О мерах по обеспечению подготовки и поддержанию в готовности органов управления, сил и средств Гражданской обороны города Алматы
Решение V-й сессии Алматинского городского Маслихата II-го созыва от 2 июня 2000 года. Зарегистрировано Управлением юстиции г.Алматы 20 июня 2000 г. за N 131. Утратило силу решением XXIII сессии Маслихата города Алматы III созыва от 15 мая 2006 года N 255
Алматинский городской Маслихат, заслушав и обсудив доклад Заяц Я.И. - первого заместителя акима города Алматы, председателя городской комиссии по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций, отмечает, что усилия исполнительных органов города направлены на проведение единой государственной политики в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций, защиту жизни и здоровья людей, материальных и культурных ценностей.
Поддерживается в постоянной готовности система управления, оповещения и связи, своевременно проводится комплекс мероприятий по повышению устойчивости функционирования отраслей и объектов хозяйствования, совершенствуется работа по обучению населения действиям в чрезвычайной обстановке.
Готовность аварийно-спасательных служб города к работе в повседневном, повышенном и чрезвычайном режимах обеспечивают регулярно проводимые тренировки и учения органов управления, сил и средств ГО и ЧС.
Вместе с тем, количество и масштабы произошедших в 1999 г. чрезвычайных ситуаций, при которых пострадало 1855 человек, погибло 255, а экономический ущерб превысил 800 млн.тенге, свидетельствуют о том, что в области гражданской обороны, а также предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций имеются проблемы, требующие незамедлительного решения.
Так, сократился численный состав аварийно-спасательных формирований города. Для аварийно-спасательных служб и формирований ГО и ЧС не приобретается техника, оборудование, средства связи и индивидуальной защиты. Имеющиеся технические средства зачастую неисправны, либо морально устарели.
Оснащение медицинских формирований и учреждений службы экстренной медицинской помощи в чрезвычайных ситуациях медикаментами, санитарно-хозяйственным и специальными видами имущества из-за дефицита бюджетных ассигнований составляет всего 10-20%.
Не завершены работы по системе "Барьер", автоматически отключающей подачу электроэнергии в случае землетрясения.
Нуждается в модернизации действующая с 1986г. городская система централизованного оповещения руководящего состава ГО и ЧС и населения.
Неудовлетворительно обстоит дело с состоянием мобилизационного резерва. Запасы средств индивидуальной защиты населения города составляют 80%, из них свыше 50% по срокам хранения не пригодны к применению.

Алматы қаласы Азаматтық қорғанысының басқару органдарын, күштері және құралдарын тұрақты әзірлікте ұстауды қамтамасыз ету шаралары туралы
Алматы қалалық Мәслихатының шешімі IІ сайланған V сессиясының 2000 жылғы 02 маусымдағы Алматы қалалық Әділет басқармасымен 2000 жылғы 20 маусымда N 131 тіркелді. Күші жойылды - ІІІ сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХХІІІ сессиясының 2006 жылғы 15 мамырдағы N 255 шешімімен
Алматы қалалық Мәслихаты Алматы қаласы Әкiмiнiң бiрiншi орынбасары - қалалық төтенше жағдайлардың алдын алу және оның зардабын жою жөнiндегi комиссиясының төрағасы Я.И. Заяцтың баяндамасын тыңдап және талқылай келiп, қаланың басқару органдары төтенше жағдайлардың алдын алу және оның зардабын жою, адамдардың өмiрi мен денсаулығын, материалдық және мәдени байлықтарды қорғау саласында мемлекеттiк бiрыңғай саясатты жүргiзу бағытына күш салып отырғанын атап өтедi.
Басқару, байланыс және хабарландыру жүйелерi тұрақты әзiрлiкте ұсталуда, тараулар мен шаруашылық объектiлерiнiң қызмет ету орнықтылығын жоғарылату шаралары өз уақытында жүргiзiлуде, халықты төтенше жағдайлардағы iс-әрекетке үйрету жұмыстары жетiлдiрiлуде.
Қалалық авариялық-құтқару қызметiнiң күнделiктi, күшейтiлген және төтенше жағдайлардағы қызметiнiң әзiрлiгi ТЖ және АҚ басқару органдары, күштерi және құралдарының тұрақты өткерiп отыратын оқытулары мен жаттығуларын қамтамасыз етуде.
Сонымен бiрге, 1855 адам зардап шеккен, 255 адам қаза тапқан, ал экономикалық шығыны 800 млн. теңгеге өскен 1999 жылы болған төтенше жағдайлардың көлемi мен саны азаматтық қорғаныс саласында, төтенше жағдайлардың алдын алу және оның зардабын жоюда, кешiктiрiлмейтiн шешiм қабылдауды талап ететiн мәселелер бар екендiгiн дәлелдейдi.
Сондай-ақ авариялық-құтқару қызметi құрамаларының құрамы сан жағынан азайып кеттi. Авариялық-құтқару қызметi мен АҚ және ТЖ құрамалары үшiн техника, жабдықтар және байланыс құралдары мен жеке қорғаныс құралдарын иелiкке алу жүргiзiлмеген.
Қолда бар техникалық жабдықтардың көбiсi iстен шыққан, немесе моральдық тұрғыдан ескiрген.
Медициналық құрамалар мен жедел медициналық жәрдем қызметi мекемелерiнiң төтенше жағдайларда дәрi-дәрмек пен санитарлық-қожалық және мүлiктiң арнаулы түрлерiмен жабдықталуы бюджеттен бөлiнетiн қаржының тапшылығына байланысты тек 10-20%-тi құрап отыр.
Жер сiлкiнген жағдайда электр энергиясымен қамтамасыз етудi автоматты түрде тоқтататын "Барьер" жүйесiнiң жұмыстары аяқталмаған.
АҚ және ТЖ басқарушы құрамы мен халықты орталықтан хабарландыру жүйесi жетiлдiрудi талап етедi.
Жұмылдыру резервiнiң жағдайы қанағаттандырарлық емес. Қала халқын жеке қорғаныс құралдарымен жабдықтау қоры 80%-тi құрайды, оның 50%-тен астамы сақталу мерзiмi бойынша қолдануға жарамсыз.

Из имеющихся в городе защитных сооружений только 30,3% готовы к приему укрываемых, 34,6% - ограничено готовы, а 36,1% - не готовы. Нуждаются в капитальном ремонте и загородные запасные пункты управления как акима города, так и акимов районов.
Требует дальнейшего совершенствования система подготовки руководящего состава, формирований ГО и обучения населения действиям в чрезвычайных ситуациях.
Руководствуясь Законами Республики Казахстан в области защиты территорий и населения от ЧС природного и техногенного характера, Алматинский городской Маслихат РЕШИЛ:
1. Доклад Заяц Я.И. - первого заместителя акима г.Алматы, председателя городской комиссии по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций "О мерах по обеспечению подготовки и поддержанию в готовности органов управления, сил и средств Гражданской обороны г.Алматы" принять к сведению.
2. Утвердить План реализации приоритетных направлений совершенствования Государственной системы предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций в г.Алматы на 2000-2003 г.г. (прилагается).
3. Акиму г.Алматы (Храпунов В.В.):
- при формировании бюджета на 2001г. и последующие годы предусматривать финансирование мероприятий Гражданской обороны, предупреждения и ликвидации ЧС;
- изучить возможность выделения в текущем году финансовых средств на неотложные мероприятия ГО и ЧС в счет экономии по проведенным тендерам бюджетных средств.
4. Акимам районов:
- в срок до 1.08.2000г. провести комплексный анализ состояния дел и эффективности принимаемых мер в области ГО и ЧС;
- разработать и представить на утверждение начальнику ГО г.Алматы планы поэтапного развития органов управления, сил и средств ГО и ЧС;
5. Комиссиям по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций, по обеспечению безопасности на транспорте, противоэпидемиологическим комиссиям:
- обеспечить высокую готовность органов управления, систем связи и оповещения, сил и средств городской системы предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций к действиям в экстремальных условиях, проведению работ по ликвидации последствий ЧС;
- установить контроль за организацией разработки и выполнением целевых и научно-технических программ, направленных на предупреждение ЧС, защиту человека и среды его обитания;
- потребовать от хозяйствующих субъектов повышения устойчивости функционирования объектов хозяйствования и социальной сферы при возникновении аварий, катастроф, стихийных и экологических бедствий, эпидемий, эпизоотий, эпифитотий;
- активизировать работу по обучению всех категорий руководителей и населения правилам и порядку действий в случае чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, по обеспечению безопасного использования бытовых электронагревательных и газовых приборов.

