О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 25 марта 2000 года N 247
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 мая 2001 года N 366 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18.05.2001 г. за N 1514. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 декабря 2007 года N 638.
Сноска. Приказ Министра образования и науки РК от 18 мая 2001 года N 366 утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 19 декабря 2007 года  N 638  (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях повышения качества организации приема в вузы Республики Казахстан приказываю:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 25 марта 2000 года N 247  V001118_  "Об утверждении Типовых правил приема в высшие учебные заведения Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
1) в Типовых правилах приема в высшие учебные заведения Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. В высшие учебные заведения Республики Казахстан принимаются граждане Республики Казахстан, иностранные граждане и лица без гражданства, имеющие среднее общее, среднее профессиональное и высшее профессиональное образование.";
пункт 2 дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"Лица казахской национальности, являющиеся гражданами других государств, имеют право на получение государственных образовательных кредитов наравне с гражданами Республики Казахстан.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Граждане, поступающие в высшие учебные заведения, сдают вступительные экзамены в форме комплексного тестирования.
Комплексное тестирование проводится по технологии, разработанной Национальным центром государственных стандартов образования и тестирования Министерства образования и науки Республики Казахстан (далее - НЦГСОиТ).
Прием в высшие учебные заведения Республики Казахстан граждан, имеющих среднее профессиональное образование, на родственные специальности по сокращенным образовательным программам по государственному образовательному заказу осуществляется на основе комплексного тестирования с выдачей государственного сертификата.
Прием граждан в высшие учебные заведения, подведомственные Министерству обороны Республики Казахстан, Министерству внутренних дел Республики Казахстан, Агентству финансовой полиции Республики Казахстан, Агентству Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям (приложение 1) по утвержденному плану приема осуществляется в три этапа:
на первом этапе приемные комиссии названных вузов формируют контингент абитуриентов, проводя отбор по медицинским, физическим и психологическим показаниям, с учетом территориального принципа подготовки кадров;
на втором этапе высшее учебное заведение проводит вступительные экзамены в форме комплексного тестирования в соответствии с технологией, разработанной НЦГСОТ;
на третьем этапе - мандатные комиссии названных вузов проводят зачисление в число студентов.";
в пункте 4:
после слов "высших учебных заведений" дополнить словами "по технологии, разработанной НЦГСОТ";
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Прием в высшие учебные заведения Республики Казахстан граждан, имеющих среднее профессиональное или высшее профессиональное образование, на родственные специальности по сокращенным образовательным программам на платной основе осуществляется приемными комиссиями вузов.";

Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым Министрiнiң 2000 жылғы 25 наурыздағы N 247 бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым Министрінің 2001 жылғы 18 мамырдағы N 366 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрілігінде 2001 жылғы 18 мамырда тіркелді. Тіркеу N 1514. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2007 жылғы 19 желтоқсандағы N 638 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2007.12.19.  N 638  (қолданысқа енгізілу тәртібін  4-тармақтан  қараңыз) Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарына қабылдауды ұйымдастыру сапасын арттыру мақсатында
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым Министрiнiң 2000 жылғы 25 наурыздағы  N 247  бұйрығымен бекiтiлген "Қазақстан Республикасындағы жоғары оқу орындарына қабылдаудың Типтiк ережелерiн бекiту туралы" бұйрығына мына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
Көрсетiлген бұйрықпен бекiтiлген Қазақстан Республикасындағы жоғары оқу орындарына қабылдаудың Типтiк ережелерiне:
1-тармақ мына редакцияда мазмұндалсын:
"1. Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарына Қазақстан Республикасының жалпы орта, орта кәсiптiк және жоғары кәсiптiк бiлiмi бар азаматтар, шетел азаматтары және азаматтығы жоқ тұлғалар қабылданады.";
2-тармақ мына мазмұнды үшiншi абзацпен толықтырылсын:
"Қазақ ұлтының басқа мемлекет азаматы болып табылатын өкiлдерiне мемлекеттiк бiлiм несиесiн алуға Қазақстан Республикасының азаматымен бiрдей құқық берiледi.";
3-тармақ мына редакцияда мазмұндалсын:
"3. Жоғары оқу орындарына түсетiн азаматтар қабылдау емтихандарын кешендi тестiлеу түрiнде тапсырады.
Кешендi тестiлеу Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң Мемлекеттiк бiлiм стандарттары мен тестiлеу ұлттық орталығы (бұдан әрi - МБСТҰО) әзiрлеген технология бойынша жүргiзiледi.
Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарына орта кәсiптiк бiлiмi бар азаматтарды мемлекеттiк бiлiм тапсырысының қысқартылған бiлiм беру бағдарламалары бойынша ұқсас мамандықтарға қабылдау кешенді тестiлеу негiзiнде мемлекеттiк сертификатты берумен қатар жүзеге асырылады.
Азаматтарды Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгiне, Қазақстан Республикасының Ішкi iстер министрлiгiне, Қазақстан Республикасының Қаржы полициясы, Қазақстан Республикасы төтенше жағдайлар агенттiгiне (1-қосымша) бағынысты жоғары оқу орындарына бекiтiлген жоспар бойынша қабылдау үш кезеңде өтедi:
бірінші кезеңде аталған жоғары оқу орындарының қабылдау комиссиялары кадрлар даярлаудың аймақтық принципiн ескере отырып, медициналық, тәндік және психологиялық көрсеткiштері бойынша iрiктеу жүргiзу арқылы талапкерлер контингентiн қалыптастырады;
екiншi кезеңде МБСТҰО әзірлеген технологияға сәйкес жоғары оқу орны қабылдау емтихандарын кешендi тест түрiнде жүргізеді;
үшінші кезеңде аталған жоғары оқу орындарының мандаттық комиссиялары студент қатарына қабылдау жұмысын өткізеді.";
4-тармақта:
"жоғары оқу орындары" сөздерiнен соң "МБСТҰО әзiрлеген технология бойынша" деген сөздермен толықтырылсын;
мына мазмұндағы екiншi абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарына орта кәсiптiк немесе жоғары кәсiптiк бiлiмi бар азаматтарды төлемақы негiзiнде қысқартылған бiлiм беру бағдарламалары бойынша ұқсас мамандықтарға қабылдау жоғары оқу орындардың қабылдау комиссиялары жүргізеді.";

пункт 6 после слов "государственными секретами" дополнить словами "согласно приложению 2";
в пункте 7:
в абзаце первом слово "приложения" заменить словами "приложению 3";
в абзаце втором слова "искусства и культуры (0601-0613, 0620, 0621), "Физическая культура и спорт" (0311) и "Изобразительное искусство и черчение" (0318)" заменить словами "культуры, искусства и архитектуры (060140-061442, 061640, 061840-062240), педагогических специальностей (031140, 031441, 031740, 031840)";
в пункте 11:
в абзаце первом:
цифру "60" заменить на цифру "45";
слова "искусства и культуры (0601-0613, 0620, 0621), "Физическая культура и спорт" (0311) и "Изобразительное искусство и черчение" (0318)" заменить словами "культуры, искусства и архитектуры (060140-061442, 061640, 061840-062240), педагогических специальностей (031140, 031441, 031740, 031840)";
дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:
"11-1. Срок приема заявлений с 20 июня по 15 июля, комплексное тестирование с 26 июля по 2 августа.
