и организациями,осуществляющими
отдельные виды банковских операций               548887

1         Басқа да салықтар                              227000
2    Жергiлiктi бюджетке берешектердiң түсiрiлiмi   227000
2                            Салық емес түсірілімдер               211420
1              Кәсiпкерлiк қызметтен және меншiктен тапқан
табыстар                                        59300
2         Заңды тұлғалардан және қаржы мекемелерiнен
салықтық түсірілімдер                           59300
9    Осы мақсатқа арнап жергiлiктi атқарушы          59300
органдардың қарыз алған қаражаты есебiнен
аймақтық инвестициялық бағдарламаларды жүзеге
асыру үшiн жергiлiктi бюджеттен бөлiнетiн
несиелер бойынша сыйақылар түсiрiлiмдерi
2              Әкiмшілiк алымдар мен төлемдер, коммерциялық   131820
емес және орайластырылған сатудан тапқан
табыстар
1         Әкiмшiлiк алымдар                              131820
9    Қылмыстық атқару инспекциясының қызметiнен        400
алынған кiрiстер
12   Қоршаған ортаны ластағаны үшiн төлемдер        131420
3              Айыппұлдар мен санкциялар бойынша түсiрiлiмдер  20300
1         Айыппұлдар мен санкциялар бойынша түсiрiлiмдер  20300
2    Медайықтырғышқа орналастырылған адамдардан       5800
төлем түсiрiлiмдерi
10   Қоршаған ортаны қорғау туралы заңдарды бұзғаны  14500
үшiн айыппұлдар
II. АЛЫНҒАН РЕСМИ ТРАНСФЕРТТЕР           6465551
4                   Алынған ресми трансферттер                    6465551
1              Төмен тұрған мем.басқару органдарынан         6465551
трансферттер
3         Аудандық (қалалық) бюджеттерден трансферттер  6465551
3    Аудандық (қалалық) бюджеттерден бюджеттiк     6465551
алу, соның iшiнде Қарақия ауданының
бюджетiнен бюджеттiк алу                        39820
Түпқараған ауданының бюджетiнен бюджеттiк алу  227656
Ақтау қаласының бюджетiнен бюджеттiк алу      3830023
Жаңаөзен қаласының бюджетiнен бюджеттiк алу   2368052
ІІІ. ӨТЕУ                     653098
5                   Бюджеттен берілген несиелердi өтеу             653098
1              Бұрындары берiлген несиелердi өтеу             653098
2         Банк операциясының жекелеген түрлерiн жүзеге    94211
асыратын, банктер мен ұйымдарды шығарып
тастағанда, ұйымдардың өтеуi.
2    Директивтiк кредиттер бойынша мерзiмi           94211
өткізілген берешектi қайтарып алу
4         Банк операциясының жекелеген түрлерiн жүзеге   548887
асыратын, банктер мен ұйымдардың өтеуi
1    Банк операциясының жекелеген түрлерiн жүзеге   548887
асыратын, банктер мен ұйымдардың өтеуi

5       Погашение прочих кредитов, выданных из бюджета   10000
9   Погашение прочих кредитов, выданных из бюджета   10000
IV.Расходы                    7466599
1               Государственные услуги общего характера          119329
103         Областной маслихат                               7176
2       Административные расходы на местном уровне       7123
3   Аппарат местных органов                          7123
27      Погашение кредиторской задолженности по
заработной плате и социальным выплатам           35
28      Погашение кредиторской задолженности по
зарегистрированным в установленном порядке
договорным обязательствам государственных
учреждений, финансируемых из местного бюджета    18
105         Аппарат акима                                    70886
2       Административные расходы на местном уровне       70886
3   Аппарат местных органов                          70886
259         Департамент по управлению коммунальной
собственностью                                   15059
2       Административные расходы на местном уровне       10759
3   Аппарат местных органов                          10759
30      Организация приватизации коммунальной
собственности                                    4300
260         Областное финансовое управление                  26208
2       Административные расходы на местном уровне       26208
3   Аппарат местных органов                          26208
2               Оборона                                          103575
105         Областной военный комиссариат                    14326
63      Мероприятия по приписке и призыву на военную
службу                                           14326
105         Аппарат акимов                                   89249
31      Областное управление по чрезвычайным ситуациям   6572
32      Ликвидация чрезвычайных ситуаций на местном
уровне                                           82677
30  Областное управление государственной
противопожарной службы                           75742

