Об утверждении правил составления налоговой отчетности
Приказ Министра государственных доходов Республики Казахстан от 18 сентября 2001 года N 1306. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 ноября 2001 года N 1680. Утратил силу - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 10.12.2002г. N 608 (V022079)
Примечание РЦПИ. Приказ Министра государственных доходов Республики Казахстан от 18 сентября 2001 года N 1306 утратил силу - приказом   Министра финансов Республики Казахстан от 10.12.2002г. N 608.
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) приказываю:
1. Утвердить прилагаемые правила составления налоговой отчетности.
2. Юридическому департаменту (А. Базарбаева) согласовать прилагаемые правила с Министерством финансов Республики Казахстан и направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации и вводится в действие с 1 января 2002 года.
Министр
Согласовано
Министр финансов
Республики Казахстан
18 сентября 2001 г.
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Декларации
по корпоративному подоходному
налогу (Форма 100.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Кодекс) и определяют порядок составления Декларации по корпоративному подоходному налогу (далее - Декларация), предназначенной для декларирования доходов и исчисления корпоративного подоходного налога юридическими лицами-резидентами, а также юридическими лицами-нерезидентами, осуществляющими деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение, за исключением Национального Банка Республики Казахстан и государственных учреждений, банков второго уровня и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, а также страховых (перестраховочных) организаций, некоммерческих организаций и организаций, осуществляющих деятельность в социальной сфере в соответствии со статьями 115, 120 и 121 Кодекса.
2. Декларация состоит из самой Декларации (форма 100.00) и приложений к ней (формы с 100.01 по 100.32) по раскрытию информации об объектах налогообложения и объектах, связанных с налогообложением по корпоративному подоходному налогу.
3. При составлении Декларации:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;

Салық есептеуін жасаудың ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігінің 2001 жылғы 18 қыркүйектегі N 1306 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 20 қарашада тіркелді. Тіркеу N 1680. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы N 608 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының "Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған салық есептеуін жасаудың ережелері бекітілсін.
2. Заң департаменті (Ә. Базарбаева) қоса беріліп отырған ережелерді Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігімен келіссін және осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2002 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енеді.
Министр
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрімен келісілген
2001 жылғы 18 қыркүйек
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
бекітілген
Корпорациялық табыс салығы
бойынша декларация жасау ережесі
(100-нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы ережелер "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы  Кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес әзірленген және резидент заңды тұлғалардың, сондай-ақ Кодекстің 115, 120 және 121 баптарына сәйкес әлеуметтік салада қызметін жүзеге асыратын ұйымдар мен коммерциялық емес ұйымдардан, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарынан, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар мен екінші дәрежелі банктерден, мемлекеттік мекемелер және Қазақстан Республикасының ұлттық Банкінен басқа, тұрақты мекеме арқылы Қазақстан Республикасындағы қызметін жүзеге асыратын резидент емес заңды тұлғалардың корпорациялық табыс салығын есептеу мен кірістерді мәлімдеуге арналған табыс салығы бойынша декларацияны (бұдан әрі - Декларация) жасау тәртібін айқындайды.
2. Декларация Декларацияның өзінен (100-нысан) және корпорациялық табыс салығы бойынша салық салумен байланысты объектілер мен салық салу объектілері туралы ақпаратты ашуға оған қосымшалардан (100.01-тен 100.32 нысандар бойынша) тұрады.
3. Декларацияны жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - айналмалы немесе қауырсын қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, бас баспа белгілерімен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;

2) на электронном носителе - заполняется в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Кодекса.
4. При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки, не используются символы "+, /, %, Z".
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
6. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
7. При заполнении строк, требующих раскрытия показателей в соответствующей дополнительной форме, указанные дополнительные формы подлежат заполнению в обязательном порядке.
8. В разделе "Общая информация" дополнительных форм указываются соответствующие показатели, отраженные в разделе "Общая информация о налогоплательщике" соответствующего приложения.
9. Отрицательные значения сумм обозначаются знаком "-" в первой левой ячейке соответствующей строки (графы).
10. При представлении Декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе Декларация составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом с уведомлением, налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Кодекса, налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке Декларации. Декларация подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Кодекса.
2. Декларация по корпоративному подоходному налогу - Форма
100.00 (приложение к Правилам составления Декларации по
корпоративному подоходному налогу (Форма 100.00)
11. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами;
4) вид Декларации. Если налогоплательщик представляет Декларацию согласно:
пункту 2 статьи 136 Кодекса - отмечается ячейка "первоначальная";
пункту 3 статьи 136 Кодекса - отмечается ячейка "ликвидационная";
пункту 4 статьи 136 Кодекса - отмечаются ячейки "первоначальная" и
"ликвидационная";
пункту 2 статьи 71 Кодекса - отмечается ячейка "дополнительная";
в остальных случаях согласно пункту 1 статьи 136 Кодекса - отмечается ячейка "очередная";
5) код ОКЭД. Указываются коды видов деятельности по Общему классификатору видов экономической деятельности и их удельный вес.
Коды ОКЭД (первые пять знаков) отражаются по трем основным видам деятельности в порядке убывания их удельного веса. Удельный вес указывается в процентах с округлением до десятой доли (следует учесть, что общая сумма удельного веса указанных видов деятельности не обязательно должна быть равна 100%).
Для расчета удельного веса необходимо использовать данные, указываемые налогоплательщиком в строке 100 раздела I ("Продукция") государственной статистической отчетности формы N 1-ПФ (годовая). Удельный вес по каждому виду деятельности определяется как отношение данных соответствующей графы строки 100 к данным графы 3 по строке 100.      Например, налогоплательщик, основным видом деятельности которого является строительство зданий, в строке 100 раздела I отчета N 1-ПФ (годовая) указал следующие данные:
Наименование|Код   |Всего за|      в том числе по видам деятельности     показателей |строки|отчетный|-------------------------------------------
|      |год     |строитель- |розничная  |аренда   |реклама
|      |        |ство зданий|продажа ав-|автомо-  |
|      |        |           |томобилей  |билей    |
|      |        |___________|___________|_________|_________

2) электрондық тасығышта - Кодекстің 69-бабының 1-тармағына сәйкес толтырылады.
4. Декларацияны толтыру кезінде түзетулерге, тазартуларға және былғауға жол берілмейді, +, /, %, Z белгілері пайдаланылмайды.
5. Көрсеткіштер жоқ болған кезде тиісті торкөздер толтырылмайды.
6. Қосымшаларда көрсетуге жататын деректер жоқ болған жағдайда аталған қосымшалар берілмейді.
7. Тиісті қосымша нысанда көрсеткіштерді ашуды талап ететін жолдарды толтыру кезінде аталған қосымша нысандар міндетті тәртіпте толтыруға жатады.
8. Қосымша нысандардың "Жалпы ақпарат" бөлімінде тиісті қосымшаның "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде көрсетілген тиісті көрсеткіштері көрсетіледі.
9. Соманың теріс мәні тиісті жолдың (бағанның) бірінші сол торкөзінде " - " белгісімен көрсетіледі.
10. Декларацияны беру кезінде:
1) келу тәртібінде қағаз тасығышта Декларация екі данада жасалады, бір данасы салық органының белгісімен бірге салық органына қайтарылады;
2) қағаз тасығышта почта бойынша салық төлеуші тапсырысты хатпен байланыстың почта немесе өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) келу тәртібімен электрондық түрде немесе электрондық почта бойынша салық төлеуші Кодекстің 69-бабының 8-тармағындағы 3-тармақшаға сәйкес Декларацияны жеткізу туралы электрондық почта бойынша немесе салық органында хабарламаны алады.
Декларацияға Кодекстің 69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
2. Корпорациялық табыс салығы бойынша декларация - 100.00 нысаны (Корпорациялық табыс салығы бойынша декларацияны жасау ережесіне қосымша) (100.00 нысаны)
11. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы;
4) Декларация түрі. Егер салық төлеуші Декларацияны мынаған сәйкес берсе:
Кодекстің 136-бабының 2-тармағында - "алғашқы" торкөзі белгіленеді;
Кодекстің 136-бабының 3-тармағында - "тарату" торкөзі белгіленеді;
Кодекстің 136-бабының 4-тармағында - "алғашқы" және "тарату"
торкөздері белгіленеді;
Кодекстің 71-бабының 2-тармағына сәйкес - "қосымша" торкөзі
белгіленеді.
Кодекстің 136-бабының 1-тармағына сәйкес қалған жағдайларда "кезекті" торкөзі белгіленеді.
5) ЭҚЖС коды (алғашқы бес белгі) олардың үлес салмағының кему тәртібімен қызметтің негізгі үш түрі бойынша көрсетіледі. Үлес салмағы он бөлшекке дөңгелектеумен проценттерде көрсетіледі (қызметтің аталған түрлерінің үлес салмағының жалпы сомасы 100 %-ке тең болуы міндетті емес екенін ескеру керек).
Үлес салмағын есептеу үшін N 1-ПФ нысандағы (жылдық) мемлекеттік статистика есептіліктегі 1-бөлімнің 100 жолында ("өнім") салық төлеушінің көрсеткен деректерін пайдалану керек. Үлес салмағы қызметтің әр түрі бойынша 100 жол бойынша 3-бағанының деректеріне 100 жолының тиісті бағанының деректер қатынасы ретінде айқындалады.
Мысалы, қызметінің негізгі түрі үй-жай құрылысы болып табылатын салық төлеуші, N 1-ПФ (жылдық) есеп берудің 1-бөлімнің 100 жолында мынадай деректерді көрсетті:
__________________________________________________________________________
Көрсеткіштер| Жол| Есепті  |   Оның ішінде қызметтің түрлері бойынша:    |
атауы    |коды|жыл үшін |---------------------------------------------|
|    |барлығы  |  үй-жай    |автомо.   |автомо.   |жарнама   |
|    |         | құрылысы   |бильдерді |бильдерді |          |
|    |         |            |бөлшектеп |жалға алу |          |
|    |         |            |сату      |          |          |
|    |         |____________|__________|__________|__________|

|      |        |код 45211  |код 50102  |код 71100|код 74400
____________|______|________|___________|___________|_________|_________
1      |   2  |    3   |     4     |     5     |     6   |    7
Объем произ-|  100 |250000,0| 150000,0  | 50 000,0  | 35 000,0| 5 000,0 |
веденной    |      |        |           |           |         |         |
продукции   |      |        |           |           |         |         |
(работ, ус- |      |        |           |           |         |         |
луг),       |      |        |           |           |         |         |
тыс. тенге  |      |        |           |           |         |         |
____________|______|________|___________|___________|_________|_________|
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
____________________________________________________
|  5|  ОКЭД I 4 5 2 1 1 II 5 0 1 0 2 III 7 1 1 0 0  |
|Укажите                                            |
|удельный вес 0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 %  |
|___________________________________________________|
Удельный вес строительства рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы 1) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы 1) х 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом;
6) код валюты;
7) представленные приложения. Отмечаются ячейки представленных приложений.
12. В совокупный годовой доход налогоплательщика включаются все виды доходов налогоплательщика, определяемый в соответствии со статьями 80, 184 Кодекса.
13. В разделе "Совокупный годовой доход":
1) в строку 100.00.001 переносится сумма, отраженная в строке 100.01.001С;
2) в строку 100.00.002 переносится сумма, отраженная в строке 100.02.012;
3) в строке 100.00.003 указывается сумма доходов, полученных в результате списания обязательств согласно статье 83 Кодекса. При составлении ликвидационной Декларации по данной строке также отражается доход, полученный от списания кредиторской задолженности при ликвидации юридического лица;
4) в строку 100.00.004 переносится сумма, отраженная в строке 100.03.003;
5) в строку 100.00.005 переносится сумма, отраженная в строке 100.04.001;
6) в строке 100.00.006 указывается сумма доходов, полученных и подлежащих получению налогоплательщиком от уступки требования долга в соответствии со статьей 86 Кодекса;
7) в строке 100.00.007 указывается сумма доходов, полученных и подлежащих получению налогоплательщиком за согласие ограничить или прекратить предпринимательскую деятельность в соответствии с подпунктом 8) пункта 2 статьи 80 Кодекса;
8) в строку 100.00.008 переносится сумма, отраженная в строке 100.22.006;

|    |         |Коды 45211  |Коды 50102|Коды 71100|Коды 74400|
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
1      | 2  |    3    |      4     |     5    |     6    |    7     |
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
Өндірілген  |100 |250 000,0| 150 000,0  | 50 000,0 | 35 000,0 | 5 000,0  |
өнім (тауар.|    |         |            |          |          |          |
лар, қызмет |    |         |            |          |          |          |
көрсетулер) |    |         |            |          |          |          |
көлемі,     |    |         |            |          |          |          |
мың теңге   |    |         |            |          |          |          |
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәліметтер мынадай түрде болады:
_____________________________________________________
|  5|  ЭҚЖЖ  А 4 5 2 1 1  В 5 0 1 0 2   С 7 1 1 0 0  |
|Үлес салмағын                                       |
|көрсетіңіз    0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 %  |
|____________________________________________________|
Құрылыстың үлес салмағы 150 000,0 (1-кестенің 4-бағаны) / 250 000,0 1-кестенің 3-бағаны) х 100% ретінде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлес салмағы осындай жолмен есептеледі;
6) валюта коды;
7) берілген қосымшалар. Берілген қосымшалардың торкөздері
белгіленеді.
12. Салық төлеушінің жылдық жиынтық кірісіне Кодекстің 80,
184-баптарына сәйкес айқындалатын салық төлеуші кірістерінің барлық
түрлері енгізіледі.
13. "Жылдық жиынтық кіріс" бөлімінде:
1) 100.00.001 жолына 100.01.001С жолында көрсетілген сома көшіріледі;
2) 100.00.002 жолына 100.02.012 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
3) 100.00.003 жолына Кодекстің 83-бабына сәйкес міндеттемелерді есептен шығару нәтижесінде алынған кірістер сомасы көрсетіледі. Осы жол бойынша тарату декларациясын жасау кезінде заңды тұлғаны тарату кезінде кредиторлық берешекті есептен шығарудан алынған кіріс көрсетіледі;
4) 100.00.004 жолына 100.03.003 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
5) 100.00.005 жолына 100.04.001 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
6) 100.00.006 жолында Кодекстің 86-бабына сәйкес берешек талабына жол беруден салық төлеуші алған және алуға жататын кірістер сомасы көрсетіледі;
7) 100.00.007 жолында Кодекстің 80-бабының 2-тармағындағы 8) тармақшаға сәйкес кәсіпкерлік қызметін шектеу немесе тоқтатуға келісім үшін салық төлеуші алған және алуға жататын кірістер сомасы көрсетіледі;
8) 100.00.008 жолына 100.22.006 жолында көрсетілген сома көшіріледі;

9) строка 100.00.009 заполняется недропользователями. В данную строку переносится сумма, отраженная в строке 100.05.001D или 100.05.002С;
10) в строке 100.00.010 указывается сумма доходов, получаемых при распределении дохода от общей долевой собственности в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 80 Кодекса;
11) в строке 100.00.011 указывается сумма присужденных судом или признанных должником штрафов, пени и других видов санкций, кроме возвращенных из бюджета необоснованно удержанных ранее штрафов, если эта сумма ранее не была отнесена на вычеты в соответствии с подпунктом 12) пункта 2 статьи 80 Кодекса;
12) в строке 100.00.012 указывается сумма полученных компенсаций по ранее произведенным вычетам в предшествующие налоговые периоды в соответствии со статьей 89 Кодекса;
13) в строку 100.00.013 переносится сумма, отраженная в строке 100.06.004.
Стоимость имущества, полученного в виде гуманитарной помощи, в случае возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и использованного по назначению, а также стоимость основных средств, полученных на безвозмездной основе государственным предприятием от государственного органа или государственного предприятия на основании решения Правительства Республики Казахстан, подлежат исключению из совокупного годового дохода по строкам 100.00.022Е и 100.00.022F;
14) в строку 100.00.014 переносится сумма, отраженная в строке 100.07.003;
15) в строку 100.00.015 переносится сумма, отраженная в строке 100.08.004;
16) в строку 100.00.016 переносится сумма, отраженная в строке 100.09.001;
17) в строке 100.00.017 указывается общая сумма выигрышей в соответствии с подпунктом 18) пункта 2 статьи 80 Кодекса;
18) в строке 100.00.018 указывается доход, полученный налогоплательщиком в виде роялти в соответствии с подпунктом 19) пункта 2 статьи 80 Кодекса;
19) в строке 100.00.019 указывается сумма превышения доходов над расходами, полученными при эксплуатации объектов социальной сферы в соответствии с подпунктом 20) пункта 2 статьи 80 Кодекса;
20) в строке 100.00.020 указываются доходы налогоплательщика, включаемые в совокупный годовой доход согласно статье 80 Кодекса, но не нашедшие отражения в строках с 100.00.001 по 100.00.019;
21) в строке 100.00.021 указывается общая сумма совокупного годового дохода, определяемая сложением сумм строк с 100.00.001 по 100.00.020.
14. В разделе "Корректировка совокупного годового дохода":
1) в строке 100.00.022 указывается общая сумма корректировки совокупного годового дохода в соответствии со статьей 91 Кодекса, которая определяется сложением сумм строк с 100.00.022А по 100.00.022Н;

9) 100.00.009 жолын жер қойнауын пайдаланушылар толтырады. Осы жолға 100.05.001D немесе 100.05.002С жолдарында көрсетілген сома көшіріледі;
10) 100.00.010 жолында Кодекстің 80-бабының 2-тармағындағы 11) тармақшаға сәйкес жалпы үлестік меншіктен кірісті бөлу кезінде алынатын кірістер сомасы көрсетіледі;
11) 100.00.011 жолында Кодекстің 80-бабындағы 2-тармақтың 12) тармақшасына сәйкес егер, бұл сомалар бұрын шегерімге жатқызылмаса, бұрын негізсіз ұсталған айыппұлдар, бюджеттен қайтарылғандардан басқа сот тағайындаған немесе борышкер деп танылған айыппұлдар, өсімдер мен санкциялардың басқа да түрлерінің сомасы көрсетіледі;
12) 100.00.012 жолында Кодекстің 89-бабына сәйкес бұрынғы салық кезеңдерінде бұрын жүргізілген шегерімдер бойынша алынған өтемақылар сомасы көрсетіледі;
13) 100.00.013 жолына 100.06.004 жолында көрсетілген сома көшіріледі.
Табиғи және техногедік сипаттағы төтенше жағдайлар туындау жағдайында ізгілік көмек түрінде алынған және мақсаты бойынша пайдаланылған, сондай-ақ мүлік құны, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде мемлекеттік органнан немесе мемлекеттік кәсіпорыннан өтеусіз негізде алынған негізгі қаражат құны 100.00.022Е және 100.00.022F жолдары бойынша жылдық жиынтық кірістен алып тастауға жатады;
14) 100.00.014 жолына 100.07.003 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
15) 100.00.015 жолына 100.08.004 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
16) 100.00.016 жолына 100.09.001 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
17) 100.00.017 жолында Кодекстің 80-бабының 2-тармағындағы 18) тармақшаға сәйкес ұтыстардың жалпы сомасы көрсетіледі;
18) 100.00.018 жолында Кодекстің 80-бабының 2-тармағындағы 19) тармақшаға сәйкес роялти түріндегі салық төлеуші алған кіріс көрсетіледі;
19) 100.00.019 жолында Кодекстің 80-бабының 2-тармағындағы 20) тармақшаға сәйкес әлеуметтік сала объектілерін пайдалану кезінде алынған шығыстардан кірістердің асу сомасы көрсетіледі;
20) 100.00.020 жолында 100.00.001 - 100.00.019 жолдарында көрсетілмеген, Кодекстің 80-бабына сәйкес жылдық жиынтық кіріске
енгізілетін салық төлеушінің кірісі көрсетіледі;
21) 100.00.021 жолында 100.00.001 - 100.00.020 жолдарының сомасын қосумен айқындалатын жылдық жиынтық кірістің жалпы сомасы көрсетіледі.
14. "Жылдық жиынтық кірісті түзету" бөлімінде:
1) 100.00.022 жолында Кодекстің 91-бабына сәйкес жылдық жиынтық кірісті түзетудің жалпы сомасы көрсетіледі, ол 100.00.022А - 100.00.022Н жолдарының сомасын қосумен айқындалады;

2) в строке 100.00.023 указывается сумма совокупного годового дохода с учетом корректировки, определяемая как разница сумм строк 100.00.021 и 100.00.022.
15. В разделе "Вычеты":
1) в строку 100.00.024 переносится сумма, отраженная в строке 100.12.010;
2) в строку 100.00.025 переносится сумма, отраженная в строке 100.13.008;
3) в строку 100.00.026 переносится сумма, отраженная в строке 100.14.001С;
4) в строку 100.00.027 переносится сумма, отраженная в строке 100.15.001В;
5) строка 100.00.028 заполняется недропользователями. В данную строку переносится сумма, отраженная в строке 100.05.003;
6) в строку 100.00.029 переносится сумма, отраженная в строке 100.16.001;
7) в строку 100.00.030 переносится сумма, отраженная в строке 100.17.003;
8) в строку 100.00.031 переносится сумма, отраженная в строке 100.18.006;
9) строка 100.00.032 заполняется недропользователями. В данную строку переносится сумма, определяемая сложением строк 100.19.016 и 100.19.019;
10) в строку 100.00.033 переносится сумма, отраженная в строке 100.20.001F;
11) в строке 100.00.034 указывается сумма уплаченных в бюджет налогов в пределах начисленных в соответствии со статьей 103 Кодекса;
12) в строку 100.00.035 переносится сумма, отраженная в строке 100.21.001;
13) в строке 100.00.036 указывается общая сумма амортизационных отчислений, расходов на ремонт и других вычетов по фиксированным активам, определяемая сложением сумм строк с 100.00.036А по 100.00.036G;
14) в строку 100.00.036А переносится сумма, отраженная в строке 100.22.004Е;
15) в строку 100.00.036В переносится сумма, отраженная в строке 100.22.005Е;
16) в строку 100.00.036С переносится сумма, отраженная в строке 100.23.001В;
17) в строку 100.00.036D переносится сумма, отраженная в строках 100.22.004I и 100.22.005G;
18) в строку 100.00.036Е переносится сумма, отраженная в строках 100.22.004Н и 100.22.005F;
19) в строку 100.00.036F переносится сумма, отраженная в строке 100.24.001В;
20) в строку 100.00.036G переносится сумма, отраженная в строке 100.22.004F;
21) в строке 100.00.037 указывается общая сумма вычетов, определяемая сложением сумм строк с 100.00.024 по 100.00.036.
16. В разделе "Расчет налогооблагаемого дохода":
1) в строке 100.00.038 указывается сумма налогооблагаемого дохода (убытка), определяемая как разница строк 100.00.023 и 100.00.037;
2) в строку 100.00.039 переносится сумма, отраженная в строке 100.26.005;
3) в строке 100.00.040 указывается итоговая сумма налогооблагаемого дохода (убытка), определяемая как разница строк 100.00.038 и 100.00.039;

2) 100.00.023 жолында 100.00.021 және 100.00.022 жолдарының сомасының айырмасы ретінде айқындалатын түзету есебімен жылдық жиынтық кірістің сомасы көрсетіледі.
15. "Шегерімдер" бөлімінде:
1) 100.00.024 жолына 100.12.010 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
2) 100.00.025 жолына 100.13.008 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
3) 100.00.026 жолына 100.14.001С жолында көрсетілген сома көшіріледі;
4) 100.00.027 жолына 100.15.001В жолында көрсетілген сома көшіріледі;
5) 100.00.028 жолын жер қойнауын пайдаланушы толтырады. Осы жолға 100.05.003 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
6) 100.00.029 жолына 100.16.001 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
7) 100.00.030 жолына 100.17.003 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
8) 100.00.031 жолына 100.18.006 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
9) 100.00.032 жолын жер қойнауын пайдаланушы толтырады. Осы жолға 100.19.016 және 100.19.019 жолдарын қосумен айқындалатын сома көшіріледі;
10) 100.00.033 жолына 100.20.001F жолында көрсетілген сома көшіріледі;
11) 100.00.034 жолында Кодекстің 103-бабына сәйкес есептелген
шектерде бюджетке төленген салықтардың сомасы көрсетіледі;
12) 100.00.035 жолына 100.21.001 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
13) 100.00.036 жолында 100.00.036А - 100.00.036G жолдарының сомасын қосумен айқындалатын тіркелген активтер бойынша амортизациялық аударымдардың, жөндеуге шығыстар мен басқа да шегерімдердің жалпы сомасы көрсетіледі;
14) 100.00.036А жолына 100.22.004Е жолында көрсетілген сома көшіріледі;
15) 100.00.036В жолына 100.22.005Е жолында көрсетілген сома
көшіріледі;
16) 100.00.036С жолына 100.23.001В жолында көрсетілген сома көшіріледі;
17) 100.00.036D жолына 100.22.004I және 100.22.005G жолдарында көрсетілген сомалар көшіріледі;
18) 100.00.036Е жолына 100.22.004Н және 100.22.005F жолдарында көрсетілген сомалар көшіріледі;
19) 100.00.036F жолына 100.24.001В жолында көрсетілген сома көшіріледі;
20) 100.00.036G жолына 100.22.004F жолында көрсетілген сома
көшіріледі;
21) 100.00.037 жолында 100.00.024 - 100.00.036 жолдарының сомасын қосумен айқындалатын шегірімдердің жалпы сомасы көрсетіледі.
16. "Салық салынатын кіріс есебі" бөлімінде:
1) 100.00.038 жолында 100.00.023 және 100.00.037 жолдарының айырмасы ретінде айқындалатын салық салынатын кіріс (залал) сомасы көрсетіледі;
2) 100.00.039 жолына 100.26.005 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
3) 100.00.040 жолында 100.00.038 және 100.00.039 жолдарының айырмасы ретінде айқындалатын салық салынатын кіріс (залал) сомасы көрсетіледі;

4) в строке 100.00.041 указывается сумма убытка, полученного налогоплательщиком согласно пункту 2 статьи 110 Кодекса, не подлежащая переносу в соответствии с частью третьей пункта 1 статьи 124 Кодекса, при получении убытка в строке 100.00.040. При этом, если сумма по строке 100.00.036С больше или равна сумме строки 100.00.038, то в строке 100.00.041 отражается сумма, указанная в строке 100.00.038. Если сумма по строке 100.00.036С меньше суммы по строке 100.00.038, в строку 100.00.041 переносится сумма строки 100.00.036С;
5) в строке 100.00.042 указывается сумма убытка, подлежащего переносу, определенного как сумма убытка, полученного по результатам отчетного налогового периода, уменьшенного на сумму убытка, не подлежащего переносу и сложенного с суммой убытка, полученного при реализации зданий, сооружений и строений, используемых в предпринимательской деятельности (100.00.040 - 100.00.041 + 100.02.002);
6) в строке 100.00.043 указывается общая сумма расходов (доходов), исключаемых (включаемых) из (в) налогооблагаемого (-ый) дохода (-) в соответствии со статьей 122 Кодекса (сумма с 100.00.043А по 100.00.043С) в пределах суммы 100.00.040 х 2 % + (сумма c 100.00.043D по 100.00.043G) - 100.00.043Н);
7) в строке 100.00.043А указывается сумма расходов, фактически понесенных на содержание объектов социальной сферы, в соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 122 Кодекса;
8) в строке 100.00.043В указывается сумма безвозмездно переданного имущества некоммерческим организациям в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 122 Кодекса;
9) в строке 100.00.043С указывается сумма адресной социальной помощи, предоставленной физическим лицам согласно законодательству Республики Казахстан, определенная в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 122 Кодекса;
10) строка 100.00.043D заполняется налогоплательщиками, использующими труд инвалидов. В данной строке указывается сумма произведенных расходов, в соответствии с пунктом 2 статьи 122 Кодекса;
11) в строке 100.00.043Е указывается сумма вознаграждения, полученная по финансовому лизингу основных средств, в соответствии с пунктом 3 статьи 122 Кодекса;
12) в строке 100.00.043F указывается сумма дохода по вознаграждению по среднесрочным и долгосрочным инвестиционным кредитам, по ипотечным кредитам и по лизингу жилых помещений в соответствии с пунктом 1 статьи 2 Закона Республики Казахстан "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет";
13) в строке 100.00.043G указывается сумма дохода в соответствии с пунктом 4 статьи 122 Кодекса;

4) 100.00.041 жолында Кодекстің 124-бабының 1-тармағының үшінші бөлігіне сәйкес көшіруге жатпайтын, Кодекстің 110-бабының 2-тармағына сәйкес есептелген амортизациялық аударымдарды шегерімге жатқызу нәтижесінде салық төлеуші алған залал сомасы көрсетіледі. Бұл ретте, егер 100.00.036С жолы бойынша сома 100.00.038 жолының сомасынан астам немесе тең болса, онда 100.00.041 жолында 100.00.038 жолында көрсетілген сома көрсетіледі. Егер 100.00.036С жолы бойынша сома 100.00.038 жолы бойынша сомадан аз болса, 100.00.041 жолына 100.00.036С жолының сомасы көшіріледі;
5) 100.00.042 жолында кәсіпкерлік қызметінде пайдаланылатын (100.00.040 - 100.00.041 + 100.02.002) үй-жайларды, ғимараттар мен құрылыстарды сату кезінде алынған залал сомасынан қалыптасқан және көшіруге жатпайтын залал сомасына азайтылған есепті салық кезеңінің нәтижелері бойынша алынған залал сомасы ретінде айқындалған көшіруге жататын залал сомасы көрсетіледі;
6) 100.00.043 жолында 100.00.040 х 2 % + (100.00.043D - 100.00.043G) - 100.00.043Н) сомаларының шамасында Кодекстің 122-бабына сәйкес (100.00.043А - 100.00.043С сома) салық салынатын кірістен (кіріске) алынып тастайтын (енгізілетін) шығыстардың (кірістердің) жалпы сомасы көрсетіледі;
7) 100.00.043А жолында Кодекстің 122-бабының 1-тармағы 2) тармақшасына сәйкес әлеуметтік сала объектілерін ұстап тұруға нақты шеккен шығыстар сомасы көрсетіледі;
8) 100.00.043В жолында Кодекстің 122-бабының 1-тармағы 2) тармақшасына сәйкес коммерциялық емес ұйымдарға тегін берілген мүлік сомасы көрсетіледі;
9) 100.00.043С жолында Кодекстің 122-бабының 1-тармағы 3) тармақшасына сәйкес айқындалған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жеке тұлғаларға берілетін адрестік әлеуметтік көмек көрсетіледі;
10) 100.00.043D жолын мүгедектердің еңбегін пайдаланатын салық төлеушілер толтырады. Бұл жолда Кодекстің 122-бабының 2-тармағына сәйкес жүргізілген шығыстар сомасы көрсетіледі;
11) 100.00.043Е жолында Кодекстің 122-бабының 2-тармағына сәйкес негізгі қаражаттардың қаржы лизингі бойынша алынған сыйақы сомасы көрсетіледі;
12) 100.00.043F жолында "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  Z010210_ Қазақстан Республикасының Кодексін қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 2-бабындағы 1-тармаққа сәйкес орташа мерзімді және ұзақ мерзімді инвестициялық кредиттер бойынша, ипотекалық кредиттер бойынша және тұрғын үй-жайлардың лизингі бойынша сыйақылар жөніндегі кіріс сомасы көрсетіледі;
13) 100.00.043G жолында Кодекстің 122-бабының 4-тармағына сәйкес кіріс сомасы көрсетіледі;

14) в строке 100.00.043Н указывается сумма амортизационных отчислений, ранее отнесенных на вычеты согласно пункту 2 статьи 110 Кодекса, при реализации фиксированных активов до истечения трехлетнего периода эксплуатации в соответствии с пунктом 5 статьи 122 Кодекса.
Если фактическая сумма расходов, отраженная в строках с 100.00.043А по 100.00.043С, составляет сумму, меньшую чем два процента от налогооблагаемого дохода (100.00.040), то исключению из налогооблагаемого дохода подлежит фактическая сумма произведенных расходов. В случае, если сумма составляет сумму, большую чем два процента от налогооблагаемого дохода, то исключению подлежит сумма, определенная в размере двух процентов налогооблагаемого дохода;
15) в строке 100.00.044 указывается сумма убытка, определенная согласно пункту 1 статьи 123 Кодекса и перенесенная с предыдущих налоговых периодов в соответствии со статьей 124 Кодекса. В данную строку переносится сумма убытка, определенная в строке 100.27.001;
16) в строке 100.00.045 указывается налогооблагаемый доход с учетом корректировки и перенесенных убытков, определяемый как разница строк 100.00.040, 100.00.043 и 100.00.044. Если сумма, указанная в строке 100.00.044 больше разницы предыдущих двух строк, то величина данной строки будет отрицательной. Полученная сумма переносится в строку 100.29.001.
17. В разделе "Расчет налогового обязательства":
1) в строке 100.00.046 указывается сумма исчисленного налога, определенная в строке 100.29.002;
2) в строке 100.00.047 указывается сумма налога на чистый доход, определенная в строке 100.29.004;
3) в строке 100.00.048 указывается общая сумма исчисленного налога за отчетный налоговый период, определенная в строке 100.29.005;
4) в строке 100.00.049 указывается сумма уплаченных авансовых платежей за отчетный налоговый период, определенная в строке 100.29.006;
5) в строке 100.00.050 указывается сумма произведенных налогоплательщиком зачетов за отчетный налоговый период, определенная в строке 100.29.007;
6) в строке 100.00.051 указывается сумма налога, подлежащего уплате, определенная в строке 100.29.008;
7) в строке 100.00.052 указывается сумма излишне уплаченного налога, подлежащего зачету (возврату), определенная в строке 100.29.009.
При заполнении строки 100.00.049 сумма указывается на основании акта сверки о состоянии расчетов с бюджетом по исполнению налогового обязательства, заверенного налоговым органом и налогоплательщиком.
3. Доход от реализации товаров (работ, услуг) - Форма 100.01
(приложение N 1 к Декларации)
18. Данная форма предназначена для определения дохода от реализации товаров (работ, услуг) в соответствии со статьей 81 Кодекса.

14) 100.00.043Н жолында Кодекстің 122-бабының 5-тармағына сәйкес пайдаланудың үш жылдық кезеңінің аяқталуына дейін тіркелген активтерді сату кезінде Кодекстің 110-бабының 2-тармағына сәйкес бұрын шегерімге жатқызылған амортизациялық аударымдар сомасы көрсетіледі.
Егер 100.00.043А - 100.00.043С жолдарында көрсетілген шығыстардың нақты сомасы салық салынатын кірістен екі процентінен кемінің сомасын құраса (100.00.040), онда салық салынатын кірістен алып тастауға жүргізілген шығыстардың нақты сомасы жатады. Егер сома салық салынатын кірістен екі проценттен астам құраған жағдайда, онда салық салынатын кірістің екі проценттері мөлшерінде айқындалған сома алып тастауға жатады.
15) 100.00.044 жолында Кодекстің 123-бабының 1-тармағына сәйкес айқындалған және Кодекстің 124-бабына сәйкес бұрынғы салық кезеңдерінен көшірілген залал сомасы көрсетіледі. Бұл жолға 100.27.001 жолында айқындалған залал сомасы көшіріледі;
16) 100.00.045 жолында 100.00.040, 100.00.043 және 100.00.044 жолдарының айырмасы ретінде айқындалатын шеккен залалдар мен түзетулерді ескеріп салық салынатын кіріс көрсетіледі. Егер 100.00.044 жолында көрсетілген сома бұрынғы екі жолдың айырмасынан үлкен болса, онда осы жолдың шамасы теріс болады. Алынған сома 100.29.001 жолына көшіріледі.
17. "Салық міндеттемесінің есебі" бөлімінде:
1) 100.00.046 жолында 100.29.002 жолында айқындалған есептелген салық сомасы көрсетіледі;
2) 100.00.047 жолында 100.29.004 жолында айқындалған таза кіріске салық сомасы көрсетіледі;
3) 100.00.048 жолында 100.29.005 жолында айқындалған есепті салық кезеңі үшін есептелген салықтың жалпы сомасы көрсетіледі;
4) 100.00.049 жолында 100.29.006 жолында айқындалған есепті салық кезеңі үшін төленген аванстық төлемдердің сомасы көрсетіледі;
5) 100.00.050 жолында 100.29.007 жолында айқындалған есепті салық кезеңі үшін салық төлеуші жүргізген шегерімдер сомасы көрсетіледі;
6) 100.00.051 жолында 100.29.008 жолында айқындалған төлеуге жататын салық сомасы көрсетіледі;
7) 100.00.052 жолында 100.29.009 жолында айқындалған шегеруге (қайтаруға) жататын артық төленген салық сомасы көрсетіледі.
100.00.049 жолын толтыру кезінде сома салық органы мен салық төлеуші куәландырған салық міндеттемесін орындау бойынша бюджетпен есеп айырысудың жағдайы туралы салыстыра тексеру актісінің негізінде көрсетіледі.
3. Тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) сатудан              кірістер - 100.01 нысаны (Декларацияға N 1 қосымша)
18. Осы нысан Кодекстің 81-бабына сәйкес тауарларды
(жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) сатудан кірісті айқындауға арналған.

19. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
20. В разделе "Реализация товаров (работ, услуг)":
строка 100.01.001 предназначена для отражения итоговой суммы дохода от реализации товаров (работ, услуг) и заполняется на основании данных дополнительной формы.
21. Величина строки 100.01.001С переносится в строку 100.00.001.
22. Дополнительная форма к строке 100.01.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются виды деятельности, осуществляемые налогоплательщиком в соответствии с Общим классификатором видов экономической деятельности (ОКЭД). При этом налогоплательщик по осуществляемым видам деятельности построчно указывает соответствующую группу (класс);
3) в графе С указывается стоимость реализованных товаров, выполненных работ, предоставленных услуг в течение отчетного налогового периода;
4) в графе D указывается сумма корректировки, произведенной в соответствии с пунктом 2 статьи 81 Кодекса. Согласно подпункту 4) пункта 2 статьи 81 Кодекса подлежит корректировке стоимость реализованных товаров (работ, услуг) при их оплате, если условиями договора оплата за реализованные товары (работы, услуги) производится в тенге в сумме, эквивалентной определенной сумме в иностранной валюте;
5) в графе Е указывается стоимость реализованных товаров (работ, услуг) после произведенной корректировки, которая производится по итогам того налогового периода, в котором произошли указанные изменения. Определяется как сумма (разница) граф С и D. В случае отсутствия корректировки в графу Е переносятся данные, отраженные в графе С.
Итоговая величина графы С дополнительной формы к строке 100.01.001 переносится в строку 100.01.001А, графы D - в строку 100.01.001В, графы E - в строку 100.01.001С.
4. Доход от прироста стоимости при реализации зданий,
сооружений, строений, а также активов, не подлежащих
амортизации - Форма 100.02 (приложение N 2 к Декларации)
23. Данная форма предназначена для определения дохода от прироста стоимости при реализации зданий, сооружений, строений, а также активов, не подлежащих амортизации в соответствии со статьей 82 Кодекса.
24. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.

19. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
20. "Тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) сату" бөлімінде:
100.01.001 жолы тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) сатудан кірістің жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерінің негізінде толтырылады.
21. 100.01.001С жолының шамасы 100.00.001 жолына көшіріледі.
22. 100.01.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне (ЭҚЖС) сәйкес салық төлеуші жүзеге асыратын қызметтің түрлері көрсетіледі. Бұл ретте, салық төлеуші қызметтің жүзеге асырылатын түрлері бойынша әр парақ бойынша тиісті топты (класс) көрсетеді;
3) С бағанында есепті салық кезеңінің ішінде сатылған тауарлардың, орындалған жұмыстардың, берілген қызмет көрсетулердің құны көрсетіледі;
4) D бағанында Кодекстің 81-бабының 2-тармағына сәйкес жүргізілген түзету сомасы көрсетіледі. Кодекстің 81-бабының 2-тармағындағы
4) тармақшаға сәйкес егер, шарт жағдайларымен сатылған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) үшін төлем шетел валютасындағы белгілі сомаға тең сомадан теңгеде жүргізілсе, оларды төлеу кезінде сатылған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) құны түзетуге жатады;
5) Е бағанында аталған өзгерістер болған сол салық кезеңінің қорытындысы бойынша жүргізілетін, жүргізілген түзетуден кейін  сатылған тауарлардың (жұмыстар, қызмет көрсетулердің) құны көрсетіледі. D және С бағандарының сомасы (айырмасы) ретінде айқындалады. Түзету болмаған жағдайда Е бағанына С бағанында көрсетілген деректер көшіріледі.
100.01.001 жолына қосымша нысан С бағанының жиынтық шамасы 100.01.001 жолына, D бағаны - 100.01.001В жолына, Е бағаны 100.01.001С жолына көшіріледі.
4. Үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды, сондай-ақ
амортизацияға жатпайтын активтерді сату кезінде құн өсуінен кіріс -                  100.02 нысаны (Декларацияға N 2 қосымша)
23. Осы нысан Кодекстің 82-бабына сәйкес үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды, сондай-ақ амортизацияға жатпайтын активтерді сату кезінде құн өсуінен кірісті айқындауға арналған.
24. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.|

25. В разделе "Реализация зданий, сооружений и строений":
1) строка 100.02.001 предназначена для отражения итоговой суммы дохода от реализации зданий, сооружений и строений и заполняется на основании данных дополнительной формы;
2) строка 100.02.002 предназначена для отражения итоговой суммы убытка от реализации зданий, сооружений, строений, используемых в предпринимательской деятельности, и заполняется на основании данных дополнительной формы;
3)строка 100.02.003 предназначена для отражения итоговой суммы убытка от реализации зданий, сооружений, строений, не используемых в предпринимательской деятельности, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
26. В разделе "Реализация активов, не подлежащих амортизации":
строка 100.02.004 предназначена для отражения итоговой суммы дохода от прироста стоимости при реализации активов, не подлежащих амортизации, указанных в пункте 1 статьи 82 Кодекса, за исключением зданий, сооружений, строений и ценных бумаг, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
27. В разделе "Реализация ценных бумаг":
1) строка 100.02.005 предназначена для отражения итоговой суммы дохода (убытка) от реализации акций, находящихся в официальных списках "А" и "В" фондовой биржи, и заполняется на основании данных дополнительной формы;
2) строка 100.02.006 предназначена для отражения итоговой суммы дохода (убытка) от реализации других ценных бумаг, за исключением долговых ценных бумаг, и заполняется на основании данных дополнительной формы;
3) строка 100.02.007 предназначена для отражения итоговой суммы дохода (убытка) от реализации облигаций, находящихся в официальных списках "А" и "В" фондовой биржи, и заполняется на основании данных дополнительной формы;
4) строка 100.02.008 предназначена для отражения итоговой суммы дохода (убытка) от реализации государственных ценных бумаг и заполняется на основании данных дополнительной формы;
5) строка 100.02.009 предназначена для отражения итоговой суммы дохода (убытка) от реализации других долговых ценных бумаг и заполняется на основании данных дополнительной формы;
6) строка 100.02.010 предназначена для отражения суммы убытка от реализации ценных бумаг, за исключением акций и облигаций, находящихся в официальных списках "А" и "В" фондовой биржи, перенесенной с предыдущего налогового периода в соответствии с пунктом 2 статьи 124 Кодекса, и заполняется на основании данных дополнительной формы;
7) строка 100.02.011 предназначена для отражения суммы дохода (убытка) от реализации ценных бумаг, за исключением акций и облигаций, находящихся в официальных списках "А" и "В" фондовой биржи, с учетом суммы перенесенных убытков, определяемой как сумма и (или) разность строк 100.02.006, 100.02.008, 100.02.009 (в зависимости доход или убыток), уменьшенный на сумму строки 100.02.010.

25. "Үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды сату" бөлімінде:
1) 100.02.001 жолында үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды сатудан кірістің жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады;
2) 100.02.002 жолы кәсіпкерлік қызметінде пайдаланылатын үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды сатудан залалдың жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады;
3) 100.02.003 жолы кәсіпкерлік қызметінде пайдаланылмайтын үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды сатудан залалдың жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады.
26. "Амортизацияға жатпайтын активтерді сату" бөлімінде:
100.02.004 жолы үй-жайлар, ғимараттар, құрылыстар мен бағалы қағаздардан басқа Кодекстің 82-бабының 1-тармағында көрсетілген амортизацияға жатпайтын активтерді сату кезінде құн өсуінен кірістің жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады.
27. "Бағалы қағаздарды сату" бөлімінде:
1) 100.02.005 жолы "А" және "В" қор биржасының ресми тізімінде орналасқан акцияларды сатудан кірістің (залалдың) жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады;
2) 100.02.006 жолы берешек бағалы қағаздардан басқа, өзге бағалы қағаздарды сатудан кірістің (залалдың) жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады;
3) 100.02.007 жолы "А" және "В" қор биржасының ресми тізімінде орналасқан облигацияларды сатудан кірістің (залалдың) жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады;
4) 100.02.008 жолы мемлекеттік бағалы қағаздарды сатудан кірістің (залалдың) жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады;
5) 100.02.009 жолы басқа берешек бағалы қағаздарды сатудан кірістің (залалдың) жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады;
6) 100.02.010 жолы Кодекстің 124-бабының 2-тармағына сәйкес бұрынғы салық кезеңінен көшірілген "А" және "В" қор биржасының ресми тізімінде орналасқан акциялар мен облигациялардан басқа, бағалы қағаздарды сатудан залал сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады;
7) 100.02.011 жолы 100.02.010 жолының сомасына азайтылған 100.02.006, 100.02.008, 100.02.009 жолдарының сомасы мен (немесе) әртүрлілігі ретінде айқындалатын шеккен залалдар сомасын ескеріп "А" және "В" қор биржасының ресми тізімінде орналасқан акциялар мен облигациялардан басқа, бағалы қағаздарды сатудан кірістің (залалдың) сомасын көрсетуге арналған.

28. В разделе "Итого":
в строке 100.02.012 указывается общая сумма дохода от прироста стоимости при реализации зданий, сооружений, строений, а также активов, не подлежащих амортизации, включая ценные бумаги, определяемая как сумма строк 100.02.001, 100.02.004, 100.02.005, 100.02.007 и 100.02.011 (при получении дохода).
29. При получении налогоплательщиком убытка от реализации зданий, сооружений и строений, использованных в предпринимательской деятельности, определенного в строке 100.02.002, данный убыток переносится на срок до трех лет включительно для погашения за счет налогооблагаемого дохода последующих налоговых периодов согласно пункту 1 статьи 124 Кодекса. Указанная сумма учитывается при определении суммы строки 100.00.042.
В случае получения убытка от реализации зданий, сооружений и строений, не используемых в предпринимательской деятельности, определенного в строке 100.02.003, данный убыток не учитывается в целях налогообложения.
При получении дохода в строках 100.02.005 и 100.02.007 данные суммы переносятся в строку 100.00.022С согласно подпункту 3) пункта 1 статьи 91 Кодекса.
При получении дохода в строке 100.02.008 данная сумма переносится в строку 100.00.022D.
Доход от прироста стоимости, подлежащий получению (полученный) при реализации зданий, сооружений, строений, а также активов, не подлежащих амортизации, включая ценные бумаги, определенный в строке 100.02.012, переносится в строку 100.00.002.
30. Дополнительные формы к строкам 100.02.001, 100.02.002, 100.02.003:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются наименования реализованных зданий, сооружений, строений;
3) при реализации зданий, сооружений и строений, используемых в предпринимательской деятельности, в графе С указывается остаточная стоимость зданий, сооружений и строений согласно пункту 3 статьи 82 Кодекса, определенная в соответствующих строках графы Р дополнительной формы к строкам 100.22.001 и 100.22.002 предыдущего налогового периода. При реализации зданий, сооружений и строений, не используемых в предпринимательской деятельности, в данной графе указывается балансовая стоимость реализованного объекта согласно пункту 2 указанной статьи.
В случае, если объект был приобретен и реализован в течение отчетного налогового периода, то в графе С дополнительных форм к строкам 100.02.001 и 100.02.002 отражается первоначальная стоимость объекта, независимо от его использования в предпринимательской деятельности;
4) в графе D указывается стоимость реализации указанных объектов;

28. "Барлығы" бөлімінде:
100.02.012 жолында үй-жайлар, ғимараттар, құрылыстар сату кезінде қосылған құн өсуінен кірістің жалпы сомасы, сондай-ақ 100.02.001, 100.02.004, 100.02.005, 100.02.007 және 100.02.011 жолдарының сомасы ретінде айқындалатын (кірісті алу кезінде) бағалы қағаздарды қоса амортизацияға жататын активтер көрсетіледі.
29. 100.02.002 жолында айқындалған, кәсіпкерлік қызметінде пайдаланылған үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды сатудан салық төлеушінің залал алуы кезінде осы залал Кодекстің 124-бабының 1-тармағына сәйкес бұрынғы салық кезеңдерінің салық салынатын кірісі есебінен өтеу үшін үш жылды қоса алғанда мерзімге көшіріледі. Аталған сома 100.00.042 жолының сомасын айқындау кезінде есептелмейді.
100.02.003 жолында айқындалған, кәсіпкерлік қызметінде пайдаланылмайтын үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды сатудан залалды алу жағдайында осы залал салық салу мақсатында есептелмейді.
100.02.005 және 100.02.007 жолдарында кірісті алу кезінде осы сомалар Кодекстің 91-бабының 1-тармағындағы 3-тармақшаға сәйкес 100.00.022С жолына көшіріледі.
100.02.008 жолында кірісті алу кезінде осы сома 100.00.022D жолына көшіріледі.
Үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды сату кезінде алынуға жататын (алынған) құн өсуінен кіріс, сондай-ақ 100.02.012 жолында айқындалған бағалы қағаздарды қоса амортизацияға жатпайтын активтер 100.00.002 жолына көшіріледі.
30. 100.02.001, 100.02.002, 100.02.003 жолдарына қосымша нысандар:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында сатылған үй-жайлардың, ғимараттардың, құрылыстардың атауы көрсетіледі;
3) кәсіпкерлік қызметінде пайдаланылатын үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды сату кезінде С бағанында бұрынғы салық кезеңінің 100.22.001 және 100.22.002 жолдарына қосымша нысанның Р бағанындағы тиісті жолдарда айқындалған Кодекстің 82-бабының 3-тармағына сәйкес үй-жайлардың, ғимараттардың, құрылыстардың қалдық құны көрсетіледі. Кәсіпкерлік қызметінде пайдаланылмайтын үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды сату кезінде осы бағанда аталған баптың 2-тармағына сәйкес сатылған объектінің теңгермелік құны көрсетіледі.
Егер объект есепті салық кезеңінің ішінде сатып алынған және сатылған жағдайда, онда С бағанында кәсіпкерлік қызметінде оны пайдалануға қарамастан объектінің алғашқы құны көрсетіледі;
4) D бағанында аталған объектілерді сату құны көрсетіледі;

5) в графе Е указывается доход (убыток) от их реализации, определяемый как разница сумм граф D и С.
Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 100.02.001 переносится в строку 100.02.001, графы Е дополнительной формы к строке 100.02.002 - в строку 100.02.002, графы Е дополнительной формы к строке 100.02.003 - в строку 100.02.003.
31. Дополнительная форма к строке 100.02.004:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются наименования реализованных активов, не подлежащих амортизации, указанных в пункте 1 статьи 82 Кодекса, за исключением зданий, сооружений, строений и ценных бумаг;
3) в графе С указывается балансовая стоимость объектов согласно пункту 2 указанной статьи;
4) в графе D указывается стоимость реализации объектов;
5) в графе Е указывается доход (убыток) от их реализации, определяемый как разница сумм, указанных в графах D и С.
При определении итоговой суммы графы Е убытки, полученные от реализации данных объектов, не учитываются в целях налогообложения.
Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 100.02.004 переносится в строку 100.02.004.
32. Дополнительные формы к строкам 100.02.005, 100.02.006:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются наименования реализованных ценных бумаг, за исключением долговых ценных бумаг;
3) в графе С указывается стоимость приобретения ценных бумаг;
4) в графе D указывается стоимость реализации ценных бумаг;
5) в графе Е указывается доход (убыток) от реализации ценных бумаг, определяемый как разница сумм граф D и С.
Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 100.02.005 переносится в строку 100.02.005, графы Е дополнительной формы к строке 100.02.006 - в строку 100.02.006.
33. Дополнительные формы к строкам 100.02.007, 100.02.008, 100.02.009:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются наименования реализованных долговых ценных бумаг;
3) в графе С указывается количество долговых ценных бумаг;
4) в графе D указывается срок обращения долговых ценных бумаг (в днях);
5) в графе E указывается номинальная стоимость долговых ценных бумаг;
6) в графе F указывается стоимость приобретения долговых ценных бумаг, за исключением долговых ценных бумаг, приобретенных по стоимости, включающей сумму купона. Долговые ценные бумаги, приобретенные по стоимости, включающей сумму купона, отражаются по стоимости приобретения, уменьшенной на сумму купона, оплаченную покупателем продавцу;
7) в графе G указывается дата приобретения долговых ценных бумаг;

5) Е бағанында D және С бағандары бойынша сома айырмасы ретінде айқындалатын оларды сатудан кіріс (залал) көрсетіледі.
100.02.001 жолына қосымша нысан Е бағанының жиынтық шамасы 100.02.001 жолына, 100.02.002 жолына қосымша нысан Е бағаны 100.02.002 жолына, 100.02.003 жолына қосымша нысан Е бағаны 100.02.003 жолына көшіріледі.
31. 100.02.004 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында үй-жайлар, ғимараттар, құрылыстар мен бағалы қағаздардан басқа Кодекстің 82-бабының 1-тармағында көрсетілген амортизацияға жатпайтын сатылған активтердің атауы көрсетіледі;
3) С бағанында аталған баптың 2-тармағына сәйкес объектілердің теңгермелік құны көрсетіледі;
4) D бағанында объектілерді сату құны көрсетіледі;
5) Е бағанында D және С бағандарында көрсетілген сомалардың айырмасы ретінде айқындалатын оларды сатудан кіріс (залал) көрсетіледі.
Осы объектілерді сатудан алынған залалдар Е бағанының жиынтық сомасын айқындау кезінде салық салу мақсатында есептелмейді.
100.02.004 жолына қосымша нысан Е бағанының жиынтық шамасы 100.02.004 жолына көшіріледі.
32. 100.02.005, 100.02.006 жолдарына қосымша нысандар:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында берешек бағалы қағаздардан басқа, сатылған бағалы қағаздардың атауы көрсетіледі;
3) С бағанында бағалы қағаздарды сатып алу құны көрсетіледі;
4) D бағанында бағалы қағаздарды сату құны көрсетіледі;
5) Е бағанында D және С бағандары бойынша сомалар айырмасы ретінде айқындалатын бағалы қағаздарды сатудан кіріс (залал) көрсетіледі.
100.02.005 жолына қосымша нысан Е бағанының жиынтық шамасы 100.02.005 жолына, 100.02.006 жолына - 100.02.006 жолына қосымша нысан Е бағаны көшіріледі.
33. 100.02.007, 100.02.008, 100.02.009 жолдарына қосымша нысандар:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында сатылған берешек бағалы қағаздардың атауы көрсетіледі;
3) С бағанында берешек бағалы қағаздардың құны көрсетіледі;
4) D бағанында берешек бағалы қағаздардың айналым мерзімі (күні) көрсетіледі;
5) Е бағанында берешек бағалы қағаздардың номиналдық құны көрсетіледі;
6) F бағанында купон сомасын енгізетін құн бойынша сатып алынған берешек бағалы қағаздардан басқа берешек бағалы қағаздарды сатып алу құны көрсетіледі. Купон сомасын енгізетін құн бойынша сатып алынған берешек бағалы қағаздар сатушыға сатып алушы төлеген купон шамасына кемітілген сатып алу құны бойынша көрсетіледі;
7) G бағанында берешек бағалы қағаздарды сатып алу күні көрсетіледі;

8) в графе H указывается сумма дисконта либо премии, которая определяется как разница сумм граф E и F;
9) в графе I указывается стоимость реализации долговых ценных бумаг без учета купона, полученного от покупателя при их реализации до даты выплаты вознаграждения по ним. Сумма купона, не нашедшая отражения в данной графе, указывается в соответствующих строках графы G дополнительной формы к строке 100.08.002;
10) в графе J указывается дата реализации долговых ценных бумаг;
11) в графе К указывается сумма амортизации дисконта либо премии за период владения долговой ценной бумагой, которая рассчитывается как:
К = (Н/D) х (J-G), где
(J-G) - период владения долговой ценной бумагой в днях;
12) в графе L указывается доход (убыток) от реализации долговых ценных бумаг, определяемый по формуле L=(I-(F+К))хС).
Итоговая величина графы L дополнительной формы к строке 100.02.007 переносится в строку 100.02.007, графы L дополнительной формы к строке 100.02.008 - в строку 100.02.008, графы L дополнительной формы к строке 100.02.009 - в строку 100.02.009.
34. Дополнительная форма к строке 100.02.010:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указывается налоговый период, в котором возникли убытки и по которому заполняется данная строка;
3) в графе C указывается сумма убытков, перенесенных из предыдущих налоговых периодов, определяемая в графе Е за предыдущий налоговый период;
4) в графе D указывается доход (убыток, подлежащий переносу), полученный в отчетном налоговом периоде. В данную графу переносится сумма строк 100.02.006, 100.02.008, 100.02.009;
5) в графе E указывается убыток, переносимый на последующие налоговые периоды. Определяется как разница сумм граф D и С. Данная сумма переносится в графу С следующего налогового периода до истечения срока для переноса убытков, установленного пунктом 2 статьи 124 Кодекса;
6) в графе F указывается убыток, не подлежащий переносу на последующие налоговые периоды, в связи с истечением срока переноса согласно пункту 2 статьи 124 Кодекса.
Величина графы С за соответствующий налоговый период дополнительной формы к строке 100.02.010 переносится в строку 100.02.010.
5. Доходы по сомнительным обязательствам - Форма 100.03
(приложение N 3 к Декларации)
35. Данная форма предназначена для определения доходов по сомнительным обязательствам в соответствии со статьей 84 Кодекса.
36. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;

8) Н бағанында Е және F бағандары бойынша сомалар айырмасы ретінде айқындалатын дисконт немесе сыйақы сомасы көрсетіледі;
9) І бағанында олар бойынша сыйақы төлеу күніне дейін сату кезінде сатып алушыдан алынған купон есебінсіз берешек бағалы қағаздарды сату құны көрсетіледі. Осы бағанда көрсетілген купон сомасы 100.08.002 жолына қосымша нысан G бағанының тиісті жолдарында көрсетіледі;
10) J бағанында берешек бағалы қағаздарды сату күні көрсетіледі;
11) К бағанында берешек бағалы қағазды иелену кезеңі үшін дисконт немесе сыйақы амортизациясының сомасы көрсетіледі, ол былай есептеледі:
К = (Н/D) х (J-G), онда
(J-G) - күндегі берешек бағалы қағазды иелену кезеңі;
12) L бағанында L=(I+(F+-К))хС) формуласы бойынша айқындалатын берешек бағалы қағазды сатудан кіріс (залал) көрсетіледі.
100.02.007 жолына қосымша нысан L бағанының жиынтық шамасы 100.02.007 жолына, 100.02.008 жолына қосымша нысан L бағаны 100.02.008 жолына, 100.02.009 жолына қосымша нысан L бағаны 100.02.009 жолына көшіріледі.
34. 100.02.010 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында залалдар туындаған және осы жол толтырылған салық кезеңі көрсетіледі;
3) С бағанында бұрынғы салық кезеңі үшін Е бағанында айқындалатын бұрынғы салық кезеңдерінен көшірілген залалдар сомасы көрсетіледі;
4) D бағанында есепті салық кезеңінде алынған кіріс (көшіруге жататын залал) көрсетіледі. Осы бағанға 100.02.006, 100.02.008, 100.02.009 жолдарының сомасы көшіріледі;
5) Е бағанында одан кейінгі салық кезеңдеріне көшірілетін залал көрсетіледі. D және С бағандары сомасының айырмасы ретінде айқындалады. Осы сома Кодекстің 124-бабының 2-тармағымен белгіленген залалдарды көшіру үшін мерзім аяқталуына дейін келесі салық кезеңінің С бағанына көшіріледі;
6) F бағанында Кодекстің 124-бабының 2-тармағына сәйкес көшіру мерзімінің аяқталуымен байланысты одан кейінгі салық кезеңдеріне көшіруге жатпайтын залал көрсетіледі.
100.02.010 жолына қосымша нысанның тиісті салық кезеңі үшін С
бағанының шамасы 100.02.010 жолына көшіріледі.
5. Күмәнді міндеттемелер бойынша кірістер - 100.03 нысаны                           (Декларацияға N 3 қосымша)
35. Осы нысан Кодекстің 84-бабына сәйкес күмәнді міндеттемелер бойынша кірістерді айқындауға арналған.
36. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;

3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
37. В разделе "Сомнительные обязательства":
1) строка 100.03.001 предназначена для отражения суммы сомнительных обязательств по товарам (работам, услугам) включаемых в доход и заполняется на основании данных дополнительной формы;
2) строка 100.03.002 предназначена для отражения суммы сомнительных обязательств по доходам работников, включаемых в доход и заполняется на основании данных дополнительной формы;
3) строка 100.03.003 предназначена для отражения общей суммы кредиторской задолженности, признанной налогоплательщиком сомнительной, и определяется как сумма строк 100.03.001 и 100.03.002.
38. Величина строки 100.03.003 переносится в строку 100.00.004.
39. Дополнительная форма к строке 100.03.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается полное наименование юридического лица-кредитора (поставщика товаров (работ, услуг);
3) в графе С указывается регистрационный номер налогоплательщика, указанного в графе В;
4) в графе D указываются номер и дата документа (счета-фактуры, акта выполненных работ и других) поставщика-кредитора по реализованным товарам (работам, услугам);
5) в графе E указывается дата приобретения товаров, выполнения работ, оказания услуг по обязательствам, признанным сомнительными;
6) в графе F указывается сумма кредиторской задолженности с учетом суммы налога на добавленную стоимость;
7) в графе G указывается ставка налога на добавленную стоимость, применяемая на момент возникновения кредиторской задолженности;
8) в графе H указывается сумма кредиторской задолженности за минусом суммы налога на добавленную стоимость, исчисленного исходя из ставки, указанной в графе G;
9) в графе I указывается сумма кредиторской задолженности, являющейся сомнительной и подлежащей включению в совокупный годовой доход за отчетный налоговый период в соответствии со статьей 84 Кодекса.
Итоговая величина графы F дополнительной формы к строке 100.03.001 переносится в строку 100.03.001А, графы Н - в строку 100.03.001В, графы I - в строку 100.03.001С.
40. Дополнительная форма к строке 100.03.002:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются доходы работников, определенные в соответствии с пунктом 2 статьи 149 Кодекса;
3) в графе С указывается сумма начисленного дохода работникам, отраженного в графе В;
4) в графе D указывается сумма обязательных пенсионных взносов от начисленных доходов работников, отраженная в графе С;
5) в графе Е указывается дата начисления дохода работникам;

3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
37. "Күмәнді міндеттемелер" бөлімінде.
1) 100.03.01 жолы кіріске енгізілетін тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша күмәнді міндеттемелер сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады;
2) 100.03.002 жолы кіріске енгізілетін қызметкерлердің күмәнді міндеттемелерінің сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады;
3) 100.03.003 жолы салық төлеуші күмәнді деп таныған кредиторлық берешектің жалпы сомасын көрсетуге арналған және 100.03.001 және 100.03.002 жолдарының сомасы ретінде айқындалады.
38. 100.03.003 жолының шамасы 100.00.004 жолына көшіріледі.
39. 100.03.01 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында кредитор - заңды тұлғаның (тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) жеткізуші) толық атауы көрсетіледі;
3) С бағанында В бағанында көрсетілген салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
4) D бағанында сатылған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша кредитор - жеткізуші құжатының (шот-фактуралар, орындалған жұмыстар мен басқаларының актісі) нөмірі мен күні көрсетіледі;
5) Е бағанында күмәнді деп танылған міндеттемелер бойынша тауарларды сатып алу, жұмыстарды орындау, қызмет көрсету күні көрсетіледі;
6) F бағанында қосылған құн салығының сомасын ескеріп кредиторлық берешек сомасы көрсетіледі;
7) G бағанында кредиторлық берешектің туындау сәтіне қолданылатын қосылған құн салығының ставкасы көрсетіледі;
8) Н бағанында G бағанында көрсетілген ставканы ескере отырып есептелген қосылған құн салығының сомасының алуы үшін кредиторлық берешек сомасы көрсетіледі;
9) І бағанында Кодекстің 84-бабына сәйкес есепті салық кезеңі үшін жылдық жиынтық кіріске енгізуге жататын және күмәнді болып табылатын кредиторлық берешек сомасы көрсетіледі.
100.03.001 жолына қосымша нысан F бағанының жиынтық шамасы 100.03.001А жолына, Н бағаны - 100.03.001В жолына, І бағаны - 100.03.001С жолына көшіріледі.
40. 100.03.002 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында Кодекстің 149-бабының 2-тармағына сәйкес айқындалған қызметкерлердің кірісі көрсетіледі;
3) С бағанында В бағанында көрсетілген қызметкерлердің есептелген кірісінің сомасы көрсетіледі;
4) D бағанында С бағанында көрсетілген қызметкерлердің есептелген кірістерінен міндетті зейнетақы жарналарының сомасы көрсетіледі;
5) Е бағанында қызметкерлерге кірісті есептеу күні көрсетіледі;

6) в графе F указывается сумма выплаченного дохода работникам;
7) в графе G указывается сумма обязательных пенсионных взносов, перечисленных в накопительные пенсионные фонды;
8) в графе Н указывается дата выплаты дохода работников;
9) в графе I указывается дата уплаты обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды;
10) в графе J указывается сумма кредиторской задолженности, по доходам работников и признанная налогоплательщиком сомнительной;
11) в графе К указывается сумма кредиторской задолженности по обязательным пенсионным взносам и признанной налогоплательщиком сомнительной.
Итоговая величина графы J дополнительной формы к строке 100.03.002 переносится в строку 100.03.002А, графы K - в строку 100.03.002В.
6. Доходы от сдачи в аренду имущества - Форма 100.04
(приложение N 4 к Декларации)
41. Данная форма предназначена для определения доходов от сдачи в аренду имущества как в Республике Казахстан, так и за ее пределами, в соответствии с подпунктом 5) пункта 2 статьи 80 Кодекса.
42. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
43. В разделе "Аренда имущества":
строка 100.04.001 предназначена для отражения итоговой суммы доходов от сдачи в аренду имущества и заполняется на основании данных дополнительной формы.
44. Величина строки 100.04.001 переносится в строку 100.00.005.
45. Дополнительная форма к строке 100.04.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается вид имущества, переданного арендодателем в аренду;
3) в графе С указывается регистрационный номер
налогоплательщика-арендатора;
4) в графе D указывается номер и дата заключения договора аренды;
5) в графе E указывается сумма арендной платы, подлежащая получению (полученная) арендодателем согласно договору аренды за отчетный налоговый период.
Если налогоплательщиком получена (подлежит получению) арендная плата за имущество, находящееся за пределами (переданное в аренду за пределы) Республики Казахстан, то в графе Е отражается начисленная сумма арендной платы, включая сумму налога.
Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 100.04.001 переносится в строку 100.04.001.
7. Отчисления в фонд ликвидаций последствий разработки
месторождений - Форма 100.05 (приложение N 5 к Декларации)
46. Данная форма предназначена для определения доходов от превышения суммы отчислений в фонд ликвидации последствий разработки месторождений над суммой фактических расходов по ликвидации последствий разработки месторождений в соответствии со статьей 88 Кодекса, а также суммы отчислений в фонд ликвидации последствий разработки месторождений, относимой на вычеты согласно статье 97 Кодекса.

6) F бағанында қызметкерге төленген кіріс сомасы көрсетіледі;
7) G бағанында міндетті зейнетақы қорларына аударылған міндетті зейнетақы жарналарының сомасы көрсетіледі;
8) Н бағанында қызметкерге кірісті төлеу күні көрсетіледі;
9) І бағанында міндетті зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы
жарналарын төлеу күні көрсетіледі;
10) J бағанында салық төлеуші күмәнді деп таныған және
қызметкерлердің кірістері бойынша кредиторлық берешектің сомасы
көрсетіледі;
11) К бағанында салық төлеуші күмәнді деп таныған және міндетті зейнетақы жарналары бойынша кредиторлық берешек сомасы көрсетіледі.
100.03.002 жолына қосымша нысан J бағанының жиынтық шамасы
100.03.002А жолына, К бағаны - 100.03.002В жолына көшіріледі.
6. Мүлікті жалға беруден кірістер - 100.04 нысаны
(Декларацияға N 4 қосымша)
41. Осы нысан Кодекстің 80-бабындағы 2-тармақтың 5) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасында да, одан тысқары жерлерде де мүлікті жалға беруден кірістерді айқындауға арналған.
42. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
43. "Мүлікті жалға беру" бөлімінде:
100.04.01 жолы мүлікті жалға беруден кірістердің жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады.
44. 100.04.001 жолының шамасы 100.00.005 жолына көшіріледі.
45. 100.04.01 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында жалға беруші жалға берген мүлік түрі көрсетіледі;
3) С бағанында жалға алушы - салық төлеушінің тіркеу нөмірі
көрсетіледі;
4) D бағанында жалға алу шартын жасаудың нөмірі мен күні көрсетіледі;
5) Е бағанында есепті салық кезеңі үшін жалға алу шартына сәйкес
жалға беруші алуға жататын (алған) жалға алу төлемінің сомасы көрсетіледі.
Егер салық төлеуші Қазақстан Республикасынан тысқары орналасқан мүлік
үшін (тысқары орналасып жалға берілген) жалға алу төлемін алса (алуға
жатса), онда Е бағанында салық сомасын қоса жалға алу төлемінің есептелген
сомасы көрсетіледі.
100.04.001 жолына қосымша нысан Е бағанының жиынтық шамасы 100.04.001
жолына көшіріледі.
7. Кен орындарын әзірлеу салдарларын жою қорына аударымдар
- 100.05 нысаны (Декларацияға N 5 қосымша)
46. Осы нысан Кодекстің 88-бабына сәйкес кен орындарын әзірлеу
салдарларын жою жөніндегі нақты шығыстардың сомасынан кен орнын әзірлеу
салдарларын жою қорына аударымдар сомасының асуынан кірістерді, сондай-ақ
Кодекстің 97-бабына сәйкес шегерімге жатқызылатын кен орындарын әзірлеу
салдарларын жою қорына аударымдар сомасын айқындауға арналған.

47. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
48. В разделе "Отчисления в фонд ликвидации последствий разработки месторождений":
строка 100.05.001 предназначена для отражения итоговых сумм отчислений в фонд ликвидации последствий разработки месторождений за весь период действия программы ликвидации последствий разработки месторождений, утвержденной уполномоченным государственным органом (далее - программа), и заполняется на основании данных дополнительной формы.
49. В разделе "Расходы по ликвидации последствий разработки месторождений":
строка 100.05.002 предназначена для отражения расходов по ликвидации последствий разработки месторождений за отчетный налоговый период и заполняется на основании данных дополнительной формы.
50. В разделе "Отчисления в фонд ликвидации последствий разработки месторождений, относимые на вычеты":
строка 100.05.003 предназначена для отражения отчислений в фонд ликвидации последствий разработки месторождений, относимых на вычеты, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
51. Величина строки 100.05.001D или 100.05.002С переносится в строку 100.00.009.
Величина строки 100.05.003 переносится в строку 100.00.028.
52. Дополнительная форма к строке 100.05.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается номер и дата заключения контракта на недропользование, в соответствии с которым производится разработка месторождения;
3) в графе С указывается срок действия контракта, указанного в графе В;
4) в графе D указывается сумма отчислений в фонд ликвидации последствий разработки месторождений, установленная на период действия программы;
5) в графе E указывается сумма отчислений в фонд ликвидации последствий разработки месторождений, отнесенная на вычеты за период действия программы согласно пункту 1 статьи 97 Кодекса;
6) в графе F указывается общая сумма фактических расходов по ликвидации последствий разработки месторождений за период программы;
7) в графе G указывается доход, полученный в виде положительной разницы, образовавшейся в результате превышения суммы отчислений в фонд ликвидации последствий разработки месторождений, отнесенной на вычеты за период программы над общей суммой фактических расходов по ликвидации последствий разработки месторождений за период программы(Е - F).
Итоговая величина графы D дополнительной формы к строке 100.05.001 переносится в строку 100.05.001А, графы E - в строку 100.05.001В, графы F - в строку 100.05.001С, графы G - в строку 100.05.001D.

47. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде мынадай деректер
көрсетіледі:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
48. "Кен орындарын әзірлеу салдарларын жою қорына аударым" бөлімінде:
100.05.001 жолы уәкілетті мемлекеттік орган бекіткен, кен орындарын
әзірлеу салдарларын жою бағдарламасының (бұдан әрі - бағдарлама) іс-әрекет
етудің барлық кезеңі үшін кен орындарын әзірлеу салдарларын жою қорына
аударымдардың жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан
деректерінің негізінде толтырылады.
49. "Кен орындарын әзірлеу салдарларын жою бойынша шығыстар"
бөлімінде:
100.05.002 жолы есепті кезең үшін кен орындарын әзірлеу салдарларын
жою бойынша шығыстарды көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерінің
негізінде толтырылады.
50. "Шегерімге жатқызылатын кен орындарын әзірлеу салдарларын жою
қорына аударымдар" бөлімінде:
100.05.003 жолы шегерімге жатқызылатын кен орындарын әзірлеу
салдарларын жою қорына аударымдарды көрсетуге арналған және қосымша нысан
деректерінің негізінде толтырылады.
51. 100.05.001D немесе 100.05.002С жолдарының шамасы 100.00.009
жолына көшіріледі.
100.05.003 жолының шамасы 100.00.028 жолына көшіріледі.
52. 100.05.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында оған сәйкес кен орнын әзірлеу жүргізілетін жер қойнауын пайдалануға келісім-шартты жасау нөмірі мен күні көрсетіледі;
3) С бағанына В бағанында көрсетілген келісім-шарттың қызмет ету мерзімі көрсетіледі;
4) D бағанында бағдарламаның қызмет ету мерзіміне белгіленген кен орындарын әзірлеу салдарларын жою қорына аударымдар сомасы көрсетіледі;
5) Е бағанында Кодекстің 97-бабының 1-тармағына сәйкес бағдарламаның қызмет ету кезеңі үшін кен орындарын әзірлеу салдарларын жою қорына аударымдар сомасы көрсетіледі;
6) F бағанына бағдарламаның кезеңі үшін кен орындарын әзірлеу салдарларын жою бойынша нақты шығыстардың сомасы көрсетіледі;
7) G бағанында бағдарламаның кезеңі үшін (Е-F) кен орындарын әзірлеу салдарларын жою бойынша нақты шығыстардың жалпы сомасынан бағдарламаның кезеңі үшін шегерімге жатқызылған кен орындарын әзірлеу салдарларын жою қорына аударымдардың асуы нәтижесінде құралған оң айырма түрінде алынған кіріс көрсетіледі.
100.05.001 жолына қосымша нысан D бағанының жиынтық шамасы 100.05.001А жолына, Е бағаны - 100.05.001В жолына, F бағаны - 100.05.001С жолына, G бағаны - 100.05.001D жолына көшіріледі.

53. Дополнительная форма к строке 100.05.002:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается номер и дата заключения контракта на недропользование, в соответствии с которым производится разработка месторождения;
3) в графе С указывается срок действия контракта, указанного в графе В;
4) в графе D указывается сумма расходов по ликвидации последствий разработки месторождений в рамках программы за отчетный налоговый период;
5) в графе E указываются фактические суммы расходов по ликвидации последствий разработки месторождений за отчетный налоговый период;
6) в графе F указывается сумма отчислений в фонд ликвидации последствий разработки месторождений, отнесенная на вычеты в отчетном налоговом периоде.
Если недропользователем работы по ликвидации последствий разработки месторождений не производились в период, предусмотренный программой, то сумма указанная в данной графе переносится в строку 100.00.009.
Итоговая величина графы D дополнительной формы к строке 100.05.002 переносится в строку 100.05.002А, графы E - в строку 100.05.002В, графы F - в строку 100.05.002С.
54. Дополнительная форма к строке 100.05.003:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается номер и дата заключения контракта на недропользование, в соответствии с которым производится разработка месторождения;
3) в графе С указывается срок действия контракта, указанного в графе В;
4) в графе D указывается сумма отчислений в фонд ликвидации последствий разработки месторождений в соответствии с контрактом на недропользование, подлежащая отнесению на вычеты в отчетном налоговом периоде.
Итоговая величина графы D дополнительной формы к строке 100.05.003 переносится в строку 100.05.003.
8. Безвозмездно полученное имущество (работы, услуги) - Форма
100.06 (приложение N 6 к Декларации)
55. Данная форма предназначена для определения дохода в виде имущества, работ и услуг, полученных налогоплательщиком безвозмездно, за исключением имущества, полученного в качестве вклада в уставный капитал, и субсидий, полученных из средств государственного бюджета, в соответствии со статьей 90 Кодекса.
Стоимость имущества, полученного в виде гуманитарной помощи в случае возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и использованного по назначению, и основных средств, полученных на безвозмездной основе государственным предприятием от государственного органа или государственного предприятия на основании решения Правительства Республики Казахстан в соответствии с подпунктами 5), 6) пункта 1 статьи 91 Кодекса, подлежит исключению из совокупного годового дохода по строкам 100.00.022Е и 100.00.022F.

53. 100.05.002 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында оған сәйкес кен орнын әзірлеу жүргізілетін жер қойнауын пайдалануға келісім-шарт жасаудың нөмірі мен күні көрсетіледі;
3) С бағанына В бағанында көрсетілген келісім-шарттың қызмет ету мерзімі көрсетіледі;
4) D бағанында есепті салық кезеңі үшін бағдарлама шегіндегі кен орындарын әзірлеу салдарларын жою бойынша шығыстар сомасы көрсетіледі;
5) Е бағанында есепті салық кезеңі үшін кен орындарын әзірлеу салдарларын жою бойынша шығыстардың нақты сомасы көрсетіледі;
6) F бағанына есепті салық кезеңінде шегерімге жатқызылған кен орындарын әзірлеу салдарларын жою қорына аударымдар сомасы көрсетіледі;
Егер жер қойнауын пайдаланушы бағдарламада көзделген кезеңде кен орындарын әзірлеу салдарларын жою бойынша жұмыстарды жүргізбесе, онда осы бағанда көрсетілген сома 100.00.009 жолына көшіріледі.
100.05.002 жолына қосымша нысан D бағанының жиынтық шамасы 100.05.002А жолына, Е бағаны - 100.05.002В жолына, F бағаны - 100.05.002С жолына көшіріледі.
54. 100.05.003 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында оған сәйкес кен орнын әзірлеу жүргізілетін жер қойнауын пайдалануға келісім-шарт жасаудың нөмірі мен күні көрсетіледі;
3) С бағанына В бағанында көрсетілген келісім-шарттың қызмет ету мерзімі көрсетіледі;
4) D бағанында есепті салық кезеңінде шегерімге жатқызылуы тиіс жер қойнауын пайдалануға келісім-шартқа сәйкес кен орындарын әзірлеу салдарларын жою қорына аударымдар сомасы көрсетіледі.
100.05.003 жолына қосымша нысан D бағанының жиынтық шамасы 100.05.003 жолына көшіріледі.
8. Тегін алынған мүлік (жұмыстар, қызмет көрсетулер) - 100.06
нысаны (Декларацияға N 6 қосымша)
55. Осы нысан Кодекстің 90-бабына сәйкес жарғылық капиталға салым ретінде алынған мүліктен басқа, салық төлеуші тегін алған мүлік, жұмыстар мен қызмет көрсетулер түріндегі кірісті және мемлекеттік бюджет қаражатынан алынған субсидияларды айқындауға арналған.
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар пайда болған жағдайларда алынған ізгілік көмек түріндегі және бағыты бойынша пайдалынған мүліктің құны, мемлекеттік кәсіпорынның мемлекеттік органнан немесе мемлекеттік кәсіпорыннан Кодекстің 91-бабының 1-тармағының 5, 6) тармақшаларына сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде алынған негізгі құралдары 100.00.022Е және 100.00.022F жолдары бойынша жиынтық жылдық кірістен шығарылуға жатады.

56. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
57. В разделе "Имущество":
1) строка 100.06.001 предназначена для отражения стоимости безвозмездно полученного имущества (работ, услуг) налогоплательщиком в течение отчетного налогового периода, за исключением имущества, полученного согласно подпунктам 5) и 6) пункта 1 статьи 91 Кодекса, а также имущества, полученного в качестве вклада в уставный капитал, и субсидий, полученных из средств государственного бюджета, и заполняется на основании данных дополнительной формы;
2) строка 100.06.002 предназначена для отражения стоимости безвозмездно полученного имущества налогоплательщиком в течение отчетного налогового периода согласно подпункту 5) пункта 1 статьи 91 Кодекса и заполняется на основании данных дополнительной формы;
3) строка 100.06.003 предназначена для отражения стоимости безвозмездно полученного имущества налогоплательщиком в течение отчетного налогового периода согласно подпункту 6) пункта 1 статьи 91 Кодекса и заполняется на основании данных дополнительной формы;
4) строка 100.06.004 предназначена для отражения общей стоимости безвозмездно полученного имущества (работ, услуг) налогоплательщиком в течение отчетного налогового периода. Определяется как сумма строк с 100.06.001 по 100.06.003.
58. Величина строки 100.06.004 переносится в строку 100.00.013.
Величина строки 100.06.002 переносится в строку 100.00.022Е.
Величина строки 100.06.003 переносится в строку 100.00.022F.
59. Дополнительные формы к строкам 100.06.001, 100.06.002, 100.06.003:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается регистрационный номер налогоплательщика-поставщика имущества (работ, услуг), при получении имущества (работ, услуг) от нерезидента, кроме нерезидента осуществляющего деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение, указывается его наименование;
3) в графе С указывается наименование безвозмездно полученного имущества, выполненных работ, оказанных услуг;
4) в графе D указывается номер и дата документа, на основании которого получено имущество, выполнены работы, оказаны услуги, указанные в графе С;
5) в графе Е указывается стоимость безвозмездно полученного имущества, выполненных работ, оказанных услуг.
Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 100.06.001 переносится в строку 100.06.001, графы Е дополнительной формы к строке 100.06.002 - в строку 100.06.002, графы Е дополнительной формы к строке 100.06.003 - в строку 100.06.003.

56. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
57. "Мүлік" бөлімінде:
1) 100.06.01 жолы есепті салық кезеңінің ішінде салық төлеуші Кодекстің 91-бабының 1-тармағының 5, 6) тармақшаларына сәйкес алынған мүліктерден басқа, сондай-ақ жарғылық капиталға салым ретінде алынған мүлік және мемлекет бюджет қаражаттарынан алынған субсидиялардан басқа, тегін алынған мүліктің (жұмыс, қызмет) құнын көрсетуге арналған және осы қосымша нысан негізінде толтырылады;
2) 100.06.002 жолы есепті салық кезеңінде салық төлеуші Кодекстің 91-бабының 1-тармағы 5) тармақшасына сәйкес тегін алған мүліктің құнын көрсетуге арналған және қосымша нысан негізінде толтырылады;
3) 100.06.003 жолы есепті салық кезеңінде салық төлеуші Кодекстің 91-бабының 1-тармағы 6) тармақшасына сәйкес тегін алған мүліктің құнын көрсетуге арналған және қосымша нысан негізінде толтырылады;
4) 100.06.004 жолы есепті салық кезеңінде салық төлеуші тегін алған мүліктің (жұмыс, қызмет) жалпы құнын көрсетуге арналған. 100.06.001-ден 100.06.003 жолдарының сомасы ретінде айқындалады.
58. 100.06.004 жолының шамасы 100.00.013 жолына көшіріледі.
100.06.002 жолының шамасы 100.00.022Е жолына көшіріледі.
100.06.003 жолының шамасы 100.00.22F жолына көшіріледі.
59. 100.00.001, 100.00.002, 100.00.003 жолдарына қосымша нысандар:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында тұрақты мекеме арқылы Қазақстан Республикасындағы қызметін жүзеге асыратын резидент еместен басқа, резидент еместен мүлікті (жұмысты, қызмет көрсетуді) алу кезінде жеткізуші - салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
3) С бағанында тегін алынған мүлік, орындалған жұмыстар, көрсетілген
қызметтер атауы көрсетіледі;
4) D бағанында С бағанында көрсетілген мүлік алынған, жұмыс
орындалған, қызмет көрсетілген құжат нөмірі мен күні көрсетіледі;
5) Е бағанында тегін алынған мүлік, орындалған жұмыс, көрсетілген
қызметтер құны көрсетіледі.
100.06.001 жолына қосымша нысан Е бағанының жиынтық шамасы 100.06.001
жолына, 100.06.002 жолына қосымша нысан Е бағанының жиынтық шамасы
100.06.002 жолына, 100.06.003 жолына қосымша нысан Е бағанының жиынтық
шамасы 100.06.003 жолына көшіріледі.

9. Дивиденды - Форма 100.07 (приложение N 7 к Декларации)
60. Данная форма предназначена для определения дохода в виде дивидендов, полученных налогоплательщиком как в Республике Казахстан, так и за ее пределами, в соответствии с подпунктом 15) пункта 2 статьи 80 Кодекса.
Дивидендами является доход, определяемый согласно подпункту 6) пункта 1 статьи 10 Кодекса независимо от формы их выплаты.
61. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
62. В разделе "Дивиденды":
1) строка 100.07.001 предназначена для отражения суммы полученных дивидендов в пределах Республики Казахстан, и заполняется на основании данных дополнительной формы;
2) строка 100.07.002 предназначена для отражения суммы полученных дивидендов за пределами Республики Казахстан. В данную строку переносится сумма, указанная в строке 100.28.001А;
3) строка 100.07.003 предназначена для отражения итоговой суммы дивидендов, полученных налогоплательщиком, определяемой как сумма строк 100.07.001 и 100.07.002.
63. Величина строки 100.07.003 переносится в строку 100.00.014.
64. Дополнительная форма к строке 100.07.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается полное наименование юридического лица, от которого получены дивиденды;
3) в графе С указывается регистрационный номер налогоплательщика, выплатившего дивиденды;
4) в графе D указываются номер и дата выдачи подтверждающего документа об удержании корпоративного подоходного налога у источника выплаты дивидендов. Подтверждающий документ выдается юридическим лицом, выплатившим дивиденды;
5) в графе E указывается полученная сумма дивидендов, за исключением удержанной суммы налога, при наличии подтверждающих документов.
Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 100.07.001 переносится в строку 100.07.001.
10. Вознаграждения - Форма 100.08 (приложение N 8 к Декларации)
65. Данная форма предназначена для определения дохода в виде вознаграждений, подлежащих получению (полученных) налогоплательщиком как в Республике Казахстан, так и за ее пределами, в соответствии с подпунктом
16) пункта 2 статьи 80 Кодекса. Вознаграждением являются доходы, определяемые согласно подпункту 2) пункта 1 статьи 10 Кодекса.
66. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;

9. Дивидендтер - 100.07 нысаны (Декларацияға N 7 қосымша)
60. Осы нысан Кодекстің 80-бабындағы 2-тармақтың 15) тармақшасына
сәйкес Қазақстан Республикасында да, одан тысқары жерлерде де салық
төлеуші алған дивидендтер түріндегі кірісті айқындауға арналған.
Оларды төлеу нысанына қарамастан Кодекстің 10-бабындағы 1-тармақтың
6) тармақшасына сәйкес айқындалатын кіріс дивиденд болып табылады.
61. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
62. "Дивидендтер" бөлімінде:
1) 100.07.01 жолы Қазақстан Республикасының аумағында алынған
дивидендтердің сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері
негізінде толтырылады;
2) 100.07.02 жолы Қазақстан Республикасының аумағынан тыс алынған
дивидендтердің сомасын көрсетуге арналған. Осы жолға 100.28.001А жолында
көрсетілген сома көшіріледі;
3) 100.07.03 жолы 100.07.001 және 100.07.002 жолдарының сомасы
ретінде айқындалатын, салық төлеуші алған дивидендтердің жиынтық сомасын
көрсетуге арналған.
63. 100.07.003 жолының шамасы 100.00.014 жолына көшіріледі.
64. 100.07.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында дивидендтер алынған заңды тұлғаның атауы көрсетіледі;
3) С бағанында дивидендтерді төлеген салық төлеушінің тіркеу нөмірі
көрсетіледі;
4) D бағанында дивидендтерді төлеу көзінен корпорациялық табыс
салығын ұстап қалу туралы растаушы құжатты беру нөмірі мен күні
көрсетіледі. Растаушы құжатты дивидендтерді төлеген заңды тұлға береді;
5) Е бағанында растаушы құжаттар болған кезде, ұстап қалынған салық
сомасынан басқа, дивидендтердің алынған сомасы көрсетіледі.
100.07.001 жолына қосымша нысан Е бағанының жиынтық шамасы 100.07.001
жолына көшіріледі.
10. Сыйақы - 100.08 нысаны (Декларацияға N 8 қосымша)
65. Осы нысан Кодекстің 80-бабының 2-тармағындағы 16) тармақшаға
сәйкес Қазақстан Республикасында да, оның шегінен тысқары жерлерде де
салық төлеуші алуға жататын (алынған) сыйақылар түріндегі кірістерді
айқындауға арналған. Кодекстің 10-бабының 1-тармағындағы 2-тармақшаға
сәйкес кірістер сыйақылар болып табылады.
66. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректер көрсетіледі:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;

2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
67. В разделе "Вознаграждения по активам":
строка 100.08.001 предназначена для отражения суммы вознаграждений по активам, за исключением вознаграждений, подлежащих получению (полученных) по долговым ценным бумагам, а также суммы вознаграждений от нерезидентов, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
68. В разделе "Вознаграждения по долговым ценным бумагам":
строка 100.08.002 предназначена для отражения суммы вознаграждений, подлежащих получению (полученных) по долговым ценным бумагам, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
69. В разделе "Вознаграждения от нерезидентов":
строка 100.08.003 предназначена для отражения суммы вознаграждений, подлежащих получению (полученных) за пределами Республики Казахстан. В данную строку переносится сумма, указанная в строке 100.28.002А.
70. В разделе "Итого":
строка 100.08.004 предназначена для отражения итоговой суммы доходов по вознаграждениям, определяемой как сумма строк 100.08.001А, 100.08.002С и 100.08.003.
71. Величина строки 100.08.004 переносится в строку 100.00.015.
Величина строк 100.08.001В и 100.08.002D, переносится в строку 100.29.007В.
72. Дополнительная форма к строке 100.08.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указываются виды вознаграждения;
3) в графе C указывается полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество физического лица, от которых получено вознаграждение;
4) в графе D указывается регистрационный номер налогоплательщика, выплатившего вознаграждение;
5) в графе E указываются номер и дата выдачи подтверждающего документа об удержании корпоративного подоходного налога у источника выплаты. Подтверждающий документ выдается юридическим лицом, выплатившим вознаграждение;
6) в графе F указывается начисленная сумма вознаграждения с учетом суммы корпоративного подоходного налога, удерживаемого у источника выплаты;
7) в графе G указывается сумма налога, удержанная при выплате налогоплательщику вознаграждения, при наличии документов, подтверждающих удержание этого налога.
Итоговая величина графы F дополнительной формы к строке 100.08.001 переносится в строку 100.08.001А, графы G - в строку 100.08.001В.
73. Дополнительная форма к строке 100.08.002:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указываются виды долговых ценных бумаг согласно подпункту 8) пункта 1 статьи 10 Кодекса;
3) в графе C указывается полное наименование юридического лица, от которого получено (подлежит получению) вознаграждение;

2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
67. "Кредиттер, активтер бойынша сыйақылар" бөлімінде:
100.08.001 жолы берешек бағалы қағаздар бойынша алынуға жататын
(алынған) сыйақылар, сондай-ақ резидент еместердің сыйақылары сомаларынан
басқа сыйақылар сомаларын көрсетуге арналған және қосымша нысан
деректерінің негізінде толтырылады.
68. "Берешек бағалы қағаздар бойынша сыйақылар" бөлімінде:
100.08.002 жолы берешек бағалы қағаздар бойынша алынуға жататын
(алынған) сыйақылар сомасын көрсетуге арналған және осы қосымша нысан
деректерінің негізінде толтырылады.
69. "Резидент еместерден сыйақылар" бөлімінде:
100.08.003 жолы Қазақстан Республикасының шегінен тыс алынуға жататын
(алынған) сыйақылар сомасын көрсетуге арналған. Осы жолға 100.28.002А
жолында көрсетілген сома көшіріледі.
70. "Барлығы" бөлімінде:
100.08.004 жолы 100.08.001А, 100.08.002С және 100.08.003 жолдарының
сомасы ретінде айқындалатын сыйақылар бойынша кірістердің жиынтық сомасын
көрсетуге арналған.
71. 100.08.004 жолының шамасы 100.00.015 жолына көшіріледі.
100.08.001В және 100.08.002D жолдарының шамасы 100.29.007В жолына
көшіріледі.
72. 100.08.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында сыйақы түрі көрсетіледі;
3) С бағанында сыйақы алынған заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке
тұлғаның аты-жөні көрсетіледі;
4) D бағанында сыйақы төлеген салық төлеушінің тіркеу нөмірі
көрсетіледі;
5) Е бағанында төлем көзінен ұсталатын корпорациялық табыс салығын
ұстауды растайтын құжаттың нөмірі және берілген күні көрсетіледі;
6) F бағанында төлем көзінен ұсталатын корпорациялық табыс салығының
сомасын ескере отырып есептелген сыйақы сомасы көрсетіледі;
7) G бағанында осы салықты ұстауды растайтын құжаттар болған
жағдайда, салық төлеушіге сыйақы төлеу кезінде ұсталған салық сомасы
көрсетіледі.
100.08.001 жолына қосымша нысан F бағанының жиынтық шамасы
100.08.001А жолына, G бағанының жиынтық шамасы 100.08.001В жолына
көшіріледі.
73. 100.08.002 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында Кодекстің 10-бабының 1-тармағындағы 8) тармақшаға сәйкес берешек бағалы қағаздардың түрі көрсетіледі;
3) С бағанында сыйақы алынған (алынуға жататын) заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі;

4) в графе D указывается регистрационный номер налогоплательщика, выплачивающего вознаграждение;
5) в графе E указываются номер и дата выдачи подтверждающего документа об удержании корпоративного подоходного налога у источника выплаты вознаграждения. Подтверждающий документ выдается юридическим лицом-эмитентом, выплатившим вознаграждение;
6) в графе F указывается сумма дисконта либо премии, причитающаяся налогоплательщику в отчетном налоговом периоде. При реализации ценных бумаг данная сумма переносится из соответствующих строк графы K дополнительных форм к строкам 100.02.007, 100.02.008 и 100.02.009;
7) в графе G указывается начисленная сумма купона без учета дисконта либо премии;
8) в графе H указывается общая сумма вознаграждения с учетом суммы корпоративного подоходного налога, удержанного эмитентом у источника выплаты. Определяется как сумма (разница) граф G и F;
9) в графе I указывается сумма корпоративного подоходного налога, удержанного эмитентом с суммы вознаграждения в виде купона, подлежащего выплате (выплаченного) налогоплательщику согласно подпункту 6) пункта 1 статьи 131 Кодекса, при наличии документов, подтверждающих удержание этого налога.
Итоговая величина графы F дополнительной формы к строке 100.08.002 переносится в строку 100.08.002А, графы G - в строку 100.08.002В, графы H - в строку 100.08.002С, графы I - в строку 100.08.002D.
11. Положительная курсовая разница - Форма 100.09
(приложение N 9 к Декларации)
74. Данная форма предназначена для определения суммы положительной курсовой разницы, подлежащей включению в совокупный годовой доход в соответствии с подпунктом 17) пункта 2 статьи 80 Кодекса.
75. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
76. В разделе "Положительная курсовая разница":
строка 100.09.001 предназначена для отражения сведений об общей сумме положительной курсовой разницы, подлежащей включению в совокупный годовой доход, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
77. Величина строки 100.09.001 переносится в строку 100.00.016.
78. Дополнительная форма к строке 100.09.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указываются наименования операций в иностранной валюте,
в результате которых образовалась положительная курсовая разница:
по валютным счетам;
по валютным кредитам;
по расчетам с покупателями и заказчиками;
по расчетам с поставщиками и подрядчиками;
по иным операциям;

4) D бағанында сыйақы төлеген салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
5) Е бағанында төлем көзінен ұсталатын корпорациялық табыс салығын ұстауды растайтын құжаттың нөмірі және берілген күні көрсетіледі. Растаушы құжат сыйақы төлеген заңды тұлға - эмитентке беріледі;
6) F бағанында есепті салық кезеңінде салық төлеушіге тиесілі дисконт немесе сыйақы сомасы көрсетіледі. Құнды қағаздарды сату кезінде осы сома қосымша нысандардың К бағанының тиісті жолдарының 100.02.007, 100.02.008 және 100.02.009 жолдарына көшіріледі;
7) G бағанында дисконтты немесе сыйақыны ескерусіз есептелген купон сомасы көрсетіледі;
8) Н бағанында эмитенттен төлем көзінде ұстап қалынған корпорациялық
табыс салығының сомасы ескерілген сыйақының жалпы сомасы көрсетіледі. G
және F бағандарының сомасы (айырмашылығы) ретінде айқындалады;
9) Е бағанында осы салықты ұстап қалғандығын растайтын құжат бар
болғанда Кодекстің 131-бабының 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес салық
төлеушіге төлеуге жататын (төленген) купон түріндегі сыйақы сомасынан
эмитент ұстап қалған корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетіледі.
100.08.002 жолына қосымша нысан F бағанының жиынтық шамасы
100.08.002А жолына, G бағаны - 100.08.002В жолына, Н бағаны - 100.08.002С
жолына, І бағаны - 100.08.002D жолына көшіріледі.
11. Оң бағамдық айырма - 100.09 нысаны (Декларацияға N 9 қосымша)
74. Осы нысан Кодекстің 80-бабының 2-тармағындағы 17) тармақшаға
сәйкес жылдық жиынтық кіріс енгізілуге жататын оң бағамдық айырма сомасын
айқындауға арналған.
75. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
76. "Оң бағамдық айырма" бөлімінде:
100.09.001 жолы жылдық жиынтық кіріске енгізілуге жататын оң бағамдық
айырманың жалпы сомасы туралы мәліметті көрсетуге арналған және осы
қосымша нысан деректерінің негізінде толтырылады.
77. 100.09.001 жолының шамасы 100.00.016 жолына көшіріледі.
78. 100.09.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында нәтижесінде оң бағамдық айырма құралған шетел
валютасындағы операциялардың атауы көрсетіледі:
валюталық шоттар бойынша;
валюталық несиелер бойынша;
сатып алушылармен және тапсырыс берушілермен есеп айырысулар бойынша;
жеткізушілермен және мердігерлермен есеп айырысулар бойынша;
өзге де операциялар бойынша;

3) в графе C указываются соответствующие суммы положительной курсовой разницы по данным бухгалтерского учета;
4) в графе D указываются соответствующие суммы положительной курсовой разницы, определяемые в соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 10 Кодекса.
Итоговая величина графы D дополнительной формы к строке 100.09.001 переносится в строку 100.09.001.
12. Расходы по оплате труда - Форма 100.10
(приложение N 10 к Декларации)
79. Данная форма предназначена для определения суммы расходов по оплате труда, подлежащей отнесению на вычеты, в соответствии с пунктом 1 статьи 92 Кодекса. При этом к расходам по оплате труда относятся любые доходы работников, выплачиваемые работодателями в денежной или натуральной форме, включая доходы, предоставленные работодателем в виде материальных, социальных благ или иной материальной выгоды.
80. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.        81. В разделе "Расходы":
1) в строке 100.10.001 указывается общая сумма начисленной заработной платы работникам, непосредственно занятым в производстве товаров (работ, услуг), административному персоналу и работникам, занятым реализацией. Определяется сложением сумм строк с 100.10.001А по 100.10.001С;
2) в строке 100.10.002 указываются доходы, определяемые в соответствии со статьями 149, 154 Кодекса, за исключением заработной платы, отраженной в строке 100.10.001. Определяется сложением сумм строк с 100.10.002А по 100.10.002С;
3) в строке 100.10.003 указываются расходы по оплате труда работников, не отраженные в строках 100.10.001 и 100.10.002. Например, выплаты работникам в связи с реорганизацией юридического лица-работодателя, сокращением штата работников. Определяется сложением сумм строк с 100.10.003А по 100.10.003С;
4) в строке 100.10.004 указывается общая сумма расходов по оплате труда работников, определяемая сложением сумм строк с 100.10.001 по 100.10.003;
5) в строке 100.10.005 указывается сумма начисленного дохода работникам, занятым на ремонте основных средств, и сумма материальных и социальных благ, предоставленных им;
6) в строке 100.10.006 указываются суммы расходов по оплате труда работников, выплачиваемые работодателем и подлежащие отнесению на вычеты. Определяется как разница сумм строк 100.10.004 и 100.10.005.
82. Величина строки 100.10.006 переносится в строку 100.12.004.

3) С бағанында бухгалтерлік есеп деректері бойынша оң бағамдық
айырманың тиісті сомасы көрсетіледі;
4) D бағанында Кодекстің 10-бабындағы 1-тармақтың 13) тармақшасына
сәйкес айқындалатын оң бағамдық айырманың тиісті сомасы көрсетіледі.
100.09.001 жолына қосымша нысан D бағанының жиынтық шамасы 100.09.001
жолына көшіріледі.
12. Еңбекақы төлеу жөніндегі шығыстар - 100.10 нысаны
(Декларацияға N 10 қосымша)
79. Осы нысан Кодекстің 92-бабының 1-тармағына сәйкес шегерімге
жатқызылуы тиіс еңбекақы төлеу жөніндегі шығыстар сомасын айқындауға
арналған. Бұл ретте, еңбекақы төлеу жөніндегі шығыстарға материалдық,
әлеуметтік игілік немесе өзге де материалдық пайда түрінде жұмыс беруші
берген кірістерді қоса, ақшалай және заттай нысанда жұмыс беруші төлейтін
қызметкерлердің кез-келген кірістері жатады.
80. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
81. "Шығыстар" бөлімінде:
1) 100.10.001 жолында тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) өндірісінде тікелей айналысатын қызметкерлердің, әкімшілік персоналы мен сатумен айналысатын қызметкерлерге есептелген еңбекақысының жалпы сомасы көрсетіледі. 100.10.001А - 100.10.001С жолдарының сомасын қосумен айқындалады;
2) 100.10.002 жолында 100.10.001 жолында көрсетілген еңбекақыдан басқа Кодекстің 149, 154-баптарына сәйкес айқындалатын кірістер көрсетіледі;
3) 100.10.003 жолында 100.10.001 және 100.10.002 жолдарында көрсетілмеген қызметкерлердің еңбекақысын төлеу жөніндегі шығыстар көрсетіледі. Мысалы: жұмыс беруші заңды тұлғаны қайта құрумен, қызметкерлердің штатын қысқартумен байланысты қызметкерлерге төлемдер. 100.10.003А - 100.10.003С жолдарының сомасын қосумен айқындалады;
4) 100.10.004 жолында 100.10.001 - 100.10.003 жолдарының сомасын
қосумен айқындалатын қызметкерлердің еңбекақысын төлеу жөніндегі шығыстар
көрсетіледі;
5) 100.10.005 жолында негізгі қаражаттарды жөндеуге қызметкерлерге
есептелген кіріс сомасы мен оларға берілген материалдық және әлеуметтік
игіліктердің сомасы көрсетіледі;
6) 100.10.006 жолында жұмыс беруші төлейтін және шегерімге
жатқызылуға жататын қызметкерлердің еңбекақысын төлеу жөніндегі шығыстар
сомасы көрсетіледі.
82. 100.10.006 жолының шамасы 100.12.004 жолына көшіріледі.

13. Управленческие и общеадминистративные расходы - Форма
100.11 (приложение N 11 к Декларации)
83. Данная форма предназначена для определения суммы управленческих и общеадминистративных расходов, относимых на вычеты, в соответствии со статьей 195 Кодекса, и заполняется нерезидентом, осуществляющим деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение, имеющим право на применение положений международного договора об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения доходов или имущества (капитала), заключенного Республикой Казахстан.
84. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами;
4) полное наименование международного договора, на основании которого применяется положение статьи 195 Кодекса;
5) применяемый метод отнесения указанных расходов на вычеты;
6) применяемый способ исчисления расчетного показателя в соответствии со статьей 196 Кодекса;
7) налоговый период налогоплательщика в стране резидентства (отмечается дата начала и конца указанного налогового периода);
8) ПКНПН - поправочный коэффициент налогового периода налогоплательщика в стране резидентства (отмечается размер поправочного коэффициента);
9) ПКНППУ - поправочный коэффициент налогового периода в Республике Казахстан от деятельности через постоянное учреждение (отмечается размер поправочного коэффициента).
В случае не применения поправочного коэффициента (коэффициентов), соответствующая (соответствующие) ячейка (ячейки) не заполняется (заполняются).
Поправочный коэффициент применяется при использовании метода пропорционального распределения с целью сопоставления показателей налогоплательщика от деятельности в Республике Казахстан и от его деятельности в целом в случае несоответствия налоговых периодов в Республике Казахстан и стране резидентства налогоплательщика.
85. ПКНПН вводится с целью приведения в соответствие продолжительности налоговых периодов налогоплательщика в стране резидентства и в Республике Казахстан для исчисления суммы управленческих и общеадминистративных расходов нерезидента, относимых на вычеты в Республике Казахстан в соответствии с положениями статьи 196 Кодекса. ПКНПН определяется как соотношение количества месяцев соответствующего налогового периода налогоплательщика в стране резидентства, входящих в рамки базового налогового периода, к общему количеству месяцев налогового периода налогоплательщика в стране резидентства. За базовый налоговый период принимается отчетный налоговый период в Республике Казахстан.
Пример 1.
Налогоплательщик применяет метод пропорционального распределения при исчислении суммы управленческих и общеадминистративных расходов, относимых на вычеты в Республике Казахстан. Расчетный показатель исчисляется по первому способу.

13. Басқару және жалпы әкімшілік шығыстары - 100.11 нысаны
(Декларацияға N 11 қосымша)
83. Осы нысан Кодекстің 195-бабына сәйкес шегерімдерге жатқызылатын
басқару және жалпы әкімшілік шығыстарының сомасын айқындауға арналған және
Қазақстан Республикасымен жасалған кіріске немесе мүлікке (капиталға)
салық салудан жалтарудың алдын-алу және қосарлама салық салуды болдырмау
туралы халықаралық шарт ережелерін қолдануға құқығы бар тұрақты мекеме
арқылы Қазақстан Республикасындағы қызметін жүзеге асыратын резидент
еместер толтырады.
84. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
4) соның негізінде Кодекстің 195-бабының ережелері қолданылатын
халықаралық шарттың толық атауы;
5) аталған шығыстарды шегеруге жатқызуда қолданылатын әдіс;
6) Кодекстің 196-бабына сәйкес есептік көрсеткішті есептеуде
қолданылатын тәсіл;
7) резиденттік еліндегі салық төлеушінің салық кезеңі (көрсетілген салық кезеңінің басталу және аяқталу күні белгіленеді);
8) ССКТК - резиденттік еліндегі салық төлеушінің салық кезеңіндегі түзету коэффициенті (түзету коэффициентінің мөлшері белгіленеді);
9) ТМСКТК - тұрақты мекемесі арқылы қызметінен Қазақстан Республикасындағы салық кезеңінің түзету коэффициенті (түзету коэффициентінің мөлшері белгіленеді).
Түзету коэффициентін (коэффициенттерін) қолданбау жағдайларында тиісті торкөз (торкөздер) толтырылмайды.
Түзету коэффициенті салық төлеушінің Қазақстан Республикасындағы қызметінің көрсеткіштерін салыстыру мақсатында бөлудің бара-бар әдісін қолдану кезінде және Қазақстан Республикасындағы және салық төлеушінің резиденттік еліндегі салық кезеңдерінің сәйкессіздіктері кезінде қолданылады.
85. ССКТК Кодекстің 196-бабының ережелеріне сәйкес Қазақстан Республикасында шегеруге жататын резидент еместің басқару және жалпы әкімшілік шығыстарының сомасын есептеу үшін салық төлеушінің резиденттік еліндегі және Қазақстан Республикасындағы салық кезеңдерінің ұзақтығын сәйкестендіру мақсатында енгізіледі. ССКТК базалық салық кезеңінің шеңберіне енетін салық төлеушінің резиденттік еліндегі тиісті салық кезеңіне сәйкес келетін айлар санын салық төлеушінің резиденттік еліндегі салық кезеңі айларының жалпы санына ара-қатынасы ретінде айқындалады. Базалық салық кезеңіне Қазақстан Республикасындағы есепті салық кезеңі алынады.
1-мысал.
Салық төлеуші Қазақстан Республикасында шегеруге жататын басқару және жалпы әкімшілік шығыстар сомаларын есептеу кезінде бөлудің бара-бар әдісін қолданады.

Налоговый период налогоплательщика в стране резидентства состоит из 15 месяцев с 1 сентября 2000 года по 31 декабря 2001 года. За базовый налоговый период принимается налоговый период налогоплательщика в Республике Казахстан, состоящий из 12 месяцев с 1 января по 31 декабря 2001 года. В рамки базового налогового периода (январь 2001 года - декабрь 2001 года) включается налоговый период налогоплательщика в стране резидентства с января по декабрь 2001 года, в данном случае ПКНПН составляет 12/15.
86. ПКНППУ вводится с целью приведения в соответствие сроков начала-конца налоговых периодов налогоплательщика в Республике Казахстан и стране резидентства при равной продолжительности указанных налоговых периодов для исчисления расчетного показателя в соответствии с положениями статьи 196 Кодекса. ПКНППУ определяется как соотношение количества месяцев соответствующего налогового периода в Республике Казахстан, входящих в рамки базового налогового периода, к общему количеству месяцев налогового периода налогоплательщика в Республике Казахстан.
За базовый налоговый период принимается налоговый период налогоплательщика в стране резидентства.
Пример 2.
Налогоплательщик применяет метод пропорционального распределения при исчислении суммы управленческих и общеадминистративных расходов, относимых на вычеты в Республике Казахстан. Расчетный показатель исчисляется по первому способу.
Налоговый период в стране резидентства налогоплательщика состоит из 12 месяцев с 1 сентября 2000 года по 31 августа 2001 года. Налоговый период в Республике Казахстан состоит из 12 месяцев с 1 января по 31 декабря 2001 года.
За базовый налоговый период принимается налоговый период налогоплательщика в стране резидентства.
В рамки базового налогового периода (сентябрь 2000 года - август 2001 года) включаются два налоговых периода в Республике Казахстан: сентябрь-декабрь 2000 года и январь-август 2001 года, соответственно, ПКНППУ1 - 4/12; ПКНППУ2 - 8/12.
87. В разделе "Расходы":
1) строка 100.11.001 предназначена для отражения суммы управленческих и общеадминистративных расходов нерезидента;
2) строка 100.11.002 предназначена для отражения расчетного показателя, используемого при применении метода пропорционального распределения;
3) строка 100.11.003 предназначена для отражения суммы управленческих и общеадминистративных расходов нерезидента, понесенных в целях получения доходов из источников в Республике Казахстан, относимых на вычеты в Республике Казахстан.
При применении метода пропорционального распределения величина строки 100.11.003А определяется как произведение показателей строк 100.11.001А и 100.11.002А.

Салық төлеушінің резиденттік еліндегі салық кезеңі 2000 жылғы 1 қыркүйектен 2001 жылғы 31 желтоқсанға дейін 15 айдан тұрады. Базалық кезеңге 2001 жылғы 1 қаңтардан 31 желтоқсанға дейінгі 12 айдан тұратын салық төлеушінің Қазақстан Республикасындағы салық кезеңі қолданылады. Базалық салық кезеңі шеңберіне (2001 жылғы қаңтар - 2001 жылғы желтоқсан) салық төлеушінің резиденттік еліндегі 2001 жылғы қаңтардан желтоқсанға дейінгі салық кезеңі енгізіледі, бұл жағдайда ССКТК 12/15-ті құрайды.
86. ТМСКТК Кодекстің 196-бабының ережелеріне сәйкес салық төлеушінің Қазақстан Республикасындағы және резиденттік еліндегі салық кезеңдерінің басталу-аяқталу мерзімдерін көрсетілген салық кезеңдерінің ұзақтығы бірдей болған жағдайда есептік көрсеткішін есептеу үшін сәйкестендіру мақсатында енгізіледі. ТМСКТК базалық салық кезеңінің шеңберіне енетін Қазақстан Республикасындағы айлар санының салық төлеушінің Қазақстан Республикасындағы салық кезеңі айларының жалпы санының қатынасы ретінде айқындалады.
Базалық салық кезеңіне салық төлеушінің резиденттік еліндегі салық кезеңі алынады.
2-мысал.
Салық төлеуші Қазақстан Республикасында шегеруге жататын басқару және жалпы әкімшілік шығыстар сомаларын есептеу кезінде бөлудің бара-бар әдісін қолданады.
Салық төлеушінің резиденттік еліндегі салық кезеңі 2000 жылғы 1 қыркүйектен 2001 жылғы 31 тамызға дейін 12 айдан тұрады. Қазақстан Республикасындағы салық кезеңі 2001 жылғы 1 қаңтардан 31 желтоқсанға дейін 12 айдан тұрады.
Базалық салық кезеңіне салық төлеушінің резиденттік еліндегі салық кезеңі алынады.
Базалық салық кезеңі шеңберіне (2000 жылғы қыркүйек - 2001 жылғы тамыз) Қазақстан Республикасындағы екі салық кезеңі: 2000 жылғы қыркүйек-желтоқсан және 2001 жылғы қаңтар-тамыз, тиісінше, ТМСКТК1-4/12; ТМСКТК2-8/12 енеді.
87. "Шығыстар" бөлімінде:
1) 100.11.001 жолы резидент еместің басқару және жалпы әкімшілік шығыстарының сомасын көрсетуге арналған;
2) 100.11.002 жолы бөлудің бара-бар әдісін қолданғанда пайдаланылатын есептік көрсеткішті көрсетуге арналған;
3) 100.11.003 жолы резидент еместің Қазақстан Республикасындағы көздерден кіріс алу мақсатында шеккен, Қазақстан Республикасында шегеруге жататын басқару және жалпы әкімшілік шығыстарының сомасын көрсетуге арналған.
Бөлудің бара-бар әдісін қолданғанда 100.11.003А жолының шамасы 100.11.001А және 100.11.002А жолдарының қосындысы ретінде айқындалады.

При применении метода непосредственного (прямого) отнесения расходов на вычеты в строке 100.11.003В указывается сумма управленческих и общеадминистративных расходов нерезидента, непосредственно понесенных в целях получения доходов из источников в Республике Казахстан и подтвержденных документально согласно статье 197 Кодекса. Сумма расходов определяется на основании ведения раздельного учета таких расходов в бухгалтерском учете. При этом прилагается учетная политика нерезидента. Указанная сумма расходов отражается по статьям расходов в форме 100.12.
88. Строки 100.11.001 и 100.11.002А заполняются на основании данных дополнительной формы.
Величина строки 100.11.003А переносится в строку 100.12.006.
89. Дополнительная форма к строкам 100.11.001, 100.11.002:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В определены соответствующие показатели;
3) в графе С указываются суммы соответствующих показателей нерезидента без применения ПКНПН. Данная графа заполняется на основании соответствующих показателей финансовой отчетности юридического лица-нерезидента;
4) графа D заполняется в случае применения ПКНПН. При этом показатели графы D представляют собой показатели за налоговый период или сумму показателей за налоговые периоды в стране резидентства, входящий (входящие) в рамки базового налогового периода, с применением к указанным данным ПКНПН.
Пример 3.
Используются данные примера 1.
ПКНПН составляет 12/15.
Совокупный доход нерезидента за отчетный налоговый период без применения ПКНПН составил 20 млн. тенге.
Совокупный годовой доход нерезидента за отчетный налоговый период с применением ПКНПН составляет:
20 млн. х 12 / 15 = 16 млн. тенге.
Управленческие и общеадминистративные расходы нерезидента составили 1 млн. тенге.
Сумма управленческих и общеадминистративных расходов нерезидента с применением ПКНПН составила:
1 млн. х 12 / 15 = 0,8 млн. тенге.
При исчислении соответствующих показателей графы D прилагается расчет;
5) в графе Е указываются суммы соответствующих показателей нерезидента от деятельности в Республике Казахстан через постоянное учреждение без применения ПКНППУ. Данная графа заполняется на основании данных финансовой отчетности от указанной деятельности;
6) графа F заполняется в случае применения ПКНППУ. При этом показатели графы F представляют собой показатели за налоговый период или сумму показателей за налоговые периоды в Республике Казахстан, входящий (входящие) в рамки базового налогового периода, с применением к указанным показателям ПКНППУ.
Пример 4.
Используются данные примера 2.

Шығыстарды шегерулерге тікелей (тура) жатқызу әдісін қолданғанда 100.11.003В жолында резидент еместің Қазақстан Республикасындағы көздерден кіріс алу мақсатында шеккен және Кодекстің 197-бабына сәйкес құжаттармен расталған басқару және жалпы әкімшілік шығыстарының сомасы көрсетіледі. Шығыстар сомасы осындай шығыстарды бухгалтерлік есепте бөлек есептеу жүргізу негізінде айқындалады. Бұл ретте резидент еместің есеп саясаты қоса тіркеледі. Көрсетілген сома шығыстар баптары бойынша 100.12 нысанында көрсетіледі.
88. 100.11.001 және 100.11.002А жолдары қосымша нысан деректері негізінде толтырылады.
100.11.003А жолының шамасы 100.12.006 жолына көшіріледі.
89. 100.11.001, 100.11.002 жолдарына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың реттік нөмірі;
2) В бағанында тиісті көрсеткіштер айқындалады;
3) С бағанында резидент еместің ССКТК қолданылмаған тиісті көрсеткіштерінің сомалары көрсетіледі. Осы баған заңды тұлға-резидент еместің қаржы есебінің көрсеткіштері негізінде толтырылады;
4) D бағаны ССКТК қолданған жағдайда толтырылады. Бұл ретте, D
бағанының көрсеткіштері салық кезеңі үшін көрсеткіштер немесе базалық
салық кезеңі шеңберіне енетін резиденттік еліндегі салық кезеңі үшін
көрсеткіштер сомасына, көрсетілген мәліметтерге ССКТК қолданылған
көрсеткіштер болып табылады.
3 мысал.
1 мысалдың деректері қолданылады.
ССКТК 12/15 құрайды.
Резидент еместің салық кезеңіндегі ССКТК қолданылмаған жиынтық кірісі
20 млн теңге құрайды.
Есепті салық кезеңі үшін резидент еместің ССКТК қолданылған жиынтық
жылдық кірісі:
20 млн х 12/15 = 16 млн теңге құрайды.
Резидент еместің басқару және жалпы әкімшілік шығыстары 1 млн теңге құрады. Резидент еместің ССКТК қолданылған басқару және жалпы әкімшілік шығыстарының сомасы:
1 млн х 12/15 = 0,8 млн теңге құрады.
D бағанының тиісті көрсеткіштерін есептеу кезінде есеп қоса беріледі;
5) Е бағанында резидент еместің Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекеме арқылы қызметінен ТМСКТК қолданылмаған тиісті көрсеткіштерінің сомасы көрсетіледі.
Осы баған көрсетілген қызметтің қаржы есебінің деректері негізінде толтырылады.
6) F бағаны ССКТК қолданған жағдайда толтырылады. Бұл ретте, F бағанының көрсеткіштері салық кезеңі үшін көрсеткіштер немесе базалық салық кезеңі шеңберіне енетін Қазақстан Республикасындағы салық кезеңі үшін көрсеткіштер сомасына, көрсетілген мәліметтерге ССКТК қолданылған көрсеткіштер болып табылады.
4 мысал.
2 мысалдың деректері қолданылады.

ПКНППУ1 - 4/12; ПКНППУ2 - 8/12.
Совокупный годовой доход налогоплательщика от деятельности в Республике Казахстан через постоянное учреждение без применения ПКНППУ за 2000 год составил 0,5 млн. тенге; за 2001 год - 0,55 млн. тенге.
Совокупный годовой доход налогоплательщика от деятельности в Республике Казахстан через постоянное учреждение с применением ПКНППУ1 и ПКНППУ2 составляет:
0,5 млн. х 4/12 + 0,55 млн. х 8/12 = 166667 + 366667 = 533334 тенге.
При исчислении соответствующих показателей графы F прилагается расчет;
7) в графе G указывается размер расчетного показателя, исчисленный по применяемому способу. Расчетный показатель представляет собой отношение сопоставимых показателей от деятельности в Республике Казахстан через постоянное учреждение к сопоставимым показателям нерезидента, определяемый как отношение показателей графы E к показателям графы С, или показателей графы E к показателям графы D, или показателей графы F к показателям графы С. Размер соответствующего расчетного показателя исчисляется в соответствии с положениями статьи 196 Кодекса. При определении величины расчетного показателя указываются тысячные доли.
Пример 5.
В случае применения ПКНПН:
Используются данные примера 3.
Совокупный годовой доход нерезидента за отчетный налоговый период с применением ПКНПН составляет 16 млн. тенге.
Совокупный годовой доход налогоплательщика от деятельности в Республике Казахстан через постоянное учреждение без применения ПКНППУ составил 0,4 млн. тенге.
В данном случае расчетный показатель составляет:
0,4 млн. / 16 млн. = 0,025.
Учитывая, что сумма управленческих и общеадминистративных расходов нерезидента с применением ПКНПН составила 0,8 млн. тенге, то в Республике Казахстан допускается вычет указанных расходов в сумме:
0,8 млн. х 0,025 = 0,02 млн. тенге.
Пример 6.
В случае применения ПКНППУ:
Используются данные примера 4.
Совокупный годовой доход налогоплательщика от деятельности в Республике Казахстан через постоянное учреждение с применением ПКНППУ1 и ПКНППУ2 составляет 533334 тенге.
Совокупный годовой доход нерезидента за отчетный налоговый период без применения ПКНПН составляет 50 млн. тенге.
В данном случае расчетный показатель составляет:
533334 / 50 млн. = 0,011.
Сумма управленческих и общеадминистративных расходов нерезидента без применения ПКНПН составляет 2 млн. тенге.
В Республике Казахстан допускается вычет указанных расходов в сумме:       2 млн. х 0,011 = 0,022 млн. тенге.
90. Величина расчетного показателя, определяемая в строке 001G или 004G дополнительной формы к строкам 100.11.001, 100.11.002, в зависимости от применяемого способа исчисления расчетного показателя, переносится в строку 100.11.002А.
Сумма управленческих и общеадминистративных расходов, исчисленная в строке 005C дополнительной формы к строкам 100.11.001, 100.11.002, переносится в строку 100.11.001А. В случае использования ПКНПН в строку 100.11.001А переносится сумма управленческих и общеадминистративных расходов, отраженная в строке 005D дополнительной формы к строкам 100.11.001, 100.11.002.

ТМСКТК1-4/12; ТМСКТК2-8/12.
Салық төлеушінің Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекеме арқылы қызметіне ТМСКТК қолданылмаған жиынтық жылдық кірісі 2000 жылы 0,5 млн теңге; 2001 жылы - 0,55 млн теңге құрады.
Салық төлеушінің Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекеме арқылы қызметіне ТМСКТК1 және ТМСКТК2 қолданылған жиынтық жылдық кірісі:
0,5 млн х 4,12+0,55 млн х 8/12 15 = 166667+366667 = 533334 теңге құрады.
F бағанының тиісті көрсеткіштерін есептеу кезінде есеп қоса беріледі;
7) G бағанында қолданылатын әдіс бойынша есептелген есептік көрсеткіш мөлшері көрсетіледі. Есептік көрсеткіш С бағанының көрсеткіштеріне F бағанының көрсеткіштері немесе D бағанының көрсеткіштеріне Е бағанының көрсеткіштері не С бағанының көрсеткіштеріне Е бағанының көрсеткіштер қатынасы ретінде айқындалатын, резидент еместің салыстырылатын көрсеткіштеріне тұрақты мекеме арқылы Қазақстан Республикасындағы қызметтен салыстырылатын көрсеткіштердің қатынасы ретінде көрсетіледі. Тиісті есептік көрсеткіш мөлшері Кодекстің 196-бабының ережелеріне сәйкес
есептеледі. Есептік көрсеткіш шамасын айқындау кезінде мыңдық бөліктер
көрсетіледі.
5 мысал.
ССКТК қолданылған жағдайда:
3 мысалдың деректері пайдаланылады.
Резидент еместің есепті салық кезеңіндегі ССКТК қолданылған жиынтық
жылдық кірісі 16 млн. теңге құрайды.
Салық төлеушінің Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекеме арқылы
қызметінен ТМСКТК қолданылмаған жиынтық жылдық кірісі 0,4 млн. теңге
құрады.
Бұл ретте, есептік көрсеткіш:
0,4 млн./16 млн = 0,025.
Резидент еместің ССКТК қолданылған басқару және жалпы әкімшілік
шығыстарының шамасы 0,8 млн теңге құрағанын ескерсек, онда Қазақстан
Республикасында көрсетілген шығыстарды мына сомада есептен шығаруға рұқсат
етіледі:
0,8 млн. х 0,025 = 0,02 млн. теңге.
6 мысал.
ТМСКТК қолданылған жағдайда:
4 мысалдың деректері қолданылады.
Салық төлеушінің Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекеме арқылы
қызметіне ТМСКТК1 және ТМСКТК2 қолданылған жиынтық жылдық кірісі 5333334
теңге құрайды.
Резидент еместің ССКТК қолданбай салық кезеңі үшін жиынтық жылдық
кірісі 50 млн. теңге құрайды.
Осы жағдайда есептік көрсеткіш:
533334/50 млн = 0,011 құрайды.
Резидент еместің ССКТК қолданылмаған басқару және жалпы әкімшілік
шығыстарының сомасы 2 млн. теңге құрайды.
Қазақстан Республикасында көрсетілген шығыстарды:
2 млн.х 0,011 = 0,022 млн. теңге сомасына есептен шығаруға рұқсат
етіледі.
90. 100.11.001, 100.11.002 жолдарына қосымша нысанның 001G немесе
004G жолында айқындалатын есептік көрсеткіш шамасы есептік көрсеткішті
есептеудің қолданылатын тәсіліне қарай 100.11.002А жолына көшіріледі.
100.11.001, 100.11.002 жолдарына қосымша нысанның 005С жолында
есептелген басқару және жалпы әкімшілік шығыстардың сомасы 100.11.001А
жолына көшіріледі. ССКТК қолданылған жағдайда 100.11.001А жолына
100.11.001, 100.11.002 жолдарына қосымша нысанның 005D жолында көрсетілген
басқару және жалпы әкімшілік шығыстарының сомасы көшіріледі.

14. Расходы по реализованным товарам (работам,  услугам) -
Форма 100.12 (приложение N 12 к Декларации)
91. Данная форма предназначена для определения суммы расходов по реализованным товарам, выполненным работам, оказанным услугам, подлежащей отнесению на вычеты в соответствии с пунктом 1 статьи 92 Кодекса, и суммой дохода (убытка) от изменения метода оценки активов, подлежащей включению (исключению) в (из) совокупный (-ого) годовой (-го) доход (-а) в соответствии с пунктом 2 статьи 91 Кодекса.
Налогоплательщик, для которого покупка, производство и реализация товаров (работ, услуг) является средством получения дохода, обязан указать стоимость товарно-материальных запасов (далее - ТМЗ) на начало и конец отчетного налогового периода.
Учет ТМЗ производится согласно пункту 3 статьи 65 Кодекса.
92. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
93. В разделе "Расходы":
1) в строке 100.12.001 стоимостью ТМЗ на начало отчетного налогового периода является стоимость ТМЗ на конец предыдущего налогового периода. Данные переносятся из соответствующей строки 100.12.002 за предыдущий налоговый период. В первоначальной Декларации указанная строка заполняется согласно данным, определенным по бухгалтерскому балансу на начало отчетного налогового периода. У налогоплательщика, подающего свою первоначальную Декларацию, ТМЗ на начало отчетного налогового периода могут отсутствовать;
2) строка 100.12.002 заполняется согласно данным бухгалтерского баланса на конец отчетного налогового периода. В ликвидационной Декларации, представляемой налогоплательщиком в течение отчетного налогового периода, строка 100.12.002 заполняется на основании данных бухгалтерского учета на конец соответствующего налогового периода;
3) в строке 100.12.003 указывается стоимость приобретенных, безвозмездно полученных в течение отчетного налогового периода налогоплательщиком материалов (сырья и материалов, покупных полуфабрикатов и комплектующих изделий, конструкций и деталей, топлива, запасных частей и др.), товаров, выполненных работ и оказанных услуг сторонними организациями и (или) индивидуальными предпринимателями для предпринимательской деятельности налогоплательщика. Определяется сложением сумм строк с 100.12.003А по 100.12.003J;
4) в строку 100.12.004 переносится сумма расходов по оплате труда, определенная в строке 100.10.006;

14. Сатылған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша
шығыстар - 100.12 нысаны (Декларацияға N 12 қосымша)
91. Осы нысан Кодекстің 92-бабының 1-тармағына сәйкес шегерімге жатқызылуға тиіс сатылған тауарлар, орындалған жұмыстар, көрсетілген қызметтер бойынша шығыстар сомасын және Кодекстің 91-бабының 2-тармағына сәйкес жылдық жиынтық кіріске (кірістен) енгізуге (алып тастауға) жататын
активтерді бағалау әдісінің өзгеруінен кіріс (залал) сомасын айқындауға
арналған.
Тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) сатып алу, шығару мен
сату кірісті алу құралы болып табылатын салық төлеушілер есепті салық
кезеңінің басына және соңына тауарлық-материалдық қорлардың (ТМҚ) құнын
көрсетуге міндетті.
ТМҚ есебі Кодекстің 65-бабының 3-тармағына сәйкес жүргізіледі.
92. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
93. "Шығыстар" бөлімінде:
1) 100.12.001 жолында есепті салық кезеңінің соңына ТМҚ құны бұрынғы салық кезеңінің соңына ТМҚ құны болып табылады. Деректер бұрынғы салық кезеңі үшін 100.12.002 тиісті жолынан көшіріледі. Бастапқы Декларацияда аталған жол есепті салық кезеңнің басына бухгалтерлік теңгерме бойынша айқындалған деректерге сәйкес толтырылады. Өзінің бастапқы декларациясын беретін салық төлеушіде есепті салық кезеңінің басында ТМҚ болмауы мүмкін;
2) 100.12.002 жолы есепті салық кезеңінің соңына бухгалтерлік теңгерме деректеріне сәйкес толтырылады. Есепті салық кезеңінің ішінде салық төлеуші берген тарату Декларациясында 100.12.002 жолы тиісті салық кезеңінің соңына бухгалтерлік есеп деректерінің негізінде толтырылады;
3) 100.12.003 жолында салық төлеушінің кәсіпкерлік қызметі үшін басқа ұйымдар және (немесе) жеке кәсіпкерлердің материалдарды (шикізат пен материалдар, сатып алынатын жартылай фабрикаттар мен жинақтаушы бұйымдар, конструкциялар мен бөлшектер, отын, қосалқы бөлшектер және тағы басқалары), тауарларды, орындалған жұмыстар мен көрсетілген қызметтерді салық төлеушінің есепті салық кезеңінің ішінде сатып алған, тегін алған құны көрсетіледі. 100.12.003А - 100.12.003J жолдарының сомасын қосумен айқындалады;
4) 100.12.004 жолына 100.10.06 жолында айқындалған еңбекақыны төлеу жөніндегі шығыстар сомасы көшіріледі;

5) в строке 100.12.005 указывается сумма всех других расходов по производству и реализации товаров (работ, услуг), не учтенных в строке 100.12.003;
6) в строке 100.12.005А указывается общая сумма командировочных расходов, определяемая как сумма строк с I по IV. В строке I отражается сумма фактически произведенных расходов на проезд к месту командировки и обратно, включая оплату расходов за бронь, согласно подпункту 1) пункта 1 статьи 93 Кодекса. В строке II отражается сумма фактически произведенных расходов на наем жилого помещения, включая оплату расходов за бронь, согласно подпункту 2) пункта 1 статьи 93 Кодекса. В строках III и IV отражаются соответствующие суммы выплачиваемых суточных по командировкам в пределах и за пределами Республики Казахстан в соответствии с подпунктами
3) и 4) пункта 1 статьи 93 Кодекса;
7) в строке 100.12.005В указывается сумма фактически произведенных представительских расходов в соответствии с пунктом 2 статьи 93 Кодекса;
8) в строке 100.12.005С указывается сумма расходов будущих периодов, относимая на расходы отчетного налогового периода.
Данные, приводимые в строках с 100.12.003 по 100.12.005, не должны повторять данные, отраженные в строках с 100.00.024 по 100.00.036;
9) в строку 100.12.006 переносится сумма, отраженная в строке 100.11.003А;
10) в строке 100.12.007 указывается итоговая сумма ТМЗ и других расходов, включенных в расходы по реализованным товарам (работам, услугам), (100.12.001 - 100.12.002) + сумма строк с 100.12.003 по 100.12.006;
11) в строке 100.12.008 указывается фактическая стоимость ТМЗ, работ и услуг, использованных для проведения ремонтных работ согласно статье 113 Кодекса;
12) в строке 100.12.009 указывается стоимость ТМЗ, работ и услуг использованных налогоплательщиком не в целях предпринимательской деятельности;
13) в строке 100.12.010 указывается общая сумма расходов по реализованным товарам (работам, услугам), определяемая вычитанием сумм строк 100.12.008 и 100.12.009 из суммы строки 100.12.007;
14) в строке 100.12.011А указывается применяемый метод оценки себестоимости ТМЗ на конец отчетного налогового периода;
15) в строке 100.12.011В указывается факт изменения используемого метода оценки. Данная строка заполняется налогоплательщиком при изменении им метода оценки себестоимости ТМЗ;
16) в строке 100.12.012 отражается сумма полученного дохода (убытка) при изменении метода оценки себестоимости ТМЗ, определяемая вычитанием суммы строки 100.12.011ВII из суммы строки 100.12.011ВI;
17) строка 100.12.013 заполняется справочно, указываются количество командировок и количество дней, проведенных работниками в командировках, за отчетный налоговый период.

5) 100.12.005 жолында 100.12.003 жолында ескерілмеген тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) шығару мен сату бойынша шығыстардың басқа да барлық сомасы көрсетіледі;
6) 100.12.005А жолында І-ІV жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, іссапар шығыстарының жалпы сомасы көрсетіледі. І жолында Кодекстің 93-бабының 1-тармағындағы 1) тармақшаға сәйкес бронь үшін шығыстарға төлемді қоса, іссапар және кері орнына жолға нақты жүргізілген шығыстардың жалпы сомасы көрсетіледі. ІІ жолында Кодекстің 93-бабының 1-тармағындағы
2) тармақшаға сәйкес бронь үшін шығыстарға төлемді қоса, тұрғын үй-жайды жалдауға нақты жүргізілген шығыстардың жалпы сомасы көрсетіледі. ІІІ және ІV жолдарда Кодекстің 93-бабының 1-тармағындағы 3) және 4) тармақшаларға сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында және тысқары іссапарлар бойынша төленетін күндік тиісті сома көрсетіледі;
7) 100.12.005В жолында Кодекстің 93-бабындағы 2-тармаққа сәйкес жүргізілген өкілдік шығыстарының нақты сомасы көрсетіледі;
8) 100.12.005С жолында есепті салық кезеңінің шығыстарына жатқызылатын алдағы кезеңдердің шығыстар сомасы көрсетіледі.
100.12.003 - 100.12.005 жолдарында келтірілетін деректер 100.00.024 - 100.00.036 жолдарында көрсетілген деректерді қайталамауы тиіс;
9) 100.12.006 жолында 100.12.003А жолында көрсетілген сома көшіріледі;
10) 100.12.007 жолында сатылған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) шығысқа қосылған ТМҚ және басқа да шығыстардың жиынтық сомасы, (100.12.001 - 100.12.002) + 100.12.003 - 100.12.006 жолдарының сомасы көрсетіледі;
11) 100.12.008 жолында Кодекстің 113-бабына сәйкес жөндеу жұмыстарын жүргізу үшін пайдаланылған ТМҚ, жұмыстар мен қызмет көрсетулердің нақты құны көрсетіледі;
12) 100.12.009 жолында салық төлеушінің кәсіпкерлік қызметі емес мақсаттарда пайдаланған ТМҚ, жұмыстар мен қызметтер сомасы көрсетіледі;
13) 100.12.010 жолында 100.12.007 жолының сомасынан 100.12.008 және 100.12.009 жолдарының сомасын шегерумен айқындалатын сатылған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша шығыстардың жалпы сомасы көрсетіледі;
14) 100.12.011А жолында есепті салық кезеңінің соңына ТМҚ өзіндік
құнын бағалаудың қолданылатын әдісі көрсетіледі;
15) 100.12.011В жолында пайдаланылатын бағалау әдісінің өзгеру
фактісі көрсетіледі. Осы жолды ТМҚ өзіндік құнын олардың бағалау әдісін
өзгертуі кезінде салық төлеуші толтырады;
16) 100.12.012 жолында 100.12.011ВІ жолының сомасынан 100.12.011ВІІ
жолдарының сомасын шегерумен айқындалатын ТМҚ өзіндік құнының бағалау
әдісінің өзгеруі кезінде алынған кіріс (шығыс) сомасы көрсетіледі.
17) 100.12.013 жолы анықтамалық түрінде толтырылады, есепті салық
кезеңі үшін іссапарларда қызметкерлер жүргізген іссапарлар саны мен
күндерінің саны көрсетіледі.

94. Величина строки 100.12.010 переносится в строку 100.00.024. Величина строки 100.12.012 переносится в строку 100.00.022Н в соответствии с пунктом 2 статьи 91 Кодекса.
15. Расходы по вознаграждению - Форма 100.13 (приложение N 13 к
Декларации)
95. Данная форма предназначена для определения суммы расходов по вознаграждению, подлежащей отнесению на вычеты в соответствии со статьей 94 Кодекса.
96. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
97. В разделе "Вознаграждения по кредитам (займам) в тенге":
строка 100.13.001 предназначена для отражения итоговой суммы вознаграждения, подлежащей отнесению на вычеты, при получении налогоплательщиком кредита (займа) в тенге и заполняется на основании данных дополнительной формы.
98. В разделе "Вознаграждения по кредитам (займам) в иностранной валюте":
строка 100.13.002 предназначена для отражения итоговой суммы вознаграждения, подлежащей отнесению на вычеты, при получении налогоплательщиком кредита (займа) в иностранной валюте и заполняется на основании данных дополнительной формы.
99. В разделе "Всего вознаграждений по кредитам (займам)":
1) в строке 100.13.003А указывается максимальная сумма вознаграждения, подлежащая отнесению на вычеты, определяемая по формуле (100.13.001Е + 100.13.002Е) + (100.13.001С + 100.13.002С) Х 15% / 30%;
2) в строке 100.13.003В указывается сумма вознаграждений по кредитам (займам), подлежащая отнесению на вычеты.
100. В разделе "Вознаграждения по долговым ценным бумагам в тенге":
строка 100.13.004 предназначена для отражения итоговой суммы вознаграждения, подлежащей отнесению на вычеты, при размещении налогоплательщиком долговых ценных бумаг, эмитированных в тенге, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
101. В разделе "Вознаграждения по долговым ценным бумагам в иностранной валюте":
строка 100.13.005 предназначена для отражения итоговой суммы вознаграждения, подлежащей отнесению на вычеты, при размещении налогоплательщиком долговых ценных бумаг, эмитированных в иностранной валюте, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
102. В разделе "Всего вознаграждений по долговым ценным бумагам":
в строке 100.13.006 указывается сумма вознаграждений по долговым ценным бумагам, определяемая как сумма строк 100.13.004Е и 100.13.005Е.
103. В разделе "Вознаграждения по имуществу":

94. 100.12.010 жолының шамасы 110.00.024 жолына көшіріледі.
100.12.012 жолының шамасы Кодекстің 91-бабының 2-тармағына сәйкес
100.00.022Н жолына көшіріледі.
15. Сыйақы бойынша шығыстар - 100.13 нысаны
(Декларацияға N 13 қосымша)
95. Осы нысан Кодекстің 94-бабына сәйкес шегерімге жатқызылуы тиіс
сыйақы бойынша шығыстардың сомасын айқындауға арналған.
96. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
97. "Теңгемен кредиттер (заемдар) бойынша сыйақылар" бөлімінде:
100.13.001 жолы теңгемен кредиттерді (заемдарды) салық төлеушілердің
алу кезінде шегерімге жатқызылуы тиіс сыйақылардың жиынтық сомасын
көрсетуге арналған және қосымша нысан деректері негізінде толтырылады.
98. "Шетел валютасымен кредиттер (заемдар) бойынша сыйақылар"
бөлімінде:
100.13.002 жолы шетел валютасымен кредиттерді (заемдарды) салық
төлеушілердің алуы кезінде шегерімге жатқызылуы тиіс сыйақылардың жиынтық
сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректері негізінде
толтырылады.
99. "Кредиттер (заемдар) бойынша сыйақылардың барлығы" бөлімінде:
1) 100.13.003А жолында (100.13.001Е + 100.13.002Е) + (100.13.001С +
100.13.002С) Х 15% /30% формуласы бойынша айқындалатын шегеруге жататын
сыйақының ең жоғарғы сомасы көрсетіледі;
2) 100.13.003В жолында кредиттер (заемдар) бойынша шегеруге жататын
сыйақылардың сомасы көрсетіледі.
100. "Теңгемен берешек бағалы қағаздар бойынша сыйақылар" бөлімінде:
100.13.004 жолы теңгедегі ақша шығарудағы берешек бағалы қағаздарды
салық төлеушінің орналастыруы кезінде шегерімге жатқызылуы тиіс сыйақы
сомасы туралы мәліметті көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерінің
негізінде толтырылады.
101. "Шетел валютасындағы берешек бағалы қағаздар бойынша сыйақылар"
бөлімінде:
100.13.005 жолы шетел валютасында ақша шығарудағы берешек бағалы
қағаздарды салық төлеушінің орналастыруы кезінде шегерімге жатқызылуы тиіс
сыйақының жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан
деректерінің негізінде толтырылады.
102. "Берешек бағалы қағаздар бойынша сыйақылардың барлығы" бөлімінде:
100.13.006 жолында 100.13.004Е және 100.13.005Е жолдарының сомасы
ретінде айқындалатын, берешек бағалы қағаздар бойынша сыйақылар сомасы
көрсетіледі.
103. "Мүлік бойынша сыйақылар" бөлімінде:

строка 100.13.007 предназначена для отражения итоговой суммы вознаграждения, подлежащей отнесению на вычеты, при получении налогоплательщиком имущества в доверительное управление и заполняется на основании данных дополнительной формы.
104. В разделе "Всего вознаграждений":
в строке 100.13.008 указывается общая сумма вознаграждений, подлежащая отнесению на вычеты, определяемая как сумма строк 100.13.003В, 100.13.006, 100.13.007D.
105. Величина строки 100.13.008 переносится в строку 100.00.025.
106. Дополнительные формы к строкам 100.13.001, 100.13.002:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указывается наименование организации-кредитора;
3) в графе C указывается регистрационный номер налогоплательщика- кредитора;
4) в графе D указываются номер и дата заключения кредитного договора;
5) в графе E указывается дата получения кредита: день, месяц, год;
6) в графе F указывается сумма полученного кредита (займа);
7) в графе G указывается количество дней отчетного налогового периода, в течение которого налогоплательщиком используется кредит (займ);
8) в графе H указывается сумма вознаграждения, выплаченная (подлежащая выплате) налогоплательщиком резиденту за отчетный налоговый период согласно условиям договора с применением установленной в нем ставки;
9) в графе I указывается сумма вознаграждения, выплаченная (подлежащая выплате) налогоплательщиком нерезиденту за отчетный налоговый период согласно условиям договора с применением установленной в нем ставки;
10) в графе J при получении кредитов в тенге указывается официальная ставка рефинансирования, установленная Национальным Банком Республики Казахстан, при получении кредитов в иностранной валюте - ставка Лондонского межбанковского рынка на момент выдачи кредита (займа);
11) в графе K указывается ставка, установленная пунктом 2 статьи 94 Кодекса, то есть, соответственно, в размере 1,5-кратной официальной ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики Казахстан, и 2-кратной ставки Лондонского межбанковского рынка, указанных в графе J;
12) в графе L указывается сумма вознаграждения, определенная с применением ставки, указанной в графе К;
13) в графе M указывается сумма вознаграждения, выплачиваемая резиденту и подлежащая вычету, определяемая как наименьшая из соответствующих сумм, указанных в графах Н и L;
14) в графе N указывается сумма вознаграждения, выплачиваемая нерезиденту и подлежащая вычету, которая определяется как наименьшая из соответствующих сумм, указанных в графах I и L.
Итоговая величина графы F дополнительной формы к строке 100.13.001 переносится в строку 100.13.001А, графы H - в строку 100.13.001В, графы I - в строку 100.13.001С, графы L - в строку 100.13.001D, графы M - в строку 100.13.001Е, графы N - в строку 100.13.001F, графы F дополнительной формы к строке 100.13.002 переносится в строку 100.13.002А, графы H - в строку 100.13.002В, графы I - в строку 100.13.002С, графы L - в строку 100.13.002D, графы M - в строку 100.13.002Е, графы N - в строку 100.13.002F.

100.13.007 жолы сенімгерлік басқаруға мүлікті салық төлеушінің алуы
кезінде шегерімге жатқызылуы тиіс сыйақының жиынтық сомасын көрсетуге
арналған және қосымша нысан деректерінің негізінде толтырылады.
104. "Сыйақылардың барлығы" бөлімінде:
100.13.008 жолында 100.13.003В, 100.13.006, 100.13.007D жолдарының
сомасы ретінде айқындалатын, шегерімге жатқызылуы тиіс сыйақының жалпы
сомасы көрсетіледі.
105. 100.13.008 жолының шамасы 100.00.025 жолына көшіріледі.
106. 100.13.001, 100.13.002 жолдарына қосымша нысандар:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында кредитор ұйымның атауы көрсетіледі;
3) С бағанында салық төлеуші кредитордың тіркеу нөмірі көрсетіледі;
4) D бағанында кредит шартын жасау күні мен нөмірі көрсетіледі;
5) Е бағанында кредит алу күні көрсетіледі: күн, ай, жыл;
6) F бағанында алынған кредит (заем) сомасы көрсетіледі;
7) G бағанында салық төлеуші кредитті (заем) пайдаланатын есепті
салық кезеңіндегі күндер саны көрсетіледі;
8) Н бағанында белгіленген ставканы қолданумен шарт жағдайына сәйкес есепті салық кезеңі үшін салық төлеуші резидентке төлеген (төлеуге жататын) сыйақы сомасы көрсетіледі;
9) І бағанында белгіленген ставканы қолданумен шарт жағдайына сәйкес есепті салық кезеңі үшін салық төлеуші резидент емеске төлеген (төлеуге жататын) сыйақы сомасы көрсетіледі;
10) J бағанында кредиттерді алу кезінде теңгедегі Қазақстан Республикасының ұлттық Банкі белгілеген қайта қаржыландырудың ресми ставкасы, шетел валютасындағы кредиттерді алу сәтіне Лондон банкаралық рыногының ставкасы көрсетіледі;
11) К бағанында Кодекстің 94-бабының 2-тармағымен белгіленген ставка, яғни, сәйкесінше, Қазақстан Республикасының ұлттық Банкі белгілеген қайта қаржыландырудың 1,5 еселік ресми ставкасының және J бағанында көрсетілген Лондон банкаралық рыногының 2 еселік ставкасының мөлшерінде көрсетіледі;
12) L бағанында К бағанында көрсетілген ставканы қолданумен айқындалатын сыйақы сомасы көрсетіледі;
13) М бағанында Н және L бағандарында көрсетілген сомадан ең азы ретінде айқындалатын, резидентке төленетін және шегерімге жатқызылуы тиіс сыйақы сомасы көрсетіледі;
14) N бағанында І және L бағандарында көрсетілген сомадан ең азы ретінде айқындалатын, резидент емеске төленетін және шегерімге жатқызылуы тиіс сыйақы сомасы көрсетіледі.
100.13.001 жолына қосымша нысан F бағанының жиынтық шамасы 100.11.001А жолына, Н бағаны - 100.13.001В жолына, І бағаны - 100.13.001С жолына, L бағаны - 100.13.001D жолына, М бағаны - 100.13.001Е жолына, Н бағаны - 100.13.001F жолына көшіріледі, 100.13.002 жолына қосымша нысан F бағаны 100.13.002А жолына, N бағаны - 100.13.002В жолына, І бағаны - 100.13.002С жолына, L бағаны - 100.13.002D жолына, М бағаны - 100.13.002Е жолына, N бағаны - 100.13.002F көшіріледі.

107. Дополнительные формы к строкам 100.13.004, 100.13.005:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указываются виды долговых ценных бумаг с разбивкой по эмиссиям;
3) в графе C номер и дата регистрации эмиссии долговых ценных бумаг;
4) в графе D указывается номинальная стоимость долговой ценной бумаги;
5) в графе Е указывается сумма дисконта либо премии;
6) в графе F указывается сумма купона без учета дисконта либо премии;
7) в графе G указывается общая сумма вознаграждения, которая определяется как сумма (разница) купона и дисконта (премии) (F +/- Е);
8) в графе H при размещении долговых ценных бумаг в тенге указывается официальная ставка рефинансирования, установленная Национальным Банком Республики Казахстан, при размещении в иностранной валюте - ставка Лондонского межбанковского рынка на момент оформления долговых ценных бумаг;
9) в графе I указывается ставка, установленная пунктом 2 статьи 94 Кодекса, то есть, соответственно, в размере 1,5-кратной официальной ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики Казахстан, и 2-кратной ставки Лондонского межбанковского рынка, указанных в графе Н;
10) в графе J указывается сумма вознаграждения, определенная с применением ставки, указанной в графе I;
11) в графе К указывается сумма вознаграждения, подлежащая отнесению на вычеты, определяемая как наименьшая из сумм граф E и J.
Итоговая величина графы E дополнительной формы к строке 100.13.004 переносится в строку 100.13.004А, графы F - в строку 100.13.004В, графы G - в строку 100.13.004С, графы J - в строку 100.13.004D, графы K - в строку 100.13.004Е, графы E дополнительной формы к строке 100.13.005 переносится в строку 100.13.005А, графы F - в строку 100.13.005В, графы G - в строку 100.13.005С, графы J - в строку 100.13.005D, графы K - в строку 100.13.005Е.
108. Дополнительная форма к строке 100.13.007:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указывается наименование имущества, полученного в доверительное управление;
3) в графе C указывается наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество физического лица, предоставивших имущество в доверительное управление;
4) в графе D указывается регистрационный номер налогоплательщика, указанного в графе В;
5) в графе E указываются номер и дата заключения договора;
6) в графе F указывается дата оформления имущества: день, месяц, год;
7) в графе G указывается стоимость имущества, полученного в доверительное управление;
8) в графе H указывается сумма вознаграждения, выплаченная (подлежащая выплате) налогоплательщиком за отчетный налоговый период согласно условиям договора с применением установленной в нем ставки;

107. 100.13.004, 100.13.005 жолдарына қосымша нысандар:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында эмиссиялар бойынша бөлшектеп берешек бағалы қағаздардың түрлері көрсетіледі;
3) С бағанында берешек бағалы қағаздардың эмиссияларын тіркеудің нөмірі мен күні көрсетіледі;
4) D бағанында берешек бағалы қағаздың атаулы құны көрсетіледі;
5) Е бағанында дисконт немесе сыйақы сомасы көрсетіледі;
6) F бағанында дисконт немесе сыйақы есебінсіз купон сомасы көрсетіледі;
7) G бағанында купон және дисконт (сыйақы) сомасы (айырма) (F + Е) ретінде айқындалатын сыйақының жалпы сомасы көрсетіледі;
8) Н бағанында теңгедегі берешек бағалы қағаздарды орналастыру кезінде Қазақстан Республикасының ұлттық Банкі белгілеген қайта қаржыландырудың ресми ставкасы, шетел валютасындағы орналастыру кезінде - берешек бағалы қағаздарды ресімдеу сәтіне Лондон банкаралық рыногының ставкасы көрсетіледі;
9) І бағанында Кодекстің 94-бабының 2-тармағымен белгіленген ставка, яғни, сәйкесінше, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген қайта қаржыландырудың 1,5 еселік ресми ставкасының және Н бағанында көрсетілген Лондон банкаралық рыногының 2 еселік ставкасының мөлшерінде көрсетіледі;
10) J бағанында І бағанында көрсетілген ставканы қолданумен айқындалатын сыйақы сомасы көрсетіледі;
11) К бағанында Е және J бағандарында көрсетілген сомадан ең азы ретінде айқындалатын, шегерімге жатқызылуы тиіс сыйақы сомасы көрсетіледі.
100.13.004 жолына қосымша нысан Е бағанының жиынтық шамасы 100.13.004А жолына, F бағаны - 100.13.004В жолына, G бағаны - 100.13.004С жолына, J бағаны - 100.13.004D жолына, К бағаны - 100.13.004Е жолына көшіріледі, 100.13.005 жолына қосымша нысан Е бағаны 100.13.005А жолына, F бағаны - 100.13.005В жолына, G бағаны - 100.13.005С жолына, J бағаны - 100.13.005D жолына, К бағаны - 100.13.005Е жолына көшіріледі.
108. 100.13.007 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында сенімгерлік басқаруға алынған мүлік атауы көрсетіледі;
3) С бағанында сенімгерлік басқаруға мүлікті берген заңды тұлғаның атауы, жеке тұлғаның аты-жөні көрсетіледі;
4) D бағанында С бағанында көрсетілген салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
5) Е бағанында шартты жасау нөмірі мен күні көрсетіледі;
6) F бағанында мүлікті ресімдеу күні көрсетіледі: күн, ай, жыл;
7) G бағанында сенімгерлік басқаруға алынған мүліктің құны көрсетіледі;
8) Н бағанында онда белгіленген ставканы қолдана отырып шарт
жағдайына сәйкес есепті салық кезеңі үшін салық төлеуші төлеген (төлеуге
жататын) сыйақы сомасы көрсетіледі;

9) в графе I указывается официальная ставка рефинансирования, установленная Национальным Банком Республики Казахстан на момент оформления имущества в доверительное управление;
10) в графе J указывается ставка, установленная пунктом 2 статьи 94 Кодекса, то есть в размере 1,5-кратной официальной ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики Казахстан, указанной в графе I;
11) в графе K указывается сумма вознаграждения, определенная с применением ставки, указанной в графе J (G x J);
12) в графе L указывается сумма вознаграждения, подлежащая отнесению на вычеты, определяемая как наименьшая из сумм граф H и К.
Итоговая величина графы G дополнительной формы к строке 100.13.007 переносится в строку 100.13.007А, графы Н - в строку 100.13.007В, графы К - в строку 100.13.007С, графы L - в строку 100.13.007D.
16. Выплаченные сомнительные обязательства - Форма 100.14
(приложение N 14 к Декларации)
109. Данная форма предназначена для определения суммы выплаченных сомнительных обязательств, подлежащей отнесению на вычеты в соответствии со статьей 95 Кодекса.
110. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
111. В разделе "Сомнительные обязательства":
строка 100.14.001 предназначена для определения суммы выплаченных сомнительных обязательств, подлежащей отнесению на вычеты, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
112. Величина строки 100.14.001С переносится в строку 100.00.026.
113. Дополнительная форма к строке 100.14.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается наименование юридического лица (индивидуального предпринимателя) - кредитора, которому выплачена сумма, ранее признанная налогоплательщиком сомнительным обязательством и отнесенная на доходы;
3) в графе С указывается регистрационный номер налогоплательщика указанного в графе В;
4) в графе D указывается номер и дата документа (счета-фактуры, акта выполненных работ и других), подтверждающего возникновение кредиторской задолженности;
5) в графе Е указывается дата (месяц, год) включения в доход суммы кредиторской задолженности, признанной сомнительным обязательством;
6) в графе F указывается сумма кредиторской задолженности, признанной сомнительным обязательством;
7) в графе G указывается дата (месяц, год) погашения кредиторской задолженности, признанной сомнительным обязательством;

9) І бағанында сенімгерлік басқаруға мүлікті ресімдеу сәтіне
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген қайта қаржыландырудың
ресми ставкасы көрсетіледі;
10) J бағанында Кодекстің 94-бабының 2-тармағымен белгіленген ставка,
яғни, сәйкесінше, І бағанында көрсетілген Қазақстан Республикасының ұлттық
Банк белгілеген қайта қаржыландырудың 1,5 еселік ресми ставкасы мөлшерінде
көрсетіледі;
11) К бағанында J (GхJ) бағанында көрсетілген ставканы қолданумен
айқындалатын сыйақы сомасы көрсетіледі;
12) L бағанында Н және К бағандарының ең азы ретінде айқындалатын,
шегерімге жатқызылуы тиіс сыйақы сомасы көрсетіледі.
100.13.007 жолына қосымша нысан G бағанының жиынтық шамасы
100.13.007А жолына, Н бағаны - 100.13.007В жолына, К бағаны - 100.13.007С
жолына, L бағаны - 100.13.007D жолына көшіріледі.
16. Төленген күмәнді міндеттемелер - 100.14 нысаны
(Декларацияға N 14 қосымша)
109. Осы нысан Кодекстің 95-бабына сәйкес шегерімге жатқызылуы тиіс
төленген күмәнді міндеттемелердің сомасын айқындауға арналған.
110. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
111. "Күмәнді міндеттемелер" бөлімінде:
100.14.001 жолы шегерімге жатқызылуы тиіс төленген күмәнді міндеттемелер сомасын айқындауға арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады.
112. 100.14.001С жолының шамасы 100.00.026 жолына көшіріледі.
113. 110.13.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында кіріске жатқызылған және салық төлеуші бұрын күмәнді міндеттеме деп танылған, сома төленген кредитор - заңды тұлғаның (жеке кәсіпкердің) атауы көрсетіледі;
3) С бағанында В бағанында көрсетілген салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
4) D бағанында кредиторлық берешектің туындауын растайтын құжаттың (шот-фактуралар, орындалған жұмыстар мен басқаларының актісі) нөмірі мен күні көрсетіледі;
5) Е бағанында күмәнді міндеттеме деп танылған кредиторлық берешек
сомасын кіріске енгізу күні (айы, жылы) көрсетіледі;
6) F бағанында күмәнді міндеттеме деп танылған кредиторлық берешек
сомасы көрсетіледі;
7) G бағанында күмәнді міндеттеме деп танылған кредиторлық берешекті
өтеу күні (айы, жылы) көрсетіледі;

8) в графе Н указывается выплаченная сумма сомнительных обязательств;
9) в графе I указывается сумма кредиторской задолженности, ранее признанной сомнительным обязательством и отнесенной на доходы, подлежащая вычету и определяемая как наименьшая из сумм граф F и Н.
Итоговая величина графы F дополнительной формы к строке 100.14.001 переносится в строку 100.14.001А, графы H - в строку 100.14.001В, графы I - в строку 100.14.001С.
17. Сомнительные требования - Форма 100.15 (приложение N 15 к
Декларации)
114. Данная форма предназначена для определения суммы сомнительных требований, подлежащей отнесению на вычеты в соответствии со статьей 96 Кодекса.
115. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
116. В разделе "Сомнительные требования":
строка 100.15.001 предназначена для отражения суммы сомнительных требований, подлежащей отнесению на вычеты, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
117. Величина строки 100.15.001В переносится в строку 100.00.027.
118. Дополнительная форма к строке 100.15.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указывается наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя, которым реализованы товары, выполнены работы, оказаны услуги, по которым задолженность налогоплательщику не погашена в течение трех лет;
3) в графе С указывается регистрационный номер налогоплательщика, указанного в графе В;
4) в графе D указывается дата и номер документа (счета-фактуры), по которому числится дебиторская задолженность у налогоплательщика;
5) в графе E указываются дата и номер уведомления налогоплательщика, направленного налоговому органу по месту своей регистрации, об отнесении им на вычеты данных расходов. В уведомлении должны быть указаны наименование покупателя, регистрационный номер налогоплательщика покупателя, дата и номер счета-фактуры, стоимость товаров (работ, услуг), сумма, отнесенная на вычеты. Уведомление должно быть подписано руководителем, главным бухгалтером организации и заверена печатью;
6) в графе F указывается дата и номер решения суда о признании дебитора банкротом;
7) в графе G указывается дата и номер решения органов юстиции об исключении банкрота-должника из Государственного реестра;
8) в графе H указывается сумма дебиторской задолженности (без косвенных налогов) по реализации товаров (работ, услуг);

8) Н бағанында төленген күмәнді міндеттемелер сомасы көрсетіледі;
9) І бағанында бұрын күмәнді міндеттеме деп танылған және шегерімге
жатқызылатын кіріске жатқызылған әрі F және Н бағандары сомасының ең азы
ретінде айқындалатын кредиторлық берешек сомасы көрсетіледі.
100.14.001 жолына қосымша нысан F бағанының жиынтық шамасы
100.14.001А жолына, Н бағаны - 100.14.001В жолына, І бағаны - 100.14.001С
жолына көшіріледі.
17. Күмәнді талаптар - 100.15 нысаны
(Декларацияға N 15 қосымша)
114. Осы нысан Кодекстің 96-бабына сәйкес шегерімге жатқызылуы тиіс
күмәнді талаптар сомасын айқындауға арналған.
115. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
116. "Күмәнді талаптар" бөлімінде:
100.15.01 жолы шегерімге жатқызылуы тиіс күмәнді талаптардың сомасын айқындауға арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады.
117. 100.15.001В жолының шамасы 100.00.027 жолына көшіріледі.
118. 100.15.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында салық төлеушіге берешек үш жыл ішінде өтелмеген, тауарлар сатылған, жұмыстар орындалған, қызмет көрсетілген заңды тұлғаның атауы, жеке кәсіпкердің аты-жөні көрсетіледі;
3) С бағанында В бағанында көрсетілген салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
4) D бағанында салық төлеушіде бар дебиторлық берешек бойынша құжат (шот-фактура) күні мен нөмірі көрсетіледі;
5) Е бағанында осы шығыстарды оларға шегерімге жатқызу туралы өз тіркеу орны бойынша салық органына жіберілген салық төлеуші хабарламасының күні мен нөмірі көрсетіледі. Хабарламада сатып алушының атауы, сатып алушы салық төлеушінің тіркеу нөмірі, шот-фактураның күні мен нөмірі, тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) құны, шегерімге жатқызылған сома көрсетіледі. Хабарламаға ұйымның басшысы, бас бухгалтері қол қоюы және куәландырылуы тиіс;
6) F бағанында дебиторды банкрот деп тану туралы сот шешімінің күні
мен нөмірі көрсетіледі;
7) G бағанында Мемлекеттік тізілімнен банкрот-борышкерді алып тастау
туралы әділет органы шешімінің күні мен нөмірі көрсетіледі;
8) Н бағанында тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) сату
бойынша дебиторлық берешек (жанама салықтарсыз) сомасы көрсетіледі;

9) в графе I указывается дата (месяц, год) включения задолженности, отраженной в графе Н, в совокупный годовой доход при определении налогооблагаемого дохода;
10) в графе J указывается сумма дебиторской задолженности, которая является сомнительным требованием и подлежит вычету.
Итоговая величина графы Н дополнительной формы к строке 100.15.001 переносится в строку 100.15.001А, графы J - в строку 100.15.001В.
18. Расходы на научно-исследовательские, проектные,
изыскательские и опытно-конструкторские работы - Форма
100.16 (приложение N 16 к Декларации)
119. Данная форма предназначена для определения суммы расходов, произведенных на научно-исследовательские, проектные, изыскательские и опытно-конструкторские работы, связанные с получением дохода, и подлежащие отнесению на вычеты в соответствии со статьей 98 Кодекса.
120. В разделе "Общая информация о налогоплательщике"
налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
121. В разделе "Расходы":
строка 100.16.001 предназначена для отражения суммы расходов на научно-исследовательские, проектные, изыскательские и опытно-конструкторские работы, подлежащей отнесению на вычеты, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
122. Величина строки 100.16.001 переносится в строку 100.00.029.
123. Дополнительная форма к строке 100.16.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество физического лица, осуществляющих научно-исследовательские, проектные, изыскательские и опытно-конструкторские работы согласно договору;
3) в графе С указывается регистрационный номер налогоплательщика, указанного в графе В;
4) в графе D указываются виды (наименования) выполненных работ;
5) в графе Е указываются номер и дата документа, подтверждающего осуществление соответствующих научно-исследовательских, проектных, изыскательских и опытно-конструкторских работ;
6) в графе F указывается сумма произведенных расходов на научно- исследовательские, проектные, изыскательские и опытно-конструкторские работы, связанных с получением доходов и подлежащих вычету.
Итоговая величина графы F дополнительной формы к строке 100.16.001 переносится в строку 100.16.001.
19. Расходы по страховым премиям - Форма 100.17
(приложение N 17 к Декларации)
124. Данная форма предназначена для определения суммы расходов по страховым премиям, подлежащих отнесению на вычеты в соответствии с пунктом 1 статьи 99 Кодекса.

9) І бағанында салық салынатын кірісті айқындау кезінде жылдық
жиынтық кіріске Н бағанында көрсетілген берешекті енгізу күні (ай, жыл)
көрсетіледі;
10) J бағанында күмәнді талап болып табылатын және шегерімге жататын
дебиторлық берешек сомасы көрсетіледі.
100.15.001 жолына қосымша нысан Н бағанының жиынтық шамасы
100.15.001А жолына, J бағаны - 100.15.001В жолына көшіріледі.
18. Ғылыми-зерттеу, жобалық, іздестіру және
тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға шығыстар
- 100.16 нысаны
(Декларацияға N 16 қосымша)
119. Осы нысан Кодекстің 98-бабына сәйкес шегерімге жатқызылуы тиіс
және кіріс алумен байланысты жүргізілген ғылыми-зерттеу, жобалық,
іздестіру және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға шығыс сомасын
айқындауға арналған.
120. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректер көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
121. "Шығыстар" бөлімінде:
100.16.001 жолы шегерімге жатқызылуы тиіс ғылыми-зерттеу, жобалық,
іздестіру және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға шығыс сомасын
айқындауға арналған және қосымша нысан деректерінің негізінде толтырылады.
122. 100.16.001 жолының шамасы 100.00.029 жолына көшіріледі.
123. 100.16.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында шартқа сәйкес ғылыми-зерттеу, жобалық, іздестіру және
тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарын жүзеге асыратын заңды тұлғаның
атауы, жеке тұлғаның аты-жөні көрсетіледі;
3) С бағанында В бағанында көрсетілген салық төлеушінің тіркеу нөмірі
көрсетіледі;
4) D бағанында орындалған жұмыстардың түрлері (атауы) көрсетіледі;
5) Е бағанында ғылыми-зерттеу, жобалық, іздестіру және
тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға сәйкес келетін жүзеге асыруларды
растайтын құжат нөмірі мен күні көрсетіледі;
6) F бағанында бұрынғы шегерімге жататын және кірістер алумен
байланысты ғылыми-зерттеу, жобалық, іздестіру және
тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға жүргізілген шығыстар сомасы
көрсетіледі.
100.16.001 жолына қосымша нысан F бағанының жиынтық шамасы 100.16.001
жолына көшіріледі.
19. Сақтандыру сыйақылары бойынша шығыстар - 100.17 нысаны
(Декларацияға N 17 қосымша)
124. Осы нысан Кодекстің 99-бабының 1-тармағына сәйкес шегерімге
жатқызылуы тиіс сақтандыру сыйақылары бойынша шығыстар сомасын айқындауға
арналған.

125. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
126. В разделе "Страховые премии, относимые на вычеты в пределах, определенных от суммы страховой премии":
строка 100.17.001 предназначена для отражения суммы страховых премий, подлежащих отнесению на вычеты в пределах, определенных от суммы страховой премии, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
127. В разделе "Страховые премии, относимые на вычеты в пределах, определенных от показателя":
строка 100.17.002 предназначена для отражения суммы страховых премий, относимых на вычеты в пределах, определенных от суммы показателя, и подлежащих отнесению на вычеты.
128. В разделе "Итого":
в строке 100.17.003 указывается общая сумма страховых премий, подлежащих отнесению на вычеты, определяемая как сумма строк 100.17.001С и 100.17.002С.
129. Величина строки 100.17.003 переносится в строку 100.00.030.
130. Дополнительные формы к строкам 100.17.001, 100.17.002:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указывается наименование организации-страховщика;
3) в графе С указывается регистрационный номер налогоплательщика, указанного в графе В;
4) в графе D указываются наименования страховых премий, подлежащих уплате (уплаченных) налогоплательщиком-страхователем за отчетный налоговый период, за исключением страховых премий по договорам накопительного страхования;
5) в графе E указывается номер и дата заключения договора страхования, по которому налогоплательщиком-страхователем уплачиваются страховые премии;
6) в графе F указывается класс страхования, к которому относятся страховые премии, уплачиваемые налогоплательщиком-страхователем;
7) в графе G указывается сумма страховой премии, подлежащая уплате (уплаченная) за отчетный налоговый период;
8) в графе H указываются предельные нормы страховых премий, установленные уполномоченным органом по регулированию и надзору за страховой деятельностью по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан в соответствии с пунктом 1 статьи 99 Кодекса;
9) в графе I указывается сумма страховых премий с применением норм, указанных в графе Н;
10) в графе J указывается сумма страховых премий, подлежащая вычету, которая определяется как наименьшая из сумм, указанных в графах G и I.         Итоговая величина графы G дополнительной формы к строке 100.17.001 переносится в строку 100.17.001А, графы I - в строку 100.17.001В, графы J - в строку 100.17.001С, графы G дополнительной формы к строке 100.17.002 переносится в строку 100.17.002А, графы I - в строку 100.17.002В, графы J - в строку 100.17.002С.

125. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
126. "Сақтандыру сыйақылары сомасынан айқындалған шектердегі
шегерімге жатқызылатын сақтандыру сыйақылары" бөлімінде:
100.17.001 жолы сақтандыру сыйақысының сомасынан айқындалған шектерде шегерімге жатқызылуы тиіс сақтандыру сыйақысының сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерінің негізінде толтырылады.
127. "Көрсеткіштен айқындалған шектерде шегерімге жатқызылатын сақтандыру сыйақылары" бөлімінде:
100.17.002 жолы шегерімге жатқызылуы тиіс және көрсеткіштер сомасынан айқындалған шектерде шегерімге жатқызылатын сақтандыру сыйақыларының сомасын көрсетуге арналған.
128. "Барлығы" бөлімінде:
100.17.003 жолында 100.17.001С және 100.17.002С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, шегерімге жатқызылуы тиіс сақтандыру сыйақыларының жалпы сомасын көрсетеді.
129. 100.17.003 жолының шамасы 100.00.030 жолына көшіріледі.
130. 100.17.001, 100.17.002 жолдарына қосымша нысандар:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында сақтандырушы - ұйымның атауы көрсетіледі;
3) С бағанында В бағанында көрсетілген салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
4) D бағанында жинақтаушы сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру сыйақыларынан басқа, есепті салық кезеңі үшін сақтандырушы - салық төлеуші төлеуге тиіс (төлеген) сақтандыру сыйақыларының атауы көрсетіледі;
5) Е бағанында сақтандыру сыйақылары төленетін сақтандырушы - салық төлеушінің сақтандыру шарттарын жасау нөмірі мен күні көрсетіледі;
6) F бағанында сақтандырушы - салық төлеуші төлейтін сақтандыру сыйақылары жататын сақтандыру класы көрсетіледі;
7) G бағанында есепті салық кезеңі үшін төлеуге жататын (төленген) сақтандыру сыйақыларының сомасы көрсетіледі;
8) Н бағанында Кодекстің 99-бабының 1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігімен келісім бойынша сақтандыру қызметін реттеу және бақылау жөніндегі уәкілетті орган белгілеген сақтандыру сыйақыларының шекті нормасы көрсетіледі;
9) І бағанында Н бағанында көрсетілген норманы қолдана отырып
сақтандыру сыйақыларының сомасы көрсетіледі;
10) J бағанында G және І жолдарында көрсетілген сомадан ең азы
ретінде айқындалатын, шегерімге жататын, сақтандыру сыйақыларының сомасы
көрсетіледі.
100.17.001 жолына қосымша нысан G бағанының жиынтық шамасы
100.17.001А жолына, І бағаны - 100.17.001В жолына, J бағаны - 100.17.001С
жолына көшіріледі, 100.17.002 жолына қосымша нысан G бағанының жиынтық
шамасы 100.17.002А жолына, І бағаны - 100.17.002В жолына, J бағаны -
100.17.002С жолына көшіріледі.

20. Расходы на социальные выплаты - Форма 100.18
(приложение N 18 к Декларации)
131. Данная форма предназначена для определения суммы расходов на социальные выплаты, подлежащей отнесению на вычеты в соответствии со статьей 100 Кодекса.
132. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
133. В разделе "Расходы":
1) в строке 100.18.001 отражается сумма, начисленная работникам на оплату дней временной нетрудоспособности за отчетный налоговый период, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
2) в строке 100.18.002 отражается сумма, начисленная работникам по отпускам по беременности и родам, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
3) в строке 100.18.003 отражается сумма расходов, направленная на выплату возмещения вреда, причиненного работникам увечьем или иным повреждением здоровья в связи с исполнением ими своих трудовых (служебных) обязанностей, за отчетный налоговый период;
4) в строке 100.18.004 указывается размер выплат возмещения вреда, причиненного работнику увечьем или иным повреждением здоровья, в связи с исполнением им своих трудовых (служебных) обязанностей, в размере, определяемом законодательством Республики Казахстан;
5) в строке 100.18.005 указывается сумма возмещения вреда, причиненного работникам увечьем или иным повреждением здоровья в связи с исполнением ими своих трудовых (служебных) обязанностей, подлежащая отнесению на вычеты. Определяется как наименьшая из сумм, указанных в строках 100.18.003 и 100.18.004;
6) в строке 100.18.006 указывается сумма расходов на социальные выплаты, подлежащая отнесению на вычеты. Определяется как сумма строк 100.18.001, 100.18.002 и 100.18.005.
134. Величина строки 100.18.006 переносится в строку 100.00.031.
21. Расходы на геологическое изучение и подготовительные работы
к добыче природных ресурсов и другие расходы недропользователей -
Форма 100.19 (приложение N 19 к Декларации)
135. Данная форма предназначена для определения суммы расходов на геологическое изучение и подготовительные работы к добыче природных ресурсов, а также других расходов недропользователей, подлежащих отнесению на вычеты в соответствии со статьей 101 Кодекса.
136. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика-недропользователя;

20. Әлеуметтік төлемдерге шығыстар - 100.18 нысаны
(Декларацияға N 18 қосымша)
131. Осы нысан Кодекстің 100-бабына сәйкес шегерімге жатқызылуы тиіс
әлеуметтік төлемдерге шығыстарды айқындауға арналған.
132. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
133. "Шығыстар" бөлімінде:
1) 100.18.001 жолында Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген есепті салық кезеңі үшін уақытша еңбекке қабілетсіздігінің күндерін төлеуге қызметкерге есептелген сома көрсетіледі;
2) 100.18.002 жолында Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте жүктілігі мен тууы жөніндегі демалыс бойынша қызметкерге есептелген сома көрсетіледі;
3) 100.18.003 жолында есепті салық кезеңі үшін олардың өз еңбек (қызмет) міндеттемелерін орындаумен байланысты қызметкерге келтірілген жарақатты немесе денсаулығына келтірілген өзге залалды өтеуге төлемге жіберілген шығыстар сомасы көрсетіледі;
4) 100.18.004 жолында Қазақстан Республикасының заңнамасымен айқындалатын мөлшерде олардың өз еңбек (қызмет) міндеттемелерін орындаумен байланысты қызметкерге келтірілген жарақатты немесе денсаулығына келтірілген өзге залалды өтеуге төлем мөлшері көрсетіледі;
5) 100.18.005 жолында шегерімге жатқызылуы тиіс олардың өз еңбек
(қызмет) міндеттемелерін орындаумен байланысты қызметкерге келтірілген
жарақатты немесе денсаулығына келтірілген өзге залалды өтеу сомасы
көрсетіледі. 100.18.003 және 100.18.004 жолдарында көрсетілген соманың ең
азы ретінде айқындалады;
6) 100.18.006 жолында шегерімге жатқызылуы тиіс әлеуметтік төлемдерге
шығыстар сомасы көрсетіледі. 100.18.001, 100.18.002 және 100.18.005
жолдарының сомасы ретінде айқындалады
134. 100.18.006 жолының шамасы 100.00.031 жолына көшіріледі.
21. Геологиялық зерттеуге шығыстар және табиғи ресурстарды
өндіруге дайындық жұмыстары және жер қойнауын пайдаланушылардың
басқа да шығыстары - 100.19 нысаны (Декларацияға N 19 қосымша)
135. Осы нысан Кодекстің 101-бабына сәйкес табиғи ресурстарды
өндіруге дайындық жұмыстары мен геологиялық зерттеуге шығыстар сомасын,
сондай-ақ шегерімге жатқызылуы тиіс жер қойнауын пайдаланушылардың басқа
да шығыстарын айқындауға арналған.
136. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;

2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами;
4) номер и дата заключения контракта.
137. В разделе "Расходы на геологическое изучение, разведку и подготовительные работы к добыче природных ресурсов":
1) в строке 100.19.001 указывается сумма расходов на геологическое изучение;
2) в строке 100.19.002 указывается сумма расходов на разведку и подготовительные работы к добыче полезных ископаемых в период оценки и обустройства;
3) в строке 100.19.003 указывается сумма общих административных расходов;
4) в строке 100.19.004А указывается сумма выплаченного подписного бонуса в соответствии с пунктом 1 статьи 288 Кодекса;
5) в строке 100.19.004В указывается сумма выплаченного бонуса коммерческого обнаружения в соответствии со статьей 291 Кодекса;
6) строка 100.19.004С заполняется недропользователями, которые являются плательщиками бонуса добычи согласно условиям контрактов на недропользование;
7) строка 100.19.005 заполняется недропользователями, которые являются плательщиками исторических затрат, согласно условиям контрактов на недропользование;
8) в строке 100.19.006 указывается общая сумма расходов на геологическое изучение, разведку и подготовительные работы к добыче природных ископаемых и других расходов налогоплательщика, определяемая как сумма строк с 100.19.001 по 100.19.005;
9) в строке 100.19.007 указывается сумма доходов, полученных недропользователем по деятельности, осуществляемой в рамках заключенного контракта в период проведения геологического изучения, разведки и подготовительных работ к добыче природных ресурсов;
10) в строке 100.19.008 указывается сумма доходов из строки 100.19.007, на которые не уменьшается сумма расходов, указываемая в строке 100.19.006. Определяется как сумма строк 100.19.009 и 100.19.010;
11) в строке 100.19.009 указывается общая сумма доходов, полученных недропользователем при реализации полезных ископаемых, и заполняется на основании данных дополнительной формы;
12) в строке 100.19.010 указывается общая сумма доходов, подлежащих исключению в соответствии со статьей 91 Кодекса. Определяется как сумма строк с 100.19.010А по 100.19.010F;
13) в строке 100.19.011 указывается общая сумма доходов, на которую уменьшается сумма расходов, полученная в строке 100.19.006. Определяется как разница строк 100.19.007 и 100.19.008;
14) в строке 100.19.012 указывается сумма расходов на геологическое изучение, разведку и подготовительные работы к добыче природных ресурсов, подлежащая отнесению на вычеты в соответствии с пунктом 1 статьи 101 Кодекса, полученная как разница строк 100.19.006 и 100.19.011.

2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
137. "Геологиялық зерттеуге, барлауға және табиғи ресурстарды өндіруге дайындық жұмыстарына шығыстар" бөлімінде:
1) 100.19.001 жолында геологиялық зерттеуге шығыстар сомасы көрсетіледі;
2) 100.19.002 жолында бағалау және орналастыру кезеңінде пайдалы қазбаларды өндіруге дайындық жұмыстары мен барлауға шығыстар сомасы көрсетіледі;
3) 100.19.003 жолында жалпы әкімшілік шығыстарының сомасы көрсетіледі;
4) 100.19.004А жолында Кодекстің 288-бабының 1-тармағына сәйкес қол қойылатын төленген бонус сомасы көрсетіледі;
5) 100.19.004В жолында Кодекстің 291-бабына сәйкес төленген коммерциялық табылу бонусының сомасы көрсетіледі;
6) 100.19.004С жолын жер қойнауын пайдалануға келісім-шарттар жағдайына сәйкес өндіру бонусын төлеушілер болып табылатын жер қойнауын пайдаланушылар толтырады;
7) 100.19.005 жолын жер қойнауын пайдалануға келісім-шарттар жағдайына сәйкес тарихи шығыстарды төлеушілер болып табылатын жер қойнауын пайдаланушылар толтырады;
8) 100.19.006 жолында 100.19.001 - 100.19.005 жолдарының сомасы ретінде айқындалатын пайдалы қазбаларды өндіруге дайындық жұмыстары мен барлауға, геологиялық зерттеуге шығыстардың жалпы сомасы және салық төлеушінің басқа да шығыстары көрсетіледі;
9) 100.19.007 жолында табиғи ресурстарды өндіруге дайындық жұмыстары, барлау, геологиялық зерттеу өткізу кезеңіне келісім-шарт жасалған шектерде жүзеге асырылатын қызмет бойынша жер қойнауын пайдаланушы алған кірістер сомасы көрсетіледі;
10) 100.19.008 жолында 100.19.006 жолында көрсетілетін шығыстар сомасына азайтылмайтын 100.19.007 жолынан кірістер сомасы көрсетіледі. 100.19.009 және 100.19.010 жолдарының сомасы ретінде айқындалады;
11) 100.19.009 жолында пайдалы қазбаларды сату кезінде жер қойнауын пайдаланушы алған кірістердің жалпы сомасы көрсетіледі және қосымша нысан деректерінің негізінде толтырылады;
12) 100.19.010 жолында Кодекстің 91-бабына сәйкес алып тастауға жататын кірістердің жалпы сомасы көрсетіледі. 100.19.010А - 100.19.010F жолдарының сомасы ретінде айқындалады;
13) 100.19.011 жолында 100.19.006 жолында алынған шығыстар сомасына азайтылатын кірістердің жалпы сомасы көрсетіледі. 100.19.007 және 100.19.008 жолдарының айырмасы ретінде айқындалады;
14) 100.19.012 жолында 100.19.006 және 100.19.011 жолдарының айырмасы ретінде алынған Кодекстің 101-баптың 1-тармағына сәйкес шегерімге жатқызылуы тиіс табиғи ресурстарды өндіруге дайындық жұмыстары мен геологиялық зерттеу, барлауға шығыстар сомасы көрсетіледі.

138. В разделе "Расходы на нематериальные активы":
строка 100.19.013 предназначена для отражения сумм расходов на нематериальные активы и заполняется на основании данных дополнительной формы.
139. В разделе "Расходы на геологическое изучение и подготовительные работы к добыче природных ресурсов и нематериальные активы":
1) в строке 100.19.014А указывается сумма расходов на геологическое изучение и подготовительные работы к добыче природных ресурсов. В первом налоговом периоде действия контракта в данную строку переносится сумма, определенная в строке 100.19.012, в последующие налоговые периоды - сумма, определенная в строке 100.19.014D за предыдущий налоговый период;
2) в строке 100.19.015А указывается сумма расходов на нематериальные активы. В первом налоговом периоде действия контракта в данную строку переносится сумма, определенная в строке 100.19.013, в последующие налоговые периоды - сумма, определенная в строке 100.19.015D за предыдущий налоговый период;
3) в строках 100.19.014ВI и 100.19.015ВI указана предельная норма амортизации в размере 25 процентов;
4) в строках 100.19.014ВII и 100.19.015ВII указывается норма амортизации, применяемая недропользователем, но не выше предельной нормы (25 %);
5) в строках 100.19.014С и 100.19.015С указывается сумма амортизационных отчислений, подлежащая отнесению на вычеты в отчетном налоговом периоде, определенная как произведение строк 100.19.014А и 100.19.014ВII, 100.19.015А и 100.19.015ВII соответственно;
6) в строках 100.19.014D и 100.19.015D указывается сумма расходов, переносимых на следующий налоговый период, определенная как разность строк 100.19.014А и 100.19.014С, 100.19.015А и 100.19.015С соответственно;
7) в строке 100.19.016 указывается общая сумма расходов, относимая на вычеты. Определяется как сумма строк 100.19.014С и 100.19.015С.
140. В разделе "Расходы на обучение кадров и развитие социальной сферы":
1) в строке 100.19.017 указывается сумма расходов на обучение казахстанских кадров и развитие социальной сферы регионов, определенная в рамках контракта за отчетный налоговый период;
2) в строке 100.19.018 указывается сумма фактически произведенных недропользователем расходов на обучение казахстанских кадров и развитие социальной сферы регионов за отчетный налоговый период;
3) в строке 100.19.019 указывается сумма расходов на обучение казахстанских кадров и развитие социальной сферы регионов, подлежащая отнесению на вычеты. Определяется как наименьшее значение из строк 100.19.017 и 100.19.018.
141. Величина строк 100.19.016 и 100.19.019 переносится в строку 100.00.032.

138. "Материалдық емес активтерге шығыстар" бөлімінде:
100.19.013 жолы материалдық емес активтерге шығыстар сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерінің негізінде толтырылады.
139. "Геологиялық зерттеуге шығыстар мен табиғи ресурстарды өндіруге дайындық жұмыстары мен материалдық емес активтер" бөлімінде:
1) 100.19.014А жолында табиғи ресурстарды өндіруге дайындық жұмыстары мен геологиялық зерттеуге шығыстар сомасы көрсетіледі. Келісім-шарттың іс-әрекет етудегі бірінші салық кезеңінде осы жолға 100.19.012 жолында айқындалған сома, одан кейінгі салық кезеңдеріне - бұрынғы салық кезеңі үшін 100.19.014D жолында айқындалған сома көшіріледі;
2) 100.19.015А жолында материалдық емес активтерге шығыстар сомасы көрсетіледі. Келісім-шарттың іс-әрекет етудегі бірінші салық кезеңінде осы жолға 100.19.013 жолында айқындалған сома, одан кейінгі салық кезеңдеріне - бұрынғы салық кезеңі үшін 100.19.015D жолында айқындалған сома көшіріледі;
3) 100.19.014ВІ және 100.19.015ВІ жолдарында 25 проценттер мөлшерінде амортизацияның шекті нормасы көрсетіледі;
4) 100.19.014ВІІ және 100.19.015ВІІ жолдарында шекті нормадан аспайтын (25%) жер қойнауын пайдаланушы қолданатын амортизацияның нормасы көрсетіледі;
5) 100.19.014С және 100.19.014С жолдарында тиісінше 100.19.014А және 100.19.014ВІІ, 100.19.015А және 100.19.015ВІІ жолдарының туындысы ретінде айқындалатын есепті салық кезеңіндегі шегерімге жатқызылуы тиіс амортизациялық аударымдар сомасы көрсетіледі;
6) 100.19.014D және 100.19.015D жолдарында тиісінше 100.19.014А және 100.19.014С, 100.19.015А және 100.19.015С жолдарының туындысы ретінде айқындалған келесі салық кезеңіне көшірілетін шығыстар сомасы көрсетіледі;
7) 100.19.016 жолында шегерімге жатқызылатын шығыстардың жалпы сомасы көрсетіледі. 100.19.014С және 100.19.015С жолдарының сомасы ретінде айқындалады.
140. "Кадрларды оқытуға және әлеуметтік саланы дамытуға шығыстар" бөлімінде:
1) 100.19.017 жолында есепті салық кезеңі үшін келісім-шарт шегінде
айқындалған Қазақстандық кадрларды оқытуға және аймақтардың әлеуметтік
саласын дамытуға шығыстар сомасы көрсетіледі;
2) 100.19.018 жолында есепті салық кезеңі Қазақстандық кадрларды
оқытуға және аймақтардың әлеуметтік саласын дамытуға шығыстарды жер
қойнауын пайдаланушы нақты жүргізген сома көрсетіледі;
3) 100.19.019 жолында шегерімге жататын Қазақстандық кадрларды
оқытуға және аймақтардың әлеуметтік саласын дамытуға шығыстар сомасы
көрсетіледі. 100.19.017 және 100.19.018 жолдарының ең аз мәні ретінде
айқындалады.
141. 100.19.016 және 100.19.019 жолдарының шамасы 100.00.032 жолына
көшіріледі.