Қаладағы бар қорғаныс ғимараттарының тек 30,3% халықтың паналауына дайын, 34,6% шектелген дайындықта, ал 36,1 дайын емес.
Қала Әкiмi мен қалалық аудан әкiмдерiнiң қала сыртындағы запастағы басқару пункттерi күрделi жөндеу жұмыстарына мұқтаж.
Басқарушы құрамды, АҚ құрамаларын және халықты төтенше жағдайларға даярлау жүйесi бұдан былай да жетiлдiрудi талап етедi.
Аумақты қорғау, халықты табиғи және техногендiк төтенше жағдайлардағы iс-әрекетке үйрету саласындағы Қазақстан Республикасының Заңдарын басшылыққа алып, Алматы қалалық Мәслихаты
ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алматы қаласы Әкiмiнiң бiрiншi орынбасары - қалалық төтенше жағдайлардың алдын алу және оның зардабын жою комиссиясының төрағасы Я.И. Заяцтың "Алматы қаласы Азаматтық қорғанысының басқару органдарын, күштерi және құралдарын тұрақты әзiрлiкте ұстауды қамтамасыз ету шаралары жөнiндегi" баяндамасы назарға алынсын.
2. Алматы қаласында 2000-2003 жылдары төтенше жағдайлардың алдын алу және оның зардабын жою бойынша мемлекеттiк жүйенi жетiлдiрудiң басымдық бағытын iске асыру Жоспары бекiтiлсiн (қосымша).
3. Алматы қаласы Әкiмiне (Храпунов В.В.):
- 2001 жыл және келесi жылдардың бюджетiн қарастырғанда Азаматтық қорғаныс, төтенше жағдайлардың алдын алу және оның зардабын жою шараларын қаржыландыруды ескеру;
- өткерiлген тендерлерден үнемделген бюджет қаржыларының есебiнен осы жылы АҚ және ТЖ бойынша кешiктiрiлмейтiн шараларды қаржыландыру мүмкiншiлiгiн қарастыру тапсырылсын.
4. Аудан әкiмдерiне:
- 1.08.2000 дейiн АҚ және ТЖ саласында қолданылып жүрген шараларды, жұмыстардың жағдайын, жан-жақты талдау;
- АҚ және ТЖ басқару органдарының күштерi мен құралдарының кезеңбе-кезең даму жоспарын әзiрлеп оны бекiту үшiн Алматы қаласы АҚ бастығына ұсыныс ету тапсырылсын.
5. Төтенше жағдайлардың алдын алу және оның зардабын жою, көлiкте қауiпсiздiктi қамтамасыз ету, эпидемияға қарсы комиссияларына:
- айрықша жағдайларда төтенше жағдайлардың алдын алу және оның зардабын жою бойынша қалалық басқару органдарының, күштерi мен құралдарының, байланыс және хабарландыру жүйелерiнiң iс-әрекетiн, төтенше жағдайлардың зардабын жою жұмыстарын жүргiзуде жоғары дәрежедегi даярлығын қамтамасыз ету;
- адам өмiрiн және тiршiлiк ету орталығын қорғау, ТЖ алдын алу бойынша ғылыми-техникалық және мақсатты бағдарламаларды әзiрлеудi ұйымдастыру мен орындалуына бақылау орнату;
- шаруашылық субъектiлерiнен шаруашылық объектiлерiндегi авария, қирау, кенеттен пайда болған және экологиялық апаттар, эпидемия, эпизотий, эпифитотий жүз берген жағдайларда iс-әрекет орнықтылығын күшейтудi талап ету;
- барлық категориядағы басшы қызметкерлер мен халықты табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларда iс-әрекет жасау ережелерi мен тәртiбiне, тұрмыста электрмен қыздыру және газ құралдарын қауiпсiз пайдалануды қамтамасыз етуге үйрету жұмыстарын белсендендiру тапсырылсын.

6. Алматинскому городскому управлению по чрезвычайным ситуациям (Искаков Б.Б.):
- обеспечить повседневное управление городской системы предупреждения и ликвидации чрезвычайной ситуации;
- до 1.09.2000г. разработать и внести на утверждение акима г.Алматы план-график повышения оснащенности аварийно-спасательных служб и формирований гражданской обороны техникой, имуществом, средствами малой механизации;
- до 1.05.2001г. в рамках республиканской программы ПРООН "План подготовленности Казахстана к природным катастрофам", совместно с заинтересованными организациями разработать и внести на рассмотрение акима г.Алматы и Алматинского городского Маслихата "План подготовленности г.Алматы к природным катастрофам";
- до 1.08.2000г. совместно с комитетом по экономике, финансовым управлением г.Алматы разработать и внести на рассмотрение акима г.Алматы Положение о порядке финансового и материально-технического обеспечения мероприятий в области предупреждения и ликвидации ЧС в г.Алматы;
- принять дополнительные меры по улучшению организации работы оперативно-дежурных служб, регулярно проводить аттестацию оперативных дежурных, отработать вопросы взаимодействия с дежурными и аварийными службами ведомств и организаций;
- во взаимодействии с Государственной противопожарной службой г.Алматы (Кребаев С.Д.) обеспечить требуемую боеготовность пожарных частей, в том числе специализированных, укомплектовать их техникой и оборудованием, обученными кадрами, способными выполнять необходимые аварийно-спасательные работы. Активизировать профилактическую работу по предупреждению гибели людей, разработать дополнительные мероприятия по обучению населения мерам пожарной безопасности.
7. Главному Управлению внутренних дел г.Алматы (Касымов К.Н.) - во взаимодействии с заинтересованными организациями создать в структуре ГУВД специализированное подразделение по обнаружению и обезвреживанию взрывных устройств.
8. Комитету по экономике (Васильева Л.А.) совместно с АГУ ЧС (Искаков Б.Б.):
- В срок до 1.09.2000 года разработать механизм стимулирования предприятий и организаций к инвестированию средств в мероприятия, направленные на повышение безопасности производств, создание ими резервов финансовых и материальных ресурсов для ликвидации ЧС.
9. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянную депутатскую комиссию по вопросам экологии и защиты окружающей среды (Булекбаев В.) и рассмотреть ход его выполнения в первом полугодии 2001 года.
Председатель
сессии Алматинского
городского Маслихата
II-го созыва
Секретарь
Алматинского Городского
Маслихата II-го созыва
Утверждено решением V-сессии
Алматинского городского Маслихата
ПЛАН
реализации приоритетных направлений совершенствования
Государственной системы предупреждения и ликвидации

6. Алматы қалалық төтенше жағдайлар жөнiндегi басқармасына (Ысқақов Б.Б.):
- төтенше жағдайлардың алдын алу және оның зардабын жою бойынша қалалық жүйенi күнделiктi басқаруды қамтамасыз ету;
- 1.09.2000 ж. дейiн Азаматтық қорғаныс құрамаларының, авариялық құтқару қызметiн техникалық жабдықтармен, кiшi механизация құралдарымен қамтамасыз етудi күшейту бойынша Жоспар-кестесiн дайындап оны Алматы қаласы Әкiмiне бекiту үшiн ұсыныс ету;
- 1.05.2000 ж. дейiн БҰҰДБ Республикалық "Қазақстанның табиғи апаттарға дайындығы жоспары" бағдарламасы шеңберiнде басқа да қызығушылық бiлдiрушi мекемелермен бiрлiкте "Алматы қаласының табиғи апаттарға дайындығы жоспары" бағдарламасын әзiрлеп, оны Алматы қаласы Әкiмiне қарап шығу үшiн ұсыныс ету;
- 1.08.2000 ж. дейiн Алматы қаласының экономика комитетi, қаржы басқармасымен бiрлiкте ТЖ алдын алу және оның зардабын жою саласындағы шараларды қаржылай және материалдық-техникалық қамтамасыз ету тәртiбi жөнiндегi Қағидасын дайындап оны Алматы қаласы Әкiмiне қарап шығуы үшiн ұсыныс ету;
- оперативтiк-кезекшiлер қызметiнiң жұмыс iстеу жағдайын жақсылау мақсатында қосымша шаралар қабылдау, оперативтiк-кезекшiлердiң бiлiктiлiгiн, бiлiмiн бағалауды тәртiптi түрде жүргiзу, кезекшiлер мен авариялық қызметi мекемелерi және идаралармен өзара iс-әрекет жасау мәселелерiн қайта iстеп шығу;
- Алматы қаласының мемлекеттiк өртке қарсы қызметiмен (Кребаев С.Д.) өзара iс-әрекет жасай отырып, өрт бөлiмдерiнде, соның iшiнде арнаулы бөлiмдерде, талап етiлетiн әскери дайындықты қамтамасыз ету, оларды техникамен, жабдықтармен, қажеттi авариялық-құтқару жұмыстарын орындайтын оқытылған мамандармен толықтыру.
Адам қазасын болдырмау үшiн алдын алу жұмыстарын белсендендiру. Халықты өрттен сақтануға оқытудың қосымша шараларын әзiрлеу тапсырылсын.
7. Алматы қаласы iшкi iстер Басқармасына (Қасымов К.Н.) - қызығушылық танытушы мекемелермен бiрлiкте БIIБ құрылымында арнаулы жарылғыш құралдарды қауiпсiздендiру бойынша бөлiмше құру тапсырылсын.
8. Экономика комитетiне (Васильева Л.А.) АҚ ТЖЖБ-мен бiрлiкте
(Ысқақов Б.Б):
- 1.09.2000 ж. дейiн кәсiпорындар мен мекемелерден өнеркәсiп
орындарында қауiпсiздiктi жоғарылатуға, ТЖ зардабын жоюға бағытталған
шараларды қаражаттандыру үшiн, материалдық қор және қаржы резервiн құруға
жағдай жасау механизiмiн әзiрлеу тапсырылсын.
9. Осы шешiмнiң орындалуын бақылау экология, қоршаған ортаны қорғау
жөнiндегi тұрақты депутаттық комиссиясына (Бөлекбаев В.) жүктелсiн және
шешiмнiң орындалу барысы 2001 жылдың бiрiншi жарты жылдығында қарап
шығарылсын.
II-сайланған Алматы қалалық
Мәслихаты V-сессиясының
төрағасы
II-сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының хатшысы
ІІ сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының 2000 жылдағы
02 маусымдағы V-сессиясымен
бекітілген

чрезвычайных ситуаций в г.Алматы на период 2000-2003г.г.
_________________________________________________________________________
№№   Наименование мероприятий   ! Ожидаемый     !   Срок   !Ответственные
п/п                             ! результат     !исполнения!за исполнение
________________________________!_______________!__________!_____________
1                2                3          4                 5
_________________________________________________________________________
1. Формирование системы экономических и правовых мер
по обеспечению защиты населения, технической и
экологической безопасности
1.Разработать и внести на        Решение Маслихата, До 2003  АГУ ЧС, Алма-
рассмотрение Алматинского      определяющее кри-  г. по    тинский город-
городского Маслихата следующие терии ответствен-  мере за- ской Маслихат,
нормативно-правовые акты:      ности должностных  вершения аппарат акима
- О порядке финансирования     лиц, порядок и     работы   г.Алматы, Ко-
мероприятий в области        принципы организа- над нор- митет по эко-
защиты населения и           ции неотложных     мативно  номике, Финан-
территорий от чрезвычайных   работ в соответ-   правовы- совое управле-
ситуаций природного и        ствии с требова-   ми акта- ние, соответ-
техногенного характера;      ниями Законов РК   ми       ствующие служ-
- О создании резервов          в области защиты            бы ГО и ЧС
финансовых и материальных    территорий и на-            города
ресурсов для ликвидации      селения от ЧС, по-
чрезвычайных ситуаций        становлений Прави-
природного и техногенного    тельства РК по
характера;                   данным вопросам,
- Об организации и проведении  действующих Ин-
спасательных и других        струкций Цен-
неотложных работ в зонах     трального испол-
чрезвычайной ситуации        нительного орга-
природного и техногенного    на в области ГО
характера;                   и ЧС
- О поддержании общественного
порядка в зонах чрезвычайных
ситуаций природного и
техногенного характера;
- О порядке проведения
эвакуационных мероприятий
при угрозе возникновения,
возникновении чрезвычайных
ситуаций природного и
техногенного характера
2. Обеспечение повседневной готовности органов
управления, систем связи и оповещения,
сил и средств ГСЧС к действиям в чрезвычайных
ситуациях, проведение работ по их ликвидации