5         Бюджеттен берiлген басқа да несиелердi өтеу     10000
9    Бюджеттен берiлген басқа да несиелердi өтеу     10000
---------------------------------------------------------------------------
ФГР Әкім. Бағ. Кіші                  Атауы                         сомасы
---------------------------------------------------------------------------
IV. Шығыстар                      7466599
1                   Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетiлетiн       119329
қызмет
103             Облыстық мәслихат                                7176
2         Жергіліктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар         7123
3    Жергiлiктi органдардың аппараты                  7123
27        Жалақы және әлеуметтік төлемдер бойынша            35
кредиторлық берешектi өтеу
28        Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын,
мемлекеттiк мекемелердiң белгiленген тәртiппен
тiркелген келiсiм-шарт мiндеттемелерi бойынша
кредиторлық берешегiн өтеу                         18
105             Әкiм аппараты                                   70886
2         Жергiлiкті деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар        70886
3    Жергiлiктi органдардың аппараты                 70886
259             Коммуналдық меншiктi басқару Департаментi       15059
2         Жергiлiкті деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар        10759
3    Жергiлiктi органдардың аппараты                 10759
30        Коммуналдық меншiктi жекешелендiруді
ұйымдастыру                                      4300
27        Жалақы және әлеуметтік төлемдер бойынша
кредиторлық берешектi өтеу
28        Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын,
мемлекеттiк мекемелердiң белгiленген тәртiппен
тiркелген келiсiм-шарт мiндеттемелерi бойынша
кредиттiк берешегiн өтеу
260             Облыстық қаржы басқармасы                       26208
2         Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар        26208
3    Жергiлiктi органдардың аппараты                 26208
28        Жергiлiкті бюджеттен қаржыландырылатын,
мемлекеттiк мекемелердiң белгiленген тәртiппен
тiркелген келiсiм-шарт мiндеттемелерi бойынша
кредиттік берешегiн өтеу
2                   Қорғаныс                                       103575
105             Облыстық әскери комиссариат                     14326
63        Әскери қызметке тiркеу және шақыру жөнiндегi
iс-шаралар                                      14326
105             Әкiмдер аппараты                                89249
31        Төтенше жағдайлар жөнiндегi облыстық басқарма    6572
32        Жергiлiктi деңгейдегi төтенше жағдайларды жою   82677
30   Облыстық өртке қарсы қызмет басқармасы          75742

31  Водно-спасательные службы                        6935
3               Общественный порядок и безопасность              345122
251         Управление внутренних дел Мангистауской области  334342
2       Административные расходы на местном уровне       254273
3   Аппарат местных органов                          254273
27      Погашение кредиторской задолженности по
заработной плате и социальным выплатам           29128
ОИИР                                             687
УВД                                              27571
Училище УВД                                      336
Медслужба                                        534
28      Погашение кредиторской задолженности по
зарегистрированным в установленном порядке
договорным обязательствам государственных
учреждений, финансируемых из местного бюджета    32304
УВД                                              31546
Училище УВД                                      260
Медслужба                                        498
30      Охрана общественного порядка и обеспечение
общественной безопасности на местном уровне      18637
30  Медвытрезвители и подразделения милиции,
организующие работу милиции                      3860
31  Центр временной изоляции,адаптации и
реабилитации несовершеннолетних                  3100
32  Приемники-распределители для лиц, не имеющих
определенного места жительства и документов      3510
33  Спецприемники для лиц, арестованных в
административном порядке                         1900
34  Областной отдел инспекции исправительных работ   6267
274          Управление внутренних дел Мангистауской области  8573
44      Эксплуатация оборудовании и средств по
регулированию дорожного движения в населенных
пунктах                                          8573
105         Нотариальная контора                             2207
66      Организация совершения нотариальных действий     2207
30  Нотариальная контора                             2207
4               Образование                                      158673
263         Областное управление образования                 142029
20      Общеобразовательное обучение на местном уровне   16111
35  Школы и школы-интернаты для одаренных детей      16111
32      Информатизация системы среднего образования на
местном уровне                                   6699
31      Профессионально-техническое образование на
местном уровне                                   44906
30  Профессионально-технические школы                42352
31  Специальные профессионально-технические школы    2554
8       Подготовка кадров в средних специальных учебных
заведениях на местном уровне                     74131

