Об утверждении и введении в действие Инструкции о едином порядке ведения и использования учета субъектов коррупционных правонарушений, статистической карточки учета коррупционных правонарушений и лиц, их совершивших, формы N 1-К
Приказ Генерального прокурора Республики Казахстан от 5 января 2001 года № 3. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 апреля 2001 года № 1477. Утратил силу приказом Генерального прокурора Республики Казахстан от 20 января 2004 года № 4
Сноска. Утратил силу приказом Генерального прокурора РК от 20.01.2004 N 4.
"Согласовано"
Генеральная прокуратура                  Верховный Суд
Республики Казахстан                     Республики Казахстан
5.01.2001 г. N 3                         4.01.2001 г. N 5
В целях информационного и статистического обеспечения Законов Республики Казахстан Z990453_ "О государственной службе", Z980267_ "О борьбе с коррупцией", руководствуясь ст. 11 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, Z952709_ "О прокуратуре Республики Казахстан" от 21.12.1995 г., ст.11 U000471_ Положения о Комитете по судебному администрированию при Верховном суде Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 12.10.2000 г., приказываю:
1. Утвердить и ввести в действие с 1 января 2001 года Инструкцию о едином порядке ведения и использования учета субъектов коррупционных правонарушений, статистической карточки учета коррупционных правонарушений и лиц, их совершивших, формы N 1-К.
2. Судам, государственным органам, организациям и организациям, в уставном капитале которых суммарная доля государственной собственности составляет не менее тридцати пяти процентов:
- обеспечить надлежащее исполнение настоящей Инструкции и изготовление учетных документов установленного образца;
- привести в соответствие с Инструкцией действующие приказы, другие инструктивные документы.
3. Признать утратившими силу приказы Генерального прокурора Республики Казахстан N 809/ца от 09.09.1998 г. и N 66 от 09.08.1999 г.
4. Контроль за исполнением приказа возложить на заместителя Генерального прокурора Республики Казахстан Константинова А.В. и председателя комитета по судебному администрированию при Верховном суде Республики Казахстан.
Генеральный прокурор Председатель Верховного суда
Республики Казахстан Республики Казахстан
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
Центр (Департамент) правовой статистики и информации
Инструкция
о едином порядке ведения и использования учета субъектов
коррупционных правонарушений, статистической карточки учета
коррупционных правонарушений и лиц, их совершивших, формы N 1-К
<*>
Сноска. По тексту словосочетание "Центр (-ах, -е, -ом) правовой статистики и информации при прокуратурах областей и приравненных к ним" заменено словосочетанием "областными (-ых, -ом) и приравненными (-ых, -ом) к ним Центрами (-ах, -е, -ом) правовой статистики и информации" - приказом Генерального прокурора Республики Казахстан от 10 сентября 2002 года N 40 V022005_ .

N 1-К нысанды сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушы субъектiлер, сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушы және оны жасаған адамдардың N 1-К нысанды статистикалық есепке алу карточкасын бiрыңғай тәртiппен жүргiзу және пайдалануды есепке алу туралы Нұсқауды бекiту және күшiне енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2001 жылғы 5 қаңтардағы N 3 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2001 жылғы 24 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 1477. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2004 жылғы 20 қаңтардағы N 4 бұйрығымен
"Келіскен"
Қазақстан Республикасының Қазақстан Республикасының
Бас прокуроры Жоғарғы Сотының төрағасы
2001.01.05. N 3 2001.01.04. N 5
Қазақстан Республикасының "Мемлекеттiк  қызмет туралы", "Сыбайлас  жемқорлықпен күрес туралы" Заңдарын ақпараттық және статистикалық жағынан қамтамасыз ету мақсатында, Қазақстан Республикасы Президентiнiң 21.12.1995 жылғы "Қазақстан Республикасының прокуратурасы туралы" заң күшi бар Жарлығының  11-б, Қазақстан Республикасы Президентiнiң 12.10.2000 ж. Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Жоғарғы сотының жанындағы сот бойынша әкiмшiлiк ету Комитетi Ережесiнiң  11-б. басшылыққа ала отырып,
БҰЙЫРАМЫН:
1. 2000 жылдың 1 қаңтарынан бастап сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушы субъектiлердiң, сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушы және оны жасаған адамдардың N 1-К нысанды статистикалық есепке алу карточкасын бiрыңғай тәртiппен жүргiзу және пайдалануды есепке алу туралы нұсқау бекiтiлсiн және күшiне енсiн.
2. Соттар, мемлекеттiк органдар, мекемелер және жарғылық капиталында мемлекеттiк меншiктiң жалпы үлесi отыз бес пайыздан кем емес мекемелер:
- осы Нұсқаудың орындалуын және белгiленген үлгiдегi есепке алу құжаттарын дайындауды қамтамасыз етiлсiн;
- заң күшi бар бұйрықтарды, басқа нұсқау құжаттары нұсқауға сәйкестендiрiлсiн.
3. Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 9 қыркүйек 1998 жылғы N 809 және 9 тамыз 1999 жылғы N 66 бұйрықтары күшiн жойды деп саналсын.
4. Бұйрықтың орындалуын қадағалау Қазақстан Республикасы Бас прокурорының орынбасары А.В. Константиновқа және Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сот жанындағы сот бойынша әкiмшiлiк ету Комитет төрағасына жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының       Қазақстан Республикасының
Бас прокуроры                   Жоғарғы Сотының төрағасы
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
Құқықтық статистика және ақпарат (Департамент) орталығы
Сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушы субъектілерді
бірыңғай тәртіппен есепке алуды жүргізу туралы
Нұсқау  <*>
Ескерту: Мәтін бойынша келесі сөз тіркестері "Облыстық прокуратуралар жанындағы және оларға теңестірілген құқықтық статистика және ақпарат орталық (тары, тарына, тарымен) келесі "облыстар және оларға теңестірілген құқықтық статистика және ақпарат орталықтары (тары, тарына, тарымен) деген сөз тіркестерімен ауыстырылды - ҚР Бас прокурорының 2002 жылғы 10 қыркүйектегі N 40 бұйрығымен.

