Об утверждении Правил списания со счетов местных бюджетов сумм непогашенного долга по бюджетным кредитам, выданным из республиканского бюджета и областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 31 января 2001 года N 46 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24.02.2001 г. за N 1407. Утратил силу - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 21 мая 2003 года N 206 (V032367)
В соответствии с Законом  Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" и в целях своевременного погашения кредитов, выделенных местным исполнительным органам, приказываю:
1. Утвердить Правила списания со счетов местных бюджетов сумм непогашенного долга по бюджетным кредитам, выданным из республиканского бюджета и областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы.
2. Настоящий Приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Утверждены приказом
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 31 января 2001 года N 46
Правила списания со счетов местных бюджетов
сумм непогашенного долга по бюджетным кредитам,
выданным из республиканского бюджета и областных
бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы
1. Настоящие Правила регулируют порядок списания долгов местных исполнительных органов со счетов местных бюджетов по бюджетным кредитам, выданным из республиканского бюджета и областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на покрытие кассового разрыва а также кредитам, включенным в 2001 году в График  погашения долгов по ранее выданным кредитам, утвержденный Правительством Республики Казахстан (далее - График погашения долгов), в случае их невозврата в сроки, установленные договором или Графиком погашения долгов.
2. Погашение местным исполнительным органом бюджетного кредита производится в срок, указанный в кредитном договоре или Графике погашения долгов, в соответствии с росписью доходов и расходов нижестоящего бюджета.
3. Списание со счетов местных бюджетов означает совершение в силу кредитного договора или Графика погашения долгов перевода денег со счетов районных, городских бюджетов или областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы без их согласия на счет областного или республиканского бюджета соответственно, в случае их невозврата в сроки, установленные договором или Графиком погашения долгов.
При этом кредитный договор обязательно должен содержать условие, определяющее право кредитора на списание со счетов местных бюджетов сумм непогашенного долга по бюджетным кредитам, выданным из республиканского бюджета и областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы.

Республикалық және облыстық бюджеттерден, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерінен берілген, бюджеттік несиелер бойынша өтелмеген борыштың сомаларын жергілікті бюджеттердің шоттарынан есептен шығару ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2001 жылғы 31 қаңтардағы N 46 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 24 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 1407. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2003 жылғы 21 мамырдағы N 206 бұйрығымен (V032367).
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi Заңына  сәйкес және жергiлiктi атқарушы органдарға бөлiнген несиелердi уақытылы өтеу мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Республикалық және облыстық бюджеттерден, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiнен берiлген, бюджеттiк несиелер бойынша өтелмеген борыштың сомаларын жергiлiктi бюджеттердiң шоттарынан есептен шығару ережесi бекiтiлсiн.
2. Осы Бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күнiнен бастап күшiне енедi.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
2001 жылғы 31 қаңтардағы
N 46 бұйрығымен бекітілген
Республикалық және облыстық бюджеттерден,
Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiнен
берiлген, бюджеттiк несиелер бойынша өтелмеген
борыштың сомаларын жергілiктi бюджеттердiң
шоттарынан есептен шығару ережесi
1. Осы Ереже кассалық алшақтықты жабуға республикалық және облыстық бюджеттерден, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiнен берiлген бюджеттiк несиелер, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiткен, Бұрын берiлген несиелер бойынша борыштарды өтеу кестесiне (бұдан әрi Борыштарды өтеу кестесi) 2001 жылы енгiзiлген несиелер бойынша жергiлiктi бюджеттердiң есебiнен жергiлiктi атқарушы органдардың борыштарын есептен шығару тәртiбiн , оларды шартта немесе Борыштарды өтеу кестесiнде белгiленген мерзiмдерде қайтармаған жағдайда реттейдi.
2. Жергiлiктi атқарушы органдардың бюджеттiк несиелердi өтеуi несие шартында немесе төмен тұрған бюджеттiң шығыстары мен кiрiстерiнiң тiзiмдемесiне сәйкес Борыштарды өтеу кестесiнде көрсетiлген мерзiмдерде жүргiзiледi.
3. Жергiлiктi бюджеттердiң шоттарынан есептен шығару несие шарты немесе Борыштарды өтеу кестесiне орай аудандық, қалалық бюджеттерден немесе облыстық бюджеттерден, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiнен, оларды шартта немесе Борыштарды өтеу кестесiнде белгiленген мерзiмдерде қайтармаған жағдайда, олардың келiсiмiнсiз тиiсiнше облыстық немесе республикалық бюджеттiң шотына ақша аударуды бiлдiредi.
Бұл ретте несие шарты мiндеттi түрде республикалық және облыстық бюджеттерден, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiнен берiлген бюджеттiк несиелер бойынша өтелмеген борыштың сомаларын жергiлiктi бюджеттердiң шоттарынан есептен шығаруға арналған несие берушiнiң құқығын анықтайтын шартты қамтуы тиiс.