31   Суда құтқару қызметi                             6935
3                   Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік               345122
251             Маңғыстау облысының iшкi iстер басқармасы      334342
2         Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар       254273
3    Жергiлiкті органдардың аппараты                254273
27        Жалақы және әлеуметтік төлемдер бойынша
кредиторлық берешектi өтеу                      29128
ОИИР                                              687
IIБ                                             27571
IIБ училищесi                                     336
Дәрiгер қызметi                                   534
28        Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын,
мемлекеттік мекемелердiң белгiленген тәртiппен
тiркелген келiсiм-шарт мiндеттемелерi бойынша
кредиттік берешегiн өтеу
IIБ                                             31546
IIБ училищесi                                     260
Дәрiгер қызметi                                   498
30        Жергiлiктi деңгейдегi қоғамдық тәртiптi
күзету және қоғамдық қауiпсiздiк қамтамасыз ету 18637
30   Медайықтырғыштар және милиция жұмысын
ұйымдастыратын милицияның бөлiмшелерi            3860
31   Кәмелетке толмағандарды уақытша оқшаулау,
бейiмдеу және оңалту Орталығы                    3100
32   Белгiлi бiр тұратын жерi мен құжаты жоқ
адамдарға арналған қабылдау-тарату орны          3510
33   Әкiмшiлiк тәртiппен қамауға алынған адамдарға
арналған арнайы қабылдау орны                    1900
34   Еңбекпен түзеу инспекциясының облыстық бөлiмi    6267
274             Маңғыстау облысының iшкi iстер басқармасы        8573
44        Елдi мекендердегi жол қазғалысын реттеу
жөнiндегi жабдықтар мен құралдарды пайдалану     8573
105             Нотариалдық кеңсе                                2207
66        Нотариалдық iс-әрекет жасауды ұйымдастыру        2207
30   Нотариалдық кеңсе                                2207
4                   Бiлiм                                          158673
263             Облыстық бiлiм басқармасы                      142029
20        Жергілікті деңгейде жалпы бiлiм беруге оқыту    16111
35   Дарынды балаларға арналған мектептер мен
мектеп-интернаттар                              16111
32        Жергiлiктi деңгейдегi орта бiлiм жүйесiнiң
ақпараты                                         6699
31        Жергіліктi деңгейдегi кәсiптiк-техникалық білім 44906
30   Кәсiптік-техникалық мектептер                   42352
31   Арнайы кәсiптiк-техникалық мектептер             2554
8         Жергiлiктi деңгейдегi орта арнайы оқу
орындарында кадрлар даярлау                     74313

251         Управление внутренних дел Мангистауской области  10870
11      Переподготовка кадров на местном уровне          10870
30  Училище УВД                                      10870
263         Областное управление образования                 5774
11      Переподготовка кадров на местном уровне          5014
6   Переподготовка кадров государственных учреждений 5014
38      Оказание психолого-медико-педагогической
консультативной помощи населению по обследованию
психического здоровья детей и подростков         760
30  Психолого-медико-педагогические консультации     760
5               Здравоохранение                                  1251564
254         Областное управление здравоохранения             473726
36      Оказание стационарной медицинской помощи
населению на местном уровне                      319680
31      Оказание медицинской помощи ВИЧ-инфицированным
больным                                          16118
33      Борьба с эпидемиями на местном уровне            5000
34      Производство крови (заменителей) на местном
уровне                                           11062
41      Пропаганда здорового образа жизни на местном
уровне                                           2900
45      Охрана материнства и детства                     118966
31  Оказание стационарной помощи детям               30550
32  Оказание стационарной помощи беременным,
роженицам и родильницам                          88416
254         Областная санитарно-эпидемиологическая станция   49419
39      Обеспечение санитарно-эпидемиологического
благополучия                                     49419
30  Санитарно-эпидемиологические станции             49419
254         Областное управление здравоохранения             448685
30      Оказание стационарной медицинской помощи больным,
страдающим психическими расстройствами           47690
32      Оказание стационарной медицинской помощи больным
туберкулезом                                     64970
47      Оказание стационарной медицинской помощи больным
онкологическими заболеваниями                    11082
48      Оказание стационарной медицинской помощи больным
алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией        8278
49      Оказание стационарной медицинской помощи больным
кожно-венерологическими заболеваниями            9883
50      Оказание стационарной медицинской помощи больным
инфекционными заболеваниями                      40620
35      Оказание первичной медико-санитарной помощи
населению в   амбулаторных организациях
сельской местности                               55651
46      Оказание первичной медико-санитарной помощи
населению в амбулаторно-поликлинических
организациях                                     210511

