О внесении изменения и дополнений N 49 в Единую бюджетную классификацию
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 апреля 2001 года N 223 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 02.05.2001 г. за N 1488
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 25 апреля 2001 года N 177 Z010177_ "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2001 год" и Указом Президента Республики Казахстан от 29 января 2001 года N 543 U010543_ "О некоторых вопросах Национального фонда Республики Казахстан" приказываю:
1. Внести в приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 30 декабря 1999 года N 715 V991058_ "Об утверждении Единой бюджетной классификации" следующие изменение и дополнения:
в Единую бюджетную классификацию Республики Казахстан, утвержденную указанным приказом:
в классификации доходов бюджета:
после строки "101104 Подоходный налог с юридических лиц - нерезидентов, удерживаемый у источника выплаты" дополнить строками следующего содержания:
"101105 Подоходный налог с юридических лиц-организаций сырьевого сектора по перечню, устанавливаемому Правительством Республики Казахстан
101106 Подоходный налог с юридических лиц-резидентов, удерживаемый у источника выплаты организациями сырьевого сектора по перечню, устанавливаемому Правительством Республики Казахстан
101107 Подоходный налог с юридических лиц-нерезидентов, удерживаемый у источника выплаты организациями сырьевого сектора по перечню, устанавливаемому Правительством Республики Казахстан";
после строки "105102 Налог на добавленную стоимость на товары, работы и услуги, импортируемые на территорию Республики Казахстан" дополнить строкой следующего содержания:
"105103 Налог на добавленную стоимость на произведенные сырьевые товары, оказанные услуги от организаций сырьевого сектора по перечню, устанавливаемому Правительством Республики Казахстан";
после строки "105312 Плата за охрану и воспроизводство животного мира" дополнить строками следующего содержания:
"105322 Налог на сверхприбыль от организаций сырьевого сектора (юридических лиц по перечню, устанавливаемому Правительством Республики Казахстан)
105325 Бонусы от организаций сырьевого сектора (юридических лиц по перечню, устанавливаемому Правительством Республики Казахстан)
105326 Роялти от организаций сырьевого сектора (юридических лиц по перечню, устанавливаемому Правительством Республики Казахстан)
105328 Доля Республики Казахстан по разделу продукции по заключенным контрактам от организаций сырьевого сектора (юридических лиц по перечню, устанавливаемому Правительством Республики Казахстан)";
после строки "205110 Прочие неналоговые поступления в местный бюджет" дополнить строками следующего содержания:
"205111 Поступления из Национального фонда Республики Казахстан в виде компенсации потерь республиканского бюджета по подоходному налогу с юридических лиц-организаций сырьевого сектора
205112 Поступления из Национального фонда Республики Казахстан в виде компенсации потерь республиканского бюджета по подоходному налогу с юридических лиц-резидентов, удерживаемый у источника выплаты организациями сырьевого сектора
205113 Поступления из Национального фонда Республики Казахстан в виде компенсации потерь республиканского бюджета по подоходному налогу с юридических лиц-нерезидентов, удерживаемый у источника выплаты организациями сырьевого сектора
205114 Поступления из Национального фонда Республики Казахстан в виде
компенсации потерь республиканского бюджета по налогу на добавленную
стоимость от организаций сырьевого сектора
205115 Поступления из Национального фонда Республики Казахстан в виде
компенсации потерь республиканского бюджета по налогу на сверхприбыль от
организаций сырьевого сектора
205116 Поступления из Национального фонда Республики Казахстан в виде
компенсации потерь республиканского бюджета по бонусам от организаций
сырьевого сектора
205117 Поступления из Национального фонда Республики Казахстан в виде
компенсации потерь республиканского бюджета по роялти от организаций
сырьевого сектора
205118 Поступления из Национального фонда Республики Казахстан в виде
компенсации потерь республиканского бюджета по доле Республики Казахстан
по разделу продукции по заключенным контрактам от организаций сырьевого
сектора
205119 Поступления из Национального фонда Республики Казахстан в виде
компенсации потерь местного бюджета по подоходному налогу с юридических
лиц-организаций сырьевого сектора
205120 Поступления из Национального фонда Республики Казахстан в виде
компенсации потерь местного бюджета по подоходному налогу с юридических
лиц-резидентов, удерживаемый у источника выплаты организациями сырьевого
сектора
205121 Поступления из Национального фонда Республики Казахстан в виде компенсации потерь местного бюджета по подоходному налогу с юридических лиц-нерезидентов, удерживаемый у источника выплаты организациями сырьевого сектора
205122 Поступления из Национального фонда Республики Казахстан в виде компенсации потерь местного бюджета по доле Республики Казахстан по разделу продукции по заключенным контрактам от организаций сырьевого сектора";
строку "501505 Погашение по государственным студенческим кредитам"
изложить в следующей редакции:
"501508 Погашение по государственным студенческим кредитам".