1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция устанавливает единый для государственных органов, организаций и организаций, в уставном капитале которых суммарная доля государственной собственности составляет не менее тридцати пяти процентов, порядок представления сведений на лиц, привлеченных к дисциплинарной или административной ответственности за совершение коррупционного правонарушения (далее - учет субъектов коррупционных правонарушений).
2. Учет субъектов коррупционных правонарушений осуществляется Центром (Департаментом) правовой статистики и информации при Генеральной прокуратуре (далее - Ц(Д)ПСиИ) путем ведения банка данных в целях информационного и статистического обеспечения Законов "О государственной службе" и "О борьбе с коррупцией", анализа состояния борьбы с коррупционными правонарушениями, дисциплинарной и административной практики, ведомственной распространенности этих явлений и не может быть использован в иных целях.
В областных и приравненных к ним Центрах правовой статистики и информации (далее - ЦПСиИ) ведутся местные учеты.
3. Руководители государственных органов, организаций и организаций, в уставном капитале которых суммарная доля государственной собственности составляет не менее тридцати пяти процентов, обязаны обеспечить своевременность представления и качество учетно-регистрационных материалов. Контроль за соблюдением требований настоящей инструкции осуществляет Ц(Д)ПСиИ.
4. Учету подлежат все должностные лица, депутаты Парламента, маслихатов, судьи, иные лица, уполномоченные на выполнение государственных функций, и приравненные к ним, а также физические и юридические лица, противоправно предоставляющие имущественные блага и преимущества должностным и иным лицам, уполномоченным на выполнение государственных функций, или лицам, приравненным к ним, привлеченные к дисциплинарной или административной ответственности за совершение коррупционных правонарушений.
5. К иным лицам, уполномоченным на выполнение государственных функций, относятся все государственные служащие, должностные лица правоохранительных органов и специальных служб.
6. Приравненными к уполномоченным на выполнение государственных функций являются лица, избранные в органы местного самоуправления, граждане, зарегистрированные в установленном законом порядке в качестве кандидатов в Президенты Республики Казахстан, в депутаты Парламента Республики Казахстан и маслихатов, а также в члены выборных органов местного самоуправления, служащие, постоянно или временно работающие в органах местного самоуправления, оплата труда которых производится из средств государственного бюджета Республики Казахстан, внебюджетных фондов, создаваемых государственными органами или органами местного самоуправления, должностные лица государственных организаций или организаций, в уставном капитале которых суммарная доля государственной собственности составляет не менее тридцати пяти процентов.

1. Жалпы ережелер
1. Берiлген Нұсқау мемлекеттiк органдар, мекемелер және жарғылық капиталында мемлекеттiк меншiктiң жалпы үлесi отыз бес пайыздан кем емес мекемелер үшiн, сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзудың салдарынан тәртiптiк не әкiмшiлiк жауапқа тартылған адамдарды есепке алу тәртiбiн белгiлейдi (әрi қарай сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушы субъектiлердi есепке алу).
2. Сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушы субъектiлердi есепке алуды мәлiметтер банкiсiн жүргiзу жолымен "Мемлекеттiк  қызмет туралы" және "Сыбайлас  жемқорлықпен күрес туралы" Заңдарды ақпараттық және статистикалық қамтамасыз ету мақсатында Бас прокуратура жанындағы Құқықтық статистика және ақпарат (Департамент) орталығы (әрi қарай ҚСжА(Д)О) жүзеге асырады. Сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылықпен күрес жағдайының талданылуы, тәртiптiк және әкiмшiлiк практикасы, осы құбылыстардың ведомстволық көп таралғандығы басқа мақсаттарда қолданылмайды.
Облыстар және оларға теңестірілген құқықтық статистика және ақпарат орталықтарында (әрi қарай ҚСжАО) жергiлiктi есепке алу жүргiзiледi.
3. Мемлекеттiк органдардың және жарғылық капиталында мемлекеттiк меншiктiң жалпы үлесi отыз бес пайыздан кем емес мекемелер басшылары есепке алу-тiркеу материалдарының сапасы мен уақытында тапсыруын қамтамасыз етуге мiндеттi.
4. Есепке алуға барлық лауазымды адамдар, Парламент мәжiлiс депутаттары, судьялар, мемлекеттiк қызметтi орындауға өкiлеттi басқа адамдар, сонымен қатар соларға теңестiрiлгендер, сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзғаны үшiн тәртiптiк немесе әкiмшiлiк жауапкершiлiкке тартылғандар жатады.
5. Мемлекеттiк қызметтi орындауға өкiлеттi басқа адамдарға барлық мемлекеттiк қызметкерлер құқық қорғау органдармен және арнайы қызметтердiң лауазымды адамдары жатады.
6. Мемлекеттiк қызметтi орындауға өкiлеттi адамдарға теңестiрiлгендерге: жергiлiктi өзiндiк басқару органдарына сайланғандар; Қазақстан Республикасы Президентiнiң кандидатына, Қазақстан Республикасы Парламент мәжiлiс депутаттығына заңмен белгiленген тәртiпте тiркелген азаматтар, сонымен қатар жергiлiктi өзiндiк басқару органдарына сайланған мүшелердiң еңбек ақысы Қазақстан Республикасы мемлекеттiк бюджет қаржысынан мемлекеттiк органдар мен жергiлiктi өзiндiк басқару органдардың құрған бюджеттен тыс қорынан төленетiн жергiлiктi өзiндiк басқару органдарында тұрақты не уақытша жұмыс істейтiн қызметкерлер, Мемлекеттiк мекеменiң не жарғылық капиталында мемлекеттiк меншiктiң жалпы үлесi отыз бес пайыздан кем емес мекемелердiң лауазым иелерi.