251             Маңғыстау облысының iшкi iстер басқармасы       10870
11        Жергiлiктi деңгейдегi кадрларды қайта даярлау   10870
30   IIБ училищесi                                   10870
263             Облыстық бiлiм басқармасы                        5474
11        Жергiлiктi деңгейдегi кадрларды қайта даярлау    5014
6    Мемлекеттік мекемелердiң кадрларын қайта даярлау 5014
38        Балалар мен жасөспiрiмдердiң психикалық
денсаулығын тексерiп байқау жөнiнде халыққа
психологиялық-медициналық-педагогикалық кеңестер
беру көмегiн көрсету                              760
30   Психологиялық-медициналық-педагогикалық кеңес
беру                                              760
5                   Денсаулық сақтау                              1251564
254             Облыстық денсаулық сақтау басқармасы           473726
36        Жергілікті деңгейде халыққа тұрақты
медициналық көмек көрсету                      319680
31        ВИЧ-ауруын жұқтырған адамдарға медициналық
көмек көрсету                                   16118
33        Жергiлiктi деңгейде эпидемияға қарсы күрес       5000
34        Жергiлiктi деңгейде қан (ауыстырғыш) өндiру     11062
41        Жергiлiктi деңгейде салауатты өмiр салтын
насихаттау                                       2900
45        Ана мен баланы қорғау                          118966
31  Балаларға тұрақты көмек көрсету                 30550
32  Екiқабат, босанатын және босанған әйелдерге
тұрақты көмек көрсету                           88416
254             Облыстық санитарлық-эпидемиологиялық станциясы  49419
39        Санитарлық-эпидемиологиялық қолайлы жағдайды
қамтамасыз ету                                  49419
30  Санитарлық-әпидемиологиялық станциясы           49419
254             Облыстық денсаулық сақтау басқармасы           448685
30        Психикалық мазасызданумен зардап шегетiн
ауруларға тұрақты медициналық көмек көрсету     47690
32        Туберкулезбен ауыратындарға тұрақты
медициналық көмек көрсету                       64970
47        Онкологиялық сырқатпен ауыратындарға тұрақты
медициналық көмек көрсету                       11082
48        Алкоголмен, наркоманиямен және токсикоманиямен
ауыратындарға тұрақты                            8278
медициналық көмек көрсету
49        Терi-венерологиялық сырқатымен ауыратындарға
тұрақты медициналық көмек көрсету                9883
50        Жұқпалы аурулармен ауыратындарға тұрақты
медициналық көмек көрсету                       40620
35        Селолық жердегi амбулаториялық ұйымдарда
халыққа алғашқы                                 55651
медициналық-санитарлық көмек көрсету
46        Амбулаториялық-емханалық ұйымдарда халыққа
алғашқы медициналық-санитарлық көмек көрсету   210511

251         Управление внутренних дел Мангистауской области  10741
31      Медслужба УВД                                    10741
254         Областное управление здравоохранения             268993
37      Оказание скорой медицинской помощи               24261
43      Оказание медицинской помощи населению в
чрезвычайных ситуациях                           10885
30  Центры экстренной медицинской помощи             6000
31  Областные базы спецмедснабжения                  4885
2       Административные расходы на местном уровне       5457
3   Аппарат местных органов                          5457
27      Погашение кредиторской задолженности по
заработной плате и социальным выплатам           68633
Санитарно-эпидемиологические станции             3142
Областное управление здравоохранения             65491
28      Погашение кредиторской задолженности по
зарегистрированным в установленном порядке
договорным обязательствам государственных
учреждений, финансируемых из местного бюджета    120636
Санитарно-эпидемиологические станции             600
Областное управление здравоохранения             120036
38      Прочие услуги по охране здоровья населения в
области                                          20000
31  Лекарственное обеспечение отдельных категорий
граждан по видам заболеваний                     15000
32  Обеспечение специализированными продуктами
детского питания отдельных категории граждан     5000
42      Обеспечение учетными услугами организаций
здравоохранения на местном уровне                6921
93  Централизованные бухгалтерии                     6921
44      Централизованный закуп лекарственных средств и
медицинского оборудования                        12200
6               Социальное обеспечение и социальная помощь       43304
105         Областное управление здравоохранения             3000
60     Социальные выплаты отдельным категориям граждан
по решению местных представительных органов      3000
258         Областное управление труда,занятости и
социальной защиты населения                      40304
38     Проведение празднования 55-й годовщины Победы
в ВОВ                                            10252
2      Административные расходы на местном уровне       25870
3   Аппарат местных органов                          25870
27     Погашение кредиторской задолженности по
заработной плате и социальным выплатам           183
28     Погашение кредиторской задолженности по
зарегистрированным в установленном порядке
договорным обязательствам государственных
учреждений, финансируемых из местного бюджета    1000

