О реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2000 года N 1953
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 9 февраля 2001 года N 62. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 марта 2001 года N 1433. Утратил силу - Приказом Министра Финансов Республики Казахстан от 3 августа 2004 г. N 309
В целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2000 года N 1953 P001953_  "О компенсации потерь держателей национальных сберегательных облигаций государственного внутреннего займа Республики Казахстан" приказываю:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по проведению компенсации потерь держателей национальных сберегательных облигаций государственного внутреннего займа Республики Казахстан.
2. Департаменту государственного заимствования (А. Дунаеву) довести настоящий Приказ до Национального банка Республики Казахстан.
3. Настоящий Приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Утверждена
приказом Министерства
финансов
Республики Казахстан
от 09.02.2001 г. N 62
Инструкция по проведению компенсации
потерь держателей национальных сберегательных
облигаций государственного
внутреннего займа Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция разработана в целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2000 года N 1953 P001953_  "О компенсации потерь держателей национальных сберегательных облигаций государственного внутреннего займа Республики Казахстан" и определяет порядок проведения компенсации потерь, понесенных физическими лицами - держателями национальных сберегательных облигаций государственного внутреннего займа Республики Казахстан (далее - компенсация), которые владели национальными сберегательными облигациями государственного внутреннего займа Республики Казахстан (далее - облигация), по состоянию на 5 апреля 1999 года.
2. Для определения сумм компенсации использованы параметры, утвержденные постановлением, указанным в п. 1 настоящей Инструкции.
3. Суммы компенсации на одну облигацию являются дифференцированными в зависимости от сроков реализации облигаций на вторичном рынке, погашения и обслуживания соответствующей эмиссии облигаций, выплаченных Министерством финансов Республики Казахстан квартальных сумм вознаграждения и погашения по соответствующей эмиссии облигаций.
2. Суммы компенсации по облигациям
4. Сумма компенсации на одну облигацию восьмой эмиссий (национальный идентификационный номер KZ4CL2406997) составляет:
___________________________________________________________________________
Показатели         !  тенге  !   Сумма компенсации прописью  !
________________________________!_________!_______________________________!
Облигация, в отношении которой    483,58     Четыреста восемьдесят три
физическое лицо потеряло право               тенге пятьдесят восемь тиын
владения в период с 5.04.99 г.

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 29 желтоқсандағы N 1953 қаулысын іске асыру туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2001 жылғы 9 ақпандағы N 62 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 26 наурызда тіркелді. Тіркеу N 1433. Күші жойылды - ҚР Қаржы Министрінің 2004 жылғы 3 тамыздағы N 309 бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасы мемлекеттік ішкі заемының ұлттық жинақ облигацияларын ұстаушылардың шығындарына өтемақы төлеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 29 желтоқсандағы N 1953  P001953_  қаулысын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы мемлекеттік ішкі заемының ұлттық жинақ облигацияларын ұстаушылардың шығындарына өтемақы төлеуді жүргізу жөніндегі нұсқаулық бекітілсін.
2. Мемлекеттік қарыз алу департаменті (А. Дунаев) осы Бұйрықты Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне жеткізсін.
3. Осы Бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
2001 жылғы 9 ақпандағы
N 62 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы мемлекеттік ішкі заемының
ұлттық жинақ облигацияларын ұстаушылардың шығындарына
өтемақы төлеуді жүргізу жөніндегі нұсқаулық
1. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық "Қазақстан Республикасы мемлекеттік ішкі заемының ұлттық жинақ облигацияларын ұстаушылардың шығындарына өтемақы төлеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 29 желтоқсандағы N 1953  P001953_  қаулысын іске асыру мақсатында әзірленді және 1999 жылғы 5 сәуірдегі жағдай бойынша жеке тұлғалар - Қазақстан Республикасы мемлекеттік ішкі заемының ұлттық жинақ облигацияларына (бұдан әрі - облигация) иелік еткен Қазақстан Республикасы мемлекеттік ішкі заемының ұлттық жинақ облигацияларын ұстаушылар жұмсаған шығындарға өтемақы (бұдан әрі - өтемақы) төлеуді жүргізу тәртібін анықтайды.
2. Өтемақылардың сомасын анықтау үшін осы Нұсқаулықтың 1-тармағында көрсетілген қаулымен бекітілген өлшемдер пайдаланылған.
3. Бір облигацияға арналған өтемақы сомасы қайталама рынокта облигацияларды сату, облигациялардың тиісті эмиссиясын өтеу және оған қызмет көрсету, мерзімдеріне, облигациялардың тиісті эмиссиясы бойынша Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі төлеген сыйақы мен өтеудің тоқсандық сомаларына байланысты сараланған болып табылады.
2. Облигациялар бойынша өтемақының сомалары
4. Сегізінші эмиссияның бір облигациясына арналған өтемақының сомасы (ұлттық сәйкестендіру нөмірі KZ4CL2406997) мыналарды құрайды:
____________________________________________________________________           Көрсеткіштері                     теңге  Өтемақының сомасы
жазумен
____________________________________________________________________
Жеке тұлға оған қатысты 05.04.99ж. Бастап  483,58  Төрт жүз сексен

по 24.06.99 г.