2000-2003 жж. мерзімге арналған Алматы қаласындағы
төтенше жағдайларды ескерту және жоюдың
Мемлекеттік жүйесін жетілдірудің басым
бағыттарын іске асыру
ЖОСПАРЫ
---------------------------------------------------------------------------
NN!       Шаралардың атауы        !Күтілетін     !Орындалу   !Орындауға
!                               !нәтиже        !мерзімі    !жауаптылар
---------------------------------------------------------------------------
1 !               2               !       3      !     4     !      5
---------------------------------------------------------------------------
1. Халықтық қорғауды, техникалық және экологиялық қауіпсіздікті
қамсыздандыру жөніндегі экономикалық және құқықтық шаралар
жүйесін қалыптастыру
Алматы қалалық Мәслихатының     Алматы қалалық Нормативтік- Алматы
қарауына төмендегі нормативтік- Мәслихатының   құқықтық     қалалық
құқықтық актілер әзірленіп      ТЖ-дан халық   актілер      Мәслихаты,
енгізілсін:                     пен аумақты    жұмысының    Алматы
- Халық пен аумақты табиғи және қорғау         аяқталу      қаласы
техногендік сипаттағы төтенше   саласындағы ҚР шегінде      Әкімінің
жағдайлардан қорғау саласындағы заңдарының   2003 жылға   аппараты,
шараларды қаржыландыру тәртібі  талаптарына,   дейін        ТЖ АҚБ,
туралы;                         осы мәселе                  Экономика
- Табиғи және техногендік       бойынша ҚР                  жөніндегі
сипаттағы төтенше жағдайларды   Үкіметінің                  комитет,
жою үшін қаржылық және          қаулыларының,               Қаржы
материалдық ресурстар резервін  АҚ мен ТЖ                   басқармасы,
құру туралы;                    саласындағы                 Қала АҚ
- Табиғи және техногендік       Орталық                     және ТЖ
сипаттағы төтенше жағдайлар     атқарушы                    тиісті
аймағында құтқару және өзге де  органының                   қызметтері
шұғыл жұмыстарды ұйымдастыру    Нұсқаулықтарына
және өткізу туралы;             сәйкес шұғыл
- Табиғи және техногендік       жұмыстарды
сипаттағы төтенше жағдайлар     ұйымдастыру
аймағында қоғамдық тәртіпті     тәртібі мен
сақтау туралы;                  принциптеріне
- Табиғи және техногендік       жауапты лауазымды
сипаттағы төтенше жағдайлар     тұлғалар өлшемін
туындаған, болу қаупі           анықтайтын шешімі
кезіндегі көшіру шараларын
жүргізу тәртібі туралы;
2. ТЖҚҚ басқару органдарының байланыс және хабарландыру жүйесін,
күш пен құралдарын төтенше жағдайдағы іс-әрекеттерге, оны
жою жұмыстарын жүргізуге күнделікті әзірлігін қамсыздандыру

1. Создать учебно-               Практическая    До 2003г.  Аппарат акима
экспериментальный комплекс    отработка полу-            г.Алматы,
территориальной подсистемы    ченных знаний              АГУ ЧС,
Государственной системы       в области ГО и             службы ГО и ЧС
предупреждения и ликвидации   ЧС в условиях,
чрезвычайных ситуаций         максимально
приближенных к
реальным
2. Дооснастить городской отряд   Готовность ГОЭР 2000г.     Аппарат акима
экстренного реагирования      к действиям в              г.Алматы,
необходимой техникой, спец.   экстремальных              ГПС г.Алматы,
оборудованием (приложение №1) ситуациях в                Финансовое
полном объеме              управление
3. Модернизировать городскую     Готовность ВСС  2000г.     Аппарат акима
водно-спасательную службу.    г.Алматы к                 г.Алматы,
Обеспечить ее современным     действиям в                Водно-
спасательным оборудованием    чрезвычайных               спасательная
(приложение №2, №3)           ситуациях в                служба
полном объеме              г.Алматы,
Финансовое
управление
4. Создать подвижной пункт       Возможность     2001г.     Аппарат Акима
управления ГО и ЧС            управления                 г.Алматы,
Начальника Гражданской        силами и                   АГУ ЧС,
обороны города - Акима        средствами                 "Алматыте-
г.Алматы (приложение №4)      ГО и ЧС в                  леком",
условиях ЧС                службы ГО и
ЧС города
5. Разработать технический       Возможность     До 2003г.  Аппарат акима
проект и создать              ускорения                  г.Алматы,
Диспетчерский центр           реагирования на            АГУ ЧС,
кризисных ситуаций г.Алматы   сигналы о ЧС,              "Алматыте-
в соответствии с Указом       привлечение                леком",
Президента РК от 20 июня      дополнительных             службы ГО
1997г. №3558 (приложение №5)  сил и средств,             и ЧС города
экономия бюджетных
ассигнований.
6. Развить оперативную пейджинг- Возможность     2000-      Аппарат акима
систему оповещения и связи    экстренного     2001г.г.   г.Алматы,
органов управления ГО и ЧС    одномоментного             АГУ ЧС, АО
г.Алматы "МИГ" (приложение №6) оповещения                "Алма-пейдж",
руководящего               службы ГО и
состава ГО и ЧС            ЧС города
города, независимо
от места нахождения
7. Оснастить звуковой            Возможность     2001-      Аппарат акима
сигнализацией население       своевременного  2002г.г.   г.Алматы, АО
микрорайонов "Заря Востока",  оповещения                "Алматытелеком",
"Мамыр", "Курлысши", "Шанрак- населения об               АГУ ЧС

1. Төтенше жағдайларды ескерту     Ақиқатқа аса   2003 жылға   Алматы
мен жоюдың Мемлекеттік          жақын          дейін        қаласы
жүйесінің аумақтық қосалқы      жағдайларды                 Әкімінің
жүйесінің оқу-сынақ кешенін     ТЖ саласында                аппараты,
құру.                           алынған                     ТЖ АҚБ, АҚ
білімдерді                  және ТЖ
практикалық                 қызметтері
пысықтау
2. Қалалық шұғыл іс-әрекет отрядын ҚШІО тосын       2000 ж.    Алматы
қажетті техникамен, арнайы      жағдайдағы                  қаласы
техникамен  жабдықтау (N 1      іс-әрекеттерге              Әкімінің
қосымша).                       толық көлемде               аппараты,
дайын болу                  Алматы ҚӨҚ,
Қаржы
басқармасы.
3. Қалалық судан қорғау қызметін   Алматы ҚСҚ       2000 ж.    Алматы
жетілдіру. Оны қазіргі құтқару  тосын                       қаласы
құралдарымен қамсыздандыру      жағдайдағы                  Әкімінің
(N 2, N 3 қосымша).             іс-әрекеттерге              аппараты,
толық көлемде               Алматы ҚСҚ,
дайын болу                  Қаржы
басқармасы.
4. Қала Азаматтық қорғанысы        ТЖ жағдайында    2001 ж.    Алматы
Бастығының - Алматы қаласы      АҚ және ТЖ                  қаласы
Әкімінің АҚ мен ТЖ басқарудың   күштері мен                 Әкімінің
жылжымалы нүктесін құру (N 4    құралдарын                  аппараты,
қосымша).                       басқару                     ТЖ АҚБ,
мүмкіндігі                  "Алматы-
телеком",
АҚ және ТЖ
қызметтері
5. ҚР Президентінің 1999 ж. N 3558 ТЖ туралы        2003 ж.    Алматы
Жарлығына сәйкес Алматы         дабылдарды       дейін      қаласы
қаласында дағдарысты            қабылдауды                  Әкімінің
жағдайлардың дисперчерлік       жеделдету,                  аппараты,
орталығын құру және техникалық  қосымша күштер              ТЖ АҚБ,
жобасын әзірлеу (N 5 қосымша).  мен құралдарды              "Алматы-
тарту, бюджет               телеком",
қаражаты                    АҚ және ТЖ
үнемдеу                     қызметтері
мүмкіндігі
6. Алматы қаласында басқару        АҚ мен ТЖ басшы   2000-     Алматы
органдарын құлақтандыру мен     құрамын қай жерде 2001 жж.  қаласы
байланыстың "МИГ" жедел         болғанына                   Әкімінің
пейджинг жүйесін дамыту (N 6    қарамастан шұғыл            аппараты,
қосымша).                       бір сәтте                   ТЖ АҚБ,
құлақтандыру               "Алмапейдж",
№                                 мүмкіндігі                  АҚ және ТЖ
қызметтері
7. Қаланың өлшенген шекарасы       ТЖ қауіпі туралы  2001-     Алматы
шегінде ықшам аудандардың       халыққа өз        2002 жж.  қаласы
халқын дыбысты дабылдармен      уақытында                   Әкімінің
жабдықтау "Заря Востока",       хабарлау                    аппараты,
"Мамыр", "Құрлысы", "Шаңырақ-, мүмкіндігі                  ТЖ АҚБ,