Прием заявлений на специальность 021040 "Журналистика", специальности культуры, искусства и архитектуры (060140-061442, 061640, 061840-062240), педагогические специальности (031140, 031240, 031441, 031740, 031840) проводится приемными комиссиями вузов с 20 июня по 7 июля, специальные (творческие) экзамены с 8 июля по 14 июля.
Сроки приема заявлений в высшие учебные заведения по приложению 1 устанавливаются соответствующими министерствами и агентствами.
Прием заявлений на платное отделение заочной формы обучения проводится до 5 ноября, вступительные экзамены - с 20 сентября по 25 сентября и с 15 по 20 ноября.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Комплексное тестирование на получение государственных сертификатов проводится по регионам Казахстана: во всех областных центрах, а также в городах Астана, Алматы, Аркалык, Жезказган, Жетысай, Рудный, Семипалатинск, Темиртау, Туркестан и Экибастуз.";
пункт 14 после слов "размером 3х4" дополнить словами "а также копию документа, удостоверяющего личность.";
пункт 15 исключить;
пункт 16 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Граждане, поступающие в высшие учебные заведения по приложению 1, первой указывают специальность подготовки в данном вузе, второй и третьей - специальности по приложению 3.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Обработка результатов комплексного тестирования проводится НЦГСОТ по месту проведения комплексного тестирования.";

6-тармақтағы "мемлекеттiк құпиялармен" сөздерiнен соң "2-қосымшаға сәйкес" деген сөздермен толықтырылсын;
7-тармақ:
бiрiншi абзацтағы "қосымшаға" деген сөз "3-қосымшаға" сөзiмен ауыстырылсын;
екiншi абзацтағы "Мәдениет және өнер мамандықтары (0601-0613, 0620, 0621), "Тән тәрбиесi мен спорт" (0311) және "Бейнелеу өнерi мен сызу" (0318)" сөздерi "Мәдениет, өнер және сәулет мамандықтары (060140-061442, 061640, 061840-062240), педагогикалық мамандықтары (031140, 031441, 031740, 031840)" сөздерiмен алмастырылсын;
11-тармақта:
бiрiншi абзацта:
"60" саны "45" санына алмастырылсын;
"Мәдениет және өнер мамандықтары (0601-0613, 0620, 0621), "Тән тәрбиесi мен спорт" (0311) және "Бейнелеу өнерi мен сызу" (0318)" сөздерi "Мәдениет, өнер және сәулет мамандықтары (060140-061442, 061640, 061840-062240), педагогикалық мамандықтары (031140, 031441, 031740, 031840)" сөздерiмен алмастырылсын;
11-1 тармағы мына мазмұнда толықтырылсын:
"11-1. өтiнiш қабылдау мерзiмi 20 маусымнан 15-шiлдеге дейiн, тест сынағын өткiзу мерзiмi 26-шiлдеден 2 тамызға дейiн.
021040 - Журналистика мамандығына, мәдениет, өнер және сәулет мамандықтарына (060140-061442, 061640, 061840-062240), педагогика мамандықтарына (031140, 031441, 031740, 031840) өтiнiш қабылдауды жоғары оқу орындарының қабылдау комиссиялары 20 маусымнан 7 шiлдеге дейiн жүргiзедi, арнайы (шығармашылық) емтихандар шілденiң 8-нен 14-не дейiн өткiзiледi.
1-қосымша бойынша жоғары оқу орындарына өтiнiштер қабылдау мерзiмi мүдделi министрлiктермен және агенттiктермен анықталады.
Сырттай оқудың ақылы бөлiмiне өтiнiштер қабылдау 5 қарашаға дейiн, кешендi тестiлеуден өткiзу 20 қыркүйектен 25 қыркүйек және 15 қарашадан 20 қараша аралықтарында жүргізіледі.";
12-тармақ мына редакцияда мазмұндалсын:
"мемлекеттiк сертификат алу үшiн кешендi тест сынақтары Қазақстанның барлық аймақтарының облыс орталықтарында, сондай-ақ Астана, Алматы, Арқалық, Жезқазған, Жетiсай, Рудный, Семей, Темiртау, Түркiстан және Екiбастұз қалаларында өткiзiледi.";
14-тармағын "3х4 мөлшердегі" деген сөзден соң "сондай-ақ жеке куәлiгiн, құжаттардың көшірмесiн" сөздерiмен толықтырсын;
15-тармақ шығарылсын;
16-тармағы мына мазмұндағы екiншi абзацпен толықтырылсын:
"1-қосымша бойынша жоғары оқу орындарына түсетiн кезде бiрiншi осы оқу орнында даярланатын мамандықты, екiншi және үшiншi болып - 3-қосымша бойынша мамандықтарды көрсетедi.";
17-тармақ мына редакцияда мазмұндалсын:
"Тест нәтижелерiн өңдеу жұмыстарын Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң МБСТҰО кешендi тестiлеудi өткiзу орны бойынша өткiзедi".;

пункт 20 после слова "специальности" дополнить словами "а также поступающих в высшие учебные заведения согласно приложению 1";
пункт 24 после слова "села" дополнить словами "согласно приложению 4.";
пункт 27 после слова "Министерство" дополнить словами "образования и науки Республики Казахстан.";
пункт 28 после слов "государственного образовательного кредита" дополнить словами "вместе с документами, сданными в приемную комиссию.";
в пункте 29:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Зачисление в число студентов проводится приемными комиссиями высших учебных заведений с 10 по 31 августа.";
абзац второй исключить;
абзац третий изложить в следующей редакции:
"В приемную комиссию вуза граждане к заявлению о приеме прилагают документ о среднем общем, среднем профессиональном или высшем профессиональном образовании (подлинник), 6 фотокарточек размером 3х4, медицинскую справку формы 086-У, а также государственный сертификат и/или свидетельство о присуждении государственного образовательного гранта или государственного образовательного кредита (при их наличии).";
пункт 31:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Зачисление в число студентов на платное обучение проводится приемной комиссией вуза по конкурсу в соответствии с баллами, полученными при комплексном тестировании, раздельно по специальностям и языковым отделениям. При поступлении на специальности, для которых установлены специальные (творческие) экзамены - с учетом баллов по этим экзаменам.";
дополнить абзацами вторым и третьим следующего содержания:
"Зачисление в число студентов высших учебных заведений по приложению 1 производится по решению мандатной комиссии этого высшего учебного заведения по результатам комплексного тестирования с учетом данных по медицинским, физическим и психологическим показателям.
Зачисление в число студентов заочной формы обучения на платное отделение проводится до 1 декабря.";
пункт 33:
в абзаце первом слова "40 и меньше" заменить словами "не менее 40";
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Для поступающих на платной основе минимальное количество набранных
баллов, необходимых для зачисления, определяется приемными комиссиями
вузов.";
приложение исключить;
добавить приложения 1, 2, 3, 4 согласно Приложениям к настоящему
Приказу.