Облигация, по которой физическим  446,35     Четыреста сорок шесть тенге
лицом была получена сумма                    тридцать пять тиын
погашения и вознаграждение за
последний период начисления
вознаграждения
___________________________________________________________________________
5. Сумма компенсации на одну облигацию десятой эмиссий (НИН
KZ4CL2312997) составляет:
__________________________________________________________________________
Показатели         !  тенге  !   Сумма компенсации прописью !
________________________________!_________!______________________________!
Облигация, в отношении которой    565,69     Пятьсот шестьдесят пять тенге
физическое лицо потеряло право               шестьдесят девять тиын
владения в период с 05.04.99 г.
по 24.06.99 г.
Облигация, в отношении которой    528,46     Пятьсот двадцать восемь тенге
физическое лицо потеряло право               сорок шесть тиын
владения в период с 25.06.99 г.
по 23.09.99 г.
Облигация, в отношении которой    470,66     Четыреста семьдесят тенге
физическое лицо потеряло право               шестьдесят шесть тиын
владения в период с 24.09.99 г.
по 23.12.99 г.
Облигация, по которой физическим  439,04     Четыреста тридцать девять
лицом была получена сумма                    тенге четыре тиын
погашения и вознаграждение за
последний период начисления
вознаграждения
___________________________________________________________________________
6. Сумма компенсации на одну облигацию одиннадцатой эмиссий
(НИН КZ4СL2303А09) составляет:
__________________________________________________________________________
Показатели         !  тенге  !  Сумма компенсации прописью  !
________________________________!_________!______________________________!
Облигация, в отношении которой    601,93     Шестьсот один тенге
физическое лицо потеряло право               девяносто три тиын
владения в период с 05.04.99 г.
по 24.06.99 г.
Облигация, в отношении которой    564,70     Пятьсот шестьдесят четыре
физическое лицо потеряло право               тенге семьдесят тиын
владения в период с 25.06.99 г.
по 23.09.99 г.
Облигация, в отношении которой    506,90     Пятьсот шесть тенге
физическое лицо потеряло право               девяносто тиын
владения в период с 24.09.99 г.
по 23.12.99 г.
Облигация, в отношении которой    475,28     Четыреста семьдесят пять
физическое лицо потеряло право               тенге двадцать восемь тиын
владения в период с 24.12.99 г.
по 23.03.00 г.

24.06.99ж. қоса алғандағы кезеңде иелік            үш теңге елу
ету құқығын жоғалтқан облигация                    сегіз тиын
____________________________________________________________________
Жеке тұлға ол бойынша сыйақы есептеудің    446,35  Төрт жүз қырық
соңғы кезеңінде өтеу және сыйақы сомасын алған     алты теңге отыз
облигация                                          бес тиын
____________________________________________________________________
5. Оныншы эмиссияның бір облигациясына арналған өтемақының сомасы (ҰСН KZ4CL2312997) мыналарды құрайды:
____________________________________________________________________         Көрсеткіштері                         теңге Өтемақының сомасы
жазумен
____________________________________________________________________
Жеке тұлға оған қатысты 05.04.99ж. бастап       565,69 Бес жүз алпыс бес
24.06.99ж. қоса алғандағы кезеңде иелік ету            теңге алпыс тоғыз
құқығын жоғалтқан облигация                            тиын
_________________________________________________________________________
Жеке тұлға оған қатысты 05.04.99ж. бастап       528,46 Бес жүз жиырма сегіз
24.06.99ж. қоса алғандағы кезеңде иелік ету            теңге қырық алты
құқығын жоғалтқан облигация                            тиын
__________________________________________________________________________
Жеке тұлға оған қатысты 05.04.99ж. бастап       470,66 Төрт жүз жетпіс
24.06.99ж. қоса алғандағы кезеңде иелік ету            теңге алпыс алты
құқығын жоғалтқан облигация                            тиын
__________________________________________________________________________
Жеке тұлға ол бойынша сыйақы есептеудің соңғы   439,04 Төрт жүз отыз тоғыз
кезеңінде өтеу және сыйақы сомасын алған               теңге төрт тиын
облигация
__________________________________________________________________________
6.Он бірінші эмиссияның бір облигациясына арналған өтемақылардың
сомасы (ҰСН КZ4СL2303А09) мыналарды құрайды:
__________________________________________________________________________
Көрсеткіштері                         теңге  Өтемақының сомасы
жазумен
__________________________________________________________________________
Жеке тұлға оған қатысты 05.04.99ж. бастап       601,93 Алты жүз бір теңге
24.06.99ж. қоса алғандағы кезеңде иелік ету            тоқсан үш тиын
құқығын жоғалтқан облигация
__________________________________________________________________________
Жеке тұлға оған қатысты 05.04.99ж. бастап       564,70 Бес жүз алпыс төрт
24.06.99ж. қоса алғандағы кезеңде иелік ету            теңге жетпіс тиын
құқығын жоғалтқан облигация
__________________________________________________________________________
Жеке тұлға оған қатысты 05.04.99ж. бастап       506,90 Бес жүз алты теңге
24.06.99ж. қоса алғандағы кезеңде иелік ету            тоқсан тиын
құқығын жоғалтқан облигация
__________________________________________________________________________
Жеке тұлға оған қатысты 05.04.99ж. бастап       475,28 Төрт жүз жетпіс бес
24.06.99 ж. қоса алғандағы кезеңде иелік ету           теңге жиырма сегіз
құқығын жоғалтқан облигация                            тиын
__________________________________________________________________________

Облигация, по которой физическим  460,80     Четыреста шестьдесят тенге
лицом была получена сумма                    восемьдесят тиын
погашения и вознаграждение за
последний период начисления
вознаграждения
___________________________________________________________________________
3. Порядок выплаты компенсации
7. Суммы компенсации, подлежащие перечислению на счета Банков, участвовавших в размещении соответствующей эмиссии облигаций (далее - Банк), определяются Министерством финансов Республики Казахстан в соответствии с п.3 постановления, указанного в п.1 настоящей Инструкции.