1,2", "Думан-1,2", "Таугуль", угрозе ЧС
"Кок-Тобе-1,2" в рамках
измененных границ города
(приложение №7)
8. Оснастить локальными          Возможность     III квартал Руководители
средствами оповещения         своевременного  2000г.      предприятий
объекты, использующие в       оповещения                  и организаций
производстве СДЯВ: ТОО        населения,
"Асем", АО "Пивзавод", АО     проживающего
"Алматы-Ет", СХПП             в потенциально
"Алматыплемзавод"             опасной зоне
9. Завершить ремонт и            Обеспечение     2000-      АО "Водоканал",
восстановление пожарных       пожарной        2001г.г.   ГПС г.Алматы,
гидрантов на территории       безопасности               акимы районов
города и на предприятиях.                                г.Алматы,
Установить указатели об их                               руководители
местонахождении                                          предприятий
и организаций
10.Создать на базе ГУВД          Возможность     2000-      Аппарат акима
г.Алматы специализированное   экстренного     2001г.г.   г.Алматы,
подразделение по обнаружению  реагирования               ГУВД г.Алматы
и обезвреживанию взрывных     и принятия мер
устройств (приложение №8)     по обнаружению
и ликвидации ВУ
11.Внедрить спутниковую          Возможность     2001г.     Аппарат акима
систему связи ГО и ЧС         экстренной                 г.Алматы,
(приложение №9)               организации связи          служба связи и
с Правительством           оповещения
РК на случай               ГО и ЧС,
разрушительного ЗМТ        Компания
спутниковой
связи
12.Оснастить органы управления,  Возможность     2001г.     Аппарат акима
аварийно-спасательные         оперативного               г.Алматы,
формирования, вспомогательные управления                 служба связи и
службы технического           силами и                   оповещения ГО
обеспечения средствами        средствами                 и ЧС, АГУ ЧС,
оперативной связи             ГО и ЧС для                фирмы связи
всестороннего
обеспечения
спасательных и
других неотложных
работ
__________________________________________________________________________
Приложение № 1
к плану реализации приоритетных направлений
совершенствования государственной системы
предупреждения и ликвидации чрезвычайных
ситуаций в г.Алматы на 2000-2003г.г.
СМЕТА
расходов на оснащение городского
отряда экстренного реагирования
__________________________________________________________________________
№№ !    Наименование                   !Ед.    !Количество   ! Общая сумма
п/п! оборудования и имущества          !изм.   !             ! в тыс. тенге
___!___________________________________!_______!_____________!____________

1,2", "Думан-1,2", "Таугүл",                               "Алматы-
"Көк-Төбе-1,2" (N 7 қосымша).                               телеком"
8. КӘУЗ өндірісін пайдаланатын     Аса қауіпті       2000 ж.  Кәсіпорындар
объектілерді: "Әсем" ЖШС, "Сыра аймақта тұратын   ІІІ-     мен ұйымдар
зауыты" АҚ, "Алматы-Ет" АҚ,     халықты дер       тоқсан   басшылары
"Алматыасылтұқымзауыты" ХШӨӨ    кезінде
хабарландырудың жергілікті      құлақтандыру
құралдармен жабдықтау.          мүмкіндігі бар
9. Қала аумағында және             Өрт қауіпсіздігін 2000-    "Водоканал"
кәсіпорындарда өрт              қамтамасыз ету    2001 жж. АҚ, Алматы
гидратанттарын жөндеу мен                                  қ. ҚӨҚ,
қалпына келтіруді аяқтау.                                  аудан
әкімдері,
кәсіпорындар
мен ұйымдар
басшылары
10. Алматы қ. ҚІББ базасында       Шұғыл іс-әрекет   2000-     Алматы
жарылғыш құрылғыларын табу     ету мүмкіндігі    2001 жж.  қаласы
және залалсыздандыру жөніндегі және ЖҚ-ны табу             Әкімінің
арнайы бөлімше құру (N 8       және жою жөніндегі          аппараты,
қосымша).                      шараны қабылдау             ҚІББ
11. АҚ мен ТЖ-ның спутниктік       Күшті жер сілкініс  2001 ж. Алматы
байланысын жүйесін енгізу (N 9 жағдайында ҚР               қаласы
қосымша).                      Үкіметімен                  Әкімінің
байланысты                  аппараты,
шұғыл ұйымдастыру           АҚ ен ТЖ-
мүмкіндігі                  ның
байланысы
және
қабылдан-
дыру
қызметі,
спутниктік
байланыс
компаниясы
12. Басқару органдарын, авариялық   Құтқару және     2001 ж.   Алматы
құтқару бөлімшелерін техникалық өзге шұғыл                 қаласы
қамсыздандырудың қосымша        жұмыстарды                 Әкімінің
қызметтерін жедел байланыс      жан-жақты                  аппараты,
құралдарымен жабдықтау          қамтамасыз                 АҚ мен
ету үшін АҚ                ТЖ-ның
және ТЖ күштері            байланысы
мен құралдарын             және
жедел басқару              қабылдан-
мүмкіндігі                 дыру
қызметі,
ТЖ АҚБ,
байланыс
фирмалары
---------------------------------------------------------------------------
II-сайланған Алматы қалалық
Мәслихаты V-сессиясының
төрағасы
II-сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының хатшысы
2000-2003 жж. мерзімге
арналған Алматы қаласындағы
төтенше жағдайларды ескерту
және жоюдың Мемлекеттік
жүйесін жетілдірудің басым
бағыттарын іске асыру
жоспарына N 1 қосымша
Қалалық шұғыл iс-әрекет отрядын жабдықтау шығындарының
СМЕТАСЫ
--------------------------------------------------------------------------
NN !   Қондырғылар мен заттардың атауы  !Өлшем    !Саны   !Жалпы
!                                    !бiрлiгi  !       !сомасы,
!                                    !         !       !мың теңге
--------------------------------------------------------------------------

1 !             2                     !   3   !     4       !    5
___!___________________________________!_______!_____________!____________
1. Аварийно-спасательный автомобиль
АСА-20 (или его зарубежные аналоги)  Ед.         1         2800,0
2. Комплект гидравлического оборудова-
ния "Холматро", "Лукас"              Компл.      1         1400,0
3. Дискорезные пилы                     Ед.         2         140,0
4. Бензопилы                            -*-         2         70,0
5. Мини сварочные агрегаты 220 В
и 12 В                               -*-         2         70,0
6. Газо-резательные установки           -*-         2         140,0
7. Автокран типа "Като" (15-20т)        -*-         1         2800,0
8. Спасательная веревка                 км          3,0       350,0
9. Спасательное альпинистское
снаряжение                           Компл.     60         350,0
10. Тепловизоры                         Шт.        2          280,0
11. Приборы обнаружения пострадавших
в завалах                           -*-        5          140,0
12. Газоанализаторы                     -*-        3          14,0
13. Дозиметры                           -*-        60         40,0
14. Дозиметр основной                   -*-        2          9,0
15. Костюмы для работы в химически
активной среде                      -*-        20         560,0
16. Комплект для ликвидации
аварий СДЯВ                         Компл.     1          700,0
17. Бульдозер или БАТ (автомобиль
разграждения)                       Ед.        1          2800,0
18. Дизельные электростанции
10 кВт и выше                       -*-        2          5,0
19. Водолазное снаряжение:              -*-        4          560,0
- 1 комплект - легкий
- 2 комплекта - средних
- 1 комплект - тяжелый
20. Аппараты на сжатом воздухе
ВСВ-2 (или их аналоги)              -*-        60         420,0
21. Радиостанции                        -*-        30         170,0
22. Компрессор для зарядки баллонов
и дыхательных аппаратов             Ед.        2          140,0
_________________________________________________________________________
Итого:                                                    13958,0
_________________________________________________________________________
Приложение № 2
к плану реализации приоритетных направлений
совершенствования государственной системы
предупреждения и ликвидации чрезвычайных
ситуаций в г.Алматы на 2000-2003г.г.
СМЕТА
Капвложений на строительство зданий и
сооружений городской водно-спасательной службы АГУ ЧС
__________________________________________________________________________
№№  !                  Виды работ                       ! Сумма, тыс.тенге
п/п !                                                   !
____!___________________________________________________!_________________

1 !                2                   !   3     !   4   !      5
--------------------------------------------------------------------------
1. АСА-20 вариялық-құтқару автомобилi
(немесе оның шетелдiк баламасы).     бiрлiк       1         2800,0
2. "Холматро", "Лукас" гидравликалық
қондырғыларының жиыны                жиыны        1         1400,0
3. Диско кескiш ара                     бiрлiк       2          140,0
4. Бензоара                              -*-         2           70,0
5. 220 В и 12 В шағын дәнекерлеу
агрегаты                              -*-         2           70,0
6. Газ кескiш қондырғысы                 -*-         2          140,0
7. "Като" (15-20т) үлгiсiндегi автокран  -*-         1         2800,0
8. Құтқару арқаны                         км       3,0          350,0
9. Альпинистi құтқару жабдығы            жиыны      60          350,0
10. Тепловизорлар                         дана        2          280,0
11. Үйiндiде қалғандарды табу приборы     -*-         5          140,0
12. Газоанализаторлар                     -*-         3           14,0
13. Дозиметрлер                           -*-        60           40,0
14. Негiзгi дозиметр                      -*-         2            9,0
15. Химиялық қауiптi ортада киетiн
жұмыс костюмi                         -*-        20          560,0
16. ҚӘУЗ авариясын жоюға арналған жиын   жиыны        1          700,0
17. Бульдозер немесе БАТ (ажырату
автомобилi)                          бiрлiк       1         2800,0
18. 10 кВт дизелдi электростанциялар      -*-         2            5,0
19. Сүңгуiр жабдығы:                      -*-         4          560,0
- 1 жиын-жеңiл
- 2 жиын-орта
- 1 жиын-ауыр
20. ВСВ-2  сығылған ауадағы аппараты      -*-        60          420,0
(немесе оның баламасы)
21. Радиостанциялар                       -*-        30          170,0
22. Баллонмен тыныс алу аппаратына қуат
беру компрессоры                     бiрлiк       2          140,0
--------------------------------------------------------------------------
БАРЛЫҒЫ:                                                   13958,0
--------------------------------------------------------------------------
II-сайланған Алматы қалалық
Мәслихаты V-сессиясының
төрағасы
II-сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының хатшысы
2000-2003 жж. мерзiмге арналған Алматы
қаласындағы төтенше жағдайларды ескерту
және жоюдың Мемлекеттiк жүйесiн
жетiлдiрудiң басым бағыттарын iске асыру
жоспарына N 2 Қосымша
ТЖ АҚБ қалалық судан қорғау қызметiнiң ғимараттары мен
үй-жайлары құрылысына кететiн күрделi қаржының
СМЕТАСЫ
--------------------------------------------------------------------------
NN !          Жұмыс түрлерi             !        Сомасы, мың теңге
!                                    !
--------------------------------------------------------------------------