251             Маңғыстау облысының iшкi iстер басқармасы       10741
31        IIБ медқызметi                                  10741
254             Облыстық денсаулық сақтау басқармасы           268993
37        Жедел медициналық жәрдем көрсету                24261
43        Төтенше жағдайларға халыққа медициналық көмек
көрсету                                         10885
30  Шұғыл медициналық көмек Орталығы                 6000
31  Облыстық медициналық жабдықтау базасы            4885
2         Жергіліктi деңгейдегi әкiмшілік шығыстар         5457
3   Жергіліктi органдардың аппараты                  5457
27        Жалақы және әлеуметтiк төлемдер бойынша
кредиторлық берешектi өтеу                      68633
Санитарлық-эпидемиологиялық стансалар            3142
Облыстық денсаулық сақтау басқармасы            65491
28        Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын,
мемлекеттiк мекемелердiң белгiленген тәртiппен
тiркелген келiсiм-шарт мiндеттемелерi бойынша
кредиттік берешегiн өтеу                       120636
Санитарлық-эпидемиологиялық стансалар             600
Облыстық денсаулық сақтау басқармасы           120036
38        Облыстағы халықтың денсаулығын қорғау
жөнiндегi басқа да көрсетiлетiн  қызметтер      20000
31  Аурулар түрi бойынша азаматтардың жекелеген
санаттарын дәрi-дәрмекпен қамтамасыз ету        15000
32  Азаматтардың жекелеген категорияларын            5000
мамандандырылған балалар тағамдары өнiмдерiмен
қамтамасыз ету
42        Жергiлiктi деңгейдегi денсаулық сақтау           6921
ұйымдарының есепке алу көрсетілетін
қызметiмен қамтамасыз ету
93  Орталықтандырылған бухгалтерия                   6921
44        Дәрi-дәрмектiк құралдары мен медициналық        12200
жабдықтарды орталықтандыра сатып алу
6                   Әлеуметтiк қамтамасыз ету және әлеуметтік көмек 43304
105             Облыстық денсаулық сақтау басқармасы             3000
60        Жергiлiктi өкiлдi органдарының шешiмi бойынша    3000
азаматтардың жекелеген категорияларына
әлеуметтiк төлемдер
258             Облыстық еңбек, халықты жұмыспен қамту және     40304
әлеуметтік қорғау
38        ҰОС-дағы Жеңістiң 55 жылдығын мерекелеудi       10252
өткiзу
2         Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар        25870
3   Жергiлiктi органдардың аппараты                 25870
27        Жалақы және әлеуметтік төлемдер бойынша           183
кредиторлық берешекті өтеу
28        Жергiліктi бюджеттен қаржыландырылатын,          1000
мемлекеттік мекемелердiң белгiленген тәртiппен
тiркелген келiсiм-шарт мiндеттемелерi бойынша
кредиттік берешегiн өтеу

33     Медико-социальная экспертиза на местном уровне   2999
30  Областные, городские и районные медико-социальные
экспертные комиссии                              2999
8               Культура, спорт и информационное пространство    101172
263         Областное управление образования                 7252
35      Проведение культурных и спортивных мероприятий
с детьми на местном уровне                       7252
30  Проведение культурных мероприятий с детьми
на местном уровне                                7252
263         Областное управление культуры                    42107
41      Обеспечение культурного досуга населения на
местном уровне                                   25318
43      Проведение зрелищных мероприятий на местном
уровне                                           6000
44      Хранение историко-культурных ценностей на
местном уровне                                   10789
263         Областное управление спорта и физической
культуры                                         19115
39      Проведение спортивных мероприятий на местном
уровне                                           19115
105         Аппарат акима                                    16576
46      Проведение государственной информационной
политики через газеты и журналы на местном
уровне                                           12920
Редакция газеты "Мангистау"                      6770
Редакция газеты "Местное время"                  6150
47      Проведение государственной информационной
политики через телерадиовещание на местном
уровне                                           3656
261         Государственный архив Мангистауской области      6030
27      Погашение кредиторской задолженности по
заработной плате и социальным выплатам           487
28      Погашение кредиторской задолженности по
зарегистрированным в установленном порядке
договорным обязательствам государственных
учреждений, финансируемых из местного бюджета    193
30      Обеспечение сохранности архивного фонда,
печатных изданий и их специальное использование
на местном уровне                                5350
30  Архивы                                           5350
263         Областное управление культуры                    10092
45      Обеспечение общедоступности информации на
местном уровне                                   10092
30  Библиотеки                                       10092
10              Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство и
охрана окружающей среды                          77952
105         Областной фонд охраны окружающей среды           69429
34      Организация охраны окружающей среды на местном
уровне                                           69429
30  Областные (городские) фонды охраны окружающей
среды                                            3986
31  Проведение работ по охране окружающей среды на
местном уровне                                   65443