8. Сумма компенсации по каждому физическому лицу определяется Банком исходя из количества принадлежавших физическому лицу облигаций на определенную дату, суммы компенсации на одну облигацию, указанную в п.4-6 настоящей Инструкции, и отражается в Ведомости по выплате компенсации потерь держателей национальных сберегательных облигаций.
9. Сумма компенсации, подлежащая выплате физическому лицу в соответствии с Ведомостью, указанной в п.8 настоящей Инструкции, выплачивается на основании заявления физического лица:
- при наличии действующего сберегательного счета - на данный счет физического лица;
- при отсутствии сберегательного счета - сумма компенсации может быть перечислена на вновь открытый сберегательный счет или выплачена наличными в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
10. Компенсация выплачивается в срок до 25 декабря 2002 года. Банк предоставляет в Министерство финансов Республики Казахстан сведения о выплаченных суммах компенсации за первый квартал 2001 года, а в последующем по состоянию на 1 июля и 1 января соответствующего года.
11. По истечении указанного в п.10 настоящей Инструкции срока, выплата сумм компенсации прекращается. Невыплаченные остатки компенсации на счете в Банке по состоянию на 25 декабря 2002 года подлежат перечислению в доход республиканского бюджета.
12. Допускается получение компенсации на основании нотариально засвидетельствованной доверенности. В случае смерти физического лица - получателя компенсации, компенсация выплачивается родственникам физического лица в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Жеке тұлға ол бойынша сыйақы есептеудің соңғы   460,80 Төрт жүз алпыс
кезеңінде өтеу және сыйақы сомасын алған               теңге сексен тиын
облигация __________________________________________________________________________
3. Өтемақыны төлеу тәртібі
7. Облигациялардың тиісті эмиссиясын орналастыруға қатысқан Банктердің (бұдан әрі - Банк) шотына аударуға жататын өтемақының сомаларын осы Нұсқаулықтың 1-тармағында көрсетілген қаулының 3-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі анықтайды.
8. Әрбір жеке тұлға бойынша өтемақының сомасын Банк белгілі бір күнгі жеке тұлғаға тиесілі облигациялардың санын, осы Нұсқаулықтың 4-6-тармақтарында көрсетілген бір облигацияға арналған өтемақының сомасын ескере отырып анықтайды және Ұлттық жинақ облигацияларын ұстаушылардың шығындарына өтемақы төлеу жөніндегі ведомоста көрсетіледі.
9. Осы Нұсқаулықтың 8-тармағында көрсетілген Ведомостқа сәйкес жеке тұлғаға төлеуге жататын өтемақының сомасы жеке тұлғаның өтініші негізінде төленеді:
- қолданылып жүрген жинақ шоты болған кезде - жеке тұлғаның осы шотына;
- жинақ шоты болмаған кезде - өтемақының сомасы қайта ашылған жинақ шотқа аударылуы немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қолма-қол ақшамен төленуі мүмкін.
10. Өтемақы 2002 жылғы 25 желтоқсанына дейінгі мерзімде төленеді. Банк Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне 2001 жылдың бірінші тоқсаны үшін төленген өтемақының сомалары туралы, ал кейіннен тиісті жылдың 1 шілдесі мен 1 қаңтарындағы жағдай бойынша мәліметтер ұсынады.
11. Осы Нұсқаулықтың 10-тармағында көрсетілген мерзім өткеннен кейін өтемақы сомасын төлеу тоқтатылады. Банктің шотындағы өтемақының төленбеген қалдықтары 2002 жылдың 25 желтоқсанындағы жағдай бойынша республикалық бюджеттің кірісіне аударуға жатады.
12. Нотариалды куәландырылған сенімхат негізінде өтемақы алуға рұқсат беріледі. Жеке тұлға - өтемақы алушы қайтыс болған жағдайда өтемақы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес туыстарына төленеді.