1  !                    2                              !        3
____!___________________________________________________!_________________
1.   Разработка проектно-сметной документации на
строительство зданий с пирсом, вышкой наблюдения
и др. сооружениями:
- на оз. Сайран                                          300,0
- на оз. Аэропорт                                        200,0
- на р. М. Алматинка (Пархач)                            100,0
- на канале БАК                                          100,0
Итого:                                                   700,0
2. Строительство спасательных станций:
- на оз. Сайран                                          3000,0
- на оз. Аэропорт                                        2000,0
- на р. М.Алматинка                                      1000,0
- на канале БАК                                          1000,0
Итого:                                                   7000,0
Всего:                                                   7700,0
___________________________________________________________________________
Приложение № 3
к плану реализации приоритетных направлений
совершенствования государственной системы
предупреждения и ликвидации чрезвычайных
ситуаций в г.Алматы на 2000-2003г.г.
СВОДНЫЙ РАСЧЕТ
требуемых финансовых средств на модернизацию
городской водно-спасательной службы
_________________________________________________________________________
№№  ! Наименование оборудования,       !Кол-во !Цена за ед. !Общая сумма
п/п !     имущества                    !в шт.  !в тыс. тенге!в тыс. тенге
____!__________________________________!_______!____________!____________
1 !              2                   !   3   !      4     !     5
____!__________________________________!_______!____________!____________
1.  Плавсредства
1.   Катера                             2        110,0       220,0
2.   Лодки металлические                8        25,0        200,0
3.   Подвесные лодочные моторы          12       35,0        420,0
2.  Автотранспорт
1.   Грузовые или санитарные автомашины 2        446,0       892,0
2.   Легковая автомашина                1        650,0       650,0
3.   Аккумуляторы                       3        4,0         12,0
3.  Водолазное снаряжение
1.   Подводные аппараты на сжатом
воздухе                            20       8,0         160,0
2.   Гидрокостюмы                       20       16,0        320,0

1 !                2                   !              3
--------------------------------------------------------------------------
1. Бақылау мұнарасы бар ғимараттар мен
өзге де тұрақжайлар құрылысының
жобалық сметалық құжаттамасын
әзiрлеу:
- Сайран өзенiнде                              300,0
- Аэропорт өзенiнде                            200,0
- К. Алматы өзенiнде (Пархач)                  100,0
- БАК каналында                                100,0
Жиыны:                                         700,0
2. Құтқару станцияларын салу
- Сайран өзенiнде                             3000,0
- Аэропорт өзенiнде                           2000,0
- К. Алматы өзенiнде (Пархач)                 1000,0
- БАК каналында                               1000,0
Жиыны:                                        7000,0
--------------------------------------------------------------------------
Барлығы:                                      7700,0
--------------------------------------------------------------------------
II-сайланған Алматы қалалық
Мәслихаты V-сессиясының
төрағасы
II-сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының хатшысы
2000-2003 жж. мерзiмге арналған Алматы
қаласындағы төтенше жағдайларды ескерту
және жоюдың Мемлекеттiк жүйесiн
жетiлдiрудiң басым бағыттарын iске асыру
жоспарына N 3 қосымша
Қалалық судан қызметiн жаңарту үшiн қажет ақша қаражатының
ҚҰРАМА ЕСЕБI
--------------------------------------------------------------------------
NN !    Қондырғының, мүлiктiң атауы   !Саны,    !Бiрлiк бағасы,!Жалпы
!                                  !данамен  !мың теңгемен  !сомасы,
!                                  !         !              !мың
!                                  !         !              !теңгемен
--------------------------------------------------------------------------
1 !                2                 !    3    !       4      !    5
--------------------------------------------------------------------------
1. Жүзу құралдары
1. Катерлер                               2          110,0        220,0
2. Металл қайық                           8           25,0        200,0
3. Аспалы қайық моторы                   12           35,0        420,0
2. Автокөлiк
1. Жүк немесе санитарлық автомашиналар    2          446,0        892,0
2. Жеңiл автомашиналар                    1          650,0        650,0
3. Аккумуляторлар                         3            4,0         12,0
3. Сүңгуiр жарақтары
1. Сығылған ауамен жүретiн су асты
аппараты                              20            8,0        160,0
2. Гидрокостюмдер                        20           16,0        320,0

3.   Легководолазные костюмы            10       8,0         80,0
4.   Комплект №1 (ласты, маски,
дыхательные трубки)                20       4,0         80,0
5.   Маски ШВ-2-4                       20       4,0         80,0
6.   Ножи водолазные                    5        1,0         5,0
7.   Подводные фонари                   8        5,0         40,0
8.   Часы подводные                     8        7,0         56,0
9.   Указатели глубины                  8        8,0         64,0
10.  Контрольные манометры              8        8,0         64,0
11.  Канаты разные II, III, IV группы
4.  Средства связи, наблюдения и
гидрометеоприборы
1.   Радиотрансляционные узлы           4        150,0       600,0
2.   Динамики                           8        10,0        80,0
3.   Магнитофоны                        8        6,0         48,0
4.   Радиостанции                       2        120,0       240,0
5.   Электромегафоны                    2        5,0         10,0
6.   Сирены ручные или электрические    3        4,0         12,0
7.   Бинокли                            4        20,0        80,0
8.   Флаги разные                       25       0,5         8,0
9.   Прожекторы                         4        6,0         24,0
10.  Судовые колокола                   4        10,0        40,0
11.  Фонари различные                   8        4,0         32,0
12.  Барометры                          5        5,0         25,0
13.  Рейки водомерные, переносные
для рек и озер                     8        20,0        160,0
14.  Ледомерные рейки                   8        5,0         40,0
15.  Термометры для воды в оправе       8        0,5         4,0
5.  Спасательный инвентарь
1.   Круги спасательные                 20       2,0         40,0
2.   Нагрудники спасательные            15       3,0         45,0
3.   Концы Александрова                 35       4,0         40,0
4.   Тралы с кошками                    5        4,0         20,0
5.   Зимний спасательный инвентарь
(кошки, багры, крюки и др.)        5        4,0         20,0
6.   Лыжи с палками                     8        2,0         16,0
7.   Трапы                              6        3,0         18,0
8.   Барокамера                         2        500,0       1000,0
6.  Водолазная одежда
1.   Свитера шерстяные                  20       0,9         18,0

3. Жеңiл сүңгуiр костюм                  10            8,0         80,0
4. N 1 жиыны (жарғақаяқ, маска, тыныс
алу түтiкшесi)                        20            4,0         80,0
5. ШВ-2-4 Маскасы                        20            4,0         80,0
6. Сүңгуiр пышағы                         5            1,0          5,0
7. Су асты шамы                           8            5,0         40,0
8. Су асты сағаты                         8            7,0         56,0
9. Тереңдiктi көрсеткiштер                8            8,0         64,0
10. Бақылау манометрi                      8            8,0         64,0
11. II, III, IV топтағы әртүрлi арқандар
4. Байланыс, бақылау құралдары гидрометео приборлар
1. Радиохабарлар тораптары                4          150,0        600,0
2. Динамикалар                            8           10,0         80,0
3. Магнитофондар                          8            6,0         48,0
4. Радиостанциялар                        2          120,0        240,0
5. Электромегафондар                      2            5,0         10,0
6. Қол немесе электр сиреналары           3            4,0         12,0
7. Дүрбiлер                               4           20,0         80,0
8. Әртүрлi жалаулар                      25            0,5          8,0
9. Прожекторлар                           4            6,0         24,0
10. Кеме қоңыраулары                       4           10,0         40,0
11. Әртүрлi шамдар                         8            4,0         32,0
12. Барометрлер                            5            5,0         25,0
13. Өзендер мен көлдердегi су өлшегiш
тасымал тақтайша                       8           20,0        160,0
14. Мұз өлшегiш тақтайша                   8            5,0         40,0
15. Оправадағы суға арналған термометрлер  8            0,5          4,0
5. Құтқару жабдығы
1. Құтқару шеңберi                       20            2,0         40,0
2. Құтқару кеудешелерi                   15            3,0         45,0
3. Александрдың ұшы                      35            4,0         40,0
4. Имек темiрлi траль                     5            4,0         20,0
5. Қысқы құтқару жабдығы (имек темiр,
iлмек бақан, iлмек және т.б.)          5            4,0         20,0
6. Таяқты шаңғы                           8            2,0         16,0
7. Траптар                                6            3,0         18,0
8. Барокамера                             2          500,0       1000,0
6. Суда жүзу киiмдерi
1. Жүн свитер                            20            0,9         18,0

2.   Рейтузы шерстяные                  20       0,5         10,0
3.   Фески шерстяные                    20       0,5         10,0
4.   Комбинезоны                        20       0,5         10,0
5.   Чулки шерстяные                    20       0,1         2,0
6.   Носки шубные                       20       0,2         4,0
7.   Перчатки (варежки)                 20       0,1         2,0
8.   Тапочки резиновые                  20       0,3         6,0
9.   Полушубки                          10       5,0         50,0
10.  Валенки                            10       0,5         5,0
7.  Штормовая одежда
1.   Плащи прорезиновые                 10       2,0         20,0
2.   Куртки брезентовые                 10       3,0         30,0
3.   Брюки брезентовые                  10       3,0         30,0
4.   Зюйдвески брезентовые              10       2,0         20,0
5.   Сапоги резиновые                   10       1,0         10,0
6.   Принадлежности для пострадавших:
- одеяло                           12       3,0         36,0
- простыни                         12       0,5         6,0
- полотенца махровые               12       0,3         4,0
- халаты х/б                       12       0,5         6,0
- подушки                          12       0,7         8,0
8.  Санитарное имущество
1.   Кушетки медицинские                8        10,0        80,0
2.   Шкафы медицинские одностворчастые  6        10,0        60,0
3.   Термосы                            10       0,9         9,0
4.   Белье мужское                      20       0,5         10,0
5.   Белье женское                      20       0,5         10,0
9.  Медицинское оборудование и инструментарий
1.   Ящик с медикаментами для дежурного
врача (медсестры)                  8        0,5         1,0
2.   Аппараты для искусственного
дыхания                            8        5,0         40,0
3.   Ингаляторы                         6        1,0         6,0
4.   Качающиеся носилки                 12       2,0         24,0
5.   Санитарные сумки с медикаментами   15       1,0         15,0
6.   Носилки санитарные                 8        3,0         24,0
7.   Лампы "Солюкс"                     8        1,0         8,0
8.   Медицинский инструментарий
(шприцы, пинцеты, иглы)            50       0,5         25,0
10. Противопожарный инвентарь
1.   Мотопомпы пожарные                 6        8,0         48,0