142. Дополнительная форма к строке 100.19.009:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются наименования полезных ископаемых;
3) в графе С указываются суммы доходов от реализации соответствующих полезных ископаемых.
Итоговая величина графы С дополнительной формы к строке 100.19.009 переносится в строку 100.19.009.
143. Дополнительная форма к строке 100.19.013:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются наименования нематериальных активов, приобретенных налогоплательщиком;
3) в графе С указываются суммы расходов на соответствующие нематериальные активы.
Итоговая величина графы С дополнительной формы к строке 100.19.013 переносится в строку 100.19.013.
22. Вычеты по отрицательной курсовой разнице - Форма 100.20
(приложение N 20 к Декларации)
144. Данная форма предназначена для определения суммы отрицательной курсовой разницы, связанной с получением совокупного годового дохода и подлежащей отнесению на вычеты в соответствии со статьей 102 Кодекса.
145. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
146. В разделе "Отрицательная курсовая разница":
строка 100.20.001 предназначена для отражения суммы отрицательной курсовой разницы, подлежащей отнесению на вычеты, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
147. Величина строки 100.20.001F переносится в строку 100.00.033.
148. Дополнительная форма к строке 100.20.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указываются предыдущие налоговые периоды, из которых перенесены суммы отрицательной курсовой разницы, а также отчетный налоговый период;
3) в графе C указываются наименования операций, в результате которых образовалась отрицательная курсовая разница:
по валютным счетам;
по валютным кредитам;
по расчетам с покупателями и заказчиками;
по расчетам с поставщиками и подрядчиками;
по иным операциям;
4) в графе D указывается сумма отрицательной курсовой разницы по данным бухгалтерского учета;
5) в графе Е указывается сумма отрицательной курсовой разницы, определяемая в целях налогообложения в соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 10 Кодекса;
6) в графе F указывается сумма отрицательной курсовой разницы, перенесенная из графы J предыдущего налогового периода;
7) в графе G указывается сумма отрицательной курсовой разницы с учетом перенесенной суммы. Определяется как сумма граф Е и F;

142. 100.19.009 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында пайдалы қазбалардың атауы көрсетіледі;
3) С бағанына тиісті пайдалы қазбаларды сатудан кірістер сомасы
көрсетіледі.
100.19.009 жолына қосымша нысан С бағанының жиынтық шамасы 100.19.009
жолына көшіріледі.
143. 100.19.013 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында салық төлеуші алған материалдық емес активтердің атауы
көрсетіледі;
3) С бағанына тиісті материалдық емес активтерге шығыстар сомасы
көрсетіледі.
100.19.013 жолына қосымша нысан С бағанының жиынтық шамасы 100.19.013
жолына көшіріледі.
22. Теріс бағамдық айырма бойынша шығыстар - 100.20 нысаны
(Декларацияға N 20 қосымша)
144. Осы нысан Кодекстің 102-бабына сәйкес шегерімге жатқызылатын
және жылдық жиынтық кіріс алумен байланысты теріс бағамдық айырма сомасын
айқындауға арналған.
145. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
146. "Теріс бағамдық айырма" бөлімінде:
100.20.001 жолы шегерімге жатқызылуы тиіс, теріс бағамдық айырманың
сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерінің негізінде
толтырылады.
147. 100.20.001F жолының шамасы 100.00.033 жолына көшіріледі.
148. 100.20.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында теріс бағамдық айырма көшірілген бұрынғы салық
кезеңдері, сондай-ақ есепті салық кезеңі көрсетіледі;
3) С бағанында нәтижесінде теріс бағамдық айырма құралған операциялар
атауы көрсетіледі:
валюталық шоттар бойынша;
валюталық кредиттер бойынша;
сатып алушылармен және тапсырыс берушілерге есеп айырысулар бойынша;
жеткізушілермен және мердігерлермен есеп айырысулар бойынша;
өзге де операциялар бойынша;
4) D бағанында бухгалтерлік есеп деректері бойынша теріс бағамдық
айырманың сомасы көрсетіледі;
5) Е бағанында Кодекстің 10-бабындағы 1-тармақтың 13)тармақшасына сәйкес айқындалатын теріс бағамдық айырманың сомасы көрсетіледі;
6) F бағанында бұрынғы салық кезеңінің J бағанынан көшірілген теріс бағамдық айырма сомасы көрсетіледі;
7) G бағанында көшірілген соманы ескеріп теріс бағамдық айырма сомасы көрсетіледі. Е және F бағандарының сомасы ретінде айқындалады;

8) в графе Н указывается предельная сумма отрицательной курсовой разницы, определяемая в соответствии с пунктом 3 статьи 102 Кодекса как сумма положительной курсовой разницы, указанной в строке 100.00.016, плюс 50 процентов от суммы налогооблагаемого дохода. При этом при исчислении налогооблагаемого дохода положительная и отрицательная курсовые разницы не учитываются;
9) в графе I указывается сумма отрицательной курсовой разницы, подлежащая вычету, определенная как наименьшая сумма из граф G и Н;
10) в графе J указывается сумма отрицательной курсовой разницы, переносимая на следующий налоговый период. Определяется как разница сумм граф G, I и К;
11) в графе K указывается сумма отрицательной курсовой разницы, не подлежащая переносу в связи с истечением срока исковой давности. Определяется как положительная разница суммы графы F первого из пяти налоговых периодов, указанных в дополнительной форме, и суммы графы I всех пяти налоговых периодов, указанных в дополнительной форме.
Итоговая величина графы D дополнительной формы к строке 100.20.001 переносится в строку 100.20.001А, графы E - в строку 100.20.001В, графы F - в строку 100.20.001С, графы G - в строку 100.20.001D, графы H - в строку 100.20.001Е, графы I - в строку 100.20.001F, графы J - в строку 100.20.001G, графы K - в строку 100.20.001Н.
23. Штрафы, пени, неустойки, не подлежащие внесению в бюджет -
Форма 100.21 (приложение N 21 к Декларации)
149. Данная форма предназначена для определения суммы присужденных или признанных штрафов, пени, неустоек, связанных с получением совокупного годового дохода, которая подлежит отнесению на вычеты, за исключением подлежащих внесению в бюджет в соответствии с пунктом 5 статьи 92 Кодекса.
150. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
151. В разделе "Штрафы, пени, неустойки":
строка 100.21.001 предназначена для отражения суммы штрафов, пени, неустоек, подлежащей отнесению на вычеты, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
152. Величина строки 100.21.001 переносится в строку 100.00.035.
153. Дополнительная форма к строке 100.21.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указывается наименование организации, перед которой возникли договорные обязательства за нарушение условий хозяйственных договоров;
3) в графе C указывается регистрационный номер налогоплательщика-организации, указанной в графе В;

8) Н бағанында салық салынатын кіріс сомасынан 50 процент қосу, 100.00.016 жолында көрсетілген оң бағамдық айырма сомасы ретінде Кодекстің 102-бабындағы 3-тармаққа сәйкес айқындалатын теріс бағамдық айырманың шекті сомасы көрсетіледі. Бұл ретте, салық салынатын кірісті есептеу кезінде оң және теріс бағамдық айырмалар ескерілмейді;
9) І бағанында G және Н бағандары сомасының ең азы ретінде айқындалатын, шегерімге жататын, теріс бағамдық айырма сомасы көрсетіледі;
10) J бағанында келесі салық кезеңіне көшірілетін теріс бағамдық
айырма сомасы көрсетіледі. G, І және К бағандары сомасының айырмасы
ретінде айқындалады;
11) К бағанында талап-арыз мерзімінің аяқталуына байланысты көшіруге
жатпайтын теріс бағамдық айырма сомасы көрсетілмейді. Қосымша нысанда
көрсетілген бес салық кезеңдерінің барлығында І бағанының сомасы және
қосымша нысанда көрсетілген бес салық кезеңдерінің бірінші F бағаны
сомасының оң айырмасы ретінде айқындалады.
100.20.001 жолына қосымша нысан D бағанының жиынтық шамасы
100.20.001А жолына, Е бағаны - 100.20.001В жолына, F бағаны - 100.20.001С
жолына, G бағаны - 100.20.001D жолына, Н бағаны - 100.20.001Е жолына, І
бағаны - 100.20.001F жолына, J бағаны - 100.20.001G жолына, К бағаны -
100.20.001Н жолына көшіріледі.
23. Бюджетке енгізуге жатпайтын айыппұлдар, өсімдер,
тұрақсыздық айыптары - 100.21 нысаны (Декларацияға N 21 қосымша)
149. Осы нысан Кодекстің 92-бабындағы 5-тармаққа сәйкес бюджетке
енгізуге тиістілерден басқа, шегерімге жатқызылатын жылдық жиынтық кіріс
алумен байланысты тағайындалған немесе танылған айыппұлдар, өсімдер,
тұрақсыздық айыптарының сомасын айқындауға арналған.
150. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
151. "Айыппұлдар, өсімдер, тұрақсыздық айыптары" бөлімінде:
100.21.001 жолы шегерімге жатқызылуы тиіс айыппұлдар, өсімдер, тұрақсыздық айыптарының сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерінің негізінде толтырылады.
152. 100.21.001 жолының шамасы 100.00.035 жолына көшіріледі.
153. 100.21.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында оның алдында шаруашылық шарттарын жағдайларын бұзғаны
үшін шарт міндеттемелері туындаған ұйым атауы көрсетіледі;
3) С бағанында В бағанында көрсетілген салық төлеуші - ұйымның тіркеу
нөмірі көрсетіледі;

4) в графе D указываются номер и дата заключения договора (контракта) или решения суда, в соответствии с которыми признаны или присуждены налогоплательщиком (налогоплательщику) штрафы, пени, неустойки;
5) в графе E указывается сумма присужденных или признанных штрафов, пени, неустоек, связанных с получением совокупного годового дохода, подлежащая отнесению на вычеты.
Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 100.21.001 переносится в строку 100.21.001.
24. Амортизационные отчисления, расходы на ремонт и другие
вычеты по фиксированным активам - Форма 100.22
(приложение N 22 к Декларации)
154. Данная форма предназначена для определения суммы амортизационных отчислений, расходов на ремонт и других вычетов по фиксированным активам в целях налогообложения в соответствии с параграфом 3 раздела 4 Кодекса, а также доходов от превышения стоимости выбывших фиксированных активов (кроме активов I и II групп) над стоимостным балансом подгруппы в соответствии со статьей 87 Кодекса.
155. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
156. В разделе "Здания, строения":
строка 100.22.001 предназначена для отражения вычетов по зданиям, строениям и заполняется на основании данных дополнительной формы.
157. В разделе "Сооружения":
строка 100.22.002 предназначена для отражения вычетов по сооружениям и заполняется на основании данных дополнительной формы.
158. В разделе "Оставшиеся подгруппы основных средств":
строка 100.22.003 предназначена для отражения вычетов по оставшимся подгруппам основных средств и заполняется на основании данных дополнительной формы.
159. В разделе "Всего по основным средствам":
строка 100.22.004 предназначена для отражения итоговых сумм вычетов по основным средствам. Определяется как сумма соответствующих строк 100.22.001, 100.22.002, 100.22.003.
160. В разделе "Нематериальные активы":
строка 100.22.005 предназначена для отражения вычетов по нематериальным активам и заполняется на основании данных дополнительной формы.
161. В разделе "Доходы":
строка 100.22.006 предназначена для отражения дохода от превышения стоимости выбывших фиксированных активов над стоимостным балансом подгруппы. Определяется сложением отрицательных сумм графы J дополнительной формы к строке 100.22.003 и графе Н дополнительной формы к строке 100.22.005.
162. Величина строки 100.22.004Е переносится в строку 100.00.036А.

4) D бағанында оған сәйкес салық төлеушіге (салық төлеуші) танылған
немесе тағайындалған айыппұлдар, өсімдер, тұрақсыздық айыптарының шартты
(келісім-шартты) немесе сот шешімін жасау нөмірі мен күні көрсетіледі;
5) Е бағанында шегерімге жатқызылатын жылдық жиынтық кірісті алумен
байланысты тағылған немесе танылған айыппұлдар, өсімдер, тұрақсыздық
айыптары көрсетіледі.
100.21.001 жолына қосымша нысан Е бағанының жиынтық шамасы 100.21.001
жолына көшіріледі.
24. Кесімді активтер бойынша амортизациялық аударымдар,
жөндеуге шығыстар және басқа да шегерімдер - 100.22 нысаны
(Декларацияға N 22 қосымша)
154. Осы нысан Кодекстің 4-бөлімінің 3-параграфына сәйкес салық салу
мақсатында кесімді активтер бойынша амортизациялық аударымдар сомасын,
жөндеуге шығыстарды және басқа да шегерімдерді, сондай-ақ Кодекстің
87-бабына сәйкес шағын топтың теңгермелік құнынан есептен шыққан кесімді
активтердің (І және ІІ активтерден басқа) құн асуынан кірістерді
айқындауға арналған.
155. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
156. "Үйлер, құрылыстар" бөлімінде:
100.22.001 жолы үйлер, құрылыстар бойынша шегерімдерді көрсетуге
арналған және қосымша нысан деректерінің негізінде толтырылады.
157. "Ғимараттар" бөлімінде:
110.22.002 жолы ғимараттар бойынша шегерімдерді көрсетуге арналған
және қосымша нысан деректерінің негізінде толтырылады.
158. "Негізгі қаражаттың қалған шағын тобы" бөлімінде:
100.22.003 жолы негізгі қаражаттың қалған шағын тобы бойынша
шегерімдерді көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерінің негізінде
толтырылады.
159. "Негізгі қаражат бойынша барлығы" бөлімінде:
100.22.004 жолы негізгі қаражат бойынша шегерімдердің жиынтық сомасын
көрсетуге арналған. 100.22.001, 100.22.002, 100.22.003 тиісті жолдарының
сомасы ретінде айқындалады.
160. "Материалдық емес активтер" бөлімінде:
100.22.005 жолы материалдық емес активтер бойынша шегерімдердің
көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерінің негізінде толтырылады.
161. "Кірістер" бөлімінде:
100.22.006 жолы шағын топтың құндық теңгермесінен есептен шыққан
кесімді активтердің құнының асуынан кірісті көрсетуге арналған. 100.22.003
жолына қосымша нысан J бағанының және 100.22.005 жолына қосымша нысан Н
бағанының теріс сомаларын қосумен айқындалады.
162. 100.22.004Е жолының шамасы 100.00.036А жолына көшіріледі.

Величина строки 100.22.005Е переносится в строку 100.00.036В.
Величина строк 100.22.004I и 100.22.005G переносится в строку 100.00.036D.
Величина строк 100.22.004Н и 100.22.005F переносится в строку 100.00.036Е.
Величина строки 100.22.004F переносится в строку 100.00.036G.
Величина строки 100.22.006 переносится в строку 100.00.008.
163. Дополнительные формы к строкам 100.22.001, 100.22.002, 100.22.003:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается наименование основных средств, по которым производится исчисление амортизационных отчислений налогоплательщиком согласно пункту 1 статьи 110 Кодекса;
3) в графе С указывается номер группы основных средств для исчисления амортизационных отчислений согласно статье 107 и пункту 1 статьи 110 Кодекса;
4) в графе D указывается номер амортизационной подгруппы соответствующей группы основных средств, по которым исчисляются амортизационные отчисления;
5) в графе E указываются предельные нормы амортизации в процентах в соответствии с пунктом 1 статьи 110 Кодекса;
6) в графе F указываются нормы амортизации, применяемые налогоплательщиком в процентах по каждой подгруппе, но не выше предельных, указанных в графе Е;
7) в графе G по каждой налоговой подгруппе указывается величина стоимостного баланса подгруппы на начало отчетного налогового периода, которая переносится из соответствующих строк графы P дополнительной формы к строкам 100.22.001, 100.22.002, 100.22.003 за предыдущий налоговый период;
8) в графе Н в разрезе подгрупп отражается стоимость приобретенных, безвозмездно полученных, а также поступивших в качестве вкладов в уставный капитал основных средств в течение отчетного налогового периода и используемых для получения совокупного годового дохода. Стоимость указанных основных средств определяется в соответствии со статьей 106 Кодекса. В данной графе также отражается остаточная стоимость основных средств, по которым исчислены суммы амортизационных отчислений по двойной норме амортизации согласно пункту 2 статьи 110 Кодекса, определенная в графе К дополнительной формы к строке 100.23.001 за предыдущий налоговый период;
9) в графе I указывается сумма, полученная и/или подлежащая получению от реализации основных средств, передачи в финансовый лизинг, в качестве вклада в уставный капитал, а также по застрахованным основным средствам - при списании, утрате, порче, уничтожении, потере в соответствии с пунктами 2 и 3 статьи 109 Кодекса;
10) в графе J определяется величина стоимостного баланса подгруппы на конец отчетного налогового периода в соответствии с пунктом 2 статьи 108 Кодекса (G+Н-I);

100.22.005Е жолының шамасы 100.00.036В жолына көшіріледі.
100.22.004І және 100.22.005G жолдарының шамасы 100.00.036D жолына
көшіріледі.
100.22.004Н және 100.22.005F жолдарының шамасы 100.00.036Е жолына
көшіріледі.
100.22.004F жолының шамасы 100.00.036G жолына көшіріледі.
100.22.006 жолының шамасы 100.00.008 жолына көшіріледі.
163. 100.22.001, 100.22.002, 100.22.003 жолдарына қосымша нысандар:
1) А бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында Кодекстің 110-баптың 1-тармағына сәйкес салық төлеуші амортизациялық аударымдар есептеуді жүргізетін негізгі құралдардың атауы көрсетіледі;
3) С бағанында Кодекстің 107-бабы мен 110-бабының 1-тармағына сәйкес амортизациялық аударымдарды есептеу үшін негізгі құралдар тобының нөмірі көрсетіледі;
4) D бағанында амортизациялық аударымдар есептелетін негізгі құралдардың тиісті тобының амортизациялық шағын тобының нөмірі көрсетіледі;
5) Е бағанында Кодекстің 110-бабының 1-тармағына сәйкес амортизацияның шекті нормалары процентпен көрсетіледі;
6) F бағанында салық төлеуші қолданатын амортизациялық нормалар әрбір шағын топ бойынша процентпен, бірақ Е бағанында көрсетілген шектен асырылмай көрсетіледі;
7) G бағанында әрбір салық шағын тобы бойынша өткен салық кезеңі үшін 100.22.001, 100.22.002, 100.22.003 жолдарына қосымша нысанның Р бағанының тиісті жолдарынан көшірілетін есепті салық кезеңінің басындағы шағын топтың құндық теңгерімінің шамасы көрсетіледі;
8) Н бағанында шағын топтар бөлінісінде есепті салық кезеңінде сатып алынған, тегін алынған, сондай-ақ негізгі құралдардың жарғылық капиталға салымы ретінде түскен және жылдық жиынтық табыс алу үшін пайдаланылатын құны көрсетіледі. Көрсетілген негізгі активтердің құны Кодекстің 106-бабына сәйкес айқындалады. Осы бағанда, сондай-ақ өткен салық кезеңі үшін 100.23.001 жолына қосымша нысанның К бағанында айқындалған Кодекстің 110-бабының 2-тармағына сәйкес екі еселенген нормамен амортизациялық аударымдар сомасы есептелген негізгі құралдардың қалдық құны көрсетіледі;
9) І бағанында Кодекстің 109-бабының 2 және 3-тармақтарына сәйкес жарғылық капиталға салым ретінде негізгі құралдарды сатудан алынған және/немесе алынуы, қаржы лизингіне берілуі тиіс, сондай-ақ негізгі құралдардың есептен шығарылуы, жоғалуы, жойылуы, ысырабы кезіндегі сома көрсетіледі;
10) J бағанында Кодекстің 108-бабының 2-тармағына сәйкес есепті салық кезеңінің аяғындағы шағын топтың негізгі құралдарының теңгерімдік құнының шамасы (G+Н-І) айқындалады;

11) в графе K указывается сумма амортизационных отчислений за отчетный налоговый период, исчисленная в соответствии с пунктами 2 и 3 статьи 107 Кодекса (J х F);
12) в графе L указывается сумма фактических расходов на ремонт основных средств, используемых для получения совокупного годового дохода по каждой группе основных средств, подлежащая отнесению на вычеты в соответствии со статьей 113 Кодекса;
13) в графе M указывается сумма фактических расходов, произведенных налогоплательщиком на ремонт основных средств, превышающая сумму, указанную в графе L, на которую увеличивается стоимостный баланс соответствующей группы (подгруппы) в соответствии со статьей 113 Кодекса;
14) в графе N отражается стоимостный баланс подгруппы, величина которого на конец отчетного налогового периода составляет сумму меньшую, чем 100 месячных расчетных показателей в соответствии с пунктом 2 статьи 111 Кодекса;
15) в графе O отражается стоимостный баланс подгруппы на конец отчетного налогового периода, равный сумме, отраженной в графе J, если на конец отчетного налогового периода все фиксированные активы данной подгруппы выбыли в соответствии с пунктом 1 статьи 111 Кодекса;
16) в графе P отражается стоимостный баланс подгруппы на конец отчетного налогового периода с учетом корректировок, предусмотренных пунктом 2 статьи 108 Кодекса (J - K + M - N - О).
Итоговая величина:
графы G дополнительной формы к строке 100.22.001 переносится в строку 100.22.001А, графы H - в строку 100.22.001В, графы I - в строку 100.22.001С, графы J - в строку 100.22.001D, графы K - в строку 100.22.001Е, графы L - в строку 100.22.001F, графы M - в строку 100.22.001G, графы N - в строку 100.22.001Н, графы O - в строку 100.22.001I, графы P - в строку 100.22.001J;
графы G дополнительной формы к строке 100.22.002 переносится в строку 100.22.002А, графы H - в строку 100.22.002В, графы I - в строку 100.22.002С, графы J - в строку 100.22.002D, графы K - в строку 100.22.002Е, графы L - в строку 100.22.002F, графы M - в строку 100.22.002G, графы N - в строку 100.22.002Н, графы O - в строку 100.22.002I, графы P - в строку 100.22.002J;
графы G дополнительной формы к строке 100.22.003 переносится в строку 100.22.003А, графы H - в строку 100.22.003В, графы I - в строку 100.22.003С, графы J - в строку 100.22.003D, графы K - в строку 100.22.003Е, графы L - в строку 100.22.003F, графы M - в строку 100.22.003G, графы N - в строку 100.22.003Н, графы O - в строку 100.22.003I, графы P - в строку 100.22.003J.
164. Дополнительная форма к строке 100.22.005:

11) К бағанында Кодекстің 107-бабының 2 және 3-тармақтарына сәйкес (J х F) есептелген есепті салық кезеңдегі амортизациялық аударымдар сомасы көрсетіледі;
12) L бағанында Кодекстің 113-бабына сәйкес шегерімге жатқызылуы тиіс негізгі құралдардың әрбір шағын тобы бойынша жылдық жиынтық табыс алу үшін пайдаланылатын негізгі құралдарды жөндеуге кеткен нақты шығыстардың сомасы көрсетіледі;
13) М бағанында Кодекстің 113-бабына сәйкес жалпы шыққан шығыстар сомасына тепе-тең негізгі құралдардың тиісті тобының, шағын тобының теңгерімдік құны артатын, L бағанында көрсетілген сомадан асатын негізгі құралдарды жөндеуге салық төлеушінің шыққан нақты шығыстарының сомасы көрсетіледі;
14) N бағанында Кодекстің 111-бабының 2-тармағына сәйкес 100 айлық есептік көрсеткіштен кем соманы құрайтын есепті салық кезеңінің аяғындағы шамасы, шағын топтың теңгерімдік құны көрсетіледі;
15) О бағанында егер Кодекстің 111-бабының 1-тармағына сәйкес осы шағын топтың барлық кесімді активтері есепті салық кезеңінің соңына есептен шықса, J бағанында көрсетілген сомаға тең есепті салық кезеңінің аяғындағы шағын топтың теңгерімдік құны көрсетіледі;
16) Р бағанында Кодекстің 108-бабының 2-тармағында көзделген түзетулер (J - K + M - N - O) есебімен есепті салық кезеңінің аяғындағы шағын топтың теңгерімдік құны көрсетіледі.
Жиынтық шама:
100.22.001 жолға қосымша нысанның G бағаны 100.22.001А жолына, H бағаны - 100.22.001В жолына, I бағаны - 100.22.001С жолына, J бағаны - 100.22.001D жолына, К бағаны - 100.22.001Е жолына, L бағаны - 100.00.001F жолына, М бағаны - 100.22.001G жолына, N бағаны - 100.22.001Н жолына, О бағаны -100.22.001І жолына, Р бағаны - 100.22.001J жолына көшіріледі;
100.22.002 жолға қосымша нысанның G бағаны 100.22.003А жолына, H бағаны - 100.22.002В жолына, I бағаны - 100.22.002С жолына, J бағаны - 100.22.002D жолына, К бағаны - 100.22.002Е жолына, L бағаны - 100.00.002F жолына, М бағаны - 100.22.002G жолына, N бағаны - 100.22.002Н жолына, О бағаны -100.22.002І жолына, Р бағаны - 100.22.002J жолына көшіріледі;
100.22.003 жолға қосымша нысанның G бағаны 100.22.003А жолына, H бағаны - 100.22.003В жолына, I бағаны - 100.22.003С жолына, J бағаны - 100.22.003D жолына, К бағаны - 100.22.003Е жолына, L бағаны - 100.00.003F жолына, М бағаны - 100.22.003G жолына, N бағаны - 100.22.003Н жолына, О бағаны -100.22.003І жолына, Р бағаны - 100.22.003J жолына көшіріледі.
164. 100.22.005 жолға қосымша нысан:

1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указываются наименования нематериальных активов, используемых для получения совокупного годового дохода;
3) в графе C указываются предельные нормы амортизации в процентах в соответствии с пунктом 1 статьи 110 Кодекса;
4) в графе D указываются применяемые налогоплательщиком нормы амортизации в процентах по нематериальным активам, но не выше предельных, указанных в графе С;
5) в графе E указывается величина стоимостного баланса подгруппы нематериальных активов на начало отчетного налогового периода, которая переносится из соответствующих строк графы L дополнительной формы к строке 100.22.005 за предыдущий налоговый период;
6) в графе F отражается стоимость приобретенных, безвозмездно полученных, а также поступивших в качестве вкладов в уставный капитал нематериальных активов в течение отчетного налогового периода и используемых для получения совокупного годового дохода. Стоимость нематериальных активов определяется в соответствии со статьей 106 Кодекса. В данной графе также отражается остаточная стоимость нематериальных активов, по которым исчислены суммы амортизационных отчислений по двойной норме амортизации согласно пункту 2 статьи 110 Кодекса, определенная в графе К дополнительной формы к строке 100.23.001 за предыдущий налоговый период;
7) в графе G указывается сумма, полученная и/или подлежащая получению от реализации нематериальных активов, передачи в финансовый лизинг, в качестве вклада в уставный капитал, а также по застрахованным нематериальным активам при списании, утрате, порче, уничтожении, потере в соответствии с пунктами 2 и 3 статьи 109 Кодекса;
8) в графе H определяется величина стоимостного баланса подгруппы нематериальных активов на конец отчетного налогового периода в соответствии с пунктом 2 статьи 108 Кодекса (E + F - G);
9) в графе I указывается сумма амортизационных отчислений, исчисленных за отчетный налоговый период в соответствии с пунктом 2 статьи 107 Кодекса (H х D);
10) в графе J отражается стоимостный баланс подгруппы, величина которого на конец отчетного налогового периода составляет сумму меньшую, чем 100 месячных расчетных показателей в соответствии с пунктом 2 статьи 111 Кодекса;
11) в графе K отражается стоимостный баланс подгруппы на конец отчетного налогового периода, равный сумме, отраженной в графе Н, если на конец отчетного налогового периода все фиксированные активы данной подгруппы выбыли в соответствии с пунктом 1 статьи 111 Кодекса;
12) в графе L отражается стоимостный баланс подгруппы на конец отчетного налогового периода, который определяется как стоимостный баланс подгруппы на конец отчетного налогового периода, уменьшенный на сумму амортизационных отчислений и с учетом корректировок, предусмотренных пунктом 2 статьи 108 Кодекса (H - I - J - К).
Итоговая величина графы E дополнительной формы к строке 100.22.005 переносится в строку 100.22.005А, графы F - в строку 100.22.005В, графы G - в строку 100.22.005С, графы H - в строку 100.22.005D, графы I - в строку 100.22.005Е, графы J - в строку 100.22.005F, графы K - в строку 100.22.005G, графы L - в строку 100.22.005Н.

1) А бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында жылдық жиынтық табыс алу үшін пайдаланылатын материалдық емес активтердің атауы көрсетіледі;
3) С бағанында Кодекстің 110-бабының 1-тармағына сәйкес амортизацияның шекті нормалары процентпен көрсетіледі;
4) D бағанында С бағанында көрсетілген шектен аспайтын материалдық емес активтер бойынша салық төлеуші қолданатын амортизацияның нормалары процентпен көрсетіледі;
5) Е бағанында өткен салық кезеңіндегі 100.22.005 жолына қосымша нысанның L бағанындағы тиісті жолдардан көшірілетін есепті салық кезеңінің басындағы материалдық емес активтердің шағын тобының теңгерімдік құнының шамасы көрсетіледі;
6) F бағанында есепті салық кезеңінде сатып алынған, тегін алынған, сондай-ақ жарғылық капиталға салым ретінде түскен және жылдық жиынтық табысты алу үшін пайдаланылатын материалдық емес активтердің құны көрсетіледі. Материалдық емес активтердің құны Кодекстің 106-бабына сәйкес айқындалады. Осы бағанда өткен салық кезеңі үшін 100.23.001 жолға қосымша нысанның К бағанында айқындалған Кодекстің 110-бабының 2-тармағына сәйкес амортизацияның екі еселеген нормасымен амортизациялық аударымдардың сомасы есептелген материалдық емес активтердің қалдық құны көрсетіледі;
7) G бағанында Кодекстің 109-бабының 2 және 3-тармақтарына сәйкес жарғылық капиталға салым ретінде материалдық емес активтерді сатудан алынған және/немесе алынуы, қаржы лизингіне берілуі тиіс, сондай-ақ сақтандырылған материалдық емес активтер бойынша есептен шығарылуы, жоғалуы, жойылуы, ысырабы кезіндегі сома көрсетіледі;
8) Н бағанында есепті салық кезеңінің аяғында Кодекстің 108-бабының 2-тармағына сәйкес (Е+F-G) материалдық емес активтердің шағын тобының теңгерімдік құнының шамасы айқындалады;
9) І бағанында Кодекстің 107-бабының 2-тармағына сәйкес (НхD) есепті салық кезеңіне есептелген амортизациялық аударымдар сомасы көрсетіледі;
10) J бағанында Кодекстің 111-бабының 2-тармағына сәйкес 100 айлық есептік көрсеткіштің кем сомасын құрайтын есептік салық кезеңінің аяғындағы шама, шағын топтың теңгерімдік құны көрсетіледі;
11) К бағанында егер Кодекстің 111-бабының 1-тармағына сәйкес осы шағын топтың барлық кесімді активтері есепті салық кезеңінің аяғында есептен шықса, Н бағанында көрсетілген сомаға тең есепті салық кезеңінің аяғындағы шағын топтың теңгерімдік құны көрсетіледі;
12) L бағанында амортизациялық аударымдар сомасына кемітілген және Кодекстің 108-бабының 2-тармағында (H - І - J - K) көзделген түзету есебімен есепті салық кезеңінің аяғындағы шағын топтың теңгерімдік құны көрсетіледі.
100.22.005 жолға қосымша нысанның Е бағанының жиынтық шамасы 100.22.005А жолына, F бағаны - 100.22.005В жолына, G бағаны - 100.22.005С жолына, H бағаны - 100.22.005D жолына, I бағаны - 100.22.005Е жолына, J бағаны - 100.00.005F жолына, К бағаны - 100.22.001G жолына, L бағаны - 100.22.005Н жолына көшіріледі.

Отрицательные суммы графы J дополнительной формы к строке 100.22.003 и графе Н дополнительной формы к строке 100.22.005 переносятся в строку 100.22.006.
25. Амортизационные отчисления по фиксированным активам,
впервые введенным в эксплуатацию - Форма 100.23
(приложение N 23 к Декларации)
165. Данная форма предназначена для определения налогоплательщиком суммы амортизационных отчислений по фиксированным активам, впервые введенным в эксплуатацию и используемым для получения совокупного годового дохода, подлежащей отнесению на вычеты в соответствии с пунктом 2 статьи 110 Кодекса.
При отнесении на вычеты налогоплательщиком амортизационных отчислений, исчисленных согласно пункту 2 статьи 110 Кодекса, данная форма представляется в последующие три налоговых периода для подтверждения использования фиксированных активов в целях получения совокупного годового дохода в течение трех лет.
166. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
167. В разделе "Амортизационные отчисления по фиксированным активам, впервые введенным в эксплуатацию":
строка 100.23.001 предназначена для отражения итоговых сумм по фиксированным активам, впервые введенным в эксплуатацию, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
168. Величина строки 100.23.001В переносится в строку 100.00.036С.
169. Дополнительная форма к строке 100.23.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указываются наименования фиксированных активов;
3) в графе C указывается дата ввода в эксплуатацию соответствующего фиксированного актива;
4) в графе D указывается номер группы фиксированного актива согласно пункту 1 статьи 110 Кодекса;
5) в графе E указывается номер подгруппы фиксированного актива согласно пункту 1 статьи 110 Кодекса;
6) в графе F указываются предельные нормы амортизации, применяемые налогоплательщиком в процентах по каждому наименованию фиксированных активов, установленные пунктом 1 статьи 110 Кодекса;
7) в графе G указываются нормы амортизации, применяемые налогоплательщиком, в процентах по каждому наименованию фиксированных активов, но не выше предельных, указанных в графе F;
8) в графе H указываются двойные нормы амортизации, применяемые налогоплательщиком в соответствии с пунктом 2 статьи 110 Кодекса (G х 2);
9) в графе I указывается стоимость поступивших фиксированных активов, впервые введенных в эксплуатацию и используемых налогоплательщиком для получения совокупного годового дохода;

100.22.003 жолға қосымша нысанның J бағаны мен 100.22.005 жолға қосымша нысанның Н бағаны бойынша теріс сомасы 100.22.006 жолына көшіріледі.
25. Алғаш рет пайдалануға берілген тіркелген активтер бойынша
амортизациялық аударымдар - 100.23 нысаны
(Декларацияға N 23 қосымша)
165. Осы нысан салық төлеуші алғаш рет пайдалануға берілген және Кодекстің 110-бабының 2-тармағына сәйкес шегерімге жатқызылуы тиіс жылдық жиынтық табыс алу үшін пайдаланылатын тіркелген активтер бойынша амортизациялық аударымдарды айқындауға арналған.
Кодекстің 110-бабының 2-тармағына сәйкес есептелген амортизациялық
аударымдарын салық төлеуші шегерімге жатқызған кезде, осы нысан үш жыл
ішінде жиынтық жылдық табыс алу мақсатында тіркелген активтерді
пайдалануды растау үшін өткен үш салық кезеңіне беріледі.
166. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркелген нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтайшы құжаттарға сәйкес толық атауы.
167. "Алғаш рет пайдалануға берілген тіркелген активтер бойынша
амортизациялық аударымдар" бөлімінде:
100.23.001 жолы алғаш рет пайдалануға берілген тіркелген активтер
бойынша амортизациялық аударымдардың жиынтық сомасын көрсетуге арналған
және осы қосымша нысанның негізінде толтырылады.
168. 100.23.001В жолының шамасы 100.00.036С жолға көшіріледі.
169. 100.23.001 жолға қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында тіркелген активтердің атауы көрсетіледі;
3) С бағанында тиісті тіркелген активті іске қосу күні көрсетіледі;
4) D бағанында Кодекстің 110-бабының 1-тармағына сәйкес тіркелген
актив тобының нөмірі көрсетіледі;
5) Е бағанында Кодекстің 110-бабының 1-тармағына сәйкес тіркелген
активтің шағын тобының нөмірі көрсетіледі;
6) F бағанында Кодекстің 110-бабының 1-тармағында белгіленген тіркелген активтердің әрбірінің атауы бойынша процентпен салық төлеуші қолданатын амортизацияның шекті нормалары көрсетіледі;
7) G бағанында бағанында F бағанда көрсетілген шектен аспайтын, тіркелген активтердің әрбірінің атауы бойынша процентпен салық төлеуші қолданатын амортизацияның нормалары көрсетіледі;
8) Н бағанында салық төлеуші Кодекстің 110-бабының 2-тармағына сәйкес (G х 2) қолданатын, амортизацияның екі еселенген нормалары көрсетіледі;
9) І бағанында алғаш рет пайдалануға берілген және салық төлеуші жылдық жиынтық табыс алу үшін пайдаланатын, түскен тіркелген активтердің құны көрсетіледі;

10) в графе J указывается сумма амортизационных отчислений, исчисленная по двойной норме амортизации, при условии использования данных фиксированных активов в целях получения совокупного годового дохода не менее трех лет (I x Н);
11) в графе K определяется остаточная стоимость фиксированных активов, впервые введенных в эксплуатацию и используемых для получения совокупного годового дохода (I - J). В последующем налоговом периоде данные этой графы подлежат включению в стоимостный баланс соответствующей подгруппы для исчисления амортизационных отчислений в целях налогообложения и переносятся в соответствующие строки графы Н дополнительной формы к строкам 100.22.001, 100.22.002, 100.22.003 и графы F дополнительной формы к строке 100.22.005 следующего налогового периода;
12) в графе L указывается дата выбытия соответствующего фиксированного актива.
Итоговая величина графы I дополнительной формы к строке 100.23.001 переносится в строку 100.23.001А, графы J - в строку 100.23.001В, графы K - в строку 100.23.001С.
26. Вычеты по инвестиционным налоговым преференциям - Форма
100.24 (приложение N 24 к Декларации)
170. Данная форма предназначена для определения стоимости основных средств, вновь введенных в эксплуатацию в рамках инвестиционных проектов, подлежащей отнесению на вычеты в соответствии с положениями раздела 5 Кодекса.
171. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами;
4) срок окупаемости;
5) номер и дата заключения контракта, заключенного в соответствии с законодательным актом, регулирующим вопрос о государственных мерах по защите инвестиций;
6) период, на который предоставлены преференции.
172. В разделе "Вычеты по инвестиционным налоговым преференциям":
строка 100.24.001 предназначена для отражения итоговых сумм по основным средствам, вновь введенным в эксплуатацию в рамках инвестиционных проектов, относимых на вычеты, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
173. Величина строки 100.24.001В переносится в строку 100.00.036F.
174. Дополнительная форма к строке 100.24.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указывается наименование основных средств;
3) в графе C указывается дата ввода основных средств;
4) в графе D указывается стоимость основных средств, вновь введенных в эксплуатацию в рамках инвестиционного проекта (инвестиционной программы). В последующие налоговые периоды в данную строку переносится остаточная стоимость основных средств из соответствующих строк графы G дополнительной формы к строке 100.24.001 за предыдущий налоговый период и стоимость вновь вводимых основных средств в отчетном налоговом периоде по условиям контракта;

10) J бағанында кемінде үш жылда жылдық жиынтық табыс алу мақсатында
(І х Н) тіркелген активтердің деректерін пайдалану шарты кезінде
амортизацияның екі еселенген нормасы бойынша есептелген амортизация
аударымдарының сомалары көрсетіледі;
11) К бағанында алғаш рет пайдалануға берілген және жылдық жиынтық
табыс алу үшін (І-J) пайдаланылатын тіркелген активтердің құны
көрсетіледі. Келесі салық кезеңінде осы бағанның деректері салық салу
мақсатында амортизация аударымдарын есептеу үшін тиісті шағын топтың
теңгерімдік құнына енгізуге жатады және келесі салық кезеңінің 100.22.001,
100.22.002, 100.22.003 жолдарға қосымша нысанның Н бағанының және
100.22.005 жолға қосымша нысанның F бағанының тиісті жолдарына көшіріледі.
12) L бағанында тиісті тіркелген активтің жойылған күні көрсетіледі.
100.23.001 жолға қосымша нысанның І бағанының жиынтық шамасы
100.23.001А жолына, J бағаны - 100.23.001В жолына, К бағаны - 100.23.001С
жолына көшіріледі.
26. Инвестициялық салықтық преференциялар бойынша шегерімдер -
100.24 нысаны (Декларацияға N 24 қосымша)
170. Осы нысан Кодекстің 5-бөлімнің ережелеріне сәйкес шегерімге
жатқызылуы тиіс инвестициялық жобалар шеңберінде жаңадан пайдалануға
берілген негізгі құралдардың құнын айқындауға арналған.
171. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркелген нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтайшы құжаттарға сәйкес толық атауы;
4) өтелімділік мерзімі;
5) инвестицияларды қорғау жөніндегі мемлекеттік шаралар туралы
мәселені реттейтін заңнама актілеріне сәйкес жасалған келісім-шарт нөмірі
мен күні;
6) преференциялар берілген кезең.
172. "Инвестициялық салықтық преференциялар бойынша шегерімдер"
бөлімінде:
100.24.001 жолы инвестициялық жобалар шеңберінде жаңадан пайдалануға
берілген негізгі құралдардың жиынтық сомасын көрсетуге арналған және осы
қосымша нысанның негізінде толтырылады.
173. 100.24.001В жолының шамасы 100.00.036F жолға көшіріледі.
174. 100.24.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында негізгі құралдардың атауы көрсетіледі;
3) С бағанында негізгі құралдарды іске қосу күні көрсетіледі;
4) D бағанында инвестициялық жоба шеңберінде жаңадан пайдалануға берілген негізгі құралдардың құны көрсетіледі (инвестициялық бағдарлама). Келесі салық кезеңінде осы жолға өткен салық кезеңі үшін 100.24.001 жолға қосымша нысанының G бағанының тиісті жолдарындағы негізгі құралдардың қалдық құны және келісім-шарттың шарты бойынша есепті салық кезеңінде жаңадан пайдалануға берілген негізгі құралдардың құны көшіріледі;

5) в графе Е указывается текущий период предоставления инвестиционных налоговых преференций по счету (в первый налоговый период - первый год действия преференций, последующие налоговые периоды - годы действия преференций, на основании контракта, заключенного в соответствии с законодательным актом Республики Казахстан). Срок действия преференций определяется в зависимости от объемов и срока окупаемости инвестиций, но не может превышать пяти лет с начала применения преференций, в соответствии с пунктами 2 и 6 статьи 139 Кодекса;
6) в графе F отражается стоимость основных средств, подлежащая отнесению на вычеты в зависимости от срока действия инвестиционных налоговых преференций в соответствии с контрактом;
7) в графе G указывается остаточная стоимость основных средств, которая подлежит переносу в соответствующие строки графы D дополнительной формы к строке 100.24.001 следующего налогового периода (D - F).
Итоговая величина графы D дополнительной формы к строке 100.24.001 переносится в строку 100.24.001А, графы F - в строку 100.24.001В, графы G - в строку 100.24.001С.
27. Доходы из источников в Республике Казахстан, выплачиваемые
нерезидентам - Форма 100.25 (приложение N 25 к Декларации)
175. Данная форма предназначена для определения сумм доходов юридических и физических лиц, являющихся нерезидентами, из источников в Республике Казахстан от деятельности без образования постоянного учреждения в Республике Казахстан и подоходного налога у источника выплаты в соответствии со статьями 179, 187, 198-202 Кодекса.
176. В разделе "Общая информация о налоговом агенте" налоговый агент указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика - налогового агента;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
177. В разделе "Итого":
строка 100.25.001 предназначена для отражения итоговых сумм соответствующих данных и заполняется на основании данных дополнительной формы.
178. Дополнительная форма к строке 100.25.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются виды доходов, полученных нерезидентами из источников в Республике Казахстан, в соответствии со статьей 178 Кодекса;
3) в графе С указываются суммы доходов, начисленных налоговым агентом в течение отчетного налогового периода резидентам стран, с которыми не заключены международные договоры;
4) в графе D указываются суммы доходов, начисленных налоговым агентом в течение отчетного налогового периода резидентам стран, с которыми заключены международные договоры;

5) Е бағанында есеп бойынша инвестициялық салықтық преференциялар берудің ағымдағы кезеңі көрсетіледі (бірінші салық кезеңі - преференцияларды қолданудың бірінші жылы, келесі салық кезеңдері - Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жасалған келісім-шарттың негізінде преференцияларды қолдану жылы). Преференцияларды қолдану мерзімі инвестициялардың көлемі мен өтелу мерзіміне байланысты, бірақ Кодекстің 139-бабының 2 және 6-тармақтарына сәйкес преференцияларды қолдану мерзімінен бастап бес жылдан аспайды;
6) F бағанында келісім-шартқа сәйкес инвестициялық салықтық
преференцияларды қолдану мерзіміне қарай шегерімге жатқызылуы тиіс негізгі
құралдардың құны көрсетіледі;
7) G бағанында келесі салық кезеңінің 100.24.001 жолына қосымша
нысанының D бағанының тиісті жолдарына көшірілетін негізгі құралдардың
құны көрсетіледі (D - F).
100.24.001 жолға қосымша нысанның D бағанының жиынтық шамасы
100.24.001А жолына, F бағаны - 100.24.001В жолына, G бағаны - 100.24.001С
жолына көшіріледі.
27. Резидент еместерге төлейтін Қазақстан Республикасындағы
көздерден табыстары - 110.25 нысаны
(Декларацияға N 25 қосымша)
175. Осы нысан резидент емес болып табылатын заңды және жеке
тұлғалардың Қазақстан Республикасында тұрақты мекеме құрмаған қызметіне
Қазақстан Республикасының көздерінен түскен кіріс және Кодекстің 179, 187,
198-202-баптарына сәйкес төлем көзінен табыс салығының сомасын айқындауға
арналған.
176. "Салық агенті туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық агенті
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеуші-салық агентінің тіркелген нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтайшы құжаттарға сәйкес толық атауы.
177. "Резидент еместердің кіріс" бөлімінде:
100.25.001 жолы тиісті деректердің жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады.
178. 100.25.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында Кодекстің 178-бабына сәйкес Қазақстан Республикасындағы көздерден резидент еместер алған кіріс түрі көрсетіледі;
3) С бағанында халықаралық шарт жасалған резидент еліне есепті салық кезеңінің ішінде салық агентінің есептеген кіріс сомасы көрсетіледі;
4) D бағанында халықаралық шарт жасалған резидент еліне есепті салық кезеңінің ішінде салық агентінің есептеген кіріс сомасы көрсетіледі;

5) в графе Е указываются ставки подоходного налога, установленные статьей 180 Кодекса;
6) в графе F указываются ставки подоходного налога, установленные международными договорами об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения доходов и имущества (капитала), заключенными Республикой Казахстан;
7) в графе G указываются суммы подоходного налога, исчисленные в соответствии со статьями 179, 187, 198-202 Кодекса;
8) в графе H указываются суммы подоходного налога, возвращенные нерезидентам в соответствии со статьей 198 Кодекса;
9) в графе I указываются суммы подоходного налога, перечисленные в бюджет.
Итоговая величина графы C дополнительной формы к строке 100.25.001 переносится в строку 100.25.001А, графы D - в строку 100.25.001В, графы G - в строку 100.25.001С, графы H - в строку 100.25.001D, графы I - в строку 100.25.001Е.
28. Исчисление налогооблагаемого дохода, подлежащего
освобождению от налогообложения в соответствии с
международным договором - Форма 100.26 (приложение N 26 к
Декларации)
179. Данная форма предназначена для определения суммы налогооблагаемого дохода, подлежащего освобождению от налогообложения в соответствии с международным договором, в соответствии с пунктом 1 статьи 199 Кодекса.
Форма 100.26 заполняется нерезидентом, осуществляющим деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение, имеющим право на применение положений международного договора об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения доходов и имущества (капитал), заключенного Республикой Казахстан. При этом прилагается документ, подтверждающий резидентство налогоплательщика.
180. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами;
4) полное наименование применяемого международного договора;
5) применяемый метод исчисления расходов (в соответствующей ячейке указывается один из методов).
181. В разделе "Расчет":
1) строка 100.26.001 предназначена для отражения общей суммы совокупного годового дохода, полученного налогоплательщиком-нерезидентом из источников в Республике Казахстан. В данную строку переносится сумма, отраженная в строке 100.00.023;
2) строка 100.26.002 предназначена для отражения суммы дохода от оказания транспортных услуг в международных перевозках, полученной из источников в Республике Казахстан, исчисленной на основании ведения раздельного учета таких доходов в бухгалтерском учете в соответствии с пунктом 1 статьи 199 Кодекса;

5) Е бағанында Кодекстің 180-бабында белгіленген табыс салығының ставкалары көрсетіледі;
6) F бағанында қосарланған салық салудан қашу және Қазақстан Республикасында жасалған кіріс пен мүлікке (капиталға) салық салудан жалтаруды болдырмау туралы халықаралық шартта белгіленген табыс салығының ставкасы көрсетіледі;
7) G бағанында Кодекстің 179, 187, 198-202-баптарына сәйкес есептелген табыс салығының сомасы көрсетіледі;
8) Н бағанында Кодекстің 198-бабына сәйкес резидент еместер қайтарған табыс салығының сомасы көрсетіледі;
9) І бағанында бюджетке аударылған табыс салығының сомасы көрсетіледі.
100.25.001 жолға қосымша нысанның С бағанының жиынтық шамасы 100.25.001А жолына, D бағаны - 100.25.001В жолына, G бағаны - 100.25.001С жолына, Н бағаны - 100.25.001D жолына, І бағаны - 100.25.001Е жолына көшіріледі.
28. Халықаралық шарттарға сәйкес салық салудан босатылуға
жататын салық салынатын кірісті есептеу - 100.26 нысаны
(Декларацияға N 26 қосымша)
179. Осы нысан халықаралық шарттарға, Кодекстің 199-бабының
1-тармағына сәйкес салық салудан босатылатын салық салынатын кіріс сомасын
айқындауға арналған.
100.26 нысанын Қазақстан Республикасындағы қызметін тұрақты мекеме
арқылы жүзеге асыратын, Қазақстан Республикасы жасасқан қосарланған салық
салуға жол бермеу және кірістер мен мүліктерге (капиталға) салық салудан
жалтарудың алдын алу туралы халықаралық шарт ережелерін қолдануға құқығы
бар резидент емес толтырады. Бұл ретте, салық төлеушінің резиденттігін
растайтын құжат қоса тіркеледі.
180. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркелген нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы;
4) қолданылатын халықаралық шарттың толық атауы;
5) шығыстарды есептеудің қолданылатын әдісі (тиісті торкөзде
әдістердің бірі көрсетіледі).
181. "Есеп" бөлімінде:
1) 100.26.001 жолы резидент емес салық төлеушінің Қазақстан Республикасындағы көздерден алған жиынтық жылдық табысының жалпы сомасын көрсетуге арналған;
2) 100.26.002 жолы Кодекстің 199-бабының 1-тармағына сәйкес бухгалтерлік есепте осындай кірістерге бөлек есеп жүргізу негізінде есептелген Қазақстан Республикасындағы қайнарлардан алынған халықаралық жүк тасымалдауда көлік қызметін көрсетуден алынған кіріс сомасын көрсетуге арналған;

3) строка 100.26.003 предназначена для отражения общей суммы вычитаемых расходов, понесенных налогоплательщиком-нерезидентом в целях получения доходов из источников в Республике Казахстан. В данную строку переносится сумма, отраженная в строке 100.00.037;
4) строка 100.26.004 предназначена для отражения суммы расходов, понесенных налогоплательщиком в целях получения доходов от оказания транспортных услуг в международных перевозках. В случае применения налогоплательщиком прямого метода исчисления расходов в данной строке указывается сумма документально подтвержденных расходов, исчисленных на основании ведения раздельного учета таких расходов в бухгалтерском учете. В случае применения косвенного метода исчисления расходов, данные строки 100.26.004 исчисляются как произведение удельного веса и данных строки 100.26.003. Удельный вес определяется как отношение данных строки 100.26.002 к данным строки 100.26.001. При этом налогоплательщик вправе самостоятельно выбрать один из указанных методов исчисления расходов, понесенных в целях получения доходов от оказания транспортных услуг в международных перевозках;
5) строка 100.26.005 предназначена для отражения суммы налогооблагаемого дохода (убытка), подлежащего освобождению от налогообложения в соответствии с международным договором. Данные строки 100.26.005 исчисляются как разница данных строк 100.26.002 и 100.26.004.
182. Величина строки 100.26.005 переносится в строку 100.00.039.
29. Перенос убытков - Форма 100.27
(приложение N 27 к Декларации)
183. Данная форма предназначена для расчета суммы переносимых убытков от предпринимательской деятельности в соответствии со статьей 124 Кодекса.
184. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.        185. В разделе "Убытки":
строка 100.27.001 предназначена для отражения итоговой суммы убытка, переносимого из предыдущих налоговых периодов, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
186. Величина строки 100.27.001 переносится в строку 100.00.044.
187. Дополнительная форма к строке 100.27.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указывается налоговый период, в котором возникли убытки и по которому заполняется данная строка;
3) в графе C указывается сумма убытков, перенесенных из предыдущих налоговых периодов;
4) в графе D указывается доход (убыток, подлежащий переносу), полученный в отчетном налоговом периоде. Если в строке 100.00.040 получен доход, то сумма дохода, уменьшенная на сумму корректировки налогооблагаемого дохода (строка 100.00.043) переносится в данную графу. В случае, если в строке 100.00.040 получен убыток, то в данную графу переносится сумма, указанная в строке 100.00.042;

3) 100.26.003 жолы резидент емес салық төлеушінің Қазақстан Республикасындағы көздерден табыс алу үшін шеккен шығыстарының шегерілетін жалпы сомасын көрсетуге арналған. Осы жолға 100.00.037 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
4) 100.26.004 жолы салық төлеушінің халықаралық тасымалдауларда көлік қызметін көрсетуден кіріс алу мақсатында шеккен шығыстарының сомасын көрсетуге арналған. Салық төлеуші шығыстарды есептеудің тура әдісін қолданған жағдайда осы жолда бухгалтерлік есепте осындай шығыстарды есептеудің бөлек әдісін қолдану негізінде есептелген құжаттармен расталған сома көрсетіледі. Шығыстарды есептеудің жанама әдісін қолданған жағдайда осы 100.26.004 жолы 100.26.003 жолының үлес салмағы және деректерінің қосындысы ретінде есептеледі. Үлес салмағы 100.26.002 жолы деректерінің 100.26.001 жолы деректеріне қатынасы ретінде айқындалады. Бұл ретте, салық төлеуші халықаралық тасымалдауларда көлік қызметін көрсетуден кіріс алу
мақсатында шеккен шығыстарын есептеудің көрсетілген әдістерінің бірін
дербес таңдауға құқылы;
5) 100.26.005 жолы халықаралық шартқа сәйкес салық салудан босатылуға
жататын салық салынатын кіріс (залал) сомасын көрсетуге арналған.
100.26.005 жолының деректері 100.26.002 және 100.00.004 жолдары
деректерінің айырмашылығы ретінде есептеледі.
182. 100.26.005 жолының шамасы 100.00.039 жолына көшіріледі.
29. Залалдарды көшіру - 100.27 нысаны
(Декларацияға N 27 қосымша)
183. Осы нысан Кодекстің 124-бабына сәйкес кәсіпкерлік қызметтен
көшірілген залалдар сомасының есебіне арналған.
184. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркелген нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
185. "Залалдар" бөлімінде:
100.27.001 жолы өткен салық кезеңдерінен көшірілетін залалдың жиынтық
сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері негізінде
толтырылады.
186. 100.27.001 жолының шамасы 100.00.44 жолына көшіріледі.
187. 100.27.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында залал пайда болған және осы жол толтырылатын өткен салық кезеңдерінен көшірілген залалдың жиынтық сомасы көрсетіледі;
3) С бағанында өткен салық кезеңдерінен көшірілген залалдар сомасы көрсетіледі;
4) D бағанында есепті салық кезеңінде алынған кіріс (көшірілуге тиісті залал) көрсетіледі. Егер 100.00.040 жолында кіріс алынса, онда салық салынатын кірістің түзетілген сомасына кемітілген кіріс сомасы (100.00.043 жолы) осы бағанға көшіріледі. Егер 100.00.040 жолында залал алынған жағдайда, онда осы бағанға 100.00.042 жолында көрсетілген сома көшіріледі.

5) в графе E указывается убыток, переносимый на последующие налоговые периоды. Определяется как разница сумм граф D и С плюс убыток, полученный при реализации зданий, строений и сооружений, указанный в строке 100.02.002. Данная сумма переносится в графу С дополнительной формы следующего налогового периода до истечения срока для переноса убытков, установленного пунктом 1 статьи 124 Кодекса;
6) в графе F указывается убыток, не подлежащий переносу на последующие налоговые периоды, в связи с истечением срока переноса согласно пункта 1 статьи 124 Кодекса.
Величина графы С за соответствующий налоговый период дополнительной формы переносится в строку 100.27.001.
30. Зачет иностранного налога - Форма 100.28
(приложение N 28 к Декларации)
188. Данная форма предназначена для определения суммы подоходного налога и налогов на доходы (далее - подоходный налог) по доходам, полученным налогоплательщиком из источников в иностранных государствах, уплаченных за пределами Республики Казахстан и зачитываемых при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан в соответствии со статьей 129 Кодекса.
Зачет подоходного налога, уплаченного налогоплательщиком за пределами Республики Казахстан, производится при наличии документов, подтверждающих уплату налогов. Таким документом может быть справка, заверенная налоговым органом иностранного государства, о суммах полученных доходов из источников в иностранном государстве и уплаченных налогов.
189. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
190. В разделе "Дивиденды":
строка 100.28.001 предназначена для определения общей суммы налога с дивидендов, уплаченного за пределами Республики Казахстан и подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан.
191. В разделе "Вознаграждения":
строка 100.28.002 предназначена для определения общей суммы налога с вознаграждений, уплаченного за пределами Республики Казахстан и подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан.
192. В разделе "Роялти":
строка 100.28.003 предназначена для определения общей суммы налога с роялти, уплаченного за пределами Республики Казахстан и подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан.
193. В разделе "Доходы от оказания транспортных услуг в международных перевозках":

5) Е бағанында келесі салық кезеңіне көшірілетін залал көрсетіледі. D және С бағандарының және 100.02.002 жолында көрсетілген үй-жайлар, құрылыстар және ғимараттарды сату кезінде алынған залал айырмашылығы ретінде айқындалады. Осы сома Кодекстің 124-бабының 1-тармағында белгіленген залалдарды көшіруге арналған мерзім өтіп кеткенге дейін келесі салық кезеңнің қосымша нысанының С бағанына көшіріледі.
6) F бағанында Кодекстің 124-бабының 1-тармағында белгіленген залалдарды көшіруге арналған мерзімінің өтіп кетуіне байланысты келесі салық кезеңіне көшіруге жатпайтын залал көрсетіледі.
Қосымша нысанның тиісті салық кезеңінің Е бағанының шамасы 100.27.001 жолына көшіріледі.
30. Шетелдік салық есебі - 100.28 нысаны
(Декларацияға N 28 қосымша)
188. Осы нысан Кодекстің 129-бабына сәйкес Қазақстан Республикасынан тысқары жерде төленген және Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезінде есепке алынған шетел мемлекеттеріндегі көздерден салық төлеуші алған кіріс бойынша табыс салығы және табысқа (бұдан әрі - табыс салығы) салық сомасын айқындауға арналған.
Қазақстан Республикасынан тысқары жерде салық төлеуші төлеген табыс
салығының сомасы салықтарды төлегенін растайтын құжаттардың болуы кезінде
жүргізіледі. Мұндай құжат шетел мемлекеттеріндегі көздерден алынған кіріс
және төленген салықтар сомасы туралы шетел мемлекетінің салық органы
растаған анықтама болуы мүмкін.
189. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркелген нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
190. "Дивидендтер" бөлімінде:
100.28.001 жолы Қазақстан Республикасынан тысқары жерде төленген және
Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезінде есепке
жатқызылған дивидендтерден салықтың жалпы сомасын айқындауға арналған.
191. "Сыйақылар" бөлімінде:
100.28.002 жолы Қазақстан Республикасынан тысқары жерде төленген және
Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезінде есепке
жатқызылған сыйақылардан салықтың жалпы сомасын айқындауға арналған.
192. "Роялти" бөлімінде:
100.28.003 жолы Қазақстан Республикасынан тысқары жерде төленген және
Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезінде есепке
жатқызылған роялтиден салықтың жалпы сомасын айқындауға арналған.
193. "Халықаралық тасымалдарда көлік қызметін көрсетуден түскен
кіріс" бөлігінде:

строка 100.28.004 предназначена для определения общей суммы налога с доходов от оказания транспортных услуг в международных перевозках, уплаченного за пределами Республики Казахстан и подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан.
194. В разделе "Прочие доходы от деятельности без образования постоянного учреждения":
строка 100.28.005 предназначена для определения общей суммы налога с прочих доходов от деятельности без образования постоянного учреждения, уплаченного за пределами Республики Казахстан и подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан.
195. В разделе "Налогооблагаемый доход (прибыль) от деятельности через постоянное учреждение":
строка 100.28.006 предназначена для определения общей суммы налога с налогооблагаемого дохода (прибыли), полученного (-й) из источников в иностранных государствах, от деятельности через постоянное учреждение, уплаченного за пределами Республики Казахстан и подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан.
196. В разделе "Всего":
строка 100.28.007 предназначена для отражения итоговой суммы налога, подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан, определяемой как сумма строк 100.28.001С, 100.28.002С, 100.28.003С, 100.28.004С, 100.28.005С, 100.28.006С.
197. Величина строки 100.28.007 переносится в строку 100.29.007А.
Величина строки 100.28.001А переносится в строку 100.07.002.
Величина строки 100.28.002А переносится в строку 100.08.003.
198. Дополнительные формы к строкам 100.28.001, 100.28.002, 100.28.003, 100.28.004:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается страна-источник выплаты дохода;
3) в графе С указываются суммы доходов, начисленных налогоплательщику в течение отчетного налогового периода по каждой стране-источнику выплаты. В случае, если в одном иностранном государстве налогоплательщик в течение отчетного налогового периода получил доходы из нескольких источников, то указывается общая сумма начисленных доходов по данному иностранному государству;
4) в графе D указываются ставки уплаченного подоходного налога, установленные законодательством соответствующей страны-источника выплаты или международным договором;
5) в графе Е указываются суммы подоходного налога, уплаченного в каждой стране-источнике выплаты доходов. При этом данные графы Е определяются как произведение данных граф С и D;
6) в графе F указываются ставки подоходного налога, уплаченного за пределами Республики Казахстан и подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан, по каждой стране-источнику выплаты в соответствии с положениями статьи 129 Кодекса;

100.28.004 жолы Қазақстан Республикасынан тысқары жерде төленген және Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезінде есепке жатқызылған халықаралық тасымалдарда көліктік қызмет көрсетуден түскен кірістен салықтың жалпы сомасын айқындауға арналған.
194. "Тұрақты мекеме құрмай жүзеге асырылатын қызметтен түскен өзгелей кіріс" бөлігінде:
100.28.005 жолы Қазақстан Республикасынан тысқары жерде төленген және Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезінде есепке жатқызылған тұрақты мекеме құрмай жүзеге асырылатын қызметтен түскен өзгелей кірістен салықтың жалпы сомасын айқындауға арналған.
195. "Тұрақты мекеме арқылы жүзеге асырылатын қызметтен түскен салық салынатын кіріс (пайда)":
100.28.006 жолы Қазақстан Республикасынан тысқары жерде төленген және Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезінде есепке жатқызылған тұрақты мекеме арқылы жүзеге асырылатын қызметтен түскен салық салынатын кірістен (пайдадан) салықтың жалпы сомасын айқындауға арналған.
196. "Барлығы" бөлігінде:
100.28.007 жолы 100.28.001С, 100.28.002С, 100.28.003С, 100.28.004С, 100.28.005С, 100.28.006С жолдарында айқындалғандай соманы төлеу кезінде есепке жатқызылған салықтың жиынтық сомасын көрсетуге арналған.
197. 100.28.007 жолының шамасы 100.29.007А жолына көшіріледі. 100.28.001А жолының шамасы 100.07.002 жолына көшіріледі.
100.28.002А жолының шамасы 100.08.003 жолына көшіріледі.
198. 100.28.001, 100.28.002, 100.28.003, 100.28.004 жолдарына қосымша нысандар:
1) А бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында кіріс төлемі көзі - елі көрсетіледі;
3) С бағанында әрбір төлем көзі - елі бойынша есепті салық кезеңі ішінде салық төлеушіге есептелген кіріс сомасы көрсетіледі. Егер салық төлеуші бір шетел мемлекетінде есепті салық кезеңі ішінде бірнеше көздерден кіріс алған жағдайда, онда осы шетел мемлекеті бойынша есептелген кірістің жалпы сомасы көрсетіледі;
4) D бағанында тиісті төлем көзі - елі заңнамасымен немесе халықаралық шартпен белгіленген төленген табыс салығының ставкасы көрсетіледі;
5) Е бағанында әрбір кіріс төлем көзі - еліне төленген табыс салығының сомасы көрсетіледі. Бұл орайда, Е бағанының деректері С және D бағандарының қосындысы ретінде айқындалады;
6) F бағанында Кодекстің 129-бабының ережелеріне сәйкес әрбір төлем көзі - елі бойынша Қазақстан Республикасынан тысқары жерде төленген және Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезінде есепке жатқызылған табыс салығының ставкасы көрсетіледі;

7) в графе G указываются суммы подоходного налога, уплаченного за пределами Республики Казахстан и подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан, по каждой стране-источнику выплаты доходов в соответствии с положениями статьи 129 Кодекса. При этом данные графы G определяются как произведение данных граф С и F.
Итоговая величина графы C дополнительной формы к строке 100.28.001 переносится в строку 100.28.001А, графы E - в строку 100.28.001В, графы G - в строку 100.28.001С, графы C дополнительной формы к строке 100.28.002 переносится в строку 100.28.002А, графы E - в строку 100.28.002В, графы G - в строку 100.28.002С, графы C дополнительной формы к строке 100.28.003 переносится в строку 100.28.003А, графы E - в строку 100.28.003В, графы G - в строку 100.28.003С, графы C дополнительной формы к строке 100.28.004 переносится в строку 100.28.004А, графы E - в строку 100.28.004В, графы G - в строку 100.28.004С.
199. Дополнительная форма к строке 100.28.005:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается вид дохода, полученного от деятельности без образования постоянного учреждения, сумма которого раскрывается по странам-источникам выплаты дохода;
3) в графе С указывается страна-источник выплаты дохода;
4) в графе D указываются суммы доходов, начисленных налогоплательщику в течение отчетного налогового периода по каждой стране-источнику выплаты. В случае, если в одном иностранном государстве налогоплательщик в течение отчетного налогового периода получил доходы из нескольких источников, указывается общая сумма начисленных доходов по данному иностранному государству;
5) в графе E указываются ставки подоходного налога, установленные законодательством соответствующей страны-источника выплаты или международным договором;
6) в графе F указываются суммы подоходного налога, уплаченные в каждой стране-источнике выплаты доходов. При этом данные графы F определяются как произведение данных граф D и Е;
7) в графе G указываются ставки подоходного налога, уплаченного за пределами Республики Казахстан и подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан, по каждой стране-источнику выплаты в соответствии с положениями статьи 129 Кодекса;
8) в графе H указываются суммы подоходного налога, уплаченного за пределами Республики Казахстан и подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан, по каждой стране-источнику выплаты доходов в соответствии с положениями статьи 129 Кодекса. При этом данные графы H определяются как произведение данных граф D и G.

7) G бағанында Кодекстің 129-бабының ережелеріне сәйкес әрбір төлем көзі - елі бойынша Қазақстан Республикасынан тысқары жерде төленген және Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезінде есепке жатқызылған табыс салығының ставкасы көрсетіледі. Бұл орайда, G бағанның деректері С және F бағандарының қосындысы ретінде айқындалады.
100.28.001 жолға қосымша нысанның С бағанының жиынтық шамасы 100.28.001А жолына, Е бағаны - 100.28.001В жолына, G бағаны - 110.28.001С жолына көшіріледі, 100.28.002 жолға қосымша нысанның С бағаны 100.28.002А жолына, Е бағаны - 100.28.002В жолына, G бағаны - 100.28.002С жолына көшіріледі, 100.28.003 жолға қосымша нысанның С бағаны 100.28.003А жолына, Е бағаны - 100.28.003В жолына, G бағаны - 100.28.003С жолына көшіріледі, 100.28.004 жолға қосымша нысанның С бағаны 100.28.004А жолына, Е бағаны - 100.28.004В жолына, G бағаны - 100.28.004С жолына көшіріледі.
199. 100.28.005 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында кірістің төлем көзі - елі бойынша ашылатын сома тұрақты мекеме құрмай жүзеге асырылатын қызметтен түскен кіріс түрі көрсетіледі;
3) С бағанында кірістің төлем көзі - елі көрсетіледі;
4) D бағанында әрбір төлем көзі - елі бойынша есепті салық кезеңі ішінде салық төлеушіге есептелген кіріс сомасы көрсетіледі. Егер бір шетел мемлекетінде салық төлеуші есепті салық кезеңі ішінде бірнеше көздерден кіріс алған жағдайда, осы шетел мемлекеті бойынша есептелген кірістің жалпы сомасы көрсетіледі;
5) Е бағанында тиісті төлем көзі - елі заңнамасында немесе халықаралық шартта белгіленген табыс салығының ставкасы көрсетіледі;
6) F бағанында әрбір төлем көзі - елінде төленген табыс салығының ставкасы көрсетіледі. Бұл орайда, F бағанының деректері D және Е бағандарының деректерінің қосындысы ретінде айқындалады;
7) G бағанында Кодекстің 129-бабының ережелеріне сәйкес әрбір төлем көзі - елі бойынша Қазақстан Республикасынан тысқары жерде төленген және Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезінде есепке жатқызылған табыс салығының ставкасы көрсетіледі;
8) Н бағанында Кодекстің 129-бабының ережелеріне сәйкес әрбір төлем көзі - елі бойынша Қазақстан Республикасынан тысқары жерде төленген және Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезінде есепке жатқызылған табыс салығының ставкасы көрсетіледі. Бұл орайда, Н бағанның деректері С және G бағандарының деректерінің қосындысы ретінде айқындалады.

Итоговая величина графы D дополнительной формы к строке 100.28.005 переносится в строку 100.28.005А, графы F - в строку 100.28.005В, графы H - в строку 100.28.005С.
200. Дополнительная форма к строку 100.28.006:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается страна-источник выплаты дохода;
3) в графе С указываются суммы налогооблагаемого дохода (прибыли), исчисленные налогоплательщиком по каждой стране-источнику выплаты согласно их налоговому законодательству в течение отчетного налогового периода. В случае, если в одном иностранном государстве налогоплательщик в течение отчетного налогового периода получил налогооблагаемые доходы из нескольких источников, то указывается общая сумма начисленных налогооблагаемых доходов по данному иностранному государству;
4) в графе D указываются ставки уплаченного подоходного налога, установленные законодательством соответствующей страны-источника выплаты или международным договором;
5) в графе Е указываются суммы подоходного налога, уплаченные в каждой стране-источнике выплаты доходов. При этом данные графы Е определяются как произведение данных граф С и D;
6) в графе F указываются ставки подоходного налога, подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан, по каждой стране-источнику выплаты в соответствии со статьей 129 Кодекса;
7) в графе G указываются суммы подоходного налога, уплаченного за пределами Республики Казахстан и подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан, по каждой стране-источнику выплаты доходов в соответствии со статьей 129 Кодекса. При этом данные графы G определяются как произведение данных граф С и F.        Итоговая величина графы C дополнительной формы к строке 100.28.006 переносится в строку 100.28.006А, графы E - в строку 100.28.006В, графы G - в строку 100.28.006С.
31. Исчисление налогового обязательства - Форма 100.29
(приложение N 29 к Декларации)
201. Данная форма  предназначена для исчисления налогоплательщиком суммы корпоративного подоходного налога, налога на чистый доход нерезидента от деятельности в Республике Казахстан через постоянное учреждение и отражения сумм уплаченных авансовых платежей и произведенных зачетов, других расчетов по итогам отчетного налогового периода, а также для представления общих данных по юридическому лицу.
202. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;

100.28.005 жолға қосымша нысанның D бағанының жиынтық шамасы 100.28.005А жолына, F бағаны - 100.28.005В жолына, Н бағаны - 100.28.005С жолына көшіріледі.
200. 100.28.006 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында кірістің төлем көзі - елі көрсетіледі;
3) С бағанында есепті салық кезеңінің ішінде олардың салық заңнамаларына сәйкес әрбір төлем көзі - елі бойынша салық төлеуші есептеген салық салынатын кірістің (пайданың) сомасы көрсетіледі. Егер бір шетел мемлекетінде салық төлеуші есепті салық кезеңі ішінде бірнеше көздерден салық салынатын кіріс алған жағдайда, онда осы шетел мемлекеті бойынша есептелген салық салынатын кірістің жалпы сомасы көрсетіледі;
4) D бағанында тиісті төлем көзі - елі заңнамасында немесе халықаралық шартта белгіленген төленген табыс салығының ставкасы көрсетіледі;
5) Е бағанында әрбір кірістің төлем көзі - елінде төленген табыс салығының сомасы көрсетіледі. Бұл орайда, Е бағанының деректері С және D бағандарының қосындысы ретінде айқындалады;
6) F бағанында Кодекстің 129-бабының ережелеріне сәйкес әрбір төлем
көзі - елі бойынша Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын
төлеу кезінде есепке жатқызылған табыс салығының ставкасы көрсетіледі;
7) G бағанында Кодекстің 129-бабының ережелеріне сәйкес әрбір төлем
көзі - елі бойынша Қазақстан Республикасынан тысқары жерде төленген және
Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезінде есепке
жатқызылған табыс салығының сомасы көрсетіледі. Бұл орайда, G бағанның
деректері С және F бағандарының деректерінің қосындысы ретінде айқындалады.
100.28.006 жолға қосымша нысанның С бағанының жиынтық шамасы
100.28.006А жолына, Е бағаны - 100.28.006В жолына, G бағаны - 100.28.006С
жолына көшіріледі.
31. Салық міндеттемесін есептеу - 100.29 нысаны
(Декларацияға N 29 қосымша)
201. Осы нысан салық төлеушінің корпорациялық табыс салығының сомасын
есептеуіне резидент еместің Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекеме
арқылы қызметінен таза кіріске салық және төленген аванстық төлемдер мен
жүргізілген есепке алулар, есепті салық кезеңінің қорытындысы бойынша
басқа да есеп айырысуларды, сондай-ақ заңды тұлға бойынша жалпы деректерді
көрсетуге арналған.
202. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркелген нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;

3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
203. В разделе "Расчет по исчислению налога и произведенных платежей":
1) в строке 100.29.001 указывается сумма налогооблагаемого дохода, определенная в строке 100.00.045;
2) в строке 100.29.002 указывается сумма исчисленного корпоративного подоходного налога по ставкам, установленным пунктом 1 статьи 135 Кодекса. Величина строки 100.29.002 переносится в строку 100.00.046;
3) строка 100.29.003 заполняется юридическими лицами-нерезидентами, осуществляющими деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение. В данной строке указывается сумма чистого дохода, определенная как разница строк 100.29.001 и 100.29.002;
4) строка 100.29.004 заполняется юридическими лицами-нерезидентами, осуществляющими деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение. В данной строке указывается сумма налога на чистый доход юридического лица-нерезидента от деятельности в Республике Казахстан через постоянное учреждение, исчисленного согласно статьям 185 или 201 Кодекса. При этом в соответствующей строке указывается сумма налога, исчисленного по ставке, установленной пунктом 1 статьи 185 Кодекса, или ставке, установленной международным договором, в соответствии со статьей 201 Кодекса. Если налогоплательщиком применяются положения международного договора в отношении уплаты налога на чистый доход, то указывается ставка такого налога в соответствии с международным договором и наименование указанного договора, а также прилагается документ, подтверждающий резидентство налогоплательщика. Сумма налога на чистый доход, отраженная в строке 100.29.004, определяется исходя из данных строки 100.29.004А или 100.29.004В. Величина строки 100.29.004 переносится в строку 100.00.047;
5) в строке 100.29.005 указывается общая сумма исчисленного корпоративного подоходного налога. Определяется как сумма строк 100.29.002 и 100.29.004. Величина строки 100.29.005 переносится в строку 100.00.048;
6) в строке 100.29.006 указываются уплаченные авансовые платежи, определяемые как сумма строк 100.29.006А и 100.29.006В. Величина строки 100.29.006 переносится в строку 100.00.049;
7) в строке 100.29.006А указывается сумма излишне уплаченного налога, перенесенная с предыдущего налогового периода и с других видов налогов при уплате корпоративного подоходного налога отчетного налогового периода;
8) в строке 100.29.006В указывается суммарная величина авансовых платежей, произведенных налогоплательщиком за отчетный налоговый период;
9) в строке 100.29.007 указывается общая сумма произведенных зачетов за отчетный налоговый период, определяемых как сумма строк 100.29.007А и 100.29.007В. Величина строки 100.29.007 переносится в строку 100.00.050;

3) құрылтайшы құжаттарға сәйкес толық атауы.
203. "Салық есептеу және жүргізілген төлем бойынша есеп" бөлімінде:
1) 100.29.001 жолында 110.00.045 жолында айқындалған салық салынатын
кірістің сомасы көрсетіледі;
2) 100.29.002 жолында Кодекстің 135-бабының 1-тармағында белгіленген ставка бойынша корпорациялық табыс салығының есептелген сомасы көрсетіледі. 100.29.002 жолының шамасы 100.00.046 жолына көшіріледі;
3) 100.29.003 жолын қызметін Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекеме арқылы жүргізетін резидент емес заңды тұлғалар толтырады. Осы жолда 100.29.001 және 100.29.002 жолдарының айырмашылығы ретінде айқындалатын таза кіріс сомасы көрсетіледі;
4) 100.29.004 жолын қызметін Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекеме арқылы жүргізетін резидент емес заңды тұлғалар толтырады. Осы жолда Кодекстің 185 немесе 201-баптарына сәйкес есептелген қызметін Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекеме арқылы жүргізетін резидент емес заңды тұлғаның таза кірісіне салық сомасы көрсетіледі. Бұл ретте тиісті жолдарда Кодекстің 185-бабының 1-тармағымен белгіленген ставка бойынша, немесе Кодекстің 201-бабына сәйкес халықаралық шартпен белгіленген ставка бойынша есептелген салық сомасы көрсетіледі. Егер салық төлеуші таза кіріске салық төлеуге қатысты халықаралық шарт ережелерін қолданса, онда халықаралық шартқа сәйкес осындай салық ставкасы және көрсетілген шарт атауы көрсетіледі, сондай-ақ салық төлеушінің резиденттігін растайтын құжат қоса тіркеледі. 100.29.004 жолында көрсетілген таза кіріске салық сомасы 100.29.004А немесе 100.29.004В жолдарының деректеріне қарай айқындалады. 100.29.004 жолының шамасы 100.00.047 жолына көшіріледі;
5) 100.29.005 жолында есептелген корпорациялық табыс салығының жалпы сомасы көрсетіледі. Ол 100.29.002 және 100.29.004 жолдарының сомасы ретінде айқындалады. 100.29.005 жолының шамасы 100.00.048 жолына көшіріледі;
6) 100.29.006 жолында 100.29.006А және 100.29.006В жолдарының сомасы ретінде айқындалатын төленген аванстық төлемдер көрсетіледі. 100.29.006 жолының шамасы 100.00.049 жолына көшіріледі;
7) 100.29.006А жолында есепті салық кезеңінде корпорациялық табыс салығын төлеу кезінде өткен салық кезеңінен көшірілген және салықтың басқа түрлерінен артық төленген салық сомасы көрсетіледі;
8) 100.29.006В жолында салық төлеуші есепті салық кезеңінде төлеген аванстық төлемдердің жиынтық шамасы көрсетіледі;
9) 100.29.007 жолында 100.29.007А және 100.29.007В жолдарының сомасы ретінде айқындалатын салық кезеңінде жүргізілген есептердің жалпы сомасы көрсетіледі. 100.29.007 жолының шамасы 110.00.050 жолына көшіріледі;

10) в строке 100.29.007А указывается сумма налога, уплаченная за пределами Республики Казахстан, удержанная с дохода, указанного в данной Декларации, и принятая в зачет при уплате корпоративного подоходного налога Республике Казахстан в соответствии со статьей 129 Кодекса. В данную строку переносится сумма, отраженная в строке 100.28.007;
11) в строке 100.29.007В указывается сумма налога, удержанная с сумм вознаграждения и выигрышей, начисленных (полученных) в Республике Казахстан. В данную строку переносится сумма, отраженная в строках 100.08.001В и 100.08.002D;
12) в строке 100.29.008 указывается сумма корпоративного подоходного налога, подлежащего уплате. Определяется как разница между исчисленной суммой корпоративного подоходного налога, отраженного в строке 100.29.005, и суммой произведенных авансовых платежей и зачетов, отраженных в строках 100.29.006 и 100.29.007. Величина строки 100.29.008 переносится в строку 100.00.051;
13) в строке 100.29.009 указывается сумма излишне уплаченного налога, которая определяется в случае, если величина уплаченных авансовых платежей и произведенных зачетов, указанных в строках 100.29.006 и 100.29.007 больше суммы корпоративного подоходного налога, исчисленного в строке 100.29.005. Определяется как разница суммы строк 100.29.006 и 100.29.007 и суммой строки 100.29.005. Величина строки 100.29.009 переносится в строку 100.00.052.
204. В разделе "Другая информация":
1) в строке 100.29.010 указываются виды предпринимательской деятельности согласно Общему классификатору экономической деятельности по данным органа статистики;
2) в строке 100.29.011 указывается код ОКПО (общий классификатор предприятий и организаций) по данным органа статистики;
3) в строке 100.29.012 указывается организационно-правовая форма юридического лица;
4) в строке 100.29.013 указывается вид собственности юридического лица: частный либо государственный.
32. Бухгалтерский баланс - Форма 100.30 (приложение N 30 к
Декларации)
205. Данная форма является финансовым отчетом налогоплательщика, подготовленным за отчетный налоговый период в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности.
33. Отчет о результатах финансово-хозяйственной деятельности -
Форма 100.31 (приложение N 31 к Декларации)
206. Данная форма является финансовым отчетом налогоплательщика, подготовленным за отчетный налоговый период в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности.
207. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:

10) 100.29.007А жолында Кодекстің 129-бабына сәйкес Қазақстан Республикасындағы корпорациялық табыс салығын төлеу кезінде есепке алынған және осы Декларацияда көрсетілген кірістен ұсталған Қазақстан Республикасынан тысқары төленген салық сомасы көрсетіледі. Осы жолға 100.28.007 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
11) 100.29.007В жолында Қазақстан Республикасында есептелген (алынған) сыйақылар мен ұтыстар сомаларынан ұсталатын салық сомасы көрсетіледі. Осы жолға 100.02.001В және 100.08.002D жолдарында көрсетілген сома көшіріледі;
12) 100.29.008 жолында төлеуге жататын корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетіледі. 100.29.005 жолында көрсетілген корпорациялық табыс салығының сомасы және 100.29.006 және 100.29.007 жолдарында көрсетілген есепке алулар мен жүргізілген аванстық төлемдер сомасы арасында есептелген айырмашылық ретінде айқындалады. 100.29.008 жолының шамасы 100.00.051 жолына көшіріледі;
13) 100.29.009 жолында төленген аванстық төлемдер шамасы 100.29.006 және 100.29.007 жолдарында көрсетілген төленген аванстық төлемдер мен жүргізілген есепке алулар 100.29.005 жолында есептелген корпорациялық табыс салығының сомасынан артық жағдайда айқындалатын артық төленген салық сомасы көрсетіледі. 100.29.006 және 1010.29.007 жолдарының сомасы мен 100.29.005 жолдарының айырмасы ретінде айқындалады. 100.29.009 жолының шамасы 100.00.052 жолына көшіріледі.
204. "Басқа ақпарат" бөлімінде:
1) 100.20.010 жолында статистика органдарының деректері бойынша
Экономикалық қызметтің жалпы жіктеуішіне сәйкес кәсіпкерлік қызмет түрлері
көрсетіледі;
2) 100.20.011 жолында статистика органдарының деректері бойынша КОЖЖ
(кәсіпорындар мен ұйымдардың жалпы жіктегіші) коды көрсетіледі;
3) 100.29.012 жолында заңды тұлғаның ұйымдық-құқықтық нысаны
көрсетіледі;
4) 100.29.013 жолында заңды тұлғаның меншік түрі көрсетіледі: жеке
меншік немесе мемлекеттік.
32. Бухгалтерлік теңгерме - 100.30 нысаны
(Декларацияға N 30 қосымша)
205. Осы нысан бухгалтерлік есеп және қаржы есептемесі бойынша
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес есепті салық кезеңіне
әзірленген салық төлеушінің қаржылық есебі болып табылады.
33. Қаржы-шаруашылық қызметінің қорытындылары туралы
есеп - 100.31 нысаны
(Декларацияға N 31 қосымша)
206. Осы нысан бухгалтерлік есеп және қаржы есептемесі бойынша
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес есепті салық кезеңіне
әзірленген салық төлеушінің қаржылық есебі болып табылады.
207. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:

1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
208. В разделе "Показатели":
строки с 100.31.01 по 100.31.11 заполняются по данным бухгалтерского учета. При этом строки 100.31.01-100.31.03 заполняются на основании дополнительной формы.
209. Дополнительная форма к строкам 100.31.001, 100.31.002, 100.31.003:
1) в графе A указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указываются виды деятельности, осуществляемые налогоплательщиком;
3) в графе C указывается доход от реализации товаров (работ, услуг) в разрезе видов деятельности, указанных в графе В, по данным бухгалтерского учета;
4) в графе D указывается себестоимость реализованных товаров (работ, услуг) в разрезе видов деятельности, указанных в графе В, по данным бухгалтерского учета;
5) в графе E указывается валовой доход, определяемый как разность
граф C и D.
Итоговая величина графы C дополнительной формы к строкам 100.31.001, 100.31.002, 100.31.003 переносится в строку 100.31.001, графы D - в строку 100.31.002, графы E - в строку 100.31.003.
34. Сверка отчета о результатах финансово-хозяйственной
деятельности с Декларацией по корпоративному подоходному
налогу - Форма 100.32 (приложение N 32 к Декларации)
210. Данная форма предназначена для сверки чистого дохода, определенного по отчету о результатах финансово-хозяйственной деятельности, и налогооблагаемого дохода, определенного по Декларации по корпоративному подоходному налогу, путем выявления разницы между ними.
Для определения разницы в данном приложении производится сравнение доходов (убытков), определенных налогоплательщиком в отчете о результатах финансово-хозяйственной деятельности, составленном за отчетный налоговый период в соответствии с законодательством по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности, с доходами и вычетами, определенными по положениям налогового законодательства.
211. При заполнении графы I используются данные, отраженные в
Декларации по корпоративному подоходному налогу.
212. При заполнении графы II используются данные бухгалтерского учета, полученные в соответствии с законодательством по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности.
213. В графе III указывается разница граф I и II, кроме строк 100.32.001, 100.32.002, 100.32.003.
214. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;

1) салық төлеушінің тіркелген нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтайшы құжаттарға сәйкес толық атауы.
208. "Көрсеткіштер" бөлімінде:
100.31.01-100.31.11 жолдары бухгалтерлік есеп деректері бойынша толтырылады. Бұл орайда, 100.31.01-100.31.03 жолдары қосымша нысанның негізінде толтырылады.
209. 100.31.001, 100.31.002, 100.31.003 жолдарына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында салық төлеушілер жүзеге асыратын қызмет түрлері көрсетіледі;
3) С бағанында бухгалтерлік есеп деректері бойынша В бағанда көрсетілген қызмет түрлері бөлігінде тауарларды (жұмыстар, қызмет көрсетулер) өткізуден түскен кіріс көрсетіледі;
4) D бағанында бухгалтерлік есеп деректері бойынша В бағанда көрсетілген қызмет түрлері бөлігінде өткізілген тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) өзіндік құны көрсетіледі;
5) Е бағанында С және D бағандарының айырмашылығы ретінде айқындалады.
100.31.001, 100.31.002, 100.31.003 жолдарына қосымша нысанның С бағанының жиынтық шамасы 100.31.001 жолына, D бағаны - 100.31.002 жолына, Е бағаны - 100.31.003 жолына көшіріледі.
34. Корпорациялық табыс салығы бойынша декларациямен
қаржы-шаруашылық қорытындылары туралы есепті салыстыру -
100.32 нысаны (Декларацияға N 32 қосымша)
210. Осы нысан олардың арасындағы қаржы-шаруашылық қызмет қорытындылары туралы есеп және салық салынатын кіріс бойынша айқындалған және айырмашылықтарды айқындау жолымен Корпорациялық табыс салығы бойынша декларация бойынша айқындалған таза кірісті салыстыруға арналған.
Осы қосымшадағы айырмашылықты айқындау үшін бухгалтерлік есеп және
қаржы есептемесі заңнамасына, салық заңнамаларының ережелері бойынша
айқындалған кіріс пен шегерімдерге сәйкес есепті салық кезеңіне жасалған
қаржы-шаруашылық қызметтің қорытындылары туралы есепте салық төлеуші
айқындаған кірістерді (залалдарды) салыстыру жүргізіледі.
211. І бағанын толтыру кезінде Корпорациялық табыс салығы бойынша
декларацияда көрсетілген деректер пайдаланылады.
212. ІІ бағанын толтыру кезінде бухгалтерлік есеп және қаржы
есептемесі жөніндегі заңнамаға сәйкес алынған бухгалтерлік есеп деректері
пайдаланылады.
213. ІІІ бағанында 100.32.001, 100.32.002, 100.32.003 жолдардан
басқа, І және ІІ бағандардың айырмашылығы көрсетіледі.
214. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркелген нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;

3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
215. В разделе "Показатели":
1) в строке 100.32.001 указывается чистый доход (убыток) по финансовой отчетности;
2) в строке 100.32.002 указывается сумма корпоративного подоходного налога, отраженная в строке 100.00.048;
3) в строке 100.32.003 указывается налогооблагаемый доход, отраженный в строке 100.00.045;
4) в строке 100.32.004:
в графу I данной строки переносится сумма, отраженная в строке 100.00.001;
в графе II указывается доход от реализации товаров (работ, услуг);
5) в строке 100.32.005:
в графе I указывается общая сумма дохода (убытка) от прироста стоимости при реализации активов, определяемая как сумма строк 100.32.005А по 100.32.005Е;
в графе II указывается общая сумма дохода (убытка) от реализации активов, кроме товаров (работ, услуг), указанных в строке 100.32.004 по данным бухгалтерского учета, определяемая как сумма строк с 100.32.005А по 100.32.005Е;
6) в строке 100.32.005А:
в графу I переносится сумма строк 100.02.001; 100.02.002 и 100.02.003;
в графе II указывается доход (убыток) от реализации зданий, сооружений, строений;
7) в строке 100.32.005В:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.02.004;      в графе II указывается доход (убыток) от реализации основных средств, кроме зданий, сооружений и строений;
8) в строке 100.32.005С:
в графе II указывается доход (убыток) от реализации нематериальных
активов;
9) в строке 100.32.005D:
в графе I указывается величина, определяемая как сумма строк с 100.02.005 по 100.02.009;
в графе II указывается доход (убыток) от реализации ценных бумаг;
10) в строке 100.32.005Е:
в графе II указывается доход (убыток) от реализации других активов;
11) в строке 100.32.006:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.003;
в графе II указывается доход от списания обязательств;
12) в строке 100.32.007:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.004;
13) в строке 100.32.008:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.005;
в графе II указывается доход от сдачи в аренду имущества;
14) в строке 100.32.009:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.006;
в графе II указывается доход от уступки требования долга;
15) в строке 100.32.010:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.007;
в графе II указывается сумма доходов, полученных за согласие ограничить или прекратить предпринимательскую деятельность;
16) в строке 100.32.011:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.009;
в графе II указывается сумма доходов от превышения суммы отчислений в фонд ликвидации последствий разработки месторождений над суммой фактических расходов по ликвидации последствий разработки месторождений;

3) құрылтайшы құжаттарға сәйкес толық атауы.
215. "Көрсеткіштер" бөлімінде:
1) 100.32.001 жолында қаржы есептемесі бойынша таза кіріс (залал)
көрсетіледі;
2) 100.32.002 жолында 100.00.048 жолында көрсетілген корпорациялық
табыс салығының сомасы көрсетіледі;
3) 100.32.003 жолында 100.00.045 жолында көрсетілген салық салынатын
кіріс көрсетіледі;
4) 100.32.004 жолында:
І бағанына 100.00.001 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
ІІ бағанда тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) өткізуден
түскен кіріс көрсетіледі;
5) 100.32.005 жолында:
І бағанда 100.32.005А-100.32.005Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын активтерді сату кезінде құнның өсуінен түскен кірістің (залалдың) жалпы сомасы көрсетіледі;
ІІ бағанда 100.32.005А-100.32.005Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын бухгалтерлік есеп деректері бойынша 100.31.004 жолда көрсетілген тауарлардан (жұмыстардан, қызмет көрсетулерден) басқа, активтерді сатудан түскен кірістің (залалдың) жалпы сомасы көрсетіледі;
6) 100.32.005А жолда:
І бағанға 100.02.001; 100.02.002 және 100.02.003 жолдарында
көрсетілген сома көшіріледі;
ІІ бағанда тұрғын-үйлер, ғимараттар, құрылыстардан түскен кіріс
(залал) көрсетіледі;
7) 100.32.005В:
І бағанға 100.02.004 жолда көрсетілген сома көшіріледі;
ІІ бағанда тұрғын-үйлер, ғимараттар, құрылыстардан басқа, негізгі
құралдардан түскен кіріс (залал) көрсетіледі;
8) 100.32.005С жолында:
ІІ бағанда материалдық емес активтерді өткізуден түскен кіріс (залал)
көрсетіледі;
9) 100.32.005D жолында:
І бағанда 100.02.005-100.002.009 жолдардың сомасы ретінде
айқындалатын шама көрсетіледі;
ІІ бағанда бағалы қағаздарды сатудан түскен кіріс (залал) көрсетіледі;
10) 100.32.005Е жолында:
басқа да активтерді сатудан түскен кіріс (залал) көрсетіледі;
11) 100.32.006 жолында:
І бағанға 100.00.003 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
ІІ бағанда есептен шығару міндеттемесінен түскен кіріс көрсетіледі;
12) 100.32.007 жолында:
І бағанға 100.00.004 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
13) 100.32.008 жолында:
І бағанға 100.00.005 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
ІІ бағанда мүлікті жалға бергеннен түскен кіріс көрсетіледі;
14) 100.32.009 жолында:
І бағанға 100.00.006 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
ІІ бағанда борыштың талаптан қайтудан түскен кірісі көрсетіледі;
15) 100.32.010 жолында:
І бағанға 100.00.007 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
ІІ бағанда кәсіпкерлік қызметті шектеу немесе тоқтатуға келісуден
алынған кіріс сомасы көрсетіледі;
16) 100.32.011 жолында:
І бағанға 100.00.009 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
ІІ бағанда кәсіпкерлік қызметін шектеу немесе тоқтатуға келісім үшін
алынған кірістер сомасы көрсетіледі;

17) в строке 100.32.012:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.010;
в графе II указывается сумма доходов, полученных при распределении дохода от общей долевой собственности;
18) в строке 100.32.013:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.011;
в графе II указываются доходы по штрафам, пени и другим видам санкций;
19) в строке 100.32.014:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.012;
в графе II отражаются полученные компенсации по ранее произведенным расходам;
20) в строке 100.32.015:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.013;
в графе II указываются доходы в виде безвозмездно полученного имущества, выполненных работ, оказанных услуг, включая излишки товарно-материальных ценностей, а также товарно-материальных запасов, полученных при демонтаже, разборке основных средств, при их ликвидации;
21) в строке 100.32.016:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.014;
в графе II указывается сумма дохода в виде дивидендов;
22) в строке 100.32.017:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.015;
в графе II указывается сумма дохода в виде вознаграждений;
23) в строке 100.32.018:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.016;
в графе II указывается сумма положительной курсовой разницы;
24) в строке 100.32.019:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.017;
в графе II указывается сумма дохода в виде выигрышей;
25) в строке 100.32.020:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.018;
в графе II указывается сумма дохода в виде роялти;
26) в строке 100.32.021:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.019;
в графе II указывается сумма дохода, полученная от превышения доходов над расходами при эксплуатации объектов социальной сферы;
27) в строке 100.32.022:
в графу I переносится величина, определенная как сумма строк 100.00.008 и 100.00.020;
в графе II указываются другие доходы по данным бухгалтерского учета, не отраженные в строках с 100.32.004 по 100.32.021;
28) в строке 100.32.023:
в графе I указывается сумма корректировки совокупного годового дохода, которая переносится из строки 100.00.022;
29) в строке 100.32.024:
в графе I указывается общая сумма доходов (сумма строк с 100.32.004 по 100.32.022 минус строка 100.32.023);
в графе II указывается общая сумма доходов (сумма строк с 100.32.004 по 100.32.022);
30) в строке 100.32.025:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.024;
в графе II указывается величина, определяемая как сумма величин себестоимости реализованных товаров (работ, услуг), расходов периода и расходов по не основной деятельности, за исключением расходов, отраженныхв других строках данного приложения;

17) 100.32.012 жолында:
І бағанға 100.00.010 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
ІІ бағанда жалпы үлестік меншіктен түскен кірісті бөлу кезінде
алынған кіріс сомасы көрсетіледі;
18) 100.32.013 жолында:
І бағанға 100.00.011 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
ІІ бағанда айыппұлдар, өсімақылар және басқа да санкция түрлері
бойынша кіріс көрсетіледі;
19) 100.32.014 жолында:
І бағанға 100.00.012 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
ІІ бағанда бұрын жүргізілген шығыс бойынша алынған өтемақылар
көрсетіледі;
20) 100.32.015 жолында:
І бағанға 100.00.013 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
ІІ бағанда орындалған жұмыстар, қызмет көрсетулер, соның ішінде
тауарлық-материалдық құндылықтардың артығынан тегін алынған мүлік,
сондай-ақ оларды тарату кезіндегі негізгі құралдардан бөлшектеу, талқылау
кезінде алынған тауарлық-материалдық қорлар түріндегі кіріс көрсетіледі;
21) 100.32.016 жолында:
І бағанға 100.00.014 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
ІІ бағанда дивиденд түріндегі кіріс сомасы көрсетіледі;
22) 100.32.017 жолында:
І бағанға 100.00.015 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
ІІ бағанда сыйақы түріндегі кіріс сомасы көрсетіледі;
23) 100.32.018 жолында:
І бағанға 100.00.016 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
ІІ бағанда оң бағамдық айырмашылық сомасы көрсетіледі;
24) 100.32.019 жолында:
І бағанға 100.00.017 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
ІІ бағанда ұтыс түріндегі кіріс сомасы көрсетіледі;
25) 120.32.020 жолында:
І бағанға 100.00.018 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
ІІ бағанда роялти түріндегі кіріс сомасы көрсетіледі;
26) 100.32.021 жолында:
І бағанға 100.00.019 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
ІІ бағанда әлеуметтік саладағы объектілерді пайдалану кезіндегі шығыстардан кірістің артығынан алынған кіріс сомасы көрсетіледі;
27) 100.32.022 жолында:
І бағанға 100.00.008 және 100.00.020 жолдарының сомасы ретінде айқындалған мөлшер көшіріледі;
ІІ бағанда 100.32.004-100.32.021 жолдарында көрсетілмеген
бухгалтерлік есеп деректері бойынша басқа да кірістер көрсетіледі;
28) 100.32.023 жолында:
І бағанда 100.00.022 жолдан көшірілетін жылдық жиынтық кірістің
түзетілген сомасы көрсетіледі;
29) 100.32.024 жолында:
І бағанда кірістің жалпы сомасы (100.32.004-100.32.022 жолдардың
сомасы алынған 100.32.023 жолы) көрсетіледі;
ІІ бағанда кірістің жалпы сомасы (100.32.004-100.32.022 жолдардың
сомасы) көрсетіледі;
30) 100.32.025 жолында:
І бағанға 100.00.024 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
ІІ бағанда өткізілген тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің)
өзіндік құны ретінде айқындалған, кезеңнің шығысы және басқа да жолдарда
көрсетілген шығыстарды есептемегенде, негізгі емес қызмет бойынша шығыстар
шамасы көрсетіледі;

31) в строке 100.32.025А:
в графу I переносится сумма из строки 100.12.005А;
в графе II указывается общая сумма командировочных расходов, определяемая как сумма строк с 100.12.005АI по 100.12.005АIV;
32) в строке 100.32.025АI:
в графу I переносится сумма из строки 100.12.005АI;
в графе II указывается сумма фактически произведенных расходов на проезд к месту командировки и обратно, включая оплату расходов за бронь;
33) в строке 100.32.025АII:
в графу I переносится сумма из строки 100.12.005АII;
в графе II указывается сумма фактически произведенных расходов на наем жилого помещения, включая оплату расходов за бронь;
34) в строке 100.32.025АIII:
в графу I переносится сумма из строки 100.12.005АIII;
в графе II указывается размер суточных по командировкам в пределах Республики Казахстан;
35) в строке 100.32.025АIV:
в графу I переносится сумма из строки 100.12.005АIV;
в графе II указывается размер суточных по командировкам за пределами Республики Казахстан;
36) в строке 100.32.025В:
в графу I переносится сумма из строки 100.12.005В;
в графе II указывается сумма представительских расходов;
37) в строке 100.32.026:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.025;
в графе II указывается сумма расходов по вознаграждению;
38) в строке 100.32.027:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.026;
39) в строке 100.32.028:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.027;
в графе II отражается резерв по сомнительным долгам;
40) в строке 100.32.029:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.028;
в графе II отражаются суммы отчислений в резервные фонды, за исключением резервов по сомнительным долгам, отпускам работникам, ремонту основных средств;
41) в строке 100.32.030:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.029;
в графе II отражается сумма расходов на научно-исследовательские, проектные, изыскательские и опытно-конструкторские работы;
42) в строке 100.32.031:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.030;
в графе II отражаются сумма расходов по страховым премиям;
43) в строке 100.32.032:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.031;
в графе II указывается сумма расходов на социальные выплаты;
44) в строке 100.32.033:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.032;
в графе II указывается сумма расходов на геологическое изучение и подготовительные работы к добыче природных ресурсов и другие расходы недропользователей;
45) в строке 100.32.034:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.033;
в графе II отражается сумма отрицательной курсовой разницы;

31) 100.32.025А жолында:
І бағанға 100.00.005А жолында көрсетілген сома көшіріледі;
ІІ бағанда 100.12.005АІ-100.12.005АIV жолдарындағы сома ретінде
айқындалатын іссапар шығыстарының жалпы сомасы көрсетіледі;
32) 100.32.025АІ жолында:
І бағанға 100.12.005АІ жолынан сома көшіріледі;
ІІ бағанда бронь үшін шығысты төлеуді қоса алғанда, іссапар орны мен
кері жолға жүргізілген шығыстардың нақты сомасы көрсетіледі;
33) 100.32.025АІІ жолында:
І бағанға 100.12.005АІІ жолынан сома көшіріледі;
ІІ бағанда бронь үшін шығысты төлеуді қоса алғанда, тұрғын үй
жалдауға жүргізілген шығыстардың нақты сомасы көрсетіледі;
34) 100.32.025АІІІ жолында:
І бағанға 100.12.005АІІІ жолынан сома көшіріледі;
ІІ бағанда Қазақстан Республикасы шегіндегі іссапар бойынша тәуліктік
мөлшері көрсетіледі;
35) 100.32.025АІV жолында:
І бағанға 100.12.005АІV жолынан сома көшіріледі;
ІІ бағанда Қазақстан Республикасы шегіндегі іссапар бойынша тәуліктік
мөлшері көрсетіледі;
36) 100.32.025В жолында:
І бағанға 100.12.005В жолынан сома көшіріледі;
ІІ бағанда өкілеттік шығыстар сомасы көрсетіледі;
37) 100.32.026 жолында:
І бағанға 100.00.025 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
ІІ бағанда сыйақы бойынша шығыстар сомасы көрсетіледі;
38) 100.32.027 жолында:
І бағанға 100.00.026 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
39) 100.32.028 жолында:
І бағанға 100.00.027 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
ІІ бағанда күмәнді борыш бойынша резерв көрсетіледі;
40) 100.32.029 жолында:
І бағанға 100.00.028 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
ІІ бағанда резервтік қорларғы аударымдар сомасы көрсетіледі;
41) 100.32.030 жолында:
І бағанға 100.00.029 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
ІІ бағанда ғылыми-зерттеуге, жобалық, іздестіруші және
тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға кеткен шығыстар сомасы көрсетіледі;
42) 100.32.031 жолында:
І бағанға 100.00.030 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
ІІ бағанда сақтандыру сыйақылар бойынша шығыстар сомасы көрсетіледі;
43) 100.32.032 жолында:
І бағанға 100.00.031 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
ІІ бағанда жеке тұлғалардың салымдарын (депозиттерін) кепілдендіру
(сақтандыру) жөніндегі жарналар бойынша шығыстардың сомасы көрсетіледі;
44) 100.32.033 жолында:
І бағанға 100.00.032 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
ІІ бағанда әлеуметтік төлемдерге шығыстар сомасы көрсетіледі;
45) 100.32.034 жолында:
І бағанға 100.00.033 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
ІІ бағанда теріс бағамдық айырмашылықтар сомасы көрсетіледі;

46) в строке 100.32.035:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.034;
в графе II отражается сумма налогов, кроме налогов, используемых до определения дохода от реализации продукции (работ, услуг) и корпоративного подоходного налога, уплаченного в Республике Казахстан, а также подоходного налога, уплаченного в других государствах;
47) в строке 100.32.036:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.035;
в графе II отражается сумма присужденных или признанных штрафов, пени, неустоек;
48) в строке 100.32.037:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.036А;
в графе II отражается сумма амортизационных отчислений по основным средствам;
49) в строке 100.32.038:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.036В;
в графе II отражается сумма амортизационных отчислений по нематериальным активам;
50) в строке 100.32.039:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.036С;
51) в строке 100.32.040:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.036D;
52) в строке 100.32.041:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.036Е;
53) в строке 100.32.042:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.036F;
54) в строке 100.32.043:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.036G;
в графе II отражается сумма расходов на ремонт;
55) в строке 100.32.044:
в графе II указывается сумма убытков от ликвидации и выбытия основных
средств;
56) в строке 100.32.045:
в графе II указывается сумма убытков от ликвидации и выбытия
нематериальных активов;
57) в строке 100.32.046:
в графе II указывается сумма сверхнормативных потерь, порчи и недостачи товарно-материальных ценностей, других непроизводственных расходов и потерь;
58) в строке 100.32.047:
в графе II указываются убытки от хищений, виновники которых не установлены, или в случае, если невозможно возместить необходимые суммы за счет виновной стороны;
59) в строке 100.32.048:
в графе II указывается сумма затрат на содержание производственных мощностей и объектов, находящихся на консервации;
60) в строке 100.32.049:
в графе II отражается сумма резерва на оплату отпусков работников;
61) в строке 100.32.050:
в графе II отражается сумма резерва на предстоящие расходы на ремонт основных средств;
62) в строке 100.32.051:
в графе II отражается сумма других расходов, отраженных в бухгалтерском учете, не отраженных в строках с 100.32.025 по 100.32.050;
63) в строке 100.32.052:
в графе I указывается сумма корректировки налогооблагаемого дохода, которая переносится из строки 100.00.043;

46) 100.32.035 жолында:
І бағанға 100.00.034 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
ІІ бағанда өнімдерді (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) өткізуден
түскен кірісті айқындағанға дейін пайдаланылған салықтардан басқа,
салықтар және Қазақстан Республикасында төленген корпорациялық табыс
салығы, сондай-ақ басқа мемлекеттерде төленген табыс салығының сомасы
көрсетіледі;
47) 100.32.036 жолында:
І бағанға 100.00.035 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
ІІ бағанда айыппұл, өсімақы, тұрақсыздық айыбы деп көрсетілген немесе
танылған сома көрсетіледі;
48) 100.32.037 жолында:
І бағанға 100.00.036А жолында көрсетілген сома көшіріледі;
ІІ бағанда негізгі құралдар бойынша амортизациялық аударымдар сомасы
көрсетіледі;
49) 100.32.038 жолында:
І бағанға 100.00.036В жолында көрсетілген сома көшіріледі;
ІІ бағанда материалдық емес активтер бойынша амортизациялық
аударымдар сомасы көрсетіледі;
50) 100.32.039 жолында:
І бағанға 100.00.036С жолында көрсетілген сома көшіріледі;
51) 100.32.040 жолында:
І бағанға 100.00.036D жолында көрсетілген сома көшіріледі;
52) 100.32.041 жолында:
І бағанға 100.00.036Е жолында көрсетілген сома көшіріледі;
53) 100.32.042 жолында:
І бағанға 100.00.036F жолында көрсетілген сома көшіріледі;
54) 100.32.043 жолында:
І бағанға 100.00.036G жолында көрсетілген сома көшіріледі;
ІІ бағанда жөндеуге кеткен шығыстар сомасы көрсетіледі;
55) 100.32.044 жолында:
ІІ бағанда негізгі құралдардың жойылуы және істен шығуынан залалдар
сомасы көрсетіледі;
56) 100.32.045 жолында:
ІІ бағанда тауарлық-материалдық құндылықтар нормативтен тыс ысырап,
бүлінген және жетпеген, сондай-ақ басқа да өндірістік емес шығыстар және
ысырап сомасы көрсетіледі;
57) 100.32.046 жолында:
ІІ бағанда айыпкер белгіленбеген немесе егер айыпкер жақтың есебінен
қажетті соманы өтеу мүмкін болмаған жағдайда, талан-тараждан түскен залал
көрсетіледі;
58) 100.32.047 жолында:
ІІ бағанда өндірістік қуаттық пен консервацияда болып табылатын
объектілерді ұстап тұруға шығындар сомасы көрсетіледі;
59) 100.32.048 жолында:
ІІ бағанда жұмысшылардың еңбек демалыстарын төлеуге резервтегі сома
көрсетіледі;
60) 100.32.049 жолында:
ІІ бағанда негізгі құралдарды жөндеуге алда тұрған шығыстарға
резервтегі сома көрсетіледі;
61) 100.32.050 жолында:
ІІ бағанда негізгі құралдарды жөндеуге алда тұрған шығыстарға
резервтегі сома көрсетіледі;
62) 100.32.051 жолында:
ІІ бағанда 100.32.025-100.32.050 жолдарында көрсетілмеген басқа да
шығыстар сомасы көрсетіледі;
63) 100.32.052 жолында:
І бағанда 100.00.043 жолынан көшірілетін салық салынатын кіріс сомасы
көрсетіледі;

64) в строке 100.32.053:
в графе I указывается сумма, определяемая сложением строк с 100.32.025 по 100.32.052;
в графе II указывается сумма, определяемая сложением строк с 100.32.025 по 100.32.051;
65) в строке 100.32.054:
в графе III указывается разница между доходами и расходами, определяемая как разность строк 100.32.024 и 100.32.053 графы III;
66) в строке 100.32.055:
в графе III указывается налогооблагаемый доход, определяемый как сумма строк 100.32.001 и 100.32.002, скорректированный на сумму строки 100.32.054. Данная сумма должна соответствовать налогооблагаемому доходу, указанному в строке 100.00.045.
___________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 100.00, 100.01, 100.02, 100.03, 100.04, 100.05, 100.06, 100.07, 100.08, 100.09, 100.10, 100.11, 100.12, 100.13, 100.14, 100.15, 100.16, 100.17, 100.18, 100.19, 100.20, 100.21, 100.22, 100.23, 100.24, 100.25, 100.26, 100.27, 100.28, 100.29, 100.30, 100.31, 100.32 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
___________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Расчета
сумм авансовых платежей
по корпоративному подоходному налогу
(Формы 101.01 - 101.04)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Кодекс) и определяют порядок составления Расчета сумм авансовых платежей по корпоративному подоходному налогу (далее - Расчет), предназначенного для исчисления корпоративного подоходного налога юридическими лицами, представляющими формы 100.00 и 110.00.
2. При составлении Расчета:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Кодекса.
3. При заполнении Расчета не допускаются исправления, подчистки и помарки, не используются символы "+, /, %, Z".
4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
5. При представлении Расчета:
1) в явочном порядке на бумажном носителе, Расчет составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом с уведомлением, налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;

64) 100.32.053 жолында:
І бағанда 100.32.025 және 100.32.052 жолдарын қосумен айқындалатын
сома көрсетіледі;
ІІ бағанда 100.32.025 және 100.32.051 жолдарын қосумен айқындалатын
сома көрсетіледі;
65) 100.32.054 жолында:
ІІІ бағанда ІІІ бағандағы 100.32.024 және 100.32.053 жолдарының
әртүрлілігі ретінде анықталатын шығыс пен кіріс арасындағы айырмашылық
көрсетіледі.
66) 100.32.055 жолында:
ІІІ бағанда 100.32.054 жолдың сомасына түзетілген 100.32.001 және
100.32.002 сомасы ретінде айқындалған салық салынатын кіріс көшіріледі.
Осы сома 100.00.045 жолда көрсетілген салық салынатын сомаға сәйкес келуі
қажет.
___________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысандар 100.00, 100.01, 100.02, 100.03,
100.04, 100.05, 100.06, 100.07, 100.08, 100.09, 100.10, 100.11, 100.12,
100.13, 100.14, 100.15, 100.16, 100.17, 100.18, 100.19, 100.20, 100.21,
100.22, 100.23, 100.24, 100.25, 100.26, 100.27, 100.28, 100.29, 100.30,
100.31, 100.32 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда
оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
бекітілген
Корпорациялық табыс салығы бойынша аванстық төлемдер сомасының
есебін жасау ережелері (101.01 - 101.04 нысаны)
1. Жалпы ережелер
1. Осы ережелер "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес әзірленген және 100.00 және 110.00 нысандарын көрсететін заңды тұлғалардың корпорациялық табыс салығын есептеуге арналған корпорациялық табыс салығы бойынша аванстық төлемдер сомасының Есебін (бұдан әрі - Есеп) жасау тәртібін айқындайды.
2. Есепті жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - айналмалы немесе қауырсын қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, бас баспа белгілерімен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - нысандар Салық кодексінің 69-бабындағы 1-тармаққа сәйкес толтырылады.
3. Нысандарды толтыру кезінде түзетулерге, тазартуларға және былғауға және "+, /, %, Z" белгілерін пайдалануға жол берілмейді.
4. Көрсеткіштер жоқ болған кезде нысандардың тиісті торкөздері толтырылмайды.
5. Есепті беру кезінде:
1) қағаз тасығышта келу тәртібімен Есеп екі данада жасалады, бір
данасы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады;
2) тапсырысты хатпен қағаз тасығышта почта бойынша - салық төлеуші
почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;

3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Кодекса, налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке Расчета.
Расчет подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Кодекса.
2. Расчет сумм авансовых платежей по корпоративному
подоходному налогу, подлежащих уплате до сдачи
Декларации - Форма 101.01 (приложение N 1 к
Правилам составления Расчета сумм авансовых
платежей по корпоративному подоходному налогу
(Формы 101.01 - 101.04)
6. Данный Расчет предназначен для исчисления суммы авансовых платежей по корпоративному подоходному налогу, подлежащих уплате до сдачи Декларации в соответствии со статьей 126 Кодекса.
7. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Расчет;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами;
4) вид Расчета. Если налогоплательщик представляет Расчет согласно   пункту 2 статьи 71 Кодекса - отмечается ячейка "дополнительный";
в остальных случаях - отмечается ячейка "очередной";
5) код валюты.
8. В разделе "Расчет":
1) в строке 101.01.001 указывается сумма уплаченных налогоплательщиком авансовых платежей за предыдущий налоговый период. Сумма уплаченных авансовых платежей переносится из строки 100.00.049 (110.00.045) Декларации по корпоративному подоходному налогу (далее - Декларация) предыдущего налогового периода. При составлении формы 101.01 за 2002 год в данную строку переносится сумма уплаченных авансовых платежей из строки 37 Декларации о совокупном годовом доходе и произведенных вычетах за 2001 год (строка 6б приложения 14-1);
2) в строке 101.01.002 указывается общее количество месяцев уплаты налогоплательщиком авансовых платежей в предыдущем налоговом периоде;
3) в строке 101.01.003 указывается среднемесячный авансовый платеж за предыдущий налоговый период, исчисленный как отношение суммы авансовых платежей за предыдущий налоговый период, отраженной в строке 101.01.001, к количеству месяцев предыдущего налогового периода, указанному в строке 101.01.002;
4) в строке 101.01.004 указывается общая сумма авансовых платежей, подлежащая уплате за период до сдачи Декларации.
В строках с 101.01.004А, 101.01.004В, 101.01.004С указывается сумма авансовых платежей за период до сдачи Декларации с разбивкой по месяцам.
Строки с 101.01.004D, 101.01.004Е, 101.01.004F заполняются при продлении срока представления налогоплательщиком Декларации в порядке, установленном Кодексом.

3) Салық кодексінің 69-бабындағы 8-баптың 3) тармақшасына сәйкес келу
тәртібімен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде салық
төлеуші Есепті жеткізу туралы хабарламаны салық органында немесе
электрондық почта бойынша алады.
Есепке Кодекстің 69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
2. Декларацияны тапсыруға дейін төлеуге жататын корпорациялық
табыс салығы бойынша аванстық төлемдер сомасының есебі - 101.01
нысаны (Корпорациялық табыс салығы бойынша аванстық төлемдер
сомасының есебін жасау ережесіне N 1 қосымша
(101.01 - 101.04 нысандары)
6. Осы есеп Кодекстің 126-бабына сәйкес Декларацияны тапсыруға дейін
төлеуге жататын корпорациялық табыс салығы бойынша аванстық төлемдер
сомасын есептеуге арналған.
7. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Есеп берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы;
4) Есеп түрі. Егер салық төлеуші мыналарға сәйкес есепті берсе:
Кодекстің 71-бабының 2-тармағына сәйкес - "қосымша" белгісі қойылады, қалған жағдайларда - "кезекті" белгісі белгіленеді.
5) валюта коды.
8. "Есеп" бөлімінде:
1) 101.01.001 жолында бұрынғы салық кезеңі үшін салық төлеуші төлеген аванстық төлемдер сомасы көрсетіледі. Төленген аванстық төлемдер сомасы бұрынғы салық кезеңінен Корпорациялық табыс салығы бойынша декларацияның (бұдан әрі - Декларация) 100.00.049 (110.00.045) жолынан көшіріледі. Осы жолға 2002 жыл үшін 101.01 нысанын жасау кезінде 2001 жыл үшін Жылдық жиынтық кіріс және жүргізілген шегерімдер туралы декларацияның 37-жолынан (14-1 қосымшаның 66-жолы) төленген аванстық төлемдердің сомасы көшіріледі;
2) 101.01.002 жолында бұрынғы салық кезеңінде салық төлеушінің
аванстық төлемдерді төлеу айларының жалпы саны көрсетіледі;
3) 101.00.003 жолында 101.01.002 жолында көрсетілген, бұрынғы салық
кезеңінің айлар санына 101.01.001 жолында көрсетілген, бұрынғы салық
кезеңі үшін аванстық төлемдер сомасының қатынасы ретінде есептелген,
бұрынғы салық кезеңі үшін орташа айлық аванстық төлем көрсетіледі;
4) 101.00.004 жолында Декларацияны тапсыруға дейін кезең үшін төлеуге
жататын аванстық төлемдердің жалпы сомасы көрсетіледі.
101.01.004D, 101.01.004Е, 101.01.004F жолдары Кодекспен белгіленген
тәртіпте Декларацияны салық төлеушінің беру мерзімін ұзарту кезінде
толтырылады.

3. Расчет сумм авансовых платежей по корпоративному
подоходному налогу, подлежащих уплате после
сдачи Декларации - Форма 101.02
(приложение N 2 к Правилам составления
Расчета сумм авансовых платежей по
корпоративному подоходному налогу
(Формы 101.01 - 101.04)
9. Данный Расчет предназначен для исчисления суммы авансовых платежей по корпоративному подоходному налогу, подлежащих уплате после сдачи Декларации в соответствии со статьей 126 Кодекса.
10. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Расчет;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами;
4) вид Расчета. Если налогоплательщик представляет Расчет согласно:
пункту 2 статьи 71 Кодекса - отмечается ячейка "дополнительный";
в остальных случаях - отмечается ячейка "очередной";
5) код валюты.
11. В разделе "Расчет":
1) в строке 101.02.001 указывается сумма корпоративного подоходного налога, исчисленного за предыдущий налоговый период, определенная в строке 100.00.046 (110.00.044) Декларации за предыдущий налоговый период. При составлении формы 101.02 за 2002 год в данную строку переносится сумма из строки 36 Декларации о совокупном годовом доходе и произведенных вычетах за 2001 год;
2) в строке 101.02.002 указывается предполагаемая сумма налога за отчетный налоговый период. Если сумма по строке 101.02.002 будет меньше суммы по строке 101.02.001, то налогоплательщику необходимо представить в налоговые органы обоснованное заявление по получению ожидаемых сумм налога в отчетном налоговом периоде по сравнению с предыдущим налоговым периодом;
3) в строке 101.02.003 указывается общая сумма авансовых платежей, подлежащих уплате за отчетный налоговый период, которая переносится из строки 101.02.002;
4) в строке 101.02.004 указывается сумма авансовых платежей, уплачиваемых за налоговый период до сдачи Декларации, которая переносится из строки 101.01.004;
5) в строке 101.02.005 указывается сумма авансовых платежей, подлежащих уплате за налоговый период после сдачи Декларации, которая определяется как разница строк 101.02.003 и 101.02.004;
6) в строке 101.02.006 указывается количество месяцев отчетного налогового периода после сдачи Декларации;
7) в строке 101.02.007 указывается сумма среднемесячного авансового платежа, подлежащего уплате после сдачи Декларации, определяемая как отношение суммы авансовых платежей, подлежащих к уплате и отраженных в строке 101.02.005, к количеству месяцев отчетного налогового периода, указанных в строке 101.02.006;

3. Декларацияны тапсырудан кейін төлеуге жататын корпорациялық
табыс салығы бойынша аванстық төлемдер сомасының есебі - 101.02
нысаны (Корпорациялық табыс салығы бойынша аванстық төлемдер
сомасының есебін жасау ережесіне N 2 қосымша (101.01 - 101.04
нысандары)
9. Осы есеп Кодекстің 126-бабына сәйкес Декларацияны тапсырудан кейін
төлеуге жататын корпорациялық табыс салығы бойынша аванстық төлемдер
сомасын есептеуге арналған.
10. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Есеп берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы;
4) Есеп түрі;
Егер салық төлеуші мыналарға сәйкес есепті берсе:
Кодекстің 71-бабының 2-тармағына сәйкес - "қосымша" белгісі қойылады, қалған жағдайларда - "кезекті" белгісі белгіленеді.
5) валюта коды.
11. "Есеп" бөлімінде:
1) 101.02.001 жолында Бұрынғы салық кезеңі үшін декларация 100.00.046 (110.00.044) жолында айқындалған бұрынғы салық кезеңі үшін есептелген корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетіледі. 2002 жыл үшін 101.02 нысанын жасау кезінде осы жолға 2001 жыл үшін жүргізілген шегерімдер және жылдық жиынтық кіріс туралы декларацияның 36-жолынан сома көшіріледі;
2) 101.02.002 жолында есепті салық кезеңі үшін салықтың болжанатын сомасы көрсетіледі. Егер 101.02.002 жолы бойынша сома 101.02.001 жолы бойынша сомадан кем, онда салық төлеушіге бұрынғы салық кезеңімен салыстыру бойынша есепті салық кезеңінде салықтың болжанатын сомасын алу бойынша дәлелді өтінішті салық органдарына беру қажет;
3) 101.02.003 жолында 101.02.002 жолынан көшірілетін есепті салық кезеңі үшін төлеуге жататын, аванстық төлемдердің жалпы сомасы көрсетіледі;
4) 101.02.004 жолында 101.01.004 жолынан көшірілетін Декларацияны тапсыруға дейін салық кезеңі үшін төленетін аванстық төлемдер сомасы көрсетіледі;
5) 101.00.005 жолында 101.02.003 және 101.02.004 жолдарының айырмасы ретінде айқындалатын Декларацияны тапсырудан кейін салық кезеңі үшін төлеуге жататын аванстық төлемдер сомасы көрсетіледі;
6) 101.02.006 жолында Декларацияны тапсырудан кейін есепті салық кезеңінің айлар саны көрсетіледі;
7) 101.02.007 жолында 101.02.006 жолында көрсетілген есепті салық кезеңінің айларына 101.02.005 жолында көрсетілген және төлеуге жататын аванстық төлемдердің сомасының қатынасы ретінде айқындалатын Декларацияны тапсырудан кейін төлеуге жататын орташа айлық аванстық төлемдер сомасы көрсетіледі;

8) в строке 101.02.008 указывается первый месяц уплаты авансовых платежей после сдачи Декларации и последний месяц отчетного налогового периода внесения суммы авансовых платежей.
12. При представлении налогоплательщиком дополнительной Декларации в соответствии со статьей 71 Кодекса, а также при изменении суммы корпоративного подоходного налога (подоходного налога с юридических лиц) по результатам проверки, налогоплательщику необходимо представить дополнительный Расчет с корректировкой суммы авансовых платежей, подлежащих уплате.
4. Расчет предполагаемой суммы авансовых платежей по
корпоративному подоходному налогу, подлежащих
уплате после сдачи Декларации - Форма 101.03
(приложение N 3 к Правилам составления Расчета сумм
авансовых платежей по корпоративному подоходному налогу
(Формы 101.01 - 101.04)
13. Данный Расчет предназначен для исчисления суммы авансовых платежей по корпоративному подоходному налогу, подлежащих уплате после сдачи Декларации налогоплательщиками, получившими убытки или не имеющие налогооблагаемого дохода по итогам предыдущего налогового периода, в соответствии со статьей 126 Кодекса.
14. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Расчет;
3) полное наименование в соответствии с учредительным документом;
4) вид Расчета. Если налогоплательщик представляет Расчет согласно:
пункту 2 статьи 71 Кодекса - отмечается ячейка "дополнительный";
в остальных случаях - отмечается ячейка "очередной";
5) код валюты.
15. В разделе "Расчет":
1) в строке 101.03.001 указывается предполагаемая сумма авансовых платежей на отчетный налоговый период;
2) в строке 101.03.002 указывается сумма авансовых платежей, уплачиваемых за период до сдачи Декларации, которая переносится из строки 101.01.004;
3) в строке 101.03.003 указывается сумма авансовых платежей, подлежащая уплате за период после сдачи Декларации, которая определяется как разница строк 101.03.001 и 101.03.002;
4) в строке 101.03.004 указывается количество месяцев отчетного налогового периода после сдачи Декларации;
5) в строке 101.03.005 указывается сумма среднемесячного авансового платежа, подлежащая уплате после сдачи Декларации, определяемая как отношение суммы авансовых платежей, подлежащих уплате и отраженных в строке 101.03.003, к количеству месяцев, указанных в строке 101.03.004;
6) в строке 101.03.006 указывается первый месяц уплаты авансовых платежей после сдачи Декларации и последний месяц отчетного налогового периода внесения суммы авансовых платежей.

8) 101.02.008 жолында аванстық төлемдер сомасын енгізу есепті салық
кезеңінің соңғы айына және Декларацияны тапсырудан кейін аванстық
төлемдерді тапсырудың бірінші айы көрсетіледі.
12. Кодекстің 71-бабына сәйкес қосымша декларацияны салық төлеушінің
беруі кезінде, сондай-ақ тексеріс нәтижелері бойынша корпорациялық табыс
салығының сомасының өзгеруі кезінде салық төлеушіге төлеуге жататын
аванстық төлемдер сомасын түзетумен қосымша есепті беру қажет.
4. Декларацияны тапсырудан кейін төлеуге жататын корпорациялық
табыс салығы бойынша алдын-ала аванстық төлемдер сомасының есебі -
101.03 нысаны (Корпорациялық табыс салығы бойынша аванстық төлемдер
сомасының есебін жасау ережесіне N 3 қосымша (101.01 - 101.04
нысандары)
13. Осы нысан Кодекстің 126-бабына сәйкес бұрынғы салық кезеңінің
қорытындысы бойынша салық салынатын кірісі жоқ немесе залал алған салық
төлеушілердің Декларацияны тапсыруынан кейін төлеуге жататын корпорациялық
табыс салығы бойынша аванстық төлемдер сомасын есептеуге арналған.
14. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Есеп берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы;
4) Есеп түрі;
Егер салық төлеуші мыналарға сәйкес есепті берсе:
Кодекстің 71-бабының 2-тармағына сәйкес - "қосымша" белгісі қойылады, қалған жағдайларда - "кезекті" белгісі белгіленеді.
5) валюта коды.
15. "Есеп" бөлімінде:
1) 101.03.001 жолында есепті салық кезеңі үшін аванстық төлемдердің болжанатын сомасы көрсетіледі;
2) 101.03.002 жолында 101.01.004 жолынан көшірілетін Декларацияны тапсыруға дейін кезең үшін төленетін аванстық төлемдердің болжанатын сомасы көрсетіледі;
3) 101.03.003 жолында 101.03.001 және 101.03.002 жолдарының айырмасы ретінде айқындалатын, Декларацияны тапсырудан кейін кезең үшін төлеуге жататын аванстық төлемдердің жалпы сомасы көрсетіледі;
4) 101.03.004 жолында Декларацияны тапсырудан кейін есепті салық кезеңінің айлар саны көрсетіледі;
5) 101.03.005 жолында 101.03.004 жолында көрсетілген айлар санына 101.03.003 жолында көрсетілген және төлеуге жататын аванстық төлемдердің сомасының қатынасы ретінде айқындалатын Декларацияны тапсырудан кейін төлеуге жататын орташа айлық аванстық төлем сомасы көрсетіледі;
6) 101.03.006 жолында Декларацияны тапсырудан кейін аванстық
төлемдерді төлеудің бірінші айы және аванстық төлемдер сомасын енгізу
есепті салық кезеңінің соңғы айы көрсетіледі.

16. При представлении налогоплательщиком дополнительной Декларации в соответствии со статьей 71 Кодекса, а также при изменении суммы корпоративного подоходного налога (подоходного налога с юридических лиц) по результатам проверки, налогоплательщику необходимо представить дополнительный Расчет с корректировкой суммы авансовых платежей, подлежащих уплате.
5. Расчет сумм предполагаемых авансовых платежей по
корпоративномуподоходному налогу по вновь
созданным налогоплательщикам - Форма 101.04
(приложение N 4 к Правилам составления Расчета сумм
авансовых платежей по корпоративному подоходному налогу
(Формы 101.01 - 101.04)
17. Данный Расчет предназначен для исчисления суммы авансовых платежей по корпоративному подоходному налогу, подлежащих уплате вновь созданными налогоплательщиками в соответствии со статьей 126 Кодекса.
18. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Расчет;
3) полное наименование в соответствии с учредительным документом;
4) вид Расчета. Если налогоплательщик представляет Расчет согласно: пункту 2 статьи 71 Кодекса - отмечается ячейка "дополнительный";
в остальных случаях - отмечается ячейка "первоначальный";
5) код валюты.
19. В разделе "Расчет":
1) в строке 101.04.001 указывается предполагаемая сумма авансовых платежей за отчетный налоговый период со дня создания вновь созданного налогоплательщика;
2) в строке 101.04.002 указывается количество месяцев в отчетном налоговом периоде со дня создания;
3) в строке 101.04.003 указывается среднемесячный авансовый платеж за отчетный налоговый период, исчисленный как отношение суммы предполагаемых авансовых платежей, отраженных в строке 101.04.001, к количеству месяцев, указанных в строке 101.04.002;
4) в строке 101.04.004 указывается первый месяц уплаты авансовых платежей после сдачи Декларации и последний месяц отчетного налогового периода внесения суммы авансовых платежей.
____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 101.01, 101.02, 101.03, 101.04 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
___________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Расчета
сумм корпоративного подоходного налога,
удержанного у источника выплаты доходов
резидентов (Форма 101.05)

16. Кодекстің 71-бабына сәйкес қосымша декларацияны салық төлеушінің
беруі кезінде, сондай-ақ тексеріс нәтижелері бойынша корпорациялық табыс
салығының сомасы өзгеруі кезінде салық төлеушіге төлеуге жататын аванстық
төлемдер сомасын түзетумен қосымша есеп беру қажет.
5. Қайта құрылған салық төлеушілер бойынша корпорациялық табыс салығы
бойынша болжанатын аванстық төлемдер сомасының есебі - 101.04 нысаны
(Корпорациялық табыс салығы бойынша аванстық төлемдер сомасының
есебін жасау ережесіне N 4 қосымша (101.01 - 101.04 нысандары)
17. Осы нысан Кодекстің 126-бабына сәйкес қайта құрылған салық
төлеушілер төлеуі тиіс корпорациялық табыс салығы бойынша аванстық
төлемдер сомасын есептеуге арналған.
18. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Есеп берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы;
4) Есеп түрі;
Егер салық төлеуші мыналарға сәйкес есепті берсе:
Кодекстің 71-бабының 2-тармағына сәйкес - "қосымша" белгісі қойылады, қалған жағдайларда - "кезекті" белгісі белгіленеді.
5) валюта коды.
19. "Есеп" бөлімінде:
1) 101.04.001 жолында қайта құрылған салық төлеушінің құру күнінен бастап есепті салық кезеңі үшін аванстық төлемдердің болжанатын сомасы көрсетіледі;
2) 101.04.002 жолында құру күнінен бастап есепті салық кезеңіндегі айлар саны көрсетіледі;
3) 101.04.003 жолында 101.04.002 жолында көрсетілген айлар санына 101.04.001 жолында көрсетілген болжанатын аванстық төлемдердің сомасы ретінде есептелген есепті салық кезеңі үшін орташа айлық аванстық төлем көрсетіледі;
4) 101.04.004 жолында Декларацияны тапсырудан кейін аванстық төлемдерді төлеудің бірінші айы мен аванстық төлемдер сомасын енгізудің есепті салық кезеңіндегі соңғы айы көрсетіледі. ____________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысандар 101.01, 101.02, 101.03, 101.04 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен бекітілген
Резиденттердің кірістерінің төлем көзінен ұсталған
корпорациялық табыс салығы
сомасының есебін жасау ережелері
(101.05 нысаны)

1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Кодекс) и предусматривают порядок составления Расчета суммы корпоративного подоходного налога, удержанного у источника выплаты доходов резидентов (далее - Расчет), предназначенного для отражения налоговым агентом, доходов, облагаемых у источника выплаты, исчисления и своевременной уплаты корпоративного подоходного налога, удержанного у источника выплаты доходов резидентов.
2. При составлении Расчета:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Кодекса.
3. При заполнении Расчета не допускаются исправления, подчистки и помарки, не используются символы "+, /, %, Z".
4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
5. При заполнении строк, требующих раскрытия показателей в соответствующей дополнительной форме, указанные дополнительные формы подлежат заполнению в обязательном порядке.
6. В разделе "Общая информация" дополнительных форм указываются соответствующие показатели, отраженные в разделе "Общая информация о налогоплательщике" Расчета.
7. При представлении Расчета:
1) в явочном порядке на бумажном носителе Расчет составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом с уведомлением, налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пунктом 8 статьи 69 Кодекса, налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке Расчета.
2. Расчет суммы корпоративного подоходного налога, удержанного у
источника выплаты доходов резидентов - Форма 101.05
(приложение к Правилам составления Расчета сумм корпоративного
подоходного налога, удержанного у источника выплаты доходов
резидентов (Форма 101.05)
8. В разделе "Общая информация о налоговом агенте" налоговый агент указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) отчетный квартал, за который представляется Расчет;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами;
4) вид Расчета. Если налогоплательщик представляет Расчет согласно:
пункту 2 статьи 71 Кодекса - отмечается ячейка "дополнительный";
в случае создания налогоплательщика после начала отчетного квартала - отмечается ячейка "первоначальный";
в случае ликвидации, реорганизации налогоплательщика до конца отчетного квартала - отмечается ячейка "ликвидационный";
в остальных случаях - отмечается ячейка "очередной";

1. Жалпы ережелер
1. Осы ережелер "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес әзірленген және резидент кірістерінің төлем көзінен ұсталған корпорациялық табыс салығының сомасын, кірістерді төлеген салық агентінің есептеуіне арналған резиденттер кірістерінің төлем көзінен ұсталған корпорациялық табыс салығы сомасының Есебін (бұдан әрі - Есеп) жасау тәртібін айқындайды.
2. Есепті жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - айналмалы немесе қауырсын қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, бас баспа белгілерімен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - Салық кодексінің 69-бабындағы 1-тармаққа сәйкес толтырылады.
3. Есепті толтыру кезінде түзетулерге, тазартуларға және былғауға және "+, /, %, Z" белгілерін пайдалануға жол берілмейді.
4. Көрсеткіштер жоқ болған кезде тиісті торкөздер толтырылмайды.
5. Тиісті қосымша нысанның көрсеткіштерін ашуды талап ететін жолдарды толтыру кезінде аталған қосымша нысандар міндетті тәртіпте толтыруға жатады.
6. Қосымшалар мен қосымша нысандардардың "Жалпы ақпарат" бөлімдерінде Есептің "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде көрсетілген тиісті деректер көрсетіледі.
7. Есепті беру кезінде:
1) қағаз тасығышта келу тәртібімен Есеп екі данада жасалады, бір
данасы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады;
2) тапсырысты хатпен қағаз тасығышта почта бойынша - салық төлеуші
почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық кодексінің 69-бабындағы 8-тармақтың 3) тармақшасына сәйкес
келу тәртібімен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде салық
төлеуші Есепті жеткізу туралы хабарламаны салық органында немесе
электрондық почта бойынша алады.
2. Резиденттер кірістерінің төлем көзінен ұсталған корпорациялық
табыс салығы сомасының есебі - 101.05 нысаны (Резиденттер
кірістерінің төлем көзінен ұсталған, корпорациялық табыс салығы
сомасының есебін жасау ережесіне қосымша (101.05 нысаны)
8. "Салық агенті туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық агенті мынадай
деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Есеп берілетін есепті тоқсан;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы;
4) Есеп түрі;
Егер салық агенті мыналарға сәйкес есепті берсе:
Кодекстің 71-бабының 2-тармағына сәйкес - "қосымша" белгісі қойылады, есепті тоқсан басталғаннан кейін салық агентін құру жағдайында - "алғашқы" белгісі белгіленеді;
есепті тоқсанның соңына дейін салық агентін тарату, қайта құру жағдайында - "тарату" торкөзі белгіленеді;
қалған жағдайларда - "кезекті" белгісі белгіленеді.

5) код валюты.
9. В разделе "Расчет":
1) в строках 101.05.001А, 101.05.001В, 101.05.001С указываются суммы доходов, облагаемых у источника выплаты, выплачиваемых налоговым агентом в 1, 2 и 3 месяцах отчетного налогового периода. В строке 101.05.001D указывается сумма доходов, облагаемых у источника выплаты, выплачиваемая за отчетный налоговый период, и определяемая как сумма строк 101.05.001А, 101.05.001В и 101.05.001С;
2) в строках 101.05.002А, 101.05.002В и 101.05.002С указываются суммы корпоративного подоходного налога, удержанного у источника выплаты и подлежащего уплате в бюджет за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода. В строке 101.05.002D указывается сумма корпоративного подоходного налога, удержанного у источника выплаты, за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 101.05.002А, 101.05.002В и 101.05.002С;
3) в строках 101.05.003А, 101.05.003В и 101.05.003С указываются суммы корпоративного подоходного налога, удержанного у источника выплаты и перечисленного в бюджет в 1, 2 и 3 месяцах отчетного налогового периода;
4) в строках 101.05.004А, 101.05.004В и 101.05.004С указываются суммы корпоративного подоходного налога, удержанного у источника выплаты, подлежащего уплате в бюджет за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода, определяемые как разница соответствующих строк 101.05.002 и 101.05.003;
5) в строках 101.05.005А, 101.05.005В и 101.05.005С указываются суммы корпоративного подоходного налога, излишне уплаченного в бюджет за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода, определяемые как разница соответствующих строк 101.05.003 и 101.05.002.
10. Дополнительные формы к строкам 101.05.001, 101.05.002, 101.05.003:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается вид выплаченного дохода. Данная графа заполняется налогоплательщиком в зависимости от вида выплаченного дохода:
1 - дивиденды, 2 - вознаграждения, 3 - выигрыши;
3) в графе С указывается наименование организации, получившей доход;
4) в графе D указывается регистрационный номер налогоплательщика, указанного в графе С;
5) в графе E указывается сумма выплачиваемого дохода;
6) в графе F указывается сумма выплаченного дохода, облагаемого у источника выплаты;
7) в графе G указаны ставки корпоративного подоходного налога, установленные пунктом 2 статьи 135 Кодекса;
8) в графе H сумма корпоративного подоходного налога, удержанного у источника выплаты, определяемая как (FхG)/100;
9) в графе I указывается сумма корпоративного подоходного налога, удержанного у источника выплаты и перечисленного в бюджет.
Итоговые суммы графы Е дополнительной формы к строкам 101.05.001, 101.05.002 и 101.05.003 переносятся в соответствующие строки 101.05.001А, 101.05.001В и 101.05.001С, графы H - в соответствующие строки 101.05.002А, 101.05.002В и 101.05.002С, графы I - в соответствующие строки 101.05.003А, 101.05.003В и 101.05.003С.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 100.05 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Расчета
сумм корпоративного подоходного налога,
удерживаемого у источника выплаты доходов

5) валюта коды.
9. "Есеп" бөлімінде:
1) 101.05.001А, 101.05.001В және 101.05.001С жолдарында төлем көзінен ұсталған, 1, 2 және 3 салық кезеңдерінде салық агенті төлеген кірістің сомасы көрсетіледі. 101.05.001D жолында 101.05.001А, 101.05.001В және 101.05.001С жолдарынның сомасы ретінде айқындалатын және төлем көзінен ұсталған салық кезеңдері үшін төлеген кірістің сомасы көрсетіледі;
2) 101.05.002А, 101.05.002В және 101.05.002С жолдарында 1, 2 және 3 салық кезеңдері үшін төлем көзінен ұсталған және бюджетке төленуге тиіс корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетіледі. 101.05.002D жолында 101.05.002А, 101.05.002В және 101.05.002С жолдарынның сомасы ретінде айқындалатын, төлем көзінен ұсталған корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетіледі;
3) 101.05.003А, 101.05.003В және 101.05.003С жолдарында 1, 2 және 3 салық кезеңдері үшін төлем көзінен ұсталған және бюджетке төленген корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетіледі;
4) 101.05.004А, 101.05.004В және 101.05.004С жолдарында 101.05.002 және 101.05.003 жолдарының айырмасы ретінде айқындалатын, 1, 2 және 3 салық кезеңдері үшін төлем көзінен ұсталған және бюджетке төленуге тиіс корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетіледі;
5) 101.05.005А, 101.05.005В және 101.05.005С жолдарында 101.05.003 және 101.05.002 тиісті жолдарының айырмасы ретінде айқындалатын, 1, 2 және 3 салық кезеңдері үшін төлем көзінен ұсталған және бюджетке артық төленген корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетіледі.
10. 101.05.001, 101.05.002, 101.05.003 жолдарына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында төленген кіріс түрі көрсетіледі. Бұл бағанды төленген кіріс түріне байланысты салық агенті толтырады: 1 - дивидендтер, 2 - сыйақы, 3 - ұтыстар;
3) С бағанында кіріс алған ұйым атауы көрсетіледі;
4) D бағанында С бағанында көрсетілген салық төлеуші - салық агентінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
5) Е бағанында төленетін кіріс сомасы көрсетіледі;
6) F бағанында төлем көзіне салық салынатын төленген кіріс сомасы көрсетіледі;
7) G бағанында Кодекстің 135-бабының 2-тармағымен белгіленген
корпорациялық табыс салығының ставкасы көрсетілген;
8) Н бағанында (FхG)/100 ретінде айқындалатын, төлем көзінен ұсталған
корпорациялық табыс салығының сомасы;
9) І бағанында төлем көзінен ұсталған және бюджетке аударылған
корпорациялық табыс салығы көрсетіледі.
101.05.001, 101.05.002, 101.05.003 жолдарына қосымша нысанның Е
бағанының жиынтық сомасы 101.05.001А, 101.05.001В және 101.05.001С тиісті
жолдарына, Н бағанының - 101.05.002А, 101.05.002В және 101.05.002С тиісті
жолдарына, І бағанының - 101.05.003А, 101.05.003В және 101.05.003С тиісті
жолдарына көшіріледі.
_____________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысан 101.05 Деректер базасына
енгізілмейді, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде
алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен бекітілген
Резидент еместердің кірістерінің төлем көзінен ұсталған
корпорациялық табыс салығы сомасының есебін жасау ережелері

нерезидентов (Форма 101.06)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Кодекс) и определяют порядок составления Расчета сумм корпоративного подоходного налога, удерживаемого у источника выплаты доходов нерезидентов (далее - Расчет), предназначенного для исчисления и уплаты налоговым агентом, выплатившим доходы, сумм корпоративного подоходного налога, удерживаемого у источника выплаты доходов нерезидентов.
2. При составлении Расчета:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Кодекса.
3. При заполнении Расчета не допускаются исправления, подчистки и помарки, не используются символы "+, /, %, Z".
4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
5. При заполнении строк, требующих раскрытия показателей в соответствующей дополнительной форме, указанные дополнительные формы подлежат заполнению в обязательном порядке.
6. В разделе "Общая информация" дополнительных форм указываются соответствующие показатели, отраженные в разделе "Общая информация о налоговом агенте" Расчета.
7. При представлении Расчета:
1) в явочном порядке на бумажном носителе Расчет составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налоговому агенту с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом с уведомлением, налоговый агент получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пунктом 8 статьи 69 Кодекса, налоговый агент получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке Расчета.
Расчет подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Кодекса.
2. Расчет сумм корпоративного подоходного налога, удерживаемого
у источника выплаты доходов нерезидентов - Форма 101.06
(приложение к Правилам составления Расчета сумм корпоративного
подоходного налога, удерживаемого у источника выплаты доходов
нерезидентов (Форма 101.06)
8. В разделе "Общая информация о налоговом агенте" налоговый агент указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика-налогового агента;
2) отчетный квартал, за который представляется Расчет;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами;

(101.06 нысаны)
1. Жалпы ережелер
1. Осы ережелер "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес әзірленген және резиденттер кірістерінің төлем көзінен ұсталған корпорациялық табыс салығының сомасын, кірістерді төлеген салық агентінің есептеуіне және төлеуіне арналған резиденттер кірістерінің төлем көзінен ұсталған корпорациялық табыс салығы сомасының Есебін (бұдан әрі - Есеп) жасау тәртібін айқындайды.
2. Есепті жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - айналмалы немесе қауырсын қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, бас баспа белгілерімен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - Салық кодексінің 69-бабындағы 1-тармаққа сәйкес толтырылады.
3. Есепті толтыру кезінде түзетулерге, тазартуларға, және былғауға және "+, /, %, Z" белгілерін пайдалануға жол берілмейді.
4. Көрсеткіштер жоқ болған кезде тиісті торкөздер толтырылмайды.
5. Тиісті қосымша нысанның көрсеткіштерін ашуды талап ететін жолдарды толтыру кезінде аталған қосымша нысандар міндетті тәртіпте толтыруға жатады.
6. қосымшалар мен қосымша нысандардың "Жалпы ақпарат" бөлімдерінде Есептің "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде көрсетілген тиісті деректер көрсетіледі.
7. Есепті беру кезінде:
1) қағаз тасығышта келу тәртібімен Есеп екі данада жасалады, бір
данасы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады;
2) тапсырысты хатпен қағаз тасығышта почта бойынша - салық төлеуші
почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық кодексінің 69-бабындағы 8-баптың 3)тармақшасына сәйкес келу
тәртібімен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде салық
төлеуші Есепті жеткізу туралы хабарламаны салық органында немесе
электрондық почта бойынша алады.
Есепке Кодекстің 69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
2. Резидент еместердің кірістерінің төлем көзінен ұсталған
корпорациялық табыс салығы сомасының есебі - 101.06 нысаны
(Резиденттер кірістерінің төлем көзінен ұсталған, корпорациялық
табыс салығы сомасының есебін жасау ережесіне қосымша
(101.06 нысаны)
8. "Салық агенті туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық агенті мынадай
деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Есеп берілетін есепті тоқсан;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы;

4) вид Расчета. Если налоговый агент представляет Расчет согласно:
пункту 2 статьи 71 Кодекса - отмечается ячейка "дополнительный";
в случае создания налогового агента после начала отчетного квартала - отмечается ячейка "первоначальный";
в случае ликвидации, реорганизации налогового агента до конца отчетного квартала - отмечается ячейка "ликвидационный";
в остальных случаях - отмечается ячейка "очередной";
5) код валюты.
9. В разделе "Доходы резидентов стран, с которыми заключены международные договоры":
1) строка 101.06.001 предназначена для отражения итоговых сумм дивидендов, начисленных резидентам стран, с которыми заключены международные договоры об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от уплаты налогов на доход и имущество (капитал) (далее - международные договоры), и корпоративного подоходного налога, удержанного у источника выплаты и перечисленного в бюджет, и заполняется на основании дополнительной формы;
2) строка 101.06.002 предназначена для отражения итоговых сумм вознаграждений (процентов), начисленных резидентам стран, с которыми заключены международные договоры, и корпоративного подоходного налога, удерживаемого у источника выплаты и перечисленного в бюджет, и заполняется на основании дополнительной формы;
3) строка 101.06.003 предназначена для отражения итоговых сумм роялти, начисленных резидентам стран, с которыми заключены международные договоры, и корпоративного подоходного налога, удерживаемого у источника выплаты и перечисленного в бюджет, и заполняется на основании дополнительной формы;
4) строка 101.06.004 предназначена для отражения итоговых сумм прочих доходов, начисленных резидентам стран, с которыми заключены международные договоры, и корпоративного подоходного налога, удерживаемого у источника выплаты, перечисленного в бюджет, возвращенного нерезидентам в соответствии со статьей 198 Кодекса, и заполняется на основании дополнительной формы.
10. В разделе "Доходы резидентов стран, с которыми не заключены международные договоры":
строка 101.06.005 предназначена для отражения итоговых сумм доходов, начисленных резидентам стран, с которыми не заключены международные договоры, и корпоративного подоходного налога, удерживаемого у источника выплаты и перечисленного в бюджет, и заполняется на основании дополнительной формы.
11. В разделе "Итого":
строка 101.06.006 предназначена для отражения итоговых сумм доходов, начисленных нерезидентам, и корпоративного подоходного налога, удерживаемого у источника выплаты, перечисленного в бюджет, возвращенного нерезидентам в соответствии со статьей 198 Кодекса, определяемых как сумма соответствующих строк с 101.06.001 по 101.06.005.

4) Есеп түрі.
Егер салық агенті мыналарға сәйкес есепті берсе:
Кодекстің 71-бабының 2-тармағына сәйкес - "қосымша" белгісі қойылады;
есепті тоқсан басталғаннан кейін салық агентін құру жағдайында -
"алғашқы" белгісі белгіленеді;
есепті тоқсанның соңына дейін салық агентін тарату, қайта құру
жағдайында - "тарату" торкөзі белгіленеді;
қалған жағдайларда - "кезекті" белгісі белгіленеді;
5) валюта коды;
9. "Халықаралық шарттар жасалған елдердің резиденттерінен кірістер"
бөлімінде:
1) 101.06.001 жолы бюджетке аударылған және төлем көзінен ұсталған корпорациялық табыс салығын және қосарлама салықты болдырмау және кіріс пен мүлікке (капиталға) салықтарды төлеуден жалтарудың алдын-алу туралы халықаралық шарттар жасалған (бұдан әрі - халықаралық шарттар) елдердің резиденттеріне есептелген дивидендтердің жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан негізінде толтырылады;
2) 101.06.002 жолы бюджетке аударылған және төлем көзінен ұсталған корпорациялық табыс салығын және халықаралық шарттар жасалған елдердің резиденттеріне есептелген сыйақылардың (проценттердің) жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан негізінде толтырылады;
3) 101.06.003 жолы бюджетке аударылған және төлем көзінен ұсталған корпорациялық табыс салығын және халықаралық шарттар жасалған елдердің резиденттеріне есептелген роялтидің жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан негізінде толтырылады;
4) 101.06.004 жолы Кодекстің 198-бабына сәйкес резидент еместерге қайтарылған, бюджетке аударылған, төлем көзінен ұсталған корпорациялық табыс салығын және халықаралық шарттар жасалған елдердің резиденттеріне есептелген өзге кірістердің жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан негізінде толтырылады.
10. "Халықаралық шарттар жасалмаған елдер резиденттерінің кірістері" бөлімінде:
101.06.005 жолы бюджетке аударылған және төлем көзінен ұсталған корпорациялық табыс салығын және халықаралық шарттар жасалмаған елдердің резиденттеріне есептелген кірістердің жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан негізінде толтырылады.
11. "Барлығы" бөлімінде:
101.06.006 жолы 101.06.001 - 101.06.005 жолдарына сәйкес келетін сома
ретінде айқындалатын, Кодекстің 198-бабына сәйкес резидент еместерге
қайтарылған, бюджетке аударылған, төлем көзінен ұсталған корпорациялық
табыс салығын және елдердің резиденттеріне есептелген кірістердің жиынтық
сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан негізінде толтырылады.

12. Дополнительная форма к строке 101.06.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается полное наименование нерезидента-получателя дохода;
3) в графе С указывается страна резидентства налогоплательщика, указанного в графе В;
4) в графе D указывается дата приобретения акций;
5) в графе E указывается общая стоимость акций;
6) в графе F указывается доля нерезидента, указанного в графе В, в уставном капитале налогового агента;
7) в графе G указывается сумма начисленных дивидендов;
8) в графе H указывается ставка налога на доходы, установленная международным договором;
9) в графе I указывается сумма удержанного корпоративного подоходного налога, исчисленная как произведение показателей граф G и Н;
10) в графе J указывается сумма корпоративного подоходного налога, перечисленного в бюджет в соответствии с положениями статей 181, 200 Кодекса;
11) в графе K указывается дата выплаты дивидендов.
Итоговая сумма графы G дополнительной формы к строке 101.06.001 переносится в строку 101.06.001А, графы I - в строку 101.06.001В, графы J - в строку 101.06.001С.
13. Дополнительная форма к строке 101.06.002:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается полное наименование нерезидента-получателя дохода;
3) в графе С указывается страна резидентства налогоплательщика, указанного в графе В;
4) в графе D указывается вид долговых ценных бумаг, имущества и кредита (займа);
5) в графе E указывается количество долговых ценных бумаг, имущества и кредита (займа);
6) в графе F указывается общая номинальная стоимость долговых ценных бумаг, общая сумма кредита (займа) и имущества;
7) в графе G указывается дата приобретения долговых ценных бумаг или дата получения кредита (займа) и имущества;
8) в графе H указывается сумма начисленных вознаграждений (процентов);
9) в графе I указывается ставка налога на доходы, установленная международным договором;
10) в графе J указывается сумма корпоративного подоходного налога, удерживаемого у источника выплаты, исчисленная как произведение показателей граф H и I;
11) в графе K указывается сумма корпоративного подоходного налога, перечисленного в бюджет в соответствии с положениями статей 181, 200 Кодекса;
12) в графе L указывается дата выплаты вознаграждений (процентов) или дата отнесения их на вычеты.
Итоговая сумма графы H дополнительной формы к строке 101.06.002 переносится в строку 101.06.002А, графы J - в строку 101.06.002В, графы K - в строку 101.06.002С.
14. Дополнительная форма к строке 101.06.003:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;

12. 101.06.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында кірісті алушы - резидент еместің толық атауы
көрсетіледі;
3) С бағанында В бағанында көрсетілген салық төлеушінің резиденттік
елі көрсетіледі;
4) D бағанында акцияларды сатып алу күні көрсетіледі;
5) Е бағанында акциялардың жалпы құны көрсетіледі;
6) F бағанында салық агентінің жарғылық капиталындағы В бағанында
көрсетілген резидент еместің үлесі көрсетіледі;
7) G бағанында есептелген дивидендтердің сомасы көрсетіледі;
8) Н бағанында халықаралық шартпен белгіленген кіріске салық ставкасы
көрсетіледі;
9) І бағанында G және Н бағандарының көрсеткіштері ретінде есептелген
ұсталған корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетіледі;
10) J бағанында Кодекстің 181, 200-баптарының ережелеріне сәйкес
бюджетке аударылған корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетіледі;
11) К бағанында дивидендтерді төлеу күні көрсетіледі.
101.06.001 жолына қосымша нысан G бағанының жиынтық сомасы
101.06.001А жолына, І бағаны - 101.06.001В жолына, J бағаны - 101.06.001С
жолына көшіріледі.
13. 101.06.002 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында кірісті алушы - резидент еместің толық атауы
көрсетіледі;
3) С бағанында В бағанында көрсетілген салық төлеушінің резиденттік
елі көрсетіледі;
4) D бағанында берешек бағалы қағаздардың, мүліктің және кредиттің
(заемның) түрі көрсетіледі;
5) Е бағанында берешек бағалы қағаздардың, мүліктің және кредиттің
(заемның) саны көрсетіледі;
6) F бағанында берешек бағалы қағаздардың жалпы теңгермелік құны,
кредиттің (заемның) және мүліктің жалпы сомасы көрсетіледі;
7) G бағанында берешек бағалы қағаздарды сатып алу күні немесе
кредитті (заемды) алу күні көрсетіледі;
8) Н бағанында есептелген сыйақылардың (проценттердің) сомасы
көрсетіледі;
9) І бағанында халықаралық шартпен белгіленген кірістерге салық
ставкасы көрсетіледі;
10) J бағанында Н және І бағандарының көрсеткіштері ретінде
есептелген төлем көзінен ұсталатын, корпорациялық табыс салығының сомасы
көрсетіледі;
11) К бағанында Кодекстің 181, 200-баптарының ережелеріне сәйкес
бюджетке аударылған корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетіледі;
12) L бағанында сыйақылар (проценттер) төлеу күні немесе оларды
шегерімге жатқызу күні көрсетіледі.
101.06.002 жолына қосымша нысаны Н бағанының жиынтық сомасы
101.06.002А жолына, J бағаны - 101.06.002В жолына, К бағаны - 101.06.002С
жолына көшіріледі.
14. 101.06.003 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;

2) в графе В указывается полное наименование нерезидента-получателя дохода;
3) в графе С указывается страна резидентства налогоплательщика, указанного в графе В;
4) в графе D указывается вид роялти в соответствии с положениями международного договора;
5) в графе E указывается страна регистрации права или имущества;
6) в графе F указывается регистрационный номер права или имущества;
7) в графе G указывается номер и дата заключения договора с налоговым агентом-пользователем;
8) в графе H указывается срок использования права или имущества налоговым агентом-пользователем;
9) в графе I указывается сумма начисленных роялти;
10) в графе J указывается ставка налога на доходы, установленная международным договором;
11) в графе K указывается сумма корпоративного подоходного налога, удерживаемого у источника выплаты и исчисленная как произведение показателей граф I и J;
12) в графе L указывается сумма корпоративного подоходного налога, перечисленного в бюджет в соответствии с положениями статей 181, 200 Кодекса;
13) в графе M указывается дата выплаты роялти или дата отнесения их на вычеты.
Итоговая сумма графы I дополнительной формы к строке 101.06.003 переносится в строку 101.06.003А, графы K - в строку 101.06.003В, графы L - в строку 101.06.003С.
15. Дополнительная форма к строке 101.06.004:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается полное наименование нерезидента-получателя дохода;
3) в графе С указывается страна резидентства налогоплательщика, указанного в графе В;
4) в графе D указывается вид дохода в соответствии с положениями международного договора;
5) в графе E указывается сумма начисленных доходов;
6) в графе F указывается ставка налога на доходы, установленная международным договором;
7) в графе G указывается сумма корпоративного подоходного налога, удерживаемого у источника выплаты в соответствии с положениями статей 181, 198-202 Кодекса;
8) в графе H указывается сумма корпоративного подоходного налога, перечисленного в бюджет в соответствии с положениями статей 181, 198-202 Кодекса;
9) в графе I указывается сумма корпоративного подоходного налога, возвращенного нерезидентам в соответствии с положениями статьи 198 Кодекса;
10) в графе J указывается дата выплаты доходов или дата отнесения их на вычеты;
11) в графе K указывается дата перечисления корпоративного подоходного налога в бюджет.
Итоговая сумма графы E дополнительной формы к строке 101.06.004 переносится в строку 101.06.004А, графы G - в строку 101.06.004В, графы H - в строку 101.06.004С, графы I - в строку 101.06.004D.

2) В бағанында кірісті алушы - резидент еместің толық атауы
көрсетіледі;
3) С бағанында В бағанында көрсетілген салық төлеушінің резиденттік
елі көрсетіледі;
4) D бағанында халықаралық шарт ережелеріне сәйкес роялти түрі
көрсетіледі;
5) Е бағанында құқықты немесе мүлікті тіркеу елі көрсетіледі;
6) F бағанында құқықты немесе мүлікті тіркеу нөмірі көрсетіледі;
7) G бағанында пайдаланушы - салық агентімен шарт жасау нөмірі мен
күні көрсетіледі;
8) Н бағанында пайдаланушы - салық агентінің құқығын немесе мүлкін
пайдалану мерзімі көрсетіледі;
9) І бағанында есептелген роялти сомасы көрсетіледі;
10) J бағанында халықаралық шарттармен белгіленген кірістерге салық
ставкасы көрсетіледі;
11) К бағанында І және J бағандарының көрсеткіші ретінде есептелген
және төлем көзінен ұсталатын корпорациялық табыс салығының сомасы
көрсетіледі;
12) L бағанында Кодекстің 181, 200-баптарының ережелеріне сәйкес
бюджетке аударылған корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетіледі;
13) М бағанында роялтиді төлеу күні немесе оларды шегерімге жатқызу
күні көрсетіледі.
101.06.003 жолына қосымша нысан І бағанының жиынтық сомасы
101.06.003А жолына, К бағаны - 101.06.003В жолына, L бағаны - 101.06.003С
жолына көшіріледі.
15. 101.06.004 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында кірісті алушы - резидент еместің толық атауы
көрсетіледі;
3) С бағанында В бағанында көрсетілген салық төлеушінің резиденттік
елі көрсетіледі;
4) D бағанында халықаралық шарт ережелеріне сәйкес кіріс түрі
көрсетіледі;
5) Е бағанында есептелген кірістер сомасы көрсетіледі;
6) F бағанында халықаралық шартпен белгіленген кірістерге салық
ставкасы көрсетіледі;
7) G бағанында Кодекстің 181, 198-202 баптарының ережелеріне сәйкес
төлем көзінен ұсталатын корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетіледі;
8) Н бағанында Кодекстің 181, 198-202 баптарының ережелеріне сәйкес
бюджетке аударылған корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетіледі;
9) І бағанында Кодекстің 198-бабының ережелеріне сәйкес резидент
еместерге қайтарылған корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетіледі;
10) J бағанында кірістерді төлеу күні немесе оларды шегерімге жатқызу
күні көрсетіледі;
11) К бағанында бюджетке корпорациялық табыс салығын аудару күні
көрсетіледі.
101.06.004 жолына қосымша нысан Е бағанының жиынтық сомасы
101.06.004А жолына, G бағаны - 101.06.004В жолына, Н бағаны - 101.06.004С
жолына, І бағаны - 101.06.004D жолына көшіріледі.

16. Дополнительная форма к строке 101.06.005:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается полное наименование нерезидента-получателя дохода;
3) в графе С указывается вид дохода в соответствии с положениями статьи 178 Кодекса;
4) в графе D указывается сумма начисленных доходов;
5) в графе E указывается ставка корпоративного подоходного налога у источника выплаты, установленная статьей 180 Кодекса;
6) в графе F указывается сумма корпоративного подоходного налога, удерживаемого у источника выплаты, исчисленная как произведение показателей граф D и Е;
7) в графе G указывается сумма корпоративного подоходного налога, перечисленного в бюджет в соответствии с положениями статьи 181 Кодекса;
8) в графе H указывается дата выплаты доходов или дата отнесения их на вычеты.
Итоговая сумма графы D дополнительной формы к строке 101.06.005 переносится в строку 101.06.005А, графы F - в строку 101.06.005В, графы G - в строку 101.06.005С.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 101.06 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz. _________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Декларации
по корпоративному подоходному налогу (Форма 110.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Кодекс) и определяют порядок составления Декларации по корпоративному подоходному налогу (далее - Декларация), предназначенной для декларирования доходов и исчисления корпоративного подоходного налога банками второго уровня и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций.
2. Декларация состоит из самой Декларации (форма 110.00) и приложений к ней (формы с 110.01 по 110.31) по раскрытию информации об объектах налогообложения и объектах, связанных с налогообложением по корпоративному подоходному налогу.
3. При составлении Декларации:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Кодекса.
4. При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки, не используются символы "+, /, %, Z".

16. 101.06.005 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында кірісті алушы - резидент еместің толық атауы
көрсетіледі;
3) С бағанында Кодекстің 178-бабының ережелеріне сәйкес кіріс түрі
көрсетіледі;
4) D бағанында есептелген кірістер сомасы көрсетіледі;
5) Е бағанында Кодекстің 180-бабымен белгіленген төлем көзінен
корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетіледі;
6) F бағанында D және Е бағандарының көрсеткіштері ретінде есептелген
төлем көзінен ұсталатын корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетіледі;
7) G бағанында Кодекстің 181-бабының ережелеріне сәйкес бюджетке
аударылған корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетіледі;
8) Н бағанында кірістердің төлем күні немесе оларды шегерімдерге
жатқызу күні көрсетіледі.
101.06.005 жолына қосымша нысан D бағанының жиынтық сомасы
101.06.005А жолына, F бағаны - 101.06.005В жолына, G бағаны - 101.06.005С
жолына көшіріледі.
_____________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысанды 101.06 Деректер базасына
енгізілмейді, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде
алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
бекітілген
Корпорациялық табыс салығы
бойынша декларация жасау ережелері
(110-нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы ережелер "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес әзірленген және Екінші дәрежелі банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың корпорациялық табыс салығының кірістерін мәлімдеуге және есептеуге арналған корпорациялық табыс салығы бойынша декларация (бұдан әрі - Декларация) жасау тәртібін айқындайды.
2. Декларация Декларацияның өзінен (110.00 нысаны) және корпорациялық табыс салығы бойынша салық салумен байланысты объектілер мен салық салу объектілері туралы ақпаратты ашуға оған қосымшалардан (110.01-110.31 нысандары) тұрады.
3. Декларацияны жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - айналмалы немесе қауырсын қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, бас баспа белгілерімен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - Кодекстің 69-бабының 1-тармағына сәйкес толтырылады.
4. Декларацияны толтыру кезінде түзетулерге, тазартуларға және былғауға жол берілмейді, +, /, %, Z белгілері пайдаланылмайды.

5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
6. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
7. При заполнении строк, требующих раскрытия показателей в соответствующей дополнительной форме, указанные дополнительные формы подлежат заполнению в обязательном порядке.
8. В разделе "Общая информация" дополнительных форм указываются соответствующие показатели, отраженные в разделе "Общая информация о налогоплательщике" соответствующего приложения.
9. Отрицательные значения сумм обозначаются знаком " - " в первой левой ячейке соответствующей строки (графы).
10. При представлении Декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе, Декларация составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом с уведомлением налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Кодекса, налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке Декларации.
Декларация подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Кодекса.
2. Декларация по корпоративному подоходному налогу -
Форма 110.00 (приложение к Правилам составления Декларации
по корпоративному подоходному налогу (Форма 110.00)
11. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами;
4) вид Декларации. Если налогоплательщик представляет Декларацию согласно:
пункту 2 статьи 136 Кодекса - отмечается ячейка "первоначальная";
пункту 3 статьи 136 Кодекса - отмечается ячейка "ликвидационная";
пункту 4 статьи 136 Кодекса - отмечаются ячейки "первоначальная" и "ликвидационная";
пункту 2 статьи 71 Кодекса - отмечается ячейка "дополнительная";
в остальных случаях согласно пункту 1 статьи 136 Кодекса - отмечается ячейка "очередная".
Также, в случае, предусмотренном статьей 114 Кодекса, отмечается ячейка "долгосрочные контракты";
5) код ОКЭД. Указывается код основного вида деятельности по Общему классификатору видов экономической деятельности (первые пять знаков) и его удельный вес (100 %);
6) код валюты;
7) представленные приложения. Отмечаются ячейки представленных приложений.
12. В совокупный годовой доход налогоплательщика включаются все виды доходов налогоплательщика, определяемый в соответствии со статьями 80, 184 Кодекса.

5. Көрсеткіштер жоқ болған кезде тиісті торкөздер толтырылмайды.
6. Қосымшаларда көрсетуге жататын деректер жоқ болған жағдайда аталған қосымшалар берілмейді.
7. Тиісті қосымша нысанда көрсеткіштерді ашуды талап ететін жолдарды толтыру кезінде аталған қосымша нысандар міндетті тәртіпте толтыруға жатады.
8. Қосымша нысандардың "Жалпы ақпарат" бөлімінде тиісті қосымшаның "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде көрсетілген тиісті көрсеткіштері көрсетіледі.
9. Соманың теріс мәні тиісті жолдың (бағанның) бірінші сол торкөзінде " - " белгісімен көрсетіледі.
10. Декларацияны беру кезінде:
1) келу тәртібінде қағаз тасығышта Декларация екі данада жасалады,
бір данасы салық органының белгісімен бірге салық органына қайтарылады;
2) қағаз тасығышта почта бойынша салық төлеуші тапсырысты хатпен
байланыстың почта немесе өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) келу тәртібімен электрондық түрде немесе электрондық почта бойынша
салық төлеуші Кодекстің 69-бабының 8-тармағындағы 3-тармақшаға сәйкес
Декларацияны жеткізу туралы электрондық почта бойынша немесе салық
органында хабарламаны алады.
Декларацияға Кодекстің 69-бабына сәйкес қол қойылады және
куәландырылады.
2. Корпорациялық табыс салығы бойынша декларация - 110.00 нысаны
(Корпорациялық табыс салығы бойынша декларацияны жасау ережесіне
қосымша) (110.00 нысаны)
11. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы;
4) Декларация түрі;
Егер салық төлеуші Декларацияны мынаған сәйкес берсе:
Кодекстің 136-бабының 2-тармағында - "алғашқы" торкөзі белгіленеді;
Кодекстің 136-бабының 3-тармағында - "тарату" торкөзі белгіленеді;
Кодекстің 136-бабының 4-тармағында - "алғашқы" және "тарату"
торкөздері белгіленеді;
Кодекстің 71-бабының 2-тармағына сәйкес - "қосымша" торкөзі
белгіленеді.
Кодекстің 136-бабының 1-тармағына сәйкес қалған жағдайларда "кезекті"
торкөзі белгіленеді.
Сондай-ақ, Кодекстің 114-бабымен көзделген жағдайларда, "ұзақ
мерзімді келісім-шарттар" торкөзі белгіленеді;
5) ЭҚЖЖ коды. Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші (ЭҚЖЖ)
бойынша қызмет түрінің негізгі коды (алғашқы бес белгі) және оның үлес
салмағы (100 %) көрсетіледі;
6) валюта коды;
7) берілген қосымшалар. Берілген қосымшалардың торкөздері белгіленеді.
12. Салық төлеушінің жылдық жиынтық кірісіне Кодекстің 80,
184-баптарына сәйкес айқындалатын салық төлеуші кірістерінің барлық
түрлері енгізіледі.

13. В разделе "Совокупный годовой доход":
1) в строку 110.00.001 переносится сумма, отраженная в строке 110.01.004;
2) в строку 110.00.002 переносится сумма, отраженная в строке 110.02.012;
3) в строке 110.00.003 указывается сумма доходов, полученных в результате списания обязательств согласно статье 83 Кодекса;
4) в строку 110.00.004 переносится сумма, отраженная в строке 110.03.003;
5) в строку 110.00.005 переносится сумма, отраженная в строке 110.04.001;
6) в строку 110.00.006 переносится сумма, отраженная в строке 110.05.004;
7) в строке 110.00.007 указывается сумма доходов, полученных и подлежащих получению налогоплательщиком от уступки требования долга в соответствии со статьей 86 Кодекса;
8) в строке 110.00.008 указывается сумма доходов, полученных и подлежащих получению налогоплательщиком за согласие ограничить или прекратить предпринимательскую деятельность в соответствии с подпунктом
8) пункта 2 статьи 80 Кодекса;
9) в строку 110.00.009 переносится сумма, отраженная в строке 110.22.006;
10) в строке 110.00.010 указывается сумма доходов, получаемых при распределении дохода от общей долевой собственности, в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 80 Кодекса;
11) в строке 110.00.011 указывается сумма присужденных судом и (или) признанных должником штрафов, пени и других видов санкций, кроме возвращенных из бюджета необоснованно удержанных ранее штрафов, если эти суммы ранее не были отнесены на вычеты, в соответствии с подпунктом12)
пункта 2 статьи 80 Кодекса;
12) в строке 110.00.012 указывается сумма полученных компенсаций по ранее произведенным вычетам в предшествующие налоговые периоды, в соответствии со статьей 89 Кодекса;
13) в строку 110.00.013 переносится сумма, отраженная в строке 110.06.001;
14) в строку 110.00.014 переносится сумма, отраженная в строке 110.07.003;
15) в строку 110.00.015 переносится сумма, отраженная в строке 110.08.004;
16) в строку 110.00.016 переносится сумма, отраженная в строке 110.09.001;
17) в строке 110.00.017 указывается общая сумма выигрышей в соответствии с подпунктом 18) пункта 2 статьи 80 Кодекса;
18) в строке 110.00.018 указывается доход, полученный налогоплательщиком в виде роялти в соответствии с подпунктом 19) пункта 2 статьи 80 Кодекса;
19) в строке 110.00.019 указывается сумма превышения доходов над расходами, полученными при эксплуатации объектов социальной сферы, не используемых в предпринимательской деятельности, в соответствии с подпунктом 20) пункта 2 статьи 80 Кодекса;
20) в строке 110.00.020 указываются доходы налогоплательщика, включаемые в совокупный годовой доход согласно статье 80 Кодекса, но не нашедшие отражения в строках с 110.00.001 по 110.00.019;

13. "Жылдық жиынтық кіріс" бөлімінде:
1) 110.00.001 жолына 110.01.004 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
2) 110.00.002 жолына 110.01.012 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
3) 110.00.003 жолына Кодекстің 83-бабына сәйкес міндеттемелерді
есептен шығару нәтижесінде алынған кірістер сомасы көрсетіледі;
4) 110.00.004 жолына 110.03.003 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
5) 110.00.005 жолына 110.04.001 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
6) 110.00.006 жолына 110.05.004 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
7) 110.00.007 жолында Кодекстің 86-бабына сәйкес берешек талабына жол беруден салық төлеуші алған және алуға жататын кірістер сомасы көрсетіледі;
8) 110.00.008 жолында Кодекстің 80-бабының 2-тармағындағы 8) тармақшаға сәйкес кәсіпкерлік қызметін шектеу немесе тоқтатуға келісім үшін салық төлеуші алған және алуға жататын кірістер сомасы көрсетіледі;
9) 110.00.009 жолына 110.22.006 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
10) 110.00.010 жолында Кодекстің 80-бабының 2-тармағындағы 11) тармақшаға сәйкес жалпы үлестік меншіктен кірісті бөлу кезінде алынатын кірістер сомасы көрсетіледі;
11) 110.00.011 жолында Кодекстің 80-бабындағы 2-тармақтың 12) тармақшасына сәйкес егер бұл сомалар бұрын шегерімге жатқызылмаса, бұрын негізсіз ұсталған айыппұлдар, бюджеттен қайтарылғандарды қоспағанда басқа сот тағайындаған және (немесе) борышкер деп танылған айыппұлдар, өсімдер мен санкциялардың басқа да түрлерінің сомасы көрсетіледі;
12) 110.00.012 жолында Кодекстің 89-бабына сәйкес бұрынғы салық кезеңдерінде бұрын жүргізілген шегерімдер бойынша алынған өтемақылық сомасы көрсетіледі;
13) 110.00.013 жолына 110.06.001 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
14) 110.00.014 жолына 110.07.003 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
15) 110.00.015 жолына 110.08.004 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
16) 110.00.016 жолына 110.09.001 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
17) 110.00.017 жолында Кодекстің 80-бабының 2-тармағындағы 18) тармақшаға сәйкес ұтыстардың жалпы сомасы көрсетіледі;
18) 110.00.018 жолында Кодекстің 80-бабының 2-тармағындағы 19) тармақшаға сәйкес роялти түріндегі салық төлеуші алған кіріс көрсетіледі;
19) 110.00.019 жолында Кодекстің 80-бабының 2-тармағындағы 20) тармақшаға сәйкес кәсіпкерлік қызметінде пайдаланылмайтын әлеуметтік сала объектілерін пайдалану кезінде алынған шығыстардан кірістердің асу сомасы көрсетіледі;
20) 110.00.020 жолында 110.00.001 - 110.00.019 жолдарында
көрсетілмеген, Кодекстің 80-бабына сәйкес жылдық жиынтық кіріске
енгізілетін салық төлеушінің кірісі көрсетіледі;

21) в строке 110.00.021 указывается общая сумма совокупного годового дохода, определяемая сложением сумм строк с 110.00.001 по 110.00.020.
14. В разделе "Корректировка совокупного годового дохода":
1) в строке 110.00.022 указывается общая сумма корректировки совокупного годового дохода в соответствии со статьей 91 Кодекса, которая определяется сложением сумм строк с 110.00.022А по 110.00.022Е;
2) в строке 110.00.023 указывается сумма совокупного годового дохода с учетом корректировки, определяемая как разница сумм строк 110.00.021 и 110.00.022.
15. В разделе "Вычеты":
1) в строку 110.00.024 переносится сумма, отраженная в строке 110.11.009;
2) в строку 110.00.025 переносится сумма, отраженная в строке 110.12.008;
3) в строку 110.00.026 переносится сумма отраженная в строке 110.13.001С;
4) в строку 110.00.027 переносится сумма, отраженная в строке 110.14.001В;
5) в строку 110.00.028 переносится сумма, отраженная в строке 110.15.001Е;
6) в строку 110.00.029 переносится сумма, отраженная в строке 110.16.001;
7) в строку 110.00.030 переносится сумма, отраженная в строке 110.17.003;
8) в строку 110.00.031 переносится сумма, отраженная в строке 110.18.001D;
9) в строку 110.00.032 переносится сумма, отраженная в строке 110.19.006;
10) в строку 110.00.033 переносится сумма, отраженная в строке 110.20.001F;
11) в строке 110.00.034 указывается сумма уплаченных в бюджет налогов в пределах начисленных, в соответствии со статьей 103 Кодекса;
12) в строку 110.00.035 переносится сумма, отраженная в строке 110.21.001;
13) в строке 110.00.036 указывается общая сумма амортизационных отчислений, расходов на ремонт и других вычетов по фиксированным активам, определяемая сложением сумм строк с 110.00.036А по 110.00.036F;
14) в строку 110.00.036А переносится сумма, отраженная в строке 110.22.004Е;
15) в строку 110.00.036В переносится сумма, отраженная в строке 110.22.005Е;
16) в строку 110.00.036С переносится сумма, отраженная в строке 110.23.001В;
17) в строку 110.00.036D переносятся суммы, отраженные в строках 110.22.004I и 110.22.005G;
18) в строку 110.00.036Е переносятся суммы, отраженные в строках 110.22.004Н и 110.22.005F;
19) в строку 110.00.036F переносится сумма, отраженная в строке 110.22.004F;
20) в строке 110.00.037 указывается общая сумма вычетов, определяемая сложением сумм строк с 110.00.024 по 110.00.036.
16. В разделе "Расчет налогооблагаемого дохода":
1) в строке 110.00.038 указывается сумма налогооблагаемого дохода (убытка), определяемая как разница строк 110.00.023 и 110.00.037;
2) в строке 110.00.039 указывается сумма убытка, полученного налогоплательщиком согласно пункту 2 статьи 110 Кодекса, не подлежащая переносу в соответствии с частью третьей пункта 1 статьи 124 Кодекса, при получении убытка в строке 110.00.038. При этом, если сумма по строке 110.00.036С больше или равна сумме строки 110.00.038, то в строке 110.00.039 отражается сумма, указанная в строке 110.00.038. Если сумма по строке 110.00.036С меньше суммы по строке 110.00.038, в строку 110.00.039 переносится сумма строки 110.00.036С;

21) 110.00.021 жолында 110.00.001 - 110.00.020 жолдарының сомасын
қосумен айқындалатын жылдық жиынтық кірістің жалпы сомасы көрсетіледі.
14. "Жылдық жиынтық кірісті түзету" бөлімінде:
1) 110.00.022 жолында Кодекстің 91-бабына сәйкес жылдық жиынтық
кірісті түзетудің жалпы сомасы көрсетіледі, ол 110.00.022А - 110.00.022Е
жолдарының сомасын қосумен айқындалады;
2) 110.00.023 жолында 110.00.021 және 110.00.022 жолдарының сомасының
айырмасы ретінде айқындалатын түзету есебімен жылдық жиынтық кірістің
сомасы көрсетіледі.
15. "Шегерімдер" бөлімінде:
1) 110.00.024 жолына 110.11.009 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
2) 110.00.025 жолына 110.12.008 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
3) 110.00.026 жолына 110.13.001С жолында көрсетілген сома көшіріледі;
4) 110.00.027 жолына 110.14.001В жолында көрсетілген сома көшіріледі;
5) 110.00.028 жолына 110.15.001Е жолында көрсетілген сома көшіріледі;
6) 110.00.029 жолына 110.17.001 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
7) 110.00.030 жолына 110.17.003 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
8) 110.00.031 жолына 110.18.001D жолында көрсетілген сома көшіріледі;
9) 110.00.032 жолына 110.19.007 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
10) 110.00.033 жолына 110.20.001F жолында көрсетілген сома
көшіріледі;
11) 110.00.034 жолында Кодекстің 103-бабына сәйкес есептелген
шектерде мемлекеттік бюджетке төленген салықтардың сомасы көрсетіледі;
12) 110.00.035 жолына 110.21.001 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
13) 110.00.036 жолында 110.00.036А - 110.00.036F жолдарының сомасын
қосумен айқындалатын тіркелген активтер бойынша амортизациялық
аударымдардың, жөндеуге шығыстар мен басқа да шегерімдердің жалпы сомасы
көрсетіледі;
14) 110.00.036А жолына 110.22.004Е жолында көрсетілген сома
көшіріледі;
15) 110.00.036В жолына 110.22.005Е жолында көрсетілген сома
көшіріледі;
16) 110.00.036С жолына 110.23.001В жолында көрсетілген сома
көшіріледі;
17) 110.00.036D жолына 110.22.041 және 110.22.005G жолдарында
көрсетілген сомалар көшіріледі;
18) 110.00.036Е жолына 110.22.004Н және 110.22.005F жолдарында
көрсетілген сомалар көшіріледі;
19) 110.00.036F жолына 110.22.004F жолында көрсетілген сома
көшіріледі;
20) 110.00.037 жолында 110.00.024 - 110.00.036 жолдарының сомасын қосумен айқындалатын шегірімдердің жалпы сомасы көрсетіледі.
16. "Салық салынатын кіріс есебі" бөлімінде:
1) 110.00.038 жолында 110.00.023 және 110.00.037 жолдарының айырмасы ретінде айқындалатын салық салынатын кіріс (залал) сомасы көрсетіледі;
2) 110.00.039 жолында Кодекстің 124-бабының 1-тармағының үшінші бөлігіне сәйкес көшіруге жатпайтын, Кодекстің 110-бабының 2-тармағына сәйкес есептелген амортизациялық аударымдарды шегерімге жатқызу нәтижесінде салық төлеуші алған залал сомасы көрсетіледі. Бұл ретте, егер 110.00.036С жолы бойынша сома 110.00.038 жолының сомасынан астам немесе тең болса, онда 110.00.039 жолында 110.00.038 жолында көрсетілген сома көрсетіледі. Егер 110.00.036С жолы бойынша сома 110.00.038 жолы бойынша сомадан аз болса, 110.00.039 жолына 110.00.036С жолының сомасы көшіріледі;

3) в строке 110.00.040 указывается сумма убытка, подлежащего переносу, определенного как сумма убытка, полученного по результатам отчетного налогового периода, уменьшенного на сумму убытка, не подлежащего переносу и сложенного с суммой убытка, полученного при реализации зданий, сооружений и строений, используемых в предпринимательской деятельности (110.00.038 - 110.00.039 + 110.02.002);
4) в строке 110.00.041 указывается общая сумма расходов (доходов), исключаемых (включаемых) из (в) налогооблагаемого (-ый) дохода (-) в соответствии со статьей 122 Кодекса (сумма с 110.00.041А по 110.00.041С) в пределах суммы 110.00.038 х 2 % + (сумма c 110.00.041D по 110.00.041G) - 110.00.041Н;
5) в строке 110.00.041А указывается сумма расходов, фактически понесенных на содержание объектов социальной сферы, в соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 122 Кодекса;
6) в строке 110.00.041В указывается сумма, безвозмездно переданного имущества некоммерческим организациям в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 122 Кодекса;
7) в строке 110.00.041С указывается сумма адресной социальной помощи, предоставленной физическим лицам согласно законодательству Республики Казахстан, определенная в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 122 Кодекса;
8) строка 110.00.041D заполняется налогоплательщиками, использующими труд инвалидов. В данной строке указывается сумма произведенных расходов, в соответствии с пунктом 2 статьи 122 Кодекса;
9) в строке 110.00.041Е указывается сумма вознаграждения, полученная по финансовому лизингу основных средств, в соответствии с пунктом 3 статьи 122 Кодекса;
10) в строке 110.00.041F указывается сумма дохода в соответствии с пунктом 4 статьи 122 Кодекса;
11) в строке 110.00.041G указывается сумма дохода по вознаграждению по среднесрочным и долгосрочным инвестиционным кредитам, по ипотечным кредитам и по лизингу жилых помещений в соответствии с пунктом 1 статьи 2 Закона Республики Казахстан "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет";
12) в строке 110.00.041Н указывается сумма амортизационных отчислений, ранее отнесенных на вычеты согласно пункту 2 статьи 110 при реализации фиксированных активов до истечения трехлетнего периода эксплуатации, в соответствии с пунктом 5 статьи 122 Кодекса.
Если фактическая сумма расходов, отраженные в строках с 110.00.041А по 110.00.041С, составляет сумму, меньшую чем два процента от налогооблагаемого дохода (110.00.038), то исключению из налогооблагаемого дохода подлежит фактическая сумма произведенных расходов. В случае, если сумма составляет сумму, большую чем два процента от налогооблагаемого дохода, то исключению подлежит сумма, определенная в размере двух процентов налогооблагаемого дохода;

3) 110.00.040 жолында кәсіпкерлік қызметінде пайдаланылатын (110.00.038 - 110.00.039 + 110.02.002) үйлер, құрылыстар мен ғимараттарды сату кезінде алынған залал сомасынан қалыптасқан және көшіруге жатпайтын залал сомасына азайтылған есепті салық кезеңінің нәтижелері бойынша алынған залал сомасы ретінде айқындалған көшіруге жататын залал сомасы көрсетіледі;
4) 110.00.041 жолында 110.00.038 х 2 % + (110.00.041D - 110.00.041G) - 110.00.041Н сомаларының шамасында Кодекстің 122-бабына сәйкес (110.00.041А - 110.00.041С сома) салық салынатын кірістен (кіріске) алынып тастайтын (енгізілетін) шығыстардың (кірістердің) жалпы сомасы көрсетіледі;
5) 110.00.041А жолында Кодекстің 122-бабының 1-тармағы 2) тармақшасына сәйкес әлеуметтік сала объектілерін ұстап тұруға нақты шеккен шығыстар сомасы көрсетіледі;
6) 110.00.041В жолында Кодекстің 122-бабының 1-тармағы 2) тармақшасына сәйкес коммерциялық емес ұйымдарға тегін берілген мүлік сомасы көрсетіледі;
7) 110.00.041С жолында Кодекстің 122-бабының 1-тармағы 3) тармақшасына сәйкес айқындалған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жеке тұлғаларға берілетін адрестік әлеуметтік көмек көрсетіледі;
8) 110.00.041D жолын мүгедектердің еңбегін пайдаланатын салық төлеушілер толтырады. Бұл жолда Кодекстің 122-бабының 2-тармағына сәйкес жүргізілген шығыстар сомасы көрсетіледі;
9) 110.00.041Е жолында Кодекстің 122-бабының 2-тармағына сәйкес негізгі қаражаттардың қаржы лизингі бойынша алынған сыйақы сомасы көрсетіледі;
10) 110.00.041F жолында Кодекстің 122-бабының 4-тармағына сәйкес кіріс сомасы көрсетіледі;
11) 110.00.041G жолында "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексін қолданысқа енгізу туралы"  Z010210_ Қазақстан Республикасы Заңының 2-бабындағы 1-тармаққа сәйкес орташа мерзімді және ұзақ мерзімді кредиттер бойынша, ипотекалық кредиттер бойынша және тұрғын үй-жайлардың лизингі бойынша сыйақылар жөніндегі кіріс сомасы көрсетіледі;
12) 110.00.041Н жолында Кодекстің 122-бабының 5-тармағына сәйкес пайдаланудың үш жылдық кезеңінің аяқталуына дейін тіркелген активтерді сату кезінде 110-баптың 2-тармағына сәйкес бұрын шегерімге жатқызылған амортизациялық аударымдар сомасы көрсетіледі.
Егер 110.00.041А - 110.00.041С жолдарында көрсетілген шығыстардың нақты сомасы салық салынатын кірістің екі процентінен кемінің сомасын құраса, онда салық салынатын кірістен алып тастауға салық салынатын кірістен екі процент мөлшерінде айқындалған сома жатады;

14) в строке 110.00.042 указывается сумма убытка, определенная согласно пункту 1 статьи 123 Кодекса и перенесенная с предыдущих налоговых периодов в соответствии со статьей 124 Кодекса. В данную строку переносится сумма убытка, определенная в строке 110.25.001;
15) в строке 110.00.043 указывается налогооблагаемый доход с учетом корректировки и перенесенных убытков, определяемый как разница строк 110.00.038, 110.00.041 и 110.00.042. Если сумма, указанная в строке 110.00.042 больше разницы предыдущих двух строк, то величина данной строки будет отрицательной. Полученная сумма переносится в строку 110.27.001.
17. В разделе "Расчет налогового обязательства":
1) в строке 110.00.044 указывается сумма исчисленного налога, определенная в строке 110.27.002;
2) в строке 110.00.045 указывается сумма уплаченных авансовых платежей за отчетный налоговый период, определенная в строке 110.27.003;
3) в строке 110.00.046 указывается сумма произведенных налогоплательщиком зачетов за отчетный налоговый период, определенная в строке 110.27.004;
4) в строке 110.00.047 указывается сумма налога, подлежащего уплате, определенная в строке 110.27.005;
5) в строке 110.00.048 указывается сумма излишне уплаченного налога, подлежащего зачету (возврату), определенная в строке 110.27.006.
При заполнении строки 110.00.045 сумма указывается на основании акта сверки о состоянии расчетов с бюджетом по исполнению налогового обязательства, заверенного налоговым органом и налогоплательщиком.
3. Доход от реализации товаров (работ, услуг) -
Форма 110.01 (приложение N 1 к Декларации)
18. Данная форма предназначена для определения дохода от реализации товаров (работ, услуг) в соответствии со статьей 81 Кодекса.
19. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
20. В разделе "Доходы":
1) в строке 110.01.001 указывается общая сумма доходов от реализации товаров;
2) в строке 110.01.002 указывается общая сумма доходов от выполнения работ;
3) в строке 110.01.003 указывается общая сумма доходов от оказания услуг. Определяется как сумма строк с 110.01.003А по 110.01.003Q;
4) в строках с 110.01.003А по 110.01.003Q указываются доходы от оказания соответствующих видов услуг;
5) в строке 110.01.004 указывается общая сумма дохода от реализации товаров (работ, услуг). Определяется как сумма строк с 110.01.001 по 110.01.003.