33        Жергiлiктi деңгейдегi медициналық әлеуметтiк     2999
сараптау
30  Облыстық, қалалық және аудандық медициналық      2999
әлеуметтiк сараптау комиссиясы
8                   Мәдениет, спорт және ақпараттық кеңiстiгі      101172
263             Облыстық бiлiм басқармасы                        7252
35        Жергiлiктi деңгейде балалармен мәдениет және
спорт iс-шараларын өткiзу                        7252
30  Жергiлікті деңгейде балалармен мәдениет
iс-шараларын өткiзу                              7252
263             Облыстық мәдениет басқармасы                    42107
41        Жергiлiктi деңгейде халықтық мәдени бос
уақытын қамтамасыз ету                          25318
43        Жергiлiктi деңгейде көрiнiстi iс-шараларын
өткiзу                                           6000
44        Жергiлікті деңгейде тарихи-мәдени
құндылықтарды сақтау                            10789
263             Облыстық спорт және дене тәрбиесi басқармасы    19115
39        Жергілiктi деңгейде спорт iс-шараларын өткiзу   19115
105             Әкiм аппараты                                   16576
46        Жергiлiкті деңгейде газеттер мен журналдар
арқылы мемлекеттік ақпарат саясатын жүргiзу     12920
"Маңғыстау" газетiнiң редакциясы                 6770
"Местное время" газетiнiң редакциясы             6150
47        Жергiлiктi деңгейде телерадио хабарларын
тарату арқылы мемлекеттік ақпарат саясатын
жүргiзу                                          3656
261             Маңғыстау облысының мемлекеттік мұрағаты         6030
27        Жалақы және әлеуметтік төлемдер бойынша
кредиторлық берешектi өтеу                        487
28        Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын,
мемлекеттік мекемелердiң белгiленген тәртiппен
тiркелген келiсiм-шарт мiндеттемелерi бойынша
кредиттік берешегiн өтеу                          193
30        Мұрағат қорының, баспа басылымдарының сақталуы
мен олардың жергiлiктi деңгейде арнайы
пайдаланылуын қамтамасыз ету                     5350
30  Мұрағаттар                                       5350
263             Облыстық мәдениет басқармасы                    10092
45        Жергiліктi деңгейде ақпараттың жалпыға
бiрдей қол жетiлiмдiлігін қамтамасыз ету        10092
30  Кiтапханалар                                    10092
10                  Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және
қоршаған ортаны қорғау                          77952
105             Облыстық қоршаған ортаны қорғау қоры            69429
34        Жергiлiктi деңгейде қоршаған ортаны қорғауды
ұйымдастыру                                     69429
30  Облыстық (қалалық) қоршаған ортаны қорғау қоры   3986
31  Жергiлiктi деңгейде қоршаған ортаны қорғау
жөнiндегi жұмыстарды жүргiзу                    65443

257         Областное управление сельского хозяйства         8523
2       Административные расходы на местном уровне       8254
3   Аппарат местных органов                          8254
27      Погашение кредиторской задолженности по
заработной плате и социальным выплатам           269
11              Промышленность, энергетика, строительство и
недропользование                                 1000
273         Областное управление строительства жилья,
архитектуры и застройки территории               1000
48      Проектно-изыскательские, конструкторские и
технологические работы на местном уровне         1000
12              Транспорт и связь                                55497
274         Аппарат акима                                    55497
49      Строительство автомобильных дорог на местном
уровне                                           55497
30  Реконструкция автомобильных дорог местного
значения                                         55497
13              Прочие                                           735768
105         Аппарат акима                                    635490
27      Погашение кредиторской задолженности по
заработной плате и социальным выплатам, в том
числе                                            133532
Водно-спасательная служба                        923
Областное управление по чрезвычайным ситуациям   66
Аппарат акима                                    2158
Нотариальная контора                             109
Областное управление государственной
противопожарной службы                           8466
28      Погашение кредиторской задолженности по
зарегистрированным в установленном порядке
договорным обязательствам государственных
учреждений, финансируемых из местного бюджета,
в том числе                                      214958
Водно-спасательная служба                        131
Областное управление государственной
противопожарной службы                           6509
Аппарат акима                                    2327
Нотариальная контора                             286
Редакция газеты "Мангистау"                      1500
Редакция газеты "Местное время"                  1554
52      Резерв местных исполнительных органов            60000
58      Кредиторская задолженность местного бюджета по
зарегистрированным в установленном порядке
договорным обязательствам госучреждений,
финансируемых из местного бюджета                227000
263         Исполнительный орган образования, культуры,
спорта и туризма, финансируемый из местного
бюджета                                          54817