2. Департаменту высшего и среднего профессионального образования
(Абжаппаров А.А.) обеспечить государственную регистрацию настоящего
приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на
вице-Министра образования и науки А. Ахметова.
Министр
Приложение 1
Перечень
высших учебных заведений, подведомственных
силовым и другим структурам
_________________________________________________________________________
N !              Наименование вуза              !   Место нахождения
п/п!                                             !
-------------------------------------------------------------------------
1.  Академия Министерства внутренних дел
Республики Казахстан                                г. Алматы
2.  Карагандинский юридический институт
Министерства внутренних дел Республики
Казахстан                                           г. Караганда
3.  Костанайский юридический институт Министерства
внутренних дел Республики Казахстан                 г. Костанай
4.  Военная академия Вооруженных сил Республики
Казахстан Министерства обороны Республики
Казахстан                                           г. Алматы
5.  Актюбинское высшее военное авиационное училище
имени Т.Бегельдинова Министерства обороны
Республики Казахстан                                г. Актюбинск
6.  Академия финансовой полиции Агентства
финансовой полиции Республики Казахстан             Акмолинская обл.
7.  Кокшетауский технический институт Агентства
Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям      г. Кокшетау
8.  Военный факультет при Академии гражданской
авиации Министерства обороны Республики Казахстан   г. Алматы
9.  Петропавловское высшее военное училище внутренних
войск Министерства внутренних дел Республики
Казахстан                                           г. Петропавловск
10. Высшее военно-морское училище Министерства
обороны Республики Казахстан                        г. Актау
__________________________________________________________________________
Приложение 2
Перечень специальностей высшего профессионального образования,
требующих работы с государственными секретами

20-тармағындағы "мамандықтар" деген сөзден соң "сондай-ақ 1-қосымшаға сәйкес жоғары оқу орындарына түсушiлер" сөздерiмен толықтырсын;
24-тармағындағы "ауыл" деген сөзден соң "4-қосымшаға сәйкес" сөздерiмен толықтырылсын;
27-тармағындағы "министрлiгi" деген сөздiң алдына "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым" сөздерiмен толықтырсын;
28-тармағындағы "мемлекеттiк бiлiм кредитi" деген сөздерден соң "қабылдау комиссиясына тапсырылған құжаттарымен қоса" сөздерiмен толықтырсын;
29-тармақ:
бiрiншi абзац мына редакцияда мазмұндалсын:
"Жоғары оқу орындарының қабылдау комиссиялары студенттер қатарына қабылдауды 10-31 тамыз аралығында өткiзедi.";
екiншi абзац шығарылсын;
үшiншi абзац мына редакцияда мазмұндалсын:
"Азаматтар жоғары оқу орындардың қабылдау комиссиясына қабылдау туралы өтiнiшпен бiрге жалпы орта немесе орта кәсiптiк бiлiмi туралы құжат (түпнұсқа), мемлекеттiк сертификат (бар болса), 3х4 көлемiндегi 6 фотосурет, 086 - У үлгiдегi медициналық анықтама, мемлекеттiк бiлiм гранты немесе мемлекеттiк бiлiм несиесiне ие болуға құқық алғандығы туралы куәлiгiн (мемлекеттiк тапсырыс негiзiнде түсушiлер) өткiзедi.";
31-тармақ:
бiрiншi абзац мына редакцияда мазмұндалсын:
"Ақылы бөлiмге студент қатарына қабылдауды жоғары оқу орындардың қабылдау комиссиясы өткiзген тест сынағында жинаған ұпайлардың сәйкес, мамандықтар және тiл бөлiмдерi бойынша өткiзiледi. Арнайы (шығармашылық) емтихандар бекiтiлген мамандықтарға қабылдау - осы емтихандардың ұпай көрсеткiштерiнiң нәтижесі бойынша жүргiзіледi.";
екiншi және үшiншi абзацтар мына редакцияда мазмұндалсын:
"1-қосымша бойынша жоғары оқу орындарына студент қатарына қабылдауды осы жоғары оқу орнының мандат комиссиясының, талапкерлердің медициналық, тәндік және психологиялық көрсеткiштерiн ескере отырып, мемлекеттiк сертификат ұпайлары негiзiндегi конкурс бойынша қабылдаған шешімімен жүргізіледі.
Сырттай оқытудың ақылы бөлiмдерiне студент қатарына қабылдау 1 желтоқсанға дейiн жүргiзiледi.";
33-тармақ:
бiрiншi абзацтағы "40 және одан кем" сөздердi "40-тан кем емес" сөздерiмен алмастырсын;
мына мазмұндағы екiншi абзацпен толықтырсын:
"Ақылы негiзде түсушiлердi қабылдауға қажеттi ең төмен ұпайлардың санын жоғары оқу орындарының қабылдау комиссиясы анықтайды.
қосымша шығарылсын.
Осы бұйрықтағы қосымшаларға сәйкес 1, 2, 3, 4-қосымшаларымен толықтырылсын.
2. Жоғары және орта кәсіптік білім департаменті (Ә. Әбжаппаров) осы бұйрықты белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау вице-Министр Ә. Ахметовке жүктелсін.
Министр
1-қосымша
Күштік және өзге құрылымдарға бағынышты
жоғары оқу орындарының
тізбесі
___________________________________________________________________
N                   Жоғары оқу орны                     Мекен-жайы
___________________________________________________________________
1    Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің     Алматы қ.
академиясы
2    Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі     Қарағанды қ.
Қарағанды құқық институты
3    Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі     Қостанай қ.
Қостанай құқық институты
4    Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі       Алматы қ.
Қазақстан Республикасы Қарулы күштерінің Әскери
академиясы
5    Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі       Ақтөбе қ.
Т.Бегелдинов атындағы Ақтөбе жоғары әскери
авиациялық училищесі
6    Қазақстан Республикасы Қаржы полициясының Қаржы   Ақмола обл.
полиция академиясы
7    Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар          Көкшетау қ.
жөніндегі агенттігі Көкшетау техникалық
институты
8    Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі       Алматы қ.
Азаматтық авиация академиясы жанындағы Әскери
факультет
9    Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі     Петропавл қ.
Петропавл жоғары әскери училищесі
10   Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі       Ақтау қ.
жоғары әскери-теңіз училищесі.
___________________________________________________________________
2-қосымша
Мемлекеттiк құпиялармен жұмысты талап ететiн
жоғары кәсiптiк бiлiм мамандықтар тiзбегi

1. 090100 - Международные отношения;
2. 021600 - Правоведение по специализациям:
"Оперативно-криминалистическая";
"Следственно-криминалистическая";
"Уголовно-исполнительская";
3. 071100 - Мировая экономика;
4. 110400 - Ядерные реакторы и энергетические установки;
5. 170100 - Пожарная безопасность;
6. 170500 - Защита в чрезвычайных ситуациях;
7. 320100 - Прикладная геодезия;
8. 011100 - Картография;
9. 370300 - Организация и технология защиты информации;
10. 390900 - Ядерно-химическая технология.
Приложение 3
Перечень специальностей с указанием предметов
комплексного тестирования
__________________________________________________________________________
Шифр    ! Наименование специальностей !4-й тестируемый  !Профильный
специаль!                             !предмет          !предмет
ностей  !
