Об утверждении изменений и дополнений в Правила выдачи и отказа в выдаче согласия на открытия филиалов и представительств страховых (перестраховочных) организаций, утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 января 2000 года N 15
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 апреля 2001 года N 107 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 06.06.2001 г. за N 1533. Утратило силу - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций Республики Казахстан от 9 января 2006 года N 20 (V064068)
В целях приведения нормативных правовых актов Национального Банка Республики Казахстан, регулирующих страховую деятельность в соответствие с Законом Республики Казахстан  Z000126_  "О страховой деятельности", Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения в  V001073_  Правила выдачи и отказа в выдаче согласия на открытие филиалов и представительств страховых (перестраховочных) организаций, утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 января 2000 года N 15, и ввести их и настоящее постановление в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
2. Департаменту страхового надзора (Курманов Ж.Б.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления и изменений и дополнений в Правила выдачи и отказа в выдаче согласия на открытие филиалов и представительств страховых (перестраховочных) организаций;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление и изменения и дополнения в Правила выдачи и отказа в выдаче согласия на открытие филиалов и представительств страховых (перестраховочных) организаций до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата, территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан и страховых (перестраховочных) организаций.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Председателя Национального Банка Республики Казахстан Марченко Г.А.
Председатель
Национального Банка
Утверждены
Постановлением Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 20 апреля 2001 года N 107
Изменения и дополнения в Правила выдачи и отказа в
выдаче согласия на открытие филиалов и представительств
страховых (перестраховочных) организаций
В  V001073_  Правила выдачи и отказа в выдаче согласия на открытие филиалов и представительств страховых (перестраховочных) организаций, утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 января 2000 года N 15 (далее - Правила), внести следующие изменения и дополнения:

Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының 2000 жылғы 31 қаңтардағы N 15 қаулысымен бекiтiлген Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары мен өкiлдiктерiн ашуға келiсiм беру және келiсiм беруден бас тарту ережесiне өзгерiстер мен толықтыруларды бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2001 жылғы 20 сәуірдегі N 107 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 6 маусымда тіркелді. Тіркеу N 1533. Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 20 қаулысымен.
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 20   қаулысымен .
_____________________________
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң сақтандыру қызметiн реттейтiн нормативтiк құқықтық актiлерiн "Сақтандыру қызметi туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына  сәйкес келтiру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :       1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының 2000 жылғы 31 қаңтардағы N 15  қаулысымен  бекiтiлген Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары мен өкiлдiктерiн ашуға келiсiм беру және келiсiм беруден бас тарту ережесiне өзгерiстер мен толықтырулар бекiтiлсiн, Ереженiң өзгерiстерi мен толықтырулары және осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейiн күшiне енгiзiлсiн.
2. Сақтандыруды қадағалау департаментi (Құрманов Ж.Б.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны және Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары мен өкiлдiктерiн ашуға келiсiм беру және келiсiм беруден бас тарту ережесiне өзгерiстер мен толықтыруларды Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлген күннен бастап он күндiк мерзiмде осы қаулыны және Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары мен өкiлдiктерiн ашуға келiсiм беру және келiсiм беруден бас тарту ережесiне өзгерiстер мен толықтыруларды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, аумақтық филиалдарына және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына жіберсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасы Г.А.Марченкоға жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi Басқармасының
2001 жылғы 20 сәуiрдегi
N 107 қаулысымен
бекiтiлген
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының
филиалдары мен өкiлдiктерiн ашуға келiсiм беру
және келiсiм беруден бас тарту ережесiне
өзгерiстер мен толықтырулар
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының 2000 жылғы 31 қаңтардағы N 15  қаулысымен  бекiтiлген Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары мен өкiлдiктерiн ашуға келiсiм беру және келiсiм беруден бас тарту ережесiне (бұдан әрi - Ереже) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:

