О внесении дополнений в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам "Об утверждении Положения "О порядке регистрации выпуска и погашения облигаций" от 20 декабря 1996 года N 156
Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 11 января 2001 года N 98. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 07.02.2001 г. за N 1394. Утратило силу - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 октября 2003 года N 385 (V032591)(пост. N 385 у.с - пост. от 30.07.2005 г. N 269 (V053822)(вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос.регистрации в МЮ РК)
В целях оптимизации процедуры размещения и обращения облигаций на организованном рынке ценных бумаг, на основании абзаца второго статьи 10 Закона Республики Казахстан " О рынке ценны х бумаг" от 5 марта 1997 года, пункта 2 статьи 33 Закона Республики Казахстан " Об акционерных обществах " от 10 июля 1998 года и подпунктов 3), 17), 22) пункта 4  Положения  о Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 13 ноября 1997 года N 3755, Национальная комиссия Республики Казахстан по ценным бумагам (далее именуемая "Национальная комиссия") постановляет:
1. Внести следующие дополнения в  постановление  Национальной комиссии "Об утверждении Положения "О порядке регистрации выпуска и погашения облигаций" от 20 декабря 1996 года N 156:
в Положении о порядке регистрации выпуска и погашения облигаций, утвержденном указанным постановлением и зарегистрированном Министерством юстиции Республики Казахстан 28 февраля 1997 года за N 263 (Сборник нормативно-законодательных актов по рынку ценных бумаг в Республике Казахстан, 1997 г., с. 92-100; "Рынок и право". Приложение к ж. "Рынок ценных бумаг Казахстана", 2000 г., N 5(10), с. 12):
1) Приложение N 1а дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. В случае, если эмитентом предполагается размещение и/или обращение облигаций на организованном рынке ценных бумаг - заключение организатора торгов с ценными бумагами о возможности включения этих облигаций в официальный список ценных бумаг, разрешенных к обращению в торговой системе данного организатора торгов (с указанием категории листинга, которой соответствуют эти облигации).";
2) в Приложении N 2 пункт 17 дополнить подпунктом д-1) следующего содержания:
"д-1) сведения о намерении эмитента инициировать включение облигаций в список ценных бумаг, разрешенных к обращению в торговой системе организатора торгов с ценными бумагами, с указанием предполагаемой категории листинга этих облигаций;".

"Облигациялар шығарылымын тiркеу және өтеу тәртiбi туралы" ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегі ұлттық комиссиясының 1996 жылғы 20 желтоқсандағы N 156 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының 2001 жылғы 11 қаңтардағы N 98 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 7 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 1394. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 27 қазандағы N 385 (V032591) қаулысымен.
Ұйымдасқан бағалы қағаздар рыногында облигацияларды орналастыру және айналысының рәсiмiн оңтайландыру мақсатында "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 05 наурыздағы заңының  10-бабы екiншi азатжолының, "Акционерлiк қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 10 шiлдедегi заңының  33-бабы 2-тармағының және Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 13 қарашадағы N 3755 жарлығымен  бекiтiлген Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегі ұлттық комиссиясы туралы ереженiң 4-тармағы 3),
17) және 22) тармақшаларының негізiнде Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы (бұдан әрi "Ұлттық комиссия" деп аталады) ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Облигациялар шығарылымын тiркеу және өтеу тәртiбi туралы" ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегі ұлттық комиссиясының 1996 жылғы 20 желтоқсандағы N 156 қаулысына  мынадай толықтырулар енгізiлсiн:
жоғарыда аталған қаулымен бекiтiлген және Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 1997 жылғы 28 ақпанда 263 нөмiрмен тiркелген Облигациялар шығарылымын тiркеу және өтеу тәртiбi туралы ережеге  (Қазақстан Республикасындағы бағалы қағаздар рыногы жөнiндегi нормативтiк құқықтық актiлер жинағы, 1997 ж., 92-100-беттер; "Рынок и право". "Рынок ценных бумаг Казахстана" журналына қосымша, 2000 ж, N 5(10), 12-бет):
1) N 1а қосымша мынадай мазмұндағы 7-1 тармақпен толықтырылсын:
"7-1. Егер эмитент ұйымдасқан бағалы қағаздар рыногында облигацияларды орналастыруды және/немесе айналысын жобаланған жағдайда - сауда-саттық ұйымдастырушының осы облигацияларды осы сауда-саттық ұйымдастырушының сауда жүйесiндегi айналысқа рұқсат етiлген бағалы қағаздардың ресми тiзiмiне енгiзу мүмкiндiгi туралы қорытындысы (листингтiң осы облигациялар сәйкес келетiн санатын көрсетумен).";
2) N 2 қосымшаның 17-тармағы мынадай мазмұндағы д-1) тармақшамен толықтырылсын:
"д-1) эмитенттiң облигацияларды листингтiң осы облигациялар сәйкес келетiн санатын көрсете отырып сауда-саттық ұйымдастырушының сауда жүйесiндегi айналысқа рұқсат етiлген бағалы қағаздардың ресми тiзiмiне енгiзу бастамасы жөнiндегі ниетi туралы мәлiмет;".

2. Установить, что настоящее Постановление вводится в действие с даты его регистрации Министерством юстиции Республики Казахстан.
3. Управлению корпоративных финансов центрального аппарата Национальной комиссии:
1) довести настоящее Постановление (после введения его в действие) до сведения эмитентов негосударственных облигаций;
2) доводить настоящее Постановление (после введения его в действие) до сведения организаций, намеренных выпустить негосударственные облигации;
3) установить контроль за исполнением настоящего Постановления.
Председатель Национальной комиссии
Члены Комиссии

2. Осы Қаулының Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркелген күнінен бастап күшіне енетіндігі белгіленсін.
3. Ұлттық комиссия орталық аппаратының Корпоративтік қаржылар басқармасы:
1) осы Қаулыны (ол күшіне енгізілгеннен кейін) мемлекеттік емес облигациялар эмитенттерінің назарына жеткізсін;
2) осы Қаулыны (ол күшіне енгізілгеннен кейін) мемлекеттік емес облигациялар шығаруға ниет білдірген ұйымдардың назарына жеткізсін;
3) осы Қаулының орындалысына бақылау жасасын.
Ұ лттық комиссияның Төрағасы
Ұлттық комиссияның мүшелері