2. Жүн тар шалбары                       20            0,5         10,0
3. Жүн тақия                             20            0,5         10,0
4. Комбинезондар                         20            0,5         10,0
5. Жүн шұлық                             20            0,1          2,0
6. Тондық ұйық                           20            0,2          4,0
7. Қолғаптар                             20            0,1          2,0
8. Резиналы шәркей                       20            0,3          6,0
9. Шолақ тон                             10            5,0         50,0
10. Пималар                               10            0,5          5,0
7. Дауылдық киiмдер
1. Резиналанған плащ                     10            2,0         20,0
2. Брезенттi күрте                       10            3,0         30,0
3. Брезенттi шалбар                      10            3,0         30,0
4. Брезенттi қалпақ                      10            2,0         20,0
5. Резиналы етiк                         10            1,0         10,0
6. Зардап шегушiге арналған жабдық:
- жабылма                             12            3,0         36,0
- жайма                               12            0,5          6,0
- түктi орамал                        12            0,3          4,0
- м/м халат                           12            0,5          6,0
- жастық                              12            0,7          8,0
8. Санитарлық жабдық
1. Медициналық төсектер                   8           10,0         80,0
2. Медициналық бiртартпалы шкафтар        6           10,0         60,0
3. Термостар                             10            0,9          9,0
4. Ерлер киiмi                           20            0,5         10,0
5. Әйелдер киiмi                         20            0,5         10,0
9. Медициналық аспаптар мен құралдар
1. Кезекшi дәрiгерге (медбике) арналған
дәрi-дәрмек жәшiгi                     8            0,5          1,0
2. Жасанды демалдыру аппараты             8            5,0         40,0
3. Ингаляторлар                           6            1,0          6,0
4. Тербелмелi зембiл                     12            2,0         24,0
5. Дәрi-дәрмек салатын санитарлық сөмке  15            1,0         15,0
6. Санитарлық зембiл                      8            3,0         24,0
7. "Солюкс" шамы                          8            1,0          8,0
8. Медициналық аспаптары (шприц, пинцет,
ине)                                  50            0,5         25,0
10. Өрттен қорғау жабдығы
1. Өрт мотопомпалары                      6            8,0         48,0

2.   Рукава пожарные нормальные         400м     1,0         40,0
3.   Огнетушители                       16       3,0         48,0
4.   Противопожарный инструмент
(ведра, багры, лопаты, кирки, ломы) 12       0,5         6,0
11. Хозяйственный инвентарь и инструмент
1.   Часы настольные                    4        0,5         2,0
2.   Столы рабочие                      4        5,0         20,0
3.   Столы канцелярские                 4        5,0         20,0
4.   Стулья жесткие                     20       1,0         20,0
5.   Диваны мягкие                      2        25,0        50,0
6.   Шкафы канцелярские                 4        5,0         20,0
7.   Письменные приборы                 6        5,0         20,0
8.   Набор плотницкого и столярного
инструмента                        4        1,0         4,0
9.   Слесарно-монтажный инструмент      4        5,0         20,0
10.  Электроприбор (э/паяльник, дрели,
амперметры, вольтметры и т.д.)     4        5,0         20,0
11.  Лебедки электрические или
механические                       4        5,0         20,0
Всего:                                                  7006,6
_________________________________________________________________________
Приложение № 4
к плану реализации приоритетных направлений
совершенствования государственной системы
предупреждения и ликвидации чрезвычайных
ситуаций в г.Алматы на 2000-2003г.г.
СМЕТА РАСХОДОВ
на создание подвижного пункта управление ГО и
ЧС начальника Гражданской обороны
города - акима города Алматы
_________________________________________________________________________
№№ !  Наименование          !Ед.  !Кол-во!Цена за единицу !Общая сумма
п/п!  оборудования          !изм. !      !тыс.тенге       !тыс.тенге
___!________________________!_____!______!________________!______________
1 !             2          !  3  !  4   !      5         !       6
___!________________________!_____!______!________________!______________
1. Автомобиль "КАМАЗ"        К-т    1     2860000           2860,0
2. Кунг                      К-т    1     570000            570,0
3. Бензоагрегаты             К-т    1     100000            100,0
4. Мебель                    К-т    1     100000            100,0

2. Дағдылы өрт қолғаптары               400 м          1,0         40,0
3. Өрт сөндiргiштер                      16            3,0         48,0
4. Өрттен қорғау жабдықтары (шелек,
iлмек бақан, күрек, шотбалға, сүймен) 12            0,5          6,0
11. Шаруашылық жабдығы мен аспабы
1. Үстел сағаты                           4            0,5          2,0
2. Жұмыс үстелi                           4            5,0         20,0
3. Кеңсе үстелi                           4            5,0         20,0
4. Қатты орындық                         20            1,0         20,0
5. Жұмсақ диван                           2           25,0         50,0
6. Кеңсе шкафы                            4            5,0         20,0
7. Жазу приборлары                        6            5,0         20,0
8. Ұстаханалық аспаптар жиыны             4            1,0          4,0
9. Слесарлық-монтаждық аспап              4            5,0         20,0
10. Электроприборлар,
(электродәнекерлегiш, бұрғы,
амперметр, вольтметр)                  4            5,0         20,0
11. Электрлiк немесе механикалық шығыр     4            5,0         20,0
--------------------------------------------------------------------------
Жиыны:                                                        7006,6
--------------------------------------------------------------------------
II-сайланған Алматы қалалық
Мәслихаты V-сессиясының
төрағасы
II-сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының хатшысы
2000-2003 жж. мерзiмге арналған Алматы
қаласындағы төтенше жағдайларды ескерту
және жоюдың Мемлекеттiк жүйесiн
жетiлдiрудiң басым бағыттарын iске асыру
жоспарына N 4 қосымша
Қала Азаматтық қорғанысының бастығы - Алматы қаласы
Әкiмiнiң АҚ мен ТЖ басқаратын жылжымалы нүктесiн
құруға кететiн
ШЫҒЫНДАР СМЕТАСЫ
--------------------------------------------------------------------------
NN !     Қондырғылар атауы     ! Өлшем   ! Саны  !  Бiрлiк    !  Жалпы
!                           ! бiрлiгi !       !  бағасы,   !  бағасы,
!                           !         !       ! мың теңге  !мың теңге
--------------------------------------------------------------------------
1 !            2              !    3    !   4   !     5      !     6
--------------------------------------------------------------------------
1. "КАМАЗ" автомобилi            жиын       1       2860000     2860,0
2. Кунг                          жиын       1        570000      570,0
3. Бензоагрегаттар               жиын       1        100000      100,0
4. Жиhаз                         жиын       1        100000      100,0

5. Отопители                 К-т    1     43000             43,0
6. Кондиционер               К-т    1     58000             58,0
7. Осветители                К-т    3     8000              24,0
Итого:                                                   3755,0
_________________________________________________________________________
Приложение № 5
к плану реализации приоритетных направлений
совершенствования государственной системы
предупреждения и ликвидации чрезвычайных
ситуаций в г.Алматы на 2000-2003г.г.
СМЕТА РАСХОДОВ
на создание "Диспетчерского Центра Кризисных
Ситуаций" и его ежегодное содержание
__________________________________________________________________________
№№  !    Наименование       !Ед.  !Кол-во! Цена за единицу !  Общая сумма
п/п !    оборудования       !Изм. !      ! тыс.тенге       !  тыс.тенге
____!_______________________!_____!______!_________________!______________
1  !        2              !  3  !   4  !       5         !       6
____!_______________________!_____!______!_________________!______________
1.   МиниАТС                 К-т     1     11440000           11440,
2.   Телефонные терминалы
I тип                   Шт.     5     45800              229,0
IIтип                   Шт.     20    5005               100,1
3.   Компьютерное
оборудование            К-т     5     290000             1450,0
4.   Средства радиосвязи
I тип                   К-т     5     70000              350,0
II тип                  К-т     25    30000              750,0
5.   Содержание службы
ежегодно (20 чел.)                    5000000            5000,0
6.   Содержание отряда
спасения ежегодно
(20 чел.)                             5000000            5000,0
7.   Оснащение отряда
(микроавтобус,
спасательный            К-т     2     1430000            2860,0
инструмент)             К-т     5     3000000            15000,0
8.   Программное обеспечение
Центра                                2000000            2000,0
Итого:                                                   44179,1
_________________________________________________________________________
Приложение № 6
к плану реализации приоритетных направлений
совершенствования государственной системы
предупреждения и ликвидации чрезвычайных
ситуаций в г.Алматы на 2000-2003г.г.
ПЕРЕЧЕНЬ
абонентов, подлежащих включению в пейджинговую
систему оповещения "МИГ"
_________________________________________________________________________
№№ !      Категории абонентов           !Кол-во!    Нормативно-
п/п!                                    !пейдж.!   правовая база
!                                    !(шт.) !
___!____________________________________!______!_________________________

5. Жылытқыштар                   жиын       1         43000       43,0
6. Кондиционер                   жиын       1         58000       58,0
7. Жарық түсiрушi                жиын       3          8000       24,0
--------------------------------------------------------------------------
Жиыны:                                                       3755,0
--------------------------------------------------------------------------
II-сайланған Алматы қалалық
Мәслихаты V-сессиясының
төрағасы
II-сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының хатшысы
2000-2003 жж. мерзiмге арналған Алматы
қаласындағы төтенше жағдайларды ескерту
және жоюдың Мемлекеттiк жүйесiн
жетiлдiрудiң басым бағыттарын iске
асыру жоспарына N 5 қосымша
"Дағдарысты Жағдайлар Диспетчерлiк Орталығын"
құруға және оны жыл сайынғы ұстауға кететiн
ШЫҒЫНДАР СМЕТАСЫ
--------------------------------------------------------------------------
NN !   Қондырғылар атауы   !Өлшем    !Саны  ! Бiрлiк бағасы,  !Жалпы
!                       !бiрлiгi  !      ! мың теңге       !бағасы,
!                       !         !      !                 !мың теңге
--------------------------------------------------------------------------
1 !           2           !    3    !   4  !         5       !     6
--------------------------------------------------------------------------
1. Шағын АТС                 жиын       1        11440000        11440,
2. Телефондық терминалдар
I түрi                    дана       5           45800        229,0
II түрi                   дана      20            5005        100,1
3. Компьютерлiк қондырғы     жиын       5          290000       1450,0
4. Радиобайланыс құралдары
I түрi                    жиын       5           70000        350,0
II түрi                   жиын      25           30000        750,0
5. Жыл сайын қызметтердi
ұстау (20 адам)                                5000000       5000,0
6. Жыл сайын құтқару отрядын
ұстау (20 адам)                                5000000       5000,0
7. Отрядты жабдықтау (шағын  жиын        2        1430000       2860,0
автобус, құтқару аспабы)  жиын        5        3000000      15000,0
8. Орталықты бағдарламалық
қамсыздандыру                                  2000000       2000,0
--------------------------------------------------------------------------
Жиыны:                                                      44179,1
--------------------------------------------------------------------------
II-сайланған Алматы қалалық
Мәслихаты V-сессиясының
төрағасы
II-сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының хатшысы
2000-2003 жж. мерзiмге арналған Алматы
қаласындағы төтенше жағдайларды ескерту
және жоюдың Мемлекеттiк жүйесiн
жетiлдiрудiң басым бағыттарын iске асыру
жоспарына N 6 қосымша
"МИГ" жарық беру пейджинг жүйесiне қосылуға тиiс абоненттер
ТIЗБЕСI
--------------------------------------------------------------------------
NN !                              !Пейдж саны! Нормативтiк-құқықтық база
п/п!     Абоненттер санаты        !(дана)    !
--------------------------------------------------------------------------