1. Преамбулу Правил изложить в следующей редакции:
"Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан  Z000126_  "О страховой деятельности" от 18 декабря 2000 года N 126-II ЗРК, другими нормативными правовыми актами, регулирующими страховую деятельность в Республике Казахстан, и определяют порядок выдачи, отказа в выдаче уполномоченным государственным органом по регулированию и надзору за страховой деятельностью (далее - уполномоченный государственный орган) согласия на открытие филиала и представительства страховой (перестраховочной) организации (далее - страховая организация).".
2. В пункте 7:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) наличие минимального размера уставного капитала (для вновь создаваемых страховых организаций), или минимального размера собственного капитала (для действующих страховых организаций);";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) выполнение страховой организацией пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов в течение последних шести месяцев до подачи заявления.".
3. В пункте 8:
в подпункте 2) слова "(в соответствии с Уставом)" исключить;
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) копии решения уполномоченного государственного органа о выдаче согласия на избрание (назначение) кандидатов на должность первого руководителя и главного бухгалтера филиала.".
4. В пункте 13 слова "Министерства юстиции Республики Казахстан" заменить словом "юстиции".
5. В пункте 14 слово "заверенной" заменить словом "засвидетельствованной".
6. Пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. До представления в органы юстиции сведений об упразднении филиала или представительства, страховая организация обязана предварительно представить информацию о сроках завершения мероприятий по упразднению филиала или представительства в уполномоченный государственный
орган.
Решение об упразднении филиала или представительства страховой
организации должно быть представлено в уполномоченный государственный
орган в недельный срок с даты принятия этого решения.".
7. В пункте 16 слово "Ликвидация" заменить словом "Упразднение".
Председатель
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)

1. Ереженiң кiрiспесi мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы Ереже "Сақтандыру қызметi туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы N 126-II ҚРЗ Қазақстан Республикасының  Заңына , Қазақстан Республикасындағы сақтандыру қызметiн реттейтiн басқа да нормативтiк құқықтық актiлерге сәйкес әзiрленген және сақтандыру қызметiн реттеу және қадағалау жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органға (бұдан әрi - уәкiлеттi мемлекеттiк орган) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалы мен өкiлдiгiн (бұдан әрi - сақтандыру ұйымдары) ашуға келiсiм беру және келiсiм беруден бас тарту тәртiбiн айқындайды.".
2. 7-тармақтың:
1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) жарғылық капиталдың ең аз мөлшерi (жаңадан құрылған сақтандыру ұйымдары үшiн) немесе меншiктi капиталдың ең аз мөлшерi (жұмыс iстеп тұрған сақтандыру ұйымдары үшiн) болуы;"
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) сақтандыру ұйымының өтiнiш бергенге дейінгі соңғы алты ай iшiнде пруденциалдық нормативтердi және басқа да сақталуға тиістi нормалар мен лимиттердi орындауы.".
3. 8-тармақтың:
2) тармақшасындағы "(Жарғыға сәйкес)" деген сөз алынып тасталсын;
6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) уәкiлеттi мемлекеттiк органның филиалдың бiрiншi басшысын және бас бухгалтерiн сайлауға (тағайындауға) келiсiм беру туралы шешiмiнiң көшiрмесi.".
4. 13-тармақтағы "Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде" деген сөз "әдiлет органдарында" деген сөздермен ауыстырылсын.
5. 14-тармақтағы "нотариалды куәландырылған" деген сөздер "нотариат куәландырған" деген сөздермен ауыстырылсын.
6. 15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Сақтандыру ұйымы әділет органдарына филиалды немесе өкілдікті тарату туралы мәліметтер бергенге дейін филиалды немесе өкілдікті тарату жөніндегі іс-шараларды аяқтау мерзімі туралы ақпаратты алдын ала уәкілетті мемлекеттік органға беруге міндетті.
Сақтандыру ұйымының филиалды немесе өкілдікті тарату туралы шешімі осы шешім қабылданған күннен бастап бір апталық мерзімде уәкілетті мемлекеттік органға берілуге тиіс.".
7. 16-тармақтағы "таратылады" деген сөз "жабылды" деген сөзбен ауыстырылсын.
Төраға