7. Субъектами данной статистики являются все государственные органы, организации и органы местного самоуправления, обеспечивающие в пределах своих полномочий исполнение требований Закона РК Z980267_ "О борьбе с коррупцией" и применение предусмотренных в нем дисциплинарных мер, в том числе органы прокуратуры, национальной безопасности, внутренних дел, налоговой, таможенной и пограничной служб, финансовой и военной полиции, осуществляющие в пределах своей компетенции выявление, пресечение, предупреждение коррупционных правонарушений и привлечение виновных лиц к ответственности. <*>
Сноска. Пункт 7 с изменениями - приказом Генерального прокурора Республики Казахстан от 10 сентября 2002 года N 40 V022005_ .
2. Порядок ведения актов первичного учета
8. Основанием для постановки субъектов коррупционных правонарушений на учет является статистическая карточка формы N 1-К (далее - карточка, приложение 1).
9. Государственным органом (должностным лицом), выявившим коррупционное правонарушение, карточка в двух экземплярах выставляется по результатам рассмотрения дела (материала) о нем.
При этом государственным органом (должностным лицом):
- выявившим правонарушение и полномочным к рассмотрению дела (материала) о нем, в том числе его центральными структурами, в ЦПСиИ по территориальности карточка выставляется незамедлительно, по административным делам - незамедлительно, после вступления решения в законную силу;
- выявившим правонарушение, но не полномочным рассматривать ответственность его субъекта, дело (материал) об этом деянии направляется в орган, правомочный наложить дисциплинарное или административное взыскание. О результатах рассмотрения дела (материала) полномочный орган незамедлительно, по административным делам - незамедлительно, после вступления решения в законную силу, направляет в орган (должностному лицу), выявивший правонарушение, сообщение (приложение 5). На основании этой информации орган (должностное лицо), выявивший коррупционное правонарушение, незамедлительно выставляет карточку в ЦПСиИ по территориальности.
Примечание: примером объединения в одном государственном органе структуры, выявившей правонарушение и полномочной к рассмотрению дела (материала) является аким области по отношению к акиму района этой же области и т.п. Пример различия полномочий органа, выявившего правонарушение, и структуры, правомочной рассматривать дело (материал) об этом деянии: прокурор, выявивший коррупционное правонарушение, совершенное сотрудником органов внутренних дел, направляет дело (материал) об этом полномочному руководителю ОВД, который о результатах рассмотрения дела (материала) сообщает прокурору. <*>
Сноска. Пункт 9 с изменениями - приказом Генерального прокурора Республики Казахстан от 10 сентября 2002 года N 40 V022005_ .

7. Берiлген статистиканың субъектiлерiне Қазақстан Республикасы "Сыбайлас  жемқорлықпен күрес туралы" Заңның орындалуын өз құзыретiнiң шеңберiнде талап етудi және ондағы көрсетiлген тәртiптiк шаралардың қолданылуын қамтамасыз ететiн барлық мемлекеттiк органдар, мекемелер және жергiлiктi өзiндiк басқару органдары, оның iшiнде өз құзыретiнiң аясында сыбайлас жемқорлықпен заң бұзушылықты айқындауды, алдын орауды, ескертудi және кiнәлi адамдарды жауапкершiлiкке тартуды жүзеге асыратын прокуратура, ұлттық қауiпсiздiк, iшкi iстер органдары, салық, кеден және шекара қызметтерi, қаржылық және әскери полициялар жатады. <*>
Ескерту: 7-тармақ өзгертілді - ҚР Бас прокурорының 2002 жылғы 10 қыркүйектегі N 40 бұйрығымен.
2. Алғашқы есепке алу актiлерiн жүргiзу тәртiбi
8. Сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушы субъектiлердi есепке алу үшiн N 1-К нысанды статистикалық карточка (әрi қарай карточка, 1-қосымша) негiз болады.
9. Сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылықты айқындаған мемлекеттiк орган (лауазымды адам) ол туралы қаралған iстiң (материалдың) нәтижесi бойынша карточканы екi данамен тапсырады.
Бұл жағдайда мемлекеттiк орган (лауазымды адам):
құқық бұзушылықты айқындаған, және оны істі (материалдарды) қарастыруға өкілетті, соның ішінде орталық құралымдар, аумақтық бойынша ҚСжАО кәртішкелерді дереу жолдайды, әкімшілік істер бойынша шешім заңды күшіне енген соң дереу жолданады;
құқық бұзушылықты айқындаған, бірақта субъектінің жауапкершілігін ісін (материалын) өкілетті емес болған жағдайда, осы іс-әрекет жөніндегі материалдар тәртіптік немесе әкімшілік жаза тағайындайтын органдарға жолданады. Істі (материалды) қарастырудың нәтижелері туралы өкілетті орган дереу әкімшілік істер бойынша - шешімнің заңды күшіне енген соң дереу құқық бұзушылықты анықтаған органға (лауазымды тұлғаға) хабарлама (5 қосымшаны) жолдайды. Осы ақпарат негізінде сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықты айқындаған орган (лауазымды тұлға) аумақтық ҚСжАО-ғына кәртішкені жолдайды.
Ескерту: құқық бұзушылықты айқындаған және iстi (материалды) қарауға өкiлеттi мемлекеттiк органның құрылымдарына мысалы, аудан әкiмi жөнiнде облыс әкiмi жатады. Құқық бұзушылықты орган мен осы жағдай туралы iстi (материалды) қарауға құқылы құрылымның өкiлетiнiң айырмашылығына мысал: Прокурор, iшкi iстер органы қызметкерлерi жасаған сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзуды айқындаған жағдайда, бұл жөнiндегi ІІО iстi (материалды) қарап, қорытындысы туралы прокурорға хабарлайтын IIО-ның өкiлеттi басшысына жiбередi.<*>
Ескерту: 9-тармақ өзгертілді - ҚР Бас прокурорының 2002 жылғы 10 қыркүйектегі N 40 бұйрығымен .

10. Государственным органом (должностным лицом), деятельность которого поднадзорна военному прокурору, карточка направляется в ЦПСиИ при Главной военной прокуратуре, транспортному прокурору - в ЦПСиИ при транспортной прокуратуре, которые обеспечивают ее дальнейшее движение в соответствии с правилами, установленными пунктом 15 настоящей инструкции.
11. Реквизиты карточки заполняются печатными буквами, синим или черным красителем, без подчисток и исправлений. Фамилия, имя и отчество лица, подлежащего учету, вносятся с заглавной буквы. Место его работы и должность, а также наименование органа (должностного лица), выявившего правонарушение, а также рассмотревшего дело (материал), вносятся без сокращений.
12. В пункте 1 указывается наименование органа (должностного лица), выявившего коррупционное правонарушение, пункт 2 заполняется органом (должностным лицом), выявившим правонарушение, деятельность которого поднадзорна военному прокурору.
Пункт 3 содержит краткое описание правонарушения, пункт 4 определяет ведомственную принадлежность лица, совершившего нарушение, в пункте 5 указывается наименование органа, рассмотревшего дело (материал).
В пункте 6 подлежит отражению квалификация содеянного в соответствии с положениями Закона РК Z980267_ "О борьбе с коррупцией", данная органом, рассмотревшим материал, в пункте 8 - примененная мера взыскания.
В пунктах 9-17 указываются установочные данные физического лица, совершившего правонарушение. <*>
Сноска. Пункт 12 с изменениями - приказом Генерального прокурора Республики Казахстан от 10 сентября 2002 года N 40 V022005_ .
13. Карточка подлежит подписанию лицом, выявившим коррупционное правонарушение, который в пунктах 18, 19 должен указать свою фамилию, должность и дату заполнения карточки.
Пункты 20, 21 заполняются сотрудником ЦПСиИ, который в соответствии с данными единого журнала указывает номер дела (материала), дату его регистрации, свою фамилию и подписывает карточку. <*>
Сноска. Пункт 13 с изменениями - приказом Генерального прокурора Республики Казахстан от 10 сентября 2002 года N 40 V022005_ .
14. После заполнения карточка является официальным статистическим документом. Лицо, подписавшее ее, в установленном законодательством порядке несет ответственность за внесение заведомо ложных сведений.
15. ЦПСиИ карточки регистрируются в едином журнале учета субъектов коррупционных правонарушений (далее - единый журнал, приложение 2). Один экземпляр карточки после проверки правильности заполнения и полноты реквизитов не позднее 5 рабочих дней после регистрации направляется в Ц(Д)ПСиИ для формирования центрального банка данных, второй подлежит обработке и хранению в ЦПСиИ.