Бірыңғай бюджеттік жіктемеге N 49 өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2001 жылғы 28 сәуірдегі N 223 бұйрығы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2001 жылғы 2 мамырда тіркелді. Тіркеу нөмірі 1488.
"2001 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 25 сәуірдегі N 177 Z010177_ Заңына және "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 29 қаңтардағы N 543 U010543_ жарлығына сәйкес бұйырамын:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 1999 жылғы 30 желтоқсандағы N 715 V991058_ "Бірыңғай бюджеттік жіктемені бекіту туралы" бұйрығына келесі өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік жіктемесіне:
бюджет кірістерінің жіктемесіне:
"101104 Резидент емес заңды тұлғалардан алынатын, төлем көзінен ұсталатын табыс салығы" деген жолдан кейін мынадай редакциядағы жолдармен толықтырылсын:
"101105 Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тізбе бойынша шикізат секторының ұйымдары-заңды тұлғаларынан алынатын табыс салығы
101106 Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тізбе бойынша шикізат секторының ұйымдарымен резидент заңды тұлғалардан алынатын, төлем көзінен ұсталатын табыс салығы
101107 Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тізбе бойынша шикізат секторының ұйымдарымен резидент емес заңды тұлғалардан алынатын, төлем көзінен ұсталатын табыс салығы";
"105102 Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын тауарларға, жұмыстар мен қызмет көрсетулерге салынатын қосылған құн салығы" деген жолдан кейін мынадай редакциядағы жолмен толықтырылсын:
"105103 Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тізбе бойынша шикізат секторы ұйымдарының өндірген шикізат тауарларына, көрсеткен қызметтеріне салынатын қосылған құн салығы";
"105312 Жануарлар әлемін қорғағаны және ұдайы көбейткені үшін ақы" деген жолдан кейін мынадай редакциядағы жолдармен толықтырылсын:
"105322 Шикізат секторы ұйымдарының (Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тізбесі бойынша заңды тұлғалардың) үстеме пайдасына салынатын салық
105325 Шикізат секторы ұйымдарының (Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тізбесі бойынша заңды тұлғалардың) түсетін бонустар
105326 Шикізат секторы ұйымдарының (Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тізбе бойынша заңды тұлғалардың) түсетін роялтилер
105328 Шикізат секторы ұйымдарының (Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тізбесі бойынша заңды тұлғалардың) жасалған келісім-шарттар бойынша өнімдер бөлу жөніндегі Қазақстан Республикасының үлесі";
"205110 Жергілікті бюджетке түсетін салыққа жатпайтын өзге де түсімдер" деген жолдан кейін мынадай редакциядағы жолдармен толықтырылсын:
"205111 Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан республикалық бюджеттің шикізат секторының ұйымдары-заңды тұлғаларынан алынатын табыс салығы бойынша шығындарын өтеу түрінде түсімдер
205112 Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан республикалық бюджеттің шикізат секторының ұйымдарымен резидент заңды тұлғаларынан алынатын, төлем көзінен ұсталатын табыс салығы бойынша шығындарын өтеу түрінде түсімдер
205113 Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан республикалық бюджеттің шикізат секторының ұйымдарымен резидент емес заңды тұлғаларынан алынатын, төлем көзінен ұсталатын табыс салығы бойынша шығындарын өтеу түрінде түсімдер
205114 Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан республикалық бюджеттің шикізат секторының ұйымдарына салынатын қосылған құн салығы бойынша шығындарын өтеу түрінде түсімдер
205115 Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан республикалық бюджеттің шикізат секторы ұйымдарының үстеме пайдасына салынатын салық бойынша шығындарын өтеу түрінде түсімдер
205116 Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан республикалық бюджеттің шикізат секторының ұйымдарынан түсетін бонустар бойынша шығындарын өтеу түрінде түсімдер
205117 Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан республикалық бюджеттің шикізат секторының ұйымдарынан түсетін роялтилер бойынша шығындарын өтеу түрінде түсімдер
205118 Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан республикалық бюджеттің шикізат секторының ұйымдарынан алынатын, жасалған келісім-шарттар бойынша өнімдер бөлу жөніндегі Қазақстан Республикасының үлесі бойынша шығындарын өтеу түрінде түсімдер
205119 Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан жергілікті бюджеттің шикізат секторының ұйымдары-заңды тұлғаларынан алынатын табыс салығы бойынша шығындарын өтеу түрінде түсімдер
205120 Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан жергілікті бюджеттің шикізат секторының ұйымдарымен резидент заңды тұлғаларынан алынатын, төлем көзінен ұсталатын табыс салығы бойынша шығындарын өтеу түрінде түсімдер
205121 Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан жергілікті бюджеттің шикізат секторының ұйымдарымен резидент емес заңды тұлғаларынан алынатын, төлем көзінен ұсталатын табыс салығы бойынша шығындарын өтеу түрінде түсімдер
205122 Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан жергілікті бюджеттің шикізат секторының ұйымдарымен резидент заңды тұлғаларынан алынатын, жасалған келісім-шарттар бойынша өнімдер бөлу жөніндегі Қазақстан Республикасының үлесі бойынша шығындарын өтеу түрінде түсімдер";
"501505 Мемлекеттік студенттік несиелер бойынша өтеу" деген жол
мынадай редакцияда жазылсын:
"501508 Мемлекеттік студенттік несиелер бойынша өтеу".

2. Департаменту юридической службы (К. Абдикаликов) и Бюджетному
департаменту (Б. Султанов) обеспечить государственную регистрацию
настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня его государственной
регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан и распространяется
на правоотношения, возникшие с 1 января 2001 года.
И.о. Министра
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)

2. Заң қызметі (Қ. Әбдіқалықов) және Бюджет (Б. Сұлтанов)
департаменттері осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде
мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде
мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді және 2001 жылғы
1 қаңтардан бастап пайда болған құқықтық қатынастарға таратылады.
Министрдің
міндетін атқарушы
Мамандар:
Икебаева Ә.Ж.
Жұманазарова А.Б.