14) 110.00.042 жолында Кодекстің 123-бабының 1-тармағына сәйкес айқындалған және Кодекстің 124-бабына сәйкес бұрынғы салық кезеңдерінен көшірілген залал сомасы көрсетіледі;
15) 110.00.043 жолында 110.00.038, 110.00.041 және 110.00.042 жолдарының айырмасы ретінде айқындалатын шеккен залалдар мен түзетулерді ескеріп салық салынатын кіріс көрсетіледі. Егер 110.00.042 жолында көрсетілген сома бұрынғы екі жолдың айырмасынан үлкен болса, онда осы жолдың шамасы теріс болады. Алынған сома 110.27.001 жолына көшіріледі.
17. "Салық міндеттемесінің есебі" бөлімінде:
1) 110.00.044 жолында 110.27.002 жолында айқындалған есептелген салық сомасы көрсетіледі;
2) 110.00.045 жолында 110.27.003 жолында айқындалған есепті салық кезеңі үшін төленген аванстық төлемдердің сомасы көрсетіледі;
3) 110.00.046 жолында 110.27.004 жолында айқындалған есепті салық
кезеңі үшін салық төлеуші жүргізген шегерімдер сомасы көрсетіледі;
4) 110.00.047 жолында 110.27.005 жолында айқындалған төлеуге жататын
салық сомасы көрсетіледі;
5) 110.00.048 жолын толтыру кезінде 110.27.006 жолында айқындалған
есепке алуға (қайтаруға жататын) тиіс артық төленген салық сомасы
көрсетіледі.
110.00.045 жолын толтыру кезінде сома салық органы мен салық төлеуші
куәландырған салық міндеттемесін орындау бойынша бюджетпен есеп айырысудың
жағдайы туралы салыстыра тексеру актісінің негізінде көрсетіледі.
3. Тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) сатудан кірістер -
110.01 нысаны (Декларацияға N 1 қосымша)
18. Осы нысан Кодекстің 81-бабына сәйкес тауарларды (жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді) сатудан кірісті айқындауға арналған.
19. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
20. "Кірістер" бөлімінде:
1) 110.01.001 жолында тауарларды сатудан кірістердің жалпы сомасы
көрсетіледі;
2) 110.01.002 жолында жұмыстарды орындаудан кірістердің жалпы сомасы
көрсетіледі;
3) 110.01.003 жолында қызмет көрсетулерден кірістердің жалпы сомасы
көрсетіледі. 110.01.003А - 110.01.003Q жолдарының сомасы ретінде
айқындалады;
4) 110.01.003Q - 110.01.003Q жолдарында қызмет көрсетулердің тиісті
түрлерін көрсетуден кірістер көрсетіледі;
5) 110.01.004 жолында тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді)
сатудан кірістің жалпы сомасы көрсетіледі. 110.01.001 - 110.01.003
жолдарының сомасы ретінде айқындалады.

21. Величина строки 110.01.004 переносится в строку 110.00.001.
4. Доход от прироста стоимости при реализации зданий, сооружений,
строений, а также активов, не подлежащих амортизации - Форма
110.02 (приложение N 2 к Декларации)
22. Данная форма предназначена для определения дохода от прироста стоимости при реализации зданий, сооружений, строений, а также активов, не подлежащих амортизации в соответствии со статьей 82 Кодекса.
Доходы по ценным бумагам от операций РЕПО и обратное РЕПО включаются при учете данных операций с переходом права собственности на ценные бумаги.
23. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
24. В разделе "Реализация зданий, сооружений и строений":
1) строка 110.02.001 предназначена для отражения итоговой суммы дохода от реализации зданий, сооружений и строений и заполняется на основании данных дополнительной формы;
2) строка 110.02.002 предназначена для отражения итоговой суммы убытка от реализации зданий, сооружений, строений, используемых в предпринимательской деятельности, и заполняется на основании данных дополнительной формы;
3) строка 110.02.003 предназначена для отражения итоговой суммы убытка от реализации зданий, сооружений, строений, не используемых в предпринимательской деятельности, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
25. В разделе "Реализация активов, не подлежащих амортизации":
строка 110.02.004 предназначена для отражения итоговой суммы дохода от прироста стоимости при реализации активов, не подлежащих амортизации, указанных в пункте 1 статьи 82 Кодекса, за исключением зданий, сооружений, строений и ценных бумаг, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
26. В разделе "Реализация ценных бумаг":
1) строка 110.02.005 предназначена для отражения итоговой суммы дохода (убытка) от реализации акций, находящихся в официальных списках "А" и "В" фондовой биржи, и заполняется на основании данных дополнительной формы;
2) строка 110.02.006 предназначена для отражения итоговой суммы дохода (убытка) от реализации других ценных бумаг, за исключением долговых ценных бумаг, и заполняется на основании данных дополнительной формы;
3) строка 110.02.007 предназначена для отражения итоговой суммы дохода (убытка) от реализации облигаций, находящихся в официальных списках "А" и "В" фондовой биржи, и заполняется на основании данных дополнительной формы;

21. 110.01.004 жолының шамасы 110.00.001 жолына көшіріледі.
4. Үйлерді, құрылыстарды, ғимараттарды, сондай-ақ амортизацияға
жатпайтын активтерді сату кезінде құн өсуінен кіріс - 110.02 нысаны
(Декларацияға N 2 қосымша)
22. Осы нысан Кодекстің 82-бабына сәйкес үй-жайларды, ғимараттарды,
құрылыстарды, сондай-ақ амортизацияға жатпайтын активтерді сату кезінде
құн өсуінен кірісті айқындауға арналған.
РЕПО операцияларынан және кері РЕПО-дан бағалы қағаздар бойынша
кірістер бағалы қағаздарға меншік құқығының көшуімен осы операциялардың
есебі кезінде енгізіледі.
23. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
24. "Үйлерді, ғимараттарды, құрылыстарды сату" бөлімінде:
1) 110.02.001 жолы үйлерді, ғимараттарды, құрылыстарды сатудан кірістің жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады;
2) 110.02.002 жолы кәсіпкерлік қызметінде пайдаланылатын үйлерді, ғимараттарды, құрылыстарды сатудан залалдың жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады;
3) 110.02.003 жолы кәсіпкерлік қызметінде пайдаланылмайтын үйлерді, ғимараттарды, құрылыстарды сатудан залалдың жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады.
25. "Амортизацияға жатпайтын активтерді сату" бөлімінде:
110.02.004 жолы үйлер, ғимараттар, құрылыстар мен бағалы қағаздардан басқа Кодекстің 82-бабының 1-тармағында көрсетілген амортизацияға жатпайтын активтерді сату кезінде құн өсуінен кірістің жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады.
26. "Бағалы қағаздарды сату" бөлімінде:
1) 110.02.005 жолы "А" және "В" қор биржасының ресми тізімінде орналасқан акцияларды сатудан кірістің (залалдың) жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады;
2) 110.02.006 жолы берешек бағалы қағаздары қоспағанда, өзге бағалы қағаздарды сатудан кірістің (залалдың) жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады;
3) 110.02.007 жолы "А" және "В" қор биржасының ресми тізімінде орналасқан облигацияларды сатудан кірістің (залалдың) жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады;

4) строка 110.02.008 предназначена для отражения итоговой суммы дохода (убытка) от реализации государственных ценных бумаг и заполняется на основании данных дополнительной формы;
5) строка 110.02.009 предназначена для отражения итоговой суммы дохода (убытка) от реализации других долговых ценных бумаг и заполняется на основании данных дополнительной формы;
6) строка 110.02.010 предназначена для отражения суммы убытка от реализации ценных бумаг, за исключением акций и облигаций, находящихся в официальных списках "А" и "В" фондовой биржи, перенесенной с предыдущего налогового периода в соответствии с пунктом 2 статьи 124 Кодекса, и заполняется на основании данных дополнительной формы;
7) строка 110.02.011 предназначена для отражения суммы дохода (убытка) от реализации ценных бумаг, за исключением акций и облигаций, находящихся в официальных списках "А" и "В" фондовой биржи, с учетом суммы перенесенных убытков, определяемой как сумма и (или) разность строк 110.02.006, 110.02.008, 110.02.009 (в зависимости доход или убыток), уменьшенный на сумму строки 110.02.010.
27. В разделе "Итого":
в строке 110.02.012 указывается общая сумма дохода от прироста стоимости при реализации зданий, сооружений, строений, а также активов, не подлежащих амортизации, включая ценные бумаги, определяемая как сумма строк 110.02.001, 110.02.004, 110.02.005, 110.02.007 и 110.02.011 (при получении дохода).
28. При получении налогоплательщиком убытка от реализации зданий, сооружений и строений, использованных в предпринимательской деятельности, определенного в строке 110.02.002, данный убыток переносится на срок до трех лет включительно для погашения за счет налогооблагаемого дохода последующих налоговых периодов согласно пункту 1 статьи 124 Кодекса. Указанная сумма учитывается при определении суммы строки 110.00.040.
В случае получения убытка от реализации зданий, сооружений и строений, не используемых в предпринимательской деятельности, определенного в строке 110.02.003, данный убыток не учитывается в целях налогообложения.
При получении дохода в строках 110.02.005 и 110.02.007, данные суммы переносятся в строку 110.00.022С согласно подпункту 3) пункта 1 статьи 91 Кодекса.
При получении дохода в строке 110.02.008 данная сумма переносится в строку 110.00.022D.
Доход от прироста стоимости, подлежащий получению (полученный) при реализации зданий, сооружений, строений, а также активов, не подлежащих амортизации, включая ценные бумаги, определенный в строке 110.02.012, переносится в строку 110.00.002.
29. Дополнительные формы к строкам 110.02.001, 110.02.002, 110.02.003:

4) 110.02.008 жолы мемлекеттік бағалы қағаздарды сатудан кірістің (залалдың) жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады;
5) 110.02.009 жолы басқа берешек бағалы қағаздарды сатудан кірістің (залалдың) жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады;
6) 110.02.010 жолы Кодекстің 124-бабының 2-тармағына сәйкес бұрынғы салық кезеңінен көшірілген "А" және "В" қор биржасының ресми тізімінде орналасқан акциялар мен облигацияларды қоспағанда, бағалы қағаздарды сатудан залал сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады;
7) 110.02.011 жолы 110.02.010 жолының сомасына азайтылған 110.02.006, 110.02.008, 110.02.009 жолдарының сомасы мен (немесе) әртүрлілігі ретінде айқындалатын шеккен залалдар сомасын ескеріп "А" және "В" қор биржасының ресми тізімінде орналасқан акциялар мен облигацияларды қоспағанда, бағалы қағаздарды сатудан кірістің (залалдың) сомасын көрсетуге арналған.
27. "Барлығы" бөлімінде:
110.02.012 жолында үйлер, ғимараттар, құрылыстар сату кезінде қосылған құн өсуінен кірістің жалпы сомасы, сондай-ақ, 110.02.001, 110.02.004, 110.02.005, 110.02.007 және 110.02.011 жолдарының сомасы ретінде айқындалатын (кірісті алу кезінде) бағалы қағаздарды қоса амортизацияға жататын активтер көрсетіледі.
28. 110.02.002 жолында айқындалған, кәсіпкерлік қызметінде пайдаланылған үйлерді, ғимараттарды, құрылыстарды сатудан салық төлеушінің залал алуы кезінде осы залал Кодекстің 124-бабының 1-тармағына сәйкес бұрынғы салық кезеңдерінің салық салынатын кірісі есебінен өтеу үшін үш жылды қоса алғанда мерзімге көшіріледі.
110.02.003 жолында айқындалған, кәсіпкерлік қызметінде пайдаланылмайтын үйлерді, ғимараттарды, құрылыстарды сатудан залалды алу жағдайында осы залал салық салу мақсатында есептелмейді.
110.02.005 және 110.02.007 жолдарында кірісті алу кезінде осы сомалар Кодекстің 91-бабының 1-тармағындағы 3-тармақшаға сәйкес 110.00.022С жолына көшіріледі.
110.02.008 жолында кірісті алу кезінде осы сома 110.00.022D жолына көшіріледі.
Үйлерді, ғимараттарды, құрылыстарды сату кезінде алынуға жататын (алынған) құн өсуінен кіріс, сондай-ақ 110.02.012 жолында айқындалған бағалы қағаздарды қоса амортизацияға жатпайтын активтер 110.00.002 жолына көшіріледі.
29. 110.02.001, 110.02.002, 110.02.003 жолдарына қосымша нысандар:

1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются наименования реализованных зданий, сооружений, строений;
3) при реализации зданий, сооружений и строений, используемых в предпринимательской деятельности, в графе С указывается остаточная стоимость зданий, сооружений и строений согласно пункту 3 статьи 82 Кодекса, определенная в соответствующих строках графы Р дополнительных форм к строкам 110.22.001 и 110.22.002 предыдущего налогового периода. При реализации зданий, сооружений и строений, не используемых в предпринимательской деятельности, в данной графе указывается балансовая стоимость реализованного объекта согласно пункту 2 указанной статьи.
В случае, если объект был приобретен и реализован в течение отчетного налогового периода, то в графе С дополнительных форм к строкам 110.02.001 и 110.02.002 отражается первоначальная стоимость объекта, независимо от его использования в предпринимательской деятельности;
4) в графе D указывается стоимость реализации указанных объектов;
5) в графе Е указывается доход (убыток) от их реализации, определяемый как разница сумм граф D и С.
Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 110.02.001 переносится в строку 110.02.001, графы Е дополнительной формы к строке 110.02.002 - в строку 110.02.002, графы Е дополнительной формы к строке 110.02.003 - в строку 110.02.003.
30. Дополнительная форма к строке 110.02.004:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются наименования реализованных активов, не подлежащих амортизации, указанных в пункте 1 статьи 82 Кодекса, за исключением зданий, сооружений, строений и ценных бумаг;
3) в графе С указывается балансовая стоимость объектов согласно пункту 2 указанной статьи;
4) в графе D указывается стоимость реализации объектов;
5) в графе Е указывается доход (убыток) от их реализации, определяемый как разница сумм, указанных в графах D и С.
При определении итоговой суммы графы Е убытки, полученные от реализации данных объектов, не учитываются в целях налогообложения.
Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 110.02.004 переносится в строку 110.02.004.
31. Дополнительные формы к строкам 110.02.005, 110.02.006:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются наименования реализованных ценных бумаг, за исключением долговых ценных бумаг;
3) в графе С указывается стоимость приобретения ценных бумаг;
4) в графе D указывается стоимость реализации ценных бумаг;
5) в графе Е указывается доход (убыток) от реализации ценных бумаг, определяемый как разница сумм граф D и С.

1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында сатылған үйлердің, ғимараттардың, құрылыстардың атауы көрсетіледі;
3) кәсіпкерлік қызметінде пайдаланылатын үйлерді, ғимараттарды, құрылыстарды сату кезінде С бағанында бұрынғы салық кезеңінің 110.22.001 және 110.22.002 жолдарына қосымша нысанның Р бағанындағы тиісті жолдарда айқындалған Кодекстің 82-бабының 3-тармағына сәйкес үйлердің, ғимараттардың, құрылыстардың қалдық құны көрсетіледі. Кәсіпкерлік қызметінде пайдаланылмайтын үйлерді, ғимараттарды, құрылыстарды сату кезінде осы бағанда аталған баптың 2-тармағына сәйкес сатылған объектінің теңгермелік құны көрсетіледі.
Егер объект есепті салық кезеңінің ішінде сатып алынған және сатылған жағдайда, онда 110.02.001 және 110.02.002 жолдарына қосымша нысандар С бағанында кәсіпкерлік қызметінде оны пайдалануға қарамастан объектінің алғашқы құны көрсетіледі;
4) D бағанында аталған объектілерді сату құны көрсетіледі;
5) Е бағанында D және С бағандары бойынша сома айырмасы ретінде айқындалатын оларды сатудан кіріс (залал) көрсетіледі.
110.02.001 жолына қосымша нысан Е бағанының жиынтық шамасы 110.02.001 жолына, 110.02.002 жолына қосымша нысан Е бағаны 110.02.002 жолына, 110.02.003 жолына қосымша нысан Е бағаны 110.02.003 жолына көшіріледі.
30. 110.02.004 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында үйлер, ғимараттар, құрылыстар мен бағалы қағаздарды қоспағанда Кодекстің 82-бабының 1-тармағында көрсетілген амортизацияға жатпайтын сатылған активтердің атауы көрсетіледі;
3) С бағанында аталған баптың 2-тармағына сәйкес объектілердің теңгермелік құны көрсетіледі;
4) D бағанында объектілерді сату құны көрсетіледі;
5) Е бағанында D және С бағандарында көрсетілген сомалардың айырмасы ретінде айқындалатын оларды сатудан кіріс (залал) көрсетіледі.
Осы объектілерді сатудан алынған залалдар Е бағанының жиынтық сомасын айқындау кезінде салық салу мақсатында есептелмейді.
110.02.004 жолына қосымша нысан Е бағанының жиынтық шамасы 110.02.004 жолына көшіріледі.
31. 110.02.005, 110.02.006 жолдарына қосымша нысандар:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында берешек бағалы қағаздардан басқа, сатылған бағалы қағаздардың атауы көрсетіледі;
3) С бағанында бағалы қағаздарды сатып алу құны көрсетіледі;
4) D бағанында бағалы қағаздарды сату құны көрсетіледі;
5) Е бағанында D және С бағандары бойынша сомалар айырмасы ретінде айқындалатын бағалы қағаздарды сатудан кіріс (залал) көрсетіледі.

Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 110.02.005 переносится в строку 110.02.005, графы Е дополнительной формы к строке 110.02.006 - в строку 110.02.006.
32. Дополнительные формы к строкам 110.02.007, 110.02.008, 110.02.009:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются наименования реализованных долговых ценных бумаг:
государственные ценные бумаги: ноты Национального Банка Республики Казахстан, казначейские обязательства Министерства финансов Республики Казахстан, национальные сберегательные облигации Министерства финансов Республики Казахстан, другие государственные ценные бумаги;
облигации, находящиеся в официальных списках "А" и "В" фондовой биржи;
прочие негосударственные долговые ценные бумаги. При этом данные по указанным видам ценных бумаг отражаются едиными суммами;
3) в графе С указывается номинальная стоимость долговых ценных бумаг;
4) в графе D указывается стоимость приобретения долговых ценных бумаг, за исключением долговых ценных бумаг, приобретенных по стоимости, включающей сумму купона. Долговые ценные бумаги, приобретенные по стоимости, включающей сумму купона, отражаются по стоимости приобретения, уменьшенной на величину купона, оплаченной покупателем продавцу;
5) в графе E указывается сумма дисконта либо премии, которая определяется как разница сумм граф C и D;
6) в графе F указывается стоимость реализации долговых ценных бумаг без учета купона, полученного от покупателя при реализации до даты выплаты вознаграждения по ним. Сумма купона, не нашедшая отражения в данной графе, указывается в соответствующих строках графы D дополнительной формы к строке 110.08.002;
7) в графе G указывается сумма амортизации дисконта либо премии за период владения долговой ценной бумагой, которая рассчитывается как:
G = (E / срок обращения (в днях)) х (период владения (в днях));
8) в графе Н указывается доход (убыток) от реализации долговых ценных бумаг, определяемый как разница сумм граф F и суммой граф D и G (Н=(F-(D+G))).
Итоговая величина графы Н дополнительной формы к строке 110.02.007 переносится в строку 110.02.007, графы Н дополнительной формы к строке 110.02.008 - в строку 110.02.008, графы Н дополнительной формы к строке 110.02.009 - в строку 110.02.009.
33. Дополнительная форма к строке 110.02.010:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указывается налоговый период, в котором возникли убытки и по которому заполняется данная строка;
3) в графе C указывается сумма убытков, перенесенных из предыдущих налоговых периодов, определяемая в графе Е за предыдущий налоговый период;

110.02.005 жолына қосымша нысан Е бағанының жиынтық шамасы 110.02.005 жолына, 110.02.006 жолына - 110.02.006 жолына қосымша нысан Е бағаны көшіріледі.
32. 110.02.007, 110.02.008, 110.02.009 жолдарына қосымша нысандар:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында сатылған берешек бағалы қағаздардың атауы көрсетіледі;
мемлекеттік бағалы қағаздар: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ноталары, Қазақстан Республикасы қаржы министрлігінің қазынашылық міндеттемелері, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ұлттық жинақ облигациялары, басқа мемлекеттік бағалы қағаздар;
қор биржасының "А" және "В" ресми тізімдерінде орналасқан облигациялар;
өзге де мемлекеттік емес берешек бағалы қағаздар. Бұл ретте, бағалы қағаздардың аталған түрлері бойынша деректер біртұтас сомалармен көрсетіледі;
3) С бағанында берешек бағалы қағаздардың атаулы құны көрсетіледі;
4) D бағанында купон сомасын енгізетін құн бойынша сатып алынған берешек бағалы қағаздарды қоспағанда берешек бағалы қағаздарды сатып алу құны көрсетіледі. Купон сомасын енгізетін құн бойынша сатып алынған берешек бағалы қағаздар сатушыға сатып алушы төлеген купон шамасына кемітілген сатып алу құны бойынша көрсетіледі;
5) Е бағанында С және D бағандары бойынша сомалар айырмасы ретінде айқындалатын дисконт немесе сыйақы сомасы көрсетіледі;
6) F бағанында олар бойынша сыйақы төлеу күніне дейін сату кезінде сатып алушыдан алынған купон есебінсіз берешек бағалы қағаздарды сату құны көрсетіледі. Осы бағанда көрініс таппаған купон сомасы 110.08.002 жолына қосымша нысан D бағанының тиісті жолдарында көрсетіледі;
7) G бағанында берешек бағалы қағазды иелену кезеңі үшін дисконт немесе сыйақы амортизациясының сомасы көрсетіледі, ол былай есептеледі:
G = (Е / жүгіну мерзімі (күндер) х (иелену кезеңі (күндер));
8) Н бағанында D және G бағандарының сомасы (Н=(F - (D+G))) және F бағаны бойынша сома айырмасы ретінде айқындалатын берешек бағалы қағаздарды сатудан кіріс (залал) көрсетіледі.
110.02.007 жолына қосымша нысан Н бағанының жиынтық шамасы 110.02.007 жолына, 110.02.008 жолына қосымша нысан Н бағаны 110.02.008 жолына, 110.02.009 жолына қосымша нысан Н бағаны 110.02.009 жолына көшіріледі.
33. 110.02.010 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында залалдар туындаған және осы жол толтырылған салық кезеңі көрсетіледі;
3) С бағанында бұрынғы салық кезеңі үшін Е бағанында айқындалатын бұрынғы салық кезеңдерінен көшірілген залалдар сомасы көрсетіледі;

43. Величина строки 110.04.001 переносится в строку 110.00.005.
44. Дополнительная форма к строке 110.04.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается вид имущества, переданного арендодателем в аренду;
3) в графе С указывается регистрационный номер налогоплательщика-арендатора;
4) в графе D указывается номер и дата заключения договора аренды;
5) в графе E указывается сумма арендной платы, подлежащая получению (полученная) арендодателем согласно договору аренды за отчетный налоговый период.
Если налогоплательщиком получена (подлежит получению) арендная плата за имущество, находящееся за пределами (переданное в аренду за пределы) Республики Казахстан, то в графе Е отражается начисленная сумма арендной платы, включая сумму налога.
Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 110.04.001 переносится в строку 110.04.001.
7. Доходы от снижения размеров созданных провизий банков и
организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций -
Форма 110.05 (приложение N 5 к Декларации)
45. Данная форма предназначена для определения доходов от снижения размеров созданных провизий банков в соответствии со статьей 85 Кодекса.
46. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
47. В разделе "Изменение размера требований при исполнении обязательства":
строка 110.05.001 предназначена для отражения итоговых сумм при изменении размера требований при исполнении обязательства и заполняется на основании данных дополнительной формы.
48. В разделе "Изменение размера требований на основании договора об отступном, новации, переуступки права требования и (или) на иных основаниях":
строка 110.05.002 предназначена для отражения итоговых сумм при изменении размера требований на основании договора об отступном, договора новации, переуступки права требования путем заключения договора цессии (или) на иных основаниях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан и заполняется на основании данных дополнительной формы.
49. В разделе "Изменение размера провизий при переклассификации требований":
строка 110.05.003 предназначена для отражения итоговых сумм при изменении размера провизий при переклассификации требований и заполняется на основании данных дополнительной формы.
50. В разделе "Итого":
строка 110.05.004 предназначена для отражения общей суммы дохода от снижения размеров созданных провизий, определяемой как сумма строк 110.05.001D, 110.05.002D, 110.05.003F.

43. 110.04.001 жолының шамасы 110.00.005 жолына көшіріледі.
44. 110.04.01 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында жалға беруші жалға берген мүлік түрі көрсетіледі;
3) С бағанында жалға алушы - салық төлеушінің тіркеу нөмірі
көрсетіледі;
4) D бағанында жалға алу шартын жасаудың нөмірі мен күні көрсетіледі;
5) Е бағанында есепті салық кезеңі үшін жалға алу шартына сәйкес
жалға беруші алуға жататын (алған) жалға алу төлемінің сомасы көрсетіледі.
Егер салық төлеуші Қазақстан Республикасынан тысқары орналасқан мүлік
үшін (тысқары орналасып жалға берілген) жалға алу төлемін алса (алуға
жатса), онда Е бағанында салық сомасын қоса жалға алу төлемінің есептелген
сомасы көрсетіледі.
110.04.001 жолына қосымша нысан Е бағанының жиынтық шамасы
110.04.001А жолына көшіріледі.
7. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын банктер
мен ұйымдардың құрылған провизиялар мөлшерлерінің кемуінен кірістері -
110.05 нысаны (Декларацияға N 5 қосымша)
45. Осы нысан Кодекстің 85-бабына сәйкес банктердің құрылған
провизиялары мөлшерлерінің кемуінен кірістерді айқындауға арналған.
46. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде мынадай деректер
көрсетіледі:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
47. "Міндеттемелерді орындау кезінде талаптар мөлшерін өзгерту"
бөлімінде:
110.05.001 жолы міндеттемелерді орындау кезінде талаптар мөлшерін өзгерту кезіндегі жиынтық соманы көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерінің негізінде толтырылады.
48. "Талап ету құқығына жол беру ақысы, жаңартпа, қайта табыстау туралы шарт негізінде және (немесе) өзге негіздерде талап етулер мөлшерінің өзгеруі" бөлімінде:
110.05.002 жолы Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген цессия шартын жасау жолымен талап құқығына жол беру ақысы, жаңартпа, қайта табыстау туралы шарт негізінде және (немесе) өзге негіздерде талап етулер мөлшерінің өзгеруі кезінде жиынтық соманы көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерінің негізінде толтырылады.
49. "Талаптарды қайта мамандандыру кезінде провизиялар мөлшерінің өзгеруі" бөлімінде:
110.05.003 жолы талаптарды қайта мамандандыру кезінде провизиялар мөлшерінің өзгеруі кезіндегі жиынтық соманы көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерінің негізінде толтырылады.
50. "Барлығы" бөлімінде:
110.05.004 жолы 110.05.001D, 110.05.002D, 110.05.003D жолдар сомасы ретінде айқындалатын құрылған провизиялар мөлшерлерінің кемуінен кірістің жалпы сомасын көрсетуге арналған.

51. Суммы по сомнительным и безнадежным активам, условным обязательствам указываются в соответствующих строках.
При определении доходов от снижения размеров созданных провизий, безнадежными активами признаются активы, находящиеся как в балансе, так и учитываемые за балансом (списанные за баланс с 1 января 2002 года).
52. Величина строки 110.05.004 переносится в строку 110.00.006.
53. Дополнительная форма к строке 110.05.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В определена группа актива, условного обязательства;
3) в графу C переносятся общие суммы требований на конец предыдущего налогового периода из графы С дополнительной формы к строке 110.15.001 за предыдущий налоговый период;
4) в графе D указываются общие суммы исполненных требований, указанных в графе С;
5) в графе E указывается удельный вес исполненной части требований, определяемый как отношение сумм графы D к соответствующим суммам графы С;
6) в графу F переносятся суммы провизий, отнесенных на вычет в предыдущем налоговом периоде, из графы Н дополнительной формы к строке 110.15.001 за предыдущий налоговый период;
7) в графе G указываются суммы провизий, отнесенных на вычет по исполненной части требований, определяемые как произведение сумм граф F и Е.
Итоговая величина графы С дополнительной формы к строке 110.05.001 переносится в строку 110.05.001А, графы D - в строку 110.05.001В, графы F - в строку 110.05.001С, графы G - в строку 110.05.001D.
54. Дополнительная форма к строке 110.05.002:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В определена группа актива, условного обязательства;
3) в графу C переносятся общие суммы требований на конец предыдущего налогового периода из графы С дополнительной формы к строке 110.15.001 за предыдущий налоговый период;
4) в графе D указываются общие суммы прекращенных требований, указанных в графе С, на основании договора об отступном, договора новации, переуступки права требования путем заключения договора цессии (или) на иных основаниях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
5) в графе E указывается удельный вес прекращенной части требований, определяемый как отношение сумм графы D к соответствующим суммам графы С;
6) в графу F переносятся суммы провизий, отнесенных на вычет в предыдущем налоговом периоде, из графы Н дополнительной формы к строке 110.15.001 за предыдущий налоговый период;
7) в графе G указываются суммы провизий, отнесенных на вычет по прекращенной части требований, определяемые как произведение сумм граф F и Е.

51. Күмәнді және үмітсіз активтер, шартты міндеттемелер бойынша сомалар тиісті жолдарда көрсетіледі.
Құрылған провизиялар мөлшерлерінің кемуінен кірістерді айқындау кезінде үмітсіз активтер деп теңгермеде де бар, теңгерме үшін есептелетін де активтер танылады (2002 жылдың 1 қаңтарынан бастап теңгерме үшін есептен шығарылған).
52. 110.05.004 жолының шамасы 110.00.006 жолына көшіріледі.
53. 110.05.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында шартты міндеттеменің актив тобы айқындалған;
3) С бағанына бұрынғы салық кезеңдері үшін 110.15.001 жолына қосымша нысан С бағанынан бұрынғы салық кезеңдерінің соңына талаптардың жалпы сомасы көшіріледі;
4) D бағанында С бағанында көрсетілген орындалған талаптардың жалпы сомасы көрсетіледі;
5) Е бағанында С бағаны бойынша тиісті сомаларға D бағаны бойынша сомалардың қатынасы ретінде айқындалатын орындалған талаптардың бөлшегінің үлес салмағын көрсетеді;
6) F бағанына бұрынғы салық кезеңі үшін 110.15.001 жолына қосымша нысан Н бағанынан бұрынғы салық кезеңінде шегерімге жатқызылған провизиялар сомасы көрсетіледі;
7) G бағанында F және Е бағандары бойынша сомалар ретінде айқындалатын талаптардың тоқтатылған бөлігі жөніндегі шегерімге жатқызылған провизиялар сомасы көрсетіледі.
110.05.001 жолына қосымша нысан С бағанының жиынтық шамасы 110.05.001А жолына, D бағаны - 110.05.001В жолына, F бағаны - 110.05.001С жолына, G бағаны - 110.05.001D жолына көшіріледі.
54. 110.05.002 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында шартты міндеттеменің актив тобы айқындалған;
3) С бағанына бұрынғы салық кезеңі үшін 110.15.001 жолына қосымша нысан С бағанынан бұрынғы салық кезеңінің соңына талаптардың жалпы сомалары көшіріледі;
4) D бағанында Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген цессия шартын жасау жолымен талап құқығына жол беру ақысы, жаңартпа шарты, қайта табыстау туралы шарт негізінде және (немесе) өзге негіздерде С бағанында көрсетілген тоқтатылған талаптардың жалпы сомаларын көрсетеді;
5) Е бағанында С бағаны бойынша тиісті сомаларға D бағаны бойынша сомалардың қатынасы ретінде айқындалатын талаптардың тоқтатылған бөлшегінің үлес салмағын көрсетеді;
6) F бағанына бұрынғы салық кезеңінен 110.15.001 жолына қосымша нысан Н бағанынан бұрынғы салық кезеңіндегі шегерімге жатқызылған провизиялар сомасы көшіріледі;
7) G бағанында F және Е бағандары бойынша сомалар ретінде айқындалатын талаптардың тоқтатылған бөлігі жөніндегі шегерімге жатқызылған провизиялар сомасы көрсетіледі.

Итоговая величина графы С дополнительной формы к строке 110.05.002 переносится в строку 110.05.002А, графы D - в строку 110.05.002В, графы F - в строку 110.05.002С, графы G - в строку 110.05.002D.
55. Дополнительная форма к строке 110.05.003:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В определена группа актива, условного обязательства;
3) в графу C переносятся общие суммы требований на конец предыдущего налогового периода из графы С дополнительной формы к строке 110.15.001 за предыдущий налоговый период;
4) в графе D указываются общие суммы исполненных в течение отчетного налогового периода требований, учтенных в соответствующих строках графы D дополнительной формы к строке 110.05.001;
5) в графе Е указываются общие суммы прекращенных в течение отчетного налогового периода требований, учтенных в соответствующих строках графы D дополнительной формы к строке 110.05.002;
6) в графе F указываются общие суммы требований на конец отчетного налогового периода из числа учтенных в графе С, при переклассификации требований;
7) в графе G указывается сумма уменьшения размера требований, определяемая как разница сумм графы C и граф D, Е, F. При этом в данном приложении должны отражаться только требования, по которым в данной графе выявляется положительная разница;
8) в графе Н указываются размер резервирования, определенный Национальным Банком Республики Казахстан по согласованию с уполномоченным государственным органом;
9) в графе I указываются суммы провизий, отнесенных на вычет по переклассифицированной части требований, определяемые как произведение сумм граф G и Н.
Итоговая величина графы С дополнительной формы к строке 110.05.003 переносится в строку 110.05.003А, графы D - в строку 110.05.003В, графы E - в строку 110.05.003С, графы F - в строку 110.05.003D, графы G - в строку 110.05.003Е, графы I - в строку 110.05.003F.
8. Безвозмездно полученное имущество (работы, услуги) -
Форма 110.06 (приложение N 6 к Декларации)
56. Данная форма предназначена для определения дохода в виде имущества, работ и услуг, полученных налогоплательщиком безвозмездно, за исключением имущества, полученного в качестве вклада в уставный капитал, и субсидий, полученных из средств государственного бюджета, в соответствии со статьей 90 Кодекса.
57. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.

110.05.002 жолына қосымша нысан С бағанының жиынтық шамасы 110.05.002А жолына, D бағаны - 110.05.002В жолына, F бағаны - 110.05.002С жолына, G бағаны - 110.05.002D жолына көшіріледі.
55. 110.05.003 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында шартты міндеттеменің актив тобы айқындалған;
3) С бағанына бұрынғы салық кезеңі үшін 110.15.001 жолына қосымша нысан С бағанынан бұрынғы салық кезеңінің соңына талаптардың жалпы сомалары көшіріледі;
4) D бағанында 110.05.001 жолына қосымша нысан D бағанының тиісті жолдарында есептелген талаптардың есепті салық кезеңінің ішінде орындалған жалпы сомалар көрсетіледі;
5) Е бағанында 110.05.002 жолына қосымша нысан D бағанының тиісті жолдарында есептелген талаптардың есепті салық кезеңінің ішінде тоқтатылған жалпы сомалар көрсетіледі;
6) F бағанына талаптарды қайта мамандандыру кезінде С есептелгеннің санынан есепті салық кезеңінің соңына талаптардың жалпы сомасы көрсетіледі;
7) G бағанында С бағаны мен D, Е, F бағандары бойынша сомалар ретінде айқындалатын талаптардың кемітілген мөлшер сомасы көрсетіледі. Бұл ретте, осы қосымшада осы баған бойынша оң айырма табылатын талаптар ғана көрсетілуі тиіс. Теріс айырма қалыптасатын талап 110.15 нысанында көрсетіледі;
8) Н бағанында уәкілетті мемлекеттік органмен келісім бойынша
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі айқындаған резервтеу мөлшері
көрсетіледі;
9) І бағанында G және Н бағандары бойынша сома ретінде айқындалатын
талаптардың қайта мамандандырылған бөлшегі бойынша шегерімге жатқызылған
провизиялар сомасы көрсетіледі.
110.05.003 жолына қосымша нысан С бағанының жиынтық шамасы
110.05.003А жолына, D бағаны - 110.05.003В жолына, Е бағаны - 110.05.001С
жолына, F бағаны - 110.05.003D жолына, G бағаны - 110.05.003Е жолына, І
бағаны - 110.05.003F жолына көшіріледі.
8. Тегін алынған мүлік (жұмыстар, қызмет көрсетулер) - 110.06
нысаны (Декларацияға N 6 қосымша)
56. Осы нысан Кодекстің 90-бабына сәйкес жарғылық капиталға салым
ретінде алынған мүлікті қоспағанда, салық төлеуші тегін алған мүлік,
жұмыстар мен қызмет көрсетулер түріндегі кірісті және мемлекеттік бюджет
қаражатынан алынған субсидияларды айқындауға арналған.
57. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде мынадай деректерді
көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.

Итоговая величина графы С дополнительной формы к строке 110.08.001 переносится в строку 110.08.001.
74. Дополнительная форма к строке 110.08.002:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указываются виды долговых ценных бумаг согласно подпункту 8) пункта 1 статьи 10 Кодекса и Закона "О ценных бумагах":
государственные ценные бумаги: ноты Национального Банка Республики Казахстан, казначейские обязательства Министерства финансов Республики Казахстан, национальные сберегательные облигации Министерства финансов Республики Казахстан, другие государственные ценные бумаги;
облигации;
прочие негосударственные долговые ценные бумаги. При этом данные по указанным видам ценных бумаг отражаются едиными суммами;
3) в графе С указывается сумма дисконта либо премии, причитающаяся налогоплательщику в отчетном налоговом периоде. При реализации ценных бумаг данная сумма переносится из соответствующих строк графы G дополнительных форм к строкам 110.02.007, 110.02.008 и 110.02.009;
4) в графе D указывается начисленная сумма купона без учета дисконта либо премии;
5) в графе E указывается общая сумма вознаграждения. Определяется как сумма (разница) граф D и С.
Итоговая величина графы С дополнительной формы к строке 110.08.002 переносится в строку 110.08.002А, графы D - в строку 110.08.002В, графы Е - в строку 110.08.002С.
11. Положительная курсовая разница - Форма 110.09
(приложение N 9 к Декларации)
75. Данная форма предназначена для определения суммы положительной курсовой разницы, подлежащей включению в совокупный годовой доход в соответствии с подпунктом 17) пункта 2 статьи 80 Кодекса.
76. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
77. В разделе "Положительная курсовая разница":
строка 110.09.001 предназначена для отражения сведений об общей сумме положительной курсовой разницы, подлежащей включению в совокупный годовой доход, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
78. Величина строки 110.09.001 переносится в строку 110.00.016.
79. Дополнительная форма к строке 110.09.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указываются наименования операций в иностранной валюте, в результате которых образовалась положительная курсовая разница:
по валютным счетам;
по валютным кредитам;
по расчетам с покупателями и заказчиками;
по расчетам с поставщиками и подрядчиками;
по иным операциям;

110.08.001 жолына қосымша нысан С бағанының жиынтық шамасы 110.08.001
жолына көшіріледі.
74. 110.08.002 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында "Бағалы қағаздар туралы" Заңға және Кодекстің 10-бабының 1-тармағындағы 8) тармақшаға сәйкес берешек бағалы қағаздардың түрі көрсетіледі:
мемлекеттік бағалы қағаздар: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ноталары, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің қазынашылық міндеттемелері, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ұлттық жинақ облигациялары, басқа мемлекеттік бағалы қағаздар;
өзге де мемлекеттік емес берешек бағалы қағаздар. Бұл ретте, бағалы
қағаздардың аталған түрлері бойынша деректер біртұтас сомалармен
көрсетіледі;
3) С бағанында есепті салық кезеңінде салық төлеушіге тиесілі дисконт
немесе сыйақы сомасы көрсетіледі. Бағалы қағаздарды сату кезінде осы сома
110.02.007, 110.02.008 және 110.02.009 жолдарына қосымша нысан G бағанының
тиісті жолдарынан көшіріледі;
4) D бағанында дисконтты немесе сыйақыны ескерусіз купонның
есептелген сомасы көрсетіледі;
5) Е бағанында сыйақының жалпы сомасы көрсетіледі. D және С
бағандарының сомасы ретінде айқындалады;
110.08.002 жолына қосымша нысан С бағанының жиынтық шамасы
110.08.002А жолына, D бағаны - 110.08.002В жолына, Е бағаны - 110.08.002С
жолына көшіріледі.
11. Оң бағамдық айырма - 110.09 нысаны (Декларацияға N 9 қосымша)
75. Осы нысан Кодекстің 80-бабының 2-тармағындағы 17) тармақшаға
сәйкес жылдық жиынтық кіріс енгізілуге жататын оң бағамдық айырма сомасын
айқындауға арналған.
76. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде мынадай деректер
көрсетіледі:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
77. "Оң бағамдық айырма" бөлімінде:
110.09.001 жолы жылдық жиынтық кіріс енгізілуге жататын оң бағамдық
айырманың жалпы сомасы туралы мәліметті көрсетуге арналған және қосымша
нысан деректерінің негізінде толтырылады.
78. 110.09.001 жолының шамасы 110.00.016 жолына көшіріледі.
79. 110.09.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында оң бағамдық айырма нәтижесінде құралған шетел
валютасындағы операциялардың атауы көрсетіледі:
валюталық шоттар бойынша;
валюталық кредиттер бойынша;
сатып алушылармен және тапсырыс берушілермен есеп айырысулар бойынша;
жеткізушілермен және мердігерлермен есеп айырысулар бойынша;
өзге де операциялар бойынша;

3) в графе C указываются соответствующие суммы положительной курсовой разницы по данным бухгалтерского учета;
4) в графе D указываются соответствующие суммы положительной курсовой разницы, определяемые в соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 10 Кодекса.
Итоговая величина графы D дополнительной формы к строке 110.09.001 переносится в строку 110.09.001.
12. Расходы по оплате труда - Форма 110.10
(приложение N 10 к Декларации)
80. Данная форма предназначена для определения суммы расходов по оплате труда, подлежащей отнесению на вычеты, в соответствии с пунктом 1 статьи 92 Кодекса. При этом к расходам по оплате труда относятся любые доходы работников, выплачиваемые работодателями в денежной или натуральной форме, включая доходы, предоставленные работодателем в виде материальных, социальных благ или иной материальной выгоды.
81. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
82. В разделе "Расходы":
1) в строке 110.10.001 указывается общая сумма начисленной заработной платы работникам, непосредственно занятым в производстве товаров (работ, услуг), административному персоналу и работникам, занятым реализацией. Определяется сложением сумм строк с 110.10.001А по 110.10.001D;
2) в строке 110.10.002 указываются доходы, определяемые в соответствии со статьями 149, 154 Кодекса, за исключением заработной платы, отраженной в строке 110.10.001;
3) в строке 110.10.003 указываются расходы по оплате труда работников, не отраженные в строках 110.10.001 и 110.10.002. Например: выплаты работникам в связи с реорганизацией юридического лица-работодателя, сокращением штата работников. Определяется сложением сумм строк с 110.10.003А по 110.10.003D;
4) в строке 110.10.004 указывается общая сумма расходов по оплате труда работников, определяемая сложением сумм строк с 110.10.001 по 110.10.003;
5) в строке 110.10.005 указывается сумма начисленного дохода работникам, занятым на ремонте основных средств, и сумма материальных и социальных благ, предоставленных им;
6) в строке 110.10.006 указываются суммы расходов по оплате труда работников, выплачиваемые работодателем и подлежащие отнесению на вычеты. Определяется как разница сумм строк 110.10.004 и 110.10.005.
83. Величина строки 110.10.006 переносится в строку 110.11.004.
13. Расходы по реализации финансовых услуг (товаров, работ) -

3) С бағанында бухгалтерлік есеп деректері бойынша оң бағамдық
айырманың тиісті сомасы көрсетіледі;
4) D бағанында Кодекстің 10-бабындағы 1-тармақтың 13) тармақшасына
сәйкес айқындалатын оң бағамдық айырманың тиісті сомасы көрсетіледі.
110.09.001 жолына қосымша нысан D бағанының жиынтық шамасы 110.09.001
жолына көшіріледі.
12. Еңбекақыны төлеу жөніндегі шығыстар - 110.10 нысаны
(Декларацияға N 10 қосымша)
80. Осы нысан Кодекстің 92-бабының 1-тармағына сәйкес шегерімге
жатқызылуы тиіс еңбекақыны төлеу жөніндегі шығыстар сомасын айқындауға
арналған. Бұл ретте, еңбекақыны төлеу жөніндегі шығыстарға материалдық,
әлеуметтік игілік немесе өзге де материалдық пайда түрінде жұмыс беруші
берген кірістерді қоса, ақшалай және заттай нысанда жұмыс беруші төлейтін
қызметкерлердің кез-келген кірістері жатады.
81. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
82. "Шығыстар" бөлімінде:
1) 110.10.001 жолында сатумен айналысатын әкімшілік персоналы мен қызметкерлерге тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) өндірісінде тікелей айналысатын қызметкерлердің есептелген еңбекақысының жалпы сомасы көрсетіледі. 110.10.001А - 110.10.001D жолдарының сомасын қосумен айқындалады;
2) 110.10.002 жолында 110.10.001 жолында көрсетілген еңбекақыдан басқа Кодекстің 149, 154-баптарына сәйкес айқындалатын кірістер көрсетіледі;
3) 110.10.003 жолында 110.10.001 және 110.10.002 жолдарында көрсетілмеген қызметкерлердің еңбекақысын төлеу жөніндегі шығыстар. Мысалы: жұмыс беруші заңды тұлғаны қайта құрумен, қызметкерлердің штатын қысқартумен байланысты қызметкерлерге төлемдер. 110.10.003А - 110.10.003D жолдарының сомасын қосумен айқындалады;
4) 110.10.004 жолында 110.10.001 - 110.10.003 жолдарының сомасын
қосумен айқындалатын қызметкерлердің еңбекақысын төлеу жөніндегі
шығыстардың жалпы сомасы көрсетіледі;
5) 110.10.005 жолында негізгі қаражаттарды жөндеуге қызметкерлерге
есептелген кіріс сомасы мен оларға берілген материалдық және әлеуметтік
игіліктердің сомасы көрсетіледі;
6) 110.10.006 жолында жұмыс беруші төлейтін және шегерімге
жатқызылуға жататын қызметкерлердің еңбекақысын төлеу жөніндегі шығыстар
сомасы көрсетіледі. 110.10.004 - 110.10.005 жолдары сомасының айырмасы
ретінде айқындалады.
83. 110.10.006 жолының шамасы 110.11.004 жолына көшіріледі.
13. Қаржы қызмет көрсетулерін (тауарларды, қызмет көрсетулерді) сату

Форма 110.11 (приложение N 11 к Декларации)
84. Данная форма предназначена для определения суммы расходов по реализованным товарам, выполненным работам, оказанным услугам, подлежащей отнесению на вычеты в соответствии с пунктом 1 статьи 92 Кодекса, и суммой дохода (убытка) от изменения метода оценки активов, подлежащей включению (исключению) в (из) совокупный (-ого) годовой (-го) доход (-а) в соответствии с пунктом 2 статьи 91 Кодекса.
Учет ТМЗ производится согласно пункту 3 статьи 65 Кодекса.
85. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
86. В разделе "Расходы":
1) в строке 110.11.001 стоимостью ТМЗ на начало отчетного налогового периода является стоимость ТМЗ на конец предыдущего налогового периода. Данные переносятся из соответствующей строки 110.11.002 за предыдущий налоговый период. В первоначальной Декларации указанная строка заполняется согласно данным, определенным по бухгалтерскому балансу на начало отчетного налогового периода. У налогоплательщика, подающего свою первоначальную Декларацию, ТМЗ на начало отчетного налогового периода могут отсутствовать;
2) строка 110.11.002 заполняется согласно данным бухгалтерского баланса на конец отчетного налогового периода. В ликвидационной Декларации, представляемой налогоплательщиком в течение отчетного налогового периода, строка 110.11.002 заполняется на основании данных бухгалтерского учета на конец соответствующего налогового периода;
3) в строке 110.11.003 указывается стоимость приобретенных, безвозмездно полученных в течение отчетного налогового периода налогоплательщиком материалов (сырья и материалов, покупных полуфабрикатов и комплектующих изделий, конструкций и деталей, топлива, запасных частей и др.), товаров, выполненных работ и оказанных услуг сторонними организациями и (или) индивидуальными предпринимателями для предпринимательской деятельности налогоплательщика. Определяется сложением сумм строк с 110.11.003А по 110.11.003J;
4) в строку 110.11.004 переносится сумма расходов по оплате труда, определенная в строке 110.10.006;
5) в строке 110.11.005 указывается сумма всех других расходов по производству и реализации товаров (работ, услуг), не учтенных в строке 110.11.003;
6) в строке 110.11.005А указывается общая сумма командировочных расходов, определяемая как сумма строк с I по IV. В строке I отражается общая сумма фактически произведенных расходов на проезд к месту командировки и обратно, включая оплату расходов за бронь, согласно подпункту 1) пункта 1 статьи 93 Кодекса. В строке II отражается сумма фактически произведенных расходов на наем жилого помещения, включая оплату расходов за бронь, согласно подпункту 2) пункта 1 статьи 93 Кодекса. В строках III и IV отражаются соответствующие суммы выплачиваемых суточных по командировкам в пределах и за пределами Республики Казахстан в соответствии с подпунктами 3) и 4) пункта 1 статьи 93 Кодекса;

жөніндегі шығыстар - 110.11 нысаны (Декларацияға N 11 қосымша)
84. Осы нысан Кодекстің 92-бабының 1-тармағына сәйкес шегерімге
жатқызылуға тиіс сатылған тауарлар, орындалған жұмыстар, көрсетілген
қызметтер бойынша шығыстар сомасын және Кодекстің 91-бабының 2-тармағына
сәйкес жылдық жиынтық кіріске (кірістен) енгізуге (алып тастауға) жататын
активтерді бағалау әдісінің өзгеруінен кіріс (залал) сомасын айқындауға
арналған.
ТМҚ есепке алу Кодекстің 65-бабының 3-тармағына сәйкес жүргізіледі.
85. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
86. "Шығыстар" бөлімінде:
1) 110.11.001 жолында есепті салық кезеңінің соңына ТМҚ құны бұрынғы салық кезеңінің соңына ТМҚ құны болып табылады. Деректер бұрынғы салық кезеңі үшін 110.11.062 тиісті жолынан көшіріледі. Бастапқы Декларацияда аталған жол есепті салық кезеңнің басына бухгалтерлік теңгерме бойынша айқындалған деректерге сәйкес толтырылады. Өзінің бастапқы декларациясын беретін салық төлеуші есепті салық кезеңінің басында болмауы мүмкін;
2) 110.11.002 жолы есепті салық кезеңінің соңына бухгалтерлік теңгерме деректеріне сәйкес толтырылады. Есепті салық кезеңінің ішінде салық төлеуші берген тарату Декларациясында 110.11.002 жолы тиісті салық кезеңінің соңына бухгалтерлік есеп деректерінің негізінде толтырылады;
3) 110.11.003 жолында салық төлеушінің кәсіпкерлік қызметі үшін басқа ұйымдар және (немесе) жеке кәсіпкерлердің материалдарды шикізат пен материалдар, сатып алынатын жартылай фабрикаттар мен жинақтаушы бұйымдар, конструкциялар мен бөлшектер, отын. Қосалқы бөлшектер және (немесе) тағы басқалары, тауарларды, орындалған жұмыстар мен көрсетілген қызметтерді салық төлеушінің есепті салық кезеңінің ішінде сатып алған, тегін алған құны көрсетіледі. 110.11.003А - 110.11.003J жолдарының сомасын қосумен айқындалады;
4) 110.11.004 жолына 110.10.06 жолында айқындалған еңбекақыны төлеу жөніндегі шығыстар сомасы көшіріледі;
5) 110.11.005 жолында 110.11.003 жолында ескерілмеген тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) шығару мен сату бойынша шығыстардың басқа да барлық сомасы көрсетіледі;
6) 110.11.005А жолында І-ІV жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, іссапар шығыстарының жалпы сомасы көрсетіледі. І жолында Кодекстің 93-бабының 1-тармағындағы 1) тармақшаға сәйкес бронь үшін шығыстарға төлемді қоса, іссапар және кері орнына жолға нақты жүргізілген шығыстардың жалпы сомасы көрсетіледі. ІІ жолында Кодекстің 93-бабының 1-тармағындағы
2) тармақшаға сәйкес бронь үшін шығыстарға төлемді қоса, тұрғын үй-жайды жалдауға нақты жүргізілген шығыстардың жалпы сомасы көрсетіледі. ІІІ және ІV жолдарда Кодекстің 93-бабының 1-тармағындағы 3) және 4)тармақшаларға сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында және тысқары іссапарлар бойынша төленетін күндік тиісті сома көрсетіледі;

7) в строке 110.11.005В указывается сумма фактически произведенных представительских расходов в соответствии с пунктом 2 статьи 93 Кодекса;
8) в строке 110.11.005С указывается сумма расходов будущих периодов, относимая на расходы отчетного налогового периода.
Данные, приводимые в строках с 110.11.003 по 110.11.005, не должны повторять данные, отраженные в строках с 110.00.024 по 110.00.036;
9) в строке 110.11.006 указывается итоговая сумма ТМЗ и других расходов, включенных в расходы по реализованным финансовым услугам (товарам, работам) (110.11.001 - 110.11.002) + сумма с 110.11.003 по 110.11.005;
10) в строке 110.11.007 указывается фактическая стоимость ТМЗ, работ и услуг, использованных для проведения ремонтных работ согласно статье 113 Кодекса;
11) в строке 110.11.008 указывается стоимость ТМЗ, работ и услуг использованных не в целях получения совокупного годового дохода;
12) в строке 110.11.009 указывается общая сумма расходов по реализованным финансовым услугам, товарам, работам определяемая вычитанием сумм строк 110.11.007 и 110.11.008 из суммы строки 110.11.006;
13) в строке 110.11.010А указывается применяемый метод оценки себестоимости ТМЗ на конец отчетного налогового периода;
14) в строке 110.11.010В указывается факт изменения используемого метода оценки. Данная строка заполняется налогоплательщиком при изменении им метода оценки себестоимости ТМЗ;
15) в строке 110.11.011 отражается сумма полученного дохода (убытка) при изменении метода оценки себестоимости ТМЗ, определяемая вычитанием суммы строки 110.11.010ВII из суммы строки 110.11.010ВI;
16) строка 110.11.012 заполняется справочно, указываются количество командировок и количество дней, проведенных работниками в командировках, за отчетный налоговый период.
87. Величина строки 110.11.009 переносится в строку 110.00.024.
Величина строки 110.11.011 переносится в строку 110.00.022Е в соответствии с пунктом 2 статьи 91.
14. Расходы по вознаграждению - Форма 110.12
(приложение N 12 к Декларации)
88. Данная форма предназначена для определения суммы расходов по вознаграждению, подлежащей отнесению на вычеты в соответствии со статьей 94 Кодекса.
89. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
90. В разделе "Вознаграждения по кредитам (займам), депозитам в тенге":
строка 110.12.001 предназначена для отражения итоговой суммы вознаграждения, подлежащей отнесению на вычеты, при получении налогоплательщиком кредита (займа), депозита в тенге и заполняется на основании данных дополнительной формы.

7) 110.11.005В жолында Кодекстің 93-бабындағы 2-тармаққа сәйкес жүргізілген өкілдік шығыстарының нақты сомасы көрсетіледі;
8) 110.11.005С жолында есепті салық кезеңінің шығыстарына жатқызылатын алдағы кезеңдердің шығыстар сомасы көрсетіледі;
110.11.003 - 110.11.005 жолдарында келтірілетін деректер 110.11.024 - 110.11.036 жолдарында көрсетілген деректерді қайталамауы тиіс;
9) 110.11.006 жолында 110.11.003 - 110.11.005С сомасы + (110.11.001 - 110.11.002) сатылған қаржылық қызмет көрсетулер (тауарлар, жұмыстар) бойынша шығыстарға енгізілген ТМҚ жиынтық сомасы мен басқа да шығыстар көрсетіледі;
10) 110.11.007 жолында Кодекстің 113-бабына сәйкес жөндеу жұмыстарын жүргізу үшін пайдаланылған ТМҚ, жұмыстар мен қызмет көрсетулердің нақты құны көрсетіледі;
11) 110.11.008 жолында банк қызметінің мақсатында емес салық төлеуші пайдаланған ТМҚ, жұмыстар мен қызмет көрсетулердің құны көрсетіледі;
12) 110.11.009 жолында 110.11.006 жолының сомасынан 110.11.007 және
110.11.008 жолдарының сомасын шегерумен айқындалатын сатылған қаржы қызмет
көрсетулері, тауарлары, жұмыстары бойынша шығыстардың жалпы сомасы
көрсетіледі;
13) 110.11.010А жолында есепті салық кезеңінің соңына ТМҚ өзіндік
құнын бағалаудың қолданылатын әдісі көрсетіледі;
14) 110.11.010В жолында пайдаланылатын бағалау әдісінің өзгеру
фактісі көрсетіледі. Осы жолды ТМҚ өзіндік құнын олардың бағалау әдісін
өзгертуі кезінде салық төлеуші толтырады;
15) 110.11.011 жолында 110.11.010ВІ жолының сомасынан 110.11.010ВІІ
жолдарының сомасын шегерумен айқындалатын ТМҚ өзіндік құнының бағалау
әдісінің өзгеруі кезінде алынған кіріс (шығыс) сомасы көрсетіледі;
16) 110.11.012 жолы анықтамалық түрінде толтырылады, есепті салық
кезеңі үшін іссапарларда қызметкерлер жүргізген іссапарлар саны мен
күндерінің саны көрсетіледі.
87. 110.11.009 жолының шамасы 110.00.024 жолына көшіріледі.
110.11.011 жолының шамасы 91-баптың 2-тармағына сәйкес 110.00.02Е
жолына көшіріледі.
14. Сыйақы бойынша шығыстар - 110.12 нысаны (Декларацияға N 12
қосымша)
88. Осы нысан Кодекстің 94-бабына сәйкес шегерімге жатқызылуы тиіс
сыйақы бойынша шығыстардың сомасын айқындауға арналған.
89. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
90. "Теңгеде кредиттер (заемдар) бойынша сыйақылар" бөлімінде:
110.12.001 жолы теңгеде кредиттерді (заемдарды) салық төлеушілердің
алу кезінде шегерімге жатқызылуы тиіс сыйақылардың жиынтық сомасын
көрсетуге арналған және қосымша нысан деректері негізінде толтырылады.

91. В разделе "Вознаграждения по кредитам (займам), депозитам в иностранной валюте":
строка 110.12.002 предназначена для отражения итоговой суммы вознаграждения, подлежащей отнесению на вычеты, при получении налогоплательщиком кредита (займа), депозита в иностранной валюте и заполняется на основании данных дополнительной формы.
92. В разделе "Всего вознаграждений по кредитам (займам), депозитам":
строка 110.12.003 предназначена для отражения сведений об общей сумме вознаграждений по кредитам (займам)/депозитам, определяемой как сумма строк 110.12.001D и 110.12.002D.
93. В разделе "Вознаграждения по долговым ценным бумагам в тенге":
строка 110.12.004 предназначена для отражения сведений о сумме вознаграждения, подлежащей отнесению на вычеты, при размещении налогоплательщиком долговых ценных бумаг, эмитированных в тенге и заполняются на основании данных дополнительной формы.
94. В разделе "Вознаграждения по долговым ценным бумагам в иностранной валюте":
строка 110.12.005 предназначена для отражения итоговой суммы вознаграждения, подлежащей отнесению на вычеты, при размещении налогоплательщиком долговых ценных бумаг, эмитированных в иностранной валюте, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
95. В разделе "Всего вознаграждений по долговым ценным бумагам":
в строке 110.12.006 указывается сумма вознаграждений по долговым ценным бумагам, определяемая как сумма строк 110.12.004Е и 110.12.005Е.
96. В разделе "Вознаграждения по имуществу":
строка 110.12.007 предназначена для отражения итоговой суммы вознаграждения, подлежащая отнесению на вычеты, при получении налогоплательщиком имущества в доверительное управление и заполняется на основании данных дополнительной формы.
97. В разделе "Всего вознаграждений":
в строке 110.12.008 указывается итоговая сумма вознаграждений, подлежащих отнесению на вычеты, определяемой как сумма строк 110.12.003, 110.12.006, 110.12.007D.
98. Величина строки 110.12.008 переносится в строку 110.00.025.
99. Дополнительные формы к строкам 110.12.001, 110.12.002:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указывается наименование организации-кредитора/депозитора. При этом по кредитам (займам)/депозитам, выданным физическим лицам/полученным от физических лиц, а также по депозитам юридических лиц в графе В указывается вид кредита (займа)/депозита, графы D, Е, G, I, J не заполняются, а данные граф F, Н, К, L отражаются едиными суммами;
3) в графе C указывается регистрационный номер налогоплательщика-кредитора/депозитора (количество юридических/физических лиц);

91. "Шетел валютасындағы кредиттер (заемдар) бойынша сыйақылар"
бөлімінде:
110.12.002 жолы шетел валютасындағы кредиттерді (заемдарды) салық
төлеушілердің алу кезінде шегерімге жатқызылуы тиіс сыйақылардың жиынтық
сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректері негізінде
толтырылады.
92. "Кредиттер (заемдар) бойынша сыйақылардың барлығы" бөлімінде:
110.12.003 жолы 110.12.001D және 110.12.002D жолдарының сомасы
ретінде айқындалатын, кредиттер (заемдар) бойынша сыйақылардың жалпы
сомасы туралы мәліметтерді көрсетуге арналған.
93. "Теңгедегі берешек бағалы қағаздар бойынша сыйақылар" бөлімінде:
110.12.004 жолы теңгедегі ақша шығарудағы берешек бағалы қағаздарды
салық төлеушінің орналастыруы кезінде шегерімге жатқызылуы тиіс сыйақы
сомасы туралы мәліметті көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерінің
негізінде толтырылады.
94. "Шетел валютасындағы берешек бағалы қағаздар бойынша сыйақылар"
бөлімінде:
110.12.005 жолы шетел валютасында ақша шығарудағы берешек бағалы
қағаздарды салық төлеушінің орналастыруы кезінде шегерімге жатқызылуы тиіс
сыйақының жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан
деректерінің негізінде толтырылады.
95. "Берешек бағалы қағаздар бойынша сыйақылардың барлығы" бөлімінде:
110.12.006 жолында 110.12.004Е және 110.12.005Е жолдарының сомасы
ретінде айқындалатын, берешек бағалы қағаздар бойынша сыйақылар сомасы
көрсетіледі.
96. "Мүлік бойынша сыйақылар" бөлімінде:
110.12.007 жолы сенімгерлік басқаруға мүлікті салық төлеушінің алуы
кезінде шегерімге жатқызылуы тиіс сыйақының жиынтық сомасын көрсетуге
арналған және қосымша нысан деректерінің негізінде толтырылады.
97. "Сыйақылардың барлығы" бөлімінде:
110.12.008 жолы 110.12.003, 110.12.006, 110.12.007D жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, шегерімге жатқызылуы тиіс сыйақының жиынтық сомасы көрсетіледі.
98. 110.12.008 жолының шамасы 110.00.0025 жолына көшіріледі.
99. 110.12.001, 110.12.002 жолдарына қосымша нысандар:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында кредитор /депозитор ұйымның атауы көрсетіледі. Бұл ретте, В бағанында жеке тұлғаларға берілген/жеке тұлғалардан алынған кредиттер (заемдар)/ депозиттер бойынша, сондай-ақ заңды тұлғалардың депозиттері бойынша кредит (заем)/депозит түрі көрсетіледі, D, Е, G, I, J бағандары толтырылмайды, ал F, Н, К, L бағандарының деректері біртұтас сомалармен көрсетіледі;
3) С бағанында кредитор/депозитор - салық төлеушінің (заңды/жеке тұлғалардың саны) тіркеу нөмірі көрсетіледі;

4) в графе D указываются номер и дата заключения кредитного/ депозитного договора;
5) в графе E указывается дата получения кредита/депозита: день, месяц, год;
6) в графе F указывается сумма полученного кредита (займа)/депозита;
7) в графе G указывается количество дней отчетного налогового периода, в течение которого налогоплательщиком используется кредит (займ)/депозит;
8) в графе H указывается сумма вознаграждения, выплаченного (подлежащего выплате) налогоплательщиком за отчетный налоговый период согласно условиям договора с применением установленной в нем ставки;
9) в графе I при получении кредитов/депозитов в тенге указывается официальная ставка рефинансирования, установленная Национальным Банком Республики Казахстан, при получении кредитов/депозитов в иностранной валюте - ставка Лондонского межбанковского рынка на момент выдачи кредита/оформления депозита;
10) в графе J указывается ставка, установленная пунктом 2 статьи 94 Кодекса, то есть, соответственно, в размере 1,5-кратной официальной ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики Казахстан, и 2-кратной ставки Лондонского межбанковского рынка, указанных в графе I;
11) в графе K указывается сумма вознаграждения, определенная с применением ставки, указанной в графе J (H х J);
12) в графе L отражается сумма вознаграждения, подлежащая отнесению на вычеты, определяемая как наименьшая из сумм, указанных в графах Н и К.
Итоговая величина графы F дополнительной формы к строке 110.12.001 переносится в строку 110.12.001А, графы H - в строку 110.12.001В, графы K - в строку 110.12.001С, графы L - в строку 110.12.001D; графы F дополнительной формы к строке 110.12.002 переносится в строку 110.12.002А, графы H - в строку 110.12.002В, графы K - в строку 110.12.002С, графы L - в строку 110.12.002D.
100. Дополнительные формы к строкам 110.12.004, 110.12.005:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указываются виды долговых ценных бумаг с разбивкой по эмиссиям;
3) в графе C номер и дата регистрации эмиссии долговых ценных бумаг;
4) в графе D указывается номинальная стоимость долговой ценной бумаги;
5) в графе E указывается сумма дисконта либо премии;
6) в графе F указывается сумма купона без учета дисконта либо премии;
7) в графе G указывается общая сумма вознаграждения, которая определяется как сумма (разница) купона и дисконта (премии) (F +/- Е);
8) в графе H при размещении долговых ценных бумаг в тенге указывается официальная ставка рефинансирования, установленная Национальным Банком Республики Казахстан, при размещении в иностранной валюте - ставка Лондонского межбанковского рынка на момент оформления долговых ценных бумаг;

4) D бағанында кредиттік/депозиттік шартты жасау күні мен нөмірі көрсетіледі;
5) Е бағанында кредитті/депозитті алу күні көрсетіледі: күн, ай, жыл;
6) F бағанында алынған кредит (заем)/депозит сомасы көрсетіледі;
7) G бағанында салық төлеуші пайдаланатын кредит (заем)/депозиттің есепті салық кезеңіндегі күндер саны көрсетіледі;
8) Н бағанында онда белгіленген ставканы қолданумен шарт жағдайына сәйкес есепті салық кезеңі үшін салық төлеуші төлеген (төлеуге жататын) сыйақы сомасы көрсетіледі;
9) І бағанында кредиттерді/депозиттерді алу кезінде теңгедегі Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген қайта қаржыландырудың ресми ставкасы, шетел валютасындағы кредиттерді/депозиттерді алу кезінде - кредитті беру/депозитті ресімдеу сәтіне Лондон банкіаралық рыногының ставкасы көрсетіледі;
10) J бағанында Кодекстің 94-бабының 2-тармағымен белгіленген ставка, яғни, сәйкесінше, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген қайта қаржыландырудың 1,5 еселік ресми ставкасының және І бағанында көрсетілген Лондон банкіаралық рыногының 2 еселік ставкасының мөлшерінде көрсетіледі;
11) К бағанында J (Н х J) бағанында көрсетілген ставканы қолданумен айқындалатын сыйақы сомасы көрсетіледі;
12) L бағанында Н және К бағандарында көрсетілген сомадан ең азы ретінде айқындалатын, шегерімге жатқызылуы тиіс сыйақы сомасы көрсетіледі.
110.12.001 жолына қосымша нысан F бағанының жиынтық шамасы 110.12.001А жолына, Н бағаны - 110.12.001В жолына, К бағаны - 110.12.001С жолына, L бағаны - 110.12.001D жолына көшіріледі; 110.12.002 жолына қосымша нысан F бағаны 110.12.002А жолына, Н бағаны - 110.12.002В жолына, К бағаны - 110.12.002С жолына, L бағаны - 110.12.002D жолына көшіріледі.
100. 110.12.004, 110.12.005 жолдарына қосымша нысандар:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында эмиссиялар бойынша бөлшектеп берешек бағалы қағаздардың түрлері көрсетіледі;
3) С бағанында берешек бағалы қағаздардың эмиссияларын тіркеудің нөмірі мен күні көрсетіледі;
4) D бағанында берешек бағалы қағаздың атаулы құны көрсетіледі;
5) Е бағанында дисконт немесе сыйақы сомасы көрсетіледі;
6) F бағанында дисконт немесе сыйақы есебінсіз купон сомасы көрсетіледі;
7) G бағанында купон және дисконт (сыйақы) сомасы (айырма) (F + -Е) ретінде айқындалатын сыйақының жалпы сомасы көрсетіледі;
8) Н бағанында теңгедегі берешек бағалы қағаздарды орналастыру кезінде Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген қайта қаржыландырудың ресми ставкасы, шетел валютасындағы орналастыру кезінде - берешек бағалы қағаздарды ресімдеу сәтіне Лондон банкіаралық рыногының ставкасы көрсетіледі;

9) в графе I указывается ставка, установленная пунктом 2 статьи 94 Кодекса, то есть, соответственно, в размере 1,5-кратной официальной ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики Казахстан, и 2-кратной ставки Лондонского межбанковского рынка, указанных в графе Н;
10) в графе J указывается сумма вознаграждения, определенная с применением ставки, указанной в графе I (E х I);
11) в графе К указывается сумма вознаграждения, подлежащая отнесению на вычеты, определяемая как наименьшая из сумм граф E и J.
Итоговая величина графы E дополнительной формы к строке 110.12.004 переносится в строку 110.12.004А, графы F - в строку 110.12.004В, графы G - в строку 110.12.004С, графы J - в строку 110.12.004D, графы K - в строку 110.12.004Е; графы E дополнительной формы к строке 110.12.005 переносится в строку 110.12.005А, графы F - в строку 110.12.005В, графы G - в строку 110.12.005С, графы J - в строку 110.12.005D, графы K - в строку 110.12.005Е.
101. Дополнительная форма к строке 110.12.007:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указывается наименование имущества, полученного в доверительное управление;
3) в графе C указывается наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество физического лица, предоставивших имущество в доверительное управление;
4) в графе D указывается регистрационный номер налогоплательщика, указанного в графе С;
5) в графе E указываются номер и дата заключения договора;
6) в графе F указывается дата оформления имущества: день, месяц, год;
7) в графе G указывается стоимость имущества, полученного в доверительное управление;
8) в графе H указывается сумма вознаграждения, выплаченная (подлежащая выплате) налогоплательщиком за отчетный налоговый период согласно условиям договора с применением установленной в нем ставки;
9) в графе I указывается официальная ставка рефинансирования, установленная Национальным Банком Республики Казахстан на момент оформления имущества в доверительное управление;
10) в графе J указывается ставка, установленная пунктом 2 статьи 94 Кодекса, то есть в размере 1,5-кратной официальной ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики Казахстан, указанной в графе I;
11) в графе K указывается сумма вознаграждения, определенная с применением ставки, указанной в графе J (G х J);
12) в графе L указывается сумма вознаграждения, подлежащая отнесению на вычеты, определяемая как наименьшая из сумм граф H и К.
Итоговая величина графы G дополнительной формы к строке 110.12.007 переносится в строку 110.12.007А, графы H - в строку 110.12.007В, графы K - в строку 110.12.007С, графы L - в строку 110.12.007D.

9) І бағанында Кодекстің 94-бабының 2-тармағымен белгіленген ставка, яғни, сәйкесінше, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген қайта қаржыландырудың 1,5 еселік ресми ставкасының және Н бағанында көрсетілген Лондон банкіаралық рыногының 2 еселік ставкасының мөлшерінде көрсетіледі;
10) J бағанында І (Е х I) бағанында көрсетілген ставканы қолданумен айқындалатын сыйақы сомасы көрсетіледі;
11) К бағанында Е және J бағандарында көрсетілген сомадан ең азы ретінде айқындалатын, шегерімге жатқызылуы тиіс сыйақы сомасы көрсетіледі.
110.12.004 жолына қосымша нысан Е бағанының жиынтық шамасы 110.12.004А жолына, F бағаны - 110.12.004В жолына, G бағаны - 110.12.004С жолына, J бағаны - 110.12.004D жолына, К бағаны - 110.12.004Е жолына көшіріледі;
110.12.005 жолына қосымша нысан Е бағаны 110.12.005А жолына, F бағаны - 110.12.005В жолына, G бағаны - 110.12.005С жолына, G бағаны - 110.12.005D жолына, К бағаны - 110.12.005Е жолына көшіріледі.
101. 110.12.007 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында сенімгерлік басқаруға алынған мүлік атауы көрсетіледі;
3) С бағанында сенімгерлік басқаруға мүлікті берген заңды тұлғаның атауы, заңды тұлғаның аты-жөні көрсетіледі;
4) D бағанында С бағанында көрсетілген салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
5) Е бағанында шартты жасау нөмірі мен күні көрсетіледі;
6) F бағанында мүлікті ресімдеу күні көрсетіледі: күн, ай, жыл;
7) G бағанында сенімгерлік басқаруға алынған мүліктің құны көрсетіледі;
8) Н бағанында онда белгіленген ставканы қолдана отырып шарт
жағдайына сәйкес есепті салық кезеңі үшін салық төлеуші төлеген (төлеуге
жататын) сыйақы сомасы көрсетіледі;
9) І бағанында сенімгерлік басқаруға мүлікті ресімдеу сәтіне
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген қайта қаржыландырудың
ресми ставкасы көрсетіледі;
10) J бағанында Кодекстің 94-бабының 2-тармағымен белгіленген ставка,
яғни, сәйкесінше, І бағанында көрсетілген Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банк белгілеген қайта қаржыландырудың 1,5 еселік ресми ставкасы мөлшерінде
көрсетіледі;
11) К бағанында J (G х J) бағанында көрсетілген ставканы қолданумен
айқындалатын сыйақы сомасы көрсетіледі;
12) L бағанында Н және К бағандарының ең азы ретінде айқындалатын,
шегерімге жатқызылуы тиіс сыйақы сомасы көрсетіледі.
110.12.007 жолына қосымша нысан G бағанының жиынтық шамасы
110.12.007А жолына, Н бағаны - 110.12.007В жолына, К бағаны - 110.12.007С
жолына, L бағаны - 110.12.007D жолына көшіріледі.

2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
114. В разделе "Расходы":
строка 110.15.001 предназначена для отражения сумм провизий против сомнительных и безнадежных активов, условных обязательств и заполняется на основании данных дополнительной формы.
При определении расходов по созданию провизий безнадежными активами признаются активы, находящиеся на конец отчетного налогового периода как в балансе, так и учитываемые за балансом (списанные за баланс с 1 января 2002 года).
115. Величина строки 110.15.001Е переносится в строку 110.00.028.
116. Дополнительная форма к строке 110.15.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В определена группа актива, условного обязательства;
3) в графе C указывается  сумма требований на конец отчетного налогового периода;
4) в графе D указывается размер резервирования, определенный Национальным Банком Республики Казахстан по согласованию с уполномоченным государственным органом;
5) в графе E указывается сумма провизий (резервов), определенная как произведение сумм граф C и D;
6) в графе F указывается сумма провизий, отнесенная на вычет в предыдущем налоговом периоде и определенная в графе Н дополнительной формы к строке 110.15.001 за предыдущий налоговый период;
7) в графе G указывается сумма провизий, отнесенная на вычет с учетом корректировки. Определяется как разница суммы графы F и сумм граф G дополнительных форм к строкам 110.05.001, 110.05.002, графе I дополнительной формы к строке 110.05.003;
8) в графе Н указывается сумма провизий, относимых на вычет в отчетном налоговом периоде и определенная как положительная разница сумм граф E и G.
Итоговая величина графы С дополнительной формы к строке 110.15.001 переносится в строку 110.15.001А, графы E - в строку 110.15.001В, графы F - в строку 110.15.001С, графы G - в строку 110.15.001D, графы H - в строку 110.15.001Е.
18. Расходы на научно-исследовательские, проектные, изыскательские
и опытно-конструкторские работы - Форма 110.16 (приложение N 16 к
Декларации)
117. Данная форма предназначена для определения суммы расходов, произведенных на научно-исследовательские, проектные, изыскательские и опытно-конструкторские работы, связанные с получением дохода, и подлежащие отнесению на вычеты в соответствии со статьей 98 Кодекса.
118. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;

2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
114. "Шығыстар" бөлімінде:
110.15.001 жолы күмәнді және үмітсіз активтерге қарсы провизиялар, шартты міндеттемелер сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерінің негізінде толтырылады.
Сенімсіз активтермен провизиялар құру жөніндегі шығыстарды айқындау кезінде активтер деп теңгермеде де және теңгерме үшін есептелетін (2002 жылдың 1 қаңтарынан бастап теңгерме үшін есептен шығарылған) есепті салық кезеңінің соңына активтер танылады.
115. 110.15.001Е жолының шамасы 110.00.028 жолына көшіріледі.
116. 110.15.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында шартты міндеттеменің актив тобы айқындалған;
3) С бағанында есепті салық кезеңінің соңына талаптар сомасы көрсетіледі;
4) D бағанында уәкілетті мемлекеттік органмен келісім бойынша Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі айқындаған резервтеу мөлшері көрсетіледі;
5) Е бағанында С және D бағандары сомасының туындысы ретінде айқындалған провизиялар (резервтер) сомасы көрсетіледі;
6) F бағанында бұрынғы салық кезеңі үшін 110.15.001 жолына қосымша
нысан Н бағанында айқындалған және бұрынғы салық кезеңінде шегерімге
жатқызылған провизиялар сомасы көрсетіледі;
7) G бағанында түзетуді ескеріп шегерімге жатқызылған провизиялар
сомасы көрсетіледі. 110.05.003 жолына қосымша нысан І бағанында,
110.05.001, 110.05.002 жолдарына қосымша нысан F бағаны сомасының және G
бағаны сомасының айырмасы ретінде айқындалады;
8) Н бағанында Е және G бағандары сомасының оң айырмасы ретінде
айқындалған және есепті салық кезеңінде шегерімге жатқызылған провизиялар
сомасы көрсетіледі.
110.15.001 жолына қосымша нысан С бағанының жиынтық шамасы
110.15.001А жолына, Е бағаны - 110.15.001В жолына, F бағаны - 110.15.001С
жолына, G бағаны - 110.15.001D жолына, Н бағаны - 110.15.001Е жолына
көшіріледі.
18. Ғылыми-зерттеу, жобалық, іздестіру және
тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға шығыстар
- 110.16 нысаны
(Декларацияға N 16 қосымша)
117. Осы нысан Кодекстің 98-бабына сәйкес шегерімге жатқызылуы тиіс
және кіріс алумен байланысты жүргізілген ғылыми-зерттеу, жобалық,
іздестіру және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға шығыс сомасын
айқындауға арналған.
118. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;

127. Величина строки 110.17.003 переносится в строку 110.00.030.
128. Дополнительные формы к строкам 110.17.001, 110.17.002:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указывается наименование организации-страховщика;
3) в графе С указывается регистрационный номер налогоплательщика, указанного в графе В;
4) в графе D указываются наименования страховых премий, подлежащих уплате (уплаченных) налогоплательщиком-страхователем за отчетный налоговый период, за исключением страховых премий по договорам накопительного страхования;
5) в графе E указывается номер и дата заключения договора страхования, по которому налогоплательщиком-страхователем уплачиваются страховые премии;
6) в графе F указывается класс страхования, к которому относятся страховые премии, уплачиваемые налогоплательщиком-страхователем;
7) в графе G указывается сумма страховой премии, подлежащая уплате (уплаченная) за отчетный налоговый период;
8) в графе H указываются предельные нормы страховых премий, установленные уполномоченным органом по регулированию и надзору за страховой деятельностью по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан в соответствии с пунктом 1 статьи 99 Кодекса;
9) в графе I указывается сумма страховых премий с применением норм, указанных в графе Н;
10) в графе J указывается сумма страховых премий, подлежащая вычету, которая определяется как наименьшая из сумм, указанных в графах G и I.
Итоговая величина графы G дополнительной формы к строке 110.17.001 переносится в строку 110.17.001А, графы I - в строку 110.17.001В, графы J-в строку 110.17.001С, графы G дополнительной формы к строке 110.17.002 переносится в строку 110.17.002А, графы I - в строку 110.17.002В, графыJ - в строку 110.17.002С.
20. Расходы по взносам по гарантированию (страхованию) вкладов
(депозитов) физических лиц - Форма 110.18 (приложение N 18
к Декларации)
129. Данная форма предназначена для определения суммы расходов по взносам по гарантированию (страхованию) вкладов (депозитов) физических лиц, в соответствии с пунктом 2 статьи 99 Кодекса.
130. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
131. В разделе "Расходы по взносам":
строка 110.18.001 предназначена для отражения сумм взносов по гарантированию (страхованию) вкладов (депозитов) физических лиц и заполняется на основании данных дополнительной формы.

127. 110.17.003 жолының шамасы 110.00.030 жолына көшіріледі.
128. 110.17.001, 100.17.002 жолдарына қосымша нысандар:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында сақтандырушы - ұйымның атауы көрсетіледі;
3) С бағанында В бағанында көрсетілген салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
4) D бағанында жинақтаушы сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру сыйақыларын қоспағанда, есепті салық кезеңі үшін сақтандырушы - салық төлеуші төлеуге тиіс (төлеген) сақтандыру сыйақыларының атауы көрсетіледі;
5) Е бағанында сақтандыру сыйақылары төленетін сақтандырушы - салық төлеушінің сақтандыру шарттарын жасау нөмірі мен күні көрсетіледі;
6) F бағанында сақтандырушы - салық төлеуші төлейтін сақтандыру сыйақылары жататын сақтандыру класы көрсетіледі;
7) G бағанында есепті салық кезеңі үшін төлеуге жататын (төленген) сақтандыру сыйақыларының сомасы көрсетіледі;
8) Н бағанында Кодекстің 99-бабының 1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының қаржы министрлігімен келісім бойынша сақтандыру қызметін реттеу және бақылау жөніндегі уәкілетті орган белгілеген сақтандыру сыйақыларының шекті нормасы көрсетіледі;
9) І бағанында Н бағанында көрсетілген норманы қолдана отырып
сақтандыру сыйақыларының сомасы көрсетіледі;
10) J бағанында G және І жолдарында көрсетілген сомадан ең азы
ретінде айқындалатын, шегерімге жататын, сақтандыру сыйақыларының сомасы
көрсетіледі.
110.17.001 жолына қосымша нысан G бағанының жиынтық шамасы
110.17.001А жолына, І бағаны - 110.17.001В жолына, J бағаны - 110.17.001С
жолына көшіріледі, 110.17.002 жолына қосымша нысан G бағанының жиынтық
шамасы 110.17.002А жолына, І бағаны - 110.17.002В жолына, J бағаны -
110.17.002С жолына көшіріледі.
20. Жеке тұлғалардың салымдарын (депозиттерін) кепілдендіру
(сақтандыру) жөніндегі жарналар бойынша шығыстар - 110.18 нысаны
(Декларацияға N 18 қосымша)
129. Осы нысан Кодекстің 99-бабының 2-тармағына сәйкес жеке
тұлғалардың салымдарын (депозиттерін) кепілдендіру (сақтандыру) жөніндегі
шығыстар сомасын айқындауға арналған.
130. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
131. "Жарналар бойынша шығыстар" бөлімінде:
110.18.001 жолы жеке тұлғалардың салымдарын (депозиттерін) кепілдендіру (сақтандыру) жөніндегі жарналар сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерінің негізінде толтырылады.

132. Величина строки 110.18.001D переносится в строку 110.00.031.
133. Дополнительная форма к строке 110.18.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указывается сумма гарантируемых вкладов (депозитов) физических лиц, определенная согласно законодательству Республики Казахстан о банках и банковской деятельности;
3) в графе C указывается ставка взноса, определенная согласно статье 52 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности";
4) в графе D указывается предельная сумма взносов, определенная как произведение сумм граф B и С;
5) в графе E указывается сумма взноса, подлежащая внесению (внесенная) в Фонд гарантирования (страхования) вкладов (депозитов) физических лиц согласно законодательству Республики Казахстан о банках и банковской деятельности;
6) в графе F указывается сумма взносов, подлежащих вычету, определенная как наименьшая сумма из граф D и Е.
Итоговая величина графы В дополнительной формы к строке 110.18.001 переносится в строку 110.18.001А, графы D - в строку 110.18.001В, графы E- в строку 110.18.001С, графы F - в строку 110.18.001D.
21. Расходы на социальные выплаты - Форма 110.19
(приложение N 19 к Декларации)
134. Данная форма предназначена для определения расходов на социальные выплаты, подлежащей отнесению на вычеты в соответствии со статьей 100 Кодекса.
135. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
136. В разделе "Расходы":
1) в строке 110.19.001 отражается сумма, начисленная работникам на оплату дней временной нетрудоспособности за отчетный налоговый период, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
2) в строке 110.19.002 отражается сумма, начисленная работникам по отпускам по беременности и родам, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
3) в строке 110.19.003 отражается сумма расходов, направленная на выплату возмещения вреда, причиненного работникам увечьем или иным повреждением здоровья в связи с исполнением ими своих трудовых (служебных) обязанностей, за отчетный налоговый период;
4) в строке 110.19.004 указывается размер выплат возмещения вреда, причиненного работнику увечьем или иным повреждением здоровья, в связи с исполнением им своих трудовых (служебных) обязанностей, в размере, определяемом законодательством Республики Казахстан;
5) в строке 110.19.005 указывается сумма возмещения вреда, причиненного работникам увечьем или иным повреждением здоровья в связи с исполнением ими своих трудовых (служебных) обязанностей, подлежащая отнесению на вычеты. Определяется как наименьшая из сумм, указанных в строках 110.19.003 и 110.19.004;

132. 110.18.001D жолының шамасы 110.00.031 жолына көшіріледі.
133. 110.18.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында Банктер және банк қызметі туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айқындалған жеке тұлғалардың кепілдендірілетін салымдарының (депозиттерінің) сомасы көрсетіледі;
3) С бағанында "Банк және банк қызметі туралы"  Z952444_ Қазақстан
Республикасы Заңының 52-бабымен айқындалған жарна ставкасы көрсетіледі;
4) D бағанында В және С бағандары туындысының сомасы ретінде
айқындалатын жарнаның шекті сомасы көрсетіледі;
5) Е бағанында Банктер және банк қызметі туралы Қазақстан
Республикасының заңнамасына сәйкес Жеке тұлғалардың салымдарын
(депозиттерін) кепілдендіру (сақтандыру) қорына енгізуге жататын
(енгізілген) жарна сомасы көрсетіледі;
6) F бағанында D және Е бағандарының ең аз сомасы ретінде
айқындалатын, шегерімге жататын жарна сомасы көрсетіледі.
110.18.001 жолына қосымша нысан В бағанының жиынтық шамасы
110.18.001А жолына, D бағаны - 110.18.001В жолына, Е бағаны - 110.18.001С
жолына көшіріледі, F бағаны - 110.18.001D жолына көшіріледі.
21. Әлеуметтік төлемдерге шығыстар - 110.19 нысаны
(Декларацияға N 19 қосымша)
134. Осы нысан Кодекстің 100-бабына сәйкес шегерімге жатқызылуы тиіс
әлеуметтік төлемдерге шығыстарды айқындауға арналған.
135. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
136. "Шығыстар" бөлімінде:
1) 110.19.001 жолында Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген есепті салық кезеңі үшін уақытша еңбекке қабілетсіздігінің күндерін төлеуге қызметкерге есептелген сома көрсетіледі;
2) 110.19.002 жолында Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте жүктілігі мен тууы жөніндегі демалыс бойынша қызметкерге есептелген сома көрсетіледі;
3) 110.19.003 жолында есепті салық кезеңі үшін олардың өз еңбек (қызмет) міндеттемелерін орындаумен байланысты қызметкерге келтірілген жарақатты немесе денсаулығына келтірілген өзге залалды өтеуге төлемге жіберілген шығыстар сомасы көрсетіледі;
4) 110.19.004 жолында Қазақстан Республикасының заңнамасымен айқындалатын мөлшерде олардың өз еңбек (қызмет) міндеттемелерін орындаумен байланысты қызметкерге келтірілген жарақатты немесе денсаулығына келтірілген өзге залалды өтеуге төлем мөлшері көрсетіледі;
5) 110.19.005 жолында шегерімге жатқызылуы тиіс олардың өз еңбек
(қызмет) міндеттемелерін орындаумен байланысты қызметкерге келтірілген
жарақатты немесе денсаулығына келтірілген өзге залалды өтеу сомасы
көрсетіледі.
110.19.003 және 110.19.004 жолдарында көрсетілген соманың ең азы
ретінде айқындалады;

6) в графе F указывается убыток, не подлежащий переносу на последующие налоговые периоды, в связи с истечением срока переноса согласно пункта 1 статьи 124 Кодекса.
Величина графы С за соответствующий налоговый период дополнительной формы переносится в строку 110.25.001.
28. Зачет иностранного налога - Форма 110.26 (приложение N 26 к
Декларации)
173. Данная форма предназначена для определения суммы подоходного налога и налогов на доходы (далее - подоходный налог) по доходам, полученным налогоплательщиком из источников в иностранных государствах, уплаченных за пределами Республики Казахстан и зачитываемых при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан в соответствии со статьей 129 Кодекса.
Зачет подоходного налога, уплаченного налогоплательщиком за пределами Республики Казахстан, производится при наличии документов, подтверждающих уплату налога. Таким документом может быть справка, заверенная налоговым органом иностранного государства, о суммах полученных доходов из источников в иностранном государстве и уплаченных налогов.
174. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
175. В разделе "Дивиденды":
строка 110.26.001 предназначена для определения общей суммы налога с дивидендов, уплаченного за пределами Республики Казахстан и подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан.
176. В разделе "Вознаграждения":
строка 110.26.002 предназначена для определения общей суммы налога с вознаграждений, уплаченного за пределами Республики Казахстан и подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан.
177. В разделе "Роялти":
строка 110.26.003 предназначена для определения общей суммы налога с роялти, уплаченного за пределами Республики Казахстан и подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан.
178. В разделе "Доходы от оказания транспортных услуг в международных перевозках":
строка 110.26.004 предназначена для определения общей суммы налога с доходов от оказания транспортных услуг в международных перевозках, уплаченного за пределами Республики Казахстан и подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан.
179. В разделе "Прочие доходы от деятельности без образования постоянного учреждения":
строка 110.26.005 предназначена для определения общей суммы налога с прочих доходов от деятельности без образования постоянного учреждения, уплаченного за пределами Республики Казахстан и подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан.

6) F бағанында Кодекстің 124-бабының 1-тармағында белгіленген залалдарды көшіруге арналған мерзімінің өтіп кетуіне байланысты келесі салық кезеңіне көшіруге жатпайтын залал көрсетіледі.
Қосымша нысанның тиісті салық кезеңінің С бағанының шамасы 110.25.001 жолына көшіріледі.
28. Шетелдік салық есебі - 110.26 нысаны (Декларацияға N 26 қосымша)
173. Осы нысан Кодекстің 129-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының шегінде төленген және Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезінде есепке алынған шетел мемлекеттеріндегі көздерден салық төлеуші алған кіріс бойынша табыс салығы және табысқа (бұдан әрі - табыс салығы) салық сомасын айқындауға арналған.
Қазақстан Республикасының шегінде салық төлеуші төлеген табыс
салығының сомасы салықтарды төлегенін растайтын құжаттардың болуы кезінде
жүргізіледі. Мұндай құжат шетел мемлекеттеріндегі көздерден алынған кіріс
және төленген салықтар сомасы туралы шетел мемлекетінің салық органы
растаған анықтама болуы қажет.
174. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркелген нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтайшы құжаттарға сәйкес толық атауы.
175. "Дивидендтер" бөлімінде:
110.26.001 жолы Қазақстан Республикасының шегінде төленген және
Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезінде есепке
жатқызылған дивидендтерден салықтың жалпы сомасын айқындауға арналған.
176. "Сыйақылар (проценттер)" бөлімінде:
110.26.002 жолы Қазақстан Республикасының шегінде төленген және
Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезінде есепке
жатқызылған сыйақылардан салықтың жалпы сомасын айқындауға арналған.
177. "Роялти" бөлімінде:
110.26.003 жолы Қазақстан Республикасының шегінде төленген және
Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезінде есепке
жатқызылған роялтиден салықтың жалпы сомасын айқындауға арналған.
178. "Халықаралық тасымалдарда көліктік қызмет көрсетуден түскен
кіріс" бөлігінде:
110.26.004 жолы Қазақстан Республикасының шегінде төленген және Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезінде есепке жатқызылған халықаралық тасымалдарда көліктік қызмет көрсетуден түскен кірістен салықтың жалпы сомасын айқындауға арналған.
179. "Тұрақты мекеме құрмай жүзеге асырылатын қызметтен түскен өзгелей кіріс" бөлігінде:
110.26.005 жолы Қазақстан Республикасының шегінде төленген және Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезінде есепке жатқызылған тұрақты мекеме құрмай жүзеге асырылатын қызметтен түскен өзгелей кірістен салықтың жалпы сомасын айқындауға арналған.

5) в графе Е указываются суммы подоходного налога, уплаченные в каждой стране-источнике выплаты доходов. При этом данные графы Е определяются как произведение данных граф С и D;
6) в графе F указываются ставки подоходного налога, подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан, по каждой стране-источнику выплаты в соответствии со статьей 129 Кодекса;
7) в графе G указываются суммы подоходного налога, уплаченного за пределами Республики Казахстан и подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан, по каждой стране-источнику выплаты доходов в соответствии со статьей 129 Кодекса. При этом данные графы G определяются как произведение данных граф С и F.   Итоговая величина графы C дополнительной формы к строке 110.26.006 переносится в строку 110.26.006А, графы E - в строку 110.26.006В, графы G - в строку 110.26.006С.
29. Исчисление налогового обязательства - Форма 110.27
(приложение N 27 к Декларации)
186. Данная форма предназначена для исчисления налогоплательщиком cуммы корпоративного подоходного ога и отражения сумм уплаченных
авансовых платежей и произведенных зачетов, других расчетов по итогам отчетного налогового периода.
187. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
188. В разделе "Расчет по исчислению налога и произведенных платежей":
1) в строке 110.27.001 указывается сумма налогооблагаемого дохода, определенная в строке 110.00.043;
2) в строке 110.27.002 указывается сумма исчисленного корпоративного подоходного налога по ставке, установленной пунктом 1 статьи 135 Кодекса. Величина строки 110.27.002 переносится в строку 110.00.044;
3) в строке 110.27.003 указываются уплаченные авансовые платежи, определяемые как сумма строк 110.27.003А и 110.27.003В. Величина строки 110.27.003 переносится в строку 110.00.045;
4) в строке 110.27.003А указывается сумма излишне уплаченного налога, перенесенная с предыдущего налогового периода и с других видов налогов при уплате корпоративного подоходного налога отчетного налогового периода;
5) в строке 110.27.003В указывается суммарная величина авансовых платежей, произведенных налогоплательщиком за отчетный налоговый период;
6) в строке 110.27.004 указывается сумма налога, уплаченная за пределами Республики Казахстан, удержанная с дохода, указанного в данной Декларации, и принятая в зачет при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан в соответствии со статьей 129 Кодекса. В данную строку переносится сумма, отраженная в строке 110.26.007. Величина строки 110.27.004 переносится в строку 110.00.046;

5) Е бағанында әрбір кірістің төлем көзі - елінде төленген табыс салығының сомасы көрсетіледі. Бұл орайда, Е бағанының деректері С және D бағандарының деректерін жүргізу ретінде айқындалады;
6) F бағанында Кодекстің 129-бабының ережелеріне сәйкес әрбір төлем
көзі - елі бойынша Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын
төлеу кезінде есепке жатқызылған табыс салығының ставкасы көрсетіледі;
7) G бағанында Кодекстің 129-бабының ережелеріне сәйкес әрбір төлем
көзі-елі бойынша Қазақстан Республикасының шегінде төленген және Қазақстан
Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезінде есепке
жатқызылған табыс салығының сомасы көрсетіледі. Бұл орайда, G бағанның
деректері С және F бағандарының деректерін жүргізу ретінде айқындалады.
110.26.006 жолға қосымша нысанның С бағанының жиынтық шамасы
110.26.006А жолына, Е бағаны - 110.26.006В жолына, G бағаны - 110.26.006С
жолына көшіріледі.
29. Салық міндеттемесін есептеу - 110.27 нысаны
(Декларацияға N 27 қосымша)
186. Осы нысан салық төлеушінің корпорациялық табыс салығын
есептеуіне және төленген аванстық төлемдер мен жүргізілген есепке алулар,
сондай-ақ есепті салық кезеңінің қорытындысы бойынша басқа да есеп
айырысуларды көрсетуге арналған.
187. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркелген нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтайшы құжаттарға сәйкес толық атауы.
188. "Салық есептеу және жүргізілген төлем бойынша есеп" бөлімінде:
1) 110.27.001 жолында 110.00.043 жолда айқындалған салық салынатын
кірістің сомасы көрсетіледі;
2) 110.27.002 жолында Кодекстің 135-бабының 1-тармағында белгіленген ставка бойынша корпорациялық табыс салығының есептелген сомасы көрсетіледі. 110.27.002 жолының шамасы 110.00.044 жолына көшіріледі;
3) 110.27.003 жолында 110.27.003А және 110.27.003В жолдарының сомасы ретінде айқындалатын төленген аванстық төлемдер сомасы көрсетіледі. 110.27.003 жолының шамасы 110.00.045 жолына көшіріледі;
4) 110.27.003А жолында есепті салық кезеңінде корпорациялық табыс салығын төлеу кезінде салықтардың басқа да түрлерінен және бұрынғы салық кезеңінен көшірілген артық төленген салық сомасы көрсетіледі;
5) 110.27.003В жолында есепті салық кезеңі үшін салық төлеуші жүргізген аванстық төлемдердің жиынтық шегі көрсетіледі;
6) 110.27.004 жолында Кодекстің 129-бабына сәйкес Қазақстан Республикасындағы корпорациялық табыс салығын төлеу кезінде есепке алынған және осы Декларацияда көрсетілген кірістен ұсталған Қазақстан Республикасынан тысқары төленген салық сомасы көрсетіледі. Осы жолға 110.26.007 жолында көрсетілген сома көшіріледі. 110.27.004 жолының шамасы 110.00.046 жолына көшіріледі;

7) в строке 110.27.005 указывается сумма корпоративного подоходного налога, подлежащего уплате. Определяется как разница между исчисленной суммой корпоративного подоходного налога, отраженного в строке 110.27.002, и суммой произведенных авансовых платежей и зачетов, отраженных в строках
110.27.003 и 110.27.004. Величина строки 110.27.005 переносится в строку 110.00.047;
8) в строке 110.27.006 указывается сумма излишне уплаченного налога, которая определяется в случае, если величина уплаченных авансовых платежей и произведенных зачетов, указанных в строках 110.27.003 и 110.27.004 больше суммы корпоративного подоходного налога, исчисленного в строке 110.27.002. Определяется как разница суммы строк 110.27.003 и 110.27.004 и суммой строки 110.27.002. Величина строки 110.27.006 переносится в строку 110.00.048.
30. Бухгалтерский баланс - Форма 110.28 (приложение N 28 к Декларации)
189. Данная форма является финансовым отчетом налогоплательщика, подготовленным за отчетный налоговый период в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности.
31. Отчет о результатах финансово-хозяйственной деятельности - Форма 110.29 (приложение N 29 к Декларации)
190. Данная форма является финансовым отчетом налогоплательщика, подготовленным за отчетный налоговый период в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности.
32. Таблица ФС/ИР - Таблица изменений в резервах (провизиях) -     Форма 110.30 (приложение N 30 к Декларации)
191. Данная форма является финансовым отчетом налогоплательщика, подготовленным за отчетный налоговый период в соответствии с законодательством Республики Казахстан по банковской деятельности.
33. Сверка отчета о результатах финансово-хозяйственной деятельности с Декларацией по корпоративному подоходному налогу - Форма 110.31 (приложение N 31 к Декларации)
192. Данная форма предназначена для сверки чистого дохода, определенного по отчету о результатах финансово-хозяйственной деятельности и налогооблагаемого дохода, определенного по Декларации по корпоративному подоходному налогу, путем выявления разницы между ними.
Для определения разницы в данном приложении производится сравнение доходов (убытков), определенных налогоплательщиком в отчете о результатах финансово-хозяйственной деятельности, составленном за отчетный налоговый период в соответствии с законодательством по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности, с доходами и вычетами, определенными по положениям налогового законодательства.

7) 110.27.005 жолында төлеуге жататын корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетіледі. 110.27.003 және 110.27.004 жолдарында көрсетілген есепке алулар мен жүргізілген аванстық төлемдер сомасы және 110.27.002 жолында көрсетілген есептелген корпорациялық табыс салығы сомасының арасындағы айырма ретінде көрсетіледі. 110.27.005 жолының шамасы
110.00.047 жолына көшіріледі;
8) 110.27.006 жолында егер, 110.27.003 және 110.27.004 жолдарында
көрсетілген төленген аванстық төлемдер мен жүргізілген есепке алулардың
сомасы 110.27.002 жолында есептелген корпорациялық табыс салығының
сомасынан астам болған жағдайда артық төленген салық сомасы айқындалады.
110.27.002 жолының сомасы және 110.27.003 пен 110.27.004 жолдары сомасының
айырмасы ретінде айқындалады. 110.27.006 жолының шамасы 110.00.048 жолына
көшіріледі.
30. Жылдық бухгалтерлік теңгерме - 110.28 нысаны
(Декларацияға N 28 қосымша)
189. Осы нысан бухгалтерлік есеп және қаржы есептемесі бойынша
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес есепті салық кезеңіне
әзірленген салық төлеушінің қаржылық есебі болып табылады.
31. Қаржы-шаруашылық қызметінің қорытындылары туралы есеп -
110.29 нысаны (Декларацияға N 29 қосымша)
190. Осы нысан бухгалтерлік есеп және қаржы есептемесі бойынша
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес есепті салық кезеңіне
әзірленген салық төлеушінің қаржылық есебі болып табылады.
32. ҚЖ/РӨ кестесі - Резервтердегі (провизиялардағы) өзгерістер
кестесі - 110.29 нысаны (Декларацияға N 29 қосымша)
191. Осы нысан бухгалтерлік есеп және қаржы есептемесі бойынша
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес есепті салық кезеңіне
әзірленген салық төлеушінің қаржылық есебі болып табылады.
33. Корпорациялық табыс салығы бойынша декларациямен
қаржы-шаруашылық қорытындылары туралы есепті салыстыру
- 110.31 нысаны
(Декларацияға N 31 қосымша)
192. Осы нысан олардың арасындағы қаржы-шаруашылық қызмет қорытындылары туралы есеп және салық салынатын кіріс бойынша айқындалған және айырмашылықтарды айқындау жолымен Корпорациялық табыс салығы бойынша декларация негізінде айқындалған таза кірісті салыстыруға арналған.
Осы қосымшадағы айырмашылықты айқындау үшін бухгалтерлік есеп және
қаржы есептемесі заңнамасына, салық заңнамаларының ережелері бойынша
айқындалған кіріс пен шегерімдерге сәйкес есепті салық кезеңіне жасалған
қаржы-шаруашылық қызметтің қорытындылары туралы есепте салық төлеуші
айқындаған кірістерді (залалдарды) салыстыру жүргізіледі.

59) в строке 110.31.048:
в графе II отражается сумма резерва по отпускам работников;
60) в строке 110.31.049:
в графе II отражается сумма резерва на предстоящие расходы на ремонт основных средств;
61) в строке 110.31.050:
в графе II отражается сумма других расходов, не отраженных в строках с 110.31.025 по 110.31.049;
62) в строке 110.31.051:
в графе I указывается сумма корректировки налогооблагаемого дохода, которая переносится из строки 110.00.041;
63) в строке 110.31.052:
в графе I указывается сумма, определяемая сложением строк с 110.31.025 по 110.31.051;
в графе II указывается сумма, определяемая сложением строк с 110.31.025 по 110.31.050;
64) в строке 110.31.053:
в графе III указывается разница между доходами и расходами, определяемая как разность строк 110.31.024 и 110.31.052 графы III;
65) в строке 110.31.054:
в графе III указывается налогооблагаемый доход, определяемый как сумма строк 110.31.001 и 110.31.002, скорректированный на сумму строки 110.31.053. Данная сумма должна соответствовать налогооблагаемому доходу, указанному в строке 110.00.043.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 110.00, 110.01, 110.02 110.03, 110.04, 110.05, 110.06, 110.07, 110.08, 110.09, 110.10, 110.11, 110.12, 110.13, 110.14, 110.15, 110.16, 110.17, 110.18, 110.19, 110.20, 110.21, 110.22, 110.23, 110.24, 110.25, 110.26, 110.27, 110.28, 110.29, 110.30, 110.31 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz. ______________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Декларации по корпоративному подоходному налогу
(Форма 120.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Кодекс) и определяют порядок составления Декларации по корпоративному подоходному налогу (далее - Декларация), предназначенной для декларирования доходов в виде страховых премий, а также доходов от размещения страховых премий, и исчисления корпоративного подоходного налога страховыми (перестраховочными) организациями.
2. Декларация состоит из самой Декларации (форма 120.00) и приложений к ней (формы с 120.01 по 120.05) по раскрытию информации об объектах налогообложения и объектах, связанных с налогообложением по корпоративному подоходному налогу.
3. При составлении Декларации:

59) 110.31.048 жолында:
ІІ бағанда жұмысшылардың еңбек демалыстарын төлеуге резервтегі сома
көрсетіледі;
60) 110.31.049 жолында:
ІІ бағанда негізгі құралдарды жөндеуге алда тұрған шығыстарға
резервтегі сома көрсетіледі;
61) 110.31.050 жолында:
ІІ бағанда 110.31.025-110.31.049 жолдарында көрсетілмеген басқа да
шығыстар сомасы көрсетіледі;
62) 110.31.051 жолында:
І бағанда 110.00.041 жолдан көшірілетін салық салынатын кірістің
түзету сомасы көрсетіледі;
63) 110.31.052 жолында:
І бағанда 110.31.025-110.31.051 жолдарын қосумен айқындалатын сома
көрсетіледі;
ІІ бағанда 110.31.025-110.31.050 жолдарының қосумен айқындалатын сома
көрсетіледі;
64) 110.31.053 жолында:
ІІІ бағанда ІІІ бағанның 110.31.024 және 110.31.052 жолдарының
туындысы ретінде айқындалатын кірістер мен шығыстар арасындағы айырма
көрсетіледі;
65) 100.31.054 жолында:
ІІІ бағанда 110.31.053 жолдың сомасына түзетілген 110.31.001 және
110.31.002 сомасы ретінде айқындалған салық салынатын кіріс көшіріледі.
Осы сома 110.00.043 жолда көрсетілген салық салынатын сомаға сәйкес
келуі қажет.
_____________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысандар 110.00, 110.01, 110.02 110.03,
110.04, 110.05, 110.06, 110.07, 110.08, 110.09, 110.10, 110.11, 110.12,
110.13, 110.14, 110.15, 110.16, 110.17, 110.18, 110.19, 110.20, 110.21,
110.22, 110.23, 110.24, 110.25, 110.26, 110.27, 110.28, 110.29, 110.30,
110.31 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оларды
РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
БЕКІТІЛГЕН
Корпорациялық табыс салығы бойынша
декларация жасау ережелері
(120.00 нысаны)
1. Жалпы ережелер
1. Осы ережелер "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес әзірленген және сақтандыру сыйақылары түріндегі кірістерді, сондай-ақ сақтандыру сыйақыларын орналастырудан кірістерді мәлімдеуіне және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының корпорациялық табыс салығын есептеуіне арналған корпорациялық табыс салығы бойынша декларация (бұдан әрі - Декларация) жасау тәртібін айқындайды.
2. Декларация Декларацияның өзінен (120.00 нысаны) және корпорациялық табыс салығы бойынша салық салумен байланысты объектілер және салық салу объектілері туралы ақпаратты ашу бойынша оған қосымшалардан (120.01 - 120.05 нысандары) тұрады.
3. Декларацияны жасау кезінде:

5) код ОКЭД. Указывается код основного вида деятельности по Общему классификатору видов экономической деятельности (первые пять знаков) и его удельный вес (100 %);
6) код валюты;
7) при наличии доходов от деятельности, указанной в Декларации по корпоративному подоходному налогу (Форма 100.00), отмечается ячейка "Декларация по форме 100". При этом, согласно статье 116 Кодекса, ведется раздельный учет в соответствии со статьей 67 Кодекса;
8) представленные приложения. Отмечаются ячейки представленных приложений.
12. В разделе "Доход в виде страховых премий":
1) в строке 120.00.001 указывается общая сумма дохода в виде страховых премий, подлежащих получению (полученных) от страхователей и перестрахователей в течение налогового периода по договорам страхования (перестрахования), определенная в строке 120.01.005;
2) в строке 120.00.002 указывается общая сумма исчисленного корпоративного подоходного налога по доходам в виде страховых премий, определенная в строке 120.01.006;
3) в строке 120.00.003 указывается общая сумма корпоративного подоходного налога, внесенного налогоплательщиком в счет уплаты налога за отчетный налоговый период, определенная в строке 120.01.007;
4) в строке 120.00.004 указывается сумма корпоративного подоходного налога, подлежащего уплате за отчетный налоговый период, определенная в строке 120.01.008;
5) в строке 120.00.005 указывается сумма излишне уплаченного налога, определенная в строке 120.01.009.
3. Исчисление налогового обязательства - Форма 120.01
(приложение N 1 к Декларации)
13. Данная форма предназначена для исчисления налогоплательщиком корпоративного подоходного налога и произведенных платежей и зачетов, а также других расчетов по итогам налогового периода.
14. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
15. В разделе "Расчет по исчислению налога и произведенных платежей":
1) в строке 120.01.001 указывается сумма страховых премий, подлежащих получению (полученных) в течение налогового периода по договорам ненакопительного страхования по классам, указанным в пункте 3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 г. N 126-II  "О страховой деятельности" (далее - Закон) и пункте 2 статьи 6 Закона, за исключением указанных в строке 120.01.003;
2) в строке 120.01.002 указывается сумма страховых премий, подлежащих получению (полученных) в течение налогового периода по договорам ненакопительного перестрахования по классам, указанным в пункте 3 статьи 6 Закона и пункте 2 статьи 6 Закона, за исключением указанных в строке 120.01.004;

5) ЭҚЖЖ коды. Экономикалық қызметтің жалпы жіктеуіші бойынша қызметтің негізгі түрінің коды (алғашқы бес белгі) және оның үлес салмағы (100 %) көрсетіледі;
6) валюта коды;
7) Корпорациялық табыс салығы бойынша декларацияда (100.00 нысаны) көрсетілген қызметтен кірістерді алу кезінде "100 нысаны бойынша декларация" торкөзі белгіленеді. Бұл ретте, Кодекстің 116-бабына сәйкес Кодекстің 67-бабына сәйкес бөлшек есеп жүргізіледі.
8) берілген қосымшалар. Берілген қосымшалардың токөздері белгіленеді.
12. "Сақтандыру сыйақылары түріндегі кіріс" бөлімінде:
1) 120.00.001 жолында 120.01.005 жолында айқындалған сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша салық кезеңінің ішінде сақтандырушылардан және қайта сақтандырушылардан алынуы тиіс (алынған) сақтандыру сыйақылары түріндегі кірістердің жалпы сомасы көрсетіледі;
2) 120.00.002 жолында 120.01.006 жолында айқындалған сақтандыру
сыйақылары түріндегі кірістер бойынша есептелген корпорациялық табыс
салығының жалпы сомасы көрсетіледі;
3) 120.00.003 жолында 120.01.007 жолында айқындалған есепті салық
кезеңі үшін салықты төлеу есебіне салық төлеуші енгізген корпорациялық
табыс салығының жалпы сомасы көрсетіледі;
4) 120.00.004 жолында 120.01.008 жолында айқындалған есепті салық
кезеңі үшін төлеуге жататын енгізген корпорациялық табыс салығының сомасы
көрсетіледі;
5) 120.00.005 жолында 120.01.009 жолында айқындалған артық төленген
салық сомасы көрсетіледі.
3. Салық міндеттемесін есептеу - 120.01 нысаны
(Декларацияға N 1 қосымша)
13. Осы нысан салық төлеушінің корпорациялық табыс салығы мен
жүргізілген төлемдер және есепке алуларды, сондай-ақ салық кезеңінің
қорытындысы бойынша басқа да есеп айырысуларды есептеуге арналған.
14. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
15. "Салықты және жүргізілген төлемдерді есептеу бойынша есеп"
бөлімінде:
1) 120.01.001 жолында "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 18 желтоқсандағы N 126-ІІ  Z000126_ Заңның (бұдан әрі - Заң) 6-бабындағы 3-тармақта және 120.01.003 жолында көрсетілген Заңның 6-бабындағы 2-тармақта көрсетілген кластар бойынша жинақтаушы емес сақтандыру шарттары бойынша салық кезеңінің ішінде алынуы тиіс (алынған) сақтандыру сыйақыларының сомасы көрсетіледі;
2) 120.01.002 жолында 120.01.004 жолында көрсетілгендерді қоспағанда, Заңның 6-бабының 3-тармағында және Заңның 6-бабының 2-тармағында көрсетілген кластар бойынша жинақтаушы емес сақтандыру шарттары бойынша салық кезеңінің ішінде алынуы тиіс (алынған) сақтандыру сыйақыларының сомасы көрсетіледі;

3) в строке 120.01.003 указывается сумма страховых премий, подлежащих получению (полученных) в течение налогового периода по договорам накопительного страхования по классам, указанным в пункте 2 статьи 6 Закона;
4) в строке 120.01.004 указывается сумма страховых премий, подлежащих получению (полученных) в течение налогового периода по договорам накопительного перестрахования по классам, указанным в пункте 2 статьи 6 Закона;
5) в строке 120.01.005 указывается общая сумма страховых премий, подлежащих получению (полученных) в течение налогового периода. Определяется как сумма строк с 120.01.001 по 120.01.004. Переносится в строку 120.00.001;
6) в строке 120.01.006 указывается общая сумма исчисленного корпоративного подоходного налога, которая определяется как сумма строк 120.01.006А и 120.01.006В. Переносится в строку 120.00.002;
7) в строке 120.01.006А указывается сумма корпоративного подоходного налога, исчисленная по ставке 4 % от суммы подлежащих получению (полученных) страховых премий по договорам ненакопительного страхования (перестрахования) согласно подпункту 1) пункта 1 статьи 117 Кодекса. Определяется как произведение ставки 4 % и суммы строк 120.01.001 и 120.01.002;
8) в строке 120.01.006В указывается сумма корпоративного подоходного налога, исчисленная по ставке 2 % от суммы подлежащих получению (полученных) страховых премий по договорам накопительного страхования (перестрахования) согласно подпункту 2) пункта 1 статьи 117 Кодекса. Определяется как произведение ставки 2 % и суммы строк 120.01.003 и 120.01.004;
9) в строке 120.01.007 указывается общая сумма корпоративного подоходного налога, внесенная налогоплательщиком в счет уплаты налога за отчетный налоговый период. Определяется как сумма строк 120.01.007А и 120.01.007В. Переносится в строку 120.00.003;
10) в строке 120.01.007А указывается сумма излишне уплаченного налога, перенесенная с предыдущего налогового периода в счет уплаты налога за отчетный налоговый период;
11) в строке 120.01.007В указывается суммарная величина внесенных сумм налогов за отчетный налоговый период;
12) в строке 120.01.008 указывается сумма корпоративного подоходного налога к уплате. При этом данная строка заполняется в случае, если сумма исчисленного налога, указанная в строке 120.01.006, больше суммы фактически уплаченного налога, указанной в строке 120.01.007. Определяется как разница строки 120.01.006 и строки 120.01.007. Переносится в строку 120.00.004;
13) в строке 120.01.009 указывается сумма излишне уплаченного налога. При этом данная строка заполняется в случае, если сумма фактически уплаченного корпоративного подоходного налога, указанная в строке 120.01.007, больше суммы исчисленного налога, указанной в строке 120.01.006. Определяется как разница строки 120.01.007 и строки 120.01.006. Переносится в строку 120.00.005;

3) 120.01.003 жолында Заңның 6-бабындағы 2-тармаққа сәйкес көрсетілген сыныптар бойынша жинақтаушы сақтандыру шарттары бойынша салық кезеңінің ішінде алынуы тиіс (алынған) сақтандыру сыйақыларының сомасы көрсетіледі;
4) 120.01.004 жолында Заңның 6-бабындағы 2-тармағында көрсетілген сыныптар бойынша жинақтаушы қайта сақтандыру шарттары бойынша салық кезеңі ішінде алынуы тиіс (алынған) сақтандыру сыйақыларының сомасы көрсетіледі;
5) 120.01.005 жолында салық кезеңінің ішінде алынуы тиіс (алынған) сақтандыру сыйақыларының жалпы сомасы көрсетіледі. 120.01.001-120.01.004 жолдарының сомасы ретінде айқындалады. 120.00.001 жолына көшіріледі;
6) 120.01.006 жолында 120.001.006А-120.01.006В жолдарының сомасы ретінде айқындалған есептелген корпорациялық табыс салығының жалпы сомасы көрсетіледі;
7) 120.01.006А жолында Кодекстің 117-бабының 1-тармағындағы 1) тармақшаға сәйкес жинақтаушы емес сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша алынуы тиіс (алынған) сақтандыру сыйақыларының сомадан 4% ставкасы бойынша есептелген корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетіледі. 4% ставкасының және 120.001.001-120.01.002 жолдары сомасының туындысы ретінде айқындалады;
8) 120.01.006В жолында Кодекстің 117-бабының 1-тармағындағы
2) тармақшаға сәйкес жинақтаушы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша алынған (алынуы тиіс) сақтандыру (қайта сақтандыру) сыйақыларының сомасынан 2% ставкасы бойынша есептелген корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетіледі. 2% ставкасының және 120.001.003-120.01.004 жолдары сомасының туындысы ретінде айқындалады;
9) 120.01.007 жолында салық төлеуші есепті салық кезеңі үшін салықты төлеу есебіне енгізген корпорациялық табыс салығының жалпы сомасы көрсетіледі. 120.001.007А-120.001.007В жолдарының сомасы ретінде айқындалады. 120.00.003 жолына көшіріледі;
10) 120.01.007А жолында есепті салық кезеңі үшін салықты төлеу есебіне бұрынғы салық кезеңінен көшірілген артық төленген салық сомасы көрсетіледі;
11) 120.01.007В жолында есепті салық кезеңі үшін енгізілген салық сомасының жиынтық шамасы көрсетіледі;
12) 120.01.008 жолында төлеуге жататын корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетіледі. Бұл ретте, егер 120.01.006 жолында көрсетілген, есептелген салық сомасы 120.01.007 жолында көрсетілген нақты төленген салық сомасынан астам болған жағдайда толтырылады. 120.01.006 жолының және 120.01.007 жолдарының айырмасы ретінде айқындалады. 120.00.004 жолына көшіріледі;
13) 120.01.009 жолында артық төленген салық сомасы көрсетіледі. Бұл
ретте, осы жол, егер 120.01.007 жолында көрсетілген, нақты төленген
корпорациялық табыс салығының сомасы 120.01.006 жолында көрсетілген,
есептелген салық сомасынан астам болған жағдайда толтырылады. 120.01.007
жолдарының және 120.01.006 жолдарының айырмасы ретінде айқындалады.
120.00.005 жолына көшіріледі;

14) в строке 120.01.010 указывается сумма дохода от размещения страховых премий (справочно);
15) в строке 120.01.011 указывается сумма страховых премий, уплаченных по договорам перестрахования, связанных с передачей рисков перестраховочным организациям (справочно), определенная в строке 120.02.001В;
16) в строке 120.01.012 указывается сумма страховых премий, подлежащая возврату (возвращаемая) страховой организацией (справочно), определенная в строке 120.03.001.
16. В разделе "Другая информация":
в строке 120.01.013 указывается отрасль страхования, по которой работает налогоплательщик и имеет лицензию уполномоченного органа.
4. Страховые премии, уплаченные перестраховочным организациям
(справочно) - Форма 120.02 (приложение N 2 к Декларации)
17. Данная форма предназначена для определения суммы страховых премий, переданных перестраховочным организациям в соответствии с пунктом 1 статьи 115 Кодекса.
18. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
19. В разделе "Расчет":
1) в строке 120.02.001 указываются суммы страховых премий по договорам страхования (перестрахования) на основании данных дополнительной формы.
20. Величина строки 120.02.001В переносится в строку 120.01.011.
21. Дополнительная форма к строке 120.02.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается наименование юридического лица-перестраховщика;
3) в графе С указывается регистрационный номер соответствующего налогоплательщика, указанного в графе В;
4) в графе D указывается номер и дата заключения договора перестрахования;
5) в графе Е указывается общая сумма страховых премий по договору страхования (перестрахования);
6) в графе F указывается сумма страховых премий, включаемая в доход страховой (перестраховочной) организации;
7) в графе G указывается сумма страховых премий, уплаченных перестраховочным организациям по договорам перестрахования.
Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 120.02.001 переносится в строку 120.02.001, графы F - в строку 120.02.001А, графы G - в строку 120.02.001В.
5. Страховые премии, возвращенные страховой организацией
(справочно) -
Форма 120.03 (приложение N 3 к Декларации)
22. Данная форма предназначена для определения суммы страховых премий, подлежащих возврату (возвращенных) страховой организацией в соответствии с пунктом 2 статьи 89 Кодекса.

14) 120.01.010 жолында сақтандыру сыйақыларын орналастырудан түскен
кіріс сомасы (анықтама түрінде) көрсетіледі;
15) 120.01.011 жолында 120.02.001В жолында айқындалған қайта
сақтандыру ұйымдарының қатерін берумен байланысты (анықтама түрінде) қайта
сақтандыру шарттары бойынша төленген сақтандыру сыйақыларының сомасы
көрсетіледі;
16) 120.01.012 жолында 120.03.001 жолында айқындалған сақтандыру
ұйымы қайтаруға жататын (қайтарылатын) (анықтама түрінде) сақтандыру
сыйақыларының сомасы көрсетіледі.
16. "Басқа ақпарат" бөлімінде:
120.01.013 жолында салық төлеуші жұмыс істейтін және уәкілетті
органның лицензиясы бар сақтандыру саласы көрсетіледі.
4. Қайта сақтандыру ұйымдары төлеген сақтандыру сыйақылары
(анықтама түрінде) - 120.02 нысаны (Декларацияға N 2 қосымша)
17. Осы нысан Кодекстің 115-бабының 1-тармағына сәйкес сақтандыру
ұйымдарына берілген сақтандыру сыйақыларының сомасын айқындауға арналған.
18. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
19. "Есеп" бөлімінде:
1) 120.02.001 жолында қосымша нысан деректері негізінде сақтандыру
(қайта сақтандыру) шарттары бойынша сақтандыру сыйақыларының сомасы
көрсетіледі.
20. 120.02.001В жолының шамасы 120.01.011 жолына көшіріледі.
21. 120.02.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында қайта сақтандырушы - заңды тұлғаның атауы көрсетіледі;
3) С бағанында В бағанында көрсетілген тиісті салық төлеушінің тіркеу
нөмірі көрсетіледі;
4) D бағанында қайта сақтандыру шартын жасаудың нөмірі мен күні
көрсетіледі;
5) Е бағанында сақтандыру (қайта сақтандыру) шарты бойынша сақтандыру
сыйақыларының жалпы сомасы көрсетіледі;
6) F бағанында сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кірісіне
енгізілетін сақтандыру сыйақыларының сомасы көрсетіледі;
7) G бағанында қайта сақтандыру шарттары бойынша қайта сақтандыру
ұйымдарына төленген сақтандыру сыйақыларының сомасы көрсетіледі.
120.02.001 жолына қосымша нысан Е бағанының жиынтық шамасы 120.02.001
жолына, Ғ бағаны - 120.02.001А жолына, G бағаны - 120.02.001В жолына
көшіріледі.
5. Сақтандыру ұйымы қайтарған сақтандыру сыйақылары (анықтама
түрінде) - 120.03 нысаны (Декларацияға N 3 қосымша)
22. Осы нысан Кодекстің 89-бабының 2-тармағына сәйкес сақтандыру
ұйымдары қайтаруға жататын (қайтарылған) сақтандыру сыйақыларының сомасын
айқындауға арналған.

23. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
24. В разделе "Расчет":
1) в строке 120.03.001 указывается общая сумма страховых премий, подлежащих возврату (возвращенных) страховой организацией на основании данных дополнительной формы.
25. Величина строки 120.03.001 переносится в строку 120.01.012.
26. Дополнительная форма к строке 120.03.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается наименование (фамилия, имя, отчество) страхователя;
3) в графе С указывается регистрационный номер соответствующего налогоплательщика, указанного в графе В;
4) в графе D указывается номер и дата заключения договора страхования;
5) в графе Е указывается общая сумма страховых премий, подлежащая возврату (возвращенная) страховой организацией.
Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 120.03.001 переносится в строку 120.03.001.
6. Бухгалтерский баланс - Форма 120.04 (приложение N 4 к Декларации)
27. Форма 120.04 является финансовым отчетом налогоплательщика, подготовленным в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности.
7. Отчет о результатах финансово-хозяйственной деятельности - Форма 120.05
(приложение N 5 к Декларации)
28. Данная форма является финансовым отчетом налогоплательщика, подготовленным за отчетный налоговый период в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности.
29. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
30. В разделе "Показатели":
строки с 120.05.001 по 120.05.011 заполняются по данным бухгалтерского учета. При этом строки 120.05.001-120.05.003 заполняются на основании дополнительной формы.
31. Дополнительная форма к строкам 120.05.001, 120.05.002, 120.05.003:
1) в графе A указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указываются виды деятельности, осуществляемые налогоплательщиком;
3) в графе C указывается доход от реализации товаров (работ, услуг) в разрезе видов деятельности, указанных в графе В, по данным бухгалтерского учета;
4) в графе D указывается себестоимость реализованных товаров (работ, услуг) в разрезе видов деятельности, указанных в графе В, по данным бухгалтерского учета;

23. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
24. "Есеп" бөлімінде:
1) 120.03.001 жолында қосымша нысан деректері негізінде сақтандыру
(қайта сақтандыру) шарттары бойынша қайтаруға жататын (қайтарылған)
сақтандыру сыйақыларының жалпы сомасы көрсетіледі.
25. 120.03.001 жолының шамасы 120.01.012 жолына көшіріледі.
26. 120.03.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында сақтандырушының атауы (аты-жөні) көрсетіледі;
3) С бағанында В бағанында көрсетілген тиісті салық төлеушінің тіркеу
нөмірі көрсетіледі;
4) D бағанында сақтандыру шартын жасаудың нөмірі мен күні көрсетіледі;
5) Е бағанында сақтандыру ұйымының қайтаруға жататын (қайтарылған)
сақтандыру сыйақыларының жалпы сомасы көрсетіледі;
120.03.001 жолына қосымша нысан Е бағанының жиынтық шамасы 120.03.001
жолына көшіріледі.
6. Бухгалтерлік теңгерме - 120.04 нысаны (Декларацияға N 4 қосымша)
27. 120.04 нысаны бухгалтерлік есеп және қаржы есеп беруі бойынша
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дайындалған салық төлеушінің
қаржы есеп беруі болып табылады.
7. Қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижелері туралы есеп беру - 120.05
нысаны (Декларацияға N 5 қосымша)
28. 120.05 нысаны бухгалтерлік есеп және қаржы есеп беруі бойынша
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес есепті салық кезеңі үшін
дайындалған салық төлеушінің қаржы есеп беруі болып табылады.
29. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
30. "Көрсеткіштер" бөлімінде:
120.05.001-120.05.011 жолдары бухгалтерлік есеп деректері бойынша толтырылады. Бұл ретте, 120.05.001-120.05.003 жолдары қосымша нысан негізінде толтырылады.
31. 120.05.001, 120.05.002, 120.05.003 жолдарына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында салық төлеуші жүзеге асыратын қызмет түрі көрсетіледі;
3) С бағанында бухгалтерлік есеп деректері бойынша В бағанында көрсетілген қызмет түрлерінің бөлігіндегі сатылған тауарлардан (жұмыстардан, қызмет көрсетулерден) кіріс көрсетіледі;
4) D бағанында бухгалтерлік есеп деректері бойынша В бағанында көрсетілген қызмет түрлерінің бөлігіндегі сатылған тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) құны көрсетіледі;

5) в графе E указывается валовый доход, определяемый как разность граф C и D.
Итоговая сумма графы C дополнительной формы к строкам 120.05.001, 120.05.002, 120.05.003 переносится в строку 120.05.001, графы D - в строку 120.05.002, графы E - в строку 120.05.003.
____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 120.00, 120.01, 120.02, 120.03,120.04, 120.05 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz. _________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Расчета по корпоративному подоходному налогу
(Форма 121.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Кодекс) и определяют порядок составления Расчета по корпоративному подоходному налогу (далее - Расчет), предназначенной для декларирования доходов в виде страховых премий, а также доходов от размещения страховых премий, и исчисления корпоративного подоходного налога страховыми (перестраховочными) организациями по итогам месяца.
2. При составлении Расчета:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Кодекса.
3. При заполнении Расчета не допускаются исправления, подчистки и помарки, не используются символы "+, /, %, Z".
4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
5. Отрицательные значения сумм обозначаются знаком " - " в первой левой ячейке соответствующей строки (графы).
6. При представлении Расчета:
1) в явочном порядке на бумажном носителе Расчет составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом с уведомлением налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Кодекса, налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке Расчета.
Расчет подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Кодекса.
2. Расчет по корпоративному подоходному налогу - Форма 121.00
(приложение к Правилам составления Расчета по корпоративному подоходному налогу

5) Е бағанында С және D бағандарының айырмасы ретінде айқындалатын жиынтық кіріс көрсетіледі.
120.05.001, 120.05.002, 120.05.003 жолдарына қосымша нысанның С бағанасының жиынтық сомасы 120.05.001 жолына, D бағанды 120.05.002 жолына, Е бағаны - 120.05.003 жолына көшіріледі. ____________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысандар 120.00, 120.01, 120.02, 120.03, 120.04, 120.05 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
БЕКІТІЛГЕН
Корпорациялық табыс салығы
бойынша есеп жасау ережелері
(121.00 нысаны)
1. Жалпы ережелер
1. Осы ережелер "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес әзірленген және сақтандыру сыйақылары түріндегі кірістерді, сондай-ақ сақтандыру сыйақыларын орналастырудан кірістерді мәлімдеуіне және ай қорытындысы бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының корпорациялық табыс салығын есептеуіне арналған корпорациялық табыс салығы бойынша есепті (бұдан әрі - Есеп) жасау тәртібін айқындайды.
2. Есепті жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - айналмалы немесе қауырсын қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, бас баспа белгілерімен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - нысандар Салық кодексінің 69-бабындағы 1-тармаққа сәйкес толтырылады.
3. Есепті толтыру кезінде түзетулерге, тазартуларға және былғауға жол берілмейді "+, /, %, Z" белгілері пайдаланылмайды.
4. Көрсеткіштер жоқ болған кезде нысандардың тиісті торкөздері толтырылмайды.
5. Соманың теріс мәні тиісті жолдың (бағанның) бірінші сол торкөзінде "-" белгісімен белгіленеді.
6. Есепті беру кезінде:
1) қағаз тасығышта келу тәртібімен Есеп екі данада жасалады, бір
данасы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады;
2) тапсырысты хатпен қағаз тасығышта почта бойынша - салық төлеуші
почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық Кодексінің 69-бабындағы 8-баптың 3) тармақшасына сәйкес келу
тәртібімен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде салық
төлеуші Есепті жеткізу туралы хабарламаны салық органында немесе
электрондық почта бойынша алады.
Есепке Кодекстің 69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
2. Корпорациялық табыс салығы бойынша есеп - 121.00 нысаны
(Корпорациялық табыс салығы бойынша есепті жасау ережесіне қосымша

(Форма 121.00)
7. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) отчетный месяц, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами;
4) вид Расчета. Если налогоплательщик представляет Расчет согласно:
пункту 2 статьи 71 Кодекса - отмечается ячейка "дополнительный";
в случае создания налогоплательщика после начала отчетного квартала - отмечается ячейка "первоначальный";
в случае ликвидации, реорганизации налогоплательщика до конца отчетного квартала - отмечается ячейка "ликвидационный";
в остальных случаях - отмечается ячейка "очередной";
5) код валюты.
8. В разделе "Показатели":
1) в строке 121.00.001 указывается общая сумма страховых премий, подлежащих получению (полученных) в течение отчетного месяца. Определяется как сумма строк с 121.00.002 по 121.00.005;
2) в строке 121.00.002 указывается сумма страховых премий, подлежащих получению (полученных) в течение отчетного месяца по договорам ненакопительного страхования по классам, указанным в пункте 3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 г. N 126-II "О страховой деятельности" (далее - Закон) и пункте 2 статьи 6 Закона, за исключением указанных в строке 121.00.004;
3) в строке 121.00.003 указывается сумма страховых премий, подлежащих получению (полученных) в течение отчетного месяца по договорам ненакопительного перестрахования по классам, указанным в пункте 3 статьи 6 Закона и пункте 2 статьи 6 Закона, за исключением указанных в строке 121.00.005;
4) в строке 121.00.004 указывается сумма страховых премий, подлежащих получению (полученных) в течение отчетного месяца по договорам накопительного страхования по классам, указанным в пункте 2 статьи 6 Закона;
5) в строке 121.00.005 указывается сумма страховых премий, подлежащих получению (полученных) в течение отчетного месяца по договорам накопительного перестрахования по классам, указанным в пункте 2 статьи 6 Закона;
6) в строке 121.00.006 указана ставка налога к страховым премиям по договорам ненакопительного страхования (4 %);
7) в строке 121.00.007 указана ставка налога к страховым премиям по договорам накопительного страхования (2 %);
8) в строке 121.00.008 указывается сумма налога, исчисленная по ставке 4 % от суммы подлежащих получению (полученных) страховых премий по договорам ненакопительного страхования (перестрахования) согласно подпункту 1) пункта 1 статьи 117 Кодекса. Определяется как произведение ставки, указанной в строке 121.00.006, и суммы строк 121.00.002 и 121.00.003;

(121.00 нысаны)
7. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін есепті ай;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы;
4) Есеп түрі;
Егер салық төлеуші мыналарға сәйкес Есепті берсе:
Кодекстің 71-бабының 2-тармағына сәйкес - "қосымша" торкөзі
белгіленеді;
есепті тоқсан басталғаннан кейін салық төлеушіні құру жағдайында -
"алғашқы" торкөзі белгіленеді;
есепті тоқсанның соңына дейін салық төлеушіні тарату, қайта құру
жағдайында - "тарату" торкөзі белгіленеді;
қалған жағдайларда - "кезекті" торкөзі белгіленеді;
5) валюта коды.
8. "Көрсеткіштер" бөлімінде:
1) 121.00.001 жолында есепті салық кезеңінің ішінде алынуға жататын (алынған) сақтандыру сыйақыларының жалпы сомасы көрсетіледі. 121.00.002 - 121.00.005 жолдарының сомасы ретінде айқындалады;
2) 121.00.002 жолында "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 18 желтоқсандағы N 126-ІІ  Z000126_ Заңының (бұдан әрі - Заң) 6-бабындағы 3-тармақта және 121.00.004 жолында көрсетілгендерді қоспағанда, Заңның 6-бабының 2-тармағында көрсетілген кластар бойынша жинақтаушы емес сақтандыру шарттары бойынша есепті айдың ішінде алынуға жататын (алынған) сақтандыру сыйақыларының сомасы көрсетіледі;
3) 121.00.003 жолында 121.00.005 жолында көрсетілгендерді қоспағанда, Заңның 6-бабының 3-тармағында және Заңның 6-бабының 2-тармағында көрсетілген кластар бойынша жинақтаушы емес сақтандыру шарттары бойынша есепті айдың ішінде алынуға жататын (алынған) сақтандыру сыйақыларының сомасы көрсетіледі;
4) 121.00.004 жолында Заңның 6-бабының 2-тармағында көрсетілген кластар бойынша жинақтаушы сақтандыру шарттары бойынша есепті айдың ішінде алынуға жататын (алынған) сақтандыру сыйақыларының сомасы көрсетіледі;
5) 121.00.005 жолында Заңның 6-бабының 2-тармағында көрсетілген кластар бойынша жинақтаушы қайта сақтандыру шарттары бойынша есепті айдың ішінде алынуға жататын (алынған) сақтандыру сыйақыларының сомасы көрсетіледі;
6) 121.00.006 жолында жинақтаушы емес сақтандыру шарттары бойынша (4%) сақтандыру сыйақыларына салық ставкасы көрсетіледі;
7) 121.00.007 жолында жинақтаушы сақтандыру шарттары бойынша (2%) сақтандыру сыйақыларына салық ставкасы көрсетіледі;
8) 121.00.008 жолында Кодекстің 117-бабының 1-тармағындағы
1) тармақшаға сәйкес жинақтаушы емес сақтандыру шарттары бойынша алынуға жататын (алынған) сомадан 4% ставкасы бойынша есептелген салық сомасы көрсетіледі. 121.00.006 жолында көрсетілген ставка туындысы және 121.00.002 мен 121.00.003 жолдарының сомасы ретінде айқындалады;

9) в строке 121.00.009 указывается сумма налога, исчисленная по ставке 2 % от суммы подлежащих получению (полученных) страховых премий по договорам накопительного страхования (перестрахования) согласно подпункту
2) пункта 1 статьи 117 Кодекса. Определяется как произведение ставки, указанной в строке 121.00.007, и суммы строк 121.00.004 и 121.00.005;
10) в строке 121.00.010 указывается общая сумма исчисленного налога за отчетный месяц. Определяется как сумма строк 121.00.008 и 121.00.009;
11) в строке 121.00.011 указывается сумма фактически уплаченного налога за отчетный месяц;
12) в строке 121.00.012 указывается сумма излишне уплаченного налога. При этом данная строка заполняется в случае, если сумма фактически уплаченного налога, указанная в строке 121.00.011, больше суммы исчисленного налога, указанной в строке 121.00.010. Определяется как разница строки 121.00.011 и строки 121.00.010;
13) в строке 121.00.013 указывается сумма налога к уплате. При этом данная строка заполняется в случае, если сумма исчисленного налога, указанная в строке 121.00.010, больше суммы фактически уплаченного налога, указанной в строке 121.00.011. Определяется как разница строки 121.00.010 и строки 121.00.011.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 121.00 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
_________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Декларации по корпоративному подоходному налогу
(Форма 130.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Кодекс) и определяют порядок составления Декларации по корпоративному подоходному налогу (далее - Декларация), предназначенной для декларирования доходов в виде вознаграждения, гранта, вступительных и членских взносов, благотворительной помощи, безвозмездно переданного имущества, отчислений и пожертвований на безвозмездной основе некоммерческими организациями, за исключением акционерных обществ, учреждений и потребительских кооперативов, которые осуществляют деятельность в общественных интересах и соответствуют следующим условиям:
1) не имеют цели извлечения дохода в качестве такового;
2) не распределяют полученный чистый доход или имущество между участниками.
2. Декларация состоит из самой Декларации (форма 130.00) и приложений к ней (формы с 130.01 по 130.05) по раскрытию информации об объектах налогообложения и объектах, связанных с налогообложением по корпоративному подоходному налогу.

9) 121.00.009 жолында Кодекстің 117-бабының 1-тармағындағы
2) тармақшаға сәйкес жинақтаушы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша алынуға жататын (алынған) сомадан 2% ставкасы бойынша есептелген салық сомасы көрсетіледі. 121.00.007 жолында көрсетілген ставка туындысы және 121.00.004 мен 121.00.005 жолдарының сомасы ретінде айқындалады;
10) 121.00.010 жолында есепті ай үшін есептелген жалпы сома көрсетіледі. 121.00.008 мен 121.00.009 жолдарының сомасы ретінде айқындалады;
11) 121.00.011 жолында есепті ай үшін нақты төленген сома көрсетіледі;
12) 121.00.012 жолында артық төленген салық сомасы көрсетіледі. Бұл ретте, осы жол егер, 121.00.010 жолында көрсетілген есептелген салық сомасы 121.00.011 жолында көрсетілген нақты төленген салық сомасынан көп болған жағдайда толтырылады. 121.00.010 жолы мен 121.00.011 жолының айырмасы ретінде айқындалады;
13) 121.00.013 жолында төлеуге салық сомасы көрсетіледі. Бұл ретте, егер 121.00.010 жолында көрсетілген есептелген салық сомасы 121.00.011 жолында көрсетілген нақты төленген салық сомасынан астам болған жағдайда осы жол толтырылады. 121.00.010 жолының және 121.00.011 жолының айырмасы ретінде айқындалады. ______________________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысанды 121.00 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
БЕКІТІЛГЕН
Корпорациялық табыс салығы бойынша
декларация жасау ережелері
(130.00 нысаны)
1. Жалпы ережелер
1. Осы ережелер "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес әзірленген және қоғамдық мүддеде қызметін жүзеге асыратын және мынадай шарттарға сәйкес келетін акционерлік қоғамдар, мекемелер мен тұтынушы кооперативтерінен басқа сыйақылар, грант, кіру және мүшелік жарналары, қайырымдылық көмегі, өтеусіз берілген мүлік, коммерциялық емес ұйымдарға өтеусіз негізде аударымдар мен қайырмалдықтар түріндегі кірістерді мәлімдеуге арналған корпорациялық табыс салығы бойынша декларация (бұдан әрі - Декларация) жасау тәртібін айқындайды:
1) осындай ретінде кірісті алу мақсаты жоқ;
2) қатысушылар арасында алынған таза кірісті немесе мүлікті бөлмейді.
2. Декларация Декларацияның өзінен (130.00 нысаны) және корпорациялық табыс салығы бойынша салық салумен байланысты объектілер және салық салу объектілері туралы ақпаратты ашу бойынша оған қосымшалардан (130.01 - 120.05 нысандары) тұрады.

5) код ОКЭД. Указываются коды видов деятельности по Общему классификатору видов экономической деятельности и их удельный вес.
Коды ОКЭД (первые пять знаков) отражаются по трем основным видам деятельности в порядке убывания их удельного веса. Удельный вес указывается в процентах с округлением до десятой доли (следует учесть, что общая сумма удельного веса указанных видов деятельности не обязательно должна быть равна 100%).
Для расчета удельного веса необходимо использовать данные, указываемые налогоплательщиком в строке 100 раздела I ("Продукция") государственной статистической отчетности формы N 1-ПФ (годовая). Удельный вес по каждому виду деятельности определяется как отношение данных соответствующей графы строки 100 к данным графы 3 по строке 100.
Например, налогоплательщик, основным видом деятельности которого является строительство зданий, в строке 100 раздела I отчета N 1-ПФ (годовая) указал следующие данные:
___________________________________________________________________________
Наименование| Код  |Всего за|    в том числе по видам деятельности
показателей |строки|отчетный|______________________________________________
|      |  год   |Строите-   |розничная  |  аренда   | реклама
|      |        |льство     |продажа    |автомобилей|
|      |        |зданий     |автомобилей|           |
|      |        |___________|___________|___________|__________
|      |        | код 45211 | код 50102 | код 71100 |код 74400
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
1     |   2  |    3   |     4     |     5     |      6    |     7
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
Объем         100  250 000,0  150 000,0    50 000,0   35 000,0    5 000,0
произведенной
продукции
(работ,
услуг),
тыс. тенге
___________________________________________________________________________
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
___________________________________________________________________________
5 | ОКЭД     I  4 5 2 1 1    II  5 0 1 0 2   III  7 1 1 0 0
Укажите
удельный вес  0 6 0,0 %        0 2 0,0 %        0 1 4,0 %
___________________________________________________________________________
Удельный вес строительства рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы 1) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы 1) х 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом;

5) ЭҚЖЖ коды. Экономикалық қызметтің жалпы жіктеуіші бойынша қызметтің негізгі түрінің коды және оның үлес салмағы (100%) көрсетіледі.
ЭҚЖЖ коды (алғашқы бес белгі) олардың үлес салмағының кему тәртібімен қызметтің негізгі үш түрі бойынша көрсетіледі. Үлес салмағы он үлеске дейін дөңгелектеумен проценттерде көрсетіледі (қызметтің көрсетілген түрлерінің үлес салмағының жалпы сомасы 100% тең болуы міндетті емес екенін ескеру қажет).
Үлес салмағын есептеу үшін N 1-ӨН нысандағы (жылдық) мемлекеттік
статистика есептіліктегі І-бөлімнің 100 жолында ("Өнім") салық төлеушінің
көрсеткен деректерін пайдалану керек. қызметтің әрбір түрі бойынша үлес
салмағы 100 жол бойынша 3-бағанның деректеріне 100 жолының тиісті бағаны
деректерінің қатынасы ретінде айқындалады.
Мысалы, қызметінің негізгі түрі үй-жайлар құрылысы болып табылатын
салық төлеуші N 1-ӨН (жылдық) есебі І-бөлімінің 100 жолында мынадай
деректерді көрсетті:
__________________________________________________________________________
Көрсеткіштер| Жол| Есепті  |   оның ішінде қызметтің түрлері бойынша:    |
атауы    |коды|жыл үшін |---------------------------------------------|
|    |барлығы  |  үй-жай    |автомо.   |автомо.   |жарнама   |
|    |         | құрылысы   |бильдерді |бильдерді |          |
|    |         |            |бөлшектеп |жалға алу |          |
|    |         |            |сату      |          |          |
|    |         |____________|__________|__________|__________|
|    |         |Коды 45211  |Коды 50102|Коды 71100|Коды 74400|
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
1      | 2  |    3    |      4     |     5    |     6    |    7     |
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
Өндірілген  |100 |250 000,0| 150 000,0  | 50 000,0 | 35 000,0 | 5 000,0  |
өнім (тауар.|    |         |            |          |          |          |
лар, қызмет |    |         |            |          |          |          |
көрсетулер) |    |         |            |          |          |          |
көлемі,     |    |         |            |          |          |          |
мың теңге   |    |         |            |          |          |          |
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәліметтер кестесі мынадай түрде болады:
_____________________________________________________
|  5|  ЭҚЖЖ  І 4 5 2 1 1 ІІ 5 0 1 0 2 ІІІ 7 1 1 0 0  |
|Үлес салмағын                                       |
|көрсетіңіз    0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 %  |
|____________________________________________________|
Құрылыстың үлес салмағы 150 000,0 (Кестенің 4-бағаны) / 250 000,0 (І-Кестенің 3-бағаны) х 100% ретінде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлес салмағы осындай жолмен есептеген;

6) код валюты;
7) при наличии доходов от деятельности, указанной в Декларации по корпоративному подоходному налогу (Форма 100.00), отмечается ячейка "Декларация по форме 100". При этом, согласно пункту 4 статьи 120 Кодекса, ведется раздельный учет в соответствии со статьей 67 Кодекса;
8) представленные приложения. Отмечаются ячейки представленных приложений;
9) в подтверждение, что организация является некоммерческой в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан, за исключением акционерных обществ, учреждений и потребительских кооперативов и отвечает указанным условиям, отмечаются соответствующие ячейки.
12. В разделе "Доходы":
1) в строке 130.00.001 указывается сумма дохода, полученного в виде вознаграждения, определенная в строке 130.01.001;
2) в строке 130.00.002 указывается сумма дохода, полученного в виде гранта, определенная в строке 130.02.001;
3) в строке 130.00.003 указывается доход, полученный в виде вступительных взносов;
4) в строке 130.00.004 указывается доход, полученный в виде членских взносов;
5) в строке 130.00.005 указывается доход, полученный в виде благотворительной помощи, определенной согласно подпункту 1) пункта 1 статьи 10 Кодекса;
6) в строке 130.00.006 указывается сумма дохода, полученного в виде безвозмездно переданного имущества, определенная в строке 130.03.001;
7) в строке 130.00.007 указывается доход, полученный в виде отчислений и пожертвований на безвозмездной основе;
8) в строке 130.00.008 указывается общая сумма доходов. Определяется как сумма строк с 130.00.001 по 130.00.007.
3. Вознаграждения - Форма 130.01 (приложение N 1 к Декларации)
13. Данная форма предназначена для определения суммы полученных доходов в виде вознаграждений в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 10 Кодекса.
14. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
15. В разделе "Вознаграждения":
в строке 130.01.001 указывается общая сумма полученных доходов в виде вознаграждений и заполняется на основании данных дополнительной формы.
16. Величина строки 130.01.001 переносится в строку 130.00.001.
17. Дополнительная форма к строке 130.01.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается наименование юридического (физического) лица, выплатившего вознаграждение;
3) в графе С указывается регистрационный номер налогоплательщика, указанного в графе В;

6) валюта коды;
7) Корпорациялық табыс салығы декларацияда көрсетілген қызметтен кірістердің барлығы кезінде "100 нысаны бойынша декларация" торкөзінде белгіленеді. Бұл ретте, Кодекстің 120-бабының 4-тармағына сәйкес Кодекстің 37-бабына сәйкес бөлшек есебі жүргізіледі;
8) берілген қосымшалар. Берілген қосымшалардың торкөздері белгіленеді;
9) акционерлік қоғамдар, мекемелер және тұтынушы кооперативтерінен басқа, Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес коммерциялық болып табылмайтын ұйым растауға аталған шарттарға жауап береді, тиісті торкөздер белгіленеді.
12. "Кірістер" бөлімінде:
1) 130.00.001 жолында 130.01.001 жолында айқындалған сыйақы түрінде
алынған кіріс сомасы көрсетіледі;
2) 130.00.002 жолында 130.02.001 жолында айқындалған грант түрінде
алынған кіріс сомасы көрсетіледі;
3) 130.00.003 жолында кіру жарналары түрінде алынған кіріс сомасы
көрсетіледі;
4) 130.00.004 жолында мүшелік жарналар түрінде алынған кіріс сомасы
көрсетіледі;
5) 130.00.005 жолында Кодекстің 10-бабындағы 1-тармақтың
1) тармақшасына сәйкес айқындалған қайырымдылық көмегі түрінде алынған
кіріс көрсетіледі;
6) 130.00.006 жолында 130.03.001 жолында айқындалған өтеусіз берілген
мүлік түрінде алынған кіріс сомасы көрсетіледі;
7) 130.00.007 жолында өтеусіз негіздегі аударымдар мен қайырмалдықтар
түрінде алынған кіріс көрсетіледі;
8) 130.00.008 жолында кірістердің жалпы сомасы көрсетіледі.
130.00.001 - 130.00.007 жолдарының сомасы ретінде айқындалады.
3. Сыйақылар - 130.01 нысан (Декларацияға N 1 қосымша)
13. Осы нысан Кодекстің 10-бабының 1-тармағындағы 2) тармақшаға
сәйкес сыйақылар түріндегі алынған кірістер сомасын айқындауға арналған.
14. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
15. "Сыйақылар" бөлімінде:
130.01.001 жолында сыйақылар түріндегі алынған кірістердің жалпы
сомасы көрсетіледі және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады.
16. 130.01.001 жолының шамасы 130.00.001 жолына көшіріледі.
17. 130.02.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында сыйақы төлеген заңды (жеке) тұлғаның атауы көрсетіледі;
3) С бағанында В бағанында көрсетілген салық төлеушінің тіркеу нөмірі
көрсетіледі;

4) в графе D указывается вид вознаграждения в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 10 Кодекса;
5) в графе Е указывается сумма полученного вознаграждения.
Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 130.01.001 переносится в строку 130.01.001.
4. Гранты - Форма 130.02 (приложение N 2 к Декларации)
18. Данная форма предназначена для определения суммы полученных доходов в виде гранта в соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 10 Кодекса.
19. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
20. В разделе "Гранты":
в строке 130.02.001 указывается общая сумма полученных доходов в виде гранта и заполняется на основании данных дополнительной формы.
21. Величина строки 130.02.001 переносится в строку 130.00.002.
22. Дополнительная форма к строке 130.02.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается наименование юридического (физического) лица, выплатившего грант;
3) в графе С указывается регистрационный номер налогоплательщика, указанного в графе В;
4) в графе D указывается сумма полученного гранта.
Итоговая величина графы D дополнительной формы к строке 130.02.001 переносится в строку 130.02.001.
5. Безвозмездно переданное имущество - Форма 130.03
(приложение N 3 к Декларации)
23. Данная форма предназначена для определения суммы полученных оходов в виде безвозмездно переданного имущества.
24. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
25. В разделе "Имущество":
в строке 130.03.001 указывается общая сумма полученных доходов в виде безвозмездно переданного имущества и заполняется на основании данных дополнительной формы.
26. Величина строки 130.03.001 переносится в строку 130.00.006.
27. Дополнительная форма к строке 130.03.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается наименование юридического (физического) лица, безвозмездно передавшего имущество;
3) в графе С указывается регистрационный номер налогоплательщика, указанного в графе В;
4) в графе D указывается сумма безвозмездно переданного имущества.
Итоговая величина графы D дополнительной формы к строке 130.03.001 переносится в строку 130.03.001.

4) D бағанында Кодекстің 10-бабындағы 1-тармақтың 2) тармақшасына
сәйкес сыйақы түрі көрсетіледі;
5) Е бағанында алынған сыйақы сомасы көрсетіледі.
130.01.001 жолына қосымша нысан Е бағанының жиынтық шамасы 130.01.001
жолына көшіріледі.
4. Гранттар - 130.02 нысаны (Декларацияға N 2 қосымша)
18. Осы нысан Кодекстің 10-бабындағы 1-тармақтың 4) тармақшасына
сәйкес грант түрінде алынған кірістердің сомасын айқындауға арналған.
19. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
20. "Гранттар" бөлімінде:
130.02.001 жолында грант түріндегі алынған кірістердің жалпы сомасы
көрсетіледі және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады.
21. 130.02.001 жолының шамасы 130.00.002 жолына көшіріледі.
22. 130.02.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында грант төлеген заңды (жеке) тұлғаның атауы көрсетіледі;
3) С бағанында В бағанында көрсетілген салық төлеушінің тіркеу нөмірі
көрсетіледі;
4) D бағанында алынған грант сомасы көрсетіледі.
130.02.001 жолына қосымша нысан D бағанының жиынтық шамасы 130.02.001
жолына көшіріледі.
5. Өтеусіз берілген мүлік - 130.03 нысаны (Декларацияға N 3 қосымша)
23. Осы нысан өтеусіз берілген мүлік түрінде алынған кірістердің
сомасын айқындауға арналған.
24. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы;
25. "Мүлік" бөлімінде:
130.03.001 жолында өтеусіз берілген мүлік түріндегі алынған
кірістердің жалпы сомасы көрсетіледі және қосымша нысанның деректері
негізінде толтырылады.
26. 130.03.001 жолының шамасы 130.00.006 жолына көшіріледі.
27. 130.03.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында өтеусіз мүлікті берген заңды (жеке) тұлғаның атауы
көрсетіледі;
3) С бағанында В бағанында көрсетілген салық төлеушінің тіркеу нөмірі
көрсетіледі;
4) D бағанында өтеусіз берілген мүлік сомасы көрсетіледі.
130.03.001 жолына қосымша нысан D бағанының жиынтық шамасы 130.03.001
жолына көшіріледі.

6. Бухгалтерский баланс - Форма 130.04
(приложение N 4 к Декларации)
28. Данная форма является финансовым отчетом налогоплательщика, подготовленным за отчетный налоговый период в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности.
7. Отчет о результатах финансово-хозяйственной деятельности - Форма 130.05
(приложение N 5 к Декларации)
29. Данная форма является финансовым отчетом налогоплательщика, подготовленным за отчетный налоговый период в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности.
30. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
31. В разделе "Показатели":
строки с 130.05.001 по 130.05.011 заполняются по данным бухгалтерского учета. При этом строки 130.05.001-130.05.003 заполняются на основании дополнительной формы.
32. Дополнительная форма к строкам 130.05.001, 130.05.002, 130.05.003:
1) в графе A указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указываются виды деятельности, осуществляемые налогоплательщиком;
3) в графе C указывается доход от реализации товаров (работ, услуг) в разрезе видов деятельности, указанных в графе В, по данным бухгалтерского учета;
4) в графе D указывается себестоимость реализованных товаров (работ, услуг) в разрезе видов деятельности, указанных в графе В, по данным бухгалтерского учета;
5) в графе E указывается валовый доход, определяемый как разность граф C и D.
Итоговая сумма графы C дополнительной формы к строкам 130.05.001, 130.05.002, 130.05.003 переносится в строку 130.05.001, графы D - в строку 130.05.002, графы E - в строку 130.05.003.
____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 130.00, 130.01, 130.02, 130.03, 130.04, 130.05 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.   _________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Декларации по корпоративному подоходному налогу
(Форма 140.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Кодекс) и предусматривают порядок составления Декларации по корпоративному подоходному налогу (далее - Декларация), предназначенной для декларирования доходов организациями, осуществляющими деятельность в социальной сфере и соответствующим следующим условиям:

6. Бухгалтерлік теңгерме - 130.04 нысаны (Декларацияға N 4 қосымша)
28. Осы нысан бухгалтерлік есеп және қаржы есеп беру бойынша
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес есепті салық кезеңі үшін
дайындалған салық төлеушінің қаржы есеп беруі болып табылады.
7. Қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижелері туралы есеп беру -
130.05 нысаны (Декларацияға N 5 қосымша)
29. Осы нысан бухгалтерлік есеп және қаржы есеп беру бойынша
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес есепті салық кезеңі үшін
дайындалған салық төлеушінің қаржы есеп беруі болып табылады.
30. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
31. "Көрсеткіштер" бөлімінде:
130.05.001 - 130.05.011 жолдары бухгалтерлік есеп деректері бойынша толтырылады. Бұл ретте, 130.05.001 - 130.05.003 жолдары қосымша нысан негізінде толтырылады.
32. 130.05.001, 130.05.002, 130.05.003 жолдарына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында салық төлеуші жүзеге асыратын қызмет түрі көрсетіледі;
3) С бағанында бухгалтерлік есеп бойынша В бағанында көрсетілген қызметтің түрлері бөлшегіндегі тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) сатудан кіріс көрсетіледі;
4) D бағанында бухгалтерлік есеп бойынша В бағанында көрсетілген қызметтің түрлері бөлшегіндегі сатылған тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) құны көрсетіледі;
5) Е бағанында С және D бағандарының айырмасы ретінде айқындалатын жиынтық кіріс көрсетіледі.
130.05.001, 130.05.002, 130.05.003 жолдарына қосымша нысан С бағанының жиынтық шамасы 130.05.001 жолына, D бағаны - 130.05.002 жолына, Е бағаны - 130.05.003 жолына көшіріледі. ____________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысандар 130.00, 130.01, 130.02, 130.03, 130.04, 130.05 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
БЕКІТІЛГЕН
Корпорациялық табыс салығы бойынша
декларация жасау ережелері
(140.00 нысаны)
1. Жалпы ережелер
1. Осы ережелер "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес әзірленген және әлеуметтік салада қызметін жүзеге асыратын және мынадай шарттарға сәйкес келетін ұйымдардың кірістерін мәлімдеуге арналған корпорациялық табыс салығы бойынша декларация (бұдан әрі - Декларация) жасау тәртібін көздейді:

1) численность инвалидов за налоговый период составляет не менее 51 процента от общего числа работников;
2) расходы по оплате труда инвалидов за налоговый период составляют не менее 51 процента (в специализированных организациях, в которых работают инвалиды по потере слуха, речи, а также зрения - не менее 35 процентов) от общих расходов по оплате труда.
Организации, получающие доходы от деятельности по производству и реализации подакцизных товаров и от подакцизных видов деятельности, несмотря на соответствие вышеуказанным условиям, не применяют данный порядок налогообложения и представляют Декларацию по корпоративному подоходному налогу по форме 100.00.
2. Декларация состоит из самой Декларации (форма 140.00) и приложений к ней (формы с 140.01 по 140.08) по раскрытию информации об объектах налогообложения и объектах, связанных с налогообложением по корпоративному подоходному налогу.
3. При составлении Декларации:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Кодекса.
4. При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки, не используются символы "+, /, %, Z".
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
6. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
7. При заполнении строк, требующих раскрытия показателей в соответствующей дополнительной форме, указанные дополнительные формы подлежат заполнению в обязательном порядке.
8. В разделе "Общая информация" дополнительных форм указываются соответствующие показатели, отраженные в разделе "Общая информация о налогоплательщике" соответствующего приложения.
9. Отрицательные значения сумм обозначаются знаком " - " в первой левой ячейке соответствующей строки (графы).
10. При представлении Декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе, Декларация составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом с уведомлением налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Кодекса, налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке Декларации.
Декларация подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Кодекса.

1) салық кезеңі үшін мүгедектердің саны қызметкерлердің жалпы санынан кемінде 51 проценті болатын;
2) салық кезеңінде мүгедектердің еңбегіне ақы төлеу жөніндегі шығыстар еңбекке ақы төлеу бойынша жалпы шығыстардың кемінде 51 процентін (есту, сөйлеу, сондай-ақ көру қабілетінен айрылған мүгедектер жұмыс істейтін мамандандырылған ұйымдарда - кемінде 35 процент) құрайтын ұйымдар жатады.
Жоғарыда аталған шарттарға сәйкес келетініне қарамастан акцизделетін тауарларды өндіру мен сату бойынша қызметтен және қызметтің акциздік түрлерінен кірістер алатын ұйымдар салық салудың осы тәртібін қолданбайды және 100.00 нысаны бойынша корпорациялық табыс салығын береді.
2. Декларация Декларацияның өзінен (140.00 нысаны) және корпорациялық табыс салығы бойынша салық салумен байланысты объектілер және салық салу объектілері туралы ақпаратты ашу бойынша оған қосымшалардан (140.01 - 140.08 нысандары) тұрады.
3. Декларацияны жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - айналмалы немесе қауырсын қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, бас баспа белгілерімен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - Салық Кодексінің 69-бабындағы 1-тармаққа сәйкес толтырылады.
4. Декларацияларды толтыру кезінде түзетулерге, тазартуларға және былғауға жол берілмейді, "+, /, %, Z" белгілері пайдаланылмайды.
5. Көрсеткіштер жоқ болған кезде нысандардың тиісті торкөздері толтырылмайды.
6. Қосымшаларда көрсетуге жататын деректер жоқ болған жағдайда аталған қосымшалар берілмейді.
7. Тиісті қосымша нысанның көрсеткіштерін ашуды талап ететін жолдарды толтыру кезінде аталған қосымша нысандар міндетті тәртіпте толтыруға жатады.
8. Қосымша нысандардың "Жалпы ақпарат" бөлімінде тиісті қосымшаның "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде көрсетілген тиісті көрсеткіштер көрсетіледі.
9. Соманың теріс мәні тиісті жолдың (бағанның) бірінші сол торкөзінде "-" белгісімен белгіленеді.
10. Декларацияны беру кезінде:
1) қағаз тасығышта келу тәртібімен Декларация екі данада жасалады,
бір данасы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады;
2) тапсырысты хатпен қағаз тасығышта почта бойынша - салық төлеуші
почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық Кодексінің 69-бабындағы 8-баптың 3) тармақшасына сәйкес келу
тәртібімен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде салық
төлеуші Декларацияны жеткізу туралы хабарламаны салық органында немесе
электрондық почта бойынша алады.
Декларацияға Кодекстің 69-бабына сәйкес қол қойылады және
куәландырылады.

Объем         100   250 000,0  150 000,0    50 000,0   35 000,0    5 000,0
произведенной
продукции
(работ,
услуг),
тыс. тенге
__________________________________________________________________________
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
___________________________________________________________________________
5 | ОКЭД     I  4 5 2 1 1    II  5 0 1 0 2   III  7 1 1 0 0
Укажите
удельный вес    0 6 0,0 %        0 2 0,0 %        0 1 4,0 %
___________________________________________________________________________
Удельный вес строительства рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы 1)/250 000,0 (графа 3 Таблицы 1) х 100 %. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом;
6) код валюты;
7) представленные приложения. Отмечаются ячейки представленных приложений;
8) в ячейке "А" указывается численность работников и работников-инвалидов за отчетный налоговый период;
в ячейке "В" указываются расходы по оплате труда работников и работников-инвалидов (специализированные организации, в которых работают инвалиды по потере слуха, речи, а также зрения, указывают расходы по оплате труда этих работников-инвалидов и отмечают соответствующую ячейку) за отчетный налоговый период;
в подтверждение, что организация не осуществляет деятельность по производству и реализации подакцизных товаров и подакцизных видов деятельности, отмечается ячейка "С";
в подтверждение, что организация направляет указанные в Декларации доходы на осуществление своей деятельности, отмечается ячейка "D";
в случае, если организация является специализированной, в которой работают инвалиды по потере слуха, речи, зрения, отмечается ячейка "Е".
12. В разделе "Доходы":
1) в строку 140.00.001 переносится сумма, отраженная в строке 140.01.001С;
2) в строку 140.00.002 переносится сумма, отраженная в строке 140.02.005;
3) в строке 140.00.003 указывается сумма доходов, полученных в результате списания обязательств и определенных статьей 83 Кодекса. При составлении ликвидационной Декларации по данной строке также отражается доход, полученный от списания кредиторской задолженности при ликвидации юридического лица;
4) в строку 140.00.004 переносится сумма, отраженная в строке 140.03.001;
5) в строке 140.00.005 указывается сумма присужденных судом или признанных должником штрафов, пени и других видов санкций, кроме возвращенных из бюджета необоснованно удержанных ранее штрафов, если эта сумма ранее не была отнесена на вычеты, определенная в соответствии с подпунктом 12) пункта 2 статьи 80 Кодекса;

Өндірілген  |100 |250 000,0| 150 000,0  | 50 000,0 | 35 000,0 | 5 000,0  |
өнім (тауар.|    |         |            |          |          |          |
лар, қызмет |    |         |            |          |          |          |
көрсетулер) |    |         |            |          |          |          |
көлемі,     |    |         |            |          |          |          |
мың теңге   |    |         |            |          |          |          |
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәліметтер кестесі мынадай түрде болады:
_____________________________________________________
|  5|  ЭҚЖЖ  І 4 5 2 1 1 ІІ 5 0 1 0 2 ІІІ 7 1 1 0 0  |
|Үлес салмағын                                       |
|көрсетіңіз    0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 %  |
|____________________________________________________|
Құрылыстың үлес салмағы 150 000,0 (І-кестенің 4-бағаны) / 250 000,0 (1-кестенің 3-бағаны) х 100% ретінде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлес салмағы осындай жолмен есептеледі;
6) валюта коды;
7) берілген қосымшалар. Берілген қосымшалардың торкөздері белгіленеді;
8) "А" торкөзінде есепті салық кезеңі үшін қызметкерлер мен мүгедек қызметкерлердің саны көрсетіледі;
"В" торкөзінде есепті салық кезеңі үшін қызметкерлер мен мүгедек қызметкерлердің (есту, сөйлеу, сондай-ақ көру қабілетінен айрылған мүгедектер жұмыс істейтін мамандандырылған ұйымдар осы мүгедек қызметкерлердің еңбекақысын төлеу жөніндегі шығыстарды көрсетеді және тиісті торкөзді белгілейді) еңбекақысын төлеу жөніндегі шығыстар көрсетіледі;
акцизделетін тауарлар мен қызметтің акцизделетін түрлерін өндіру және сату бойынша қызметін жүзеге асыратын ұйымды растау "С" торкөзінде белгіленеді;
Декларацияда көрсетілген өз қызметін жүзеге асыруға кірістерді жіберетін ұйымды растау "D" торкөзінде белгіленеді;
егер ұйым есту, сөйлеу, көру қабілетінен айрылған мүгедектер жұмыс істейтін мамандандырылған болған жағдайда "Е" торкөзі белгеленеді.
12. "Кірістер" бөлімінде:
1) 140.00.001 жолына 140.01.001С жолында көрсетілген сома көшіріледі;
2) 140.00.002 жолына 140.02.005 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
3) 140.00.003 жолына Кодекстің 83-бабымен айқындалған және
міндеттемелерді есептен шығару нәтижесінде алынған кірістер сомасы
көрсетіледі. Осы жол бойынша тарату декларациясын жасау кезінде заңды
тұлғаны тарату кезінде кредиторлық берешекті есептен шығарудан алынған
кіріс көрсетіледі;
4) 140.00.004 жолына 140.03.001 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
5) 140.00.005 жолында егер сома Кодекстің 80-бабының 2-тармағындағы
12) тармақшаға сәйкес айқындалған бұрын шегерімге жатқызылмаса, бұрын
негізсіз бюджеттен қайтарылған айыппұлдардан басқа, сот тағайындаған
немесе борышты деп танылған айыппұлдар, өсімдер және санкциялардың басқа
да түрлерінің сомасы көрсетіледі;

6) в строку 140.00.006 переносится сумма, отраженная в строке 140.04.003;
7) в строку 140.00.007 переносится сумма, отраженная в строке 140.05.004;
8) в строку 140.00.008 переносится сумма, отраженная в строке 140.06.001;
9) в строке 140.00.009 указывается общая сумма выигрышей, определенных согласно подпункту 18) пункта 2 статьи 80 Кодекса;
10) в строке 140.00.010 указывается доход, полученный в виде гранта, определенного согласно подпункту 4) пункта 1 статьи 10 Кодекса;
11) в строке 140.00.011 указывается доход, полученный в виде благотворительной помощи, определенной согласно подпункту 1) пункта 1 статьи 10 Кодекса;
12) в строке 140.00.012 указывается доход, полученный в виде безвозмездно переданного имущества;
13) в строке 140.00.013 указывается доход, полученный в виде отчислений и пожертвований на безвозмездной основе;
14) в строке 140.00.014 указываются другие доходы, не учтенные в строках с 140.00.001 по 140.00.013;
15) в строке 140.00.015 указывается общая сумма доходов. Определяется как сумма строк с 140.00.001 по 140.00.014.
3. Доход от реализации товаров (работ, услуг) - Форма 140.01
(приложение N 1 к Декларации)
13. Данная форма предназначена для определения дохода от реализации товаров (работ, услуг) в соответствии со статьей 81 Кодекса.
14. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
15. В разделе "Реализация товаров (работ, услуг)":
строка 140.01.001 предназначена для отражения итоговой суммы дохода от реализации товаров (работ, услуг) и заполняется на основании данных дополнительной формы.
16. Величина строки 140.01.001С переносится в строку 140.00.001.
17. Дополнительная форма к строке 140.01.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются виды деятельности, осуществляемые налогоплательщиком в соответствии с Общим классификатором видов экономической деятельности (ОКЭД). При этом налогоплательщик по осуществляемым видам деятельности построчно указывает соответствующую группу (класс);
3) в графе С указывается стоимость реализованных товаров, выполненных работ, предоставленных услуг в течение отчетного налогового периода;
4) в графе D указывается сумма корректировки, произведенной в соответствии с пунктом 2 статьи 81 Кодекса. Согласно подпункту 4) пункта 2 статьи 81 Кодекса подлежит корректировке стоимость реализованных товаров (работ, услуг) при их оплате, если условиями договора оплата за реализованные товары (работы, услуги) производится в тенге в сумме, эквивалентной определенной сумме в иностранной валюте;

6) 140.00.006 жолына 140.04.003 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
7) 140.00.007 жолына 140.05.004 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
8) 140.00.008 жолына 140.06.001 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
9) 140.00.009 жолында Кодекстің 80-бабының 2-тармағындағы
18) тармақшаға сәйкес айқындалған ұтыстардың жалпы сомасы көрсетіледі;
10) 140.00.010 жолында Кодекстің 10-бабының 1-тармағындағы
4) тармақшаға сәйкес айқындалған грант түрінде алынған кіріс көрсетіледі;
11) 140.00.011 жолында Кодекстің 10-бабының 1-тармағындағы
1) тармақшаға сәйкес айқындалған қайырымдылық көмегі түрінде алынған кіріс
көрсетіледі;
12) 140.00.012 жолында өтеусіз берілген мүлік түрінде алынған кіріс
көрсетіледі;
13) 140.00.013 жолында өтеусіз негіздегі аударымдар мен
қайырмалдықтар түрінде алынған кіріс көрсетіледі;
14) 140.00.014 жолында 140.00.001 - 140.00.013 жолдарында
ескерілмеген басқа да кірістер көрсетіледі.
15) 140.00.015 жолында кірістердің жалпы сомасы көрсетіледі.
140.00.001 - 140.00.014 жолдарының сомасы ретінде айқындалады.
3. Тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) сатудан түскен
кіріс - 140.01 нысаны (Декларацияға N 1 қосымша)
13. Осы нысан Кодекстің 81-бабына сәйкес тауарларды (жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді) сатудан кірісті айқындауға арналған.
14. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
15. "Тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) сату" бөлімінде:
140.02.001 жолы тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) сатудан кірістің жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан негізінде толтырылады.
16. 140.01.001С жолының шамасы 140.00.001 жолына көшіріледі.
17. 140.01.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында салық төлеуші Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне (ЭҚЖЖ) сәйкес жүзеге асыратын қызмет түрлері көрсетіледі. Бұл ретте, салық төлеуші жүзеге асыратын қызмет түрлері бойынша әрбір жолда тиісті топты (класты) көрсетеді;
3) С бағанында есепті салық кезеңінің ішінде сатылған тауарлардың, орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің құны көрсетіледі;
4) D бағанында Кодекстің 81-бабының 2-тармағына сәйкес жүргізілген түзету сомасы көрсетіледі. Кодекстің 81-бабының 2-тармағындағы
4) тармақшаға сәйкес егер сатылған тауарлар, орындалған жұмыстар, көрсетілген қызметтер үшін төлем шарты жағдайларымен шетел валютасындағы белгілі сомаға тең сомада жүргізілсе, оларды төлеу кезінде сатылған тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) құны түзетуге жатады;

5) в графе Е указывается стоимость реализованных товаров (работ, услуг) после произведенной корректировки, которая производится по итогам того налогового периода, в котором произошли указанные изменения. Определяется как сумма (разница) граф С и D. В случае отсутствия корректировки в графу Е переносятся данные, отраженные в графе С.
Итоговая величина графы С дополнительной формы к строке 140.01.001 переносится в строку 140.01.001А, графы D - в строку 140.01.001В, графы E - в строку 140.01.001С.
4. Доход от прироста стоимости при реализации основных средств,
нематериальных активов и ценных бумаг - Форма 140.02
(приложение N 2 к Декларации)
18. Данная форма предназначена для определения дохода от прироста стоимости при реализации основных средств, нематериальных активов и ценных бумаг в соответствии со статьей 82 Кодекса.
19. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
20. В разделе "Реализация основных средств":
строка 140.02.001 предназначена для отражения итоговой суммы дохода от реализации основных средств и заполняется на основании данных дополнительной формы.
21. В разделе "Реализация нематериальных активов":
строка 140.02.002 предназначена для отражения итоговой суммы дохода от прироста стоимости при реализации нематериальных активов и заполняется на основании данных дополнительной формы.
22. В разделе "Реализация ценных бумаг":
1) строка 140.02.003 предназначена для отражения итоговой суммы дохода от реализации ценных бумаг, за исключением долговых ценных бумаг, и заполняется на основании данных дополнительной формы;
2) строка 140.02.004 предназначена для отражения итоговой суммы дохода от реализации долговых ценных бумаг и заполняется на основании данных дополнительной формы.
23. В разделе "Итого":
в строке 140.02.005 указывается общая сумма дохода от прироста стоимости при реализации основных средств, нематериальных активов и ценных бумаг, определяемая как сумма строк с 140.02.001 по 140.02.004 (при получении дохода).
24. Величина строки 140.02.005 переносится в строку 140.00.002.
25. Дополнительная форма к строке 140.02.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются наименования реализованных основных средств;
3) в графе С указывается балансовая стоимость основных средств;
4) в графе D указывается стоимость реализации указанных объектов;

5) Е бағанында аталған өзгерістер болған сол салық кезеңінің
қорытындысы бойынша жүргізілетін жүргізілген түзетуден кейін сатылған
тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) құны көрсетіледі. С және D
бағандары сомасы (айырмасы) ретінде айқындалады. Түзету болмаған жағдайда
Е бағанына С бағанында көрсетілген деректер көшіріледі.
140.01.001 жолына қосымша нысан С бағанының жиынтық шамасы
140.01.001А жолына, D бағаны - 140.01.001В жолына, Е бағаны - 140.01.001С
жолына көшіріледі.
4. Негізгі құралдарды, материалдық емес активтерді және бағалы
қағаздарды сату кезінде құн өсімінен алынатын кіріс - 140.02 нысаны
(Декларацияға N 2 қосымша)
18. Осы нысан Кодекстің 82-бабына сәйкес негізгі құралдарды,
материалдық емес активтерді және бағалы қағаздарды сату кезінде құн
өсімімен алынатын кірісті айқындауға арналған.
19. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
20. "Негізгі құралдарды сату" бөлімінде:
140.02.001 жолы негізгі құралдарды сатудан кірістің жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректері негізінде толтырылады.
21. "Материалдық емес активтерді сату" бөлімінде:
140.02.002 жолы материалдық емес активтерді сату кезінде құн өсуінен кірістің жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректері негізінде толтырылады.
22. "Бағалы қағаздарды сату" бөлімінде:
1) 140.02.003 жолы борыштық бағалы қағаздарды қоспағанда, бағалы
қағаздарды сатудан түскен кірістің жиынтық сомасын көрсетуге арналған және
қосымша нысан деректері негізінде толтырылады;
2) 140.02.004 жолы борыштық бағалы қағаздарды сатудан түскен кірістің
жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректері негізінде
толтырылады.
23. "Барлығы" бөлімінде:
140.02.005 жолында 140.02.001 - 140.02.004 жолдарының сомасы ретінде
айқындалатын (кірісті алу кезінде) негізгі құралдарды, материалдық емес
активтерді және бағалы қағаздарды сату кезінде құн өсімінен алынатын
кірістің жалпы сомасы көрсетіледі.
24. 140.02.005 жолының шамасы 140.00.002 жолына көшіріледі.
25. 140.02.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында сатылған негізгі құралдардың атауы көрсетіледі;
3) С бағанында негізгі құралдардың теңгермелік құны көрсетіледі;
4) D бағанында аталған объектілердің сату құны көрсетіледі;

5) в графе Е указывается доход (убыток) от их реализации, определяемый как разница сумм граф D и С.
При определении итоговой суммы графы Е убытки, полученные от реализации данных объектов, не учитываются в целях налогообложения.
Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 140.02.001 переносится в строку 140.02.001.
26. Дополнительная форма к строке 140.02.002:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются наименования реализованных нематериальных активов;
3) в графе С указывается балансовая стоимость нематериальных активов;
4) в графе D указывается стоимость реализации нематериальных активов;
5) в графе Е указывается доход (убыток) от их реализации, определяемый как разница сумм, указанных в графах D и С.
При определении итоговой суммы графы Е убытки, полученные от реализации данных объектов, не учитываются в целях налогообложения.
Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 140.02.002 переносится в строку 140.02.002.
27. Дополнительная форма к строке 140.02.003:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются наименования реализованных ценных бумаг, за исключением долговых ценных бумаг;
3) в графе С указывается стоимость приобретения ценных бумаг;
4) в графе D указывается стоимость реализации ценных бумаг;
5) в графе Е указывается доход (убыток) от реализации ценных бумаг, определяемый как разница сумм граф D и С.
При определении итоговой суммы графы Е убытки, полученные от реализации данных объектов, не учитываются в целях налогообложения.
Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 140.02.003 переносится в строку 140.02.003.
28. Дополнительная форма к строке 140.02.004:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются наименования реализованных долговых ценных бумаг;
3) в графе С указывается количество долговых ценных бумаг;
4) в графе D указывается срок обращения долговых ценных бумаг (в днях);
5) в графе E указывается номинальная стоимость долговых ценных бумаг;
6) в графе F указывается стоимость приобретения долговых ценных бумаг, за исключением долговых ценных бумаг, приобретенных по стоимости, включающей сумму купона. Долговые ценные бумаги, приобретенные по стоимости, включающей сумму купона, отражаются по стоимости приобретения, уменьшенной на сумму купона, оплаченную покупателем продавцу;
7) в графе G указывается дата приобретения долговых ценных бумаг;
8) в графе H указывается сумма дисконта либо премии, которая определяется как разница сумм граф E и F;
9) в графе I указывается стоимость реализации долговых ценных бумаг без учета купона, полученного от покупателя при их реализации до даты выплаты вознаграждения по ним. Сумма купона, не нашедшая отражения в данной графе, указывается в соответствующих строках графы G дополнительной формы к строке 140.05.002;

5) Е бағанында D және С бағандары сомасының айырмасы ретінде
айқындалатын оларды сатудан кіріс (залал) көрсетіледі.
Осы объектілерді сатудан алынған залалдар Е бағанының жиынтық шамасын
айқындау кезінде салық салу мақсатында ескерілмейді.
140.02.001 жолына қосымша нысан Е бағанының жиынтық шамасы 140.02.001
жолына көшіріледі.
26. 140.02.002 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында сатылған материалдық емес активтердің атауы
көрсетіледі;
3) С бағанында материалдық емес теңгермелік құны көрсетіледі;
4) D бағанында материалдық емес активтердің сату құны көрсетіледі;
5) Е бағанында D және С бағандарында көрсетілген сомалардың айырмасы
ретінде айқындалатын оларды сатудың кірісі (залалы) көрсетіледі.
Осы объектілерді сатудан алынған залалдар Е бағанының жиынтық сомасын
айқындау кезінде салық салу мақсатында ескерілмейді.
140.02.002 жолына қосымша нысан Е бағанының жиынтық шамасы 140.02.002
жолына көшіріледі.
27. 140.02.003 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында борыштық бағалы қағаздарды қоспағанда, сатылған бағалы
қағаздардың атауы көрсетіледі;
3) С бағанында бағалы қағаздардың сатып алу құны көрсетіледі;
4) D бағанында бағалы қағаздарды сату құны көрсетіледі;
5) Е бағанында D және С бағандарының айырмасы ретінде айқындалатын
бағалы қағаздарды сатудың кірісі (залалы) көрсетіледі.
Осы объектілерді сатудан алынған залалдар Е бағанының жиынтық шамасын
айқындау кезінде салық салу мақсатында ескерілмейді.
140.02.003 жолына қосымша нысан Е бағанының жиынтық шамасы 140.02.003
жолына көшіріледі.
28. 140.02.004 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында сатылатын борыштық бағалы қағаздардың атауы
көрсетіледі;
3) С бағанында борыштық бағалы қағаздардың саны көрсетіледі;
4) D бағанында борыштық бағалы қағаздардың айналыс мерзімі (күн)
көрсетіледі;
5) Е бағанында борыштық бағалы қағаздардың атаулы құны көрсетіледі;
6) F бағанында купон сомасын енгізетін, құн бойынша сатып алынған борыштық бағалы қағаздарды қоспағанда, борыштық бағалы қағаздарды сатып алу құны көрсетіледі. Купон сомасын енгізетін, құн бойынша сатып алынған борыштық бағалы қағаздар сатушыға сатып алушы төлеген, купон сомасына кемітілген сатып алу құны бойынша көрсетіледі;
7) G бағанында борыштық бағалы қағаздардың сатып алынған күні
көрсетіледі;
8) Н бағанында Е және F бағандары сомаларының айырмасы ретінде
айқындалатын дисконттың немесе сыйақының сомасы көрсетіледі;
9) І бағанында олар бойынша сыйақы төлеу күніне дейін оларды сату
кезіндегі сатып алушыдан алынған купон ескерілмей борыштық бағалы
қағаздарды сату құны көрсетіледі. Осы бағанда көрсетілмеген купон сомасы
140.05.002 жолына қосымша нысандағы G бағанындағы тиісті жолдарда
көрсетіледі;

10) в графе J указывается дата реализации долговых ценных бумаг;
11) в графе К указывается сумма амортизации дисконта либо премии за период владения долговой ценной бумагой, которая рассчитывается как: К = (Н/D) х (J-G), где (J-G) - период владения долговой ценной бумагой в днях;
12) в графе L указывается доход (убыток) от реализации долговых ценных бумаг, определяемый по формуле L=(I-(F+/-К))хС).
При определении итоговой суммы графы L убытки, полученные от реализации данных объектов, не учитываются в целях налогообложения.
Итоговая величина графы L дополнительной формы к строке 140.02.004 переносится в строку 140.02.004.
5. Доходы от сдачи в аренду имущества - Форма 140.03
(приложение N 3 к Декларации)
29. Данная форма предназначена для определения доходов от сдачи в аренду имущества как в Республике Казахстан, так и за ее пределами, в соответствии с подпунктом 5) пункта 2 статьи 80 Кодекса.
30. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
31. В разделе "Аренда имущества":
строка 140.03.001 предназначена для отражения итоговой суммы доходов от сдачи в аренду имущества и заполняется на основании данных дополнительной формы.
32. Величина строки 140.03.001 переносится в строку 140.00.004.
33. Дополнительная форма к строке 140.03.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается вид имущества, переданного арендодателем в аренду;
3) в графе С указывается регистрационный номер налогоплательщика-арендатора;
4) в графе D указывается номер и дата заключения договора аренды;
5) в графе E указывается сумма арендной платы, подлежащая получению (полученная) арендодателем согласно договору аренды за отчетный налоговый период.
Если налогоплательщиком получена (подлежит получению) арендная плата за имущество, находящееся за пределами (переданное в аренду за пределы) Республики Казахстан, то в графе Е отражается начисленная сумма арендной платы, включая сумму налога.
Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 140.03.001 переносится в строку 140.03.001.
6. Дивиденды - Форма 140.04 (приложение N 4 к Декларации)
34. Данная форма предназначена для определения дохода в виде дивидендов, полученных налогоплательщиком как в Республике Казахстан, так и за ее пределами, в соответствии с подпунктом 15) пункта 2 статьи 80 Кодекса.
Дивидендами является доход, определяемый согласно подпункту 6) пункта 1 статьи 10 Кодекса независимо от формы их выплаты.

10) J бағанында борыштық бағалы қағаздардың сатылған күні көрсетіледі;
11) К бағанында былай есептелетін борыштық бағалы қағазды иелену
кезеңі үшін дисконт немесе сыйақы амортизациясының сомасы көрсетіледі:
К=(Н/D) х (J-G), мұнда
(J-G) - борыштық бағалы қағазды иелену кезеңіндегі күн саны;
12) L бағанында L=(І-F+К))хС) формуласы бойынша айқындалатын борыштық
бағалы қағаздарды сатудың кірісі (залалы) көрсетіледі.
Осы объектілерді сатудан алынған залалдар L бағанының жиынтық шамасын
айқындау кезінде салық салу мақсатында ескерілмейді.
140.02.004 жолына қосымша нысан L бағанының жиынтық шамасы 140.02.004
жолына көшіріледі.
5. Мүлікті жалға беруден алынған кірістер - 140.03 нысаны
(Декларацияға N 3 қосымша)
29. Осы нысан Кодекстің 80-бабының 2-тармағындағы 5) тармақшаға
сәйкес Қазақстан Республикасында да, одан тысқары аумақтарда да мүлікті
жалға беруден кірістерді айқындауға арналған.
30. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
31. "Мүлікті жалға беру" бөлімінде:
140.03.001 нысаны мүлікті жалға беруден кірістердің жиынтық сомасын
көрсетуге арналған және қосымша нысан деректері негізінде толтырылады.
32. 140.03.001 жолының шамасы 140.00.004 жолына көшіріледі.
33. 140.03.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында жалға беруші жалға берген мүліктің түрі көрсетіледі;
3) С бағанында жалға беруші - салық төлеушінің тіркеу нөмірі
көрсетіледі;
4) D бағанында жалға алу шартының нөмірі мен күні көрсетіледі;
5) Е бағанында есепті салық кезеңі үшін жалға алу шартына сәйкес
жалға беруші алуы тиіс (алған) жал төлемінің сомасы көрсетіледі.
Егер салық төлеуші Қазақстан Республикасынан тысқары аумақта мүлік
үшін жал төлемін алса (алуға жататын), онда Е бағанында салық сомасын қоса
алғанда, есептелген жал төлемінің сомасы көрсетіледі.
140.03.001 жолына қосымша нысан Е бағанының жиынтық шамасы 140.03.001
жолына көшіріледі.
6. Дивидендтер - 140.04 нысаны (Декларацияға N 4 қосымша)
34. Осы нысан Кодекстің 80-бабының 2-тармағындағы 15) тармақшаға
сәйкес салық төлеушінің Қазақстан Республикасында да, одан тысқары аумақта
да алған дивидендтер түріндегі кірісін айқындауға арналған.
Дивидендтер оларды төлеу нысанына қарамастан Кодекстің 10-бабының
1-тармағындағы 6) тармақшаға сәйкес айқындалатын кіріс болып табылады.

35. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
36. В разделе "Дивиденды":
1) строка 140.04.001 предназначена для отражения суммы полученных дивидендов в пределах Республики Казахстан, и заполняется на основании данных дополнительной формы;
2) строка 140.04.002 предназначена для отражения суммы полученных дивидендов за пределами Республики Казахстан, и заполняется на основании данных дополнительной формы;
3) строка 140.04.003 предназначена для отражения итоговой суммы дивидендов, полученных налогоплательщиком, определяемой как сумма строк 140.04.001 и 140.04.002.
37. Величина строки 140.04.003 переносится в строку 140.00.006.
38. Дополнительная форма к строке 140.04.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается полное наименование юридического лица, от которого получены дивиденды;
3) в графе С указывается регистрационный номер налогоплательщика, выплатившего дивиденды;
4) в графе D указываются номер и дата выдачи подтверждающего документа об удержании корпоративного подоходного налога у источника выплаты дивидендов. Подтверждающий документ выдается юридическим лицом, выплатившим дивиденды;
5) в графе E указывается полученная сумма дивидендов, за исключением удержанной суммы налога, при наличии подтверждающих документов.
Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 140.04.001 переносится в строку 140.04.001.
39. Дополнительная форма к строке 140.04.002:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается полное наименование юридического лица, от которого получены дивиденды;
3) в графе С указывается страна резидентства юридического лица, указанного в графе В;
4) в графе D указываются номер и дата выдачи подтверждающего документа об удержании подоходного налога (налога на доходы) у источника выплаты дивидендов. Подтверждающий документ выдается юридическим лицом, выплатившим дивиденды;
5) в графе E указывается выплаченная сумма дивидендов, включая сумму удержанного налога.
Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 140.04.002 переносится в строку 140.04.002.
7. Вознаграждения - Форма 140.05 (приложение N 5 к Декларации)
40. Данная форма предназначена для определения дохода в виде вознаграждений, подлежащих получению (полученных) налогоплательщиком как в Республике Казахстан, так и за ее пределами, в соответствии с подпунктом 16) пункта 2 статьи 80 Кодекса. Вознаграждением являются доходы, определяемые согласно подпункту 2) пункта 1 статьи 10 Кодекса.

35. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
36. "Дивидендтер" бөлімінде:
1) 140.04.001 жолы Қазақстан Республикасының шегінде алынған
дивидендтер сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерінің
негізінде толтырылады;
2) 140.04.002 жолы Қазақстан Республикасынан тысқары аумақта алынған
дивидендтер сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерінің
негізінде толтырылады;
3) 140.04.003 жолы 140.04.001 және 140.04.002 жолдарының сомасы
ретінде айқындалатын, салық төлеуші алған дивидендтердің жиынтық сомасын
көрсетуге арналған.
37. 140.04.003 жолының шамасы 140.00.006 жолына көшіріледі.
38. 140.04.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында одан дивидендтер алынған заңды тұлғаның толық атауы
көрсетіледі;
3) С бағанында дивидендтер төлеген салық төлеушінің тіркеу нөмірі
көрсетіледі;
4) D бағанында дивидендтердің төлем көзінен корпорациялық табыс
салығының ұсталғаны растаушы құжаттың нөмірі мен күні көрсетіледі.
Растаушы құжатты дивидендтер төлеген заңды тұлға береді;
5) Е бағанында растаушы құжаттар болған жағдайда, ұсталған салық
сомасын қоспағанда, алынған дивидендтер сомасы көрсетіледі.
140.04.001 жолына қосымша нысан Е бағанының жиынтық шамасы 140.04.001
жолына көшіріледі.
39. 140.04.002 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында одан дивидендтер алынған заңды тұлғаның толық атауы
көрсетіледі;
3) С бағанында В бағанында көрсетілген заңды тұлғаның резиденттік
елі көрсетіледі;
4) D бағанында дивидендтерді төлеу көзінен табыс салығының (кіріс
салығы) ұсталғаны туралы растаушы құжатты беру нөмірі мен күні
көрсетіледі. Растаушы құжатты дивидендтерді төлеген заңды тұлға береді;
5) Е бағанында ұсталған салықты қоса алғанда, дивидендтердің төленген
сомасы көрсетіледі.
140.04.002 жолына қосымша нысан Е бағанының жиынтық шамасы 140.04.002
жолына көшіріледі.
7. Сыйақылар - 140.05 нысаны (Декларацияға N 5 қосымша)
40. Осы нысан Кодекстің 80-бабының 2-тармағындағы 16) тармақшаға
сәйкес салық төлеушінің Қазақстан Республикасында да, одан тысқары аумақта
да алынуға жататын (алынған) сыйақылар түріндегі кірісін айқындауға
арналған. Сыйақы Кодекстің 10-бабының 1-тармағындағы 2) тармақшаға сәйкес
айқындалатын кірістер болып табылады.

41. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами.
42. В разделе "Вознаграждения по активам":
строка 140.05.001 предназначена для отражения суммы вознаграждений по активам, за исключением вознаграждений, подлежащих получению (полученных) по долговым ценным бумагам, а также суммы вознаграждений от нерезидентов, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
43. В разделе "Вознаграждения по долговым ценным бумагам":
строка 140.05.002 предназначена для отражения суммы вознаграждений, подлежащих получению (полученных) по долговым ценным бумагам, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
44. В разделе "Вознаграждения от нерезидентов":
строка 140.05.003 предназначена для отражения суммы вознаграждений, подлежащих получению (полученных) за пределами Республики Казахстан, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
45. В разделе "Итого":
строка 140.05.004 предназначена для отражения итоговой суммы доходов по вознаграждениям, определяемой как сумма строк 140.05.001А, 140.05.002С и 140.05.003.
46. Величина строки 140.05.004 переносится в строку 140.00.007.
47. Дополнительная форма к строке 140.05.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указываются виды вознаграждения;
3) в графе C указывается полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество физического лица, от которых получено вознаграждение;
4) в графе D указывается регистрационный номер налогоплательщика, выплатившего вознаграждение;
5) в графе E указываются номер и дата выдачи подтверждающего документа об удержании корпоративного подоходного налога у источника выплаты. Подтверждающий документ выдается юридическим лицом, выплатившим вознаграждение;
6) в графе F указывается начисленная сумма вознаграждения с учетом суммы корпоративного подоходного налога, удерживаемого у источника выплаты;
7) в графе G указывается сумма налога, удержанная при выплате налогоплательщику вознаграждения, при наличии документов, подтверждающих удержание этого налога.
Итоговая величина графы F дополнительной формы к строке 140.05.001 переносится в строку 140.05.001А, графы G - в строку 140.05.001В.
48. Дополнительная форма к строке 140.05.002:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указываются виды долговых ценных бумаг согласно подпункту 8) пункта 1 статьи 10 Кодекса;

41. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
42. "Активтер бойынша сыйақылар" бөлімінде:
140.05.001 жолы борыштық бағалы қағаздар, сондай-ақ резидент
еместерден сыйақы сомасы бойынша алынуға жататын (алынған) сыйақыларды
қоспағанда активтер бойынша сыйақылар сомасын көрсетуге арналған және
қосымша нысан деректерінің негізінде толтырылады.
43. "Борышты бағалы қағаздар бойынша сыйақылар" бөлімінде:
140.05.002 жолы борыштық бағалы қағаздар бойынша алынуға жататын
(алынған) сыйақылар сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан
деректерінің негізінде толтырылады.
44. "Резидент еместерден сыйақы" бөлімінде:
140.05.003 жолы Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары алынуға
жататын (алынған) сыйақылар сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан
деректерінің негізінде толтырылады.
45. "Барлығы" бөлімінде:
140.05.004 жолы 140.05.001А, 140.05.002С және 140.05.003 жолдарының
сомасы ретінде айқындалатын сыйақылар бойынша кірістердің жиынтық сомасын
көрсетуге арналған.
46. 140.05.004 жолының шамасы 140.00.007 жолына көшіріледі.
47. 140.05.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында сыйақы түрлері көрсетіледі;
3) С бағанында одан сыйақы алынған заңды тұлғаның толық атауы, жеке
тұлғаның аты-жөні көрсетіледі;
4) D бағанында сыйақы төлеген салық төлеушінің тіркеу нөмірі
көрсетіледі;
5) Е бағанында төлем көзінен корпорациялық табыс салығын ұстау туралы
растаушы құжаттың нөмірі мен күні көрсетіледі. Растаушы құжат сыйақы
төлеген заңды тұлғаға беріледі;
6) F бағанында төлем көзінен ұсталатын, корпорациялық табыс салығының
сомасын ескеріп, есептелген сыйақы сомасы көрсетіледі;
7) G бағанында осы салық ұсталғанын растайтын құжаттар болған
жағдайда, салық төлеушіге сыйақыны төлеу кезінде ұсталған салық сомасы
көрсетіледі.
140.05.001 жолына қосымша нысан F бағанының жиынтық шамасы 140.05.001А жолына, G бағаны - 140.05.001В жолына көшіріледі.
48. 140.05.002 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында Кодекстің 10-бабындағы 1-тармақтың 8) тармақшасына сәйкес берешек бағалы қағаздардың түрі көрсетіледі;

3) в графе C указывается полное наименование юридического лица, от которого получено (подлежит получению) вознаграждение;
4) в графе D указывается регистрационный номер налогоплательщика, выплачивающего вознаграждение;
5) в графе E указываются номер и дата выдачи подтверждающего документа об удержании корпоративного подоходного налога у источника выплаты вознаграждения. Подтверждающий документ выдается юридическим лицом-эмитентом, выплатившим вознаграждение;
6) в графе F указывается сумма дисконта либо премии, причитающаяся налогоплательщику в отчетном налоговом периоде. При реализации ценных бумаг данная сумма переносится из соответствующих строк графы K дополнительных форм к строкам 140.02.007, 140.02.008 и 140.02.009;
7) в графе G указывается начисленная сумма купона без учета дисконта либо премии;
8) в графе H указывается общая сумма вознаграждения с учетом суммы корпоративного подоходного налога, удержанного эмитентом у источника выплаты. Определяется как сумма (разница) граф G и F;
9) в графе I указывается сумма корпоративного подоходного налога, удержанного эмитентом с суммы вознаграждения в виде купона, подлежащего выплате (выплаченного) налогоплательщику согласно подпункту 6) пункта 1 статьи 131 Кодекса, при наличии документов, подтверждающих удержание этого налога.
Итоговая величина графы F дополнительной формы к строке 140.05.002 переносится в строку 140.05.002А, графы G - в строку 140.05.002В, графы H - в строку 140.05.002С, графы I - в строку 140.05.002D.
49. Дополнительная форма к строке 140.05.003:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указывается вид выплачиваемого вознаграждения, подлежащего получению (полученного) за пределами Республики Казахстан;
3) в графе C указывается полное наименование юридического лица-нерезидента, фамилия, имя, отчество физического лица-нерезидента, от которых получено вознаграждение;
4) в графе D указывается страна, из которой получено вознаграждение;
5) в графе E указываются номер и дата выдачи подтверждающего документа об удержании подоходного налога (налога на доходы) у источника выплаты вознаграждения. Подтверждающий документ выдается нерезидентом, выплатившим вознаграждение;
6) в графе F указывается начисленная нерезидентом сумма вознаграждения, включая сумму подоходного налога (налога на доходы), держанного у источника выплаты.
Итоговая величина графы F дополнительной формы к строке 140.05.003 переносится в строку 140.05.003.
8. Положительная курсовая разница - Форма 140.06
(приложение N 6 к Декларации)

3) С бағанында одан сыйақы алынған (алынуға жататын) заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі;
4) D бағанында сыйақы төлеген салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
5) Е бағанында сыйақыны төлем көзінен корпорациялық табыс салығының ұсталғаны туралы растау құжатын берудің нөмірі мен күні көрсетіледі. Растаушы құжатты сыйақы төлеген заңды тұлға-эмитент береді;
6) F бағанында есепті салық кезеңінде салық төлеушіге тиесілі дисконт немесе сыйақы сомасы көрсетіледі. Бағалы қағаздарды сату кезінде 140.02.007, 140.02.008 және 140.02.009 жолдарына қосымша нысан К бағанының тиісті жолдарынан көшіріледі;
7) G бағанында дисконт немесе сыйақы есебінсіз есептелген сома көрсетіледі;
8) Н бағанында төлем көзінен эмитет ұстаған корпорациялық табыс салығының сомасын ескеріп сыйақының жалпы сомасы көрсетіледі. G және F бағандарының сомасы (айырмасы) ретінде айқындалады;
9) І бағанында осы салықтың ұсталғанын растайтын құжаттар болса, Кодекстің 131-бабының 1-тармағындағы 6) тармақшаға сәйкес салық төлеушіге төленуі тиіс (төленген) купон түріндегі сыйақы сомасынан эмитет ұстаған корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетіледі.
140.05.002 жолына қосымша нысан F бағанының жиынтық шамасы 140.05.002А жолына, G бағаны - 140.05.002В жолына, Н бағаны - 140.05.002С жолына, І бағаны - 140.05.002D жолына көшіріледі.
49. 140.05.003 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары алынуға
жататын (алынған) төленетін сыйақы түрі көрсетіледі;
3) С бағанында одан сыйақы алынған резидент емес - заңды тұлғаның
толық атауы, резидент емес жеке тұлғаның аты-жөні көрсетіледі;
4) D бағанында сыйақы алынған ел көрсетіледі;
5) Е бағанында сыйақыны төлеу көзінен корпорациялық табыс салығының
(кіріс салығы) ұсталғаны туралы растаушы құжаттың нөмірі мен күні
көрсетіледі. Растаушы құжатты сыйақы төлеген заңды тұлға береді;
6) F бағанында сыйақы төлеу көзінде ұсталған табыс салығының сомасын
қоса алғанда (кіріс салығы), резидент еместің есептелген сыйақы сомасы
көрсетіледі.
140.05.003 жолына қосымша нысан F бағанының жиынтық шамасы 140.05.003
жолына көшіріледі.
8. Оң бағамдық айырма - 140.06 нысаны (Декларацияға N 6 қосымша)

59. Дополнительная форма к строкам 140.08.001, 140.08.002, 140.08.003:
1) в графе A указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указываются виды деятельности, осуществляемые налогоплательщиком;
3) в графе C указывается доход от реализации товаров (работ, услуг) в разрезе видов деятельности, указанных в графе В, по данным бухгалтерского учета;
4) в графе D указывается себестоимость реализованных товаров (работ, услуг) в разрезе видов деятельности, указанных в графе В, по данным бухгалтерского учета;
5) в графе E указывается валовый доход, определяемый как разность граф C и D.
Итоговая сумма графы C дополнительной формы к строкам 140.08.001, 140.08.002, 140.08.003 переносится в строку 140.08.001, графы D - в строку 140.08.002, графы E - в строку 140.08.003.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 140.00, 140.01, 140.02, 140.03, 140.04, 140.05, 140.06, 140.07, 140.08 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Декларации по корпоративному подоходному налогу
(Форма 150.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Кодекс) и определяют порядок составления Декларации по корпоративному подоходному налогу (далее - Декларация) организациями, осуществляющими деятельность в социальной сфере, исключительным видом деятельности которых являются:
1) оказание медицинских услуг, за исключением косметологических;
2) оказание услуг в сфере дошкольного воспитания и обучения;
начального, основного, среднего, дополнительного общего образования;
начального, среднего, высшего и послевузовского профессионального образования; переподготовки и повышения квалификации, осуществляемых по соответствующим лицензиям на право ведения данных видов деятельности;
3) деятельность в сфере науки, спорта (кроме спортивно-зрелищных мероприятий коммерческого характера), культуры (за исключением шоу-бизнеса), оказания услуг по сохранению исторического и культурного наследия, архивных ценностей, а также в области социальной защиты и социального обеспечения детей, престарелых и инвалидов;
4) библиотечное обслуживание.
2. Декларация состоит из самой Декларации (форма 150.00) и приложений к ней (формы с 150.01 по 150.02) по раскрытию информации об объектах налогообложения и объектах, связанных с налогообложением по корпоративному подоходному налогу.

59. 140.08.001, 140.08.002, 140.08.003 жолдарына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында салық төлеуші жүзеге асыратын қызмет түрі көрсетіледі;
3) С бағанында бухгалтерлік есеп бойынша В бағанында көрсетілген қызметтің түрлері бөлшегіндегі тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) сатудан кіріс көрсетіледі;
4) D бағанында бухгалтерлік есеп бойынша В бағанында көрсетілген
қызметтің түрлері бөлшегіндегі сатылған тауарлардың (жұмыстардың, қызмет
көрсетулердің) өзіндік құны көрсетіледі;
5) Е бағанында С және D бағандарының айырмасы ретінде айқындалатын
жиынтық кіріс көрсетіледі.
140.08.001, 140.08.002, 140.08.003 жолдарына қосымша нысан С
бағанының жиынтық шамасы 140.08.001 жолына, D бағаны - 140.08.002 жолына,
Е бағаны - 140.08.003 жолына көшіріледі.
_____________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысандар 140.00, 140.01, 140.02, 140.03,
140.04, 140.05, 140.06, 140.07, 140.08 Деректер базасына енгізілмейді,
қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға
болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
БЕКІТІЛГЕН
Корпорациялық табыс салығы бойынша
декларация жасау ережелері
(150.00 нысаны)
1. Жалпы ережелер
1. Осы ережелер "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес әзірленген және қызметтің айрықша түрі мыналар болып табылатын әлеуметтік салада қызметін жүзеге асыратын ұйымдардың корпорациялық табыс салығы бойынша декларация (бұдан әрі - Декларация) жасау тәртібін айқындайды:
1) косметологиялық қызметтерді қоспағанда, медициналық қызмет көрсету;
2) мектепке дейінгі тәрбие және оқыту;
бастауыш, негізгі, орта, қосымша жалпы білім беру;
бастауыш, орта, жоғары және жоғары орта оқу орнынан кейінгі кәсіптік білім беру; қызметтің осы түрлерін жүргізу құқығына тиісті лицензиялар бойынша жүзеге асырылатын қайта даярлау және біліктілігін арттыру саласында қызмет көрсету;
3) ғылым, спорт (коммерциялық сипаттағы спорттық ойын-сауық шараларынан басқа), мәдениет (шоу-бизнесті қоспағанда) саласында қызмет, тарихи және мәдени мұраны, мұрағаттық құндылықтарды сақтау бойынша, сондай-ақ балаларды, қарттар мен мүгедектерді қорғау және оларды әлеуметтік қамсыздандыру саласында қызмет көрсету;
4) кітапхана қызметін көрсету.
2. Декларация Декларацияның өзінен (150.00 нысаны) және корпорациялық табыс салығы бойынша салық салумен байланысты объектілер және салық салу объектілері туралы ақпаратты ашу бойынша оған қосымшалардан (150.01 - 150.02 нысандары) тұрады.

1) в графе A указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указываются виды деятельности, осуществляемые налогоплательщиком;
3) в графе C указывается доход от реализации товаров (работ, услуг) в разрезе видов деятельности, указанных в графе В, по данным бухгалтерского учета;
4) в графе D указывается себестоимость реализованных товаров (работ, услуг) в разрезе видов деятельности, указанных в графе В, по данным бухгалтерского учета;
5) в графе E указывается валовый доход, определяемый как разность граф C и D.
Итоговая сумма графы C дополнительной формы к строкам 150.02.001, 150.02.002, 150.02.003 переносится в строку 150.02.001, графы D - в строку 150.02.002, графы E - в строку 150.02.003.
____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 150.00, 150.01, 150.02 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Декларации по индивидуальному подоходному налогу
(Форма 200.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с разделом 6 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Кодекс) и определяют порядок составления Декларации по индивидуальному подоходному налогу (далее - Декларация), предназначенной для декларирования физическими лицами доходов, крупных разовых приобретений, исчисления индивидуального подоходного налога физическими лицами, имеющими доходы, не облагаемые у источника выплаты, за исключением индивидуальных предпринимателей, применяющих специальные налоговые режимы, в случаях, предусмотренных Кодексом, а также для получения льготы физическими лицами согласно пункту 2 статьи 144 Кодекса.
2. Декларация состоит из самой Декларации (Форма 200.00) и приложений к ней (Формы 200.01 - 200.06) по раскрытию информации об объектах обложения и объектах, связанных с обложением индивидуальным подоходным налогом.
3. При составлении Декларации:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Кодекса.
4. При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки, не используются символы "+, /, %, Z".
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.

1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында салық төлеуші жүзеге асыратын қызмет түрі көрсетіледі;
3) С бағанында бухгалтерлік есеп бойынша В бағанында көрсетілген қызметтің түрлері бөлшегіндегі тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) сатудан кіріс көрсетіледі;
4) D бағанында бухгалтерлік есеп бойынша В бағанында көрсетілген қызметтің түрлері бөлшегіндегі сатылған тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) өзіндік құны көрсетіледі;
5) Е бағанында С және D бағандарының айырмасы ретінде айқындалатын жиынтық кіріс көрсетіледі.
150.02.001, 150.02.002, 150.02.003 жолдарына қосымша нысан С бағанының жиынтық шамасы 150.02.001 жолына, D бағаны - 150.02.002 жолына, Е бағаны - 150.02.003 жолына көшіріледі.
____________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысандар 150.00, 150.01, 150.02 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс Министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
бекітілген
ЖЕКЕ ТАБЫС САЛЫҒЫ БОЙЫНША
ДЕКЛАРАЦИЯНЫ ЖАСАУ
ЕРЕЖЕСІ
(200.00-НЫСАН)
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес әзірленген және ірі сатып алулардан кірістерді жеке тұлғалардың мәлімдеуге, Кодексте көзделген жағдайларда, арнайы салық режимін қолданатын жеке кәсіпкерлерден басқа, төлем көзінен салық салынбайтын кірістері бар жеке тұлғалардың жеке табыс салығын есептеуге, сондай-ақ Кодекстің 144-бабының 2-тармағына сәйкес жеңілдік алу үшін жеке тұлғалар мәлімдеуге арналған Жеке табыс салығы бойынша декларация (бұдан әрі - Декларация) жасау тәртібін айқындайды.
2. Декларация Декларацияның өзінен (200.00-нысан) және жеке табыс салумен байланысты объектілер мен салық салу объектілері туралы ақпаратты ашу бойынша оған қосымшалардан (200.01 және 200.06-нысандар) тұрады.
3. Декларацияны жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа белгілерімен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - Кодексінің 69-бабының 1-тармағына сәйкес толтырылады.
4. Декларацияны толтыру кезінде түзетуге, өшіруге және тазалауға жол берілмейді, "+, /, %, Z" белгілері пайдаланылмайды.
5. Көрсеткіштер болмаған кезде тиісті тор көздер толтырылмайды.

6. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
7. В случае превышения количества показателей в строках, имеющихся на листе приложения к Декларации, заполняется аналогичный лист приложения.
8. При заполнении строк, требующих раскрытия показателей в соответствующей дополнительной форме, указанные дополнительные формы подлежат заполнению в обязательном порядке.
9. В разделах "Общая информация о налогоплательщике" приложений и дополнительных форм указываются соответствующие данные, отраженные в разделе "Общая информация о налогоплательщике" Декларации.
10. Отрицательные значения сумм обозначаются знаком " - " в первой левой ячейке соответствующей строки (графы).
11. При представлении Декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе, Декларация составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом с уведомлением, налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Кодекса, налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке Декларации.
12. Декларация подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Кодекса.
2. Декларация по индивидуальному подоходному налогу - Форма 200.00
(приложение к Правилам составления Декларации по индивидуальному
подоходному налогу (Форма 200.00)
13. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
Налоговым периодом для представления Декларации является налоговый год. Если продолжительность налогового периода составляет:
менее календарного года - то в ячейке "Месяц" указывается количество месяцев, за которые представляется Декларация, а в ячейке "Год" указывается текущий налоговый год,     полный календарный год, то ячейка "Месяц" не заполняется, а в ячейке "Год" указывается тот налоговый год, за который представляется Декларация.
Налоговый период указывается арабскими цифрами;
3) фамилия, имя, отчество налогоплательщика;
4) вид представляемой Декларации. Если Декларация представляется:
впервые - отмечается ячейка "первоначальная", согласно пункту 2 статьи 71 Кодекса - отмечается ячейка "дополнительная",
в остальных случаях - отмечается ячейка "очередная";
5) представленные приложения.
Отмечаются соответствующие ячейки представленных приложений.

6. Қосымшаларда көрсетуге тиісті деректер болмаған жағдайда, көрсетілген қосымшалар берілмейді.
7. Декларацияға қосымшаның парағында бар жолдардағы көрсеткіштер саны асып түскен жағдайында, қосымшаның осындай парағы толтырылады.
8. Тиісті қосымша нысанның көрсеткіштерін ашуды талап ететін жолдарды толтыру кезінде, көрсетілген қосымша нысандар міндетті тәртіпте толтыруға жатады.
9. Қосымшалар мен қосымша нысандардың "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімдерінде Декларацияның "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде көрсетілген тиісті деректер көрсетіледі.
10. Соманың теріс мәні тиісті жолдың (бағанның) бірінші сол тор көзінде "-" белгісімен белгіленеді.
11. Декларацияны беру кезінде:
1) Декларация қағаз тасығышта келу тәртібімен екі данада жасалады,
бір данасы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады;
2) тапсырысты хатпен қағаз тасығышта почта арқылы салық төлеуші почта
немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Кодексінің 69-бабының 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес келу
тәртібімен электрондық түрде немесе электрондық почта бойынша салық
төлеуші Декларацияны жеткізу туралы хабарламаны салық органында немесе
электрондық почта бойынша алады.
12. Декларацияға Кодекстің 69-бабына сәйкес қол қойылады және
расталады.
2. Жеке табыс салығы бойынша декларация - 200.00-нысан
(Жеке табыс салығы бойынша декларацияны жасау
ережелеріне қосымша (200.00-нысан)
13. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркелу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі.
Декларацияны беру үшін салық кезеңі салық жылы болып табылады. Салық
кезеңі араб сандарымен көрсетіледі. Егер салық кезеңінің ұзақтығы мынаны
құраса:
күнтізбелік жылдан аз болса - онда "Ай" тор көзінде Декларация
берілетін айлар саны көрсетіледі, ал "Жыл" тор көзінде ағымдағы салық жылы
көрсетіледі;
толық күнтізбелік жыл болса, онда "Ай" тор көзі толтырылмайды, ал
"Жыл" тор көзінде Декларация берілетін салық жылы көрсетіледі. Салық
кезеңі араб сандарымен көрсетіледі;
3) салық төлеушінің аты-жөні;
4) берілетін декларацияның түрі. Егер Декларация:
бірінші рет берілсе - "бастапқы" тор көзі белгіленеді,
Кодекстің 71-бабының 2-тармағына сәйкес - "қосымша" тор көзіне белгі
қойылады,
қалған жағдайларда - "кезекті" белгісі белгіленеді;
5) берілген қосымшалар.
Берілген қосымшалардың тиісті тор көзі белгіленеді.

14. В разделе "Виды доходов":
1) в строку 200.00.001 переносится сумма, отраженная в строке 200.01.001В;
2) в строке 200.00.002 указывается общая сумма доходов, не облагаемых у источника выплаты, определяемая как сумма строк 200.00.002А, 200.00.002В и 200.00.002С;
3) в строку 200.00.002А переносится сумма, отраженная в строке 200.02.001;
4) в строку 200.00.002В переносится сумма, отраженная в строке 200.02.018В;
5) в строку 200.00.002С переносится сумма, отраженная в строке 200.03.042.
15. В разделе "Необлагаемые доходы":
1) в строке 200.00.003 указывается сумма доходов, не подлежащих налогообложению, определяемая как сумма строк 200.02.023В и 200.02.012;
2) в строку 200.00.004 переносится сумма, отраженная в строке 200.02.027.
16. В разделе "Исчисление налога":
1) в строке 200.00.005 указывается сумма доходов, подлежащих налогообложению по доходам, не облагаемым у источника выплаты, определяемая как разница строк 200.00.002, 200.00.003 и 200.00.004;
2) в строку 200.00.006 переносится сумма, отраженная в строке 200.01.001С;
3) в строке 200.00.007 указывается сумма индивидуального подоходного налога по доходам, не облагаемым у источника выплаты, исчисленного в соответствии со статьей 164 Кодекса;
4) в строке 200.00.008 указывается сумма индивидуального подоходного налога, уплаченного за пределами Республики Казахстан и зачитываемого при уплате налога, в соответствии со статьей 173 Кодекса. Для исчисления зачитываемой суммы налога физические лица составляют Форму 100.28 (приложение N 28 к Декларации по корпоративному подоходному налогу (Форма 100.00);
5) в строке 200.00.009 указывается сумма индивидуального подоходного налога, подлежащего уплате за налоговый период по доходам, не облагаемым у источника выплаты. Сумма налога определяется как разница строк 200.00.007 и 200.00.008;
6) в строке 200.00.010 указывается сумма налога, уплаченного по доходам, не облагаемым у источника выплаты, включая суммы авансовых платежей, а также произведенных зачетов в счет уплаты индивидуального подоходного налога, в соответствии со статьей 39 Кодекса. Уплата индивидуального подоходного налога производится в соответствии со статьями 164, 165, 191 Кодекса;
7) в строке 200.00.011 указывается сумма налога, подлежащего уплате, определяемая как разница строк 200.00.009 и 200.00.010;
8) в случае, если сумма, указанная в строке 200.00.010 больше суммы, отраженной в строке 200.00.009, то в строке 200.00.012 указывается сумма излишне уплаченного налога, определяемая как разница строк 200.00.010 и 200.00.009.

14. "Кірістердің түрлері" бөлімінде:
1) 200.00.001 жолына 200.01.001В жолында көрсетілген сома көшіріледі;
2) 200.00.002 жолында 200.00.002А, 200.00.002В және 200.00.002С
жолдарындағы сома ретінде айқындалатын, төлем көзінен салық салынбайтын
кірістердің жалпы сомасы көрсетіледі;
3) 200.00.002А жолына 200.02.001 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
4) 200.00.002В жолына 200.02.018В жолында көрсетілген сома көшіріледі;
5) 200.00.002С жолына 200.03.042 жолында көрсетілген сома көшіріледі.
15. "Салық салынбайтын кірістер" бөлімінде:
1) 200.00.003 жолында 200.02.023В және 200.02.012 жолдарының сомасы ретінде айқындалатын салық салуға жатпайтын кірістер сомасы көрсетіледі;
2) 200.00.004 жолына 200.02.027 жолында көрсетілген сома көшіріледі.
16. "Салықты есептеу" бөлімінде:
1) 200.00.005 жолында 200.00.002, 200.00.003 және 200.00.004 жолдарының айырмасы ретінде айқындалатын, төлем көзінен салық салынбайтын кірістер бойынша салық салуға жататын кірістер сомасы көрсетіледі;
2) 200.00.006 жолына 200.01.001С жолында көрсетілген сома көшіріледі;
3) 200.00.007 жолында Кодекстің 164-бабына сәйкес есептелген төлем көзінен салық салынбайтын кірістер бойынша жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі;
4) 200.00.008 жолында Қазақстан Республикасының шегінде төленген және Кодекстің 173-бабына сәйкес салықты төлеу кезінде есепке алынатын жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі. Есепке алынатын салықтың сомасын есептеу үшін жеке тұлғалар 100.28-нысанын (Корпорациялық табыс салығы бойынша декларацияға N№28 қосымша (100.00-нысан) жасайды;
5) 200.00.009 жолында төлем көзінен салық салынбайтын кірістер бойынша салық кезеңі үшін төлеуге жататын жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі.
Салық сомасы 200.00.007 және 200.00.008 жолдарының айырмасы ретінде айқындалады;
6) 200.00.010 жолында аванстық төлемдер сомасын қоса, төлем көзіне салық салынбайтын кірістер бойынша төленген салық сомасы, сондай-ақ Кодекстің 39-бабына сәйкес жеке табыс салығын төлеу есебінен жүргізілген есептер көрсетіледі. Жеке табыс салығын төлеу Кодекстің 164, 165, 191-баптарына сәйкес жүргізіледі.
7) 200.00.011 жолында 200.00.009 және 200.00.010 жолдарының айырмасы ретінде айқындалатын төлеуге тиісті салық сомасы көрсетіледі;
8) егер 200.00.010 жолында көрсетілген сома 200.00.009 жолында көрсетілген сомадан артық болған жағдайда, онда 200.00.012 жолында 200.00.010 және 200.00.009 жолдарының айырмасы ретінде айқындалатын артық төленген салық сомасы көрсетіледі.

17. В разделе "Деньги на счетах в иностранных банках, находящихся за пределами Республики Казахстан":
1) в строке 200.00.013 указывается сумма денег, находящихся за пределами Республики Казахстан на счетах в иностранных банках.
18. В разделе "Исчисление налога с доходов адвоката / частного нотариуса":
1) в строку 200.00.014 переносится сумма, отраженная в строке 200.05.001 или 200.06.001;
2) в строке 200.00.015 указывается сумма доходов адвоката или частного нотариуса, подлежащая налогообложению, определяемая как разница строк 200.00.014 и 200.00.003;
3) в строке 200.00.016 указывается ставка индивидуального подоходного налога, установленная пунктом 3 статьи 145 Кодекса;
4) в строке 200.00.017 указывается сумма индивидуального подоходного налога, подлежащего уплате за отчетный налоговый период, определяемая как произведение строк 200.00.015 и 200.00.016;
5) в строке 200.00.018 указывается сумма уплаченного налога и произведенных зачетов, в счет уплаты индивидуального подоходного налога, в соответствии со статьей 39 Кодекса. Уплата налога производится в соответствии со статьей 168 Кодекса;
6) в строке 200.00.019 указывается сумма налога, подлежащего уплате, определенная как разница строк 200.00.017 и 200.00.018;
7) в случае, если сумма, указанная в строке 200.00.018 больше суммы, отраженной в строке 200.00.017, то в строке 200.00.020 указывается сумма излишне уплаченного налога, определяемая как разница строк 200.00.018 и 200.00.017.
3. Доходы, облагаемые у источника выплаты - Форма 200.01
(приложение N 1 к Декларации)
19. Данная форма составляется физическими лицами для получения льготы по индивидуальному подоходному налогу в соответствии с пунктом 2 статьи 144 Кодекса, а также физическими лицами-нерезидентами в соответствии с положениями пункта 2 статьи 192 Кодекса.
Для получения льготы по индивидуальному подоходному налогу согласно подпункту 12) пункта 1 статьи 144 Кодекса, налогоплательщик представляет в налоговый орган документ, подтверждающий право на получение льготы (удостоверение участника Великой Отечественной войны 1941-1945 годов, справка военного комиссариата, заключение МСЭК и т.д.), а также документ, выданный налоговыми агентами по исчислению и удержанию индивидуального подоходного налога по доходам, облагаемым у источника выплаты, за исключением доходов, указанных в статье 149 Кодекса.
20. В разделе "Расчетные показатели":
1) в строке 200.01.001В указывается общая сумма начисленных доходов, облагаемых у источника выплаты, определяемая как сумма строк с 200.01.002В по 200.01.005В. Сумма, отраженная в строке 200.01.001В переносится в строку 200.00.001;

17. "Қазақстан Республикасының шегінде орналасқан шетел банктерінің есебіндегі ақша" бөлімінде:
1) 200.00.013 жолында Қазақстан Республикасының шегіндегі орналасқан шетел банктерінің есебіндегі ақша сомасы көрсетіледі.
18. "Адвокаттың/жеке нотариустың кірістерінен салық есептеу" бөлімінде:
1) 200.00.014 жолына 200.05.001 немесе 200.06.001 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
2) 200.00.015 жолында 200.00.014 немесе 200.00.003 жолдарының айырмасы ретінде айқындалатын салық салуға жататын адвокаттың немесе жеке нотариустың кірістер сомасы көрсетіледі;
3) 200.00.016 жолында Кодекстің 145-бабының 3-тармағында белгіленген жеке табыс салығының ставкасы көрсетіледі;
4) 200.00.017 жолында 200.00.015 немесе 200.00.016 жолдары ретінде айқындалатын есепті салық кезеңі үшін төлеуге тиісті жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі;
5) 200.00.018 жолында Кодекстің 39-бабына сәйкес жеке табыс салығын төлеу есебінен төленген салық және жүргізілген есептер сомасы көрсетіледі. Салықты төлеу Кодекстің 168-бабына сәйкес жүргізіледі;
6) 200.00.019 жолында 200.00.0017 немесе 200.00.018 жолдардың айырмасы ретінде айқындалатын төлеуге тиісті салық сомасы көрсетіледі;
7) егер 200.00.018 жолында көрсетілген сома 200.00.017 жолында көрсетілген сомадан артық болған жағдайда, онда 200.00.020 жолында 200.00.018 немесе 200.00.017 жолдары сомасының айырмасы ретінде айқындалатын артық төленген салық сомасы көрсетіледі.
3. Төлем көзінен салық салынатын кірістер - 200.01-нысан
(Декларацияға N 1 қосымша)
19. Осы нысанды Кодекстің 144-бабының 2-тармағына сәйкес жеке табыс салығы бойынша жеңілдік алу үшін жеке тұлғалар, сондай-ақ Кодекстің 192-бабының 2-тармағының ережелеріне сәйкес резидент емес жеке тұлғалар жасайды.
Кодекстің 144-бабының 1-тармағының 12) тармақшасына сәйкес жеке табыс салығы бойынша жеңілдікті алу үшін салық төлеуші жеңілдік алуға құқығын растайтын құжатты (1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысына қатысушының куәлігі, әскери комиссариаттың куәлігі, МСЭК қорытындысы және т.б), сондай-ақ Кодекстің 149-бабында көрсетілген кірістерден басқа, төлем көзінен салық салынатын кірістер бойынша жеке табыс салығын есептеу мен ұстау бойынша салық агенттері берген құжатты салық органына береді.
20. "Есептік көрсеткіштер" бөлімінде:
1) 200.01.001В жолында 200.01.002В - 200.01.005В жолдарының сомасы ретінде айқындалатын төлем көзінен салық салынатын есептелген кірістердің жалпы сомасы көрсетіледі. 200.01.001В жолында көрсетілген сома 200.00.001 жолына көшіріледі;

2) в строке 200.01.001С указывается общая сумма удержанного налога, с доходов, облагаемых у источника выплаты, определяемая как сумма строк с 200.01.002С по 200.01.005С. Сумма, отраженная в строке 200.01.001С переносится в строку 200.00.006;
3) в строках с 200.01.002А по 200.01.005А указываются виды начисленных за налоговый период доходов, облагаемых у источника выплаты, в соответствии со статьей 146 Кодекса, за исключением доходов, указанных в статье 149 Кодекса. Виды начисленных доходов указываются на основании документов, выданных налоговыми агентами;
4) в строках с 200.01.002В по 200.01.005В и с 200.01.002С по 200.01.005С указываются суммы начисленных доходов, облагаемых у источника выплаты и удержанного индивидуального подоходного налога на основании документов, выданных налоговыми агентами.
4. Имущественный и прочие доходы - Форма 200.02
(приложение N 2 к Декларации)
21. Данная форма предназначена для декларирования физическими лицами имущественного и прочих доходов, определяемых в соответствии со статьями 166 и 170 Кодекса, а также для декларирования физическими лицами доходов, не подлежащих налогообложению и налоговых вычетов, определяемых в соответствии со статьями 144 и 152 Кодекса, за исключением ранее учтенных при налогообложении доходов, облагаемых у источника выплаты.
22. В разделе "Имущественный доход":
1) в строке 200.02.001 указывается общая сумма имущественного дохода, определяемая как сумма строк 200.02.002D, 200.02.012, 200.02.013 и 200.02.014С. Сумма, отраженная в строке 200.02.001 переносится в строку 200.00.002А.
23. В разделе "Прирост стоимости при реализации имущества, за исключением ценных бумаг, не используемого в предпринимательской деятельности":
1) в строке 200.02.002D указывается общая сумма дохода, полученного в виде прироста стоимости при реализации имущества, не используемого в предпринимательской деятельности, определяемая как сумма строк с 200.02.003D по 200.02.006D;
2) в строках с 200.02.003А по 200.02.006А указывается наименование имущества, не используемого в предпринимательской деятельности, при реализации которого получен прирост стоимости, в соответствии с подпунктом
1) пункта 1 статьи 166 Кодекса, за исключением ценных бумаг;
3) в строках с 200.02.003В по 200.02.006В указывается оценочная стоимость реализуемого имущества, но ниже стоимости его приобретения;
4) в строках с 200.02.003С по 200.02.006С указывается стоимость реализации имущества;
5) в строках с 200.02.003D по 200.02.006D определяется доход от прироста стоимости, полученный при реализации имущества, не используемого в предпринимательской деятельности, в соответствии с пунктом 2 статьи 166 Кодекса.

2) 200.01.001С жолында 200.01.002С - 200.01.005С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын төлем көзінен салық салынатын кірістерден ұсталған салықтың жалпы сомасы көрсетіледі. 200.01.001С жолында көрсетілген сома 200.00.006 жолына көшіріледі;
3) 200.01.002А - 200.01.005А жолдарында Кодекстің 149-бабында көрсетілген кірістерден басқа, Кодекстің 146-бабына сәйкес төлем көзінен салық салынатын кірістердің есепті кезеңі үшін есептелген түрлері көрсетіледі. Есептелген кірістердің түрлері салық агенттері берген құжаттар негізінде көрсетіледі;
4) 200.01.002В - 200.01.005В және 200.01.002С - 200.01.005С жолдарында салық агенттері берген құжаттар негізінде төлем көзінен салық салынатын есептелген кірістер мен ұсталған жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі.
4. Мүліктік және өзге де кірістер - 200.02-нысан
(Декларацияға N 2 қосымша)
21. Осы нысан Кодекстің 166 және 170-баптарында айқындалған жеке тұлғалардың мүліктік және өзге де кірістерін мәлімдеуге, сондай-ақ жеке тұлғалардың салық салуға жатпайтын кірістері мен төлем көзінен салық салынатын кірістерге салық салу кезінде бұрын ескерілгеннен басқа, Кодекстің 144 және 152-баптарына сәйкес айқындалған салық шегерімдерін мәлімдеуге арналған.
22. "Мүліктік кіріс" бөлімінде:
1) 200.02.001 жолында 200.02.002D, 200.02.012, 200.02.013 және 200.02.014С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын мүліктік кірістің жалпы сомасы көрсетіледі. 200.02.001 жолында көрсетілген сома 200.00.002А жолына көшіріледі.
23. "Кәсіпкерлік қызметте пайдаланылмаған бағалы қағаздардан басқа, мүлікті өткізу кезіндегі құнның өсуі" бөлімінде:
1) 200.02.002D жолында 200.02.003D және 200.02.006D жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, кәсіпкерлік қызметте пайдаланылмаған мүлікті өткізу кезіндегі құн өсуі түрінде алынған кірістің жалпы сомасы көрсетіледі;
2) 200.02.003А - 200.02.006А жолдарында бағалы қағаздардан басқа, Кодекстің 166-бабының 1-тармағындағы 1-тармақшаға сәйкес құн өсуінен өткізу кезінде алынған кәсіпкерлік қызметте пайдаланылмаған мүліктің атауы көрсетіледі;
3) 200.02.003В - 200.02.006В жолдарында өткізілетін мүліктің, бірақ оны сатып алу құнынан төмен емес бағалау құны көрсетіледі;
4) 200.02.003С - 200.02.006С жолдарында мүліктің өткізу құны көрсетіледі;
5) 200.02.003D - 200.02.006D жолдарында Кодекстің 166-бабының 2-тармағына сәйкес кәсіпкерлік қызметте пайдаланылмаған, мүлікті өткізу кезінде алынған құнның өсуінен кіріс айқындалады.

24. В разделе "Прирост стоимости при реализации ценных бумаг":
1) в строку 200.02.007 переносится сумма, отраженная в строке 001Е дополнительной формы к строке 200.02.007 за налоговый период;
2) в строку 200.02.008 переносится сумма, отраженная в строке 001Е дополнительной формы к строке 200.02.008 за налоговый период;
3) в строку 200.02.009 переносится сумма, отраженная в строке 001L дополнительной формы к строке 200.02.009 за налоговый период;
4) в строку 200.02.010 переносится сумма, отраженная в строке 001L дополнительной формы к строке 200.02.010 за налоговый период;
5) в строку 200.02.011 переносится сумма, отраженная в строке 001L дополнительной формы к строке 200.02.011 за налоговый период;
6) в строке 200.02.012 указывается доход от реализации акций и облигаций, находящихся в официальных списках "А" и "В" фондовой биржи и государственных ценных бумаг, определяемый как сумма строк 200.02.007, 200.02.009 и 200.02.010;
7) в строке 200.02.013 указывается доход от реализации других ценных бумаг, определяемый как сумма строк 200.02.008 и 200.02.011.
25. Дополнительные формы к строкам 200.02.007, 200.02.008 предназначены для определения прироста стоимости при реализации ценных бумаг, за исключением долговых ценных бумаг.
26. Указывается номер текущей страницы.
27. В разделах "Реализация акций, находящихся в официальных списках "А" и "В" фондовой биржи" и "Реализация других ценных бумаг":
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются наименования реализованных ценных бумаг;
3) в графе С указывается стоимость приобретения ценных бумаг;
4) в графе D указывается стоимость реализации ценных бумаг;
5) в графе Е указывается доход от реализации ценных бумаг, определяемый как разница граф D и С.
Строка 001Е дополнительной формы к строке 200.02.007 переносится в строку 200.02.007, строка 001Е дополнительной формы к строке 200.02.008 - в строку 200.02.008.
28. Дополнительные формы к строкам 200.02.009, 200.02.010, 200.02.011 предназначены для определения прироста стоимости при реализации облигаций, находящихся в официальных списках "А" и "В" фондовой биржи, государственных ценных бумаг и других долговых ценных бумаг.
29. В разделах "Реализация облигаций, находящихся в официальных списках "А" и "В" фондовой биржи", "Реализация государственных ценных бумаг" и "Реализация других долговых ценных бумаг":
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются наименования реализованных долговых ценных бумаг;
3) в графе С указывается количество долговых ценных бумаг;

24. "Бағалы қағаздарды өткізу кезіндегі құнның өсуі" бөлімінде:
1) 200.02.007 жолына салық кезеңі үшін 200.02.007 жолына қосымша нысанның 001Е жолында көрсетілген сома көшіріледі;
2) 200.02.008 жолына салық кезеңі үшін 200.02.008 жолына қосымша нысанның 001Е жолында көрсетілген сома көшіріледі;
3) 200.02.009 жолына салық кезеңі үшін 200.02.009 жолына қосымша нысанның 001L жолында көрсетілген сома көшіріледі;
4) 200.02.010 жолына салық кезеңі үшін 200.02.010 жолына қосымша нысанның 001L жолында көрсетілген сома көшіріледі;
5) 200.02.011 жолына салық кезеңі үшін 200.02.011 жолына қосымша нысанның 001L жолында көрсетілген сома көшіріледі;
6) 200.02.012 жолында қор биржасының "А" және "В" ресми тізімдерінде болып табылатын акциялар мен облигацияларды және 200.02.007, 200.02.009 және 200.02.010 жолдарының сомасы ретінде айқындалатын мемлекеттік бағалы қағаздарды өткізуден кіріс көрсетіледі;
7) 200.02.013 жолында 200.02.008 және 200.02.011 жолдардың сомасы ретінде айқындалатын басқа да бағалы қағаздарды өткізуден кіріс көрсетіледі.
25. 200.02.007, 200.02.008 жолдарына қосымша нысандар берешек бағалы қағаздардан басқа, бағалы қағаздарды өткізу кезіндегі құнның өсуін айқындауға арналған.
26. Ағымдағы беттің нөмірі көрсетіледі.
27. "Қор биржасының "А" және "В" ресми тізімдерінде болып табылатын акцияларды өткізу" және "Басқа да бағалы қағаздарды өткізу" бөлімдерінде:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында өткізілген бағалы қағаздардың атауы көрсетіледі;
3) С бағанында бағалы қағаздарды сатып алу құны көрсетіледі;
4) D бағанында бағалы қағаздарды өткізу құны көрсетіледі;
5) Е бағанында D және С бағандары сомасының айырмасы ретінде айқындалатын бағалы қағаздарды өткізуден кіріс көрсетіледі.
200.02.007 жолына қосымша нысанның 001Е жолы 200.02.007 жолына, 200.02.008 жолына қосымша нысан 001Е жолы - 200.02.008 жолына көшіріледі.
28. 200.02.009, 200.02.010, 200.02.011 жолдарына қосымша нысандар қор биржасының "А" және "В" ресми тізімдерінде болып табылатын облигацияларды, мемлекеттік бағалы қағаздар мен басқа да берешек бағалы қағаздарды өткізу кезіндегі құнның өсуін айқындауға арналған.
29. Қор биржасының "А" және "В" ресми тізімдерінде болып табылатын облигацияларды өткізу", "Мемлекеттік бағалы қағаздарды өткізу" және "Басқа да берешек бағалы қағаздарды өткізу" бөлімдерінде:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында өткізілген берешек бағалы қағаздардың атауы көрсетіледі;
3) С бағанында берешек бағалы қағаздардың саны көрсетіледі;

4) в графе D указывается срок обращения долговых ценных бумаг (в днях);
5) в графе E указывается номинальная стоимость долговых ценных бумаг;
6) в графе F указывается стоимость приобретения долговых ценных бумаг, за исключением долговых ценных бумаг, приобретенных по стоимости, включающей сумму купона. Долговые ценные бумаги, приобретенные по стоимости, включающей сумму купона, отражаются по стоимости приобретения, уменьшенной на сумму купона, оплаченную покупателем продавцу;
7) в графе G указывается дата приобретения долговых ценных бумаг;
8) в графе H указывается сумма дисконта либо премии, которая определяется как разница граф E и F;
9) в графе I указывается стоимость реализации долговых ценных бумаг без учета купона, полученного от покупателя при их реализации до даты выплаты вознаграждения по ним. Сумма купона, не нашедшая отражения в данной графе, указывается в соответствующих строках раздела "Прочие доходы" Формы 200.02;
10) в графе J указывается дата реализации долговых ценных бумаг;
11) в графе К указывается сумма амортизации дисконта либо премии за период владения долговой ценной бумагой, которая рассчитывается как:
К = (Н/D) х (J-G), где (J-G) - период владения долговой ценной бумагой в днях;
12) в графе L указывается доход от реализации долговых ценных бумаг, определяемый по формуле L=(I-(F+К))хС).
Строка 001L дополнительной формы к строке 200.02.009 переносится в строку 200.02.009, строка 001L дополнительной формы к строке 200.02.010 - в строку 200.02.010, строка 001L дополнительной формы к строке 200.02.011 - в строку 200.02.011.
30. В разделе "Доход от сдачи в аренду имущества":
1) в строке 200.02.014С указывается общая сумма дохода, полученного от сдачи в аренду имущества, определяемая как сумма строк с 200.02.015С по 200.02.017С;
2) в строках с 200.02.015А по 200.02.017А указывается имущество, сданное в аренду, с указанием его местонахождения;
3) в строках с 200.02.015В по 200.02.017В указывается период сдачи в аренду имущества в отчетном налоговом периоде;
4) в строках с 200.02.015С по 200.02.017С указывается доход, полученный от сдачи в аренду имущества.
31. В разделе "Прочие доходы":
1) в строке 200.02.018В указывается общая сумма полученных прочих доходов, определяемая как сумма строк с 200.02.019В по 200.02.021В. Сумма, отраженная в строке 200.02.018В переносится в строку 200.00.002В;
2) в строках с 200.02.019А по 200.02.021А указываются виды прочих доходов, полученных налогоплательщиком;
3) в строках с 200.02.019В по 200.02.021В указываются суммы полученных прочих доходов.

4) D бағанында берешек бағалы қағаздардың айналыс мерзімі (күнмен) көрсетіледі;
5) Е бағанында берешек бағалы қағаздардың атауы құны көрсетіледі;
6) F бағанында купон сомасын енгізетін құн бойынша сатып алынған берешек бағалы қағаздардан басқа, берешек бағалы қағаздарды сатып алу құны көрсетіледі. Купон сомасын енгізетін құн бойынша сатып алынған берешек бағалы қағаздар сатушыға сатып алушы төлеген купон сомасына кемітілген сатып алу құны бойынша көрсетіледі;
7) G бағанында берешек бағалы қағаздарды сатып алған күн көрсетіледі;
8) Н бағанында Е және F бағандарының айырмасы ретінде айқындалатын, дисконт не сыйақы сомасы көрсетіледі;
9) І бағанында олар бойынша сыйақы төлемі күніне дейін оларды өткізу кезінде сатып алушыдан алынған купонның есебінсіз бағалы берешек қағаздарды өткізу құны көрсетіледі. Осы бағанда көрсетілмеген купон сомасы 200.02-нысанының "өзге де кірістер" бөлімінің тиісті жолдарында көрсетіледі;
10) J бағанында берешек бағалы қағаздарды өткізу күні көрсетіледі;
11) К бағанында мынадай ретінде есептелетін берешек бағалы қағазды иелену кезеңі үшін дисконттың немесе сыйақының амортизация сомасы көрсетіледі:
К = (Н/D) х (J-G), онда
(J-G) - күндердегі берешек бағалы қағазды иелену кезеңі;
12) L бағанында L=(І-(F+К))хС) формуласы бойынша айқындалатын берешек бағалы қағаздарды өткізуден кіріс көрсетіледі.
200.02.009 жолында қосымша нысанның 001L жолы 200.02.009 жолына, 200.02.010 жолына қосымша нысанның 001L жолы 200.02.010 жолына, 200.02.011 жолына қосымша нысанның 001L жолы 200.02.011 жолына көшіріледі.
30. "Мүлікті жалға беруден кіріс" бөлімінде:
1) 200.02.014С жолында 200.02.015С - 200.02.017С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын мүлікті жалға беруден алынған кірістің жалпы сомасы көрсетіледі;
2) 200.02.015А - 200.02.017А жолдарында оның орналасқан жерін көрсете отырып, жалға берілген мүлік көрсетіледі;
3) 200.02.015В - 200.02.017В жолдарында есепті салық кезеңінде мүлікті жалға беру кезеңі көрсетіледі;
4) 200.02.015С - 200.02.017С жолдарында мүлікті жалға беруден алынған кіріс көрсетіледі.
31. "Өзге де кірістер" бөлімінде:
1) 200.02.018В жолында 200.02.019В - 200.02.021В жолдарының сомасы ретінде айқындалатын алынған өзге де кірістердің жалпы сомасы көрсетіледі. 200.02.018В жолында көрсетілген сома 200.00.002В жолына көшіріледі;
2) 200.02.019А - 200.02.021А жолдарында салық төлеуші алған өзге де кірістердің түрлері көрсетіледі;
3) 200.02.019В - 200.02.021В жолдарында алынған өзге де кірістердің сомасы көрсетіледі.

32. В разделе "Необлагаемые доходы":
1) в строке 200.02.022 указывается общая сумма необлагаемых доходов по доходам, не облагаемым у источника выплаты, определяемая как сумма строк 200.02.023В и 200.02.027.
33. В разделе "Доходы, не подлежащие налогообложению" указываются доходы, не подлежащие налогообложению, за исключением доходов от реализации акций и облигаций, находящихся в официальных списках "А" и "В" фондовой биржи, а также государственных ценных бумаг:
1) в строке 200.02.023В указывается общая сумма доходов, не подлежащих налогообложению, определяемая как сумма строк с 200.02.024В по 200.02.026В. Сумма, отраженная в строке 200.02.023В, переносится в строку 200.00.003;
2) в строках с 200.02.024А по 200.02.026А указываются виды доходов, не облагаемых у источника выплаты и не подлежащих налогообложению в соответствии со статьей 144 Кодекса;
3) в строках с 200.02.024В по 200.02.026В указываются суммы доходов, не подлежащих налогообложению.
Для получения льготы по индивидуальному подоходному налогу, указанной в подпункте 12) пункта 1 статьи 144 Кодекса, налогоплательщик представляет в налоговый орган документы, установленные в пункте 19 настоящих Правил.
34. В разделе "Налоговые вычеты":
1) в строке 200.02.027 указывается общая сумма, подлежащая вычету с доходов, не облагаемых у источника выплаты в соответствии со статьей 164 Кодекса, определяемая как сумма строк с 200.02.028 по 200.02.030. Сумма, отраженная в строке 200.02.027 переносится в строку 200.00.004;
2) в строке 200.02.028 указывается сумма обязательных пенсионных взносов, определяемых в соответствии с пенсионным законодательством Республики Казахстан;
3) в строке 200.02.029 указывается сумма налогового вычета в размере месячного расчетного показателя;
4) в строке 200.02.030 указывается сумма налоговых вычетов на членов семьи, состоящих на иждивении.
5. Расчет налогооблагаемого дохода индивидуального
предпринимателя - Форма 200.03 (приложение N 3 к Декларации)
35. Данная форма с соответствующими приложениями к Декларации по корпоративному подоходному налогу (Форма 100.00), указанными в Расчете (Форма 200.03) составляется индивидуальными предпринимателями, за исключением применяющих специальные налоговые режимы, в соответствии с Правилами составления Декларации по корпоративному подоходному налогу (Форма 100.00).
В случае выплаты индивидуальным предпринимателем - налоговым агентом доходов нерезидентам, осуществляющим деятельность без образования постоянного учреждения, налоговый агент заполняет Форму 100.25 (приложение N 25 к Декларации по корпоративному подоходному налогу (Форма 100.00).

32. "Салық салынбайтын кірістер" бөлімінде:
1) 200.02.022 жолында 200.02.023В және 200.02.027 жолдарының сомасы ретінде айқындалған төлем көзіне салық салынбайтын кірістер бойынша салық салынбайтын кірістердің жалпы сомасы көрсетіледі;
33. "Салық салуға жатпайтын кірістер" бөлімінде "А" және "В" қор биржаларының ресми тізіміндегі акциялар мен облигацияларды, сондай-ақ мемлекеттік бағалы қағаздарды сатудан кірістерден басқа салық салуға жатпайтын кірістер көрсетіледі:
1) 200.02.023В жолында 200.02.024В - 200.02.026В жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, салық салуға жатпайтын кірістердің жалпы сомасы көрсетіледі. 200.02.023В жолында көрсетілген сома 200.00.003 жолына көшіріледі;
2) 200.02.024А - 200.02.026А жолдарында Кодекстің 144-бабына сәйкес салық салуға жатпайтын және төлем көзіне салық салынбайтын кірістердің түрлері көрсетіледі;
3) 200.02.024В - 200.02.026В жолдарында салық салуға жатпайтын кірістер сомасы көрсетіледі.
Салық төлеуші Кодекстің 144-бабының 1-тармағының 12) тармақшасында көрсетілген жеке табыс салығы бойынша жеңілдікті алу үшін осы Ережелердің 19-тармағында белгіленген құжаттарды салық органына береді.
34. "Салық шегерімдері" бөлімінде:
1) 200.02.027 жолында 200.02.028 - 200.02.030 жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, Кодекстің 164-бабына сәйкес төлем көзіне салық салынбайтын кірістерден шегерімге жататын жалпы сома көрсетіледі. 200.02.027 жолында көрсетілген сома 200.00.004 жолына көшіріледі;
2) 200.02.028 жолында Қазақстан Республикасының зейнеткерлік заңнамасына сәйкес айқындалатын міндетті зейнетақы жарналарының сомасы көрсетіледі;
3) 200.02.029 жолында айлық есептік көрсеткіш мөлшеріндегі салық шегерімінің сомасы көрсетіледі;
4) 200.02.030 жолында асырауындағы отбасы мүшелеріне салық шегерімдерінің сомасы көрсетіледі.
5. Жеке кәсіпкердің салық салынатын кіріс есебі - 200.03-нысан
(Декларацияға N 3 қосымша)
35. Есепте көрсетілген (200.03-нысан) Корпорациялық табыс салығы бойынша декларацияға (100.00-нысан) сәйкес келетін қосымшалармен осы нысан Корпорациялық табыс салығы бойынша декларацияны жасау ережелеріне (100.00-нысан) сәйкес арнайы салық режимін қолданатындардан басқа жеке кәсіпкерлер жасайды.
Тұрақты мекеме құрмастан қызметін жүзеге асыратын резидент еместерге кірістерді жеке кәсіпкер - салық агенті төлеу жағдайында салық агенті 100.25 нысанын (Корпорациялық табыс салығы бойынша декларацияға N 25 қосымша (100.00 нысаны) толтырады.

6. Деньги, использованные на совершение крупного разового
приобретения - Форма 200.04 (приложение N 4 к Декларации)
36. Данная форма предназначена для декларирования крупного разового приобретения, совершенного налогоплательщиком в налоговом периоде на сумму свыше 2000 месячных расчетных показателей, за исключением строительства жилища и приобретения строительных материалов для такого строительства, в соответствии со статьей 171 Кодекса.
37. В разделе "Приобретенное имущество":
1) в строке 200.04.001С указывается стоимость крупных разовых приобретений, совершенных в налоговом периоде, определяемая как сумма строк с 200.04.002С по 200.04.005С;
2) в строках с 200.04.002А по 200.04.005А указывается наименование приобретенного имущества;
3) в строках с 200.04.002В по 200.04.005В указывается дата приобретения имущества;
4) в строках с 200.04.002С по 200.04.005С указывается стоимость приобретенного имущества.
38. В разделе "Источники денег, использованных на совершение крупного разового приобретения":
1) в строке 200.04.006В указывается общая сумма денег, использованных на совершение крупных разовых приобретений;
2) в строках с 200.04.007А по 200.04.018А указываются источники денег, использованных на совершение крупных разовых приобретений;
3) в строках 200.04.007В по 200.04.018В указываются суммы денег.
7. Доход адвоката - Форма 200.05
(приложение N 5 к Декларации)
39. Данная форма предназначена для декларирования адвокатами доходов, определяемых в соответствии со статьей 167 Кодекса. Доходы определяются по видам оказанных услуг.
40. В разделе "Всего дохода":
1) в строке 200.05.001 указывается общая сумма доходов, полученных адвокатом за отчетный налоговый период, в том числе за каждый месяц отчетного налогового периода. Строка 200.05.001 определяется как сумма соответствующих строк с 200.05.002 по 200.05.005.
41. В разделе "Доход по оказанным услугам":
1) в строках с 200.05.002 по 200.05.004 указываются виды услуг, оказанных адвокатом, с отражением сумм полученных доходов, за отчетный налоговый период, в том числе за каждый месяц отчетного налогового периода;
2) в строке 200.05.005 указываются доходы адвокатов по другим видам услуг, не отраженных в строках с 200.05.002 по 200.05.004. В соответствующие строки 200.05.005 переносятся суммы, отраженные в строке 01 дополнительной формы к строке 200.05.005 за отчетный налоговый период.
42. Дополнительная форма к строке 200.05.005 предназначена для отражения доходов адвокатов по другим видам услуг, не отраженных в строках с 200.05.002 по 200.05.004 Формы 200.05.

6. Ірі бір жолғы сатып алулар жасауға пайдаланылған ақша -
200.04-нысан (Декларацияға N 4 қосымша)
36. Осы нысан Кодекстің 171-бабына сәйкес үй құрылысы және осындай құрылыс үшін құрылыс материалдарын сатып алудан басқа, 2000 айлық есептік көрсеткіштен астам сомаға салық кезеңінде салық төлеуші жасаған ірі бір жолғы сатып алуды мәлімдеуге арналған.
37. "Сатып алынған мүлік" бөлімінде:
1) 200.04.001С жолында 200.04.002С - 200.04.005С жолдарының сомасы
ретінде айқындалатын, салық кезеңінде жасалған ірі бір жолғы сатып
алулардың құны көрсетіледі;
2) 200.04.002А - 200.04.005А жолдарында сатып алынған мүліктің атауы
көрсетіледі;
3) 200.04.002В - 200.04.005В жолдарында сатып алынған мүліктің күні
көрсетіледі;
4) 200.04.002С - 200.04.005С жолдарында сатып алынған мүліктің құны
көрсетіледі.
38. "Ірі бір жолғы сатып алу жасауға пайдаланылған ақша көздері"
бөлімінде:
1) 200.04.006В жолында ірі бір жолғы сатып алулар жасауға
пайдаланылған ақшаның жалпы сомасы көрсетіледі;
2) 200.04.007А - 200.04.018А жолдарында ірі бір жолғы сатып алулар
жасауға пайдаланылған ақшаның жалпы сомасы көрсетіледі;
3) 200.04.007В - 200.04.018В жолдарында ақша сомасы көрсетіледі.
7. Адвокаттың кірісі - 200.05-нысан
(Декларацияға N 5 қосымша)
39. Осы нысан Кодекстің 167-бабына сәйкес айқындалатын кірістерді адвокаттардың мәлімдеуіне арналған. Кірістер көрсетілген қызметтер бойынша айқындалады.
40. "Кірістің барлығы" бөлімінде:
1) 200.05.001 жолында есепті салық кезеңінде адвокаттың, оның ішінде есепті салық кезеңінің әрбір айы үшін алынған кірістерінің жалпы сомасы көрсетіледі. 200.05.001 жолы 200.05.002 - 200.05.005 жолдарына сәйкес келетін сома ретінде айқындалады.
41. "Көрсетілген қызметтер бойынша кіріс" бөлімінде:
1) 200.05.002 - 200.05.004 жолдарында есепті салық кезеңі үшін, оның ішінде есепті салық кезеңінің әрбір айы үшін алынған кірістердің сомасын көрсете отырып, адвокат көрсеткен қызмет көрсетулердің түрі көрсетіледі;
2) 200.05.005 жолында 200.05.002 - 200.05.004 жолдарында көрсетілмеген қызмет көрсетулердің басқа түрлері бойынша адвокаттардың кірістері көрсетіледі. 200.05.005 тиісті жолына есепті салық кезеңі үшін 200.05.005 жолына қосымша нысан 01 жолында көрсетілген сомалар көшіріледі.
42. 200.05.005 жолына қосымша нысан 200.05 нысанының 200.05.002 - 200.05.004 жолдарында көрсетілмеген қызмет көрсетулердің басқа түрлері бойынша адвокаттардың кірістерін көрсетуге арналған.

43. Указывается номер текущей страницы.
44. В разделе "Доход по оказанным услугам":
1) в строке 01 указываются итоговые суммы доходов, полученных адвокатом от других видов услуг, не отраженных в строках с 200.05.002 по 200.05.004 за отчетный налоговый период, в том числе за каждый месяц, определяемые как сумма соответствующих строк. Суммы, отраженные в строке 01, переносятся в соответствующие строки 200.05.005 формы 200.05;
2) в последующих строках проставляется очередной порядковый номер строки и указываются соответствующие суммы полученных доходов.
8. Доход частного нотариуса - Форма 200.06 (приложение N 6 к Декларации)
45. Данная форма предназначена для декларирования частными нотариусами доходов, определяемых в соответствии со статьей 167 Кодекса. Доходы определяются по видам оказанных услуг.
46. В разделе "Всего дохода":
1) в строке 200.06.001 указывается общая сумма доходов, полученных частными нотариусами за отчетный налоговый период, в том числе за каждый месяц отчетного налогового периода. Строка 200.06.001 определяется как сумма соответствующих строк с 200.06.002 по 200.06.005.
47. В разделе "Доход по оказанным услугам":
1) в строках с 200.06.002 по 200.06.004 указываются виды услуг, оказанных частными нотариусами, с отражением сумм полученных доходов за отчетный налоговый период, в том числе за каждый месяц отчетного налогового периода;
2) в строке 200.06.005 указываются доходы частных нотариусов по другим видам услуг, не отраженных в строках с 200.06.002 по 200.06.004. В соответствующие строки 200.06.005 переносятся суммы, отраженные в строке 01 дополнительной формы к строке 200.06.005 за отчетный налоговый период.
48. Дополнительная форма к строке 200.06.005 предназначена для отражения доходов частных нотариусов по другим видам услуг, не отраженных в строках с 200.06.002 по 200.06.004 формы 200.06.
49. Указывается номер текущей страницы.
50. В разделе "Доход по оказанным услугам":
1) в строке 01 указываются итоговые суммы доходов, полученных частным нотариусом от других видов услуг, не отраженных в строках с 200.06.002 по 200.06.004 за отчетный налоговый период, в том числе за каждый месяц, определяемые как сумма соответствующих строк. Суммы, отраженные в строке 01, переносятся в соответствующие строки 200.06.005 Формы 200.06;
2) в последующих строках проставляется очередной порядковый номер строки и указываются соответствующие суммы полученных доходов.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 200.00, 200.01, 200.02, 200.03, 200.04, 200.05, 200.06 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
_________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Расчета по индивидуальному
подоходному налогу по выплаченным доходам,

43. Ағымдағы парақ нөмірі көрсетіледі.
44. "Көрсетілген қызмет көрсетулер бойынша кірістер" бөлімінде:
1) 01 жолында есепті салық кезеңінің 200.05.002 - 200.05.004 жолдарында көрсетілмеген, оның ішінде тиісті жолдардың сомасы ретінде айқындалатын әрбір ай үшін қызмет көрсетулердің басқа түрлерінен адвокат алған кірістердің жиынтық сомасы көрсетіледі. 01 жолында көрсетілген сома 200.05 нысанының 200.05.005 тиісті жолдарына көшіріледі;
2) одан кейінгі жолдарда жолдың кезекті рет нөмірі қойылады және алынған кірістердің тиісті сомасы көрсетіледі.
8. Жеке нотариустың кірісі - 200.06 нысан
(Декларацияға N 6 қосымша)
45. Осы нысан Кодекстің 167-бабына сәйкес айқындалатын кірістерді жеке нотариустардың мәлімдеуіне арналған. Кірістер көрсетілген қызмет көрсетулердің түрлері бойынша айқындалады.
46. "Кірістің барлығы" бөлімінде:
1) 200.06.001 жолында есепті салық кезеңі үшін, оның ішінде есепті салық кезеңінің әрбір айлары үшін жеке нотариус алған кірістердің жалпы сомасы көрсетіледі. 200.06.001 жолы 200.06.002 - 200.06.005 жолдарына сәйкес келетін сома ретінде айқындалады.
47. "Көрсетілген қызмет көрсетулер бойынша кіріс" бөлімінде:
1) 200.06.002 - 200.06.004 жолдарында есепті салық кезеңі үшін, оның ішінде, есепті салық кезеңінің әрбір айы үшін алынған кірістердің сомасын көрсете отырып, жеке нотариустар көрсеткен қызмет көрсетулердің түрлері көрсетіледі;
2) 200.06.005 жолында 200.06.002 - 200.06.004 жолдарында көрсетілмеген қызмет көрсетулердің басқа түрлері бойынша жеке нотариустардың кірістері көрсетіледі. 200.06.005 тиісті жолына есепті салық кезеңі үшін 200.06.005 жолына қосымша нысан 01 жолында көрсетілген сома көшіріледі.
48. 200.06.005 жолына қосымша 200.06 нысанының 200.06.002 - 200.06.004 жолдарында көрсетілген қызмет көрсетулердің басқа түрлері бойынша жеке нотариустардың кірістерін көрсетуге арналған.
49. Ағымдағы беттің нөмірі көрсетіледі.
50. "Көрсетілген қызмет көрсетулер бойынша кіріс" бөлімінде:
1) 01-жолында есепті салық кезеңі үшін, соның ішінде тиісті жолдардың сомасы ретінде айқындалатын, әрбір ай үшін 200.06.002 - 200.06.004 жолдарында көрсетілмеген қызмет көрсетулердің басқа түрлерінен жеке нотариустар алған кірістердің жиынтық сомасы көрсетіледі. 01 жолында көрсетілген сома 200.06 нысанының 200.06.005 тиісті жолына көшіріледі;
2) одан кейінгі жолдарға жолдың кезекті рет нөмірі қойылады және алынған кірістердің тиісті сомасы көрсетіледі. _________________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысандар 200.00, 200.01, 200.02, 200.03, 200.04, 200.05, 200.06 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
бекітілген
Төлем көзінен салық салынатын, төленген кірістер
бойынша жеке табыс салығының есебін жасау
ЕРЕЖЕСІ

облагаемым у источника выплаты (Форма 201.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Кодекс) и предусматривает порядок составления налоговыми агентами, за исключением крестьянских (фермерских) хозяйств и юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции, применяющих специальные налоговые режимы, Расчета по индивидуальному подоходному налогу (далее - Расчет), предназначенного для отражения начисленных и выплаченных физическим лицам доходов, облагаемых у источника выплаты по ставкам, установленным пунктом 1 статьи 145 Кодекса (далее - доходы, облагаемые у источника выплаты), индивидуального подоходного налога, исчисленного и перечисленного в бюджет в соответствии с главой 24 Кодекса, а также обязательных пенсионных взносов, удержанных и перечисленных в накопительные пенсионные фонды, в соответствии с пенсионным законодательством.
2. При составлении Расчета:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Кодекса.
3. При заполнении Расчета не допускаются исправления, подчистки и помарки, не используются символы "+, /, %, Z".
4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
5. При заполнении строк, требующих раскрытия показателей в соответствующей дополнительной форме, указанные дополнительные формы подлежат заполнению в обязательном порядке.
6. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" дополнительной формы указываются соответствующие данные, отраженные в разделе "Общая информация о налогоплательщике" Расчета.
7. Отрицательные значения сумм обозначаются знаком " - " в первой левой ячейке соответствующей строки (графы).
8. При представлении Расчета:
1) в явочном порядке на бумажном носителе, Расчет составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом с уведомлением, налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Кодекса, налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке Декларации.
9. Расчет подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Кодекса.

(201.00-нысан)
1. Осы ережелер "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес әзірленген және ауыл шаруашылығы өнімін өндіруші шаруа (фермер қожалықтары) мен заңды тұлғалардан басқа, салық агенттерінің Кодекстің 145-бабының 1-тармағымен белгіленген ставкалар бойынша төлем көзінен салық салынатын кірістердің (бұдан әрі - төлем көзіне салық салынатын кірістер) жеке тұлғаларға есептелген және төленген, Кодекстің 24-тарауына сәйкес бюджетке есептелген және аударылған жеке табыс салығының, сондай-ақ зейнеткерлік заңнамасына сәйкес жинақтаушы зейнетақы қорларына ұсталған және аударылған міндетті зейнетақы жарналарын көрсетуге арналған Жеке табыс салығы бойынша есепті (бұдан әрі - Есеп) жасау тәртібін көздейді.
2. Есепті жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа белгілерімен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - Кодекстің 69-бабындағы 1-тармаққа сәйкес толтырылады.
3. Есепті толтыру кезінде түзетуге, өшіруге және тазалауға жол берілмейді, "+, /, %, Z" белгілері пайдаланылмайды.
4. Көрсеткіштер жоқ болған кезде нысандардың тиісті торкөздері толтырылмайды.
5. Тиісті қосымша нысанның көрсеткіштерін ашуды талап ететін жолдарды толтыру кезінде аталған қосымша нысандар міндетті тәртіпте толтыруға жатады.
6. Қосымшалар мен қосымша нысандардың "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімдерінде Есептің "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде көрсетілген тиісті деректер көрсетіледі.
7. Соманың теріс мәні тиісті жолдың (бағанның) бірінші сол торкөзінде "-" белгісімен белгіленеді.
8. Есепті беру кезінде:
1) қағаз тасығышта келу тәртібімен Есеп екі данада жасалады, бір
данасы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады;
2) тапсырысты хатпен қағаз тасығышта почта бойынша - салық төлеуші
почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Кодекстің 69-бабының 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес келу
тәртібімен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде салық
төлеуші Есепті жеткізу туралы хабарламаны салық органында немесе
электрондық почта бойынша алады.
9. Есепке Кодекстің 69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.

2. Расчет по индивидуальному подоходному налогу по выплаченным
доходам, облагаемым у источника выплаты - Форма 201.00
(приложение к Правилам составления Расчета по индивидуальному
подоходному налогу по выплаченным доходам, облагаемым у источника выплаты
(Формы 201.00)
10. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Расчет;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами;
4) вид Расчета.
Если налогоплательщик представляет Расчет согласно:
пункту 2 статьи 71 Кодекса - отмечается ячейка "дополнительный";
в случае создания налогоплательщика после начала отчетного периода - отмечается ячейка "первоначальный";
в случае ликвидации, реорганизации налогоплательщика до конца налогового периода - отмечается ячейка "ликвидационный";
в остальных случаях - отмечается ячейка "очередной".
11. В разделе "Расчетные показатели":
1) в строках 201.00.001А, 201.00.001В и 201.00.001С указываются суммы доходов, облагаемых у источника выплаты, начисленные физическим лицам, но не выплаченные налоговым агентом на начало 1, 2 и 3 месяцев отчетного налогового периода, определяемые как сумма соответствующих строк 201.00.001 и 201.00.008 за предыдущий месяц отчетного налогового периода, уменьшенная на сумму строки 201.00.009 за предыдущий месяц отчетного налогового периода соответственно;
2) в строках 201.00.002А, 201.00.002В и 201.00.002С указываются суммы обязательных пенсионных взносов, исчисленные с доходов физических лиц, облагаемых у источника выплаты, но не перечисленные налоговым агентом в накопительные пенсионные фонды на начало 1, 2 и 3 месяцев отчетного налогового периода, определяемые как сумма соответствующих строк 201.00.002 и 201.00.006 за предыдущий месяц отчетного налогового периода, уменьшенная на сумму строки 201.00.013 за предыдущий месяц отчетного налогового периода соответственно;
3) в строках 201.00.003А, 201.00.003В и 201.00.003С указываются суммы индивидуального подоходного налога, исчисленного с доходов физических лиц, облагаемых у источника выплаты, но не перечисленные в бюджет на начало 1, 2 и 3 месяцев отчетного налогового периода, определяемые как сумма соответствующих строк 201.00.003 и 201.00.007 за предыдущий месяц отчетного налогового периода, уменьшенная на сумму строки 201.00.014 за предыдущий месяц отчетного налогового периода соответственно;
4) в строках 201.00.004А, 201.00.004В и 201.00.004С указываются суммы доходов, облагаемых у источника выплаты, начисленные налоговым агентом в 1, 2 и 3 месяцах отчетного налогового периода. В строке 201.00.004D указывается сумма доходов, облагаемых у источника выплаты, начисленная за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 201.00.004А, 201.00.004В и 201.00.004С. В строке 201.00.004Е указывается сумма доходов, облагаемых у источника выплаты, начисленных с начала года, определяемая как сумма строк 201.00.004D Расчета отчетного налогового периода и 201.00.004Е Расчета за предыдущий налоговый период;

2. Төлем көзінен салық салынатын, төленген кірістер бойынша
жеке табыс салығы бойынша есеп - 201.00-нысан
(Төлем көзінен салық салынатын, төленген кірістер бойынша
жеке табыс салығын жасау ережесіне қосымша (201.00-нысан)
10. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Есеп берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы;
4) Есеп түрі.
Егер салық төлеуші мыналарға сәйкес есепті берсе:
Кодекстің 71-бабының 2-тармағына сәйкес - "қосымша" белгісі қойылады,
есепті кезең басталғаннан кейін салық төлеушіні құру жағдайында -
"бастапқы" белгісі белгіленеді;
салық кезеңінің соңына дейін салық төлеушіні тарату, қайта құру
жағдайында - "тарату" торкөзі белгіленеді;
қалған жағдайларда - "кезекті" белгісі белгіленеді.
11. "Есептік көрсеткіштер" бөлімінде:
1) 201.00.001А, 201.00.001В және 201.00.001С жолдарында сәйкесінше есепті салық кезеңінің бұрынғы айы үшін 201.00.009 жолының сомасына азайтылған 201.00.001 және 201.00.008 жолдарына сәйкес келетін сома ретінде айқындалатын есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айларының басына жеке тұлғаға есептелген, бірақ салық агенті төлемеген, төлем көзіне салық салынбайтын кірістер сомасы көрсетіледі;
2) 201.00.002А, 201.00.002В және 201.00.002С жолдарында сәйкесінше салық кезеңінің бұрынғы айы үшін 201.00.013 жолының сомасына азайтылған 201.00.002 және 201.00.006 жолдарына сәйкес келетін сома ретінде айқындалатын есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айларының басына жинақтаушы зейнетақы қорына төлем көзіне салық салынатын, бірақ салық агенті аудармаған, жеке тұлғалардың кірістерінен есептелген, міндетті зейнетақы жарналарының сомасы көрсетіледі;
3) 201.00.003А, 201.00.003В және 201.00.003С жолдарында сәйкесінше есепті салық кезеңінің бұрынғы айы үшін 201.00.014 жолының сомасына азайтылған 201.00.003 және 201.00.007 жолдарына сәйкес келетін сома ретінде айқындалатын есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айларының басына төлем көзіне салық салынатын, бірақ бюджетке аударылмаған, жеке тұлғалардың кірістерінен есептелген, жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі;
4) 201.00.004А, 201.00.004В және 201.00.004С жолдарында есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айларында салық агенті есептеген төлем көзіне салық салынатын кірістер сомасы көрсетіледі. 201.00.004D жолында 201.00.004В және 201.00.004С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін есептелген, төлем көзіне салық салынатын кірістер сомасы көрсетіледі. 201.00.004Е жолында Есепті салық кезеңінің 201.00.004D және Бұрынғы салық кезеңі үшін есептің 201.00.004Е жолдарының сомасы ретінде жыл басынан есептелген, төлем көзіне салық салынатын кірістер сомасы көрсетіледі;

5) в строках 201.00.005А, 201.00.005В и 201.00.005С указываются суммы необлагаемых доходов, определяемые путем суммирования доходов, не подлежащих налогообложению в соответствии со статьей 144 Кодекса и налоговых вычетов в соответствии с пунктами 1 и 2 статьи 152 Кодекса в 1, 2 и 3 месяцах отчетного налогового периода. В строке 201.00.005D указывается сумма необлагаемых доходов за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 201.00.005А, 201.00.005В и 201.00.005С. В строке 201.00.005Е указывается сумма необлагаемых доходов с начала года, определяемая как сумма строк 201.00.005D Расчета отчетного налогового периода и 201.00.005Е Расчета за предыдущий налоговый период;
6) в строках 201.00.006А, 201.00.006В и 201.00.006С указываются суммы обязательных пенсионных взносов, исчисленных с доходов, облагаемых у источника выплаты, согласно пенсионному законодательству, в 1, 2 и 3 месяцах отчетного налогового периода. В строке 201.00.006D указывается сумма обязательных пенсионных взносов, исчисленных за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 201.00.006А, 201.00.006В и 201.00.006С. В строке 201.00.006Е указывается сумма обязательных пенсионных взносов с начала года, определяемая как сумма строк 201.00.006D Расчета отчетного налогового периода и 201.00.006Е Расчета за предыдущий налоговый период;
7) в строках 201.00.007А, 201.00.007В и 201.00.007С указываются суммы индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты, за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода. В строке 201.00.007D указывается сумма индивидуального подоходного налога, исчисленного за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 201.00.007А, 201.00.007В и 201.00.007С. В строке 201.00.007Е указывается сумма индивидуального подоходного налога с начала года, определяемая как сумма строк 201.00.007D Расчета отчетного налогового периода и 201.00.007Е Расчета за предыдущий налоговый период;
8) в строках 201.00.008А, 201.00.008В и 201.00.008С указываются суммы доходов, облагаемых у источника выплаты и подлежащих выплате в 1, 2 и 3 месяцах отчетного налогового периода, определяемые как разница соответствующих строк 201.00.004, 201.00.006 и 201.00.007. В строке 201.00.008D указывается сумма доходов, облагаемых у источника выплаты, подлежащих выплате за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 201.00.008А, 201.00.008В и 201.00.008С. В строке 201.00.008Е указывается сумма доходов, облагаемых у источника выплаты, подлежащих выплате с начала года, определяемая как сумма строк 201.00.008D Расчета отчетного налогового периода и 201.00.008Е Расчета за предыдущий налоговый период;

5) 201.00.005А, 201.00.005В және 201.00.005С жолдарында есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айларындағы Кодекстің 152-бабындағы 1 және 2-тармақтарға сәйкес салық шегерімдері мен Кодекстің 144-бабына сәйкес салық салуға жатпайтын кірістерді жинақтау жолымен айқындалатын салық салынбайтын кірістер сомасы көрсетіледі. 201.00.005D жолында 201.00.005А, 201.00.005В және 201.00.005С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін салық салынбайтын кірістер сомасы көрсетіледі. 201.00.005Е жолында Есепті салық кезеңінің есебі 201.00.005D және Өткен салық кезеңі үшін есептің 201.00.005Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап салық салынбайтын кірістер сомасы көрсетіледі;
6) 201.00.006А, 201.00.006В және 201.00.006С жолдарында есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айларындағы зейнетақы заңнамасына сәйкес төлем көзіне салық салынатын кірістерден есептелген міндетті зейнетақы жарналарының сомасы көрсетіледі. 201.00.006D жолында 201.00.006А, 201.00.006В және 201.00.006С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін есептелген міндетті зейнетақы жарналарының сомасы көрсетіледі. 201.00.006Е жолында Есепті салық кезеңінің есебі 201.00.006D және Бұрынғы салық кезеңі үшін есептің 201.00.006Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап міндетті зейнетақы жарналарының сомасы көрсетіледі;
7) 201.00.007А, 201.00.007В және 201.00.007С жолдарында есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін төлем көзіне салық салынатын кірістерден жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі. 201.00.007D жолында 201.00.007А, 201.00.007В және 201.00.007С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін есептелген жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі. 201.00.007Е жолында Есепті салық кезеңінің есебі 201.00.007D және Бұрынғы салық кезеңі үшін есептің 201.00.007Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі;
8) 201.00.008А, 201.00.008В және 201.00.008С жолдарында 201.00.004, 201.00.006 және 201.00.007 жолдарына сәйкес келетін айырма ретінде айқындалатын есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айларында төлеуге жататын және төлем көзіне салық салынатын кірістерден сомасы көрсетіледі. 201.00.008D жолында 201.00.008А, 201.00.008В және 201.00.008С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін төлеуге жататын, төлем көзіне салық салынатын кірістердің сомасы көрсетіледі. 201.00.008Е жолында Есепті салық кезеңінің есебі 201.00.008D және Бұрынғы салық кезеңі үшін есептің 201.00.008Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап төлем көзіне салық салынатын кірістердің сомасы көрсетіледі;

9) в строках 201.00.009А, 201.00.009В и 201.00.009С указываются суммы доходов, облагаемых у источника выплаты, выплаченных в 1, 2 и 3 месяцах отчетного налогового периода. В строке 201.00.009D указывается сумма доходов, облагаемых у источника выплаты, выплаченных за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 201.00.009А, 201.00.009В и 201.00.009С. В строке 201.00.009Е указывается сумма доходов, облагаемых у источника выплаты, выплаченных с начала года, определяемая как сумма строк 201.00.009D Расчета отчетного налогового периода и 201.00.009Е Расчета за предыдущий налоговый период. В строках 201.00.009F, 201.00.009G и 201.00.009Н указывается последняя дата выплаты дохода, облагаемого у источника выплаты, за 1, 2 и 3 месяц отчетного налогового периода в соответствии со статьей 147 Кодекса;
10) в строках 201.00.010А, 201.00.010В и 201.00.010С указывается удельный вес доходов, выплаченных в 1, 2 и 3 месяцах отчетного налогового периода в общей сумме доходов, подлежащих выплате за соответствующие периоды, определяемый как отношение строки 201.00.009 к сумме строк 201.00.001 и 201.00.008 соответственно;
11) в строках 201.00.011А, 201.00.011В и 201.00.011С указываются суммы обязательных пенсионных взносов, подлежащих перечислению в накопительные пенсионные фонды, в 1, 2 и 3 месяцах отчетного налогового периода, определяемая как (201.00.002 + 201.00.006) х 201.00.010 соответственно. В строке 201.00.011D указывается сумма обязательных пенсионных взносов, подлежащих перечислению в накопительные пенсионные фонды, за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 201.00.011А, 201.00.011В и 201.00.011С. В строке 201.00.011Е указывается сумма обязательных пенсионных взносов, подлежащих перечислению в накопительные пенсионные фонды с начала года, определяемая как сумма строк 201.00.011D Расчета отчетного налогового периода и 201.00.011Е Расчета за предыдущий налоговый период;
12) в строках 201.00.012А, 201.00.012В и 201.00.012С указываются суммы индивидуального подоходного налога, подлежащего перечислению в бюджет, в 1, 2 и 3 месяцах отчетного налогового периода, определяемые как (201.00.003 + 201.00.007) х 201.00.010 соответственно. В строке 201.00.012D указывается сумма индивидуального подоходного налога, подлежащего перечислению в бюджет, за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 201.00.012А, 201.00.012В и 201.00.012С. В строке 201.00.012Е указывается сумма индивидуального подоходного налога, подлежащего перечислению в бюджет, с начала года, определяемая как сумма строк 201.00.012D Расчета отчетного налогового периода и 201.00.012Е Расчета за предыдущий налоговый период;

9) 201.00.009А, 201.00.009В және 201.00.009С жолдарында есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айларында төленген төлем көзіне салық салынатын кірістер сомасы көрсетіледі. 201.00.009D жолында 201.00.009А, 201.00.009В және 201.00.009С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін төленген, төлем көзіне салық салынатын кірістердің сомасы көрсетіледі. 201.00.009Е жолында Есепті салық кезеңінің есебі 201.00.009D және Өткен салық кезеңі үшін есептің 201.00.009Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап төленген, төлем көзіне салық салынатын кірістердің сомасы көрсетіледі. 201.00.009F, 201.00.009G және 201.00.009Н жолдарында Кодекстің 147-бабына сәйкес есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін төлем көзіне салық салынатын кірісті төлеудің соңғы күні көрсетіледі;
10) 201.00.010А, 201.00.010В және 201.00.010С жолдарында сәйкесінше 210.00.001 және 210.00.008 жолдарының сомасына 201.00.009 жолдарының қатынасы ретінде айқындалатын, тиісті кезеңдер үшін төлеуге жататын кірістердің жалпы сомасында есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айларында төленген кірістердің үлес салмағы көрсетіледі;
11) 201.00.011А, 201.00.011В және 201.00.011С жолдарында сәйкесінше (201.00.002 + 201.00.006) х 210.00.010 ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айларында жинақтаушы зейнетақы қорларына аударуға жататын міндетті зейнетақы жарналарының сомасы көрсетіледі. 201.00.011D жолында 201.00.011А, 201.00.011В және 201.00.011С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін жинақтаушы зейнетақы қорларына аударуға жататын міндетті зейнетақы жарналарының сомасы көрсетіледі. 201.00.011Е жолында Есепті салық кезеңінің есебі 201.00.011D және Бұрынғы салық кезеңі үшін есептің 201.00.011Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап жинақтаушы зейнетақы қорларына аударуға жататын міндетті зейнетақы жарналарының сомасы көрсетіледі;
12) 201.00.012А, 201.00.012В және 201.00.012С жолдарында сәйкесінше (201.00.003 + 201.00.007) х 201.00.010 ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айларында бюджетке аударуға жататын жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі. 201.00.012D жолында 201.00.012А, 201.00.012В және 201.00.012С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын есепті салық кезеңі үшін бюджетке аударуға жататын, жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі. 201.00.012Е жолында Есепті салық кезеңінің есебі 201.00.012D және Бұрынғы салық кезеңі үшін есептің 201.00.012Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап бюджетке аударуға жататын, жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі;

13) в строках 201.00.013А, 201.00.013В и 201.00.013С указываются суммы обязательных пенсионных взносов, перечисленных в накопительные пенсионные фонды, в 1, 2 и 3 месяцах отчетного налогового периода. В строке 201.00.013D указывается сумма обязательных пенсионных взносов, перечисленных в накопительные пенсионные фонды, за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 201.00.013А, 201.00.013В и 201.00.013С. В строке 201.00.013Е указывается сумма обязательных пенсионных взносов, перечисленных в накопительные пенсионные фонды с начала года, определяемая как сумма строк 201.00.013D Расчета отчетного налогового периода и 201.00.013Е Расчета за предыдущий налоговый период;
14) в строках 201.00.014А, 201.00.014В и 201.00.014С указываются суммы индивидуального подоходного налога, перечисленного в бюджет, в 1, 2 и 3 месяцах отчетного налогового периода. В строке 201.00.014D указывается сумма индивидуального подоходного налога, перечисленного в бюджет за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 201.00.014А, 201.00.014В и 201.00.014С. В строке 201.00.014Е указывается сумма индивидуального подоходного налога, перечисленного в бюджет с начала года, определяемая как сумма строк 201.00.014D Расчета отчетного налогового периода и 201.00.014Е Расчета за предыдущий налоговый период.
12. Дополнительная форма к Форме 201.00 предназначена для отражения по каждому физическому лицу: доходов, облагаемых у источника выплаты, начисленных и выплаченных; индивидуального подоходного налога, исчисленного и перечисленного в бюджет; обязательных пенсионных взносов, удержанных и перечисленных в накопительные пенсионные фонды.
13. Указывается текущий номер страницы:
1) в строках 001D, 001Е, 001F, 001G и 001H указываются итоговые суммы начисленных доходов, доходов, не подлежащих налогообложению, обязательных пенсионных взносов, индивидуального подоходного налога и выплаченных доходов, определяемые как сумма соответствующих последующих строк;
2) в графе А проставляется очередной порядковый номер;
3) в графе В указываются фамилии, имена, отчества физических лиц;
4) в графе С указываются соответствующие регистрационные номера налогоплательщиков физических лиц, указанных в графе В;
5) в графе D указываются суммы дохода, начисленного за отчетный налоговый период физическим лицам, указанным в графе В;
6) в графе Е указываются суммы доходов физических лиц, указанных в графе В, не подлежащих налогообложению в соответствии со статьей 144 Кодекса;
7) в графе F указываются суммы обязательных пенсионных взносов, исчисленных с доходов физических лиц, указанных в графе В в соответствии с пенсионным законодательством;

13) 201.00.013А, 201.00.013В және 201.00.013С жолдарында есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айларында жинақтаушы зейнетақы қорларына аударылған міндетті зейнетақы жарналарының сомасы көрсетіледі. 201.00.013D жолында 201.00.013А, 201.00.013В және 201.00.013С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын есепті салық кезеңі үшін жинақтаушы зейнетақы қорларына аударылған міндетті зейнетақы жарналарының сомасы көрсетіледі. 201.00.013Е жолында Есепті салық кезеңінің есебі 201.00.013D және Бұрынғы салық кезеңі үшін есептің 201.00.013Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап жинақтаушы зейнетақы қорларына аударылған міндетті зейнетақы жарналарының сомасы көрсетіледі;
14) 201.00.014А, 201.00.014В және 201.00.014С жолдарында есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айларында бюджетке аударылған жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі. 201.00.014D жолында 201.00.014А, 201.00.014В және 201.00.014С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын есепті салық кезеңі үшін бюджетке аударылған жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі. 201.00.014Е жолында Есепті салық кезеңінің есебі 201.00.014D және Бұрынғы салық кезеңі үшін есептің 201.00.014Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап бюджетке аударылған жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі.
12. 201.00 нысанына қосымша нысан әрбір жеке тұлға бойынша көрсетуге арналған: төлем көзіне салық салынған, есептелген және төленген кірістер; бюджетке есептелген және аударылған жеке табыс салығы; жинақтаушы зейнетақы қорларына ұсталған және аударылған міндетті зейнетақы жарналары.
13. Ағымдағы парақ нөмірі көрсетіледі:
1) 001D, 001Е, 001F, 001G және 001Н жолдарында одан кейінгі жолдарға сәйкес келетін сома ретінде айқындалатын есептелген кірістердің жиынтық сомасы, салық салуға жатпайтын кірістер, міндетті зейнетақы жарналары, жеке табыс салығы мен төленген кірістер көрсетіледі;
2) А бағанында кезекті рет нөмірі қойылады;
3) В бағанында жеке тұлғаның аты-жөні көрсетіледі;
4) С бағанында В бағанында көрсетілген жеке тұлға салық төлеушілердің тиісті тіркеу нөмірі көрсетіледі;
5) D бағанында В бағанында көрсетілген жеке тұлғаларға салық кезеңі үшін есептелген кіріс сомасы көрсетіледі;
6) Е бағанында Кодекстің 144-бабына сәйкес салық салуға жатпайтын В бағанында көрсетілген жеке тұлғалардың кірістер сомасы көрсетіледі;
7) F бағанында зейнеткерлік заңнамасына сәйкес В бағанында көрсетілген жеке тұлғалардың кірістерінен есептелген міндетті зейнетақы жарналары көрсетіледі;

8) в графе G указываются суммы индивидуального подоходного налога, исчисленного в отчетном налоговом периоде с доходов, облагаемых у источника выплаты, физических лиц, указанных в графе В;
9) в графе Н указываются суммы выплаченных в отчетном налоговом периоде доходов физическим лицам, указанным в графе В.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 201.00 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
_________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Расчета сумм индивидуального
подоходного налога с нерезидентов,
удерживаемого у источника выплаты (Форма 201.01)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Кодекс) и определяют порядок составления Расчета сумм индивидуального подоходного налога с нерезидентов, удерживаемого у источника выплаты (далее - Расчет), предназначенного для исчисления налоговым агентом, выплачивающим доходы, сумм индивидуального подоходного налога, удерживаемого у источника выплаты.
2. При составлении Расчета:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Кодекса.
3. При заполнении Расчета не допускаются исправления, подчистки и помарки, не используются символы "+, /, %, Z".
4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
5. При заполнении строк, требующих раскрытия показателей в соответствующей дополнительной форме, указанные дополнительные формы подлежат заполнению в обязательном порядке.
6. В разделе "Общая информация" дополнительных форм указываются соответствующие показатели, отраженные в разделе "Общая информация о налоговом агенте" Расчета.
7. При представлении Расчета:
1) в явочном порядке на бумажном носителе Расчет составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом с уведомлением, налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке, либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пунктом 8 статьи 69 Кодекса, налогоплательщик получает в налоговом органе, либо по электронной почте уведомление о доставке Расчета.

8) G бағанында В бағанында көрсетілген жеке тұлғалардың төлем көзіне салық салынатын кірістерінен есепті салық кезеңінде есептелген жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі;
9) Н бағанында В бағанында көрсетілген жеке тұлғаларға есепті салық кезеңінде төленген кірістерінің сомасы көрсетіледі. _______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысан 201.00 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс Министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
бекітілген
Төлем көзінен ұсталатын резидент еместерден
жеке табыс салығы сомасының есебін жасау
ережесі
(201.01-нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес әзірленген және төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығының сомасын, кірістерді төлейтін, салық агенті есептеуге арналған төлем көзінен ұсталатын резидент еместердің жеке табыс салығы сомасының есебін (бұдан әрі - Есеп) жасау тәртібін айқындайды.
2. Есепті жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа белгілерімен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - Кодекстің 69-бабының 1-тармағына сәйкес толтырылады.
3. Есепті толтыру кезінде түзетуге, өшіруге және тазалауға жол берілмейді, "+, /, %, Z" белгілері пайдаланылмайды.
4. Көрсеткіштер жоқ болған кезде тиісті торкөздер толтырылмайды.
5. Тиісті қосымша нысанның көрсеткіштерін ашуды талап ететін жолдарды толтыру кезінде аталған қосымша нысандар міндетті тәртіпте толтыруға жатады.
6. Қосымша нысандардың "Жалпы ақпарат" бөлімінде Есептің "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде көрсетілген тиісті көрсеткіштер көрсетіледі.
7. Есепті беру кезінде:
1) қағаз тасығышта келу тәртібімен Есеп екі данада жасалады, бір
данасы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады;
2) тапсырысты хатпен қағаз тасығышта почта бойынша - салық төлеуші
почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Кодекстің 69-бабының 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес келу
тәртібімен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде салық
төлеуші Есепті жеткізу туралы хабарламаны салық органында немесе
электрондық почта бойынша алады.

8. Расчет подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Кодекса.
2. Расчет сумм индивидуального подоходного налога с нерезидентов,
удерживаемого у источника выплаты - Форма 201.01
(приложение к Правилам составления Расчета сумм индивидуального
подоходного налога с нерезидентов, удерживаемого у источника выплаты
(Форма 201.01)
9. В разделе "Общая информация о налоговом агенте" налоговый агент указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Расчет;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами;
4) вид Расчета. Если налоговый агент представляет Расчет согласно:
пункту 2 статьи 71 Кодекса - отмечается ячейка "дополнительный";
в случае создания налогового агента после начала налогового периода - отмечается ячейка "первоначальный";
в случае ликвидации, реорганизации налогового агента до конца налогового периода - отмечается ячейка "ликвидационный";
в остальных случаях - отмечается ячейка "очередной";
5) код валюты.
10. В разделе "Доходы резидентов стран, с которыми заключены международные договоры":
1) в строке 201.01.001 указываются итоговые суммы дивидендов, начисленных резидентам стран, с которыми заключены международные договоры об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от уплаты налогов на доход и имущество (капитал) (далее - международные договоры), и индивидуального подоходного налога, удержанного у источника выплаты и перечисленного в бюджет, и заполняется на основании дополнительной формы;
2) в строке 201.01.002 указываются итоговые суммы вознаграждений (процентов), начисленных резидентам стран, с которыми заключены международные договоры, и индивидуального подоходного налога, удерживаемого у источника выплаты и перечисленного в бюджет, и заполняется на основании дополнительной формы;
3) в строке 201.01.003 указываются итоговые суммы роялти, начисленных резидентам стран, с которыми заключены международные договоры, и индивидуального подоходного налога, удерживаемого у источника выплаты и перечисленного в бюджет, и заполняется на основании дополнительной формы;
4) в строке 201.01.004 указываются итоговые суммы прочих доходов, начисленных резидентам стран, с которыми заключены международные договоры, и индивидуального подоходного налога, удерживаемого у источника выплаты, перечисленного в бюджет, возвращенного нерезидентам в соответствии со статьей 198 Кодекса, и заполняется на основании дополнительной формы.
11. В разделе "Доходы резидентов стран, с которыми не заключены международные договоры":

8. Есепке Кодекстің 69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
2. Төлем көзінен ұсталатын резидент еместердің жеке табыс салығы
сомасының есебі - 201.01 нысан
(Төлем көзінен ұсталатын резидент еместердің жеке
табыс салығы сомасының есебін жасау
ережелеріне қосымша (201.01-нысан)
9. "Салық агенті туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық агенті мынадай
деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Есеп берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы;
4) Есеп түрі;
Егер салық төлеуші мыналарға сәйкес есепті берсе:
Кодекстің 71-бабының 2-тармағына сәйкес - "қосымша" торкөзі
белгіленеді;
салық кезеңі басталғаннан кейін салық агентін құру жағдайында -
"бастапқы" торкөзі белгіленеді;
салық кезеңінің соңына дейін салық агентін тарату, қайта құру
жағдайында - "тарату" торкөзі белгіленеді;
қалған жағдайларда - "кезекті" торкөзі белгіленеді;
5) валюта коды.
10. "Халықаралық шарттар жасалған елдер резиденттерінің кірістері"
бөлімінде:
1) 201.01.001 жолында бюджетке аударылған және төлем көзінен ұсталған жеке табыс салығы мен кіріс пен мүлікке салықтарды төлеуден жалтарудың алдын-алу және қосарлама салық салуды болдырмау туралы халықаралық шарттар жасалған елдер резиденттеріне есептелген дивидендтердің жиынтық сомасы көрсетіледі және қосымша нысан негізінде толтырылады;
2) 201.01.002 жолында бюджетке аударылған және төлем көзінен ұсталған жеке табыс салығы мен халықаралық шарттар жасалған елдер резиденттеріне есептелген сыйақылардың (проценттердің) жиынтық сомасы көрсетіледі және қосымша нысан негізінде толтырылады;
3) 201.01.003 жолында халықаралық шарттар жасалған елдер резиденттеріне есептелген роялтидің және төлем көзінен ұсталған және бюджетке аударылған жеке табыс салығының жиынтық сомасы көрсетіледі және қосымша нысан негізінде толтырылады;
4) 201.01.004 жолында халықаралық шарттар жасалған елдер
резиденттеріне есептелген өзге де кірістердің және төлем көзінен ұсталған,
бюджетке аударылған, Кодекстің 198-бабына сәйкес резидент еместерге
қайтарылған жеке табыс салығының жиынтық сомасы көрсетіледі және қосымша
нысан негізінде толтырылады.
11. "Халықаралық шарттар жасалмаған елдер резиденттерінің кірістері"
бөлімінде:

в строке 201.01.005 указываются итоговые суммы доходов, начисленных резидентам стран, с которыми не заключены международные договоры, и индивидуального подоходного налога, удерживаемого у источника выплаты и перечисленного в бюджет, и заполняется на основании дополнительной формы.
12. В разделе "Итого":
в строке 201.01.006 указываются итоговые суммы доходов, начисленных нерезидентам, и индивидуального подоходного налога, удерживаемого у источника выплаты, перечисленного в бюджет, возвращенного нерезидентам в соответствии со статьей 198 Кодекса, определяемые как сумма соответствующих строк с 201.01.001 по 201.01.005.
13. Дополнительная форма к строке 201.01.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается фамилия, имя, отчество нерезидента-получателя дохода;
3) в графе С указывается страна резидентства налогоплательщика, указанного в графе В;
4) в графе D указывается дата приобретения акций;
5) в графе E указывается общая стоимость акций;
6) в графе F указывается доля нерезидента, указанного в графе В, в уставном капитале налогового агента;
7) в графе G указывается сумма начисленных дивидендов;
8) в графе H указывается ставка налога, установленная международным договором;
9) в графе I указывается сумма удержанного индивидуального подоходного налога, исчисленная как произведение показателей граф G и Н;
10) в графе J указывается сумма индивидуального подоходного налога, перечисленного в бюджет в соответствии с положениями статей 187, 200 Кодекса;
11) в графе K указывается дата выплаты дивидендов.
Итоговая сумма графы G дополнительной формы к строке 201.01.001 переносится в строку 201.01.001А, графы I - в строку 201.01.001В, графы J - в строку 201.01.001С.
14. Дополнительная форма к строке 201.01.001 подписывается должностным лицом, ее заполнившим.
15. Дополнительная форма к строке 201.01.002:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается фамилия, имя, отчество нерезидента-получателя дохода;
3) в графе С указывается страна резидентства налогоплательщика, указанного в графе В;
4) в графе D указывается вид долговых ценных бумаг, имущества и кредита (займа);
5) в графе E указывается количество долговых ценных бумаг, имущества и кредита (займа);
6) в графе F указывается общая номинальная стоимость долговых ценных бумаг, общая сумма имущества и кредита (займа);
7) в графе G указывается дата приобретения долговых ценных бумаг, дата получения имущества и кредита (займа);
8) в графе H указывается сумма начисленных вознаграждений (процентов);

201.01.005 жолында бюджетке аударылған және төлем көзінен ұсталған
жеке табыс салығы мен халықаралық шарттар жасалмаған елдер резиденттеріне
есептелген кірістердің жиынтық сомасы көрсетіледі және қосымша нысан
негізінде толтырылады.
12. "Жиынтығы" бөлімінде:
201.01.006 жолында 201.01.001 - 201.01.005 жолдарына резидент
еместерге есептелген кірістердің және тиісті сома ретінде айқындалатын,
Кодекстің 198-бабына сәйкес төлем көзінен ұсталған, бюджетке аударылған,
резидент еместерге қайтарылған жеке табыс салығының жиынтық сомасы
көрсетіледі.
13. 201.01.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында кіріс алушы - резидент еместің аты-жөні көрсетіледі;
3) С бағанында В бағанында көрсетілген салық төлеушінің резиденттік
елі көрсетіледі;
4) D бағанында акцияларды сатып алу күні көрсетіледі;
5) Е бағанында акциялардың жалпы құны көрсетіледі;
6) F бағанында салық агентінің жарғылық капиталында В бағанында
көрсетілген резидент еместің үлесі көрсетіледі;
7) G бағанында есептелген дивидендтердің сомасы көрсетіледі;
8) Н бағанында халықаралық шартпен белгіленген салық ставкасы
көрсетіледі;
9) І бағанында G және Н бағандары көрсеткіштерінің туындысы ретінде
есептелген ұсталған жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі;
10) J бағанында Кодекстің 187, 200-баптарының ережелеріне сәйкес
бюджетке аударылған жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі;
11) К бағанында дивидендтерді төлеу күні көрсетіледі.
201.01.001 жолына қосымша нысан G бағанының жиынтық сомасы
201.01.001А жолына, І бағаны - 201.01.001В жолына, J бағаны - 201.01.001С
жолына көшіріледі.
14. 201.01.001 жолына қосымша нысанға оны толтырған лауазымды тұлға
қол қояды.
15. 201.01.002 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында кіріс алушы - резидент еместің аты-жөні көрсетіледі;
3) С бағанында В бағанында көрсетілген салық төлеушінің резиденттік
елі көрсетіледі;
4) D бағанында берешек бағалы қағаздардың, мүлік пен кредиттің
(заемның) түрі көрсетіледі;
5) Е бағанында берешек бағалы қағаздардың, мүлік пен кредиттің
(заемның) саны көрсетіледі;
6) F бағанында берешек бағалы қағаздардың жалпы атаулы құны, мүлік
пен кредиттің (заемның) жалпы сомасы көрсетіледі;
7) G бағанында берешек бағалы қағаздардың сатып алу күні, мүлік пен
кредитті (заемды) алу күні көрсетіледі;
8) Н бағанында есептелген сыйақылардың (проценттердің) сомасы
көрсетіледі;

9) в графе I указывается ставка налога, установленная международным договором;
10) в графе J указывается сумма индивидуального подоходного налога, удерживаемого у источника выплаты, исчисленная как произведение показателей граф H и I;
11) в графе K указывается сумма индивидуального подоходного налога, перечисленного в бюджет в соответствии с положениями статей 187, 200 Кодекса;
12) в графе L указывается дата выплаты вознаграждений (процентов) или дата отнесения их на вычеты.
Итоговая сумма графы H дополнительной формы к строке 201.01.002 переносится в строку 201.01.002А, графы J - в строку 201.01.002В, графы K - в строку 201.01.002С.
16. Дополнительная форма к строке 201.01.002 подписывается должностным лицом, ее заполнившим.
17. Дополнительная форма к строке 201.01.003:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается фамилия, имя, отчество нерезидента-получателя дохода;
3) в графе С указывается страна резидентства налогоплательщика, указанного в графе В;
4) в графе D указывается вид роялти в соответствии с положениями международного договора;
5) в графе E указывается страна регистрации права или имущества;
6) в графе F указывается регистрационный номер права или имущества;
7) в графе G указывается номер и дата заключения договора с налоговым агентом-пользователем;
8) в графе H указывается срок использования права или имущества налоговым агентом-пользователем;
9) в графе I указывается сумма начисленных роялти;
10) в графе J указывается ставка налога, установленная международным договором;
11) в графе K указывается сумма индивидуального подоходного налога, удерживаемого у источника выплаты и исчисленная как произведение показателей граф I и J;
12) в графе L указывается сумма индивидуального подоходного налога, перечисленного в бюджет в соответствии с положениями статей 187, 200 Кодекса;
13) в графе M указывается дата выплаты роялти или дата отнесения их на вычеты.
Итоговая сумма графы I дополнительной формы к строке 201.01.003 переносится в строку 201.01.003А, графы K - в строку 201.01.003В, графы L - в строку 201.01.003С.
18. Дополнительная форма к строке 201.01.003 подписывается должностным лицом, ее заполнившим.
19. Дополнительная форма к строке 201.01.004:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается фамилия, имя, отчество нерезидента-получателя дохода;
3) в графе С указывается страна резидентства налогоплательщика, указанного в графе В;
4) в графе D указывается вид дохода в соответствии с положениями международного договора;

9) І бағанында халықаралық шартпен белгіленген салық ставкасы
көрсетіледі;
10) J бағанында Н және І бағандары көрсеткіштерінің туындысы ретінде
есептелген, төлем көзінен ұсталған, жеке табыс салығының сомасы
көрсетіледі;
11) К бағанында Кодекстің 187, 200-баптарының ережелеріне сәйкес
бюджетке аударылған, жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі;
12) L бағанында сыйақыларды (проценттерді) төлеу күні немесе оларды
шегерімге жатқызу күні көрсетіледі.
201.01.002 жолына қосымша нысан Н бағанының жиынтық сомасы
201.01.002А жолына, J бағаны - 201.01.002В жолына, К бағаны - 201.01.002С
жолына көшіріледі.
16. 201.01.002 жолына қосымша нысанға оны толтырған лауазымды тұлға
қол қояды.
17. 201.01.003 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында кіріс алушы - резидент еместің аты-жөні көрсетіледі;
3) С бағанында В бағанында көрсетілген салық төлеушінің резиденттік
елі көрсетіледі;
4) D бағанында халықаралық шарттар ережелеріне сәйкес роялти түрі
көрсетіледі;
5) Е бағанында құқықты немесе мүлікті тіркеу елі көрсетіледі;
6) F бағанында құқықты немесе мүлікті тіркеу нөмірі көрсетіледі;
7) G бағанында пайдаланушы - салық агентімен шартты жасау күні мен
нөмірі көрсетіледі;
8) Н бағанында пайдаланушы - салық агентінің мүлікті немесе құқықты
пайдалану мерзімі көрсетіледі;
9) І бағанында есептелген роялти сомасы көрсетіледі;
10) J бағанында халықаралық шартпен белгіленген салық ставкасы
көрсетіледі;
11) К бағанында І және J бағандары көрсеткіштерінің туындысы
ретінде есептелген және төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығының
сомасы көрсетіледі;
12) L бағанында Кодекстің 187, 200-баптарының ережелеріне сәйкес
бюджетке аударылған, жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі;
13) М бағанында роялтиді төлеу күні немесе оларды шегерімге жатқызу
күні көрсетіледі.
201.01.003 жолына қосымша нысан І бағанының жиынтық сомасы
201.01.003А жолына, К бағаны - 201.01.003В жолына, L бағаны - 201.01.003С
жолына көшіріледі.
18. 201.01.003 жолына қосымша нысанға оны толтырған лауазымды тұлға
қол қояды.
19. 201.01.004 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында кіріс алушы - резидент еместің аты-жөні көрсетіледі;
3) С бағанында В бағанында көрсетілген салық төлеушінің резиденттік
елі көрсетіледі;
4) D бағанында халықаралық шарттар ережелеріне сәйкес кіріс түрі
көрсетіледі;

5) в графе E указывается сумма начисленных доходов;
6) в графе F указывается сумма индивидуального подоходного налога, удерживаемого у источника выплаты в соответствии с положениями статей 187, 198-202 Кодекса;
7) в графе G указывается сумма индивидуального подоходного налога, перечисленного в бюджет в соответствии с положениями статей 187, 198-202 Кодекса;
8) в графе H указывается сумма индивидуального подоходного налога, возвращенного нерезидентам в соответствии с положениями статьи 198 Кодекса;
9) в графе I указывается дата выплаты доходов или дата отнесения их на вычеты;
10) в графе J указывается дата перечисления индивидуального подоходного налога в бюджет.
Итоговая сумма графы E дополнительной формы к строке 201.01.004 переносится в строку 201.01.004А, графы F - в строку 201.01.004В, графы G - в строку 201.01.004С, графы H - в строку 201.01.004D.
20. Дополнительная форма к строке 201.01.004 подписывается должностным лицом, ее заполнившим.
21. Дополнительная форма к строке 201.01.005:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается фамилия, имя, отчество нерезидента-получателя дохода;
3) в графе С указывается вид дохода в соответствии с положениями статьи 178 Кодекса;
4) в графе D указывается сумма начисленных доходов;
5) в графе E указывается сумма индивидуального подоходного налога, удерживаемого у источника выплаты в соответствии со статьей 187 Кодекса;
6) в графе F указывается сумма индивидуального подоходного налога, перечисленного в бюджет в соответствии с положениями статьи 187 Кодекса;
7) в графе G указывается дата выплаты доходов или дата отнесения их на вычеты.
Итоговая сумма графы D дополнительной формы к строке 201.01.005 переносится в строку 201.01.005А, графы E - в строку 201.01.005В, графы F - в строку 201.01.005С.
22. Дополнительная форма к строке 201.01.005 подписывается должностным лицом, ее заполнившим.
____________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 201.01 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
_________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Расчета по индивидуальному
подоходному налогу по выплаченным доходам,
облагаемым у источника выплаты (Форма 201.02)
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Кодекс) и предусматривает порядок составления налоговыми агентами Расчета по индивидуальному подоходному налогу (далее - Расчет), предназначенного для отражения доходов, облагаемых у источника выплаты по ставкам, установленным пунктом 2 статьи 145 Кодекса (далее - доходы, облагаемые у источника выплаты) начисленных и выплаченных физическим лицам, индивидуального подоходного налога, исчисленного и перечисленного в бюджет в соответствии с главой 24 Кодекса.

5) Е бағанында есептелген кірістер сомасы көрсетіледі;
6) F бағанында Кодекстің 187, 198-202-баптарының ережелеріне сәйкес
төлем көзінен ұсталатын, жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі;
7) G бағанында Кодекстің 187, 198-202-баптарының ережелеріне сәйкес
бюджетке аударылған жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі;
8) Н бағанында Кодекстің 198-бабының ережелеріне сәйкес резидент
емеске қайтарылған жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі;
9) І бағанында кірістер төлеу күні немесе оларды шегерімге жатқызу
күні көрсетіледі;
10) J бағанында бюджетке жеке табыс салығын аудару күні көрсетіледі.
201.01.004 жолына қосымша нысан Е бағанының жиынтық сомасы
201.01.004А жолына, F бағаны - 201.01.004В жолына, G бағаны - 201.01.004С
жолына, Н бағаны - 201.01.004D жолына көшіріледі.
20. 201.01.004 жолына қосымша нысанға оны толтырған лауазымды тұлға
қол қояды.
21. 201.01.005 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында кіріс алушы - резидент еместің аты-жөні көрсетіледі;
3) С бағанында Кодекстің 178-бабының ережелеріне сәйкес кіріс түрі
көрсетіледі;
4) D бағанында есептелген кірістер сомасы көрсетіледі;
5) Е бағанында Кодекстің 187-бабына сәйкес төлем көзінен ұсталатын,
жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі;
6) F бағанында Кодекстің 187-бабының ережелеріне сәйкес бюджетке
аударылған, жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі;
7) G бағанында кірістерді төлеу күні немесе оларды шегерімге жатқызу
күні көрсетіледі.
201.01.005 жолына қосымша нысан D бағанының жиынтық сомасы
201.01.005А жолына, Е бағаны - 201.01.005В жолына, F бағаны - 201.01.005С
жолына көшіріледі.
22. 201.01.005 жолына қосымша нысанға оны толтырған лауазымды тұлға
қол қояды.
_________________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысан 201.01 Деректер базасына
енгізілмейді, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде
алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
бекітілген
Төлем көзіне салық салынатын, төленген кірістер
бойынша жеке табыс салығының есебін жасау
ЕРЕЖЕЛЕРІ
(201.02-нысан)
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес әзірленген және Кодекстің 145-бабындағы 2-тармақпен белгіленген ставкалар бойынша төлем көзіне салық салынатын, Кодекстің 24-тарауына сәйкес бюджетке есептелген және аударылған жеке табыс салығының жеке тұлғаларға есептелген және төленген кірістерін көрсетуге арналған.

2) в строках 201.02.002А, 201.02.002В и 201.02.002С указываются суммы индивидуального подоходного налога, исчисленного с доходов физических лиц, облагаемых у источника выплаты, но не перечисленные в бюджет на начало 1, 2 и 3 месяцев отчетного налогового периода, определяемые как сумма соответствующих строк 201.02.002 и 201.02.005, уменьшенная на сумму строки 201.02.010 за предыдущий месяц отчетного налогового периода соответственно;
3) в строках 201.02.003А, 201.02.003В и 201.02.003С указываются суммы доходов, облагаемых у источника выплаты, начисленные налоговым агентом в 1, 2 и 3 месяцах отчетного налогового периода. В строке 201.02.003D указывается сумма доходов, облагаемых у источника выплаты, начисленных за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 201.02.003А, 201.02.003В и 201.02.003С. В строке 201.02.003Е указывается сумма доходов, облагаемых у источника выплаты, начисленных с начала года, определяемая как сумма строк 201.02.003D Расчета отчетного налогового периода и 201.02.003Е Расчета за предыдущий налоговый период;
4) в строках 201.02.004А, 201.02.004В и 201.02.004С указываются суммы доходов, не подлежащих налогообложению, определяемые в соответствии с подпунктами 4), 5), 7) и 13) статьи 144 Кодекса в 1, 2 и 3 месяцах отчетного налогового периода. В строке 201.02.004D указывается сумма доходов, не подлежащих налогообложению за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 201.02.004А, 201.02.004В и 201.02.004С. В строке 201.02.004Е указывается сумма доходов, не подлежащих налогообложению с начала года, определяемая как сумма строк 201.02.004D Расчета отчетного налогового периода и 201.02.004Е Расчета за предыдущий налоговый период;
5) в строках 201.02.005А, 201.02.005В и 201.02.005С указываются суммы индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты, за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода. В строке 201.02.005D указывается сумма индивидуального подоходного налога, исчисленного за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 201.02.005А, 201.02.005В и 201.02.005С. В строке 201.02.005Е указывается сумма индивидуального подоходного налога с начала года, определяемая как сумма строк 201.02.005D Расчета отчетного налогового периода и 201.02.005Е Расчета за предыдущий налоговый период;
6) в строках 201.02.006А, 201.02.006В и 201.02.006С указываются суммы доходов, облагаемых у источника выплаты, и подлежащие выплате в 1, 2 и 3 месяцах отчетного налогового периода, определяемые как разница соответствующих строк 201.02.003 и 201.02.005. В строке 201.02.006D указывается сумма доходов, облагаемых у источника выплаты, подлежащих выплате за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 201.02.006А, 201.02.006В и 201.02.006С. В строке 201.02.006Е указывается сумма доходов, облагаемых у источника выплаты, подлежащих выплате с начала года, определяемая как сумма строк 201.02.006D Расчета отчетного налогового периода и 201.02.006Е Расчета за предыдущий налоговый период;

2) 201.02.002А, 201.02.002В және 201.02.002С жолдарында сәйкесінше есепті салық кезеңінің бұрынғы айы үшін 201.02.007 жолының сомасына азайтылған, 201.02.001 және 201.02.006 жолдарына сәйкес келетін сома ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айларының басына салық агенті төлемеген, жеке тұлға есептеген, төлем көзіне салық салынатын кірістер сомасы көрсетіледі;
3) 201.02.003А, 201.02.003В және 201.02.003С жолдарында есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айларында салық агенті төлемеген, төлем көзіне салық салынатын кірістер сомасы көрсетіледі. 201.02.003D жолында 201.02.003А, 201.02.003В және 201.02.003С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін есептелген, төлем көзіне салық салынатын кірістердің сомасы көрсетіледі. 201.02.003Е жолында Есепті салық кезеңінің есебі 201.02.003D және Бұрынғы салық кезеңінің есебі 201.02.003Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап есептелген төлем көзіне салық салынатын кірістердің сомасы көрсетіледі;
4) 201.02.004А, 201.02.004В және 201.02.004С жолдарында есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айларындағы Кодекстің 144-бабының 4), 5), 7) және
13) тармақшаларына сәйкес айқындалатын, салық салуға жатпайтын кірістер сомасы көрсетіледі. 201.02.004D жолында 201.02.004А, 201.02.004В және 201.02.004С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін салық салуға жатпайтын кірістер сомасы көрсетіледі. 201.02.004Е жолында Есепті салық кезеңінің есебі 201.02.004D және Бұрынғы салық кезеңінің есебі 201.02.004Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап салық салуға жатпайтын кірістер сомасы көрсетіледі;
5) 201.02.005А және 201.02.005В және 201.02.005С жолдарында есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін төлем көзіне салық салынатын кірістерден жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі. 201.02.005D жолында 201.02.005А, 201.02.005В және 201.02.005С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін есептелген жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі. 201.02.005Е жолында Есепті салық кезеңінің есебі 201.02.005D және Бұрынғы салық кезеңінің есебі 201.02.005Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі;
6) 201.02.006А және 201.02.006В және 201.02.006С жолдарында 201.02.003 және 201.02.005 жолдарына сәйкес келетін айырма ретінде есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айларында төлеуге жататын және төлем көзіне салық салынатын кірістердің сомасы көрсетіледі. 201.02.006D жолында 201.02.006А, 201.02.006В және 201.02.006С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін төлеуге жататын, төлем көзіне салық салынатын кірістердің сомасы көрсетіледі. 201.02.006Е жолында Есепті салық кезеңінің есебі 201.02.006D және Бұрынғы салық кезеңінің есебі 201.02.006Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап төлеуге жататын, төлем көзіне салық салынатын кірістердің сомасы көрсетіледі;

7) в строках 201.02.007А, 201.02.007В и 201.02.007С указываются суммы доходов, облагаемых у источника выплаты, выплаченные в 1, 2 и 3 месяцах отчетного налогового периода. В строке 201.02.007D указывается сумма доходов, облагаемых у источника выплаты, выплаченных за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 201.02.007А, 201.02.007В и 201.02.007С. В строке 201.02.007Е указывается сумма доходов, облагаемых у источника выплаты, выплаченных с начала года, определяемая как сумма строк 201.02.007D Расчета отчетного налогового периода и 201.02.007Е Расчета за предыдущий налоговый период. В строках 201.02.007F, 201.02.007G и 201.02.007Н указывается последняя дата выплаты дохода, облагаемого у источника выплаты, за 1, 2 и 3 месяц отчетного налогового периода, в соответствии со статьей 147 Кодекса;
8) в строках 201.02.008А, 201.02.008В и 201.02.008С указывается удельный вес доходов, выплаченных в 1, 2 и 3 месяцах отчетного налогового периода в общей сумме доходов, подлежащих выплате за соответствующие периоды, определяемый как отношение строки 201.02.007 к сумме строк 201.02.001 и 201.02.006 соответственно;
9) в строках 201.02.009А, 201.02.009В и 201.02.009С указываются суммы индивидуального подоходного налога, подлежащего перечислению в бюджет, в 1, 2 и 3 месяцах отчетного налогового периода, определяемые как (201.02.002 + 201.02.005) х 201.02.008 соответственно. В строке 201.02.009D указывается сумма индивидуального подоходного налога, подлежащего перечислению в бюджет, за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 201.02.009А, 201.02.009В и 201.02.009С. В строке 201.02.009Е указывается сумма индивидуального подоходного налога, подлежащего перечислению в бюджет, с начала года, определяемая как сумма строк 201.02.009D Расчета отчетного налогового периода и 201.02.009Е Расчета за предыдущий налоговый период;
10) в строках 201.02.010А, 201.02.010В и 201.02.010С указываются суммы индивидуального подоходного налога, перечисленного в бюджет, в 1, 2 и 3 месяцах отчетного налогового периода. В строке 201.02.010D указывается сумма индивидуального подоходного налога, перечисленного в бюджет за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 201.02.010А, 201.02.010В и 201.02.010С. В строке 201.02.010Е указывается сумма индивидуального подоходного налога, перечисленного в бюджет с начала года, определяемая как сумма строк 201.02.010D Расчета отчетного налогового периода и 201.02.010Е Расчета за предыдущий налоговый период.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 201.02 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
_________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Расчета по индивидуальному
подоходному налогу по выплаченным доходам,

7) 201.02.007А және 201.02.007В және 201.02.007С жолдарында есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айларында төленген, төлем көзіне салық салынатын кірістердің сомасы көрсетіледі. 201.02.007D жолында 201.02.007А, 201.02.007В және 201.02.007С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін төленген, төлем көзіне салық салынатын кірістердің сомасы көрсетіледі. 201.02.007Е жолында Есепті салық кезеңінің есебі 201.02.007D және Бұрынғы салық кезеңінің есебі 201.02.007Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап төленген, төлем көзіне салық салынатын кірістердің сомасы көрсетіледі. 201.02.007F, 201.02.007G және 201.02.007Н жолдарында Кодекстің 147-бабына сәйкес есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін төлем көзіне салық салынатын кірісті төлеудің соңғы күні көрсетіледі;
8) 201.02.008А, 201.02.008В және 201.02.008С жолдарында сәйкесінше 201.02.001 және 201.02.006 жолдарының сомасына 201.02.007 жолдарының қатынасы ретінде айқындалатын, тиісті кезеңдер үшін төлеуге жататын кірістердің жалпы сомасындағы есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айларында төленген кірістердің үлес салмағы көрсетіледі;
9) 201.02.009А және 201.02.009В және 201.02.009С жолдарында сәйкесінше (201.02.002 + 201.02.005) х 201.02.008 ретінде айқындалатын есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айларында бюджетке аударуға жататын жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі. 201.02.009D жолында 201.02.009А, 201.02.009В және 201.02.009С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін бюджетке аударуға жататын, жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі. 201.02.009Е жолында Есепті салық кезеңінің есебі 201.02.009D және Бұрынғы салық кезеңінің есебі 201.02.009Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап бюджетке аударуға жататын, жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі;
10) 201.02.010А және 201.02.010В және 201.02.010С жолдарында есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айларында бюджетке аударуға жататын жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі. 201.02.010D жолында 201.02.010А, 201.02.010В және 201.02.010С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін бюджетке аударуға жататын, жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі. 201.02.010Е жолында Есепті салық кезеңінің есебі 201.02.010D және Бұрынғы салық кезеңінің есебі 201.02.010Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап бюджетке аударуға жататын, жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі. _________________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысан 201.02 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
бекітілген
Төлем көзіне салық салынатын, төленген кірістер
бойынша жеке табыс салығының есебін жасау
ережесі

облагаемым у источника выплаты (Форма 201.03)
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Кодекс) и предусматривает порядок составления налоговыми агентами - крестьянскими (фермерскими) хозяйствами и юридическими лицами - производителями сельскохозяйственной продукции, применяющими специальные налоговые режимы, Расчета по индивидуальному подоходному налогу (далее - Расчет), предназначенного для отражения начисленных и выплаченных физическим лицам доходов, облагаемых у источника выплаты по ставкам, установленным пунктом 1 статьи 145 Кодекса (далее - доходы, облагаемые у источника выплаты), индивидуального подоходного налога, исчисленного и перечисленного в бюджет в соответствии с главой 24 Кодекса, а также обязательных пенсионных взносов, удержанных и перечисленных в накопительные пенсионные фонды, в соответствии с пенсионным законодательством.
2. При составлении Расчета:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Кодекса.
3. При заполнении Расчета не допускаются исправления, подчистки и помарки, не используются символы "+, /, %, Z".
4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
5. При заполнении строк, требующих раскрытия показателей в соответствующей дополнительной форме, указанные дополнительные формы подлежат заполнению в обязательном порядке.
6. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" дополнительной формы указываются соответствующие данные, отраженные в разделе "Общая информация о налогоплательщике" Расчета.
7. Отрицательные значения сумм обозначаются знаком " - " в первой левой ячейке соответствующей строки (графы).
8. При представлении Расчета:
1) в явочном порядке на бумажном носителе, Расчет составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом с уведомлением, налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Кодекса, налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке Декларации.
9. Расчет подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Кодекса.

(201.03-нысан)
1. Осы ережелер "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексіне (бұдан әрі - кодекс) сәйкес әзірленген және ауыл шаруашылығы өнімін өндіруші заңды тұлғалар мен шаруа (фермер) қожалықтары салық агенттерінің Кодекстің 145-бабының 1-тармағымен белгіленген ставкалар бойынша төлем көзіне салық салынатын, кірістерді (бұдан әрі - төлем көзіне салық салынатын кірістер) жеке тұлғаларға есептелген және төленген, Кодекстің 24-тарауына сәйкес бюджетке есептелген және аударылған жеке табыс салығының, сондай-ақ зейнеткерлік заңнамасына сәйкес жинақтаушы зейнетақы қорларына ұсталған және аударылған міндетті зейнетақы жарналарын көрсетуге арналған жеке табыс салығының есебін (бұдан әрі - Есеп) жасау тәртібін көздейді.
2. Есепті жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа белгілерімен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - Кодекстің 69-бабының 1-тармағына сәйкес толтырылады.
3. Есепті толтыру кезінде түзетуге, тазартуға және тазалауға жол берілмейді, "+, /, %, Z" белгілері пайдаланылмайды.
4. Көрсеткіштер жоқ болған кезде тиісті торкөздер толтырылмайды.
5. Тиісті қосымша нысанның көрсеткіштерін ашуды талап ететін жолдарды толтыру кезінде аталған қосымша нысандар міндетті тәртіпте толтыруға жатады.
6. Қосымшалар мен қосымша нысандардардың "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімдерінде Есептің "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде көрсетілген тиісті деректер көрсетіледі.
7. Соманың теріс мәні тиісті жолдың (бағанның) бірінші сол торкөзінде "-" белгісімен белгіленеді.
8. Есепті беру кезінде:
1) қағаз тасығышта келу тәртібімен Есеп екі данада жасалады, бір
данасы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады;
2) тапсырысты хатпен қағаз тасығышта почта бойынша - салық төлеуші
почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Кодекстің 69-бабындағы 8-тармақтың 3) тармақшасына сәйкес келу
тәртібімен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде салық
төлеуші Декларацияны жеткізу туралы хабарламаны салық органында немесе
электрондық почта бойынша алады.
9. Есепке Кодекстің 69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.

2. Расчет по индивидуальному подоходному налогу по выплаченным
доходам, облагаемым у источника выплаты - Форма 201.03
(приложение к Правилам составления Расчета по индивидуальному
подоходному налогу по выплаченным доходам, облагаемым у источника
выплаты (Формы 201.03)
10. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Расчет;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами;
4) вид Расчета.
Если налогоплательщик представляет Расчет согласно:
пункту 2 статьи 71 Кодекса - отмечается ячейка "дополнительный";
в случае создания налогоплательщика после начала отчетного периода - отмечается ячейка "первоначальный";
в случае ликвидации, реорганизации налогоплательщика до конца налогового периода - отмечается ячейка "ликвидационный";
в остальных случаях - отмечается ячейка "очередной".
11. В разделе "Расчетные показатели":
1) в графе А указываются показатели, определяемые за период с 1 января до 1 октября отчетного налогового периода;
2) в графе В указываются показатели, определяемые за период с 1 октября по 31 декабря отчетного налогового периода;
3) в графе С указываются показатели, определяемые за отчетный налоговый период;
4) в строках 201.03.001А и 201.03.001В указываются суммы доходов, облагаемых у источника выплаты, начисленные физическим лицам, но не выплаченные налоговым агентом за соответствующий период, определяемые как сумма соответствующих строк 201.03.001 и 201.03.008 за предыдущий период, уменьшенная на сумму строки 201.03.009 за предыдущий период соответственно;
5) в строках 201.03.002А и 201.03.002В указываются суммы обязательных пенсионных взносов, исчисленные с доходов физических лиц, облагаемых у источника выплаты, но не перечисленные налоговым агентом в накопительные пенсионные фонды за соответствующий период, определяемые как сумма соответствующих строк 201.03.002 и 201.03.006, уменьшенная на сумму строки 201.03.013 за предыдущий период соответственно;
6) в строках 201.03.003А и 201.03.003В указываются суммы индивидуального подоходного налога, исчисленного с доходов физических лиц, облагаемых у источника выплаты, но не перечисленные в бюджет за соответствующий период, определяемые как сумма соответствующих строк 201.03.003 и 201.03.007, уменьшенная на сумму строки 201.03.014 за предыдущий период соответственно;
7) в строках 201.03.004А, 201.03.004В и 201.03.004С указываются суммы доходов, облагаемых у источника выплаты, начисленные налоговым агентом в соответствующем периоде;

2. Төлем көзіне салық салынатын, төленген кірістер бойынша
жеке табыс салығы бойынша есеп - 201.03 нысаны
(Төлем көзіне салық салынатын, төленген кірістер бойынша
жеке табыс салығын жасау ережесіне қосымша (201.03 нысан)
10. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Есеп берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы;
4) Есеп түрі.
Егер салық төлеуші мыналарға сәйкес есепті берсе:
Кодекстің 71-бабының 2-тармағына сәйкес - "қосымша" белгісі қойылады,
есепті кезең басталғаннан кейін салық төлеушіні құру жағдайында -
"бастапқы" белгісі белгіленеді;
салық кезеңінің соңына дейін салық төлеушіні тарату, қайта құру
жағдайында - "тарату" торкөзі белгіленеді;
қалған жағдайларда - "кезекті" белгісі белгіленеді.
11. "Есептік көрсеткіштер" бөлімінде:
1) А бағанында есепті салық кезеңінің 1 қаңтары - 1 қазаны кезеңі
үшін айқындалатын көрсеткіштер көрсетіледі;
2) В бағанында есепті салық кезеңінің 1 қазаны - 31 желтоқсаны кезеңі
үшін айқындалатын көрсеткіштер көрсетіледі;
3) С бағанында есепті салық кезеңі үшін айқындалатын көрсеткіштер
көрсетіледі;
4) 201.03.001А және 201.03.001В жолдарында сәйкесінше бұрынғы кезең үшін 201.03.009 жолының сомасына азайтылған, тиісті кезең үшін 201.03.001 және 201.03.008 жолдарына сәйкес келетін сома ретінде айқындалатын, тиісті кезең үшін салық агенті төлемеген, жеке тұлға есептеген, төлем көзіне салық салынатын кірістердің сомасы көрсетіледі;
5) 201.03.002А және 201.03.002В жолдарында сәйкесінше бұрынғы кезең үшін 201.03.013 жолының сомасына азайтылған, 201.03.002 және 201.03.006 жолдарына сәйкес келетін сома ретінде айқындалатын, тиісті кезең үшін жинақтаушы зейнетақы қорларына салық агенті аудармаған, төлем көзіне салық салынатын жеке тұлғалардың кірістерінен есептелген жинақтаушы зейнетақы қорларының сомасы көрсетіледі;
6) 201.03.003А, 201.03.003В жолдарында сәйкесінше бұрынғы кезең үшін 201.03.014 жолының сомасына азайтылған, 201.03.003 және 201.03.007 жолдарына сәйкес келетін сома ретінде айқындалатын, тиісті кезең үшін бюджетке аударылмаған, төлем көзіне салық салынатын жеке тұлғалардың кірістерінен есептелген жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі;
7) 201.03.004А, 201.03.004В және 201.03.004С жолдарында тиісті кезеңде төлем көзіне салық салынатын кірістердің сомасы көрсетіледі;

8) в строках 201.03.005А, 201.03.005В и 201.03.005С указываются суммы необлагаемых доходов, определяемые путем суммирования доходов, не подлежащих налогообложению в соответствии со статьей 144 Кодекса и налоговых вычетов в соответствии с пунктами 1 и 2 статьи 152 Кодекса в соответствующем периоде;
9) в строках 201.03.006А, 201.03.006В и 201.03.006С указываются суммы обязательных пенсионных взносов, исчисленных с доходов, облагаемых у источника выплаты, согласно пенсионному законодательству, в соответствующем периоде;
10) в строках 201.03.007А, 201.03.007В и 201.03.007С указываются суммы индивидуального подоходного налога, исчисленного с доходов, облагаемых у источника выплаты, за соответствующий период;
11) в строках 201.03.008А, 201.03.008В и 201.03.008С указываются суммы доходов, облагаемых у источника выплаты, и подлежащих выплате за соответствующий период, определяемые как разница соответствующих строк 201.03.004, 201.03.006 и 201.03.007;
12) в строках 201.03.009А, 201.03.009В и 201.03.009С указываются суммы доходов, облагаемых у источника выплаты, выплаченных в соответствующем периоде;
13) в строках 201.03.010А, 201.03.010В и 201.03.010С указывается удельный вес доходов, выплаченных в соответствующем периоде в общей сумме доходов, подлежащих выплате за соответствующие периоды, определяемый как отношение строки 201.03.009 к сумме строк 201.03.001 и 201.03.008 соответственно;
14) в строках 201.03.011А, 201.03.011В и 201.03.011С указываются суммы обязательных пенсионных взносов, подлежащих перечислению в накопительные пенсионные фонды, в соответствующем периоде, определяемые как (201.03.002 + 201.03.006) х 201.03.010 соответственно;
15) в строках 201.03.012А, 201.03.012В и 201.03.012С указываются суммы индивидуального подоходного налога, подлежащего перечислению в бюджет, за соответствующий период, определяемые как (201.03.003 + 201.03.007) х 201.03.010 соответственно;
16) в строках 201.03.013А, 201.03.013В и 201.03.013С указываются суммы обязательных пенсионных взносов, перечисленных в накопительные пенсионные фонды в соответствующем периоде;
17) в строках 201.03.014А, 201.03.014В и 201.03.014С указываются суммы индивидуального подоходного налога, перечисленного в бюджет, в соответствующем периоде.
12. Дополнительная форма к Форме 201.03 предназначена для отражения доходов, облагаемых у источника выплаты, начисленных и выплаченных физическим лицам, индивидуального подоходного налога, исчисленного и перечисленного в бюджет, а также обязательных пенсионных взносов, удержанных и перечисленных в накопительные пенсионные фонды по каждому физическому лицу.

8) 201.03.005А, 201.03.005В және 201.03.005С жолдарында Кодекстің 144-бабына сәйкес салық салуға жатпайтын, кірістерді жинақтау жолымен айқындалатын, салық салынбайтын кірістер және тиісті кезеңде Кодекстің 152-бабының 1 және 2-тармақтарына сәйкес салық шегерімдерінің сомасы көрсетіледі;
9) 201.03.006А, 201.03.006В және 201.03.006С жолдарында тиісті кезеңде зейнеткерлік заңнамасына сәйкес төлем көзіне салық салынатын, кірістерден есептелген, міндетті зейнетақы жарналарының сомасы көрсетіледі;
10) 201.03.007А, 201.03.007В және 201.03.007С жолдарында тиісті кезең үшін төлем көзіне салық салынатын, кірістерден есептелген жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі;
11) 201.03.008А, 201.03.008В және 201.03.008С жолдарында 201.03.004, 201.03.006 және 201.03.007 жолдарына сәйкес келетін айырма ретінде айқындалатын тиісті кезең үшін төлеуге жататын және төлем көзіне салық салынатын кірістер сомасы көрсетіледі;
12) 201.03.009А, 201.03.009В және 201.03.009С жолдарында тиісті кезеңде төленген, төлем көзіне салық салынатын кірістер сомасы көрсетіледі;
13) 201.03.010А, 201.03.010В және 201.03.010С жолдарында сәйкесінше 201.03.001 және 201.03.008 жолдарының сомасына 201.03.009 жолының қатынасы ретінде айқындалатын тиісті кезең үшін төлеуге жататын, кірістердің жалпы сомасындағы тиісті кезеңде төленген кірістердің үлес салмағы көрсетіледі;
14) 201.03.011А, 201.03.011В және 201.03.011С жолдарында сәйкесінше (201.03.002 + 201.03.006) x 201.03.010 ретінде айқындалатын тиісті кезеңде жинақтаушы зейнетақы қорларына аударуға жататын, міндетті зейнетақы жарналарының сомасы көрсетіледі;
15) 201.03.012А, 201.03.012В және 201.03.012С жолдарында сәйкесінше (201.03.003 + 201.03.007) x 201.03.010 ретінде айқындалатын тиісті кезең үшін бюджетке аударуға жататын, жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі;
16) 201.03.013А, 201.03.013В және 201.03.013С жолдарында тиісі кезеңде жинақтаушы зейнетақы қорларына аударылған, міндетті зейнетақы жарналарының сомасы көрсетіледі;
17) 201.03.014А, 201.03.014В және 201.03.014С жолдарында тиісі кезеңде бюджетке аударылған жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі.
12. 201.03 нысанына қосымша нысан бюджетке есептелген және аударылған, жеке табыс салығының жеке тұлғаларға есептелген және төленген, төлем көзіне салық салынатын кірістерді, сондай-ақ әрбір жеке тұлға бойынша жинақтаушы зейнетақы қорларына ұсталған және аударылған міндетті зейнетақы жарналарын көрсетуге арналған.

13. Указывается текущий номер страницы:
1) в строках 001D, 001Е, 001F, 001G и 001H указываются итоговые суммы начисленных доходов, доходов не подлежащих налогообложению, обязательных пенсионных взносов, индивидуального подоходного налога и выплаченных доходов, определяемые как сумма соответствующих последующих строк;
2) в графе А проставляется очередной порядковый номер;
3) в графе В указываются фамилии, имена, отчества физических лиц;
4) в графе С указываются соответствующие регистрационные номера налогоплательщиков физических лиц, указанных в графе В;
5) в графе D указываются суммы дохода, начисленного за отчетный налоговый период физическим лицам, указанным в графе В;
6) в графе Е указываются суммы доходов физических лиц, указанных в графе В, не подлежащих налогообложению в соответствии со статьей 144 Кодекса;
7) в графе F указываются суммы обязательных пенсионных взносов, исчисленных с доходов физических лиц, указанных в графе В в соответствии с пенсионным законодательством;
8) в графе G указываются суммы индивидуального подоходного налога, исчисленного в отчетном налоговом периоде с доходов, облагаемых у источника выплаты, физических лиц, указанных в графе В;
9) в графе Н указываются суммы доходов, выплаченных в отчетном налоговом периоде физическим лицам, указанным в графе В.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 201.03 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
_________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Заявления о предполагаемой
сумме индивидуального подоходного налога
с физического лица-нерезидента (Форма 202.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Кодекс) и определяют порядок составления Заявления о предполагаемой сумме индивидуального подоходного налога с физического лица-нерезидента (далее - Заявление), предназначенного для исчисления авансовых платежей по индивидуальному подоходному налогу в соответствии со статьей 191 Кодекса.
2. При составлении Заявления:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Кодекса.

13. Ағымдағы парақ нөмірі көрсетіледі:
1) 001D, 001Е, 001F, 001G және 001Н жолдарында одан кейінгі жолдарға сәйкес келетін сома ретінде айқындалатын есептелген кірістердің жиынтық сомасы, салық салуға жатпайтын кірістер, міндетті зейнетақы жарналары, жеке табыс салығы мен төленген кірістер көрсетіледі;
2) А бағанында кезекті рет нөмірі қойылады;
3) В бағанында жеке тұлғалардың аты-жөні көрсетіледі;
4) С бағанында В бағанында көрсетілген жеке тұлға салық төлеушілердің тиісті тіркеу нөмірі көрсетіледі;
5) D бағанында В бағанында көрсетілген жеке тұлғаларға салық кезеңі үшін есептелген кіріс сомасы көрсетіледі;
6) Е бағанында Кодекстің 144-бабына сәйкес салық салуға жатпайтын В бағанында көрсетілген жеке тұлғалардың кірістер сомасы көрсетіледі;
7) F бағанында зейнеткерлік заңнамасына сәйкес В бағанында көрсетілген жеке тұлғалардың кірістерінен есептелген міндетті зейнетақы жарналары көрсетіледі;
8) G бағанында В бағанында көрсетілген жеке тұлғалардың төлем көзіне салық салынатын кірістерінен есепті салық кезеңінде есептелген жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі;
9) Н бағанында В бағанында көрсетілген жеке тұлғаларға есепті салық кезеңінде төленген кірістерінің сомасы көрсетіледі. _________________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысан 201.03 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс Министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
бекітілген
Резидент емес жеке тұлғадан болжанатын
жеке табыс салығының сомасы туралы
өтінішті жасау ережесі
(202.00-нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы ережелер "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексіне (бұдан әрі - кодекс) сәйкес әзірленген және Кодекстің 191-бабына сәйкес жеке табыс салығы бойынша аванстық төлемдерді есептеуге арналған болжанатын жеке табыс салығының сомасы туралы өтінішті (бұдан ірі - Өтініш) жасау тәртібін айқындайды.
2. Өтінішті жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - қара немесе көк сиялы қалам немесе қаламұшпен, бас баспа белгілерімен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - Кодекстің 69-бабындағы 1-тармаққа сәйкес толтырылады.

3. При заполнении Заявления не допускаются исправления, подчистки и помарки, не используются символы "+, /, %, Z".
4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
5. При заполнении строк, требующих раскрытия показателей в соответствующей дополнительной форме, указанная дополнительная форма подлежит заполнению в обязательном порядке.
6. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" дополнительной формы указываются соответствующие показатели, отраженные в разделе "Общая информация о налогоплательщике" Заявления.
7. При представлении Заявления:
1) в явочном порядке на бумажном носителе, Заявление составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом с уведомлением, налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке, либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Кодекса, налогоплательщик получает в налоговом органе, либо по электронной почте уведомление о доставке Заявления.
8. Заявление подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Кодекса.
2. Заявление о предполагаемой сумме индивидуального подоходного налога
с физического лица-нерезидента - Форма 202.00
(приложение к Правилам составления Заявления о предполагаемой сумме
индивидуального подоходного налога с физического  лица-нерезидента (Форма 202.00)
9. Данное Заявление предназначено для исчисления сумм авансовых платежей по индивидуальному подоходному налогу, подлежащих уплате до сдачи декларации в соответствии со статьей 191 Кодекса.
10. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Заявление;
3) фамилия, имя, отчество налогоплательщика;
4) вид Заявления. Если налогоплательщик представляет Заявление согласно:
пункту 2 статьи 136 Кодекса - отмечается ячейка "первоначальное";
пункту 2 статьи 71 Кодекса - отмечается ячейка "дополнительное".
5) код валюты.
11. В разделе "Дополнительная информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает:
1) гражданство;
2) данные паспорта и въездной визы (указывается серия и номер);
3) адрес пребывания в Республике Казахстан;
4) номер контактного телефона в Республике Казахстан;
5) налоговый период и территориальный налоговый орган Республики Казахстан, куда была представлена Декларация по индивидуальному подоходному налогу (заполняется в случае представления ранее физическим лицом-нерезидентом налоговой Декларации).

3. Өтінішті толтыру кезінде түзетуге, өшіруге және тазалауға жол берілмейді, "+, /, %, Z" белгілері пайдаланылады.
4. Көрсеткіштер жоқ болған кезде тиісті торкөздер толтырылмайды.
5. Тиісті қосымша нысанның көрсеткіштерін ашуды талап ететін жолдарды толтыру кезінде аталған қосымша нысан міндетті тәртіпте толтыруға жатады.
6. Қосымша нысанның "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде өтініштің "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде көрсетілген тиісті көрсеткіштері көрсетіледі.
7. Өтінішті беру кезінде:
1) қағаз тасығышта келу тәртібімен өтініш екі данада жасалады, бір
данасы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады;
2) тапсырысты хатпен қағаз тасығышта почта бойынша - салық төлеуші
почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Кодексінің 69-бабындағы 8-тармақтың 3) тармақшасына сәйкес келу
тәртібімен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде салық
төлеуші өтінішті жеткізу туралы хабарламаны салық органында немесе
электрондық почта бойынша алады.
8. Өтінішке Кодекстің 69-бабына сәйкес қол қойылады және
куәландырылады.
2. Резидент емес жеке тұлғадан болжанатын жеке табыс
салығының сомасы туралы өтініш - 202.00-нысан
(Резидент емес жеке тұлғадан болжанатын табыс салығының
сомасы туралы өтінішке қосымша (202.00-нысан)
9. Осы Өтініш Кодекстің 191-бабына сәйкес декларацияны тапсыруға
дейін төлеуге жататын жеке табыс салығы бойынша аванстық төлемдерді
есептеуге арналған.
10. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Өтініш берілетін салық кезеңі;
3) салық төлеушінің толық атауы;
4) Өтініш түрі;
Егер салық төлеуші мыналарға сәйкес өтінішті берсе:
Кодекстің 136-бабының 2-тармағына сәйкес - "бастапқы" торкөзі
белгіленеді;
Кодекстің 71-бабының 2-тармағына сәйкес - "қосымша " торкөзі
белгіленеді;
5) валюта коды.
11. "Салық төлеуші туралы қосымша ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мыналарды көрсетеді:
1) азаматтық;
2) төлқұжат пен кіру рұқсатнамасының деректері (сериясы мен нөмірі
көрсетіледі);
3) Қазақстан Республикасындағы келу мекен-жайы;
4) Қазақстан Республикасындағы байланыс телефоны;
5) Жеке табыс салығы бойынша декларация берілген салық кезеңі мен Қазақстан Республикасының аумақтық салық органы (салық Декларациясын резидент емес - жеке тұлға бұрын беру жағдайында толтырылады).

12. В разделе "Информация о работодателе" налогоплательщик указывает:
1) наименование юридического лица-нерезидента, либо фамилия, имя, отчество физического лица, являющегося работодателем;
2) номер налоговой регистрации работодателя в стране резидентства;
3) адрес работодателя.
13. В разделе "Расчет":
1) в строке 202.00.001 указывается общая предполагаемая сумма дохода за период осуществления деятельности в отчетном налоговом периоде и заполняется на основании дополнительной формы;
2) в строке 202.00.002 указывается предполагаемая сумма индивидуального подоходного налога, исчисленная как произведение суммы строки 202.00.001 и ставки, установленной пунктом 1 статьи 145 Кодекса;
3) в строке 202.00.003 указывается количество месяцев пребывания физического лица-нерезидента в Республике Казахстан в отчетном налоговом периоде;
4) в строке 202.00.004 указывается среднемесячный авансовый платеж за период осуществления деятельности в отчетном налоговом периоде, исчисленный как отношение суммы строки 202.00.002 к показателю строки 202.00.003.
14.Дополнительная форма к строке 202.00.001:
1) в графе A указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указывается вид дохода в соответствии с пунктом 1 статьи 191 Кодекса;
3) в графе C указывается номер и дата договора (контракта), подтверждающего заявленную сумму налогооблагаемого дохода;
4) в графе D указывается сумма дохода.
При получении:
дохода, определенного подпунктами 14) - 17) статьи 178, а также статьями 149-151 Кодекса, в данной графе указывается сумма дохода, подлежащего налогообложению согласно пункту 2 статьи 187 Кодекса;
дохода от индивидуальной предпринимательской деятельности в Республике Казахстан через постоянное учреждение, в данной графе указывается сумма дохода, подлежащего налогообложению согласно статье 189 Кодекса.
Итоговая сумма графы D дополнительной формы к строке 202.00.001 переносится в строку 202.00.001.
15. Дополнительная форма к строке 202.00.001 подписывается должностным лицом, ее заполнившим.
______________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 202.00 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
_________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Декларации
по индивидуальному подоходному налогу
(Форма 210.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Кодекс) и определяют порядок составления Декларации по индивидуальному подоходному налогу (далее - Декларация), предназначенной для декларирования доходов, крупных разовых приобретений и исчисления индивидуального подоходного налога по доходам, не облагаемым у источника выплаты, в соответствии с разделом 6 Кодекса, а также для представления сведений об имуществе, находящемся на праве собственности и являющегося объектом налогообложения. Декларация представляется следующими физическими лицами:

12. "Жұмыс беруші туралы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші мыналарды көрсетеді:
1) резидент емес заңды тұлғаның атауы немесе жұмыс беруші болып табылатын жеке тұлғаның аты-жөні;
2) жұмыс берушінің мекен-жайы.
13. "Есеп" бөлімінде:
1) 202.00.001 жолында есепті салық кезеңінде қызметін жүзеге асыру кезеңі үшін кірістің жалпы болжанатын сомасы көрсетіледі және қосымша нысан негізінде толтырылады;
2) 202.00.002 жолында Кодекстің 145-бабының 1-тармағымен белгіленген ставка және 202.00.001 жолының сома туындысы ретінде есептелген жеке табыс салығының болжанатын сомасы көрсетіледі;
3) 202.00.003 жолында есепті салық кезеңінде Қазақстан
Республикасындағы резидент емес - жеке тұлғаның келу айларының саны
көрсетіледі;
4) 202.00.004 жолында 202.00.003 жолының көрсеткішіне 202.00.002 жолы
сомасының қатынасы ретінде есептелген есепті салық кезеңінде қызметін
жүзеге асыру кезеңі үшін орташа айлық аванстық төлем көрсетіледі.
14. 202.00.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі қойылады;
2) В бағанында Кодекстің 191-бабының 1-тармағына сәйкес кіріс түрі
көрсетіледі;
3) С бағанында салық салынатын кірістің көрсетілген сомасын растайтын
шарт (келісім-шарт) нөмірі мен күні көрсетіледі;
4) D бағанында кіріс сомасы көрсетіледі.
Мыналарды алу кезінде:
Кодекстің 178-бабының 14)-17) тармақшаларымен, сондай-ақ Кодекстің
149-151-баптарымен айқындалған кіріс осы бағанда Кодекстің 187-бабының
2-тармағына сәйкес салық салуға жататын кіріс сомасы көрсетіледі;
Тұрақты мекеме арқылы Қазақстан Республикасындағы жеке кәсіпкерлік
қызметінен кіріс осы бағанда Кодекстің 189-бабына сәйкес салық салуға
жататын кіріс сомасы көрсетіледі.
202.00.001 жолына қосымша нысан D бағанының жиынтық сомасы 202.00.001
жолына көшіріледі.
15. 202.00.001 жолына қосымша нысанға оны толтырған лауазымды тұлға
қол қояды.
_________________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысан 202.00 Деректер базасына
енгізілмейді, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде
алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
бекітілген
Жеке табыс салығы бойынша
декларация жасау ережесі
(210.00-нысан)
1. Жалпы ережелер
Осы ережелер "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексіне (бұдан әрі - кодекс) сәйкес әзірленген және Кодекстің 6-бөліміне сәйкес төлем көзіне салық салынбайтын, кірістер, ірі бір жолғы сатып алулар мен кірістер бойынша жеке табыс салығын есептеуді мәлімдеуге, сондай-ақ меншік құқығындағы және салық салу объектісі болып табылатын мүлік туралы мәліметтерді беруге арналған Жеке табыс салығы бойынша декларацияны (бұдан әрі - Декларация) жасау тәртібін айқындайды. Декларацияны мынадай жеке тұлғалар береді:

1) депутатами Парламента Республики Казахстан;
2) судьями;
3) лицами, на которых распространяются нормы законодательства для государственных служащих, за исключением военнослужащих, проходящих срочную военную службу;
4) лицами, уволенными с государственной службы по отрицательным мотивам, в течение трех лет после увольнения;
5) супругом (супругой) лиц, указанных в подпунктах 1) - 4) настоящего пункта.
2. Декларация состоит из самой Декларации (Форма 210.00) и приложений к ней (Формы 210.01 - 210.04) по раскрытию информации об объектах обложения и объектах, связанных с налогообложением по индивидуальному подоходному налогу.
3. При составлении Декларации:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Кодекса.
4. При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки, не используются символы "+, /, %, Z".
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
6. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
7. В случае превышения количества показателей в строках, имеющихся на листе приложения к Декларации, заполняется аналогичный лист приложения.
8. В разделах "Общая информация о налогоплательщике" приложений указываются соответствующие данные, отраженные в разделе "Общая информация о налогоплательщике" Декларации.
9. При представлении Декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе, Декларация составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом с уведомлением, налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Кодекса, налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке Декларации.
10. Декларация подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Кодекса.
2. Декларация по индивидуальному подоходному налогу - Форма - 210.00
(Приложение к Правилам составления Декларации по индивидуальному
подоходному налогу (Форма 210.00)
11. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация. Налоговым периодом для представления Декларации является налоговый год. Если продолжительность налогового периода составляет:
менее календарного года - то в ячейке "Месяц" указывается количество месяцев, за которые представляется Декларация, а в ячейке "Год" указывается текущий налоговый год,
полный календарный год, то ячейка "Месяц" не заполняется, а в ячейке "Год" указывается тот налоговый год, за который представляется Декларация.
Налоговый период указывается арабскими цифрами;

1) Қазақстан Республикасы Парламентінің депутаттары;
2) судьялар;
3) мерзімді әскери қызметін өтейтін әскери қызметкерлерден басқа, мемлекеттік қызметкерлер үшін заңнама нормалары таралатын тұлғалар;
4) жұмыстан босағаннан кейін үш жыл ішінде теріс себептер бойынша мемлекеттік қызметтен босатылған тұлғалар;
5) осы тармақтың 1)-4) тармақшаларында көрсетілген тұлғалардың жұбайы (зайыбы).
2. Декларация Декларацияның өзінен (210.00-нысан) және жеке табыс салығы бойынша салық салумен байланысты объектілер мен салық салу объектілері туралы ақпаратты ашу бойынша оған қосымшалардан (210.01 - 210.04 нысандар) тұрады.
3. Декларацияны жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа белгілерімен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - Кодексінің 69-бабының 1-тармағына сәйкес толтырылады.
4. Декларацияны толтыру кезінде түзетуге, өшіруге және тазартуға жол берілмейді, "+, /, %, Z" белгілері пайдаланылмайды.
5. Көрсеткіштер болмаған кезде тиісті торкөздер толтырылмайды.
6. Қосымшаларда көрсетуге жататын деректер жоқ болған жағдайда аталған қосымшалар берілмейді.
7. Декларацияға қосымшаның парағында бар жолдардағы көрсеткіштер санының асуы жағдайында, қосымшаның осындай парағы толтырылады.
8. Қосымшалар мен қосымша нысандардардың "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімдерінде Декларацияның "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде көрсетілген тиісті деректер көрсетіледі.
9. Декларацияны беру кезінде:
1) қағаз тасығышта келу тәртібімен Декларация екі данада жасалады,
бір данасы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады;
2) тапсырысты хатпен қағаз тасығышта почта бойынша - салық төлеуші
почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық кодексінің 69-бабындағы 8-тармақтың 3) тармақшасына сәйкес
келу тәртібімен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде салық
төлеуші Декларацияны жеткізу туралы хабарламаны салық органында немесе
электрондық почта бойынша алады.
10. Декларацияға Кодекстің 69-бабына сәйкес қол қойылады және
куәландырылады.
2. Жеке табыс салығы бойынша декларация - 210.00-нысан
(Жеке табыс салығы бойынша декларация жасау
ережелеріне қосымша (210.00 нысан)
11. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі. Декларацияны беру үшін салық
кезеңі есепті тоқсан болып табылады. Егер салық кезеңінің ұзақтығы мынаны
құраса:
күнтізбелік жылдан азы - онда "Ай" торкөзінде Декларация берілетін
айлар саны көрсетіледі, ал "Жыл" торкөзінде ағымдағы салық жылы
көрсетіледі;
толық күнтізбелік жыл, "Ай" торкөзі толтырылмайды, ал "Жыл"
торкөзінде ағымдағы салық жылы көрсетіледі.
Салық кезеңі араб сандарымен көрсетіледі;

3) фамилия, имя, отчество налогоплательщика;
4) вид Декларации.
Если Декларация представляется:
впервые - отмечается ячейка "первоначальная",
согласно пункту 2 статьи 71 Кодекса - отмечается ячейка "дополнительная",
в остальных случаях - отмечается ячейка "очередная";
5) представленные приложения.
Отмечаются соответствующие ячейки представленных приложений.
12. В разделе "Виды доходов":
1) в строку 210.00.001 переносится сумма, отраженная в строке 210.01.001В;
2) в строке 210.00.002 указывается сумма доходов, не облагаемых у источника выплаты, определяемая как сумма строк 210.00.002А и 210.00.002В. В случае, если налогоплательщиками, указанными в подпунктах 4) и 5) пункта 1 настоящих Правил представляется Декларация по индивидуальному подоходному налогу (Форма 200.00) и (или) налоговая отчетность, установленная для специальных налоговых режимов, то по данной строке указывается сумма, определенная как сумма строк 200.00.002 и 200.00.014 (Форма 200.00), увеличенная на сумму доходов, отраженная в вышеуказанной налоговой отчетности;
3) в строку 210.00.002А переносится сумма, отраженная в строке 210.02.001;
4) в строку 210.00.002В переносится сумма, отраженная в строке 210.02.010В;
5) в строку 210.00.003 переносится сумма, отраженная в строке 210.01.001D;
6) в строке 210.00.004 указывается сумма налога по доходам, не облагаемым у источника выплаты, определяемая в соответствии со статьей 164 Кодекса;
7) в строке 210.00.005 указывается сумма налога по доходам, не облагаемым у источника выплаты, уплаченного за отчетный налоговый период;
8) в строке 210.00.006 указывается сумма налога, подлежащего уплате, определяемая как разница строк 200.00.004 и 200.00.005.
3. Доходы, облагаемые у источника выплаты; имущество, находящееся на праве
собственности - Форма 210.01  (приложение N 1 к Декларации)
13. Данное приложение предназначено для декларирования доходов, облагаемых у источника выплаты в соответствии со статьями 146 - 162 Кодекса, а также имущества, принадлежащего физическому лицу на праве собственности и являющегося объектом налогообложения.
14. В разделе "Доходы, облагаемые у источника выплаты":
1) в строке 210.01.001В указывается общая сумма начисленного дохода, облагаемого у источника выплаты, определяемая как сумма строк с 210.01.002В по 210.01.006В. Сумма, отраженная в строке 210.01.001В, переносится в строку 210.00.001;
2) в строке 210.01.001С указывается общая сумма удержанных обязательных пенсионных взносов, с доходов, облагаемых у источника выплаты, определяемая как сумма строк с 210.01.002С по 210.01.006С;

3) салық төлеушінің аты-жөні;
4) берілетін декларацияның түрі;
Егер Декларация:
бірінші рет берілсе - "бастапқы" торкөзі белгіленеді,
Кодекстің 71-бабының 2-тармағына сәйкес - "қосымша" белгісі қойылады,
қалған жағдайларда - "кезекті" белгісі белгіленеді;
5) берілген қосымшалар;
Берілген қосымшалардың тиісті торкөзі белгіленеді.
12. "Кірістердің түрлері" бөлімінде:
1) 210.00.001 жолына 200.01.001В жолында көрсетілген сома көшіріледі;
2) 210.00.002 жолында 210.00.002А, 210.00.002В және 210.00.002С
жолдарының сома ретінде айқындалатын, төлем көзіне салық салынбайтын
кірістердің сомасы көрсетіледі. Егер осы Ереженің 1-тармағындағы 4 және
5-тармақшаларында көрсетілген салық төлеушілер арнайы салық режимдері үшін
белгіленген, Жеке табыс салығы бойынша (200.00-нысан) және (немесе) салық
есеп беруі берілген жағдайда, онда осы жол бойынша жоғарыда аталған салық
есеп беруінде көрсетілген кірістер сомасына ұлғайтылған 200.00.002 және 200.00.014 (200.00-нысан) жолдарының сомасы ретінде айқындалатын сома көрсетіледі;
3) 210.00.002А жолына 210.02.001 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
4) 210.00.002В жолына 210.02.010В жолында көрсетілген сома көшіріледі;
5) 210.00.003 жолына 210.01.001D жолында көрсетілген сома көшіріледі;
6) 210.00.004 жолына Кодекстің 164-бабына сәйкес айқындалатын, төлем көзіне салық салынатын кірістер бойынша салық сомасы көрсетіледі;
7) 210.00.005 жолына есепті салық кезеңі үшін төленген төлем көзіне салық салынатын кірістер бойынша салық сомасы көрсетіледі;
8) 210.00.006 жолында 200.00.004 және 200.00.005 жолдарының айырмасы ретінде айқындалатын, төлеуге жататын салық сомасы көрсетіледі.
3. Төлем көзіне салық салынатын кірістер; меншік
құқығындағы мүлік - 210.01 нысаны
(Декларацияға N 1 қосымша)
13. Осы нысан Кодекстің 146-162-бабына сәйкес төлем көзіне салық салынатын кірістерді, сондай-ақ меншік құқығындағы жеке тұлғаға тиісті және салық салу объектісі болып табылатын мүлікті мәлімдеуге арналған.
14. "Төлем көзіне салық салынатын кірістер" бөлімінде:
1) 210.01.001В жолында 210.01.002В - 210.01.006В жолдарының сомасы ретінде айқындалатын төлем көзіне салық салынатын есептелген кірістердің жалпы сомасы көрсетіледі. 210.01.001В жолында көрсетілген сома 210.00.001 жолына көшіріледі;
2) 210.01.001С жолында 210.01.002С - 210.01.006С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын төлем көзіне салық салынатын кірістерден ұсталған міндетті зейнетақы жарналарының жалпы сомасы көрсетіледі;

3) в строке 210.01.001D указывается общая сумма налога, удержанного у источника выплаты, определяемая как сумма строк с 210.01.002D по 210.01.006D. Сумма, отраженная в строке 210.01.001D, переносится в строку 210.00.003;
4) в строках с 210.01.002А по 210.01.006А указываются виды полученных доходов, облагаемых у источника выплаты, в соответствии со статьей 146 Кодекса, по каждому источнику выплаты;
5) в строках с 210.01.002В по 210.01.006В, с 210.01.002С по 210.01.006С, с 210.01.002D по 210.01.006D указываются суммы начисленных доходов, удержанных обязательных пенсионных взносов и индивидуального подоходного налога на основании документов, выданных налоговыми агентами.
15. В разделе "Имущество, находящееся на праве собственности":
1) в строке 210.01.007 указывается сумма пенсионных накоплений по состоянию на первое число месяца, следующего за отчетным налоговым периодом на основании выписки, выданной накопительным пенсионным фондом;
2) в строке 210.01.008 указывается имущество, принадлежащее на праве собственности, являющееся объектом налогообложения, за исключением пенсионных накоплений, с отражением местонахождения недвижимого имущества, а также марки и государственного номера транспортного средства.
16. В разделе "Деньги на счетах в иностранных банках, находящихся за пределами Республики Казахстан":
1) в строке 210.00.009 указывается сумма денег, находящихся за пределами Республики Казахстан на счетах в иностранных банках.
4. Имущественный и прочие доходы - Форма 210.02 (приложение N 2 к Декларации)
17. Данное приложение предназначено для отражения полученных имущественного и прочих доходов, определяемых в соответствии со статьями 166 и 170 Кодекса.
18. В разделе "Имущественный доход":
1) в строке 210.02.001 указывается общая сумма имущественного дохода, определяемая как сумма строк 210.02.002D и 210.02.007С. Сумма, отраженная в строке 210.02.001, переносится в строку 210.00.002А.
19. В разделе "Определение прироста стоимости при реализации имущества, не используемого в предпринимательской деятельности":
1) в строке 210.02.002D указывается сумма дохода, полученного в виде прироста стоимости при реализации имущества, не используемого в предпринимательской деятельности, определяемая как сумма строк с 210.02.003D по 210.02.006D;
2) в строках с 210.02.003А по 210.02.006А указывается наименование имущества, не используемого в предпринимательской деятельности, при реализации которого получен прирост стоимости;
3) в строках с 210.02.003В по 210.02.006В указывается оценочная стоимость (стоимость приобретения) реализуемого имущества;

3) 210.01.001D жолында 210.01.002D - 210.01.006D жолдарының сомасы ретінде айқындалатын төлем көзінен ұсталған салықтың жалпы сомасы көрсетіледі. 210.01.001D жолында көрсетілген сома 210.00.003 жолына көшіріледі;
4) 210.01.002А - 210.01.006А жолдарында төлемнің әр көзі бойынша Кодекстің 146-бабына сәйкес төлем көзіне салық салынатын алынған кірістердің түрлері көрсетіледі;
5) 210.01.002В - 210.01.006В, 210.01.002С - 210.01.006С, 210.01.002D - 210.01.006D жолдарында салық агенттері берген құжаттар негізінде есептелген кірістер, ұсталған міндетті зейнетақы жарналары мен жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі.
15. "Меншік құқығындағы мүлік" бөлімі:
1) 210.01.007 жолында жинақтаушы зейнетақы қоры берген, көшірме
негізіндегі есепті салық кезеңінен кейінгі айдың бірінші күніндегі жағдай
бойынша зейнетақы жинақтау сомасы көрсетіледі;
2) 210.01.008 жолында жылжымайтын мүліктің орналасқан жерін көрсете
отырып, зейнетақы жинақтаудан басқа, салық салу объектілері болып
табылатын, меншік құқығына тиесілі мүлік, сондай-ақ көлік құралының
маркасы мен мемлекеттік нөмірі көрсетіледі.
16. "Қазақстан Республикасынан тысқары шетел банктерінде орналасқан
ақша" бөлімінде:
1) 210.00.009 жолында Қазақстан Республикасынан тысқары шетел
банктерінде орналасқан ақша көрсетіледі.
4. Мүліктік және өзге де кірістер - 210.02-нысан
(Декларацияға N 2 қосымша)
17. Осы нысан Кодекстің 170-бабына сәйкес айқындалған, алынған мүлік
және өзге де кірістерді көрсетуге арналған.
18. "Мүліктік кіріс" бөлімінде:
1) 210.02.001 жолында 210.02.002D және 210.02.007С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын мүлік кірісінің жалпы сомасы көрсетіледі. 210.02.001 жолында көрсетілген сома 210.00.002А жолына көшіріледі.
19. "Кәсіпкерлік қызметінде пайдаланылмайтын мүлікті сату кезіндегі құн өсімін айқындау" бөлімінде:
1) 210.02.002D жолында 210.02.003D және 210.02.006D жолдарының сомасы ретінде айқындалатын кәсіпкерлік қызметінде пайдаланылмайтын мүлікті сату кезіндегі құн өсімінің түрінде алынған кіріс сомасы көрсетіледі;
2) 210.02.003А - 210.02.006А жолдарында құн өсімі алынған сату кезіндегі кәсіпкерлік қызметінде пайдаланылмайтын мүлік атауы көрсетіледі;
3) 210.02.003В - 210.02.006В жолдарында сатылатын мүліктің бағалау (сатып алу құны) құны көрсетіледі;

4) в строках с 210.02.003С по 210.02.006С указывается стоимость реализации имущества;
5) в строках с 210.02.003D по 210.02.006D указывается доход, полученный от прироста стоимости при реализации имущества, не используемого в предпринимательской деятельности, в соответствии с пунктом 2 статьи 166 Кодекса.
20. В разделе "Доход от сдачи в аренду имущества":
1) в строке 210.02.007С указывается сумма дохода, полученного от сдачи в аренду имущества, определяемая как сумма строк 210.02.008С и 210.02.009С;
2) в строках 210.02.008А и 210.02.009А указывается наименование имущества, сданного в аренду, с указанием его местонахождения;
3) в строках 210.02.008В и 210.02.009В указывается период сдачи в аренду имущества;
4) в строках 210.02.008С и 210.02.009С указывается доход, полученный от сдачи в аренду имущества.
21. В разделе "Прочие доходы":
1) в строке 210.02.010В указывается сумма полученных прочих доходов, определяемая как сумма строк с 210.02.011В по 210.02.013В;
2) в строках с 210.02.011А по 210.02.013А указываются виды полученных прочих доходов в соответствии со статьей 170 Кодекса;
3) в строках с 210.02.011В по 210.02.013В указываются суммы полученных прочих доходов.
5. Деньги, использованные на совершение крупного разового
приобретения - Форма 210.03 (приложение N 4 к Декларации)
22. Данная форма предназначена для декларирования крупного разового приобретения, совершенного в налоговом году на сумму свыше 2000 месячных расчетных показателей, за исключением строительства жилища и приобретения строительных материалов для такого строительства.
23. В разделе "Приобретенное имущество":
1) в строке 210.03.001С указывается общая стоимость крупных разовых приобретений, совершенных в налоговом году, определяемая как сумма строк с 210.03.002С по 210.03.005С;
2) в строках с 210.03.002А по 210.03.005А указывается наименование приобретенного имущества;
3) в строках с 210.03.002В по 210.03.005В указывается дата приобретения имущества;
4) в строках с 210.03.002С по 210.03.005С указывается стоимость приобретенного имущества.
24. В разделе "Источники денег, использованных на совершение крупного разового приобретения":
1) в строке 210.03.006В указывается общая сумма денег, использованных на совершение крупных разовых приобретений;
2) в строках с 210.03.007А по 210.03.018А указываются источники денег, использованных на совершение крупных разовых приобретений;
3) в строках 210.03.007В по 210.03.018В указываются суммы денег.
6. Имущество, находящееся на праве собственности - Форма 210.04
(приложение N 5 к Декларации)

4) 210.02.003С - 210.02.006С жолдарында мүлікті сату құны көрсетіледі;
5) 210.02.003D - 210.02.006D жолдарында Кодекстің 166-бабының 2-тармағына сәйкес кәсіпкерлік қызметінде пайдаланылмайтын, мүлікті сату кезінде алынған құн өсімінен кіріс көрсетіледі.
20. "Мүлікті жалға беруден кіріс" бөлімінде:
1) 210.02.007С жолына 210.02.008С және 210.02.009С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын мүлікті жалға беруден алынған кіріс сомасы көрсетіледі;
2) 210.02.008А және 210.02.009А жолдарында оның орналасқан жерін
көрсете отырып, жалға берілген мүлік атауы көрсетіледі;
3) 210.02.008В және 210.02.009В жолдарында мүлікті жалға беру кезеңі
көрсетіледі;
4) 210.02.008С және 210.02.009С жолдарында мүлікті жалға беруден
алынған кіріс көрсетіледі.
21. "Өзге де кірістер" бөлімінде:
1) 210.02.010В жолында 210.02.011В - 210.02.013В жолдарының сомасы
ретінде айқындалатын алынған өзге де кірістердің сомасы көрсетіледі;
2) 210.02.011А - 210.02.013А жолдарында Кодекстің 170-бабына сәйкес
алынған өзге де кірістердің түрлері көрсетіледі;
3) 210.02.011В - 210.02.013В жолдарында алынған өзге де кірістердің
сомасы көрсетіледі.
5. Ірі бір жолғы сатып алулар жасауға
пайдаланылған ақша - 210.03-нысан
(Декларацияға N 4 қосымша)
22. Осы нысан үй құрылысы және осындай құрылыс үшін құрылыс материалдарын сатып алудан басқа, 2000 айлық есептік көрсеткіштен астам сомаға салық кезеңінде салық төлеуші жасаған ірі бір жолғы сатып алуды мәлімдеуге арналған.
23. "Сатып алынған мүлік" бөлімінде:
1) 210.03.001С жолында 210.03.002С - 210.03.005С жолдарының сомасы
ретінде айқындалатын, салық жылында жасалған ірі бір жолғы сатып алулардың
жалпы құны көрсетіледі;
2) 210.03.002А - 210.03.005А жолдарында сатып алынған мүліктің атауы
көрсетіледі;
3) 210.03.002В - 210.03.005В жолдарында сатып алынған мүліктің күні
көрсетіледі;
4) 210.03.002С - 210.03.005С жолдарында сатып алынған мүліктің құны
көрсетіледі.
24. "Ірі бір жолғы сатып алу жасауға пайдаланылған ақша көздері"
бөлімінде:
1) 210.03.006В жолында ірі бір жолғы сатып алулар жасауға
пайдаланылған ақшаның жалпы сомасы көрсетіледі;
2) 210.03.007А - 210.03.018А жолдарында ірі бір жолғы сатып алулар
жасауға пайдаланылған ақша көздері көрсетіледі;
3) 210.03.007В - 210.03.018В жолдарында ақша сомасы көрсетіледі.
6. Меншік құқығындағы мүлік - 210.04-нысан
(Декларацияға N 5 қосымша)

25. Данная форма предназначена для декларирования имущества, находящегося на праве собственности лицами, являющимися кандидатами на государственную должность либо на должность, связанную с выполнением государственных или приравненных к ним функций, за исключением военнослужащих, проходящих срочную военную службу (далее - кандидаты), в соответствии с положениями Закона Республики Казахстан "О борьбе с коррупцией".
26. В разделе "Финансовые средства":
1) в строке 210.04.001А указываются наличные деньги в национальной и иностранной валюте, имеющиеся на момент представления Декларации;
2) в строке 210.04.001В указываются суммы наличных денег;
3) в строке 210.04.002А указываются наименование банковских учреждений, в том числе банковских учреждений находящихся за пределами Республики Казахстан, в которых находятся вклады кандидатов;
4) в строке 210.04.002В указывается код валюты;
5) в строке 210.04.002С указываются суммы вкладов;
6) в строке 210.04.003А указываются виды ценных бумаг, в том числе за пределами Республики Казахстан;
7) в строке 210.04.003В указывается количество ценных бумаг;
8) в строке 210.04.003С указывается стоимость ценных бумаг;
9) в строке 210.04.004А указываются иные финансовые средства, которыми кандидаты вправе распоряжаться лично или совместно с другими лицами;
10) в строке 210.04.004В указываются суммы финансовых средств.
27. В разделе "Имущество, находящееся на праве собственности":
1) в строке 210.04.005 указывается сумма пенсионных накоплений по состоянию на первое число месяца представления Декларации на основании выписки, выданной накопительным пенсионным фондом;
2) в строках с 210.04.006А по 210.04.011А описывается имущество, находящееся на праве собственности, являющееся объектом налогообложения, за исключением пенсионных накоплений, в том числе находящееся за пределами Республики Казахстан, с указанием местонахождения недвижимого имущества, а также марки и государственного номера транспортного средства;
3) в строках с 210.04.006В по 210.04.011В указывается оценочная стоимость описываемого имущества.
28. В разделе "Доля участия в уставном капитале" кандидат в соответствующей ячейке указывает о своем прямом или об опосредованном участии в качестве акционера или учредителя (участника) юридических лиц:
1) в строке 210.04.012С указывается размер доли участия в уставном капитале по всем юридическим лицам;
2) в графе А указывается наименование юридического лица, в уставном капитале которого присутствует доля участия кандидата;
3) в графе В указываются регистрационные номера налогоплательщиков, указанных в графе А;

25. Осы нысан "Сыбайлас жемқорлықпен күрес туралы"  Z980267_ Қазақстан Республикасы Заңының ережелеріне сәйкес мерзімді әскери қызметін өтейтін әскери қызметкерден басқа мемлекеттік лауазым немесе мемлекеттік не оларға теңестірілген функцияларды орындаумен байланысты үміткер (бұдан әрі - үміткер) болып табылатын тұлғалардың меншік құқығындағы мүлкін мәлімдеуге арналған.
26. "Қаржы қаражаттары" бөлімінде:
1) 210.04.001А жолында Декларацияны беру сәтінде бар ұлттық және шетел валютасындағы қолма-қол ақша көрсетіледі;
2) 210.04.001В жолында қолма-қол ақша сомасы көрсетіледі;
3) 210.04.002А жолында банк мекемелерінің, үміткерлердің салымдары бар Қазақстан Республикасынан тысқары банк мекемелеріндегі атауы көрсетіледі;
4) 210.04.002В жолында валюта коды көрсетіледі;
5) 210.04.002С жолында салымдар сомасы көрсетіледі;
6) 210.04.003А жолында бағалы қағаздардың, оның ішінде Қазақстан Республикасынан тысқары түрлері көрсетіледі;
7) 210.04.003В жолында бағалы қағаздардың саны көрсетіледі;
8) 210.04.003С жолында бағалы қағаздардың құны көрсетіледі;
9) 210.04.004А жолында үміткерлер жеке өзі немесе басқа тұлғалармен бірге иелік етуге құқылыы өзге де қаржы қаражаттары көрсетіледі;
10) 210.04.004В жолында қаржы қаражаттары көрсетіледі.
27. "Меншік құқығындағы мүлік" бөлімінде:
1) 210.04.005 жолында жинақтаушы зейнетақы қоры берген көшірме негізіндегі Декларация беру күніне зейнетақы жинақтарының сомасы көрсетіледі;
2) 210.04.006А - 210.04.011А жолдарында зейнетақы жинақтаушыларынан басқа, салық салу объектісі болып табылатын, меншік құқығындағы орналасқан, оның ішінде жылжымайтын мүліктің орналасқан жерін көрсете отырып, Қазақстан Республикасынан тысқары орналасқан мүлік, сондай-ақ көлік құралының маркасы мен мемлекеттік нөмірін суреттейді;
3) 210.04.006В - 210.04.011В жолдарында суреттелетін мүліктің бағалау құны көрсетіледі.
28. "Жарғылық капиталда қатысу үлесі" бөлімінде үміткер тиісті
торкөзі заңды тұлғалардың акционері немесе құрылтайшысы (қатысушы) ретінде
өзі тура немесе тікелей қатысу туралы көрсетеді:
1) 210.04.012С жолында барлық заңды тұлғалар бойынша жарғылық
капиталдағы қатысу үлесінің мөлшері көрсетіледі;
2) А бағанында үміткердің қатысу үлесі бар жарғылық капиталдағы заңды
тұлғаның атауы көрсетіледі;
3) В бағанында А бағанында көрсетілген салық төлеушілердің тіркеу
нөмірлері көрсетіледі;

4) в графе С указывается размер доли участия в юридическом лице, указанном в графе А.
29. В разделе "Другие сведения":
1) в строке 210.04.013В указывается общая стоимость имущества, переданного в доверительное управление;
2) в графе А описывается имущество, переданное в доверительное управление, а также указываются сведения о трастах и о государствах, в которых они зарегистрированы, с указанием номеров соответствующих банковских счетов, если кандидат или его супруг (супруга) является бенефициаром этих трастов;
3) в графе В отражается стоимость имущества, указанного в графе А;
4) в строке 210.04.014С указывается общая сумма материальных и финансовых средств, принадлежащих кандидату или супругу (супруге) в размере, превышающем 1000 кратный месячный расчетный показатель;
5) в графе А указывается юридическое лицо, с которым кандидат имеет договорные отношения, соглашения и обязательства (в том числе устные) по содержанию или временному хранению материальных и финансовых средств, принадлежащих кандидату или супругу (супруге) в размере, превышающем 1000 кратный месячный расчетный показатель;
6) в графе В отражаются регистрационные номера налогоплательщиков - юридических лиц, указанных в графе А;
7) в графе С отражается соответствующие суммы вышеуказанных материальных и финансовых средств.
____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 210.00, 210.01, 210.02, 210.03, 210.04 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz. ___________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Декларации по налогу на добавленную стоимость
(Форма 300.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Кодекс) и определяют порядок составления Декларации по налогу на добавленную стоимость (далее - Декларация), предназначенной для исчисления и своевременной уплаты налога на добавленную стоимость в бюджет согласно разделу 8 Кодекса.
2. Декларация состоит из самой Декларации (форма 300.00) и приложений к ней (формы 300.01 - 300.11) по раскрытию информации об объектах обложения и объектах, связанных с обложением, по налогу на добавленную стоимость.
3. При составлении Декларации:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;

4) С бағанында А бағанында көрсетілген заңды тұлғаның қатысу үлесінің
мөлшері көрсетіледі.
29. "Басқа да мәліметтер" бөлімінде:
1) 210.04.013В жолында сенімгерлік басқаруға берілген мүліктің жалпы
құны көрсетіледі;
2) В бағанында сенімгерлік басқаруға берілген мүлік суреттеледі, сондай-ақ егер үміткер немесе оның жұбайы (жары) осы трастардың бенефициары болып табылатын тиісті банк шоттарындағы нөмірлерін көрсете отырып, олар тіркелген трастар туралы және мемлекеттер туралы мәлімет көрсетіледі;
3) В бағанында А бағанында көрсетілген мүлік құны көрсетіледі;
4) 210.04.014А жолында 1000 айлық есептік көрсетіштен асатын, мөлшерде үміткерге немесе оның жұбайына (жарына) тиісті материалдық және қаржы қаражаттарының жалпы сомасы көрсетіледі;
5) А бағанында 1000 айлық есептік көрсетіштен асатын, мөлшерде үміткерге немесе оның жұбайына (жарына) тиісті материалдық және қаржы қаражаттарын ұстап тұру мен уақытша сақтау бойынша үміткердің шарт қатынастары, келісім-шарт пен міндеттемелер (оның ішінде ауызша) бар заңды тұлға көрсетіледі;
6) В бағанында А бағанында көрсетілген заңды тұлға - салық төлеушілердің тіркеу нөмірлері көрсетіледі;
7) С бағанында жоғарыда аталған материалдық және қаржы қаражаттарының тиісті сомасы көрсетіледі. _________________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысандар 210.00, 210.01, 210.02, 210.03, 210.04 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс Министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
бекітілген
ҚОСЫЛҒАН ҚҰН САЛЫҒЫ БОЙЫНША
ДЕКЛАРАЦИЯНЫ ЖАСАУ
ЕРЕЖЕСІ
(300.00-НЫСАН)
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодекске (бұдан әрі - кодекс) сәйкес әзірленген және Кодекстің 8-бөліміне сәйкес қосылған құн салығын дұрыс есептеу мен уақтылы төлеуге арналған Қосылған құн салығы бойынша декларацияны (бұдан әрі - Декларация) жасау тәртібін айқындайды.
2. Декларация Декларацияның өзінен (300.00-нысан) және қосылған құн салығы бойынша салық салуға байланысты объектілер мен салық салу объектілері туралы ақпаратты ашу бойынша оған қосымшалардан (300.01 - 300.11-нысандар) тұрады.
3. Декларация жасау кезінде:
1) қағаз түрінде - қара немесе көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспа әріптермен немесе баспа құрылғысымен толтырылады;

2) на электронном носителе - заполняется в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Кодекса.
4. При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки, не используются символы "+, /, %, Z".
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
6. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
7. При заполнении строк, требующих раскрытия информации в соответствующих приложениях и (или) дополнительных формах, указанные приложения и (или) дополнительные формы подлежат заполнению в обязательном порядке.
8. При заполнении раздела "Общая информация" дополнительных форм и раздела "Общая информация о плательщике налога на добавленную стоимость" приложений к Декларации указываются соответствующие данные, отраженные в разделе "Общая информация о плательщике налога на добавленную стоимость" Декларации.
9. Отрицательные значения сумм обозначаются знаком " - " в первой левой ячейке соответствующей строки (графы).
10. При представлении Декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе, Декларация составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом с уведомлением, налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Кодекса, плательщик налога на добавленную стоимость получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке Декларации.
2. Декларация по налогу на добавленную стоимость - Форма 300.00
(приложение к Правилам составления Декларации по налогу на
добавленную стоимость (Форма 300.00)
11. В разделе "Общая информация о плательщике налога на добавленную стоимость" плательщик налога на добавленную стоимость указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) серия и номер свидетельства по налогу на добавленную стоимость;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами или фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя;
4) код ОКЭД. Указываются коды видов деятельности по Общему классификатору видов экономической деятельности и их удельный вес.
Данные сведения указываются плательщиками налога на добавленную стоимость - юридическими лицами.
Коды ОКЭД (первые пять знаков) отражаются по трем основным видам деятельности в порядке убывания их удельного веса. Удельный вес указывается в процентах с округлением до десятой доли (следует учесть, что общая сумма удельного веса указанных видов деятельности не обязательно должна быть равна 100 %).
Для расчета удельного веса необходимо использовать данные, указываемые налогоплательщиком в строке 100 раздела I ("Продукция") государственной статистической отчетности формы N 1-ПФ (годовая). Удельный вес по каждому виду деятельности определяется как отношение данных соответствующей графы строки 100 к данным графы 1 по строке 100.

2) электронды түрде - Кодекстің 69-бабының 1-тармағына сәйкес толтырылады.
4. Декларацияны толтыру кезінде түзетуге, өшіруге және тазалауға жол берілмейді, +, /, %, Z белгілері пайдаланылмайды.
5. Көрсеткіштер болмаған кезде тиісті тор көз толтырылмайды.
6. Қосымшаларда көрсетілуге тиісті деректер болмаған жағдайда, көрсетілген қосымша берілмейді.
7. Тиісті қосымшаларда және (немесе) қосымша нысандарда ақпаратты ашуды талап ететін жолдарды толтырғанда көрсетілген қосымшалар және (немесе) қосымша нысандар міндетті түрде толтыруға жатады.
8. Қосымша нысандардың "Жалпы ақпарат" бөлімін және Декларацияға қосымшадағы "Қосылған құнға салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімін толтырғанда Декларацияның "Қосылған құнға салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде көрсетілген тиісті мәліметтер көрсетіледі.
9. Соманың теріс мәні тиісті жолдың (бағанның) бірінші сол жақтағы
тор көзінде " - " белгісімен белгіленеді.
10. Декларацияны беру кезінде:
1) Декларация қағаз түрінде келу тәртібінде екі данада жасалады, бір
данасы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады;
2) салық төлеуші хабарламаны почта арқылы хабарламалы тапсырысты
хатпен қағаз түрінде почта немесе өзгелей байланыс ұйымы арқылы алады;
3) салық төлеуші Декларацияның жеткені туралы хабарламаны келу
тәртібінде электронды түрде болмаса Кодекстің 69-бабының 8-тармағының 3)
тармақшасына сәйкес электронды түрде салық органынан не электронды почта
бойынша алады.
2. Қосылған құн салығы бойынша декларация - 300.00-нысан
(Қосылған құн салығы бойынша декларация жасау
ережелеріне қосымша (300.00-нысан)
11. "Қосылған құн салығын төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде
салық төлеуші мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) қосылған құн салығы бойынша куәліктің нөмірі мен сериясы;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес салық төлеушінің толық ресми атауын
немесе жеке кәсіпкердің аты-жөні;
4) ЭҚЖЖ коды. Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша (ЭҚЖЖ) қызмет коды мен олардың үлес салмағы көрсетіледі.
Осы мәліметтерді қосылған құн салығын төлеуші заңды тұлғалар көрсетеді.
ЭҚЖЖ коды (бастапқы бес белгі) олардың үлес салмағының кему тәртібімен қызметтің үш негізгі түрі бойынша көрсетіледі. Үлес салмағы он үлеске дейін дөңгелектелген процентпен көрсетіледі көрсетілген қызмет түрінің үлес салмағының жалпы сомасы 100%-ке тең болуы міндетті емес екенін ескеру қажет.
Үлес салмағының есебі үшін N 1-ӨН (жылдық) мемлекеттік жылдық
статистикалық есеп беру нысанының І-бөлімінің 100 жолында ("Өнім") салық
төлеуші көрсететін деректерді пайдалану қажет. Қызметтің әрбір түрі
бойынша үлес салмағы 100 жол бойынша І бағанның деректеріне 100 жолдың
тиісті бағанына деректер ретінде айқындалады.