10. Осы нұсқаудың 15-тармағында белгiленген қызметтi әскери прокурордың бақылауына алынған мәлiметтiк орган (лауазым иесi) карточканың әрi қарай қозғалысын қамтамасыз ететiн Әскери бас прокуратура жанындағы ҚСжАО-на, көлiктегi прокурор - көлiктегi прокуратура жанындағы ҚСжАО-на жiбередi.
11. Карточканың реквизиттерi баспа әрiптермен тазартусыз және түзетусiз көк не қара бояумен толтырылады.
Есепке алуға жататын адамның тегi, аты және әкесiнiң аты бас әрiппен жазылады. Оның жұмыс орны, қызметi, сонымен қатар құқық бұзушылықты айқындаған органның атауы (лауазым иесiнiң), iстi (материалды) қараған адамның тегi, аты және әкесiнiң аты қысқартусыз көрсетiледi.
12. 1 тармақта сыбайластыққа байланысты құқықбұзушылықты анықтаған органның аты (лауазымды тұлғаның), 2 тармақта құқықбұзушылықты анықтаған (лауазымды тұлғаның) органның әскери прокурордың қадағалау аясында.
3 тармақта қысқаша құқықбұзушылықты қамтиды, 4 тармақ тұлғаның ведомстволық бағыныштылығын анықтайды, 5 тармақта істі қараған органның аты-жөні көрсетіледі.
6 тармақта көрсетілуге тиісті іс-әрекеттің саралануы Қазақстан Республикасының "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес" заңымен  үйлестіріліп істі қараған органның бергендері - тармақта қолданған жаза шаралары.
9-17 тармақтарында құқық бұзған жеке тұлға туралы анықталған мәлiметтер көрсетiледi. <*>
Ескерту: 12-тармақтың 1, 2 абзацтарының қазақша аудармасы
болмағандықтан мәтін орыс тілінде беріліп отыр.
Ескерту: 12-тармақ өзгертілді - ҚР Бас прокурорының 2002 жылғы 10 қыркүйектегі N 40 бұйрығымен .
13. 18-тармақта сыбайлас жемқорлықты айқындаған адам карточкаға қол қоюға тиiстi, 19-тармақта өзiнiң тегiн, қызметiн, карточканы толтырған күнi көрсетедi.
20, 21-тармақтарды бiрыңғай журналдың мәлiметтерiне сәйкес істiң (материалдың) нөмiрiн, тiркелген күнiн, өзiнiң аты-жөнiн карточкаға қолын қойған ҚСжАО қызметкерлерi толтырады. <*>
Ескерту: 13-тармақ өзгертілді - ҚР Бас прокурорының 2002 жылғы 10 қыркүйектегі N 40 бұйрығымен .
14. Карточка толтырылғаннан кейiн ресми статистикалық құжат болып саналады. Оған қол қойған адам көрiнеу жалған мәлiмет енгiзгенi үшiн заңда белгiленген тәртiпте жауапқа тартылады.
15. ҚСжАО-да карточкалар сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушы субъектiлердi бiрыңғай есепке алу журналына тiркеледi (әрi қарай бiрыңғай журнал (2-қосымша). Тiркеуге алынғаннан кейiн 5 күннен кешiктiрмей карточканың бiр данасы толтырылған реквизиттердiң дұрыстығы мен толықтығы тексерiлген соң, орталық мәлiметтер банкiн қалыптастыру үшiн ҚСжА(Д)О-на жiберiледi. Екiншiсi ҚСжАО-да өңделедi және сақталады.

16. Карточки, содержащие неполные сведения, заполненные с нарушением правил, установленных настоящей Инструкцией, или на бланках неустановленного образца не регистрируются и подлежат возврату в орган, выставивший учетный акт.
17. Сведения о субъекте коррупционного правонарушения подлежат хранению в течение года с момента наложения взыскания, либо вступления в законную силу решения по административному делу.
18. В случае изменения или отмены, в установленном законом порядке, решения о привлечении лица к дисциплинарной или административной ответственности, государственный орган (должностное лицо), незамедлительно извещает об этом орган, выявивший коррупционное правонарушение. Орган, выявивший коррупционное правонарушение, в свою очередь незамедлительно направляет два экземпляра сообщения (приложение 4) в ЦПСиИ, которым 1 экземпляр документа направляется в Ц(Д)ПСиИ. Сообщение является основанием для корректировки местного и централизованного учетов. <*>
Сноска. Пункт 18 в новой редакции - приказом Генерального прокурора Республики Казахстан от 10 сентября 2002 года N 40 V022005_ .
3. Порядок ведения единого журнала
19. В графе 1 единого журнала указывается порядковый номер дела (материала), кодовое обозначение органа, выставившего карточку, и дата регистрации, графе 2 - наименование органа, выявившего коррупционное правонарушение, графе 3 - наименование органа, рассмотревшего дело (материал), графе 4 - дата поступления карточки, должность, фамилия и подпись лица, выставившего карточку.
Графы 5-7 содержат описание правонарушения, сведения о его субъекте и квалификацию деяния.
Результаты и дата рассмотрения дела (материала) отражаются в графе 8. В графе 9 отражаются данные об изменении или отмене решения.
4. Основания и порядок обращения к учету
20. Проверке по учету подлежат все лица, перечисленные в статье 3 Закона "О борьбе с коррупцией", а также претендующие на поступление на государственную службу.
21. Истребование информации о них производится путем направления в Ц(Д)ПСиИ запроса (приложение 3) на каждое проверяемое лицо.
22. При оформлении запроса установочные данные записываются без помарок и исправлений, печатными буквами. Фамилия, имя и отчество проверяемого лица указываются с заглавной буквы, в именительном падеже. В случае отсутствия отчества в соответствующем реквизите запроса производится запись "не имеет". Полному указанию подлежат дата и место его рождения. В пункте 7 запроса подлежит указанию должность проверяемого или должность, на которую претендует проверяемый. Запрос заверяется печатью. <*>
Сноска. Пункт 22 с дополнениями - приказом Генерального прокурора Республики Казахстан от 10 сентября 2002 года N 40 V022005_ .