4. Местный исполнительный орган, являющийся получателем бюджетного кредита, выданного из республиканского бюджета, направляет копию кредитного договора и соответствующие изменения в роспись доходов и расходов местного бюджета в территориальное подразделение Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (далее - подразделение казначейства).
5. Комитет казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Комитет казначейства) доводит до своих территориальных подразделений График погашения долгов.
6. Местный исполнительный орган, являющийся получателем бюджетного кредита, выданного из областного бюджета, представляет в областной финансовый орган копию кредитного договора и соответствующие изменения в роспись доходов и расходов местного бюджета.
7. Подразделение казначейства, в случае непогашения местным исполнительным органом бюджетного кредита в определенный кредитным договором или Графиком погашения долгов срок, приостанавливает все расходные операции со счета соответствующих местных бюджетов на основании:
приказа Министерства финансов Республики Казахстан по бюджетным кредитам, выданным из республиканского бюджета;
распоряжения местного исполнительного органа области по бюджетным кредитам, выданным из областного бюджета.
8. В случае, если местным исполнительным органом в течение трех банковских дней с момента приостановления расходных операций долг по бюджетному кредиту не будет погашен:
подразделение казначейства выписывает финансовое разрешение и осуществляет списание мемориальным ордером со счета местного бюджета суммы непогашенного долга по бюджетному кредиту, выданному из республиканского бюджета областному бюджету, бюджету города Астаны или Алматы, на соответствующий код классификации доходов  Единой бюджетной классификации ;
областной финансовый орган выписывает финансовое разрешение и выставляет платежное поручение-требование на счет районного (городского) бюджета для списания суммы непогашенного долга по бюджетному кредиту, выданному из областного районному (городскому) бюджету, на соответствующий код классификации доходов Единой бюджетной классификации.
9. Списание средств со счетов соответствующих местных бюджетов осуществляется в сумме непогашенного долга до момента его полного погашения, с учетом первоочередности бюджетных изъятий.
10. Местный финансовый орган на основании выписки по бюджетному счету и копии платежного поручения-требования или мемориальных ордеров, выписанных подразделением казначейства, в учете и отчете об исполнении соответствующего бюджета отражает сумму погашенного долга по бюджетному кредиту.

4. Республикалық бюджеттен берiлген бюджеттiк несиелердi алушы болып табылатын жергiлiктi атқарушы орган Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгі Қазынашылық комитетiнiң тиiстi аумақтық бөлiмшесiне (бұдан әрi - қазынашылық бөлiмшесi), несие шартының көшiрмесiн және жергілiктi бюджеттiң шығыстары мен кiрiстерiнiң тiзiмдемесiне тиiстi өзгерiстердi ұсынады.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi (бұдан әрi - Қазынашылық комитетi) Борыштарды өтеу кестесiн өзiнiң аумақтық бөлiмшелерiне ұсынады.
6. Облыстық бюджеттен берiлген бюджеттiк несиенi алушы болып табылатын жергiлiктi атқарушы орган облыстық қаржы органына несие шартының көшiрмесiн және жергiлiктi бюджеттің кiрiстерi мен шығыстары тiзiмдемесiне тиiстi өзгерiстердi ұсынады.
7. Қазынашылықтың бөлiмшесi, жергiлiктi атқарушы орган бюджеттiк несиенi несие шартында немесе Борыштарды өтеу кестесiнде анықталған мерзiмде өтемеген жағдайда, тиiстi жергілiктi бюджеттердiң шоттарынан барлық шығыс операцияларын:
республикалық бюджеттен берiлген бюджеттiк несиелер бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң бұйрығы;
облыстық бюджеттен берiлген бюджеттiк несиелер бойынша облыстардың жергілiктi атқарушы органдарының өкiмi негiзiнде тоқтата тұрады.
8. Жергiлiктi атқарушы орган шығыс операцияларын тоқтата тұрған сәттен бастап үш банктiк күн iшiнде бюджеттiк несие бойынша борышты өтемеген жағдайда:
қазынашылықтың бөлiмшесi қаржылық рұқсат жазып бередi және республикалық бюджеттен облыстық бюджетке, Астана және Алматы қаласының бюджетiне, Бiрыңғай бюджеттiк жiктеменiң кiрiстер жiктемесінiң тиiстi кодына берiлген бюджеттiк несие бойынша өтелмеген борыштың сомаларын тиiстi жергiлiктi бюджеттiң шотынан мемориалдық ордермен есептен шығаруды жүзеге асырады;
облыстық қаржы органы қаржылық рұқсат жазып бередi және облыстықтан аудандық (қалалық) бюджетке, Бiрыңғай бюджеттiк жiктеменiң  кiрiстер жiктемесiнiң тиiстi кодына берiлген бюджеттiк несие бойынша өтелмеген борыштың сомаларын есептен шығару үшiн аудандық (қалалық) бюджеттiң шотына төлем тапсырмасын - талапты ұсынады.
9. Тиiстi жергiлiктi бюджеттердiң шоттарынан қаражатты есептен шығару бюджеттiк алулардың бiрiншi кезектілігiн ескере отырып, оны толық өтеу сәтiне дейiн өтелмеген борыш сомасында жүзеге асырылады.
10. Жергiлiктi қаржы органы қазынашылықтың бөлiмшесi жазып берген бюджеттiк шот бойынша үзiндi көшiрменiң және төлем тапсырмасы - талаптың көшiрмелерiнің немесе мемориалдық ордерлердiң негiзiнде тиiстi бюджеттiң атқарылуы туралы есептеуде және есепте бюджеттiк несие бойынша борыштың өтелген сомасын көрсетедi.