--------------------------------------------------------------------------
010000  Естественно-научные специальности (дипломированный специалист)
010140 Математика                     Физика             Математика
010240 Прикладная математика          Физика             Математика
010340 Механика                       Физика             Математика
010440 Физика                         Физика             Физика
010540 Информатика                    Физика             Математика
010640 Астрономия                     Физика             Физика
010740 Химия                          Химия              Химия
010840 Биология                       Биология           Биология
010940 Экология и природопользование  Биология           Биология
011040 География                      География          География
011140 Картография                    География          География
011240 Метеорология                   География          География
011340 Гидрология                     География          География
011440 Геология                       Физика             Физика
011540 Валеология                     Биология           Биология
020000  Гуманитарно-социальные специальности (дипломированный специалист)
020140 Философия                      Всеобщая история   Всеобщая история
020240 Политология                    Всеобщая история   Всеобщая история
020340 История                        Всеобщая история   Всеобщая история
020440 Культурология                  Всеобщая история   Всеобщая история
020640 Регионоведение                 Иностранный язык   Иностранный язык
020740 Социология                     Всеобщая история   Всеобщая история
020840 Археология и этнология         Всеобщая история   Всеобщая история
020940 Психология                     Биология           Биология
021040 Журналистика                   Творческий экзамен Творческий экзамен
021240 Казахский язык и литература    Казахская          Казахский язык
литература
021340 Русский язык и литература      Литература         Русский язык
021440 Переводческое дело             Иностранный язык   Иностранный язык
021541 Иностранная филология:
английский язык                Английский язык    Английский язык
021542 Иностранная филология:
немецкий язык                  Немецкий язык      Немецкий язык
021543 Иностранная филология:
французский язык               Французский язык   Французский язык
021544 Иностранная филология:
арабский язык                  Иностранный язык   Иностранный язык
021545 Иностранная филология:
турецкий язык                  Иностранный язык   Иностранный язык
021546 Иностранная филология:
корейский                      Иностранный язык   Иностранный язык
021547 Иностранная филология:
польский язык                  Иностранный язык   Иностранный язык
021548 Иностранная филология:
китайский язык                 Иностранный язык   Иностранный язык
021549 Иностранная филология:
персидский язык                Иностранный язык   Иностранный язык
021640 Юриспруденция                  Всеобщая история   Всеобщая история
021740 Прикладная лингвистика         Литература         Родной язык
021840 Религиоведение                 Иностранный язык   Иностранный язык
021940 Архивоведение                  Иностранный язык   Иностранный язык
022040 Литературоведение              Литература         Литература
022140 Востоковедение                 Иностранный язык   Иностранный язык
030000  Педагогические специальности (дипломированный специалист)
030140 Математика                     Физика             Математика
030240 Физика и информатика           Физика             Физика
030340 Химия и биология               Биология           Биология
030540 История, основы права и        Всеобщая история   Всеобщая история
экономики
030640 История и география            Всеобщая история   Всеобщая история
030740 Казахский язык и литература    Казахская          Казахский язык
литература
030940 Русский язык и литература      Литература         Русский язык

1.   090100 - Халықаралық қатынастар.
2.   021600 - Юриспруденция мамандандырулары бойынша:
"Жедел-криминалистiк";
"Тергеу-криминалистiк";
"Қылмыстық-атқарушы"
3.   071100 - Әлемдiк экономика;
4.   110400 - Ядролық реакторлар және энергетикалық қондырғылар;
5.   170100 - Өрт қауiпсiздiгi;
6    170500 - Төтенше жағдайлардағы қорғау;
7.   320100 - Қолданбалы геодезия;
8.   011100 - Картография;
9.   370300 - Информацияны қорғауды ұйымдастыру және оның техноло-
гиясы;
10.  390900 - Ядролы-химиялық технология.
3-қосымша
Кешендi тест сынағы жүргiзiлетiн пәндер
көрсетiлген мамандықтар тiзiмi
___________________________________________________________________
Мамандық             Мамандық атауы       Тест сынағы    Мамандыққа
шифры                                       өтетiн      бейімдейтін
4-ші пән        пән
___________________________________________________________________
010000  Жаратылыстану ғылыми мамандықтар (дипломдалған маман)
___________________________________________________________________
010140  Математика                         Физика        Математика
010240  Қолданбалы математика              Физика        Математика
010340  Механика                           Физика        Математика
010440  Физика                             Физика        Физика
010540  Информатика                        Физика        Математика
010640  Астрономия                         Физика        Физика
010740  Химия                              Химия         Химия
010840  Биология                           Биология      Биология
010940  Экология және табиғатты пайдалану  Биология      Биология
011040  География                          География     География
011140  Картография                        География     География
011240  Метеорология                       География     География
011340  Гидрология                         География     География
011440  Геология                           Физика        Физика
011540  Валеология                         Биология      Биология
___________________________________________________________________
020000  Гуманитарлық-әлеуметтiк мамандықтар (дипломдалған маман)
___________________________________________________________________
020140  Философия                        Жалпы тарих    Жалпы тарих
020240  Саясаттану                       Жалпы тарих    Жалпы тарих
020340  Тарих                            Жалпы тарих    Жалпы тарих
020440  Культурология                    Жалпы тарих    Жалпы тарих
020640  Елтану                           Шетел тiлi     Шетел тiлi
020740  Социология                       Жалпы тарих    Жалпы тарих
020840  Археология және этнология        Жалпы тарих    Жалпы тарих
020940  Психология                       Биология       Биология
021040  Журналистика                     Шығармашылық  Шығармашылық
емтихан        емтихан
021240  Қазақ тілі мен әдебиеті          Қазақ әдебиеті Қазақ тілі
021340  Орыс тілі мен әдебиеті           Әдебиет        Орыс тілі
021440  Аударма ісi                      Шетел тiлi     Шетел тiлi
021541  Шетел филологиясы: Ағылшын тілі  Ағылшын тілі  Ағылшын тілі
021542  Шетел филологиясы: Немiс тілi    Неміс тілі     Неміс тілі
021543  Шетел филологиясы: Француз тiлi  Француз тілi  Француз тілі
021544  Шетел филологиясы: Араб тілi     Шетел тiлi     Шетел тiлi
021545  Шетел филологиясы: Түрік тілi    Шетел тiлi     Шетел тiлi
021546  Шетел филологиясы: Корей тiлi    Шетел тiлi     Шетел тiлi
021547  Шетел филологиясы: Поляк тiлi    Шетел тiлi     Шетел тiлi
021548  Шетел филологиясы: Қытай тілi    Шетел тiлi     Шетел тiлi
021549  Шетел филологиясы: Парсы тiлi    Шетел тiлi     Шетел тiлi