16. Мәлiметтерi толық емес, осы нұсқауда белгiленген ережеге сай болмаған жағдайда немесе белгiленбеген үлгiдегi мөрқағаздарға толтырылса тiркелмейдi және есепке алу актiсiн жiберген органға қайтарылуы тиiс.
17. Сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушы субъект туралы мәлiметтер өндiрiп алу мерзiмiнен немесе әкiмшiлiк iс бойынша шешiм заңды күшiне енген уақыттан бастап бiр жыл бойы сақталады.
18. Тұлғаны тәртіптік немесе әкімшілік жауапкершілікке тарту туралы шешім заңдарда белгіленген реттерде өзгертілсе, немесе жойылса, мемлекеттік орган (лауазымды тұлға) бұл туралы сыбайлас жемқорлық қылмыстылықты айқындаған органға дереу хабарлайды. Сыбайлас жемқорлық қылмыстылықты айқындаған орган, өз кезегінде (4 қосымша) 2 дана хабарламаны дереу ҚСжАО жолдайды, ол бір данасын ҚСжА(Д)О жібереді. Хабарлама жергілікті және орталықтандырылған есептерге түзетулер енгізуге негіз болады. <*>
Ескерту: 18-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Бас прокурорының 2002 жылғы 10 қыркүйектегі N 40 бұйрығымен .
3. Бiрыңғай журнал жүргiзу тәртiбi
19. Бiрыңғай журналдың 1-бағанында iстiң (материалдың) реттiк саны, карточканы жiберген органның коды және тiркелген күнi, 2-бағанада сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылықты анықтаған органның атауы, 3-бағанада iстi (материалды) қараған органның атауы, 4-бағанда карточканың түскен күнi, карточканы жiберген адамның аты-жөнi, қызметi, 5-7 бағандарда құқық бұзушылықты сипаттау, субъектi және оның iс-әрекетi туралы мәлiметтер көрсетiледi.
Істiң (материалдың) қаралған күнi, қорытындысы 8-бағанда көрсетiледi. 9-бағанда шешiмнiң өзгертiлуi не бұзылуы туралы мәлiметтер көрсетiледi.
4. Арыздар мен өтiнiштердi есепке алу негiзi мен тәртiбi
20. Есепке алу бойынша тексерiске "Сыбайлас  жемқорлықпен күрес туралы" Заңның 3-бабында көрсетiлгенi бойынша барлық адамдар, сонымен қатар мемлекеттiк қызметке түсуге ынталы талапкер де жатады.
21. Олар туралы мәлiметтердi талап ету, ҚСжА(Д)О-на әрбiр тексерiске жататын адамға сұрау (3-қосымша) жiберу арқылы жүзеге асады.
22. Сұратуды жазған жағдайда белгiленген мәлiметтер кiршiксiз, өзгертусiз баспа әрiптерiмен толтырылады. Тексеруге жататын адамның тегi, аты, әкесiнiң аты бiрiншi бас әрiппен, iлiк септiгiнде жазылады.
Әкесiнiң аты болмаған жағдайда, сұратудың тиiстi реквизитiнде "жоқ" деген жазу көрсетiлуi керек. Туған күнi мен мекен-жайы толық жазылуы керек. Сұрау салудың 7 тармағында тексерілушінің лауазымы немесе тексерілушінің үміттенген лауазымы көрсетілуі керек. Сұрау салу мөрмен куәландырылады. <*>
Ескерту: 22-тармақ толықтырылды - ҚР Бас прокурорының
2002 жылғы 10 қыркүйектегі N 40 бұйрығымен .

23. Если проверяемым лицом изменялись фамилия, имя, отчество, то в запросе подлежат указанию и прежние данные. При смене фамилии 3 и более раз составляется отдельный запрос.
24. Запрос направляется почтой или сдается нарочным в канцелярию Ц(Д)ПСиИ. В случаях, когда предоставление данной информации необходимо для оперативных целей, разрешается направление запросов электронной почтой.
25. Запрос, оформленный с нарушением указанных требований, возвращается без исполнения, о чем в нем производится соответствующая отметка.
26. Запрос исполняется в течение 5 рабочих дней с момента его поступления в Ц(Д)ПСиИ и направляется инициатору почтой или выдается нарочно.
Запрос по форме идентичен приложению 4 к Инструкции "О едином порядке ведения учета лиц, совершивших умышленные административные правонарушения, дела о которых подведомственны судам; признанных в установленном законом порядке недееспособными либо ограниченно дееспособными, а также лиц, лишенных судом права занимать государственные должности. <*>
Сноска. Пункт 26 с изменениями - приказом Генерального прокурора Республики Казахстан от 10 сентября 2002 года N 40 V022005_ .
27. По запросу представляются все имеющиеся на централизованном учете сведения в отношении проверяемого лица, независимо от сроков погашения (снятия) судимости, основания прекращения уголовного преследования.
При отсутствии на учете сведений о проверяемом лице, на обратной стороне запроса ставится штамп: "Сведений нет", дата проверки запроса, подпись сотрудника, проверившего запрос. При наличии на централизованном учете каких-либо сведений на проверяемое лицо, все они отражаются на обратной стороне запроса с проставлением штампа "Справку наводил сотрудник" и указанием даты проверки. <*>
Сноска. Пункт 27 в новой редакции - приказом Генерального прокурора Республики Казахстан от 10 сентября 2002 года N 40  V022005_   .
Центр (Департамент) правовой
статистики и информации при
Генеральной прокуратуре
Респуаблики Казахстан
Приложение 1
Утверждена приказом
Генерального прокурора
Республики Казахстан
от 5.01.2001 г. N 3
Ф 1-К Карточка учета коррупционных правонарушений
и лиц, их совершивших
(составляется органом, выявившим коррупционное правонарушение,
ответственность за которое предусмотрена Законом РК
Z980267_   "О борьбе с коррупцией", по результатам
рассмотрения материала (протокола) о нем)
1._________________________________________________________________________
(наименование органа, выявившего правонарушение)
2. Номер войсковой части N___________
3. Описание коррупционного правонарушения (указать дату, время, способ,
место совершения)__________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
4 Совершено: депутатом (1), судьей (2), государственным служащим (3), лицом, являющимся субъектом в соответствии с п. 3 ст.3 Закона (4), физическим лицом, являющимся субъектом в соответствии с п.4 ст.3 Закона (5), юридическим лицом, являющимся субъектом в соответствии с п. 4 ст.3 Закона (6), военнослужащими (7), должностными лицами органов: юстиции (8), финансовой полиции (9), внутренних дел (11), министерства обороны (12), национальной безопасности (13), таможенной службы (14), пограничной службы (15), прокуратуры (16), налоговой службы (17), АЧС (18), государственной власти (19), спецслужб (20), других госструктур (21).