Например, налогоплательщик, основным видом деятельности которого является строительство зданий, в строке 100 раздела I отчета N 1-ПФ (годовая) указал следующие данные:
___________________________________________________________________________
Наименование| Код  |Всего за|    в том числе по видам деятельности
показателей |строки|отчетный|______________________________________________
|      |  год   |Строите-   |розничная  |  аренда   | реклама
|      |        |льство     |продажа    |автомобилей|
|      |        |зданий     |автомобилей|           |
|      |        |___________|___________|___________|__________
|      |        | код 45211 | код 50102 | код 71100 |код 74400
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
1     |   2  |    3   |     4     |     5     |      6    |     7
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
Объем         100  250 000,0  150 000,0    50 000,0   35 000,0    5 000,0
произведенной
продукции
(товаров,
услуг),
тыс. тенге
___________________________________________________________________________
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
___________________________________________________________________________
4 | ОКЭД     I  4 5 2 1 1    II  5 0 1 0 2   III  7 1 1 0 0
Укажити
удельный вес    0 6 0,0 %        0 2 0,0 %        0 1 4,0 %
___________________________________________________________________________
Удельный вес строительства рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы) х 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитывается аналогичным образом.
Банки, бюджетные и страховые организации в сведениях ОКЭД указывают код ОКЭД основной деятельности;
5) вид Декларации. Данные ячейки отмечаются в соответствии со статьями 69 и 71 Кодекса. В зависимости от вида Декларации производится отметка в соответствующей ячейке.
Отметка в ячейке "Первоначальная" производится в том случае, если Декларация представляется налогоплательщиком впервые после его регистрации в качестве плательщика налога на добавленную стоимость, за исключением тех налогоплательщиков, которые до 1 января 2002 года являлись плательщиками налога на добавленную стоимость и встали на учет по налогу на добавленную стоимость после 1 января 2002 года.
При представлении последующих Деклараций производится отметка в ячейке "Очередная". При этом те налогоплательщики, которые до 1 января 2002 года являлись плательщиками налога на добавленную стоимость и встали на учет по налогу на добавленную стоимость после 1 января 2002 года, при представлении Декларации за январь (I квартал) 2002 года и последующих Деклараций производят отметку в ячейке "Очередная".
При внесении изменений и дополнений, возникших в результате арифметических, технических и других ошибок, в ранее представленные Декларации производится отметка в ячейке "Дополнительная".
В случае ликвидации, реорганизации или снятия с учета по налогу на добавленную стоимость в Декларации производится отметка в ячейке "Ликвидационная";

Мысалы, қызметінің негізгі түрі N 1-ӨН (жылдық) І-бөлімінің 100
жолында үй-жайларды салу болып табылатын салық төлеуші мынадай деректерді
көрсетті:
__________________________________________________________________________
Көрсеткіштер| Жол| Есепті  |  соның ішінде қызметтің түрлері бойынша:    |
атауы    |коды|жыл үшін |---------------------------------------------|
|    |барлығы  | Үй-жайлар  |автомо.   |автомо.   |жарнама   |
|    |         |    салу    |бильдерді |бильдерді |          |
|    |         |            |бөлшек    |жалдау    |          |
|    |         |            |сауда сату|          |          |
|    |         |____________|__________|__________|__________|
|    |         |    45211   |  50102   |  71100   |  74400   |
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
1      | 2  |    3    |      4     |     5    |     6    |    7     |
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
Өндірілген  |100 |250 000,0| 150 000,0  | 50 000,0 | 35 000,0 | 5 000,0  |
өнім (тауар.|    |         |            |          |          |          |
лар, қызмет |    |         |            |          |          |          |
көрсетулер) |    |         |            |          |          |          |
көлемі,     |    |         |            |          |          |          |
мың теңге   |    |         |            |          |          |          |
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәліметтер кестесі мынадай түрде болады:
_____________________________________________________
|  4|  ЭҚЖЖ  І 4 5 2 1 1 ІІ 5 0 1 0 2 ІІІ 7 1 1 0 0  |
|Үлес салмағын                                       |
|көрсетіңіз    0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 %  |
|____________________________________________________|
Құрылыстың үлес салмағы мысалы 150 000,0 (Кестенің 4-бағаны) / 250 000,0 (Кестенің 3-бағаны) х 100 % ретінде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлес салмағы осындай жолмен есептелген.
Банктер, бюджеттік және сақтандыру ұйымдары ЭҚЖЖ мәліметтерінде негізгі қызметтің ЭҚЖЖ кодын көрсетеді;
5) Декларацияның түрі. Осы тор көздер 69 және 71-баптарға сәйкес белгіленеді. Декларацияның түріне байланысты тиісті ұяда белгі қойылады.
Бұл ретте, 2002 жылғы 1 қаңтарға дейін қосылған құн салығын төлеуші болып табылған және қосылған құн салығы бойынша есепке 2002 жылғы 1 қаңтардан кейін тұрған салық төлеушілерден басқа, салық төлеуші қосымша құн салығын төлеуші ретінде тіркелгеннен кейін алғаш рет Декларация берген жағдайда, "Бастапқы" тор көзіне белгі жасалады.
Одан кейінгі декларацияларды беру кезінде "Кезекті" тор көзіне белгі жасалады. Бұл ретте, 2001 жылғы 1 қаңтарына дейін қосылған құн салығын төлеуші болып табылған салық төлеушілер қосылған құн салығын төлеу бойынша есепке 2001 жылғы 1 қаңтардан кейін тұратын болса, 2001 жылғы қаңтар (І-тоқсан) мен одан кейінгі декларацияларды тапсыру кезінде "Кезекті" тор көзіне белгі жасалады.
Бұрын берілген декларацияларға арифметикалық, техникалық және басқа да қателер салдарынан пайда болған өзгерістер мен толықтыруларды енгізу кезінде "Қосымша" тор көзіне белгі жасалады.
Салық төлеушілер қосылған құн салығын төлеу бойынша салық органына берілетін соңғы декларацияда салық төлеушіні тарату немесе қайта құру жағдайында "Тарату" тор көзіне белгі жасалады;

6) метод отнесения в зачет налога на добавленную стоимость выбирается в соответствии со статьей 239 Кодекса. Исходя из выбранного метода, делается отметка в соответствующей ячейке. Данная отметка делается в обязательном порядке;
7) отчетный налоговый период, за который представляется Декларация. Налоговый период определяется в соответствии со статьей 246 Кодекса. Если налоговым периодом является квартал, то ячейки для отражения месяца не заполняются. Налоговый период указывается арабскими цифрами.
При указании номера месяца, имеющего менее двух символов, левая ячейка не заполняется;
8) код валюты;
9) представленные приложения. Плательщик налога на добавленную стоимость отмечает соответствующие ячейки представленных приложений.
12. В разделе "Начисление НДС":
1) строка 300.00.001 состоит из строк 300.00.001А и 300.00.001В. В строку 300.00.001А переносится величина строки 300.01.009. В строке 300.00.001В указывается величина, определяемая путем умножения величины строки 300.00.001А на 16 процентов.
Недропользователи, осуществляющие деятельность в соответствии с налоговым режимом, установленным в Контракте на недропользование, в соответствии с которым применяется иная ставка налога на добавленную стоимость, в строке 300.00.001В указывают величину, определяемую путем умножения величины строки 300.00.001А на ставку налога, применяемую в соответствии с Контрактом;
2) в строку 300.00.002 переносится величина строки 300.02.005;
3) строка 300.00.003 состоит из строк 300.00.003А и 300.00.003В. В строку 300.00.003А переносится величина строки 300.03.006А, в строку 300.00.003В переносится величина строки 300.03.006В;
4) в строке 300.00.004 указываются обороты по реализации работ и услуг, осуществленные плательщиком налога на добавленную стоимость в течение налогового периода, местом реализации которых не является Республика Казахстан.
Место реализации работ и услуг определяется в соответствии со статьей 215 Кодекса. В строке 300.00.004 указывается стоимость выполненных работ, оказанных услуг;
5) в строку 300.00.005 переносится величина строки 300.04.003;
6) в строке 300.00.006 указывается общая сумма оборота по реализации товаров (работ, услуг), осуществленного в течение налогового периода, включающая в себя также сумму корректировок размера облагаемого оборота. Величина данной строки определяется по формуле: 300.00.001А + 300.00.002 + ( - ) 300.00.003А + 300.00.004 + 300.00.005;
7) в строке 300.00.007 указывается доля облагаемого оборота в общем обороте по реализации, определяемая по формуле: (300.00.001А + 300.00.002 + ( - ) 300.00.003А) / 300.00.006 х 100 %;

6) Қосылған құн салығын төлеуді есепке жатқызу Кодекстің 239-бабына сәйкес таңдалады. Бұл жағдайда олар бойынша кезінде тиісті тор көзге белгі жасалады. Бұл белгі міндетті түрде жасалады;
7) Декларация берілетін салық кезеңі. Салық кезеңі Кодекстің 246-бабына сәйкес айқындалады. Егер салық кезеңі тоқсан болып табылса, айды көрсету үшін тор көз толтырылмайды. Салық кезеңі арап сандарымен көрсетіледі.
Екіден кем белгісі бар ай нөмірін көрсеткенде сол жақ тор көз толтырылмайды;
8) валюта коды;
9) берілген қосымшалар. Тиісті қосымшаны ашуды талап ететін жолдарды толтыру кезінде аталған қосымша тиісті қосымшада ашуды талап ететін жолдарды толтыру кезінде міндетті түрде толтыруға жатады. Салық төлеуші 68-баптың 4-тармағына сәйкес берілген қосымшалар бойынша тиісті ұяларды белгілейді.
12. "ҚҚС есептеу" бөлімінде:
1) 300.00.001 жолы 300.00.001А және 300.00.001В жолдарынан тұрады. 300.00.001А жолына 300.01.009 жолының шамасы көшіріледі. 300.00.001В жолында 300.00.001А жолының шамасын 16 процентке көбейту жолымен айқындалатын шама көрсетіледі.
Қызметтерін жер қойнауын пайдалануға берілген келісім-шартпен белгіленген салық режиміне сәйкес жүзеге асыратын, қосылған құн салығына өзге салық ставкасы қолданылатын, жер қойнауын пайдаланушылар 300.00.001В жолында 300.00.001А жолының шамасын келісім-шартқа сәйкес қолданылатын салық ставкасына көбейту жолымен айқындалатын шаманы көрсетеді;
2) 300.00.002 жолына 300.02.005 жолының шамасы көшіріледі;
3) 300.00.003 жолы 300.00.003А және 300.00.003В жолдарынан тұрады. 300.00.003А жолына 300.03.006А жолының шамасы көшіріледі, 300.00.003В жолына 300.03.006В жолының шамасы көшіріледі;
4) 300.00.004 жолында қосымша құн салығын төлеушінің салық кезеңі кезінде жүзеге асыру орны Қазақстан Республикасы болып табылмайтын жұмыстар мен қызметтерді жүзеге асыру жөніндегі айналымы көрсетіледі;
Жұмыстар мен қызметтерді жүзеге асыру орны Кодекстің 215-бабына сәйкес айқындалады. 300.00.004 жолында атқарылған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің құны көрсетіледі;
5) 300.00.005 жолына 300.04.003 жолының шамасы көшіріледі;
6) 300.00.006 жолында өзіне салық салынатын айналым көлеміне енгізілген түзетулер сомасын да қосатын салық кезеңі кезінде жүзеге асырылған тауарларды (жұмыстар, қызметтер) сату жөніндегі айналымның жалпы сомасы көрсетіледі. Осы жолдың шамасы 300.00.001А + 300.00.002 + (-) 300.00.003А +300.00.004 +300.00.005 формуласы бойынша айқындалады;
7) 300.00.007 жолында (300.00.001А + 300.00.002 + (-) 300.00.003А) / 300.00.006 х 100% формуласымен айқындалатын сату бойынша жалпы айналымдағы салық салынатын айналымның үлесі көрсетіледі;

8) в строке 300.00.008 указывается доля оборота, облагаемого по нулевой ставке, в общем облагаемом обороте. Величина данной строки определяется по формуле: 300.00.002 / (300.00.001А + 300.00.002 + ( - ) 300.00.003А) х 100 %;
9) в строке 300.00.009 указываются сведения по импорту товаров, осуществленному в течение налогового периода с уплатой налога на добавленную стоимость методом зачета в соответствии со статьей 250 Кодекса. В строку 300.00.009 переносится величина строки 300.09.001В;
10) в строке 300.00.010 указывается полная величина начисленного налога на добавленную стоимость за отчетный налоговый период, определяемая по формуле: 300.00.001В + ( - ) 300.00.003В + 300.00.009.
13. В разделе "Сумма НДС, относимого в зачет":
1) строка 300.00.011 состоит из строк 300.00.011А и 300.00.011В.
При использовании пропорционального метода отнесения в зачет в строку 300.00.011А переносится сумма, указанная в строке 300.05.010А, в строку 300.00.011В - сумма, указанная в строке 300.05.010С.
При использовании раздельного метода отнесения в зачет в строку 300.00.011А переносится сумма, указанная в строке 300.06.031А, в строку 300.00.011В - сумма, указанная в строке 300.06.031С;
2) в строке 300.00.012 указываются сведения по товарам, приобретенным по импорту, кроме:
природного газа, нефти, включая газовый конденсат, приобретенных в Российской Федерации;
импортируемых товаров, освобождаемых от налога на добавленную стоимость в соответствии со статьей 234 Кодекса или международными договорами;
товаров, импортируемых с уплатой налога на добавленную стоимость методом зачета, предусмотренного статьей 250 Кодекса;
товаров, по которым в соответствии со статьей 249 Кодекса были изменены сроки уплаты налога.
При применении пропорционального метода отнесения в зачет данная строка заполняется на основании сведений, указанных в грузовых таможенных декларациях. При этом в строке 300.00.012А указывается размер облагаемого импорта, определяемый в соответствии со статьей 220 Кодекса, в строке 300.00.012В указывается сумма налога на добавленную стоимость, уплаченного при таможенном оформлении, согласно грузовой таможенной декларации.
При применении раздельного метода отнесения в зачет в строку 300.00.012А переносится сумма, указанная в строке 300.06.035А, в строку 300.00.012В - сумма, указанная в строке 300.06.035С;
3) в строке 300.00.013 указывается стоимость импортируемых товаров, освобожденных от налога на добавленную стоимость в соответствии со статьей 234 Кодекса или международными договорами. Строка заполняется на основании сведений, указанных в грузовых таможенных декларациях;

8) 300.00.008 жолында салық салынатын жалпы айналымдағы нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналым үлесі көрсетіледі. Осы ставканың шамасы 300.00.002 / (300.00.001А+300.00.002 + (-) 300.00.003А) х 100% формуласымен айқындалады;
9) 300.00.009 жолында Кодекстің 250-бабына сәйкес салық кезеңі мерзімінде жүзеге асырылған тауар импорты бойынша қосылған құн салығына есепке алу әдісімен салық төлегені туралы мәліметтер көрсетіледі.
300.00.009 жолына 300.09.001В жолының шамасы көшіріледі;
10) 300.00.010 жолында 300.00.001В + (-) 300.00.003В + 300.00.009 формуласымен айқындалатын есепті салық кезеңінде қосылған құн салығына есептелген салықтың толық шамасы көрсетіледі.
13. "Есепке жатқызылатын ҚҚС сомасы" бөлімінде:
1) 300.00.011 жолы 300.00.011А және 300.00.011В жолдарынан тұрады.
Есепке жатқызудың бара-бар әдісін қолданғанда 300.00.011А жолына 300.05.010А жолында көрсетілген сома, 300.00.011В жолына - 300.05.010С жолында көрсетілген сома көшіріледі.
Есепке бөлек жатқызу әдісін қолданғанда 300.00.011А жолына 300.06.031А жолында көрсетілген сома, 300.00.011В жолына - 300.06.031С жолында көрсетілген сома көшіріледі;
2) 300.00.012 жолында:
Ресей Федерациясынан алынған газ конденсатын қоса алғандағы табиғи газ, мұнайдан;
Кодекстің 234-бабына немесе халықаралық шарттарға сәйкес қосылған құн салығынан босатылған импортталатын тауарлардан;
Кодекстің 250-бабында қарастырылған қосылған құн салығына салықты есепке алу әдісімен төлеп импортталатын тауарлардан;
Кодекстің 249-бабына сәйкес салық төлеу мерзімі өзгертілген тауарлардан басқа импорт бойынша сатып алынған тауарлар жөніндегі мәліметтер көрсетіледі.
Есепке бара-бар жатқызу әдісін қолданғанда осы жол жүк кедендік декларацияларында көрсетілген мәліметтер негізінде толтырылады. Бұл ретте 300.00.012А жолында Кодекстің 220-бабына сәйкес айқындалатын салық салынатын импорт көлемі, 300.00.012В жолында жүк кедендік декларацияларына сәйкес төленген қосылған құн салығының көлемі көрсетіледі.
Есепке жатқызудың бөлек әдісін қолданған кезде, 300.00.012А жолына 300.06.035А жолында көрсетілген сома, 300.00.012В жолына 300.06.035С жолында көрсетілген сома көшіріледі;
3) 300.00.013 жолында Кодекстің 234-бабына немесе халықаралық шарттарға сәйкес қосылған құн салығынан босатылған импортталатын тауарлардың құны көрсетіледі. Жол жүк кедендік декларацияларында көрсетілген мәліметтер негізінде толтырылады;

4) строка 300.00.014 заполняется на основании грузовой таможенной декларации. В данную строку вносится стоимость импортируемых товаров, по которым налоговым органом было вынесено решение об изменении сроков уплаты в соответствии со статьей 249 Кодекса;
5) строка 300.00.015 состоит из строк 300.00.015А и 300.00.015В.
При применении пропорционального метода отнесения в зачет в строку 300.00.015А переносится величина строки 300.09.001А, в строку 300.00.015В - величина строки 300.09.001В.
При применении раздельного метода отнесения в строку 300.00.015А переносится величина строки 300.06.039А, в строку 300.00.015В - величина строки 300.06.039С;
6) величина строки 300.00.016 определяется как сумма строк 300.00.011А, 300.00.012А, 300.00.013, 300.00.014 и 300.00.015А;
7) в строку 300.00.017 переносится сумма, указанная в строке 300.08.009;
8) в строке 300.00.018 указывается фактически уплаченная в бюджет сумма налога на добавленную стоимость на импортируемые товары, по которым были изменены сроки уплаты налога на добавленную стоимость в соответствии со статьей 249 Кодекса.
При применении пропорционального метода отнесения в зачет в строку 300.00.018 переносится величина строки 300.07.003D.
При применении раздельного метода в строку 300.00.018 переносится величина строки 300.06.043В;
9) в строке 300.00.019 указывается общая сумма налога на добавленную стоимость, относимого в зачет за налоговый период, определяемая по формуле: 300.00.011В + 300.00.012В + 300.00.015В + ( - ) 300.00.017 + 300.00.018;
10) строка 300.00.020 заполняется при использовании раздельного метода отнесения в зачет налога на добавленную стоимость. В данной строке отражается сумма налога, указанная в строке 300.00.019;
11) строка 300.00.021 заполняется при использовании пропорционального метода отнесения в зачет налога на добавленную стоимость.
Величина данной строки определяется путем умножения величины строки 300.00.019 на величину, указанную в строке 300.00.007.
14. В разделе "Расчеты по НДС за налоговый период":
1) в строке 300.00.022 указывается сумма налога, подлежащего уплате за отчетный налоговый период. Данная сумма определяется как разница строк 300.00.010 и 300.00.020 (если налогоплательщиком используется раздельный метод отнесения в зачет), или 300.00.010 и 300.00.021 (если налогоплательщиком используется пропорциональный метод отнесения в зачет). Если сумма налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, превышает сумму начисленного налога, строка 300.00.022 не заполняется;
2) строка 300.00.023 заполняется в случае, если относимая в зачет сумма налога на добавленную стоимость по строке 300.00.020 (при раздельном методе отнесения в зачет) или по строке 300.00.021 (при пропорциональном методе отнесения в зачет), превышает начисленную сумму налога, указанную в строке 300.00.010. В этом случае сумма превышения отражается по строке 300.00.023;

4) 300.00.014 жолы жүк кедендік декларациялары негізінде толтырылады. Осы жолға салық органдары Кодекстің 249-бабына сәйкес салық төлеу мерзімін өзгерту туралы шешім қабылдаған импортталатын тауарлардың құны енгізіледі;
5) 300.00.015 жолы 300.00.015А және 300.00.015В жолдарынан тұрады.
Есепке жатқызудың бара-бар әдісін қолданғанда 300.00.015А жолына 300.09.001А жолының шамасы, 300.00.015В жолына - 300.09.001В жолының шамасы көшіріледі.
Есепке бөлек жатқызу әдісін қолданғанда 300.00.015А жолына 300.06.039А жолының шамасы, 300.00.015В жолына - 300.06.039С жолының шамасы көшіріледі;
6) 300.00.016 жолының шамасы 300.00.011А, 300.00.012А, 300.00.013, 300.00.014 және 300.00.015А жолдары сияқты айқындалады;
7) 300.00.017 жолына 300.08.009 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
8) 300.00.018 жолында Кодекстің 249-бабына сәйкес салық төлеу мерзімі өзгертілген импортталатын тауарларға қосылған құн салығының бюджетте нақты төленген сомасы көрсетіледі.
Есепке жатқызудың бара-бар әдісін қолданғанда 300.00.018 жолына 300.07.003D жолының шамасы көшіріледі.
Есепке бөлек жатқызу әдісін қолданғанда 300.00.018 жолына 300.06.043В жолының шамасы көшіріледі;
9) 300.00.019 жолында салық кезеңіне жатқызылатын, 300.00.011В + 300.00.012В +300.00.015В + (-) 300.00.017 + 300.00.018 формуласымен айқындалатын қосылған құн салығының жалпы сомасы көрсетіледі;
10) 300.00.020 жолы қосылған құн салығын есепке бөлек жатқызу әдісін қолданғанда толтырылады. Осы жолда 300.00.019 жолында көрсетілген сома көрсетіледі;
11) 300.00.021 жолы қосылған құн салығын есепке жатқызудың бара-бар әдісін қолданғанда толтырылады.
Осы жолдың шамасы 300.00.019 жолының шамасын 300.00.007 жолында көрсетілген шамаға көбейту жолымен айқындалады.
14. "Салық кезеңінде ҚҚС бойынша есептер" бөлімінде:
1) 300.00.022 жолында есепті салық кезеңінде төлеуге жататын салық сомасы көрсетіледі. Осы сома 300.00.010 және 300.00.020 жолдарының айырмашылығы ретінде (егер салық төлеуші есепке жатқызудың бөлек әдісін қолданса) немесе 300.00.010 және 300.00.021 жолдарының айырмашылығы ретінде (егер салық төлеуші есепке жатқызудың бара-бар әдісін қолданса) айқындалады. Егер есепке жатқызылатын қосылған құн салығының сомасы есептелген салық сомасынан артық болса 300.00.022 жолы толтырылмайды;
2) 300.00.023 жолы 300.00.020 жолы бойынша (есепке жатқызудың бөлек әдісін қолданса) немесе 300.00.021 жолы бойынша(есепке жатқызудың бара-бар әдісін қолданса) есепке жатқызылатын қосылған құн салығының сомасы 300.00.010 жолында көрсетілген, есептелген салық сомасынан артық болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте артық сома 300.00.020 жолында көрсетіледі;

3) в строку 300.00.024 переносится величина строки 300.10.003;
4) в строке 300.00.025 указывается сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего уплате в бюджет с учетом зачетов, переносимых из предыдущих налоговых периодов, определяемая как разница строк 300.00.022 и 300.00.024;
5) строка 300.00.026 заполняется в случае, если после внесения всех корректировок остается превышение суммы налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, над суммой начисленного налога. При заполнении данной строки строка 300.00.025 не заполняется.
Величина строки 300.00.026 определяется как сумма строк 300.00.023 и 300.00.024, либо как разница строк 300.00.024 и 300.00.022.
При составлении Декларации за следующий налоговый период величина данной строки переносится в строку 300.10.001 формы 300.10;
6) в строку 300.00.027 переносится сумма, отраженная в строке 300.02.010. Если величина строки 300.02.010 превышает величину, указанную в строке 300.00.026, в строку 300.00.027 переносится величина строки 300.00.026.
Если при составлении Декларации у плательщика налога на добавленную стоимость выполняются условия, предусмотренные в пункте 2 статьи 251 Кодекса, то в данную строку переносится сумма, отраженная в строке 300.00.026.
15. Декларация подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Кодекса.
3. Оборот по реализации товаров (работ, услуг),
облагаемый налогом на добавленную стоимость - Форма 300.01
(приложение N 1 к Декларации)
16. В форме 300.01 указываются все сведения об оборотах по реализации товаров (работ, услуг), облагаемых налогом на добавленную стоимость и осуществленных в течение отчетного налогового периода, кроме оборотов, облагаемых по нулевой ставке.
Размер облагаемого оборота, отражаемый в данной форме, определяется в соответствии со статьей 217 Кодекса.
В данную форму включаются обороты по реализации товаров (работ, услуг), дата соверше  ния которых приходится на отчетный налоговый период.
Дата совершения оборота определяется в соответствии со статьей 216 Кодекса.
17. В разделе "Размер облагаемого оборота":
1) строка 300.01.001 предназначена для отражения общей величины оборота по реализации товаров (работ, услуг), осуществляемого в пределах территории Республики Казахстан, при совершении которого происходит переход права собственности на товары (работы, услуги) к покупателю.
В данной строке не учитывается безвозмездная передача товара (работ, услуг).
Величина строки 300.01.001 определяется как сумма строк 300.01.001А, 300.01.001В, 300.01.001С, 300.01.001D, 300.01.001Е и 300.01.001F, в которых указывается:
в строке 300.01.001А - оборот по продаже товаров, выполнению работ, оказанию услуг;
в строке 300.01.001В - отгрузка товаров, выполнение работ, оказание услуг, совершенным по договорам мены;
в строке 300.01.001С - оборот по передаче заложенного имущества (товара) залогодержателю в соответствии с договором залога в случае невыплаты долга;
в строке 300.01.001D - положительная разница между стоимостью реализации и балансовой стоимостью товаров, приобретенных с налогом на добавленную стоимость, не подлежащим отнесению в зачет в соответствии со статьей 236 Кодекса;
в строке 300.01.001Е - оборот по передаче товара, выполнению работ, оказанию услуг работодателем наемному работнику в счет заработной платы;
в строке 300.01.001F - обороты по реализации товаров (работ, услуг) в случаях, не указанных в строках 300.01.001А, 300.01.001В, 300.01.001С, 300.01.001D и 300.01.001Е;

3) 300.00.024 жолына 300.10.003 жолының шамасы көшіріледі;
4) 300.00.025 жолында 300.00.022 жолы мен 300.00.024 жолының айырмашылығы ретінде айқындалатын, өткен салық кезеңдерінен көшірілетін, есептерді ескере отырып бюджетке төлеуге жататын қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
5) 300.00.026 жолы барлық түзетулерді енгізген соң есепке жатқызылатын қосылған құн салығының сомасы есептелген салық сомасынан артық қалған жағдайда толтырылады. Осы жол толтырылғанда 300.00.025 жолы толтырылмайды.
300.00.026 жолының шамасы 300.00.023 және 300.00.024 жолдарының сомасы ретінде немесе 300.00.024 жолы мен 300.00.022 жолдарының айырмашылығы ретінде айқындалады;
6) 300.00.027 жолына 300.02.010 жолында көрсетілген сома көшіріледі. Егер 300.02.010 жолының шамасы 300.00.026 жолында көрсетілген шамадан артық болса 300.00.027 жолына 300.00.026 жолының шамасы көшіріледі.
Декларация жасау кезінде қосылған құн салығына салық төлеуші Кодекстің 251-бабының 2-тармағында қарастырылған шарттарды орындаса, осы жолға 300.00.026 жолында көрсетілген сома көшіріледі.
15. Декларацияға Кодекстің 69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
3. Тауарларды (жұмыстар, қызмет көрсетулер) сату бойынша
қосылған құн салығы салынатын айналым - 300.01 нысан
(Декларацияға N 1 қосымша)
16. 300.01 нысанында есепті салық кезеңі ішінде жүзеге асырылған және нөлдік ставкамен салық салынатын айналымнан басқа, қосылған құн салығы салынған тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сату бойынша айналым туралы барлық мәліметтер көрсетіледі. Осы нысанда жүзеге асыру бойынша көрсетілетін айналым мөлшері Салық Кодексінің 216-бабына сәйкес айқындалады.
Осы нысанға жасалған күні есепті салық кезеңіне келетін тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сату бойынша айналымдар енгізіледі. Айналымның жасалған күні Кодекстің 217-бабына сәйкес айқындалады.
17. "Салық салынатын айналым мөлшері" бөлімінде:
1) 300.01.001 жолында тауарларды сату (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша Қазақстан Республикасының шегінде жүзеге асырғанда, оны жасағанда тауарларға (жұмыстарға, қызмет көрсетулерге) меншік құқығын сатып алушыға өткізу болғанда жалпы айналым мөлшері көрсетіледі.
Осы бағанда тауарларды (жұмыстар, қызмет көрсетулерді) өтеусіз беру бойынша айналым есепке алынбайды.
300.01.001 жолының мөлшері 300.01.001А, 300.01.001В, 300.01.001С, 300.01.001D, 300.01.001Е және 300.01.001F жолдарының сомасы ретінде айқындалады, оларда:
300.01.001А жолында - тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) алу-сату шарттары бойынша жасалған, жүзеге асыру жөніндегі айналым;
300.01.001В жолында - айырбас шарттары бойынша жасалған, тауарлар сату (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша айналым;
300.001.001С жолында - кепілдікке қойылған мүлікті (тауарды) берешекті төлемеген жағдайда кепіл ұстаушыға беру бойынша кепілдік шартына сәйкес айналым;
300.001.001D жолында - қосылған құн салығымен сатып алынған тауарларды сату құны мен баланстық құны арасындағы, Салық кодексінің 236-бабына сәйкес есепке жатқызылмайтын болып табылатын, оң айырмашылық;
300.001.01Е жолында - жұмыс беруші қызметкерге жалақы есебінен тауарларды беру, жұмыстар орындау, қызмет көрсетулер жүргізу бойынша айналым;
300.001.001F жолында 300.01.001А, 300.01.001В, 300.01.001С, 300.01.001D және 300.01.001Е жолдарында көрсетілмеген жағдайларда тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) өткізу жөніндегі айналымдар көрсетіледі;

2) строка 300.01.002 предназначена для отражения оборота по передаче товара в финансовый лизинг. В соответствии с пунктом 4 статьи 217 и статьей 228 Кодекса, а также в соответствии со статьей 21 Закона Республики Казахстан "О финансовом лизинге" от 5 июля 2000 года N 78-II, размер облагаемого оборота при передаче товара в финансовый лизинг определяется в соответствии с договором лизинга;
3) строка 300.01.003 предназначена для отражения оборота по реализации товаров, совершаемого по договорам комиссии;
4) строка 300.01.004 предназначена для отражения оборота по реализации товаров на экспорт, облагаемого налогом на добавленную стоимость, а именно:
экспорта природного газа, нефти, включая газовый конденсат, в Российскую Федерацию (в соответствии с Z010199_ Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о принципах взимания косвенных налогов во взаимной торговле, подписанным 9 октября 2000 года в г. Астана, вступившим в силу с 1 июля 2001 года);
экспорта лома цветных и черных металлов;
5) строка 300.01.005 предназначена для отражения оборота по отгрузке товара, выполнению работ и оказанию услуг между структурными подразделениями, которые в соответствии с пунктом 7 статьи 208 Кодекса признаны самостоятельными плательщиками налога на добавленную стоимость;
6) строка 300.01.006 предназначена для отражения оборота по реализации товаров (работ, услуг), ранее приобретенных для целей облагаемого оборота, но использованных для проведения мероприятий, не относящихся к предпринимательской деятельности, а также личного потребления плательщика налога на добавленную стоимость или его наемных работников;
7) строка 300.01.007 предназначена для отражения оборота по безвозмездной передаче товаров, оказанию услуг и выполнению работ;
8) строка 300.01.008 предназначена для отражения облагаемого оборота, возникающего при снятии с учета по налогу на добавленную стоимость плательщика налога на добавленную стоимость. В этой строке указывается оборот только по товарам, включая основные средства, числящимся в остатках у плательщика налога на добавленную стоимость по состоянию на дату подачи заявления о снятии его с учета по налогу на добавленную стоимость, по которым ранее налог на добавленную стоимость был отнесен в зачет в соответствии со статьей 235 Кодекса;
9) строка 300.01.009 предназначена для отражения величины общего размера облагаемого оборота за налоговый период, определяемой как сумма строк с 300.01.001 по 300.01.008.
Величина строки 300.01.009 переносится в строку 300.00.001А.

2) 300.01.002 жолы қаржы лизингіне берілген тауарларды сату жөніндегі айналымдар көрсетуге арналған. Салық Кодексінің 217-бабының 4-тармағына және 228-бабына сәйкес, сондай-ақ "Қаржы лизингі туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 5 шілдедегі N 78-ІІ  Z000078_ Заңының 21-бабына сәйкес, тауарларды қаржы лизингіне берген кездегі салық салу айналымының көлемі лизинг шартына сәйкес айқындалады;
3) 300.01.003 жолы комиссияның шарттары бойынша жасалған тауарларды сату бойынша айналымды көрсетуге арналған;
4) 300.01.004 жолы, қосымша құн салығы салынатын тауарларды экспортқа сату жөніндегі айналымды, атап айтқанда:
- Ресей Федерациясына (Астана қаласында 2000 жылғы 9 қазанда қол қойылған және 2001 жылдың 1 шілдесінен күшіне енген Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы өзара саудадан жанама салықтар алу қағидалары туралы Келісімге  Z010199_ сәйкес) газ конденсатын қоса табиғи газдың, мұнайдың экспорты;
- түсті және қара металдар сынығының экспортын көрсетуге арналған;
5) 300.01.005 жолы Салық Кодексінің 208-бабының 7-тармағына сәйкес қосылған құн салығын жеке төлеушілер болып танылған құрылымдық бөлімшелер арасындағы тиеп жөнелтілген тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) айналымын көрсетуге арналған.
6) 300.01.006 жолы салық салынатын айналым мақсатында бұрын сатып алынған, бірақ кәсіпкерлік қызметке жатпайтын іс-шараларды өткізу үшін пайдаланылған, сондай-ақ қосылған құн салығын төлеушінің немесе оның жалдамалы қызметкерлерінің жеке тұтынуы үшін пайдаланылған тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) сату бойынша айналымды көрсетуге арналған;
7) 300.01.007 жолы тауарларды тегін беру, қызмет көрсету немесе жұмыстарды орындау бойынша айналымды көрсетуге арналған;
8) 300.01.008 жолы қосылған құн салығын төлеушінің қосылған құн салығы бойынша есептен шығару кезінде туындайтын айналымды көрсетуге арналған. Бұл жолда Салық Кодексінің 235-бабына сәйкес бұрын есепке жатқызылған қосылған құн салығының, қосылған құн салығы бойынша оны есептен шығару туралы өтініш беру күніндегі жағдай негізінде қосылған құн салығын төлеушідегі қалдықтағы негізгі қаражаттарды қоса сол тауарлар бойынша ғана айналым көрсетіледі;
9) 300.01.009 жолы 300.01.001-ден 300.01.008-ге дейінгі жолдарының сомасы ретінде айқындалатын салық кезеңі үшін салық салынатын айналымның жалпы мөлшерінің шегін көрсетуге арналған.
300.01.009 жолдарының шамасы 300.00.001А жолына көшіріледі.

4. Оборот по реализации, облагаемый по нулевой ставке -
Форма 300.02 (приложение N 2 к Декларации)
18. Форма 300.02 предназначена для отражения сведений об оборотах, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, а также о суммах налога на добавленную стоимость, подлежащего возврату из бюджета.
19. В разделе "Оборот по реализации, облагаемый по нулевой ставке" отражаются обороты, облагаемые по нулевой ставке в соответствии с главой 36 Кодекса, а также в соответствии со статьями 60-1 и 61-1 Закона Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", действующими в соответствии с Законом Республики Казахстан "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)".
В строках данного раздела указывается:
1) в строке 300.02.001 - оборот по реализации товаров на экспорт, за исключением экспорта лома цветных и черных металлов, а также экспорта в Российскую Федерацию природного газа, нефти, включая газовый конденсат;
2) в строке 300.02.002 - оборот по реализации работ, услуг, осуществляемых в связи с международными перевозками;
3) в строке 300.02.003 - оборот по производству и (или) распространению теле- и радиопродукции собственного производства, а также рекламных услуг (за исключением художественной кинопродукции, видеоклипов и рекламных роликов, изготовленных для реализации), осуществляемых телевизионными и радиовещательными организациями Республики Казахстан;
4) в строке 300.02.004 - оборот по реализации на территорию специальной экономической зоны "Астана - новый город" товаров и оборудования, полностью потребляемых в процессе строительства и ввода в эксплуатацию объектов инфраструктуры, административного и жилого комплексов в соответствии с проектно-сметной документацией;
5) в строке 300.02.005 - общий оборот по реализации, облагаемый налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке. Величина данной строки определяется как сумма строк с 300.02.001 по 300.02.004.
Величина строки 300.02.005 переносится в строку 300.00.002.
20. Строки с 300.02.001 по 300.02.004 заполняются на основании дополнительных форм.
21. В разделе "Сумма НДС, подлежащего возврату по оборотам, облагаемым по нулевой ставке" указываются суммы налога на добавленную стоимость, подлежащего возврату из бюджета в соответствии с пунктом 3 статьи 251 Кодекса по оборотам, облагаемым по нулевой ставке, указанным в разделе "Оборот по реализации, облагаемый по нулевой ставке".
Данный раздел не заполняется теми плательщиками налога на добавленную стоимость, у которых выполняются условия, предусмотренные в пункте 2 статьи 251 Кодекса.
В строках данного раздела указываются:

4. Нөлдік ставка бойынша салық салынатын сату бойынша айналым -
300.02-нысан (Декларацияға N 2 қосымша)
18. 300.02 нысаны қосылған құн салығына нөлдік ставкамен салық салынатын айналымдар туралы, сондай-ақ бюджеттен қайтарылуға жататын қосылған құнға салық сомаларын көрсетуге арналған.
19. "Нөлдік ставка бойынша салық салынатын сатулар бойынша айналым" бөлімінде Кодекстің 36-тарауына, сондай-ақ "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы Қазақстан Республикасының Кодексін" (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы"  Z010210_ Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес қолданылатын "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 60-1 және 61-1-баптарына сәйкес нөлдік ставка бойынша салық салынатын сатулар бойынша айналым көрсетіледі.
Осы тараудың жолдарында:
1) 300.02. 001 жолында - түсті және қара металл сынықтарынан, сондай-ақ Ресей Федерациясына экспортталатын газ конденсатын қоса алғандағы табиғи газ, мұнайдан басқа экспортқа тауар сату бойынша айналымы;
2) 300.02.002 - халықаралық тасымалдаулармен байланысты жұмыстарды, қызмет көрсетулерді сату бойынша айналым;
3) 300.02.003 жолында - Қазақстан Республикасының теледидар және радиохабар тарату ұйымдары жүзеге асыратын өз теле- және радио өнімдерін, сондай-ақ жарнама қызметтерін (сату үшін өндірілген көркем кино өнімдерінен, бейнеклиптерден және жарнамалық роликтерден басқа) өндіру және (немесе) тарату жөніндегі айналым;
4) 300.02.004 жолында - "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағында жобалық- сметалық құжаттамаларға сәйкес инфрақұрылым объектілерін, әкімшілік және тұрғын үй кешендерін салу және пайдалануға беру процесінде толық тұтынылатын тауарлар мен жабдықтарды сату бойынша айналым;
5) 300.02.005 жолында - қосылған құн салығына нөлдік ставка бойынша салық салынатын сату бойынша жалпы айналым көрсетіледі. Осы жолдың шамасы 300.02.001-жолынан 300.02.004-жолына дейінгі жолдардың сомасы ретінде айқындалады.
300.02.005 жолының шамасы 300.00.002 жолына көшіріледі.
20. 300.02.001-жолынан 300.02.004-жолына дейінгі жолдар қосымша нысандар негізінде толтырылады.
21. "Нөлдік ставка бойынша салық салынатын, қайтарылуға жататын айналымдар бойынша ҚҚС сомасы" тарауында "Нөлдік ставка бойынша салық салынатын сатулар бойынша айналым" тарауында көрсетілген айналымдар бойынша Кодекстің 251-бабының 3-тармағына сәйкес бюджеттен қайтарылуға жататын қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі.
Осы тарауды Кодекстің 251-бабының 2-тармағында көзделген шарттар орындалған қосылған құн салығын төлеушілер толтырмайды.
Осы тараудың жолдарында:

1) в строке 300.02.006 - сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего возврату в связи с осуществлением экспорта товаров;
2) в строке 300.02.007 - сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего возврату в связи с реализацией работ и услуг, связанных с международными перевозками;
3) в строке 300.02.008 - сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего возврату в связи с осуществлением производства и (или) распространения теле- и радиопродукции собственного производства, а также рекламных услуг (за исключением художественной кинопродукции, видеоклипов и рекламных роликов, изготовленных для реализации), осуществляемых телевизионными и радиовещательными организациями Республики Казахстан;
4) в строке 300.02.009 - сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего возврату в связи с реализацией товаров и оборудования на территорию специальной экономической зоны "Астана - новый город";
5) в строке 300.02.010 - общая сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего возврату из бюджета по оборотам, облагаемым по нулевой ставке.
Величина данной строки определяется как сумма строк с 300.02.006 по 300.02.009.           Величина строки 300.02.010 переносится в строку 300.00.027, если величина данной строки не превышает величины строки 300.00.026.
22. Строки с 300.02.006 по 300.02.009 заполняются на основании дополнительных форм.
23. Дополнительная форма к строке 300.02.001.
В разделе "Экспорт товаров" данной формы указываются следующие сведения:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - наименование реализуемого на экспорт товара;
3) в графе С - регистрационный номер грузовой таможенной декларации, в соответствии с которой товар помещен под таможенный режим экспорта;
4) в графе D - страна назначения товара;
5) в графе Е - стоимость экспортируемого товара.
Итоговая величина графы Е переносится в строку 300.02.001.
24. Дополнительная форма к строке 300.02.002.
В разделе "Работы, услуги в связи с международными перевозками" данной формы указываются следующие сведения:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - наименование работ, услуг, связанных с международными перевозками;
3) в графе С - наименование документа, подтверждающего выполнение работ, услуг, связанных с международными перевозками;
4) в графе D - номер документа, указанного в графе С;
5) в графе Е - дата составления документа, указанного в графе С;
6) в графе F - стоимость выполненных работ, оказанных услуг.
Итоговая величина графы F переносится в строку 300.02.002.
25. Дополнительная форма к строке 300.02.003.
В разделе "Производство и (или) распространение теле- и радиопродукции" данной формы указываются следующие сведения:

1) 300.02.006 жолында - тауарлар экспортын жүзеге асырумен байланысты қайтарылуға жататын қосылған құн салығының сомасы;
2) 300.02.007 жолында - халықаралық тасымалдаулармен байланысты жұмыстар мен қызметтерді сатумен байланысты қайтарылуға жататын қосылған құн салығының сомасы;
3) 300.02.008 жолында - Қазақстан Республикасының теледидар және радиохабар тарату ұйымдары жүзеге асыратын өз теле- және радио өнімдерін, сондай-ақ жарнама қызметтерін (сату үшін өндірілген көркем кино өнімдерінен, бейнеклиптерден және жарнамалық роликтерден басқа) өндіру және (немесе) таратумен байланысты қайтарылуға жататын қосылған құн салығының сомасы;
4) 300.02.009 жолында - "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық
аймағында тауарлар мен жабдықтарды сатумен байланысты қайтарылуға жататын
қосылған құн салығының сомасы;
5) 300.02.010 жолында - нөлдік ставка бойынша салық салынатын,
бюджеттен қайтарылуға жататын қосылған құн салығының жалпы сомасы
көрсетіледі. Осы жолдың шамасы 300.02.006-жолынан 300.02.009-жолына
дейінгі жолдардың сомасы ретінде айқындалады.
300.02.010 жолының шамасы, егер осы жолдың шамасы 300.00.026 жолының
шамасынан аспаса, 300.00.027 жолына көшіріледі.
22. 300.02.006-дан 300.02.009-ға дейінгі жолдар қосымша нысандар
негізінде толтырылады.
23. 300.02.001 жолына қосымша нысан.
Осы нысанның "Тауарлар экспорты" тарауында мынадай мәліметтер
көрсетіледі:
1) А бағанында - жолдың реттік нөмірі;
2) В бағанында - экспортқа сатылатын тауардың атауы;
3) С бағанында - тауар экспорттың кедендік режиміне орналастырылған
жүк кеден декларациясының тіркеу нөмірі;
4) D бағанында - тауардың нысаналы елі;
5) Е бағанында - экспортталатын тауардың құны.
Ғ бағанының жиынтық шамасы 300.02.001 жолына көшіріледі.
24. 300.02.002 жолына қосымша нысан.
Осы нысанның "Халықаралық тасымалдаулармен байланысты жұмыстар,
қызметтер" тарауында мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) А бағанында - жолдың реттік нөмірі;
2) В бағанында - халықаралық тасымалдаулармен байланысты жұмыстар,
қызметтер атауы;
3) С бағанында - халықаралық тасымалдаулармен байланысты жұмыстар,
қызметтердің орындалғанын растайтын құжат атауы;
4) D бағанында - С бағанында көрсетілген құжаттың нөмірі;
5) Е бағанында - С бағанында көрсетілген құжатты жасау күні;
6) Ғ бағанында - орындалған жұмыс, көрсетілген қызмет құны;
Ғ бағанының қорытынды шамасы 300.02.002 жолына көшіріледі.
25. 300.02.003 жолына қосымша нысан.
Осы нысанның "Теле- және (немесе) радиоөнімдерін өндіру және (немесе)
тарату" тарауында мынадай мәліметтер көрсетіледі:

1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - наименование работ, услуг по производству и (или) распространению теле- и радиопродукции;
3) в графе С - наименование документа, подтверждающего выполнение работ, услуг по производству и (или) распространению теле- и радиопродукции;
4) в графе D - номер документа, указанного в графе С;
5) в графе Е - дата составления документа, указанного в графе С;
6) в графе F - стоимость выполненных работ, оказанных услуг.
Итоговая величина графы F переносится в строку 300.02.003.
26. Дополнительная форма к строке 300.02.004.
В разделе "Реализация товаров на территорию СЭЗ "Астана - новый город" данной формы указываются следующие сведения:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - наименование товаров и оборудования, реализуемых на территорию специальной экономической зоны "Астана - новый город";
3) в графе С - регистрационный номер грузовой таможенной декларации, в соответствии с которой отгруженный товар помещен под таможенный режим свободной таможенной зоны;
4) в графе D - фамилия, имя, отчество или наименование получателя товаров и оборудования;
5) в графе Е - регистрационный номер налогоплательщика получателя товаров, указанного в графе D;
6) в графе F - номер и дата составления счета-фактуры, выставленного получателю товаров, указанных в графе В;
7) в графе G - стоимость реализованных товаров, оборудования.
Итоговая величина графы G переносится в строку 300.02.004.
27. Дополнительная форма к строке 300.02.006.
В разделе "Сумма НДС, подлежащего возврату по экспорту товаров" указываются следующие сведения:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - наименование товара, отгруженного на экспорт;
3) в графе С - стоимость товаров (работ, услуг) без налога на добавленную стоимость, включенных в стоимость экспортируемых товаров, указанных в графе В;
4) в графе D - сумма налога на добавленную стоимость по товарам (работам, услугам), включенным в стоимость экспортируемых товаров, указанных в графе В.
Итоговая величина графы D переносится в строку 300.02.006.
28. Дополнительная форма к строке 300.02.007.
В разделе "Сумма НДС, подлежащего возврату по работам, услугам, связанным с международными перевозками" указываются следующие сведения:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - наименование работ, услуг, связанных с международными перевозками;
3) в графе С - стоимость товаров (работ, услуг) без налога на добавленную стоимость, включенных в стоимость работ, услуг, связанных с международными перевозками, указанных в графе В;

1) А бағанында - жолдың реттік нөмірі;
2) В бағанында - теле- және (немесе) радиоөнімдерін өндіру және
(немесе) тарату бойынша жұмыстар, қызметтер атауы;
3) С бағанында - теле- және (немесе) радиоөнімдерін өндіру және
(немесе) тарату бойынша жұмыстар, қызметтер орындалғанын растайтын құжат
атауы;
4) D бағанында - С бағанында көрсетілген құжаттың нөмірі;
5) Е бағанында - С бағанында көрсетілген құжатты жасау күні;
6) Ғ бағанында - орындалған жұмыс, көрсетілген қызмет құны;
Ғ бағанының жиынтық шамасы 300.02.003 жолына көшіріледі.
26. 300.02.004 жолына қосымша нысан.
Осы нысанның "Астана - жаңа қала" тарауында мынадай мәліметтер
көрсетіледі:
1) А бағанында - жолдың реттік нөмірі;
2) В бағанында - "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағында
сатылатын тауарлар мен жабдықтардың атауы;
3) С бағанында - тиелген тауар еркін кеден аймағының кеден режиміне
орналастырылған жүк кеден декларациясының тіркеу нөмірі;
4) D бағанында - тауарлар мен жабдықтарды алушының аты-жөні немесе
атауы;
5) Е бағанында - D бағанында көрсетілген тауарлар алушы салық
төлеушінің тіркеу нөмірі;
6) Ғ бағанында - В бағанында көрсетілген тауар алушыға қойылған
шот-фактураның нөмірі және жасалған күні;
7) G бағанында - сатылған тауарлар мен жабдықтардың құны;
G бағанының қорытынды шамасы 300.02.004 жолына көшіріледі.
27. 300.02.006 жолына қосымша нысан.
Осы нысанның "Тауарлар экспорты бойынша қайтарылуға жататын ҚҚС
сомасы" тарауында мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) А бағанында - жолдың реттік нөмірі;
2) В бағанында - экспортқа тиелген тауардың атауы;
3) С бағанында - В бағанында көрсетілген экспортталатын тауарлардың
құнына енгізілген қосылған құн салығынсыз тауарлардың (жұмыстардың,
қызметтердің) құны;
4) D бағанында - В бағанында көрсетілген экспортталатын тауарлардың
құнына енгізілген тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша қосылған құн
салығының сомасы;
D бағанының қорытынды шамасы 300.02.006 жолына көшіріледі.
28. 300.02.007 жолына қосымша нысан.
Осы нысанның "Халықаралық тасымалдаулармен байланысты жұмыстар, қызметтер бойынша қайтарылуға жататын ҚҚС сомасы" тарауында мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) А бағанында - жолдың реттік нөмірі;
2) В бағанында - халықаралық тасымалдаулармен байланысты жұмыстар, қызметтер атауы;
3) С бағанында - В бағанында көрсетілген халықаралық тасымалдаулармен байланысты жұмыстар, қызметтердің құнына енгізілген тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) қосылған құн салығынсыз құны;

4) в графе D - сумма налога на добавленную стоимость по товарам (работам, услугам), включенным в стоимость работ, услуг, связанных с международными перевозками, указанных в графе В.
Итоговая величина графы D переносится в строку 300.02.007.
29. Дополнительная форма к строке 300.02.008.
В разделе "Сумма НДС, подлежащего возврату по реализации теле- и радиопродукции собственного производства, рекламных услуг" указываются следующие сведения:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - наименование теле- и радиопродукции, рекламных услуг (за исключением художественной кинопродукции, видеоклипов и рекламных роликов, изготовленных для реализации);
3) в графе С - стоимость товаров (работ, услуг) без налога на добавленную стоимость, включенных в стоимость теле- и радиопродукции, рекламных услуг, указанных в графе В;
4) в графе D - сумма налога на добавленную стоимость по товарам (работам, услугам), включенным в стоимость теле- и радиопродукции, рекламных услуг, указанных в графе В.
Итоговая величина графы D переносится в строку 300.02.008.
30. Дополнительная форма к строке 300.02.009.
В разделе "Сумма НДС, подлежащего возврату по товарам, реализуемым на территорию СЭЗ "Астана - новый город" указываются следующие сведения:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - наименование товаров и оборудования, реализуемых на территорию специальной экономической зоны "Астана - новый город";
3) в графе С - стоимость товаров (работ, услуг), включенных в стоимость товаров и оборудования, реализуемых на территорию специальной экономической зоны "Астана - новый город", указанных в графе В;
4) в графе D - сумма налога на добавленную стоимость по товарам (работам, услугам), включенным в стоимость товаров и оборудования, реализуемых на территорию специальной экономической зоны "Астана - новый город", указанных в графе В.
Итоговая величина графы D переносится в строку 300.02.009.
5. Корректировка размера облагаемого оборота - Форма 300.03
(приложение N 3 к Декларации)
31. Форма 300.03 предназначена для отражения корректировки размера облагаемого оборота, произведенной в отчетном налоговом периоде. Корректировка размера облагаемого оборота производится в случаях и в порядке, предусмотренных в статьях 218 и 219 Кодекса.
Сумма корректировки размера облагаемого оборота, указываемая в дополнительных формах, должна соответствовать сумме, указанной в дополнительном счете-фактуре, либо в ином документе, подтверждающем наступление случаев, при которых производится корректировка размера облагаемого оборота. В случае, если в ином документе, подтверждающем наступление случаев, при которых производится корректировка размера облагаемого оборота, не указана сумма налога на добавленную стоимость, то данная сумма определяется путем применения ставки налога к сумме корректировки размера облагаемого оборота.
Строки данной формы могут иметь отрицательное или положительное значение.

4) D бағанында - В бағанында көрсетілген халықаралық тасымалдаулармен байланысты жұмыстар, қызметтердің құнына енгізілген тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша қосылған құн салығының сомасы;
D бағанының қорытынды шамасы 300.02.007 жолына көшіріледі.
29. 300.02.008 жолына қосымша нысан.
Осы нысанның "Өз өндірісінің теле- және радиоөнімдерін, жарнамалық қызметтерін сату бойынша қайтарылуға жататын ҚҚС сомасы" тарауында мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) А бағанында - жолдың реттік нөмірі;
2) В бағанында - теле- және радиоөнімдерінің, жарнама қызметтерінің (сату үшін өндірілген көркем кино өнімдерінен, бейнеклиптерден және жарнамалық роликтерден басқа) атауы;
3) С бағанында - В бағанында көрсетілген теле- және радио өнімдерінің, жарнама қызметтерінің құнына қосылған тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) қосымша құн салығынсыз құны;
4) D бағанында - В бағанында көрсетілген теле- және радио өнімдерінің, жарнама қызметтерінің құнына қосылған тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) қосымша құн салығының сомасы;
D бағанының қорытынды шамасы 300.02.008 жолына көшіріледі.
30. 300.02.009 жолына қосымша нысан.
Осы нысанның "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағында сатылатын тауарлар бойынша қайтарылуға жататын ҚҚС сомасы" тарауында мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) А бағанында - жолдың реттік нөмірі;
2) В бағанында - "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағында сатылатын тауарлар мен жабдықтардың атауы;
3) С бағанында - В бағанында көрсетілген "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағында сатылатын тауарлар мен жабдықтардың құнына қосылған тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) құны;
4) D бағанында - В бағанында көрсетілген "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағында сатылатын тауарлар мен жабдықтардың құнына қосылған тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) қосымша құн салығының сомасы;
D бағанының қорытынды шамасы 300.02.009 жолына көшіріледі.
5. Салық салынатын айналым мөлшерін түзету - 300.03-нысан
(Декларацияға N 3 қосымша)
31. 300.03-нысаны есепті салық кезеңінде жүргізілген салық салынатын айналым мөлшерінің түзетулерін көрсетуге арналған. Салық салынатын айналым мөлшерін түзету Кодексінің 218 және 219-баптарында қарастырылған жағдайларда және тәртіпте жүргізіледі.
Қосымша нысандарда көрсетілетін салық салынатын айналым мөлшерін түзету сомасы қосымша шот-фактурада немесе салық салынатын айналым мөлшеріне түзету жүргізілетін жағдайлардың келгенін растайтын өзге құжатта көрсетілген сомаға сәйкес келуі тиіс. Егер салық салынатын айналым мөлшерін түзету жүргізілетін жағдайлардың келгенін растайтын өзге құжатта қосылған құн салығының сомасы көрсетілмесе, онда осы сома салық салынатын айналым мөлшерін түзету сомасына салық ставкасын қолдану жолымен айқындалады.
Осы нысанның жолдары теріс немесе оң мәнге ие болуы мүмкін.

32. В разделе "Корректировка размера облагаемого оборота" указывается:
1) в строке 300.03.001 - сумма корректировки размера облагаемого оборота, связанной с частичным или полным возвратом товара;
2) в строке 300.03.002 - сумма корректировки размера облагаемого оборота по товарам (работам, услугам), по которым изменены условия сделки, повлекшие соответствующую корректировку размера облагаемого оборота;
3) в строке 300.03.003 - сумма корректировки размера облагаемого оборота, произведенной в связи с изменением цены, компенсации за реализованные товары (работы, услуги);
4) в строке 300.03.004 - сумма корректировки размера облагаемого оборота по сомнительным требованиям;
5) в строке 300.03.005 - сумма корректировки размера облагаемого оборота, связанная с получением оплаты по сомнительным требованиям, по которым ранее была произведена корректировка размера облагаемого оборота по сомнительным требованиям в сторону уменьшения;
6) в строке 300.03.006 - итоговая величина корректировки размера облагаемого оборота и сумма налога на добавленную стоимость, приходящегося на такую корректировку.
Величина строки 300.03.006А переносится в строку 300.00.003А, строки 300.03.006В - в строку 300.00.003В.
33. Дополнительная форма к строке 300.03.001 предназначена для отражения корректировки размера облагаемого оборота, связанной с частичным или полным возвратом товара.
В разделе "Возврат товара" указываются следующие сведения:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе B - наименование возвращаемого товара;
3) в графе C - регистрационный номер налогоплательщика получателя товара, осуществившего его возврат;
4) в графе D - сумма корректировки размера облагаемого оборота, включающая в себя стоимость возвращаемого товара без налога на добавленную стоимость;
5) в графе Е - сумма налога на добавленную стоимость, приходящегося на сумму корректировки оборота.
Итоговая величина графы D переносится в строку 300.03.001А, графы E - в строку 300.03.001В.
34. Дополнительная форма к строке 300.03.002 предназначена для отражения сведений об облагаемых оборотах по товарам (работам, услугам), по которым изменены условия заключенной ранее сделки, в результате чего изменяется размер облагаемого оборота (например, товар отгружен по договору купли-продажи, но впоследствии принято решение о его безвозмездной передаче, передаче в аренду и т.п.).
В разделе "Изменение условий сделки" указываются следующие сведения:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - наименование документа, в соответствии с которым изменяются условия сделки;

32. "Салық салынатын айналым мөлшерін түзету" бөлімінде:
1) 300.03.001 жолында - тауарды жартылай немесе толық қайтарумен байланысты салық салынатын айналым мөлшерін түзету сомасы;
2) 300.03.002 жолында - салық салынатын айналым мөлшерін тиісті түзетуге әкеп соққан мәміле шарты өзгерген тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша салық салынатын айналым мөлшерін түзету сомасы;
3) 300.03.003 жолында - сатылған тауарларға (жұмыстарға, қызметтерге) бағаның, өтемақының өзгеруіне байланысты жүргізілген салық салынатын айналым мөлшерін түзету сомасы;
4) 300.03.004 жолында - күмәнді талаптар бойынша салық салынатын айналым мөлшерін түзету сомасы;
5) 300.03.005 жолында - бұрын салық салынатын айналым мөлшеріне кему жағына түзету жүргізілген күмәнді талаптарға байланысты күмәнді талаптар бойынша салық салынатын айналым мөлшерін түзету сомасы;
6) 300.03.006 жолында - салық салынатын айналым мөлшерін түзетудің жиынтық шамасы және осындай түзетуге келетін қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі.
300.03.006А жолының шамасы 300.00.003А жолына, 300.03.006В жолының шамасы - 300.00.003В жолына көшіріледі.
33. 300.03.001 жолына қосымша нысан тауарды жартылай немесе толық қайтарумен байланысты салық салынатын айналым мөлшерін түзету сомасын көрсетуге арналған.
"Тауарды қайтару" бөлімінде мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) А бағанында - жолдың реттік нөмірі;
2) В бағанында - қайтарылатын тауар атауы;
3) С бағанында - тауарды қайтаруды жүзеге асырушы, оны алған салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
4) D бағанында - өзіне қайтарылған тауардың қосылған құн салығынсыз
құнын қосатын салық салынатын айналымның мөлшерін түзету сомасы;
5) Е бағанында - салық салынатын айналымның мөлшерінің сомасына
келетін қосылған құн салығының сомасы.
D бағанының қорытынды шамасы 300.03.001А жолына, Е бағанының
қорытынды шамасы 300.03.001В жолына көшіріледі.
34. 300.03.002 жолына қосымша нысан нәтижесінде бұрын жасалған мәміле
шарттары өзгерген тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша (мысалы, тауар
сатып алу-сату шарты бойынша тиелген, бірақ нәтижесінде оны өтеусіз беру,
жалға беру және т.б. туралы шешім қабылданған) салық салынатын айналымдар
туралы мәліметтерді көрсетуге арналған.
"Мәміле шарттарының өзгеруі" бөлімінде мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) А бағанында - жолдың реттік нөмірі;
2) В бағанында - соның негізінде мәміле шарттары өзгертілген құжат
атауы;

3) в графе С - номер и дата составления документа, указанного в графе В;
4) в графе D - сумма корректировки размера облагаемого оборота;
5) в графе E - сумма налога на добавленную стоимость, приходящегося на сумму корректировки размера облагаемого оборота.
Итоговая величина графы D переносится в строку 300.03.002А, графы E - в строку 300.03.002В.
35. Дополнительная форма к строке 300.03.003 предназначена для отражения корректировки размера облагаемого оборота, связанной с изменением цены, компенсации за реализованные товары (работы, услуги).
В случае, если плательщиком налога на добавленную стоимость получена разница в стоимости реализованных товаров (работ, услуг) при их оплате в тенге, размер облагаемого оборота корректируется на сумму разницы между суммой полученных денег в тенге и стоимостью реализации, исчисленной в тенге, исходя из курса валюты, примененного налогоплательщиком на момент отгрузки товаров, выполнения работ, оказания услуг.
В разделе "Изменение цены, компенсации за реализованные товары (работы, услуги)" указываются следующие сведения:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - регистрационный номер налогоплательщика получателя товаров (работ, услуг);
3) в графе C - наименование документа, на основании которого производится корректировка размера облагаемого оборота;
4) в графе D - номер и дата составления документа, указанного в графе С;
5) в графе E - сумма корректировки размера облагаемого оборота;
6) в графе F - сумма налога на добавленную стоимость, приходящегося на сумму корректировки.
Итоговая величина графы Е переносится в строку 300.03.003А, графы F - в строку 300.03.003В.
36. Дополнительная форма к строке 300.03.004 предназначена для отражения сведений по корректировке размера облагаемого оборота по сомнительным требованиям. Корректировка размера облагаемого оборота по сомнительным требованиям производится при соблюдении условий, указанных в статье 96 Кодекса.
В разделе "Сомнительные требования" указываются:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - регистрационный номер налогоплательщика получателя товаров (работ, услуг), за которым числится задолженность;
3) в графе С - фамилия, имя, отчество или наименование должника, указанного в графе В;
4) в графе D - номер и дата составления счета-фактуры по реализованным товарам (работам, услугам), по которым производится корректировка размера облагаемого оборота;
5) в графе Е - номер и дата письменного уведомления, направленного плательщиком налога на добавленную стоимость налоговому органу по месту регистрации, об уменьшении размера облагаемого оборота по сомнительному требованию;

3) С бағанында - В бағанында көрсетілген құжаттың нөмірі және
жасалған күні;
4) D бағанында - салық салынатын айналымның мөлшерін түзету сомасы;
5) Е бағанында - салық салынатын айналымның мөлшерінің сомасына
келетін қосылған құн салығының сомасы.
D бағанының қорытынды шамасы 300.03.002А жолына, Е бағанының
қорытынды шамасы 300.03.002В жолына көшіріледі.
35. 300.03.003 жолына қосымша нысан сатылған тауарларға (жұмыстарға, қызметтерге) бағаның, өтемақының өзгеруіне байланысты салық салынатын айналым мөлшерін түзетуді көрсетуге арналған.
Егер қосылған құн салығын төлеуші сатылған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) үшін оларды төлеу кезінде құнындағы айырмашылықты теңгемен алса, салық салынатын айналым теңгемен алынған ақшаның сомасы мен салық төлеуші тауарды тиеген, жұмысты орындаған, қызмет көрсеткен сәттегі теңгемен есептелген сату құны арасындағы сату құны валюта курсына орай түзетіледі.
"Сатылған тауарларға (жұмыстарға, қызметтерге) бағаның өтемақының өзгеруі" бөлімінде мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) А бағанында - жолдың реттік нөмірі;
2) В бағанында - тауар (жұмыстар, қызметтер) алған салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
3) С бағанында - соның негізінде салық салынатын айналымның мөлшеріне түзету жүргізілген құжат атауы;
4) D бағанында - С бағанында көрсетілген құжаттың нөмірі және жасалған күні;
5) Е бағанында - салық салынатын айналымның мөлшерін түзету сомасы;
6) Ғ бағанында - салық салынатын айналым мөлшерінің сомасына келетін қосылған құн салығының сомасы.
Е бағанының қорытынды шамасы 300.03.003А жолына, Ғ бағанының қорытынды шамасы 300.03.003В жолына көшіріледі.
36. 300.03.004 жолына қосымша нысан күмәнді талаптар бойынша салық салынатын айналым мөлшерінің түзетулері бойынша мәліметтерді көрсетуге арналған. Күмәнді талаптар бойынша салық салынатын айналым мөлшерінің түзетулері Кодекстің 96-бабының талаптарын орындаған жағдайда жүргізіледі.
"Күмәнді талаптар" бөлімінде мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) А бағанында - жолдың реттік нөмірі;
2) В бағанында - тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) алушы берешегі бар салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
3) С бағанында - В бағанында көрсетілген берешегі бар адамның аты-жөні, немесе атауы;
4) D бағанында - соның негізінде салық салынатын айналымның мөлшеріне түзету жүргізілетін сатылған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша шот-фактуралардың нөмірі және жасалған күні;
5) Е бағанында - қосылған құн салығын төлеушінің күмәнді талап бойынша салық салынатын айналымның мөлшерін азайту туралы тіркелген салық органына жіберген жазбаша хабарламасының нөмірі және күні;

6) в графе F - номер и дата вынесения решения суда о признании должника банкротом;
7) в графе G - номер и дата вынесения решения органов юстиции об исключении должника из Государственного регистра юридических лиц.
Графы F и G заполняются, если корректировка размера облагаемого оборота производится в случае, предусмотренном пунктом 3 статьи 96 и подпунктом 2) пункта 1 статьи 219 Кодекса;
8) в графе H - налоговый период, в котором учтен оборот по реализации товаров (работ, услуг), признанный сомнительным требованием;
9) в графе I - сумма корректировки размера облагаемого оборота, включающая в себя стоимость реализованных товаров (работ, услуг), задолженность по которым признана сомнительным требованием;
10) в графе J - ставка налога на добавленную стоимость, действовавшая в налоговом периоде, указанном в графе Н;
11) в графе K - сумма налога на добавленную стоимость, приходящегося на стоимость корректировки размера облагаемого оборота.
Итоговая величина графы I переносится в строку 300.03.004А, графы K - в строку 300.03.004В.
37. Дополнительная форма к строке 300.03.005 предназначена для отражения сведений по корректировкам размера облагаемого оборота, связанным с получением оплаты по сомнительным требованиям, по которым ранее была произведена корректировка размера облагаемого оборота по сомнительным требованиям в сторону уменьшения.
В разделе "Получение оплаты по сомнительным требованиям" указываются следующие сведения:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - регистрационный номер налогоплательщика получателя товаров (работ, услуг), осуществившего погашение задолженности по сомнительному требованию;
3) в графе С - фамилия, имя, отчество или наименование получателя, указанного в графе В;
4) в графе D - общая сумма полученной оплаты по сомнительному требованию;
5) в графе E - сумма корректировки размера облагаемого оборота;
6) в графе F - ставка налога на добавленную стоимость, действовавшая в налоговом периоде, в котором была осуществлена отгрузка товаров (работ, услуг);
7) в графе G - сумма налога на добавленную стоимость, приходящегося на сумму корректировки размера облагаемого оборота.
Если оплата получена в полном объеме, то размер корректировки и сумма налога на добавленную стоимость должны соответствовать размеру корректировки и сумме налога на добавленную стоимость, произведенным по сомнительному требованию в предыдущих налоговых периодах. В случае частичного получения оплаты размер корректировки облагаемого оборота определяется как:
сумма полученной оплаты, деленная на коэффициент 1,2 - если сомнительное требование возникло по оборотам по реализации товаров (работ, услуг), совершенным до 1 июля 2001 года, облагаемым по ставке 20%;

6) Ғ бағанында - борышкерді банкрот деп тану туралы шығарылған сот шешімінің нөмірі және күні;
7) G бағанында - борышкерді заңды тұлғалардың Мемлекеттік тізілімінен шығару туралы әділет органдарының шығарған шешімінің нөмірі және күні:
Ғ және G бағандары егер салық салынатын айналым мөлшерін түзету Кодекстің 3-бабының 96-тармағына және 219-бабы 1-тармағының 2)-тармақшасында қарастырылған жағдайларда жүргізілсе толтырылады;
8) Н бағанында - тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сату жөніндегі айналым ескерілген күмәнді талап деп танылған салық кезеңі;
9) І бағанында - олар бойынша берешек күмәнді талап деп танылған сатылған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) сатуды өзіне қосатын салық салынатын айналым мөлшерін түзету сомасы;
10) J бағанында - Н бағанында көрсетілген салық кезеңінде қолданылған қосылған құн салығының ставкасы;
11) К бағанында - салық салынатын айналым мөлшерін түзетуге келетін қосылған құн салығының сомасы.
І бағанының қорытынды шамасы 300.03.004А жолына, К бағанының қорытынды шамасы 300.03.004В жолына көшіріледі.
37. 300.03.005 жолына қосымша нысан күмәнді талаптар бойынша салық салынатын айналым мөлшеріне бұрын азаю тарапына қарай түзетулер жүргізілген осындай талаптар бойынша төлем алумен байланысты салық салынатын айналым мөлшерін түзету жөніндегі мәліметтерді көрсетуге арналған.
"Күмәнді талаптар бойынша төлем алу" бөлімінде мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) А бағанында - жолдың реттік нөмірі;
2) В бағанында - күмәнді талаптар бойынша берешекті өтеуді жүзеге асырған тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) алушы салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
3) С бағанында - В бағанында көрсетілген алушының аты-жөні немесе атауы;
4) D бағанында - күмәнді талаптар бойынша алынған төлемнің жалпы сомасы;
5) Е бағанында - салық салынатын айналымның мөлшерін түзету сомасы;
6) Ғ бағанында - тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) тиеу жүзеге асырылған салық кезеңінде қолданылған қосылған құн салығының ставкасы;
7) G бағанында - салық салынатын айналым мөлшерін түзету сомасына келетін қосылған құн салығының ставкасы.
Егер төлем толық көлемде алынса, онда түзету мөлшері мен қосылған құн салығының сомасы күмәнді талаптар бойынша бұрынғы салық кезеңінде жүргізілген түзету мөлшері мен қосылған құн салығының сомасына сәйкес келуі тиіс. Төлемді жартылай алған жағдайда салық салынатын айналым мөлшерін түзету:
егер 2001 жылдың 1 шілдесіне дейін сатылған, 20% ставка бойынша салық салынатын тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша күмәнді талап туындаса 1,2 коэффициентіне бөлінген төлемнен алынған сома;

сумма полученной оплаты, деленная на коэффициент 1,1 - если сомнительное требование возникло по оборотам по реализации товаров, совершенным до 1 июля 2001 года, облагаемым по ставке 10%;
сумма полученной оплаты, деленная на коэффициент 1,16 - если сомнительное требование возникло по оборотам по реализации товаров (работ, услуг), совершенным после 1 июля 2001 года.
Итоговая величина графы E переносится в строку 300.03.005А, графы G - в строку 300.03.005В.
6. Оборот, освобожденный от налога на добавленную стоимость -
Форма 300.04 (приложение N 4 к Декларации)
38. В форме 300.04 указываются обороты по реализации товаров (работ, услуг), освобожденные от налога на добавленную стоимость.
39. В разделе "Оборот по реализации, освобожденный от НДС":
1) строка 300.04.001 предназначена для отражения оборота по реализации товаров (работ, услуг), освобожденного от налога на добавленную стоимость в соответствии со статьей 225 Кодекса.
Величина строки 300.04.001 определяется как сумма строк 300.04.001А, 300.04.001В, 300.04.001С, 300.04.001D, 300.04.001Е, 300.04.001F, 300.04.001G, 300.04.001Н, 300.04.001I, 300.04.001J и 300.04.001К, в которых указываются:
в строке 300.04.001А - оборот по реализации финансовых услуг, в соответствии с перечнем, указанным в пункте 2 статьи 227 Кодекса.
При осуществлении операций с ценными бумагами размер оборота по реализации, учитываемый в данной строке, определяется в соответствии с пунктом 2 статьи 240 Кодекса;
в строке 300.04.001В - оборот по реализации геологоразведочных и геолого-поисковых работ, определяемых в соответствии со статьей 230 Кодекса;
в строке 300.04.001С - стоимость имущества (товара), переданного в качестве взноса в уставный капитал;
в строке 300.04.001D - оборот по возврату имущества, полученного в качестве взноса в уставный капитал;
в строке 300.04.001Е - сумма вознаграждения, причитающегося по имуществу, переданному в финансовый лизинг, в той его части, которая в соответствии с договором финансового лизинга получена (подлежит получению) плательщиком налога на добавленную стоимость в отчетном налоговом периоде;
в строке 300.04.001F - оборот по реализации услуг, оказываемых некоммерческими организациями, в соответствии со статьей 229 Кодекса;
в строке 300.04.001G - оборот по реализации товаров и услуг в сфере медицинской и ветеринарной деятельности, освобожденных от налога на добавленную стоимость в соответствии со статьей 232 Кодекса и включенных в перечень, утвержденный Правительством Республики Казахстан;
в строке 300.04.001Н - оборот по реализации работ и услуг в сфере культуры, науки и образования в соответствии со статьей 231 Кодекса;

егер 2001 жылдың 1 шілдесіне дейін сатылған, 10% ставка бойынша салық салынатын тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша күмәнді талап туындаса 1,1 коэффициентіне бөлінген төлемнен алынған сома;
егер күмәнді талап 2001 жылдың 1 шілдесінен кейін сатылған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша туындаса, 1,16 коэффициентіне бөлінген алынған төлем сомасы ретінде айқындалады.
Е бағанының қорытынды шамасы 300.03.005А жолына, G бағанының қорытынды шамасы 300.03.005В жолына көшіріледі.
6. Қосылған құн салығынан босатылған айналым - 300.04-нысан
(Декларацияға N 4 қосымша)
38. 300.04 нысанында қосылған құн салығынан босатылған тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сату жөніндегі айналым көрсетіледі.
39. "ҚҚС-нан босатылған айналым" бөлімінде:
1) 300.04.001 жолында Кодекстің 225-бабына сәйкес қосылған құн салығынан босатылған тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сату жөніндегі айналым көрсетіледі.
300.04.001 жолының шамасы 300.04.001А, 300.04.001В, 300.04.001С, 300.04.001D, 300.04.001Е, 300.04.001F, 300.04.001G, 300.04.001Н, 300.04.001І 300.04.001J және 300.03.001К жолдарының сомасы ретінде айқындалады, оларда:
300.04.001А жолында - тізбесі Кодекстің 227-бабының 2-тармағында көрсетілген қаржы қызметтерін сату жөніндегі айналым көрсетіледі.
Осы жолда ескерілетін сату жөніндегі айналымның мөлшері бағалы қағаздармен операцияларды жүзеге асыру кезінде Кодекстің 240-бабының 2-тармағына сәйкес айқындалады;
300.04.001В жолында - Кодекстің 230-бабына сәйкес айқындалатын геологиялық-барлау және геологиялық-іздестіру жұмыстарын жүзеге асыру жөніндегі айналым;
300.04.001С жолында - жарғылық капиталға жарна ретінде берілген мүлік (тауар) құны;
300.04.001D жолында - жарғылық капиталға жарна ретінде алынған мүлікті қайтару жөніндегі айналым;
300.04.001Е жолында - есепті салық кезеңінде қосылған құн салығын төлеушілер алған (алуға жататын) қаржы лизингінің шартына сәйкес сондағы оның бөлігіндегі қаржы лизингіне берілген мүлік бойынша тиісті сыйақы сомасы;
300.04.001F жолында - Кодекстің 229-бабына сәйкес коммерциялық емес ұйымдар көрсететін қызметтерді сату жөніндегі айналым;
300.04.001G жолында - Кодекстің 232-бабына сәйкес қосымша құн салығынан босатылған және Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен тізбеге енгізілген медициналық және ветеринариялық қызмет саласындағы тауарлар мен қызмет көрсетулерді жүзеге асыру жөніндегі айналым;
300.04.001Н жолында - Кодекстің 231-бабына сәйкес мәдениет, ғылым және білім саласындағы қызмет көрсету мен жұмысты іске асыру жөніндегі айналым;

в строке 300.04.001I - оборот по реализации предприятия или самостоятельно функционирующей части предприятия одним плательщиком налога на добавленную стоимость другому плательщику налога на добавленную стоимость, освобожденный в соответствии со статьей 233 Кодекса;
в строке 300.04.001J - оборот по реализации на территории специальной экономической зоны "Астана - новый город" товаров (работ, услуг), полностью потребляемых в процессе строительства и ввода в эксплуатацию объектов инфраструктуры, административного и жилого комплексов в соответствии с проектно-сметной документацией данных объектов;
в строке 300.04.001К - оборот по реализации товаров (работ, услуг), освобожденный от налога на добавленную стоимость и не указанный в строках 300.04.001А, 300.04.001В, 300.04.001С, 300.04.001D, 300.04.001Е, 300.04.001F, 300.04.001G, 300.04.001Н, 300.04.001I и 300.04.001J. Также в данную строку включаются обороты по реализации товаров (работ, услуг), освобожденные от налога на добавленную стоимость в соответствии с подпунктами 12), 15), 16), 17), 19) и 22) пункта 1 статьи 57 Закона Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", действующих в соответствии со статьей 2 Закона Республики Казахстан от 12 июня 2001 года N 210-II "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
Подпункты 12) и 15) пункта 1 статьи 57 Закона Республики Казахстан от 24 апреля 1995 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" с 1 января 2002 года действуют в соответствии с редакцией, установленной в пункте 1 статьи 2 Закона Республики Казахстан от 12 июня 2001 года N 210-II "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)";
2) в строке 300.04.002 - оборот по реализации товаров (работ, услуг), освобожденный от налога на добавленную стоимость в соответствии с международными договорами, предусматривающими такое освобождение;
3) в строке 300.04.003 - сумма строк 300.04.001 и 300.04.002.
Величина строки 300.04.003 переносится в строку 300.00.005.
7. Сумма налога на добавленную стоимость, относимого в зачет по
товарам (работам, услугам), приобретенным на территории
Республики Казахстан - Форма 300.05 (приложение N 5 к Декларации)
40. Форма 300.05 заполняется плательщиками налога на добавленную стоимость, использующими пропорциональный метод отнесения в зачет налога на добавленную стоимость по приобретенным товарам (работам, услугам), предусмотренный статьей 240 Кодекса. Данная форма не заполняется банками и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, использующими право применения раздельного метода по учету сумм налога на добавленную стоимость по оборотам, связанным с получением и реализацией залогового имущества (товаров), при применении ими пропорционального метода отнесения налога на добавленную стоимость в зачет по другим полученным товарам (работам, услугам).

300.04.001І жолында - Кодекстің 233-бабына сәйкес қосылған құн салығынан босатылған бір салық төлеуші кәсіпорының немесе дербес қызмет ететін кәсіпорынның екінші қосылған құн салығынан босатылған төлеушіге сатуы жөніндегі айналым;
300.04.001J жолында - "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағында жобалық- сметалық құжаттамаларға сәйкес инфрақұрылым объектілерін, әкімшілік және тұрғын үй кешендерін салу және пайдалануға беру процесінде толық тұтынылатын тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сату жөніндегі айналым;
300.04.001К жолында - қосылған құн салығынан босатылатын және 300.04.001А, 300.04.001В, 300.04.001С, 300.04.001D, 300.04.001Е, 300.04.001F, 300.04.001G 300.04.001Н, 300.04.001І және 300.04.001J жолдарында көрсетілмеген тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сату жөніндегі айналымдар көрсетіледі. Сондай-ақ осы жолда "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексін (Салық Кодексі) қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы N 210-ІІ  Z010210_ Заңының 2-бабына сәйкес қолданылатын "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 57-бабы 1-тармағының 12), 15), 16), 17), 19) және 22) тармақшаларына сәйкес қосылған құн салығынан босатылған тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сату жөніндегі айналымдар енгізіледі.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 24 сәуірдегі Заңының 57-бабы 1-тармағының 12) және 15)-тармақшалары 2002 жылғы 1 қаңтардан бастап "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексін (Салық Кодексі) қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы N 210-ІІ  Z010210_ Заңының 2-бабының 1-тармағында белгіленген редакцияға сәйкес қолданылады;
2) 300.04.002 жолында - осындай босату қарастырылатын халықаралық шарттарға сәйкес қосылған құн салығынан босатылатын тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) сату жөніндегі айналым көрсетіледі;
3) 300.04.003 жолында - 300.04.001 мен 300.04.002 жолдарының сомасы көрсетіледі. 300.04.003 жолының шамасы 300.00.005 жолына көшіріледі.
7. Қазақстан Республикасының аумағында сатып алынған тауарлар
(жұмыстар, қызметтер) бойынша есепке жатқызылатын
қосылған құн салығының сомасы - 300.05-нысан
(Декларацияға N 5 қосымша)
40. 300.05 нысанын Салық Кодексінің 240-бабында көзделген сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша қосылған құн салығын есепке жатқызудың барабар әдісін пайдаланатын қосылған құн салығын төлеушілер толтырады. Осы нысанды кепілдік мүліктерді (тауарларды) алумен және сатумен байланысты айналымдар бойынша қосылған құн салығының сомаларын есепке алудың бөлек әдісін қолдану құқығын пайдаланатын банктер және жекелеген банк операцияларын жүзеге асырушы ұйымдар басқа алынған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша қосылған құн салығын есепке жатқызудың барабар әдісін қолданған кезде толтырмайды.

Зачет налога на добавленную стоимость производится в порядке, установленном статьей 235 Кодекса. Налог на добавленную стоимость не относится в зачет в случаях, предусмотренных в статье 236 Кодекса.
В форме 300.05 указываются сведения по всем приобретениям товаров (работ, услуг), произведенным плательщиком налога на добавленную стоимость в течение отчетного налогового периода на территории Республики Казахстан, а также по природному газу и нефти, включая газовый конденсат, приобретенным в Российской Федерации.
41. В разделе "Сумма НДС, относимого в зачет по товарам (работам, услугам), приобретенным на территории РК" указывается:
1) в графе А - стоимость приобретенных товаров (работ, услуг) без включения в нее налога на добавленную стоимость;
2) в графе В - сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего уплате поставщикам товаров (работ, услуг), а в случае приобретения работ, услуг у нерезидента - сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего уплате в бюджет за такого нерезидента в соответствии со статьей 221 Кодекса;
3) в графе С - сумма налога на добавленную стоимость, относимого в зачет.
42. Строки раздела "Сумма НДС, относимого в зачет по товарам (работам, услугам), приобретенным на территории РК" предназначены для отражения следующей информации:
1) в строке 300.05.001 указываются сведения по товарам, приобретенным с налогом на добавленную стоимость в Республике Казахстан, кроме:
основных средств;
товаров, по которым не разрешен зачет по налогу на добавленную стоимость в соответствии со статьей 236 Кодекса;
2) строка 300.05.002 предназначена для отражения сведений по основным средствам, приобретенным с налогом на добавленную стоимость в Республике Казахстан, кроме:
зданий;
основных средств, по которым не разрешен зачет в соответствии со статьей 236 Кодекса;
3) строка 300.05.003 предназначена для отражения сведений по зданиям, приобретенным с налогом на добавленную стоимость, кроме зданий жилищного фонда (за исключением используемых под гостиницу);
4) строка 300.05.004 предназначена для отражения сведений по работам и услугам, приобретенным с налогом на добавленную стоимость, кроме:
строительных, ремонтных, монтажных работ и услуг, связанных со строительством и ремонтом зданий;
работ и услуг, приобретенных у нерезидентов, не являющихся плательщиками налога на добавленную стоимость;
5) строка 300.05.005 предназначена для отражения сведений по строительным, ремонтным, монтажным работам и услугам, связанным со строительством и ремонтом зданий, приобретенным с налогом на добавленную стоимость, кроме работ и услуг:
приобретенных у нерезидентов, не являющихся плательщиками налога на добавленную стоимость;
услуг по ремонту арендуемых зданий жилищного фонда, за исключением случаев, когда стоимость данных услуг возмещается арендодателем в соответствии с договором аренды и включается в облагаемый оборот арендатора, осуществившего ремонт;

Қосылған құн салығын есепке жатқызу Кодекстің 235-бабымен белгіленген тәртіппен жүргізіледі. Кодекстің 236-бабында қарастырылған жағдайларда қосылған құн салығы есепке жатқызылмайды.
300.05 нысанында қосылған құн салығын төлеушілер салық кезеңінің ішінде Қазақстан Республикасының аумағында жүргізген сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызметтер), сондай-ақ Ресей Федерациясында сатып алынған газ конденсатын қоса, табиғи газ бен мұнайды сатып алу бойынша мәліметтер көрсетіледі.
41. "Қазақстан Республикасының аумағында сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша есепке жатқызылатын ҚҚС салығының сомасы" бөлімінде:
1) А бағанында - сатып алынған тауарлардың (жұмыстардың,
қызметтердің) қосылған құн салығы енгізілмеген құны;
2) В бағанында - тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) төлеуге жататын
қосылған құн салығының сомасы, ал резидент еместен жұмыстарды, қызметтерді
сатып алу жағдайында - Салық кодексінің 221-бабына сәйкес осындай резидент
емес үшін бюджетке төлеуге жататын қосылған құн салығының сомасы
көрсетіледі;
3) С бағанында есепке жатқызылатын қосылған құн салығының сомасы
көрсетіледі.
42. "Қазақстан Республикасының аумағында сатып алынған тауарлар
(жұмыстар, қызметтер) бойынша есепке жатқызылатын ҚҚС салығының сомасы"
бөлімінің жолдары мынадай ақпараттарды көрсетуге арналған:
1) 300.05.001 жолында:
негізгі қаражаттардан;
Кодекстің 236-бабына сәйкес ҚҚС бойынша есепке рұқсат етілмеген
тауарлардан басқа ҚҚС-пен сатып алынған тауарлар бойынша мәліметтер
көрсетіледі.
2) 300.05.002 жолы:
ғимараттар;
236-бабқа сәйкес ҚҚС бойынша есепке рұқсат етілмеген тауарлардан басқа ҚҚС-пен сатып алынған негізгі қаражаттар бойынша мәліметтер көрсетіледі.
3) 300.05.003 жолы тұрғын үй қорынан басқа (қонақ үй ретінде пайдаланылатындардан басқа) қосылған құн салығымен сатып алынған ғимараттар бойынша мәліметтер көрсетуге арналған;
4) 300.05.004 жолы:
ғимараттардың құрылысымен және жөндеумен байланысты құрылыс, жөндеу жұмыстары мен қызмет көрсетулерінен;
қосылған құн салығын төлеушілер болып табылмайтын резидент еместерден сатып алынған жұмыстар мен қызмет көрсетулерден басқа қосылған құн салығымен сатып алынған жұмыстар мен қызмет көрсетулер бойынша мәліметтер көрсетуге арналған;
5) 300.05.005 жолы:
қосылған құн салығын төлеушілер болып табылмайтын резидент еместерден сатып алынған жұмыстар мен қызмет көрсетулерден;
жалға беру шартына сәйкес жалға беруші осы қызметтер құнын қайтаратын және жөндеуді жүзеге асырған жалға алушының салық салынатын айналымына қосылатын жағдайлардан басқа жалға алып отырған ғимараттарын жөндеу жөніндегі қызметтерінен;
қосылған құн салығымен сатып алынған ғимараттардың құрылысы және жөндеуімен байланысты құрылыс, жөндеу, монтаж жұмыстары мен қызметтері бойынша мәліметтер көрсетуге арналған;

6) строка 300.05.006 предназначена для отражения сведений по природному газу, нефти, включая газовый конденсат, приобретенным с налогом на добавленную стоимость в Российской Федерации;
7) строка 300.05.007 предназначена для отражения сведений по товарам, включая основные средства, (работам, услугам), приобретенным без налога на добавленную стоимость;
8) строка 300.05.008 предназначена для отражения сведений по работам и услугам, приобретенным у нерезидентов, не являющихся плательщиками налога на добавленную стоимость, кроме работ и услуг, освобожденных от налога на добавленную стоимость в соответствии со статьей 225 Кодекса или международными договорами.
В строку 300.05.008А переносится величина строки 300.11.001, в строку 300.05.008В - величина строки 300.11.002, в строку 300.05.008С - величина строки 300.11.007;
9) строка 300.05.009 предназначена для отражения сведений по товарам (работам, услугам), приобретенным с налогом на добавленную стоимость, по которым не разрешен зачет в соответствии со статьей 236 Кодекса;
10) строка 300.05.010 предназначена для отражения итоговых сумм по каждой графе, определяемых путем суммирования величин, указанных в строках с 300.05.001 по 300.05.009.
Величина строки 300.05.010А переносится в строку 300.00.011А.
Величина строки 300.05.010С переносится в строку 300.00.011В.
8. Сумма налога на добавленную стоимость, относимого в зачет
по приобретенным товарам (работам, услугам) - Форма 300.06
(приложение N 6 к Декларации)
43. Форма 300.06 заполняется плательщиками налога на добавленную стоимость, использующими раздельный метод отнесения в зачет налога на добавленную стоимость по приобретенным товарам (работам, услугам), предусмотренный статьей 241 Кодекса.
Банки и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, при применении раздельного метода по учету сумм налога на добавленную стоимость по оборотам, связанным с получением и реализацией залогового имущества (товаров), заполняют данную форму с учетом требований, предусмотренных в пункте 52 настоящих Правил.
44. Форма 300.06 состоит из семи разделов, каждый раздел - из граф А, В и С:
1) в графе А указывается стоимость приобретенных товаров (работ, услуг) без включения в нее налога на добавленную стоимость;
2) в графе В указывается сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего уплате поставщикам товаров (работ, услуг), а в случае приобретения работ, услуг у нерезидента - сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего уплате в бюджет за нерезидента в соответствии со статьей 221 Кодекса;

6) 300.05.006 жолы Ресей Федерациясынан қосылған құн салығымен сатып
алынған газ конденсатын қоса табиғи газ, мұнай бойынша мәліметтер
көрсетуге арналған;
7) 300.05.007 жолы негізгі қаражаттарды қоса, қосылған құн салығынсыз
сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша мәліметтер көрсетуге
арналған;
8) 300.05.008 жолы Кодекстің 225-бабына немесе халықаралық шарттарға
сәйкес қосылған құн салығынан босатылған жұмыстар мен қызмет көрсетулерден
басқа қосылған құн салығын төлеушілер болып табылмайтын резидент еместен
сатып алынған жұмыстар мен қызмет көрсетулер бойынша мәліметтер
көрсетіледі.
300.05.008А жолына 300.11.001 жолының шамасы, 300.05.008В жолына
300.11.002 жолының шамасы, 300.05.008С жолына 300.11.007 жолының шамасы
көшіріледі;
9) 300.05.009 жолы Кодекстің 236-бабына сәйкес есепке рұқсат
етілмеген қосылған құн салығымен сатып алынған тауарлар (жұмыстар,
қызметтер) бойынша мәліметтер көрсетуге арналған;
10) 300.05.010 жолы 300.05.001-ден 300.05.009-ға дейінгі жолдарында
көрсетілген шамаларды жинақтау жолымен әрбір бағана бойынша жиынтық
сомаларды көрсетуге арналған.
300.05.010А жолының шамасы 300.00.011А жолына көшіріледі.
300.05.010С жолының шамасы 300.00.011В жолына көшіріледі.
8. Сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер)
бойынша есепке жатқызылатын ҚҚС сомасы - 300.06-нысан
(Декларацияға N 6 қосымша)
43. 300.06 нысанын Кодекстің 241-бабында қарастырылған сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша қосылған құн салығын есепке жатқызудың бөлшек әдісін пайдаланатын қосылған құн салығын төлеушілер толтырады.
Банктер және жекелеген банк операцияларын жүзеге асырушы ұйымдар кепілдік мүліктерді (тауарларды) алумен және сатумен байланысты айналымдар бойынша қосылған құн салығының сомаларын есепке алудың бөлек әдісін қолдануды пайдалану кезінде осы нысанды осы Ережелердің 52-тармағында қарастырылған талаптарды ескере отырып толтырады.
44. 300.06-нысаны жеті бөлімнен, әр бөлім - А, В және С бағандарынан тұрады.
1) А бағанында сатып алынған тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) құны қосылған құн салығының сомасынсыз көрсетіледі; айқындалады.
2) В бағанында тауарлар (жұмыстар, қызметтер) жеткізушілер төлеуге тиіс қосылған құн салығының сомасы, ал тауарлар (жұмыстар, қызметтер) резидент еместен сатып алынған жағдайда - Кодекстің 221-бабына сәйкес резидент үшін бюджетке төленуі тиісті қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;

3) в графе С указывается сумма налога на добавленную стоимость, относимого в зачет.
В разделе "Товары (работы, услуги), приобретенные на территории РК и используемые в целях облагаемого оборота" указываются сведения по товарам (работам, услугам), приобретенным в Республике Казахстан и предназначенным для использования только в целях облагаемых оборотов.
Заполнение строк данного раздела производится в порядке, предусмотренном для заполнения строк формы 300.05.
45. В разделе "Товары (работы, услуги), приобретенные на территории РК и используемые в целях освобожденного оборота" указываются сведения по товарам (работам, услугам), приобретенным в Республике Казахстан и предназначенным для использования только в целях освобожденных оборотов.
Заполнение строк данного раздела производится в порядке, предусмотренном для заполнения строк формы 300.05.
46. Раздел "Товары (работы, услуги), приобретенные на территории РК и используемые в целях облагаемого и освобожденного оборотов" заполняется при сложности определения цели использования (облагаемого или освобожденного оборота) приобретенных товаров (работ, услуг).
Величина графы С раздела определяется как произведение величин, указанных в графе В по соответствующей строке данного раздела, и величины, указанной в строке 300.00.007.
47. В разделе "Сумма НДС, относимого в зачет по товарам (работам, услугам), приобретенным на территории РК" указываются:
1) в строке 300.06.031А - сумма строк 300.06.010А, 300.06.020А и 300.06.030А;
2) в строке 300.06.031В - сумма строк 300.06.010В, 300.06.020В и 300.06.030В;
3) в строке 300.06.031С - сумма строк 300.06.010С и 300.06.030С.
Величина строки 300.06.031А переносится в строку 300.00.011А, строки 300.06.031С - в строку 300.00.011В.
48. Раздел "Товары, приобретенные по импорту, кроме природного газа, нефти, включая газовый конденсат, приобретенных в РФ" предназначен для расчета суммы налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, по товарам, приобретенным по импорту, кроме нефти, включая газовый конденсат, и природного газа, приобретенным в Российской Федерации.
Строка 300.06.032 заполняется в порядке, предусмотренном для заполнения строк раздела "Товары (работы, услуги), приобретенные на территории РК и используемые в целях облагаемого оборота" данной формы.
Строка 300.06.033 заполняется в порядке, предусмотренном для заполнения строк раздела "Товары (работы, услуги), приобретенные на территории РК и используемые в целях освобожденного оборота" данной формы.
Строка 300.06.034 заполняется в порядке, предусмотренном для заполнения строк раздела "Товары (работы, услуги), приобретенные на территории РК и используемые в целях облагаемого и освобожденного оборотов" данной формы.

3) С бағанында есепке жатқызылатын қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі.
"ҚР аумағында сатып алынған және салық салынатын айналым мақсатында пайдаланылатын тауарлар (жұмыстар, қызметтер)" бөлімінде Қазақстан Республикасында сатып алынған және айналымдар мақсатында ғана пайдалануға арналған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша мәліметтер көрсетіледі.
Осы жолдарды толтыру 300.05 нысанының жолдарын толтыруға қарастырылған тәртіппен жүргізіледі.
45. "ҚР аумағында сатып алынған және босатылған айналым мақсатында пайдаланылатын тауарлар (жұмыстар, қызметтер)" бөлімінде Қазақстан Республикасында сатып алынған және босатылған айналымдар мақсатында ғана пайдалануға арналған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша мәліметтер көрсетіледі.
Осы бағанның жолдарын толтыру 300.05 нысанының жолдарын толтыру үшін қарастырылған тәртіппен жүргізіледі.
46. "ҚР аумағында сатып алынған және салық салынатын және босатылған айналымдар мақсатында пайдаланылатын тауарлар (жұмыстар, қызметтер)" бөлімі Қазақстан Республикасында сатып алынған және пайдалану мақсатын айқындау қиын жағдайда (босатылған немесе салық салынатын айналымдар) толтырылады.
Бөлімнің С бағанының шамасы осы бөлімнің В бағанының тиісті жолдарында көрсетілген шамалардың және 300.00.007 жолында көрсетілген шаманың туындысы ретінде айқындалады.
47. "ҚР аумағында сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша есепке жатқызылатын ҚҚС сомасы" бөлімінде:
1) 300.06.031А жолында - 300.06.010А, 300.06.020А және 300.06.030А жолдарының сомасы;
2) 300.06.031В жолында - 300.06.010В, 300.06.020В және 300.06.030В жолдарының сомасы;
3) 300.06.031С жолында - 300.06.010С және 300.06.030С жолдарының сомасы көрсетіледі.
300.06.031А жолының шамасы 300.00.011А жолына, 300.06.031С жолының шамасы 300.00.011В жолына көшіріледі.
48. "РФ-нан сатып алынған газ конденсатын қоса мұнай және табиғи газдан басқа импорт бойынша сатып алынған тауарлар" бөлімі РФ-нан сатып алынған газ конденсатын қоса мұнай және табиғи газдан басқа импорт бойынша сатып алынған тауарлар бойынша есепке жатқызылатын қосылған құн салығының сомасын есептеуге арналған.
300.06.032 жолы "ҚР аумағында сатып алынған және салық салынатын айналым мақсатында пайдаланылатын тауарлар (жұмыстар, қызметтер)" бөлімінің жолдарын толтыру үшін қарастырылған тәртіппен толтырылады.
300.06.033 жолы "ҚР аумағында сатып алынған және босатылған айналым мақсатында пайдаланылатын тауарлар (жұмыстар, қызметтер)" бөлімінің жолдарын толтыру үшін қарастырылған тәртіппен толтырылады.
300.06.034 жолы "ҚР аумағында сатып алынған және салық салынатын және босатылған айналым мақсатында пайдаланылатын тауарлар (жұмыстар, қызметтер)" бөлімінің жолдарын толтыру үшін қарастырылған тәртіппен толтырылады.

В строке 300.06.035 указывается величина, определяемая как сумма строк 300.06.032, 300.06.033 и 300.06.034 граф А, В и С соответственно.
Величина строки 300.06.035А переносится в строку 300.00.012А, строки 300.06.035С - в строку 300.00.012В.
49. Раздел "Импорт товаров, по которым НДС уплачивается методом зачета" предназначен для отражения порядка уплаты налога на добавленную стоимость методом зачета по импортируемым товарам, предусмотренного статьей 250 Кодекса.
Заполнение данного раздела производится в порядке, установленном для заполнения раздела "Товары, приобретенные по импорту, кроме природного газа, нефти, включая газовый конденсат, приобретенных в РФ".
В строке 300.06.039 указывается величина, определяемая как сумма строк 300.06.036, 300.06.037 и 300.06.038 граф А, В и С соответственно.
Величина строки 300.06.039А переносится в строку 300.00.015А, строки 300.06.039С - в строку 300.00.015В.
50. Раздел "Зачет уплаченного НДС по импорту товаров, по которым изменен срок уплаты" предназначен для отражения суммы налога на добавленную стоимость, фактически уплаченного в бюджет по импортируемым товарам, по которым был изменен срок уплаты налога в соответствии со статьей 249 Кодекса. Данный раздел состоит из двух граф:
1) в графе А указываются суммы налога на добавленную стоимость, фактически уплаченные в отчетном налоговом периоде в счет погашения задолженности по налогу на добавленную стоимость, по которому был изменен срок уплаты;
2) в графе В указывается сумма фактически уплаченного налога на добавленную стоимость, подлежащего отнесению в зачет.
51. В строках раздела "Зачет уплаченного НДС по импорту товаров, по которым изменен срок уплаты" указывается:
1) в строке 300.06.040 - сумма уплаченного налога на добавленную стоимость по импорту товаров, используемых в целях облагаемого оборота;
2) в строке 300.06.041 - сумма уплаченного налога на добавленную стоимость по импорту товаров, используемых в целях освобожденного оборота;
3) в строке 300.06.042 - сумма уплаченного налога на добавленную стоимость по импорту товаров, используемых как в целях облагаемого оборота, так и в целях освобожденного оборота.
Величина строки 300.06.042А определяется как разница строк 300.07.003D, 300.06.040А и 300.06.041.
Величина строки 300.06.042В определяется как произведение величин, указанных в строках 300.06.042А и 300.00.007;
4) в строке 300.06.043 указывается:

300.06.035 жолында А, В және С бағандарының тиісінше 300.06.032, 300.06.033 және 300.06.034 жолдарының сомалары ретінде айқындалатын шама көрсетіледі.
300.06.035А жолының шамасы 300.00.012А жолына, 300.06.035С жолының шамасы 300.00.012В жолына көшіріледі.
49. "Есеп әдісімен төленетін ҚҚС бойынша тауарлар импорты" бөлімі Кодекстің 250-бабында қарастырылған импортталатын тауарлар бойынша қосылған құн салығын есеп әдісімен төлеу тәртібін көрсетуге арналған.
Осы бөлімді толтыру "РФ-нан сатып алынған газ конденсатын қоса мұнай және табиғи газдан басқа импорт бойынша сатып алынған тауарлар" бөлімін толтыру үшін белгіленген тәртіппен жүргізіледі.
300.06.039 жолында А, В және С бағандарының тиісінше 300.06.036, 300.06.037 және 300.06.038 жолдарының сомалары ретінде айқындалатын шама көрсетіледі.
300.06.039А жолының шамасы 300.00.015А жолына, 300.06.039С жолының шамасы 300.00.015В жолына көшіріледі.
50. "Төлеу мерзімі өзгертілген тауарлар импорты бойынша төленген ҚҚС-ның есебі" бөлімі Кодекстің 249-бабына сәйкес салық төлеу мерзімі өзгертілген, импортталатын тауарлар бойынша бюджетке нақты төленген қосылған құн салығының сомасын көрсетуге арналған. Осы бөлім екі бағаннан тұрады:
1) А бағанында төлеу мерзімі өзгертілген қосылған құн салығы бойынша берешекті өтеу есебінен есепті салық кезеңінде нақты төленген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
2) В бағанында есепке жатқызуға жататын қосымша құн салығының нақты сомасы көрсетіледі.
51. "Төлеу мерзімі өзгертілген тауарлар импорты бойынша төленген ҚҚС-ның есебі" бөлімінің жолдарында:
1) 300.06.040 жолында - салық салынатын айналым мақсатында пайдаланылатын тауарлар импорты бойынша төленген қосылған құн салығының сомасы;
2) 300.06.041 жолында - босатылған айналым мақсатында пайдаланылатын тауарлар импорты бойынша төленген қосылған құн салығының сомасы;
3) 300.06.042 жолында - салық салынатын айналым мақсатында да, босатылған айналым мақсатында да пайдаланылатын тауарлар импорты бойынша төленген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі.
300.06.042А жолының шамасы 300.07.003D, 300.06.040А және 300.06.041 жолдарының айырмашылығы ретінде айқындалады.
300.06.042В жолының шамасы 300.06.042А және 300.00.007 жолдарында көрсетілген шамалардың туындысы ретінде айқындалады;
4) Үшінші бөлімде салық салынатын немесе босатылған айналымдар мақсатында пайдаланылатын сатып алынған тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) қандай көлемінде салық төлеуші қосылған құн салығын айқындау қиын тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша мәліметтер көрсетіледі.
300.06.043 жолында:

в строке 300.06.043А - сумма строк 300.06.040А, 300.06.041 и 300.06.042А;
в строке 300.06.043В - сумма строк 300.06.040В и 300.06.042В.
Величина строки 300.06.043В переносится в строку 300.00.018.
52. Банками и банковскими организациями, осуществляющими отдельные банковские операции, при применении раздельного метода по учету сумм налога на добавленную стоимость по оборотам, связанным с получением и реализацией залогового имущества (товаров), форма 300.06 заполняется в следующем порядке:
1) в соответствующих строках раздела "Товары (работы, услуги), приобретенные на территории РК и используемые в целях облагаемого оборота" указываются сведения только по полученному залоговому имуществу (товарам);
2) раздел "Товары (работы, услуги), приобретенные на территории РК и используемые в целях освобожденного оборота" не заполняется;
3) в разделе "Товары (работы, услуги), приобретенные на территории РК и используемые в целях облагаемого и освобожденного оборотов" указываются сведения по товарам (работам, услугам), приобретенным в Республике Казахстан, кроме сведений по полученному залоговому имуществу (товарам);
4) строка 300.06.031 раздела "Сумма НДС, относимого в зачет по товарам (работам, услугам), приобретенным на территории РК" определяется как сумма итоговых строк разделов, указанных в подпунктах 1) и 3) настоящего пункта;
5) в разделах "Товары, приобретенные по импорту, кроме природного газа, нефти, включая газовый конденсат, приобретенных в РФ", "Импорт товаров, по которым НДС уплачивается методом зачета" и "Зачет уплаченного НДС по импорту товаров, по которым изменен срок уплаты" заполняются только строки 300.06.034, 300.06.038 и 300.06.042, а также итоговые строки данных разделов.
9. Импорт товаров, по которым изменен срок уплаты налога на
добавленную стоимость - Форма 300.07
(приложение N 7 к Декларации)
53. Форма 300.07 заполняется как при составлении Декларации за налоговый период, в котором осуществлен импорт товаров, по которому изменен срок уплаты налога на добавленную стоимость, так и при составлении Декларации за последующие налоговые периоды, до полного погашения задолженности по налогу.
54. Раздел "Погашение суммы НДС по импорту товаров с измененными сроками уплаты" состоит из граф А, В, С, D, E и F:
1) в графе А указывается сумма налога на добавленную стоимость, указанная в грузовой таможенной декларации;
2) в графе В указывается сумма налога на добавленную стоимость, погашенная взаимозачетом с бюджетом по реализованным товарам в отчетном налоговом периоде;
3) в графе С указывается сумма налога на добавленную стоимость, погашенная взаимозачетом с бюджетом по реализованным товарам в предыдущие налоговые периоды;

300.06.043А жолында - 300.06.040А, 300.06.041 және 300.06.042А жолдарының сомасы;
300.06.043В жолында - 300.06.040В және 300.06.042В жолдарының сомасы көрсетіледі;
300.06.043В жолының шамасы 300.00.018 жолына көшіріледі.
52. Банктер және жекелеген банк операцияларын жүзеге асырушы ұйымдар мүлікті (тауарды) кепілдікке алу және сатумен байланысты айналымдар бойынша қосылған құн салығын есептеу үшін бөлек әдісті қолдану кезінде 300.06 нысанын мынадай тәртіппен толтырады:
1) "ҚР аумағында сатып алынған және салық салынатын айналым мақсатында пайдаланылатын тауарлар (жұмыстар, қызметтер)" бөлімінің тиісті жолдарында тек алынған кепілдік мүліктер (тауарлар) бойынша мәліметтер көрсетіледі;
2) "ҚР аумағында сатып алынған және босатылған айналым мақсатында пайдаланылатын тауарлар (жұмыстар, қызметтер)" бөлімі толтырылмайды;
3) "ҚР аумағында сатып алынған және салық салынатын және босатылған айналым мақсатында пайдаланылатын тауарлар (жұмыстар, қызметтер)" бөлімінде алынған кепілдік мүліктер (тауарлар) бойынша мәліметтерден басқа Қазақстан Республикасында сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша мәліметтер көрсетіледі.
4) "ҚР аумағында сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша есепке жатқызылатын ҚҚС сомасы" бөлімінің 300.06.031 жолы осы тармақтың 1) және 3)-тармақшаларында көрсетілген бөлімдер жолдарының жиынтық сомасы ретінде айқындалады;
5) "РФ-нан сатып алынған газ конденсатын қоса мұнай және табиғи газдан басқа импорт бойынша сатып алынған тауарлар", "ҚҚС есеп әдісімен төленетін тауарлар импорты", "Төлеу мерзімі өзгертілген тауарлар импорты бойынша төленген ҚҚС-ның есебі" бөлімдерінде тек 300.06.034, 300.06.038 және 300.06.042 жолдары, сондай-ақ осы бөлімдердің жиынтық жолдары ғана толтырылады.
9. Қосылған құн салығын төлеу мерзімі өзгертілген
тауарлардың импорты - 300.07-нысан
(Декларацияға N 7 қосымша)
53. 300.07 нысаны тауарлар импорты жүзеге асырылған салық кезеңі үшін Декларация жасау кезінде де, салық бойынша берешекті толық өтегенге дейін келесі салық кезеңдері үшін Декларация жасау кезінде де толтырылады.
54. "Тауарлар импорты бойынша төлеу мерзімі өзгертілген ҚҚС сомасын өтеу" бөлімі А, В, С, D, Е және Ғ бағандарынан тұрады.
1) А бағанында жүк кеден декларациясында көрсетілген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
2) В бағанында есепті салық кезеңінде сатылған тауарлар бойынша бюджетпен өзара есеп айырысу жолымен өтелген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
3) С бағанында өткен салық кезеңдерінде сатылған тауарлар бойынша бюджетпен өзара есеп айырысу жолымен өтелген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;

4) в графе D указывается сумма налога, фактически уплаченного в бюджет в отчетном налоговом периоде;
5) в графе Е указывается сумма налога, фактически уплаченного в бюджет в предыдущие налоговые периоды;
6) в графе F указывается сумма налога на добавленную стоимость, по которому имеется задолженность по уплате в бюджет, непогашенная взаимозачетом и фактически не уплаченная.
55. В строках раздела "Погашение суммы НДС по импорту товаров с измененными сроками уплаты" указываются сведения:
1) в строке 300.07.001 - по импорту товаров, предназначенных для промышленной переработки.
Понятие промышленной переработки определяется пунктом 2 статьи 249 Кодекса;
2) в строке 300.07.002 - по импорту воды, газа и электроэнергии.
Строки 300.07.001 и 300.07.002 заполняются на основании дополнительной формы;
3) в строке 300.07.003 - сумма строк 300.07.001 и 300.07.002 граф А, В, С, D, E и F соответственно.
Величина строки 300.07.003D переносится:
при использовании пропорционального метода - в строку 300.00.018;
при использовании раздельного метода - в соответствующем размере в строки 300.06.040А, 300.06.041 и 300.06.042А.
56. Дополнительная форма к строке 300.07.001.
В разделе "Импорт товаров для промышленной переработки" указываются следующие сведения:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - регистрационный номер грузовой таможенной декларации;
3) в графе С - сумма налога на добавленную стоимость согласно грузовой таможенной декларации;
4) в графе D - срок (измененный), установленный для погашения налога;
5) в графе Е - сумма налога на добавленную стоимость, зачитываемого в отчетном налоговом периоде в соответствии с пунктом 6 статьи 249 Кодекса в счет погашения задолженности по сумме налога, срок уплаты которого был изменен. Данная сумма налога определяется как разница строк 300.00.010 и 300.00.009 формы 300.00, составленной за отчетный налоговый период;
6) в графе F - сумма налога на добавленную стоимость, погашенная в соответствии с пунктом 6 статьи 249 Кодекса в предыдущие налоговые периоды. Данная сумма определяется как сумма величин, указанных в графах Е и F по строке, соответствующей регистрационному номеру грузовой таможенной декларации, дополнительной формы, составленной к строке 300.07.001 за предыдущий налоговый период;
7) в графе G - сумма налога на добавленную стоимость, фактически уплаченная в бюджет в отчетном налоговом периоде по импортируемым товарам;
8) в графе H - сумма налога на добавленную стоимость, уплаченная в предыдущие налоговые периоды по импортируемым товарам. Данная сумма определяется как сумма величин, указанных в графах G и H по строке, соответствующей регистрационному номеру грузовой таможенной декларации, дополнительной формы, составленной к строке 300.07.001 за предыдущий налоговый период;

4) D бағанында есепті салық кезеңінде бюджетке нақты төленген салық сомасы көрсетіледі;
5) Е бағанында өткен салық кезеңдерінде бюджетке нақты төленген салық сомасы көрсетіледі;
6) Ғ бағанында сатылған тауарлар бойынша бюджетпен өзара есеп айырысу
жолымен өтелмеген және нақты төленбеген қосылған құн салығының сомасы
көрсетіледі.
55. "Тауарлар импорты бойынша төлеу мерзімі өзгертілген ҚҚС сомасын
өтеу" бөлімінің жолдарында:
1) 300.07.001 жолында - өндірістік ұқсату үшін арналған тауарлардың
импорты бойынша мәліметтер көрсетіледі.
Өндірістік ұқсату ұғымы Салық Кодексінің 249-бабының 2-тармағымен
айқындалады.
2) 300.07.002 жолында - судың, газдың және электр энергиясының
импорты бойынша мәліметтер көрсетіледі.
300.07.001 және 300.07.002 жолдарының бағандары қосымша нысандар
негізінде толтырылады.
3) 300.07.003 жолында - тиісінше А, В, С, D, Е және Ғ бағандарының
300.07.001 және 300.07.002 жолдарының сомалары көрсетіледі.
300.07.003D жолының шамасы:
барабар әдісін қолданғанда - 300.00.018 жолына;
бөлек әдісті қолданғанда - тиісінші мөлшерде 300.06.040А, 300.06.041
және 300.06.042А жолдарына көшіріледі.
56. 300.07.001 жолына қосымша нысан.
"Өндірістік ұқсату үшін арналған тауарлар импорты" бөлімінде мынадай
мәліметтер көрсетіледі:
1) А бағанында - жолдың реттік нөмірі;
2) В бағанында - жүк кеден декларациясының тіркеу нөмірі;
3) С бағанында - жүк кеден декларациясына сәйкес қосылған құн
салығының сомасы;
4) D бағанында - салықты өтеу үшін белгіленген мерзім (өзгертілген);
5) Е бағанында - Кодекстің 249-бабының 6-тармағына сәйкес төлеу мерзімі өзгертілген салық сомасы бойынша берешектерді өтеу есебіне есеп беру салық кезеңінде ескерілетін қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі. Салықтың осы сомасы есепті салық кезеңі үшін жасалған 300.00 нысанының 300.00.010 және 300.00.009 жолдарының айырмашылығы ретінде айқындалады;
6) F бағанында - Кодекстің 249-бабының 6-тармағына сәйкес өткен салық кезеңдерінде өтелген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі. Осы сома өткен салық кезеңі үшін 300.07.001 жолына құрылған қосымша нысанның E және F бағандарында жүк кеден декларациясының нөміріне сәйкес жолдарында көрсетілген мөлшерлердің сомасы ретінде айқындалады;
7) G бағанында - импортталатын тауарлар бойынша есепті салық кезеңінде бюджетке нақты төленген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
8) Н бағанында - өткен салық кезеңдері үшін импортталатын тауарлар бойынша төленген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі. Осы сома өткен салық кезеңі үшін 300.07.001 жолына құрылған қосымша нысанның G және Н бағандарында жүк кеден декларациясының нөміріне сәйкес жолдарында көрсетілген мөлшерлердің сомасы ретінде айқындалады.

9) в графе I - сумма задолженности по налогу, подлежащему уплате в бюджет. Данная сумма определяется путем вычитания из величины, указанной в графе С, суммы величин, указанных в графах Е, F, G и Н.
Итоговая величина графы С переносится в строку 300.07.001А, графы Е - в строку 300.07.001В, графы F - в строку 300.07.001С, графы G - в строку 300.07.001D, графы H - в строку 300.07.001Е и графы I - в строку 300.07.001F.
57. Дополнительная форма к строке 300.07.002.
Раздел "Импорт воды, газа, электроэнергии" заполняется в порядке, установленном для заполнения раздела "Импорт товаров для промышленной переработки" дополнительной формы к строке 300.07.001.
Итоговая величина графы С переносится в строку 300.07.002А, графы Е - в строку 300.07.002В, графы F - в строку 300.07.002С, графы G - в строку 300.07.002D, графы H - в строку 300.07.002Е и графы I - в строку 300.07.002F.
10. Корректировка суммы налога на добавленную стоимость,
относимого в зачет - Форма 300.08 (приложение N 8 к Декларации)
58. Форма 300.08 предназначена для отражения сведений по корректировке суммы налога на добавленную стоимость, отнесенного в зачет, произведенной в соответствии со статьями 237 и 238 Кодекса.
При корректировке сумм налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, в случае, указанном в подпункте 4) пункта 1 статьи 237 Кодекса, составляется дополнительная Декларация (форма 300.00) с заполнением соответствующих строк и приложений (формы 300.05 и 300.06).
Строки данной формы могут иметь отрицательное или положительное значение.
59. Раздел "Корректировка суммы НДС, относимого в зачет":
1) в строке 300.08.001 указывается сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость по товарам в случае их порчи или утраты.
Понятие порчи и утраты товара (имущества) определено в пункте 2 статьи 237 Кодекса. Величина данной строки имеет только отрицательное значение;
2) в строке 300.08.002 указывается сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость по товарам, по которым в предыдущие налоговые периоды налог на добавленную стоимость был отнесен в зачет, и которые в отчетном налоговом периоде были использованы не в целях облагаемого оборота;
3) в строке 300.08.003 указывается сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость, производимой в связи с изменением цены, компенсации за приобретенные товары (работы, услуги). Строка заполняется на основании дополнительной формы;
4) в строке 300.08.004 указывается сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость по товарам, частично или полностью возвращенным поставщику. Строка заполняется на основании дополнительной формы;

9) І бағанында - бюджетке төлеуге жататын салық бойынша өтелмеген берешектердің сомасы көрсетіледі. Осы сома С бағанында көрсетілген көлеммен Е, F, G және Н бағандарында көрсетілген көлем сомаларын алу жолымен айқындалады.
С бағанының жиынтық шамасы 300.07.001А жолына, Е бағанының жиынтық шамасы - 300.07.001В жолына, Ғ бағанының жиынтық шамасы 300.07.001С жолына, G бағанының жиынтық шамасы - 300.07.001D жолына, Н бағанының жиынтық шамасы 300.07.001Е жолына және І бағанының жиынтық шамасы 300.07.001F жолына көшіріледі.
57. 300.07.002 жолына қосымша нысан.
"Су, газ және электр энергиясы импорты" бөлімі 300.07.001 жолына қосымша нысанның "Өндірістік ұқсату үшін арналған тауарлар импорты" бөлімі үшін белгіленген тәртіппен толтырылады.
С бағанының жиынтық шамасы 300.07.002А жолына, Е бағанының жиынтық шамасы - 300.07.002В жолына, Ғ бағанының жиынтық шамасы 300.07.002С жолына, G бағанының жиынтық шамасы - 300.07.002D жолына, Н бағанының жиынтық шамасы 300.07.002Е жолына және І бағанының жиынтық шамасы 300.07.002Ғ жолына көшіріледі.
10. Есепке жатқызылатын қосылған құн
салығының сомасын түзету - 300.08-нысан
(Декларацияға N 8 қосымша)
58. 300.08 нысаны Кодекстің 237 және 238-баптарына сәйкес жүргізілген, есепке жатқызылған, қосылған құн салығының сомасын түзету жөніндегі мәліметтерді көрсетуге арналған.
Кодекстің 237-бабының 1-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген, есепке жатқызылатын қосылған құн салығының сомасын түзеткенде тиісті жолдары мен қосымшалары (300.05 және 300.06-нысандар) толтырылып, қосымша Декларация (300.00 нысан) жасалады.
Осы нысанның жолдары теріс немесе оң мәндерге ие болуы мүмкін.
59. "Есепке жатқызылатын ҚҚС сомасын түзету" бөлімі:
1) 300.08.001 жолында тауарлар бойынша олар бүлінген немесе жоғалған жағдайда қосылған құн салығы бойынша есепті түзету сомасы көрсетіледі.
Тауардың (мүліктің) бүлінуі және жоғалуы ұғымы Кодекстің 237-бабының 2-тармағында айқындалған. Осы жолдың шамасы тек теріс мәнге ие болады;
2) 300.08.002 жолында қосылған құн салығы бойынша есепке жатқызылған және есепті салық кезеңінде салық салынатын айналым емес мақсаттарда пайдаланылған тауарлар бойынша қосылған құн салығы бойынша есепті түзету сомасы көрсетіледі;
3) 300.08.003 жолында сатып алынған тауарларға (жұмыстарға, қызметтерге) бағаның, өтемақының өзгеруіне байланысты жүргізілген қосылған құн салығы бойынша есепті түзету жөніндегі мәліметтер көрсетіледі. Жол қосымша нысан негізінде толтырылады;
4) 300.08.004 жолында жеткізушіге жартылай немесе толық қайтарылған тауарлар бойынша қосылған құн салығы бойынша есепті түзету сомасы көрсетіледі. Жол қосымша нысан негізінде толтырылады;

5) в строке 300.08.005 указывается сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость по товарам (работам, услугам), по которым изменены условия сделки. Строка заполняется на основании дополнительной формы;
6) в строке 300.08.006 указывается сумма корректировки налога на добавленную стоимость по сверхнормативным потерям. Данная строка заполняется теми плательщиками налога на добавленную стоимость, которые в соответствии с законодательством Республики Казахстан являются субъектами естественных монополий;
7) в строке 300.08.007 указывается сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость по сомнительным обязательствам. Строка заполняется на основании дополнительной формы;
8) в строке 300.08.008 указывается сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость, связанной с осуществлением оплаты по сомнительным обязательствам, по которым ранее была произведена корректировка зачета по налогу на добавленную стоимость при признании сомнительных обязательств. Строка заполняется на основании дополнительной формы;
9) в строке 300.08.009 указывается итоговая величина корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость, определяемая как сумма строк с 300.08.001 по 300.08.008.
Величина строки 300.08.009 переносится в строку 300.00.017.
60. Дополнительная форма к строке 300.08.003 предназначена для отражения корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость, связанной с изменением цены, компенсации за приобретенные товары (работы, услуги).
В разделе "Изменение цены, компенсации за приобретенные товары (работы, услуги)" указываются следующие сведения:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - регистрационный номер налогоплательщика поставщика
товаров (работ, услуг);
3) в графе С - наименование документа, на основании которого производится корректировка зачета по налогу на добавленную стоимость (дополнительный счет-фактура или другой подтверждающий документ);
4) в графе D - номер и дата составления документа, указанного в графе С;
5) в графе Е - сумма корректировки стоимости товаров (работ, услуг);
6) в графе F - сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость.
Итоговая величина графы F переносится в строку 300.08.003.
61. Дополнительная форма к строке 300.08.004 предназначена для отражения корректировки зачета налога на добавленную стоимость по товарам, частично или полностью возвращенным поставщику.
В разделе "Возврат товара" указываются следующие сведения:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе B - наименование возвращаемого товара;

5) 300.08.005 жолында мәміле шарттары өзгерген тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша қосылған құн салығы бойынша есепті түзету сомасы көрсетіледі. Жол қосымша нысан негізінде толтырылады;
6) 300.08.006 жолында нормадан тыс шеккен шығыстар бойынша қосылған құн салығы бойынша есепті түзету сомасы көрсетіледі. Осы жолды Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес Табиғи монополиялар субъектілері болып табылатын қосылған құн салығын төлеушілер толтырады;
7) 300.08.007 жолында күмәнді міндеттемелер бойынша қосылған құн салығы бойынша есепті түзету сомасы көрсетіледі. Жол қосымша нысан негізінде толтырылады;
8) 300.08.008 жолында күмәнді міндеттемелерді тану кезінде бұрын қосылған құн салығы бойынша есепті түзету жүргізілген, күмәнді міндеттемелер бойынша қосылған құн салығы бойынша есепті түзету сомасы көрсетіледі. Жол қосымша нысан негізінде толтырылады;
9) 300.08.009 жолында 300.08.001-ден 300.08.008-ге дейінгі жолдар сомасы ретінде айқындалатын қосылған құн салығы бойынша есепті түзетудің жиынтық шамасы көрсетіледі.
300.08.009 жолының шамасы 300.00.017 жолына көшіріледі.
60. 300.08.003 жолына қосымша нысан сатып алынған тауарларға (жұмыстарға, қызметтерге) бағаның, өтемақының өзгеруіне байланысты қосылған құн салығы бойынша есепті түзетуді көрсетуге арналған.
"Сатып алынған тауарларға (жұмыстарға, қызметтерге) бағаның,
өтемақының өзгеруі" бөлімінде мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) А бағанында - жолдың реттік нөмірі;
2) В бағанында - тауарлар (жұмыстар, қызметтер) жеткізуші салық
төлеушінің тіркеу нөмірі;
3) С бағанында - соның негізінде салық салынатын айналымның мөлшеріне
түзету жүргізілген құжат атауы (қосымша шот-фактура немесе басқа растайтын
құжат);
4) D бағанында - С бағанында көрсетілген құжаттың нөмірі және
жасалған күні;
5) Е бағанында - тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бағаларын түзету
сомасы;
6) Ғ бағанында - қосылған құн салығы бойынша есепті түзету сомасы.
Ғ бағанының қорытынды шамасы 300.08.003 жолына көшіріледі.
61. 300.08.004 жолына қосымша нысан жеткізушіге жартылай немесе толық
қайтарылған тауарлар бойынша қосылған құн салығы бойынша есепті түзетуді
көрсетуге арналған.
"Тауарды қайтару" бөлімінде мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) А бағанында - жолдың реттік нөмірі;
2) В бағанында - қайтарылатын тауардың атауы;

3) в графе C - регистрационный номер налогоплательщика поставщика товара;
4) в графе D - стоимость возвращаемого товара без налога на добавленную стоимость;
5) в графе Е - сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость.
Итоговая величина графы Е переносится в строку 300.08.004.
62. Дополнительная форма к строке 300.08.005 предназначена для отражения сведений о зачете налога на добавленную стоимость по товарам, по которым изменены условия заключенной ранее сделки, в результате чего изменяется сумма налога, относимого в зачет (например, товар приобретен по договору купли-продажи, но впоследствии приято решение о его безвозмездной передаче, передаче в аренду и т.п.).
В разделе "Изменение условий сделки" указываются следующие сведения:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - наименование документа, в соответствии с которым изменяются условия сделки;
3) в графе С - номер и дата составления документа, указанного в графе В;
4) в графе D - сумма корректировки стоимости товаров (работ, услуг) без налога на добавленную стоимость;
5) в графе E - сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость.
Итоговая величина графы Е переносится в строку 300.08.005.
63. Дополнительная форма к строке 300.08.007 предназначена для отражения корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость по сомнительным обязательствам.
В разделе "Сомнительные обязательства" указываются:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - регистрационный номер налогоплательщика поставщика товаров (работ, услуг), перед которым числится обязательство;
3) в графе С - фамилия, имя, отчество или наименование поставщика товаров (работ, услуг);
4) в графе D - номер и дата составления счета-фактуры, по которому были приобретены товары (работы, услуги);
5) в графе E - стоимость товаров (работ, услуг), являющаяся сомнительным обязательством, без включения в нее налога на добавленную стоимость;
6) в графе F - ставка налога на добавленную стоимость, действовавшая в налоговом периоде, в котором произведен зачет по налогу на добавленную стоимость;
7) в графе G - сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость.
Итоговая величина графы G переносится в строку 300.08.007.
64. Дополнительная форма к строке 300.08.008 предназначена для отражения корректировки зачета налога на добавленную стоимость, связанной с оплатой сомнительного обязательства, по которому ранее была произведена корректировка зачета по налогу на добавленную стоимость в сторону уменьшения.
В разделе "Оплата сомнительного обязательства" указываются следующие сведения:

3) С бағанында - тауар жеткізуші салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
4) D бағанында - қайтарылатын тауардың қосылған құн салығынсыз құны;
5) Е бағанында - қосылған құн салығы бойынша есепті түзету сомасы.
Е бағанының қорытынды шамасы 300.08.004 жолына көшіріледі.
62. 300.08.005 жолына қосымша нысан нәтижесінде бұрын жасалған мәміле шарттары өзгерген тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша (мысалы, тауар сатып алу-сату шарты бойынша тиелген, бірақ нәтижесінде оны өтеусіз беру, жалға беру және т.б. туралы шешім қабылданған) қосылған құн салығы бойынша есепті түзетуді көрсетуге арналған.
"Мәміле шарттарының өзгеруі" бөлімінде мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) А бағанында - жолдың реттік нөмірі;
2) В бағанында - соның негізінде мәміле шарттары өзгертілген құжат атауы;
3) С бағанында - В бағанында көрсетілген құжаттың нөмірі және жасалған күні;
4) D бағанында - тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) қосылған құн салығынсыз құнының түзету сомасы;
5) Е бағанында - қосылған құн салығы бойынша есепті түзету сомасы.
Е бағанының қорытынды шамасы 300.08.005 жолына көшіріледі.
63. 300.08.007 жолына қосымша нысан күмәнді талаптар бойынша қосылған құн салығы бойынша есепті түзетуді көрсетуге арналған.
"Күмәнді міндеттемелер" бөлімінде мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) А бағанында - жолдың реттік нөмірі;
2) В бағанында - тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) жеткізуші міндеттемесі берешегі бар салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
3) С бағанында - тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) жеткізушінің аты-жөні, немесе атауы;
4) D бағанында - солар бойынша тауарлар (жұмыстар, қызметтер) сатып алынған шот-фактураның нөмірі және жасалған күні;
5) Е бағанында - күмәнді міндеттеме болып табылатын тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) қосылған құн салығынсыз құнының түзету сомасы;
6) Ғ бағанында - қосылған құн салығы бойынша есеп жүргізілген салық кезеңінде қолданылған қосылған құн салығының ставкасы;
7) G бағанында - қосылған құн салығы бойынша есепті түзету сомасы.
G бағанының қорытынды шамасы 300.08.007 жолына көшіріледі.
64. 300.08.008 жолына қосымша нысан күмәнді міндеттемелер бойынша қосылған құн салығы бойынша есепке бұрын азаю тарапына қарай түзетулер жүргізілген осындай міндеттемелер бойынша төлем жүргізумен байланысты қосылған құн салығына түзетуді көрсетуге арналған.
"Күмәнді міндеттемелер бойынша төлем" бөлімінде мынадай мәліметтер көрсетіледі:

1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - регистрационный номер налогоплательщика поставщика товаров (работ, услуг), перед которым погашено обязательство;
3) в графе С - фамилия, имя, отчество или наименование поставщика товаров (работ, услуг);
4) в графе D - налоговый период, в котором ранее была произведена корректировка зачета по налогу на добавленную стоимость;
5) в графе Е - номер и дата составления счета-фактуры по приобретенным товарам (работам, услугам), задолженность по которым была признана сомнительным обязательством;
6) в графе F - общая сумма произведенной оплаты по данному обязательству;
7) в графе G - стоимость оплаченных товаров (работ, услуг) без включения в нее налога на добавленную стоимость;
8) в графе H - ставка налога на добавленную стоимость, действовавшая в налоговом периоде, в котором был осуществлен зачет по налогу на добавленную стоимость;
9) в графе I - сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость.
Итоговая величина графы I переносится в строку 300.08.008.
11. Импорт товаров, по которым налог на добавленную стоимость
уплачивается методом зачета - Форма 300.09
(Приложение N 9 к Декларации)
65. Форма 300.09 предназначена для отражения сведений по импорту товаров, осуществленному в течение налогового периода, по которому налог на добавленную стоимость при таможенном оформлении уплачивается методом зачета, предусмотренным статьей 250 Кодекса.
До 1 января 2003 года уплата налога на добавленную стоимость методом зачета производится по импорту товаров, определенных в пункте 2 статьи 71-1 Закона Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", действующем в соответствии со статьей 2 Закона Республики Казахстан "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)".
66. Строка 300.09.001 раздела "Начисление НДС по импорту товаров, уплачиваемого методом зачета" заполняется на основании дополнительной формы.
Величина строки 300.09.001А переносится в строку 300.00.015А.
Величина строки 300.09.001В переносится:
при использовании пропорционального метода - в строки 300.00.009 и 300.00.015В;
при использовании раздельного метода - в строку 300.00.009 и в соответствующем размере в строки 300.06.036В, 300.06.037В и 300.06.038В.
67. Дополнительная форма к строке 300.09.001.
В разделе "Начисление НДС по импорту товаров, уплачиваемого методом зачета" указываются следующие сведения:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - наименование импортируемых товаров;

1) А бағанында - жолдың реттік нөмірі;
2) В бағанында - соның алдындағы міндеттемелері өтелген тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) жеткізуші салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
3) С бағанында - тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) жеткізушінің аты-жөні, немесе атауы;
4) D бағанында - қосылған құн салығы бойынша есепке түзету жүргізілген салық кезеңі;
5) Е бағанында - олар бойынша берешектер күмәнді міндеттеме болып танылған сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша шот-фактураның нөмірі және жасалған күні;
6) Ғ бағанында - осы міндеттеме бойынша жүргізілген төлемнің жалпы сомасы;
7) G бағанында - тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) қосылған құн салығын енгізбей төленген құны;
8) Н бағанында - қосылған құн салығын есептеу жүргізілген салық кезеңінде қолданылған қосылған құн салығының ставкасы;
9) І бағанында - қосылған құн салығы бойынша есепті түзету сомасы І бағанының қорытынды шамасы 300.08.008 жолына көшіріледі.
11. Есеп әдісімен төленетін қосылған құн салығы
бойынша тауарлар импорты - 300.09-нысан
(Декларацияға N 9 қосымша)
65. 300.09 нысаны салық кезеңінің ішінде Кодекстің 250-бабында көзделген кедендік ресімдеу кезінде қосылған құн салығы есеп әдісі бойынша жүзеге асырылған тауарлар импорты туралы ақпарат беруге арналған.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексін (Салық Кодексі) қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес қолданылатын "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 71-1-бабының 2-бабына сәйкес тауарлар импорты бойынша 2003 жылғы 1 қаңтарға дейін қосылған құн салығын төлеу есеп әдісімен жүргізіледі.
66. "Есеп әдісімен төленетін тауар импорты бойынша ҚҚС есептеу" бөлімінің 300.09.001 жолы қосымша нысан негізінде толтырылады.
300.09.001А жолының шамасы 300.00.015А жолына көшіріледі.
300.09.001В жолының шамасы:
барабар әдісін қолдануда - 300.00.009 және 300.00.015В жолдарына;
бөлек әдісті қолданғанда - 300.00.009 жолына және 300.06.036В,
300.06.037В және 300.06.038В жолдарына тиісті мөлшерде көшіріледі.
67. 300.09.001 жолына қосымша нысан.
"Есеп әдісімен төленетін тауар импорты бойынша ҚҚС есептеу" бөлімінде
мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) А бағанында - жолдың реттік нөмірі;
2) В бағанында - импортталатын тауарлардың атауы;

3) в графе С - регистрационный номер грузовой таможенной декларации, в соответствии с которой осуществлен выпуск товаров в свободное обращение на территорию Республики Казахстан;
4) в графе D - размер облагаемого импорта, определяемый в соответствии со статьей 220 Кодекса;
5) в графе Е - сумма неуплаченного налога на добавленную стоимость.
Данная сумма должна соответствовать сумме налога, отраженной в грузовой таможенной декларации.
Итоговая величина графы D переносится в строку 300.09.001А, графы Е - в строку 300.09.001В.
12. Зачеты по налогу на добавленную стоимость, переносимые
из предыдущих налоговых периодов - Форма 300.10
(Приложение N 10 к Декларации)
68. Форма 300.10 предназначена для отражения сумм зачетов по налогу на добавленную стоимость, переносимых из предыдущих налоговых периодов.
69. В разделе "Зачеты по НДС, переносимые в счет платежей по налогу на добавленную стоимость за налоговый период" указываются следующие сведения:
1) в строке 300.10.001 - величина строки 300.00.026 Декларации, составленной за предыдущий налоговый период.
При составлении Декларации за январь (I квартал) 2002 года в данную строку переносится сумма, отраженная в строке 24 Декларации, составленной за декабрь (IV квартал) 2001 года;
2) в строке 300.10.002 - суммы налога на добавленную стоимость, которые в течение отчетного налогового периода были возвращены налогоплательщику в соответствии со статьей 252 Кодекса;
3) строка 300.10.003 - общая сумма превышения налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, над суммой начисленного налога, зачитываемого в счет платежей по налогу на добавленную стоимость в отчетном налоговом периоде.
Величина строки 300.10.003 определяется как разница строк 300.10.001 и 300.10.002 и переносится в строку 300.00.026.
13. Налог на добавленную стоимость, подлежащий уплате за
нерезидента - Форма 300.11 (Приложение N 11 к Декларации)
70. Форма 300.11 предназначена для отражения сведений о суммах налога на добавленную стоимость, подлежащего уплате и уплаченного за нерезидента в соответствии со статьей 221 Кодекса.
71. В разделе "НДС, подлежащий уплате по работам, услугам, приобретенным у нерезидента в отчетном налоговом периоде" указываются следующие сведения:
1) в строке 300.11.001 - облагаемый оборот по реализации работ и услуг, приобретенных у нерезидента. Размер облагаемого оборота определяется в соответствии с пунктом 2 статьи 221 Кодекса.
Величина строки 300.00.001 переносится в строку:
при использовании пропорционального метода - в строку 300.05.008А;
при использовании раздельного метода - в соответствующем размере в строки 300.06.008А, 300.06.018А и 300.06.028А;

3) С бағанында - соған сәйкес тауар Қазақстан Республикасының
аумағында еркін айналысқа жіберу жүргізілген жүк кеден декларациясының
тіркеу нөмірі;
4) D бағанында - Кодекстің 220-бабына сәйкес айқындалатын салық
салынатын импорт мөлшері;
5) Е бағанында - төленбеген қосылған құн салығының сомасы.
Осы сома жүк кеден декларациясында көрсетілген салық сомасына сәйкес
келуі тиіс.
D бағанының қорытынды шамасы 300.09.001А жолына, Е бағанының
қорытынды шамасы 300.09.001В жолына көшіріледі.
12. Өткен салық кезеңдерінен көшірілген қосылған құн
салығы бойынша есептер - 300.010-нысан
(Декларацияға N 10 қосымша)
68. 300.10 нысаны өткен салық кезеңдерінен көшірілетін қосылған құн
салығы бойынша есептер сомасы көрсетуге арналған.
69. "Салық кезеңі үшін қосылған құн салығы бойынша төлемдер есебінен көшірілетін ҚҚС бойынша есептер" бөлімінде мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) 300.10.001 жолында - өткен салық кезеңі үшін жасалған Декларацияның 300.00.026 жолының шамасы.
Декларация 2002 жылдың қаңтары (І-тоқсаны) үшін толтырылғанда осы жолға 2001 жылдың желтоқсаны (IV-тоқсаны) үшін жасалған Декларацияның 24 жолының сомасы;
2) 300.10.002 жолында - Кодекстің 252-бабына сәйкес есепті салық кезеңінде салық төлеушіге қайтарылған қосылған құн салығының сомасы;
3) 300.10.003 жолында - есепті салық кезеңінде қосылған құн салығы бойынша төлемдер есебіне есептелетін төленген салық сомасынан асатын есепке жатқызылатын қосылған құн салығының жалпы сомасы.
300.10.002 жолының шамасы 300.10.001 және 300.10.002 жолдарының айырмашылығы ретінде айқындалады және 300.00.026 жолына көшіріледі.
13. Резидент емес үшін төлеуге тиісті
қосылған құн салығы - 300.11-нысан
(Декларацияға N 10 қосымша)
70. 300.11 нысаны Кодексінің 221-бабына сәйкес резидент емес үшін төлеуге тиісті және төленген қосылған құн салығы сомасы туралы мәліметтерді көрсетуге арналған.
71. "Есепті салық кезеңінде резидент еместен сатып алынған жұмыстар, қызметтер бойынша төлеуге жататын ҚҚС" бөлімінде мынадай мәліметтер енгізіледі:
1) 300.11.001 жолында - ағымдағы салық кезеңінде резидент еместен сатып алынған жұмыстар, қызметтер бойынша салық салынатын айналым. Салық салынатын айналым мөлшері Кодекстің 220-бабының 2-тармағына сәйкес айқындалады.
300.11.001 жолының шамасы:
бара-бар әдісті қолданғанда - 300.05.008А жолына;
бөлек әдісті қолданғанда - тиісті мөлшерде 300.06.008А, 300.06.018А және 300.06.028А жолдарына көшіріледі;

2) в строке 300.11.002 - сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего уплате за нерезидента по обороту, указанному в строке 300.11.001.
Величина строки 300.11.002 переносится:
при использовании пропорционального метода - в строку 300.05.008В;
при использовании раздельного метода - в соответствующем размере в строки 300.06.008В, 300.06.018В и 300.06.028В;
3) в строке 300.11.003 - сумма налога на добавленную стоимость, фактически уплаченного в бюджет в течение отчетного налогового периода по обороту, указанному в строке 300.11.001.
Строки с 300.11.001 по 300.11.003 заполняются на основании дополнительной формы.
72. В разделе "НДС, подлежащий уплате по работам и услугам, приобретенным у нерезидента в предыдущие налоговые периоды" указываются сведения по работам, услугам, приобретенным у нерезидента в предыдущие налоговые периоды, по которым уплата налога на добавленную стоимость за нерезидента частично или полностью произведена в отчетном налоговом периоде:
1) в строке 300.11.004 - облагаемый оборот по работам и услугам, приобретенным у нерезидента в предыдущие налоговые периоды. Данная строка заполняется в том случае, если налог на добавленную стоимость, причитающийся к уплате в бюджет, не был уплачен (или частично был уплачен) в установленный срок;
2) в строке 300.11.005 - сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего уплате за нерезидента по обороту, указанному в строке 300.11.004;
3) в строке 300.11.006 - сумма налога на добавленную стоимость, фактически уплаченная в бюджет в течение отчетного налогового периода по обороту, указанному в строке 300.11.004;
4) в строке 300.11.007 - общая сумма налога на добавленную стоимость, фактически уплаченного в бюджет в отчетном налоговом периоде по работам и услугам, приобретенным у нерезидента.
Величина строки 300.11.007 определяется путем суммирования величин строк 300.11.003 и 300.11.006 и переносится:
при использовании пропорционально метода - в строку 300.05.008С;
при использовании раздельного метода - в соответствующем размере в строки 300.06.008С и 300.06.028С.
Строки с 300.11.004 по 300.11.006 заполняются на основании дополнительной формы.
73. Дополнительная форма к строкам 300.11.001, 300.11.002 и 300.11.003.
В разделе "Работы и услуги, приобретенные у нерезидента в отчетном налоговом периоде" указываются следующие сведения:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - фамилия, имя, отчество или наименование нерезидента, выполнившего работы и оказавшего услуги, местом реализации которых является Республика Казахстан;

2) 300.11.002 жолында - 300.11.001 жолда көрсетілген айналым бойынша резидент емес үшін төлеуге жататын қосылған құн салығының сомасы.
300.11.002 жолының шамасы:
барабар әдісін қолданғанда - 300.05.008В жолына;
бөлек әдісті қолданғанда - тиісті мөлшерде 300.06.008В, 300.06.018В және 300.06.028В жолдарына көшіріледі;
3) 300.11.003 жолында - 300.11.001 жолда көрсетілген айналым бойынша есепті салық кезеңі ішінде бюджетке нақты төленген қосылған құн салығының сомасы.
300.11.001-300.11.003 жолдары қосымша нысанның негізінде толтырылады.
72. "Өткен салық кезеңдерінде резидент еместен сатып алынған жұмыстар және қызмет көрсетулер бойынша төлеуге тиісті ҚҚС" бөлімінде есепті салық кезеңінде резидент емеске қосылған құн салығын төлеу бөлшектеп немесе толық жүргізілген өткен салық кезеңдеріне резидент еместен сатып алынған жұмыстар, қызмет көрсетулер бойынша мәліметтер көрсетіледі:
1) 300.11.004 жолында - өткен салық кезеңдерінде резидент еместен сатып алынған жұмыстар, қызмет көрсетулер бойынша салық салынатын айналым. Осы жол егер бюджетке төлеуге есептелген қосылған құн салығы белгіленген мерзімде төленбеген (немесе бөлшектеп төленген) жағдайда толтырылады;
2) 300.11.005 жолында - 300.11.004 жолында көрсетілген айналым бойынша резидент емес үшін төлеуге тиісті қосылған құн салығының сомасы;
3) 300.11.006 жолында - 300.11.004 жолында көрсетілген айналым бойынша есепті салық кезеңінің ішінде бюджетке нақты төленген қосылған құн салығының сомасы;
4) 300.00.007 жолында - резидент еместен сатып алынған жұмыстар және қызмет көрсетулер бойынша есепті салық кезеңінде бюджетке нақты төленген қосылған құн салығының жалпы сомасы.
300.11.007 жолының шамасы 300.11.003 және 300.11.006 жолдарының шамасын жиынтықтау жолымен айқындалады және:
бара-бар әдісті қолдану кезінде 300.05.008С жолына;
бөлек әдісі кезінде - тиісті мөлшерде 300.06.008С және 300.06.028С жолдарында көшіріледі.
300.11.004 - 300.11.006 жолдары қосымша нысанның негізінде толтырылады.
73. 300.11.001, 300.11.002 және 300.11.003 жолдарына қосымша нысан.
"Есепті салық кезеңінде резидент еместен сатып алынған жұмыстар және қызмет көрсетулер" бөлімінде мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) А бағанында - жолдың реттік нөмірі;
2) В бағанында - өткізу орны Қазақстан Республикасы болып табылатын жұмысты орындаған және қызмет көрсеткен резидент еместің аты-жөні немесе атауы;

3) в графе С - наименование работ и услуг, приобретенных у нерезидента;
4) в графе D - дата приобретения работ и услуг у нерезидента;
5) в графе Е - облагаемый оборот по работам и услугам, приобретенным у нерезидента;
6) в графе F - сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего уплате за нерезидента, не являющегося плательщиком налога на добавленную стоимость;
7) в графе G - сумма налога на добавленную стоимость, фактически уплаченного в бюджет за нерезидента, не являющегося плательщиком налога на добавленную стоимость, либо зачитываемого суммой излишне уплаченных налогов, подлежащих возврату из бюджета, или суммой налога на добавленную стоимость, подлежащего возврату по оборотам, облагаемым по нулевой ставке;
8) в графе H - наименование платежного документа, подтверждающего уплату налога за нерезидента;
9) в графе I - номер и дата платежного документа, подтверждающего уплату налога за нерезидента.
Итоговая величина графы E переносится в строку 300.11.001, графы F - в строку 300.11.002 и графы G - в строку 300.11.003.
74. Дополнительная форма к строке 300.11.004, 300.11.005 и 300.11.006.
В разделе "Работы и услуги, приобретенные у нерезидента в предыдущие налоговые периоды" указываются следующие сведения:
1) графы А, В, С, D, E и F заполняются в порядке, предусмотренном для заполнения соответствующих граф дополнительной формы к строкам 300.11.001, 300.11.002 и 300.11.003;
2) в графе G - сумма налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет в предыдущие налоговые периоды;
3) в графе H - сумма налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет в отчетном налоговом периоде за работы и услуги, приобретенные у нерезидента в предыдущие налоговые периоды;
4) в графе I - наименование, номер и дата платежного документа, подтверждающего уплату налога за нерезидента в отчетном налоговом периоде.
Итоговая величина графы E переносится в строку 300.11.004, графы F - в строку 300.11.005 и графы H - в строку 300.11.006.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 300.00, 300.01, 300.02, 300.03, 300.04, 300.05, 300.06, 300.07, 300.08, 300.09, 300.10, 300.11 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
___________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Заявления о возврате
налога на добавленную стоимость из бюджета
по оборотам, облагаемым по нулевой ставке

3) С бағанында - резидент еместен сатып алынған жұмыстар мен қызмет көрсетулердің атауы;
4) D бағанында - резидент еместен жұмыстарды және қызмет көрсетулерді сатып алған күн;
5) Е бағанында - резидент еместен сатып алынған жұмыстар мен қызмет көрсетулер бойынша салық салынатын айналым;
6) F бағанында - қосылған құн салығын төлеуші болып табылмайтын резидент емес үшін төлеуге тиісті қосылған құн салығының сомасы;
7) G бағанында - қосылған құн салығын төлеуші болып табылмайтын резидент емес үшін бюджетке нақты төленген не бюджеттен қайтаруға жататын артық төленген салық сомасы немесе нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымда қайтаруға жататын қосылған құн салығының сомасы есептелген қосылған құн салығының сомасы;
8) Н бағанында - резидент емес үшін салықтың төленгенін растайтын төлем құжатының атауы;
9) І бағанында - резидент емес үшін салықтың төленгенін растайтын төлем құжатының нөмірі мен күні.
Е бағанының жиынтық шамасы 300.11.001 жолына, F бағаны - 300.11.002 жолына және G бағаны - 300.11.003 жолына көшіріледі.
74. 300.00.004, 300.11.005 және 300.11.006 жолдарына қосымша нысан.
"Өткен салық кезеңдерінде резидент еместен сатып алынған жұмыстар және қызмет көрсетулер" бөлімінде мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) А, В, С, D, E және F бағандары 300.11.001, 300.00.002 және 300.00.003 жолдарына қосымша нысанның тиісті бағандарын толтыру үшін көзделген тәртіпте толтырылады;
2) G бағанында - өткен салық кезеңдерінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасы;
3) Н бағанында - өткен салық кезеңдерінде резидент еместен сатып алынған жұмыстар және қызмет көрсетулер үшін есепті салық кезеңінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасы;
4) І бағанында - есепті салық кезеңінде резидент емес үшін салықтың төленгенін растайтын төлем құжатының атауы, нөмірі және күні.
Е бағанының жиынтық шамасы 300.00.004 жолына, F бағаны - 300.11.005 жолына және Н бағаны - 300.11.006 жолына көшіріледі. _________________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысандар 300.00, 300.01, 300.02, 300.03, 300.04, 300.05, 600.06, 300.07, 300.08, 900.09, 300.10, 300.11 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
бекітілген
Нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымдар
негізіндегі бюджеттен қосылған құн салығын
қайтару туралы өтінішті жасау
ережесі

(форма 302.00)
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления Заявления о возврате налога на добавленную стоимость из бюджета по оборотам, облагаемым по нулевой ставке (далее - Заявление), предназначенного для правильного исчисления и своевременного возврата налога на добавленную стоимость.
2. Заявление составляется в двух экземплярах и представляется в налоговый орган по месту регистрации плательщика налога на добавленную стоимость в явочном порядке.
3. Заявление представляется на бумажном носителе, заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства.
4. При заполнении Заявления не допускаются исправления, подчистки и помарки, не используются символы "+, /, %, Z".
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки Заявления не заполняются.
6. Заявление подписывается плательщиком налога на добавленную стоимость, заверяется печатью.
7. В разделе "Общая информация о плательщике налога на добавленную стоимость" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) фамилия, имя, отчество или полное наименование плательщика налога на добавленную стоимость в соответствии с учредительными документами;
3) данные свидетельства о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость, включающие в себя серию, номер и дату выдачи;
4) банковские реквизиты, включающие в себя наименование и банковский идентификационный код (БИК) банка, расчетный (текущий) счет в банке;
5) причина возврата - производится отметка в соответствующей ячейке;
6) налоговые периоды - указываются налоговые периоды, в течение которых совершены обороты, облагаемые по нулевой ставке, в связи с которыми налог на добавленную стоимость подлежит возврату.
8. В разделе "Сведения о сумме налога на добавленную стоимость, подлежащего возврату":
1) в строке 302.00.001 указывается превышение суммы налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, над суммой начисленного налога, сложившееся у плательщика налога на добавленную стоимость на дату подачи Заявления. В данной строке указывается сумма, отраженная в строке 300.00.026 формы 300.00;
2) в строке 302.00.002 указывается сумма налога, предъявленного к возврату. Величина данной строки не должна превышать величину, указанную в строке 300.00.027 формы 300.00, составленной за налоговый период, предшествующий дате подачи Заявления.

(302.00 нысан)
1. Осы Ереже "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес әзірленген және Қосылған құн салығын дұрыс есептеу мен уақтылы қайтаруға арналған Нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымдар негізіндегі бюджеттен қосылған құн салығын қайтару туралы өтінішті (бұдан әрі - Өтініш) жасау тәртібін айқындайды.
2. Өтініш екі данада жасалады және келу тәртібімен қосылған құн салығын төлеушіні тіркеу орны бойынша белгіленген үлгідегі бланкада және салық органына беріледі.
3. Өтініш қағаз тасығышта беріледі, қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа белгілерімен немесе баспа құрылғыларын пайдалана отырып толтырылады.
4. Өтінішті толтыру кезінде түзетуге, өшіруге және тазартуға жол берілмейді, "+, /, %, Z" белгілері пайдаланылмайды.
5. Көрсеткіштер жоқ болған кезде Өтініштің тиісті тор көздері толтырылмайды.
6. Өтінішке қосылған құн салығын төлеуші қол қояды, мөр басылады.
7. "Қосылған құн салығын төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші мынадай деректер:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) құрылтай құжаттарына сәйкес қосылған құн салығын төлеушінің аты-жөні немесе толық атауы;
3) өзіне берудің сериясын, нөмірін және беру күнін енгізетін қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы куәліктің деректері;
4) өзіне атау мен банктік сәйкестендіру кодын (БСК), банктағы есеп (ағымдағы) шотын енгізетін банк деректемелері;
5) қайтару себебі - тиісті торкөзде белгі жүргізіледі;
6) салық кезеңдері - оған байланысты қосылған құн салығы қайтаруға жататын нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымдар жасалған салық кезеңі көрсетіледі.
8. "Қайтаруға жататын қосылған құн салығының сомасы туралы мәліметтер" бөлімінде:
1) 302.00.001 жолында Өтінішті беру күніне қосылған құн салығын төлеушіде қалыптасқан есептелген салық сомасынан есепке жатқызылатын қосылған құн салығының сомасынан асуы көрсетіледі. Осы жолда 300.00 нысанының 300.00.026 жолында көрсетілген сома көрсетіледі;
2) 302.00.002 жолында қайтаруға қойылған салық сомасы көрсетіледі. Осы жолдың шегі Өтініш беру күніне тиесілі салық кезеңі үшін жасалған 300.00 нысанының 300.00.027 жолында көрсетілген шектен аспауы тиіс.

9. В разделе "Форма возврата" указывается в каком порядке и в каком размере должен быть произведен возврат суммы налога на добавленную стоимость:
1) в строке 302.00.003 указывается сумма и вид налога, по которому необходимо произвести зачет в счет погашения имеющейся задолженности;
2) в строке 302.00.004 указывается сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего зачету в счет уплаты налога на добавленную стоимость на импортируемые товары;
3) в строке 302.00.005 указывается сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего зачету в счет уплаты налога на добавленную стоимость за нерезидента Республики Казахстан согласно статье 221 Налогового кодекса;
4) в строке 302.00.006 указывается сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего возврату на банковский счет плательщика налога на добавленную стоимость.
10. Прием Заявления в налоговом органе от налогоплательщиков производится специалистами, назначенными приказом по налоговому органу.
При приеме Заявления на обоих экземплярах указывается фамилия, имя, отчество должностного лица налогового органа, принявшего Заявление, и дата приема Заявления. Один экземпляр Заявления с указанными отметками возвращается плательщику налога на добавленную стоимость.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 302.00 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
_________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Декларации по налогу на добавленную стоимость
(Форма 310.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Кодекс) и определяют порядок составления Декларации по налогу на добавленную стоимость (далее - Декларация), предназначенной для правильного исчисления и своевременной уплаты налога на добавленную стоимость плательщиками налога на добавленную стоимость, применяющими специальный налоговый режим для юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции.
2. При составлении Декларации:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Кодекса.
3. При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки, не используются символы "+, /, %, Z".

9. "Қайтару нысаны" бөлімінде қандай тәртіпте және қандай мөлшерде қосылған құн салығының сомасын қайтару жүргізілгені көрсетіледі:
1) 302.00.003 жолында бар берешекті өтеу есебіне есепке алу жүргізу қажет салық сомасы мен түрі көрсетіледі;
2) 302.00.004 жолында импортталатын тауарларға қосылған құн салығын төлеу есебіне есепке жататын қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
3) 302.00.005 жолында Салық Кодексінің 221-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының резиденті емес үшін қосылған құн салығын төлеу есебіне есепке жататын қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
4) 302.00.006 жолында қосылған құн салығын төлеушінің банк есебіне қайтаруға жататын қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі.
10. Салық төлеушіден салық органында Өтінішті қабылдауды салық органы бойынша бұйрықпен тағайындалған маман жүргізеді.
Екі данадағы Өтінішті қабылдау кезінде Өтінішті қабылдаған салық органы лауазымды тұлғасының аты-жөні мен Өтінішті қабылдау күні көрсетіледі. Аталған белгілермен бірге Өтініштің бір данасы қосылған құн салығын төлеушілерге қайтарылады. _________________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысан 302.00 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
бекітілген
Қосылған құн салығы бойынша декларацияны жасау
ЕРЕЖЕСІ
(310.00-нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес әзірленген және ауыл шаруашылығы өнімін өндіруші - заңды тұлғалар үшін арнайы салық режимін қолданатын қосылған құн салығын төлеушілердің қосылған құн салығын дұрыс есептеуі мен уақтылы төлеуіне арналған Қосылған құн салығы бойынша декларацияны (бұдан әрі - Декларация) жасау тәртібін айқындайды.
2. Декларацияны жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа белгілерімен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - Кодекстің 69-бабының 1-тармағына сәйкес толтырылады.
3. Декларацияны толтыру кезінде түзетуге, өшіруге және тазалауға жол берілмейді, "+, /, %, Z" белгілері пайдаланылмайды.

4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки Декларации не заполняются.
5. Отрицательные значения сумм обозначаются знаком " - " в первой левой ячейке соответствующей строки (графы).
6. При представлении Декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе, Декларация составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом с уведомлением, налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Кодекса, налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке.
7. Декларация по форме 310.00 представляется ежеквартально не позднее 15-го числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
8. Срок представления Декларации установлен в пункте 2 статьи 247 Кодекса.
9. Сроки и порядок уплаты налога на добавленную стоимость определены в статье 389 Кодекса.
10. Декларация по форме 310.00 не имеет приложений.
2. Декларация по налогу на добавленную стоимость - Форма 310.00
(приложение к Правилам составления Декларации по налогу на
добавленную стоимость (Форма 310.00)
11. В разделе "Общая информация о плательщике налога на добавленную стоимость" указываются следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) серия и номер свидетельства о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость (далее - Свидетельство);
3) серия и номер патента на право применения специального налогового режима для юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции (далее - Патент);
4) полное официальное наименование в соответствии с учредительными документами;
5) код ОКЭД. Указываются коды видов деятельности по Общему классификатору видов экономической деятельности их удельный вес.
Коды ОКЭД (первые пять знаков) отражаются по трем основным видам деятельности в порядке убывания их удельного веса. Удельный вес указывается в процентах с округлением до десятой доли (следует учесть, что общая сумма удельного веса указанных видов деятельности не обязательно должна быть равна 100 %).
Для расчета удельного веса необходимо использовать данные, указываемые налогоплательщиком в строке 100 раздела I ("Продукция") государственной статистической отчетности формы N 1-ПФ (годовая). Удельный вес по каждому виду деятельности определяется как отношение данных соответствующей графы строки 100 к данным графы 1 по строке 100.
Например, налогоплательщик, основным видом деятельности которого является строительство зданий, в строке 100 раздела I отчета N 1-ПФ (годовая) указал следующие данные:
___________________________________________________________________________
Наименование| Код  |Всего за|    в том числе по видам деятельности
показателей |строки|отчетный|______________________________________________
|      |  год   |Строите-   |розничная  |  аренда   | реклама
|      |        |льство     |продажа    |автомобилей|
|      |        |зданий     |автомобилей|           |
|      |        |___________|___________|___________|__________

4. Көрсеткіштер жоқ болған кезде Декларациялардың тиісті торкөздері толтырылмайды.
5. Соманың теріс мәні тиісті жолдың (бағанның) бірінші сол торкөзінде "-" белгісімен белгіленеді.
6. Декларацияны беру кезінде:
1) қағаз тасығышта келу тәртібімен Декларация екі данада жасалады, бір данасы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады;
2) тапсырысты хатпен қағаз тасығышта почта бойынша - салық төлеуші почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық Кодексінің 69-бабындағы 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес
келу тәртібімен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде салық
төлеуші Декларацияны жеткізу туралы хабарламаны салық органында немесе
электрондық почта бойынша алады.
7. 310.00 нысаны бойынша декларация есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15
күнінен кешіктірілмей тоқсан сайын беріледі.
8. Декларацияны беру мерзімі Кодекстің 247-бабының 2-тармағында
белгіленген.
9. Қосылған құн салығын төлеу мерзімі мен тәртібі Кодекстің
389-бабында айқындалған.
10. 310.00 нысаны бойынша Декларацияның қосымшалары жоқ.
2. Қосылған құн салығы бойынша декларация - 310.00-нысан
(Қосылған құн салығы бойынша декларацияны
жасау ережелеріне қосымша (310.00-нысан)
11. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы куәліктің (бұдан әрі
- Куәлік) нөмірі мен сериясы;
3) ауыл шаруашылығы өнімін өндіруші заңды тұлғалар үшін арнайы салық режимін қолдану құқығына патенттің (бұдан әрі - Патент) нөмірі мен сериясы;
4) құрылтай құжаттарына сәйкес толық ресми атауы;
5) ЭҚЖЖ коды. Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктемесі бойынша (ЭҚЖЖ) қызмет түрлерінің кодтары мен олардың үлес салмағы көрсетіледі;
ЭҚЖЖ коды (алғашқы бес белгі) олардың үлес салмағының кему тәртібімен қызметтің басты үш түрі бойынша көрсетіледі. Үлес салмағы он үлеске дейін дөңгелектеумен проценттерде (көрсетілген қызмет түрлерінің үлес салмағының жалпы сомасы 100% тең болуы міндетті емес екенін ескеру керек) көрсетіледі.
Үлес салмағының есебі үшін N 1-ӨН нысандағы (жылдық) мемлекеттік
статистика есептіліктегі І-бөлімнің 100 жолында ("Өнім") салық төлеуші
көрсететін деректерді пайдалану керек. Үлес салмағы 100 жол бойынша
І-бағанның деректеріне 100 жол бағанына сәйкес келетін деректердің
қатынасы ретінде айқындалады.
Мысалы, қызметінің негізгі түрі үй-жайлар құрылысы болып табылатын
салық төлеуші N 1-ӨН (жылдық) І-бөлімінің 100 жолында мынадай деректерді
көрсетті:
__________________________________________________________________________
Көрсеткіштер| Жол| Есепті  |    Соның ішінде қызмет түрлері бойынша:     |
атауы    |коды|жыл үшін |---------------------------------------------|
|    |барлығы  | Үй-жайлар  |Автомо.   |Автомо.   |жарнама   |
|    |         |    салу    |бильдерді |бильдерді |          |
|    |         |            |бөлшек    |жалдау    |          |
|    |         |            |сауда сату|          |          |
|    |         |____________|__________|__________|__________|

|      |        | код 45211 | код 50102 | код 71100 |код 74400
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
1     |   2  |    3   |     4     |     5     |      6    |     7
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
Объем         100   250 000,0  150 000,0    50 000,0   35 000,0    5 000,0
произведенной
продукции
(товаров,
услуг),
тыс. тенге
___________________________________________________________________________
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
___________________________________________________________________________
5 | ОКЭД     I  4 5 2 1 1    II  5 0 1 0 2   III  7 1 1 0 0
Укажите
удельный вес    0 6 0,0 %        0 2 0,0 %        0 1 4,0 %
___________________________________________________________________________
При этом удельный вес строительства рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы) х 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитывается аналогичным образом;
6) вид Декларации. Данные ячейки отмечаются в соответствии со статьями 69 и 71 Кодекса. В зависимости от вида Декларации производится отметка в соответствующей ячейке.
Отметка в ячейке "Первоначальная" производится в том случае, если налогоплательщиком Декларация представляется впервые после его регистрации в качестве плательщика налога на добавленную стоимость, за исключением тех налогоплательщиков, которые до 1 января 2002 года являлись плательщиками налога на добавленную стоимость и встали на учет по налогу на добавленную стоимость после 1 января 2002 года.
При представлении последующих Деклараций производится отметка в ячейке "Очередная". При этом те налогоплательщики, которые до 1 января 2002 года являлись плательщиками налога на добавленную стоимость и встали на учет по налогу на добавленную стоимость после 1 января 2002 года при представлении Декларации за январь (I квартал) 2002 года и последующих Деклараций, делают отметку в ячейке "Очередная".
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Декларации делается отметка в ячейке "Дополнительная".
В случае ликвидации, реорганизации или снятия с учета по налогу на добавленную стоимость в последней Декларации делается отметка в ячейке "Ликвидационная";

|    |         |    45211   |  50102   |  71100   |  74400   |
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
1      | 2  |    3    |      4     |     5    |     6    |    7     |
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
Өндірілген  |100 |250 000,0| 150 000,0  | 50 000,0 | 35 000,0 | 5 000,0  |
өнімдердің  |    |         |            |          |          |          |
(тауарлар, |    |         |            |          |          |          |
қызмет     |    |         |            |          |          |          |
көрсетулер) |    |         |            |          |          |          |
көлемі,     |    |         |            |          |          |          |
мың теңге   |    |         |            |          |          |          |
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәліметтер кестесі мынадай түрде болады:
_____________________________________________________
|  5|  ЭҚЖЖ  І 4 5 2 1 1 ІІ 5 0 1 0 2 ІІІ 7 1 1 0 0  |
|Үлес салмағын                                       |
|көрсетіңіз    0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 %  |
|____________________________________________________|
Бұл ретте, құрылыстың үлес салмағы 150 000,0 (Кестенің 4-бағаны) / 250 000,0 (Кестенің 3-бағаны) х 100% ретінде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлес салмағы осындай жолмен есептеледі;
6) Декларация түрі. Осы торкөздер Кодекстің 69 және 71-баптарына сәйкес белгіленеді. Декларацияның түріне байланысты тиісті торкөзде белгі қойылады.
"Бастапқы" торкөзінде белгі, егер 2002 жылдың 1 қаңтарына дейін қосылған құн салығын төлеушілер болып табылған және 2002 жылдың 1 қаңтарынан кейін қосылған құн салығы бойынша есепке тұрған сол салық төлеушілерден басқа, қосылған құн салығын төлеушілер ретінде оны тіркегеннен кейін алғаш рет Декларацияны беретін салық төлеуші жүргізген жағдайда белгіленеді.
Одан кейінгі декларацияларды беру кезінде "Кезекті" торкөзінде белгі жасалады. Бұл ретте, 2002 жылғы қаңтары үшін (І тоқсан) Декларацияны және одан кейінгі Декларацияларды беру кезінде 2002 жылдың қаңтарынан кейін қосылған құн салығы бойынша есепке тұрған және қосылған құн салығын төлеушілер болып табылатын 2002 жылдың 1 қаңтарына дейінгі сол салық төлеушілер "Кезекті" торкөзінде белгі жасайды.
Бұрын берілген декларацияда өзгерістер мен толықтыруларды енгізу
кезінде "Қосымша" торкөзінде белгі жасалады.
Қосылған құн салығы бойынша тарату, қайта құру немесе есептен шығару
жағдайында соңғы Декларацияда "Тарату" торкөзінде белгі жасалады;

7) отчетный квартал, за который представляется Декларация. Отчетный квартал указывается арабскими цифрами;
8) код валюты.
12. В разделе "Начисление НДС по Патенту" отражается информация о начислении налога на добавленную стоимость в соответствии с Расчетом стоимости патента. Порядок исчисления налога на добавленную стоимость, включенного в стоимость Патента, определен в статье 388 Кодекса.
При заполнении данного раздела используется форма 931.00:
1) в строке 310.00.001А указывается величина строки 931.00.003, в строке 310.00.001В - строки 931.00.006;
2) в строке 310.00.002 указывается сумма строк 931.00.004 и 931.00.005;
3) в строке 310.00.003А указывается величина строки 931.00.009, в строке 310.00.003В - строки 931.00.012;
4) в строке 310.00.004 указывается сумма строк 931.00.010 и 931.00.011;
5) в строке 310.00.005 указывается величина строки 931.00.013.
13. В разделе "Начисление НДС за отчетный квартал" указываются фактические обороты (доходы) по реализации, осуществленные за отчетный квартал и суммы начисленного по ним налога на добавленную стоимость:
1) в строке 310.00.006А отражается фактический оборот (доход) по реализации за отчетный квартал, облагаемый налогом на добавленную стоимость по ставке 16 процентов.
В строке 310.00.006В указывается исчисленная сумма налога на добавленную стоимость от размера облагаемого оборота, указанного в строке 310.00.006А;
2) в строке 310.00.007 указываются фактические обороты (доходы), осуществленные в течение отчетного квартала, по которым не производится начисление налога на добавленную стоимость.
В данную строку включаются обороты, в отношении которых применяется нулевая ставка налога на добавленную стоимость, а также обороты, освобожденные от налога на добавленную стоимость в соответствии со статьей 225 Кодекса;
3) в строке 310.00.008А указывается стоимость приобретенных товаров (работ, услуг) без учета налога на добавленную стоимость, в строке 310.00.008В - сумма налога на добавленную стоимость, уплаченного (подлежащего уплате) поставщикам и (или) при импорте указанных товаров (работ, услуг);
4) в строке 310.00.009 указывается стоимость товаров (работ, услуг), приобретенных в течение отчетного квартала по ценам, не включающим налог на добавленную стоимость. При этом величина данной строки включает в себя стоимость товаров (работ, услуг), освобожденных от налога на добавленную стоимость в соответствии со статьей 225 Кодекса, а также стоимость затрат, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке в соответствии с главой 36 Кодекса;

7) Декларация берілетін салық кезеңі. Есепті тоқсан араб сандарымен
көрсетіледі;
8) валюта коды.
12. "Патент бойынша ҚҚС-ты есептеу" бөлімінде Патент құнының есебіне
сәйкес қосылған құн салығын есептеу туралы ақпарат көрсетіледі. Патент
құнына енгізілген қосылған құн салығын есептеу Кодекстің 338-бабында
айқындалған.
Осы бөлімді толтыру кезінде 931.00 нысаны пайдаланылады.
1) 310.00.001А жолында 931.00.003 жолының, 931.01.001В жолында -
931.00.006 жолының шамасы көрсетіледі;
2) 310.00.002 жолында 931.00.04 және 931.00.005 жолдарының сомасы
көрсетіледі;
3) 310.00.003А жолында 931.00.009 жолының, 310.00.003В жолында -
931.00.012 жолының шамасы көрсетіледі;
4) 310.00.004 жолында 931.00.010 және 931.00.011 жолдарының сомасы
көрсетіледі;
5) 310.00.005 жолында 931.00.013 жолының шамасы көрсетіледі.
13. "Есепті тоқсан үшін ҚҚС-ты есептеу" бөлімінде есепті тоқсан үшін жүзеге асырылған сату бойынша нақты айналымдар (кірістер) және олар бойынша есептелген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі:
1) 310.00.006А жолында 16 процент ставкасы бойынша қосылған құн салығы салынатын есепті тоқсан үшін сату бойынша нақты айналым (кіріс) көрсетіледі.
310.00.006В жолында 310.00.006А көрсетілген салық салынатын айналым мөлшерінен қосылған құн салығының есептелген сомасы көрсетіледі;
2) 310.00.007 жолында қосылған құн салығын есептеу жүргізілмейтін есепті тоқсан ішінде жүзеге асырылған нақты айналымдар (кірістер) көрсетіледі;
Бұл жолға қосылған құн салығының ставкасы қолданылатын айналымдар, сондай-ақ Кодекстің 225-бабына сәйкес қосылған құн салығынан босатылған айналымдар енгізіледі;
3) 310.00.008А жолында қосылған құн салығының есебінсіз сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) құны, 310.00.008В жолында аталған тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) импорты кезінде және жеткізушілерге төленген (төлеуге жататын) қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
4) 310.00.009 жолында қосылған құн салығын енгізбейтін бағалар бойынша есепті тоқсанның ішінде сатып алынған тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) құны көрсетіледі. Бұл ретте, осы жолдың шамасы Кодекстің 225-бабына сәйкес қосылған құн салығынан босатылған тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) құнын, сондай-ақ Кодекстің 36-тарауына сәйкес нөлдік ставка бойынша қосылған құн салығы салынатын шығыстарды енгізеді;

5) в строке 310.00.010 указывается сумма налога на добавленную стоимость, исчисленного за отчетный квартал, определяемая как разница строк 310.00.006В и 310.00.008В.
14. В разделе "Начисление НДС с начала года" указываются фактические обороты (доходы) по реализации, осуществленные с начала года. Заполнение строк данного раздела производится в порядке, установленном для заполнения строк раздела "Начисление НДС за отчетный квартал". При этом величина каждой строки данного раздела исчисляется нарастающим итогом и определяется как сумма величин, указанных в соответствующей строке раздела "Начисление НДС с начала года" формы 310.00 за предыдущий отчетный квартал, и в соответствующей строке раздела "Начисление НДС за отчетный квартал" данной формы за отчетный квартал.
15. В разделе "Расчеты с бюджетом" указывается информация о фактических расчетах с бюджетом с учетом льготы по уплате налогов, предусмотренной в статье 388 Кодекса:
1) в строке 310.00.016 указывается сумма налога на добавленную стоимость, начисленного по Патенту. В данную строку переносится величина строки 931.00.015;
2) в строке 310.00.017 указывается исчисленная сумма налога на добавленную стоимость за отчетный квартал с учетом 80 % льготы, которая определяется путем умножения величины строки 310.00.010 на коэффициент 0,2;
3) в строке 310.00.018 указывается исчисленная сумма налога на добавленную стоимость с начала года с учетом 80 % льготы, которая определяется путем умножения величины строки 310.00.015 на коэффициент 0,2;
4) в строке 310.00.019 указывается сумма налога на добавленную стоимость, фактически уплаченного в бюджет за отчетный квартал;
5) в строке 310.00.020 указывается сумма налога на добавленную стоимость, фактически уплаченного в бюджет с начала года.
____________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 310.00 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
__________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Заявления о возврате налога на добавленную
стоимость из бюджета, уплаченного по товарам (работам,
услугам), приобретаемым за счет средств гранта (форма 322.00)
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления Заявления о возврате налога на добавленную стоимость из бюджета, уплаченного по товарам (работам, услугам), приобретаемым за счет средств гранта (далее - Заявление).

5) 310.00.010 жолында 310.00.006В және 310.00.008В жолдарының айырмасы ретінде айқындалатын, есепті тоқсан үшін есептелген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі.
14. "Жыл басынан бастап ҚҚС-ты есептеу" бөлімінде жыл басынан бастап жүзеге асырылған сату бойынша нақты айналымдар (кірістер) көрсетіледі. Осы бөлімнің жолын толтыру "Есепті тоқсан үшін ҚҚС-ты есептеу" бөлімінің жолын толтыру үшін белгіленген тәртіпте жүргізіледі. Бұл ретте, осы бөлімнің әрбір жолының шамасы ұлғаймалы жиынтықпен есептеледі және есепті тоқсан үшін осы нысанның "Есепті тоқсан үшін ҚҚС-ты есептеу" бөлімінің тиісті жолында және бұрынғы есепті тоқсан үшін 310.00 нысанының "Жыл басынан бастап ҚҚС-ты есептеу" бөлімінің тиісті жолында көрсетілген шама сомасы ретінде айқындалады.
15. "Бюджетпен есеп айырысулар" бөлімінде Кодекстің 388-бабында көзделген салықтарды төлеу жөніндегі жеңілдіктерді ескеріп бюджетпен нақты есеп айырысулар туралы ақпарат көрсетіледі:
1) 310.00.016 жолында Патент бойынша есептелген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі. Осы жолға 931.00.015 жолының шамасы көшіріледі;
2) 310.00.017 жолында 0,2 коэффициентіне 310.00.010 жолының шамасын көбейту жолымен айқындалатын, 80% жеңілдікті ескеріп есепті тоқсан үшін қосылған құн салығының есептелген сомасы көрсетіледі;
3) 310.00.018 жолында 0,2 коэффициентіне 310.00.015 жолының шамасын көбейту жолымен айқындалатын, 80% жеңілдікті ескеріп жыл басынан бастап қосылған құн салығының есептелген сомасы көрсетіледі;
4) 310.00.019 жолында есепті тоқсан үшін нақты төленген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
5) 310.00.20 жолында жыл басынан бастап бюджетке нақты төленген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі. _________________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысан 310.00 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
бекітілген
Грант қаражаты есебінен сатып алынатын тауарлар (жұмыстар,
қызмет көрсетулер) бойынша төленген, бюджеттен қосылған құн
салығын қайтару туралы өтінішті жасау ережесі
(322.00-нысан)
1. Осы Ереже "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексіне (Салық Кодексі) сәйкес әзірленген және Грант қаражаты есебінен сатып алынатын тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша төленген бюджеттен қосылған құн салығын қайтару туралы өтінішті жасау тәртібін айқындайды.

2. Заявление составляется в двух экземплярах и представляется в налоговый орган по месту регистрации налогоплательщика в явочном порядке.
3. Заявление представляется на бумажном носителе, заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства.
4. При заполнении Заявления не допускаются исправления, подчистки и помарки, не используются символы "+, /, %, Z".
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки Заявления не заполняются.
6. Заявление подписывается грантополучателем или исполнителем, заверяется печатью.
7. В верхней части Заявления указывается дата составления Заявления.
8. В разделе "Общая информация" указываются следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) фамилия, имя, отчество или наименование грантополучателя или исполнителя;
3) банковские реквизиты, включающие в себя наименование банка-бенефициара, регистрационный номер налогоплательщика, банковский идентификационный код (БИК) и индивидуальный идентификационный код (ИИК);
4) наименование международного договора, в соответствии с которым предоставлен грант;
5) цели, на которые выделен грант;
6) количество листов дополнительной формы к строке 322.00.001.
9. В разделе "Сведения о сумме налога на добавленную стоимость, подлежащего возврату" в строке 322.00.001 указывается сумма налога на добавленную стоимость, предъявленного к возврату, которая включает в себя итоговую величину графы Н дополнительной формы к строке 322.00.01.
10. На обратной стороне Заявления указывается перечень прилагаемых документов, подтверждающих уплату налога на добавленную стоимость поставщикам товаров (работ, услуг) из средств гранта, для осуществления возврата налога на добавленную стоимость.
11. При составлении Дополнительной формы к строке 322.00.001 Заявления в разделе "Общая информация" указываются соответствующие данные, отраженные в разделе "Общая информация" Заявления формы 322.00.
12. В разделе "Сумма налога на добавленную стоимость, уплаченного по товарам (работам, услугам), приобретенным за счет средств гранта" указывается:
в графе А - порядковый номер строки;
в графе В - регистрационный номер поставщика;
в графе С - наименование поставщика;
в графе D - номер и дата составления счета-фактуры;
в графе Е - номер документа, подтверждающего оплату (платежные документы);
в графе F - дата составления документа, указанного в графе Е;
в графе G - стоимость приобретенных товаров (работ, услуг) без налога на добавленную стоимость;

2. Өтініш екі данада жасалады және келу тәртібімен салық төлеушіні тіркеу орны бойынша салық органына беріледі.
3. Өтініш қағаз тасығышта беріледі, қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сыямен, баспа белгілерімен немесе баспа құрылғыларын пайдалана отырып толтырылады.
4. Өтінішті толтыру кезінде түзетуге, тазартуға және былғауға жол берілмейді, "+, /, %, Z" белгілері пайдаланылмайды.
5. Көрсеткіштер жоқ болған кезде өтініштің тиісті торкөзі толтырылмайды.
6. Өтінішке грант алушының немесе орындаушы қол қояды, мөр басылады.
7. Өтініштің жоғарғы бөлігінде өтінішті жасау күні көрсетіледі.
8. "Жалпы ақпарат" бөлімінде мынадай деректер көрсетіледі:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) грант алушының немесе орындаушының аты-жөні немесе атауы;
3) өзіне банк-бенефициар атауы, салық төлеушінің тіркеу нөмірін, банктік сәйкестендіру коды (БСК) және жеке сәйкестендіру кодын (ЖСК) енгізетін банк деректемелері;
4) оған сәйкес грант берілген халықаралық шарт атауы;
5) грант бөлінген мақсаттар;
6) 322.00.001 жолына қосымша нысан парақтарының саны.
9. "Қайтаруға жататын қосылған құн салығының сомасы туралы мәліметтер" бөлімінің 322.00.001 жолында 322.00.01 жолына қосымша нысанның Н-бағанының жиынтық шегіне енгізетін қайтаруға қойылған қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі.
10. Өтініштің екінші жақ бетінде қосылған құн салығын қайтаруды жүзеге асыру үшін грант қаражаты есебінен тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) жеткізушілердің қосылған құн салығын төлегенін растайтын қоса берілген құжаттардың тізбесі көрсетіледі.
11. Өтініштің 322.00.001 жолына Қосымша нысанды жасау кезінде "Жалпы ақпарат" бөлімінде 322.00 нысаны Өтінішінің "Жалпы ақпарат" бөлімінде көрсетілген тиісті мәліметтер көрсетіледі.
12. "Грант қаражаты есебінен сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша төленген қосылған құн салығының сомасы" бөлімінде:
А бағанында - жолдың рет нөмірі;
В бағанында - жеткізушінің тіркеу нөмірі;
С бағанында - жеткізушінің атауы;
D бағанында - шот-фактураны жасау күні мен нөмірі;
Е бағанында - төлемді растайтын құжат нөмірі (төлем құжаттары);
F бағанында - Е бағанында көрсетілген құжатты жасау күні;
G бағанында - қосылған құн салығынсыз сатып алынған тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) құны;

в графе Н - итоговая сумма налога на добавленную стоимость, предъявленного к возврату. Итоговая величина графы Н переносится в строку 322.00.001 Заявления.
13. Прием Заявления в налоговом органе от налогоплательщиков производится специалистами, назначенными приказом по налоговому органу.
При приеме Заявления на обоих экземплярах указывается фамилия, имя, отчество должностного лица налогового органа, принявшего Заявление, и дата приема Заявления. Один экземпляр Заявления с указанными отметками возвращается грантополучателю (исполнителю).
_____________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 322.00 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
__________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 г. N 1306
Правила
составления Декларации по акцизу (форма 400.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Кодекс) и определяют порядок составления Декларации по акцизу (далее - Декларация), предназначенной для исчисления и своевременной уплаты акциза по подакцизным товарам.
2. Декларация состоит из самой Декларации (форма 400.00) и приложений к ней (формы с 400.01 по 400.11) по раскрытию информации об объектах налогообложения акцизом.
3. При составлении Декларации:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Кодекса.
4. При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки, не используются символы "+, /, %, Z".
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
6. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
7. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" приложений указываются соответствующие показатели, отраженные в разделе "Общая информация о налогоплательщике" Декларации.
8. Отрицательные значения сумм обозначаются знаком " - " в первой левой ячейке соответствующей строки (графы).
9. При представлении Декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе, Декларация составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;

Н бағанында - қайтаруға көрсетілген қосылған құн салығының жиынтық сомасы. Н-бағанының жиынтық шамасы Өтініштің 322.00.001 жолына көшіріледі.
13. Салық төлеушіден салық органында Өтінішті қабылдауды салық органы бойынша бұйрықпен тағайындалған маман жүргізеді.
Екі данадағы Өтінішті қабылдау кезінде Өтінішті қабылдаған салық органы лауазымды тұлғасының аты-жөні мен Өтінішті қабылдау күні көрсетіледі. Аталған белгілермен бірге Өтініштің бір данасы грант алушыға (орындаушыға) қайтарылады. _______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысан 322.00 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
бекітілген
АКЦИЗ БОЙЫНША ДЕКЛАРАЦИЯ ЖАСАУ
ЕРЕЖЕСІ
(400.00-НЫСАН)
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 шілдедегі Кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) әзірленді және акцизделетін тауарлар бойынша акциз есептеу мен уақытылы төлеуге арналған Акциз бойынша декларация (бұдан әрі - Декларация) жасау тәртібін айқындайды.
2. Декларация Декларацияның өзінен (400.00-нысан) және акцизбен салық салу объектілері туралы ақпаратты ашатын оған қосымшалардан (400.01-400.11-нысандар) тұрады.
3. Декларация жасау кезінде:
1) қағаз түрінде - қара немесе көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспа әріптермен немесе баспа құрылғысымен толтырылады;
2) электронды түрде - Кодекстің 69-бабының 1-тармағына сәйкес толтырылады.
4. Декларацияны толтыру кезінде түзетуге, өшіруге және тазалауға жол берілмейді, "+, /, %, Z" белгілері пайдаланылмайды.
5. Көрсеткіштер болмаған кезде тиісті тор көз толтырылмайды.
6. Қосымшаларда көрсетілуге тиісті деректер болмаған жағдайда, көрсетілген қосымша берілмейді.
7. Қосымшаның "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде Декларацияның "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде көрсетілген тиісті көрсеткіштер көрсетіледі.
8. Соманың теріс мәні тиісті жолдың (бағанның) бірінші сол жақтағы тор көзінде "-" белгісімен белгіленеді.
9. Декларацияны беру кезінде:
1) Декларация қағаз түрінде келу тәртібінде екі данада жасалады, бір данасы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады;

|      |        | код 45211 | код 50102 | код 71100 |код 74400
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
1     |   2  |    3   |     4     |     5     |      6    |     7
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
Объем         100   250 000,0  150 000,0    50 000,0   35 000,0    5 000,0
произведенной
продукции
(товаров,
услуг),
тыс. тенге
___________________________________________________________________________
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
___________________________________________________________________________
2 | ОКЭД     I  4 5 2 1 1    II  5 0 1 0 2   III  7 1 1 0 0
Укажите
удельный вес    0 6 0,0 %        0 2 0,0 %        0 1 4,0 %
___________________________________________________________________________
Удельный вес строительства рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы) х 100 %. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом;
3) полное наименование юридического лица в соответствии с учредительными документами или фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя;
4) вид Декларации. В зависимости от вида Декларации отмечается соответствующая ячейка.
Ячейка "Первоначальная" отмечается в том случае, если Декларация представляется налогоплательщиком впервые после начала осуществления деятельности, связанной с подакцизными товарами.
При представлении последующих Деклараций отмечается ячейка "Очередная".
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Декларации отмечается ячейка "Дополнительная".
При ликвидации или реорганизации налогоплательщика в последней Декларации, представляемой в налоговый орган, отмечается ячейка "Ликвидационная";
5) налоговый период, за который представляется Декларация.
Налоговый период указывается арабскими цифрами.
Если номер месяца имеет менее двух символов, то он указывается в правой ячейке;
6) код валюты;
7) представленные приложения. Отмечаются ячейки представленных приложений.
14. В разделе "Начислено акцизов к уплате":
1) в строку 400.00.001 переносится сумма, отраженная в строке 400.01.012;
2) в строку 400.00.002 переносится сумма, отраженная в строке 400.02.011 по всем формам 400.02;
3) в строку 400.00.003 переносится сумма, отраженная в строке 400.03.010;

|    |         | 45211 коды |50102 коды|71100 коды|74400 коды|
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
1      | 2  |    3    |      4     |     5    |     6    |    7     |
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
Өндірілген  |100 |250 000,0| 150 000,0  | 50 000,0 | 35 000,0 | 5 000,0  |
өнімдерді   |    |         |            |          |          |          |
(тауарлар   |    |         |            |          |          |          |
қызмет     |    |         |            |          |          |          |
көрсетулер) |    |         |            |          |          |          |
көлемі,     |    |         |            |          |          |          |
мың теңге   |    |         |            |          |          |          |
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәліметтер кестесі мынадай түрде болады:
_____________________________________________________
|  2|  ЭҚЖЖ  І 4 5 2 1 1 ІІ 5 0 1 0 2 ІІІ 7 1 1 0 0  |
|Үлес салмағын                                       |
|көрсетіңіз    0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 %  |
|____________________________________________________|
Құрылыстың үлес салмағы мысалы 150 000,0 (Кестенің 4 бағаны) / 250 000,0 (Кестенің 3-бағаны) х 100% ретінде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлес салмағы осындай жолмен есептелген;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке кәсіпкердің аты-жөні;
4) Декларацияның түрі. Декларацияның түріне қатысты тиісті тор көзге белгі қойылады.
Егер акцизделетін тауарларға байланысты қызметті жүзеге асыру
басталғаннан кейін салық төлеуші алғашқы рет декларация берген жағдайда,
"Бастапқы" тор көзге белгі жасалады.
Одан кейінгі декларацияларды беру кезінде, "Кезекті" тор көзіне белгі
қойылады.
Бұрын берілген декларацияларға өзгерістер мен толықтыруларды енгізу
кезінде, "Қосымша" тор көзіне белгі жасалады.
Салық органына берілетін соңғы декларацияда салық төлеушіні тарату
немесе қайта ұйымдастыру кезінде, "Тарату" тор көзіне белгі жасалады;
5) Декларация берілетін салық кезеңі;
Салық кезеңі араб санымен көрсетіледі.
Егер ай саны екі белгіден аз болса, онда оң тор көзде көрсетіледі;
6) валюта коды;
7) берілген қосымшалар. Берілген қосымшалардың тор көздері
белгіленеді.
14. "Төлеуге акциздер есептелді" бөлімінде:
1) 400.00.001 жолына 400.01.012 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
2) 400.00.002 жолына 400.02 барлық нысандары бойынша 400.02.011
жолында көрсетілген сома көшіріледі;
3) 400.00.003 жолына 400.03.010 жолында көрсетілген сома көшіріледі;

4) в строку 400.00.004 переносится сумма, отраженная в строке 400.03.020;
5) в строку 400.00.005 переносится сумма, отраженная в строке 400.04.012;
6) в строку 400.00.006 переносится сумма, отраженная в строке 400.05.003С;
7) в строку 400.00.007 переносится сумма, отраженная в строке 400.05.006С;
8) в строку 400.00.008 переносится сумма, отраженная в строке 400.06.007;
9) в строку 400.00.009 переносится сумма, отраженная в строке 400.07.007;
10) в строку 400.00.010 переносится сумма, отраженная в строке 400.08.007;
11) в строку 400.00.011 переносится сумма, отраженная в строке 400.09.011;
12) в строке 400.00.012 указывается общая сумма начисленного акциза, определяемая сложением величин, указанных в строках с 400.00.001 по 400.00.011;
13) в строку 400.00.013 переносится сумма, отраженная в строке 400.10.001;
14) в строке 400.00.014 указывается всего начислено акциза, определяемая как разность строк 400.00.012 и 400.00.013;
15) в строке 400.00.015 указывается сумма уплаченного акциза.
15. В разделе "Подакцизные товары, освобожденные от обложения акцизом":
в строку 400.00.016 переносится сумма, отраженная в строке 400.11.005.
16. Декларация подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Кодекса.
3. Облагаемые операции по спирту - Форма 400.01
(приложение N 1 к Декларации)
17. Форма 400.01 предназначена для отражения информации об облагаемых операциях по всем видам спирта (далее - спирт) и заполняется следующими налогоплательщиками:
производителями спирта;
осуществляющими реализацию конфискованного и (или) бесхозяйного, перешедшего по праву наследования к государству, и безвозмездно переданного в собственность государству спирта;
осуществившими нецелевое использование спирта, приобретенного для производства лечебных и фармацевтических препаратов и оказания медицинских услуг, а также приобретшими спирт с акцизом по ставке ниже базовой и использовавшими его не для производства алкогольной продукции.
18. Раздел "Облагаемые операции по спирту" состоит из трех граф:
1) в графе А указывается размер налоговой базы;
2) в графе В указывается ставка акциза;
3) в графе С указывается сумма акциза, исчисленного в соответствии со статьей 269 Кодекса.
19. Строки раздела "Облагаемые операции по спирту" предназначены для отражения следующих сведений:
1) в строке 400.01.001 отражаются сведения о начислении акциза по спирту собственного производства, реализованному для производства алкогольной продукции;
2) в строке 400.01.002 отражаются сведения о начислении акциза по реализации спирта собственного производства.
В данной строке не отражаются сведения о реализации спирта производителям алкогольной продукции, а также сведения о реализации спирта для производства лечебных и фармацевтических препаратов и оказания медицинских услуг;

4) 400.00.004 жолына 400.03.020 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
5) 400.00.005 жолына 400.04.012 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
6) 400.00.006 жолына 400.05.003С жолында көрсетілген сома көшіріледі;
7) 400.00.007 жолына 400.05.006С жолында көрсетілген сома көшіріледі;
8) 400.00.008 жолына 400.06.007 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
9) 400.00.009 жолына 400.07.007 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
10) 400.00.010 жолына 400.08.007 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
11) 400.00.011 жолына 400.09.011 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
12) 400.00.012 жолында 400.00.001-400.00.011 жолдарында көрсетілген
шамаларды қосумен айқындалатын есептелген акциздің жалпы сомасы
көрсетіледі;
13) 400.00.013 жолына 400.10.001 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
14) 400.00.014 жолында 400.00.012 және 400.00.013 жолдарының
айырмашылығы ретінде айқындалатын акциздің барлық есептелгені көрсетіледі;
15) 400.00.015 жолында төленген акциздің сомасы көрсетіледі.
15. "Акциз салудан босатылған акцизделетін тауарлар" бөлімінде:
400.00.016 жолына 400.11.005 жолында көрсетілген сома көшіріледі.
16. Декларация Кодекстің 69-бабына сәйкес қол қойылады және расталады.
3. Спирт бойынша салық салынатын операциялар - 400.01 нысан
(Декларацияға N 1 қосымша)
17. 400.01 нысаны спирттің (бұдан әрі - спирт) барлық түрлері бойынша
салық салынатын операциялар туралы ақпаратты көрсетуге арналған және оны
мынадай салық төлеушілер толтырады:
спирт өндірушілер;
тәркіленген және (немесе) мемлекетке мұралау құқығы бойынша өткен
иесіз және мемлекет меншігіне тегін берілген спиртті өткізуді жүзеге
асыратын;
емдік және фармацевтік құралдар өндіру мен медициналық қызмет көрсету
үшін сатып алынған спиртті мақсатсыз пайдалануды жүзеге асыратын,
сондай-ақ базалықтан төмен емес ставка бойынша акцизбен сатып алынған
спирт және оны алкоголь өнімінің өндірісіне пайдаланбайтын.
18. "Спирт бойынша салық салынатын операциялар" бөлімі үш бағаннан
тұрады:
1) А бағанында салық базасының мөлшері көрсетіледі;
2) В бағанында акциз ставкасы көрсетіледі;
3) С бағанында Кодекстің 269-бабына сәйкес есептелген акциз сомасы
көрсетіледі.
19. "Спирт бойынша салық салынатын операциялар" бөлімінің жолдары
мынадай мәліметтерді көрсетуге арналған:
1) 400.01.001 жолында алкоголь өнімінің өндірісі үшін өткізген жеке өндірістің спирті бойынша акцизді есептеу туралы мәліметтер көрсетіледі;
2) 400.01.002 жолында жеке өндірістің спиртін өткізу бойынша акцизді есептеу туралы мәліметтер көрсетіледі.
Осы жолда алкоголь өнімін өндірушілердің спирт өткізгені туралы мәлімет, сондай-ақ емдік және фармацевтік құралдар өндіру мен медициналық қызмет көрсету үшін спирт өткізгені туралы мәлімет көрсетілмейді;

3) в строке 400.01.003 отражаются сведения о начислении акциза по спирту собственного производства, использованному для собственных производственных нужд;
4) в строке 400.01.004 отражаются сведения о начислении акциза по спирту собственного производства, переданному на переработку на давальческой основе;
5) в строке 400.01.005 отражаются сведения о начислении акциза по спирту собственного производства, переданному в качестве взноса в уставный капитал;
6) в строке 400.01.006 отражаются сведения о начислении акциза по спирту собственного производства, использованному при натуральной оплате;
7) в строке 400.01.007 отражаются сведения о начислении акциза по спирту собственного производства, отгруженному своим структурным подразделениям;
8) в строке 400.01.008 отражаются сведения о начислении акциза по реализации спирта конфискованного и (или) бесхозяйного, перешедшего по праву наследования к государству и безвозмездно переданного в собственность государству;
9) в строке 400.01.009 отражаются сведения о начислении акциза по спирту собственного производства, в отношении которого установлен факт его порчи или утраты;
10) в строке 400.01.010 отражаются сведения о начислении акциза по спирту, приобретенному для производства алкогольной продукции, а также для производства лечебных и фармацевтических препаратов и оказания медицинских услуг, но использованного не по назначению;
11) в строке 400.01.011 отражаются суммы акциза, уплаченного поставщикам спирта при приобретении для производства алкогольной продукции.
Строка 400.01.011 заполняется в случае заполнения строки 400.01.010. Строка заполняется на основании платежных документов, подтверждающих оплату стоимости спирта с учетом акциза поставщику;
12) в строке 400.01.012 отражается итоговая сумма начисленного акциза по облагаемым операциям по спирту, которая определяется сложением величин, указанных в строках с 400.01.001С по 400.01.010С, уменьшенная на величину строки 400.01.011.
Величина строки 400.01.012 переносится в строку 400.00.001.
4. Облагаемые операции по алкогольной продукции - Форма 400.02
(приложение N 2 к Декларации)
20. Форма 400.02 предназначена для отражения информации об облагаемых операциях, совершенных в течение отчетного налогового периода по алкогольной продукции собственного производства. Также в данной форме отражаются сведения по реализации конфискованной и (или) бесхозяйной, перешедшей по праву наследования к государству и безвозмездно переданной в собственность государству алкогольной продукции.
На каждый вид алкогольной продукции составляется отдельная страница.