257             Облыстық ауыл шаруашылығы басқармасы             8523
2         Жергiлiктi деңгейде әкiмшілік шығыстар           8254
3   Жергiлiкті органдардың аппараты                  8254
27        Жалақы және әлеуметтiк төлемдер бойынша
кредиторлық берешектi өтеу                        269
11                  Өнеркәсіп, энергетика, құрылыс және жер қойнауын
пайдалану                                        1000
273             Облыстық тұрғын-үй құрылысы, сәулет және
аумақтарда құрылыс салу басқармасы               1000
48        Жергiлiктi деңгейде жобалау-iздестiру,
конструкторлық және технологиялық жұмыстар       1000
12                  Көлiк және байланыс                             55497
274             Әкiм аппараты                                   55497
49        Жергiлiктi деңгейде автомобиль жолдары
құрылысын салу                                  55497
30  Жергiлiктi маңыздағы автомобиль жолдарын
қайта жаңарту                                   55497
13                  Басқалары                                      735768
105             Әкiм аппараты                                  635490
27        Жалақы және әлеуметтік төлемдер бойынша
кредиторлық берешектi өтеу, оның iшiнде        133532
Судағы қорғау қызметi                             923
Төтенше жағдайлар жөнiндегi облыстық басқарма      66
Әкiм аппараты                                    2158
Нотариалдық кеңсе                                 109
Мемлекеттік өртке қарсы қызметінiң облыстық
басқармасы                                       8466
28        Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын,        214958
мемлекеттік мекемелердiң белгiленген тәртiппен
тiркелген келiсiм-шарт мiндеттемелерi бойынша
кредиттік берешегiн өтеу, оның iшiнде
Судағы қорғау қызметi                             131
Мемлекеттiк өртке қарсы қызметінің облыстық
басқармасы                                       6509
Әкiм аппараты                                    2327
Нотариалдық кеңсе                                 286
"Маңғыстау" газетiнiң редакциясы                 1500
"Местное время" газетiнiң редакциясы             1554
52        Жергiлiктi атқарушы органдардың резервi         60000
58        Жергiліктi бюджеттен қаржыландырылатын,        227000
мемлекеттік мекемелердiң белгіленген тәртiппен
тiркелген келiсiм-шарт мiндеттемелерi бойынша
кредиттік берешегiн өтеу
263             Жергiлiкті бюджеттен қаржыландырылатын, бiлiм,
мәдениет, спорт және туризм атқарушы органы     56817

2       Административные расходы на местном уровне       28655
30  Областное управление образования                 19304
31  Областное управление культуры                    3788
32  Областное управление спорта и физической
культуры                                         5563
27      Погашение кредиторской задолженности по
заработной плате и социальным выплатам           16280
Областное управление образования                 13252
Областное управление культуры                    3018
Областное управление спорта и физической
культуры                                         10
28      Погашение кредиторской задолженности по
зарегистрированным в установленном порядке
договорным обязательствам государственных
учреждений, финансируемых из местного бюджета    9085
Областное управление образования                 6097
Областное управление культуры                    2710
Областное управление спорта и физической
культуры                                         278
34      Обеспечение учетными услугами                    797
31  Централизованная бухгалтерия организаций
культуры                                         797
272         Исполнительный орган экономики, поддержки малого
и среднего бизнеса, финансируемый из местного
бюджета                                          23999
2       Административные расходы на местном уровне       22601
30  Областное управление экономики, промышленности
и торговли                                       16313
31  Областное управление поддержки малого
предпринимательства                              6288
27      Погашение кредиторской задолженности по
заработной плате и социальным выплатам           986
Областное управление экономики, промышленности
и торговли                                       986
28      Погашение кредиторской задолженности по
зарегистрированным в установленном порядке
договорным обязательствам государственных
учреждений, финансируемых из местного бюджета    412
Областное управление экономики, промышленности
и торговли                                       396
Областное управление поддержки малого
предпринимательства                              16
273         Областное управление строительства жилья,
архитектуры и застройки территории               4959
2       Административные расходы на местном уровне       4619
3   Аппарат местных органов                          4619
27      Погашение кредиторской задолженности по
заработной плате и социальным выплатам           110
28      Погашение кредиторской задолженности по
зарегистрированным в установленном порядке
договорным обязательствам государственных
учреждении, финансируемых из местного бюджета    230
247         Исполнительный орган жилищно-коммунального и
дорожного хозяйства, финансируемый из местного
бюджета                                          16503
28      Погашение кредиторской задолженности по
зарегистрированным в установленном порядке
договорным обязательствам государственных
учреждений, финансируемых из местного бюджета    16503