23. Егер тексерiлуге жататын адамның тегi, аты, әкесiнiң аты өзгертiлген болса, онда сұратуды бұрынғы мәлiметтерi де көрсетiлуi тиiс. Аты-жөнi 3 не одан да көп рет өзгертiлген болса, онда бөлек сұрату қағазы толтырылады.
24. Сұрату пошта арқылы жiберiледi немесе ҚСжА(Д)О кеңсенiң арнаулы дербес тапсырманы апарушысына тапсырылады.
25. Көрсетiлген талаптар орындалмаса толтырылған сұрату қағазы орындаусыз қайтарылады және оған ол туралы сәйкес белгi қойылады.
26. Сұрату ҚСжА(Д)О-на түскен мерзiмнен 5 күн iшiнде және ынталы адамға пошта арқылы жiберiледi немесе арнаулы дербес тапсырманы апарушыға тапсырылады.
Сұрау салу өзінің нысандық түрі бойынша, "Қасақана әкімшілік құқық бұзушылық жасаған ведомстволық бағынышты соттармен белгіленген реттерде әрекетке қабілетсіздігі мойындалған, немесе әрекетке қабілеттілігі шектелген; сондай ақ мемлекеттік лауазымды қызметке орналасу құқығынан сот шешімімен айырылған тұлғалардың істерін есепке алып, жүргізудің бірыңғай реттері туралы", Нұсқаудың 4 қосымшасына ұқсас. <*>
Ескерту: 26-тармақ өзгертілді - ҚР Бас прокурорының 2002 жылғы 10 қыркүйектегі N 40 бұйрығымен .
27. Сұрау салу бойынша тексерілуші тұлға жөніндегі орталықтырылған есептегі барлық мәліметтер, мерзімінің өтелуінен, сотталғандығының жойылуынан, қылмыстық қудалаудың тоқтатылу негіздерінен тәуелсіз беріледі.
Егерде сұрау салынған тұлға жөнінде есепте мәліметтер болмаған жағдайда сұрау салудың сыртына "мәліметтер жоқ" деген мөртаңба басылады. Орталықтандырылған есепте тексерілуші тұлға жөнінде қандайда болмасын деректер болған жағдайда сұрау салудың сыртына "Анықтауды жүргізген қызметкер" деген мөр табан басылып тексерудің уақыты көрсетіледі. <*>
Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Бас прокурорының 2002 жылғы 10 қыркүйектегі N 40 бұйрығымен .
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратура жанындағы
Құқықтық статистика және
ақпарат (Департамент) орталығы
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас прокурорының
бұйрығымен бекiтiлдi
2001.01.05. N 3
Сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзу және оны жасаған адамдарды есепке алудың N 1-К карточкасы  <*>
Ескерту: 1-қосымша өзгертілді - ҚР Бас прокурорының 2002 жылғы 10 қыркүйектегі N 40 бұйрығымен .
(Сыбайлас жемқорлықпен күрес туралы заңда қаралған сыбайлас
жемқорлықпен құқық бұзуды айқындауға жауапты орган жасайды, ол
туралы қаралған материалдың (хаттаманың) қорытындысы бойынша)
1._________________________________________________________________
(құқық бұзуды айқындаған органның атауы)
2. әскери бөлiмнiң нөмiрi __________
3._________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзудың сипаты (күнi, уақыты, тәсiлi,
орны көрсетiлсiн)
4. Жасады: депутат (1), судья (2), мемлекеттiк қызметкер (3), Заңның 3-т сәйкес субъектi болып саналатын адам (4), заңның 3-б. 4-т. сәйкес субъектi болып саналатын жеке тұлға (5), заңның 3-б. 4-т. сәйкес субъектi болып саналатын заңды тұлға (6), әскери қызметкер (7) органдардың лауазым иелерi: әдiлет (8), қаржы полициясы (9), iшкi iстер (11), қорғаныс министрлiгi (12), ұлттық қауіпсіздік (13), кеден қызметi (14), шекара қызметi (15), прокуратура (16), салық қызметi (17), ТЖА (18), мемлекеттiк билiк (19), арнайы қызмет (20), басқа мемлекеттiк құрылымдар (21).