3) 400.01.003 жолында өзінің өндірістік қажеттіліктеріне пайдаланылған жеке өндірістің спирті бойынша акцизді есептеу туралы мәліметтер көрсетіледі;
4) 400.01.004 жолында алыс-беріс шикізаты негізінде ұқсатуға берілген жеке өндірістің спирті бойынша акцизді есептеу туралы мәліметтер көрсетіледі;
5) 400.01.005 жолында жарғылық капиталға жарна ретінде берілген жеке өндірістің спирті бойынша акцизді есептеу туралы мәліметтер көрсетіледі;
6) 400.01.006 жолында заттай төлем кезінде пайдаланылған жеке өндірістің спирті бойынша акцизді есептеу туралы мәліметтер көрсетіледі;
7) 400.01.007 жолында өзінің құрылымдық бөлімшелеріне тиеп-жіберілген жеке өндірістің спирті бойынша акцизді есептеу туралы мәліметтер көрсетіледі;
8) 400.01.008 жолында тәркіленген және (немесе) мемлекетке мұралау құқығы бойынша өткен иесіз және мемлекет меншігіне тегін берілген спиртті өткізу бойынша акцизді есептеу туралы мәліметтер көрсетіледі;
9) 400.01.009 жолында оның бүліну немесе жоғалу фактісі белгіленгенге қатысты өз өндірісінің спирті бойынша акцизді есептеу туралы мәліметтер көрсетіледі;
10) 400.01.010 жолында алкоголь өнімінің өндірісі, емдік және фармацевтік құралдар өндіру мен медициналық қызмет көрсету үшін сатып алынған, бірақ мақсаты бойынша пайдаланылмаған спирт бойынша акцизді есептеу туралы мәліметтер көрсетіледі;
11) 400.01.011 жолында алкоголь өнімнің өндірісі үшін сатып алу
кезінде, спиртке жеткізуші төлеген акциз сомасы көрсетіледі.
400.01.011 жол 400.01.010 жолы толтырылған жағдайда, толтырылады. Жол
жеткізуге акциз есебімен спирт құнының төлемін растайтын төлем
құжаттарының негізінде толтырылады;
12) 400.01.012 жолында 400.01.011 жолының шамасына кемітілген
400.01.001С-400.01.010С жолдарында көрсетілген шамаларды қоса отырып,
айқындалатын спирт бойынша салық салынатын операциялар бойынша есептелген
акциздің жиынтық сомасы көрсетіледі.
400.01.012 жолының шамасы 400.00.001 жолына көшіріледі.
4. Алкоголь өнімдері бойынша салық салынатын
операциялар - 400.02 нысан
(Декларацияға N 2 қосымша)
20. 400.02 нысан өз өндірісінің алкоголь өнімдері бойынша есепті
салық кезеңінің ішінде жасалған салық салынатын операциялар туралы
ақпаратты көрсетуге арналған. Сондай-ақ осы нысанда тәркіленген және
(немесе) мемлекетке мұрагерлік құқығы бойынша өткен иесіз және мемлекет
меншігіне тегін берілген алкоголь өнімдерін өткізу жөніндегі мәліметтер
көрсетіледі.
Алкоголь өнімінің әрбір түріне жеке бет жасалады.

21. В разделе "Облагаемые операции по алкогольной продукции" отражается следующая информация:
1) в строке 400.02.001 указывается вид алкогольной продукции;
2) в строке 400.02.002 указывается объем реализованной алкогольной продукции собственного производства;
3) в строке 400.02.003 указывается объем алкогольной продукции собственного производства, переданный в качестве взноса в уставный капитал;
4) в строке 400.02.004 указывается объем алкогольной продукции собственного производства, использованный при натуральной оплате;
5) в строке 400.02.005 указывается объем алкогольной продукции собственного производства, отгруженный своим структурным подразделениям;
6) в строке 400.02.006 указывается объем алкогольной продукции собственного производства, использованный для собственных производственных нужд налогоплательщика;
7) в строке 400.02.007 указывается объем реализованной алкогольной продукции конфискованной и (или) бесхозяйной, перешедшей по праву наследования к государству и безвозмездно переданной в собственность государству;
8) в строке 400.02.008 указывается объем алкогольной продукции собственного производства, в отношении которого установлен факт порчи или утраты;
9) в строке 400.02.009 определяется общий размер налоговой базы по облагаемым операциям, совершенным в течение отчетного налогового периода по алкогольной продукции;
10) в строке 400.02.010 указывается установленная ставка акциза;
11) в строке 400.02.011 указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии со статьей 269 Кодекса.
22. Строки, указанные в подпунктах 2) - 9) пункта 21 настоящих Правил, предназначены для отражения налоговой базы. Налоговая база указывается в литрах.
Величина строки 400.02.011 переносится в строку 400.00.002.
5. Облагаемые операции по табачным изделиям и прочим изделиям,
содержащим табак - Форма 400.03 (приложение N 3 к Декларации)
23. Форма 400.03 предназначена для отражения информации об облагаемых операциях, совершенных в течение отчетного налогового периода по табачным изделиям собственного производства, включая прочие изделия, содержащие табак, а также по реализации конфискованных и (или) бесхозяйных, перешедших по праву наследования к государству и безвозмездно переданных в собственность государству табачных изделий.
24. Раздел "Облагаемые операции по табачным изделиям с фильтром" предназначен для отражения следующей информации:
1) в строке 400.03.001 указывается количество реализованных табачных изделий с фильтром собственного производства;
2) в строке 400.03.002 указывается количество табачных изделий с фильтром собственного производства, переданных в качестве взноса в уставный капитал;

21. "Алкоголь өнімдері бойынша салық салынатын операциялар" бөлімінде
мынадай ақпарат көрсетіледі:
1) 400.02.001 жолында алкоголь өнімінің түрі көрсетіледі;
2) 400.02.002 жолында жеке өндірістің сатылған алкоголь өнімдерінің
саны көрсетіледі;
3) 400.02.003 жолында жарғылық капиталға жарна ретінде берілген жеке
өндірістің алкоголь өнімдерінің саны көрсетіледі;
4) 400.02.004 жолында заттай төлем кезінде пайдаланылған жеке
өндірістің алкоголь өнімдерінің саны көрсетіледі;
5) 400.02.005 жолында өзінің құрылымдық бөлімшелеріне тиеп-жөнелтілген жеке өндірістің алкоголь өнімдерінің саны көрсетіледі;
6) 400.02.006 жолында салық төлеушінің өндірістік қажеттіліктерге пайдаланылған жеке өндірістің алкоголь өнімдерінің саны көрсетіледі;
7) 400.02.007 жолында тәркіленген және (немесе) мемлекетке мұрагерлік құқығы бойынша өткен иесіз және мемлекет меншігіне тегін берілген алкоголь өнімдерінің саны көрсетіледі;
8) 400.02.008 жолында бүліну немесе жоғалу фактісі белгіленуіне қатысты жеке өндірістің алкоголь өнімдерінің саны көрсетіледі;
9) 400.02.009 жолында алкоголь өнімдері бойынша есепті салық кезеңінің ішінде жасалған салық салынатын операциялар бойынша салық базасының жалпы мөлшері айқындалады;
10) 400.02.010 жолында акциздің белгіленген ставкасы көрсетіледі;
11) 400.02.011 жолында Кодекстің 269-бабына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі.
22. Осы Ереженің 21-тармағының 2)-9) тармақшаларында көрсетілген жолдар салық базасында көрсетуге арналған. Салық базасы литрмен көрсетіледі.
400.02.012 жолының шамасы 400.00.002 жолына көшіріледі.
5. Темекі өнімдеріне және басқа да құрамында темекі бар
өнімдерге салық салынатын операциялар - 400.03 нысан
(Декларацияға N 3 қосымша)
23. 400.03 нысан басқа да құрамында темекі бар өнімдерді қоса алғанда, өз өндірісінің темекі өнімдері бойынша, сондай-ақ тәркіленген және (немесе) мемлекетке мұралау құқығы бойынша өткен иесіз және мемлекет меншігіне тегін берілген темекі өнімдерін өткізу бойынша есепті салық кезеңі ішінде жасалған салық салынатын операциялар туралы ақпаратты көрсетуге арналған.
24. "Фильтрлі темекі өнімдері бойынша салық салынатын операциялар" бөлімі мынадай ақпарат көрсетуге арналған:
1) 400.03.001 жолында сатылған жеке өндірістің фильтрлі темекі өнімдерінің саны көрсетіледі;
2) 400.03.002 жолында жарғылық капиталға жарна ретінде берілген жеке өндірістің фильтрлі темекі өнімдерінің саны көрсетіледі;

3) в строке 400.03.003 указывается количество табачных изделий с фильтром собственного производства, использованных при натуральной оплате;
4) в строке 400.03.004 указывается количество табачных изделий с фильтром собственного производства, отгруженных своим структурным подразделениям;
5) в строке 400.03.005 указывается количество табачных изделий с фильтром собственного производства, использованных для производственных нужд налогоплательщика;
6) в строке 400.03.006 указывается количество реализованных табачных изделий с фильтром конфискованных и (или) бесхозяйных, перешедших по праву наследования к государству и безвозмездно переданных в собственность государству;
7) в строке 400.03.007 указывается количество табачных изделий с фильтром собственного производства, в отношении которых установлен факт порчи или утраты;
8) в строке 400.03.008 указывается общий размер налоговой базы по облагаемым операциям, совершенным в течение отчетного налогового периода по табачным изделиям с фильтром. Величина данной строки определяется сложением величин, указанных в строках с 400.03.001 по 400.03.007;
9) в строке 400.03.009 указывается установленная ставка акциза;
10) в строке 400.03.010 указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии со статьей 269 Кодекса.
25. Раздел "Облагаемые операции по табачным изделиям без фильтра и прочим изделиям, содержащим табак" предназначен для отражения информации об облагаемых операциях по табачным изделиям без фильтра и прочим изделиям, содержащим табак (далее - табачные изделия), а также по реализации конфискованных и (или) бесхозяйных, перешедших по праву наследования к государству и безвозмездно переданных в собственность государству табачных изделий.
Заполнение строк с 400.03.011 по 400.03.020 производится в том же порядке, в котором производится заполнение строк с 400.03.001 по 400.03.010.
26. Величина строки 400.03.010 переносится в строку 400.00.003.
Величина строки 400.03.020 переносится в строку 400.00.004.
6. Облагаемые операции по сырой нефти, включая газовый
конденсат - Форма 400.04 (приложение N 4 к Декларации)
27. Форма 400.04 предназначена для отражения информации об облагаемых операциях, совершенных в течение отчетного налогового периода по сырой нефти, включая газовый конденсат (далее - нефть), собственного производства, а также по реализации конфискованной и (или) бесхозяйной, перешедшей по праву наследования к государству, и безвозмездно переданной в собственность государству нефти.
28. Раздел "Облагаемые операции по нефти, включая газовый конденсат" предназначен для отражения следующей информации:

3) 400.03.003 жолында заттай төлем кезінде пайдаланылған жеке өндірістің фильтрлі темекі өнімдерінің саны көрсетіледі;
4) 400.03.005 жолында өзінің құрылымдық бөлімшелеріне тиеп-жөнелтілген жеке өндірістің фильтрлі темекі өнімдерінің саны көрсетіледі;
5) 400.03.005 жолында салық төлеушінің өндірістік қажеттіліктеріне пайдаланылған жеке өндірістің фильтрлі темекі өнімдерінің саны көрсетіледі;
6) 400.03.006 жолында тәркіленген және (немесе) мемлекетке мұрагерлік құқығы бойынша өткен иесіз және мемлекет меншігіне тегін берілген фильтрлі темекі өнімдерінің саны көрсетіледі;
7) 400.03.007 жолында бүліну немесе жоғалу фактісі белгіленуіне қатысты, жеке өндірістің фильтрлі темекі өнімдерінің саны көрсетіледі;
8) 400.03.008 жолында фильтрлі темекі өнімдері бойынша есепті салық кезеңінің ішінде жасалған салық салынатын операциялар бойынша салық базасының жалпы мөлшері көрсетіледі. Осы жолдың шамасы 400.03.001-400.03.007 жолдарында көрсетілген шамаларды қосумен айқындалады;
9) 400.03.009 жолында акциздің белгіленген ставкасы көрсетіледі;
10) 400.03.010 жолында Кодекстің 269-бабына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі.
25. "Фильтрсіз темекі өнімдеріне және басқа да құрамында темекі бар өнімдерге салық салынатын операциялар" бөлімі фильтрсіз темекі өнімдері және құрамында темекі бар өзге де өнімдер (бұдан әрі - темекі өнімдері) бойынша, сондай-ақ тәркіленген және (немесе) мемлекетке мұралау құқығы бойынша өткен иесіз және мемлекет меншігіне тегін берілген темекі өнімдерін өткізу бойынша салық салынатын операциялар туралы ақпаратты көрсетуге арналған.
400.03.011-400.03.020 жолдарын толтыру 400.03.001-400.03.010 жолдарына толтыру жүргізілетін тәртіпте жүргізіледі.
26. 400.03.010 жолының шамасы 400.00.003 жолына көшіріледі.
400.03.020 жолының шамасы 400.00.004 жолына көшіріледі.
6. Газ конденсатын қоса алғанда, шикі мұнай бойынша
салық салынатын операциялар - 400.04-нысан
(Декларацияға N 4 қосымша)
27. 400.04 нысан газ конденсатын қоса алғанда, шикі мұнай (бұдан әрі - мұнай) бойынша, сондай-ақ тәркіленген және (немесе) мемлекетке мұралау құқығы бойынша өткен иесіз және мемлекет меншігіне тегін берілген мұнайды өткізу бойынша есепті салық кезеңі ішінде жасалған салық салынатын операциялар туралы ақпаратты көрсетуге арналған.
28. "Газ конденсатын қоса алғанда, мұнай бойынша салық салынатын операциялар" бөлімі мынадай ақпараттарды көрсетуге арналған:

1) в строке 400.04.001 указывается объем реализованной нефти собственного производства, кроме нефти, реализованной на экспорт;
2) в строке 400.04.002 указывается объем нефти собственного производства, реализованной по экспорту в Российскую Федерацию;
3) в строке 400.04.003 указывается объем нефти собственного производства, переданный на переработку на давальческой основе;
4) в строке 400.04.004 указывается объем нефти собственного производства, использованный для собственных производственных нужд налогоплательщика;
5) в строке 400.04.005 указывается объем нефти собственного производства, переданный в качестве взноса в уставный капитал;
6) в строке 400.04.006 указывается объем нефти собственного производства, использованный при натуральной оплате;
7) в строке 400.04.007 указывается объем нефти собственного производства, отгруженный своим структурным подразделениям;
8) в строке 400.04.008 указывается объем реализованной нефти конфискованной и (или) бесхозяйной, перешедшей по праву наследования к государству и безвозмездно переданной в собственность государства;
9) в строке 400.04.009 указывается объем нефти собственного производства, в отношении которого установлен факт порчи или утраты;
10) в строке 400.04.010 определяется общий размер налоговой базы по облагаемым операциям, совершенным в течение отчетного налогового периода по нефти. Величина данной строки определяется сложением сумм, указанных в строках с 400.04.001 по 400.04.009;
11) в строке 400.04.011 указывается установленная ставка акциза;
12) в строке 400.04.012 указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии со статьей 269 Кодекса.
Величина строки 400.04.012 переносится в строку 400.00.005.
7. Облагаемые операции по бензину (за исключением авиационного),
дизельному топливу - Форма 400.05 (приложение N 5 к Декларации)
29. Форма 400.05 предназначена для отражения информации об облагаемых операциях, совершенных в течение отчетного налогового периода по бензину (за исключением авиационного) и дизельному топливу (далее - нефтепродукты), а также по реализации конфискованных и (или) бесхозяйных, перешедших по праву наследования к государству и безвозмездно переданных в собственность государству нефтепродуктов.
30. Раздел "Бензин (за исключением авиационного)" состоит из трех граф:
1) в графе А указывается размер налоговой базы по облагаемой операции, указанной в соответствующей строке. Налоговая база отражается в тоннах;
2) в графе В указывается установленная ставка акциза;
3) в графе С указывается сумма акциза по облагаемой операции, которая определяется в соответствии с пунктом 1 статьи 269 Кодекса.

1) 400.04.001 жолында экспортқа өткізілген мұнайдан басқа, жеке өндірістің сатылған мұнайының көлемі көрсетіледі;
2) 400.04.002 жолында Ресей Федерациясына экспорт бойынша өткізілген жеке өндірістің мұнайының көлемі көрсетіледі;
3) 400.04.003 жолында алыс-беріс негізінде ұқсатуға жіберілген жеке өндірістің мұнайының көлемі көрсетіледі;
4) 400.04.004 жолында салық төлеушінің өндірістік қажеттіліктеріне пайдаланылған жеке өндірістің мұнайының көлемі көрсетіледі;
5) 400.04.005 жолында жарғылық капиталға жарна ретінде берілген жеке өндірістің мұнайының көлемі көрсетіледі;
6) 400.04.006 жолында заттай төлем кезінде пайдаланылған жеке өндірістің мұнайының көлемі көрсетіледі;
7) 400.04.007 жолында өзінің құрылымдық бөлімшелеріне тиеп-жөнелтілген жеке өндірістің мұнайының көлемі көрсетіледі;
8) 400.04.008 жолында тәркіленген және (немесе) мемлекетке мұрагерлік құқығы бойынша өткен иесіз және мемлекет меншігіне тегін берілген өткізілген мұнайдың көлемі көрсетіледі;
9) 400.04.009 жолында бүліну немесе жоғалу фактісі белгіленуіне қатысты, жеке өндірістің мұнайының көлемі көрсетіледі;
10) 400.04.010 жолында мұнай бойынша есепті салық кезеңінің ішінде жасалған салық салынатын операциялар бойынша салық базасының жалпы мөлшері анықталады. Осы жолдың шамасы 400.04.001-400.04.009 жолдарында көрсетілген соманы қосумен айқындалады;
11) 400.04.011 жолында акциздің белгіленген ставкасы көрсетіледі;
12) 400.04.012 жолында Кодекстің 269-бабына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі.
400.04.012 жолының шамасы 400.00.005 жолына көшіріледі.
7. Бензин (авиациялықтан басқа) және дизель отыны
бойынша салық салынатын операциялар - 400.05-нысан
(Декларацияға N 5 қосымша)
29. 400.05 нысан бензин (авиациялықтан басқа) және дизель отыны (мұнай өнімдері) бойынша, сондай-ақ тәркіленген және (немесе) мемлекетке мұралау құқығы бойынша өткен иесіз және мемлекет меншігіне тегін берілген мұнай өнімдерін өткізу бойынша есепті салық кезеңі ішінде жасалған салық салынатын операциялар туралы ақпаратты көрсетуге арналған.
30. "Бензин (авиациялықтан басқа)" бөлімі үш бағаннан тұрады:
1) А бағанында тиісті жолда көрсетілген салық салынатын операциялар бойынша салық базасының мөлшері көрсетіледі. Салық базасы тоннамен көрсетіледі;
2) В бағанында белгіленген акциз ставкасы көрсетіледі;
3) С бағанында Кодекстің 269-бабының 1-тармағына сәйкес айқындалатын салық салынатын операциялар бойынша акциздің сомасы көрсетіледі.

31. Строки раздела "Бензин (за исключением авиационного)" предназначены для отражения следующей информации:
1) строка 400.05.001 предназначена для отражения сведений о начислении акциза по бензину (за исключением авиационного) (далее - бензин), реализованному в сфере оптовой торговли.
Величина строки 400.05.001 определяется путем суммирования строк 400.05.001(I), 400. 05.001(II), 400.05.001(III), 400.05.001(IV):
в строке 400.05.001(I) указываются сведения о начислении акциза по оптовой реализации бензина собственного производства;
в строке 400.05.001(II) указываются сведения о начислении акциза по оптовой реализации бензина, ранее приобретенного или импортированного;
в строке 400.05.001(III) указываются сведения о начислении акциза по отгрузке бензина собственного производства своим структурным подразделениям для дальнейшей реализации;
в строке 400.05.001(IV) указываются сведения о начислении акциза по оптовой реализации бензина конфискованного и (или) бесхозяйного, перешедшего по праву наследования к государству и безвозмездно переданного в собственность государству;
2) строка 400.05.002 предназначена для отражения сведений о начислении акциза по бензину, реализованному в сфере розничной торговли.
Величина строки 400.05.002 определяется путем суммирования строк 400.05.002(I), 400.05.002(II), 400.05.002(III), 400.05.002(IV), 400.05.002(V), 400.05.002(VI), 400.05.002(VII):
в строке 400.05.002(I) указываются сведения о начислении акциза по розничной реализации бензина собственного производства;
в строке 400.05.002(II) указываются сведения о начислении акциза по розничной реализации ранее приобретенного бензина или импортированного;
в строке 400.05.002(III) указываются сведения по бензину собственного производства, переданному в качестве взноса в уставный капитал;
в строке 400.05.002(IV) указываются сведения о начислении акциза по розничной реализации бензина конфискованного и (или) бесхозяйного, перешедшего по праву наследования к государству и безвозмездно переданного в собственность государству;
в строке 400.05.002(V) указываются сведения о начислении акциза по бензину, в отношении которого установлен факт его порчи или утраты;
в строке 400.05.002(VI) указываются сведения о начислении акциза по бензину собственного производства, использованному на собственные производственные нужды;
в строке 400.05.002(VII) указываются сведения о начислении акциза по использованному на собственные производственные нужды бензину, приобретенному для дальнейшей реализации на территории РК;
Вниманию пользователей!

31. "Бензин (авиациялықтан басқа)" бөлімінің жолдары мынадай ақпараттарды көрсетуге арналған:
1) 400.05.001 жолы көтерме сауда саласында өткізілген бензин (авиациялықтан басқа) (бұдан әрі - бензин) бойынша акцизді есептеу туралы мәліметтер көрсетуге арналған.
400.05.001 жолының шамасы 400.05.001(І), 400.05.001(ІІ), 400.05.001(ІІІ), 400.05.001(ІV) жолдарын жиынтықтау жолымен айқындалады:
400.05.001(І) жолында өз өндірісінің бензинін көтерме саудада өткізу бойынша акциз есептеу туралы мәлімет көрсетіледі;
400.05.001(ІІ) жолында бұрын сатып алынған немесе импортталған бензинді көтерме саудада өткізу бойынша акциз есептеу туралы мәлімет көрсетіледі;
400.05.001(ІІІ) жолында алдағы өткізулерге өзінің құрылымдық
бөлімшелеріне өз өндірісінің мұнайын тиеп-жөнелту бойынша акциз есептеу
туралы мәлімет көрсетіледі;
400.05.001(ІV) жолында тәркіленген және (немесе) мемлекетке
мұрагерлік құқығы бойынша өткен иесіз және мемлекет меншігіне тегін
берілген бензинді көтерме саудада өткізу бойынша акциз есептеу туралы
мәлімет көрсетіледі;
2) 400.05.002 жолы бөлшек сауда саласында өткізілген бензин бойынша
акцизді есептеу туралы мәліметтер көрсетуге арналған.
400.05.002 жолының шамасы 400.05.002(І), 400.05.002(ІІ),
400.05.002(ІІІ), 400.05.002(ІV), 400.05.002(V), 400.05.002(VІ),
400.05.002(VІІ) жолдарын жиынтықтау жолымен айқындалады:
400.05.002(І) жолында жеке өндірістің бензинін бөлшек саудада өткізу
бойынша акциз есептеу туралы мәлімет көрсетіледі;
400.05.002(ІІ) жолында бұрын сатып алынған немесе импортталған
бензинді бөлшек саудада өткізу бойынша акциз есептеу туралы мәлімет
көрсетіледі;
400.04.002(ІІІ) жолында жарғылық капиталға жарна ретінде берілген
жеке өндірістің бензині бойынша мәлімет көрсетіледі;
400.05.002(ІV) жолында тәркіленген және (немесе) мемлекетке
мұрагерлік құқығы бойынша өткен иесіз және мемлекет меншігіне тегін
берілген бензинді бөлшек саудада өткізу бойынша акциз есептеу туралы
мәлімет көрсетіледі;
400.05.002(V) жолында бүліну немесе жоғалу фактісі белгіленуіне
қатысты, бензин бойынша акциз есептеу туралы мәлімет көрсетіледі;
400.05.002(VІ) жолында меншік өндірістік қажеттіліктеріне
пайдаланылған жеке өндірістің бензині бойынша акциз есептеу туралы мәлімет
көрсетіледі;
400.05.002(VІІ) жолында ҚР аумағында одан әрi өткiзу үшiн сатып алынып, өздерiнiң өндiрiстiк қажеттілiгi үшiн пайдаланылған бензин бойынша акциз есептеу туралы мәлімет көрсетіледі;
Қолданушылардың есіне!

Примечание РЦПИ к бланку формы 400.05 (приложение):
в форме 400.05 в пункте VII строки 400.05.002 слова "бензина, приобретенного в целях реализации в РК на собственные производственные нужды" заменяются (в бланке формы не заменены по техническим причинам) словами "на собственные производственные нужды бензина, приобретенного для дальнейшей реализации на территории РК" приказом Министра государственных доходов РК от 24 июня 2002 года N 582 V021924_ .
3) в строке 400.05.003 определяется общий размер налоговой базы по облагаемым операциям, указанным в строках 400.05.001 и 400.05.002, а также итоговая сумма акциза, начисленного по этим операциям.
Величина строки 400.05.003 определяется путем суммирования величин, указанных в строках 400.05.001 и 400.05.002.
Сноска. Пункт 31 с изменениями - приказом Министра государственных доходов РК от 24 июня 2002 года N 582.
32. Раздел "Дизельное топливо" заполняется в том же порядке, в котором заполняется раздел "Бензин (за исключением авиационного)".
33. Величина строки 400.05.003С переносится в строку 400.00.006.
Величина строки 400.05.006С переносится в строку 400.00.007.
8. Облагаемые операции по икре осетровой и лососевой рыбы -
Форма 400.06 (приложение N 6 к Декларации)
34. Форма 400.06 предназначена для отражения информации об облагаемых операциях по икре осетровой и лососевой рыбы (далее - икра) собственного производства. Также в данной форме отражаются сведения по реализации конфискованной и (или бесхозяйной), перешедшей по праву наследования к государству, и безвозмездно переданной в собственность государству икры.
Налоговая база в данной форме указывается в стоимостном выражении - тенге и определяется на основании стоимости икры, не включающей акциз и налог на добавленную стоимость.
35. В разделе "Облагаемые операции по икре осетровой и лососевой рыбы" отражается следующая информация:
1) в строке 400.06.001 указывается стоимость реализованной икры собственного производства;
2) в строке 400.06.002 указывается стоимость икры собственного производства, в отношении которой установлен факт порчи или утраты;
3) в строке 400.06.003 указывается стоимость икры конфискованной и (или) бесхозяйной, перешедшей по праву наследования к государству и безвозмездно переданной в собственность государству;
4) в строке 400.06.004 указывается стоимость икры собственного производства по облагаемым операциям, не указанным в подпунктах 1) - 3) настоящего пункта;
5) в строке 400.06.005 определяется общий размер налоговой базы.
Величина данной строки определяется путем суммирования величин, указанных в строках с 400.06.001 по 400.06.004;

РҚАО-ның 400.05 нысаны (қосымша) бойынша ескертуі:
400.05 нысанның YII тармағының 400.05.002 жолындағы "өзiнiң өндiрiстiк қажеттiлiктерiне ҚР өткiзу мақсатында сатып алынған бензиндi" деген сөздер "ҚР аумағында одан әрi өткiзу үшiн сатып алынған бензиндi өздерiнiң өндiрiстiк қажеттiлiгi үшiн" деген сөздермен ауыстырылды - Мемлекеттік кіріс министрінің 2002 жылы 24 маусымдаы N 582  V021924_ бұйрыымен.
3) 400.05.003 жолында 400.05.001 және 400.05.002 жолдарында көрсетілген салық салынатын операциялар бойынша салық базасының жалпы мөлшері, сондай-ақ осы операция бойынша есептелген акциздің жиынтық сомасы айқындалады.
400.05.003 жолының шамасы 400.05.001 және 400.05.002 жолдарында көрсетілген шамаларды жиынтықтау жолымен айқындалады.
Ескерту: 31-тармақ өзгертілді - Мемлекеттік кіріс министрінің
2002 жылғы 24 маусымдағы N 582  V021924_ бұйрығымен.
32. "Дизель отыны" бөлімі "Бензин (авиациялықтан басқа)" бөлімі толтырылғандай тәртіпте толтырылады.
33. 400.05.003С жолының шамасы 400.00.006 жолына көшіріледі.
400.05.006С жолының шамасы 400.00.007 жолына көшіріледі.
8. Бекіре және арқан балықтың уылдырығы бойынша
салық салынатын операциялар - 400.06-нысан
(Декларацияға N 6 қосымша)
34. 400.06 нысан бекіре және арқан балықтың уылдырығы (бұдан әрі - уылдырық) бойынша салық салынатын операциялар туралы ақпаратты көрсетуге арналған. Сондай-ақ, осы нысанда тәркіленген және (немесе) мемлекетке мұралау құқығы бойынша өткен иесіз және мемлекет меншігіне тегін берілген уылдырықты өткізу жөніндегі мәлімет көрсетіледі.
Осы нысанда салық базасы құндық көрсеткіші теңгемен көрсетіледі және акциз бен қосылған құн салығы қосылмайтын уылдырықтың құны негізінде анықталады.
35. "Бекіре және арқан балықтың уылдырығы бойынша салық салынатын операциялар" бөлімінде мынадай ақпарат көрсетіледі:
1) 400.06.001 жолында өткізілген жеке өндірістің уылдырығының құны көрсетіледі;
2) 400.06.002 жолында бүліну немесе жоғалу фактісі белгіленуіне қатысты, жеке өндірістің уылдырығының құны көрсетіледі;
3) 400.06.003 жолында тәркіленген және (немесе) мемлекетке мұрагерлік
құқығы бойынша өткен иесіз және мемлекет меншігіне тегін берілген
уылдырықтың құны көрсетіледі;
4) 400.06.004 жолында осы тармақтың 1)-3) тармақшаларында
көрсетілмеген салық салынатын операциялар бойынша жеке өндірістің
уылдырығының құны көрсетіледі;
5) 400.06.005 жолында салық базасының жалпы мөлшері айқындалады.
Осы жолдың шамасы 400.06.001-400.06.004 жолдарында көрсетілген
шамаларды жинақтау жолымен айқындалады;

6) в строке 400.06.006 указывается установленная ставка акциза;
7) в строке 400.06.007 указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии со статьей 269 Кодекса.
Величина строки 400.06.007 переносится в строку 400.00.008.
9. Облагаемые операции по ювелирным изделиям из золота, платины
или серебра - Форма 400.07 (приложение N 7 к Декларации)
36. Форма 400.07 предназначена для отражения информации об облагаемых операциях по ювелирным изделиям из золота, платины или серебра (далее - ювелирные изделия) собственного производства. Также в данной форме отражаются сведения по реализации конфискованных и (или) бесхозяйных, перешедших по праву наследования к государству, и безвозмездно переданных в собственность государству ювелирных изделий.
Заполнение строк формы 400.07 производится в том же порядке, в котором производится заполнение строк формы 400.06.
Величина строки 400.07.007 переносится в строку 400.00.009.
10. Облагаемые операции по огнестрельному или газовому оружию
(кроме приобретаемых для нужд органов государственной власти)
- Форма 400.08 (приложение N 8 к Декларации)
37. Форма 400.08 предназначена для отражения информации об облагаемых операциях по огнестрельному или газовому оружию (кроме приобретаемых для нужд органов государственной власти) (далее - оружие) собственного производства. Также в данной форме отражаются сведения по реализации конфискованного и (или) бесхозяйного, перешедшего по праву наследования к государству, и безвозмездно переданного в собственность государству оружия.
Заполнение строк формы 400.08 производится в том же порядке, в котором производится заполнение строк формы 400.06.
Величина строки 400.08.007 переносится в строку 400.00.010.
11. Порча, утрата марок акцизного сбора - Форма 400.09
(приложение N 9 к Декларации)
38. Форма 400.09 предназначена для отражения информации по испорченным и утерянным маркам акцизного сбора в соответствии с пунктом 1 статьи 264 Кодекса и заполняется налогоплательщиками, у которых произошла порча, утрата марок акцизного сбора в отчетном налоговом периоде.
39. Раздел "Порча, утрата марок акцизного сбора по алкогольной продукции" состоит из пяти граф:
1) в графе А указывается количество испорченных и утраченных марок акцизного сбора;
2) в графе В указывается максимальный объем тары, указанный на марке. При утере марок акцизного сбора с указанием емкости "0,26 л и более" в графе В указывается максимальный объем тары, в которую производился розлив алкогольной продукции в течение налогового периода, предшествующего налоговому периоду, в котором произошла порча, утрата марок акцизного сбора;

6) 400.06.006 жолында белгіленген салық ставкасы көрсетіледі;
7) 400.06.007 жолында Кодекстің 269-бабына сәйкес есептелген акциз
сомасы көрсетіледі.
400.06.007 жолының шамасы 400.00.008 жолына көшіріледі.
9. Алтыннан, платинадан немесе күмістен жасалған
зергерлік бұйымдар бойынша салық салынатын
операциялар - 400.07-нысан
(Декларацияға N 7 қосымша)
36. 400.07 нысан алтыннан, платинадан немесе күмістен жасалған
зергерлік бұйымдар (бұдан әрі - зергерлік бұйымдар) бойынша салық
салынатын операциялар туралы ақпаратты көрсетуге арналған. Сондай-ақ, осы
нысанда тәркіленген және (немесе) мемлекетке мұралау құқығы бойынша өткен
иесіз және мемлекет меншігіне тегін берілген зергерлік бұйымдарды сату
жөніндегі мәлімет көрсетіледі.
400.07 нысанының жолдарын толтыру 400.06 нысанының жолдарына толтыру
жүргізілетін тәртіпте жүргізіледі.
400.07.007 жолының шамасы 400.00.009 жолына көшіріледі.
10. Оқатар немесе газ қаруы бойынша салық салынатын операциялар
(мемлекеттік билік органдарының қажеттіліктері үшін сатып
алынғаннан басқа) - 400.08-нысан
(Декларацияға N 8 қосымша)
37. 400.08 нысан оқатар немесе газ қаруы бойынша салық салынатын
операциялар (мемлекеттік билік органдарының қажеттіліктері үшін сатып
алынғаннан басқа) (бұдан әрі - қару) бойынша салық салынатын операциялар
туралы ақпаратты көрсетуге арналған. Сондай-ақ, осы нысанда тәркіленген
және (немесе) мемлекетке мұралау құқығы бойынша өткен иесіз және мемлекет
меншігіне тегін берілген қаруларды сату жөніндегі мәлімет көрсетіледі.
400.08 нысанының жолдарын толтыру 400.06 нысанының жолдарына толтыру
жүргізілетін тәртіпте жүргізіледі.
400.08.007 жолының шамасы 400.00.010 жолына көшіріледі.
11. Акциздік алым маркасының бүлінуі, жоғалуы - 400.09-нысан
(Декларацияға N 9 қосымша)
38. 400.09 нысан Кодекстің 264-бабының 1-тармағына сәйкес акциздік алым маркалардың бүлінуі және жоғалуы бойынша ақпарат көрсетуге арналған және есепті салық кезеңіне акциздік алым маркалары бүлінген, жоғалған салық төлеуші толтырады.
39. "Алкоголь өнімдері бойынша акциздік алым маркаларының бүлінуі, жоғалуы" бөлімі бес бағаннан тұрады:
1) А бағанында бүлінген және жоғалған акциздік алым маркасының саны көрсетіледі;
2) В бағанында маркада көрсетілген ыдыстың ең үлкен көлемі көрсетіледі. "0,26 л және одан көп" сыйымдылығы көрсетілген акциздік алым маркасы жоғалған кезде, В бағанында акциздік алым маркасы бүлінген, жоғалған ізашар салық кезеңіне салық кезеңі ішінде алкоголь өнімдерін құю жүргізілген ыдыстың ең үлкен көлемі көрсетіледі;

3) в графе С указывается размер налоговой базы, который исчисляется как произведение граф А и В;
4) в графе D указывается установленная ставка акциза;
5) в графе Е указывается сумма акциза, начисленная в соответствии с пунктом 1 статьи 269 Кодекса.
40. В строках раздела "Порча, утрата марок акцизного сбора по алкогольной продукции" указывается следующая информация:
в строках 400.09.001, 400.09.002, 400.09.003, 400.09.004, 400.09.005, 400.09.006, 400.09.007, 400.09.008 и 400.09.009 указывается сумма акциза, начисленная по испорченным и утраченным маркам акцизного сбора, предназначенным для маркировки алкогольной продукции.
41. Раздел "Порча, утрата марок акцизного сбора по табачным изделиям" состоит из пяти граф:
1) в графе А указывается количество испорченных и утраченных марок акцизного сбора;
2) в графе В указывается количество штук в пачке. При этом указывается максимальный объем тары, в которую производилась упаковка табачных изделий в течение налогового периода, предшествующего налоговому периоду, в котором произошла порча, утрата, марок акцизного сбора;
3) в графе С указывается размер налоговой базы, который исчисляется как произведение граф А и В;
4) в графе D указывается установленная ставка акциза;
5) в графе Е указывается сумма акциза, начисленная в соответствии с пунктом 1 статьи 269 Кодекса.
42. В разделе "Порча, утрата марок акцизного сбора" указывается общая сумма начисленного акциза по порче и утрате марок акцизного сбора.
В строке 400.09.011 указывается итоговая сумма акциза, начисленная по испорченным и утраченным маркам акцизного сбора, определяемая сложением сумм, указанных в строках с 400.09.001Е по 400.09.010Е.
Величина строки 400.09.011 переносится в строку 400.00.011.
12. Вычет из налога - Форма 400.10 (приложение N 10 к Декларации)
43. Форма "Вычет из налога" предназначена для расчета сумм акциза, уплаченного за сырье, фактически использованное для производства подакцизной продукции в отчетном налоговом периоде, и подлежащего вычету в соответствии со статьей 270 Кодекса.
44. Раздел "Сумма вычета" состоит из пяти граф:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается наименование подакцизного товара;
3) в графе С указывается объем использованного сырья на производство подакцизного товара в отчетном налоговом периоде;
4) в графе D указывается сумма акциза, подлежащего вычету.
В итоговой строке графы D суммируются величины последующих строк данной графы.
Итоговая величина графы D переносится в строку 400.00.013.
13. Подакцизные товары, не подлежащие обложению акцизом -
Форма 400.11 (приложение N 11 к Декларации)

3) С бағанында А және В бағандарындағыдай есептелетін салық базасының мөлшері көрсетіледі;
4) D бағанында белгіленген акциз ставкасы көрсетіледі;
5) Е бағанында Кодекстің 269-бабының 1-тармағына сәйкес есептелген акциздің сомасы көрсетіледі.
40. "Алкоголь өнімдері бойынша акциздік алым маркаларының бүлінуі, жоғалуы" бөлімінің жолдарында мынадай ақпараттар көрсетіледі:
400.09.001, 400.09.002, 400.09.003, 400.09.004, 400.09.005, 400.09.006, 400.09.007, 400.09.008 және 400.09.009 жолдарында алкоголь өнімдерін таңбалауға арналған акциздік алым маркаларының бүлінуі және жоғалуы бойынша есептелген акциздің сомасы көрсетіледі.
41. "Темекі өнімдері бойынша акциздік алым маркаларының бүлінуі, жоғалуы" бөлімі бес бағаннан тұрады:
1) А бағанында бүлінген және жоғалған акциздік алым маркасының саны көрсетіледі;
2) В бағанында қораптағы дана саны көрсетіледі. Бұл орайда, акциздік алым маркасы бүлінген, жоғалған ізашар салық кезеңіне салық кезеңі ішінде темекі өнімдерін қораптау жүргізілген ыдыстың ең үлкен көлемі көрсетіледі;
3) С бағанында А және В бағандарында есептелетін салық базасының
мөлшері көрсетіледі;
4) D бағанында белгіленген акциз ставкасы көрсетіледі;
5) Е бағанында Кодекстің 269-бабының 1-тармағына сәйкес есептелген
акциздің сомасы көрсетіледі.
42. "Акциздік алым маркаларының бүлінуі, жоғалуы" бөлімінде акциздік
алым маркасының бүлінуі және жоғалуы бойынша есептелген акциздің жалпы
сомасы көрсетіледі.
400.09.011 жолында 400.09.001Е-400.09.010 жолдарында көрсетілген
соманы қосумен айқындалатын акциздік алым маркаларының бүлінуі және
жоғалуы бойынша есептелген акциздің жиынтық сомасы көрсетіледі.
400.09.011 жолының шамасы 400.00.011 жолына көшіріледі.
12. Салықтан шегерім - 400.10 нысан
(Декларацияға N 10 қосымша)
43. "Салықтан шегерім" нысаны есепті салық кезеңінде акцизделетін
өнімдер өндіруге нақты пайдаланылған шикізатқа төленген, Кодекстің
270-бабына сәйкес шегерімге жатқызылған акциз сомасының есебіне арналған.
44. "Шегерім сомасы" бөлімі бес бағаннан тұрады:
1) А бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында акцизделетін тауардың атауы көрсетіледі;
3) С бағанында есепті салық кезеңінде акцизделетін тауар өндіруге
пайдаланылған шикізаттың көлемі көрсетіледі;
4) D бағанында шегерімге жатқызылған акциз сомасы көрсетіледі.
D бағанының жиынтық жолында осы бағанның келесі жолының шамасы
жиынтықталады.
D бағанының жиынтық шамасы 400.00.013 жолына көшіріледі.
13. Акциз салуға жатпайтын акцизделетін
тауарлар - 400.11-нысан
(Декларацияға N 11 қосымша)

45. Форма 400.11 предназначена для отражения информации по подакцизным товарам, не подлежащим обложению акцизом в соответствии с пунктом 2 статьи 259 Кодекса.
46. В разделе "Подакцизные товары, не подлежащие обложению акцизом":
1) в строке 400.11.001 указываются сведения о стоимости экспортируемых подакцизных товаров (кроме экспорта нефти, включая газовый конденсат, в Российскую Федерацию). Величина данной строки определяется путем суммирования строк с 400.11.001А по 400.11.001R, в которых указываются сведения по экспорту в разрезе подакцизных товаров;
2) в строке 400.11.002 указывается стоимость спирта этилового, отпускаемого для изготовления лечебных и фармацевтических препаратов, освобожденных от обложения акцизом;
3) в строке 400.11.003 указывается стоимость спирта этилового, отпускаемого государственным медицинским учреждениям;
4) в строке 400.11.004 указывается стоимость спиртосодержащей продукции медицинского назначения (кроме бальзамов), розлитой в потребительскую тару емкостью не более 0,1 литра и зарегистрированной в соответствии с законодательством Республики Казахстан в качестве лекарственного средства;
5) в строке 400.11.005 указывается итоговая стоимость подакцизных товаров, освобожденных от обложения акцизом. Величина данной строки определяется сложением сумм, указанных в строках с 400.11.001 по 400.11.004.
Величина строки 400.11.005 переносится в строку 400.00.016.
____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 400.00, 400.01, 400.02, 400.03, 400.04, 400.05, 400.06, 400.07, 400.08, 400.09, 400.10, 400.11 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
Вниманию пользователей!
Примечание РЦПИ к бланку формы 400.05 (приложение):
в форме 400.05 в пункте VII строки 400.05.002 слова "бензина, приобретенного в целях реализации в РК на собственные производственные нужды" заменяются (в бланке формы не заменены по техническим причинам) словами "на собственные производственные нужды бензина, приобретенного для дальнейшей реализации на территории РК" приказом Министра государственных доходов РК от 24 июня 2002 года N 582.
________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Декларации по акцизу (форма 410.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Кодекс) и определяют порядок составления Декларации по акцизу (далее - Декларация), предназначенной для правильного исчисления и своевременной уплаты акциза от осуществления деятельности по организации и проведению лотереи.
2. Декларация состоит из самой Декларации (форма 410.00), приложения к ней (форма 410.01) по раскрытию информации о сумме заявленной выручки.

45. 400.11 нысаны Кодекстің 259-бабының 2-тармағына сәйкес акциз салуға жатпайтын акцизделетін тауарлар бойынша ақпаратты көрсетуге арналған.
46. "Акциз салуға жатпайтын акцизделетін тауарлар" бөлімінде:
1) 400.11.001 жолында экспортталатын акцизделетін тауарлардың (Ресей Федерациясына газ конденсатын қоса алғандағы, мұнай экспортынан басқа) құны туралы мәлімет көрсетіледі. Осы жолдың шамасы акцизделетін тауарлар бөлігінде экспорт бойынша мәлімет көрсетілетін 400.11.001А-400.11.001R жолдарын жиынтықтау жолымен айқындалады.
2) 400.11.002 жолында акциз салудан босатылған емдік және фармацевтік құралдарды дайындауға жіберілген этиль спиртінің құны көрсетіледі;
3) 400.11.003 жолында мемлекеттік медициналық мекемелерге жіберілген этиль спиртінің құны көрсетіледі;
4) 400.11.004 жолында 0,1 литрден артық емес сыйымдықты тұтыну ыдысына құйылған және дәрілік құрал ретінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тіркелген медициналық мақсаттағы құрамында спирті бар өнімнің құны көрсетіледі;
5) 400.11.005 жолында акциз салудан босатылған акцизделетін тауарлардың жиынтық құны көрсетіледі. Осы жолдың шамасы 400.11.001-400.11.004 жолдарында көрсетілген соманы қосу жолымен айқындалады.
400.11.005 жолының шамасы 400.00.016 жолына көшіріледі. _______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысандар 400.00, 400.01, 400.02, 400.03, 400.04, 400.05, 400.06, 400.07, 400.08, 400.09, 400.10, 400.11 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс Министрінің
2001 жылғы "18" қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
бекітілген
АКЦИЗ БОЙЫНША ДЕКЛАРАЦИЯ ЖАСАУ
ЕРЕЖЕСІ
(410.00-НЫСАН)
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 шілдедегі Кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) әзірленді және лоторея ұйымдастыру мен өткізу бойынша қызметті жүзеге асырудан дұрыс акциз есептеу мен уақытылы төлеуге арналған Акциз бойынша декларация (бұдан әрі - Декларация) жасау тәртібін айқындайды.
2. Декларация Декларацияның өзінен (400.00-нысан) және мәлімделген түсім сомасы туралы ақпаратты ашатын оған қосымшадан (410.01-нысан) тұрады.

11. Декларация подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Кодекса.
3. Заявленная выручка - Форма 410.01 (приложение к Декларации)
12. Форма 410.01 предназначена для отражения суммы выручки, заявленной при регистрации выпуска в продажу лотерейных билетов в течение отчетного налогового периода.
13. Раздел "Заявленная выручка" состоит из пяти граф:
1) в графе A указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указывается вид и наименование лотереи;
3) в графе C указывается количество выпущенных лотерейных билетов;
4) в графе D указывается стоимость реализации одного билета;
5) в графе E указывается общая сумма заявленной выручки.
В итоговой строке графы Е суммируются величины последующих строк данной графы.
Итоговая величина графы Е переносится в строку 410.00.001.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 410.00 и 410.01 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
__________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Расчета по суммам акциза,
подлежащего уплате за структурное подразделение
(Форма 421.00)
1. Общие положения
Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Кодекс) и определяют порядок составления Расчета по суммам акциза, подлежащего уплате за структурное подразделение (далее - Расчет), предназначенного для исчисления акциза, подлежащего уплате за структурное подразделение.
1. Расчет состоит из самого Расчета (форма 421.00) и приложений к нему (формы 421.01 - 421.03) по раскрытию информации об объектах налогообложения акцизом.
2. При составлении Расчета:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Кодекса.
3. При заполнении Расчета не допускаются исправления, подчистки и помарки, не используются символы "+, /, %, Z".
4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
5. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
6. Отрицательные значения сумм обозначаются знаком " - " в первой левой ячейке соответствующей строки (графы).
7. При представлении Расчета:

11. Декларацияға Кодекстің 69-бабына сәйкес қол қойылады және
расталады.
3. Мәлімделген түсім - 410.01 нысан
(Декларацияға қосымша)
12. 410.01 нысаны есепті салық кезеңі ішінде сатуға шығарылған
лоторея билеттерін тіркеу кезінде мәлімделген түсімнің сомасын көрсетуге
арналған.
13. "Мәлімделген түсім" бөлімі бес бағаннан тұрады:
1) А бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында лотореялардың түрі және атауы көрсетіледі;
3) С бағанында жіберілген лоторея билеттерінің саны көрсетіледі;
4) D бағанында бір билеттің өткізу құны көрсетіледі;
5) Е бағанында мәлімделген түсімнің жалпы сомасы көрсетіледі.
Е бағанының жиынтық жолында осы бағанның келесі жолының шамасы
жинақталады.
Е бағанының жиынтық шамасы 410.00.001 жолына көшіріледі.
_______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысандар 410.00 және 410.01 Деректер
базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды
жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс Министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
бекітілген
ҚҰРЫЛЫМДЫҚ БӨЛІМШЕ ҮШІН ТӨЛЕУГЕ ТИІСТІ
АКЦИЗ СОМАСЫ БОЙЫНША ЕСЕПТІ ЖАСАУ
ЕРЕЖЕСІ
(421-НЫСАН)
Осы Ереже "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 шілдедегі Кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) әзірленді және құрылымдық бөлімше үшін төлеуге тиісті акцизді есептеуге арналған Құрылымдық бөлімше үшін төлеуге тиісті акциз сомасы бойынша есепті (бұдан әрі - Есеп) жасау тәртібін айқындайды.
1. Есеп Есептің өзінен (421.00-нысан) және акциз салу объектілері туралы ақпаратты ашатын оған қосымшалардан (421.01-421.03-нысандар) тұрады.
2. Есеп жасау кезінде:
1) қағаз түрінде - қара немесе көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспа әріптермен немесе баспа құрылғысымен толтырылады;
2) электронды түрде - Кодекстің 69-бабының 1-тармағына сәйкес толтырылады.
3. Есепті толтыру кезінде түзетуге, өшіруге және тазалауға жол берілмейді, "+, /, %, Z" белгілері пайдаланылмайды.
4. Көрсеткіштер болмаған кезде тиісті тор көз толтырылмайды.
5. Қосымшаларда көрсетілуге тиісті деректер болмаған жағдайда, көрсетілген қосымша берілмейді.
6. Соманың теріс мәні тиісті жолдың (бағанның) бірінші сол жақтағы тор көзінде "-" белгісімен белгіленеді.
7. Есепті беру кезінде:

1) в явочном порядке на бумажном носителе, Расчет составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом с уведомлением, налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Кодекса, налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке Расчета.
8. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" приложений указываются соответствующие данные, отраженные в разделе "Общая информация о налогоплательщике" Расчета.
9. Порядок определения налоговой базы для начисления суммы акциза определен в статье 261 Кодекса.
2. Расчет по суммам акциза, подлежащего уплате за структурное
подразделение - Форма 421.00 (приложение к Правилам
составления Расчета по суммам акциза, подлежащего уплате за
структурное подразделение (Форма 421.00)
10. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" указываются следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) полное наименование юридического лица в соответствии с учредительными документами или фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя;
3) РНН структурного подразделения;
4) наименование структурного подразделения;
5) местонахождение структурного подразделения;
6) налоговый период, за который представляется Расчет;
7) код валюты;
8) представленные приложения. Отмечаются соответствующие ячейки представленных приложений;
9) вид Расчета. В зависимости от вида Расчета отмечается соответствующая ячейка.
Ячейка "Первоначальный" отмечается в том случае, если Расчет представляется налогоплательщиком впервые после начала осуществления деятельности, связанной с подакцизными товарами.
При представлении последующих Расчетов отмечается ячейка "Очередной".
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Расчеты отмечается ячейка "Дополнительный".
При ликвидации или реорганизации налогоплательщика в последнем Расчете, представляемом в налоговый орган, отмечается ячейка "Ликвидационный".
11. Раздел "Сумма акциза" предназначен для отражения информации об облагаемых операциях, совершенных структурным подразделением в течение отчетного налогового периода по спирту и алкогольной продукции собственного производства.
12. Раздел "Сумма акциза" состоит из 3-х граф:
1) в графе А указывается размер налоговой базы по облагаемой операции. Налоговая база отражается в литрах;

1) Есеп қағаз түрінде келу тәртібінде екі данада жасалады, бір данасы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады;
2) салық төлеуші хабарламаны почта арқылы хабарламалы тапсырысты хатпен қағаз түрінде почта немесе өзгелей байланыс ұйымы арқылы алады;
3) салық төлеуші Есептің жеткені туралы хабарламаны келу тәртібінде
электронды түрде болмаса Кодекстің 69-бабының 8-тармағының 3) тармақшасына
сәйкес электронды түрде салық органынан не электронды почта бойынша алады.
8. Қосымшаның "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде
Декларацияның "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде көрсетілген
тиісті көрсеткіштер көрсетіледі.
9. Акциз сомасын есептеуге арналған салық базасын айқындау тәртібі
Кодекстің 261-бабында айқындалған.
2. Құрылымдық бөлімше үшін төлеуге тиісті акциз
сомасы бойынша есеп - 421.00-нысан
(Құрылымдық бөлімше үшін төлеуге тиісті акциз сомасы
бойынша есепті жасау ережесіне қосымша (421-нысан)
10. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде мынадай деректер
көрсетіледі:
1) салық төлеушінің тіркелу нөмірі;
2) құрылтай құжаттарына сәйкес заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке
кәсіпкердің аты-жөні;
3) құрылымдық бөлімшенің СТН;
4) құрылымдық бөлімшенің атауы;
5) құрылымдық бөлімшенің орналасқан жері;
6) Есеп берілетін салық кезеңі;
7) валюта коды;
8) берілген қосымшалар. Берілген қосымшалар тиісті тор көзге белгі
қойылады.
9) Есептің түрі. Есептің түріне қатысты тиісті тор көзге белгі
қойылады.
Егер акцизделетін тауарларға байланысты қызметті жүзеге асыру басталғаннан кейін салық төлеуші алғашқы рет Есеп берген жағдайда, "Бастапқы" тор көзге белгі жасалады.
Одан кейінгі Есептерді беру кезінде, "Кезекті" тор көзіне белгі қойылады.
Бұрын берілген Есептерге өзгерістер мен толықтыруларды енгізу кезінде, "Қосымша" тор көзіне белгі жасалады.
Салық органына берілетін соңғы Есепте салық төлеушіні тарату немесе қайта ұйымдастыру кезінде, "Тарату" тор көзіне белгі жасалады.
11. "Акциз сомасы" бөлімі жеке өндірістің спирті мен алкоголь өнімдері бойынша есепті салық кезеңінің ішінде құрылымдық бөлімшелер жасаған салық салынатын операциялар туралы ақпарат көрсетуге арналған.
12. "Акциз сомасы" бөлімі 3 бағаннан тұрады:
1) А бағанында салық салынатын операция бойынша салық базасының
мөлшері көрсетіледі. Салық базасы литрмен көрсетіледі;

2) в графе В указывается установленная ставка акциза;
3) в графе С указывается сумма акциза по облагаемой операции, которая определяется как произведение величин, указанных в графах А и В.
13. Строки раздела "Сумма акциза" предназначены для отражения следующей информации:
1) строка 421.00.001 предназначена для отражения сведений о начислении акциза по спирту собственного производства, отгруженного для производства алкогольной продукции;
2) строка 421.00.002 предназначена для отражения сведений о начислении акциза по спирту собственного производства, отгруженного не для производства алкогольной продукции;
3) в строку 421.00.003 переносится сумма, отраженная в строке 421.01.001;
4) в строку 421.00.004 переносится сумма, отраженная в строке 421.02.001;
5) в строке 421.00.005 указывается общая сумма начисленного акциза, определяемая сложением величин, указанных в строках с 421.00.001 по 421.00.004;
6) в строку 421.00.006 переносится сумма, отраженная в строке 421.03.001;
7) в строке 421.00.007 указывается начисленная сумма акциза, определяемая как разность строк 421.00.005 и 421.00.006.
14. Расчет акциза за структурное подразделение подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Кодекса.
3. Алкогольная продукция - Форма 421.01 (Приложение N 1 к Расчету)        15. Форма 421.01 предназначена для отражения информации об облагаемых операциях по алкогольной продукции собственного производства.
16. Раздел "Сумма акциза" состоит из пяти граф:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается вид алкогольной продукции;
3) в графе С указывается налоговая база;
4) в графе D указывается установленная ставка акциза;
5) в графе Е указывается сумма акциза, исчисленного в соответствии со статьей 269 Кодекса.
В итоговой строке графы Е суммируются величины последующих строк данной графы.
17. Итоговая величина графы Е переносится в строку 421.00.003.
4. Конфискованные и (или) бесхозяйные, перешедшие по праву
наследования к государству и безвозмездно переданные в
собственность государству спирт и алкогольная продукция - Форма
421.02 (приложение N 2 к Расчету)
18. Форма 421.02 предназначена для отражения информации о конфискованных и (или) бесхозяйных, перешедших по праву наследования к государству и безвозмездно переданных в собственность государству спирта и алкогольной продукции.
19. Раздел "Сумма акциза" состоит из пяти граф:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается наименование подакцизного товара;
3) в графе С указывается налоговая база;

2) В бағанында акциздің белгіленген ставкасы көрсетіледі;
3) С бағанында А және В бағандарында көрсетілген шамасының
көбейтіндісі ретінде айқындалатын салық салынатын операциялар бойынша
акциз сомасын көрсетіледі.
13. "Акциз сомасы" бөлімінің жолдары мынадай ақпараттарды көрсетуге
арналған:
1) 421.00.001 жолы алкоголь өнімінің өндірісі үшін тиелген жеке
өндіріс спирті бойынша акциз есептеу туралы мәліметтерді көрсетуге
арналған;
2) 421.00.002 жолы алкоголь өнімінің өндірісі үшін тиелмеген жеке
өндіріс спирті бойынша акциз есептеу туралы мәліметтерді көрсетуге
арналған;
3) 421.00.003 жолына 421.01.001 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
4) 421.00.004 жолына 421.02.001 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
5) 421.00.005 жолында 421.00.001-421.00.004 жолдарында көрсетілген
шамаларды қосумен айқындалған есептелген акциздің жалпы сомасы көрсетіледі;
6) 421.00.006 жолына 421.03.001 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
7) 421.00.007 жолында 421.00.005 және 421.00.006 жолдарының
айырмашылығы ретінде айқындалатын акциздің есептелген сомасы көрсетіледі.
14. Құрылымдық бөлімше үшін акциз есебіне Кодекстің 69-бабына сәйкес
қол қойылады және расталады.
3. Алкоголь өнімі - 421.01-нысан
(Есепке N 1 қосымша)
15. 421.01-нысан алкоголь өнімдерінің жеке өндірісі бойынша салық
салынатын операциялар туралы ақпаратты көрсетуге арналған.
16. "Акциз сомасы" бөлімі бес бағаннан тұрады:
1) А бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында алкоголь өнімінің түрлері көрсетіледі;
3) С бағанында салық базасы көрсетіледі;
4) D бағанында акциздің белгіленген ставкасы көрсетіледі;
5) Е бағанында Кодекстің 269-бабына сәйкес есептелген акциз сомасы
көрсетіледі.
Е бағанының жиынтық жолында осы бағанның келесі жолының шамасы
жинақталады.
17. Е бағанының жиынтық шамасы 421.00.003 жолына көшіріледі.
4. Тәркіленген және (немесе) иесі жоқ, мұрагерлік құқығы
бойынша мемлекетке өткен және мемлекет меншігіне өтеусіз
берілген спирт және алкоголь өнімі - 421.02-нысан
(Есепке N 2 қосымша)
18. 421.02-нысан тәркіленген және (немесе) иесі жоқ, мұрагерлік
құқығы бойынша мемлекетке өткен және мемлекет меншігіне өтеусіз берілген
спирт және алкоголь өнімі туралы ақпаратты көрсетуге арналған.
19. "Акциз сомасы" бөлімі бес бағаннан тұрады:
1) А бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында акцизделетін тауардың атауы көрсетіледі;
3) С бағанында салық базасы көрсетіледі;

4) в графе D указывается установленная ставка акциза;
5) в графе Е указывается сумма акциза, исчисленного в соответствии со статьей 269 Кодекса.
В итоговой строке графы Е суммируются величины последующих строк данной графы.
20. Итоговая величина графы Е переносится в строку 421.00.004.
5. Вычет из налога - Форма 421.03 (приложение N 3 к Расчету)
21. Форма 421.03 предназначена для расчета сумм акциза, уплаченного за сырье, фактически использованное для производства алкогольной продукции в отчетном налоговом периоде, и подлежащего вычету в соответствии со статьей 270 Кодекса.
22. Раздел "Сумма вычета" состоит из пяти граф:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается наименование алкогольной продукции;
3) в графе С указывается объем использованного сырья на производство алкогольной продукции в отчетном налоговом периоде;
4) в графе D указывается сумма акциза, подлежащего вычету.
В итоговой строке графы D суммируются величины последующих строк данной графы.
23. Итоговая величина графы D переносится в строку 421.00.003.
____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 421.00, 421.01, 421.02, 421.03 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
__________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Расчета по суммам акциза,
подлежащего уплате за структурное подразделение
(Форма 431.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Кодекс) и определяют порядок составления Расчета по суммам акциза, подлежащего уплате за структурное подразделение (далее - Расчет), предназначенного для исчисления акциза, подлежащего уплате за структурное подразделение.
2. При составлении Расчета:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Кодекса.
3. При заполнении Расчета не допускаются исправления, подчистки и помарки, не используются символы "+, /, %, Z".
4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
5. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.

4) D бағанында акциздің белгіленген ставкасы көрсетіледі;
5) Е бағанында Кодекстің 269-бабына сәйкес есептелген акциз сомасы
көрсетіледі.
Е бағанының жиынтық жолында осы бағанның келесі жолының шамасы
жинақталады.
20. Е бағанының жиынтық шамасы 421.00.004 жолына көшіріледі.
4. Салықтан шегерім - 421.03-нысан
(Есепке N 3 қосымша)
21. 421.03-нысан есепті салық кезеңінде алкоголь өнімінің өндірісі
үшін нақты пайдаланған және Кодекстің 270-бабына сәйкес шегерімге жататын
шикізат үшін төленген акциз сомасының есебіне арналған.
22. "Шегерім сомасы" бөлімі бес бағаннан тұрады:
1) А бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында алкоголь өнімінің атауы көрсетіледі;
3) С бағанында есепті салық кезеңінде алкоголь өнімінің өндірісіне
пайдаланған шикізаттың көлемі көрсетіледі;
4) D бағанында шегерімге жататын акциздің сомасы көрсетіледі.
D бағанының жиынтық жолында осы бағанның келесі жолының шамасы
жинақталады.
23. D бағанының жиынтық шамасы 421.00.003 жолына көшіріледі.
_______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысандар 421.00, 421.01, 421.02, 421.03
Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан
электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс Министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
бекітілген
ҚҰРЫЛЫМДЫҚ БӨЛІМШЕ ҮШІН ТӨЛЕУГЕ ТИІСТІ
АКЦИЗ СОМАСЫ БОЙЫНША ЕСЕПТІ ЖАСАУ
ЕРЕЖЕСІ
(431-НЫСАН)
1. Осы Ереже "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 шілдедегі Кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) әзірленді және құрылымдық бөлімше үшін төлеуге тиісті акцизді есептеуге арналған Құрылымдық бөлімше үшін төлеуге тиісті акциз сомасы бойынша есепті (бұдан әрі - Есеп) жасау тәртібін айқындайды.
2. Есеп жасау кезінде:
1) қағаз түрінде - қара немесе көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспа әріптермен немесе баспа құрылғысымен толтырылады;
2) электронды түрде - Кодекстің 69-бабының 1-тармағына сәйкес толтырылады.
3. Есепті толтыру кезінде түзетуге, өшіруге және тазалауға жол берілмейді, "+, /, %, Z" белгілері пайдаланылмайды.
4. Көрсеткіштер болмаған кезде тиісті тор көз толтырылмайды.
5. Қосымшаларда көрсетілуге тиісті деректер болмаған жағдайда, көрсетілген қосымша берілмейді.

6. При представлении Расчета:
1) в явочном порядке на бумажном носителе Расчет составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом с уведомлением, налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Кодекса, налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке Расчета.
7. Порядок определения налоговой базы для начисления акциза определен в статье 261 Кодекса.
2. Расчет по суммам акциза, подлежащего уплате за структурное
подразделение - Форма 431.00 (приложение к правилам составления
Расчета по суммам акциза, подлежащего уплате за структурное
подразделение (431.00)
8. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) полное наименование в соответствии с учредительными документами юридического лица или фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя;
3) РНН структурного подразделения;
4) наименование структурного подразделения;
5) местонахождение структурного подразделения;
6) налоговый период, за который представляется Расчет;
7) код валюты;
8) вид Расчета. В зависимости от вида Расчета отмечается соответствующая ячейка.
Ячейка "Первоначальный" отмечается в том случае, если Расчет представляется налогоплательщиком впервые после начала осуществления деятельности, связанной с подакцизными товарами.
При представлении последующих Расчетов отмечается ячейка "Очередной".
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Расчеты отмечается ячейка "Дополнительный".
При ликвидации или реорганизации налогоплательщика в последнем Расчете, представляемом в налоговый орган, отмечается ячейка "Ликвидационный".
9. Раздел "Операции по бензину (за исключением авиационного), осуществляемые структурным подразделением" предназначен для отражения информации об облагаемых операциях, осуществленных структурным подразделением в течение отчетного налогового периода по бензину (за исключением авиационного) (далее - бензин).
10. Раздел "Операции по бензину (за исключением авиационного), осуществляемые структурным подразделением" состоит из трех граф:
1) в графе А указывается размер налоговой базы по облагаемой операции. Налоговая база отражается в тоннах;
2) в графе В указывается установленная ставка акциза;
3) в графе С указывается сумма акциза по облагаемой операции, которая определяется в соответствии с пунктом 1 статьи 269 Кодекса.

6. Есепті беру кезінде:
1) Есеп қағаз түрінде келу тәртібінде екі данада жасалады, бір данасы
салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады;
2) салық төлеуші хабарламаны почта арқылы хабарламалы тапсырысты
хатпен қағаз түрінде почта немесе өзгелей байланыс ұйымы арқылы алады;
3) салық төлеуші Есептің жеткені туралы хабарламаны келу тәртібінде
электронды түрде болмаса Кодекстің 69-бабының 8-тармағының 3) тармақшасына
сәйкес электронды түрде салық органынан не электронды почта бойынша алады.
7. Акциз сомасын есептеуге арналған салық базасын айқындау тәртібі
Кодекстің 261-бабында айқындалған.
2. Құрылымдық бөлімше үшін төлеуге тиісті акциз
сомасы бойынша есеп - 431.00-нысан
(Құрылымдық бөлімше үшін төлеуге тиісті акциз сомасы
бойынша есепті жасау ережесіне қосымша (431-нысан)
8. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде мынадай деректер
көрсетіледі:
1) салық төлеушінің тіркелу нөмірі;
2) құрылтай құжаттарына сәйкес заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке
кәсіпкердің аты-жөні;
3) құрылымдық бөлімшенің СТН;
4) құрылымдық бөлімшенің атауы;
5) құрылымдық бөлімшенің орналасқан жері;
6) Есеп берілетін салық кезеңі;
7) валюта коды;
8) Есептің түрі. Есептің түріне қатысты тиісті торкөзге белгі
қойылады.
Егер акцизделетін тауарларға байланысты қызметті жүзеге асыру басталғаннан кейін салық төлеуші алғашқы рет Есеп берген жағдайда, "Бастапқы" тор көзге белгі жасалады.
Одан кейінгі Есептерді беру кезінде, "Кезекті" тор көзіне белгі қойылады.
Бұрын берілген Есептерге өзгерістер мен толықтыруларды енгізу кезінде, "Қосымша" тор көзіне белгі жасалады.
Салық органына берілетін соңғы Есепте салық төлеушіні тарату немесе қайта ұйымдастыру кезінде, "Тарату" тор көзіне белгі жасалады.
9. "Құрылымдық бөлімшелер жүзеге асыратын бензин бойынша (авиациялықтан басқа) операциялар" бөлімі бензин бойынша (авиациялықтан басқа) салық кезеңінің ішінде құрылымдық бөлімшелер жүзеге асыратын салық салынатын операциялар туралы ақпаратты көрсетуге арналған.
10. "Құрылымдық бөлімшелер жүзеге асыратын бензин (авиациялықтан басқа) бойынша операциялар" бөлімі үш бағаннан тұрады:
1) А бағанында салық салынатын операциялар бойынша салық базасының мөлшері көрсетіледі. Салық базасы тоннада көрсетіледі;
2) В бағанында акциздің белгіленген ставкасы көрсетіледі;
3) С бағанында Кодекстің 269-бабының 1-тармағына сәйкес айқындалатын салық салынатын операциялар бойынша акциз сомасы көрсетіледі.

11. Строки раздела "Операции по бензину (за исключением авиационного), осуществляемые структурным подразделением" предназначены для отражения следующей информации:
1) строка 431.00.01 предназначена для отражения сведений о начислении акциза по бензину, реализованному в сфере оптовой торговли, осуществляемой структурным подразделением.
Величина строки 431.00.001 определяется путем суммирования величин, указанных в строках 431.00.001(I), 431.00.001(II) и 431.00.001(III):
в строке 431.00.001(I) указываются сведения о начислении акциза по оптовой реализации бензина, произведенного структурным подразделением;
в строке 431.00.001(II) указываются сведения о начислении акциза по оптовой реализации бензина, полученного от головной организации или от поставщиков;
в строке 431.00.001(III) указываются сведения о начислении акциза по оптовой реализации бензина конфискованного и (или) бесхозяйного, перешедшего по праву наследования к государству и безвозмездно переданного в собственность государству;
2) строка 431.00.002 предназначена для отражения сведений о начислении акциза по бензину, реализованному в сфере розничной торговли.
Величина строки 431.00.002 определяется путем суммирования величин, указанных в строках 431.00.002(I), 431.00.002(II), 431.00.002(III), 431.00.002(IV) 431.00.002(V), 431.00.002(VI):
в строке 431.00.002(I) указываются сведения о начислении акциза по розничной реализации бензина, произведенного структурным подразделением;
в строке 431.00.002(II) указываются сведения о начислении акциза по розничной реализации бензина, полученного от головной организации или от поставщиков;
в строке 431.00.002 (III) указываются сведения о начислении акциза по розничной реализации бензина конфискованного и (или) бесхозяйного, перешедшего по праву наследования к государству и безвозмездно переданного в собственность государству;
в строке 431.00.002 (IV) указываются сведения о начислении акциза по бензину, по которому установлен факт его порчи или утраты;
в строке 431.00.002(V) указываются сведения о начислении акциза по бензину собственного производства, использованного на собственные производственные нужды;
в строке 431.00.002(VI) указываются сведения о начислении акциза по бензину, полученному от головной организации или от поставщиков и использованному на собственные производственные нужды;
3) строка 431.00.003 предназначена для определения общего размера налоговой базы по облагаемым операциям, указанным в строках 431.00.001, 431.00.002, а также итоговая сумма акциза, начисленного по этим операциям.

11. "Құрылымдық бөлімшелер жүзеге асыратын бензин (авиациялықтан басқа) бойынша операциялар" бөлімінің жолдары мынадай ақпараттарды көрсетуге арналған:
1) 431.00.01 жолы құрылымдық бөлімше жүзеге асыратын көтерме сауда саласында өткізілген бензин (авиациялықтан басқа) бойынша акцизді есептеу туралы мәліметтерді көрсетуге арналған.
431.00.001 жолының шамасы 431.00.001(І), 431.00.001(ІІ) және 431.00.001(ІІІ) жолдарында көрсетілген шамаларды жинақтау жолымен айқындалады:
431.00.001(І) жолында құрылымдық бөлімшелер жүргізген бензинді көтерме өткізу бойынша акцизді есептеу туралы мәліметтер көрсетіледі;
431.00.001(ІІ) жолында бас ұйымнан немесе жеткізушіден алынған бензинді көтерме өткізу бойынша акцизді есептеу туралы мәліметтер көрсетіледі;
431.00.001(ІІІ) жолында тәркіленген және (немесе) иесі жоқ, мемлекетке мұрагерлік құқығы бойынша көшкен және мемлекет меншігіне өтеусіз берілген бензинді көтерме өткізу бойынша акцизді есептеу туралы мәліметтер көрсетіледі.
2) 431.00.002 жол бөлшек сауда саласында өткізілген бензин бойынша акциз есептеу туралы мәліметтерді көрсетуге арналған.
431.00.002 жолының шамасы 431.00.002(І), 431.00.002(ІІ), 431.00.002(ІІІ), 431.00.002(ІV), 431.00.002(V), 431.00.002(VІ) жолдарында көрсетілген шамаларды жиынтықтау жолымен айқындалады:
431.00.002(І) жолында құрылымдық бөлімшелер жүргізген бензинді бөлшек саудада өткізу бойынша акцизді есептеу туралы мәліметтер көрсетіледі;
431.00.002(ІІ) жолында бас ұйымнан немесе жеткізушіден алынған бензинді бөлшек саудада өткізу бойынша акцизді есептеу туралы мәліметтер көрсетіледі;
431.00.002(ІІІ) жолында тәркіленген және (немесе) иесі жоқ, мемлекетке мұрагерлік құқығы бойынша өткен және мемлекет меншігіне өтеусіз берілген бензинді бөлшек саудада өткізу бойынша акцизді есептеу туралы мәліметтер көрсетіледі;
431.00.002(ІV) жолында оның бүліну немесе жоғалу фактісі белгіленген бензин бойынша акцизді есептеу туралы мәліметтер көрсетіледі;
431.00.002(V) жолында өзінің өндірістік мұқтаждықтарына пайдаланылған жеке өндірістің бензині бойынша акциз есептеу туралы мәліметтер көрсетіледі;
431.00.002(VІ) жолында бас ұйымнан немесе жеткізушіден алынған және өзінің өндірістік мұқтаждықтарына пайдаланылған бензин бойынша акцизді есептеу туралы мәліметтер көрсетіледі;
3) 431.00.003 жолы 431.00.001, 431.00.002 жолдарында көрсетілген салық салынатын операциялар бойынша салық базасының жалпы мөлшерін, сондай-ақ осы операциялар бойынша есептелген акциздің жиынтық сомасын айқындауға арналған.

Величина строки 431.00.003 определяется путем суммирования величин, указанных в строках 431.00.001 и 431.00.002.
12. Раздел "Операции по дизельному топливу, осуществляемые структурным подразделением" предназначен для отражения информации об облагаемых операциях, совершенных структурным подразделением в течение отчетного налогового периода по дизельному топливу.
13. Строки раздела "Операции по дизельному топливу, осуществляемые структурным подразделением" заполняются в порядке, указанном в пункте 10 настоящих Правил.
14. Расчет подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Кодекса.
______________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 431.00 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
_________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Декларации по роялти (Форма 500.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Кодекс) и определяют порядок составления Декларации по роялти (далее - Декларация), предназначенной для правильного исчисления роялти и заполняемой только по деятельности, осуществляемой в рамках заключенного контракта на недропользование.
2. При составлении Декларации:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Кодекса.
При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки, не используются символы "+, /, %, Z".
3. При отсутствии показателей соответствующие ячейки Декларации не заполняются.
4. Отрицательные значения сумм обозначаются знаком " - " в первой левой ячейке соответствующей строки (графы).
5. При представлении Декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе, Декларация составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке Декларации в соответствии с подпунктом 3 пункта 8 статьи 69 Кодекса.

431.00.003 жолының шамасы 431.00.001 және 431.00.002 жолдарында көрсетілген шамаларды жиынтықтау жолымен айқындалады.
12. "Құрылымдық бөлімшелер жүзеге асыратын дизель отыны бойынша операциялар" бөлімі дизель отыны бойынша есепті салық кезеңінің ішінде құрылымдық бөлімшелер жасалған салық салынатын операциялар туралы ақпаратты көрсетуге арналған.
13. "Құрылымдық бөлімшелер жүзеге асыратын дизель отыны бойынша операциялар" бөлімінің жолдары осы Ережелердің 10-тармағында көрсетілген тәртіпте толтырылады.
14. Есепке Кодекстің 69-бабына сәйкес қол қойылады және расталады. _______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысан 431.00 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс Министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
бекітілген
РОЯЛТИ БОЙЫНША ДЕКЛАРАЦИЯ ЖАСАУ
ЕРЕЖЕСІ
(500-НЫСАН)
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес әзірленген және роялтиді дұрыс есептеуге арналған және жер қойнауын пайдалануға жасалған келісім-шарт шегінде жүзеге асырылатын қызмет бойынша ғана толтырылатын Роялти бойынша декларация (бұдан әрі - Декларация) жасау тәртібін айқындайды.
2. Декларацияны жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа белгілермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - Кодекстің 69-бабының 1-тармағына сәйкес толтырылады.
Декларацияны толтыру кезінде түзетуге, өшіруге және тазалауға жол берілмейді, "+, /, %, Z" белгілері пайдаланылмайды.
3. Көрсеткіштер болмаған кезде Декларацияның тиісті тор көздері толтырылмайды.
4. Соманың теріс мәні тиісті жолдың (бағанның) бірінші сол тор көзінде "-" белгісімен көрсетіледі.
5. Декларацияны беру кезінде:
1) қағаз тасығышта келу тәртібінде Декларация екі данада жасалады, бір данасы салық органының белгісімен салық органына қайтарылады;
2) қағаз тасығышта почта бойынша салық төлеуші тапсырысты хатпен байланыстың почта немесе өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) келу тәртібімен электрондық түрде не электрондық почта бойынша салық төлеуші Кодекстің 69-бабының 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес Декларацияны жеткізу туралы хабарламаны салық органында немесе электронды почта бойынша алады.

2. Декларация по роялти - Форма 500.00 (приложение к Правилам
составления Декларации по роялти)
6. Данная форма предназначена для отражения сумм роялти, подлежащего уплате в бюджет в соответствии с главой 47 Кодекса.
7. Объектом обложения роялти по всем видам полезных ископаемых является объем добытых полезных ископаемых или первого товарного продукта, полученного из фактически добытых полезных ископаемых согласно статье 298 Кодекса.
8. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) соответствующий код вида деятельности по Общему классификатору видов экономической деятельности (ОКЭД);
3) полное наименование юридического лица в соответствии с учредительными документами или фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя;
4) наименование контракта с указанием месторождений;
5) вид добываемого полезного ископаемого;
6) дата заключения контракта с Компетентным органом Республики Казахстан;
7) указывается регистрационный номер контракта, присвоенный Компетентным органом;
8) вид Декларации. В зависимости от вида Декларации отмечается соответствующая ячейка.
Ячейка "Первоначальная" отмечается в том случае, если Декларация представляется налогоплательщиком впервые после начала осуществления деятельности.
При представлении последующих Деклараций отмечается ячейка "Очередная".
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Декларации отмечается в ячейке "Дополнительная".
При ликвидации или реорганизации налогоплательщика в последней Декларации, представляемой в налоговый орган, отмечается ячейка "Ликвидационная";
9) отчетный налоговый период, за который представляется Декларация.        Налоговый период указывается арабскими цифрами, соответствующими порядковому номеру месяца.
Если номер месяца имеет менее двух символов, то он указывается в правой ячейке;
10) код валюты согласно условиям заключенного контракта;
11) единица измерения объема добытых полезных ископаемых, отраженных в строке 500.00.001.
9. В разделе "Начислено роялти к уплате":
1) в строке 500.00.001 указывается объем добытых полезных ископаемых или первого товарного продукта, полученного из добытых полезных ископаемых за отчетный налоговый период;
2) в строке 500.00.002 указывается средневзвешенная цена реализации полезных ископаемых или первого товарного продукта без учета косвенных налогов, исчисленная в соответствии с пунктом 1 статьи 299 Кодекса.
По золоту, серебру и платине указывается средняя цена, исчисляемая в соответствии с пунктом 2 статьи 299 Кодекса;

2. Роялти бойынша декларация - 500.00-нысан
(Роялти бойынша декларацияны жасау ережелеріне қосымша)
6. Осы нысан Кодекстің 47-тарауына сәйкес бюджетке төлеуге тиісті роялти сомасын көрсетуге арналған.
7. Пайдалы қазбалардың барлық түрлері бойынша роялти салық салу объектісі Кодекстің 298-бабына сәйкес өндірілген пайдалы қазбалардың немесе нақты өндірілген пайдалы қазбалардан алынған бірінші тауарлық өнімнің көлемі болып табылады.
8. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде мынадай деректерді
көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Экономикалық қызметтің жалпы жіктеуіші (ЭҚЖЖ) бойынша қызмет
түрінің тиісті коды;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке
кәсіпкердің аты-жөні;
4) кен орындарын көрсете отырып, келісім-шарттың атауы;
5) өндірілетін пайдалы қазбаның түрі;
6) Қазақстан Республикасының Құзыретті органымен келісім-шартты жасау
күні;
7) Құзыретті орган тағайындаған келісім-шарттың тіркеу нөмірі
көрсетіледі;
8) Декларацияның түрі. Декларацияның түріне байланысты тиісті торкөз
көрсетіледі.
"Бастапқы" тор көз, егер Декларацияны салық төлеуші қызметті жүзеге асыру басталғаннан кейін бірінші рет берілген жағдайда белгіленеді.
Одан кейінгі Декларацияларды беру кезінде "Кезекті" белгісі қойылады.
Бұрын берілген Декларацияға өзгерістер мен толықтыруларды енгізу кезіне "Қосымша" торкөзінде белгі қойылады.
Салық органына берілетін соңғы Декларацияда салық төлеушіні тарату немесе қайта құру кезінде "Тарату" тор көзі белгіленеді.
9) Декларация берілетін есепті салық кезеңі.
Салық кезеңі айдың рет нөміріне сәйкес келетін араб сандарымен көрсетіледі.
Егер ай нөмірінде екі белгіден кем емесі бар болса, онда ол оң торкөзде көрсетіледі;
10) жасалынған келісім-шарт шарттарына сәйкес валюта коды;
11) 500.00.001 жолында көрсетілген өндірілген пайдалы қазбалар көлемінің өлшем бірлігі көрсетіледі.
9. "Төлеуге роялти есептелді" бөлімінде:
1) 500.00.001 жолында есепті салық кезеңі үшін өндірілген пайдалы қазбалардың немесе өндірілген пайдалы қазбалардан алынған бірінші тауарлық өнімнің көлемі көрсетіледі;
2) 500.00.002 жолында Кодекстің 299-бабының 1-тармағына сәйкес есептелген жанама салықтар есебінсіз бірінші пайдалы қазбаның немесе пайдалы қазбаларды сатудың орташа өлшенген бағасы көрсетіледі.
Алтын, күміс және платина бойынша Кодекстің 299-бабының 2-тармағына сәйкес есептелетін орташа баға көрсетіледі;

3) в строке 500.00.003 указываются расходы по транспортировке полезных ископаемых до пункта продажи (отгрузки) при исчислении роялти по всем видам полезных ископаемых, за исключением золота, серебра и платины, согласно статье 299 Кодекса;
4) в строке 500.00.004 указывается стоимость добытых полезных ископаемых для расчета роялти, исчисленная как произведение показателей строк 500.00.001 и 500.00.002, минус сумма, отраженная по строке 500.00.003;
5) в строке 500.00.005 указывается соответствующая ставка роялти, установленная контрактом на недропользование. До заключения контракта на недропользование ставки роялти по всем видам полезных ископаемых устанавливаются Правительством Республики Казахстан;
6) в строке 500.00.006 указывается сумма роялти, начисленного за отчетный налоговый период, определяемого как произведение величин, указанных в строках 500.00.004 и 500.00.005.
10. Декларация подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Кодекса.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 500.00 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в ЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz. _________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Декларации
по подписному бонусу (Форма 510.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Кодекс) и определяют порядок составления Декларации по подписному бонусу (далее - Декларация), предназначенной для правильного исчисления подписного бонуса.
2. При составлении Декларации:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Кодекса.
3. При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки, не используются символы "+, /, %, Z".
4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки Декларации не заполняются.
5. При представлении Декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе, Декларация составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;

3) 500.00.003 жолы Кодекстің 299-бабына сәйкес алтынды, күмісті және платинаны қоспағанда, барлық пайдалы қазбалардың түрлері бойынша роялтиді есептеген кезде сату (тиеп-жөнелту) пунктіне дейін пайдалы қазбаларды тасымалдау жөніндегі шығыстар көрсетіледі;
4) 500.00.004 жолы 500.00.001 және 500.00.002 жолдар көрсеткіштері 500.00.003 жолы бойынша көрсетілген сома алымы ретінде есептелген роялтиді есептеу үшін өндірілген пайдалы қазбалардың құны көрсетіледі;
5) 500.00.005 жолы жер қойнауын пайдалануға келісім-шартпен белгіленген роялтидің тиісті ставкасы көрсетіледі. Жер қойнауын пайдалануға келісім-шарт жасалғанға дейін пайдалы қазбалардың барлық түрлері бойынша роялтидің ставкасын Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейді;
6) 500.00.006 жолы 500.00.004 және 500.00.005 жолдарында көрсетілген шама ретінде айқындалған есепті салық кезеңі үшін есептелген роялти сомасы көрсетіледі.
10. Декларацияға Кодекстің 69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады. _______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысан 500.00 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс Министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
бекітілген
ҚОЛ ҚОЙЫЛАТЫН БОНУС БОЙЫНША
ДЕКЛАРАЦИЯНЫ ЖАСАУ ЕРЕЖЕСІ
(510-НЫСАН)
1. Жалпы ережелер
1. Осы ереже "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес әзірленген және Қол қойылатын бонусты дұрыс есептеуге арналған қол қойылатын бонус бойынша декларация (бұдан әрі - Декларация) жасау тәртібін айқындайды.
2. Декларацияны жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа белгілермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - Кодекстің 69-бабының 1-тармағына сәйкес толтырылады.
3. Декларацияны толтыру кезінде түзетуге, өшіруге және тазалауға жол берілмейді, "+, /, %, Z" белгілері пайдаланылмайды.
4. Көрсеткіштер болмаған кезде Декларацияның тиісті тор көздері толтырылмайды.
5. Декларацияны беру кезінде:
1) қағаз тасығышта келу тәртібінде Декларация екі данада жасалады, бір данасы салық органының белгісімен салық органына қайтарылады;
2) қағаз тасығышта почта бойынша салық төлеуші тапсырысты хатпен байланыстың почта немесе өзге ұйымының хабарламасын алады;

3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке Декларации в соответствии с подпунктом 3 пункта 8 статьи 69 Кодекса.
2. Декларация по подписному бонусу - Форма 510.00 (приложение
к Правилам составления Декларации по подписному бонусу)
6. Данная форма предназначена для отражения суммы подписного бонуса, подлежащего уплате в бюджет в соответствии с главой 46 Кодекса.
Подписной бонус является разовым фиксированным платежом недропользователя за право осуществления деятельности по недропользованию на контрактной территории и устанавливается при заключении контракта в соответствии со статьей 288 Кодекса.
7. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) соответствующий код вида деятельности по Общему классификатору видов экономической деятельности (ОКЭД);
3) полное наименование юридического лица в соответствии с учредительными документами или фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя;
4) полное наименование контракта с указанием месторождений;
5) вид полезного ископаемого;
6) дата заключения контракта с Компетентным органом Республики Казахстан;
7) регистрационный номер контракта, присвоенный Компетентным органом;
8) вид Декларации. В зависимости от вида Декларации отмечается соответствующая ячейка.
Ячейка "Первоначальная" отмечается в том случае, если Декларация представляется налогоплательщиком впервые после начала осуществления деятельности.
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Декларации отмечается ячейка "Дополнительная";
9) установленный срок представления Декларации.
Срок представления указывается арабскими цифрами, соответствующими порядковому номеру месяца.
Если номер месяца имеет менее двух символов, то он указывается в правой ячейке;
10) коды валют согласно условиям заключения контракта.
8. В разделе "Подписной бонус к уплате":
в строке 510.00.001 указывается сумма подписного бонуса, подлежащего уплате в бюджет в соответствии с контрактом, заключенным с Компетентным органом.
9. Декларация подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Кодекса.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 510.00 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
_______________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Декларации по бонусу
коммерческого обнаружения (Форма 520.00)

3) келу тәртібімен электрондық түрде не электрондық почта бойынша салық төлеуші Кодекстің 69-бабының 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес Декларацияны жеткізу туралы хабарламаны салық органында немесе электронды почта бойынша алады.
2. Қол қойылатын бонус бойынша декларация - 510.00-нысан
(Қол қойылатын бонус бойынша декларацияны жасау
ережелеріне қосымша)
6. Осы нысан Кодекстің 46-тарауына сәйкес бюджетке төлеуге жататын қол қойылатын бонус сомасын көрсетуге арналған.
Қол қойылатын бонус келісім-шарт аумағында жер қойнауын пайдалану бойынша қызметті жүзеге асыру құқығы үшін жер қойнауын пайдаланушының бір жолғы кесімді төлемі болып табылады және Кодекстің 288-бабына сәйкес келісім-шарт жасау кезінде белгіленеді.
7. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде мынадай деректерді
көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Экономикалық қызметтің жалпы жіктеуіші (ЭҚЖЖ) бойынша қызмет
түрінің тиісті коды;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке
кәсіпкердің аты-жөні;
4) кен орындарын көрсете отырып, келісім-шарттың атауы;
5) пайдалы қазбаның түрі;
6) Қазақстан Республикасының құзыретті органымен келісім-шартты жасау
күні;
7) Құзыретті орган тағайындаған келісім-шарттың тіркеу нөмірі;
8) Декларацияның түрі. Декларацияның түріне байланысты тиісті тор көз
көрсетіледі.
"Бастапқы" тор көз, егер Декларацияны салық төлеуші қызметті жүзеге
асыру басталғаннан кейін бірінші рет берілген жағдайда белгіленеді.
Бұрын берілген Декларацияға өзгерістер мен толықтыруларды енгізу
кезіне "Қосымша" тор көзінде белгі қойылады;
9) Декларацияны берудің белгіленген мерзімі.
Салық кезеңі айдың рет нөміріне сәйкес келетін араб сандарымен
көрсетіледі.
Егер ай нөмірінде екі белгіден кем емесі бар болса, онда ол оң тор
көзде көрсетіледі;
10) жасалынған келісім-шарт шарттарына сәйкес валюта коды.
8. "Төлеуге қол қойылатын бонус" бөлімінде:
510.00.001 жолында Құзыретті органмен жасалған келісім-шартқа сәйкес
бюджетке төленуге жататын қол қойылатын бонус сомасы көрсетіледі.
9. Декларацияға Кодекстің 69-бабына сәйкес қол қойылады және
куәландырылады.
_______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысан 510.00 Деректер базасына
енгізілмейді, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде
алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс Министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
бекітілген
КОММЕРЦИЯЛЫҚ ТАБУ БОНУСЫ БОЙЫНША
ДЕКЛАРАЦИЯНЫ ЖАСАУ
ЕРЕЖЕСІ
(520-НЫСАН)

1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Кодекс) и определяют порядок составления Декларации по бонусу коммерческого обнаружения недропользователей (далее - Декларация), предназначенной для правильного исчисления бонуса коммерческого обнаружения.
2. При составлении Декларации:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Кодекса.
3. При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки, не используются символы "+, /, %, Z".
4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки Декларации не заполняются.
5. При представлении Декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе, Декларация составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке Декларации в соответствии с подпунктом 3 пункта 8 статьи 69 Кодекса.
2. Декларация по бонусу коммерческого обнаружения - Форма 520.00
(приложение к Правилам составления Декларации по бонусу
коммерческого обнаружения)
6. Данная форма предназначена для отражения бонуса коммерческого обнаружения, подлежащего уплате в бюджет в соответствии с главой 46 Кодекса.
База исчисления платежа, объект налогообложения и ставка бонуса коммерческого обнаружения определяются в соответствии со статьей 292 Кодекса.
7. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) соответствующий код вида деятельности по Общему классификатору видов экономической деятельности (ОКЭД);
3) полное наименование юридического лица в соответствии с учредительными документами или фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя;
4) полное наименование контракта с указанием месторождений;
5) вид полезного ископаемого;
6) дата заключения контракта с Компетентным органом Республики Казахстан;
7) регистрационный номер контракта, присвоенный Компетентным органом;
8) вид Декларации. В зависимости от вида Декларации отмечается соответствующая ячейка.
Ячейка "Первоначальная" отмечается в том случае, если Декларация представляется налогоплательщиком впервые после начала осуществления деятельности.
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Декларации отмечается в ячейке "Дополнительная";

1. Жалпы ережелер
1. Осы ереже "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес әзірленген және коммерциялық табу бонусын дұрыс есептеуге арналған, Жер қойнауын пайдаланушылардың коммерциялық табу бонусы бойынша декларация (бұдан әрі - Декларация) жасау тәртібін айқындайды.
2. Декларацияны жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа белгілермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - Кодекстің 69-бабының 1-тармағына сәйкес толтырылады.
3. Декларацияны толтыру кезінде түзетуге, өшіруге және тазалауға жол берілмейді, "+, /, %, Z" белгілері пайдаланылмайды.
4. Көрсеткіштер болмаған кезде Декларацияның тиісті тор көздері толтырылмайды.
5. Декларацияны беру кезінде:
1) қағаз тасығышта келу тәртібінде Декларация екі данада жасалады, бір данасы салық органының белгісімен салық органына қайтарылады;
2) қағаз тасығышта почта бойынша салық төлеуші тапсырысты хатпен байланыстың почта немесе өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) келу тәртібімен электрондық түрде не электрондық почта бойынша салық төлеуші Кодекстің 69-бабының 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес Декларацияны жеткізу туралы хабарламаны салық органында немесе электронды почта бойынша алады.
2. Коммерциялық табу бонусы бойынша декларация - 520.00 нысан
(Коммерциялық табу бонусы бойынша декларацияны жасау
ережелеріне қосымша)
6. Осы нысан Кодекстің 46-тарауына сәйкес бюджетке төлеуге жататын коммерциялық табылу бонусын көрсетуге арналған.
Төлемді есептеу базасы, салық салу объектісі мен коммерциялық табылу
бонусының ставкасы Кодекстің 292-бабына сәйкес айқындалады.
7. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде мынадай деректерді
көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Экономикалық қызметтің жалпы жіктеуіші (ЭҚЖЖ) бойынша қызмет
түрінің тиісті коды;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке
кәсіпкердің аты-жөні;
4) кен орындарын көрсете отырып, келісім-шарттың атауы;
5) пайдалы қазбаның түрі;
6) Қазақстан Республикасының Құзыретті органымен келісім-шартты жасау
күні;
7) Құзыретті орган тағайындаған келісім-шарттың тіркеу нөмірі;
8) Декларацияның түрі. Декларацияның түріне байланысты тиісті торкөз
көрсетіледі.
"Бастапқы" тор көз, егер Декларацияны салық төлеуші қызметті жүзеге
асыру басталғаннан кейін бірінші рет берілген жағдайда белгіленеді.
Бұрын берілген Декларацияға өзгерістер мен толықтыруларды енгізу
кезіне "Қосымша" торкөзінде белгі қойылады.

9) установленный срок представления Декларации.
Срок представления указывается арабскими цифрами, соответствующими порядковому номеру месяца.
Если номер месяца имеет менее двух символов, то он указывается в правой ячейке;
10) код валюты согласно условиям заключения контракта;
11) единица измерения извлекаемых полезных ископаемых (в тоннах, куб. м., унциях и т.д.).
8. В разделе "Начислен бонус коммерческого обнаружения к уплате":
1) в строку 520.00.001 переносится объем утвержденных, уполномоченным государственным органом, извлекаемых запасов полезных ископаемых на месторождениях (в тоннах, куб. м., унциях, граммах и т.д.);
2) в строке 520.00.002 указывается биржевая цена данного полезного ископаемого, сложившаяся на дату осуществления платежа;
3) в строке 520.00.003 указывается база исчисления платежа, определяемая как произведение объема утвержденных извлекаемых запасов полезных ископаемых и биржевой цены данного полезного ископаемого (520.00.001 х 520.00.002);
4) в строку 520.00.004 переносится ставка бонуса коммерческого обнаружения;
5) в строке 520.00.005 указывается сумма бонуса, подлежащего уплате в бюджет, исчисленная как произведение базы исчисления платежа и ставки бонуса коммерческого обнаружения (520.00.003 х 520.00.004).
Если контрактом установлена фиксированная сумма бонуса коммерческого обнаружения, то строки 520.00.002 - 520.00.004 не заполняются, а сумма бонуса, подлежащая уплате в бюджет, переносится в строку 520.00.005.
9. Декларация подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Кодекса.
____________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 520.00 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz. ________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Декларации по доле Республики Казахстан
по разделу продукции (Форма 530.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Кодекс) и определяют порядок составления Декларации по доле Республики Казахстан по разделу продукции (далее - Декларация), предназначенной для исчисления доли Республики Казахстан по разделу продукции.
2. Декларация состоит из самой Декларации (форма 530.00) и приложений к ней (формы с 530.01 по 530.03) по раскрытию информации об объектах налогообложения по доле Республики Казахстан по разделу продукции.

9) Декларация берудің белгіленген мерзімі.
Салық кезеңі айдың рет нөміріне сәйкес келетін араб сандарымен
көрсетіледі.
Егер ай нөмірінде екі белгіден кем емесі бар болса, онда ол оң
торкөзде көрсетіледі;
10) келісім-шарт жасалу шарттарына сәйкес валюта коды;
11) алынатын пайдалы қазбалардың өлшем бірлігі (тонна, текше метр,
унция және т.б.).
8. "Төлеуге коммерциялық табу бонусы есептелді" бөлімінде:
1) 520.00.001 жолына кен орындарындағы алынатын пайдалы қазбалардың қорларын уәкілетті мемлекеттік орган бекіткен көлем (тонна, текше метр, унция, грамм және т.б.) көшіріледі;
2) 520.00.002 жолында төлемді жүзеге асыру күніне қалыптасқан осы пайдалы қазбаның биржалық бағасы көрсетіледі;
3) 520.00.003 жолында алынатын пайдалы қазбалардың қорларының көлемі ретінде айқындалатын, төлемді есептеу базасы мен осы пайдалы қазбаның биржалық бағасы (520.00.001 х 520.00.002) көрсетіледі;
4) 520.00.004 жолына коммерциялық табу бонусының ставкасы көшіріледі;
5) 520.00.005 жолында төлемді есептеу базасы ретінде есептелген бюджетке төлеуге жататын бонус сомасы мен коммерциялық табу бонусының ставкасы (520.00.003 х 520.00.004) көрсетіледі.
Егер келісім-шартпен коммерциялық табу бонусының кесімді сомасы белгіленсе, онда 520.00.002 - 520.00.004 жолдары толтырылмайды, ал бюджетке төлеуге жататын бонус сомасы 520.00.005 жолына көшіріледі.
9. Декларацияға Кодекстің 69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады. _______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысан 520.00 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс Министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
бекітілген
ӨНІМДІ БӨЛУ БОЙЫНША ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ
ҮЛЕСІ ЖӨНІНДЕГІ ДЕКЛАРАЦИЯНЫ ЖАСАУ
ЕРЕЖЕСІ
(530-НЫСАН)
1. Жалпы ережелер
1. Осы ереже "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес әзірленген және өнімді бөлу бойынша Қазақстан Республикасының үлесін есептеуге арналған Өнімді бөлу бойынша Қазақстан Республикасының үлесі жөніндегі декларация (бұдан әрі - Декларация) жасау тәртібін айқындайды.
2. Декларация Декларацияның өзінен (530.00-нысан) және өнімді бөлу бойынша Қазақстан Республикасының үлесі жөніндегі салық салу объектілері туралы ақпаратты ашу бойынша оған қосымшадан (530.01 - 530.03-нысандар) тұрады.

3. При составлении Декларации:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Кодекса.
4. При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки, не используются символы "+, /, %, Z".
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки Декларации не заполняются.
6. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
7. Отрицательные значения сумм обозначаются знаком " - " в первой левой ячейке соответствующей строки (графы).
8. При представлении Декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе, Декларация составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке Декларации в соответствии с подпунктом 3 пункта 8 статьи 69 Кодекса.
9. При заполнении приложений (формы с 530.01 по 530.03) в разделе "Общая информация о налогоплательщике" указываются соответствующие данные, отраженные в разделе "Общая информация о налогоплательщике" формы 530.00.
2. Декларация по доле Республики Казахстан по разделу продукции -
Форма 530.00 (приложение к Правилам составления Декларации
по доле Республики Казахстан по разделу продукции)
10. Доля Республики Казахстан по разделу продукции является специальным платежом недропользователей, возникающим при осуществлении деятельности по второй модели контрактов на недропользование и исчисляется в соответствии с главой 49 Кодекса.
11. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) соответствующий код вида деятельности по Общему классификатору видов экономической деятельности (ОКЭД);
3) полное наименование юридического лица в соответствии с учредительными документами или фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя;
4) наименование контракта на недропользование с указанием месторождений;
5) вид полезного ископаемого;
6) дата заключения контракта с Компетентным органом Республики Казахстан;
7) регистрационный номер контракта, присвоенный Компетентным органом;

3. Декларацияны жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа белгілерімен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - Кодекстің 69-бабының 1-тармағына сәйкес толтырылады.
4. Декларацияны толтыру кезінде түзетулерге, өшіруге және тазалауға жол берілмейді, "+, /, %, Z" белгілері пайдаланылмайды.
5. Көрсеткіштер болмаған кезде Декларацияның тиісті тор көздері толтырылмайды.
6. Қосымшаларда көрсетуге жататын деректер жоқ болған жағдайда аталған қосымшалар берілмейді.
7. Соманың теріс мәні тиісті жолдың (бағанның) бірінші сол тор көзінде "-" белгісімен көрсетіледі.
8. Декларацияны беру кезінде:
1) қағаз тасығышта келу тәртібінде Декларация екі данада жасалады, бір данасы салық органының белгісімен бірге салық органына қайтарылады;
2) қағаз тасығышта почта бойынша салық төлеуші тапсырысты хатпен байланыстың почта немесе өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) келу тәртібімен электрондық түрде немесе электрондық почта бойынша салық төлеуші Кодекстің 69-бабының 8-тармағындағы 3-тармақшаға сәйкес Декларацияны жеткізу туралы хабарламаны салық органында не электрондық почта бойынша алады.
9. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде қосымшаларды толтыру кезінде (530.01 - 530.03 нысандары) 530.00 нысанның "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде көрсетілген тиісті деректер көрсетіледі.
2. Өнімді бөлу бойынша Қазақстан Республикасының
үлесі жөніндегі декларация - 530.00 нысан
(Өнімді бөлу бойынша Қазақстан Республикасының үлесі
жөніндегі декларацияны жасау ережесіне қосымша)
10. Өнімді бөлу бойынша Қазақстан Республикасының үлесі жер қойнауын
пайдалануға келісім-шарттардың екінші үлгісі бойынша қызметті жүзеге асыру
кезінде туындайтын жер қойнауын пайдаланушылардың арнайы төлемі болып
табылады және Кодекстің 49-тарауына сәйкес есептеледі.
11. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде мынадай деректерді
көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Экономикалық қызметтің жалпы жіктеуіші (ЭҚЖЖ) бойынша қызмет
түрінің тиісті коды;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке
кәсіпкердің аты-жөні;
4) кен орындарын көрсете отырып, келісім-шарттың атауы;
5) пайдалы қазбаның түрі;
6) Қазақстан Республикасының Құзыретті органымен келісім-шартты жасау
күні;
7) Құзыретті орган тағайындаған келісім-шарттың тіркеу нөмірі;

8) вид Декларации. В зависимости от вида Декларации отмечается соответствующая ячейка.
Ячейка "Первоначальная" отмечается в том случае, если Декларация представляется налогоплательщиком впервые после начала осуществления деятельности.
При представлении последующих Деклараций отмечается ячейка "Очередная".
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Декларации отмечается в ячейке "Дополнительная".
При ликвидации или реорганизации налогоплательщика в последней Декларации, представляемой в налоговый орган, отмечается ячейка "Ликвидационная";
9) налоговый период, за который представляется Декларация.
Налоговый период указывается арабскими цифрами, соответствующими порядковому номеру месяца.
Если номер месяца имеет менее двух символов, то он указывается в правой ячейке;
10) код валюты согласно условиям заключения контракта;
11) единица измерения полезных ископаемых, добытых согласно контракту (в тоннах, куб. м., унциях и т.д.);
12) представленные приложения. Отмечаются соответствующие ячейки представленных приложений.
12. В разделе "Начисление доли РК по разделу продукции":
1) в строке 530.00.001 указывается общий объем продукции, реализованной за отчетный налоговый период;
2) в строке 530.00.002 указывается доход от реализации продукции без учета косвенных налогов. Данная строка заполняется на основании формы 530.01. В данную строку переносится итоговая величина строки 530.01.001Е;
3) в строке 530.00.003 указываются затраты, связанные с реализацией продукции, в случае, если по условиям контракта данные затраты учитываются при определении стоимости продукции, подлежащей распределению на компенсационную и прибыльную. Данная строка заполняется на основании формы 530.02. В данную строку переносится итоговая величина строки 530.02.001С;
4) в строке 530.00.004 указывается стоимость продукции, подлежащая распределению на компенсационную и прибыльную, определяемую в соответствии с условиями контракта;
5) в строке 530.00.005 указывается сумма затрат, возмещенных за счет компенсационной продукции, за отчетный налоговый период в размере, не более максимально допустимого по условиям контракта. Данная строка заполняется на основании формы 530.03. В данную строку переносится величина строки 530.03.005;
6) в строке 530.00.006 указывается сумма прибыльной продукции, подлежащей распределению между Республикой Казахстан и недропользователем;
7) в строку 530.00.007 переносится применяемая ставка доли Республики Казахстан по разделу продукции, установленная в соответствии с условиями контракта на недропользование;

8) Декларацияның түрі. Декларацияның түріне байланысты тиісті торкөз
көрсетіледі.
"Бастапқы" торкөз, егер Декларацияны салық төлеуші қызметті жүзеге
асыру басталғаннан кейін бірінші рет берілген жағдайда белгіленеді.
Одан кейінгі Декларацияларды беру кезінде "Кезекті" торкөзі
белгіленеді.
Бұрын берілген Декларацияға өзгерістер мен толықтыруларды енгізу
кезіне "Қосымша" торкөзінде белгі қойылады.
Салық органына берілетін соңғы Декларацияда салық төлеушіні тарату
немесе қайта құру кезінде "Тарату" торкөзі белгіленеді.
9) Декларация берілетін салық кезеңі.
Салық кезеңі айдың рет нөміріне сәйкес келетін араб сандарымен
көрсетіледі.
Егер ай нөмірінде екі белгіден кем емесі бар болса, онда ол оң тор
көзде көрсетіледі;
10) келісім-шарт жасалу шарттарына сәйкес валюта коды;
11) алынатын пайдалы қазбалардың өлшем бірлігі (тонна, текше метр,
унция және тағы басқалары);
12) берілген қосымшалар. Берілген қосымшалардың тиісті тор көздері
белгіленеді.
12. "Өнімді бөлу бойынша ҚР үлесін есептеу" бөлімінде:
1) 530.00.001 жолына есепті салық кезеңі үшін сатылған өнімнің жалпы
көлемі көрсетіледі;
2) 530.00.002 жолында жанама салықтар есебінсіз өнімді сатудан кіріс көрсетіледі. Осы жол 530.01 нысанының негізінде толтырылады. Осы жолға 530.01.001Е жолының жиынтық шамасы көшіріледі.
3) 530.00.003 жолында егер осы шығыстар келісім-шарт шарттары бойынша өтемақылық және пайдалық бөлуге жататын өнім құнын айқындау кезінде ескерілген жағдайда өнімді сатумен байланысты шығыстар көрсетіледі. Осы жол 530.00.01 нысанының негізінде толтырылады. Осы жолға 530.02.001С жолының жиынтық шамасы көшіріледі;
4) 530.00.004 жолында келісім-шарт шарттарына сәйкес айқындалатын өтемақылық және пайдалық бөлуге жататын өнім құны көрсетіледі;
5) 530.00.005 жолында келісім-шарт шарты бойынша ең жоғарғы рұқсат етілетін мөлшерден асырылмай есепті салық кезеңі үшін өтемақылық өнім есебінен өтелген шығыстар сомасы көрсетіледі. Осы жол 530.03 нысанының негізінде толтырады. Осы жолға 530.03.005 жолының шамасы көшіріледі;
6) 530.00.006 жолында Қазақстан Республикасы мен жер қойнауын
пайдаланушы арасындағы бөлуге жататын пайда өнімінің сомасы көрсетіледі;
7) 530.00.007 жолына жер қойнауын пайдалануға келісім-шарт шарттарына
сәйкес өнімді бөлу бойынша Қазақстан Республикасы үлесінің қолданылатын
ставкасы көшіріледі;

8) в строке 530.00.008 указывается подлежащая уплате в бюджет сумма доли Республики Казахстан по разделу продукции, определяемая как произведение величин, указанных в строках 530.00.006 и 530.00.007.
13. Декларация подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Кодекса.
3. Доходы от реализации продукции - Форма 530.01
(приложение N 1 к Декларации)
14. Данная форма предназначена для отражения информации по определению доходов от реализации продукции за отчетный налоговый период.
Если контрактом предусмотрено, что для расчета доли Республики Казахстан применяется кассовый метод учета, то в расчете отражаются только обороты по реализации, оплата по которым поступила на соответствующие счета недропользователя или уполномоченного органа.
15. Раздел "Объем реализации" состоит из пяти граф:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается получатель продукции;
3) в графе С указывается объем реализованной продукции;
4) в графе D указывается цена реализации данной продукции;
5) в графе Е указывается доход от реализации продукции.
В строке 530.01.001Е указывается итоговая величина графы Е дохода от реализации.
Величина строки 530.01.001Е переносится в строку 530.00.002.
4. Затраты, подлежащие вычету при определении стоимости
продукции, подлежащей распределению на компенсационную и
прибыльную - Форма 530.02 (приложение N 2 к Декларации)
16. Данная форма предназначена для отражения информации по определению затрат, связанных с реализацией продукции за отчетный налоговый период, в случае, если по условиям контракта данные затраты учитываются при определении стоимости продукции, подлежащей распределению на компенсационную и прибыльную.
17. Раздел "Затраты, подлежащие вычету" состоит из трех граф:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются расходы, связанные с реализацией продукции за отчетный налоговый период в разрезе статей затрат;
3) в графе С указывается сумма затрат, связанных с реализацией продукции.
В строке 530.02.001С указывается итоговая величина графы С суммы затрат.
Величина строки 530.02.001С переносится в строку 530.00.003.
5. Возмещаемые затраты - Форма 530.03
(приложение N 3 к Декларации)
18. Данная форма предназначена для отражения информации по определению затрат, подлежащих возмещению за счет компенсационной продукции.
19. В разделе "Возмещаемые затраты":
1) в строку 530.03.001 переносится сумма затрат, подлежащая возмещению за счет компенсационной продукции, на начало отчетного налогового периода, из строки 530.03.006. Если Декларация представляется впервые после начала осуществления деятельности, то указанная строка не заполняется;

8) 530.00.008 жолында 530.00.006 және 530.00.007 жолдарында
көрсетілген шама ретінде айқындалатын бюджетке төлеуге жататын өнімді бөлу
бойынша Қазақстан Республикасы үлесінің сомасы көрсетіледі.
13. Декларацияға Кодекстің 69-бабына сәйкес қол қойылады және
куәландырылады.
3. Өнімді сатудан кірістер - 530.01 нысаны
(Декларацияға N 1 қосымша)
14. Осы нысан есепті салық кезеңі үшін өнімді сатудан кірістерді
айқындау бойынша ақпаратты көрсетуге арналған.
Егер Қазақстан Республикасы үлесінің есебі үшін есептің кассалық
әдісі қолданылатыны көзделсе, онда есепте төлем жер қойнауын
пайдаланушының немесе уәкілетті органның шотына түскен өткізу бойынша
айналымдар ғана көрсетіледі.
15. "Өткізу көлемі" бөлімі бес бағаннан тұрады:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында өнімді алушы көрсетіледі;
3) С бағанында сатылған өнім көлемі көрсетіледі;
4) D бағанында осы өнімді сату бағасы көрсетіледі;
5) Е бағанында өнімді сатудан кіріс көрсетіледі.
530.01.001Е жолында өткізуден кіріс Е бағанының жиынтық шамасы
көрсетіледі.
530.01.001Е жолының шамасы 530.00.002 жолына көшіріледі.
4. Өтемдік және пайдалыға бөлуге тиісті өнімнің құнын айқындау
кезіндегі шегерімге жатқызылған шығындар - 530.02 нысан
(Декларацияға N 2 қосымша)
16. Осы нысан егер келісім-шарт шарты бойынша осы шығындар өтемдік
және пайдалыға бөлуге тиісті өнімнің құнын айқындау кезінде ескерілетін
жағдайда есепті салық кезеңі үшін өнімді өткізумен байланысты шығындарды
айқындау бойынша ақпаратты көрсетуге арналған.
17. "Шегерімге жататын шығындар" бөлімі үш бағаннан тұрады:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында шығыстардың баптары бөлшегінде есепті салық кезеңі
үшін өнімді өткізумен байланысты шығыстар көрсетіледі;
3) С бағанында өнімді өткізумен байланысты шығындар сомасы
көрсетіледі.
530.02.001 жолында шығындар сомасы С бағанының жиынтық шамасы
көрсетіледі.
530.02.001С жолының шамасы 530.00.003 жолына көшіріледі.
5. Өтелетін шығындар - 530.03 нысан
(Декларацияға N 3 қосымша)
18. Осы нысан өтемдік өнім есебінен өтеуге жататын шығыстарды
айқындау бойынша ақпаратты көрсетуге арналған.
19. "Өтелетін шығындар" бөлімінде:
1) 530.03.001 жолына 530.03.006 жолынан есепті салық кезеңінің басына өтемдік өнім есебінен өтеуге жататын шығыс сомасы көшіріледі. Егер Декларация қызметті жүзеге асыру басталғаннан кейін бірінші рет берілсе, онда аталған жол толтырылмайды;

2) в строке 530.03.002 отражается сумма фактических затрат, произведенных за отчетный налоговый период, подлежащих возмещению за счет компенсационной продукции в соответствии с условиями контракта;
3) в строке 530.03.003 указывается общая сумма затрат, подлежащих возмещению за счет компенсационной продукции, определяемая сложением сумм, указанных в строках 530.03.001 и 530.03.002;
4) в строке 530.03.004 указывается сумма начисленная на остаток невозмещенных затрат на начало отчетного налогового периода согласно условиям контракта;
5) в строке 530.03.005 отражается сумма затрат, возмещаемых за счет компенсационной продукции в размере, не превышающем максимально допустимого, за отчетный налоговый период в соответствии с условиями контракта;
6) в строке 530.03.006 указывается сумма затрат, возмещаемых за счет компенсационной продукции с учетом суммы начисленной на остаток невозмещенных затрат, на конец отчетного налогового периода, которая переносится в последующие налоговые периоды и определяется как разница сумм, указанных в строках 530.02.003, 530.02.004 и величины, указанной в строке 530.02.005.
____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 530.00, 530.01, 530.02, 530.03 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
___________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Декларации по налогу на сверхприбыль
(Форма 540.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Кодекс) и определяют порядок составления Декларации по налогу на сверхприбыль (далее - Декларация), предназначенной для правильного исчисления недропользователями налога на сверхприбыль по результатам деятельности, осуществляемой в рамках заключенного контракта на недропользование.
2. При составлении Декларации:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Кодекса.
3. При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки, не используются символы "+, /, %, Z".
4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки Декларации не заполняются.

2) 530.03.002 жолында келісім-шарт шарттарына сәйкес өтемдік өнім есебінен өтеуге жататын есепті салық кезеңі үшін жүргізілген нақты шығындар сомасы көрсетіледі;
3) 530.03.003 жолында 530.03.001 және 530.03.002 жолдарында көрсетілген соманы қосумен айқындалатын өтемдік өнім есебінен өтеуге жататын шығындардың жалпы сомасы көрсетіледі;
4) 530.03.004 жолында келісім-шарт шартына сәйкес есепті салық кезеңінің басына өтелмеген шығындардың қалдығына есептелген сома көрсетіледі;
5) 530.03.005 жолында келісім-шарт шартына сәйкес есепті салық кезеңі үшін ең жоғарғы рұқсат етілетін мөлшерден асырылмай өтемдік өнім есебінен өтелетін шығындар сомасы көрсетіледі;
6) 530.03.006 жолында есепті салық кезеңінің соңына, өтелмеген шығыстар қалдығына есептелген соманы ескеріп өтемдік өнім есебінен өтелетін шығыстар сомасы көрсетіледі, ол кейінгі салық кезеңдеріне көшіріледі және 530.03.003 пен 530.03.004 жолдарында көрсетілген сома мен 530.03.005 жолында көрсетілген шама ретінде айқындалады. _______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысандар 530.00, 530.01, 530.02, 530.03 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс Министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
бекітілген
ҮСТЕМЕ ПАЙДА САЛЫҒЫ БОЙЫНША
ДЕКЛАРАЦИЯНЫ ЖАСАУ
ЕРЕЖЕСІ
(540-НЫСАН)
1. Жалпы ережелер
1. Осы ереже "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес әзірленген және жер қойнауын пайдалануға жасалған келісім-шарт шегінде жүзеге асырылатын қызметтің нәтижесі бойынша үстеме пайда салығын жер қойнауын пайдаланушыларға дұрыс есептеуіне арналған Үстеме пайда салығы бойынша декларация (бұдан әрі - Декларация) жасау тәртібін айқындайды.
2. Декларацияны жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа белгілермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - Кодекстің 69-бабының 1-тармағына сәйкес толтырылады.
3. Декларацияны толтыру кезінде түзетуге, өшіруге және тазалауға жол берілмейді, "+, /, %, Z" белгілері пайдаланылмайды.
4. Көрсеткіштер болмаған кезде Декларацияның тиісті тор көздері толтырылмайды.

5. При представлении Декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе, Декларация составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке Декларации в соответствии с подпунктом 3 пункта 8 статьи 69 Кодекса.
2. Декларация по налогу на сверхприбыль - Форма 540.00
(приложение к Правилам составления Декларации по налогу на
сверхприбыль)
6. Данная форма предназначена для отражения сумм налога на сверхприбыль, подлежащего уплате за отчетный налоговый период в соответствии с главой 48 Кодекса.
7. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) соответствующий код вида деятельности по Общему классификатору видов экономической деятельности (ОКЭД);
3) полное наименование юридического лица в соответствии с учредительными документами или фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя;
4) наименование контракта с указанием месторождений;
5) вид добываемого полезного ископаемого;
6) дата заключения контракта с Компетентным органом Республики Казахстан;
7) регистрационный номер контракта, присвоенный Компетентным органом;
8) вид Декларации. В зависимости от вида Декларации отмечается соответствующая ячейка.
Ячейка "Первоначальная" отмечается в том случае, если Декларация представляется налогоплательщиком впервые.
При представлении последующих Деклараций отмечается ячейка "Очередная".
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Декларации отмечается в ячейке "Дополнительная".
При ликвидации или реорганизации налогоплательщика в последней Декларации, представляемой в налоговый орган, отмечается ячейка "Ликвидационная";
9) отчетный налоговый период, за который представляется Декларация.
Налоговый период указывается арабскими цифрами, соответствующими порядковому номеру месяца.
Если номер месяца имеет менее двух символов, то он указывается в правой ячейке;
10) код валюты.
8. В разделе "Начислен налог на сверхприбыль":
1) в строке 540.00.001 указывается сумма совокупного годового дохода по деятельности, осуществляемой в рамках контракта на недропользование. В случае, если недропользователь не осуществляет деятельность, выходящую за рамки контракта, данная сумма должна быть равна строке 100.00.023 Декларации по корпоративному подоходному налогу;

5. Декларацияны беру кезінде:
1) қағаз тасығышта келу тәртібінде Декларация екі данада жасалады, бір данасы салық органының белгісімен салық органына қайтарылады;
2) қағаз тасығышта почта бойынша салық төлеуші тапсырысты хатпен байланыстың почта немесе өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) келу тәртібімен электрондық түрде не электрондық почта бойынша салық төлеуші Кодекстің 69-бабының 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес Декларацияны жеткізу туралы хабарламаны салық органында немесе электронды почта бойынша алады.
2. Үстеме пайда салығы бойынша декларация - 540.00 нысан
(Үстеме пайдаға салық бойынша декларацияны жасау
ережелеріне қосымша)
6. Осы нысан Кодекстің 48-тарауына сәйкес есепті салық кезеңі үшін
төлеуге жататын үстеме пайдаға салық сомасын көрсетуге арналған.
7. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде мынадай деректерді
көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Экономикалық қызметтің жалпы жіктеуіші (ЭҚЖЖ) бойынша қызмет
түрінің тиісті коды;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке
кәсіпкердің аты-жөні;
4) кен орындарын көрсете отырып, келісім-шарттың атауы;
5) пайдалы қазбаның түрі;
6) Қазақстан Республикасының Құзыретті органымен келісім-шартты жасау
күні;
7) Құзыретті орган тағайындаған келісім-шарттың тіркеу нөмірі;
8) Декларацияның түрі. Декларацияның түріне байланысты тиісті торкөз
көрсетіледі.
"Бастапқы" тор көз, егер Декларацияны салық төлеуші қызметті жүзеге асыру басталғаннан кейін бірінші рет берілген жағдайда белгіленеді.
Одан кейінгі Декларацияларды беру кезінде "Кезекті" тор көзі белгіленеді.
Бұрын берілген Декларацияға өзгерістер мен толықтыруларды енгізу кезіне "Қосымша" тор көзінде белгі қойылады.
Салық органына берілетін соңғы Декларацияда салық төлеушіні тарату немесе қайта құру кезінде "Тарату" тор көзі белгіленеді.
9) Декларация берілетін есепті салық кезеңі.
Салық кезеңі айдың рет нөміріне сәйкес келетін араб сандарымен көрсетіледі.
Егер ай нөмірінде екі белгіден кем емесі бар болса, онда ол оң тор көзде көрсетіледі;
10) валюта коды.
8. "Үстеме пайда салығы есептелді" бөлімінде:
1) 540.00.001 жолында жер қойнауын пайдалануға келісім-шарт шегінде жүзеге асырылатын қызмет бойынша жылдық жиынтық кірістің сомасы көрсетіледі. Егер жер қойнауын пайдаланушы келісім-шарттың шегінен шығатын қызметті жүзеге асырмаған жағдайда осы сома Корпорациялық табыс салығы бойынша декларация 100.00.023 жолына тең болуы керек;

2) в строке 540.00.002 указываются данные по произведенным за отчетный налоговый период капитальным затратам в рамках деятельности по контракту;
3) в строке 540.00.003 указывается сумма амортизационных отчислений по капитальным затратам произведенным в рамках контракта;
4) в строке 540.00.004 указывается сумма начисленных за налоговый период процентов по заемным средствам. В случае, если недропользователь не осуществляет деятельность, выходящую за рамки контракта, данная сумма должна быть равна строке 100.00.025 Декларации по корпоративному подоходному налогу;
5) в строке 540.00.005 указывается сумма налогооблагаемого дохода с учетом перенесенных убытков и предоставленных льгот по деятельности осуществляемой в рамках контракта;
6) в строке 540.00.006 указывается сумма начисленного за налоговый период корпоративного подоходного налога по деятельности осуществляемой в рамках контракта;
7) в строке 540.00.007 указывается сумма дохода после уплаты корпоративного подоходного налога, который определяется как разность величин строк 540.00.005 и 540.00.006;
8) в строке 540.00.008 указывается сумма налога, удержанного у источника выплаты по выплаченным дивидендам по деятельности, осуществляемой в рамках контракта;
9) в строке 540.00.009 указывается сумма налога на сверхприбыль, уплаченная за предыдущий налоговый период;
10) в строке 540.00.010 указывается сумма чистого дохода, который определяется как разность величин, указанных в строках 540.00.007, 540.00.008 и 540.00.009;
11) в строке 540.00.011 указывается сумма годового денежного потока недропользователя, который определяется как сумма величин, указанных в строках 540.00.010, 540.00.003 и 540.00.004 уменьшенная на величину строки 540.00.002;
12) в строке 540.00.012 указывается коэффициент внутренней нормы прибыли (ВНП), рассчитанный в соответствии со статьей 307 Кодекса;
13) в строке 540.00.013 указывается индекс инфляции в соответствующем отчетном налоговом периоде, установленный уполномоченным органом Республики Казахстан;
14) в строке 540.00.014 указывается годовой денежный поток, откорректированный на индекс инфляции (произведение строк 540.00.011 и 540.00.013);
15) в строке 540.00.015 указывается коэффициент ВНП с учетом корректировки на индекс инфляции в соответствии со статьей 307 Кодекса;
16) в строке 540.00.016 указывается соответствующая ставка налога на сверхприбыль, определенная в соответствии со статьей 308 Кодекса;
17) в строке 540.00.017 указывается сумма налога на сверхприбыль, начисленного к уплате за отчетный налоговый период, исчисленного как произведение строк 540.00.010 и 540.00.016.

2) 540.00.002 жолында келісім-шарт бойынша қызмет шегіндегі есепті салық кезеңі үшін күрделі шығындар бойынша жүргізілген деректер көрсетіледі;
3) 540.00.003 жолында келісім-шарт шегінде жүргізілген күрделі шығындар бойынша амортизациялық аударымдар сомасы көрсетіледі;
4) 540.00.004 жолында несие қаражаттары бойынша салық кезеңі үшін есептелген проценттер сомасы көрсетіледі. Егер жер қойнауын пайдаланушы келісім-шарт шегінен шығатын қызметті жүзеге асырған жағдайда, осы жол Корпорациялық табыс салығы бойынша декларация 100.00.025 жолына тең болуы керек;
5) 540.00.005 жолында келісім-шарт шегінде жүзеге асырылатын қызмет бойынша берілген жеңілдіктер мен болған залалдарды ескеріп салық салынатын кіріс сомасы көрсетіледі;
6) 540.00.006 жолында келісім-шарт шегінде жүзеге асырылатын қызмет бойынша есепті салық кезеңі үшін есептелген корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетіледі;
7) 540.00.007 жолында 540.00.005 және 540.00.006 жолдарының шамасы ретінде айқындалатын корпорациялық табыс салығын төлегеннен кейін кіріс сомасы көрсетіледі;
8) 540.00.008 жолында келісім-шарт шегінде жүзеге асырылатын қызмет бойынша төленген дивидендтер негізіндегі төлем көзінен ұсталған салық сомасы көрсетіледі;
9) 540.00.009 жолында бұрынғы салық кезеңі үшін төленген үстеме пайдаға салық сомасы көрсетіледі;
10) 540.00.010 жолында 540.00.007, 540.00.008 және 540.00.009 жолдарында көрсетілген шама ретінде айқындалатын таза кіріс сомасы көрсетіледі;
11) 540.00.011 жолында 540.00.010, 540.00.003 және 540.00.004 жолдарында көрсетілген шама сомасы ретінде айқындалатын және 540.00.002 жолының шамасына азайтылған жер қойнауын пайдаланушының жылдық ақша ағымының сомасы көрсетіледі;
12) 540.00.012 жолында Кодекстің 307-бабына сәйкес есептелген пайданың ішкі норма (ПІН) коэффициенті көрсетіледі;
13) 540.00.013 жолында Қазақстан Республикасының уәкілетті органы
белгілеген тиісті есепті салық кезеңіндегі инфляция индексі көрсетіледі;
14) 540.00.014 жолында инфляция индексіне түзетілген жылдық ақша
ағымы (540.00.011 және 540.00.013 жолдары) көрсетіледі;
15) 540.00.015 жолында Кодекстің 307-бабына сәйкес инфляция индексіне
түзету есебімен ПІН коэффициенті көрсетіледі;
16) 540.00.016 жолында Кодекстің 308-бабына сәйкес айқындалған үстеме
пайдаға салықтың тиісті ставкасы көрсетіледі;
17) 540.00.017 жолында 540.00.010 және 540.00.016 жолдары ретінде
есептелген есепті салық кезеңі үшін төлеуге есептелген үстеме пайда
салығының сомасы көрсетіледі.

9. Декларация подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Кодекса.
____________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 540.00 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
_____________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Декларации
по социальному налогу (Форма 600.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Кодекс) и определяют порядок составления Декларации по социальному налогу (далее - Декларация), предназначенной для исчисления и своевременной уплаты социального налога юридическими лицами - резидентами Республики Казахстан, а также нерезидентами, осуществляющими деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение в соответствии со статьей 177 Кодекса, за исключением государственных учреждений, согласно разделу 11 Кодекса.
2. Декларация состоит из самой Декларации (форма - 600.00) и приложений к ней (формы 600.01, 600.02 и 600.03) по раскрытию информации об объекте обложения социальным налогом.
3. При составлении Декларации:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Кодекса.
4. При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки, не используются символы "+, /, %, Z".
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
6. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
7. При заполнении строк, требующих раскрытия показателей в соответствующей дополнительной форме, указанные дополнительные формы подлежат заполнению в обязательном порядке.
8. В разделах "Общая информация о налогоплательщике" приложений и дополнительных форм указываются соответствующие данные, отраженные в разделе "Общая информация о налогоплательщике" Декларации.
9. При представлении Декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе, Декларация составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом с уведомлением, налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;

9. Декларацияға Кодекстің 69-бабына сәйкес қол қойылады және
куәландырылады.
_______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысан 540.00 Деректер базасына
енгізілмейді, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде
алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс Министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
бекітілген
ӘЛЕУМЕТТІК САЛЫҚ БОЙЫНША ДЕКЛАРАЦИЯ ЖАСАУ ЕРЕЖЕСІ
(600.00-НЫСАН)
1. Жалпы ережелер
1. Осы ережелер "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес әзірленген және Қазақстан Республикасының резидант заңды тұлғалары, сондай-ақ Кодекстің 11-бөліміне сәйкес мемлекеттік мекемелерді қоспағанда, Кодекстің 177-бабына сәйкес тұрақты мекеме арқылы Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын резидент еместер әлеуметтік салықты есептеу және уақтылы төлеуге арналған Әлеуметтік салық бойынша декларация (бұдан әрі - Декларация) жасау тәртібін айқындайды.
2. Декларация Декларацияның өзінен (600.00-нысан) және әлеуметтік салықты салу объектілері туралы ақпаратты ашу бойынша оған қосымшадан (600.01, 600.02 және 600.03 нысандар) тұрады.
3. Декларацияны жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа белгілерімен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - Кодекстің 69-бабының 1-тармағына сәйкес толтырылады.
4. Декларацияны толтыру кезінде түзетуге, өшіруге және тазалауға жол берілмейді, "+, /, %, Z" белгілері пайдаланылмайды.
5. Көрсеткіштер болмаған кезде тиісті тор көздер толтырылмайды.
6. Қосымшаларда көрсетілуге тиісті деректер жоқ болған жағдайда, көрсетілген қосымшалар берілмейді.
7. Тиісті қосымша нысанда көрсеткіштерді ашуды талап ететін жолдарды толтыру кезінде көрсетілген қосымша нысандар міндетті түрде толтыруға жатады.
8. Қосымшалар мен қосымша нысандардардың "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімдерінде Декларацияның "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде көрсетілген тиісті деректер көрсетіледі.
9. Декларацияны беру кезінде:
1) қағаз тасығышта келу тәртібімен Декларация екі данада жасалады, бір данасы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады;
2) тапсырысты хатпен қағаз тасығышта почта бойынша - салық төлеуші почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;

3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Кодекса, налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке Декларации.
10. Декларация подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Кодекса.
11. Юридическое лицо, структурные подразделения которого рассматривается в качестве самостоятельных плательщиков социального налога согласно статье 315 Кодекса, обязано уведомить (или дать поручение своим структурным подразделениям) налоговые органы по месту нахождения головной организации и структурного подразделения о принятии такого решения.
2. Декларация по социальному налогу - Форма 600.00
приложение к Правилам составления Декларации по социальному
налогу (Форма 600.00)
12. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация. Налоговым периодом для представления Декларации является отчетный квартал. Налоговый период указывается арабскими цифрами;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами;
4) вид Декларации.
Если Декларация представляется:
впервые - отмечается ячейка "первоначальная",
согласно пункту 2 статьи 71 Кодекса - отмечается ячейка "дополнительная",
в случае ликвидации (реорганизации) - отмечается ячейка "ликвидационная",
в остальных случаях - отмечается ячейка "очередная";
5) код ОКЭД.
Указываются коды видов деятельности по Общему классификатору видов экономической деятельности и их удельный вес.
Коды ОКЭД (первые пять знаков) отражаются по трем основным видам деятельности в порядке убывания их удельного веса. Удельный вес указывается в процентах с округлением до десятой доли (следует учесть, что общая сумма удельного веса указанных видов деятельности не обязательно должна быть равна 100 %).
Для расчета удельного веса необходимо использовать данные, указываемые налогоплательщиком в строке 100 раздела I ("Продукция") государственной статистической отчетности формы N 1-ПФ (годовая). Удельный вес по каждому виду деятельности определяется как отношение данных соответствующей графы строки 100 к данным графы 1 по строке 100.
Например, налогоплательщик, основным видом деятельности которого является строительство зданий, в строке 100 раздела I отчета N 1-ПФ (годовая) указал следующие данные:
___________________________________________________________________________
Наименование | Код  | Всего  |    в том числе по видам деятельности
показателей  |строки|   за   |____________________________________________
|      |отчетный|строитель-|розничная  | аренда    | реклама
|      |  год   |  ство    | продажа   |автомобилей|
|      |        |  зданий  |автомобилей|           |
______________|______|________|__________|___________|___________|________
код 45211  код 50102   код 71100   код
74400
___________________________________________________________________________
1              2      3         4           5           6         7
___________________________________________________________________________
Объем            100  250000,0   150000,0   50 000,0    35 000,0   5 000,0
произведенной
продукции
(работ, услуг),
тыс. тенге
___________________________________________________________________________
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
______________________________________________________
|                                                     |

3) Кодекстің 69-бабының 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес келу
тәртібімен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде салық
төлеуші Декларацияны жеткізу туралы хабарламаны салық органында немесе
электрондық почта бойынша алады.
10. Декларацияға Кодекстің 69-бабына сәйкес қол қойылады және
куәландырылады.
11. Кодекстің 315-бабына сәйкес әлеуметтік салықты дербес төлеушілер
болып қаралатын заңды тұлға, құрылымдық бөлімшелер осындай шешімді
қабылдау туралы бас ұйымның және құрылымдық бөлімшенің орналасқан жері
бойынша салық органдарын хабардар етуге (немесе өз құрылымдық
бөлімшелеріне тапсырыс беруге) міндетті.
2. Әлеуметтік салық бойынша декларация - 600.0-нысан
(Әлеуметтік салық бойынша декларацияны жасау
ережелеріне қосымша (600.00-нысан)
12. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі. Декларацияны беру үшін салық
кезеңі болып есепті тоқсан табылады. Салық кезеңі араб сандарымен
көрсетіледі;
3) құрылтайшы құжаттарға сәйкес толық атауы;
4) Декларация түрі.
Егер Декларация берілсе:
алғаш рет - "бастапқы" тор көзі белгіленеді,
Кодекстің 71-бабының 2-тармағына сәйкес "қосымша" тор көзі
белгіленеді;
тарату (қайта ұйымдастыру) жағдайында - "тарату" торкөзі белгіленеді,
қалған жағдайларда - "кезекті" торкөзі белгіленеді.
5) ЭҚЖЖ коды.
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша қызмет түрлерінің коды және олардың үлес салмағы көрсетіледі.
ЭҚЖЖ коды (бастапқы бес белгі) олардың үлес салмағының кему тәртібімен қызметтің үш негізгі түрі бойынша көрсетіледі. Үлес салмағы он үлеске дейін дөңгелектелген процентпен көрсетіледі, көрсетілген қызмет түрінің үлес салмағының жалпы сомасы 100%-ке тең болуы міндетті емес екенін ескеру қажет.
Үлес салмағының есебі үшін N 1-ӨН (жылдық) мемлекеттік жылдық
статистикалық есеп беру нысанының І-бөлімінің 100 жолында ("Өнім") салық
төлеуші көрсететін деректерді пайдалану қажет. Қызметтің әрбір түрі
бойынша үлес салмағы 100 жол бойынша І бағанның деректеріне 100 жолдың
тиісті бағанына деректер ретінде айқындалады.
Мысалы, қызметінің негізгі түрі N 1-ӨН (жылдық) І-бөлімінің 100
жолында үй-жайларды салу болып табылатын салық төлеуші мынадай деректерді
көрсетті:
__________________________________________________________________________
Көрсеткіштер|Жол.| Есепті  |    Соның ішінде қызмет түрлері бойынша:     |
атауы    |дың |жыл үшін |---------------------------------------------|
|коды|барлығы  | Үй-жайлар  |Автомо.   |Автомо.   |жарнама   |
|    |         |    салу    |бильдерді |бильдерді |          |
|    |         |            |бөлшек    |жалдау    |          |
|    |         |            |сауда сату|          |          |
|    |         |____________|__________|__________|__________|
|    |         | 45211 коды |50102 коды|71100 коды|74400 коды|
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
1      | 2  |    3    |      4     |     5    |     6    |    7     |
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
Өндірілген  |100 |250 000,0| 150 000,0  | 50 000,0 | 35 000,0 | 5 000,0  |
өнімдердің  |    |         |            |          |          |          |
(тауарлар,  |    |         |            |          |          |          |
қызмет      |    |         |            |          |          |          |
көрсетулер) |    |         |            |          |          |          |
көлемі,     |    |         |            |          |          |          |
мың теңге   |    |         |            |          |          |          |
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәліметтер мынадай түрде болады:
_____________________________________________________

|     5       I 4 5 2 1 1 II 5 0 1 0 2 III 7 1 1 0 0  |
|                                                     |
| Укажите       0 6 0,0      0 2 0,0       0 1 4,0    |
| удельный вес                                        |
|_____________________________________________________|
Удельный вес строительства рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы 1) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы 1) х 100 %. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом.
Банки и страховые организации в сведениях ОКЭД указывают код ОКЭД основной деятельности;
6) представленные приложения.
Отмечаются соответствующие ячейки представленных приложений;
7) численность работников.
Указывается общая численность работников, включая иностранных специалистов административно-управленческого, инженерно-технического персонала (далее работников - иностранных специалистов) и работников инвалидов с нарушениями опорно-двигательного аппарата, по потери слуха, речи, зрения, работающих в специализированных организациях, соответствующих условиям пункта 2 статьи 121 Кодекса (далее - работников- инвалидов), принятых на работу по индивидуальному трудовому и коллективному договорам или иным нормативно-правовым актам, независимо от сроков их действия.
13. В разделе "Расчетные показатели":
1) в строках 600.00.001А, 600.00.001В и 600.00.001С указываются доходы работников, за исключением доходов работников - иностранных специалистов и работников-инвалидов за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода соответственно. В строке 600.00.001D указывается доход работников за отчетный налоговый период, определяемый как сумма строк 600.00.001А, 600.00.001В и 600.00.001С. В строке 600.00.001Е указывается доход работников с начала года, определяемый как сумма строк 600.00.001D Декларации отчетного налогового периода и 600.00.001Е Декларации за предыдущий налоговый период. В строки 600.00.001А, 600.00.001В и 600.00.001С переносятся суммы, отраженные в соответствующих строках 600.01.001А 4А, 600.01.001В 4А и 600.01.001С 4А;
2) в строках 600.00.002А, 600.00.002В и 600.00.002С указываются доходы работников, за исключением доходов работников - иностранных специалистов и работников-инвалидов, не облагаемые социальным налогом за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода соответственно. В строке 600.00.002D указывается доход работников, не облагаемый социальным налогом за отчетный налоговый период, определяемый как сумма строк 600.00.002А, 600.00.002В и 600.00.002С. В строке 600.00.002Е указывается доход работников, не облагаемый социальным налогом с начала года, определяемый как сумма строк 600.00.002D Декларации отчетного налогового периода и 600.00.002Е Декларации за предыдущий налоговый период. В строки 600.00.002А, 600.00.002В и 600.00.002С переносятся суммы, отраженные в соответствующих строках 600.02.001А 4А, 600.02.001В 4А и 600.02.001С 4А;

|  5|  ЭҚЖЖ  І 4 5 2 1 1 ІІ 5 0 1 0 2 ІІІ 7 1 1 0 0  |
|Үлес салмағын                                       |
|көрсетіңіз    0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 %  |
|____________________________________________________|
Бұл ретте, құрылыстың үлес салмағы 150 000,0 (І-кестенің 2-бағаны) / 250 000,0 (І-кестенің 1-бағаны) х 100% ретінде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлес салмағы осындай жолмен есептеледі.
ЭҚЖЖ мәліметтеріндегі банктер мен сақтандыру ұйымдары негізгі қызметтің ЭҚЖЖ кодын көрсетеді;
6) берілген қосымшалар.
Берілген қосымшалардың тиісті торкөзі белгіленеді;
7) қызметкерлердің саны.
Әкімшілік-басқару, инженерлік-техникалық персоналдың шетелдік мамандарын (бұдан әрі - шетелдік мамандар) қоса отырып, қызметкерлердің жалпы саны мен жеке еңбек және ұжымдық келісім-шарттар немесе өзге де нормативтік-құқықтық актілер бойынша, олардың қолданыс мерзіміне қарамастан, Кодекстің 121-бабының 2-тармағының шарттарына сәйкес келетін мамандандырылған ұйымдарда жұмысқа қабылданған тірек-қозғалыс аппаратының аурулары, есту, сөйлеу, көрулерін жоғалту жөніндегі мүгедек қызметкерлердің саны көрсетіледі.
13. "Есептік көрсеткіштер" бөлімінде:
1) 600.00.001А, 600.00.001В және 600.00.001С жолдарында сәйкесінше есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін шетелдік мамандар қызметкерлердің және мүгедек қызметкерлердің кірістерінен басқа қызметкерлердің кірістері көрсетіледі. 600.00.001D жолында 600.00.001А, 600.00.001В және 600.00.001С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын есепті салық кезеңі үшін қызметкерлердің кірісі көрсетіледі. 600.00.001Е жолында Есепті салық кезеңінің декларациясы 600.00.001D және Бұрынғы салық кезеңі үшін декларацияның 600.00.001Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап қызметкерлердің кірісі көрсетіледі. 600.00.001А, 600.00.001В және 600.00.001С жолдарына 600.00.001А 4А, 600.00.001В 4А және 600.00.001С 4А тиісті жолдарында көрсетілген сома көшіріледі;
2) 600.00.002А, 600.00.002В және 600.00.002С жолдарында сәйкесінше есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін әлеуметтік салық салынбайтын, шетелдік мамандар қызметкерлердің және мүгедек қызметкерлердің кірістерінен басқа қызметкерлердің кірістері көрсетіледі. 600.00.002D жолында 600.00.002А, 600.00.002В және 600.00.002С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін әлеуметтік салық салынбайтын, қызметкерлердің кірісі көрсетіледі. 600.00.002Е жолында Есепті салық кезеңінің декларациясы 600.00.002D және Бұрынғы салық кезеңі үшін декларацияның 600.00.002Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап әлеуметтік салық салынбайтын, қызметкерлердің кірісі көрсетіледі. 600.00.002А, 600.00.002В және 600.00.002С жолдарына 600.00.001А 4А, 600.00.001В 4А және 600.00.001С 4А тиісті жолдарында көрсетілген сома көшіріледі;

3) в строках 600.00.003А, 600.00.003В и 600.00.003С указываются облагаемые доходы за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода, определяемые как разница соответствующих сумм строк 600.00.001 и 600.00.002. В строке 600.00.003D указывается облагаемый доход за отчетный налоговый период, определяемый как сумма строк 600.00.003А, 600.00.003В и 600.00.003С. В строке 600.00.003Е указывается облагаемый доход с начала года, определяемый как сумма строк 600.00.003D Декларации отчетного налогового периода и 600.00.003Е Декларации за предыдущий налоговый период;
4) в строках 600.00.004А, 600.00.004В и 600.00.004С указываются ставки социального налога, установленные пунктом 1 статьи 317 Кодекса;
5) в строках 600.00.005А, 600.00.005В и 600.00.005С указываются суммы социального налога, исчисленного за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода путем умножения соответствующих сумм строк 600.00.003 и 600.00.004. В строке 600.00.005D указывается сумма социального налога за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 600.00.005А, 600.00.005В и 600.00.005С. В строке 600.00.005Е указывается сумма социального налога с начала года, определяемая как сумма строк 600.00.005D Декларации отчетного налогового периода и 600.00.005Е Декларации за предыдущий налоговый период;
6) в строках 600.00.006А, 600.00.006В и 600.00.006С указываются доходы работников - иностранных специалистов за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода соответственно. В строке 600.00.006D указывается доход работников - иностранных специалистов за отчетный налоговый период, определяемый как сумма строк 600.00.006А, 600.00.006В и 600.00.006С. В строке 600.00.006Е указывается доход работников - иностранных специалистов с начала года, определяемый как сумма строк 600.00.006D Декларации отчетного налогового периода и 600.00.006Е Декларации за предыдущий налоговый период. В строки 600.00.006А, 600.00.006В и 600.00.006С переносятся суммы, отраженные в соответствующих строках 600.01.001А 4В, 600.01.001В 4В и 600.01.001С 4В;
7) в строках 600.00.007А, 600.00.007В и 600.00.007С указываются доходы работников - иностранных специалистов, не облагаемые социальным налогом за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода соответственно. В строке 600.00.007D указывается доход работников - иностранных специалистов, не облагаемый социальным налогом за отчетный налоговый период, определяемый как сумма строк 600.00.007А, 600.00.007В и 600.00.007С. В строке 600.00.007Е указывается доход работников - иностранных специалистов, не облагаемый социальным налогом, определяемый как сумма строк 600.00.007D Декларации отчетного налогового периода и 600.00.007Е Декларации за предыдущий налоговый период. В строки 600.00.007А, 600.00.007В и 600.00.007С переносятся суммы, отраженные в соответствующих строках 600.02.001А 4В, 600.02.001В 4В и 600.02.001С 4В;

3) 600.00.003А, 600.00.003В және 600.00.003С жолдарында 600.00.001 және 600.00.002 жолдарының сомасына сәйкес келетін айырма ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін салық салынатын кірістері көрсетіледі. 600.00.003D жолында 600.00.003А, 600.00.003В және 600.00.003С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін салық салынатын кіріс көрсетіледі. 600.00.003Е жолында Есепті салық кезеңінің декларациясы 600.00.003D және Бұрынғы салық кезеңі үшін декларацияның 600.00.003Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап салық салынатын кіріс көрсетіледі;
4) 600.00.004А, 600.00.004В және 600.00.004С жолдарында Кодекстің 317-бабындағы 1-тармақпен белгіленген әлеуметтік салық ставкасы көрсетіледі;
5) 600.00.005А, 600.00.005В және 600.00.005С жолдарында 600.00.003 және 600.00.004 жолдарының сомасына сәйкес келетін көбейту жолымен есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін есептелген әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі. 600.00.005D жолында 600.00.005А, 600.00.005В және 600.00.005С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі. 600.00.005Е жолында Есепті салық кезеңінің декларациясы 600.00.005D және Бұрынғы салық кезеңі үшін декларацияның 600.00.005Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі;
6) 600.00.006А, 600.00.006В және 600.00.006С жолдарында сәйкесінше есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін шетелдік мамандар қызметкерлердің кірістері көрсетіледі. 600.00.006D жолында 600.00.006А, 600.00.006В және 600.00.006С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін шетелдік мамандар қызметкерлердің кірістері көрсетіледі. 600.00.006Е жолында Есепті салық кезеңінің декларациясы 600.00.006D және Бұрынғы салық кезеңі үшін декларацияның 600.00.006Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап шетелдік мамандар қызметкерлердің кірістері көрсетіледі. 600.00.006А, 600.00.006В және 600.00.006С жолдарына 600.00.001А 4В, 600.00.001В 4В және 600.00.001С 4В тиісті жолдарында көрсетілген сома көшіріледі;
7) 600.00.007А, 600.00.007В және 600.00.007С жолдарында сәйкесінше есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін шетелдік мамандар қызметкерлердің кірістері көрсетіледі. 600.00.007D жолында 600.00.007А, 600.00.007В және 600.00.007С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін әлеуметтік салық салынбайтын шетелдік мамандар қызметкерлердің кірістері көрсетіледі. 600.00.007Е жолында Есепті салық кезеңінің декларациясы 600.00.007D және Бұрынғы салық кезеңі үшін декларацияның 600.00.007Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, әлеуметтік салық салынбайтын шетелдік мамандар қызметкерлердің кірістері көрсетіледі. 600.00.007А, 600.00.007В және 600.00.007С жолдарына 600.02.001А 4В, 600.02.001В 4В және 600.00.002С 4В тиісті жолдарында көрсетілген сома көшіріледі;

8) в строках 600.00.008А, 600.00.008В и 600.00.008С указываются облагаемые доходы за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода, определяемые как разница соответствующих сумм строк 600.00.006 и 600.00.007. В строке 600.00.008D указывается облагаемый доход отчетного налогового периода, определяемый как сумма строк 600.00.008А, 600.00.008В и 600.00.008С. В строке 600.00.008Е указывается облагаемый доход с начала года, определяемый как сумма строк 600.00.008D Декларации отчетного налогового периода и 600.00.008Е Декларации за предыдущий налоговый период;
9) в строках 600.00.009А, 600.00.009В и 600.00.009С указываются ставки социального налога, установленные пунктом 2 статьи 317 Кодекса;
10) в строках 600.00.010А, 600.00.010В и 600.00.010С указываются суммы социального налога, исчисленного за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода путем умножения соответствующих строк 600.00.008 и 600.00.009. В строке 600.00.010D указывается сумма социального налога за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 600.00.010А, 600.00.010В и 600.00.010С. В строке 600.00.010Е указывается сумма социального налога с начала года, определяемая как сумма строк 600.00.010D Декларации отчетного налогового периода и 600.00.010Е Декларации за предыдущий налоговый период;
11) в строках 600.00.011А, 600.00.011В и 600.00.011С указываются доходы работников - инвалидов за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода соответственно. В строке 600.00.011D указывается доход работников - инвалидов за отчетный налоговый период, определяемый как сумма строк 600.00.011А, 600.00.011В и 600.00.011С. В строке 600.00.011Е указывается доход работников - инвалидов с начала года, определяемый как сумма строк 600.00.011D Декларации отчетного налогового периода и 600.00.011Е Декларации за предыдущий налоговый период. В строках 600.00.011А, 600.00.011В и 600.00.011С переносятся суммы, отраженные в соответствующих строках 600.01.001А 4С, 600.01.001В 4С и 600.01.001С 4С;
12) в строках 600.00.012А, 600.00.012В и 600.00.012С указываются доходы работников-инвалидов, не облагаемые социальным налогом за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода соответственно. В строке 600.00.012D указывается доход работников-инвалидов, не облагаемый социальным налогом за отчетный налоговый период, определяемый как сумма строк 600.00.012А, 600.00.012В и 600.00.012С. В строке 600.00.012Е указывается доход работников-инвалидов, не облагаемый социальным налогом с начала года, определяемый как сумма строк 600.00.012D Декларации отчетного налогового периода и 600.00.012Е Декларации за предыдущий налоговый период. В строки 600.00.012А, 600.00.012В и 600.00.012С переносятся суммы, отраженные в соответствующих строках 600.02.001А 4С, 600.02.001В 4С и 600.02.001С 4С;

8) 600.00.008А, 600.00.008В және 600.00.008С жолдарында 600.00.006 және 600.00.007 жолдарының сомасына сәйкес келетін айырма ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін салық салынатын кірістер көрсетіледі. 600.00.008D жолында 600.00.008А, 600.00.008В және 600.00.008С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңінің салық салынатын кірісі көрсетіледі. 600.00.008Е жолында Есепті салық кезеңінің декларациясы 600.00.008D және Бұрынғы салық кезеңі үшін декларацияның 600.00.008Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап салық салынатын кіріс көрсетіледі;
9) 600.00.009А, 600.00.009В және 600.00.009С жолдарында Кодекстің 317-бабының 2-тармағымен белгіленген әлеуметтік салық ставкасы көрсетіледі;
10) 600.00.010А, 600.00.010В және 600.00.010С жолдарында 600.00.008 және 600.00.009 жолдарының сомасына сәйкес келетін көбейту жолымен есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін есептелген әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі. 600.00.010D жолында 600.00.010А, 600.00.010В және 600.00.010С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі. 600.00.010Е жолында Есепті салық кезеңінің декларациясы 600.00.010D және Өткен салық кезеңі үшін декларацияның 600.00.010Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі;
11) 600.00.011А, 600.00.011В және 600.00.011С жолдарында сәйкесінше есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін мүгедек қызметкерлердің кірістері көрсетіледі. 600.00.011D жолында 600.00.011А, 600.00.011В және 600.00.011С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін мүгедек қызметкерлердің кірісі көрсетіледі. 600.00.011Е жолында Есепті салық кезеңінің декларациясы 600.00.011D және Өткен салық кезеңі үшін декларацияның 600.00.011Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап мүгедек қызметкерлердің кірісі көрсетіледі. 600.00.011А, 600.00.011В және 600.00.011С жолдарына 600.01.001А 4С, 600.01.001В 4С және 600.01.001С 4С тиісті жолдарында көрсетілген сома көшіріледі;
12) 600.00.012А, 600.00.012В және 600.00.012С жолдарында сәйкесінше есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін әлеуметтік салық салынбайтын, мүгедек қызметкерлердің кірістері көрсетіледі. 600.00.012D жолында 600.00.012А, 600.00.012В және 600.00.012С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін әлеуметтік салық салынбайтын, мүгедек қызметкерлердің кірісі көрсетіледі. 600.00.012Е жолында Есепті салық кезеңінің декларациясы 600.00.012D және Өткен салық кезеңі үшін декларацияның 600.00.012Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап, әлеуметтік салық салынбайтын, мүгедек қызметкерлердің кірісі көрсетіледі. 600.00.012А, 600.00.012В және 600.00.012С жолдарына 600.02.001А 4С, 600.02.001В 4С және 600.02.001С 4С тиісті жолдарында көрсетілген сома көшіріледі;

13) в строках 600.00.013А, 600.00.013В и 600.00.013С указываются облагаемые доходы за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода, определяемые как разница соответствующих сумм строк 600.00.011 и 600.00.012. В строке 600.00.013D указывается облагаемый доход за отчетный налоговый период, определяемый как сумма строк 600.00.013А, 600.00.013В и 600.00.013С. В строке 600.00.013Е указывается облагаемый доход с начала года, определяемый как сумма строк 600.00.013D Декларации отчетного налогового периода и 600.00.013Е Декларации за предыдущий налоговый период;
14) в строках 600.00.014А, 600.00.014В и 600.00.014С указываются ставки социального налога, установленные пунктом 4 статьи 317 Кодекса;
15) в строках 600.00.015А, 600.00.015В и 600.00.015С указываются суммы социального налога, исчисленного за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода путем умножения соответствующих строк 600.00.013 и 600.00.014. В строке 600.00.015D указывается сумма социального налога за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 600.00.015А, 600.00.015В и 600.00.015С. В строке 600.00.015Е указывается сумма социального налога с начала года, определяемая как сумма строк 600.00.015D Декларации отчетного налогового периода и 600.00.015Е Декларации за предыдущий налоговый период;
16) в строках 600.00.016А, 600.00.016В и 600.00.016С указываются остатки отрицательного сальдо, образовавшегося по состоянию на 31 декабря 1998 года, в результате превышения сумм, начисленных работодателем пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования (далее - ФГСС) над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, на начало 1, 2 и 3 месяца отчетного налогового периода соответственно. В строки 600.00.016А, 600.00.016В и 600.00.016С переносятся суммы, отраженные соответственно в строках 600.00.019С Декларации за предыдущий налоговый период, 600.00.019А и 600.00.019В Декларации отчетного налогового периода;
17) в строках 600.00.017А, 600.00.017В и 600.00.017С указываются суммы социальных пособий, засчитываемые в счет уплаты социального налога, определяемые в соответствии с законодательным актом Республики Казахстан, за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода соответственно. В строке 600.00.017D указывается сумма социальных пособий, засчитываемая в счет уплаты социального налога за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 600.00.017А, 600.00.017В и 600.00.017С. В строке 600.00.017Е указывается сумма социальных пособий, засчитываемая в счет уплаты социального налога с начала года, определяемая как сумма строк 600.00.017D Декларации отчетного налогового периода и 600.00.017Е Декларации за предыдущий налоговый период;

13) 600.00.013А, 600.00.013В және 600.00.013С жолдарында 600.00.011 және 600.00.012 жолдарының сомасына сәйкес келетін айырма ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін салық салынатын кірістер көрсетіледі. 600.00.013D жолында 600.00.013А, 600.00.013В және 600.00.013С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін салық салынатын кіріс көрсетіледі. 600.00.013Е жолында Есепті салық кезеңінің декларациясы 600.00.013D және Өткен салық кезеңі үшін декларацияның 600.00.013Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап салық салынатын кіріс көрсетіледі;
14) 600.00.014А, 600.00.014В және 600.00.014С жолдарында Кодекстің 317-бабының 2-тармағымен белгіленген әлеуметтік салық ставкасы көрсетіледі;
15) 600.00.015А, 600.00.015В және 600.00.015С жолдарында 600.00.013 және 600.00.014 жолдарына сәйкес келетін көбейту жолымен есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін есептелген әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі. 600.00.015D жолында 600.00.015А, 600.00.015В және 600.00.015С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі. 600.00.015Е жолында Есепті салық кезеңінің декларациясы 600.00.015D және Өткен салық кезеңі үшін декларацияның 600.00.015Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап әлеуметік салық сомасы көрсетіледі;
16) 600.00.016А, 600.00.016В және 600.00.016С жолдарында 1998 жылдың 31 желтоқсанындағы жағдай бойынша сәйкесінше есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін жұмыс берушінің уақытша жұмысқа қабілетсіздігі, жүктілік және босану, бала тууы, жерлеу кезіндегі есептеген жәрдемақылары, мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан (бұдан әрі - МӘСҚ) төленген сомалар көрсетілген қорға аударымдардан артық болуы нәтижесінде қалыптасқан теріс сальдо қалдықтары көрсетіледі. 600.00.016А, 600.00.016В және 600.00.016С жолдарына Есепті салық кезеңінің декларациясы 600.00.019С және Бұрынғы салық кезеңі үшін декларацияның 600.00.019А және 600.00.019В жолдарында сәйкесінше көрсетілген сома көшіріледі;
17) 600.00.017А, 600.00.017В және 600.00.017С жолдарында сәйкесінше есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін Қазақстан Республикасының заңнама актілеріне сәйкес айқындалатын әлеуметтік салық төлеу есебіне есептелетін әлеуметтік жәрдемақылар сомасы көрсетіледі. 600.00.017D жолында 600.00.017А, 600.00.017В және 600.00.017С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін әлеуметтік салық төлеу есебіне есептелетін әлеуметтік жәрдемақылар сомасы көрсетіледі. 600.00.017Е жолында Есепті салық кезеңінің декларациясы 600.00.017D және Өткен салық кезеңі үшін декларацияның 600.00.017Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап әлеуметтік салық төлеу есебіне есептелетін әлеуметтік жәрдемақылар сомасы көрсетіледі;

18) в строках 600.00.018А, 600.00.018В и 600.00.018С указываются суммы социальных пособий, зачтенных в счет уплаты социального налога за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода соответственно, определяемые как наименьшая величина из соответствующих сумм строк 600.00.016 и 600.00.017. В строке 600.00.018D указывается сумма социальных пособий, зачтенная в счет уплаты социального налога за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 600.00.018А, 600.00.018В и 600.00.018С. В строке 600.00.018Е указывается сумма социальных пособий, зачтенная в счет уплаты социального налога с начала года, определяемая как сумма строк 600.00.018D Декларации отчетного налогового периода и 600.00.018Е Декларации за предыдущий налоговый период;
19) в строках 600.00.019А, 600.00.019В и 600.00.019С указывается превышение сумм начисленных социальных пособий, над начисленной суммой отчислений в ФГСС, переносимое на следующий отчетный месяц, за 1, 2 и 3 месяц отчетного налогового периода соответственно, определяемое как разница соответствующих сумм строк 600.00.016 и 600.00.018;
20) в строках 600.00.020А, 600.00.020В и 600.00.020С указываются общие суммы социального налога за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода, определяемые как сумма соответствующих строк 600.00.005, 600.00.010, 600.00.015, уменьшенная на сумму, отраженную в строке 600.00.018. В строке 600.00.020D указывается общая сумма социального налога за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 600.00.020А, 600.00.020В и 600.00.020С. В строке 600.00.020Е указывается общая сумма социального налога с начала года, определяемая как сумма строк 600.00.020D Декларации отчетного налогового периода и 600.00.020Е Декларации за предыдущий налоговый период;
21) в строках 600.00.021А, 600.00.021В и 600.00.021С указываются суммы уплаченного социального налога и произведенных зачетов в счет уплаты социального налога в соответствии со статьей 39 Кодекса в 1, 2 и 3 месяцах отчетного налогового периода соответственно. В строке 600.00.021D указывается сумма уплаченного социального налога за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 600.00.021А, 600.00.021В и 600.00.021С. В строке 600.00.021Е указывается сумма уплаченного социального налога с начала года, определяемая как сумма строк 600.00.021D Декларации отчетного налогового периода и 600.00.021Е Декларации за предыдущий налоговый период. При представлении Декларации за 4 квартал строка 600.00.021Е заполняется на основании акта сверки о состоянии расчетов с бюджетом по исполнению налогового обязательства, заверенного налоговым органом и налогоплательщиком;

18) 600.00.018А, 600.00.018В және 600.00.018С жолдарында 600.00.016 және 600.00.017 жолдарының сомасына сәйкес келетін шаманың ең азы ретінде айқындалатын, сәйкесінше есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін әлеуметтік салық төлеу есебіне есептелген әлеуметтік жәрдемақылар сомасы көрсетіледі. 600.00.018D жолында 600.00.018А, 600.00.018В және 600.00.018С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін әлеуметтік салық төлеу есебіне есептелген әлеуметтік жәрдемақылар сомасы көрсетіледі. 600.00.018Е жолында Есепті салық кезеңінің декларациясы 600.00.018D және Өткен салық кезеңі үшін декларацияның 600.00.018Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап әлеуметтік салық төлеу есебіне есептелген әлеуметтік жәрдемақылар сомасы көрсетіледі;
19) 600.00.019А, 600.00.019В және 600.00.019С жолдарында 600.00.016 және 600.00.018 жолдарының сомасына сәйкес келетін айырма ретінде айқындалатын, сәйкесінше есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін келесі есепті айға көшірілетін, МӘСҚ-қа есептелген аударымдар сомасынан есептелген әлеуметтік жәрдемақылар сомасынан асуы көрсетіледі;
20) 600.00.020А, 600.00.020В және 600.00.020С жолдарында 600.00.018 жолында көрсетілген сомаға азайтылған 600.00.005, 600.00.010, 600.00.015 жолдарына сәйкес келетін сома ретінде айқындалатын есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін әлеуметтік салықтың жалпы сомасы көрсетіледі. 600.00.020D жолында 600.00.020А, 600.00.020В және 600.00.020С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін әлеуметтік салықтың жалпы сомасы көрсетіледі. 600.00.020Е жолында Есепті салық кезеңінің декларациясы 600.00.020D және Өткен салық кезеңі үшін декларацияның 600.00.020Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап әлеуметтік салықтың жалпы сомасы көрсетіледі;
21) 600.00.021А, 600.00.021В және 600.00.021С жолдарында сәйкесінше есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айларында Кодекстің 39-бабына сәйкес әлеуметтік салықты төлеу есебіне жүргізілген есептер мен төленген әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі. 600.00.021D жолында 600.00.021А, 600.00.021В және 600.00.021С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін төленген әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі. 600.00.021Е жолында Есепті салық кезеңінің декларациясы 600.00.021D және Өткен салық кезеңі үшін декларацияның 600.00.021Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап төленген әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі. 4 тоқсан үшін Декларацияны беру кезінде 600.00.021Е жолы салық органы мен салық төлеуші куәландырған салық міндеттемесін орындау жөніндегі бюджетпен есеп айырысу жағдайы туралы салыстыра тексеру актісінің негізінде толтырылады;

22) в строках 600.00.022А, 600.00.022В и 600.00.022С указываются суммы социального налога, подлежащие уплате за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода, определяемые как разница соответствующих сумм строк 600.00.020 и 600.00.021. В строке 600.00.022D указывается сумма социального налога, подлежащая уплате за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 600.00.022А, 600.00.022В и 600.00.022С. В строке 600.00.022Е указывается сумма социального налога, подлежащая уплате с начала года, определяемая как сумма строк 600.00.022D Декларации отчетного налогового периода и 600.00.022Е Декларации за предыдущий налоговый период;
23) в случае, если сумма уплаченного социального налога и произведенных зачетов, указанная в строке 600.00.021 больше суммы социального налога, определенного в строке 620.00.020, то в строке 600.00.023 указывается сумма излишне уплаченного налога за соответствующий месяц отчетного налогового периода, определяемая как разница соответствующих сумм строк 600.00.021 и 600.00.020. В строке 600.00.023D указывается сумма излишне уплаченного социального налога за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 600.00.023А, 600.00.023В и 600.00.023С. В строке 600.00.023Е указывается сумма излишне уплаченного социального налога с начала года, определяемая как сумма строк 600.00.023 D Декларации отчетного налогового периода и 600.00.023Е Декларации за предыдущий налоговый период.
3. Перечень доходов - Форма 600.01
(приложение N 1 к Декларации)
14. Данная форма предназначена для отражения доходов работников, включая иностранных граждан и лиц без гражданства, являющихся работниками данного налогоплательщика, начисленных налогоплательщиком и определяемых в соответствии с пунктом 2 статьи 149 Кодекса. Форма представляется отдельно по каждой категории работников.
15. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" в пункте 4 указывается категория работников, по которым представляется форма:
ячейка А - работники, за исключением работников - иностранных специалистов и работников-инвалидов,
ячейка В - работники - иностранные специалисты,
ячейка С - работники - инвалиды.
16. В разделе "Расчетные показатели":
1) в строках 600.01.001А, 600.01.001В и 600.01.001С указываются общие суммы доходов за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода, определяемые как суммы соответствующих строк с 600.01.002 по 620.01.028. В строке 600.01.001D указывается общая сумма доходов за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 600.01.001А, 600.01.001В и 600.01.001С. В строке 600.01.001Е указывается общая сумма доходов с начала года, определяемая как сумма строк 600.01.001D формы 600.01 отчетного налогового периода и 600.01.001Е формы 600.01 за предыдущий налоговый период. Суммы, отраженные в строках 600.01.001А 4А, 600.01.001В 4А и 600.01.001С 4А переносятся соответственно в строки 600.00.001А, 600.00.001В и 600.00.001С. Суммы, отраженные в строках 600.01.001А 4В, 600.01.001В 4В и 600.01.001С 4В переносятся соответственно в строки 600.00.006А, 600.00.006В и 600.00.006С. Суммы, отраженные в строках 600.01.001А 4С, 600.01.001В 4С и 600.01.001С 4С переносятся соответственно в строки 600.00.011А, 600.00.011В и 600.00.011С;

22) 600.00.022А, 600.00.022В және 600.00.022С жолдарында 600.00.020 және 600.00.021 жолдарының сомасына сәйкес келетін айырма ретінде айқындалған, есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі. 600.00.022D жолында 600.00.022А, 600.00.022В және 600.00.022С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін төлеуге жататын әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі. 600.00.022Е жолында Есепті салық кезеңінің декларациясы 600.00.022D және Өткен салық кезеңі үшін декларацияның 600.00.022Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап төлеуге жататын әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі;
23) егер, 600.00.020 жолында көрсетілген әлеуметтік салық сомасы мен жүргізілген есепке алулар 600.00.020 жолында айқындалған әлеуметтік салық сомасынан артық жағдайда, онда 600.00.023 жолында 600.00.021 және 600.00.020 жолдарының сомасына сәйкес келетін айырма ретінде айқындалған, есепті салық кезеңінің тиісті айы үшін артық төленген салық сомасы көрсетіледі. 600.00.023D жолында 600.00.023А, 600.00.023В және 600.00.023С
жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі артық төленген
әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі. 600.00.023Е жолында Есепті салық
кезеңінің декларациясы 600.00.023D және Өткен салық кезеңі үшін
декларацияның 600.00.023Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл
басынан бастап артық төленген әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі.
3. Кірістер тізбесі - 600.01-нысан
(Декларацияға N 1 қосымша)
14. Осы нысан Кодекстің 149-бабының 2-бабына сәйкес айқындалатын және
салық төлеуші есептеген, осы салық төлеушінің қызметкерлері болып
табылатын шетелдік азаматтар мен азаматтығы жоқ тұлғаларды қоса,
қызметкерлердің кірістерін көрсетуге арналған.
15. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөліміндегі 4-тармақта нысан
берілген қызметкерлердің санаты көрсетіледі:
А торкөзі - шетел мамандары қызметкерлері мен мүгедек қызметкерлерден
басқа қызметкерлер,
В тор көзі - шетел мамандары қызметкерлер.
16. "Есептік көрсеткіштер" бөлімінде:
1) 600.01.001А, 600.01.001В және 600.01.001С жолдарында 600.01.002- 600.01.028 жолдарына сәйкес келетін сома ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін кірістердің жалпы сомасы көрсетіледі. 600.01.001D жолында 600.01.001А, 600.01.001В және 600.01.001С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін кірістердің жалпы сомасы көрсетіледі. 600.01.001Е жолында есепті салық кезеңінің 600.01 нысаны 600.01.001D және Өткен салық кезеңі үшін 600.01 нысаны 600.01.001Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап кірістердің жалпы сомасы көрсетіледі. 600.01.001А 4А, 600.01.001В 4А және 600.01.001С 4А жолдарында көрсетілген сомалар сәйкесінше 600.00.006А, 600.00.006В және 600.00.006С жолдарына көшіріледі. 600.01.001А 4С, 600.01.001В 4С және 600.01.001С 4С жолдарында көрсетілген сомалар сәйкесінше 600.00.011А, 600.00.011В және 600.00.011С жолдарына көшіріледі;

2) в строках с 600.01.002А, 600.01.002В и 600.01.002С по 600.01.027А, 600.01.027В и 600.01.027С указываются суммы по видам доходов за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода соответственно. В строках с 600.01.001D по 600.01.027D указываются суммы по видам доходов за отчетный налоговый период, определяемые как суммы соответствующих строк с 600.01.002А, 600.01.002В и 600.01.002С по 600.01.027А, 600.01.027В и 600.01.027С. В строках с 600.01.002Е по 600.01.027Е указываются суммы по видам доходов с начала года, определяемые как суммы соответствующих строк с 600.01.002D по 600.01.027D формы 600.01 отчетного налогового периода и с 600.01.002Е по 600.01.027Е формы 600.01 за предыдущий налоговый период;
3) в строках 600.01.028А, 600.01.028В и 600.01.028С указываются суммы по другим видам доходов, не отраженных в строках с 600.01.002 по 600.01.027 за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода соответственно. В строке 600.01.028D указывается сумма по другим видам доходов за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 600.01.028А, 600.01.028В и 600.01.028С. В строке 600.01.028Е указывается сумма по другим видам доходов с начала года, определяемая как сумма строк 600.01.028D формы 600.01 отчетного налогового периода и 600.01.028Е формы 600.01 за предыдущий налоговый период. В строки 600.01.028А, 600.01.028В и 600.01.028С переносятся соответственно суммы, отраженные в строках 01А, 01В и 01С дополнительной формы к строке 600.01.028.
17. Дополнительная форма к строке 600.01.028 предназначена для отражения других видов доходов, не отраженных в строках с 600.01.002 по 600.01.027 формы 600.01.
18. Указывается номер текущей страницы.
19. В разделе "Расчетные показатели":
1) в строках 01А, 01В и 01С указываются итоговые суммы по другим видам доходов за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода, определяемые как суммы соответствующих последующих строк. В строке 01D указывается итоговая сумма по другим видам доходов за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 01А, 01В и 01С. В строке 01Е указывается итоговая сумма по другим видам доходов с начала года, определяемая как сумма строк 01D дополнительной формы к строке 600.01.028 отчетного налогового периода и 01Е дополнительной формы к строке 600.01.028 за предыдущий налоговый период. Суммы, отраженные в строках 01А, 01В и 01С переносятся соответственно в строки 600.01.028А, 600.01.028В и 600.01.028С;
2) в последующих строках в графе 1 проставляется очередной порядковый номер строки, в графе 2 указываются виды доходов; в строках А, В и С указываются суммы доходов за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода, в строке D указывается сумма доходов за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк А, В и С, в строке Е указывается сумма доходов с начала года, определяемая как сумма соответствующих строк D дополнительной формы к строке 600.01.028 отчетного налогового периода и Е дополнительной формы к строке 600.01.028 за предыдущий налоговый период.

2) 600.01.002А, 600.01.002В және 600.01.002С - 600.01.027А, 600.01.027В және 600.01.027С жолдарында сәйкесінше есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін кірістердің түрлері бойынша сома көрсетіледі. 600.01.001D - 600.01.027D жолдарында 600.01.002А, 600.01.002В және 600.01.002С - 600.01.027А, 600.01.027В және 600.01.027С жолдарына сәйкес келетін сома ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін кірістердің түрлері бойынша сома көрсетіледі. 600.01.002Е - 600.01.027Е жолдарында есепті салық кезеңінің 600.01.002D - 600.01 нысаны 600.01.027D және Өткен салық кезеңі үшін 600.01.002Е - 600.01 нысаны 600.01.027Е жолдарына сәйкес келетін сома ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап кірістердің түрлері бойынша сома көрсетіледі;
3) 600.01.028А, 600.01.028В және 600.01.028С жолдарында сәйкесінше есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін 600.01.002 - 600.01.027 жолдарында көрсетілмеген кірістердің басқа түрлері бойынша сома көрсетіледі. 600.01.028D жолында 600.01.028А, 600.01.028В және 600.01.028С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін кірістердің басқа түрлері бойынша сома көрсетіледі. 600.01.028Е жолында есепті салық кезеңінің 600.01 нысаны 600.01.028D және Өткен салық кезеңі үшін 600.01 нысаны 600.01.028Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап кірістердің басқа түрлері бойынша сома көрсетіледі. 600.01.028А, 600.01.028В және 600.01.028С жолдарына сәйкесінше 600.01.028 жолына қосымша нысанның 01А, 01В және 01С жолдарында көрсетілген сома көшіріледі.
17. 600.01.028 жолына қосымша нысан 600.01 нысанының 600.01.002 - 600.01.027 жолдарында көрсетілмеген кірістердің басқа түрлерін көрсетуге арналған.
18. Ағымдағы парақ нөмірі көрсетіледі.
19. "Есептік көрсеткіштер" бөлімінде:
1) 01А, 01В және 01С жолдарында кейінгі жолдарға сәйкес келетін сома ретінде айқындалатын есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін кірістердің басқа түрлері бойынша жиынтық сома көрсетіледі. 01D жолында 01А, 01В және 01С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін кірістердің басқа түрлері бойынша жиынтық сома көрсетіледі. 01Е жолында есепті салық кезеңінің 600.01.028 жолына қосымша нысан 01D және Өткен салық кезеңінің 600.01.028 жолына қосымша нысан 01Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан кірістердің басқа түрлері бойынша жиынтық сома көрсетіледі. 01А, 01В және 01С жолдарында көрсетілген сомалар сәйкесінше 600.01.028А, 600.01.028В және 600.01.028С жолдарына көшіріледі;
2) 1 бағанының одан кейінгі жолдарында жолдың кезекті рет нөмірі көрсетіледі, 2 бағанда кірістердің түрлері көрсетіледі; А, В және С жолдарында есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін кірістердің сомасы көрсетіледі, D жолында А, В және С жолдарының сомасы ретінде
айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін кірістер сомасы көрсетіледі, Е
жолында есепті салық кезеңіның 600.01.028 жолына қосымша нысан және Өткен
салық кезеңі үшін 600.01.028 жолына қосымша нысан Е жолдарына сәйкес
келетін сома ретінде айқындалатын, жыл басынан кірістердің сомасы
көрсетіледі.

4. Перечень доходов, не облагаемых социальным налогом -
Форма 600.02 (приложение N 2 к Декларации)
20. Данная форма предназначена для отражения начисленных доходов, не облагаемых социальным налогом в соответствии с пунктом 1 статьи 316 Кодекса.
21. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" в пункте 4 указывается категория работников, по которым представляется форма:
ячейка А - работники, за исключением работников - иностранных специалистов и работников-инвалидов,
ячейка В - работники - иностранные специалисты,
ячейка С - работники - инвалиды.
22. В разделе "Расчетные показатели":
1) в строках 600.02.001А, 600.02.001В и 600.02.001С указываются общие суммы доходов, не облагаемых социальным налогом за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода, определяемые как суммы соответствующих строк с 600.02.002 по 600.02.027. В строке 600.02.001D указывается общая сумма доходов, не облагаемых социальным налогом за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 600.02.001А, 600.02.001В и 600.02.001С. В строке 600.02.001Е указывается общая сумма доходов, не облагаемых социальным налогом с начала года, определяемая как сумма строк 600.02.001D формы 600.02 отчетного налогового периода и 600.02.001Е формы 600.02 за предыдущий налоговый период. Суммы, отраженные в строках 600.02.001А 4А, 600.02.001В 4А и 600.02.001С 4А переносятся соответственно в строки 600.00.002А, 600.00.002В и 600.00.002С. Суммы, отраженные в строках 600.02.001А 4В, 600.02.001В 4В и 600.02.001С 4В переносятся соответственно в строки 600.00.007А, 600.00.007В и 600.00.007С. Суммы, отраженные в строках 600.02.001А 4С, 600.02.001В 4С и 600.02.001С 4С переносятся соответственно в строки 600.00.012А, 600.00.012В и 600.00.012С;
2) в строках с 600.02.002А, 600.02.002В и 600.02.002С по 600.02.027А, 600.02.027В и 600.02.027С указываются суммы по видам доходов, не облагаемых социальным налогом за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода соответственно. В строках с 600.02.002D по 600.02.027D указываются суммы доходов, не облагаемых социальным налогом за отчетный налоговый период, определяемые как суммы соответствующих строк с 600.02.002А, 600.02.002В и 600.02.002С по 600.02.027А, 600.02.027В и 600.02.027С. В строках 600.02.002Е по 600.02.027Е указываются суммы доходов, не облагаемых социальным налогом с начала года, определяемые как суммы строк с 600.02.002D по 600.02.027D формы 600.02 отчетного налогового периода и с 600.02.002Е по 600.02.027Е формы 600.02 за предыдущий налоговый период;

4. Әлеуметтік салық салынбайтын кірістердің тізбесі - 600.00-нысан
(Декларацияға N 2 қосымша)
20. Осы нысан Кодекстің 316-бабының 1-тармағына сәйкес әлеуметтік
салық салынатын есептелген кірістерді көрсетуге арналған.
21. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінің 4-тармағында нысан
берілген қызметкерлердің санаты көрсетіледі:
А торкөзі - шетел мамандары қызметкерлері мен мүгедек қызметкерлерден
басқа қызметкерлер,
В тор көзі - шетел мамандары қызметкерлер,
С тор көзі - мүгедек қызметкерлер.
22. "Есептік көрсеткіштер" бөлімінде:
1) 600.02.001А, 600.01.001В және 600.01.001С жолдарында 600.02.002- 600.01.027 жолдарына сәйкес келетін сома ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін әлеуметтік салық салынбайтын, кірістердің жалпы сомасы көрсетіледі. 600.02.001D жолында 600.02.001А, 600.02.001В және 600.02.001С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін әлеуметтік салық салынбайтын, кірістердің жалпы сомасы көрсетіледі. 600.02.001Е жолында есепті салық кезеңінің 600.02 нысаны 600.01.001D және Өткен салық кезеңі үшін 600.02 нысаны 600.02.001Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап әлеуметтік салық салынбайтын, кірістердің жалпы сомасы көрсетіледі. 600.02.001А 4А, 600.02.001В 4А және 600.02.001С 4А жолдарында көрсетілген сомалар сәйкесінше 600.00.002А, 600.00.002В және 600.00.002С жолдарына көшіріледі. 600.02.001А 4В, 600.02.001В 4В және 600.02.001С 4В жолдарында көрсетілген сомалар сәйкесінше 600.00.007А, 600.00.007В және 600.00.007С жолдарына көшіріледі. 600.02.001А 4А, 600.02.001В 4А және 600.02.001С 4А жолдарында көрсетілген сомалар сәйкесінше 600.00.002А, 600.00.002В және 600.00.002С жолдарына көшіріледі. 600.02.001А 4С, 600.02.001В 4С және 600.02.001С 4С жолдарында көрсетілген сомалар сәйкесінше 600.00.012А, 600.00.012В және 600.00.012С жолдарына көшіріледі;
2) 600.02.002А, 600.02.002В және 600.02.002С - 600.02.027А, 600.02.027В және 600.02.027С жолдарында сәйкесінше есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін әлеуметтік салық салынбайтын, кірістердің түрлері бойынша сома көрсетіледі. 600.02.001D - 600.02.027D жолдарында 600.02.002А, 600.02.002В және 600.02.002С - 600.02.027А, 600.02.027В және 600.02.027С жолдарында сәйкес келетін сома ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін әлеуметтік салық салынбайтын, кірістер сомасы көрсетіледі. 600.02.002Е - 600.02.027Е жолдарында есепті салық кезеңінің 600.02.002D - 600.02 нысаны 600.02.027D және бұрынғы салық кезеңі үшін 600.02.002Е - 600.02 нысаны 600.02.027Е жолдарының сома ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап әлеуметтік салық салынбайтын, кірістер сомасы көрсетіледі;

3) в строке 600.02.002 указываются суммы обязательных пенсионных взносов, исчисленные в соответствии с пенсионным законодательством Республики Казахстан;
4) в строке 600.02.003 указываются суммы компенсаций, выплачиваемые при расторжении индивидуального трудового договора в случаях ликвидации организации или прекращения деятельности работодателя, сокращения численности штата работников или при призыве работников на военную службу, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
5) в строках 600.02.004, 600.02.010, 600.02.011, 600.02.013, 600.02.014, 600.02.019 указываются выплаты, производимые в пределах, установленных трудовым законодательством Республики Казахстан;
6) в строках 600.02.008, 600.02.012, 600.02.016 указываются выплаты, производимые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан;
7) в строке 600.02.005 указываются все виды выплат военнослужащим и сотрудникам органов внутренних дел, получаемые ими в связи с исполнением обязанностей воинской службы;
8) в строке 600.02.006 указывается размер компенсаций при служебных командировках в соответствии с подпунктом 16) пункта 1 статьи 144 Кодекса;
9) в строке 600.02.007 указывается предел, определенный в размере 50-кратного месячного расчетного показателя, установленный для каждого вида выплат работникам:
для оплаты медицинских услуг,
при рождении ребенка,
на погребение;
10) в строке 600.02.009 указываются выплаты, производимые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан о социальной защите граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия или ядерных испытаний на испытательном ядерном полигоне;
11) в строке 600.02.015 указывается размер выплат в соответствии с подпунктом 26) пункта 1 статьи 144 Кодекса;
12) в строках 600.02.017, 600.02.022, 600.02.027 указываются выплаты, осуществляемые в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
13) в строке 600.02.018 указываются выплаты, производимые за счет средств грантов, предоставляемых по линии государств, правительств государств и международных организаций. Подтверждением для освобождения от социального налога выплат, производимых за счет средств грантов, предоставляемых по линии государств и международных организаций, является международный договор (соглашения), заключенный Республикой Казахстан с иностранным государством (государствами) либо с международной организацией;
14) в строках 600.00.020, 600.00.021 указываются страховые выплаты, произведенные страховыми организациями - страховщиками в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

3) 600.02.002 жолында Қазақстан Республикасының зейнетақы жарналарының сомасы көрсетіледі;
4) 600.02.003 жолында Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес ұйымды тарату немесе жұмыс берушінің қызметін тоқтатуы, қызметкерлердің штат санын қысқартуы жағдайында жеке еңбек шартын бұзу кезінде немесе әскери қызметке қызметкерлерді шақыру кезінде төленетін өтемақы сомасы көрсетіледі;
5) 600.02.004, 600.02.010, 600.02.011, 600.02.013, 600.02.014, 600.02.019 жолдарында Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген шектерде жүргізілетін төлемдер көрсетіледі;
6) 600.02.008, 600.02.012, 600.02.016 жолдарында Қазақстан
Республикасының заңнамасымен белгіленген шектерде жүргізілетін төлемдер
көрсетіледі;
7) 600.02.005 жолында әскери қызметін орындаумен байланысты олар
алатын әскери қызметкерлер мен ішкі істер органдарының қызметкерлері
төлемдерінің барлық түрі көрсетіледі;
8) 600.02.006 жолында Кодекстің 1-бабының 1-тармағындағы 16)
тармақшаға сәйкес қызметтік іссапарлар кезіндегі өтемақылар мөлшері
көрсетіледі;
9) 600.02.007 жолында қызметкерлердің төлемдерінің әрбір түрі үшін
белгіленген 50-еселік айлық есептік көрсеткіш мөлшерімен айқындалған шек
көрсетіледі:
медициналық қызмет көрсетулерді төлеу үшін;
баланың тууы кезінде;
жерлеуге;
10) 600.02.009 жолында Экологиялық апат немесе ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азамамттарды әлеуметтік қорғау туралы Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген шектерде жүргізілетін төлемдер көрсетіледі;
11) 600.02.015 жолында Кодекстің 144-бабының 1-тармағындағы 26) тармақшаға сәйкес төлем мөлшері көрсетіледі;
12) 600.02.017, 600.02.022, 600.02.027 жолдарында Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылатын төлемдер көрсетіледі;
13) 600.02.018 жолында мемлекеттер, мемлекеттер үкіметтері мен халықаралық ұйымдар желілері бойынша берілетін гранттар қаражаты есебінен жүргізілетін төлемдер көрсетіледі. Мемлекеттер, мемлекеттер үкіметтері мен халықаралық ұйымдар желілері бойынша берілетін гранттар қаражаты есебінен жүргізілетін төлемді әлеуметтік салықтан босату үшін растау болып шетел мемлекетімен (мемлекеттерімен) немесе халықаралық ұйымдармен Қазақстан Республикасы жасаған халықаралық шарт (келісім-шарт) болып табылады;
14) 600.02.020, 600.02.021 жолдарында Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сақтандырушы - сақтандыру ұйымдары жүргізген сақтандыру төлемдері көрсетіледі.