2         Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар        28655
30  Облыстық бiлiм басқармасы                       19304
31  Облыстық мәдениет басқармасы                     3788
32  Облыстық спорт және дене тәрбиесi басқармасы     5563
27        Жалақы және әлеуметтік төлемдер бойынша
кредиторлық берешектi өтеу                      16280
Облыстық бiлiм басқармасы                       13252
Облыстық мәдениет басқармасы                     3018
Облыстық спорт және дене тәрбиесi басқармасы       10
28        Жергiлікті бюджеттен қаржыландырылатын,
мемлекеттiк мекемелердiң белгiленген тәртіппен
тіркелген келiсiм-шарт мiндеттемелерi бойынша
кредиттік берешегiн өтеу                         9085
Облыстық бiлім басқармасы                        6097
Облыстық мәдениет басқармасы                     2710
Облыстық спорт және дене тәрбиесi басқармасы      278
34        Есепке алу көрсетiлетiн қызметiмен қамтамасыз
ету                                               797
31  Мәдениет ұйымдарының орталықтандырылған
бухгалтериясы                                     797
272             Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын,
экономика, шағын және орта бизнестi қолдау
атқарушы органдары                              23999
2         Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар        22601
30  Облыстық экономика, өнеркәсiп және сауда
басқармасы                                      16313
31  Облыстық шағын кәсiпкерлiктi қолдау басқармасы   6288
Жалақы және әлеуметтік төлемдер бойынша
кредиторлық берешектi өтеу                        986
Облыстық экономика, өнеркәсiп және сауда
басқармасы                                        986
28        Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын,
мемлекеттік мекемелердiң белгiленген тәртiппен
тiркелген келiсiм-шарт мiндеттемелерi бойынша
кредиттік берешегiн өтеу                          412
Облыстық экономика, өнеркәсiп және сауда
басқармасы                                        396
Облыстық шағын кәсiпкерлiктi қолдау басқармасы     16
273             Облыстық тұрғын үй құрылысы, сәулет және
аумақтарда құрылыс салу басқармасы               4959
2         Жергiлiкті деңгейдегi әкiмшілік шығыстар         4919
3   Жергiлiктi органдардың аппараты                  4919
27        Жалақы және әлеуметтік төлемдер бойынша
кредиторлық берешектi өтеу                        110
28        Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын,
мемлекеттiк мекемелердiң белгiленген тәртiппен
тiркелген келiсiм-шарт мiндеттемелерi бойынша
кредиттiк берешегiн өтеу                          230
274             Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын, тұрғын
үй-коммуналдық және жол шаруашылығының атқарушы
органдары                                       16503
28        Жергiлікті бюджеттен қаржыландырылатын,
мемлекеттік мекемелердің белгiленген тәртiппен
тіркелген келiсiм-шарт мiндеттемелерi бойынша
кредиттік берешегiн өтеу                        16503

14              Обслуживание долга                               66710
105         Аппарат акима                                    66710
53      Обслуживание долга местных исполнительных
органов                                          66710
11  Выплата вознаграждений                           66710
15              Официальные трансферты                           4406933
105         Областное финансовое управление                  144807
54      Трансферты из местного бюджета                   144807
94  Субвенции, в том числе:                          144807
Аким Бейнеуского района                          107219
Аким Мангистауского района                       37588
123         Аким Мангистауской области                       4262126
26      Бюджетные изъятия в республиканский бюджет       4262126
V.Кредитование                    477088
13              Прочие                                           477088
272         Областное управление поддержки малого
предпринимательства                              50000
80      Кредитование для развития малого
предпринимательства на местном уровне            50000
105         Аппарат акима                                    427088
83      Кредитование региональных инвестиционных
программ                                         427088
VI. Дефицит                        -198380
VII. Финансирование                      198380
Поступление                                      300000
Погашение                                       -453498
Движение остатков бюджетных средств              351878

14                  Борышқа қызмет көрсету                          66710
105             Әкiм аппараты                                   66710
53        Жергiлікті атқарушы органдардың борышына
қызмет көрсету                                  66710
11  Сыйақылар төлеу                                 66710
15                  Ресми трансферттер                            4406933
105             Облыстық қаржы басқармасы                      144807
54        Жергiліктi бюджеттен трансферттер              144807
94  Субвенциялар, оның iшiнде                      144807
Бейнеу ауданының әкiмi                         107219
Маңғыстау ауданының әкiмi                       37588
123             Маңғыстау облысының әкiмi                     4262126
26        Республикалық бюджетке бюджеттiк алулар       4262126
V. НЕСИЕЛЕНДIРУ                  477088
13                  Басқалары                                      477088
272             Облыстық шағын кәсiпкерліктi қолдау басқармасы  50000
80        Жергiлiкті деңгейде шағын кәсiпкерлiктi
дамыту үшiн несиелендiру                        50000
105             Әкiм аппараты                                  427088
83        Аймақтық инвестициялық бағдарламаларды
несиелендiру                                   427088
VI. ТАПШЫЛЫҚ                                 - 198380
VII. ҚАРЖЫЛАНДЫРУ                              198380
Түсірілім                                      300000
Өтеу                                         - 453498
Бюджет қаражаты қалдықтарының қозғалысы
351878
Оқығандар:
Икебаева А.Ж.
Багарова Ж.А.