021640  Құқықтану                        Жалпы тарих    Жалпы тарих
021740  Қолданбалы лингвистика           Әдебиет        Ана тiлi
021840  Дiнтану                          Шетел тiлi     Шетел тiлi
021940  Мұрағаттану                      Шет тiлi       Шетел тiлi
022040  Әдебиеттану                      Әдебиет        Әдебиет
022140  Шығыстану                        Шетел тiлi     Шетел тiлі
___________________________________________________________________
030000  Педагогикалық мамандықтар (дипломдалған маман)
___________________________________________________________________
030140  Математика                       Физика         Математика
030240  Физика және информатика          Физика         Физика
030340  Химия және биология              Биология       Биология
030540  Тарих, құқық негізі және         Жалпы тарих    Жалпы тарих
экономика
030640  Тарих және география             Жалпы тарих    Жалпы тарих
030740  Қазақ тiлi мен әдебиетi          Қазақ әдебиеті Қазақ тілі
030940  Орыс тілi мен әдебиетi           Әдебиет        Орыс тілі

031140 Физическая культура и спорт    2 творческих       1-й творческий
экзамена           экзамен
031240 Начальная военная и физическая Творческий         Творческий
подготовка                     экзамен            экзамен
031340 Профессиональное обучение
(по профилю)                   География          География
031440 Педагогика и психология        Биология           Биология
031441 Педагогика и психология        2 творческих       1-й творческий
(музыкальная)                  экзамена           экзамен
031540 Педагогика и методика
начального обучения            Биология           Математика
031640 Дефектология                   Биология           Биология
031740 Музыкальное образование        2 творческих       1-й творческий
экзамена           экзамен
031840 Изобразительное искусство      2 творческих       1-й творческий
и черчение                     экзамена           экзамен
031941 Иностранный язык:
английский язык                Английский язык    Английский язык
031942 Иностранный язык:
немецкий язык                  Немецкий язык      Немецкий язык
031943 Иностранный язык:
французский язык               Французский язык   Французский язык
032040 Технология труда и
предпринимательство            География          География
032140 Педагогика и методика
дошкольного воспитания и
обучения                       Биология           Математика
032240 Социальная педагогика          География          География
040000  Медицинские специальности (дипломированный специалист)
040140 Лечебное дело                  Биология           Биология
040240 Педиатрия                      Биология           Биология
040340 Медико-профилактическое дело   Биология           Биология
040440 Стоматология                   Биология           Биология
040540 Фармация                       Химия              Химия
040640 Восточная медицина             Биология           Биология
040740 Сестринское дело               Биология           Биология
040840 Медико-биологическое дело      Биология           Биология
050000  Ветеринарные специальности (дипломированный специалист)
050140 Ветеринарная медицина          Биология           Биология
050240 Ветеринарная санитария         Биология           Биология
060000  Специальности культуры, искусства и архитектуры (дипломированный
специалист)

031140  Дене шынықтыру мәдениетi және    2 шығармашы-   1-ші шығар-
спорт                            лық емтихан    машылық
емтихан
031240  Алғашқы әскери дайындық және     шығармашылық  шығармашылық
дене шынықтыру                   емтихан        емтихан
031340  Кәсiптiк оқыту (салалар бойынша) География      География
031440  Педагогика және психология       Биология       Биология
031441  Педагогика және психология       2 шығармашы-   1-ші шығар-
(музыкалық)                      лық  емтихан   машылық
емтихан
031540  Педагогика және бастауыш         Биология       Математика
мектепте оқытудың әдiстемесi
031640  Дефектология                     Биология       Биология
031740  Музыкалық бiлiм беру             2 шығармашы-   1-ші шығар-
лық  емтихан   машылық
емтихан
031840  Бейнелеу өнерi және сызу         2 шығармашы- 1-ші шығарма-
лық емтихан    шылық
емтихан
031941  Шетел тiлi: ағылшын тiлi         Ағылшын тілі  Ағылшын тілі
031942  Шетел тiлi: немiс тiлi           Неміс тілі     Неміс тілі
031943  Шетел тiлі: француз тiлi         Француз тілі  Француз тілі
032040  Еңбек технологиясы және          География      География
кәсiпкерлiк
032140  Педагогика және мектепке         Биология       Математика
дейiнгi тәрбиелеу мен
оқытудың әдiстемесi
032240  Әлеуметтiк педагогика            География      География
___________________________________________________________________
040000  Медициналық мамандықтар (дипломдалған маман)
___________________________________________________________________
040140  Емдеу iсi                          Биология       Биология
040240  Педиатрия                          Биология       Биология
040340  Медициналық-профилактикалық iс     Биология       Биология
040440  Стоматология                       Биология       Биология
040540  Фармация                           Химия          Химия
040640  Шығыс медицинасы                   Биология       Биология
040740  Мейiркештiк iс                     Биология       Биология
040840  Медициналық-биологиялық iс         Биология       Биология
___________________________________________________________________
050000  Ветеринарлық мамандықтар
___________________________________________________________________
050140  Малдәрiгерлiк медицина             Биология       Биология
050240  Малдәрiгерлiк санитария            Биология       Биология
___________________________________________________________________
060000 Мәдениет, өнер және сәулет мамандықтары (дипломдалған маман)
___________________________________________________________________

060140 Музыковедение                  2 творческих       1-й творческий
экзамена           экзамен
060241 Инструментальное
исполнительство: Фортепиано    2 творческих       1-й творческий
экзамена           экзамен
060242 Инструментальное               2 творческих       1-й творческий
исполнительство: Струнные      экзамена           экзамен
инструменты
060243 Инструментальное               2 творческих       1-й творческий
исполнительство: Духовые       экзамена           экзамен
(ударные) инструменты
060340 Режиссура (по видам)           2 творческих       1-й творческий
экзамена           экзамен
060440 Хореография                    2 творческих       1-й творческий
экзамена           экзамен
060540 Сценография (по видам)         2 творческих       1-й творческий
экзамена           экзамен
060640 Композиция                     2 творческих       1-й творческий
экзамена           экзамен
060740 Операторское искусство         2 творческих       1-й творческий
экзамена           экзамен
060841 Живопись: станковая живопись   2 творческих       1-й творческий
экзамена           экзамен
060842 Живопись: монументальная       2 творческих       1-й творческий
живопись                       экзамена           экзамен
060940 Графика (по видам)             2 творческих       1-й творческий
экзамена           экзамен
061040 Скульптура                     2 творческих       1-й творческий
экзамена           экзамен
061140 Искусствоведение (по видам)    2 творческих       1-й творческий
экзамена           экзамен
061241 Декоративное искусство:        2 творческих       1-й творческий
художественная обработка       экзамена           экзамен
