Об утверждении правил о порядке определения размеров подписных бонусов в Контрактах на недропользование по общераспространенным полезным ископаемым в Западно-Казахстанской области
Решение акима Западно-Казахстанской области от 16 ноября 2000 года № 196. Зарегистрировано Управлением юстиции Западно-Казахстанской области 21 декабря 2000 года за № 630. Утратило силу - постановлением акимата Западно-Казахстанской области № 29 от 26 января 2009 года
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 2009.01.26 № 29.
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан "О недрах и недропользовании", Законом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" и письмом Министерства финансов Республики Казахстан от 8 августа 2000 года № 12-3-1/10797 "Относительно определения размеров подписного бонуса", РЕШИЛ:
Утвердить Правила о порядке определения размеров подписных бонусов в Контрактах на недропользование по общераспространенным полезным ископаемым в Западно-Казахстанской области согласно приложению.
Аким области
Приложение к решению
Акима Западно-Казахстанской области
№ 196 от 16 ноября 2000 года
ПРАВИЛА
о порядке определения размеров
подписных бонусов в Контрактах
на недропользование по обще-
распространенным полезным ископаемым
в Западно-Казахстанской области
1. Настоящие Правила устанавливают порядок определения размеров подписных бонусов в Контрактах на недропользование по общераспространенным полезным ископаемым в Западно-Казахстанской области.
2. В соответствии с пунктом 5 Статьи 9 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, "О недрах и недропользовании" от 27 января 1996 года № 2828 с изменениями и дополнениями, областные исполнительные органы заключают, регистрируют и исполняют Контракты на Добычу Общераспространенных полезных ископаемых в коммерческих целях.
3. В соответствии с пунктом 1 Статьи 96-1 Закона Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" от 24 апреля 1995 года № 2235 с изменениями и дополнениями (далее - Закон), "стартовые размеры подписных бонусов определяются Правительством Республики Казахстан или Компетентным органом".
4. Окончательный размер подписного бонуса устанавливается в Контракте, в рамках переговоров с недропользователем, при прохождении Налоговой экспертизы, исходя из стартового размера, экономической ценности.
5. Для установления размеров подписных бонусов по общераспространенным полезным ископаемым (ОПИ) в зависимости от вида Контракта, применяется следующая методика:
1) Для совмещенных Контрактов на Разведку и Добычу Общераспространенных полезных ископаемых - если запасы не определены, но заявлены в пределах Геологического отвода, то: 0,5 х (Сп х 0,1%), где 0,5 - коэффициент риска, Сп - стоимость предполагаемых запасов, извлекаемых за период действия Контракта При этом минимальный размер подписного бонуса не должен быть ниже 300 (трехсот) долларов США.
2) Для Контрактов на Добычу Общераспространенных полезных ископаемых: С х К, где С - стоимость запасов, извлекаемых за период действия Контракта К - применяемое процентное значение, но не ниже 0,1% При этом минимальный размер подписного бонуса не должен быть ниже 500 (пятисот) долларов США.

Батыс Қазақстан облысында кең таралған пайдалы қазба байлықтар бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімдердегі қол қойылған бонустардың мөлшерін белгілеудің тәртібі жөніндегі ережені бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімінің 2000 жылғы 16 қарашадағы № 196 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет басқармасында 2000 жылғы 21 желтоқсанда № 630 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2009 жылғы 26 қаңтардағы № 29 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыс әкімдігінің 2009.01.26 № 29 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентінің "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Жарлығына, Қазақстан Республикасының "Салықтар және бюджетке басқа да міндетті төлемдер туралы" Заңына және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің "Қол қойылған бонустың көлемін белгілеу туралы" 2000 жылғы 8 тамыздағы № 12-3-1/10797 хатына сәйкес ШЕШІМ ЕТЕМІН:
Батыс Қазақстан облысында кең таралған қазба байлықтар бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімдердегі қол қойылған бонустардың мөлшерін белгілеудің тәртібі жөніндегі Ереже қосымшадағыға сәйкес бекітілсін.
Облыс әкімі
Батыс Қазақстан облысы әкімінің
2000 жылғы 16 қарашадағы
№ 196 шешіміне
қосымша
Батыс Қазақстан облысында кең таралған
пайдалы қазба байлықтар бойынша жер
қойнауын пайдалануға арналған
келісімдердегі қол қойылған бонустардың
мөлшерін белгілеудің тәртібі туралы
ЕРЕЖЕ
1. Осы Ереже Батыс Қазақстан облысында кең таралған қазба байлықтар бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімдердегі қол қойылған бонустардың мөлшерін айқындаудың тәртібін белгілейді.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 1996 жылғы 27 қазандағы № 2828 заң күші бар Жарлығының өзгерістерімен және қосымшаларымен қоса 9-бабының 5-тармағына сәйкес облыстың атқару органдары кең таралған қазба байлықтарды өндіруге (барлауға) жер қойнауын пайдаланушылармен орындалатын келісім жасасады және тіркейді.
3. Қазақстан Республикасының "Салықтар және бюджетке басқа да міндетті төлемдер туралы" 1995 жылғы 24 сәуірдегі № 2235 Заңының өзгерістерімен және қосымшаларымен қоса 96-1 бабындағы 1-тармағына сәйкес (бұдан әрі - Заң), "қол қойылған бонустардың стартты мөлшерін Қазақстан Республикасы Үкіметі немесе құзыретті органдар белгілейді".
4. Қол қойылған бонустың түпкілікті мөлшері экономикалық құндылығына қарай салықтық сараптаманы өткізу кезінде жер қойнауын пайдаланушылармен жүргізілген келіссөз аясында белгіленеді.
5. Келісімнің түріне байланысты кең таралған қазба байлықтар жөніндегі қол қойылған бонустардың мөлшерін белгілеу үшін төмендегідей әдістеме қолданылады:
1. Кең таралған қазба байлықтарды барлау және өндіру келісімдерін біріктіру үшін егер оның қоры айқындалмаса, бірақ геологиялық жағына нақтыланып, мәлімделсе, онда: 0,5 х (Сп х 0,1%), 0,5 - тәуекелдік коэффициенті, Сп - келісімнің әрекет ету кезінде шығарылған қордың жобаланған құны. Сонымен қол қойылған бонустың ең төменгі мөлшері 300 шартты бірліктен (үш жүз АҚШ доллары) кем болмауы тиіс.
2. Кең таралған қазба байлықтарды өндіруге арналған келісімдер үшін: С х К, мұнда С - келісімнің әрекет ету кезінде шығарылған қордың құны, К - қолданылатын проценттік көлем, ол 0,1 проценттен кем емес. Сонымен қол қойылған бонустың ең төменгі мөлшері 500 шартты бірліктен (бес жүз АҚШ доллары) кем болмауы тиіс.

6. Для Контрактов на переработку техногенных образований подписной бонус устанавливается в размере не менее 1000 (одной тысячи) долларов США.

6. Техногендік құрылымдарды өңдеуге арналған Келісімдер үшін қол қойылған бонустың көлемі 1000 шартты бірліктен (бір мың АҚШ доллары) кем емес белгіленеді.