5. Наименование органа, рассмотревшего материал (протокол) о коррупционном правонарушении_____________________________________________________________
___________________________________________________________________________
6. Квалификация правонарушения по нормам Закона "О борьбе с коррупцией"
статья ______ часть _______ пункт______
7 Материал (протокол) рассмотрен по существу:
7.1. Приказ N  _______ от " ___ " _________   20__г.
7.2. Постановление суда от " ___ "  _________  20__г.
8. Применена мера взыскания: увольнение с должности (1), понижение в
должности (2), предупреждение о неполном служебном соответствии (3),
строгий выговор (4), выговор (5), замечание (6), административный штраф
(7), иное взыскание (8) __________________________________________________.
---------------------------------------------------------------------------
Сведения о лице, подвергнутом ответственности
за коррупционное правонарушение
9. Фамилия                   10. Имя              11. Отчество
9.1                          10.1                 11.1
12. Дата рождения "____"______________19__г.
13. Место рождения ________________________________________________________
14. Адрес проживания (прописки)____________________________________________
15. Документ, удостоверяющий личность: паспорт (1), удостоверение личности
(2) N______________________________________________________________________
16. Место работы __________________________________________________________
17. Должность______________________________________________________________
18. Должность, фамилия, подпись лица, заполнившего карточку________________
___________________________________________________________________________
19. Дата заполнения "___" ___________ 20__г.
20. Дата регистрации в ЦПСиИ "___" __________ 20__г.
N материала (протокола) по единому журналу _______________
21. Сотрудник ЦПСиИ _______________________________________________________
(должность, фамилия, подпись)
Примечание: по заполнении карточка является официальным статистическим документом; лица, подписавшие ее, за внесение заведомо ложных сведений несут ответственность в установленном законодательством порядке.
___________________________________________________________________________
(размер 210x300)
Приложение 2
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
Центр (Департамент) правовой статистики и информации
Единый журнал
учета актов первичного учета о коррупционных
правонарушениях и их субъектах
N________________
Начат ___________________ 20___г. с N_____
Окончен__________________ 20___г. с N_____
Астана-2000
___________________________________________________________________________
Номер!Наимено-!Наимено-!Долж- !Фабула!Квалифика- !Сведения!Результа-!Данные
дела !вание   !вание   !ность,!право-!ция право- !о лицах,!ты расс- !об из-
(ма- !госорга-!государ-!Ф.И.О.!нару- !нарушения  !совер-  !мотрения !мене-
тери-!на (дол-!ственно-!лица, !шения !по нормам  !шивших  !дела (ма-!нии
ала) !жностно-!го орга-!предс-!(дата,!Закона "О  !правона-!териала) !(от-
о ко-!го ли-  !на расс-!тавив-!время,!борьбе с   !рушения !         !мене)
рруп-!ца), вы-!мотрев- !шего  !место !коррупцией"!(Ф.И.О.,!         !реше-
цион-!явившего!шего    !кар-  !совер-!и (или)    !число,  !         !ния
ном  !корруп- !дело    !точку,!шения,!другого за-!год, ме-!         !
пра- !ционное !(мате-  !дата  !размер!конодатель-!сяц рож-!         !
вона-!правона-!риал)   !выста-!мате- !ного акта  !дения,  !         !
руше-!рушение !        !вления!риаль-!           !долж-   !         !
нии, !        !        !      !ного  !           !ность,  !         !
код  !        !        !      !ущерба!           !место   !         !
орга-!        !        !      !в тен-!           !работы) !         !
на и !        !        !      !ге)   !           !        !         !
дата !        !        !      !      !           !        !         !
реги-!        !        !      !      !           !        !         !
стра-!        !        !      !      !           !        !         !
ции  !        !        !      !      !           !        !         !
_____!________!________!______!______!___________!________!_________!______

5. Сыбайлас жемқорлық туралы материалды (хаттаманы) қараған органның атауы.
__________________________________________________________________
6. Сыбайлас жемқорлықпен күрес туралы Заңның нормалары бойынша құқық бұзушылықты анықтау _______________________________
бабы ______ бөлiгi _______ тармағы
7. материал (хаттама) мәнiне байланысты қаралды
7.1. Бұйрық N  _______ " ___ " _________   20 __ ж.
7.2. Соттың қаулысы " ___ "  _________  20 __ ж.
8. Шаралар қолданылды: қызметтен босатылды (1), қызметiнен төмендетiлдi (2), қызметiне толық сәйкес еместiгi туралы ескерту (3), қатаң сөгiс (4), сөгiс (5), ескерту (6), әкiмшiлiк айып (7), басқа жазаға бұйырулар (8)
сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылығы үшін жауапқа тартылған адам туралы мәліметтер
9. тегі                     10. Аты               11. Әкесінің аты
9.1                         10.1                  11.1
12. туған күні ______________________________________________
13. туған жерi ______________________________________________
14. тұрғылықты мекен-жайы (пәтерге тұрғылықты тiркелуi) __________
15. жеке басын куәландыратын құжат: төлқұжат (1), жеке басының куәлiгi (2) _______________________________________________________
16. жұмыс орны ________________________________________________
17. қызметi ___________________________________________________
18. карточканы толтырған адамның аты-жөнi, қызметi, қолы __________
___________________________________________________________________
19. толтыру күнi __________________________________________________
20. ҚСжАО-да тiркелген күнi _______________________________________
Бiрыңғай журнал бойынша материалдың (хаттаманың) нөмiрi ___________
21. ҚСжАО-ның қызметкерi __________________________________________
(қызметi, аты-жөнi, қолы)
Ескерту: карточка толтырылғаннан кейiн статистикалық ресми құжат болып саналады, оған қол қойған адам, заңда белгiленген тәртiппен көрiнеу жалған мәлiмет енгiзгенi үшiн жауапқа тартылады
(Көлемі 210x300)
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
Құқықтық статистика және ақпарат (Департамент) орталығы
Сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушы субъектілерді
бірыңғай тәртіппен есепке алудың
Бірыңғай журналы
Басталды ___________________ "___" 20 _ ж   N
Аяқталды __________________ "___" 20 _ ж    N
___________________________________________________________________________
Сыбай!Сыбайлас!Істі (ма!Карточ!Құқық !Құқық бұзу.!Құқық   !Істі (ма.!Шешім.
лас  !жемқор. !териал. !каны  !бұзу. !дың "Сыбай.!бұзған  !териалды)!ді өз.
жемқо!лық пен !ды) қара!жіберу!дың   !лас жемқор.!адамдар !қарау қо.!герту
рлық.!құқық бұ!ған мем.!ге ұс.!қысқа.!лыққа қарсы!туралы  !рытындысы!(бұзу)
пен  !зуды ай.!лекеттік!ынған !ша маз!күрес тура.!мәлімет.!         !туралы
құқық!қындаған!органның!адам. !мұны  !лы" және   !тер (те.!         !мәлі.
бұзу.!мемлекет!атауы   !ның   !(күні,!(не) басқа !гі, аты,!         !мет.
шылық!тік ор. !        !аты-  !уақы. !заң актіле.!әкесінің!         !тер
тура.!ганның  !        !жөні, !ты, ор!рінің нор. !аты, ту.!         !
лы іс!(лауазым!        !қызме.!ны, мү!малары бой.!ған кү. !         !
тің  !иесінің)!        !ті    !ліктік!ынша анық. !ні, жы. !         !
(мате!атауы   !        !      !залал.!талуы      !лы, қыз.!         !
риал.!        !        !      !дың кө!           !меті, жұ!         !
дың) !        !        !      !лемі  !           !мыс ор. !         !
нөмі.!        !        !      !теңге.!           !ны)     !         !
рі,  !        !        !      !мен)  !           !        !         !
орган!        !        !      !      !           !        !         !
ның  !        !        !      !      !           !        !         !
коды,!        !        !      !      !           !        !         !
және !        !        !      !      !           !        !         !
тір. !        !        !      !      !           !        !         !
кеу  !        !        !      !      !           !        !         !
күні !        !        !      !      !           !        !         !
_____!________!________!______!______!___________!________!_________!______