1 !              2                     !    3 !          4
___!____________________________________!______!_________________________
Органы управления ГО и ЧС
1. Аким г.Алматы и акимы районов          7     Постановление Правительства
г.Алматы - Начальники Гражданской            РК от 26 августа 1997г.
обороны                                      № 1286 "О мерах по снижению
ущерба от разрушительных
землетрясений в
сейсмоопасных регионах
Республики".
2. Заместители акима г.Алматы и акимов    10              -*-
районов - Председатели комиссий по
предупреждению и ликвидации ЧС,
безопасности дорожного движения,
эвакокомиссии, ЧПК
3. Руководители аппаратов, помощники      94              -*-
акимов, руководители отделов аппарата
акимов
4. Руководители районных служб. Члены
комиссий по ЧС, БДД, эвакокомиссии     240             -*-
5. Руководители предприятий и             900             -*-
организаций - Начальники Гражданской
обороны объектов
6. Заместители руководителей предприятий  900             -*-
- Начальники штабов ГО и ЧС
Службы ГО и ЧС
1. Начальники служб                       15    Решение акима г.Алматы от
15.12.99г. №1197 "О
службах Гражданской
обороны и чрезвычайных
ситуациях г.Алматы"
2. Заместители начальников служб                            -*-
3. Начальники штабов                      15                -*-
4. Начальники структурных
подразделений                          60                -*-
5. Начальники штабов структурных
подразделений                          60                -*-
Аварийно-спасательные формирования
1. Горно-спасательные                     23    Законы РК "О Гражданской
обороне", "О ЧС
природного и техногенного
характера", "Об
аварийно-спасательных
службах и статусе
спасателей"
2. Железнодорожные                        20                 -*-
3. Авиационно-поисковые спасательные      84                 -*-
4. Водно-спасательные                     30                 -*-
5. "Казселезащита"                                           -*-
6. Разведывательные СИЛК                  290                -*-
7. Инженерные                             978                -*-
8. Противорадиационные                    300                -*-
9. Противохимические                      300                -*-
10. ГОЭР                                  63                 -*-
11. Районные ОЭР                          345                -*-
_________________________________________________________________________
Приложение № 7
к плану реализации приоритетных направлений
совершенствования государственной системы
предупреждения и ликвидации чрезвычайных

1 !              2               !    3     !             4
--------------------------------------------------------------------------
АҚ және ТЖ басқару органдары
1. Алматы қаласының Әкiмi мен         7      ҚР Үкiметiнiң 1997 ж.
аудандарының әкiмдерi -                   26 тамыздағы N 1286
Азаматтық қорғаныс бастықтары             "Республиканың
сейсмоқауiптi аймақтарында
қиратқыш жер сiлкiнiсiнiң
зардабын төмендету
жөнiндегi шаралар туралы".
2. Алматы қаласының Әкiмi мен        10                -*-
аудан әкiмдерiнiң орынбасарлары
- ТЖ ескерту және жою, жол
қозғалысының қауiпсiздiгi
жөнiндегi комиссиялар төрағалары,
көшiру комиссиялары ЧПК.
3. Аппарат басшылары, әкiмдер        94                 -*-
көмекшiлерi, әкiмдер аппараты
бөлiмдерiнiң басшылары.
4. Аудандық қызметтер басшылары.    240                 -*-
ТЖ, ЖҚҚ жөнiндегi комиссияның,
көшiру комиссиясының мүшелерi.
5. Кәсіпорын мен ұйым басшылары -   900                 -*-
Азаматтық қорғаныс объектiлерiнiң
бастықтары.
6. Кәсiпорын басшыларының           900                 -*-
орынбасарлары - АҚ және ТЖ
штабтарының бастықтары
АҚ және ТЖ қызметтерi
1. Қызметтер бастықтары              15      Алматы қаласы Әкiмiнiң
15.12.99 ж.  1197 "Алматы
қаласының Азаматтық
қорғаныс және төтенше
жағдайлар қызметтерi
туралы"
2. Қызметтер бастықтарының                              -*-
орынбасарлары
3. Штаб бастықтары                   15                 -*-
4. Құрылымдық бөлiмшелер
бастықтары                        60                 -*-
5. Құрылымдық бөлiмшелер
штабтарының бастықтары            60                 -*-
Авариялық-құтқару құрамалары
1. Тау-кендi құтқару                 23      "Азаматтық қорғаныс туралы",
"Табиғи және техногендiк
сипаттағы ТЖ туралы",
"авариялық құтқару
қызметтерi және
құтқарушылар мәртебесi
туралы" ҚР заңдары
2. Темiржол                          20                 -*-
3. Авиациялық iздестiру құтқару      84                 -*-
4. Судан құтқару                     30                 -*-
5. "Қазселқорғау"                                       -*-
6. СИЛК барлау                      290                 -*-
7. Инженерлiк                       978                 -*-
8. Радиациядан қорғау               300                 -*-
9. Химиялық әсерден қорғау          300                 -*-
10. ҚЖIО                              63                 -*-
11. Аудандық ЖIО                     345                 -*-
--------------------------------------------------------------------------
II-сайланған Алматы қалалық
Мәслихаты V-сессиясының
төрағасы
II-сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының хатшысы

ситуаций в г.Алматы на 2000-2003г.г.
СМЕТА РАСХОДОВ
на развитие городской системы
централизованного оповещения
_________________________________________________________________________
№№ !  Наименование         !Ед. изм.!Кол-во !Цена за единицу !Общая цена
п/п!  оборудования         !        !       !тыс.тенге       !тыс.тенге
___!_______________________!________!_______!________________!___________
1 !        2              !    3   !   4   !        5       !      6
___!_______________________!________!_______!________________!___________
1. Пейджинговое оборудование  Шт.     1000      15,0           15000,0
2. Электросирены              Шт.     100       57,0           5700,0
- доставка ж/д транспорт.                    500,0          500,0
- запчасти и материалы к                     1220,0         1220,0
сирене (блок запуска,
кабель, рубильник, каркас)
- монтажные работы                 100       20,0           2000,0
Итого:                                                      24420,0
_______________________________________________________________________
Приложение № 8
к плану реализации приоритетных направлений
совершенствования государственной системы
предупреждения и ликвидации чрезвычайных
ситуаций в г.Алматы на 2000-2003г.г.
СМЕТА ОСНАЩЕНИЯ
спец.подразделений ГУВД по обнаружению и
обезвреживанию взрывных устройств
__________________________________________________________________________
№№ !  Наименование!         Краткая            !Кол-во!Стоимость! Общая
п/п!  изделия     !     характеристика         !      !тыс.тенге!стоимость
!              !                            !      !         !тыс.тенге
___!______________!____________________________!______!_________!_________
1 !       2      !           3                !  4   !    5    !     6
___!______________!____________________________!______!_________!_________
1. ГРОТ-3В         Костюм обеспечивает защиту       2   1137,973   2275,9
Костюм сапера   человека от поражающих
факторов взрывных устройств,
эквивалентных противопехотным
минам ПМИ
2. Персей-2М       Предотвращение террористических  2   1942,393   3884,79
Блокиратор      актов с использованием взрывных
радиовзрывных   устроиств с радиоуправляемыми
изделий  с      взрывателями промышленного
и самодельного изготовления.
Комплект прибора размещается
в кейсе с автономным питанием.

2000-2003 жж. мерзiмге арналған Алматы
қаласындағы төтенше жағдайларды ескерту
және жоюдың Мемлекеттiк жүйесiн
жетiлдiрудiң басым бағыттарын iске асыру
жоспарына N 7 қосымша
Орталықтандырылған қалалық жарық беру жүйесiн
дамытуға кететiн
ШЫҒЫНДАР СМЕТАСЫ
--------------------------------------------------------------------------
NN ! Қондырғылар атауы   ! Өлшем  ! Саны ! Бiрлiк бағасы, ! Жалпы
!                     !бiрлiгi !      ! мың теңге      ! бағасы, мың
!                     !        !      !                ! теңге
--------------------------------------------------------------------------
1 !          2          !    3   !  4   !       5        !      6
--------------------------------------------------------------------------
1. Пейджингiлiк қондырғы  дана     1000        15,0          15000,0
--------------------------------------------------------------------------
2. Электросиреналар       дана      100        57,0           5700,0
- т/ж көлiгiмен жеткiзу                      500,0            500,0
- сиренаның артық                           1220,0           1220,0
бөлшегi мен
материалдары (қосу
блогы, кабель,
рубильник, каркас)
- монтаждық жұмыстар               100        20,0           2000,0
--------------------------------------------------------------------------
Жиыны:                                                    24420,0
--------------------------------------------------------------------------
II-сайланған Алматы қалалық
Мәслихаты V-сессиясының
төрағасы
II-сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының хатшысы
2000-2003 жж. мерзiмге арналған Алматы
қаласындағы төтенше жағдайларды ескерту
және жоюдың Мемлекеттiк жүйесiн
жетiлдiрудiң басым бағыттарын iске асыру
жоспарына  8 қосымша
Жарылғыш қондырғыларын табу және залалсыздандыру бойынша
ҚПБ арнайы бөлiмшелерiн
ЖАБДЫҚТАУ  СМЕТАСЫ
--------------------------------------------------------------------------
NN ! Бұйымның   ! Қысқаша сипаттамасы ! Саны   ! Бағасы, мың  !Жалпы
! атауы      !                     !        ! теңге        !бағасы,
!            !                     !        !              !мың теңге
--------------------------------------------------------------------------
1 !     2      !          3          !    4   !       5      !     6
--------------------------------------------------------------------------
1. ГРОТ-3В       Костюм адамды            2       1137,973      2275,9
Сапер костюмi  жарылғыш
қондырғыларының,
соған балама жаяу
әскерлерге қарсы ПМИ
миналарының зақымдағыш
факторларынан қорғайды.
2. Персей-2М     Өндiрiстiк және                  1942,393      3884,79
Радиожарылғыш  қолдан iстелiнген
бұйымдарының   радиомен басқарылатын
блокираторы    жарылғышы бар жарылғыш
құралдар пайдаланылатын
террористiк актiлердi
болдырмау.
Прибор жиыны дербес
қуаттандырылатын кейсте
орналасады.