металла и других материалов
061242 Декоративное искусство:        2 творческих       1-й творческий
художественная керамика        экзамена           экзамен
061243 Декоративное искусство:        2 творческих       1-й творческий
художественная ткачество       экзамена           экзамен
061244 Декоративное искусство:        2 творческих       1-й творческий
декоративно-прикладное         экзамена           экзамен
искусство
061341 Дизайн: дизайн по интерьеру    2 творческих       1-й творческий
экзамена           экзамен
061342 Дизайн: дизайн по мебели       2 творческих       1-й творческий
экзамена           экзамен
061343 Дизайн: дизайн одежды          2 творческих       1-й творческий
экзамена           экзамен
061344 Дизайн: графический дизайн     2 творческих       1-й творческий
экзамена           экзамен
061345 Дизайн: дизайн рекламы         2 творческих       1-й творческий
экзамена           экзамен

060140  Музыкатану                 2 шығармашылық 1-ші шығармашылық
емтихан         емтихан
060241  Аспапта орындаушылық:      2 шығармашылық 1-ші шығармашылық
фортепиано                     емтихан         емтихан
060242  Аспапта орындаушылық:      2 шығармашылық 1-ші шығармашылық
Шектi аспаптар                 емтихан         емтихан
060243  Аспапта орындаушылық:      2 шығармашылық 1-ші шығармашылық
үрлеп ойнау (соқпалы           емтихан         емтихан
музыкалық) аспаптары
060340  Режиссура (түрлерi         2 шығармашылық 1-ші шығармашылық
бойынша)                       емтихан        емтихан
060440  Хореография                2 шығармашылық 1-ші шығармашылық
емтихан        емтихан
060540  Сценография (түрлерi       2 шығармашылық 1-ші шығармашылық
бойынша)                       емтихан        емтихан
060640  Композиция                 2 шығармашылық 1-ші шығармашылық
емтихан        емтихан
060740  Операторлық өнер           2 шығармашылық 1-ші шығармашылық
емтихан        емтихан
060841  Кескіндеме соның ішінде,   2 шығармашылық 1-ші шығармашылық
станокті кескіндеме            емтихан        емтихан
060842  Кескіндеме соның ішінде,   2 шығармашылық 1-ші шығармашылық
монументальді кескіндеме       емтихан        емтихан
060940  Графика (түрлері бойынша)  2 шығармашылық 1-ші шығармашылық
емтихан        емтихан
061040  Мүсін өнері                2 шығармашылық 1-ші шығармашылық
емтихан        емтихан
061140  Өнертану (түрлері          2 шығармашылық 1-ші шығармашылық
бойынша)                       емтихан        емтихан
061241  Декорация өнері соның      2 шығармашылық 1-ші шығармашылық
ішінде, металл және            емтихан        емтихан
басқа материалдарды
көркем өңдеу
061242  Декорация өнері соның      2 шығармашылық 1-ші шығармашылық
ішінде, көркем керамика        емтихан         емтихан
061243  Декорация өнері соның      2 шығармашылық 1-ші шығармашылық
ішінде, көркем тігу            емтихан        емтихан
061244  Декорация өнері соның      2 шығармашылық 1-ші шығармашылық
ішінде, сәндік-қолтаңбалы      емтихан        емтихан
өнер
061341  Дизайн (бейініне қарай)    2 шығармашылық 1-ші шығармашылық
емтихан        емтихан
061342  ЖиҺаз дизайны              2 шығармашылық 1-ші шығармашылық
емтихан        емтихан
061343  Киім дизайны               2 шығармашылық 1-ші шығармашылық
емтихан        емтихан
061344  Графикалық дизайн          2 шығармашылық 1-ші шығармашылық
емтихан        емтихан
061345  Жарнама дизайны            2 шығармашылық 1-ші шығармашылық
емтихан        емтихан

521130 Искусствоведение (по видам)    2 творческих       1-й творческий
экзамена           экзамен
521230 Филология (по профилю)         Литература         Родной язык
521330 Дизайн (по профилю)            2 творческих       1-й творческий
экзамена           экзамен
521430 Лингвистика (по профилю)       Литература         Родной язык
521530 Социальная работа              География          География
521630 Юриспруденция                  Всеобщая история   Всеобщая история
521730 Искусство (по видам)           2 творческих       1-й творческий
экзамена           экзамен
521830 Религиоведение                 Иностранный язык   Иностранный язык
521930 Физическая культура            2 творческих       1-й творческий
экзамена           экзамен
522030 Архитектура                    2 творческих       1-й творческий
экзамена           экзамен
522130 Востоковедение                 Иностранный язык   Иностранный язык
522230 Менеджмент                     География          Математика
522330 Статистика                     География          Математика
530000  Медицинские науки (бакалавриат)
530730 Сестринское дело               Биология           Биология
540000  Междисциплинарные науки (бакалавриат)
540200 Международное право            Иностранный язык   Иностранный язык
540300 Педагогика                     Биология           Биология
540400 Государственное и местное
управления                     География          Математика
541200 Биотехнология                  Биология           Биология
541500 Информационные системы (по
отраслям и областям применения) Физика            Математика
543900 Нефтехимия                     Химия              Химия
550000  Технические науки (бакалавриат)
551630 Стандартизация, сертификация
и метрология                   Физика             Математика
551730 Безопасность жизнедеятельности Физика             Математика
553230 Геодезия и картография         География          Математика
554130 Технология деревообрабатывающих
производств                    Физика             Математика
554230 Технология продовольственных
продуктов                      Химия              Химия
554330 Строительство                  Физика             Математика
_________________________________________________________________________
Приложение 4
Перечень специальностей высшего профессионального образования, по
которым для граждан, окончивших сельские школы, установлена
квота приема в высшие учебные заведения Республики Казахстан
___________________________________________________________________________
N !Наименование группы  !  Шифр  !              Наименование
!специальностей (шифр)!        !             специальностей
---------------------------------------------------------------------------
1 !          2          !    3   !                   4
---------------------------------------------------------------------------
1 Естественно-научные
специальности (010000)   010100 Математика
010400 Физика
010500 Информатика
010700 Химия
010800 Биология
011000 География
011200 Метеорология
011300 Гидрология
011500 Валеология
2 Гуманитарные
специальности (020000)   020300 История
021000 Журналистика
021200 Казахский язык и литература
021300 Русский язык и литература
3 Педагогические
специальности (030000)   030100 Математика
030200 Физика и информатика
030300 Химия и биология
030500 История, основы права и экономики
030600 История и география
030700 Казахский язык и литература
030900 Русский язык и литература
031100 Физическая культура и спорт
031200 Начальная военная и физическая подготовка
031300 Профессиональное обучение
031400 Педагогика и психология
031500 Педагогика и методика начального обучения
031600 Дефектология
031700 Музыкальное образование
031800 Изобразительное искусство и черчение
031900 Иностранный язык: два иностранных языка
032000 Технология труда и предпринимательство
032100 Педагогика и методика дошкольного
воспитания и обучения
032200 Социальная педагогика
4 Медицинские специальности
(040000)                 040100 Лечебное дело
040200 Педиатрия
040300 Медико-профилактическое дело
040400 Стоматология
040500 Фармация
5 Ветеринарные
специальности (050000)   050100 Ветеринарная медицина