5. Численность и расходы по оплате труда работников - инвалидов -
Форма 600.03 (приложение N 3 к Декларации)
23. Данная форма предназначена для подтверждения соответствия специализированных организаций, в которых работают инвалиды с нарушениями опорно-двигательного аппарата, по потере слуха, речи, зрения, условиям, предусмотренным пунктом 2 статьи 121 Кодекса.
24. В разделе "Расчетные показатели":
1) в строках 600.03.001А, 600.03.001В и 600.03.001С указывается общая численность работников за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода соответственно;
2) в строках 600.03.002А, 600.03.002В и 600.03.002С указывается численность работников-инвалидов за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода соответственно;
3) в строках 600.03.003А, 600.03.003В и 600.03.003С указывается удельный вес численности работников-инвалидов в общей численности работников за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода соответственно, определяемый как отношение соответствующих строк 600.03.002 и 600.03.001;
4) в строках 600.03.004А, 600.03.004В и 600.03.004С указываются суммы общих расходов по оплате труда за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода соответственно;
5) в строках 600.03.005А, 600.03.005В и 600.03.005С указываются суммы расходов по оплате труда работников-инвалидов за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода соответственно;
6) в строках 600.03.006А, 600.03.006В и 600.03.006С указывается удельный вес расходов по оплате труда работников-инвалидов в общих расходах по оплате труда за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода соответственно, определяемый как отношение соответствующих строк 600.03.005 и 600.03.004.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 600.00, 600.01, 600.02, 600.03 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
___________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Расчета социального налога
по структурным подразделениям (Форма 601.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Кодекс) и определяют порядок исчисления социального налога по структурным подразделениям юридическими лицами, имеющими структурные подразделения в соответствии со статьей 321 Кодекса.
2. Расчет состоит из самого Расчета (601.00) и приложений к нему (601.01 - 601.03) по раскрытию информации об объекте обложения социальным налогом.

5. Мүгедек қызметкерлердің саны мен еңбекақысын
төлеу бойынша шығыстар - 600.03-нысан
(Декларацияға N 3 қосымша)
23. Осы нысан Кодекстің 121-бабының 2-тармағымен көзделген тірек-қимыл мүшесі бұзылған, есту, сөйлеу, көру қабілетінен айрылған мүгедектер жұмыс істейтін мамандандырылған ұйымдарға сәйкес растауға арналған.
24. "Есептік көрсеткіштер" бөлімінде:
1) 600.03.001А, 600.03.001В және 600.03.001С жолдарында сәйкесінше есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін қызметкерлердің жалпы саны көрсетіледі;
2) 600.03.002А, 600.03.002В және 600.03.002С жолдарында сәйкесінше есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін мүгедек қызметкерлердің саны көрсетіледі;
3) 600.03.003А, 600.03.003В және 600.03.003С жолдарында 600.03.002 және 600.03.001 жолдарына сәйкес келетін қатынас ретінде айқындалатын, сәйкесінше есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін қызметкерлердің жалпы санындағы мүгедек қызметкерлердің үлес салмағы көрсетіледі;
4) 600.03.004А, 600.03.004В және 600.03.004С жолдарында сәйкесінше есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін еңбекақыны төлеу жөніндегі жалпы шығыстардың сомасы көрсетіледі;
5) 600.03.005А, 600.03.005В және 600.03.005С жолдарында сәйкесінше есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін мүгедек қызметкерлердің еңбекақысын төлеу жөніндегі шығыстардың сомасы көрсетіледі;
6) 600.03.006А, 600.03.006В және 600.03.006С жолдарында сәйкесінше 600.03.005, 600.03.004 жолдарына сәйкес келетін қатынас ретінде айқындалатын, сәйкесінше есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін еңбекақыны төлеу жөніндегі жалпы шығыстардағы мүгедек қызметкерлердің еңбекақысын төлеу жөніндегі шығыстардың үлес салмағы көрсетіледі. _______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысандар 600.00, 600.01, 600.02, 600.03 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс Министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
бекітілген
ҚҰРЫЛЫМДЫҚ БӨЛІМШЕЛЕР БОЙЫНША
ӘЛЕУМЕТТІК САЛЫҚ ЕСЕБІН ЖАСАУ
ЕРЕЖЕСІ
(601.00-НЫСАН)
1. Осы ереже "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес әзірленген және Кодекстің 321-бабына сәйкес құрылымдық бөлімшелері бар заңды тұлғалардың құрылымдық бөлімшелері бойынша әлеуметтік салықты есептеу тәртібін айқындайды.
2. Есеп Есептің өзінен (601.00-нысан) және әлеуметтік салық салу объектісі туралы ақпаратты ашу бойынша оған қосымшалардан (600.01 - 600.03) тұрады.

3. При составлении Расчета:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Кодекса.
4. При заполнении Расчета не допускаются исправления, подчистки и помарки, не используются символы "+, /, %, Z".
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
6. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
7. В разделах "Общая информация о налогоплательщике" приложений указываются соответствующие данные, отраженные в разделе "Общая информация о налогоплательщике" Расчета.
8. При представлении Расчета:
1) в явочном порядке на бумажном носителе, Расчет составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом с уведомлением, налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Кодекса, налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке Расчета.
9. Расчет подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Кодекса.
2. Расчет  социального налога по структурным подразделениям
Форма 601.00 (приложение к Правилам составления Расчета
социального налога по структурному подразделению (Форма 601.00)
10. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Расчет;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами;
4) местонахождение налогоплательщика;
5) количество представленных приложений по филиалам/ представительствам и обособленным структурным подразделениям.
11. В разделе "Расчетные показатели":
1) в строку 601.00.001 переносятся суммы, отраженные в строке 600.00.020;
2) в строку 601.00.002 переносятся суммы, отраженные в строке 601.01.005;
3) в строку 601.00.003 переносятся суммы, отраженные в строке 601.02.005;
4) в строку 601.00.004 переносятся суммы, отраженные в строке 601.03.005.
3. Расчет социального налога по головной организации -
Форма 601.01 (приложение N 1 к Расчету)
12. Данная форма предназначена для исчисления налогоплательщиком социального налога по головной организации.
13. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" в пункте 5 указывается бюджет района, города или области, в который производится уплата социального налога в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

3. Есепті жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа белгілерімен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - Кодекстің 69-бабындағы 1-тармаққа сәйкес толтырылады.
4. Есепті толтыру кезінде түзетуге, өшіруге және тазалауға жол берілмейді, "+, /, %, Z" белгілері пайдаланылмайды.
5. Көрсеткіштер жоқ болған кезде нысандардың тиісті торкөздері толтырылмайды.
6. Қосымшаларда көрсетуге жататын деректер жоқ болған жағдайда аталған қосымшалар берілмейді.
7. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөліміндегі қосымшаларда "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде көрсетілген тиісті деректер көрсетіледі.
8. Есепті беру кезінде:
1) қағаз тасығышта келу тәртібімен Есеп екі данада жасалады, бір
данасы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады;
2) тапсырысты хатпен қағаз тасығышта почта бойынша - салық төлеуші
почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық кодексінің 69-бабындағы 8-тармақтың 3) тармақшасына сәйкес
келу тәртібімен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде салық
төлеуші Есепті жеткізу туралы хабарламаны салық органында немесе
электрондық почта бойынша алады.
9. Есепке Кодекстің 69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
2. Құрылымдық бөлімшелер бойынша әлеуметтік
салық есебі - 601.00-нысан
(Құрылымдық бөлімшелер бойынша әлеуметтік салық
есебін жасау ережелеріне қосымша (601.00-нысан)
10. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Есеп берілетін салық кезең;
3) құрылтайшы құжаттарға сәйкес толық атауы;
4) салық төлеушінің орналасқан жері;
5) филиалдар/өкілдіктер және оқшауланған құрылымдық бөлімшелер
бойынша берілген қосымшалардың саны.
11. "Есептік көрсеткіштер" бөлімінде:
1) 601.00.001 жолына 600.00.020 жолында көрсетілген сомалар
көшіріледі;
2) 601.00.002 жолына 601.01.005 жолында көрсетілген сомалар
көшіріледі;
3) 601.00.003 жолына 601.02.005 жолында көрсетілген сомалар
көшіріледі;
4) 601.00.001 жолына 601.03.005 жолында көрсетілген сомалар
көшіріледі.
3. Бас ұйым бойынша әлеуметтік салық есебі - 601.01-нысан
(Есепке N 1 қосымша)
12. Осы нысан салық төлеушінің бас ұйым бойынша әлеуметтік салықты
есептеуіне арналған.
13. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде 5-тармақта Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік салықты төлеу жүргізілетін аудан, қала немесе облыс бюджеті көрсетіледі.

14. В разделе "Расчетные показатели":
1) в строке 601.01.001 указываются облагаемые доходы всех работников по юридическому лицу, определяемые путем суммирования облагаемых доходов, отраженных в строках 600.00.003, 600.00.008 и 600.00.013;
2) в строках 601.01.002А, 601.01.002В и 601.01.002С указываются облагаемые доходы работников головной организации за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода. В строке 601.01.002D указывается облагаемый доход работников головной организации за отчетный налоговый период, определяемый как сумма строк 601.01.002А, 601.01.002В и 601.01.002С. В строке 601.01.002Е указывается облагаемый доход работников головной организации с начала года, определяемый как сумма строк 601.01.002D Расчета отчетного налогового периода и 601.01.002Е Расчета за предыдущий налоговый период. Для определения облагаемого дохода работников головной организации налогоплательщики могут использовать формы 600.01 и 600.02 к Декларации;
3) в строках 601.01.003А, 601.01.003В и 601.01.003С указывается удельный вес облагаемых доходов работников головной организации в облагаемом доходе работников юридического лица за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода соответственно, определяемый как отношение соответствующих сумм строк 601.01.002 и 601.01.001;
4) в строку 601.01.004 переносятся суммы, отраженные соответственно в строке 600.00.020;
5) в строках 601.01.005А, 601.01.005В и 601.01.005С указываются суммы исчисленного социального налога по головной организации за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода соответственно, определяемые путем умножения соответствующих строк 601.01.004 и 601.01.003. В строке 601.01.005D указывается сумма социального налога по головной организации за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 601.01.005А, 601.01.005В и 601.01.005С. В строке 601.01.005Е указывается сумма социального налога по головной организации с начала года, определяемая как сумма строк 601.01.005D формы 601.01 отчетного налогового периода и 601.01.005Е формы 601.01 за предыдущий налоговый период.
4. Расчет социального налога по филиалу/представительству -
Форма 601.02 (приложение N 2 к Расчету)
15. Данная форма предназначена для исчисления налогоплательщиком социального налога по филиалу/представительству. Форма составляется по каждому филиалу/представительству отдельно.
16. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" в пункте 5 указывается бюджет района, города или области, в который производится уплата социального налога в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

14. "Есептік көрсеткіштер" бөлімінде:
1) 601.01.001 жолында 600.00.003, 600.00.008 және 600.00.013 жолдарында көрсетілген салық салынатын кірістерді жинақтау жолымен айқындалатын, заңды тұлға бойынша барлық қызметкерлердің салық салынатын кірістері көрсетіледі;
2) 601.01.002А, 601.01.002В және 601.01.002С жолдарында есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін бас ұйым қызметкерлерінің салық салынатын кірістері көрсетіледі. 601.01.002D жолында 601.01.002А, 601.01.002В және 601.01.002С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын есепті салық кезеңі үшін бас ұйым қызметкерлерінің салық салынатын кірістері көрсетіледі. 601.01.002Е жолында Есепті салық кезеңінің есебі 601.01.002D және Бұрынғы салық кезеңі үшін есеп 601.01.002Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап бас ұйым қызметкерлерінің салық салынатын кірістері көрсетіледі. Бас ұйым қызметкерлерінің салық салынатын кірісін айқындау үшін салық төлеушілер Декларацияға 600.01 және 600.02 нысандарын пайдалана алады;
3) 601.01.003А, 601.01.003В және 601.01.003С жолдарында сәйкесінше 601.01.002 және 601.01.001 жолдарының сомасына сәйкес келетін қатынас ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін заңды тұлға қызметкерлерінің салық салынатын кірісінде бас ұйым қызметкерлерінің салық салынатын кірістерінің үлес салмағы көрсетіледі;
4) 601.01.004 жолына 600.00.020 жолында сәйкесінше көрсетілген сомалар көшіріледі;
5) 601.01.005А, 601.01.005В және 601.01.005С жолдарында 601.01.004 және 601.01.003 жолдарына сәйкес келетін көбейту жолымен айқындалатын, сәйкесінше есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін бас ұйым бойынша есептелген әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі. 601.01.005D жолында 601.01.005А, 601.01.005В және 601.01.005С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын есепті салық кезеңі үшін бас ұйым бойынша әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі. 601.01.005Е жолында есепті салық кезеңінің 601.01 нысаны 601.01.005D және бұрынғы салық кезеңі үшін 601.01 нысаны 601.01.005Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап бас ұйым бойынша әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі.
4. Филиал/өкілдік бойынша әлеуметтік
салық есебі - 601.02-нысан
(Есепке N 2 қосымша)
15. Осы нысан салық төлеушінің филиал/өкілдік бойынша әлеуметтік салықты есептеуіне арналған. Нысан әрбір филиал/өкілдік бойынша жеке жасалады.
16. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінің 5-тармағында Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік салықты төлеу жүргізілетін аудан, қала немесе облыстың бюджеті көрсетіледі.

17. В разделе "Расчетные показатели":
1) в строке 601.02.001 указываются облагаемые доходы всех работников по юридическому лицу, определяемые путем суммирования облагаемых доходов, отраженных в строках 600.00.003, 600.00.008 и 600.00.013;
2) в строках 601.02.002А, 601.02.002В и 601.02.002С указываются облагаемые доходы работников филиала/представительства за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода. В строке 601.02.002D указывается облагаемый доход работников филиала/представительства за отчетный налоговый период, определяемый как сумма строк 601.02.002А, 601.02.002В и 601.02.002С. В строке 601.02.002Е указывается облагаемый доход работников филиала/ представительства с начала года, определяемый как сумма строк 601.02.002D формы 601.02 отчетного налогового периода и 601.02.002Е формы 601.02 за предыдущий налоговый период. Для определения облагаемого дохода работников филиала/представительства налогоплательщики могут использовать формы 600.01 и 600.02 к Декларации;
3) в строках 601.02.003А, 601.02.003В и 601.02.003С указывается удельный вес облагаемых доходов работников филиала/представительства в облагаемом доходе работников юридического лица за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода соответственно, определяемый как отношение соответствующих сумм строк 601.02.002 и 601.02.001;
4) в строку 601.02.004 переносятся суммы, отраженные соответственно в строке 600.00.020;
5) в строках 601.02.005А, 601.02.005В и 601.02.005С указываются суммы исчисленного социального налога по филиалу/представительству за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода соответственно, определяемые путем умножения соответствующих строк 601.02.004 и 601.02.003. В строке 601.02.005D указывается сумма социального налога по филиалу/ представительству за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 601.02.005А, 601.02.005В и 601.02.005С. В строке 601.02.005Е указывается сумма социального налога по филиалу/представительству с начала года, определяемая как сумма строк 601.02.005D формы 601.02 отчетного налогового периода и 601.02.005Е формы 601.02 за предыдущий налоговый период.
5. Расчет социального налога по обособленному структурному
подразделению - Форма 601.03 (приложение N 3 к Расчету)
18. Данная форма предназначена для исчисления налогоплательщиком социального налога по обособленному структурному подразделению. Форма составляется по каждому обособленному структурному подразделению отдельно.
19. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" в пункте 5 указывается бюджет района, города или области, в который производится уплата социального налога в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

17. "Есептік көрсеткіштер" бөлімінде:
1) 601.02.001 жолында 600.00.003, 600.00.008, 600.00.013 жолдарында көрсетілген салық салынатын кірістерді жинақтау жолымен айқындалатын заңды тұлға бойынша барлық қызметкерлердің салық салынатын кірістері көрсетіледі;
2) 601.02.002А, 601.02.002В және 601.02.002С жолдарында есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін филиал/өкілдік бойынша қызметкерлердің салық салынатын кірістері көрсетіледі. 601.02.002D жолында 601.02.002А, 601.02.002В және 601.02.002С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын есепті салық кезеңі үшін филиал/өкілдік қызметкерлердің салық салынатын кірістері көрсетіледі. 601.02.002Е жолында есепті салық кезеңінің 601.02 нысаны 601.02.002D және бұрынғы салық кезеңі үшін 601.02 нысаны 601.02.002Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап филиал/өкілдік қызметкерлердің салық салынатын кірістері көрсетіледі. Филиал/өкілдік қызметкерлердің салық салынатын кірісін айқындау үшін салық төлеушілер Декларацияға 600.01 және 600.02 нысандарын пайдалана алады;
3) 601.02.003А, 601.02.003В және 601.02.003С жолдарында 601.02.002 және 601.02.001 жолдарының сомасына тиісті қатынас ретінде айқындалатын, сәйкесінше есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін заңды тұлға қызметкерлерінің салық салынатын кірісінде филиал/өкілдік қызметкерлердің салық салынатын кірістерінің үлес салмағы көрсетіледі;
4) 601.02.004 жолына сәйкесінше 600.00.020 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
5) 601.02.005А, 601.02.005В және 601.02.005С жолдарында 601.02.004 және 601.02.003 жолдарына сәйкес келетін көбейту жолымен айқындалған, сәйкесінше есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін филиал/өкілдік бойынша есептелген әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі. 601.02.005D жолында 601.02.005А, 601.02.005В және 601.02.005С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін филиал/өкілдік бойынша әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі. 601.02.005Е жолында есепті салық кезеңінің 601.02 нысаны 601.02.005D және бұрынғы салық кезеңі үшін 601.02 нысаны 601.02.005Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап филиал/өкілдік бойынша әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі.
5. Оқшауланған құрылымдық бөлімше бойынша
әлеуметтік салық есебі - 601.03-нысан
(Есепке N 3 қосымша)
18. Осы нысан салық төлеушінің оқшауланған құрылымдық бөлімше бойынша әлеуметтік салықты есептеуіне арналған. Нысан әрбір оқшауланған құрылымдық бөлімше бойынша жеке жасалады.
19. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінің 5-тармағында Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік салықты төлеу жүргізілетін ауданның, қаланың немесе облыстың бюджеті көрсетіледі.

20. В разделе "Расчетные показатели":
1) в строке 601.03.001 указываются облагаемые доходы всех работников по юридическому лицу, определяемые путем суммирования сумм облагаемых доходов, отраженных в строках 600.00.003, 600.00.008 и 600.00.013;
2) в строках 601.03.002А, 601.03.002В и 601.03.002С указываются облагаемые доходы работников обособленного структурного подразделения за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода. В строке 601.03.002D указывается облагаемый доход работников обособленного структурного подразделения за отчетный налоговый период, определяемый как сумма строк 601.03.002А, 601.03.002В и 601.03.002С. В строке 601.03.002Е указывается облагаемый доход работников обособленного структурного подразделения с начала года, определяемый как сумма строк 601.03.002D формы 601.03 отчетного налогового периода и 601.03.002Е формы 601.03 за предыдущий налоговый период. Для определения облагаемого дохода работников обособленного структурного подразделения налогоплательщики могут использовать формы 600.01 и 600.02 Декларации;
3) в строках 601.03.003А, 601.03.003В и 601.03.003С указывается удельный вес облагаемых доходов работников по обособленному структурному подразделению в облагаемом доходе работников юридического лица за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода соответственно, определяемый как отношение соответствующих сумм строк 601.03.002 и 601.03.001;
4) в строку 601.03.004 переносятся суммы, отраженные соответственно в строке 600.00.020;
5) в строках 601.03.005А, 601.03.005В и 601.03.005С указываются суммы исчисленного социального налога по обособленному структурному подразделению за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода соответственно, определяемые путем умножения соответствующих величин строк 601.03.004 и 601.03.003. В строке 601.03.005D указывается сумма социального налога по обособленному структурному подразделению за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 601.03.005А, 601.03.005В и 601.03.005С. В строке 601.03.005Е указывается сумма социального налога по обособленному структурному подразделению с начала года, определяемая как сумма строк 601.03.005D формы 601.03 отчетного налогового периода и 601.03.005Е формы 601.03 за предыдущий налоговый период. ______________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 601.00, 601.01, 601.02, 601.03 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz. ________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Декларации

20. "Есептік көрсеткіштер" бөлімінде:
1) 601.03.001 жолында 600.00.003, 600.00.008, 600.00.013 жолдарында көрсетілген салық салынатын кірістерді жинақтау жолымен айқындалатын заңды тұлға бойынша барлық қызметкерлердің салық салынатын кірістері көрсетіледі;
2) 601.03.002А, 601.03.002В және 601.03.002С жолдарында есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін оқшауланған құрылымдық бөлімше қызметкерлерінің салық салынатын кірістері көрсетіледі. 601.03.002D жолында 601.03.002А, 601.03.002В және 601.03.002С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын есепті салық кезеңі үшін оқшауланған құрылымдық бөлімше қызметкерлерінің салық салынатын кірісі көрсетіледі. 601.03.002Е жолында есепті салық кезеңінің 601.03 нысаны 601.03.002D және бұрынғы салық кезеңі үшін 601.03 нысаны 601.03.002Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап оқшауланған құрылымдық бөлімше қызметкерлерінің салық салынатын кірісі көрсетіледі. Оқшауланған құрылымдық бөлімше қызметкерлерінің салық салынатын кірісін айқындау үшін салық төлеушілер Декларацияға 600.01 және 600.02 нысандарын пайдалана алады;
3) 601.03.003А, 601.03.003В және 601.03.003С жолдарында 601.03.002 және 601.03.001 жолдарының сомасына тиісті қатынас ретінде айқындалатын, сәйкесінше есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін заңды тұлға қызметкерлерінің салық салынатын кірісінде оқшауланған құрылымдық бөлімше бойынша қызметкерлердің салық салынатын кірістерінің үлес салмағы көрсетіледі;
4) 601.03.004 жолына сәйкесінше 600.00.020 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
5) 601.03.005А, 601.03.005В және 601.03.005С жолдарында 601.03.004 және 601.03.003 жолдарына сәйкес келетін көбейту жолымен айқындалған, сәйкесінше есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін оқшауланған құрылымдық бөлімше бойынша есептелген әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі. 601.03.005D жолында 601.03.005А, 601.03.005В және 601.03.005С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін оқшауланған құрылымдық бөлімше бойынша әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі. 601.03.005Е жолында есепті салық кезеңінің 601.03 нысаны 601.03.005D және бұрынғы салық кезеңі үшін 601.03 нысаны 601.03.005Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап оқшауланған құрылымдық бөлімше бойынша әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі. _______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысандар 601.00, 601.01, 601.02, 601.03 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс Министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
бекітілген
Әлеуметтік салық бойынша
декларация жасаудың
ЕРЕЖЕСІ

по социальному налогу (Форма 610.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Кодекс) и определяют порядок составления Декларации по социальному налогу (далее - Декларация), предназначенной для исчисления и своевременной уплаты социального налога государственными учреждениями в соответствии с разделом 11 Кодекса.
2. Декларация состоит из самой Декларации (форма - 610.00) и приложений к ней (формы 610.01 и 610.02) по раскрытию информации об объекте обложения социальным налогом.
3. При составлении Декларации:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Кодекса.
4. При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки, не используются символы "+, /, %, Z".
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
6. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
7. При заполнении строк, требующих раскрытия показателей в соответствующей дополнительной форме, указанные дополнительные формы подлежат заполнению в обязательном порядке.
8. В разделах "Общая информация о налогоплательщике" приложений и дополнительных форм указываются соответствующие данные, отраженные в разделе "Общая информация о налогоплательщике" Декларации.
9. При представлении Декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе, Декларация составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом с уведомлением, налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Кодекса, налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке Декларации.
10. Декларация подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Кодекса.
11. Юридическое лицо, структурные подразделения которого рассматривается в качестве самостоятельных плательщиков социального налога согласно статье 315 Кодекса, обязано уведомить (или дать поручение своим структурным подразделениям) налоговые органы по месту нахождению головной организации и структурного подразделения о принятии такого решения.

(610.00 нысаны)
1. Осы ереже "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес әзірленген және Кодекстің 11-бөліміне сәйкес мемлекеттік мекемелердің әлеуметтік салықты есептеуге және уақтылы төлеуге арналған әлеуметтік салық бойынш декларация (бұдан әрі - Декларация) жасау тәртібін айқындайды.
2. Декларация Декларацияның өзінен (бұдан әрі - 610.00-нысан) және әлеуметтік салықты салу объектісі туралы ақпарататты ашу бойынша оған қосымшадан (610.01 және 610.02 нысандары) тұрады.
3. Декларацияны жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - айналмалы немесе қауырсын қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, бас баспа белгілерімен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - Кодекстің 69-бабының 1-тармағына сәйкес толтырылады.
4. Декларацияны толтыру кезінде түзетуге, өшіруге және тазалауға жол берілмейді, "+, /, %, Z" белгілері пайдаланылмайды.
5. Көрсеткіштер жоқ болған кезде тиісті тор көздер толтырылмайды.
6. Қосымшаларда көрсетуге жататын деректер жоқ болған жағдайда көрсетілген қосымшалар берілмейді.
7. Тиісті қосымша нысанның көрсеткіштерін ашуды талап ететін жолдарды толтыру кезінде аталған қосымшалар берілмейді.
8. Қосымшалар мен қосымша нысандардардың "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімдерінде Декларацияның "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде көрсетілген тиісті деректер көрсетіледі.
9. Декларацияны беру кезінде:
1) қағаз тасығышта келу тәртібімен Декларация екі данада жасалады, бір данасы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады;
2) тапсырысты хатпен қағаз тасығышта почта бойынша - салық төлеуші почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық Кодексінің 69-бабындағы 8-тармақтың 3) тармақшасына сәйкес
келу тәртібімен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде салық
төлеуші Декларацияны жеткізу туралы хабарламаны салық органында немесе
электрондық почта бойынша алады.
10. Декларацияға Кодекстің 69-бабына сәйкес қол қойылады және
куәландырылады.
11. Кодекстің 315-бабына сәйкес әлеуметтік салықты дербес төлеушілер
болып қаралатын заңды тұлға, құрылымдық бөлімшелер осындай шешімді
қабылдау туралы бас ұйымның және құрылымдық бөлімшенің орналасқан жері
бойынша салық органдарын хабардар етуге (немесе өз құрылымдық
бөлімшелеріне тапсырыс беруге) міндетті.

2. Декларация по социальному налогу - Форма 610.00
(приложение к Правилам составления Декларации по социальному
налогу (Форма 610.00)
12. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация. Налоговым периодом для представления Декларации является отчетный квартал. Налоговый период указывается арабскими цифрами;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами;
4) вид Декларации.
Если Декларация представляется:
впервые - отмечается ячейка "первоначальная",
согласно пункту 2 статьи 71 Кодекса - отмечается ячейка "дополнительная",
в случае ликвидации (реорганизации) - отмечается ячейка "ликвидационная",
в остальных случаях - отмечается ячейка "очередная";
5) код ОКЭД.
Указывается код основного вида деятельности по Общему классификатору видов экономической деятельности (первые пять знаков) и его удельный вес (100 %);
6) представленные приложения.
Отмечаются соответствующие ячейки представленных приложений;
7) численность работников.
Указывается численность лиц, принятых на работу в порядке,
установленном законодательством.
13. В разделе "Расчетные показатели":
1) в строках 610.00.001А, 610.00.001В и 610.00.001С указываются доходы работников за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода соответственно. В строке 610.00.001D указывается доход работников за отчетный налоговый период, определяемый как сумма строк 610.00.001А, 610.00.001В и 610.00.001С. В строке 610.00.001Е указывается доход работников с начала года, определяемый как сумма строк 610.00.001D Декларации отчетного налогового периода и 610.00.001Е Декларации за предыдущий налоговый период. В строки 610.00.001А, 610.00.001В и 610.00.001С переносятся суммы, отраженные в соответствующих строках 610.01.001А, 610.01.001В и 610.01.001С;
2) в строках 610.00.002А, 610.00.002В и 610.00.002С указываются доходы работников, не облагаемые социальным налогом за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода соответственно. В строке 610.00.002D указывается доход работников, не облагаемый социальным налогом за отчетный налоговый период, определяемый как сумма строк 610.00.002А, 610.00.002В и 610.00.002С. В строке 610.00.002Е указывается доход работников, не облагаемый социальным налогом с начала года, определяемый как сумма строк 610.00.002D Декларации отчетного налогового периода и 610.00.002Е Декларации за предыдущий налоговый период. В строки 610.00.002А, 610.00.002В и 610.00.002С переносятся суммы, отраженные в соответствующих строках 610.02.001А, 610.02.001В и 610.02.001С;

2. Әлеуметтік салық бойынша декларация - 610.00-нысан
(Әлеуметтік салық бойынша декларация жасау
ережесіне қосымша (610.00-нысан)
12. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі. Декларацияны беру үшін салық
кезеңі болып есепті тоқсан табылады. Салық кезеңі араб сандарымен
көрсетіледі;
3) құрылтайшы құжаттарға сәйкес толық атауы;
4) Декларация түрі.
Егер Декларация:
бірінші рет берілсе - "бастапқы" торкөзі белгіленеді,
Кодекстің 71-бабындағы 2-тармаққа сәйкес - "қосымша" тор көзі
белгіленеді,
тарату (қайта құру) жағдайында - "тарату" торкөзі белгіленеді,
қалған жағдайларда - "кезекті" белгісі белгіленеді;
5) ЭҚЖЖ коды.
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктемесі бойынша қызмет түрінің
коды (алғашқы бес белгісі) мен олардың үлес салмағы көрсетіледі (100%);
6) берілген қосымшалар.
Берілген қосымшалардың тиісті тор көзі белгіленеді;
7) қызметкерлердің саны.
Заңнамада белгіленген тәртіппен жұмысқа қабылданған тұлғалардың саны
көрсетіледі.
13. "Есептік көрсеткіштер" бөлімінде:
1) 610.00.001А, 610.00.001В және 610.00.001С жолдарында сәйкесінше есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін қызметкерлердің кірістері көрсетіледі. 610.00.001D жолында 610.00.001А, 610.00.001В және 610.00.001С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын есепті салық кезеңі үшін қызметкерлердің кірісі көрсетіледі. 610.00.001Е жолында Есепті салық кезеңінің декларациясы 610.00.001D және Бұрынғы салық кезеңі үшін декларацияның 610.00.001Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап қызметкерлердің кірісі көрсетіледі. 610.00.001А, 610.00.001В және 610.00.001С жолдарына 610.01.001А, 610.01.001В және 610.01.001С тиісті жолдарында көрсетілген сома көшіріледі;
2) 610.00.002А, 610.00.002В және 610.00.002С жолдарында сәйкесінше есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін әлеуметтік салық салынбайтын, қызметкерлердің кірістері көрсетіледі. 610.00.002D жолында 610.00.002А, 610.00.002В және 610.00.002С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін әлеуметтік салық салынбайтын, қызметкерлердің кірісі көрсетіледі. 610.00.002Е жолында Есепті салық кезеңінің декларациясы 610.00.002D және Бұрынғы салық кезеңі үшін декларацияның 610.00.002Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап әлеуметтік салық салынбайтын, қызметкерлердің кірісі көрсетіледі. 610.00.002А, 610.00.002В және 610.00.002С жолдарына 610.02.001А, 610.02.001В және 610.02.001С тиісті жолдарында көрсетілген сома көшіріледі;

3) в строках 610.00.003А, 610.00.003В и 610.00.003С указываются облагаемые доходы за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода, определяемые как разница соответствующих сумм строк 610.00.001 и 610.00.002. В строке 610.00.003D указывается облагаемый доход за отчетный налоговый период, определяемый как сумма строк 610.00.003А, 610.00.003В и 610.00.003С. В строке 610.00.003Е указывается облагаемый доход с начала года, определяемый как сумма строк 610.00.003D Декларации отчетного налогового периода и 610.00.003Е Декларации за предыдущий налоговый период;
4) в строках 610.00.004А, 610.00.004В и 610.00.004С указываются ставки социального налога, установленные пунктом 1 статьи 317 Кодекса;
5) в строках 610.00.005А, 610.00.005В и 610.00.005С указываются суммы социального налога, исчисленного за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода путем умножения строк 610.00.003 и 610.00.004. В строке 610.00.005D указывается сумма социального налога за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 610.00.005А, 610.00.005В и 610.00.005С. В строке 610.00.005Е указывается сумма социального налога с начала года, определяемая как сумма строк 610.00.005D Декларации отчетного налогового периода и 610.00.005Е Декларации за предыдущий налоговый период;
6) в строках 610.00.006А, 610.00.006В и 610.00.006С указываются суммы социальных пособий, начисленных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода соответственно. В строке 610.00.006D указывается сумма социальных пособий за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 610.00.006А, 610.00.006В и 610.00.006С. В строке 610.00.006Е указывается сумма социальных пособий с начала года, определяемая как сумма строк 610.00.006D Декларации отчетного налогового периода и 610.00.006Е Декларации за предыдущий налоговый период;
7) в строках 610.00.007А, 610.00.007В и 610.00.007С указываются суммы переносимых социальных пособий в соответствии с пунктом 2 статьи 320 Кодекса. В строки 610.00.007А, 610.00.007В и 610.00.007С переносятся суммы, отраженные соответственно в строках 610.00.010С Декларации за предыдущий налоговый период, 610.00.010А и 610.00.010В Декларации отчетного налогового периода;
8) в строках 610.00.008А, 610.00.008В и 610.00.008С указываются общие суммы социальных пособий, начисленных в отчетном налоговом периоде и перенесенных из предыдущего отчетного месяца за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода, определяемые как суммы соответствующих строк 610.00.006 и 610.00.007;

3) 610.00.003А, 610.00.003В және 610.00.003С жолдарында 610.00.001 және 610.00.002 жолдарының сомасына сәйкес келетін айырма ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін салық салынатын кірістер көрсетіледі. 610.00.003D жолында 610.00.003А, 610.00.003В және 610.00.003С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін салық салынатын кіріс көрсетіледі. 610.00.003Е жолында Есепті салық кезеңінің декларациясы 610.00.003D және Бұрынғы салық кезеңі үшін декларацияның 610.00.003Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап салық салынатын кіріс көрсетіледі;
4) 610.00.004А, 610.00.004В және 610.00.004С жолдарында Кодекстің 317-бабындағы 1-тармақпен белгіленген әлеуметтік салық ставкасы көрсетіледі;
5) 610.00.005А, 610.00.005В және 610.00.005С жолдарында 610.00.003 және 610.00.004 жолдарының сомасына сәйкес келетін көбейту жолымен есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін есептелген әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі. 610.00.005D жолында 610.00.005А, 610.00.005В және 610.00.005С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі. 610.00.005Е жолында Есепті салық кезеңінің декларациясы 610.00.005D және Бұрынғы салық кезеңі үшін декларацияның 610.00.005Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі;
6) 610.00.006А, 610.00.006В және 610.00.006С жолдарында сәйкесінше есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес есептелген әлеуметтік жәрдемақылар сомасы көрсетіледі. 610.00.006D жолында 610.00.006А, 610.00.006В және 610.00.006С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін әлеуметтік жәрдемақылар сомасы көрсетіледі. 610.00.006Е жолында Есепті салық кезеңінің декларациясы 610.00.006D және Бұрынғы салық кезеңі үшін декларацияның 610.00.006Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап әлеуметтік жәрдемақылар сомасы көрсетіледі;
7) 610.00.007А, 610.00.007В және 610.00.007С жолдарында Кодекстің 320-бабының 2-тармағына сәйкес көшірілетін әлеуметтік жәрдемақылар сомасы көрсетіледі. 610.00.007А, 610.00.007В және 610.00.007С жолдарына Есепті салық кезеңінің декларациясы 610.00.010D және Бұрынғы салық кезеңі үшін декларацияның 610.00.010Е жолдарында сәйкесінше көрсетілген сома көшіріледі;
8) 610.00.008А, 610.00.008В және 610.00.008С жолдарында 610.00.006 және 610.00.007 жолдарына сәйкес келетін сома ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін бұрынғы есепті айдан көшірілген және есепті салық кезеңінде есептелген әлеуметтік жәрдемақылардың жалпы сомасы көрсетіледі;

9) в строках 610.00.009А, 610.00.009В и 610.00.009С указываются суммы социальных пособий, относимые на уменьшение социального налога за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода, определяемые как наименьшая величина из соответствующих строк 610.00.005 и 610.00.008. В строке 610.00.009D указывается сумма социальных пособий, относимая на уменьшение социального налога за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 610.00.009А, 610.00.009В и 610.00.009С. В строке 610.00.009Е указывается сумма социальных пособий, относимая на уменьшение социального налога с начала года, определяемая как сумма строк 610.00.009D Декларации отчетного налогового периода и 610.00.009Е Декларации за предыдущий налоговый период;
10) в строках 610.00.010А, 610.00.010В и 610.00.010С указываются суммы социальных пособий, переносимых на следующий отчетный месяц за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода соответственно, определяемые как разница соответствующих строк 610.00.008 и 610.00.009;
11) в строках 610.00.011А, 610.00.011В и 610.00.011С указываются суммы социального налога за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода, определяемые как разница соответствующих сумм строк 610.00.005 и 610.00.009. В строке 610.00.011D указывается сумма социального налога за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 610.00.011А, 610.00.011В и 610.00.011С. В строке 610.00.011Е указывается сумма социального налога с начала года, определяемая как сумма строк 610.00.011D Декларации отчетного налогового периода и 610.00.011Е Декларации за предыдущий налоговый период;
12) в строках 610.00.012А, 610.00.012В и 610.00.012С указываются суммы уплаченного социального налога в 1, 2 и 3 месяцах отчетного налогового периода соответственно. В строке 610.00.012D указывается сумма уплаченного социального налога за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 610.00.012А, 610.00.012В и 610.00.012С. В строке 610.00.012Е указывается сумма уплаченного социального налога с начала года, определяемая как сумма строк 610.00.012D Декларации отчетного налогового периода и 610.00.012Е Декларации за предыдущий налоговый период. При представлении Декларации за 4 квартал строка 610.00.012Е заполняется на основании акта сверки о состоянии расчетов с бюджетом по исполнению налогового обязательства, заверенного налоговым органом и налогоплательщиком;
13) в строках 610.00.013А, 610.00.013В и 610.00.013С указываются суммы социального налога, подлежащие уплате за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода, определяемые как разница соответствующих сумм строк 610.00.011 и 610.00.012. В строке 610.00.013D указывается сумма социального налога, подлежащая уплате за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 610.00.013А, 610.00.013В и 610.00.013С. В строке 610.00.013Е указывается сумма социального налога, подлежащая уплате с начала года, определяемая как сумма строк 610.00.013D Декларации отчетного налогового периода и 610.00.013Е Декларации за предыдущий налоговый период;

9) 610.00.009А, 610.00.009В және 610.00.009С жолдарында 610.00.005 және 610.00.008 жолдарына сәйкес келетін шаманың ең азы ретінде айқындалатын есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін кемуге жатқызылатын әлеуметтік жәрдемақылардың сомасы көрсетіледі. 610.00.009D жолында 610.00.009А, 610.00.009В және 610.00.009С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін әлеуметтік салық кемуге жатқызылатын әлеуметтік жәрдемақылардың сомасы көрсетіледі. 610.00.009Е жолында Есепті салық кезеңінің декларациясы 610.00.009D және Бұрынғы салық кезеңі үшін декларацияның 610.00.009Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап әлеуметтік салық кемуге жатқызылатын әлеуметтік жәрдемақылардың сомасы көрсетіледі;
10) 610.00.010А, 610.00.010В және 610.00.010С жолдарында 610.00.008 және 610.00.009 жолдарына сәйкес келетін айырма ретінде айқындалатын, сәйкесінше, есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін келесі есепті айға көшірілетін әлеуметтік жәрдемақылардың сомасы көрсетіледі;
11) 610.00.011А, 610.00.011В және 610.00.011С жолдарында 610.00.005 және 610.00.009 жолдарының сомасына сәйкес келетін айырма ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі. 610.00.011D жолында 610.00.011А, 610.00.011В және 610.00.011С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі. 610.00.011Е жолында Есепті салық кезеңінің декларациясы 610.00.011D және Бұрынғы салық кезеңі үшін декларацияның 610.00.011Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі;
12) 610.00.012А, 610.00.012В және 610.00.012С жолдарында сәйкесінше есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін төленген әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі. 610.00.012D жолында 610.00.012А, 610.00.012В және 610.00.012С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін төленген әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі. 610.00.012Е жолында Есепті салық кезеңінің декларациясы 610.00.012D және Бұрынғы салық кезеңі үшін декларацияның 610.00.012Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап, төленген әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі. 4 тоқсан үшін Декларацияны беру кезінде 610.00.012Е жолы салық органы мен салық төлеуші куәландырған салық міндеттемесін орындау жөніндегі бюджетпен есеп айырысулар жағдайы туралы салыстыра тексеру актісінің негізінде толтырылады;
13) 610.00.013А, 610.00.013В және 610.00.013С жолдарында 610.00.011 және 610.00.012 жолдарының сомасына сәйкес келетін айырма ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін төлеуге жататын әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі. 610.00.013D жолында 610.00.013А, 610.00.013В және 610.00.013С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін төлеуге жататын әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі. 610.00.013Е жолында Есепті салық кезеңінің декларациясы 610.00.013D және Бұрынғы салық кезеңі үшін декларацияның 610.00.013Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап төлеуге жататын әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі;

14) в случае, если сумма уплаченного социального налога, указанная в строке 610.00.012 больше суммы социального налога, определенного в строке 610.00.011, то в строке 610.00.014 указывается сумма излишне уплаченного налога за соответствующий месяц отчетного налогового периода, определяемая как разница соответствующих сумм строк 610.00.012 и 610.00.011. В строке 610.00.014D указывается сумма излишне уплаченного социального налога за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 610.00.014А, 610.00.014В и 610.00.014С. В строке 610.00.014Е указывается сумма излишне уплаченного социального налога с начала года, определяемая как сумма строк 610.00.014D Декларации отчетного налогового периода и 610.00.014Е Декларации за предыдущий налоговый период.
3. Перечень доходов -
Форма 610.01 (приложение N 1 к Декларации)
14. Данная форма предназначена для отражения доходов работников, начисленных налогоплательщиком за отчетный налоговый период и определяемых в соответствии с пунктом 2 статьи 149 Кодекса.
15. В разделе "Расчетные показатели":
1) в строках 610.01.001А, 610.01.001В и 610.01.001С указываются общие суммы доходов работников за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода, определяемые как суммы соответствующих строк с 610.01.002 по 610.01.017. В строке 610.01.001D указывается общая сумма доходов работников за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 610.01.001А, 610.01.001В и 610.01.001С. В строке 610.01.001Е указывается общая сумма доходов работников с начала года, определяемая как сумма строк 610.01.001D формы 610.01 отчетного налогового периода и 610.01.001Е формы 610.01 за предыдущий налоговый период. Суммы, отраженные в строках 610.01.001А, 610.01.001В и 610.01.001С переносятся соответственно в строки 610.00.001А, 610.00.001В и 610.00.001С;
2) в строках с 610.01.002А, 610.01.002В и 610.01.002С по 610.01.017А, 610.01.017В и 610.01.017С указываются суммы по видам доходов работников за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода соответственно. В строках с 610.01.002D по 610.01.017D указываются суммы по видам доходов работников за отчетный налоговый период, определяемые как суммы соответствующих строк с 610.01.002А, 610.01.002В и 610.01.002С по 610.01.017А, 610.01.017В и 610.01.017С. В строках 610.01.002Е по 610.01.017Е указываются суммы по видам доходов работников с начала года, определяемые как суммы соответствующих строк с 610.01.002D по 610.01.017D формы 610.01 отчетного налогового периода и с 610.01.002Е по 610.01.017Е формы 610.01 за предыдущий налоговый период;

14) егер, 610.00.012 жолында көрсетілген төленген әлеуметтік салық сомасы 610.00.011 жолында айқындалған әлеуметтік салық сомасынан артық жағдайда, онда 610.00.014 жолында 610.00.012 және 610.00.011 жолдарының сомасына сәйкес келетін айырма ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңінің тиісті айы үшін артық төленген салық сомасы көрсетіледі. 610.00.014D жолында 610.00.014А, 610.00.014В және 610.00.014С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін артық төленген әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі. 610.00.014Е жолында Есепті салық кезеңінің декларациясы 610.00.014D және Бұрынғы салық кезеңі үшін декларацияның 610.00.014Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап артық төленген әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі.
3. Кірістер тізбесі - 610.01-нысан
(Декларацияға N 1 қосымша)
14. Осы нысан Кодекстің 149-бабының 2-тармағына сәйкес айқындалатын және салық төлеуші есептеген, қызметкердің кірістерін көрсетуге арналған.
15. "Есептік көрсеткіштер" бөлімінде:
1) 610.01.001А, 610.01.001В және 610.01.001С жолдарында 610.01.002- 610.01.017 жолдарына сәйкес келетін сома ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін қызметкерлер кірістердің жалпы сомасы көрсетіледі. 610.01.001D жолында 610.01.001А, 610.01.001В және 610.01.001С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін қызметкерлердің кірістерінің жалпы сомасы көрсетіледі. 610.01.001Е жолында есепті салық кезеңінің 610.01 нысаны 610.01.001D және бұрынғы салық кезеңі үшін 610.01 нысаны 610.01.001Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап қызметкерлердің кірістерінің жалпы сомасы көрсетіледі. 610.01.001А, 610.01.001В және 610.01.001С жолдарында көрсетілген сомалар сәйкесінше 610.00.001А, 610.00.001В және 610.00.001С жолдарына көшіріледі;
2) 610.01.002А, 610.01.002В және 610.01.002С - 610.01.017А, 610.01.017В және 610.01.017С жолдарында сәйкесінше есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін қызметкерлердің кірістерінің түрлері бойынша сома көрсетіледі. 610.01.002D - 610.01.017D жолдарында 610.01.002А, 610.01.002В және 610.01.002С - 610.01.017А, 610.01.017В және 610.01.017С жолдарына сәйкес келетін сома ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін қызметкерлердің кірістерінің барлық түрлері бойынша сома көрсетіледі. 610.01.002Е - 610.01.017Е жолдарында есепті салық кезеңінің 610.01.002D - 610.01 нысаны 610.01.017D және бұрынғы салық кезеңі үшін 610.01.002Е - 610.01 нысаны 610.01.017Е жолдарына сәйкес келетін сома ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап қызметкерлердің кірістерінің барлық түрлері бойынша сома көрсетіледі;

3) в строках 610.01.018А, 610.01.018В и 610.01.018С указываются суммы по другим видам доходов работников, не отраженных в строках с 610.01.002 по 610.01.017 за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода соответственно. В строке 610.01.018D указывается сумма по другим видам доходов работников за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 610.01.018А, 610.01.018В и 610.01.018С. В строке 610.01.018Е указывается сумма по другим видам доходов работников с начала года, определяемая как сумма строк 610.01.018D формы 610.01 отчетного налогового периода и 610.01.018Е формы 610.01 за предыдущий налоговый период. В строки 610.01.018А, 610.01.018В и 610.01.018С переносятся суммы, отраженные соответственно в строках 01А, 01В и 01С дополнительной формы к строке 610.01.018.
16. Дополнительная форма к строке 610.01.018 предназначена для отражения других видов доходов работников, не отраженных по строкам с 610.01.002 по 610.01.017.
17. Указывается номер текущей страницы.
18. В разделе "Расчетные показатели":
1) в строках 01А, 01В и 01С указываются итоговые суммы по другим видам доходов работников за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода, определяемые как суммы соответствующих последующих строк. В строке 01D указывается итоговая сумма по другим видам доходов работников за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 01А, 01В и 01С. В строке 01Е указывается итоговая сумма по другим видам доходов работников с начала года, определяемая как сумма строк 01D дополнительной формы к строке 610.01.017 отчетного налогового периода и 01Е дополнительной формы к строке 610.01.017 за предыдущий налоговый период. Суммы, отраженные в строках 01А, 01В и 01С переносятся соответственно в строки 610.01.018А, 610.01.018В и 610.01.018С;
2) в последующих строках в графе 1 проставляется очередной порядковый номер строки, в графе 2 указываются виды доходов; в строках А, В, С указываются суммы доходов за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода; в строке D указывается сумма доходов за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 01А, 01В и 01С; в строке Е указывается сумма доходов с начала года, определяемая как сумма соответствующих строк D дополнительной формы к строке 610.01.018 за отчетный налоговый период и Е дополнительной формы к строке 610.01.018 за предыдущий налоговый период.
4. Перечень доходов, не облагаемых социальным налогом -
Форма 610.02 (приложение N 2 к Декларации)

3) 610.01.018А, 610.01.018В және 610.01.018С жолдарында сәйкесінше есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін 610.01.002 - 610.01.017 жолдарында көрсетілмеген қызметкерлердің кірістерінің басқа түрлері бойынша сома көрсетіледі. 610.01.018D жолында 610.01.018А, 610.01.018В және 610.01.018С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін қызметкерлердің кірістерінің басқа түрлері бойынша сома көрсетіледі. 610.01.018Е жолында есепті салық кезеңінің 610.01 нысаны 610.01.018D және бұрынғы салық кезеңі үшін 610.01 нысаны 610.01.018Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап қызметкерлердің кірістерінің басқа түрлері бойынша сома көрсетіледі. 610.01.018А, 610.01.018В және 610.01.018С жолдарына сәйкесінше 610.01.018 жолына қосымша нысанның 01А, 01В және 01С жолдарында көрсетілген сома көшіріледі.
16. 610.01.018 жолына қосымша нысан 610.01.002 - 610.01.017 жолдарында көрсетілмеген қызметкерлердің кірістерінің басқа түрлерін көрсетуге арналған.
17. Ағымдағы парақ нөмірі көрсетіледі.
18. "Есептік көрсеткіштер" бөлімінде:
1) 01А, 01В және 01С жолдарында кейінгі жолдарға сәйкес келетін сома ретінде айқындалатын есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін қызметкерлердің кірістерінің басқа түрлері бойынша жиынтық сома көрсетіледі. 01D жолында 01А, 01В және 01С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін қызметкерлердің кірістерінің басқа түрлері бойынша жиынтық сома көрсетіледі. 01Е жолында есепті салық кезеңінің 610.01.017 жолына қосымша нысан 01D және бұрынғы салық кезеңінің 610.01.017 жолына қосымша нысан 01Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан қызметкерлердің кірістерінің басқа түрлері бойынша жиынтық сома көрсетіледі. 01А, 01В және 01С жолдарында көрсетілген сомалар сәйкесінше 610.01.018А, 610.01.018В және 610.01.018С жолдарына көшіріледі;
2) 1 бағанының одан кейінгі жолдарында жолдың кезекті рет нөмірі қойылады, 2 бағанда кірістердің түрлері көрсетіледі; А, В және С жолдарында есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін кірістердің сомасы көрсетіледі; D жолында 01А, 01В және 01С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін кірістер сомасы көрсетіледі, Е жолында есепті салық кезеңінің 610.01.018 жолына қосымша нысан және бұрынғы салық кезеңі үшін 610.01.018 жолына қосымша нысан Е жолдарына сәйкес келетін сома ретінде айқындалатын, жыл басынан кірістердің сомасы көрсетіледі.
4. Әлеуметтік салық салынбайтын кірістердің тізбесі - 610.02-нысан
(Декларацияға N 2 қосымша)

19. Данная форма предназначена для отражения доходов работников, не облагаемых социальным налогом в соответствии с пунктом 1 статьи 316 Кодекса.
20. В разделе "Расчетные показатели":
1) в строках 610.02.001А, 610.02.001В и 610.02.001С указываются общие суммы доходов работников, не облагаемых социальным налогом за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода, определяемые как суммы соответствующих строк с 610.02.002 по 610.02.015. В строке 610.02.001D указывается общая сумма доходов работников, не облагаемых социальным налогом за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 610.02.001А, 610.02.001В и 610.02.001С. В строке 610.02.001Е указывается общая сумма доходов работников, не облагаемых социальным налогом с начала года, определяемая как сумма строк 610.02.001D формы 610.02 отчетного налогового периода и 610.02.001Е формы 610.02 за предыдущий налоговый период. Суммы, отраженные в строках 610.02.001А, 610.02.001В и 610.02.001С переносятся соответственно в строки 610.00.002А, 610.00.002В и 610.00.002С;
2) в строках с 610.02.002А, 610.02.002В и 610.02.002С по 610.02.015А, 610.02.015В и 610.02.015С указываются суммы по видам доходов работников, не облагаемых социальным налогом за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода соответственно. В строках с 610.02.002D по 610.02.015D указываются суммы доходов работников, не облагаемых социальным налогом за отчетный налоговый период, определяемые как суммы соответствующих строк с 610.02.002А, 610.02.002В и 610.02.002С по 610.02.015А, 610.02.015В и 610.02.015С. В строках с 610.02.002Е по 610.02.015Е указываются суммы доходов работников, не облагаемых социальным налогом с начала года, определяемые как суммы строк с 610.02.002D по 610.02.015D формы 610.02 отчетного налогового периода и с 610.02.002Е по 610.02.015Е формы 610.02 за предыдущий налоговый период;
3) в строке 610.02.002 указываются суммы обязательных пенсионных взносов, исчисленные в соответствии с пенсионным законодательством Республики Казахстан;
4) в строке 610.02.003 указываются суммы выходного пособия, выплачиваемые при ликвидации или реорганизации государственного органа, сокращения штата (численности) в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
5) в строках 610.02.004, 610.02.005, 610.02.009, 610.02.010, 610.02.011 указываются выплаты, производимые в пределах, установленных трудовым законодательством Республики Казахстан;
6) в строке 610.02.006 указываются все виды выплат военнослужащим и сотрудникам органов внутренних дел, получаемые ими в связи с исполнением обязанностей воинской службы;

19. Осы нысан Кодекстің 316-бабының 1-тармағына сәйкес әлеуметтік салық салынбайтын қызметкерлердің кірістерін көрсетуге арналған.
20. "Есептік көрсеткіштер" бөлімінде:
1) 610.02.001А, 610.02.001В және 610.02.001С жолдарында 610.02.002- 610.02.015 жолдарына сәйкес келетін сома ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін әлеуметтік салық салынбайтын, қызметкерлердің кірістерінің жалпы сомасы көрсетіледі. 610.02.001D жолында 610.02.001А, 610.02.001В және 610.02.001С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін әлеуметтік салық салынбайтын, қызметкерлердің кірістерінің жалпы сомасы көрсетіледі. 610.02.001Е жолында есепті салық кезеңінің 610.02 нысаны 610.02.001D және бұрынғы салық кезеңі үшін 610.02 нысаны 610.02.001Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап әлеуметтік салық салынбайтын, қызметкерлердің кірістерінің жалпы сомасы көрсетіледі. 610.02.001А, 610.02.001В және 610.02.001С жолдарында көрсетілген сомалар сәйкесінше 610.00.002А, 610.00.002В және 610.00.002С жолдарына көшіріледі;
2) 610.02.002А, 610.02.002В және 610.02.002С - 610.02.015А, 610.02.015В және 610.02.015С жолдарында сәйкесінше есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін әлеуметтік салық салынбайтын, қызметкерлердің кірістерінің түрлері бойынша сома көрсетіледі. 610.02.002D - 610.02.015D жолдарында 610.02.002А, 610.02.002В және 610.02.002С - 610.02.015А, 610.02.015В және 610.02.015С жолдарында сәйкес келетін сома ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін әлеуметтік салық салынбайтын, қызметкерлердің кірістер сомасы көрсетіледі. 610.02.002Е - 610.02.015Е жолдарында есепті салық кезеңінің 610.02.002D - 610.02 нысаны 610.02.015D және бұрынғы салық кезеңі үшін 610.02.002Е - 610.02 нысаны 610.02.015Е жолдарының сома ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап әлеуметтік салық салынбайтын, қызметкерлердің кірістер сомасы көрсетіледі;
3) 610.02.002 жолында Қазақстан Республикасының зейнеткерлік заңнамасына сәйкес есептелген міндетті зейтетақы жарналарының сомасы көрсетіледі;
4) 610.02.003 жолында Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік органды тарату немесе қайта құруы, штат (санын) қысқартуы кезінде төленетін шығау жәрдемақысының сомасы көрсетіледі;
5) 610.02.004, 610.02.005, 610.02.009, 610.02.010, 610.02.011 жолдарында Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген шектерде жүргізілетін төлемдер көрсетіледі;
6) 610.02.006 жолында әскери қызметін орындаумен байланысты олар алатын әскери қызметкерлер мен ішкі істер органдарының қызметкерлері төлемдерінің барлық түрі көрсетіледі;

7) в строках 610.02.012, 610.02.015 указываются выплаты, производимые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан;
8) в строке 610.02.007 указывается предел, определенный в размере 50-кратного месячного расчетного показателя установленный для каждого вида выплат работникам:
для оплаты медицинских услуг,
при рождении ребенка,
на погребение;
9) в строке 610.02.008 указываются выплаты, производимые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан о социальной защите граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия или ядерных испытаний на испытательном ядерном полигоне;
10) в строке 610.02.013 указываются выплаты, производимые за счет средств грантов, предоставляемых по линии государств, правительств государств и международных организаций. Подтверждением для освобождения от социального налога выплат, производимых за счет средств грантов, предоставляемых по линии государств и международных организаций, является международный договор (соглашение), заключенный Республикой Казахстан с иностранным государством (государствами) либо с международной организацией.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 610.00, 610.01, 610.02 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
___________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Декларации
по социальному налогу (Форма 620.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Кодекс) и определяют порядок составления Декларации по социальному налогу (далее - Декларация), предназначенной для исчисления и своевременной уплаты социального налога индивидуальными предпринимателями, за исключением применяющих специальные налоговые режимы, частными нотариусами, адвокатами (далее - физические лица) в соответствии с разделом 11 Кодекса.
2. При составлении Декларации:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Кодекса.
3. При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки, не используются символы "+, /, %, Z".
4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.

7) 610.02.012, 610.02.015 жолдарында Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген шектерде жүргізілетін төлемдер көрсетіледі;
8) 610.02.007 жолында қызметкерлерге төлемдерінің әрбір түрі үшін белгіленген 50-еселік айлық есептік көрсеткіш мөлшерімен айқындалған шек көрсетіледі:
медициналық қызмет көрсетулерді төлеу үшін;
баланың тууы кезінде;
жерлеуге;
9) 610.02.008 жолында Экологиялық апат немесе ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген шектерде жүргізілетін төлемдер көрсетіледі;
10) 610.02.013 жолында мемлекеттер, мемлекеттер үкіметтері мен халықаралық ұйымдар желілері бойынша берілетін гранттар қаражаты есебінен жүргізілетін төлемдер көрсетіледі. Мемлекеттер, мемлекеттер үкіметтері мен халықаралық ұйымдар желілері бойынша берілетін гранттар қаражаты есебінен жүргізілетін төлемді әлеуметтік салықтан босату үшін растау шетел мемлекетімен (мемлекеттерімен) немесе халықаралық ұйымдармен Қазақстан Республикасы жасаған халықаралық шарт (келісім-шарт) болып табылады. _______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысандар 610.00, 610.01, 610.02 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс Министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
бекітілген
ӘЛЕУМЕТТІК САЛЫҚ БОЙЫНША
ДЕКЛАРАЦИЯНЫ ЖАСАУ
ЕРЕЖЕСІ
(620.00-НЫСАН)
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес әзірленген және Кодекстің 11-бөліміне сәйкес арнайы салық режимін қолданатын жеке нотариустардан, адвокаттардан басқа, жеке кәсіпкерлердің (бұдан әрі - жеке тұлғалар) әлеуметтік салықты есептеуі мен уақтылы төлеуіне арналған әлеуметтік салық бойынша декларация (бұдан әрі - Декларация) жасау тәртібін айқындайды.
2. Декларация жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа белгілерімен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - Кодектің 69-бабының 1-тармағына сәйкес толтырылады.
3. Декларацияны толтыру кезінде түзетуге, өшіруге және тазалауға жол берілмейді, "+, /, %, Z" белгілері пайдаланылмайды.
4. Көрсеткіштер жоқ болған кезде тиісті торкөздер толтырылмайды.

5. При представлении Декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе, Декларация составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом с уведомлением, налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Кодекса, налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке Декларации.
6. Декларация подписывается и заверяется в соответствии со статьей
69 Кодекса.
2. Декларация по социальному налогу - Форма 620.00
(приложение к Правилам составления Декларации по социальному
налогу (Форма 620.00)
7. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация. Налоговым периодом для представления Декларации является отчетный квартал. Налоговый период указывается арабскими цифрами;
3) фамилия,  имя, отчество налогоплательщика;
4) вид Декларации.
Если Декларация представляется:
впервые - отмечается ячейка "первоначальная",
согласно пункту 2 статьи 71 Кодекса - отмечается ячейка "дополнительная",
в случае ликвидации (реорганизации) - отмечается ячейка "ликвидационная",
в остальных случаях - отмечается ячейка "очередная";
5) численность работников.
Указывается численность лиц, принятых на работу в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
6) месячный расчетный показатель.
Указывается размер месячного расчетного показателя, ежегодно устанавливаемый законодательным актом Республики Казахстан.
8. В разделе "Расчетные показатели":
1) в строках 620.00.001А, 620.00.001В и 620.00.001С указываются суммы исчисленного социального налога, уплачиваемые налогоплательщиком за себя за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода соответственно, определяемые в соответствии с пунктом 3 статьи 317 Кодекса. В строке 620.00.001D указывается сумма социального налога за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 620.00.001А, 620.00.001В и 620.00.001С. В строке 620.00.001Е указывается сумма социального налога с начала года, определяемая как сумма строк 620.00.001D Декларации отчетного налогового периода и 620.00.001Е Декларации за предыдущий налоговый период;
2) в строках 620.00.002А, 620.00.002В и 620.00.002С указываются суммы исчисленного социального налога, уплачиваемые налогоплательщиком за каждого работника в соответствии с пунктом 3 статьи 317 Кодекса за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода соответственно. В строке 620.00.002D указывается сумма социального налога за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 620.00.002А, 620.00.002В и 620.00.002С. В строке 620.00.002Е указывается сумма социального налога с начала года, определяемая как сумма строк 620.00.002D Декларации отчетного налогового периода и 620.00.002Е Декларации за предыдущий налоговый период;

5. Декларацияны беру кезінде:
1) қағаз тасығышта келу тәртібімен Декларация екі данада жасалады,
бір данасы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады;
2) тапсырысты хатпен қағаз тасығышта почта бойынша - салық төлеуші
почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық Кодексінің 69-бабындағы 8-тармақтың 3) тармақшасына сәйкес
келу тәртібімен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде салық
төлеуші Декларацияны жеткізу туралы хабарламаны салық органында немесе
электрондық почта бойынша алады.
6. Декларацияға Кодекстің 69-бабына сәйкес қол қойылады және
куәландырылады.
2. Әлеуметтік салық бойынша декларация - 620.00-нысан
(Әлеуметтік салық бойынша декларация жасау
ережесіне қосымша (620.00-нысан)
7. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі. Декларацияны беру үшін салық
кезеңі есепті тоқсан болып табылады. Салық кезеңі араб сандарымен
көрсетіледі;
3) салық төлеушінің аты-жөні;
4) Декларация түрі.
Егер Декларация:
бірінші рет берілсе - "бастапқы" тор көзі белгіленеді,
Кодекстің 71-бабындағы 2-тармаққа сәйкес - "қосымша" тор көзі
белгіленеді,
тарату (қайта құру) жағдайында - "тарату" торкөзі белгіленеді,
қалған жағдайларда - "кезекті" белгісі белгіленеді;
5) қызметкерлердің саны.
Қазақстан Республикасының заңнама актісімен жыл сайын белгіленетін
айлық есептік көрсеткіш мөлшері көрсетіледі.
8. "Есептік көрсеткіштер" бөлімінде:
1) 620.00.001А, 620.00.001В және 620.00.001С жолдарында Кодекстің 317-бабының 3-тармағына сәйкес айқындалатын, сәйкесінше есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін салық төлеуші өзі үшін төлейтін есептелген әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі. 620.00.001D жолында 620.00.001А, 620.00.001В және 620.00.001С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын есепті салық кезеңі үшін әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі. 620.00.001Е жолында Есепті салық кезеңінің декларациясы 620.00.001D және Өткен салық кезеңі үшін декларацияның 620.00.001Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі;
2) 620.00.002А, 620.00.002В және 620.00.002С жолдарында сәйкесінше есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін Кодекстің 317-бабындағы 3-тармаққа сәйкес әрбір қызметкер үшін салық төлеуші төлейтін есептелген әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі. 620.00.002D жолында 620.00.002А, 620.00.002В және 620.00.002С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі. 620.00.002Е жолында Есепті салық кезеңінің декларациясы 620.00.002D және Өткен салық кезеңі үшін декларацияның 620.00.002Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі;

3) в строках 620.00.003А, 620.00.003В и 620.00.003С указываются общие суммы социального налога, исчисленного за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода соответственно, определяемые как суммы соответствующих строк 620.00.001 и 620.00.002. В строке 620.00.003D указывается общая сумма социального налога за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 620.00.003А, 620.00.003В и 620.00.003С. В строке 620.00.003Е указывается общая сумма социального налога с начала года, определяемая как сумма строк 620.00.003D Декларации отчетного налогового периода и 620.00.003Е Декларации за предыдущий налоговый период;
4) в строках 620.00.004А, 620.00.004В и 620.00.004С указываются суммы уплаченного социального налога и произведенных зачетов в счет уплаты социального налога в соответствии со статьей 39 Кодекса в 1, 2 и 3 месяцах отчетного налогового периода соответственно. В строке 620.00.004D указывается сумма уплаченного социального налога за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 620.00.004А, 620.00.004В и 620.00.004С. В строке 620.00.004Е указывается сумма уплаченного социального налога с начала года, определяемая как сумма строк 620.00.004D Декларации отчетного налогового периода и 620.00.004Е Декларации за предыдущий налоговый период;
5) в строках 620.00.005А, 620.00.005В и 620.00.005С указываются суммы социального налога, подлежащие уплате за 1, 2 и 3 месяцы отчетного налогового периода соответственно, определяемые как разница соответствующих сумм строк 620.00.003 и 620.00.004. В строке 620.00.005D указывается сумма социального налога, подлежащая уплате за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 620.00.005А, 620.00.005В и 620.00.005С. В строке 620.00.005Е указывается сумма социального налога, подлежащая уплате с начала года, определяемая как сумма строк 620.00.005D Декларации отчетного налогового периода и 620.00.005Е Декларации за предыдущий налоговый период;
6) в случае, если сумма уплаченного социального налога и произведенных зачетов, указанная в строке 620.00.004 больше суммы исчисленного социального налога, определенного в строке 620.00.003, то в строке 620.00.006 указывается сумма излишне уплаченного налога за соответствующий месяц отчетного налогового периода, определяемая как разница соответствующих сумм строк 620.00.004 и 620.00.003. В строке 620.00.006D указывается сумма излишне уплаченного социального налога за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 620.00.006А, 620.00.006В и 620.00.006С. В строке 620.00.006Е указывается сумма излишне уплаченного социального налога с начала года, определяемая как сумма строк 620.00.006D Декларации отчетного налогового периода и 620.00.006Е Декларации за предыдущий налоговый период.
____________________

3) 620.00.003А, 620.00.003В және 620.00.003С жолдарында 620.00.001 және 620.00.002 жолдарының сомасына сәйкес келетін сома ретінде айқындалатын, сәйкесінше, есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін есептелген, әлеуметтік салықтың жалпы сомасы көрсетіледі. 620.00.003D жолында 620.00.003А, 620.00.003В және 620.00.003С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін әлеуметтік салықтың жалпы сомасы көрсетіледі. 620.00.003Е жолында Есепті салық кезеңінің декларациясы 620.00.003D және Өткен салық кезеңі үшін декларацияның 620.00.003Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап әлеуметтік салықтың жалпы сомасы көрсетіледі;
4) 620.00.004А, 620.00.004В және 620.00.004С жолдарында сәйкесінше есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айларындағы Кодекстің 39-бабына сәйкес әлеуметтік салықты төлеу есебіне жүргізілген есепке алулар мен төленген әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі. 620.00.004D жолында 620.00.004А, 620.00.004В және 620.00.003С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін төленген әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі. 620.00.004Е жолында Есепті салық кезеңінің декларациясы 620.00.004D және бұрынғы салық кезеңі үшін декларацияның 620.00.004Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап төленген әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі;
5) 620.00.005А, 620.00.005В және 620.00.005С жолдарында 620.00.003 және 620.00.004 жолдарының сомасына сәйкес келетін айырма ретінде айқындалатын, сәйкесінше есепті салық кезеңінің 1, 2 және 3-ші айлары үшін төлеуге жататын, әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі. 620.00.005D жолында 620.00.005А, 620.00.005В және 620.00.005С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін төлеуге жататын, әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі. 620.00.005Е жолында Есепті салық кезеңінің декларациясы 620.00.005D және бұрынғы салық кезеңі үшін декларацияның 620.00.005Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап төлеуге жататын әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі;
6) егер, 620.00.004 жолында көрсетілген жүргізілген есепке алулар мен төленген әлеуметтік салық сомасы 620.00.003 жолында айқындалған, есептелген әлеуметтік салық сомасы көп болған жағдайда, онда 620.00.006 жолында 620.00.004 және 620.00.003 жолдарының сомасына сәйкес келетін айырма ретінде айқындалған есепті салық кезеңінің сәйкес келетін айы үшін артық төленген салық сомасы көрсетіледі. 620.00.006D жолында 620.00.006А, 620.00.006В және 620.00.006С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін артық төленген әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі. 620.00.006Е жолында Есепті салық кезеңінің декларациясы 620.00.006D және Өткен салық кезеңі үшін декларацияның 620.00.006Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жыл басынан бастап артық төленген әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі. _______________________

Примечание РЦПИ: Графическая форма 620.00 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz. __________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Декларации
по социальному налогу (Форма 630.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Кодекс) и определяют порядок составления Декларации по социальному налогу (далее - Декларация), предназначенной для исчисления и своевременной уплаты социального налога индивидуальными предпринимателями, применяющими специальный налоговый режим для крестьянских (фермерских) хозяйств в соответствии с главой 65 Кодекса.
2. При составлении Декларации:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Кодекса.
3. При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки, не используются символы "+, /, %, Z".
4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
5. При представлении Декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе, Декларация составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом с уведомлением, налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Кодекса, налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке Декларации.
6. Декларация подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Кодекса.
2. Декларация по социальному налогу - Форма 630.00
(приложение к Правилам составления Декларации по социальному
налогу (Форма 630.00)
7. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация. Налоговым периодом для представления Декларации является календарный год;
3) фамилия, имя, отчество и наименование налогоплательщика;
4) вид Декларации.
Если Декларация представляется:
впервые - отмечается ячейка "первоначальная",

РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысан 620.00 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс Министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
бекітілген
Әлеуметтік салық бойынша
декларацияны жасау
ережесі
(630.00-нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы ереже "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес әзірленген және Кодекстің 65-тарауына сәйкес шаруа (фермер) қожалықтары үшін арнайы салық режимін қолданатын жеке кәсіпкерлердің әлеуметтік салықты есептеуі мен уақтылы төлеуіне арналған Әлеуметтік салық бойынша декларация (бұдан әрі - Декларация) жасау тәртібін айқындайды.
2. Декларация жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа белгілерімен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - Кодекстің 69-бабының 1-тармағына сәйкес толтырылады.
3. Декларацияны толтыру кезінде түзетуге, өшіруге және тазалауға жол берілмейді, "+, /, %, Z" белгілері пайдаланылады.
4. Көрсеткіштер жоқ болған кезде тиісті торкөздер толтырылмайды.
5. Декларацияны беру кезінде:
1) қағаз тасығышта келу тәртібімен Декларация екі данада жасалады,
бір данасы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады;
2) тапсырысты хатпен қағаз тасығышта почта бойынша - салық төлеуші
почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық Кодексінің 69-бабындағы 8-тармақтың 3) тармақшасына сәйкес
келу тәртібімен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде салық
төлеуші Декларацияны жеткізу туралы хабарламаны салық органында немесе
электрондық почта бойынша алады.
6. Декларацияға Кодекстің 69-бабына сәйкес қол қойылады және
куәландырылады.
2. Әлеуметтік салық бойынша декларация - 630.00 нысаны
(Әлеуметтік салық бойынша декларация жасау
ережесіне қосымша (630.00-нысан)
7. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі. Декларацияны беру үшін салық
кезеңі күнтізбелік жыл болып табылады;
3) салық төлеушінің аты-жөні және атауы;
4) Декларация түрі.
Егер Декларация:
бірінші рет берілсе - "бастапқы" торкөзі белгіленеді,

согласно пункту 2 статьи 71 Кодекса - отмечается ячейка "дополнительная",
в случае ликвидации (реорганизации) - отмечается ячейка "ликвидационная",
в остальных случаях - отмечается ячейка "очередная";
5) месячный расчетный показатель.
Указывается размер месячного расчетного показателя, ежегодно устанавливаемый законодательным актом Республики Казахстан.
8. В разделе "Расчетные показатели":
1) в графе А указываются показатели, определяемые за период с 1 января до 1 октября отчетного налогового периода;
2) в графе В указываются показатели, определяемые за период с 1 октября по 31 декабря отчетного налогового периода;
3) в графе С указываются показатели, определяемые за отчетный налоговый период;
4) в строках 630.00.001А, 630.00.001В и 630.00.001С указывается численность работников крестьянского (фермерского) хозяйства, включая главу и членов хозяйства за соответствующий период независимо от проработанного времени;
5) в строках 630.00.002А, 630.00.002В и 630.00.002С указывается общее количество месяцев, отработанных работниками крестьянского (фермерского) хозяйства, включая главу и членов хозяйства (человеко-месяцев) за соответствующий период;
6) в строках 630.00.003А, 630.00.003В и 630.00.003С указывается размер ежемесячного социального налога за одного работника крестьянского (фермерского) хозяйства, включая главу и членов хозяйства, установленный статьей 383 Кодекса за соответствующий период;
7) в строках 630.00.004А, 630.00.004В и 630.00.004С указываются суммы исчисленного социального налога, определяемые путем умножения строк 630.00.002 и 630.00.003 за соответствующий период;
8) в строках 630.00.005А, 630.00.005В и 630.00.005С указываются суммы уплаченного социального налога и произведенных зачетов в счет уплаты социального налога, согласно статье 39 Кодекса за соответствующий период;
9) в строках 630.00.006А, 630.00.006В и 630.00.006С указываются суммы социального налога, подлежащие уплате за соответствующий период, определяемые как разница соответствующих сумм строк 630.00.004 и 630.00.005;
10) в случае, если сумма уплаченного социального налога и произведенных зачетов, указанная в строке 630.00.005 больше суммы исчисленного социального налога, определенного в строке 630.00.004, в строке 630.00.007 указывается сумма излишне уплаченного налога за соответствующий период, определяемая как разница соответствующих сумм строк 630.00.005 и 630.00.004.
____________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 630.00 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz. _________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Декларации по земельному налогу,
налогу на транспортные средства и налогу на имущество

Кодекстің 71-бабындағы 2-тармаққа сәйкес - "қосымша" торкөзі
белгіленеді,
тарату (қайта құру) жағдайында - "тарату" тор көзі белгіленеді,
қалған жағдайларда - "кезекті" белгісі белгіленеді;
5) айлық есептік көрсеткіш.
Қазақстан Республикасының заңнама актісімен жыл сайын белгіленетін
айлық есептік көрсетіш мөлшері көрсетіледі.
8. "Есептік көрсеткіштер" бөлімінде:
1) А бағанында есепті салық жылының 1 қаңтары - 1 қазаны кезеңі үшін
айқындалатын көрсеткіштер көрсетіледі;
2) В бағанында есепті салық жылының 1 қазаны - 31 желтоқсаны кезеңі
үшін айқындалатын көрсеткіштер көрсетіледі;
3) С бағанында есепті салық кезеңі үшін айқындалатын көрсеткіштер
көрсетіледі;
4) 630.00.001А, 630.00.001В және 630.00.001С жолдарында жұмыс істелген уақытына қармастан тиісті кезең үшін шаруашылық басшысы мен мүшелерін қоса, шаруа (фермер) қожалықтары қызметкерлерінің саны көрсетіледі;
5) 630.00.002А, 630.00.002В және 630.00.002С жолдарында тиісті кезең үшін шаруа (фермер) қожалықтары қызметкерлерінің жұмыс істелген (бір айдағы бір адамның жұмыс істеуі) айларының жалпы саны көрсетіледі;
6) 630.00.003А, 630.00.003В және 630.00.003С жолдарында тиісті кезең үшін Кодекстің 383-бабымен белгіленген бір қызметкер үшін ай сайынғы әлеуметтік салықтың мөлшері көрсетіледі;
7) 630.00.004А, 630.00.004В және 630.00.004С жолдарында тиісті кезең үшін 630.00.002 және 630.00.003 жолдарын көбейту жолымен айқындалатын есептелген әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі;
8) 630.00.005А, 630.00.005В және 630.00.005С жолдарында тиісті кезең үшін Кодекстің 39-бабына сәйкес әлеуметтік салықты есептеу есебіне жүргізілген есепке алулар мен төленген әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі;
9) 630.00.006А, 630.00.006В және 630.00.006С жолдарында 630.00.004 және 630.00.005 жолдарының сомасына сәйкес келетін айырма ретінде айқындалатын, тиісті кезең үшін төлеуге жататын әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі;
10) егер, 630.00.005 жолында көрсетілген, жүргізілген есепке алулар мен төленген әлеуметтік салық сомасы 630.00.004 жолында айқындалған есептелген сомадан астам болған жағдайда, 630.00.007 жолында 630.00.005 және 630.00.004 жолдарының сомасына сәйкес келетін айырма ретінде айқындалатын, тиісті кезең үшін артық төленген салық сомасы көрсетіледі. _______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысан 630.00 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс Министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
бекітілген
ЖЕР САЛЫҒЫ, КӨЛІК ҚҰРАЛДАРЫ САЛЫҒЫ ЖӘНЕ
МҮЛІК САЛЫҒЫ БОЙЫНША ДЕКЛАРАЦИЯНЫ ЖАСАУ
ЕРЕЖЕСІ

(Форма 700.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Кодекс) и определяют порядок составления Декларации по земельному налогу, налогу на транспортные средства и налогу на имущество (далее - Декларация), предназначенной для исчисления и своевременной уплаты земельного налога, налога на транспортные средства и налога на имущество юридическими лицами - резидентами Республики Казахстан, а также нерезидентами, осуществляющими деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение в соответствии со статьей 177 Кодекса, за исключением юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции, применяющих специальный налоговый режим (далее - юридические лица), а также налога на имущество индивидуальными предпринимателями, за исключением крестьянских (фермерских) хозяйств, применяющих специальный налоговый режим, в соответствии с разделами 12, 13, 14 Кодекса.
2. Декларация состоит из самой Декларации (форма - 700.00) и приложений к ней (формы 700.01, 700.02 и 700.03) по раскрытию информации об объектах обложения и объектах, связанных с обложением земельным налогом, налогом на транспортные средства и налогом на имущество.
3. При составлении Декларации:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Кодекса.
4. При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки, не используются символы "+, /, %, Z".
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
6. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
7. В разделах "Общая информация о налогоплательщике" приложений указываются соответствующие данные, отраженные в разделе "Общая информация о налогоплательщике" Декларации.
8. Отрицательные значения сумм обозначаются знаком " - " в первой левой ячейке соответствующей строки.
9. При представлении Декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе, Декларация составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом с уведомлением, налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Кодекса, налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке Декларации.

(700.00-НЫСАН)
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес әзірленген және арнайы салық режимі қолданылатын ауыл шаруашылығын өндіруші заңды тұлғалардан басқа (бұдан әрі - заңды тұлғалар) Қазақстан Республикасының резиденттері, сондай-ақ Қазақстан Республикасында өз қызметтерін Кодекстің 177-бабына сәйкес тұрақты мекеме арқылы жүзеге асыратын резидент емес заңды тұлғалардың жер салығын, көлік құралдары салығы және мүлік салығын, сондай-ақ Кодекстің 12, 13, 14-бөлімдеріне сәйкес арнайы салық режимі қолданылатын шаруа (фермер) қожалықтарынан басқа жеке тұлғаларды мүлік салығын есептеу және уақтылы төлеуге арналған Жер салығы, көлік құралдары салығы және жер салығы бойынша декларацияны (бұдан әрі - Декларация) жасау тәртібін айқындайды.
2. Декларация Декларацияның өзінен (700.00-нысан) және жер салығы, көлік құралдары салығы және мүлік салығы ережелерімен байланысты бойынша салық салумен байланысты объектілер және салық салу объектілері туралы ақпаратты ашу бойынша оған қосымшалардан (700.01, 700.02 және 700.03-нысандар) тұрады.
3. Декларация жасау кезінде:
1) қағаз түрінде - қара немесе көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспа әріптермен немесе баспа құрылғысымен толтырылады;
2) электронды түрде - Кодекстің 69-бабының 1-тармағына сәйкес толтырылады.
4. Декларацияны толтыру кезінде түзетуге, өшіруге және тазалауға жол берілмейді, "+, /, %, Z" белгілері пайдаланылмайды.
5. Көрсеткіштер болмаған кезде тиісті тор көз толтырылмайды.
6. Қосымшаларда көрсетілуге тиісті деректер болмаған жағдайда, көрсетілген қосымша берілмейді.
7. Қосымшаның "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде
Декларацияның "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде көрсетілген
тиісті көрсеткіштер көрсетіледі.
8. Соманың теріс мәні тиісті жолдың (бағанның) бірінші сол жақтағы
тор көзінде "-" белгісімен белгіленеді.
9. Декларацияны беру кезінде:
1) Декларация қағаз түрінде келу тәртібінде екі данада жасалады, бір
данасы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады;
2) салық төлеуші хабарламаны почта арқылы хабарламалы тапсырысты
хатпен қағаз түрінде почта немесе өзгелей байланыс ұйымы арқылы алады;
3) салық төлеуші Декларацияның жеткені туралы хабарламаны келу
тәртібінде электронды түрде болмаса Кодекстің 69-бабының 8-тармағының 3)
тармақшасына сәйкес электронды түрде салық органынан не электронды почта
бойынша алады.

|     5       I 4 5 2 1 1 II 5 0 1 0 2 III 7 1 1 0 0  |
|                                                     |
| Укажите       0 6 0,0      0 2 0,0       0 1 4,0    |
| удельный вес                                        |
|_____________________________________________________|
При этом удельный вес строительства рассчитан как 150 000,0 (Графа 4 Таблицы 1) / 250 000,0 (Графа 3 Таблицы 1) * 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом.
Банки и страховые организации в сведениях ОКЭД указывают код ОКЭД основной деятельности.
6) код валюты;
7) представленные приложения.
Отмечаются соответствующие ячейки представленных приложений;
8) количество приложений.
Указывается количество страниц представленных приложений по формам 700.01 и 700.02.
12. В разделе "Земельный налог":
1) в строке 700.00.001 указывается сумма налога, исчисленного за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 700.01.015 по всем формам 700.01;
2) в строке 700.00.002 указывается сумма уплаченного налога, включая суммы текущих платежей, а также произведенных зачетов в счет уплаты земельного налога в соответствии со статьей 39 Кодекса, в отчетном налоговом периоде. Уплата налога производится в соответствии со статьей 340 Кодекса. При заполнении строки 700.00.002 сумма указывается на основании акта сверки о состоянии расчетов с бюджетом по исполнению налогового обязательства, заверенного налоговым органом и налогоплательщиком;
3) в строке 700.00.003 указывается сумма земельного налога, подлежащего уплате, определяемая как разница сумм строк 700.00.001 и 700.00.002;
4) в случае, если сумма уплаченного налога и произведенных зачетов, указанных в строке 700.00.002 больше суммы исчисленного налога, отраженного в строке 700.00.001, в строке 700.00.004 указывается сумма излишне уплаченного налога, определяемая как разница сумм строк 700.00.002 и 700.00.001.
13. В разделе "Налог на транспортные средства":
1) в строке 700.00.005 указывается сумма исчисленного налога, определяемая как сумма строк 700.02.012 по всем формам 700.02;
2) в строке 700.00.006 указывается сумма корректировки налога, определяемая как разница сумм строк 700.02.015 и 700.02.018 по всем формам 700.02;
3) в строке 700.00.007 указывается сумма налога, исчисленного за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 700.00.005 и 700.00.006;
4) в строке 700.00.008 указывается сумма уплаченного налога, а также произведенных зачетов в счет уплаты налога на транспортные средства в соответствии со статьей 39 Кодекса, в отчетном налоговом периоде. Уплата налога производится в соответствии со статьей 348 Кодекса. При заполнении строки 700.00.008 сумма указывается на основании акта сверки о состоянии расчетов с бюджетом по исполнению налогового обязательства, заверенного налоговым органом и налогоплательщиком;

|  5|  ЭҚЖЖ  І 4 5 2 1 1 ІІ 5 0 1 0 2 ІІІ 7 1 1 0 0  |
|Үлес салмағын                                       |
|көрсетіңіз    0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 %  |
|____________________________________________________|
Бұл ретте, құрылыстың үлес салмағы 150 000,0 (Кестенің 4-бағаны) /
250 000,0 (Кестенің 3-бағаны)* х 100% ретінде есептелген. ЭҚЖЖ қалған
кодтары бойынша үлес салмағы осындай жолмен есептеледі.
ЭҚЖЖ мәліметтеріндегі банктер мен сақтандыру ұйымдары негізгі
қызметтің ЭҚЖЖ кодын көрсетеді.
6) валюта коды;
7) берілген қосымшалар.
Берілген қосымшалардың тиісті тор көздері белгіленеді;
8) Қосымшалардың саны.
700.01 және 700.02 нысандар бойынша берілген қосымшалардың беттерінің
саны көрсетіледі.
12. "Жер салығы" бөлімінде:
1) 700.00.001 жолында 700.01 барлық нысандары бойынша 700.01.015 жолының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін есептелген салық сомасы көрсетіледі;
2) 700.00.002 жолында есепті салық кезеңінде Кодекстің 39-бабына сәйкес жер салығын төлеу есебіне ағымдағы төлемдер сомасын қоса, төленген салық сомасы, сондай-ақ жүргізілген есепке алулар көрсетіледі. Салықты төлеу Кодекстің 340-бабына сәйкес жүргізіледі. 700.00.002 жолын толтыру кезінде сома салық органы мен салық төлеуші куәландырған салық міндеттемесін орындау жөніндегі бюджетпен есеп айырысулардың жағдайы туралы салыстыра тексеру актісінің негізінде көрсетіледі;
3) 700.00.003 жолында 700.00.001 және 700.00.002 жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, төлеуге жататын жер салығының сомасы көрсетіледі;
4) егер, 700.00.002 жолында көрсетілген төленген салық сомасы мен жүргізілген есепке алулар 700.00.001 жолында көрсетілген есептелген салық сомасынан астам жағдайда, 700.00.004 жолында 700.00.002 жол - 700.00.001 жолдарының айырмасы ретінде айқындалатын, артық төленген салық сомасы көрсетіледі.
13. "Көлік құралдары салығы" бөлімінде:
1) 700.00.005 жолында 700.02 барлық нысандары бойынша 700.02.012 жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есептелген салық сомасы көрсетіледі;
2) 700.00.006 жолында 700.02 барлық нысандары бойынша 700.01.015 және 700.01.018 жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, салықты түзету сомасы көрсетіледі;
3) 700.00.007 жолында 700.00.005 және 700.00.006 жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін есептелген салық сомасы көрсетіледі;
4) 700.00.008 жолында есепті салық кезеңінде Кодекстің 39-бабына сәйкес көлік құралдарына салықты төлеу есебіне төленген салық, сондай-ақ жүргізілген есепке алулар сомасы көрсетіледі. Салықты төлеу Кодекстің 348-бабына сәйкес жүргізіледі. 700.00.008 жолын толтыру кезінде сома салық органы мен салық төлеуші куәландырған салық міндеттемесін орындау жөніндегі бюджетпен есеп айырысулардың жағдайы туралы салыстыра тексеру актісінің негізінде көрсетіледі;

5) в строке 700.00.009 указывается сумма налога, подлежащего уплате, определяемая как разница сумм строк 700.00.007 и 700.00.008;
6) в случае, если сумма уплаченного налога, указанного в строке 700.00.008 больше суммы исчисленного налога, отраженного в строке 700.00.007, в строке 700.00.010 указывается сумма излишне уплаченного налога, определяемая как разница сумм строк 700.00.008 и 700.00.007.
14. В разделе "Налог на имущество":
1) в строку 700.00.011 переносится сумма, отраженная в строке 700.03.018;
2) в строке 700.00.012 указывается сумма уплаченного налога, включая суммы текущих платежей, а также произведенных зачетов в счет уплаты налога на имущество в соответствии со статьей 39 Кодекса, в отчетном налоговом периоде. Уплата налога производится в соответствии со статьей 356 Кодекса. При заполнении строки 700.00.012 сумма указывается на основании акта сверки о состоянии расчетов с бюджетом по исполнению налогового обязательства, заверенного налоговым органом и налогоплательщиком - юридическим лицом;
3) в строке 700.00.013 указывается сумма налога, подлежащего уплате, определяемая как разница сумм строк 700.00.011 и 700.00.012;
4) в случае, если сумма уплаченного налога и произведенных зачетов, указанных в строке 700.00.012 больше суммы исчисленного налога, отраженного в строке 700.00.011, в строке 700.00.014 указывается сумма излишне уплаченного налога, определяемая как разница сумм строк 700.00.012 и 700.00.011.
3. Земельный налог - Форма 700.01
(Приложение N 1 к Декларации)
15. Данное приложение предназначено для исчисления юридическими лицами земельного налога в соответствии с разделом 12 Кодекса. Форма 700.01 составляется налогоплательщиком на каждый земельный участок.
16. В разделе "Исчисление земельного налога":
1) в строке 700.01.001 указывается местонахождение земельного участка (при общей долевой собственности на земельный участок - земельная доля), являющегося объектом обложения земельным налогом в соответствии со статьями 326 и 327 Кодекса;
2) в строке 700.01.002 указывается дата возникновения права на земельный участок в соответствии с положениями земельного законодательства Республики Казахстан на основании подтверждающих документов (дата выдачи акта на право собственности на земельный участок, право постоянного землепользования; дата заключения договора о временном безвозмездном землепользовании; дата регистрации в уполномоченном органе договора купли- продажи земельного участка; дата решения местного исполнительного органа о выделении земельного участка и т.д.);

5) 700.00.009 жолында 700.00.007 және 700.00.008 жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, төлеуге жататын салық сомасы көрсетіледі;
6) 700.00.008 жолында көрсетілген төленген салық сомасы 700.00.007 жолында көрсетілген есептелген салық сомасынан астам болған жағдайда, 700.00.010 жолында 700.00.008 және 700.00.007 жолдары сомасының айырмасы ретінде айқындалатын, артық төленген салық сомасы көрсетіледі.
14. "Мүлік салығы" бөлімінде:
1) 700.00.011 жолына 700.03.018 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
2) 700.00.012 жолында есепті салық кезеңінде Кодекстің 39-бабына сәйкес мүлік салығын төлеу есебіне ағымдағы төлемдер сомасын қоса алғанда төленген салық, сондай-ақ жүргізілген есептер сомасы көрсетіледі. Салықты төлеу Кодекстің 356-бабына сәйкес жүргізіледі. 700.00.012 жолын толтыру кезінде сома салық органы және заңды тұлға салық төлеуші куәландырған салық міндеттемесін орындау жөніндегі бюджетпен есеп айырысудың жағдайы туралы салыстыра тексеру актісінің негізінде көрсетіледі;
3) 700.00.013 жолында 700.00.011 және 700.00.012 жолдары сомасының айырмасы ретінде айқындалатын, төлеуге жататын салық сомасы көрсетіледі;
4) егер, 700.00.012 жолында көрсетілген төленген салық пен жүргізілген есепке алулар сомасы 700.00.011 жолында көрсетілген есептелген салық сомасынан астам жағдайда, 700.00.014 жолында 700.00.012 және 700.00.013 жолдарының айырмасы ретінде айқындалатын артық төленген салық сомасы көрсетіледі.
3. Жер салығы - 700.01-нысан
(Декларацияға N 1 қосымша)
15. Осы нысан Кодекстің 12-бөліміне сәйкес заңды тұлғалардың жер салығын есептеуіне арналған. Салық төлеуші 700.01 нысанын әрбір жер теліміне жасайды.
16. "Жер салығын есептеу" бөлімінде:
1) 700.01.001 жолында Кодекстің 326 және 327-баптарына сәйкес жер телімімен салық салу объектісі болып табылатын жер телімінің атауы, орналасқан жері (жер теліміне жалпы үлестік меншік кезінде - жер үлесі) көрсетіледі;
2) 700.01.002 жолында растаушы құжаттардың негізінде Қазақстан Республикасының жер заңнамасының ережелеріне сәйкес жер теліміне құқық туындау күні көрсетіледі (тұрақты жер пайдалану құқығына жер теліміне меншік құқығына акт беру күні; уақытша тегін жер пайдалану туралы шартты жасау күні; жер телімін сатып алу-сату шартын уәкілетті органда тіркеу күні; жер телімін бөлу туралы жергілікті атқарушы органның шешім күні және т.б.);

3) в строке 700.01.003 указывается дата прекращения права на земельный участок в соответствии с положениями земельного законодательства Республики Казахстан, на основании подтверждающих документов (дата истечения срока договора о временном безвозмездном землепользовании; дата регистрации в уполномоченном органе договора купли-продажи земельного участка и т.д.);
4) в случае уплаты налогоплательщиком земельного налога в соответствии с пунктом 2 статьи 325 Кодекса, строки 700.01.002 и 700.01.003 не заполняются;
5) в строке 700.01.004 указывается количество месяцев владения или пользования земельным участком в отчетном налоговом периоде;
6) в строке 700.01.005 указывается категория земель в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан. При этом используются следующие условные обозначения:
ЗСХ-1 - земли сельскохозяйственного назначения - земли степной и сухостепной зон равнинных территорий с черноземами обыкновенными и южными, темно-каштановыми и каштановыми почвами, а также предгорных территорий с сероземами темными (серо-коричневыми), каштановыми (коричневыми) и черноземами предгорными;
ЗСХ-2 - земли сельскохозяйственного назначения - земли полупустынной, пустынной и предгорно-пустынной территорий со светло-каштановыми, бурыми, серо-бурыми, сероземами светлыми и обыкновенными, а также горных территорий с горно-степными, горно-лугово-степными и горными альпийскими и субальпийскими почвами;
ЗНП-ЖФ - земли населенных пунктов, занятые жилищным фондом, в том числе строениями и сооружениями при нем;
ЗНП - земли населенных пунктов, за исключением земель, занятых жилищным фондом, в том числе строениями и сооружениями при нем;
ЗНП-ПУ - земли населенных пунктов - придомовые земельные участки;
ЗП - земли промышленности, расположенные вне населенных пунктов;
ЗП-НП - земли промышленности, расположенные в черте населенных пунктов;
ЗООПТ-СХ-1 или ЗООПТ-СХ-2 - земли особо охраняемых природных территорий, используемые в сельскохозяйственных целях;
ЗООПТ - земли особо охраняемых природных территорий, используемые в иных целях помимо сельскохозяйственных;
ЗЛФ-СХ-1 или ЗЛФ-СХ-2 - земли лесного фонда, используемые в сельскохозяйственных целях;
ЗЛФ - земли лесного фонда, используемые в иных целях помимо сельскохозяйственных;
ЗВФ-СХ-1 или ЗВФ-СХ-2 - земли водного фонда, используемые в сельскохозяйственных целях;
ЗВФ - земли водного фонда, используемые в иных целях помимо сельскохозяйственных;
7) в строке 700.01.006 указывается балл бонитета почвы земельного участка;
8) в строке 700.01.007 указывается общая площадь земельного участка в соответствии с документами, удостоверяющими право на земельный участок. Налогоплательщики, определенные пунктом 2 статьи 325 Кодекса указывают общую площадь земельного участка, находящегося в фактическом владении и пользовании;

3) 700.01.003 жолында растаушы құжаттар негізінде Қазақстан Республикасының жер заңнамасы ережелеріне сәйкес жер теліміне құқықты тоқтату күні көрсетіледі (уақытша тегін жер пайдалану туралы шарт мерзімінің аяқталу күні; жер телімін сатып алу-сату шартын уәкілетті органда тіркеу күні және т.б.);
4) Кодекстің 325-бабының 2-тармағына сәйкес салық төлеуші жер салығын төлеген жағдайда, 700.01.002 және 700.01.003 жолдары толтырылмайды;
5) 700.01.004 жолында есепті салық кезеңіндегі жер телімін иелену немесе пайдалану айларының саны көрсетіледі;
6) 700.01.005 жолында Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес жер санаты көрсетіледі. Бұл ретте, мынадай шартты белгілер пайдаланылады:
АМЖ-1 - ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер - кәдімгі және оңтүстік, қара-каштан мен каштан қаратопырақтармен бірге далалық және жазықтық құрғақ далалық аймақ жерлері, сондай-ақ тау алды қара (сұрғылт-қоңыр), каштан (қоңыр) және қаражерлердің сұрғылт жерлерімен тау алды аумақтары;
АМЖ-2 - ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер - ашық-каштан, қоңыр, сұрғылт-қоңыр, ашық сұрғылт жерлер және кәдімгідей мен жартылай шөлді, шөлді және тау алды шөлді аумақтарының жерлері, сондай-ақ тау-жазықтық, тау-жайылым-далалық және таулық альпілік және субальпілік топырақтармен бірге таулы аумақтар;
ЕМПЖ-ҮҚ - үй қорындағы елді мекен пункттерінің жерлері, оның ішінде оның жанындағы құрылыстармен және ғимараттармен;
ЕМПЖ - үй қорындағы жерлерден басқа елді мекен пункттерінің жерлері,
оның ішінде оның жанындағы құрылыстармен және ғимараттармен;
ЕМПЖ-ҮЖЖУ - елді мекен пункттерінің жерлері - үй жанындағы жер
учаскелері;
ӨЖ - елді мекендерден тыс орналасқан өнеркәсіп жерлері;
ӨЖ-ЕМ - елді мекендер аумағында орналасқан өнеркәсіп жерлері;
ЕҚТАЖ-АУМ - ауыл шаруашылығы мақсатында пайдаланылатын ерекше
қорғалатын табиғи аумақтар жерлері;
ЕҚТАЖ - ауыл шаруашылығынан басқа өзге де мақсатта пайдаланылатын
ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерлері;
ОҚЖ-АУМ - ауыл шаруашылығы мақсатында пайдаланылатын орман қорының
жерлері;
ОҚЖ - ауыл шаруашылығынан басқа өзге де мақсатта пайдаланылатын орман
қорының жерлері;
СҚЖ-АУМ - ауыл шаруашылығы мақсатында пайдаланылатын су қорының
жерлері;
СҚЖ - ауыл шаруашылығынан басқа өзге де мақсатта пайдаланылатын су
қорының жерлері;
7) 700.01.006 жолында жер телімі топырағының бонитет баллы
көрсетіледі;
8) 700.01.007 жолында жер теліміне құқықты куәландыратын құжаттарға сәйкес жер телімінің жалпы көлемі көрсетіледі. Кодекстің 325-бабының 2-тармағымен айқындалған салық төлеушілер нақты иелену мен пайдаланудағы жер телімінің жалпы көлемін көрсетеді;

9) в строке 700.01.008 указывается площадь земельного участка, не облагаемая земельным налогом, в соответствии с пунктом 2 статьи 326 Кодекса, а также в соответствии с подпунктом 5) пункта 2 статьи 123 Закона Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", действующего в соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О введении в действие Налогового Кодекса";
10) в строке 700.01.009 указывается площадь земельного участка, подлежащего обложению земельным налогом, определяемая как разница строк 700.01.007 и 700.01.008;
11) в строке 700.01.010 указывается базовая ставка земельного налога в соответствии с главой 54 Кодекса;
12) в строке 700.01.011 указывается размер повышения или понижения ставки земельного налога, установленный решением местного представительного органа на отчетный налоговый период, согласно пункту 1 статьи 338 Кодекса;
13) в строке 700.01.012 указывается установленный размер повышения ставки земельного налога на земельные участки, занятые под автостоянки, автозаправочные станции и рынки на отчетный налоговый период, согласно решениям местного представительного органа в соответствии со статьей 337 Кодекса;
14) в строке 700.01.013 указывается коэффициент, установленный пунктом 2 статьи 338 Кодекса для соответствующих налогоплательщиков;
15) в строке 700.01.014 указывается ставка земельного налога с учетом корректировок базовой налоговой ставки, предусмотренных в строках 700.01.011, 700.01.012 и 700.01.013;
16) в строке 700.01.015 указывается сумма налога, исчисленного за отчетный налоговый период, определяемая путем умножения площади, облагаемой земельным налогом, отраженной в строке 700.01.009 на ставку налога с учетом произведенных корректировок, указанную в строке 700.01.014.
4. Налог на транспортные средства -
Форма 700.02 (Приложение N 2 к Декларации)
17. Данное приложение предназначено для исчисления юридическими лицами налога на транспортные средства в соответствии с разделом 13 Кодекса. Форма 700.02 составляется налогоплательщиком на каждое транспортное средство. При наличии идентичных транспортных средств (одной модели, с одинаковым объемом двигателя, грузоподъемностью, количеством посадочных мест, мощностью двигателя, сроком эксплуатации) составляется одна форма с указанием их общего количества в строке 700.02.011, за исключением выбывших и (или) приобретенных транспортных средств.
18. В разделе "Исчисление налога на транспортные средства":
1) в строке 700.02.001 указывается транспортное средство, являющееся объектом обложения в соответствии со статьей 346 Кодекса, с указанием марки и модели транспортного средства;

9) 700.01.008 жолында "Салық Кодексін қолданысқа енгізу туралы"  Z010210_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Заңына сәйкес қолданылатын Кодексінің 326-бабының 2-тармағына сәйкес, сондай-ақ, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 123-бабындағы 2-тармақтың 5) тармақшасына сәйкес жер салығы салынбайтын жер телімінің көлемі көрсетіледі;
10) 700.01.009 жолында 700.01.007 және 700.01.008 жолдарының айырмасы ретінде айқындалатын, жер салығымен салық салынатын жер телімінің көлемі көрсетіледі;
11) 700.01.010 жолында Кодекстің 54-тарауына сәйкес жер салығының базалық ставкасы көрсетіледі;
12) 700.01.011 жолында Кодекстің 338-бабының 1-тармағына сәйкес есепті салық кезеңіне жергілікті өкілетті органның шешімімен белгіленген жер салығының ставкасын төмендету немесе көтеру ставкасы көрсетіледі;
13) 700.01.012 жолында Кодекстің 337-бабына сәйкес есепті салық кезеңіне жергілікті өкілетті органның шешімімен белгіленген автотұрақтарға, автомай құю станциялары мен рыноктарға арналған жер теліміне жер салығының ставкасын көтеру мөлшері көрсетіледі;
14) 700.01.013 жолында тиісті салық төлеушілер үшін Кодекстің 338-бабының 2-тармағымен белгіленген коэффициент көрсетіледі;
15) 700.01.014 жолында 700.01.011, 700.01.012 және 700.01.013 жолдарында көзделген базылық салық ставкасын түзетумен ескеріп жер салығының ставкасы көрсетіледі;
16) 700.01.015 жолында 700.01.014 жолында көрсетілген жүргізілген түзетулерді ескеріп салық ставкасына 700.00.009 жолында көрсетілген жер салығымен салық салынатын көлемді көбейту жолымен айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін есептелген салық сомасы көрсетіледі.
4. Көлік құралдары салығы - 700.02-нысан
(Декларацияға N 2 қосымша)
17. Осы нысан Кодекстің 13-бөліміне сәйкес заңды тұлғалардың көлік құралдары салығын есептеуге арналған. 700.02 нысанын салық төлеуші әрбір көлік құралына жасайды. Ұқсас көлік құралдары болған жағдайда, (бір үлгі, бірдей двигатель көлемі, отырғызу орындарының саны, двигатель қуаты, пайдалану мерзімі) есептен шыққан және (немесе) сатып алынған көлік құралдарынан басқа, 700.02.011 жолындағы олардың жалпы санын көрсете отырып бір нысан жасалады.
18. "Көлік құралдарына салықты есептеу" бөлімінде:
1) 700.02.001 жолында көлік құралының маркасы мен үлгісін көрсете отырып, Кодекстің 346-бабына сәйкес салық салу объектісі болып табылатын көлік құралы көрсетіледі;

2) в строке 700.02.002 указывается год выпуска транспортного средства;
3) в строке 700.02.003 указывается фактический период (количество месяцев) реализации прав собственности на транспортное средство;
4) в строке 700.02.004 указывается соответствующие единицы измерения:
объем двигателя легкового автомобиля - в кубических сантиметрах;
грузоподъемность грузовых и специальных автомобилей - в тоннах;
количество посадочных мест автобусов;
мощность двигателя катеров, судов, буксиров, барж, яхт - в лошадиных силах;
мощность двигателя маломерных судов и летательных аппаратов - в киловаттах;
5) в строке 700.02.005 указывается ставка налога на транспортные средства, исчисленная в соответствии с пунктом 1 статьи 347 Кодекса;
6) в строке 700.02.006 указывается превышение объема двигателя легковых автомобилей свыше 1500 по 2000 куб.см., свыше 2000 по 2500 куб.см., свыше 2500 по 3000 куб.см., свыше 3000 по 4000 куб.см. в соответствии с пунктом 2 статьи 347 Кодекса;
7) в строке 700.02.007 указывается сумма налога, определяемого по легковым автомобилям как 700.02.005 + 700.02.006 х 7 тенге, для остальных транспортных средств и летательных аппаратов как сумма, отраженная в строке 700.02.005;
8) в строке 700.02.008 указывается соответствующий поправочный коэффициент, установленный в пунктах 3, 4, 5 и 7 статьи 347 Кодекса;
9) в строке 700.02.009 указывается сумма налога за отчетный налоговый период с учетом поправочного коэффициента, определяемая путем умножения строк 700.02.007 и 700.02.008;
10) в строке 700.02.010 указывается сумма налога за фактический период владения, определяемая как 700.02.009/12 х 700.02.003. В случае если фактический период владения составляет 12 месяцев, то в строку 700.02.010 переносится сумма, отраженная в строке 700.02.009;
11) в строке 700.02.011 указывается количество транспортных средств, по которым составляется данная форма;
12) в строке 700.02.012 указывается сумма налога с учетом количества транспортных средств, определяемая путем умножения строк 700.02.010 и 700.02.011.
19. В разделе "Исчисление суммы налога к увеличению":
Данный раздел заполняется по выбывшим транспортным средствам, по которым налог был уплачен полностью налогоплательщиком, согласно пункту 4 статьи 348 Кодекса;
1) в строке 700.02.013 указывается дата выбытия транспортного средства;
2) в строке 700.02.014 указывается сумма уплаченного налога по выбывшему транспортному средству, которая должна быть равна сумме, отраженной в строке 700.02.009;
3) в строке 700.02.015 указывается сумма налога к увеличению, определяемая как разница строк 700.02.014 и 700.02.012.

2) 700.02.002 жолында көлік құралының шыққан жылы көрсетіледі;
3) 700.02.003 жолында көлік құралына меншік құқығын нақты сатудың кезіні (айлар саны) көрсетіледі;
4) 700.02.004 жолында өлшеудің тиісті бірліктері:
жеңіл автомобиль двигателінің көлемі - шаршы сантиметрлерде;
жүк және арнайы автомобильдерінің жүк көтерімділігі - тоннада;
автобустардың отырғызу орындарының саны;
катерлер, кемелер, буксирлер, баржалар, яхталар двигательдерінің қуаты - ат күшінде;
шағын көлемді кемелер мен ұшу аппараттары двигателінің қуаты - киловаттарда көрсетіледі;
5) 700.02.005 жолында Кодекстің 347-бабының 1-тармағына сәйкес есептелген көлік құралына салық ставкасы көрсетіледі;
6) 700.02.006 жолында кодекстің 347-бабының 2-тармағына сәйкес 1500-ден астам - 2000 шаршы см-гі, 2000-нан астам - 2500 шаршы см-гі, 2500-ден астам - 3000 шаршы см-гі, 3000-нан астам 4000 шаршы см-гі жеңіл автомобиль двигателі көлемінің асуы көрсетіледі;
7) 700.02.007 жолында 700.02.005 жолында көрсетілген сома ретінде қалған көлік құралдары мен ұшу аппараттары үшін 700.02.005 + 700.02.006 х 7 теңге ретінде жеңіл автомобиль бойынша айқындалған салық сомасы көрсетіледі;
8) 700.02.008 жолында Кодекстің 347 бабының 3, 4, 5 және 7-тармақтарында белгіленген тиісті түзету коэффициенті көрсетіледі;
9) 700.02.009 жолында 700.02.007 х 700.02.008 жолдарын көбейту жолымен айқындалатын түзету коэффициентін ескеріп есепті салық кезеңі үшін салық сомасы көрсетіледі;
10) 700.02.010 жолында 700.02.009/12 х 700.02.003 ретінде айқындалатын иеленудің нақты кезеңі үшін салық сомасы көрсетіледі. Егер нақты иелену кезеңі 12 ай құраған жағдайда, онда 700.02.010 жолына 700.02.009 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
11) 700.02.011 жолында осы нысан жасалатын көлік құралдарының саны көрсетіледі;
12) 700.02.012 жолында 700.02.010 және 700.02.011 жолдарын көбейту жолымен айқындалатын көлік құралдарының санын ескеріп салық сомасы көрсетіледі.
19. "Ұлғаюға салық сомасын есептеу" бөлімінде:
Осы бөлім Кодекстің 348-бабының 4-тармағына сәйкес салық төлеушілер толық төлеген есептен шыққан көлік құралдары бойынша толтырылады:
1) 700.02.013 жолы бойынша есептен шығарылған көлік құралының күні көрсетіледі;
2) 700.02.014 жолында 700.02.009 жолында көрсетілген сомаға тең болуы тиіс есептен шыққан көлік құралы бойынша төленген салық сомасы көрсетіледі;
3) 700.02.015 жолында 700.02.014 және 700.02.012 жолдарының айырмасы ретінде айқындалатын, ұлғаюға салық сомасы көрсетіледі.

20. В разделе "Исчисление суммы налога к уменьшению":
Данный раздел заполняется по приобретенным транспортным средствам, по которым налог был полностью уплачен предыдущим владельцем, согласно пункту 4 статьи 348 Кодекса;
1) в строке 700.02.016 указывается дата приобретения транспортного средства;
2) в строке 700.02.017 указывается сумма уплаченного налога по приобретенному транспортному средству предыдущим владельцем на основании подтверждающих документов об уплате налога, выданных налоговым органом, которая должна быть равна сумме, отраженной в строке 700.02.009;
3) в строку 700.02.018 переносится сумма, отраженная в строке 700.02.012.
5. Налог на имущество - Форма 700.03
(Приложение N 3 к Декларации)
21. Данное приложение предназначено для исчисления юридическими лицами и индивидуальными предпринимателями налога на имущество в соответствии с разделом 14 Кодекса.
22. В разделе "Исчисление остаточной стоимости объектов налогообложения":
1) в графе А строк с 700.03.001 по 700.03.013 указывается остаточная стоимость основных средств по данным бухгалтерского учета на начало отчетного налогового периода, первое число каждого месяца отчетного налогового периода и на конец отчетного налогового периода, за исключением основных средств, не являющихся объектом налогообложения;
2) в графе В строк с 700.03.001 по 700.03.013 указывается остаточная стоимость нематериальных активов по данным бухгалтерского учета на начало отчетного налогового периода, первое число каждого месяца отчетного налогового периода и на конец отчетного налогового периода;
3) в строке 700.03.014А указывается остаточная стоимость основных средств, определяемая как сумма строк с 700.03.001А по 700.03.013А;
4) в строке 700.03.014В указывается остаточная стоимость нематериальных активов, определяемая как сумма строк с 700.03.001В по 700.03.013В;
5) в строке 700.03.015А указывается остаточная стоимость основных средств, вновь введенных в эксплуатацию в рамках инвестиционного проекта в порядке, установленном статьями 138 - 140 Кодекса;
6) в строке 700.03.015В указывается остаточная стоимость зданий и сооружений, построенных на территории специальной экономической зоны "Астана - новый город" в период ее функционирования, в соответствии с частью 2 статьи 132 Закона Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", действующей в соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О введении в действие Налогового Кодекса".
23. В разделе "Исчисление налога на имущество":
1) в строке 700.03.016 указывается среднегодовая остаточная стоимость основных средств и нематериальных активов в соответствии с пунктом 2 статьи 354 Кодекса;

20. "Кемуге салық сомасын есептеу" бөлімінде:
Осы бөлім Кодекстің 348-бабының 4-бабына сәйкес салықты бұрынғы иесі толық төлеген сатып алынған көлік құралдары бойынша толтырылады:
1) 700.02.016 жолында көлік құралын сатып алу күні көрсетіледі;
2) 700.02.017 жолында 700.02.009 жолында көрсетілген сомаға тең болуы тиіс, салық органы берген, салықты төлеу туралы бастаушы құжаттардың негізінде бұрынғы иесіне сатып алынған көлік құралы бойынша төленген салық сомасы көрсетіледі;
3) 700.02.018 жолына 700.02.012 жолында көрсетілген сома көшіріледі.
5. Мүлік салығы - 700.03-нысан
(Декларацияға N 3 қосымша)
21. Осы нысан Кодекстің 14-бөліміне сәйкес заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлердің мүлік салығын есептеуге арналған.
22. "Салық салу объектілерінің қалдық құнын есептеу" бөлімінде:
1) 700.03.001 - 700.03.013 жолдарының А бағанында салық салу объектісі болып табылмайтын, есепті салық кезеңінің басына, есепті салық кезеңінің әр айының бірінші күніне және есепті салық кезеңінің соңына бухгалтерлік есеп деректері бойынша негізгі қаражаттардың қалдық құны көрсетіледі;
2) 700.03.001 - 700.03.013 жолдарының В бағаны есепті салық кезеңінің басына, есепті салық кезеңінің әр айының бірінші күніне және есепті салық кезеңінің соңына бухгалтерлік есеп деректері бойынша материалдық емес активтердің қалдық құны көрсетіледі;
3) 700.03.014А жолында 700.03.001А - 700.03.013А жолдарының сомасы ретінде айқындалатын негізгі қаражаттардың қалдық құны көрсетіледі;
4) 700.03.014В жолында 700.03.001В - 700.03.013В жолдарының сомасы ретінде айқындалатын материалдық емес активтердің қалдық құны көрсетіледі;
5) 700.03.015А жолында Кодекстің 138-140 баптарымен белгіленген тәртіпте инвестициялық жоба шегінде пайдалануға қайта енгізілген негізгі қаражаттардың қалдық құны көрсетіледі;
6) 700.03.015В жолында "Салық Кодексін қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Заңына сәйкес қолданылатын "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 132-бабындағы 2-бөлікке сәйкес оның қызмет ету кезеңіне "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағының аумағында салынған үй-жайлар мен құрылыстардың қалдық құны көрсетіледі.
23. "Мүлік салығын есептеу" бөлімінде:
1) 700.03.016 жолында Кодекстің 354-бабының 2-тармағына сәйкес
негізгі қаражаттар мен материалдық емес активтердің орташа жылдық қалдық
құны көрсетіледі;

2) в строке 700.03.017 указывается ставка налога на имущество, установленная статьей 355 Кодекса;
3) в строке 700.03.018 указывается сумма налога, определяемого путем умножения среднегодовой остаточной стоимости основных средств и нематериальных активов, отраженной в строке 700.03.016 на ставку налога, указанную в строке 700.03.017. Сумма строки 700.03.018 переносится в строку 700.00.011.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 700.00, 700.01, 700.02, 700.03 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz. _________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Расчета текущих платежей
по налогу на имущество
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Кодекс) и предусматривают порядок составления Расчета текущих платежей по налогу на имущество (далее - Расчет), предназначенного для исчисления юридическими лицами, индивидуальными предпринимателями текущих платежей по налогу на имущество в соответствии со статьей 356 Кодекса.
2. Расчет представляется в сроки, установленные статьей 359 Кодекса.
3. При составлении Расчета:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Кодекса.
4. При заполнении Расчета не допускаются исправления, подчистки и помарки, не используются символы "+, /, %, Z".
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
6. При представлении Расчета:
1) в явочном порядке на бумажном носителе, Расчет составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом с уведомлением, налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Кодекса, налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке Расчета.
7. Расчет подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Кодекса.
2. Расчет текущих платежей по налогу на имущество - Форма 701.00
(приложение к Правилам составления Расчета текущих платежей по
налогу на имущество)

2) 700.03.017 жолында Кодекстің 355-бабымен белгіленген мүлік
салығының ставкасы көрсетіледі;
3) 700.03.018 жолында 700.03.017 жолында көрсетілген салық ставкасына
700.03.016 жолында көрсетілген негізгі қаражаттар мен материалдық емес
активтердің орташа жылдық қалдық құнын көбейту жолымен айқындалатын салық
сомасы көрсетіледі. 700.03.018 жолының сомасы 700.00.011 жолына
көшіріледі.
_______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысандар 700.00, 700.01, 700.02, 700.03
Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан
электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
бекітілген
МҮЛІК САЛЫҒЫ БОЙЫНША АҒЫМДАҒЫ
ТӨЛЕМДЕР ЕСЕБІН ЖАСАУ
ЕРЕЖЕСІ
(701.00-НЫСАН)
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес әзірленген және заңды тұлғалардың, жеке кәсіпкерлердің Кодекстің 356-бабына сәйкес мүлік салығы бойынша ағымдағы төлемдерді есептеу және уақытылы төлеуге арналған Мүлік салығы бойынша ағымдағы төлемдер есебін (бұдан әрі - Есеп) жасау тәртібін айқындайды.
2. Есеп Кодекстің 359-бабында белгіленген мерзімде беріледі.
3. Есепті жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа белгілерімен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - Кодекстің 69-бабының 1-тармағына сәйкес толтырылады.
4. Есепті толтыру кезінде түзетуге, өшіруге және тазалауға жол берілмейді, "+, /, %, Z" белгілері пайдаланылмайды.
5. Көрсеткіштер болмаған кезде тиісті тор көздер толтырылмайды.
6. Есепті беру кезінде:
1) қағаз тасығышта келу тәртібімен Есеп екі данада жасалады, бір
данасы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады;
2) тапсырысты хатпен қағаз тасығышта почта бойынша - салық төлеуші
почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Кодексінің 69-бабындағы 8-тармақтың 3) тармақшасына сәйкес келу
тәртібімен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде салық
төлеуші Есепті жеткізу туралы хабарламаны салық органында немесе
электрондық почта бойынша алады.
7. Есепке Кодекстің 69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
2. Мүлік салығы бойынша ағымдағы төлемдер
есебі - 701.00 нысаны
(Мүлік салығы бойынша ағымдағы төлемдер
есебін жасау ережелеріне қосымша)

8. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Расчет;
3) полное наименование юридического лица в соответствии с учредительными документами или фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя;
4) вид Расчета.
Если Расчет представляется:
впервые - отмечается ячейка "первоначальный",
согласно пункту 2 статьи 71 Кодекса - отмечается ячейка "дополнительный",
в остальных случаях отмечается ячейка "очередной";
5) дата приобретения, выбытия имущества.
Данный пункт заполняется при приобретении и (или) выбытии имущества в течение отчетного налогового периода. В графе А указывается месяц приобретения, в графе В указывается месяц выбытия.
9. В разделе "Исчисление текущих платежей по налогу на имущество" налогоплательщики, в том числе вновь созданные, а также юридические лица, указанные в подпунктах 3) - 5) пункта 4 статьи 351 Кодекса при передаче объектов налогообложения в пользование или аренду, указывают следующие данные:
1) в строке 701.00.001 указывается остаточная стоимость основных средств, определяемая по данным бухгалтерского учета на начало отчетного налогового периода;
2) в строке 701.00.002 указывается остаточная стоимость нематериальных активов на начало отчетного налогового периода, определяемая по данным бухгалтерского учета;
3) в строке 701.00.003 указывается остаточная стоимость основных средств и нематериальных активов на начало отчетного налогового периода, определяемая как сумма строк 701.00.001 и 701.00.002;
4) в строке 701.00.004 указывается ставка налога на имущество, определенная статьей 355 Кодекса;
5) в строке 701.00.005 указывается сумма текущих платежей по налогу на имущество, подлежащая уплате за отчетный налоговый период и определяемая как произведение строк 701.00.003 и 701.00.004;
6) в строке 701.00.006 указывается сумма текущих платежей, подлежащих уплате в порядке и сроки, установленные пунктом 6 статьи 356 Кодекса.
10. В разделе "Исчисление текущих платежей по приобретенным основным средствам и нематериальным активам":
1) в строке 701.00.007 указывается первоначальная (остаточная) стоимость основных средств, приобретенных в отчетном налоговом периоде, определяемая по данным бухгалтерского учета;
2) в строке 701.00.008 указывается первоначальная (остаточная) стоимость нематериальных активов, приобретенных в отчетном налоговом периоде, определяемая по данным бухгалтерского учета;
3) в строке 701.00.009 указывается первоначальная (остаточная) стоимость основных средств и нематериальных активов, приобретенных в отчетном налоговом периоде, определяемая как сумма строк 701.00.007 и 701.00.008;

8. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші
мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Есеп берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес заңды тұлғаның толық атауы немесе
салық төлеушінің аты-жөні;
4) Есеп түрі.
Егер Есеп берілсе:
алғаш рет - "бастапқы" тор көзі белгіленеді,
Кодекстің 71-бабының 2-тармағына сәйкес "қосымша" тор көзі
белгіленеді;
қалған жағдайларда - "кезекті" тор көзі белгіленеді.
5) мүлікті сатып алған, істен шыққан күні.
Осы тармақ есепті салық кезеңі ішінде мүлікті сатып алу және (немесе)
істен шығуы кезінде толықтырады.
9. "Мүлік салығы бойынша ағымдағы төлемдерді есептеу" бөлімінде салық төлеушілер, соның ішінде қайта құрылғандар, сондай-ақ Кодекстің 351-бабының 4-тармағының 3)-5) тармақшаларында көрсетілген заңды тұлғалар пайдалануға немесе жалға салық салу объектілерін беру кезінде мынадай деректерді көрсетеді:
1) 701.00.001 жолында есепті салық кезеңінің басындағы бухгалтерлік есеп деректері бойынша айқындалатын негізгі құралдардың қалдық құны көрсетіледі;
2) 701.00.002 жолында бухгалтерлік есеп деректері бойынша айқындалатын есепті салық кезеңінің басындағы материалдық емес активтердің қалдық құны көрсетіледі;
3) 701.00.003 жолында 701.00.001 және 701.00.002 жолдарындағы сома ретінде айқындалатын есепті салық кезеңінің басындағы негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің қалдық құны көрсетіледі;
4) 701.00.004 жолында Кодекстің 355-бабында айқындалатын мүлік салығының ставкасы көрсетіледі;
5) 701.00.005 жолында есепті салық кезеңінде төлеуге тиісті және 701.00.003 және 701.00.004 жолдарының көбейтіндісі ретінде айқындалатын мүлік салығы бойынша ағымдағы төлемдер сомасы көрсетіледі;
6) 701.00.006 жолында Кодекстің 356-бабының 6-тармағында белгіленген тәртіпте және мерзімде төлеуге тиісті ағымдағы төлемдер сомасы көрсетіледі.
10. "Сатып алынған негізгі құралдар мен материалдық емес активтер бойынша ағымдағы төлемдерді есептеу" бөлімінде:
1) 701.00.007 жолында бухгалтерлік есеп деректері бойынша айқындалатын есепті салық кезеңінде сатып алынған негізгі құралдардың бастапқы (қалдық) құны көрсетіледі;
2) 701.00.008 жолында бухгалтерлік есеп деректері бойынша айқындалатын есепті салық кезеңінде сатып алынған материалдық емес активтердің бастапқы (қалдық) құны көрсетіледі;
3) 701.00.009 жолында 701.00.007 және 701.00.008 жолдарындағы сома ретінде айқындалатын есепті салық кезеңінде сатып алынған негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің бастапқы (қалдық) құны көрсетіледі;

4) в строке 701.00.010 указывается среднегодовая стоимость основных средств и нематериальных активов, определяемых в соответствии с пунктом 2 статьи 354 Кодекса;
5) в строке 701.00.011 указывается ставка налога на имущество, определенная статьей 355 Кодекса;
6) в строке 701.00.012 указывается сумма текущих платежей, подлежащих уплате по приобретенным основным средствам и нематериальным активам за отчетный налоговый период, определяемая как произведение строк 701.00.010 и 701.00.011;
7) в строке 701.00.013 указывается сумма текущих платежей, подлежащих уплате в порядке и сроки, установленные пунктом 7 статьи 356 Кодекса.
11. В разделе "Исчисление текущих платежей по выбывшим основным средствам и нематериальным активам":
1) в строке 701.00.014 указывается остаточная стоимость основных средств, выбывших в отчетном налоговом периоде, определяемая по данным бухгалтерского учета;
2) в строке 701.00.015 указывается остаточная стоимость нематериальных активов, выбывших в отчетном налоговом периоде, определяемая по данным бухгалтерского учета;
3) в строке 701.00.016 указывается остаточная стоимость основных средств и нематериальных активов, выбывших в отчетном налоговом периоде, определяемая как сумма строк 701.00.014 и 701.00.015;
4) в строке 701.00.017 указывается среднегодовая стоимость основных средств и нематериальных активов, определяемая в соответствии с пунктом 2 статьи 354 Кодекса;
5) в строке 701.00.018 указывается ставка налога на имущество, определенная статьей 355 Кодекса;
6) в строке 701.00.019 указывается сумма налога на имущество, подлежащая уменьшению по выбывшим основным средствам и нематериальным активам за отчетный налоговый период, определяемая как произведение строк 701.00.017 и 701.00.018;
7) в строке 701.00.020 указывается сумма текущих платежей, подлежащих уменьшению в порядке и сроки, установленные пунктом 7 статьи 356 Кодекса.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 701.00 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
__________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Расчета текущих платежей по земельному налогу
(Форма 701.01)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Кодекс) и предусматривают порядок составления Расчета текущих платежей по земельному налогу (далее - Расчет), предназначенного для исчисления текущих платежей юридическими лицами при возникновении обязательств по исчислению и уплате земельного налога в течение года в соответствии со статьей 340 Кодекса. Форма 701.01 составляется налогоплательщиком на каждый земельный участок.

4) 701.00.010 жолында Кодекстің 354-бабының 2-тармағына сәйкес айқындалған негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің орта жылдық құны көрсетіледі;
5) 701.00.011 жолында Кодекстің 355-бабымен айқындалған мүлік салығының ставкасы көрсетіледі;
6) 701.00.012 жолында 701.00.010 және 701.00.011 жолдарының көбейтіндісі ретінде айқындалатын есепті салық кезеңі үшін сатып алынған негізгі құралдар мен материалдық емес активтер бойынша төлеуге тиісті ағымдағы төлемдер сомасы көрсетіледі;
7) 701.00.013 жолында Кодекстің 356-бабының 7-тармағында белгіленген тәртіпте және мерзімде төлеуге тиісті ағымдағы төлемдер сомасы көрсетіледі.
11. "Істен шыққан негізгі құралдар мен материалдық емес активтер бойынша ағымдағы төлемдерді есептеу" бөлімінде:
1) 701.00.014 жолында бухгалтерлік есеп деректері бойынша айқындалатын есепті салық кезеңінде істен шыққан негізгі құралдардың қалдық құны көрсетіледі;
2) 701.00.015 жолында бухгалтерлік есеп деректері бойынша айқындалатын есепті салық кезеңінде істен шыққан материалдық емес активтердің қалдық құны көрсетіледі;
3) 701.00.016 жолында 701.00.014 және 701.00.015 жолдарындағы сома ретінде айқындалатын есепті салық кезеңінде істен шыққан негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің қалдық құны көрсетіледі;
4) 701.00.017 жолында Кодекстің 354-бабының 2-тармағына сәйкес айқындалған негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің орта жылдық құны көрсетіледі;
5) 701.00.018 жолында Кодекстің 355-бабымен айқындалған мүлік салығының ставкасы көрсетіледі;
6) 701.00.019 жолында 701.00.017 және 701.00.018 жолдарының көбейтіндісі ретінде айқындалатын есепті салық кезеңінде істен шыққан негізгі құралдар мен материалдық емес активтер бойынша кемуге жататын мүлік салығының сомасы көрсетіледі;
7) 701.00.020 жолында Кодекстің 356-бабының 7-тармағында белгіленген тәртіпте және мерзімде кемуге жататын ағымдағы төлемдер сомасы көрсетіледі. _______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысан 701.00 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
бекітілген
ЖЕР САЛЫҒЫ БОЙЫНША АҒЫМДАҒЫ
ТӨЛЕМДЕР ЕСЕБІН ЖАСАУ
ЕРЕЖЕСІ
(701.01-НЫСАН)
1. Жалпы ережелер
1. Осы ережелер "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес әзірленген және Кодекстің 340-бабына сәйкес бір жыл ішінде жер салығын есептеу және төлеу жөніндегі міндеттемелердің туындауы кезінде заңды тұлғалардың ағымдағы төлемдерді есептеуіне арналған Жер салығы бойынша ағымдағы төлемдер есебін (бұдан әрі - Есеп) жасау тәртібін айқындайды. 701.01 нысанын салық төлеуші әрбір жер теліміне жасайды.

9) в строке 701.01.008 указывается площадь земельного участка, не облагаемая земельным налогом, в соответствии с пунктом 2 статьи 326 Кодекса, а также в соответствии с подпунктом 5) пункта 2 статьи 123 Закона Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", действующего в соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О введении в действие Налогового Кодекса";
10) в строке 701.01.009 указывается площадь земельного участка, подлежащего обложению земельным налогом, определяемая как разница строк 701.01.007 и 701.01.008;
11) в строке 701.01.010 указывается базовая ставка земельного налога в соответствии с главой 54 Кодекса;
12) в строке 701.01.011 указывается размер повышения или понижения ставки земельного налога, установленный решением местного представительного органа на отчетный налоговый период, согласно пункту 1 статьи 338 Кодекса;
13) в строке 701.01.012 указывается установленный размер повышения ставки земельного налога на земельные участки, занятые под автостоянки, автозаправочные станции и рынки на отчетный налоговый период, согласно решениям местного представительного органа в соответствии со статьей 337 Кодекса;
14) в строке 701.01.013 указывается коэффициент, установленный пунктом 2 статьи 338 Кодекса для соответствующих налогоплательщиков;
15) в строке 701.01.014 указывается ставка земельного налога с учетом корректировок базовой налоговой ставки, предусмотренных в строках 701.01.011, 701.01.012 и 701.01.013;
16) в строке 701.01.015 указывается сумма текущих платежей, подлежащих уплате или уменьшению за отчетный налоговый период, в соответствии со статьей 340 Кодекса;
17) в строке 701.01.016 указывается сумма текущих платежей, подлежащих уплате или уменьшению по установленным срокам, в соответствии со статьей 340 Кодекса.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 701.01 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz. _________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Декларации по сбору с аукционов
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 69 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления Декларации по сбору с аукционов по форме 810.00, включающей прилагаемые формы (далее - формы):

9) 701.01.008 жолында Кодекстің 326-бабының 2-тармағына сәйкес, сондай-ақ "Салық Кодексін қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Заңына сәйкес қолданылатын "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 123-бабының 2-тармағының 5) тармақшасына сәйкес жер салығы салынбайтын жер телімінің көлемі көрсетіледі;
10) 701.01.009 жолында 701.01.007 және 701.01.008 жолдарының айырмасы ретінде айқындалатын, жер салығымен салық салынатын жер телімінің көлемі көрсетіледі;
11) 701.01.010 жолында Кодекстің 54-тарауына сәйкес жер салығының базалық ставкасы көрсетіледі;
12) 701.01.011 жолында Кодекстің 338-бабының 1-тармағына сәйкес есепті салық кезеңіне жергілікті өкілетті органның шешімімен белгіленген жер салығының ставкасын төмендету немесе көтеру мөлшері көрсетіледі;
13) 701.01.012 жолында Кодекстің 337-бабына сәйкес есепті салық кезеңіне жергілікті өкілетті органның шешіміне сәйкес белгіленген автотұрақтарға, автомайқұю станциялары мен рыноктарға арналған жер теліміне жер салығының ставкасын көтерудің белгіленген мөлшері көрсетіледі;
14) 701.01.013 жолында тиісті салық төлеушілер үшін Кодекстің 338-бабының 2-тармағымен белгіленген коэффициент көрсетіледі;
15) 701.01.014 жолында 701.01.011, 701.01.012 және 701.01.013 жолдарында көзделген базалық салық ставкасын түзетумен ескеріп жер салығының ставкасы көрсетіледі;
16) 701.01.015 жолында Кодекстің 340-бабына сәйкес есепті салық кезеңі үшін төлеуге немесе кемуге жататын ағымдағы төлемдер сомасы көрсетіледі;
17) 701.01.016 жолында Кодекстің 340-бабына сәйкес белгіленген мерзімдер бойынша төлеуге немесе кемуге жататын ағымдағы төлемдер сомасы көрсетіледі. _______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысан 701.01 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс Министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
БЕКІТІЛГЕН
Аукциондардан алым бойынша Декларацияны жасаудың
ЕРЕЖЕСІ
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы "Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ (Салық Кодексі) 69-бабына сәйкес әзірленген және қоса беріп отырған 810.00 нысан бойынша Аукциондардан алым бойынша декларация (бұдан әрі - нысандар) жасаудың тәртібін қарастырады:

1) Декларации по сбору с аукционов по форме 810.00 (далее - Декларация по форме 810.00);
2) приложения к Декларации по сбору с аукционов по форме 810.01 (далее - приложение по форме 810.01).
2. Декларация по форме 810.00 предназначена для декларирования общей суммы сбора с аукционов.
Приложение по форме 810.01 предназначено для определения сумм сбора с аукционов по каждому аукциону.
3. В случае реализации имущества (имущественных прав) на нескольких аукционах, по каждому аукциону заполняется отдельный лист приложения по форме 810.01. При этом общее количество листов приложения по форме 810.01 должно соответствовать количеству проведенных аукционов.
4. При составлении форм:
1) на бумажном носителе - формы заполняются шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - формы заполняются в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Налогового кодекса.
5. При заполнении форм не допускаются исправления, подчистки, помарки и использование символов "+, /, %, Z".
6. При отсутствии показателей соответствующие ячейки форм не заполняются.
7. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
8. При представлении форм:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - формы составляются в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса, - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке форм.
2. Составление Декларации по форме 810.00
9. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указываются коды видов деятельности по Общему классификатору экономической деятельности (ОКЭД) и их удельный вес.
Коды ОКЭД (пять знаков) отражаются по трем основным видам деятельности в порядке убывания их удельного веса. Удельный вес указывается в процентах с округлением до десятой доли (следует учесть, что общая сумма удельного веса указанных видов деятельности не обязательно должна быть равна 100 %).
Для расчета удельного веса необходимо использовать данные, указываемые налогоплательщиком в строке 100 раздела I ("Продукция") государственной статистической отчетности формы N 1-ПФ (годовая). Удельный вес по каждому виду деятельности определяется как отношение данных соответствующей графы строки 100 к данным графы 1 по строке 100.
Например, налогоплательщик, основным видом деятельности которого является строительство зданий, в строке 100 раздела I отчета N 1-ПФ (годовая) указал следующие данные:
___________________________________________________________________________
Наименование| Код  |Всего за|    в том числе по видам деятельности
показателей |строки|отчетный|______________________________________________
|      |  год   |Строите-   |розничная  |  аренда   | реклама
|      |        |льство     |продажа    |автомобилей|
|      |        |зданий     |автомобилей|           |
|      |        |___________|___________|___________|__________
|      |        | код 45211 | код 50102 | код 71100 |код 74400
____________|______|________|___________|___________|___________|__________

1) 810.00 нысан бойынша Аукциондардан алым бойынша декларация (бұдан әрі - 810.00 нысан бойынша Декларация);
2) 810.01 нысан бойынша Аукциондардан алым бойынша декларацияға қосымша (бұдан әрі - 810.01 нысан бойынша қосымша).
2. 810.00 нысан бойынша Декларация аукционнан жалпы сомаларын мәлімдеуге арналған.
810.01 нысан бойынша қосымша әр аукцион бойынша аукционнан алым сомасын анықтау үшін арналған.
3. Мүлікті бірнеше аукциондарда сатқан болса (мүлік құқығын), әр аукцион бойынша 810.01 нысан бойынша тиісті қосымша жеке бет толтырылады. Бұл ретте 810.01 нысан бойынша тиісті қосымша жеке бет саны өткізілген аукцион санымен сәйкес болуы тиіс.
4. Нысанды жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - айналмалы немесе қауырсын қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, бас баспа белгілерімен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып нысандар толтырылады;
2) электрондық тасығышта - Кодекстің 69-бабының 1-тармағына сәйкес нысанды толтырылады.
5. Нысанды толтыру кезінде түзетулерге, тазартуларға және былғауға
жол берілмейді, "+, /, %, Z" белгілері пайдаланылмайды.
6. Нысандардың тиісті торкөздерінің көрсеткіштері жоқ болған кезде
толтырылмайды.
7. Деректер жоқ жағдайда, қосымшада көрсетуге тиісті, қосымшадағы
көрсетілгендер ұсынылмайды.
8. Нысанды беру кезінде:
1) келу тәртібінде қағаз тасығышта- нысандар екі данада жасалады, бір
данасы салық органының белгісімен бірге салық органына қайтарылады;
2) қағаз тасығышта почта бойынша салық төлеуші тапсырысты хатпен
байланыстың почта немесе өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) келу тәртібімен электрондық түрде немесе электрондық почта бойынша
салық төлеуші Кодекстің 69-бабының 8-тармағындағы 3)-тармақшаға сәйкес
нысанды жеткізу туралы электрондық почта бойынша немесе салық органында
хабарламаны алады.
2. 810.00 нысан бойынша Декларацияны толтыру
9. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 1-жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 2-жолда Экономикалық қызмет түрлерінің Жалпы Жіктемесі бойынша (ЭҚЖЖ) қызмет коды мен оның үлес салмағы көрсетіледі;
ЭҚЖЖ коды (алғашқы бес сан) оның үлес салмағының кему тәртібімен басты қызметтің үш түрі бойынша айқындалады. Үлес салмағы пайызбен үтірден кейінгі (бұл ретте көрсетілген қызметтің жалпы үлес салмағы 100% болуы міндетті емес) ондық санды дөңгелектеу әдісімен көрсетіледі.
Үлес салмағын есептеу үшін ПФ-N 1 нысандағы (жылдық) мемлекеттік
статистика есептіліктегі 1-бөлімнің 100 жолында ("Өнім") салық төлеушінің
көрсеткен деректерін пайдалану керек. Үлес салмағы әртүрлі қызметтің түрі
бойынша үлес салмағы 100 жол бойынша 1-бағанына қатысты бағанның дерегі
ретінде анықталады.
Мысалы, салық төлеуші, оның негізгі қызметі үй құрылысы болса, ПФ-N 1
нысандағы (жылдық) 1-бөлімнің 100 жолында мынадай деректерді көрсетті:
__________________________________________________________________________
Көрсеткіштер|Жол.| Есепті  |    Оның ішінде қызмет түрлері бойынша:      |
атауы    |дың |жыл үшін |---------------------------------------------|
|коды|барлығы  |Үй құрылысы |Автомо.   |Автомо.   |жарнама   |
|    |         |            |бильдерді |бильдерді |          |
|    |         |            |бөлшектеп |жалдау    |          |
|    |         |            |сату      |          |          |
|    |         |____________|__________|__________|__________|
|    |         | 45211 коды |45211 коды|45211 коды|45211 коды|
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|

1     |   2  |    3   |     4     |     5     |      6    |     7
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
Объем         100   250 000,0  150 000,0    50 000,0   35 000,0    5 000,0
произведенной
продукции
(товаров,
услуг),
тыс. тенге
___________________________________________________________________________
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
___________________________________________________________________________
2 | ОКЭД     А  4 5 2 1 1    В   5 0 1 0 2   С    7 1 1 0 0
Укажите
удельный вес    0 6 0,0 %        0 2 0,0 %        0 1 4,0 %
___________________________________________________________________________
Удельный вес строительства рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы) * 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом;
3) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество физического лица или полное наименование юридического лица;
4) в строке 4 производится отметка соответствующего вида Декларации по форме 810.00;
5) в строке 5 указывается отчетный налоговый период;
6) в строке 6 указывается код соответствующей валюты, в которой производится исчисление сбора с аукционов.
10. В разделе "Сбор с аукционов":
1) в строке 810.00.001 указывается стоимость реализованного имущества (имущественных прав) по итогам проведенного аукциона, которая переносится из строки 810.01.005 приложения по форме 810.01. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 810.01, по данной строке указывается общая стоимость реализованного имущества (имущественных прав), которая определяется суммированием показателей строк 810.01.005 всех листов приложения по форме 810.01;
2) в строке 810.00.002 указывается сумма исполнительской санкции, подлежащая уплате в бюджет, которая переносится из строки 810.01.006 приложения по форме 810.01. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 810.01, по данной строке указывается общая сумма исполнительской санкции, которая определяется суммированием показателей строк 810.01.006 всех листов приложения по форме 810.01;
3) в строке 810.00.003 указывается стоимость реализованного имущества, уменьшенная на сумму исполнительской санкции, определяемая как разница между строками 810.00.001 и 810.00.002;
4) в строке 810.00.004 указывается ставка сбора с аукционов в процентах;
5) в строке 810.00.005 указывается сумма сбора с аукционов, подлежащая уплате в бюджет, которая определяется исходя из ставки сбора и стоимости реализованного имущества по формуле (810.00.003 х 810.00.004).

1      | 2  |    3    |      4     |     5    |     6    |    7     |
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
Жүргізілген |100 |250 000,0| 150 000,0  | 50 000,0 | 35 000,0 | 5 000,0  |
өнім (тауар.|    |         |            |          |          |          |
лар, қызмет |    |         |            |          |          |          |
көрсетулер) |    |         |            |          |          |          |
көлемі,     |    |         |            |          |          |          |
мың теңге   |    |         |            |          |          |          |
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәліметтер кестесі мынадай түрде болады:
_____________________________________________________
|  2|  ЭҚЖЖ  А 4 5 2 1 1  В 5 0 1 0 2   С 7 1 1 0 0  |
|Үлес салмағын                                       |
|көрсетіңіз    0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 %  |
|____________________________________________________|
Бұл ретте құрылыс үлесі 150 000,0 (Кестенің 4-бағанасы) / 250 000,0 (Кестенің 3-бағанасы)* х 100% ретінде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлестер осындай жолмен есептеледі;
3) 3 жолда жеке тұлғаның аты-жөні немесе заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі;
4) 4 жолда 810.00 нысан бойынша декларацияның тиісті түріне байланысты белгі қойылады;
5) 5 жолда есепті салық кезеңі көрсетіледі;
6) 6 жолда аукциондардан алым есебі жүргізілген тиісті валюта коды көрсетіледі.
10. "Аукциондардан алым" бөлімінде:
1) 810.00.001 жолда өткізілген аукцион нәтижесі бойынша аукциондарда сатқан (мүлік құқығын) мүліктің 810.01 нысан бойынша 810.01.005 жолынан көшірілетін мүліктің құны көрсетіледі. Егер салық төлеуші 810.01 нысан бойынша қосымшаның бірнеше беттерін толтырған жағдайда, бұл жолда өткізілген аукцион нәтижесі бойынша аукциондарда сатқан (мүлік құқығын) мүліктің 810.01 нысан бойынша 810.01.005 жолының көрсеткіштеріне қосып анықтайды;
2) 810.00.002 жолда 810.01 нысан бойынша 810.00.006 жолынан көшірілетін бюджетке төлеуге тиісті орындау шараның сомасы көрсетіледі. Егер салық төлеуші 810.01 нысан бойынша қосымшаның бірнеше беттерін толтырған жағдайда, бұл жолда бюджетке төлеуге тиісті орындау шараның жалпы сомасы 810.01 нысан бойынша 810.00.006 жолының көрсеткіштеріне қосып анықтайды;
3) 810.00.003 жолда аукциондарда сатқан мүліктің құны орындау шараның
кемуі 810.00.001 және 810.00.002 жолдарының айырмашылығы ретінде
көрсетіледі;
4) 810.00.004 жолда аукциондардан алым ставкасы процентпен
көрсетіледі;
5) 810.00.005 жолда (810.00.003 х 810.00.004) формуласы бойынша
аукциондарда сатқан мүліктің және алым ставкасынан анықтап, бюджетке
төлеуге тиісті аукциондардан алым сомасы көрсетіледі.

11. Декларация по форме 810.00 подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.
3. Составление приложения по форме 810.01
12. В строке 1 указывается номер текущего листа.
13. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество физического лица или полное наименование юридического лица;
3) в строке 4 указывается отчетный налоговый период;
4) в строке 5 указывается код соответствующей валюты, в которой производится исчисление сбора с аукционов;
5) в строке 6 указывается общее количество листов приложения по форме 810.01.
14. В разделе "Сумма сбора с аукционов":
1) в строке 810.01.001 указывается дата реализации имущества (имущественных прав) на аукционе;
2) в строке 810.01.002 указывается фамилия, имя, отчество или полное наименование устроителя аукциона;
3) в строке 810.01.003 указывается регистрационный номер налогоплательщика - устроителя аукциона;
4) в строке 810.01.004 указывается место проведения аукциона;
5) в строке 810.01.005 указывается стоимость реализованного имущества (имущественных прав);
6) в строке 810.01.006 указывается сумма исполнительской санкции, подлежащая внесению в бюджет;
7) в строке 810.01.007 указывается стоимость реализованного имущества, уменьшенная на сумму исполнительской санкции, определяемая как разница между строками 810.01.005 и 810.01.006;
8) в строке 810.01.008 указывается ставка сбора с аукционов в процентах;
9) в строке 810.01.009 указывается сумма сбора с аукционов, подлежащая уплате в бюджет, которая определяется исходя из ставки сбора и стоимости реализованного имущества по формуле (810.01.007 х 810.01.008).
15. Приложение по форме 810.01 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 810.00, 810.01 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
__________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Декларации по гербовому сбору
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 69 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления Декларации по гербовому сбору по форме 820.00, включающей прилагаемые формы (далее - формы):

11. 810.00 нысан бойынша декларацияға қол қойылып және Салық
Кодексінің 69-бабына сәйкес мөрмен куәландырылады.
3. 810.01 нысан бойынша қосымшаны жасау
12. 1 жолда ағымдағы беттің нөмірі көрсетіледі.
13. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3 жолда жеке тұлғаның аты-жөні немесе заңды тұлғаның толық атауы
көрсетіледі;
3) 4 жолда есепті салық кезеңі көрсетіледі;
4) 5 жолда аукциондардан алым есебі жүргізілген тиісті валюта коды
көрсетіледі;
5) 6 жолда 810.01 нысан бойынша қосымшаның беттерінің жалпы саны
көрсетіледі.
14. "Аукиондардан алым сомасы" бөлімінде:
1) 810.01.001 жолда аукциондарда мүлікті сатқан (мүлік құқығын) күні
көрсетіледі;
2) 810.01.002 жолда аукцион өткізушінің аты-жөні немесе толық атауы
көрсетіледі;
3) 810.01.003 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі -
аукцион өткізушінің;
4) 810.01.004 жолда аукцион өткізу орны көрсетіледі;
5) 810.01.005 жолда сатқан мүліктің құны көрсетіледі (мүлік
құқығының);
6) 810.01.006 жолда бюджетке төлеуге тиісті орындау шараның сомасы
көрсетіледі;
7) 810.01.007 жолда аукциондарда сатқан мүліктің құны орындау шараның
кемуі 810.01.005 және 810.01.006 жолдарының айырмашылығы ретінде
аукциондарда сатқан мүліктің құны көрсетіледі;
8) 810.01.008 жолда аукциондардан алым ставкасы процентпен
көрсетіледі;
9) 810.01.009 жолда (810.01.007 х 810.01.008) формуласы бойынша
аукциондарда сатқан мүліктің және алым ставкасынан анықтап, бюджетке
төлеуге тиісті аукциондардан алым сомасы көрсетіледі.
15. 810.01 нысан бойынша декларацияға оны толтырған лауазымды тұлға
қол қояды.
_______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысандар 810.00, 810.01 Деректер
базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды
жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
БЕКІТІЛГЕН
Елтаңба алымы
бойынша Декларация жасаудың
ЕРЕЖЕЛЕРІ
І. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінің (Салық Кодексі) 69-бабына сәйкес әзірленген және қоса берілген нысандары енгізетін (бұдан әрі - нысандар), 820.00 нысан бойынша елтаңба алымы бойынша Декларация жасаудың жасау тәртібін қарастырады:

1) Декларации по гербовому сбору по форме 820.00 (далее - Декларация по форме 820.00);
2) приложения к Декларации по гербовому сбору по форме 820.01 (далее - приложение по форме 820.01).
2. Декларация по форме 820.00 предназначена для декларирования общей суммы гербового сбора.
Приложение по форме 820.01 предназначено для определения суммы гербового сбора в разрезе покупателей вексельной бумаги и стоимости векселей.
Приложение по форме 820.01 состоит из двух страниц. В случае превышения количества покупателей вексельной бумаги в строках, имеющихся на листе приложения по форме 820.01, заполняется следующий лист приложения по форме 820.01.
3. При составлении форм:
1) на бумажном носителе - формы заполняются шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - формы заполняются в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Налогового кодекса.
4. При заполнении форм не допускаются исправления, подчистки, помарки и использование символов "+, /, %, Z".
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки форм не заполняются.
6. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
7. При представлении форм:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - формы составляются в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса, - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке форм.
2. Составление Декларации по форме 820.00
8. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указываются коды видов деятельности по Общему классификатору экономической деятельности (ОКЭД) и их удельный вес.
Коды ОКЭД (пять знаков) отражаются по трем основным видам деятельности в порядке убывания их удельного веса. Удельный вес указывается в процентах с округлением до десятой доли (следует учесть, что общая сумма удельного веса указанных видов деятельности не обязательно должна быть равна 100 %).
Для расчета удельного веса необходимо использовать данные, указываемые налогоплательщиком в строке 100 раздела I ("Продукция") государственной статистической отчетности формы N 1-ПФ (годовая). Удельный вес по каждому виду деятельности определяется как отношение данных соответствующей графы строки 100 к данным графы 1 по строке 100.
Например, налогоплательщик, основным видом деятельности которого является строительство зданий, в строке 100 раздела I отчета N 1-ПФ (годовая) указал следующие данные:
___________________________________________________________________________
Наименование| Код  |Всего за|    в том числе по видам деятельности
показателей |строки|отчетный|______________________________________________
|      |  год   |Строите-   |розничная  |  аренда   | реклама
|      |        |льство     |продажа    |автомобилей|
|      |        |зданий     |автомобилей|           |
|      |        |___________|___________|___________|__________

1) 820.00 нысан бойынша елтаңба алымы бойынша Декларация (бұдан әрі - 820.00 нысаны бойынша Декларация);
2) 820.01 нысан бойынша елтаңба алымы бойынша Декларацияға қосымша (бұдан әрі - 820.01 нысаны бойынша қосымша);
2. 820.00 нысаны бойынша Декларация елтаңба алымының жалпы сомасынан мәлімдеуге арналған.
820.01 нысаны бойынша қосымша вексель құндары және вексель қағаздарын сатып алғыштардың бөлігінде елтаңба алымының сомасын анықтау үшін арналған.
820.01 нысаны бойынша қосымшасы екі беттен тұрады. Егер жолдардағы вексель қағазын сатыпалушылар саны көбейсе, бар беттегі 820.01 нысаны бойынша қосымшалар, келесі 820.01 нысаны бойынша қосымша бетке толтырылады.
3. Нысанды жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - айналмалы немесе қауырсын қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, бас баспа белгілерімен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - нысандар Салық Кодексінің 69-бабындағы 1-тармаққа сәйкес толтырылады.
4. Нысандарды толтыру кезінде түзетулерге, тазартуларға және былғауға және "+, /, %, Z" белгілерін пайдалануға жол берілмейді.
5. Көрсеткіштер жоқ болған кезде нысандардың тиісті торкөздері толтырылмайды.
6. Қосымшаларда көрсетуге жататын деректер жоқ болған жағдайда аталған қосымшалар берілмейді.
7. Нысандарды беру кезінде:
1) қағаз тасығышта келу тәртібімен - нысандар екі данада жасалады, бір данасы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады;
2) тапсырысты хатпен қағаз тасығышта пошта бойынша - салық төлеуші почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық Кодексінің 69-бабындағы 8-баптың 3) тармақшасына сәйкес келу тәртібімен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде - салық төлеуші нысанды жеткізу туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.
2. 820.00 нысаны бойынша Декларация жасау
8. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 1-жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 2-жолда Экономикалық Қызмет түрлерінің Жалпы Жіктемесі бойынша (ЭҚЖЖ) қызмет түрінің коды мен олардың үлес салмағы көрсетіледі.
ЭҚЖЖ коды (бес белгі) олардың үлес салмағының кему тәртібімен қызметтің негізгі үш түрі бойынша көрсетіледі. Үлес салмағы он үлесіне дейін дөңгелектеумен проценттерде көрсетіледі (қызметтің аталған түрлерінің үлес салмағының жалпы сомасы 100% тең болуы міндетті емес екенін ескеру қажет).
Үлес салмағының есебі үшін N 1-ПФ (жылдық) нысандағы мемлекеттік
статистика есеп беруінің 1-бөліміндегі 100 жолда ("Өнім") салық төлеуші
көрсеткен деректерді пайдалану керек. Қызметтің әрбір түрі бойынша үлес
салмағы 100 жол бойынша І-бағанына 100-жолдың тиісті бағанының
деректерінің қатынасы ретінде айқындалады.
Мысалы, қызметінің негізгі түрі үй-жайлардың құрылысы болатын салық
төлеуші N 1-ПФ (жылдық) есеп берудің І-бөліміндегі 100 жолда мынадай
деректерді көрсетті:
__________________________________________________________________________
Көрсеткіштер|Жол.| Есепті  |    Оның ішінде қызмет түрлері бойынша:      |
атауы    |дың |жыл үшін |---------------------------------------------|
|коды|барлығы  |Үй жайлар   |Автомо.   |Автомо.   |жарнама   |
|    |         | құрлысы    |бильдерді |бильдерді |          |
|    |         |            |бөлшектеп |жалдау    |          |
|    |         |            |сату      |          |          |
|    |         |____________|__________|__________|__________|

|      |        | код 45211 | код 50102 | код 71100 |код 74400
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
1     |   2  |    3   |     4     |     5     |      6    |     7
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
Объем         100   250 000,0  150 000,0    50 000,0   35 000,0    5 000,0
произведенной
продукции
(товаров,
услуг),
тыс. тенге
___________________________________________________________________________
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
___________________________________________________________________________
2 | ОКЭД     А  4 5 2 1 1    В   5 0 1 0 2   С    7 1 1 0 0
Укажите
удельный вес    0 6 0,0 %        0 2 0,0 %        0 1 4,0 %
___________________________________________________________________________
Удельный вес строительства рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы) * 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом;
3) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество физического лица или полное наименование юридического лица;
4) в строке 4 производится отметка соответствующего вида Декларации по форме 820.00;
5) в строке 5 указывается отчетный налоговый период;
6) в строке 6 указывается код соответствующей валюты, в которой производится исчисление гербового сбора;
7) в строке 7 производится соответствующая отметка по признаку изготовления или ввоза вексельной бумаги на территорию Республики Казахстан.
9. В разделе "Гербовый сбор":
1) в строке 820.00.001 указывается общая стоимость векселей, указанная на реализованной вексельной бумаге, которая переносится из строки 820.01.001F приложения по форме 820.01;
2) в строке 820.00.002 указывается сумма уменьшения общей стоимости векселей согласно пункту 2 статьи 435 Налогового кодекса, которая переносится из строки 820.01.001G приложения по форме 820.01;
3) в строке 820.00.003 указывается общая стоимость реализованных векселей с учетом уменьшения, определяемая как разница между строками 820.00.001 и 820.00.002;
4) в строке 820.00.004 указывается ставка гербового сбора в процентах согласно статье 434 Налогового кодекса;
5) в строке 820.00.005 указывается сумма гербового сбора, подлежащая к уплате в бюджет, которая определяется исходя из ставки сбора и стоимости векселей с учетом уменьшения по формуле (820.00.003 х 820.00.004).
10. Декларация по форме 820.00 подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.

|    |         | 45211 коды |50102 коды|71100 коды|74400 коды|
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
1      | 2  |    3    |      4     |     5    |     6    |    7     |
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
Шығарылған  |100 |250 000,0| 150 000,0  | 50 000,0 | 35 000,0 | 5 000,0  |
өнім (тауар.|    |         |            |          |          |          |
лар, қызмет |    |         |            |          |          |          |
көрсетулер) |    |         |            |          |          |          |
көлемі,     |    |         |            |          |          |          |
мың теңге   |    |         |            |          |          |          |
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәліметтер мынадай түрде болады:
_____________________________________________________
|  2|  ЭҚЖЖ  А 4 5 2 1 1  В 5 0 1 0 2   С 7 1 1 0 0  |
|Үлес салмағын                                       |
|көрсетіңіз    0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 %  |
|____________________________________________________|
Құрылыстың үлес салмағы 150 000,0 (Кестенің 4-бағаны) / 250 000,0
(Кестенің 3-бағаны) х 100% ретінде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша
үлес салмағы осындай жолмен есептеледі;
3) 3 жолда заңды тұлғаның аты-жөні немесе толық атауы көрсетіледі;
4) 4 жолда 820.00 нысаны бойынша Декларацияның тиісті түріне белгі
қойылады;
5) 5 жолда есепті салық кезеңі көрсетіледі;
6) 6 жолда елтаңба алымының есептеу жүргізілетін тиісті валютаның
коды көрсетіледі;
7) 7 жолда Қазақстан Республикасының аумағына вексель қағаздарын кіргізу немесе жасау нышанының тиісті белгісі жасалады.
9. "Елтаңба алымы" бөлімінде:
1) 820.00.001 жолында 820.01 нысаны бойынша қосымшаның 820.01.001F жолынан көшірілетін, сатылған вексель қағаздарында көрсетілген, вексельдердің жалпы құны көрсетіледі;
2) 820.00.002 жолында 820.01 нысаны бойынша қосымшаның 820.01.001G жолынан көшірілетін, Салық Кодексінің 435-бабындағы 2 тармағына сәйкес вексельдердің жалпы құнының төмендеу сомасы көрсетіледі;
3) 820.00.003 жолында азаю есебімен сатылған вексельдердің жалпы
сомасы көрсетіледі, 820.00.001 және 820.00.002 жолдардың арасында айырма
ретінде айқындалады;
4) 820.00.004 жолында Салық Кодексінің 434-бабына сәйкес елтаңба
алымының ставкасы процентпен көрсетіледі;
5) (820.00.003 х 820.00.004) нысан бойынша азаю есебімен вексельдің
құнынан және ставканың алымынан, 820.00.005 жолында елтаңба алымының
сомасы көрсетіледі.
10. 820.00 нысаны бойынша Декларация Салық Кодексінің 69-бабына
сәйкес қол қойылады және куәландырылады.

3. Составление приложения по форме 820.01
11. На странице 1 приложения по форме 820.01:
1) в строке 1 указывается номер текущего листа;
2) в разделе "Общая информация":
в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество физического лица или полное наименование юридического лица;
в строке 4 указывается отчетный налоговый период;
в строке 5 указывается код соответствующей валюты, в которой производится исчисление гербового сбора;
в строке 6 указывается общее количество листов приложения;
3) в разделе "Сведения для исчисления гербового сбора":
в графе А указывается порядковый номер;
в графе В указывается регистрационный номер налогоплательщика - покупателя вексельной бумаги;
в графе С указывается фамилия, имя, отчество или полное наименование покупателя вексельной бумаги;
в графе D указывается стоимость одного векселя, указанная на реализованной вексельной бумаге.
12. На странице 2 приложения по форме 820.01:
1) в строке 1 указывается номер текущего листа;
2) в разделе "Общая информация":
в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество физического лица или полное наименование юридического лица;
в строке 4 указывается отчетный налоговый период;
в строке 5 указывается код соответствующей валюты, в которой производится исчисление гербового сбора;
в строке 6 указывается общее количество листов приложения по форме 820.01;
4) в разделе "Сведения для исчисления гербового сбора":
в графе А указывается соответствующий порядковый номер, переносимый из страницы 1 приложения по форме 820.01;
в графе E указывается количество реализованных векселей;
в графе F указывается стоимость реализованных векселей, указанная на реализованной вексельной бумаге, которая определяется исходя из стоимости одного векселя и количества реализованных векселей по формуле (графа D х графа Е);
в графе G указывается величина уменьшения, которая определяется исходя из количества реализованных векселей и величины уменьшения в размере 10000,0 тенге согласно пункту 2 статьи 435 Налогового кодекса по формуле (графа E х 10000,0 тенге).
13. Приложение по форме 820.01 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 820.00, 820.01 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
__________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Декларации по плате
за пользование земельными участками
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 69 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления Декларации по плате за пользование земельными участками, включающей прилагаемые формы (далее - формы):

3. 820.01 нысаны бойынша қосымша жасау
11. 1 бетте 820.01 нысаны бойынша қосымша:
1) 1-жолда ағымдағы парақ нөмірі көрсетіледі;
2) "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
2 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
3 жолда жеке тұлғаның аты-жөні немесе заңды тұлғаның толық атауы
көрсетіледі;
4 жолда есепті салық кезеңі көрсетіледі;
5 жолда елтаңба алымының есептеу жүргізілетін тиісті валютаның коды
көрсетіледі;
6 жолда қосымша парақтардың жалпы саны көрсетіледі;
3) "Елтаңба алымына арналған мәліметтер" бөлімінде:
А бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
В бағанында вексель қағазын сатып алушының - салық төлеушінің тіркеу
нөмірі көрсетіледі;
С бағанында вексель қағазын сатып алушының аты-жөні немесе толық
атауы көрсетіледі;
D бағанында сатылған вексель қағазында көрсетілген, бір вексельдің
құны көрсетіледі.
12. 2 бетте 820.01 нысаны бойынша қосымша:
1) 1-жолда ағымдағы парақ нөмірі көрсетіледі;
2) "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
2 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
3 жолда жеке тұлғаның аты-жөні немесе заңды тұлғаның толық атауы
көрсетіледі;
4 жолда есепті салық кезеңі көрсетіледі;
5 жолда елтаңба алымының есептеу жүргізілетін тиісті валютаның коды
көрсетіледі;
6 жолда 820.01 нысаны бойынша қосымша парақтардың жалпы саны
көрсетіледі;
4) "Елтаңба алымына арналған мәліметтер" бөлімінде:
А бағанында 820.01 нысаны бойынша қосымшаның 1 бетінен көшірілетін,
тиісті реттік нөмірі көрсетіледі;
Е бағанында сатылған векселдердің саны көрсетіледі;
F бағанында (D бағаны х Е бағаны) нысан бойынша сатылған векселдердің санынан және бір вексельдің құнынан ескере отырып айқындалатын, сатылған вексель қағаздарында көрсетілген, сатылған векселдердің саны көрсетіледі;
G бағанында (Е бағаны х 10000,0 теңге) нысаны бойынша Салық Кодексінің 435 бабындағы 2 тармағына сәйкес 10000,0 теңге мөлшерінде азаю шамасынан және сатылған вексель санын ескере отырып айқындалатын, азаю шамасы көрсетіледі.
13. 820.01 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды. _______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысандар 820.00, 820.01 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
БЕКІТІЛГЕН
Жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлем
бойынша Декларация жасаудың
ЕРЕЖЕЛЕРІ
І. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінің (Салық Кодексі) 69-бабына сәйкес әзірленген және қоса берілген нысандары енгізетін (бұдан әрі - нысандар) жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлем бойынша Декларация жасау тәртібін қарастырады:

|      |        | код 45211 | код 50102 | код 71100 |код 74400
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
1     |   2  |    3   |     4     |     5     |      6    |     7
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
Объем         100   250 000,0  150 000,0    50 000,0   35 000,0    5 000,0
произведенной
продукции
(товаров,
услуг),
тыс. тенге
___________________________________________________________________________
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
___________________________________________________________________________
2 | ОКЭД     А  4 5 2 1 1    В   5 0 1 0 2   С   7 1 1 0 0
Укажите
удельный вес    0 6 0,0 %        0 2 0,0 %       0 1 4,0 %
___________________________________________________________________________
Удельный вес строительства рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250000,0 (графа 3 Таблицы) * 100 %. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом;
3) в строке 3 указывается фамилия, имя и отчество физического лица или полное наименование юридического лица;
4) в строке 4 производится отметка соответствующего вида Декларации по форме 850.00;
5) в строке 5 указывается отчетный налоговый период;
6) в строке 6 указывается код соответствующей валюты, в которой производится исчисление платы за пользование земельными участками.
10. В разделе "Плата за пользование земельными участками":
1) в строке 850.00.001 указывается сумма платы за пользование земельными участками, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период, которая переносится из строки 850.01.012 приложения по форме 850.01. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 850.01, в данной строке указывается общая сумма платы за пользование земельными участками по всем земельным участкам, которая определяется суммированием показателей строк 850.01.012 всех листов приложения по форме 850.01;
2) в строке 850.00.002 указывается сумма платы, исчисленная по Расчету сумм текущих платежей платы за пользование земельными участками по форме 851.00 (далее - Расчет по форме 851.00), которая переносится из строки 851.00.001 Расчета по форме 851.00;
3) строка 850.00.003 заполняется в случае превышения суммы платы за пользование земельными участками по Декларации по форме 850.00 над величиной, начисленной по Расчету по форме 851.00. При этом в строке 850.00.003 указывается сумма платы за пользование земельными участками, подлежащая доначислению, которая определяется как разница показателей строк 850.00.001 и 850.00.002;

|    |         | 45211 коды |50102 коды|71100 коды|74400 коды|
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
1      | 2  |    3    |      4     |     5    |     6    |    7     |
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
Шығарылған  |100 |250 000,0| 150 000,0  | 50 000,0 | 35 000,0 | 5 000,0  |
өнім (тауар.|    |         |            |          |          |          |
лар, қызмет |    |         |            |          |          |          |
көрсетулер) |    |         |            |          |          |          |
көлемі,     |    |         |            |          |          |          |
мың теңге   |    |         |            |          |          |          |
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәліметтер мынадай түрде болады:
_____________________________________________________
|  2|  ЭҚЖЖ  А 4 5 2 1 1  В 5 0 1 0 2   С 7 1 1 0 0  |
|Үлес салмағын                                       |
|көрсетіңіз    0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 %  |
|____________________________________________________|
Құрылыстың үлес салмағы 150 000,0 (Кестенің 4-бағаны) / 250 000,0 (Кестенің 3-бағаны) х 100% ретінде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлес салмағы осындай жолмен есептеледі;
3) 3 жолда заңды тұлғаның аты-жөні немесе толық атауы көрсетіледі;
4) 4 жолда 850.00 нысаны бойынша декларацияның тиісті түріне белгі қойылады;
5) 5 жолда есепті салық кезеңі көрсетіледі;
6) 6 жолда жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлемді есептеу жүргізілетін тиісті валютаның коды көрсетіледі.
10. "Жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлем" бөлімінде:
1) 850.00.001 жолында 850.01 нысаны бойынша қосымшаның 850.00.012 жолынан көшірілетін есепті салық кезеңі үшін бюджетке төлеуге жататын жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі. Егер салық төлеуші 850.01 нысан бойынша қосымшаның бірнеше парақтарын толтырған жағдайда, бұл жолда 850.01 нысаны бойынша қосымшаның барлық парақтарының 850.01.012 жолдарының көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын барлық жер телімдері бойынша жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлемнің жалпы сомасы көрсетіледі;
2) 850.00.002 жолында 851.00 нысаны бойынша есеп 851.00.001 жолынан көшірілетін 851.00 нысаны бойынша (бұдан әрі - 851.00 нысаны бойынша есеп) жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлемнің ағымдағы төлемдер сомасының есебі бойынша есептелген төлем сомасы көрсетіледі;
3) 850.00.003 жолы 851.00 нысаны бойынша есеп бойынша есептелген шамадан 850.00 нысаны бойынша Декларация бойынша жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлем сомасының асуы жағдайында толтырылады. Бұл ретте, 850.00.003 жолында 850.00.001 және 850.00.002 жолдары көрсеткіштерінің айырмасы ретінде айқындалатын қоса есептеуге жататын жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі;

4) строка 850.00.004 заполняется в случае превышения суммы платы за пользование земельными участками, начисленной по Расчету по форме 851.00 над величиной платы за пользование земельными участками по Декларации по форме 850.00. При этом в строке 850.00.004 указывается сумма платы за пользование земельными участками, подлежащая к уменьшению, которая определяется как разница показателей строк 850.00.002 и 850.00.001.
11. Декларация по форме 850.00 подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.
3. Составление приложения по форме 850.01
12. В строке 1 указывается номер текущего листа.
13. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 3 указывается фамилия, имя и отчество физического лица или полное наименование юридического лица;
3) в строке 4 указывается отчетный налоговый период;
4) в строке 5 указывается код соответствующей валюты, в которой производится исчисление платы за пользование земельными участками;
5) в строке 6 указывается общее количество листов приложения по форме 851.00.
14. В разделе "Сведения для исчисления платы за пользование земельным участком":
1) в строке 850.01.001 указывается дата заключения договора аренды земельного участка;
2) в строке 850.01.002 указывается номер договора аренды земельного участка;
3) в строке 850.01.003 указывается срок договора аренды земельного участка;
4) в строке 850.01.004 указывается месторасположение земельного участка:
в строке 850.01.004А указывается наименование области;
в строке 850.01.004В указывается наименование города, района;
в строке 850.01.004С указывается наименование поселка или села;
в строке 850.01.004D указывается наименование улицы (проспекта, бульвара, переулка и т. д.);
в строке 850.01.004Е указывается номер земельного участка;
5) в строке 850.01.005 производится отметка соответствующей категории земельного участка согласно земельному законодательству;
6) в строке 850.01.006 указывается кадастровый номер земельного участка согласно земельному законодательству;
7) в строке 850.01.007 указывается балл бонитета;
8) в строке 850.01.008 производится отметка соответствующего целевого использования земельного участка;
9) в строке 850.01.009 указывается количество месяцев аренды земельного участка в отчетном налоговом периоде.
15. В разделе "Плата за пользование земельным участком":
1) в строке 850.01.010 указывается размер ставки платы за пользование земельными участками за 1 квадратный метр площади земельного участка;
2) в строке 850.01.011 указывается площадь земельного участка в квадратных метрах;

4) 850.00.004 жолы 850.00 нысаны бойынша Декларация бойынша жер
телімдерін пайдаланғаны үшін төлем шамасынан 851.00 нысаны бойынша Есеп
бойынша есептелген жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлем сомасының асуы
жағдайында толтырылады. Бұл ретте, 850.00.004 жолында 850.00.002 және
850.00.001 жолдары көрсеткіштерінің айырмасы ретінде айқындалатын кемуіне
жататын жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі.
11. 850.00 нысаны бойынша Декларация Салық кодексінің 69-бабына
сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
3. 850.01 нысаны бойынша қосымша жасау
12. 1-жолда ағымдағы парақ нөмірі көрсетіледі.
13. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3 жолда жеке тұлғаның аты-жөні немесе заңды тұлғаның толық атауы
көрсетіледі;
3) 4 жолда есепті салық кезеңі көрсетіледі;
4) 5 жолда жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлемді есептеу
жүргізілетін тиісті валютаның коды көрсетіледі;
5) 6 жолда 851.00 нысаны бойынша қосымша парақтардың жалпы саны
көрсетіледі.
14. "Жер телімдерін пайдаланғаны үшін есептеуге арналған мәліметтер"
бөлімінде:
1) 850.01.001 жолында жер телімін жалға алу шартын жасау күні
көрсетіледі;
2) 850.01.002 жолында жер телімін жалға алу шартын жасау нөмірі
көрсетіледі;
3) 850.01.003 жолында жолында жер телімін жалға алу шартын жасау
мерзімі көрсетіледі;
4) 850.01.004 жолында жер телімінің орналасқан жері көрсетіледі;
850.01.004А жолында облыс атауы көрсетіледі;
850.01.004В жолында қала, аудан атауы көрсетіледі;
850.01.004С жолында поселка немесе село атауы көрсетіледі;
850.01.004D жолында көше (даңғыл, бульвар, тар көше) атауы
көрсетіледі;
850.01.004Е жолында жер телімінің нөмірі көрсетіледі;
5) 850.01.005 жолында жер заңнамасына сәйкес жер телімінің тиісті
санатына белгі қойылады;
6) 850.01.006 жолында жер заңнамасына сәйкес жер телімінің кадастрлық
нөмірі көрсетіледі;
7) 850.01.007 жолында бонитет баллы көрсетіледі;
8) 850.01.008 жолында жер телімін тиісті мақсатты пайдаланудың
белгісі жүргізіледі;
9) 850.01.009 жолында есепті салық кезеңінде жер телімінің жалға алу
айларының сандары көрсетіледі.
15. "Жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлем" бөлімінде:
1) 850.01.010 жолында жер телімінің 1 шаршы метр көлемі үшін жер телімін пайдалағаны үшін төлем ставкасының мөлшері көрсетіледі;
2) 850.01.011 жолында шаршы метрдегі жер телімінің көлемі көрсетіледі;

3) в строке 850.01.012 указывается сумма платы за пользование земельными участками, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период, определяемая на основании ставки платы за пользование земельными участками, площади и периода использования земельного участка в отчетном налоговом периоде по формуле (850.01.010 х 850.01.011) / 12 х 850.01.009.
16. Приложение по форме 850.01 подписывается должностным лицом, заполнившим его.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 850.00, 850.01 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
_________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Расчета сумм текущих платежей платы
за пользование земельными участками
1.Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 69 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления Расчета сумм текущих платежей платы за пользование земельными участками, включающего прилагаемые формы (далее - формы):
1) Расчета сумм текущих платежей платы за пользование земельными участками по форме 851.00 (далее - Расчет по форме 851.00);
2) приложения к Расчету сумм текущих платежей платы за пользование земельными участками по форме 851.01 (далее - приложение по форме 851.01).
2. Расчет по форме 851.00 предназначен для расчета общей суммы текущих платежей платы за пользование земельными участками.
Приложение по форме 851.01 предназначено для определения сумм текущих платежей платы за пользование земельными участками по каждому земельному участку.
3. В случае наличия у налогоплательщика нескольких земельных участков, находящихся на праве временного возмездного землепользования, по каждому земельному участку заполняется отдельный лист приложения по форме 851.01. При этом общее количество листов приложения по форме 851.01 должно соответствовать количеству земельных участков, находящихся на праве временного возмездного землепользования.
4. При составлении форм:
1) на бумажном носителе - формы заполняются шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - формы заполняются в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Налогового кодекса.
При заполнении форм не допускаются исправления, подчистки, помарки и использование символов "+, /, %, Z".

3) 850.01.012 жолында (850.00.010 х 850.01.011)/12 х 850.01.009 формуласы есепті салық кезеңінде жер телімін пайдалану кезеңі мен жер телімін, көлемін пайдаланғаны үшін төлем ставкасының негізінде айқындалатын есепті салық кезеңі үшін бюджетке төлеуге жататын жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі.
16. 850.01 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды. _______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысандар 850.00, 850.01 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
БЕКІТІЛГЕН
Жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлемнің
ағымдағы төлемдер сомасының Есебін жасау
ЕРЕЖЕЛЕРІ
1. Жалпы ережелері
1. Осы Ережелер "Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінің (Салық Кодексі) 69-бабына сәйкес әзірленген және қоса берілген нысандарды енгізетін (бұдан әрі - нысандар) жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлемнің ағымдағы төлемдер сомасының есебін жасау тәртібін қарастырады:
1) 851.00 нысан бойынша жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлемнің ағымдағы төлемдер сомасының Есебі (бұдан әрі - 851.00 нысаны бойынша есеп);
2) 851.01 нысан бойынша жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлемнің ағымдағы төлемдер сомасының Есебіне қосымша (бұдан әрі - 850.01 нысаны бойынша қосымша).
2. 851.00 нысаны бойынша Есеп жер телімін пайдаланғаны үшін төлемнің ағымдағы төлемдердің жалпы сомасының есебіне арналған.
851.01 нысаны бойынша қосымша әрбір жер тілімі бойынша жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлемнің ағымдағы төлемдер сомасын айқындауға арналған.
3. Салық төлеуші уақытша өтеусіз жерді пайдалану құқығында бірнеше жер телімдері бар болған жағдайда, әр жер телімі бойынша 851.01 нысаны бойынша қосымшаның жеке парағы толтырылады. Бұл ретте, уақытша өтеусіз жерді пайдалану құқығындағы жер телімдерінің саны 851.01 нысаны бойынша қосымшаның жалпы парақтарының санына сәйкес келуі керек.
4. Нысанды жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - айналмалы немесе қауырсын қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, бас баспа белгілерімен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - нысандар Салық Кодексінің 69-бабындағы 1-тармаққа сәйкес толтырылады.
Нысандарды толтыру кезінде түзетулерге, тазартуларға және былғауға және "+, /, %, Z" белгілерін пайдалануға жол берілмейді.

|  2 |  ОКЭД А 4 5 2 1 1  В 5 0 1 0 2   С 7 1 1 0 0 |
|Укажите                                            |
|удельный вес  0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 % |
|___________________________________________________|
Удельный вес строительства рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250000,0 (графа 3 Таблицы) * 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом;
3) в строке 3 указывается фамилия, имя и отчество физического лица или полное наименование юридического лица;
4) в строке 4 производится отметка соответствующего вида Расчета по форме 851.00;
5) в строке 5 указывается отчетный налоговый период;
6) в строке 6 указывается код соответствующей валюты, в которой производится исчисление платы за пользование земельными участками.
9. В разделе "Плата за пользование земельными участками":
1) в строке 851.00.001 указывается сумма платы за пользование земельными участками, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период, которая переносится из строки 851.01.012 приложения по форме 851.01. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 851.01, по данной строке указывается общая сумма платы за пользование земельными участками по всем земельным участкам, которая определяется суммированием показателей строк 851.01.012 всех листов приложения по форме 851.01;
2) в строках с 851.00.002 по 851.00.005 указывается сумма текущих платежей платы за пользование земельными участками, подлежащая уплате в установленные в соответствии со статьей 448 Налогового кодекса сроки. При этом сумма текущих платежей платы за пользование земельными участками по каждой строке определяется в размере одной четвертой суммы, указанной в строке 851.00.001.
10. Расчет по форме 851.00 подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.
3. Составление приложения по форме 851.01
11. В строке 1 указывается номер текущего листа.
12. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 3 указывается фамилия, имя и отчество физического лица или полное наименование юридического лица;
3) в строке 4 указывается отчетный налоговый период;
4) в строке 5 указывается код соответствующей валюты, в которой производится исчисление платы за пользование земельными участками;
5) в строке 6 указывается общее количество листов приложения по форме 851.01.
13. В разделе "Сведения для исчисления платы за пользование земельным участком":
1) в строке 851.01.001 указывается дата заключения договора аренды земельного участка;

|  2|  ЭҚЖЖ  А 4 5 2 1 1  В 5 0 1 0 2   С 7 1 1 0 0  |
|Үлес салмағын                                       |
|көрсетіңіз    0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 %  |
|____________________________________________________|
Құрылыстың үлес салмағы 150 000,0 (Кестенің 4-бағаны) / 250 000,0 (Кестенің 3-бағаны) х 100% ретінде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлес салмағы осындай жолмен есептеледі;
3) 3 жолда заңды тұлғаның аты-жөні немесе толық атауы көрсетіледі;
4) 4 жолда 851.00 нысаны бойынша есептің тиісті түріне белгі қойылады;
5) 5 жолда есепті салық кезеңі көрсетіледі;
6) 6 жолда жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлемді есептеу жүргізілетін тиісті валютаның коды көрсетіледі.
9. "Жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлем" бөлімінде:
1) 851.00.001 жолында 851.01 нысаны бойынша қосымшаның 850.00.012 жолынан көшірілетін есепті салық кезеңі үшін бюджетке төлеуге жататын жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі. Егер салық төлеуші 851.01 нысаны бойынша қосымшаның бірнеше парақтарын толтырған жағдайда, бұл жолда 851.01 формуласы бойынша қосымшаның барлық парақтарының 851.01.012 жолдарының көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын барлық жер телімдері бойынша жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлемнің жалпы сомасы көрсетіледі;
2) 851.00.002 - 851.00.005 жолдарында Салық кодексінің 448-бабына
сәйкес белгіленген мерзімде төлеуге жататын жер телімдерін пайдаланғаны
үшін төлемнің ағымдағы төлемдер сомасы көрсетіледі. Бұл ретте, әрбір жол
бойынша жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлемнің ағымдағы төлемдер сомасы
851.00.001 жолында көрсетілген соманың төрттен бір бөлігі сомасының
мөлшерінде айқындалады.
10. 851.00 нысаны бойынша Есепке Салық Кодексінің 69-бабына сәйкес
қол қойылады және куәландырылады.
3. 851.01 нысаны бойынша қосымша жасау
11. 1-жолда ағымдағы парақ нөмірі көрсетіледі.
12. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3 жолда жеке тұлғаның аты-жөні немесе заңды тұлғаның толық атауы
көрсетіледі;
3) 4 жолда есепті салық кезеңі көрсетіледі;
4) 5 жолда жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлемді есептеу
жүргізілетін тиісті валютаның коды көрсетіледі;
5) 6 жолда 851.01 нысаны бойынша қосымша парақтардың жалпы саны
көрсетіледі.
13. "Жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлемді есептеуге арналған
мәліметтер" бөлімінде:
1) 851.01.001 жолында жер телімін жалға алу шартын жасау күні
көрсетіледі;

2) в строке 851.01.002 указывается номер договора аренды земельного участка;
3) в строке 851.01.003 указывается срок договора аренды земельного участка;
4) в строке 851.01.004 указывается месторасположение земельного участка:
в строке 851.01.004А указывается наименование области;
в строке 851.01.004В указывается наименование города, района;
в строке 851.01.004С указывается наименование поселка или села;
в строке 851.01.004D указывается наименование улицы (проспекта, бульвара, переулка и т.д.);
в строке 851.01.004Е указывается номер земельного участка;
5) в строке 851.01.005 производится отметка соответствующей категории земельного участка согласно земельному законодательству;
6) в строке 851.01.006 указывается кадастровый номер земельного участка согласно земельному законодательству;
7) в строке 851.01.007 указывается балл бонитета;
8) в строке 851.01.008 производится отметка соответствующего вида целевого использования земельного участка;
9) в строке 851.01.009 указывается количество месяцев аренды земельного участка в отчетном налоговом периоде.
14. В разделе "Плата за пользование земельным участком":
1) в строке 851.01.010 указывается размер ставки платы за пользование земельными участками за 1 квадратный метр площади земельного участка;
2) в строке 851.01.011 указывается площадь земельного участка в квадратных метрах;
3) в строке 851.01.012 указывается сумма текущих платежей платы за пользование земельными участками, подлежащая уплате в бюджет в отчетном налоговом периоде, определяемая на основании ставки платы за пользование земельными участками, площади и периода использования земельного участка в отчетном налоговом периоде по формуле (851.01.010 х 851.01.011) / 12 х 851.01.009;
4) в строках с 851.01.013 по 851.01.016 указывается сумма текущих платежей платы за пользование земельными участками, подлежащая уплате в установленные в соответствии со статьей 448 Налогового кодекса сроки. При этом сумма текущих платежей платы за пользование земельными участками по каждой строке определяется в размере одной четвертой суммы, указанной в строке 851.01.012.
15. Приложение по форме 851.01 подписывается должностным лицом, заполнившим его.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 851.00, 851.01 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
_________________________________________________________________________
УТВЕРЖДЕНЫ
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
ПРАВИЛА
составления Декларации по плате за пользование
водными ресурсами поверхностных источников
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 69 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления Декларации по плате за пользование водными ресурсами поверхностных источников, включающей прилагаемые формы (далее - формы):

2) 851.01.002 жолында жер телімін жалға алу шартын жасау нөмірі
көрсетіледі;
3) 851.01.003 жолында жер телімін жалға алу шартын жасау мерзімі
көрсетіледі;
4) 851.01.004 жолында жер телімінің орналасқан жері көрсетіледі;
851.01.004А жолында облыс атауы көрсетіледі;
851.01.004В жолында қала, аудан атауы көрсетіледі;
851.01.004С жолында поселка немесе село атауы көрсетіледі;
851.01.004D жолында көше (даңғыл, бульвар, тар көше) атауы
көрсетіледі;
851.01.004Е жолында жер телімінің нөмірі көрсетіледі;
5) 851.01.005 жолында жер заңнамасына сәйкес жер телімінің тиісті
санатына белгі қойылады;
6) 851.01.006 жолында жер заңнамасына сәйкес жер телімінің кадастрлық
нөмірі көрсетіледі;
7) 851.01.007 жолында бонитет баллы көрсетіледі;
8) 851.01.008 жолында жер телімін тиісті мақсатты пайдаланудың
белгісі жүргізіледі;
9) 851.01.009 жолында есепті салық кезеңінде жер телімінің жалға алу
айларының сандары көрсетіледі.
14. "Жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлем" бөлімінде:
1) 851.01.010 жолында жер телімінің 1 шаршы метр көлемі үшін жер телімін пайдаланғаны үшін төлем ставкасының мөлшері көрсетіледі;
2) 851.01.011 жолында шаршы метрдегі жер телімінің көлемі көрсетіледі;
3) 851.01.012 жолында (851.01.010 х 851.01.011)/12 х 851.01.009 формуласы есепті салық кезеңінде жер телімін пайдалану кезеңі мен жер телімін, көлемін пайдаланғаны үшін төлем ставкасының негізінде айқындалатын есепті салық кезеңі үшін бюджетке төлеуге жататын жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлемнің ағымдағы төлемдер сомасы көрсетіледі;
4) 851.01.013 және 851.01.016 жолдарында Салық Кодексінің 448-бабына сәйкес белгіленген мерзімде жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлемнің ағымдағы төлемдер сомасы көрсетіледі. Бұл ретте, әрбір жол бойынша жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлемнің ағымдағы төлемдер сомасы 851.01.012 жолында көрсетілген төрттен бір бөлшегі сомасы мөлшерінде айқындалады.
15. 851.01 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды. _______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысандар 851.00, 851.01 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
БЕКІТІЛГЕН
Жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын
пайдаланғаны үшін Декларация жасау
ЕРЕЖЕЛЕРІ
І. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінің (Салық кодексі) 69-бабына сәйкес әзірленген және қоса берілген нысандарды енгізетін (бұдан әрі - нысандар) жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем бойынша Декларация жасау тәртібін қарастырады:

|      |        |код 45211  |код 50102  |код 71100|код 74400|
____________|______|________|___________|___________|_________|_________|
1      |   2  |    3   |     4     |     5     |     6   |    7    |
____________|______|________|___________|___________|_________|_________|
Объем произ-|  100 |250000,0| 150000,0  | 50 000,0  | 35 000,0| 5 000,0 |
веденной    |      |        |           |           |         |         |
продукции   |      |        |           |           |         |         |
(товаров,   |      |        |           |           |         |         |
услуг)      |      |        |           |           |         |         |
тыс. тенге  |      |        |           |           |         |         |
____________|______|________|___________|___________|_________|_________|
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
____________________________________________________
|  2|  ОКЭД  А 4 5 2 1 1 В  5 0 1 0 2  С  7 1 1 0 0 |
|Укажите                                            |
|удельный вес  0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 % |
|___________________________________________________|
Удельный вес строительства рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы 1) * 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом;
3) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество физического лица или полное наименование юридического лица;
4) в строке 4 производится отметка соответствующего вида Декларации по форме 860.00;
5) в строке 5 указывается отчетный налоговый период;
6) в строке 6 указывается код соответствующей валюты, в которой производится исчисление платы;
7) в строке 7 делается отметка соответствующих единиц измерения производимых видов специального водопользования.
10. В разделе "Начисление платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников":
1) в строке 860.00.001 указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита по всем видам специального водопользования, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период:
в строке 860.00.001А указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита по всем видам специального водопользования, исчисленная за отчетный налоговый период, которая переносится из строки 860.01.007 приложения по форме 860.01. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 860.01, в данной строке указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, которая определяется суммированием показателей строк 860.01.007 всех листов приложения по форме 860.01;

|    |         | 45211 коды |50102 коды|71100 коды|74400 коды|
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
1      | 2  |    3    |      4     |     5    |     6    |    7     |
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
Шығарылған  |100 |250 000,0| 150 000,0  | 50 000,0 | 35 000,0 | 5 000,0  |
өнім (тауар.|    |         |            |          |          |          |
лар, қызмет |    |         |            |          |          |          |
көрсетулер) |    |         |            |          |          |          |
көлемі,     |    |         |            |          |          |          |
мың теңге   |    |         |            |          |          |          |
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәліметтер мынадай түрде болады:
_____________________________________________________
|  2|  ЭҚЖЖ  А 4 5 2 1 1  В 5 0 1 0 2   С 7 1 1 0 0  |
|Үлес салмағын                                       |
|көрсетіңіз    0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 %  |
|____________________________________________________|
Құрылыстың үлес салмағы 150 000,0 (Кестенің 4-бағаны) / 250 000,0 (Кестенің 3-бағаны) х 100% ретінде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлес салмағы осындай жолмен есептеледі;
3) 3 жолда заңды тұлғаның аты-жөні немесе толық атауы көрсетіледі;
4) 4 жолда 860.00 нысаны бойынша декларацияның тиісті түріне белгі қойылады;
5) 5 жолда есепті салық кезеңі көрсетіледі;
6) 6 жолда жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлемді есептеу жүргізілетін тиісті валютаның коды көрсетіледі;
7) 7 жолда арнайы су пайдалану өндірілген түрлерін өлшеуін тиісті бірліктің белгілеуі жасалады.
10. "Жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемді есептеу" бөлімінде:
1) 860.00.001 жолында есепті салық кезеңі үшін бюджетке төлеуге жататын арнайы су пайдаланудың барлық түрлері бойынша белгіленген лимит шектерінде жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі:
860.00.001А жолында 860.01 нысаны бойынша 860.007 қосымшаның жолынан көшірілетін есепті салық кезеңі үшін есептелген арнайы су пайдаланудың барлық түрлері бойынша белгіленген лимит шектерінде жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі. Егер салық төлеуші 860.01 нысаны бойынша қосымшаның бірнеше парақтарын толтырса, осы жолда 860.01 нысаны бойынша 860.01.007 қосымшаның барлық парақтары жолдар көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін жалпы төлем сомасы көрсетіледі;

в строке 860.00.001В указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита по всем видам специального водопользования, начисленная по Расчетам сумм текущих платежей платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников по форме 861.00 (далее - Расчет по форме 861.00), представленным в течение отчетного налогового периода, которая определяется суммированием показателей строк 861.00.002D всех Расчетов по форме 861.00, представленных за отчетный налоговый период;
2) в строке 860.00.002 указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита по всем видам специального водопользования, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период:
в строке 860.00.002А указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита по всем видам специального водопользования, исчисленная за отчетный налоговый период, которая переносится из строки 860.01.008 приложения по форме 860.01. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 860.01, в данной строке указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, которая определяется суммированием показателей строк 860.01.008 всех листов приложения по форме 860.01;
в строке 860.00.002В указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита по всем видам специального водопользования, начисленная по Расчетам по форме 861.00, представленным в течение отчетного налогового периода, которая определяется суммированием показателей строк 861.00.003D всех Расчетов по форме 861.00, представленных за отчетный налоговый период;
3) в строке 860.00.003 указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников по всем видам специального водопользования, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период:
в строке 860.00.003А указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников за отчетный налоговый период, начисленная по Декларации по форме 860.00, которая определяется суммированием платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита (860.00.001А) и сверх установленного лимита специального водопользования (860.00.002А);
в строке 860.00.003В указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников за отчетный налоговый период, начисленная по Расчетам по форме 861.00, представленным в течение отчетного налогового периода, которая определяется суммированием платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита (860.00.001В) и сверх установленного лимита специального водопользования (860.00.002В).