1       2        3       4      5        6         7         8        9
_____!________!________!______!______!___________!________!_________!______
Приложение 3
Для служебного пользования
Запрос
на государственного служащего (лицо, претендующее на
поступление на государственную службу)
Примечание РЦПИ. Приложение 2 с грифом "ДСП" в базу данных "Закон" не вводятся.
Приложение 4
Центр (Департамент) правовой статистики и
информации при Генеральной прокуратуре РК
_________________________________________
Копия: ЦПСиИ при прокуратуре
____________________ области
Сообщение
об изменении (отмене) решения о привлечении
государственного служащего к ответственности за
совершение коррупционного правонарушения
Фамилия___________________________________________________________________
Имя_________________________ Отчество_____________________________________
Дата рождения "__" _____________ 19 __ г.
Сведения о примененной мере ответственности:
__________________________________________________________________________
(указать основание, вид и дату привлечения к ответственности
__________________________________________________________________________
за коррупционное правонарушение)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Сведения об изменении (отмене) принятого решения:
__________________________________________________________________________
(указать основания и дату принятия решения об изменении
__________________________________________________________________________
(отмене) принятого решения о привлечении к ответственности)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Наименование органа, принявшего решение:__________________________________
__________________________________________________________________________
(должность, фамилия и подпись лица, составившего сообщение)
Дата составления "__" ______ 20 __г.                               МП
(размер 150x210)
Приложение 5
______________________________________________
(орган, выявивший коррупционное правонарушение)
Сообщение
о рассмотрении дела (материала) о коррупционном
правонарушении
Описание установленного правонарушения ___________________________________
Данные о правонарушителе - Фамилия________________________________________
______________________________________Имя_________________________________
____________________________Отчество______________________________________
(указать прежние, если менялись)
Дата рождения "__"_________19__г.
Результат рассмотрения дела:
__________________________________________________________________________
(указать вид взыскания, дату рассмотрения и др.)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Окончание срока взыскания:________________________________________________
__________________________________________________________________________
Наименование гос. органа, рассмотревшего материал_________________________
__________________________________________________________________________
Начальник_________________________________________________________________
(фамилия, подпись начальника гос. органа)
Начальник кадровой службы
__________________________________________________________________________
(ф.и.о., подпись)
Дата составления "__" _______20__г.
МП
(размер 150x210)

1       2        3       4      5        6         7         8        9
_____!________!________!______!______!___________!________!_________!______
3-қосымша
Қызметте қолдану үшін
Мемлекеттік қызметкерге (мемлекеттік қызметке түсуге ынталы
адамға)
СҰРАТУ қағазы
N_______                                              Алу: пошта/арнаулы
дербес
тапсырманы апарушы арқылы
"_____"____________ 20 __ ж.
Бас прокуратура жанындағы ҚСжА(Д)О-на
1. Тегі ___________________________________________________________
2. Аты ____________________________________________________________
3. Әкесінің аты ___________________________________________________
(егер өзгертілсе бұрынғысы көрсетіледі)
4. Туған күні _____________________________________________________
5. Туған жері _____________________________________________________
6. Мекен-жайы _____________________________________________________
7. Тексерудің себебі ______________________________________________
Мемлекеттік органның бастығы ______________________________________
(аты-жөні, қолы)
Жіберушінің мекен-жайы: индексі ___________________________________
Тұрғылықты жері ___________________________________________________
Аудан _____________________________________________________________
Облыс _____________________________________________________________
Мемлекеттік орган (қысқартусыз толық атауы көрсетіледі)
(көлемі 150x210)
4-қосымша
Қазақстан Республикасы Бас прокуратура
жанындағы Құқықтық статистика
және ақпарат (Департамент) орталығы
Көшiрмесi: облыстық прокуратура
жанындағы ҚСжАО
Сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзғаны үшiн мемлекеттiк
қызметкердi жауапқа тарту туралы шешiмдi өзгерту (бұзу) туралы
ХАБАРЛАМА
Тегi _____________________________________________________________
Аты ______________________________________________________________
Әкесiнiң аты _____________________________________________________
туған күнi, айы, жылы "___"_______________20 ___ ж.
қолданған шара туралы мәлiметтер _________________________________
(сыбайлас жемқорлықпен
__________________________________________________________________
құқық бұзғаны үшiн жауапқа тартылған күнi, түрi және негiздемесi
көрсетiледi) "__"_____________20 __ ж.
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
қабылданған шешiмнiң өзгертiлуi (бұзылуы) туралы мәлiметтер
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(жауапқа тарту туралы қабылданған шешiмнiң өзгертiлуi (бұзылуы)
туралы қабылданған шешiмнiң күнi, негiздемесi көрсетiледi)
Шешiм қабылдаған органның атауы __________________________________
(Хабарламаны жасаған адамның аты-жөнi, қызметi, қолы) ____________
Толтырылған күнi, айы, жылы "__" ______ 20 __ ж.           М.О.
(көлемi 150x210)
5-қосымша
Сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзу туралы iстiң (материалдың)
қаралуы туралы
Хабарлама
Анықталған құқық бұзудың сипаттамасы ______________________________
___________________________________________________________________
Құқық бұзушы туралы мәлiметтер:
Тегi _____________________
Аты ______________________
Әкесiнiң аты ____________________________________________
(егер өзгертiлсе бұрынғысы көрсетiледi)
туған күнi, айы, жылы "__"_________ 20__ ж.
қаралған iстiң қорытындысы ________________________________________
(өндiрiп алудың түрi, қаралған істiң күнi және т.б.)
Өндiрiп алу мерзiмiнiң аяқталуы ___________________________________
Материалды қараған мемлекеттiк органның бастығы ___________________
___________________________________________________________________
(мемлекеттiк орган бастығының аты-жөнi, қолы)
Кадр қызметiнiң бастығы (аты-жөнi, қолы)
Толтырылған күнi "__" _______ 20 __ ж.                     М.О.
(көлемі 150x210)