050200 Ветеринарное санитария
6 Специальности искусства
и культуры (060000)      061500 Библиотековедение и библиография
061600 Культурно-досуговая работа
062100 Традиционное музыкальное искусство
7 Специальности экономики
и управления (070000)    070200 Экономика (по профилю)
070300 Статистика
070500 Маркетинг и коммерция
070700 Бухгалтерский учет и аудит
070800 Экономика и управление на предприятии
070900 Менеджмент организации
8 Междисциплинарные
специальности (090000)   090700 Товароведение и экспертиза товаров (по
областям применения)
091000 Социальная работа
091300 Информационные системы (по отраслям и
областям применения)
9 Технологические машины и
оборудование (140000)    140100 Машины и оборудование
природообустройства и защиты окружающей
среды
140400 Сельскохозяйственные машины и
оборудование
10 Безопасность
жизнедеятельности
(170000)                170100 Пожарная безопасность
170200 Безопасность труда и жизнедеятельности
170300 Прикладная экология (по отраслям)
11 Прикладная геология и
разведка (180000)       180200 Геофизические методы поисков и разведки
180300 Геология нефти и газа
180400 Гидрогеология, инженерная геология и
геоэкология
12 Электроэнергетика
(210000)                210500 Электрификация и автоматизация
сельскохозяйственного производства
13 Теплоэнергетика
(220000)                220200 Технология воды и топлива
14 Морская техника
(270000)                270200 Судовые энергетические установки и
оборудование
15 Транспортная техника
(280000)                280100 Автомобиле- и тракторостроение
280300 Подъемно-транспортные, строительные,
дорожные машины и оборудование
280500 Автомобили и автомобильное хозяйство
16 Эксплуатация транспорта
(300000)                300100 Организация перевозок и управление
300400 Организация дорожного движения
300500 Механизация перегрузочных работ
17 Геодезия (320000)       320100 Прикладная геодезия
18 Электромеханика и
электротехническое
оборудование (330000)   330700 Электрооборудование транспортных средств
330800 Электропривод и автоматизация
технологических комплексов (по отраслям)
19 Радиоэлектроника и
телекоммуникации
(380000)                380100 Сети связи и системы коммутации
380700 Системы и средства подвижной связи
380900 Радиосвязь и радионавигация
20 Технология изделий и
товаров широкого
потребления (400000)    400300 Технология кожи и меха
400400 Технология деревообработки и изделий из
дерева
21 Технология
продовольственных
продуктов (420000)      420100 Технология переработки зерна и
хлебопекарного производства
420200 Технология кондитерских и сахаристых
продуктов
420300 Технология консервов, пищеконцентратов и
субтропических продуктов
420400 Технология бродильных производств и
виноделие
420500 Технология мясных и молочных продуктов
420600 Технология рыбных продуктов и жиров
420700 Технология продуктов общественного
питания и специального назначения
22 Строительство (43000)   430100 Промышленное и гражданское строительство
и городское хозяйство
430600 Водоснабжение, водоотведение и охрана
водных ресурсов
430800 Механизация, механическое оборудование и
автоматизация строительства
23 Транспортное
строительство (440000)  440100 Строительство железных дорог, путь и
путевое хозяйство
440200 Строительство автомобильных дорог и
аэродромов
440300 Мосты и транспортные тоннели
24 Специальности сельского,
лесного и рыбного
хозяйства (450000)      450100 Агрономия
450200 Плодоовощеводство и виноградарство
450300 Фермерское дело
450400 Агроэкология
450500 Агрохимия и защита растений
450600 Селекция и биотехнология в
растениеводстве
450700 Селекция и биотехнология в животноводстве
450800 Технология производства и переработки
продукции животноводства
450900 Охотоведение и звероводство
451000 Ихтиология, промышленное рыболовство и
рыбохозяйство
451100 Водные ресурсы и водопользование
451200 Мелиорация, рекультивация и охрана земель
451300 Механизация сельскохозяйственного
производства
451400 Агротехнический сервис
451500 Лесное и парковое хозяйство
451600 Лесоинженерное дело
451700 Стандартизация и сертификация
сельскохозяйственной продукции
25 Землеустройство и
земельный кадастр
(460000)                460100 Управление земельными ресурсами и
землеустройство
460200 Земельный кадастр и оценка недвижимости
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)

521130  Өнертану (түрлерi бойынша)       2 шығармашы-   1-шi шығар-
лық емтихан     машылық
емтихан
521230  Филология (салалар бойынша)      Әдебиет       Қазақ (орыс)
тiлi
521330  Дизайн (салалар бойынша)         2 шығармашы-   1-ші шығар-
лық емтихан     машылық
емтихан
521430  Лингвистика (салалар бойынша)    Әдебиет       Қазақ (орыс)
тілі
521530  Әлеуметтік жұмыс                 География      География
521630  Юриспруденция                    Жалпы тарих    Жалпы тарих
521730  Өнер (түрлерi бойынша)           2 шығармашы- 1-ші шығарма-
лық емтихан     шылық
емтихан
521830  Дiнтану                          Шетел тілi     Шетел тiлi
521930  Дене шынықтыру                   2 шығармашы- 1-шi шығарма-
лық емтихан     шылық
емтихан
522030  Сәулет өнерi                     2 шығармашы- 1-шi шығарма-
лық емтихан     шылық
емтихан
522130  Шығыстану                        Шетел тiлi     Шетел тiлi
522230  Менеджмент                       География      Математика
522330  Статистика                       География      Математика
___________________________________________________________________
530000  Медициналық ғылымдар (бакалавриат)
___________________________________________________________________
530730  Мейіркештік iс                    Биология       Биология
___________________________________________________________________
540000  Пәнаралық ғылымдар (бакалавриат)
___________________________________________________________________
540200  Халықаралық құқық                 Шетел тілі     Шетел тілі
540300  Педагогика                        Биология       Биология
540400  Мемлекеттiк және жергiлікті       География      Математика
басқару
541200  Биотехнология                     Биология       Биология
541500  Ақпараттық жүйелер (салалар және  Физика         Математика
қолдану ауқымы бойынша)
543900  Мұнай химиясы                     Химия          Химия
___________________________________________________________________
550000  Техникалық ғылымдар (бакалавриат)
___________________________________________________________________
551630  Стандарттау, сертификаттау және   Физика         Математика
метрология
551730  Өмір-тіршілік қауіпсіздігі        Физика         Математика
553230  Геодезия және картография         География      Математика
554130  Ағаш өңдеу өндірісінің            Физика         Математика
технологиясы
554230  Азық-түлік тағамдары технологиясы Химия          Химия
554330  Құрылыс                           Физика         Математика
___________________________________________________________________
4-қосымша
Ауыл мектептерін бітірген азаматтар үшін жоғары оқу
орындарына қабылдауға анықталған квота бойынша
жоғары кәсiптiк бiлiм мамандықтар
тiзбегі
___________________________________________________________________
1.   Жаратылыстану ғылыми      010100   Математика
мамандықтары (010000)     010400   Физика
010500   Информатика
010700   Химия
010800   Биология
011000   География
011200   Метеорология
011300   Гидрология
011400   Геология
011500   Валеология
___________________________________________________________________
2.   Гуманитарлық-             020300   Тарих
әлеуметтiк мамандықтар    021000   Журналистика
(020000)                  021200   Қазақ тiлi мен әдебиетi
021300   Орыс тiлi мен әдебиетi