3. Плутон-1        Быстрая изоляция, хранение и     2   502,746    1005,5
Контейнер для   перевозка транспортными
взрывоопасных   средствами (в том числе
предметов       авиационными) взрывоопасных
предметов, взрывных устр-в,
средств взрывания и
неразорвавшихся боеприпасов
при полной защите окружающего
пространства от осколков,
ударной волны и продуктов
взрыва.
Контейнер после взрыва остается
герметичным. Контейнер может
использоваться для проведения
экспертизы и безопасного
уничтожения боеприпасов.
4. Лопатка         Выполнение работ в грунте        4   25,898     103,6
складная        и снегу по поиску и
саперная        обезвреживанию мин и
немагнитная     других взрывоопасных
предметов с магнитными
взрывателями. В черенке
лопатки размещен щуп.
5. Кошка           Траление (приведение к           4   6,531      11,4
срабатыванию) мин с натяжными
(разбрасываемыми) датчиками
цели и ручных гранат с растяжками
в помещениях и на открытой
местности.
6. Линия           Разрушение взрывоопасных         2   66,027     132,0
разрушитель     предметов без инициирования
взрывоопасных   детонации их заряда
предметов       взрывчатого вещества с
расстояния 0-50 см. Обеспечивает
разрушение как без оболочных
зарядов ВВ (ТНТ, пластичные и
эластичные ВВ), так и зарядов в
пластмассовых, деревянных и
тонкостенных металлических корпусах.
7. Стерхмастер-    Специальный индикатор для        2   185,843    371,6
7231            поиска взрывных устройств,
огнестрельного оружия, гильз,
пуль в условиях городской
застройки при наличии большого
количества металлоконструкций и
бытового металлолома.
Обеспечивается поиск объектов
только заданного типа с
пропуском всех остальных.
Визуальный условный образ
выводится на ЖКИ-дисплей.
8. Робототизиро-   Поиск и обезвреживание           1   2732,160   2732,2
ванная система  взрывоопасных предметов
разведки и      в условиях городской
разминирования  и промышленной и промышленной
застройки. Представляет собой
самодвижущуюся дистанционно
управляемую систему с
комплексом оборудования для
решения задач.
9. ПОИСК-2М        В комплекте 5 досмотровых        2   48,382     96,8
Комплект        зеркал различного диаметра
досмотровых     с осветителем.
зеркал
10. ФД             Противоударный                   2   45,536     91,0
Досмотровой    влагонепроницаемый
фонарь-        фонарь-прожектор с
прожектор      аккумулятором и
зарядным устройством.
Рабочее расстояние до 350 м.
11. РХГ-03         Оперативно-розыскная             1   341,520    341,52
Цифровой       деятельность по
сигнализатор   обнаружению скрытых
гамма          точечных радиоактивных
излучения      источников, используемых
в диверсионной деятельности.

3. Плутон-1      Жарылу қауiпi бар        2        502,746      1005,5
Жарылу қауіпi  заттар, жарылғыш
бар заттарды   қондырғыларын, жарғыш
салатын        заттарын және
контейнер      жарылмаған оқ-жарақты
қоршаған кеңiстiктi
бытырадан, соққы
толқынынан және жарылыс
өнiмiнен толық қорғай
отыра жедел тез оқшаулау,
сақтау және көлiк
құралымен (және оның
iшiнде әуе кемесiмен)
тасымалдау.
Контейнер жарылыстан
кейiн қымтаулы болып
қалады. Контейнер
сарап және оқ-дәрiнi
қауiпсiз жою үшiн
пайдаланады.
4. Қоймалық      Топырақ пен қарды        4       25,898         103,6
саперлiк      минамен өзге де
магниттi емес магниттi жарылғышы
күрек         бар қауiптi заттарды
iздеу мен заласыздандыру
жөнiндегi жұмысты
орындау. Күректiң
сабында саңылау
орналасқан.
5. Ерекше iлмек  Мақсаттың керiлмелi      4       6,531           11,4
(лақтырылатын) датчиктерi
бар мина мен ғимарат пен
ашық жерде созылмалы
қол гранатын алу
(жарылысқа келтiру)
6. Жарылу қауiпi Жарылу қауiпi бар        2       66,027        132,0
бар заттарды  заттарды 0-50 см
қирату сызығы қашықтықта олардың
жарылуын болдырмай
қирату. Қабықты ЖЗ
зарядынсыз (ТНТ,
пластикалық ж/е
эластикалық ЖЗ),
сондай-ақ пластмасса,
ағаш және қабырғасы
жұқа металл
корпустарында
зарядтардың бұзылуын
қамтамасыз етедi.
7. Стерхмастер-  Металл құрылғылары       2       185,843       371,6
7231          мен тұрмыстық металл
сынықтары көп
кездесетiн қала
құрылысы жағдайында
жарылғыш қондырғыны,
атыс қаруын, гильзаны,
оқты iздейтiн арнайы
индикатор. Берiлген
үлгiдегi объектiлердi
iздеу қамтамасыз
етiлiп, қалғандары
рұқсатпен.
Көрнекi шартты бейне
ЖКИ-дисплейше
шығарылады.
8. Барлау мен    Қалалық және             1       2732,160      2732,2
минасыздан-   өнеркәсiп құрылыс
дырудың       жағдайында жарылу
роботтан-     қауiпi бар заттарды
дырылған      iздеу мен заласыздандыру.
жүйесi        Мiндеттердi шешуге
арналған қондырғылар
кешенi бар өздiгiнен
қозғалып, қашықтықпен
басқарылатын жүйе.
9. ПОИСК-2М      Жиынға жарық             2       48,382        96,8
Байқау        түсiрушiсi бар
айналарының   диаметрi әртүрлi
жиыны         5 байқау айнасы
кiредi.
10. ФД            Соққыға төзiмдi,         2       45,536        91,0
Байқау шам-   ылғал өткiзбейтiн
прожекторы    аккумулятор мен
зарядтау қондырғысы
бар шам-прожектор.
Жұмыс қашықтығы 350 м.
дейiн.
11. РХГ-03        Диверсиялық қызметте     1       341,520       341,52
Гамма         пайдаланылатын
сәулесiнiң    жасырын таңбалы
цифрлы        радиоактивтi көздердi
сигнализаторы табу жөнiндегi жедел
iздестiру қызметi.

12. Специально                                      1   498,05     498,05
обученные
собаки на
поиск ВВ, в
том числе
гексогена
13. Специальная    Зимнелетний комплект из          10  14,23      142,3
одежда         специальной тепло-водостойкой
и химически стойкой ткани
14. Автотранспорт                                   2
высокой
проходимости
Итого без автотранспорта:                                       11686,64
___________________________________________________________________________
Приложение № 9
к плану реализации приоритетных направлений
совершенствования государственной системы
предупреждения и ликвидации чрезвычайных
ситуаций в г.Алматы на 2000-2003г.г.
СМЕТА РАСХОДОВ
на внедрение спутниковой системы связи
_________________________________________________________________________
№№ !  Наименование      !Ед. изм.!Кол-во!Цена за единицу!  Общая цена
п/п!  оборудования      !        !      !тыс.тенге      !  тыс.тенге
___!____________________!________!______!_______________!________________
1 !        2           !   3    !   4  !      5        !       6
___!____________________!________!______!_______________!________________
1. Спутниковая станция    К-т        2      365,0          730,0
2. Регистрация                              43,50          87,0
3. Временной график на
10 часов                                 260,0          520,0
4. Частотный тариф                          29,0           58,0
Итого:                                   1395,0         1395,0
________________________________________________________________________

12. Жарылғыш зат,                          1       498,05        498,05
оның iшiнде
гексогендi
iздестiруге
арнайы үйретiлген
арнайы иттер
13. Арнайы киiм   Арнайы жылу мен суға     10      14,23         142,3
төзiмдi және химиялық
төзiмдi матадан тұратын
қысқы-жазғы жиын.
14. Өткiштiгi                              2
жоғары
автокөлiк
--------------------------------------------------------------------------
Автокөлiксiз жиыны:                                         11686,64
--------------------------------------------------------------------------
II-сайланған Алматы қалалық
Мәслихаты V-сессиясының
төрағасы
II-сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының хатшысы
2000-2003 жж. мерзiмге арналған Алматы
қаласындағы төтенше жағдайларды ескерту
және жоюдың Мемлекеттiк жүйесiн
жетiлдiрудiң басым бағыттарын iске асыру
жоспарына N 9 қосымша
Спутниктiк байланыс жүйесiн енгiзуге кеткен
ШЫҒЫНДАР СМЕТАСЫ
--------------------------------------------------------------------------
NN !        Қондырғылар атауы       !Өлшем   !Саны !Бiрлiк   !Жалпы
!                                !бiрлiгi !     !бағасы,  !бағасы, мың
!                                !        !     !мың теңге!теңге
--------------------------------------------------------------------------
1 !               2                !    3   !  4  !    5    !     6
--------------------------------------------------------------------------
1. Спутниктiк станция                 жиын     2     365,0      730,0
2. Тiркеу                                             43,50      87,0
3. 10 сағаттық уақытша кесте                         260,0      520,0
4. Жиiлiк тарифi                                      29,0       58,0
--------------------------------------------------------------------------
Жиыны:                                           1395,0     1395,0
--------------------------------------------------------------------------
II-сайланған Алматы қалалық
Мәслихаты V-сессиясының
төрағасы
II-сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының хатшысы