___________________________________________________________________
3.   Педагогикалық             030100   Математика
мамандықтар (030000)      030200   Физика және информатика
030300   Химия және биология
030500   Тарих, құқық пен
экономика негіздері
030600   Тарих және география
030700   Қазақ тiлi мен әдебиеті
030900   Орыс тiлi мен әдебиеті
031100   Дене шынықтыру және спорт
031200   Бастапқы әскери дайындық
және дене шынықтыру
031300   Кәсiптiк оқыту (профиль
бойынша)
031400   Педагогика және психология
031500   Педагогика және бастауыш
оқыту әдiстемесі
031600   Дефектология
031700   Музыкалық бiлiм
031800   Бейнелеу өнерi және сызу
031900   Шетел тiлi: екі шетел тілі
032000   Еңбек технологиясы және
кәсіпкерлік
032100   Мектепке дейiнгi тәрбиелеу
және оқыту әдістемесі мен
педагогикасы
032200   Әлеуметтік педагогика
___________________________________________________________________
4.   Медициналық               040100   Емдеу ісі
мамандықтар (040000)      040200   Педиатрия
040300   Медициналық-профилактикалық
іс
040400   Стоматология
040500   Фармация
___________________________________________________________________
5.   Ветеринарлық              050100   Ветеринарлық медицина
мамандықтар (050000)      050200   Ветеринарлық санитария
___________________________________________________________________
6.   Мәдениет, өнер және       061500   Кітапханатану және
сәулет мамандықтары                кітабиеттану (библиография)
(060000)              061600   Бос уақыттың мәдениеттілігі
ісі
062100   Дәстүрлі музыкалық өнер
(түрлері бойынша)
___________________________________________________________________
7.   Экономика және басқару    070200   Экономика (профиль бойынша)
мамандықтары (070000)     070300   Статистика
070500   Маркетинг және коммерция
070700   Бухгалтерлік есеп және
аудит
070800   Кәсiпорындағы экономика
және басқару (салалар
бойынша)
070900   Ұйым менеджменті (салалар
бойынша)
___________________________________________________________________
8.   Пәнаралық                 090700   Тауартану және тауарлар
мамандықтар (090000)               сараптау (қолданыс ауқымы
бойынша)
091000   Әлеуметтік жұмыс
091300   Ақпараттық жүйелер (салалар
және қолданыс ауқымы
бойынша)
___________________________________________________________________
9.   Технологиялық             140100   Қоршаған ортаны қорғау және
машиналар және                     табиғатты көркейту машина-
жабдықтар (140000)                 лары мен жабдықтары
140400   Ауылшаруашылық машиналары
мен жабдықтары
___________________________________________________________________
10.  Өмір-тіршілік             170100   Өрт қауіпсіздігі
қауiпсiздiгi (170000)     170200   Еңбек және өмiр-тіршiлiк
қауiпсiздiгi
170300   Қолданбалы экология
(салалар бойынша)
___________________________________________________________________
11.  Қолданбалы геология және  180200   Iздестiрулер және барлаудың
барлау (180000)                    геофизикалық әдiстерi
180300   Мұнай және газ геологиясы
180400   Гидрогеология
___________________________________________________________________
12.  Электроэнергетика         210500   Ауылшаруашылық өндiрiсiн
(210000)                           электрлендiру және
автоматтандыру
___________________________________________________________________
13.  Жылу энергетика           220200   Су және отын технологиясы
(220000)
___________________________________________________________________
14.  Теңiз техникасы           270200   Кеменiң энергетикалық
(270000)                           қондырғылары мен жабдықтары
___________________________________________________________________
15.  Көлiк техникасы           280100   Автомобиль және трактор
(280000)                           жасау
280300   Көтеріп-тасымалдайтын,
құрылыс жол машиналары мен
жабдықтары
280500   Автомобильдер мен автомо-
биль шаруашылығы
___________________________________________________________________
16.  Көлiктi пайдалану         300100   Тасымалдауды ұйымдастыру
(300000)                           және басқару (көлiк түрлерi
бойынша)
300400   Жол қатынасын ұйымдастыру
300500   Тиеп-түсiру жұмыстарын
механикаландыру
___________________________________________________________________
17.  Геодезия                  320100   Қолданбалы геодезия
(320000)
___________________________________________________________________
18.  Электромеханика және      330700   Көлік машиналарының электр
электротехникалық                  жабдықтары
жабдықтар (330000)        330800   Технологиялық кешендердiң
электржетегі мен
автоматтандырылуы (салалар
бойынша)
___________________________________________________________________
19.  Радиоэлектроника және     380100   Байланыс желілері және
телекоммуникациялар                жалғау жүйелері
(380000)                  380700   Жылжымалы байланыс жүйелерi
мен құралдары
380900   Радиобайланыс және
радионавигация
___________________________________________________________________
20.  Кең тұтынылатын           400300   Үлбір және былғары техноло-
бұйымдар мен                       гиясы
тауарлардың               400400   Ағаш өңдеу және ағаштан
технологиясы (400000)              жасалынатын бұйымдардың
технологиясы
___________________________________________________________________
21.  Азық-түлік өнімдері       420100   Астық өңдеу және наубайхана
(тағамдары)                        өнімдері технологиясы
технологиясы (420000)     420200   Кондитер және қантты
тағамдар технологиясы
420300   Консервiлер, тағамдық
концентраттар және
субтропиктік тағамдар
технологиясы
420400   Ашыту өндiрiстерi және
шарап жасау технологиясы
420500   Ет және сүт тағамдары
технологиясы
420600   Балық тағамдары және май
технологиясы
420700   Қоғамдық тамақтандыру мен
арнайы тағайындалатын
тағамдар технологиясы
___________________________________________________________________
22.  Құрылыс (430000)          430100   Өнеркәсiптiк, азаматтық
құрылыс және қала
шаруашылығы
430600   Сумен жабдықтау, су бөлу
және су ресурстарын қорғау
430800   Құрылысты механикаландыру,
автоматтандыру және оның
механикалық жабдықтары
___________________________________________________________________
23.  Көлiк құрылыстарын        440100   Темiр жолдар салу, жол және
салу (440000)                      жол шаруашылығы
440200   Автомобиль жолдары мен
аэродромдар салу
440300   Көпiрлер және көлiк
тоннельдерi
___________________________________________________________________
24.  Ауыл, орман және балық    450100   Агрономия
шаруашылықтарының         450200   Жемiс, көкөнiс және жүзiм
мамандықтары (450000)              шаруашылығы
450300   Фермерлік іс
450400   Агроэкология
450500   Агрохимия және өсімдіктерді
қорғау
450600   Өсiмдiк шаруашылығының
селекциясы және биотехноло-
гиясы
450700   Мал шаруашылығының селек-
циясы және биотехнологиясы
450800   Мал шаруашылығының өнімде-
рін өндіру технологиясы
450930   Саяткерлiк және аң шаруашы-
лығы
451000   Ихтиология, өнеркәсiптiк
балық аулау және балық
шаруашылығы
451100   Су ресурстары және суды
пайдалану
451200   Жерді мелиорациялау,
рекультивациялау және қор-
ғау
451300   Ауыл шаруашылығы өндірісін
механикаландыру
451400   Агротехникалық сервис
451500   Орман және парк шаруашылығы
451600   Орманинженерлiк iс
451700   Ауыл шаруашылығы өнімдерін
стандарттау және сертифи-
каттау
___________________________________________________________________
25.  Жерге орналастыру         460100   Жер ресурстарын басқару
және жер кадастры                  және жерге орналастыру
(460000)                  460200   Жер кадастры және жылжымай-
тын мүлiктi бағалау
___________________________________________________________________