860.00.001В жолында есепті салық кезеңі үшін берілген 861.00 нысаны бойынша барлық Есептердің 861.00.002D жолдарының көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын есепті салық кезеңінің ішінде берілген 861.00 нысаны бойынша жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемнің ағымдағы төлемдер сомасының Есептері (бұдан әрі - 861.00 нысаны бойынша Есеп) бойынша есептелген арнайы су пайдаланудың барлық түрлері бойынша белгіленген лимит шектерінде жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі;
2) 860.00.002 жолында есепті салық кезеңі үшін бюджетке төлеуге жататын арнайы су пайдаланудың барлық түрлері бойынша белгіленген лимиттен жоғары жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі;
860.00.002А жолында 860.01 нысаны бойынша қосымшаның 860.01.008 жолынан көшірілетін есепті салық кезеңі үшін есептелген арнайы су пайдаланудың барлық түрлері бойынша белгіленген лимиттен жоғары жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі. Егер салық төлеушінің 860.01 нысаны бойынша бірнеше парақтары толтырылса, осы жолда 860.01 нысаны бойынша қосымшаның барлық парақтарының 860.01.008 көрсеткіштерінің жолдарын жинақтаумен айқындалатын жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемнің жалпы сомасы көрсетіледі;
860.00.002В жолында есепті салық кезеңі үшін берілген 861.00 нысаны бойынша барлық есептердің 861.00.003D жолдарының көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын есепті салық кезеңінің ішінде берілген 861.00 нысаны бойынша Есептер бойынша есептелген арнайы су пайдаланудың барлық түрлері бойынша белгіленген лимиттен жоғары жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі;
3) 860.00.003 жолында есепті салық кезеңі үшін бюджетке төлеуге жататын арнайы су пайдаланудың барлық түрлері бойынша жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемнің жалпы сомасы көрсетіледі;
860.00.003А жолында арнайы су пайдаланудың белгіленген лимитінен жоғары (860.01.002А) және белгіленген лимит шектеріндегі (860.00.001А) қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемді жинақтаумен айқындалатын 860.00 нысаны бойынша Декларация бойынша есептелген есепті салық кезеңі үшін жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемнің жалпы сомасы көрсетіледі;
860.00.003В жолында арнайы су пайдаланудың белгіленген лимитінен жоғары (860.01.002В) және белгіленген лимит шектеріндегі (860.01.001В) жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемді жинақтаумен айқындалатын есепті салық кезеңінің ішінде берілген 861.00 нысаны бойынша Есептер бойынша есептелген есепті салық кезеңі үшін жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемнің жалпы сомасы көрсетіледі.

11. В разделе "Расчеты по плате за пользование водными ресурсами поверхностных источников":
1) в строке 860.00.004 указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита, подлежащая к доначислению или уменьшению по Декларации по форме 860.00 за отчетный налоговый период:
строка 860.00.004А заполняется в случае превышения показателей строки 860.00.001А над показателями строки 860.00.001В. При этом в строке 860.01.004А указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита, подлежащая доначислению по итогам налогового периода, которая определяется как разница показателей строк 860.00.001А и 860.00.001В;
строка 860.00.004В заполняется в случае превышения показателей строки 860.00.001В над показателями строки 860.00.001А. При этом в строке 860.00.004В указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита, подлежащая уменьшению по итогам налогового периода, которая определяется как разница показателей строк 860.00.001В и 860.00.001А;
2) в строке 860.00.005 указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита, подлежащая к доначислению или уменьшению по Декларации по форме 860.00 за отчетный налоговый период:
строка 860.00.005А заполняется в случае превышения показателей строки 860.00.002А над показателями строки 860.00.002В. При этом в строке 860.00.005А указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита, подлежащая доначислению по итогам налогового периода, которая определяется как разница показателей строк 860.00.002А и 860.00.002В;
строка 860.00.005В заполняется в случае превышения показателей строки 860.00.002В над показателями строки 860.00.002А. При этом в строке 860.00.005В указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита, подлежащая уменьшению по итогам налогового периода, которая определяется как разница показателей строк 860.00.002В и 860.00.002А;
3) в строке 860.00.006 указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, подлежащая к доначислению или уменьшению по Декларации по форме 860.00 за отчетный налоговый период:
в строке 860.00.006А указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, подлежащая доначислению по итогам налогового периода, которая определяется суммированием показателей строк 860.00.004А и 860.00.005А;
в строке 860.00.006В указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, подлежащая уменьшению по итогам налогового периода, которая определяется суммированием показателей строк 860.00.004В и 860.00.005В.

11. "Жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем бойынша Есептер" бөлімінде:
1) 860.00.004 жолында есепті салық кезеңі үшін 860.00 нысаны бойынша Декларация бойынша қоса есептеуге немесе кемуге жататын белгіленген лимит шектеріндегі жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі:
860.00.004А жолы 860.00.001В жолының көрсеткіштерінен 860.00.001А жолының көрсеткіштері асу жағдайында толтырылады. Бұл ретте, 860.01.004А жолында 860.00.001А және 860.00.001В жолдары көрсеткіштерінің айырмасы ретінде айқындалатын салық кезеңінің қорытындысы бойынша қоса есептеуге жататын белгіленген лимит шектерінде жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі;
860.00.004В жолы 860.00.001А жолының көрсеткіштерінен 860.00.001В жолының көрсеткіштері асуы жағдайында толтырылады. Бұл ретте, 860.00.004В жолында 860.00.001В және 860.00.001А жолдарының айырма ретінде айқындалатын салық кезеңінің қорытындысы бойынша азаюға жататын белгіленген лимит шектерінде жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі;
2) 860.00.005 жолында есепті салық кезеңі үшін 860.00 нысаны бойынша Декларация бойынша қоса есептеуге немесе азаюға жататын белгіленген лимиттен жоғары жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі:
860.00.005А жолында 860.00.002В жолының көрсеткіштерінен 860.00.002А жолының көрсеткіштері асу жағдайында толтырылады. Бұл ретте, 860.00.005А жолында 860.00.002А және 860.00.002В жолдары көрсеткіштерінің айырмасы ретінде айқындалатын салық кезеңінің қорытындысы бойынша қоса есептеуге жататын белгіленген лимиттен жоғары жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі;
860.00.005В жолы 860.00.002А жолының көрсеткіштерінен 860.00.002В жолының көрсеткіштері асу жағдайында толтырылады. Бұл ретте, 860.00.005В жолында 860.00.002В және 860.00.002А жолдарының көрсеткіштер айырмасы ретінде айқындалатын салық кезеңінің қорытындысы бойынша азаюға жататын белгіленген лимитінен жоғары жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі;
3) 860.00.006 жолында есепті салық кезеңі үшін 860.00 нысаны бойынша Декларация бойынша қоса есептеуге немесе азаюға жататын жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемнің жалпы сомасы көрсетіледі;
860.00.006А жолында 860.00.004А мен 860.00.005А жолдарының көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын салық кезеңінің қорытындысы бойынша қоса есептеуге жататын жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемнің жалпы сомасы көрсетіледі;
860.00.006В жолында 860.00.004В мен 860.00.005В жолдарының көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын салық кезеңінің қорытындысы бойынша азаюға жататын жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемнің жалпы сомасы көрсетіледі.

12. Декларация по форме 860.00 подписывается и заверяется в соответствии со статьями 69 и 458 Налогового кодекса.
3. Составление приложения формы 860.01
13. В строке 1 указывается номер текущего листа.
14. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество физического лица или полное наименование юридического лица;
3) в строке 4 указывается отчетный налоговый год;
4) в строке 5 указывается код соответствующей валюты, в которой производится исчисление платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
5) в строке 6 указывается общее количество листов приложения по форме 860.01;
6) в строке 7 указывается номер графы, соответствующий виду специального водопользования, из таблицы приложения к постановлению Правительства Республики Казахстан, устанавливающему ставки платы за водопользование;
7) в строке 8 указывается номер строки, соответствующий бассейну реки специального водопользования, из таблицы приложения к постановлению Правительства Республики Казахстан, устанавливающему ставки платы за водопользование;
8) в строке 9 делается отметка соответствующих единиц измерения объемов специального водопользования.
15. Раздел "Объемы водопользования" заполняется в единицах измерения, указанных в строке 9:
1) в строке 860.01.001 указывается установленный лимит специального водопользования;
2) в строке 860.01.002 указывается фактический объем специального водопользования за отчетный налоговый период;
3) в строке 860.01.003 указывается фактический объем специального водопользования за отчетный налоговый период в пределах установленного лимита;
4) в строке 860.01.004 указывается фактический объем специального водопользования за отчетный налоговый период сверх установленного лимита.
16. В разделе "Ставки платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников":
1) в строке 860.01.005 указывается ставка платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита;
2) в строке 860.01.006 указывается ставка платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита в соответствии со статьей 454 Налогового кодекса.
17. В разделе "Сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников":
1) в строке 860.01.007 указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период, определяемая на основании фактического объема специального водопользования в пределах установленного лимита и ставок платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита по формуле (860.01.003 х 860.01.005);

12. 860.00 нысаны бойынша Салық Кодексінің 69 және 458-баптарына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
3. 860.01 нысанына қосымша жасау
13. 1 жолда ағымдағы парақтың нөмірі көрсетіледі.
14. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3 жолда жеке тұлғаның аты-жөні немесе заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі;
3) 4 жолда есепті салық жылы көрсетіледі;
4) 5 жолда жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем есептеу жүргізілетін тиісті валюта коды көрсетіледі;
5) 6 жолда 860.01 нысаны бойынша қосымша парақтарының жалпы саны көрсетіледі;
6) 7 жолда су пайдалану үшін төлем ставкасын белгілейтін Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына қосымша кестеден арнайы су пайдаланудың тиісті түріне баған нөмірі көрсетіледі;
7) 8 жолда су пайдаланудың ставкасын белгілейтін Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына  P971227_ қосымша кестеден арнайы су пайдаланудың өзен бассейніне тиісті жол нөмірі көрсетіледі;
8) 9 жолда арнайы су пайдалану объектілерінің өлшем бірлігіне тиісті белгі қойылады.
15. "Су пайдалану көлемі" бөлімі 9 жолда көрсетілген өлшем бірліктерінде толтырылады:
1) 860.01.001 жолында арнайы су пайдаланудың белгіленген лимиті көрсетіледі;
2) 860.01.002 жолында есепті салық кезеңі үшін арнайы су пайдаланудың нақты көлемі көрсетіледі;
3) 860.01.003 жолында белгіленген лимит шегіндегі есепті салық кезеңі үшін арнайы су пайдаланудың нақты көлемі көрсетіледі;
4) 860.01.004 жолында белгіленген лимиттен жоғары есепті салық кезеңі үшін арнайы су пайдаланудың нақты көлемі көрсетіледі.
16. "Жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем ставкасы" бөлімінде:
1) 860.01.005 жолында белгіленген лимиті шегінде жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем ставкасы көрсетіледі;
2) 860.01.006 жолында Салық Кодексінің 454-бабына сәйкес белгіленген лимиттен жоғары жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем ставкасы көрсетіледі.
17. "Жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем сомасы" бөлімінде:
1) 860.01.007 жолында (860.01.003 х 860.01.005) формуласы бойынша белгіленген лимит шегінде жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем ставкасы мен белгіленген лимит шегінде арнайы су пайдаланудың нақты көлемі негізінде айқындалатын есепті салық кезеңі үшін бюджетке төлеуге жататын белгіленген лимит шегінде жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі;

2) в строке 860.01.008 указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период, определяемая на основании фактического объема специального водопользования сверх установленного лимита и ставок платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита по формуле (860.01.004 х 860.01.006);
3) в строке 860.01.009 указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период, определяемая как сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита (860.01.007) и сверх установленного годового лимита (860.01.008).
18. Приложение по форме 860.01 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 860.00, 860.01 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
_________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Расчета сумм текущих платежей платы за
пользование водными ресурсами поверхностных источников
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 69  Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления Расчета сумм текущих платежей платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, включающего прилагаемые формы (далее - формы):
1) Расчета сумм текущих платежей платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников по форме 861.00 (далее - Расчет по форме 861.00);
2) приложения к Расчету сумм текущих платежей платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников по форме 861.01 (далее - приложение по форме 861.01).
2. Расчет по форме 861.00 предназначен для расчета сумм текущих платежей платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников.
Приложение по форме 861.01 предназначено для определения текущих сумм платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников по каждому виду специального водопользования.
3. При осуществлении нескольких видов специального водопользования, по каждому виду заполняется отдельный лист приложения по форме 861.01. При этом общее количество листов приложения по форме 861.01 должно соответствовать количеству видов специального водопользования.

2) 860.01.008 жолында (860.01.004 х 860.01.006) формуласы бойынша белгіленген лимиттен жоғары жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем ставкасы мен белгіленген лимиттен жоғары арнайы су пайдаланудың нақты көлемі негізінде айқындалатын есепті салық кезеңі үшін бюджетке төлеуге жататын белгіленген лимиттен жоғары арнайы жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі;
3) 860.01.009 жолында белгіленген жылдық лимиттен жоғары (860.01.008) және (860.01.007) белгіленген жылдық лимит шегіндегі жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем сомасы ретінде айқындалатын есепті салық кезеңі үшін бюджетке төлеуге жататын жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемнің жалпы сомасы көрсетіледі.
18. 860.01 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды. _______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысандар 860.00, 860.01 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс Министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
БЕКІТІЛГЕН
Жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын
пайдаланғаны үшін ағымды төлемдер
төлеу сомаларының Есебін жасау
ЕРЕЖЕСІ
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Кодексінің (Салық кодексінің) 69-бабына сәйкес әзірленген және қоса беріліп отырған нысандарды қоса (бұдан әрі - нысандар), жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін ағымды төлемдер төлеу сомаларының Есебін жасау тәртібін қарастырады:
1) жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін 861.00 нысаны бойынша ағымды төлемдер төлеу сомаларының Есебі (бұдан әрі - 861.00 нысаны бойынша Есеп);
2) жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін 861.00 нысаны бойынша ағымды төлемдер төлеу сомаларының Есебіне қосымша (бұдан әрі - 861.00 нысаны бойынша Есепке қосымша).
2. 861.00 нысаны бойынша Есеп жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін ағымды төлемдер төлеу сомаларының есебіне арналған.
861.01 нысаны бойынша қосымша жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін арнайы су пайдаланудың әр түрі бойынша ағымды төлемдер төлеу сомаларының есебін айқындауға арналған.
3. Арнайы су пайдаланудың бірнеше түрлерін жүзеге асыру кезінде арнайы су пайдаланудың әрбір түрі бойынша 861.01 нысаны бойынша қосымшаның жеке парағы толтырылады. Бұл ретте, 860.01 қосымшасы парақтарының жалпы саны арнайы су пайдалану түрлерінің санына сәйкес келуі керек.

|      |        | код 45211 | код 50102 | код 71100 |код 74400
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
1     |   2  |    3   |     4     |     5     |      6    |     7
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
Объем         100   250 000,0  150 000,0    50 000,0   35 000,0    5 000,0
произведенной
продукции
(товаров,
услуг),
тыс. тенге
___________________________________________________________________________
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
___________________________________________________________________________
2 | ОКЭД     А  4 5 2 1 1    В   5 0 1 0 2   С    7 1 1 0 0
Укажите
удельный вес    0 6 0,0 %        0 2 0,0 %        0 1 4,0 %
___________________________________________________________________________
Удельный вес строительства рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы) * 100 %. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом;
3) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество физического лица или полное наименование юридического лица;
4) в строке 4 производится отметка соответствующего вида Расчета по форме 861.00;
5) в строке 5 указывается отчетный налоговый период (квартал, год);
6) в строке 6 указывается код соответствующей валюты, в которой производится исчисление платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
7) в строке 7 производится отметка соответствующих единиц измерения производимых видов специального водопользования.
10. В разделе "Плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников":
1) в строке 861.00.001 указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, подлежащая уплате в бюджет по всем видам специального водопользования за отчетный налоговый период, которая определяется сложением сумм платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита (861.00.002) и сверх установленного лимита (861.00.003):
в строке 861.00.001А указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, подлежащая уплате в бюджет по всем видам специального водопользования за первый месяц отчетного налогового периода, которая определяется суммированием показателей строк 861.00.002А и 861.00.003А;
в строке 861.00.001В указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, подлежащая уплате в бюджет по всем видам специального водопользования за второй месяц отчетного налогового периода, которая определяется суммированием показателей строк 861.00.002В и 861.00.003В;
в строке 861.00.001С указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, подлежащая уплате в бюджет по всем видам специального водопользования за третий месяц отчетного налогового периода, которая определяется суммированием показателей 861.00.002С и 861.00.003С;
в строке 861.00.001D указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, подлежащая уплате в бюджет по всем видам специального водопользования за отчетный квартал, которая определяется суммированием показателей строк 861.00.001А, 861.00.001В и 861.00.001С;

|    |         | 45211 коды |50102 коды|71100 коды|74400 коды|
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
1      | 2  |    3    |      4     |     5    |     6    |    7     |
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
Өндірілген  |100 |250 000,0| 150 000,0  | 50 000,0 | 35 000,0 | 5 000,0  |
өнім (тауар.|    |         |            |          |          |          |
лар, қызмет |    |         |            |          |          |          |
көрсетулер) |    |         |            |          |          |          |
көлемі,     |    |         |            |          |          |          |
мың теңге   |    |         |            |          |          |          |
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәліметтер кестесі мынадай түрде болады:
_____________________________________________________
|  2|  ЭҚЖЖ  А 4 5 2 1 1  В 5 0 1 0 2   С 7 1 1 0 0  |
|Үлес салмағын                                       |
|көрсетіңіз    0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 %  |
|____________________________________________________|
Бұл ретте құрылыс үлесі 150 000,0 (Кестенің 4-бағанасы) / 250 000,0 (Кестенің 3-бағанасы) х 100 ретінде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлестер осындай жолмен есептеледі;
3) 3 жолда жеке тұлғаның аты-жөні немесе заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі;
4) 4 жолда 861.00-нысаны бойынша Есептің тиісті түріне белгі қойылады;
5) 5 жолда Есепті салық кезеңі (тоқсан, жыл) көрсетіледі;
6) 6 жолда жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем есебі жүргізілген тиісті валюта коды көрсетіледі;
7) 7 жолда арнайы су пайдалануды түрлеріне жүргізілетін тиісті өлшем бірлігінің белгісі қойылады.
10. "Жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемді есептеу" бөлімінде:
1) 861.00.001 жолында есепті салық кезеңі үшін арнайы су пайдаланудың барлық түрлері бойынша бюджетке төлеуге жататын, белгіленген лимит шектерінде (861.00.002) және белгіленген лимиттен артық (861.00.003) жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем сомаларын көбейтумен айқындалатын жалпы сомасы көрсетіледі:
860.00.001А жолында Есепті салық кезеңінің бірінші айы үшін жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін, 861.00.002А және 861.00.003А жолдарының көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын, арнайы су пайдаланудың барлық түрлері бойынша бюджетке төлеуге жататын төлемнің жалпы сомасы көрсетіледі;
860.00.001В жолында есепті салық кезеңінің екінші айы үшін жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін, 861.00.002В және 861.00.003В жолдарының көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын, арнайы су пайдаланудың барлық түрлері бойынша бюджетке төлеуге жататын төлемнің жалпы сомасы көрсетіледі;
860.00.001С жолында есепті салық кезеңінің үшінші айы үшін жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін, 861.00.002С және 861.00.003С жолдарының көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын, арнайы су пайдаланудың барлық түрлері бойынша бюджетке төлеуге жататын төлемнің жалпы сомасы көрсетіледі;
860.00.001D жолында есепті тоқсан үшін жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін, 861.00.001А, 861.00.001В және 861.00.001С жолдарының көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын, арнайы су пайдаланудың барлық түрлері бойынша бюджетке төлеуге жататын төлемнің жалпы сомасы көрсетіледі;

2) в строке 861.00.002 указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита за отчетный налоговый период, которая переносится из строки 861.01.010 приложения по форме 861.01. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 861.01, по данной строке указывается общая сумма текущих платежей платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита, которая определяется суммированием показателей строк 861.01.010 всех листов приложения по форме 861.01:
в строке 861.00.002А указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита за первый месяц отчетного налогового периода, которая переносится из строки 861.01.010А приложения по форме 861.01. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 861.01, в данной строке указывается общая сумма текущих платежей платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита, которая определяется суммированием показателей строк 861.01.010А всех листов приложения по форме 861.01;
в строке 861.00.002В указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита за второй месяц отчетного налогового периода, которая переносится из строки 861.01.010В приложения по форме 861.01. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 861.01, в данной строке указывается общая сумма текущих платежей платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита, которая определяется суммированием показателей строк 861.01.010В всех листов приложения по форме 861.01;
в строке 861.00.002С указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита за третий месяц отчетного налогового периода, которая переносится из строки 861.01.010С приложения по форме 861.01. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 861.01, в данной строке указывается общая сумма текущих платежей платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита, которая определяется суммированием показателей строк 861.01.010С всех листов приложения по форме 861.01;
в строке 861.00.002D указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита, подлежащая уплате в бюджет по всем видам специального водопользования за отчетный квартал, которая определяется суммированием показателей строк 861.00.002А, 861.00.002В и 861.00.002С;

2) 861.00.002 жолында 861.01 нысаны бойынша қосымшаның 861.01.010 жолынан көшірілетін, есепті салық кезеңі үшін арнайы су пайдаланудың барлық түрлері бойынша белгіленген лимит шектерінде жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі. Егер салық төлеуші 861.01 нысаны бойынша қосымшаның бірнеше парақтарын толтырса, осы жол бойынша 861.01 нысаны бойынша 861.01.010 жолдары қосымшаларының барлық парақтары көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын белгіленген лимит шектерінде пайдаланғаны үшін жалпы төлем сомасы көрсетіледі;
861.00.002А жолында 861.01 нысаны бойынша қосымшаның 861.01.010А жолынан көшірілетін, есепті салық кезеңінің бірінші айы үшін арнайы су пайдаланудың барлық түрлері бойынша белгіленген лимит шектерінде жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі. Егер салық төлеуші 861.01 нысаны бойынша қосымшаның бірнеше парақтарын толтырса, осы жол бойынша 861.01 нысаны бойынша 861.01.010А жолдары қосымшаларының барлық парақтары көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын белгіленген лимит шектерінде пайдаланғаны үшін жалпы төлем сомасы көрсетіледі;
861.00.002В жолында 861.01 нысаны бойынша қосымшаның 861.01.010В жолынан көшірілетін, есепті салық кезеңінің екінші айы үшін арнайы су пайдаланудың барлық түрлері бойынша белгіленген лимит шектерінде жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі. Егер салық төлеуші 861.01 нысаны бойынша қосымшаның бірнеше парақтарын толтырса, осы жол бойынша 861.01 нысаны бойынша 861.01.010В жолдары қосымшаларының барлық парақтары көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын белгіленген лимит шектерінде пайдаланғаны үшін жалпы төлем сомасы көрсетіледі;
861.00.002С жолында 861.01 нысаны бойынша қосымшаның 861.01.010С жолынан көшірілетін, есепті салық кезеңінің үшінші айы үшін арнайы су пайдаланудың барлық түрлері бойынша белгіленген лимит шектерінде жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі. Егер салық төлеуші 861.01 нысаны бойынша қосымшаның бірнеше парақтарын толтырса, осы жол бойынша 861.01 нысаны бойынша 861.01.010С жолдары қосымшаларының барлық парақтары көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын белгіленген лимит шектерінде пайдаланғаны үшін жалпы төлем сомасы көрсетіледі;
861.00.002D жолында 861.01 нысаны бойынша қосымшаның 861.01.002А, 861.01.002В және 861.01.002С жолдарының көрсеткіштерін жинақтаумен анықталатын, есепті тоқсан үшін арнайы су пайдаланудың барлық түрлері бойынша жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын белгіленген лимит шектерінде пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі;

3) в строке 861.00.003 указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита за отчетный налоговый период, которая переносится из строки 861.01.011 приложения по форме 861.01. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 861.01, по данной строке указывается общая сумма текущих платежей платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита, которая определяется суммированием показателей строк 861.01.011 всех листов приложения по форме 861.01:
в строке 861.00.003А указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита за первый месяц отчетного налогового периода, которая переносится из строки 861.01.011А приложения по форме 861.01. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 861.01, в данной строке указывается общая сумма текущих платежей платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита, которая определяется суммированием показателей строк 861.01.011А всех листов приложения по форме 861.01;
в строке 861.00.003В указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита за второй месяц отчетного налогового периода, которая переносится из строки 861.01.011В приложения по форме 861.01. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 861.01, в данной строке указывается общая сумма текущих платежей платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита, которая определяется суммированием показателей строк 861.01.011В всех листов приложения по форме 861.01;
в строке 861.00.003С указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита за третий месяц отчетного налогового периода, которая переносится из строки 861.01.011С приложения по форме 861.01. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 861.01, в данной строке указывается общая сумма текущих платежей платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита, которая определяется суммированием показателей строк 861.01.011С всех листов приложения по форме 861.01;
в строке 861.00.003D указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита, подлежащая уплате в бюджет по всем видам специального водопользования за отчетный квартал, которая определяется суммированием показателей строк 861.00.003А, 861.00.003В и 861.00.003С.

3) 861.00.003 жолында 861.01 нысаны бойынша қосымшаның 861.01.011 жолынан көшірілетін, Есепті салық кезеңі үшін арнайы су пайдаланудың барлық түрлері бойынша жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын белгіленген лимиттен артық пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі. Егер салық төлеуші 861.01 нысаны бойынша қосымшаның бірнеше парақтарын толтырса, осы жол бойынша 861.01 нысаны бойынша 861.01.011 жолдары қосымшаларының барлық парақтары көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын белгіленген лимиттен артық пайдаланғаны үшін жалпы төлем сомасы көрсетіледі;
861.00.003А жолында 861.01 нысаны бойынша қосымшаның 861.01.011А жолынан көшірілетін, есепті салық кезеңінің бірінші айы үшін арнайы су пайдаланудың барлық түрлері бойынша жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын белгіленген лимиттен артық пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі. Егер салық төлеуші 861.01 нысаны бойынша қосымшаның бірнеше парақтарын толтырса, осы жол бойынша 861.01 нысаны бойынша 861.01.011А жолдары қосымшаларының барлық парақтары көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын белгіленген лимиттен артық пайдаланғаны үшін жалпы төлем сомасы көрсетіледі;
861.00.003В жолында 861.01 нысаны бойынша қосымшаның 861.01.011В жолынан көшірілетін, есепті салық кезеңінің екінші айы үшін арнайы су пайдаланудың барлық түрлері бойынша жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын белгіленген лимиттен артық пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі. Егер салық төлеуші 861.01 нысаны бойынша қосымшаның бірнеше парақтарын толтырса, осы жол бойынша 861.01 нысаны бойынша 861.01.011В жолдары қосымшаларының барлық парақтары көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын белгіленген лимиттен артық пайдаланғаны үшін жалпы төлем сомасы көрсетіледі;
861.00.003С жолында 861.01 нысаны бойынша қосымшаның 861.01.011С жолынан көшірілетін, есепті салық кезеңінің үшінші айы үшін арнайы су пайдаланудың барлық түрлері бойынша жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын белгіленген лимиттен артық пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі. Егер салық төлеуші 861.01 нысаны бойынша қосымшаның бірнеше парақтарын толтырса, осы жол бойынша 861.01 нысаны бойынша 861.01.011С жолдары қосымшаларының барлық парақтары көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын белгіленген лимиттен артық пайдаланғаны үшін жалпы төлем сомасы көрсетіледі;
861.00.003D жолында 861.01 нысаны бойынша қосымшаның 861.01.003А, 861.01.003В және 861.01.003С жолдарының көрсеткіштерін жинақтаумен анықталатын, есепті тоқсан үшін арнайы су пайдаланудың барлық түрлері бойынша жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын белгіленген лимиттен артық пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі.

11. Расчет по форме 861.00 подписывается и заверяется в соответствии со статьями 69 и 458 Налогового кодекса.
3. Составление приложения по форме 861.01
12. В строке 1 указывается номер текущего листа.
13. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество физического лица или полное наименование юридического лица;
3) в строке 4 указывается отчетный налоговый период (квартал, год);
4) в строке 5 указывается общее количество листов приложения по форме 861.01;
5) в строке 6 указывается номер графы соответствующий виду специального водопользования из таблицы приложения к постановлению Правительства Республики Казахстан, устанавливающему ставки платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
6) в строке 7 указывается номер строки соответствующий бассейну реки специального водопользования из таблицы приложения к постановлению Правительства Республики Казахстан, устанавливающему ставки платы за водопользование;
7) в строке 8 производится отметка соответствующих единиц измерения производимого специального водопользования.
14. Раздел "Объем водопользования" заполняется в единицах измерения, указанных в строке 8:
1) в строке 861.01.001 указывается остаток установленного лимита на начало периода:
строка 861.01.001А заполняется при наличии остатка лимита на конец предыдущего налогового периода. При этом в строку 861.01.001 переносятся показатели строки 861.01.006D из приложения по форме 861.01 за предыдущий налоговый период. В случае составления приложения по форме 861.01 за первый квартал в строке 861.01.001А указывается установленный лимит;
строка 861.01.001В заполняется при наличии остатка лимита на конец первого месяца отчетного налогового периода. При этом в строку 861.01.001В переносятся показатели строки 861.01.006А из приложения по форме 861.01 за первый месяц отчетного налогового периода;
строка 861.01.001С заполняется при наличии остатка лимита на конец второго месяца отчетного налогового периода. При этом в строку 861.01.001С переносятся показатели строки 861.01.006В из приложения по форме 861.01 за второй месяц отчетного налогового периода;
строка 861.01.001D заполняется в случае превышения лимита над фактическим объемом специального водопользования за отчетный налоговый период. При этом в строку 861.01.001D переносятся показатели строки 861.01.006С из приложения по форме 861.01 за третий месяц отчетного налогового периода;
2) в строке 861.01.002 указывается превышение лимита на начало периода:

11. 861.00 нысаны бойынша есепке Салық Кодексінің 69 және 458-баптарына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
3. 861.01 нысаны бойынша қосымша жасау
12. 1 жолда ағымдағы беттің нөмірі көрсетіледі.
13. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3 жолда жеке тұлғаның аты-жөні немесе заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі;
3) 4 жолда есепті салық кезеңі (тоқсан, жыл) көрсетіледі;
4) 5 жолда 861.01 нысаны бойынша қосымшалар беттерінің жалпы саны көрсетіледі;
5) 6 жолда жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдалану үшін төлем ставкасын белгілейтін Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына қосымшаның кестесінен арнайы су пайдаланудың түріне сәйкес келетін баған нөмірі көрсетіледі;
6) 7 жолда жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдалану үшін төлем ставкасын белгілейтін Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына қосымшаның кестесінен арнайы су пайдалану өзенінің бассейніне сәйкес келетін баған нөмірі осы қосымша толтырылатын арнайы су пайдаланудың тиісті түріне көрсетіледі;
7) 8 жолда жүргізілетін арнайы су пайдалануды өлшеудің тиісті бірлігіне белгі жасалады.
14. "Су пайдалану көлемі" бөлімінде 8 жолда көрсетілген бірліктердегі өлшем толтырылады:
1) 861.01.001 жолында кезең басында арнайы су пайдаланудың белгіленген лимитінің қалдығы көрсетіледі;
861.01.001А жолы өткен салық кезеңінің соңында лимит қалдығы болған жағдайда толтырылады. Бұл жағдайда 861.01.001 жолына 861.01 нысаны бойынша 861.01.006D жолының өткен салық кезеңіндегі көрсеткіші көшіріледі. 861.01. нысаны бойынша қосымша бірінші тоқсан үшін жасалған жағдайда 861.01.001А жолында белгіленген лимит көрсетіледі;
861.01.001В жолы өткен салық кезеңінің бірінші айының соңында лимит қалдығы болған жағдайда толтырылады. Бұл жағдайда 861.01.001В жолына 861.01 нысаны бойынша 861.01.006А жолының есепті салық кезеңінің бірінші айындағы көрсеткіші көшіріледі;
861.01.001С жолы өткен салық кезеңінің екінші айының соңында лимит қалдығы болған жағдайда толтырылады. Бұл жағдайда 861.01.001С жолына 861.01 нысаны бойынша 861.01.006В жолының есепті салық кезеңінің екінші айындағы көрсеткіші көшіріледі;
861.01.001D жолы есептік салық кезеңінде арнайы су пайдаланудың нақты көлемінен лимит артық болған жағдайда толтырылады. Бұл жағдайда 861.01.001D жолына 861.01 нысаны бойынша 861.01.006С жолының есепті салық кезеңінің үшінші айындағы көрсеткіші көшіріледі;
2) 861.01.002 жолында кезең басында белгіленген лимиттен артығы көрсетіледі:

строка 861.01.002А заполняется в случае превышения фактического объема специального водопользования за предыдущие периоды (кварталы, месяцы) над установленным лимитом. При заполнении приложения по форме 861.01 за первый месяц первого квартала в строке 861.01.002А указываются нули. В случае составления приложения по форме 861.01 за второй-четвертый квартал, строка 861.01.002А заполняется при наличии превышения лимита на конец предыдущего отчетного налогового периода, при этом в строку 861.01.002А переносятся показатели строки 861.01.007D за предыдущий отчетный налоговый период;
строка 861.01.002В заполняется в случае превышения фактического объема специального водопользования за первый месяц отчетного налогового периода над установленным лимитом. При этом в строке 861.01.002В указывается превышение лимита на начало второго месяца, который переносится из строки 861.01.007А приложения по форме 861.01;
строка 861.01.002С заполняется в случае превышения фактического объема специального водопользования за второй месяц отчетного налогового периода над установленным лимитом. При этом в строке 861.01.002С указывается превышение лимита на начало третьего месяца, который переносится из строки 861.01.007В приложения по форме 861.01;
строка 861.01.002D заполняется в случае превышения фактического объема специального водопользования за отчетный налоговый период над установленным лимитом. При этом в строке 861.01.002D указывается превышение лимита за отчетный налоговый период, который переносится из строки 861.01.007С приложения по форме 861.01;
3) в строке 861.01.003 указывается общий фактический объем специального водопользования за отчетный налоговый период:
в строке 861.01.003А указывается общий фактический объем специального водопользования в пределах и сверх установленного лимита за первый месяц отчетного налогового периода;
в строке 861.01.003В указывается общий фактический объем специального водопользования в пределах и сверх установленного лимита за второй месяц отчетного налогового периода;
в строке 861.01.003С указывается общий фактический объем специального водопользования в пределах и сверх установленного лимита за третий месяц отчетного налогового периода;
в строке 861.01.003D указывается общий фактический объем специального водопользования в пределах и сверх установленного лимита за отчетный налоговый период, который определяется суммированием показателей строк 861.01.003А, 861.01.003В и 861.01.003С приложения по форме 861.01;
4) строка 861.01.004 заполняется при наличии остатка лимита на начало отчетного налогового периода. При этом в строке 861.01.004 указывается объем специального водопользования за отчетный налоговый период в пределах установленного лимита:
строка 861.01.004А заполняется при наличии остатка лимита на начало месяца. При этом в строке 861.01.004А указывается объем специального водопользования за первый месяц отчетного налогового периода в пределах установленного лимита;
строка 861.01.004В заполняется при наличии остатка лимита на начало месяца. При этом в строке 861.01.004В указывается объем специального водопользования за второй месяц отчетного налогового периода в пределах установленного лимита;
строка 861.01.004С заполняется при наличии остатка лимита на начало месяца. При этом в строке 861.01.004СА указывается объем специального водопользования за третий месяц отчетного налогового периода в пределах установленного лимита;

861.01.002А жолы өткен кезеңдерде (тоқсандар, жылдар) арнайы су пайдаланудың нақты көлемі лимиттен артық болған жағдайда толтырылады. 861.01 нысаны бойынша қосымшаны бірінші тоқсанның бірінші айы үшін толтырғанда 861.01.002А жолында нөлдер көрсетіледі. 861.01 нысаны бойынша қосымшаны екінші-төртінші тоқсандар үшін толтырғанда 861.01.002А жолы өткен салық кезеңінің соңында лимиттен артық болған жағдайда толтырылады, бұл жағдайда 861.01.002А жолына 861.01.007D жолының өткен есептік салық кезеңінің көрсеткіштері көшіріледі;
861.01.002В жолы есептік салық кезеңінің бірінші айы үшін арнайы су пайдаланудың нақты көлемі лимиттен асқан жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.002В жолында 861.01нысаны бойынша қосымшаның 861.01.007А жолынан көшірілетін екінші айдың басындағы лимиттің асуы көрсетіледі;
861.01.002С жолы есептік салық кезеңінің екінші айы үшін арнайы су пайдаланудың нақты көлемі лимиттен асқан жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.002С жолында 861.01 нысаны бойынша қосымшаның 861.01.007В жолынан көшірілетін үшінші айдың басындағы лимиттің асуы көрсетіледі;
861.01.002D жолы есептік салық кезеңі үшін арнайы су пайдаланудың нақты көлемі лимиттен асқан жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.002D жолында 861.01 нысаны бойынша қосымшаның 861.01.007С жолынан көшірілетін есептік салық кезеңі үшін лимиттің асуы көрсетіледі;
3) 861.01.003 жолында есепті салық кезеңі үшін арнайы су пайдаланудың нақты көлемі көрсетіледі;
861.01.003А жолында жоғары есепті салық кезеңінің бірінші айы үшін арнайы су пайдаланудың лимит шегіндегі және лимиттен артық нақты көлемі көрсетіледі;
861.01.003В жолында жоғары есепті салық кезеңінің екінші айы үшін арнайы су пайдаланудың лимит шегіндегі және лимиттен артық нақты көлемі көрсетіледі;
861.01.003С жолында жоғары есепті салық кезеңінің үшінші айы үшін арнайы су пайдаланудың лимит шегіндегі және лимиттен артық нақты көлемі көрсетіледі;
861.01.003D жолында 861.01 нысаны бойынша қосымшаның 860.01.003А, 860.01.003В және 860.01.003С жолдары көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын есепті салық кезеңі үшін арнайы су пайдаланудың лимит шегіндегі және лимиттен артық нақты көлемі көрсетіледі;
4) 861.01.004 жолы есепті салық кезеңінің басында лимит қалдығы болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.004 жолында арнайы су пайдаланудың белгіленген лимиті шегіндегі көлемі көрсетіледі;
861.01.004А жолы айдың басында лимит қалдығы болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.004А жолында есептік салық кезеңінің бірінші айы үшін арнайы су пайдаланудың белгіленген лимиті шегіндегі көлемі көрсетіледі;
861.01.004В жолы айдың басында лимит қалдығы болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.004В жолында есептік салық кезеңінің екінші айы үшін арнайы су пайдаланудың белгіленген лимиті шегіндегі көлемі көрсетіледі;
861.01.004С жолы айдың басында лимит қалдығы болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.004СА жолында есептік салық кезеңінің бірінші айы үшін арнайы су пайдаланудың белгіленген лимиті шегіндегі көлемі көрсетіледі;

строка 861.01.004D заполняется при наличии остатка лимита на начало отчетного периода. При этом в строке 861.01.004D указывается объем специального водопользования за отчетный налоговый период в пределах установленного лимита, который определяется суммированием показателей строк 861.01.004А, 861.01.004В и 861.01.004С;
5) строка 861.01.005 заполняется в случае превышения величины фактического объема специального водопользования над объемом специального водопользования в пределах установленного лимита. При этом в строке 861.01.005 указывается объем сверх установленного лимита специального водопользования за месяц (квартал), который определяется как разница между фактическим объемом специального водопользования за соответствующий период (861.01.003) и объемом специального водопользования в пределах установленного лимита (861.01.004):
строка 861.01.005А заполняется в случае превышения общей величины фактического объема специального водопользования над объемом специального водопользования в пределах установленного лимита. При этом в строке 861.01.005А указывается объем специального водопользования сверх установленного лимита за первый месяц отчетного налогового периода, который определяется как разница показателей строк 861.01.003А и 861.01.004А;
строка 861.01.005В заполняется в случае превышения общей величины фактического объема специального водопользования над объемом специального водопользования в пределах установленного лимита. При этом в строке 861.01.005В указывается объем специального водопользования сверх установленного лимита за второй месяц отчетного налогового периода, который определяется как разница показателей строк 861.01.003В и 861.01.004В;
строка 861.01.005С заполняется в случае превышения общей величины фактического объема специального водопользования над объемом специального водопользования в пределах установленного лимита. При этом в строке 861.01.005С указывается объем специального водопользования сверх установленного лимита за третий месяц отчетного налогового периода, который определяется как разница показателей строк 861.01.003С и 861.01.004С;
строка 861.01.005D заполняется в случае превышения общей величины фактического объема специального водопользования над объемом специального водопользования в пределах установленного лимита. При этом в строке 861.01.005D указывается объем специального водопользования сверх установленного лимита за отчетный налоговый период, который определяется как разница показателей строк 861.01.003D и 861.01.004D;
6) строка 861.01.006 заполняется в случае превышения остатка лимита на начало периода над общим фактическим объемом специального водопользования за отчетный налоговый период. При этом в строке 861.01.006 указывается остаток лимита на конец периода, который определяется как разница между остатком лимита на начало периода (861.01.001) и общим фактическим объемом специального водопользования за отчетный налоговый период (861.01.003):
строка 861.01.006А заполняется в случае превышения остатка лимита на начало первого месяца отчетного налогового периода над фактическим объемом специального водопользования за первый месяц отчетного налогового периода. При этом в строке 861.01.006А указывается остаток лимита на конец первого месяца, который определяется как разница показателей строк 861.01.001А и 861.01.003А;
строка 861.01.006В заполняется в случае превышения остатка лимита на начало второго месяца отчетного налогового периода над фактическим объемом специального водопользования за второй месяц отчетного налогового периода. При этом в строке 861.01.006В указывается остаток лимита на конец второго месяца, который определяется как разница показателей строк 861.01.001В и 861.01.003В;
строка 861.01.006С заполняется в случае превышения остатка лимита на начало третьего месяца отчетного налогового периода над фактическим объемом специального водопользования за третий месяц отчетного налогового периода. При этом в строке 861.01.006С указывается остаток лимита на конец третьего месяца, который определяется как разница показателей строк 861.01.001С и 861.01.003С;
строка 861.01.006D заполняется в случае превышения остатка лимита на начало отчетного налогового периода над фактическим объемом специального водопользования за отчетный налоговый период. При этом в строке 861.01.006D указывается остаток лимита на конец отчетного налогового периода, который определяется как разница показателей строк 861.01.001D и 861.01.003D;

861.01.004D жолы есептік салық кезеңінің басында лимит қалдығы болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.004D жолында 861.01.004А, 861.01.004В және 861.01.004С жолдары көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын есептік салық кезеңі үшін арнайы су пайдаланудың белгіленген лимиті шегіндегі көлемі көрсетіледі;
5) 861.01.005 жолы арнайы су пайдаланудың нақты көлемінің шамасы арнайы су пайдаланудың белгіленген лимиті шегінен артық болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.005 жолында тиісті кезең үшін арнайы су пайдаланудың нақты көлемі (861.01.003) мен арнайы су пайдаланудың белгіленген лимиті (861.01.004) арасындағы айырмашылық ретінде айқындалатын арнайы су пайдаланудың бір айда (тоқсанда) белгіленген лимитінен артық көлемі көрсетіледі;
861.01.005А жолы арнайы су пайдаланудың нақты көлемінің жалпы шамасы арнайы су пайдаланудың белгіленген лимиті шегінен артық болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.005А жолында 861.01.003А және 861.01.004А жолдары арасындағы айырмашылық ретінде айқындалатын арнайы су пайдаланудың есептік салық кезеңінің бірінші айы үшін белгіленген лимитінен артық көлемі көрсетіледі;
861.01.005В жолы арнайы су пайдаланудың нақты көлемінің жалпы шамасы арнайы су пайдаланудың белгіленген лимиті шегінен артық болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.005В жолында 861.01.003В және 861.01.004В жолдары арасындағы айырмашылық ретінде айқындалатын арнайы су пайдаланудың есептік салық кезеңінің екінші айы үшін белгіленген лимитінен артық көлемі көрсетіледі;
861.01.005С жолы арнайы су пайдаланудың нақты көлемінің жалпы шамасы арнайы су пайдаланудың белгіленген лимиті шегінен артық болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.005С жолында 861.01.003С және 861.01.004С жолдары арасындағы айырмашылық ретінде айқындалатын арнайы су пайдаланудың есептік салық кезеңінің екінші айы үшін белгіленген лимитінен артық көлемі көрсетіледі;
861.01.005D жолы арнайы су пайдаланудың нақты көлемінің жалпы шамасы арнайы су пайдаланудың белгіленген лимиті шегінен артық болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.005D жолында 861.01.003D және 861.01.004D жолдары арасындағы айырмашылық ретінде айқындалатын арнайы су пайдаланудың есептік салық кезеңі үшін белгіленген лимитінен артық көлемі көрсетіледі;
6) 861.01.006 жолы арнайы су пайдалану лимитінің кезең басындағы қалдығы арнайы су пайдаланудың нақты көлемінің шамасынан артық болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.006 жолында кезең басындағы лимит қалдығы (861.01.001) мен тиісті кезең үшін арнайы су пайдаланудың нақты көлемі (861.01.003) арасындағы айырмашылық ретінде айқындалатын лимит қалдығы көрсетіледі;
861.01.006А жолы есептік салық кезеңінің бірінші айының басындағы арнайы су пайдалану лимитінің қалдығы арнайы су пайдаланудың нақты көлемінің шамасынан артық болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.006А жолында 861.01.001А жолы мен 861.01.003А жолы арасындағы айырмашылық ретінде айқындалатын бірінші айдың соңындағы лимит қалдығы көрсетіледі;
861.01.006В жолы есептік салық кезеңінің екінші айының басындағы арнайы су пайдалану лимитінің қалдығы арнайы су пайдаланудың нақты көлемінің шамасынан артық болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.006В жолында 861.01.001В жолы мен 861.01.003В жолы арасындағы айырмашылық ретінде айқындалатын екінші айдың соңындағы лимит қалдығы көрсетіледі;
861.01.006С жолы есептік салық кезеңінің үшінші айының басындағы арнайы су пайдалану лимитінің қалдығы арнайы су пайдаланудың нақты көлемінің шамасынан артық болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.006С жолында 861.01.001С жолы мен 861.01.003С жолы арасындағы айырмашылық ретінде айқындалатын үшінші айдың соңындағы лимит қалдығы көрсетіледі;
861.01.006D жолы есептік салық кезеңінің басындағы арнайы су пайдалану лимитінің қалдығы есептік салық кезеңіндегі арнайы су пайдаланудың нақты көлемінің шамасынан артық болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.006D жолында 861.01.001D жолы мен 861.01.003D жолы арасындағы айырмашылық ретінде айқындалатын есептік салық кезеңінің соңындағы лимит қалдығы көрсетіледі;

7) строка 861.01.007 заполняется в случае превышения лимита на начало периода и наличия объемов специального водопользования сверх установленного лимита за отчетный налоговый период. При этом в строке 861.01.007 указывается превышение лимита на конец отчетного налогового периода, который определяется как сумма превышения лимита на начало периода (861.01.002) и объемов специального водопользования сверх установленного лимита (861.01.005):
строка 861.01.007А заполняется в случае превышения лимита на конец первого месяца отчетного налогового периода. При этом в строке 861.01.007А указывается превышение лимита на конец первого месяца отчетного налогового периода, которое определяется суммированием показателей строк 861.01.002А и 861.01.005А;
строка 861.01.007В заполняется в случае превышения лимита на конец второго месяца отчетного налогового периода. При этом в строке 861.01.007В указывается превышение лимита на конец второго месяца отчетного налогового периода, которое определяется суммированием показателей строк 861.01.002В и 861.01.005В;
строка 861.01.007С заполняется в случае превышения лимита на конец третьего месяца отчетного налогового периода. При этом в строке 861.01.007С указывается превышение лимита на конец третьего месяца отчетного налогового периода, которое определяется суммированием показателей строк 861.01.002С и 861.01.005С;
строка 861.01.007D заполняется в случае превышения лимита на конец отчетного налогового периода. При этом в строке 861.01.007D указывается превышение лимита на конец отчетного налогового периода, которое определяется суммированием показателей строк 861.01.002D и 861.01.005D.
15. В разделе "Ставки платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников":
1) в строке 861.01.008 указывается ставка платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита;
2) в строке 861.01.009 указывается ставка платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита в соответствии со статьей 454 Налогового кодекса.
16. В разделе "Сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников":
1) в строке 861.01.010 указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период и определяемая на основании объема специального водопользования и ставок платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита по формуле (861.01.004 х 861.01.008):
в строке 861.01.010А указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита, подлежащая уплате в бюджет за первый месяц отчетного налогового периода и определяемая по формуле (861.01.004А х 861.01.008А);
в строке 861.01.010В указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита, подлежащая уплате в бюджет за второй месяц отчетного налогового периода и определяемая по формуле (861.01.004В х 861.01.008В);
в строке 861.01.010С указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита, подлежащая уплате в бюджет за третий месяц отчетного налогового периода и определяемая по формуле (861.01.004С х 861.01.008С);
в строке 861.01.010D указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период и определяемая суммированием показателей строк 861.01.010А, 861.01.010В и 861.01.010С;

7) 861.01.007 жолы кезең басында лимиттен асқан және есептік салық кезеңінде белгіленген лимиттен артық арнайы су пайдалану көлемі болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.007 жолында кезең басында лимиттен артық (861.01.002) және белгіленген лимиттен артық арнайы су пайдалану көлемдері сомасы (861.01.005) ретінде айқындалатын есептік салық кезеңінің соңында лимиттен асуы көрсетіледі;
861.01.007А жолы есептік салық кезеңінің бірінші айының соңында лимиттен асқан жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.007А жолында 861.01.002А жолы мен 861.01.005А жолы көрсеткіштерінің жинақтаумен айқындалатын есептік салық кезеңінің бірінші айының соңында лимиттен асуы көрсетіледі;
861.01.007В жолы есептік салық кезеңінің екінші айының соңында лимиттен асқан жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.007В жолында 861.01.002В жолы мен 861.01.005В жолы көрсеткіштерінің жинақтаумен айқындалатын есептік салық кезеңінің екінші айының соңында лимиттен асуы көрсетіледі;
861.01.007С жолы есептік салық кезеңінің үшінші айының соңында лимиттен асқан жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.007С жолында 861.01.002С жолы мен 861.01.005С жолы көрсеткіштерінің жинақтаумен айқындалатын есептік салық кезеңінің үшінші айының соңында лимиттен асуы көрсетіледі;
861.01.007D жолы есептік салық кезеңінің соңында лимиттен асқан жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.007D жолында 861.01.002D жолы мен 861.01.005D жолы көрсеткіштерінің жинақтаумен айқындалатын есептік салық кезеңінің соңында лимиттен асуы көрсетіледі.
15. "Жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем ставкасы" бөлімінде:
1) 861.01.008 жолында белгіленген жыл лимиті шегінде жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем ставкасы көрсетіледі;
2) 861.01.009 жолында Салық Кодексінің 454-бабына сәйкес жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын белгіленген жылдық лимиттен артық пайдаланғаны үшін төлем ставкасы көрсетіледі.
16. "Жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем сомасы" бөлімінде:
1) 861.01.010 жолында (861.01.004 х 861.01.008) формуласы бойынша арнайы су пайдалану көлемі және жоғарғы қабаттағы қайнарлардан су ресурстарын белгіленген лимит шегінде пайдаланғаны үшін төлем ставкалары негізінде белгіленетін жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін есепті салық кезеңі үшін бюджетке төлеуге жататын төлем сомасы көрсетіледі;
861.01.010А жолында (861.01.004А х 860.01.008А) формуласы бойынша белгіленген лимит шегінде жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін есептік салық кезеңінің бірінші айы үшін бюджетке төлеуге жататын төлем сомасы көрсетіледі;
861.01.010В жолында (861.01.004В х 861.01.008В) формуласы бойынша белгіленген лимит шегінде жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін есептік салық кезеңінің екінші айы үшін бюджетке төлеуге жататын төлем сомасы көрсетіледі;
861.01.010С жолында (861.01.004С х 861.01.008С) формуласы бойынша белгіленген лимит шегінде жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін есептік салық кезеңінің үшінші айы үшін бюджетке төлеуге жататын төлем сомасы көрсетіледі;
861.01.010D жолында белгіленген лимит шегінде жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін есептік салық кезеңі үшін бюджетке төлеуге жататын және 860.01.010А, 860.01.010В және 861.01.010С жолдарының көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын төлем сомасы көрсетіледі;

2) в строке 861.01.011 указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита за отчетный налоговый период, определяемая на основании объема специального водопользования и ставок платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита по формуле (861.01.005 х 861.01.009):
в строке 861.01.011А указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита за первый месяц отчетного налогового периода, определяемая по формуле (861.01.005А х 861.01.009А);
в строке 861.01.011В указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита за второй месяц отчетного налогового периода, определяемая по формуле (861.01.005В х 861.01.009В);
в строке 861.01.011С указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита за третий месяц отчетного налогового периода, определяемая по формуле (861.01.005С х 861.01.009С);
в строке 861.01.011D указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита за отчетный налоговый период, определяемая суммированием показателей строк 861.01.011А, 861.01.011В и 861.01.011С;
3) в строке 861.01.012 указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период, определяемая как сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах (861.01.010) и сверх установленного лимита (861.01.011):
в строке 861.01.012А указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, подлежащая уплате в бюджет за первый месяц отчетного налогового периода, определяемая суммированием показателей строк 861.01.010А и 861.01.011А;
в строке 861.01.012В указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, подлежащая уплате в бюджет за второй месяц отчетного налогового периода, определяемая суммированием показателей строк 861.01.010В и 861.01.011В;
в строке 861.01.012С указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, подлежащая уплате в бюджет за третий месяц отчетного налогового периода, определяемая суммированием показателей строк 861.01.010С и 861.01.011С;
в строке 861.01.012D указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период, определяемая суммированием показателей строк 861.01.012А, 861.01.012В и 861.01.012С.

2) 861.01.011 жолында (861.01.005 х 861.01.009) формуласы бойынша арнайы су пайдалану көлемі және жоғарғы қабаттағы қайнарлардан су ресурстарын белгіленген лимиттен артық пайдаланғаны үшін төлем ставкалары негізінде белгіленетін жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін есепті салық кезеңі үшін бюджетке төлеуге жататын төлем сомасы көрсетіледі:
861.01.011А жолында (861.01.005А х 861.01.009А) формуласы бойынша анықталатын есептік кезеңнің бірінші айы үшін арнайы су пайдалану көлемі және жоғарғы қабаттағы қайнарлардан су ресурстарын белгіленген лимиттен артық пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі;
861.01.011В жолында (861.01.005В х 861.01.009В) формуласы бойынша анықталатын есептік кезеңнің екінші айы үшін арнайы су пайдалану көлемі және жоғарғы қабаттағы қайнарлардан су ресурстарын белгіленген лимиттен артық пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі;
861.01.011С жолында (861.01.005С х 861.01.009С) формуласы бойынша анықталатын есептік кезеңнің үшінші айы үшін арнайы су пайдалану көлемі және жоғарғы қабаттағы қайнарлардан су ресурстарын белгіленген лимиттен артық пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі;
861.01.011D жолында жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын белгіленген лимиттен артық пайдаланғаны үшін есептік салық кезеңі үшін және 860.01.011А, 860.01.011В және 861.01.011С жолдарының көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын жалпы төлем сомасы көрсетіледі;
3) 861.01.012 жолында жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын белгіленген лимит шеңберінде (861.01.010) және артық пайдаланғаны үшін (861.01.011) төлем сомасы ретінде айқындалатын есептік салық кезеңі үшін бюджетке төлеуге жататын төлемнің жалпы сомасы көрсетіледі:
861.01.012А жолында 861.01.010А және 861.01.011А жолдарының сомаларын жинақтаумен айқындалатын есептік салық кезеңінің бірінші айы үшін бюджетке төлеуге жататын төлемнің жалпы сомасы көрсетіледі;
861.01.012В жолында 861.01.010В және 861.01.011В жолдарының сомаларын жинақтаумен айқындалатын есептік салық кезеңінің екінші айы үшін бюджетке төлеуге жататын төлемнің жалпы сомасы көрсетіледі;
861.01.012С жолында 861.01.010С және 861.01.011С жолдарының сомаларын жинақтаумен айқындалатын есептік салық кезеңінің үшінші айы үшін бюджетке төлеуге жататын төлемнің жалпы сомасы көрсетіледі;
861.01.012D жолында 860.01.012А, 860.01.012В және 861.01.012С жолдарының көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін есептік салық кезеңі үшін бюджетке төлеуге жататын жалпы төлем сомасы көрсетіледі.

17. Приложение по форме 861.01 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 861.00, 861.01 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz. _________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Декларации по плате за загрязнение
окружающей среды
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 69 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс) и предусматривают порядок составления Декларации по плате за загрязнение окружающей среды, включающей прилагаемые формы (далее - формы):
1) Декларации по плате за загрязнение окружающей среды по форме 870.00 (далее - Декларация по форме 870.00);
2) приложения к Декларации по плате за загрязнение окружающей среды по форме 870.01 (далее - приложение по форме 870.01).
2. Декларация по форме 870.00 предназначена для декларирования общей суммы платы за загрязнение окружающей среды.
Приложение по форме 870.01 предназначено для определения суммы платы за загрязнение окружающей среды по каждому виду специального природопользования.
3. В случае, если налогоплательщик осуществляет несколько видов специального природопользования, по каждому виду заполняется отдельный лист приложения по форме 870.01. При этом общее количество листов приложения по форме 870.01 должно соответствовать количеству видов специального природопользования.
4. При составлении форм:
1) на бумажном носителе - формы заполняются шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - формы заполняются в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Налогового кодекса.
5. При заполнении форм не допускаются исправления, подчистки, помарки и использование символов "+, /, %, Z".
6. При отсутствии показателей соответствующие ячейки форм не заполняются.
7. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
8. При представлении форм:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - формы составляются в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;

17. 861.01 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды. _______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысандар 861.00, 861.01 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қоршаған ортаның ластануы үшін
төлем бойынша Декларация жасаудың
ЕРЕЖЕЛЕРІ
І. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінің (Салық Кодексі) 69-бабына сәйкес әзірленген және қоса берілген нысандарды (бұдан әрі - нысан) енгізетін қоршаған ортаны ластағаны үшін төлем бойынша Декларация жасау тәртібін қарастырады:
1) 870.00 нысаны бойынша қоршаған ортаны ластағаны үшін төлем бойынша Декларация (бұдан әрі - 870.00 нысаны бойынша Декларация);
2) 870.01 нысан бойынша қоршаған ортаны ластағаны үшін төлем бойынша Декларацияға қосымша (бұдан әрі - 870.01 нысаны бойынша қосымша);
2. 870.00 нысаны бойынша Декларация қоршаған ортаны ластағаны үшін төлемнің жалпы сомасын мәлімдеуге арналған.
870.01 нысаны бойынша қосымша арнайы табиғат пайдаланудың әрбір түрі бойынша қоршаған ортаны ластағаны үшін төлем сомасын айқындауға арналған.
3. Егер салық төлеуші арнайы табиғат пайдаланудың бірнеше түрін жүзеге асырған жағдайда әрбір түрі бойынша 870.01 нысаны бойынша қосымшаның жеке парағы толтырылады. Бұл ретте, 870.01 нысаны бойынша қосымшаның жалпы парақтарының саны арнайы табиғат пайдалану түрлерінің санына сәйкес келуі керек.
4. Нысанды жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - айналмалы немесе қауырсын қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, бас баспа белгілерімен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - нысандар Салық Кодексінің 69-бабындағы 1-тармаққа сәйкес толтырылады.
5. Нысандарды толтыру кезінде түзетулерге, тазартуларға және былғауға және "+, /, %, Z" белгілерін пайдалануға жол берілмейді.
6. Көрсеткіштер жоқ болған кезде нысандардың тиісті торкөздері толтырылмайды.
7. Қосымшаларда көрсетуге жататын деректер жоқ болған жағдайда аталған қосымшалар берілмейді.
8. Нысандарды беру кезінде:
1) қағаз тасығышта келу тәртібімен - нысандар екі данада жасалады, бір данасы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады;
2) тапсырысты хатпен қағаз тасығышта почта бойынша - салық төлеуші почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;

2 | ОКЭД     А  4 5 2 1 1    В   5 0 1 0 2   С   7 1 1 0 0
Укажите
удельный вес    0 6 0,0 %        0 2 0,0 %       0 1 4,0 %
___________________________________________________________________________
Удельный вес строительства рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы) * 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом;
3) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество физического лица или полное наименование юридического лица;
4) в строке 4 производится отметка соответствующего вида Декларации по форме 870.00;
5) в строке 5 указывается отчетный налоговый период;
6) в строке 6 указывается код соответствующей валюты, в которой производится исчисление платы за загрязнение окружающей среды;
7) в строке 7 производится отметка соответствующих единиц измерения объема выбросов (сбросов) загрязняющих веществ и размещения отходов.
10. В разделе "Начисление платы за загрязнение окружающей среды":
1) в строке 870.00.001 указывается сумма платы за загрязнение окружающей среды в пределах установленного лимита по всем видам специального природопользования, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период:
в строке 870.00.001А указывается сумма платы за загрязнение окружающей среды в пределах установленного лимита, исчисленная в целом за отчетный налоговый период, которая переносится из строки 870.01.007 приложения по форме 870.01. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 870.01, по данной строке указывается общая сумма платы за загрязнение окружающей среды по всем видам специального природопользования, которая определяется суммированием показателей строк 870.01.007 всех листов приложения по форме 870.01;
в строке 870.00.001В указывается сумма платы за загрязнение окружающей среды в пределах установленного лимита по всем видам специального природопользования, начисленная по Расчетам сумм текущих платежей платы за загрязнение окружающей среды по форме 871.00 (далее - Расчет по форме 871.00), представленным в течение отчетного налогового периода, которая определяется суммированием показателей строк 871.00.002 Расчетов по форме 871.00;
2) в строке 870.00.002 указывается сумма платы за загрязнение окружающей среды сверх установленного лимита по всем видам специального природопользования, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период:
в строке 870.00.002А указывается сумма платы за загрязнение окружающей среды сверх установленного лимита, исчисленная в целом за отчетный налоговый период, которая переносится из строки 870.01.008 приложения по форме 870.01. В случае, если налогоплательщик заполняет несколько листов приложения по форме 870.01, в данной строке указывается общая сумма платы по всем видам специального природопользования, которая определяется суммированием показателей строк 870.01.008 всех листов приложения по форме 870.01;

|  2|  ЭҚЖЖ  А 4 5 2 1 1  В 5 0 1 0 2   С 7 1 1 0 0  |
|Үлес салмағын                                       |
|көрсетіңіз    0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 %  |
|____________________________________________________|
Құрылыстың үлес салмағы 150 000,0 (Кестенің 4-бағаны) / 250 000,0 (Кестенің 3-бағаны) х 100% ретінде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлес салмағы осындай жолмен есептеледі;
3) 3 жолда заңды тұлғаның аты-жөні немесе толық атауы көрсетіледі;
4) 4 жолда 870.00 нысаны бойынша Декларацияның тиісті түріне белгі қойылады;
5) 5 жолда есепті салық кезеңі көрсетіледі;
6) 6 жолда қоршаған ортаны ластағаны үшін төлемді есептеу жүргізілетін тиісті валютаның коды көрсетіледі;
7) 7 жолда қалдықтарды орналастыру және ластайтын заттарды тастау (лақтыру) көлемін тиісті өлшеу бірліктерін белгілеу жасалады.
10. "Қоршаған ортаның ластануы үшін төлемді есептеу" бөлімінде:
1) 870.00.001 жолында есепті салық кезеңі үшін бюджетке төлеуге жататын арнайы табиғат пайдаланудың барлық түрлері бойынша, белгіленген лимит шегінде қоршаған ортаның ластануы үшін төлем сомасы көрсетіледі;
870.00.001А жолында 870.01 нысаны бойынша қосымшаның 870.01.007 жолынан көшірілетін тұтастай алғанда есепті салық кезеңі үшін есептелген белгіленген лимит шектерінде қоршаған ортаның ластануы үшін төлем сомасы көрсетіледі. Егер салық төлеуші 870.01 нысаны бойынша қосымшаның бірнеше парақтары толтырылатын жағдайда, бұл жолда 870.01 нысаны бойынша қосымшаның барлық парақтарының 870.00.007 жолдарының көрсеткіштерін жинақтаумен айқындайтын арнайы табиғат пайдаланудың барлық түрлері бойынша қоршаған ортаның ластануы үшін төлемнің жалпы сомасы көрсетіледі;
870.00.001В жолында 871.01 нысаны бойынша есеп айырысулар 871.00.002 жолдарының көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын есепті салық кезеңінің ішінде берілген 870.01 нысаны бойынша қоршаған ортаның ластануы үшін төлемнің ағымдағы төлемдер есептері бойынша есептелген (бұдан әрі - 871.00 нысаны бойынша Есеп) арнайы табиғат пайдаланудың барлық түрлері бойынша белгіленген лимит шегінде қоршаған ортаның ластануы үшін төлем сомасы көрсетіледі;
2) 870.00.002 жолында есепті салық кезеңі үшін бюджетке төлеуге жататын арнайы табиғат пайдаланудың барлық түрлері бойынша белгіленген лимиттен жоғары қоршаған ортаның ластануы үшін төлем сомасы көрсетіледі;
870.00.002А жолында 870.01 нысаны бойынша қосымшаның 870.01.008 жолынан көшірілетін тұтастай алғанда есепті салық кезеңі үшін есептелген белгіленген лимиттен жоғары қоршаған ортаның ластануы үшін төлем сомасы көрсетіледі. Егер салық төлеуші 870.01 нысаны бойынша қосымшаның бірнеше парақтарын толтыратын жағдайда, бұл жолда 870.01 нысаны бойынша қосымшаның барлық парақтарын 870.00.008 жолдарының көрсеткіштерін жинақтаумен айқындайтын арнайы табиғат пайдаланудың барлық түрлері бойынша төлемнің жалпы сомасы көрсетіледі;

в строке 870.00.002В указывается сумма платы за загрязнение окружающей среды сверх установленного лимита по всем видам специального природопользования, начисленная по Расчетам по форме 871.00, представленным в течение отчетного налогового периода, которая определяется суммированием показателей строк 871.00.003 Расчетов по форме 871.00;
3) в строке 870.00.003 указывается общая сумма платы за загрязнение окружающей среды по всем видам специального природопользования, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период:
в строке 870.00.003А указывается общая сумма платы за загрязнение окружающей среды, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период, начисленная по Декларации по форме 870.00, которая определяется как сумма показателей строк 870.00.001А и 870.00.002А;
в строке 870.00.003В указывается общая сумма текущих платежей платы за загрязнение окружающей среды в целом за отчетный налоговый период, начисленная по Расчетам по форме 871.00, представленным в течение отчетного налогового периода, которая определяется суммированием показателей строк 870.00.001В и 870.00.002В.
11. В разделе "Расчеты по плате за загрязнение окружающей среды":
1) в строке 870.00.004 указывается сумма платы за загрязнение окружающей среды в пределах установленного лимита, подлежащая к доначислению или уменьшению по Декларации по форме 870.00 за отчетный налоговый период:
строка 870.00.004А заполняется в случае превышения показателей строки 870.00.001А над показателями строки 870.00.001В. При этом в строке 870.00.004А указывается сумма платы за загрязнение окружающей среды в пределах установленного лимита, подлежащая к доначислению, которая определяется как разница показателей строк 870.00.001А и 870.00.001В;
строка 870.00.004В заполняется в случае превышения показателей строки 870.00.001В над показателями строки 870.00.001А. При этом в строке 870.00.004В указывается сумма платы за загрязнение окружающей среды в пределах установленного лимита, подлежащая к уменьшению, которая определяется как разница показателей строк 870.00.001В и 870.00.001А;
5) в строке 870.00.005 указывается сумма платы за загрязнение окружающей среды сверх установленного лимита, подлежащая к доначислению или уменьшению по Декларации по форме 870.00 за отчетный налоговый период:
строка 870.00.005А заполняется в случае превышения показателей строки 870.00.002А над показателями строки 870.00.002В. При этом в строке 870.00.005А указывается сумма платы за загрязнение окружающей среды сверх установленного лимита, подлежащая к доначислению, которая определяется как разница показателей строк 870.00.002А и 870.00.002В;
строка 870.00.005В заполняется в случае превышения показателей строки 870.00.002В над показателями строки 870.00.002А. При этом в строке 870.00.005В указывается сумма платы за загрязнение окружающей среды в пределах установленного лимита, подлежащая к уменьшению, которая определяется как разница показателей строк 870.00.002В и 870.00.002А;

870.00.002В жолында 871.00 нысаны бойынша есептер 871.00.003 жолдарының көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын есепті салық кезеңінің ішінде берілген 871.00 нысаны бойынша Есептер бойынша есептелген арнайы табиғат пайдаланудың барлық түрлері бойынша белгіленген лимиттен жоғары қоршаған ортаның ластануы үшін төлем сомасы көрсетіледі;
3) 870.00.003 жолында есепті салық кезеңі үшін бюджетке төлеуге жататын арнайы табиғат пайдаланудың барлық түрлері бойынша қоршаған ортаны ластау үшін төлемнің жалпы сомасы көрсетіледі;
870.00.003А жолында 870.00.001А және 870.00.002А жолдарының көрсеткіштері сомасы ретінде айқындалатын 870.00 нысаны бойынша Декларация бойынша есептелген есепті салық кезеңі үшін төлемнің жалпы сомасы көрсетіледі;
870.00.003В жолында 870.00.001В және 870.00.002В жолдарының көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын есепті салық кезеңінің ішінде берілген 871.00 нысаны бойынша есептер бойынша есептелген тұтастай алғанда есепті салық кезеңі үшін қоршаған ортаны ластағаны үшін төлемдердің ағымдағы жалпы сомасы көрсетіледі.
11. "Қоршаған ортаның ластануы үшін төлем бойынша есептеу" бөлімінде:
1) 870.00.004 жолында есепті салық кезеңі үшін 870.00 нысаны бойынша Декларация бойынша қоса есептеуге немесе азаюға жататын белгіленген лимит шегіндегі қоршаған ортаны ластау үшін төлем сомасы көрсетіледі;
870.00.004А жолы 870.00.001В жолы көрсеткіштерінен 870.00.001А жолы көрсеткіштерінің асуы жағдайында толтырылады. Бұл ретте, 870.00.004А жолында 870.00.001А және 870.00.001В жолдары көрсеткіштерінің айырмасы ретінде айқындалатын қоса есептеуге жататын белгіленген лимит шегіндегі қоршаған ортаны ластау үшін төлем сомасы көрсетіледі;
870.00.004В жолы 870.00.001А жолының көрсеткіштерінен 870.00.001В жолының көрсеткіштері асу жағдайында толтырылады. Бұл ретте, 870.00.004В жолында 870.00.001В және 870.00.001А жолдары көрсеткіштерінің айырмасы ретінде айқындалатын, азаюға жататын белгіленген лимит шегінде қоршаған ортаның ластануы үшін төлем сомасы көрсетіледі;
5) 870.00.005 жолында есепті салық кезеңі үшін 870.00 нысаны бойынша Декларация бойынша қоса есептеуге немесе азаюға жататын белгіленген лимиттен жоғары қоршаған ортаның ластануы үшін төлем сомасы көрсетіледі;
870.00.005А жолы 870.00.002В жолының көрсеткіштерінен 870.00.002А жолының көрсеткіштері асу жағдайында толтырылады. Бұл ретте, 870.00.005А жолында 870.00.002А және 870.00.002В жолдары көрсеткіштерінің айырмасы ретінде қоса есептеуге жататын белгіленген лимиттен жоғары қоршаған ортаның ластануы үшін төлем сомасы көрсетіледі;
870.00.005В жолы 870.00.002А жолының көрсеткіштерінен 870.00.002В жолының көрсеткіштері асу жағдайында толтырылады. Бұл ретте, 870.00.005В жолында 870.00.002В және 870.00.002А жолдары көрсеткіштерінің айырмасы ретінде айқындалатын азаюға жататын белгіленген лимит шегіндегі қоршаған ортаның ластануы үшін төлем сомасы көрсетіледі;

6) в строке 870.00.006 указывается общая сумма платы, подлежащая к доначислению или уменьшению по Декларации по форме 870.00 за отчетный налоговый период:
в строке 870.00.006А указывается общая сумма платы за загрязнение окружающей среды, подлежащая к доначислению, которая определяется суммированием показателей строк 870.00.004А и 870.00.005А;
в строке 870.00.006В указывается общая сумма платы за загрязнение окружающей среды, подлежащая к уменьшению, которая определяется суммированием показателей строк 870.00.004В и 870.00.005В.
12. Декларация по форме 870.00 подписывается и заверяется в соответствии со статьями 69 и 465 Налогового кодекса.
3. Составление приложения по форме 870.01
13. В строке 1 указывается номер текущего листа.
14. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество физического лица или полное наименование юридического лица;
3) в строке 4 указывается отчетный налоговый период;
4) в строке 5 указывается соответствующий код валюты, в которой производится исчисление платы за загрязнение окружающей среды;
5) в строке 6 указывается общее количество листов приложения по форме 870.01;
6) в строке 7 указывается вид осуществляемого специального природопользования согласно законодательству в области охраны окружающей среды;
7) в строке 8 делается отметка соответствующих единиц измерения объема выбросов (сбросов) загрязняющих веществ и размещения отходов.
15. Раздел "Объемы загрязнения" заполняется в единицах измерения, указанных в строке 8:
1) в строке 870.01.001 указывается установленный лимит специального природопользования;
2) в строке 870.01.002 указывается фактический объем выброса (сброса) загрязняющих веществ и размещения отходов за отчетный налоговый период;
3) в строке 870.01.003 указывается фактический объем выброса (сброса) загрязняющих веществ и размещения отходов за отчетный налоговый период в пределах установленного лимита;
4) строка 870.01.004 заполняется в случае превышения общей величины фактического объема выброса (сброса) загрязняющих веществ и размещения отходов над фактическим объемом выброса (сброса) загрязняющих веществ и размещения отходов в пределах установленного лимита. При этом в строке 870.01.004 указывается фактический объем выброса (сброса) загрязняющих веществ и размещения отходов за отчетный налоговый период сверх установленного лимита, который определяется как разница показателей строк 870.01.002 и 870.01.003.
16. В разделе "Ставки платы за загрязнение окружающей среды":

6) 870.00.006 жолында есепті салық кезеңі үшін 870.00 нысаны бойынша
Декларация бойынша қоса есептеуге немесе азаюға жататын төлемнің жалпы
сомасы көрсетіледі:
870.00.006А жолында 870.00.004А және 870.00.005А жолдарының
көрсеткіштерін жинақтап айқындалатын, қоса есептеуге жататын қоршаған
ортаны ластау үшін төлемнің жалпы сомасы көрсетіледі;
870.00.006В жолында 870.00.004В және 870.00.005В жолдарының
көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын, азаюға жататын қоршаған ортаны
ластау үшін төлемнің жалпы сомасы көрсетіледі.
12. 870.00 нысаны бойынша Декларацияға Салық Кодексінің 69 және
465-баптарына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
3. 870.01 нысаны бойынша қосымша жасау
13. 1 жолда ағымдағы беттің нөмірі көрсетіледі.
14. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3 жолда жеке тұлғаның аты-жөні немесе заңды тұлғаның толық атауы
көрсетіледі;
3) 4 жолда есепті салық кезеңі көрсетіледі;
4) қоршаған ортаны ластағаны үшін есептеу жүргізілген валютаның
тиісті коды көрсетіледі;
5) 6 жолда 870.01 нысаны бойынша қосымша парақтарының жалпы саны
көрсетіледі;
6) 7 жолда қоршаған ортаны қорғау саласындағы заңнамаға сәйкес арнайы табиғат пайдалануды жүзеге асыру түрі көрсетіледі;
7) 8 жолда ластайтын заттар мен қалдықтарды орналастырудың лақтырмалар (шығарып тастаулар) көлемін тиісті өлшеу бірлігі қойылады.
15. "Ластау көлемі" бөлімі 8 жолда көрсетілген өлшем бірлігімен толтырылады:
1) 870.01.001 жолында арнайы табиғат пайдаланудың белгіленген лимиті көрсетіледі;
2) 870.01.002 жолында есепті салық кезеңіндегі ластаушы заттар шығару (төгу) мен қалдықтарды орналастырудың нақты көлемі көрсетіледі;
3) 870.01.003 жолында белгіленген лимит шегіндегі есепті салық кезеңі үшін ластаушы заттар шығару (төгу) мен қалдықтарды орналастырудың нақты көлемі көрсетіледі;
4) 870.01.004 жолы белгіленген лимит шегіндегі ластаушы заттар шығару (төгу) мен қалдықтарды орналастырудың жалпы көлемінен ластаушы заттарды шығару (төгу) мен қалдықтарды орналастырудың нақты көлемінің жалпы шегінен асу жағдайында толтырылады. Бұл ретте, 870.01.004 жолында 870.01.002 және 870.01.003 жолдары көрсеткіштерінің айырмасы ретінде айқындалатын, белгіленген лимиттен жоғары есепті салық кезеңі үшін ластаушы заттар шығару (төгу) мен қалдықтарды орналастырудың нақты көлемі көрсетіледі.
16. "Қоршаған ортаның ластануы үшін төлем ставкасы" бөлімінде:

1) в строке 870.01.005 указывается ставка платы за загрязнение окружающей среды в пределах установленного лимита;
2) в строке 870.01.006 указывается ставка платы за загрязнение окружающей среды сверх установленного лимита в соответствии со статьей 462 Налогового кодекса.
17. В разделе "Сумма платы за загрязнение окружающей среды":
1) в строке 870.01.007 указывается сумма платы за загрязнение окружающей среды в пределах установленного лимита, определяемая исходя из фактических объемов загрязнения и ставок платы за загрязнение окружающей среды в пределах установленного лимита по формуле (870.01.003 х 870.01.005);
2) в строке 870.01.008 указывается сумма платы за загрязнение окружающей среды сверх установленного лимита, определяемая исходя из фактических объемов загрязнения и ставок платы за загрязнение сверх установленного лимита по формуле (870.01.004 х 870.01.006);
3) в строке 870.01.009 указывается сумма платы за загрязнение окружающей среды, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период, определяемая сложением сумм платы за загрязнение окружающей среды в пределах установленного лимита (870.01.007) и сверх установленного лимита (870.01.008).
18. Приложение по форме 870.01 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 870.00, 870.01 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.  ________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Расчета сумм текущих платежей платы
за загрязнение окружающей среды
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 69 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс) и предусматривают порядок составления Расчета сумм текущих платежей платы за загрязнение окружающей среды, включающего прилагаемые формы (далее - формы):
1) Расчета сумм текущих платежей платы за загрязнение окружающей среды по форме 871.00 (далее - Расчет по форме 871.00);
2) приложения к Расчету сумм текущих платежей платы за загрязнение окружающей среды по форме 871.01 (далее - приложение по форме 871.01).
2. Расчет по форме 871.00 предназначен для определения общей суммы текущих платежей платы за загрязнение окружающей среды.
Приложение по форме 871.01 предназначено для определения сумм текущих платежей платы за загрязнение окружающей среды по каждому виду специального природопользования.

1) 870.01.005 жолында белгіленген лимит шегінде қоршаған ортаның ластануы үшін төлем ставкасы көрсетіледі;
2) 870.01.006 жолында Салық Кодексінің 462-бабына сәйкес белгіленген лимиттен жоғары қоршаған ортаның ластануы үшін төлем ставкасы көрсетіледі.
17. "Қоршаған ортаның ластануы үшін төлем сомасы" бөлімінде:
1) 870.01.007 жолында (870.01.003 х 870.01.005) формуласы бойынша белгіленген лимит шегіндегі қоршаған ортаның ластануы үшін төлем сомасы мен ластанудың нақты көлемінен ескеріліп айқындалатын белгіленген лимит шегіндегі қоршаған ортаның ластануы үшін төлем ставкасы көрсетіледі;
2) 870.01.008 жолында (870.01.004 х 870.01.006) формуласы бойынша белгіленген лимиттен жоғары ластану үшін төлем ставкасы мен ластанудың нақты көлемдерінен ескеріп айқындалатын белгіленген лимиттен жоғары қоршаған ортаның ластануы үшін төлем сомасы көрсетіледі;
3) 870.01.009 жолында белгіленген лимиттен жоғары (870.01.008) және белгіленген лимит шегіндегі (870.01.007) қоршаған ортаның ластануы үшін төлем сомасын қосумен айқындалатын есепті салық кезеңі үшін бюджетке төлеуге жататын қоршаған ортаның ластануы үшін төлем сомасы көрсетіледі.
18. 870.01 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды. _______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысандар 870.00, 870.01 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қоршаған ортаның ластануы үшін төлемнің
ағымдағы төлемдер сомалары Есебін жасаудың
ЕРЕЖЕЛЕРІ
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінің (Салық кодексі) 69-бабына сәйкес әзірленген және қоса берілген нысандарды енгізетін (бұдан әрі - нысандар) қоршаған ортаның ластануы үшін төлемнің ағымдағы төлемдер сомалары Есебін жасау тәртібін қарастырады:
1) 871.00 нысан бойынша қоршаған ортаның ластануы үшін төлемнің ағымдағы төлемдер сомалары Есебі (бұдан әрі - 871.00 нысаны бойынша Есеп);
2) 871.01 нысан бойынша қоршаған ортаның ластануы үшін төлемнің ағымдағы төлемдер сомалары Есебіне қосымша (бұдан әрі - 871.01 нысаны бойынша қосымша).
2. 871.00 нысаны бойынша қоршаған ортаның ластануы үшін төлемнің ағымдағы төлемдердің жалпы сомасын айқындауға арналған.
871.01 нысаны бойынша арнайы табиғат пайдаланудың әрбір түрі бойынша қоршаған ортаны ластағаны үшін төлемнің ағымдағы төлемдер сомасын айқындауға арналған.

|      |        | код 45211 | код 50102 | код 71100 |код 74400
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
1     |   2  |    3   |     4     |     5     |      6    |     7
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
Объем         100   250 000,0  150 000,0    50 000,0   35 000,0    5 000,0
произведенной
продукции
(товаров,
услуг),
тыс. тенге
___________________________________________________________________________
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
___________________________________________________________________________
2 | ОКЭД     A  4 5 2 1 1    В   5 0 1 0 2    С   7 1 1 0 0
Укажите
удельный вес    0 6 0,0 %        0 2 0,0 %        0 1 4,0 %
___________________________________________________________________________
Удельный вес строительства рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы) * 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом;
3) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество физического лица или полное наименование юридического лица;
4) в строке 4 производится отметка соответствующего вида Расчета по форме 871.00;
5) в строке 5 отчетный налоговый период (квартал);
6) в строке 6 указывается код соответствующей валюты, в которой производится исчисление платы за загрязнение окружающей среды;
7) в строке 7 производится отметка соответствующих единиц измерения объема выбросов (сбросов) загрязняющих веществ и размещения отходов.
10. В разделе "Плата за загрязнение окружающей среды":
1) в строке 871.00.001 указывается общая сумма платы за загрязнение окружающей среды, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период, которая определяется суммированием показателей строк сумм платы за загрязнение окружающей среды в пределах установленного лимита (871.00.002) и сверх установленного лимита (871.00.003);
2) в строке 871.00.002 указывается сумма платы за загрязнение в пределах установленного лимита в отчетном налоговом периоде, которая переносится из строки 871.01.010 приложения по форме 871.01. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 871.01, в данной строке указывается общая сумма платы за загрязнение окружающей среды в пределах установленного лимита по всем видам специального природопользования, которая определяется суммированием показателей строк 871.01.010 всех листов приложения по форме 871.01;

|    |         | 45211 коды |50102 коды|71100 коды|74400 коды|
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
1      | 2  |    3    |      4     |     5    |     6    |    7     |
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
Шығарылған  |100 |250 000,0| 150 000,0  | 50 000,0 | 35 000,0 | 5 000,0  |
өнім (тауар.|    |         |            |          |          |          |
лар, қызмет |    |         |            |          |          |          |
көрсетулер) |    |         |            |          |          |          |
көлемі,     |    |         |            |          |          |          |
мың теңге   |    |         |            |          |          |          |
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәліметтер кестесі мынадай түрде болады:
_____________________________________________________
|  2|  ЭҚЖЖ  А 4 5 2 1 1  В 5 0 1 0 2   С 7 1 1 0 0  |
|Үлес салмағын                                       |
|көрсетіңіз    0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 %  |
|____________________________________________________|
Құрылыстың үлес салмағы 150 000,0 (Кестенің 4-бағаны) / 250 000,0 (Кестенің 3-бағаны) х 100% ретінде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлес салмағы осындай жолмен есептеледі;
3) 3 жолда жеке тұлғаның аты-жөні немесе заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі;
4) 4 жолда 871.00 нысаны бойынша Есептің тиісті түріне белгі қойылады;
5) 5 жолда есепті салық кезеңі (тоқсан) көрсетіледі;
6) 6 жолда қоршаған ортаны ластағаны үшін есептеу жүргізілетін тиісті валютаның коды көрсетіледі;
7) 7 жолда ластаушы заттар шығарылымы (төгу) және қалдықтарды орналастыру көлемін өлшеудің тиісті бірлігінде белгі қойылады.
10. "Қоршаған ортаның ластануы үшін төлем" бөлімінде:
1) 871.00.001 жолында белгіленген лимит (871.00.002) және белгіленген лимиттен жоғары (871.00.003) шектеріндегі қоршаған ортаның ластануы үшін төлем сомасының жолдарының көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын есепті салық кезеңі үшін бюджетке төлеуге жататын қоршаған ортаның ластануы үшін төлемнің жалпы сомасы көрсетіледі;
2) 871.00.002 жолында 871.01 нысаны бойынша қосымшаның 871.01.010 жолынан көшірілетін есепті салық кезеңіндегі белгіленген лимит шектеріндегі қоршаған ортаның ластануы үшін төлем сомасы көрсетіледі. Егер салық төлеуші 871.01 нысан бойынша қосымшаның бірнеше парақтарын толтырылатын жағдайда, бұл жолда 871.01 нысан бойынша қосымшаның барлық парақтарын 871.01.010 жолдарының көрсеткіштерін жинақтаумен айқындайтын арнайы табиғат пайдаланудың барлық түрлері бойынша белгіленген лимит шектеріндегі қоршаған ортаның ластануы үшін төлемнің жалпы сомасы көрсетіледі;

3) в строке 871.00.003 указывается сумма платы за загрязнение окружающей среды сверх установленного лимита в отчетном налоговом периоде, которая переносится из строки 871.01.011 приложения по форме 871.01. В случае, если налогоплательщик заполняет несколько листов приложения по форме 871.01, в данной строке указывается общая сумма платы за загрязнение окружающей среды сверх установленного лимита по всем видам специального природопользования, которая определяется суммированием показателей строк 871.01.011 всех листов приложения по форме 871.01.
11. Расчет по форме 871.00 подписывается и заверяется в соответствии со статьями 69 и 465 Налогового кодекса.
3. Составление приложения по форме 871.01
12. В строке 1 указывается номер текущего листа.
13. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество физического лица или полное наименование юридического лица;
3) в строке 4 указывается отчетный налоговый период (квартал);
4) в строке 5 указывается соответствующий код валюты, в которой производится исчисление платы за загрязнение окружающей среды;
5) в строке 6 указывается общее количество листов приложения по форме 870.01;
6) в строке 7 указывается вид осуществляемого специального природопользования согласно законодательству в области охраны окружающей среды;
7) в строке 8 делается отметка соответствующих единиц измерения объема выбросов (сбросов) загрязняющих веществ и размещения отходов.
14. Раздел "Объемы загрязнения" заполняется в единицах измерения, указанных в строке 8:
1) в строке 871.01.001 указывается остаток лимита на начало периода. В случае составления Расчета по форме 871.00 за первый квартал отчетного налогового года в строке 871.01.001 приложения по форме 871.01 указывается величина установленного лимита.
В случае составления Расчета по форме 871.00 за второй - четвертый кварталы отчетного налогового периода, строка 871.01.001 приложения по форме 871.01 заполняется при наличии остатка лимита на конец предыдущего квартала. При этом в строку 871.01.001 переносятся показатели строки 871.01.006 из приложения по форме 871.01 за предыдущий квартал;
2) в строке 871.01.002 указывается превышение лимита на начало периода. В случае составления Расчета по форме 871.00 за первый квартал отчетного налогового года в строке 871.01.002 приложения по форме 871.01 указываются нули.
В случае составления Расчета по форме 871.01 за второй - четвертый кварталы отчетного налогового периода, строка 871.01.002 приложения по форме 871.01 заполняется при наличии превышения лимита на конец предыдущего квартала. При этом в строку 871.01.002 переносятся показатели строки 871.01.007 из приложения по форме 871.01 за предыдущий квартал;

3) 871.00.003 жолында 871.01 нысаны бойынша қосымшаның 871.01.011 жолынан көшірілетін есепті салық кезеңіндегі белгіленген лимиттен жоғары қоршаған ортаның ластануы үшін төлем сомасы көрсетіледі. Егер салық төлеуші 871.01 нысаны бойынша қосымшаның бірнеше парақтарын толтырған жағдайда, бұл жолда 871.01 нысаны бойынша қосымшаның барлық парақтарын 871.01.011 жолдарының көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын арнайы табиғат пайдаланудың барлық түрлері бойынша белгіленген лимиттен жоғары қоршаған ортаның ластануы үшін төлемнің жалпы сомасы көрсетіледі.
11. 871.00 нысаны бойынша Есепке Салық Кодексінің 69 және 465-баптарына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
3. 871.01 нысаны бойынша қосымша жасау
12. 1 жолда ағымдағы беттің нөмірі көрсетіледі.
13. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3 жолда жеке тұлғаның аты-жөні немесе заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі;
3) 4 жолда есепті салық кезеңі (тоқсан) көрсетіледі;
4) 5 жолда қоршаған ортаны ластағаны үшін төлем есептеу жүргізілген валютаның тиісті коды көрсетіледі;
5) 6 жолда 870.01 нысаны бойынша қосымша парақтардың жалпы саны көрсетіледі;
6) 7 жолда қоршаған ортаны қорғау саласындағы заңнамаға сәйкес арнайы табиғат пайдалануды жүзеге асыру түрі көрсетіледі;
7) 8 жолда ластаушы заттарды шығару (төгу) мен қалдықтарды орналастырудың көлемінің өлшемі тиісті бірлігі қойылады.
14. "Ластау көлемі" бөлімі 8 жолда көрсетілген өлшем бірлігімен толтырылады:
1) 871.01.001 жолында кезең басына лимиттің қалдығы көрсетіледі. 871.01 нысаны қосымшасының 871.01.001 жолында есепті салық жылының бірінші тоқсаны үшін 871.00 нысаны бойынша Есепті жасау жағдайында белгіленген лимит шегі көрсетіледі.
Есепті салық кезеңінің екінші - төртінші тоқсаны үшін 871.00 нысаны бойынша Есепті жасау жағдайында, 871.01.001 нысаны бойынша қосымшаның 871.01 жолы бұрынғы тоқсан соңына лимит қалдығының барлығы кезінде толтырылады. Бұл ретте, 871.01.001 жолына бұрынғы тоқсан үшін 871.01 нысаны бойынша қосымшадан 871.01.006 жолының көрсеткіштері көшіріледі;
2) 871.01.002 жолында кезең басына лимиттің асуы көрсетіледі. 871.01 нысаны бойынша қосымшадан 871.01.002 жолында есепті салық жылының бірінші тоқсаны үшін 871.00 нысаны бойынша Есепті жасау жағдайында нөлдер көрсетіледі;
Есепті салық кезеңінің екінші - төртінші тоқсандары үшін 871.01 нысаны бойынша Есеп жасау жағдайында, 871.01 нысаны бойынша қосымшаның 871.01.002 жолы бұрынғы тоқсан соңына лимиттің асуы барлығы кезінде толтырылады. Бұл ретте, 871.01.002 жолына бұрынғы тоқсан үшін 871.01 нысаны бойынша қосымшадан 871.01.007 жолының көрсеткіштері көшіріледі;

3) в строке 871.01.003 указывается общий объем фактического выброса (сброса) загрязняющих веществ и размещения отходов за отчетный квартал;
4) строка 871.01.004 заполняется при наличии остатка лимита на начало квартала. При этом в строке 871.01.004 указывается фактический выброс (сброс) загрязняющих веществ и размещение отходов за отчетный квартал в пределах установленного лимита.
В случае осуществления специального природопользования, по которому лимит не устанавливается, в строку 871.01.004 переносятся данные строки 871.01.003;
5) строка 871.01.005 заполняется в случае превышения общего фактического выброса (сброса) загрязняющих веществ и размещения отходов над фактическим выбросом (сбросом) загрязняющих веществ и размещения отходов пределах установленного лимита. При этом в строке 871.01.005 указывается фактический выброс (сброс) загрязняющих веществ и размещения отходов сверх установленного лимита, который определяется как разница показателей строк 871.01.003 и 871.01.004;
6) строка 871.01.006 заполняется в случае превышения остатка лимита на начало периода над общим объемом фактического выброса (сброса) загрязняющих веществ и размещения отходов за квартал. При этом в строке 871.01.006 указывается остаток лимита на конец периода, который определяется как разница показателей строк 871.01.001 и 871.01.003;
7) строка 871.01.007 заполняется в случае превышения лимита на начало периода и (или) наличия объема фактического выброса (сброса) загрязняющих веществ и размещения отходов сверх установленного лимита за отчетный налоговый период. При этом в строке 871.01.007 указывается превышение лимита на конец отчетного налогового периода, который определяется как сумма превышения лимита на начало периода (871.01.002) и фактического объема выброса (сброса) загрязняющих веществ и размещения отходов сверх установленного лимита (871.01.005).
15. В разделе "Ставки платы за загрязнение окружающей среды":
1) в строке 871.01.008 указывается ставка платы за загрязнение окружающей среды в пределах установленного лимита;
2) в строке 871.01.009 указывается ставка платы за загрязнение окружающей среды сверх установленного лимита в соответствии со статьей 462 Налогового кодекса.
16. В разделе "Сумма платы за загрязнение окружающей среды":
1) в строке 871.01.010 указывается сумма платы за загрязнение окружающей среды в пределах установленного лимита, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период, которая определяется исходя из фактического выброса (сброса) загрязняющих веществ и размещения отходов в пределах установленного лимита и ставок платы в пределах установленного лимита по формуле (871.01.004 х 871.01.008);

3) 871.01.003 жолында есепті тоқсан үшін ластаушы заттар шығару (төгу) мен қалдықтарды орналастырудың жалпы нақты көлемі көрсетіледі;
4) 871.01.004 жолы тоқсанның басына лимиттің қалдығы болғанда толтырылады. Бұл ретте, 871.01.004 жолында белгіленген лимит шегіндегі есепті тоқсан үшін нақты ластаушы заттар шығару (төгу) мен қалдықтарды орналастыру көрсетіледі.
Лимит белгіленбейтін арнайы табиғат пайдалануды жүзеге асыру жағдайында, 871.01.004 жолына 871.01.003 жолының деректері көшіріледі;
5) 871.01.005 жолы белгіленген лимит шектеріндегі ластаушы заттар шығару (төгу) мен қалдықтарды орналастырудың жалпы нақты асуы жағдайында толтырылады. Бұл ретте, 871.01.005 жолында 871.01.003 және 871.01.004 жолдары көрсеткіштерінің айырмасы ретінде айқындалатын белгіленген лимиттен жоғары нақты ластаушы заттар шығару (төгу) мен қалдықтарды орналастыру көрсетіледі;
6) 871.01.006 жолы тоқсан үшін ластаушы заттар шығару (төгу) мен қалдықтарды орналастырудың жалпы көлемінен кезең басындағы лимиттің қалдығы асу жағдайында толтырылады. Бұл ретте, 871.01.006 жолында 871.01.001 және 871.01.003 жолдары көрсеткіштерінің айырмасы ретінде айқындалатын кезең соңына лимит қалдығы көрсетіледі;
7) 871.01.007 жолы есепті салық кезеңі үшін белгіленген лимиттен жоғары ластаушы заттар шығару (төгу) мен қалдықтарды орналастырудың нақты көлемі бар және кезең басына лимиттің асу жағдайында толтырылады. Бұл ретте, 871.01.007 жолында кезең басына лимиттің асу сомасы (871.01.002) мен ластаушы заттар шығару (төгу) мен қалдықтарды орналастырудың нақты көлемі ретінде айқындалатын есепті салық кезеңінің соңына лимиттің асу (871.01.005) көрсетіледі.
15. "Қоршаған ортаның ластануы үшін төлем ставкасы" бөлімінде:
1) 871.01.008 жолында белгіленген лимит шегінде қоршаған ортаның ластануы үшін төлем ставкасы көрсетіледі;
2) 871.01.009 жолында Салық Кодексінің 462-бабына сәйкес белгіленген лимиттен жоғары қоршаған ортаның ластануы үшін төлем ставкасы көрсетіледі.
16. "Қоршаған ортаның ластануы үшін төлем сомасы" бөлімінде:
1) 871.01.010 жолында (871.01.004 х 871.01.008) формуласы бойынша белгіленген лимит шегінде нақты ластаушы заттар шығару (төгу) мен қалдықтарды орналастыруды ескеріп айқындалатын есепті салық кезеңі үшін бюджетке төлеуге жататын белгіленген лимит шектеріндегі қоршаған ортаның ластануы үшін төлем сомасы көрсетіледі;

2) в строке 871.01.011 указывается сумма платы за загрязнение окружающей среды сверх установленного лимита в отчетном налоговом периоде, определяемая исходя из фактического выброса (сброса) загрязняющих веществ и размещения отходов сверх установленного лимита и ставок платы сверх установленного лимита по формуле (871.01.005 х 871.01.009);
3) в строке 871.01.012 указывается общая сумма платы, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период, которая определяется сложением суммы платы за загрязнение окружающей среды в пределах установленного лимита (871.01.010) и суммы платы за загрязнение окружающей среды сверх установленного лимита (871.01.011).
17. Приложение по форме 871.01 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 871.00, 871.01 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
___________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Декларации по плате за использование
радиочастотного спектра
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 69 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления Декларации по плате за использование радиочастотного спектра, включающей прилагаемые формы (далее - формы):
1) Декларации по плате за использование радиочастотного спектра по форме 880.00 (далее - Декларация по форме 880.00);
2) приложения к Декларации по плате за использование радиочастотного спектра по форме 880.01 (далее - приложение по форме 880.01).
2. Декларация по форме 880.00 предназначена для декларирования общей суммы платы за использование радиочастотного спектра.
Приложение по форме 880.01 предназначено для определения сумм платы за использование радиочастотного спектра по каждому виду радиосвязи.
3. При наличии у налогоплательщика различных видов радиосвязи, по которым плата за использование радиочастотного спектра исчисляется по разным ставкам, заполняется отдельный лист приложения по форме 880.01. При этом общее количество листов приложения по форме 880.01 должно соответствовать количеству видов радиосвязи.
4. При составлении форм:
1) на бумажном носителе - формы заполняются шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;

2) 871.01.011 жолында (871.01.005 х 871.01.009) формуласы бойынша белгіленген лимиттен жоғары төлем ставкасы мен белгіленген лимиттен жоғары нақты ластаушы заттар шығару (төгу) мен қалдықтарды орналастыруды ескеріп айқындалатын есепті салық кезеңі үшін белгіленген лимиттен жоғары қоршаған ортаның ластануы үшін төлем сомасы көрсетіледі;
3) 871.01.012 жолында белгіленген лимиттен жоғары (871.01.011) қоршаған ортаның ластануы үшін төлем сомасы мен белгіленген лимит шегінде (871.01.010) және қоршаған ортаның ластануы үшін төлем сомасын қосумен айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін төлеуге жататын төлемнің жалпы сомасы көрсетіледі.
17. 871.01 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды. _______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысандар 871.00, 871.01 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
БЕКІТІЛГЕН
Радиожиілік спектрді пайдаланғаны үшін төлем
бойынша Декларацияны жасаудың
ЕРЕЖЕЛЕРІ
І. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінің (Салық кодексі) 69-бабына сәйкес әзірленген және қоса берілген нысандарды (бұдан әрі - нысан) енгізетін радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем бойынша Декларация жасау тәртібін қарастырады:
1) 880.00 нысаны бойынша радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем бойынша Декларация (бұдан әрі - 880.00 нысаны бойынша Декларация);
2) 880.01 нысаны бойынша радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем бойынша Декларацияға қосымша (бұдан әрі - 880.01 нысаны бойынша қосымша).
2. 880.00 нысаны бойынша Декларация радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлемнің жалпы сомасын мәлімдеуге арналған.
880.01 нысаны бойынша қосымша байланыстың әр түрі бойынша радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем сомасын айқындауға арналған.
3. Әртүрлі ставкалар бойынша есептелетін радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем радиобайланыстың әртүрлі түрлері салық төлеушіде болған жағдайда 880.01 нысаны бойынша қосымшаның жеке парағы толтырылады. Бұл ретте, 880.01 нысаны бойынша қосымшаның жалпы парақтарының саны радиобайланыс түрлерінің санына сәйкес келуі керек.
4. Нысанды жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - айналмалы немесе қауырсын қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, бас баспа белгілерімен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;

1     |   2  |    3   |     4     |     5     |      6    |     7
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
Объем         100   250 000,0  150 000,0    50 000,0   35 000,0    5 000,0
произведенной
продукции
(товаров,
услуг),
тыс. тенге
___________________________________________________________________________
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
___________________________________________________________________________
2 | ОКЭД     А  4 5 2 1 1    В   5 0 1 0 2   С   7 1 1 0 0
Укажите
удельный вес    0 6 0,0 %        0 2 0,0 %       0 1 4,0 %
___________________________________________________________________________
Удельный вес строительства рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы) * 100 %. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом;
3) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество физического лица или полное наименование юридического лица;
4) в строке 4 производится отметка соответствующего вида Декларации по форме 880.00;
5) в строке 5 указывается отчетный налоговый период;
6) в строке 6 указывается код соответствующей валюты, в которой производится исчисление платы за использование радиочастотного спектра.
10. В разделе "Плата за использование радиочастотного спектра":
1) в строке 880.00.001 указывается сумма платы за использование радиочастотного спектра, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период, которая переносится из строки 880.01.012 приложения по форме 880.01. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 880.01, по данной строке указывается общая сумма платы за использование радиочастотного спектра, которая определяется суммированием показателей строк 880.01.012 всех листов приложения по форме 880.01;
2) в строке 880.00.002 указывается сумма платы за использование радиочастотного спектра, подлежащая внесению в бюджет по Расчету сумм текущих платежей платы за использование радиочастотного спектра по форме 881.00 (далее - Расчет по форме 881.00), которая переносится из строки 881.00.001 Расчета по форме 881.00;
3) строка 880.00.003 заполняется в случае превышения суммы платы за использование радиочастотного спектра по Декларации по форме 880.00 над величиной суммы платы за использование радиочастотного спектра, начисленной по Расчету по форме 881.00. При этом в строке 880.00.003 указывается сумма платы за использование радиочастотного спектра, подлежащая доначислению, которая определяется как разница показателей строк 880.00.001 и 880.00.002;

1      | 2  |    3    |      4     |     5    |     6    |    7     |
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
Шығарылған  |100 |250 000,0| 150 000,0  | 50 000,0 | 35 000,0 | 5 000,0  |
өнім (тауар.|    |         |            |          |          |          |
лар, қызмет |    |         |            |          |          |          |
көрсетулер) |    |         |            |          |          |          |
көлемі,     |    |         |            |          |          |          |
мың теңге   |    |         |            |          |          |          |
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәліметтер кестесі мынадай түрде болады:
_____________________________________________________
|  2|  ЭҚЖЖ  А 4 5 2 1 1  В 5 0 1 0 2   С 7 1 1 0 0  |
|Үлес салмағын                                       |
|көрсетіңіз    0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 %  |
|____________________________________________________|
Құрылыстың үлес салмағы 150 000,0 (Кестенің 4-бағаны) / 250 000,0 (Кестенің 3-бағаны) х 100% ретінде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлес салмағы осындай жолмен есептеледі;
3) 3 жолда жеке тұлғаның аты-жөні немесе заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі;
4) 4 жолда 880.00 нысаны бойынша Декларацияның тиісті түріне белгі қойылады;
5) 5 жолда есепті салық кезеңі көрсетіледі;
6) 6 жолда радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін есептеу жүргізілетін валютаның тиісті коды көрсетіледі.
10. "Радиожиілік спектрді пайдаланғаны үшін төлем" бөлімінде:
1) 880.00.001 жолында 880.01 нысаны бойынша қосымша 880.01.012 жолынан көшірілетін есепті салық кезеңі үшін бюджетке төлеуге жататын радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі. Егер салық төлеуші 880.01 нысаны бойынша қосымшаның бірнеше парақтарын толтырған жағдайда, бұл жолда 880.01 нысаны бойынша қосымшаның барлық парақтарының көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлемнің жалпы сомасы көрсетіледі;
2) 880.00.002 жолында 881.00 нысаны бойынша есептің 881.00.001 жолынан көшірілетін 881.00 нысаны бойынша радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін ағымдағы төлемдер сомасының Есебі бойынша (бұдан әрі - 881.00 нысаны бойынша Есеп) бюджетке төлеуге жататын радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі;
3) 880.00.003 жолы 881.00 нысаны бойынша Есеп бойынша есептелген радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем сомасының шегінен 880.00 нысаны бойынша Декларация бойынша радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем сомасының асуы жағдайында толтырылады. Бұл ретте, 880.00.003 жолында 880.00.01 және 880.00.02 жолдары көрсеткіштерінің айырмасы ретінде айқындалатын қоса есептеуге жататын радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі;

4) строка 880.00.004 заполняется в случае превышения суммы платы за использование радиочастотного спектра, начисленной по Расчету по форме 881.00, над величиной платы за использование радиочастотного спектра по Декларации по форме 880.00. При этом в строке 880.00.004 указывается сумма платы за использование радиочастотного спектра, подлежащая уменьшению, которая определяется как разница показателей строк 880.00.002 и 880.00.001.
11. Декларация по форме 880.00 подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.
3. Составление приложения по форме 880.01
12. В строке 1 указывается номер текущего листа.
13. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество физического лица или полное наименование юридического лица;
3) в строке 4 указывается отчетный налоговый период;
4) в строке 5 указывается код соответствующей валюты, в которой производится исчисление платы за использование радиочастотного спектра;
5) в строке 6 указывается общее количество листов приложения по форме 880.01.
14. В разделе "Сведения для исчисления платы за использование радиочастотного спектра":
1) в строке 880.01.001 указывается номер строки из таблицы приложения к постановлению Правительства Республики Казахстан, устанавливающему ставки платы за использование радиочастотного спектра, соответствующий виду радиосвязи;
2) в строке 880.01.002 указывается место использования радиочастотного спектра:
в строке 880.01.002А указывается наименование области;
в строке 880.01.002В указывается наименование города или района;
в строке 880.01.002С указывается наименование поселка или села;
3) в строке 880.01.003 указывается мощность передающего средства;
4) в строке 880.01.004:
в случае, если ставка платы за использование радиочастотного спектра устанавливается в зависимости от количества используемых станций, то в строке 880.01.004А указывается количество станций;
в случае, если ставка платы за использование радиочастотного спектра устанавливается в зависимости от количества используемых каналов, то в строке 880.01.004В указывается количество каналов;
в случае, если ставка платы за использование радиочастотного спектра устанавливается в зависимости от количества используемых радиочастот, то в строке 880.01.004С указывается количество радиочастот;
5) строки 880.01.005 и 880.01.006 заполняются в случае, если ставка платы за использование радиочастотного спектра устанавливается в зависимости от ширины полосы. В строке 880.01.005 указывается ширина полосы по таблице приложения к постановлению Правительства Республики Казахстан, устанавливающему ставки платы за использование радиочастотного спектра:
строка 880.01.005А заполняется в случае, если в таблице приложения к постановлению Правительства Республики Казахстан, устанавливающему ставки платы за использование радиочастотного спектра, ширина полосы указана в кГц;
строка 880.01.005В заполняется в случае, если в таблице приложения к постановлению Правительства Республики Казахстан, устанавливающему ставки платы за использование радиочастотного спектра, ширина полосы указана в МГц;

4) 880.00.004 жолы 880.00 нысаны бойынша Декларация бойынша
радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем шегінен 881.00 нысаны бойынша
Есеп бойынша есептелген радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем
сомасынан асуы жағдайында толтырылады. Бұл ретте, 880.00.004 жолында
880.00.002 және 880.00.001 жолдарының көрсеткіштері ретінде айқындалатын
азаюға жататын радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем сомасы
көрсетіледі.
11. 880.00 нысаны бойынша Декларацияға Салық Кодексінің 69-бабына
сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
3. 880.01 нысаны бойынша қосымша жасау
12. 1-жолда ағымдағы парақ нөмірі көрсетіледі.
13. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3 жолда жеке тұлғаның аты-жөні және заңды тұлғаның толық атауы
көрсетіледі;
3) 4 жолда есепті салық кезеңі көрсетіледі;
4) 5 жолда радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем жүргізілген
валютаның тиісті коды көрсетіледі;
5) 6 жолда 880.01 нысаны бойынша қосымша парақтарының жалпы саны
көрсетіледі.
14. "Радиожиілілік спектрді пайдаланғаны үшін төлемді есептеуге
арналған мәліметтер" бөлімінде:
1) 880.01.001 жолында радиобайланыстың тиісті түріне радиожиілілік
спектрін пайдаланғаны үшін төлем ставкасын белгілейтін Қазақстан
Республикасы Үкіметінің қаулысына   P951127_   қосымша кестеден жол нөмірі
көрсетіледі;
2) 880.01.002 жолында радиожиілілік спектрді пайдалану орны
көрсетіледі:
880.01.002А жолында облыстың атауы көрсетіледі;
880.01.002В жолында қала не ауданның атауы көрсетіледі;
880.01.002С жолында поселканың немесе селоның атауы көрсетіледі;
3)880.01.003 жолында хабар құралының күші көрсетіледі;
4)880.01.004 жолында:
егер радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем ставкасы пайдаланылатын станциялардың санына байланысты белгіленетін жағдайда, онда 880.01.004А жолында станциялардың саны көрсетіледі;
егер радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем ставкасы пайдаланылатын арнаның санына қарамастан байланысты жағдайда, онда 880.01.004В жолында арналардың саны көрсетіледі;
егер радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем ставкасы пайдаланылатын радиожиіліктің санына қарамастан белгіленетін жағдайда, онда 880.01.004С жолында радиожиіліктің саны көрсетіледі;
5) егер жолақтың еніне байланысты белгіленетін радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем ставкасы жағдайында 880.01.005 және 880.01.006 жолдары толтырылады. 880.01.005 жолында радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем ставкасын белгілейтін Қазақстан Республикасының Үкіметінің қаулысына қосымша кесте бойынша жолақ ені көрсетіледі:
880.01.005А жолы егер кГц-те көрсетілген жолақ енін, радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем ставкасын белгілейтін Қазақстан Республикасының Үкіметінің қаулысына қосымша кесте жағдайында толтырылады;
880.01.005В жолы егер МГц-те көрсетілген жолақ енін, радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем ставкасын белгілейтін Қазақстан Республикасының Үкіметінің қаулысына қосымша кесте жағдайында толтырылады;

6) в строке 880.01.006 указывается фактически используемая ширина полосы радиочастотного спектра:
строка 880.01.006А заполняется в случае если ширина полосы по таблице приложения к постановлению Правительства Республики Казахстан, устанавливающему ставки платы за использование радиочастотного спектра, указана в кГц;
строка 880.01.006В заполняется в случае, если ширина полосы по таблице приложения к постановлению Правительства Республики Казахстан, устанавливающему ставки платы за использование радиочастотного спектра, указана в МГц;
7) в строке 880.01.007 указывается количество месяцев фактического использования радиочастотного спектра в отчетном налоговом периоде;
8) в строке 880.01.008 указываются сведения об извещении на уплату платы за использование радиочастотного спектра, выписываемом уполномоченным органом в области связи:
в строке 880.01.008А указывается дата выдачи извещения;
в строке 880.01.008В указывается номер извещения.
15. В разделе "Плата за использование радиочастотного спектра":
1) в строке 880.01.009 указывается годовая ставка платы за использование радиочастотного спектра в месячных расчетных показателях согласно постановлению Правительства Республики Казахстан, устанавливающему ставки платы за использование радиочастотного спектра;
2) в строке 880.01.010 указывается размер месячного расчетного показателя;
3) в строке 880.01.011 указывается годовая ставка платы за использование радиочастотного спектра, рассчитанная по формуле (880.01.009 х 880.01.010);
4) в строке 880.01.012 указывается сумма платы за использование радиочастотного спектра:
в случае, если ставка платы за использование радиочастотного спектра устанавливается в зависимости от количества используемых станций, то сумма платы за использование радиочастотного спектра рассчитывается по формуле (880.01.004А х 880.01.011)/12 х 880.01.007;
в случае, если ставка платы за использование радиочастотного спектра устанавливается в зависимости от количества используемых каналов, то сумма платы за использование радиочастотного спектра рассчитывается по формуле (880.01.004В х 880.01.011)/12 х 880.01.007;
в случае, если ставка платы за использование радиочастотного спектра устанавливается в зависимости от количества используемых радиочастот, то сумма платы за использование радиочастотного спектра рассчитывается по формуле (880.01.004С х 880.01.011)/12 х 880.01.007;
в случае, если ставка платы за использование радиочастотного спектра устанавливается в зависимости от ширины полосы, то сумма платы за использование радиочастотного спектра рассчитывается по формуле (880.01.006/880.01.005 х 880.01.011)/12 х 880.01.007.

6) 880.01.006 жолында радиожиілілік спектрдің нақты пайдаланылатын жолақ ені көрсетіледі;
880.01.006А жолы егер радиожиілілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем ставкасын белгілейтін Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына қосымша кесте бойынша жолақ ені жағдайында кГц-те көрсетілсе толтырылады;
880.01.006В жолы егер радиожиілілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем ставкасын белгілейтін Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына қосымша кесте бойынша жолақ ені жағдайында МГц-те көрсетілсе толтырылады;
7) 880.01.007 жолында есепті салық кезеңіндегі нақты радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін айлар саны көрсетіледі;
8) 880.01.008 жолында байланыс саласындағы уәкілетті орган жазып беретін радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлемді төлеуге хабарлама туралы мәліметтер көрсетіледі;
880.01.008А жолында хабарламаны беру күні көрсетіледі;
880.01.008В жолында хабарламаны беру күні көрсетіледі.
15. "Радиожиілілік спектрді пайдаланғаны үшін төлем" бөлімінде:
1) 880.01.009 жолында радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем ставкасын белгілейтін Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес айлық есептік көрсеткіштердегі радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлемнің жылдық ставкасы көрсетіледі;
2) 880.01.010 жолында айлық есептік көрсеткіштің мөлшері көрсетіледі;
3) 880.01.011 жолында (880.01.009 х 880.01.010) формуласы бойынша есептелген радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлемнің жылдық ставкасы көрсетіледі;
4) 880.01.012 жолында радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі;
егер радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем ставкасы пайдаланылатын станциялардың санына байланысты белгіленетін жағдайда, онда радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем сомасы (880.01.004А х 880.01.011)/12 х 880.01.007 формуласы бойынша есептеледі;
егер радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем ставкасы пайдаланылатын арналардың санына байланысты белгіленетін жағдайда, онда радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем сомасы (880.01.004В х 880.01.011)/12 х 880.01.007 формуласы бойынша есептеледі;
егер радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем ставкасы пайдаланылатын радиожиіліктердің санына байланысты белгіленетін жағдайда, онда радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем сомасы (880.01.004С х
880.01.011)/12 х 880.01.007 формуласы бойынша есептеледі;
егер радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем ставкасы жолақ
еніне байланысты белгіленетін жағдайда, онда радиожиілік спектрін
пайдаланғаны үшін төлем сомасы (880.01.006/880.01.005 х 880.01.011)/12 х
880.01.007 формуласы бойынша есептеледі;

16. Приложение по форме 880.01 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 880.00, 880.01 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
_________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Расчета сумм текущих платежей
платы за использование радиочастотного спектра
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 69 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления Расчета сумм текущих платежей платы за использование радиочастотного спектра, включающего прилагаемые формы (далее - формы):
1) Расчета сумм текущих платежей платы за использование радиочастотного спектра по форме 881.00 (далее - Расчет по форме 881.00);
2) приложения к Расчету сумм текущих платежей платы за использование радиочастотного спектра по форме 881.01 (далее - приложение по форме 881.01).
2. Расчет по форме 881.00 предназначен для определения общей суммы текущих платежей платы за использование радиочастотного спектра.
Приложение по форме 881.01 предназначено для определения сумм текущих платежей платы за использование радиочастотного спектра по каждому виду радиосвязи.
3. При наличии у налогоплательщика различных видов радиосвязи, по которым плата за использование радиочастотного спектра исчисляется по разным ставкам, заполняется отдельный лист приложения по форме 881.01. При этом общее количество листов приложения по форме 881.01 должно соответствовать количеству видов радиосвязи.
4. При составлении форм:
1) на бумажном носителе - формы заполняются шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - формы заполняются в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Налогового кодекса.
5. При заполнении форм не допускаются исправления, подчистки, помарки и использование символов "+, /, %, Z".
6. При отсутствии показателей соответствующие ячейки форм не заполняются.
7. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
8. При представлении форм:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - формы составляются в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;

16. 880.01 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол
қояды.
_______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысандар 880.00, 880.01 Деректер
базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды
жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
БЕКІТІЛГЕН
Радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлемнің
ағымдағы төлемдер сомаларының Есебін жасау
ЕРЕЖЕЛЕРІ
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінің (Салық кодексі) 69-бабына сәйкес әзірленген және қоса берілген нысандарды енгізетін (бұдан әрі - нысандар) радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлемнің ағымдағы төлемдер сомасының Есебін жасау тәртібін қарастырады:
1) 881.00 нысан бойынша радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлемнің ағымдағы төлемдер сомаларының Есебі (бұдан әрі - 881.00 нысаны бойынша Есеп);
2) 881.01 нысан бойынша радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлемнің ағымдағы төлемдер сомалары Есебіне қосымша (бұдан әрі - 881.01 нысаны бойынша қосымша).
2. 881.00 нысаны бойынша радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін Төлемнің ағымдағы төлемдер сомаларын айқындауға арналған.
881.01 нысаны бойынша радиобайланыстың әрбір түрі бойынша радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлемнің ағымдағы төлемдер сомаларын айқындауға арналған.
3. Егер салық төлеушіде әртүрлі ставкалар бойынша есептелетін радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем әртүрлі ставкалар бойынша есептелетін радиобайланыстың әртүрлі түрлері болған кезде, 881.01 нысаны бойынша қосымшаның жеке парағы толтырылады. Бұл ретте, 881.01 нысаны бойынша қосымшаның жалпы парақтарының саны радиобайланыс түрлерінің санына сәйкес келуі керек.
4. Нысанды жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - айналмалы немесе қауырсын қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, бас баспа белгілерімен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - нысандар Салық Кодексінің 69-бабындағы 1-тармаққа сәйкес толтырылады.
5. Нысандарды толтыру кезінде түзетулерге, тазартуларға және былғауға және "+, /, %, Z" белгілерін пайдалануға жол берілмейді.
6. Көрсеткіштер жоқ болған кезде нысандардың тиісті торкөздері толтырылмайды.
7. Қосымшаларда көрсетуге жататын деректер жоқ болған жағдайда аталған қосымшалар берілмейді.
8. Нысандарды беру кезінде:
1) қағаз тасығышта келу тәртібімен - нысандар екі данада жасалады, бір данасы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады;

2 | ОКЭД     А  4 5 2 1 1    В   5 0 1 0 2   С    7 1 1 0 0
Укажите
удельный вес    0 6 0,0 %        0 2 0,0 %        0 1 4,0 %
___________________________________________________________________________
При этом удельный вес строительства рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы) * 100 %. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом;
3) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество физического лица или полное наименование юридического лица;
4) в строке 4 производится отметка соответствующего вида Расчета по форме 881.00;
5) в строке 5 указывается отчетный налоговый период;
6) в строке 6 указывается код соответствующей валюты, в которой производится исчисление платы за использование радиочастотного спектра.
10. В разделе "Плата за использование радиочастотного спектра":
1) в строке 881.00.001 указывается сумма платы за использование радиочастотного спектра, подлежащая уплате в бюджет в отчетном налоговом периоде, которая переносится из строки 881.01.012 приложения по форме 881.01. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 881.01, то по данной строке указывается общая сумма текущих платежей платы за использование радиочастотного спектра, которая определяется суммированием показателей строк 881.01.012 всех листов приложения по форме 881.01;
2) в строке 881.00.002 указывается сумма платы за использование радиочастотного спектра по сроку не позднее 20 марта;
3) в строке 881.00.003 указывается сумма платы за использование радиочастотного спектра по сроку не позднее 20 июня;
4) в строке 881.00.004 указывается сумма платы за использование радиочастотного спектра по сроку не позднее 20 сентября;
5) в строке 881.00.005 указывается сумма платы за использование радиочастотного спектра по сроку не позднее 20 декабря.
11. Расчет по форме 881.00 подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.
3. Составление приложения по форме 881.01
12. В строке 1 указывается номер текущего листа.
13. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество физического лица или полное наименование юридического лица;
3) в строке 4 указывается отчетный налоговый период;
4) в строке 5 указывается код соответствующей валюты, в которой производится исчисление платы за использование радиочастотного спектра;
5) в строке 6 указывается общее количество листов приложения по форме 881.01.
14. В разделе "Сведения для исчисления платы за использование радиочастотного спектра":

|  2|  ЭҚЖЖ  А 4 5 2 1 1  В 5 0 1 0 2   С 7 1 1 0 0  |
|Үлес салмағын                                       |
|көрсетіңіз    0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 %  |
|____________________________________________________|
Құрылыстың үлес салмағы 150 000,0 (Кестенің 4-бағаны) / 250 000,0 (Кестенің 3-бағаны) х 100% ретінде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлес салмағы осындай жолмен есептеледі;
3) 3 жолда жеке тұлғаның аты-жөні немесе заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі;
4) 4 жолда 881.00 нысаны бойынша Есептің тиісті түріне белгі қойылады;
5) 5 жолда есепті салық кезеңі көрсетіледі;
6) 6 жолда радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін есептеу жүргізілетін тиісті валютаның коды көрсетіледі.
10. "Радиожиілік спектрді пайдаланғаны үшін төлем" бөлімінде:
1) 881.00.001 жолында 881.01 нысаны бойынша қосымша 881.01.012 жолынан көшірілетін, есепті салық кезеңінде бюджетке төлеуге жататын радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі. Егер салық төлеуші 881.01 нысаны бойынша қосымшаның бірнеше парақтарын толтырған жағдайда, онда бұл жол бойынша 881.01 нысаны бойынша қосымшаның барлық парақтарын 881.01.012 жолының көрсеткіштерін жинақтап айқындалатын радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлемнің ағымдағы төлемдерінің жалпы сомасы көрсетіледі;
2) 881.00.002 жолында 20 наурыздан кешіктірмейтін мерзімде
радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі;
3) 881.00.003 жолында 20 мамырдан кешіктірмейтін мерзімде радиожиілік
спектрін пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі;
4) 881.00.004 жолында 20 қыркүйектен кешіктірмейтін мерзімде
радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі;
5) 881.00.005 жолында 20 желтоқсаннан кешіктірмейтін мерзімде
радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі.
11. 881.00 нысаны бойынша есепке Салық Кодексінің 69-бабына сәйкес
қол қойылады және куәландырылады.
3. 881.01 нысаны бойынша қосымша жасау
12. 1-жолда ағымдағы парақтың нөмірі көрсетіледі.
13. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3 жолда жеке тұлғаның аты-жөні және заңды тұлғаның толық атауы
көрсетіледі;
3) 4 жолда есепті салық кезеңі көрсетіледі;
4) 5 жолда радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін есептеу
жүргізілетін валютаның тиісті коды көрсетіледі;
5) 6 жолда 881.01 нысаны бойынша қосымша парақтарының жалпы саны
көрсетіледі.
14. "Радиожиілік спектрді пайдаланғаны үшін төлемді есептеуге
арналған мәліметтер" бөлімінде:

1) в строке 881.01.001 указывается номер строки, соответствующий виду радиосвязи из таблицы приложения к постановлению Правительства Республики Казахстан, устанавливающему ставки платы за использование радиочастотного спектра;
2) в строке 881.01.002 указывается место использования радиочастотного спектра:
в строке 881.01.002А указывается наименование области;
в строке 881.01.002В указывается наименование города или района;
в строке 881.01.002С указывается наименование поселка, села;
3) в строке 881.01.003 указывается мощность передающего средства;
4) в строке 881.01.004:
в случае, если ставка платы за использование радиочастотного спектра устанавливается в зависимости от количества используемых станций, то в строке 881.01.004А указывается количество станций;
в случае, если ставка платы за использование радиочастотного спектра устанавливается в зависимости от количества используемых каналов, то в строке 881.01.004В указывается количество каналов;
в случае, если ставка платы за использование радиочастотного спектра устанавливается в зависимости от количества используемых радиочастот, то в строке 881.01.004С указывается количество радиочастот;
5) строки 881.01.005 и 881.01.006 заполняются в случае, если ставка платы за использование радиочастотного спектра устанавливается в зависимости от ширины полосы. В строке 881.01.005 указывается ширина полосы по таблице приложения к постановлению Правительства Республики Казахстан, устанавливающему ставки платы за использование радиочастотного спектра:
строка 881.01.005А заполняется в случае, если в таблице приложения к постановлению Правительства Республики Казахстан, устанавливающему ставки платы за использование радиочастотного спектра, ширина полосы указана в кГц;
строка 881.01.005В заполняется в случае, если в таблице приложения к постановлению Правительства Республики Казахстан, устанавливающему ставки платы за использование радиочастотного спектра, ширина полосы указана в МГц;
6) в строке 881.01.006 указывается фактически используемая ширина полосы радиочастотного спектра:
строка 881.01.006А заполняется в случае, если ширина полосы в таблице приложения к постановлению Правительства Республики Казахстан, устанавливающему ставки платы за использование радиочастотного спектра, указана в кГц;
строка 881.01.006В заполняется в случае, если ширина полосы в таблице приложения к постановлению Правительства Республики Казахстан, устанавливающему ставки платы за использование радиочастотного спектра, указана в МГц;
7) в строке 881.01.007 указывается количество месяцев фактического использования радиочастотного спектра в отчетном налоговом периоде;

1) 881.01.001 жолында радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем
ставкасын белгілейтін Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына қосымша
кестеден радиобайланыстың түріне сәйкес келетін жол нөмірі көрсетіледі;
2) 881.01.002 жолында радиожиілік спектрін пайдалану орны көрсетіледі:
881.01.002А жолында облыстың атауы көрсетіледі;
881.01.002В жолында қала не ауданның атауы көрсетіледі;
881.01.002С жолында поселканың, селоның атауы көрсетіледі;
3) 881.01.003 жолында хабар құралының күші көрсетіледі;
4) 881.01.004 жолында:
егер радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем ставкасы пайдаланылатын станциялардың санына байланысты белгіленетін жағдайда, онда 881.01.004А жолында станциялардың саны көрсетіледі;
егер радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем ставкасы пайдаланылатын арналардың санына байланысты белгіленетін жағдайда, онда 881.01.004В жолында арналардың саны көрсетіледі;
егер радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем ставкасы пайдаланылатын радиожиіліктің санына байланысты белгіленетін жағдайда, онда 881.01.004С жолында радиожиілік саны көрсетіледі;
5) егер радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем ставкасы жолақ еніне байланысты белгіленетін жағдайда, 881.01.005 және 881.01.006 жолдары толтырылады. 881.01.005 жолында радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем ставкасын белгілейтін Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына қосымша кесте бойынша жолақ ені көрсетіледі:
881.01.005А жолы радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем ставкасын белгілейтін Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына қосымша кестеде жолақ ені кГц-те көрсетілген жағдайда толтырылады;
881.01.005В жолы радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем ставкасын белгілейтін Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына қосымша кестеде жолақ ені МГц-те көрсетілген жағдайда толтырылады;
6) 881.01.006 жолында радиожиілік спектрінің нақты пайдаланылатын жолақ ені көрсетіледі:
881.01.006А жолы радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем ставкасын белгілейтін Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына қосымша кестеде жолақ ені кГц-те көрсетілген жағдайда толтырылады;
881.01.006В жолы радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем ставкасын белгілейтін Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына қосымша кестеде жолақ ені МГц-те көрсетілген жағдайда толтырылады;
7) 881.01.007 жолында есепті салық кезеңінде радиожиілік спектрін нақты пайдаланудың айлар саны көрсетіледі;

8) в строке 881.01.008 указываются сведения об извещении на уплату платы за использование радиочастотного спектра, выписываемом уполномоченным органом в области связи:
в строке 881.01.008А указывается дата выдачи извещения;
в строке 881.01.008В указывается номер извещения.
15. В разделе "Плата за использование радиочастотного спектра":
1) в строке 881.01.009 указывается годовая ставка платы за использование радиочастотного спектра в месячных расчетных показателях согласно постановлению Правительства Республики Казахстан, устанавливающему ставки платы за использование радиочастотного спектра;
2) в строке 881.01.010 указывается размер месячного расчетного показателя;
3) в строке 881.01.011 указывается годовая ставка платы за использование радиочастотного спектра, рассчитанная по формуле (881.01.009 х 881.01.010);
4) в строке 881.01.012 указывается сумма платы за использование радиочастотного спектра:
в случае, если ставка платы за использование радиочастотного спектра устанавливается в зависимости от количества используемых станций, то сумма платы за использование радиочастотного спектра рассчитывается по формуле (881.01.004А х 881.01.011)/12 х 881.01.007;
в случае, если ставка платы за использование радиочастотного спектра устанавливается в зависимости от количества используемых каналов, то сумма платы за использование радиочастотного спектра рассчитывается по формуле (881.01.004В х 881.01.011)/12 х 881.01.007;
в случае, если ставка платы устанавливается в зависимости от количества используемых радиочастот, то сумма платы за использование радиочастотного спектра рассчитывается по формуле (881.01.004С х 881.01.011)/12 х 881.01.007;
в случае, если ставка платы за использование радиочастотного спектра устанавливается в зависимости от ширины полосы, то сумма платы за использование радиочастотного спектра рассчитывается по формуле (881.01.006/881.01.005 х 881.01.011)/12 х 881.01.007).
16. Приложение по форме 881.01 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 881.00, 881.01 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
_______________________________________________________________________
УТВЕРЖДЕНЫ
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001г. N 1306
ПРАВИЛА
составления Упрощенной декларации
для субъектов малого бизнеса
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 69 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления прилагаемой Упрощенной декларации для субъектов малого бизнеса (далее - Упрощенная декларация).

8) 881.01.008 жолында байланыс саласындағы уәкілетті орган жазып берген радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем төлеуге хабарлама туралы мәлімет көрсетіледі:
881.01.008А жолында хабарламаны беру күні көрсетіледі;
881.01.008В жолында хабарлама нөмірі көрсетіледі.
15. "Радиожиілік спектрді пайдаланғаны үшін төлем" бөлімінде:
1) 881.01.009 жолында радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем ставкасын белгілейтін Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес айлық есептік көрсеткіштердегі радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлемнің жылдық ставкасы көрсетіледі;
2) 881.01.010 жолында айлық есептік көрсеткіш мөлшері көрсетіледі;
3) 881.01.011 жолында (881.01.009 х 881.01.010) формуласы бойынша есептелген радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлемнің жылдық ставкасы көрсетіледі;
4) 881.01.012 жолында радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетіледі:
егер радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем ставкасы пайдаланылатын станциялардың санына байланысты белгіленетін жағдайда, онда радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем сомасы (881.01.004А х 881.01.011)/12 х 881.01.007 формуласы бойынша есептеледі;
егер радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем ставкасы пайдаланылатын арналардың санына байланысты белгіленетін жағдайда, онда радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем сомасы (881.01.004В х 881.01.011)/12 х 881.01.007 формуласы бойынша есептеледі;
егер төлем ставкасы пайдаланылатын радиожиіліктің санына байланысты
белгіленетін жағдайда, онда радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем
сомасы (881.01.004С х 881.01.011)/12 х 881.01.007 формуласы бойынша
есептеледі;
егер радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем ставкасы жолақ
еніне байланысты белгіленетін жағдайда, онда радиожиілік спектрін
пайдаланғаны үшін төлем сомасы (881.01.006/881.01.005 х 881.01.011)/12 х
881.01.007) формуласы бойынша есептеледі.
16. 881.01 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол
қояды.
_______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысандар 881.00, 881.01 Деректер
базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды
жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
БЕКІТІЛГЕН
Шағын бизнес субъектілері үшін оңайтылған декларацияны жасаудың
ЕРЕЖЕЛЕРІ
1. Жалпы ережелер
1. Осы ережелер "Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінің (Салық кодексі) 69-бабына сәйкес әзірленген және шағын бизнес субъектілері үшін қоса берілген оңайтылған декларация (бұдан әрі - Оңайлатылған декларация) жасау тәртібін көздейді.

2. Упрощенная декларация предназначена для расчетов с бюджетом по специальному налоговому режиму для субъектов малого бизнеса на основе упрощенной декларации.
3. При составлении Упрощенной декларации:
1) на бумажном носителе - Упрощенная декларация заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - Упрощенная декларация заполняется в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Налогового кодекса.
4. При заполнении Упрощенной декларации не допускаются исправления, подчистки, помарки и использование символов "+, /, %, Z".
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки Упрощенной декларации не заполняются.
6. При представлении Упрощенной декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - Упрощенная декларация составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса, - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке Упрощенной декларации.
2. Составление Упрощенной декларации
7. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указываются коды видов деятельности по Общему классификатору экономической деятельности (ОКЭД) и их удельный вес;
3) коды ОКЭД (первые пять знаков) отражаются по трем основным видам деятельности в порядке убывания их удельного веса. Удельный вес указывается в процентах с округлением до десятой доли (следует учесть, что общая сумма удельного веса указанных видов деятельности не обязательно должна быть равна 100%).
Для расчета удельного веса необходимо использовать данные, указываемые налогоплательщиком в строке 100 раздела I ("Продукция") государственной статистической отчетности формы N 1-ПФ (годовая). Удельный вес по каждому виду деятельности определяется как отношение данных соответствующей графы строки 100 к данным графы 1 по строке 100.
Например, налогоплательщик, основным видом деятельности которого является строительство зданий, в строке 100 раздела I отчета N 1-ПФ (годовая) указал следующие данные:
_________________________________________________________________________
Наименование|Код   |Всего за| в том числе по видам деятельности         |
показателей |строки|отчетный|-------------------------------------------|
|      |год     |строитель- |розничная  |аренда   |реклама  |
|      |        |ство зда-  |продажа ав-|автомо-  |         |
|      |        |ний        |томобилей  |билей    |         |
|      |        |___________|___________|_________|_________|

2. Оңайлатылған декларация оңайлатылған декларация негізінде шағын бизнес субъектілері үшін арнаулы салық режимі бойынша бюджетпен есеп айырысуларға арналған.
3. Оңайлатылған декларацияны жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - Оңайлатылған декларация айналмалы немесе қауырсын қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, бас баспа белгілерімен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - Оңайлатылған декларация Салық Кодексінің 69-бабындағы 1-тармаққа сәйкес толтырылады.
4. Оңайлатылған декларацияны толтыру кезінде түзетулерге, тазартуларға, былғауға жол берілмейді және "+, /, %, Z" белгілері пайдаланылмайды.
5. Көрсеткіштер жоқ болған кезде Оңайлатылған декларацияның тиісті торкөздері толтырылмайды.
6. Оңайлатылған декларацияны беру кезінде:
1) қағаз тасығышта келу тәртібімен - Оңайлатылған декларация екі данада жасалады, бір данасы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады;
2) тапсырысты хатпен қағаз тасығышта почта бойынша - салық төлеуші почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық Кодексінің 69-бабындағы 8-тармақтың 3) тармақшасына сәйкес келу тәртібімен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде - салық төлеуші Оңайлатылған декларацияны жеткізу туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.
2. Оңайтылған декларацияны жасау
7. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 1-жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 2-жолда Экономикалық Қызметтің жалпы жіктеуіші бойынша (ЭҚЖЖ) қызмет түрлерінің коды мен олардың үлес салмағы көрсетіледі;
3) ЭҚЖЖ коды (алғашқы бес белгі) олардың үлес салмағының кему тәртібімен қызметтің негізгі үш түрлері бойынша көрсетіледі. Үлес салмағы он үлеске дейін дөңгелектеумен процентте көрсетіледі (қызметтің аталған түрлерінің үлес салмағының жалпы сомасы 100% тең болуы міндетті емес екенін ескеру қажет).
Үлес салмағының есебі үшін N 1-ӨН нысандағы (жылдық) мемлекеттік
статистика есептіліктегі І-бөлімнің 100 жолында ("Өнім") салық төлеуші
көрсететін деректерді пайдалану керек. Қызметтің әрбір түрі бойынша үлес
салмағы 100 жол бойынша 1-бағанның деректеріне 100 жолдың тиісті
бағандарының қатынасы ретінде айқындалады.
Мысалы, қызметінің негізгі түрі үй-жай құрылысы болатын салық төлеуші
N 1-ӨН есеп беру (жылдық) І-бөлімнің 100 жолында мынадай деректерді
көрсетті:
__________________________________________________________________________
Көрсеткіштер|Жол.| Есепті  |    Оның ішінде қызмет түрлері бойынша:      |
атауы    |дың |жыл үшін |---------------------------------------------|
|коды|барлығы  | Үй-жайлар  |Автомо.   |Автомо.   |жарнама   |
|    |         | құрылысы   |бильдерді |бильдерді |          |
|    |         |            |бөлшектеп |жалдау    |          |
|    |         |            |сату      |          |          |
|    |         |____________|__________|__________|__________|

|      |        |код 45211  |код 50102  |код 71100|код 74400|
____________|______|________|___________|___________|_________|_________|
1      |   2  |    3   |     4     |     5     |     6   |    7    |
____________|______|________|___________|___________|_________|_________|
Объем произ-|  100 |250000,0| 150000,0  | 50 000,0  | 35 000,0| 5 000,0 |
веденной    |      |        |           |           |         |        |
продукции   |      |        |           |           |         |         |
(товаров,   |      |        |           |           |         |         |
услуг),     |      |        |           |           |         |         |
тыс. тенге  |      |        |           |           |         |         |
____________|______|________|___________|___________|_________|_________|
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
____________________________________________________
|  2|  ОКЭД  А 4 5 2 1 1 В  5 0 1 0 2  С  7 1 1 0 0 |
|Укажите                                            |
|удельный вес  0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 % |
|___________________________________________________|
Удельный вес строительства рассчитан как 150 000,0 (графа 4 таблицы) / 250 000,0 (графа 3 таблицы) * 100. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом;
4) строка 3 заполняется только индивидуальными предпринимателями:
в строке 3А указывается фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя;
в строке 3В указывается фирменное наименование, в случае его наличия;
строка 4 заполняется только юридическими лицами, в ней указывается наименование юридического лица;
5) в строке 5 производится отметка соответствующего вида Упрощенной декларации;
6) в строке 6 указывается отчетный налоговый период (квартал, год);
7) в строке 7 указывается соответствующий код валюты, в которой производится исчисление налогов.
8. В разделе "Сведения для определения суммы налогов":
1) в строке 910.00.001 указывается фактический доход в соответствии с пунктами 4 и 7 статьи 370 Налогового кодекса;
2) в строке 910.00.002 указывается количество наемных работников:
в строке 910.00.002А указывается количество наемных работников за первый месяц отчетного налогового периода;
в строке 910.00.002В указывается количество наемных работников за второй месяц отчетного налогового периода;
в строке 910.00.002С указывается количество наемных работников за третий месяц отчетного налогового периода;
3) в строке 910.00.003 указывается среднесписочная численность работников за отчетный налоговый период, определяемая по формуле ((910.00.002А+910.00.002В+910.00.002С) / 3);

|    |         | 45211 коды |50102 коды|71100 коды|74400 коды|
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
1      | 2  |    3    |      4     |     5    |     6    |    7     |
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
Өндірілген  |100 |250 000,0| 150 000,0  | 50 000,0 | 35 000,0 | 5 000,0  |
өнім (тауар.|    |         |            |          |          |          |
лар, қызмет |    |         |            |          |          |          |
көрсетулер) |    |         |            |          |          |          |
көлемі,     |    |         |            |          |          |          |
мың теңге   |    |         |            |          |          |          |
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәліметтер кестесі мынадай түрде болады:
_____________________________________________________
|  2|  ЭҚЖЖ  А 4 5 2 1 1  В 5 0 1 0 2   С 7 1 1 0 0  |
|Үлес салмағын                                       |
|көрсетіңіз    0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 %  |
|____________________________________________________|
Құрылыстың үлес салмағы 150 000,0 (кестенің 4-бағаны) / 250 000,0
(кестенің 3-бағаны) х 100% ретінде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтар бойынша
үлес салмағы осындай жолмен есептелген;
4) 3 жолды тек жеке кәсіпкерлер толтырады;
3А жолда жеке кәсіпкердің аты-жөні көрсетіледі;
3В жолда ол бар болса, фирмалық атауы көрсетіледі;
4 жолды тек заңды тұлға толтырады, онда заңды тұлғаның атауы
көрсетіледі;
5) 5 жолда Оңайлатылған декларацияның тиісті түріне белгі жүргізіледі;
6) 6 жолда есепті салық кезеңі (тоқсан, жыл) көрсетіледі;
7) 7 жолда салықты есептеу жүргізілетін валютаның тиісті коды
көрсетіледі.
8. "Салық сомасын айқындау үшін мәлімет" бөлімінде:
1) 910.00.001 жолында Салық Кодексінің 370-бабының 4 және
7-тармақтарына сәйкес нақты кіріс көрсетіледі;
2) 910.00.002 жолында жалдамалы қызметкерлердің саны көрсетіледі;
910.00.002А жолында есепті салық кезеңінің бірінші айы үшін жалдамалы
қызметкерлердің саны көрсетіледі;
910.00.002В жолында есепті салық кезеңінің екінші айы үшін жалдамалы
қызметкерлердің саны көрсетіледі;
910.00.002С жолында есепті салық кезеңінің үшінші айы үшін жалдамалы
қызметкерлердің саны көрсетіледі;
3) 910.00.003 жолында ((910.00.002А+910.00.002В+910.00.002С)/3) формуласы бойынша айқындалатын есепті салық кезеңі үшін қызметкерлердің орташа тізбелі саны көрсетіледі;

4) в строке 910.00.004 указывается среднесписочная численность, превышающая предел, установленный пунктом 2 статьи 376 Налогового кодекса;
5) в строке 910.00.005 указывается сумма налога, исчисленная по ставкам, установленным статьей 377 Налогового кодекса;
6) в строке 910.00.006 указывается сумма налога с дохода, превышающего предельную сумму дохода, установленную пунктом 2 статьи 376 Налогового кодекса;
7) в строке 910.00.007 указывается среднемесячная заработная плата на одного наемного работника за отчетный налоговый период;
8) строка 910.00.008 заполняется при условии, если среднемесячная заработная плата на одного наемного работника составляет не менее трехкратного минимального размера месячной заработной платы, согласно пункту 4 статьи 377 Налогового Кодекса.
При соблюдении данного условия в строке указывается уменьшение суммы налога в зависимости от среднесписочной численности работников согласно пункту 4 статьи 377 Налогового кодекса, определяемое по формуле ((910.00.005 - 910.00.006) х (910.00.003 - 910.00.004) х 0,015);
9) в строке 910.00.009 указывается сумма налога, подлежащая уплате в бюджет по Упрощенной декларации, которая определяется как разница строк 910.00.005 и 910.00.008;
10) в строке 910.00.010 указывается сумма индивидуального (корпоративного) подоходного налога, подлежащая уплате в бюджет, определяемая по формуле (910.00.009 х 0,5);
11) в строке 910.00.011 указывается сумма социального налога, подлежащая уплате в бюджет, определяемая по формуле (910.00.009 х 0,5).
9. Например:
1) по строке 910.00.001 доход за отчетный налоговый период индивидуального предпринимателя составил 5 000 000 тенге;
2) по строке 910.00.002А количество наемных работников в первом месяце отчетного налогового периода составило 20 человек;
3) по строке 910.00.002В количество наемных работников во втором месяце отчетного налогового периода составило 15 человек;
4) по строке 910.00.002С количество наемных работников в третьем месяце отчетного налогового периода составило 16 человек;
5) по строке 910.00.003 среднесписочная численность работников составила 17 человек, включая самого индивидуального предпринимателя ((20 + 15 + 16) : 3 месяца);
6) по строке 910.00.004 среднесписочная численность, превышающая предельную численность, составила 2 человека (17 - 15), где 17 человек - фактическая среднесписочная численность, 15 человек - предельная численность, установленная пунктом 2 статьи 376 Налогового кодекса;
7) по строке 910.00.005 сумма исчисленного налога в соответствии с пунктом 2 статьи 377 Налогового кодекса составит 385000 тенге ((5000000 тенге - 3000000 тенге) х 11% + 165000 тенге);

4) 910.00.004 жолында Салық Кодексінің 376-бабының 2-тармағымен белгіленген шектен асатын орташа тізбелі саны көрсетіледі;
5) 910.00.005 жолында Салық Кодексінің 377-бабымен белгіленген, ставкалар бойынша есептелген салық сомасы көрсетіледі;
6) 910.00.006 жолында Салық Кодексінің 376-бабының 2-тармағымен белгіленген кірістің шекті сомасынан асатын кірістен салық сомасы көрсетіледі;
7) 910.00.007 жолында есепті салық кезеңі үшін бір жалдамалы қызметкерге орташа айлық еңбекақы көрсетіледі;
8) 910.00.008 жолы егер бір жалдамалы қызметкерге орташа айлық еңбекақы Салық Кодексінің 377-бабының 4-тармағына сәйкес айлық еңбекақының үш айлық ең аз мөлшерінен кемін құраған жағдайда толтырылады.
Осы шартты сақтау кезінде жолда ((910.00.005 - 910.00.006) х (910.00.003 - 910.00.004) х 0,015) формуласы бойынша айқындалатын Салық Кодексінің 377-бабының 4-тармағына сәйкес қызметкерлердің орташа тізбелі санына байланысты салық сомасының кемуі көрсетіледі.
9) 910.00.009 жолында 910.00.005 және 910.00.008 жолдарының айырмасы ретінде айқындалатын Оңайлатылған декларация бойынша бюджетке төлеуге жататын салық сомасы көрсетіледі;
10) 910.00.010 жолында (910.00.009 х 0,5) формуласы бойынша айқындалатын бюджетке төлеуге жататын жеке (корпорациялық) табыс салығының сомасы көрсетіледі;
11) 910.00.011 жолында (910.00.009 х 0,5) формуласы бойынша айқындалатын бюджетке төлеуге жататын әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі.
9. Мысалы:
1) 910.00.001 жолы бойынша жеке кәсіпкердің есепті кіріс кезеңі үшін кірісі 5 000 000 теңгені құрады;
2) 910.00.002А жолы бойынша есепті салық кезеңінің бірінші айында жалдамалы қызметкерлердің саны 20 адам құрады;
3) 910.00.002В жолы бойынша есепті салық кезеңінің екінші айында жалдамалы қызметкерлердің саны 15 адам құрады;
4) 910.00.002С жолы бойынша есепті салық кезеңінің бірінші айында жалдамалы қызметкерлердің саны 16 адам құрады;
5) 910.00.003 жолы бойынша жеке кәсіпкердің өзін қоса, қызметкердердің орташа тізбелі саны ((20 + 15+ 16): 3 ай) 17 адам құрады;
6) 910.00.004 жолы бойынша шекті санынан асатын орташа тізбелі саны 2 адам құрады (17 - 15), онда Салық Кодексінің 376-бабының 2-тармағымен белгіленген 17 адам - нақты орташа тізбелі саны, 15 адам - шекті саны;
7) 910.00.005 жолы бойынша Салық Кодексінің 377-бабының 2-тармағына сәйкес есептелген салық сомасы 385 000 теңге ((5 000 000 теңге - 3000000 теңге) х 11% + 165000 теңге) құрайды;

8) по строке 910.00.006 сумма налога с дохода, превышающего предельную сумму дохода, установленного пунктом 2 статьи 376 Налогового кодекса, составит 55000 тенге (385000 тенге - (4500000 тенге - 3000000 тенге) х 11% + 165000 тенге);
9) по строке 910.00.007 среднемесячная заработная плата на одного наемного работника составила 12170 тенге, которая определена следующим образом:
например, всего сумма начисленной заработной платы наемных работников за первый месяц отчетного налогового периода составила 238 000 тенге (30000 тенге + 105000 тенге + 18000 тенге + 40000 тенге + 45000 тенге), в том числе заработная плата трех человек составила по 10000 тенге (30000 тенге (3 х 10000 тенге), десяти человек по 10500 тенге (105000 (10 х 10500 тенге), двух человек по 9000 тенге (18000 (2 х 9000 тенге)), двух человек по 20000 тенге (40000 (2 х 20000 тенге)), и трех человек по 15000 тенге (45000 (3 х 15000 тенге)).
Так, среднемесячная заработная плата на одного наемного работника за первый месяц отчетного налогового периода составила 11900 тенге (238000 : 20 человек), где 20 человек - количество наемных работников в первом месяце отчетного налогового периода.
Аналогично определяются среднемесячные суммы заработной платы на одного наемного работника за второй и третий месяцы отчетного налогового периода.
Допустим, во втором месяце отчетного налогового периода сумма заработной платы на одного наемного работника составила - 12450 тенге, в третьем - 12160 тенге.
Тогда, среднемесячная сумма заработной платы на одного наемного работника за отчетный налоговый период составила 12170 тенге ((11900 тенге + 12450 тенге + 12160 тенге) : 3 месяца).
В нашем примере трехкратный минимальный размер месячной заработной платы установленный законодательным актом на 2001 год составил 10452 тенге (3484 тенге х 3). Так как, среднемесячная заработная плата на одного работника по итогам отчетного налогового периода превысила трехкратный размер минимальной заработной платы, то производится корректировка за предельное количество работников, исходя из среднесписочной численности, предусмотренная пунктом 4 статьи 377 Налогового кодекса;
10) по строке 910.00.008 уменьшенная сумма налога в зависимости от среднесписочной численности работников составит 74250 тенге ((385000 тенге - 55000 тенге) х (17 чел. - 2 чел.) х 0,015), где 0,015 - коэффициент корректировки суммы налога за каждого работника исходя из среднесписочной численности работников;
11) по строке 910.00.009 сумма налога, подлежащая уплате в бюджет, составит 310750 тенге (385000 тенге - 74250 тенге);

8) 910.00.006 жолы бойынша Салық Кодексінің 376-бабының 2-тармағына сәйкес белгіленген кірістің шекті сомасынан асатын кірістен салық сомасы 55000 теңге (385 000 теңге - (4500000 теңге - 3000000 теңге) х 11% + 165000 теңге) құрайды;
9) 910.00.007 жолы бойынша бір жалдамалы қызметкерге орташа айлық еңбекақы мынадай жолмен айқындалатын 12170 теңге құрады:
мысалы, есепті салық кезеңінің бірінші айы үшін жалдамалы қызметкерлердің есептелген еңбекақының барлық сомасы 238 000 теңге (30000 теңге + 105000 теңге + 18000 теңге + 40000 теңге + 45000), оның ішінде үш адамның еңбекақысы 10000 теңге құрады (30000 теңге (3х 10000 теңге)), тоғыз адам 10500 теңге (105000 (10х 10500 теңге)), екі адам 9000 теңге (18000 (2Х 9000 теңге)), екі адам 20000 теңге (40000 (2х 20000 теңге)) және үш адам 15000 теңге (45000 (3х 15000 теңге)).
Мәселен, есепті салық кезеңінің бірінші айы үшін бір жалдамалы қызметкерге орташа айлық еңбекақы 11900 теңге құрады (238000 : 20 адам), онда 20 адам - есепті салық кезеңінің бірінші айындағы жалдамалы қызметкерлердің саны.
Осындай жолмен есепті салық кезеңінің екінші және үшінші айлары үшін бір жалдамалы қызметкерге еңбекақының орташа айлық сомасы айқындалады.
Мысал үшін, бір жалдамалы қызметкерге есепті салық кезеңінің екінші айында еңбекақы сомасы - 12450 теңге, үшіншіде - 12160 теңге құрады.
Онда, есепті салық кезеңі үшін бір жалдамалы қызметкерге еңбекақының орташа айлық сомасы 12170 теңге ((11900 теңге + 12450 теңге + 12160 теңге) : 3 ай) құрады.
Біздің мысалда 2001 жылға заңнама актісімен белгіленген еңбекақының үш еселік орташа ең аз айлық мөлшері 10452 теңге (3484 теңге х 3) құрады. Есепті салық кезеңінің жиынтығы бойынша бір қызметкерге орташа айлық еңбекақы ең төменгі еңбекақының үш еселік мөлшерінен асқандықтан, онда
Салық Кодексінің 377-бабының 4-тармағымен көзделген орташа тізбелі саннан
ескеріп қызметкерлердің шекті санын түзету жүргізіледі.
10) 910.00.008 жолы бойынша қызметкерлердің орташа тізбелі санына
байланысты азайтылған салық сомасы 74250 теңге құрады ((385000 теңге -
55000 теңге) х (17 адам - 2 адам) х 0,015), онда 0,015 - қызметкерлердің
орташа тізбелі санын ескере отырып әрбір қызметкер үшін салық сомасын
түзету коэффициенті;
11) 10.00.009 жолы бойынша бюджетке төлеуге жататын салық сомасы
310750 теңге құрады (385000 теңге - 74250 теңге);

12) по строке 910.00.010 сумма индивидуального (корпоративного) подоходного налога составит 155375 тенге (310750 тенге х 0,5);
13) по строке 910.00.011 сумма социального налога составит 155375 тенге (310750 тенге х 0,5).
10. Упрощенная декларация подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 910.00 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
_________________________________________________________________________
УТВЕРЖДЕНЫ
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
ПРАВИЛА
составления Заявления на получение патента
для индивидуальных предпринимателей
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 69 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления прилагаемого Заявления на получение патента для индивидуальных предпринимателей (далее - Заявление).
2. Заявление предназначено для расчетов с бюджетом по специальному налоговому режиму на основе патента для индивидуальных предпринимателей.
3. При составлении Заявления:
1) на бумажном носителе - Заявление заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - Заявление заполняется в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Налогового кодекса.
4. При заполнении Заявления не допускаются исправления, подчистки, помарки и использование символов "+, /, %, Z".
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки Заявления не заполняются.
6. При представлении Заявления:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - Заявление составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса, - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке Заявления.
2. Составление Заявления
7. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается код осуществляемого вида деятельности по Общему классификатору экономической деятельности (ОКЭД);

12) 10.00.010 жолы бойынша жеке (корпорациялық) табыс салығы 155375
теңге құрады (310750 теңге х 0,5);
13) 10.00.011 жолы бойынша әлеуметтік салық сомасы 155375 теңге
құрады (310750 теңге х 0,5).
10. Оңайлатылған декларацияға Салық Кодексінің 69-бабына сәйкес қол
қойылады және куәландырылады.
_______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысан 910.00 Деректер базасына
енгізілмейді, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде
алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
БЕКІТІЛГЕН
Жеке кәсіпкерлер үшін патент алуға Өтінішті жасаудың
ЕРЕЖЕЛЕРІ
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінің (Салық кодексі) 69-бабына сәйкес әзірленген және қоса берілген Жеке кәсіпкерлер үшін патент алуға өтінішті (бұдан әрі - Өтініш) жасау тәртібін көздейді.
2. Өтініш жеке кәсіпкерлер үшін патент негізінде арнаулы салық режимі бойынша бюджетпен есеп айырысуға арналған.
3. Өтінішті жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - Өтініш айналмалы немесе қауырсын қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, бас баспа белгілерімен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - Өтініш Салық Кодексінің 69-бабындағы 1-тармаққа сәйкес толтырылады.
4. Өтінішті толтыру кезінде түзетулерге, тазартуларға, былғауға жол берілмейді және "+, /, %, Z" белгілері пайдаланылмайды.
5. Көрсеткіштер жоқ болған кезде Өтініштің тиісті торкөздері толтырылмайды.
6. Өтінішті беру кезінде:
1) қағаз тасығышта келу тәртібімен - Өтініш екі данада жасалады, бір
данасы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады;
2) тапсырысты хатпен қағаз тасығышта почта бойынша - салық төлеуші
почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық Кодексінің 69-бабындағы 8-тармақтың 3) тармақшасына сәйкес
келу тәртібімен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде - салық
төлеуші Өтінішті жеткізу туралы хабарламаны салық органында немесе
электрондық почта бойынша алады.
2. Өтінішті жасау
7. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 1-жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 2-жолда Экономикалық Қызметтің жалпы жіктеуіші бойынша (ЭҚЖЖ)
қызметтің жүзеге асырылатын түрі көрсетіледі;

3) в строке 3:
в строке 3А указывается фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя;
в строке 3В указывается фирменное наименование, в случае его наличия;
4) в строке 4 указывается адрес местожительства индивидуального предпринимателя:
в строке 4А указывается наименование области;
в строке 4В указывается наименование города или района;
в строке 4С указывается наименование поселка или села;
в строке 4D указывается наименование улицы (проспекта, бульвара, переулка и т.д.);
в строке 4Е указывается номер дома;
в строке 4F указывается номер квартиры;
5) в строке 5 указывается соответствующий код валюты.
8. В разделе "Сведения для получения патента":
1) в строке 912.00.001 указывается вид осуществляемой деятельности;
2) в строке 912.00.002 указывается место осуществления предпринимательской деятельности по получаемому патенту:
в строке 912.00.002А указывается наименование области;
в строке 912.00.002В указывается наименование города или района;
в строке 912.00.002С указывается наименование поселка или села;
в строке 912.00.002D указывается наименование улицы (проспекта, бульвара, переулка и т.д.);
в строке 912.00.002Е указывается номер дома;
в строке 912.00.002F указывается номер квартиры;
строка 912.00.002G заполняется при осуществлении предпринимательской деятельности в универмагах, супермаркетах и т.д.
При этом в строке указывается наименование универмага, супермаркета и т.д., и номер или наименование отдела;
3) в строке 912.00.003 указывается срок осуществления деятельности по получаемому патенту;
4) в строке 912.00.004 указывается сумма предполагаемого дохода;
5) в строке 912.00.005 указывается сумма налогов, подлежащая уплате в бюджет, определяемая в соответствии со статьей 375 Налогового кодекса:
в строке 912.00.005А указывается сумма индивидуального подоходного налога, подлежащая уплате в бюджет;
в строке 912.00.005В указывается сумма социального налога, подлежащая уплате в бюджет.
9. Раздел "Сведения о лицензии" заполняется при осуществлении деятельности, подлежащей лицензированию:
в строке 912.00.006 указываются сведения о лицензии:
в строке 912.00.006А указывается вид деятельности, на осуществление которой выдана лицензия;
в строке 912.00.006В производится отметка соответствующего вида лицензии;
в строке 912.00.006С указывается номер лицензии;
в строке 912.00.006D указывается дата выдачи лицензии;
в строке 912.00.006Е указываются признаки лицензии (по субъектам, по территориальной сфере действия) в соответствии со статьей 4 Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года N 2200 "О лицензировании", за исключением указанных в строке 912.00.006В.

3) 3 жолда:
3А жолында жеке кәсіпкердің аты-жөні көрсетіледі;
3В жолында оның болуы жағдайында фирмалық атауы көрсетіледі;
4) 4 жолында жеке кәсіпкердің тұрғылықты мекен-жайы көрсетіледі;
4А жолында облыстың атауы көрсетіледі;
4В жолында қала немесе ауданның атауы көрсетіледі;
4С жолында поселкенің немесе селоның атауы көрсетіледі;
4D жолында көше (даңғыл, гүлзар, бұрылыс және т.б.) атауы көрсетіледі;
4Е жолында үйдің нөмірі көрсетіледі;
4Ғ жолында пәтер нөмірі көрсетіледі;
5) 5 жолда валютаның тиісті коды көрсетіледі.
8. "Патент алу үшін мәлімет" бөлімінде:
1) 912.00.001 жолында жүзеге асырылатын қызмет түрі көрсетіледі;
2) 912.00.002 жолында алынатын патент бойынша кәсіпкерлік қызметті
жүзеге асыру орны көрсетіледі;
912.00.002А жолында облыстың атауы көрсетіледі;
912.00.002В жолында қала немесе ауданның атауы көрсетіледі;
912.00.002С жолында поселкенің немесе селоның атауы көрсетіледі;
912.00.002D жолында көше (даңғыл, гүлзар, бұрылыс және т.б.) атауы
көрсетіледі;
912.00.002Е жолында үйдің нөмірі көрсетіледі;
912.00.002Ғ жолында пәтер нөмірі көрсетіледі;
912.00.002G жолы әмбебап дүкендерде, супермаркеттерде және т.б. кәсіпкерлік қызметін жүзеге асыру кезінде толтырылады;
Бұл ретте, жолда әмбебап дүкеннің, супермаркеттің және т.б. және де бөлімнің нөмірі мен атауы көрсетіледі;
3) 912.00.003 жолда патент бойынша алынатын қызметтің жүзеге асыру мерзімі көрсетіледі;
4) 912.00.004 жолында болжанатын кіріс сомасы көрсетіледі;
5) 912.00.005 жолында Салық Кодексінің 375-бабына сәйкес айқындалатын бюджетке төлеуге жататын салықтар сомасы көрсетіледі:
912.00.005А жолында бюджетке төлеуге жататын жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі;
912.00.005В жолында бюджетке төлеуге жататын әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі.
9. "Лицензия туралы мәлімет" бөлімі лицензиялауға жататын қызметті жүзеге асырған кезде толтырылады:
912.00.006 жолында лицензия туралы мәлімет көрсетіледі:
912.00.006А жолында оның жүзеге асырылуына лицензия берілген қызмет түрі көрсетіледі;
912.00.006В жолында лицензияның тиісті түрінің белгісі жүргізіледі;
912.00.006С жолында лицензия нөмірі көрсетіледі;
912.00.006D жолында лицензияны беру күні көрсетіледі;
912.00.006Е жолында 912.00.006В жолында көрсетілгендерді қоспағанда "Лицензиялау туралы"  Z952200_ Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуірдегі Заңының 4-бабына сәйкес лицензия белгілері (субъектілер бойынша, қызмет етудің аумақтық саласы бойынша) көрсетіледі.

10. В разделе "Дополнительная информация о налогоплательщике":
1) в строке 912.00.007 указываются сведения о государственной регистрации индивидуального предпринимателя:
в строке 912.00.007А указывается серия свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
в строке 912.00.007В указывается номер свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
в строке 912.00.007С указывается дата выдачи свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
2) строка 912.00.008 заполняется в случае, если индивидуальный предприниматель состоит на учете в налоговом органе в качестве плательщика НДС:
в строке 912.00.008А указывается серия свидетельства о постановке на учет по НДС;
в строке 912.00.008В указывается номер свидетельства о постановке на учет по НДС;
в строке 912.00.008С указывается дата постановки на учет по НДС.
11. Заявление подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 912.00 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
___________________________________________________________________________
УТВЕРЖДЕНЫ
приказом Министра
государственных  доходов
Республики Казахстан
о т 18 сентября 2001 г. N 1306
ПРАВИЛА
составления Декларации по единому земельному налогу
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 69 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления Декларации по единому земельному налогу, включающей прилагаемые формы (далее - формы):
1) Декларации по единому земельному налогу по форме 920.00 (далее - Декларация по форме 920.00);
2) приложения 1 к Декларации по единому земельному налогу по земельному участку, имеющемуся на праве частной собственности, постоянного и (или) временного первичного землепользования по форме 920.01 (далее - приложение по форме 920.01);
3) приложения 2 к Декларации по единому земельному налогу по земельному участку, имеющемуся на праве вторичного землепользования по форме 920.02 (далее - приложение по форме 920.02);
4) приложения 3 к Декларации по единому земельному налогу по земельному участку, переданному в аренду другому крестьянскому (фермерскому) хозяйству по форме 920.03 (далее - приложение по форме 920.03).
2. Декларация по форме 920.00 предназначена для декларирования суммы единого земельного налога при применении специального налогового режима для крестьянских (фермерских) хозяйств.

10. "Салық төлеуші туралы қосымша ақпарат" бөлімінде:
1) 912.00.007 жолында жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы
мәлімет көрсетіледі;
912.00.007А жолында жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы
куәліктің сериясы көрсетіледі;
912.00.007В жолында жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы
куәліктің нөмірі көрсетіледі;
912.00.007С жолында жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы
куәлікті берген күні көрсетіледі;
2) 912.00.008 жолы, егер жеке кәсіпкер ҚҚС төлуші ретінде салық
органында есепте тұрған жағдайда толтырылады:
912.00.008А жолында ҚҚС бойынша есепке қою туралы куәліктің сериясы
көрсетіледі;
912.00.008В жолында ҚҚС бойынша есепке қою туралы куәліктің нөмірі
көрсетіледі;
912.00.008С жолында ҚҚС бойынша есепке қою күні көрсетіледі.
11. Өтінішке Салық Кодексінің 69-бабына сәйкес қол қойылады және
куәландырылады.
_______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысан 912.00 Деректер базасына
енгізілмейді, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде
алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
БЕКІТІЛГЕН
Бірыңғай жер салығы бойынша декларацияны жасаудың
ЕРЕЖЕЛЕРІ
І. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінің (Салық кодексі) 69-бабына сәйкес әзірленген және қоса берілген нысандарды (бұдан әрі - нысандар) енгізетін бірыңғай жер салығы бойынша декларацияны жасау тәртібін қарастырады:
1) 920.00 нысаны бойынша бірыңғай жер салығы бойынша декларация (бұдан әрі - 920.00 нысаны бойынша декларация);
2) 920.01 нысаны бойынша тұрақты және (немесе) уақытша алғашқы жер пайдалану, жеке меншік құқығына жер телімі бойынша бірыңғай жер салығы бойынша декларацияға 1-қосымша (бұдан әрі - 920.01 нысаны бойынша қосымша);
3) 920.02 нысаны бойынша қайталама жер пайдалану құқығына жер телімі бойынша бірыңғай жер салығы бойынша декларацияға 2-қосымша (бұдан әрі - 920.02 нысаны бойынша қосымша);
4) 920.03 нысаны бойынша басқа шаруа (фермер) қожалығына жалға берілген жер телімі бойынша бірыңғай жер салығы бойынша декларацияға 3-қосымша (бұдан әрі - 920.03 нысаны бойынша қосымша).
2. 920.00 нысаны бойынша декларация шаруа (фермер) қожалықтары үшін арнайы салық режимін қолдану кезінде бірыңғай жер салығының сомасын мәлімдеуге арналған.

Приложение по форме 920.01 предназначено для исчисления единого земельного налога по всем земельным участкам, имеющимся у хозяйства на праве частной собственности, постоянного и (или) временного первичного землепользования, без вычета земельных участков, переданных в аренду.
Приложение по форме 920.02 предназначено для исчисления единого земельного налога по земельным участкам на праве вторичного землепользования.
Приложение по форме 920.03 предназначено для исчисления единого земельного налога по земельным участкам хозяйства, переданным в аренду другому крестьянскому (фермерскому) хозяйству.
3. В случае наличия у налогоплательщика земельных участков, имеющих разные показатели (периоды владения; документы, удостоверяющие право землепользования и т.д.), по каждому земельному участку заполняется отдельный лист соответствующих приложений по формам 920.01, 920.02, 920.03.
4. При составлении форм:
1) на бумажном носителе - формы заполняются шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - формы заполняются в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Налогового кодекса.
5. При заполнении форм не допускаются исправления, подчистки, помарки и использование символов "+, /, %, Z".
6. При отсутствии показателей соответствующие ячейки форм не заполняются.
7. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
8. При представлении форм:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - формы составляются в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке форм.
2. Составление Декларации по форме 920.00
9. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указываются коды видов деятельности по Общему классификатору экономической деятельности (ОКЭД) и их удельный вес.
Коды ОКЭД (пять знаков) отражаются по трем основным видам деятельности в порядке убывания их удельного веса. Удельный вес указывается в процентах с округлением до десятой доли (следует учесть, что общая сумма удельного веса указанных видов деятельности не обязательно должна быть равна 100 %).
Для расчета удельного веса необходимо использовать данные, указываемые налогоплательщиком в строке 100 раздела I ("Продукция") государственной статистической отчетности формы N 1-ПФ (годовая). Удельный вес по каждому виду деятельности определяется как отношение данных соответствующей графы строки 100 к данным графы 1 по строке 100.

920.01 нысаны бойынша қосымша жалға берілген жер телімдерінің шегерімінсіз тұрақты және (немесе) уақытша алғашқы жер пайдалану, жеке меншік құқығындағы қожалықта барлық жер телімдері бойынша бірыңғай жер салығын есептеуге арналған.
920.02 нысаны бойынша қосымша қайталама жер пайдалану құқығында жер телімдері бойынша бірыңғай жер салығын есептеуге арналған.
920.03 нысаны бойынша қосымша басқа шаруа (фермер) қожалығына жалға берілген қожалықтың жер телімдері бойынша бірыңғай жер салығын есептеуге арналған.
3. Әрбір жер телімі бойынша әртүрлі көрсеткіштері (иемдену кезеңдері; жер пайдалану құқығын куәландыратын құжаттар және т.б.) бар жер телімдерінің салық төлеушіде болған жағдайында 920.01, 920.02, 920.03 нысандары бойынша қосымшаларға сәйкес келетін жеке парақ толтырылады.
4. Нысанды жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - нысандар айналмалы немесе қауырсын қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, бас баспа белгілерімен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - нысандар Салық Кодексінің 69-бабындағы 1-тармаққа сәйкес толтырылады.
5. Нысандарды толтыру кезінде түзетулерге, тазартуларға және былғауға және "+, /, %, Z" белгілерін пайдалануға жол берілмейді.
6. Көрсеткіштер жоқ болған кезде нысандардың тиісті торкөздері толтырылмайды.
7. Қосымшаларда көрсетуге жататын деректер жоқ болған жағдайда аталған қосымшалар берілмейді.
8. Нысандарды беру кезінде:
1) қағаз тасығышта келу тәртібімен - нысандар екі данада жасалады, бір данасы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады;
2) тапсырысты хатпен қағаз тасығышта почта бойынша - салық төлеуші почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық Кодексінің 69-бабындағы 8-баптың 3) тармақшасына сәйкес келу тәртібімен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде - салық төлеуші нысанды жеткізу туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.
2. 920.00 нысаны бойынша декларация жасау
9. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 1-жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 2-жолда Экономикалық Қызметтің жалпы жіктеуіші бойынша (ЭҚЖЖ) қызмет түрлерінің коды мен олардың үлес салмағы көрсетіледі.
ЭҚЖЖ коды (бес белгі) олардың үлес салмағының кему тәртібімен қызметтің негізгі үш түрі бойынша көрсетіледі. Үлес салмағы он үлесіне дейін дөңгелектеумен проценттерде көрсетіледі (қызметтің аталған түрлерінің үлес салмағының жалпы сомасы 100% тең болуы міндетті емес екенін ескеру қажет).
Үлес салмағының есебі үшін N 1-ӨН (жылдық) нысандағы мемлекеттік
статистика есептілігінің І-бөліміндегі 100 жолда ("Өнім") салық төлеуші
көрсеткен деректерді пайдалану керек. Қызметтің әрбір түрі бойынша үлес
салмағы 100 жол бойынша І-бағанына 100-жолдың тиісті бағаны деректерінің
қатынасы ретінде айқындалады.
Мысалы, қызметінің негізгі түрі дәнді дақылдар өндіру болатын салық

Например, налогоплательщик, основным видом деятельности которого является производство зерновых, в строке 100 раздела I отчета N 1-ПФ (годовая) указал следующие данные:
_________________________________________________________________________
Наименование|Код   |Всего за| в том числе по видам деятельности         |
показателей |строки|отчетный|-------------------------------------------|
|      |год     |производст-|выращивание|разведе- |добыча   |
|      |        |во зерно-  |картофеля и|ние круп-|песка и  |
|      |        |вых        |посадочного|ного ро- |гравия   |
|      |        |           |материала  |гатого   |         |
|      |        |           |           |скота    |         |
|      |        |___________|___________|_________|_________|
|      |        |код 01111  |код 01112  |код 01210|код 14210|
____________|______|________|___________|___________|_________|_________|
1      |   2  |    3   |     4     |     5     |     6   |    7    |
____________|______|________|___________|___________|_________|_________|
Объем произ-|  100 |250000,0| 150000,0  | 50 000,0  | 35 000,0| 5 000,0 |
веденной    |      |        |           |           |         |         |
продукции   |      |        |           |           |         |         |
(товаров,   |      |        |           |           |         |         |
услуг),     |      |        |           |           |         |         |
тыс. тенге  |      |        |           |           |         |         |
____________|______|________|___________|___________|_________|_________|
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
____________________________________________________
|  2|  ОКЭД  А 0 1 1 1 1 В  0 1 1 1 2  С  0 1 2 1 0 |
|Укажите                                            |
|удельный вес  0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 % |
|___________________________________________________|
При этом удельный вес производства зерновых рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы) * 100. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом;
3) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество и наименование налогоплательщика;
4) в строке 4 производится отметка соответствующего вида Декларации по форме 920.00;
5) в строке 5 указывается отчетный налоговый период;
6) в строке 6 указывается соответствующий код валюты, в которой производится исчисление единого земельного налога;
7) в строке 7 производится отметка соответствующих представленных приложений.
10. В разделе "Единый земельный налог":
1) в строке 920.00.001 указывается сумма единого земельного налога, подлежащая уплате за отчетный налоговый период, которая определяется по формуле (920.00.02 + 920.00.03 - 920.00.004);

төлеуші N 1-ӨН (жылдық) есептіліктің І-бөліміндегі 100 жолда мынадай
деректерді көрсетті:
__________________________________________________________________________
Көрсеткіштер|Жол.| Есепті  |    Оның ішінде қызмет түрлері бойынша:      |
атауы    |дың |жыл үшін |---------------------------------------------|
|коды|барлығы  | Дәнді-дақыл|Картофель |Мүйізді   |Құм мен   |
|    |         | дар өндіру |мен отыр. |ірі-қара  |малта тас |
|    |         |            |ғызылым    өсіру     |өндіру    |
|    |         |            |материал. |          |          |
|    |         |            |дарын өсіру          |          |
|    |         |____________|__________|__________|__________|
|    |         | 01111 коды |01112 коды|01210 коды|14210 коды|
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
1      | 2  |    3    |      4     |     5    |     6    |    7     |
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
Өндірілген  |100 |250 000,0| 150 000,0  | 50 000,0 | 35 000,0 | 5 000,0  |
өнім (тауар.|    |         |            |          |          |          |
лар, қызмет |    |         |            |          |          |          |
көрсетулер) |    |         |            |          |          |          |
көлемі,     |    |         |            |          |          |          |
мың теңге   |    |         |            |          |          |          |
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәліметтер кестесі мынадай түрде болады:
_____________________________________________________
|  2|  ЭҚЖЖ  А 0 1 1 1 1  В 0 1 1 1 2   С 0 1 2 1 0  |
|Үлес салмағын                                       |
|көрсетіңіз    0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 %  |
|____________________________________________________|
Бұл ретте, дәнді дақылдар өндірудің үлес салмағы 150 000,0 (Кестенің
4-бағаны) / 250 000,0 (Кестенің 3-бағаны) х 100% ретінде есептелген. ЭҚЖЖ
қалған кодтары бойынша үлес салмағы осындай жолмен есептеледі;
3) 3 жолда салық төлеушінің аты-жөні және атауы көрсетіледі;
4) 4 жолда 920.00 нысаны бойынша декларацияның тиісті түріне белгі
жүргізіледі;
5) 5 жолда есепті салық кезеңі көрсетіледі;
6) 6 жолда бірыңғай жер салығын есептеу жүргізілетін тиісті валютаның
коды көрсетіледі;
7) 7 жолда берілген қосымшаларға сәйкес келетін белгі жүргізіледі.
10. "Бірыңғай жер салығы" бөлімінде:
1) 920.00.001 жолында (920.00.002 + 920.00.003 - 920.00.004) формуласы бойынша айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін төлеуге жататын бірыңғай жер салығының сомасы көрсетіледі;

2) в строке 920.00.002 указывается сумма единого земельного налога по земельным участкам, имеющимся на праве частной собственности, постоянного и (или) временного первичного землепользования, которая переносится из строки 920.01.004 приложения по форме 920.01. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 920.01, в данной строке указывается общая сумма единого земельного налога по всем земельным участкам, определяемая суммированием показателей строк 920.01.004 всех листов приложения по форме 920.01;
3) в строке 920.00.003 указывается сумма единого земельного налога по земельным участкам на праве вторичного землепользования, которая переносится из строки 920.02.004 приложения по форме 920.02. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 920.02, в данной строке указывается общая сумма единого земельного налога по всем земельным участкам, определяемая суммированием показателей строк 920.02.004 всех листов приложения по форме 920.02;
4) в строке 920.00.004 указывается сумма единого земельного налога по земельным участкам, переданным в аренду, которая переносится из строки 920.03.004 приложения по форме 920.03. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 920.03, в данной строке указывается общая сумма единого земельного налога по всем земельным участкам, определяемая суммированием показателей строк 920.03.004 всех листов приложения по форме 920.03.
11. В разделе "Расчеты по единому земельному налогу":
1) в строке 920.00.005 указывается сумма текущего платежа по единому земельному налогу, которая переносится из строки 921.00.005 Расчета текущего платежа по единому земельному налогу по форме 921.00;
2) строка 920.00.006 заполняется в случае превышения суммы единого земельного налога, подлежащего к уплате по Декларации по форме 920.00, над начисленной суммой текущего платежа по единому земельному налогу. При этом в строке указывается сумма единого земельного налога, подлежащего доначислению по Декларации по форме 920.00, определяемая по формуле (920.00.001 - 920.00.005);
3) строка 920.00.007 заполняется в случае превышения начисленной суммы текущего платежа над суммой налога, подлежащего уплате по Декларации по форме 920.00 за налоговый период. При этом в строке 920.00.007 указывается сумма единого земельного налога, подлежащего уменьшению по Декларации по форме 920.00, определяемая по формуле (920.00.005 - 920.00.001).
12. Декларация по форме 920.00 подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.

2) 920.00.002 жолында 920.01 нысаны қосымшаның 920.01.004 жолынан көшірілетін, жеке меншік, тұрақты және (немесе) уақытша алғашқы жер пайдалану құқығындағы жер телімдері бойынша бірыңғай жер салығының сомасы көрсетіледі. Егер салық төлеуші 920.01 нысаны бойынша қосымшаның бірнеше парақтарын толтырған жағдайда, бұл жолда 920.01 нысан бойынша қосымшаның барлық парақтарының 920.01.004 жолдарының көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын, барлық жер телімдері бойынша бірыңғай жер салығының жалпы сомасы көрсетіледі;
3) 920.00.003 жолында 920.02 нысаны бойынша қосымшаның 920.00.004 жолынан көшірілетін, қайталама жер пайдалану құқығындағы жер телімдері бойынша бірыңғай жер салығының сомасы көрсетіледі. Егер салық төлеуші 920.02 нысан бойынша қосымшаның бірнеше парақтарын толтырған жағдайда, бұл жолда 920.02 нысаны бойынша қосымшаның барлық парақтарының 920.02.004 жолдарының көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын, барлық жер телімдері бойынша бірыңғай жер салығының жалпы сомасы көрсетіледі;
4) 920.00.004 жолында 920.03 нысаны бойынша қосымшаның 920.00.004 жолынан көшірілетін, жалға берілген жер телімдері бойынша бірыңғай жер салығының сомасы көрсетіледі. Егер салық төлеуші 920.03 нысан бойынша қосымшаның бірнеше парақтарын толтырған жағдайда, бұл жолда 920.03 нысаны бойынша қосымшаның барлық парақтарын 920.03.004 жолдарының көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын, барлық жер телімдері бойынша бірыңғай жер салығының жалпы сомасы көрсетіледі.
11. "Бірыңғай жер салығы бойынша есептеу" бөлімінде:
1) 920.00.005 жолында 921.00 нысаны бойынша бірыңғай жер салығының ағымдағы төлемдер есебі 920.01.005 жолынан көшірілетін, бірыңғай жер салығы бойынша ағымдағы төлемдердің сомасы көрсетіледі;
2) 920.00.006 жолы бірыңғай жер салығы бойынша есептелген ағымдағы төлемдер сомасынан 920.00 нысаны бойынша декларация бойынша төлеуге жататын, бірыңғай жер салығы сомасын асу жағдайында толтырылады. Бұл ретте, жолда (920.00.001 - 920.00.005) формуласы бойынша айқындалатын 920.00 нысаны бойынша декларация бойынша қоса есептеуге жататын бірыңғай жер салығының сомасы көрсетіледі;
3) 920.00.007 жолы есепті салық кезеңі үшін 920.00 нысаны бойынша
декларация бойынша төлеуге жататын салық сомасынан есептелген ағымдағы
төлем сомасынан асуы жағдайында толтырылады. Бұл ретте, 920.00.007 жолында
(920.00.005 - 920.00.001) формуласы бойынша айқындалатын, 920.00 нысаны
бойынша декларация бойынша азаюға жататын бірыңғай жер салығының сомасы
көрсетіледі.
12. 920.00 нысаны бойынша декларацияға Салық Кодексінің 69-бабына
сәйкес қол қойылады және куәландырылады.

3. Составление приложения по форме 920.01
13. В строке 1 указывается номер текущего листа.
14. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество и наименование  налогоплательщика;
3) в строке 4 указывается отчетный налоговый период;
4) в строке 5 указывается соответствующий код валюты, в которой производится исчисление единого земельного налога;
5) в строке 6 указывается общее количество листов приложения по форме 920.01.
15. В разделе "Сведения для исчисления единого земельного налога":
1) в строке 7 указывается местонахождение земельного участка;
2) в строке 8 указывается площадь земельного участка;
3) в строке 9 указывается средняя оценка 1 гектара земли по данным, представленным уполномоченным органом по управлению земельными ресурсами.
16. В разделе "Единый земельный налог":
1) в строке 920.01. указывается оценочная стоимость земельного участка согласно данным акта определения оценочной стоимости земельного участка. В случае отсутствия акта определения оценочной стоимости земельного участка, в строке 920.01.001 указывается оценочная стоимость земельного участка, определенная исходя из оценочной стоимости 1 гектара земли в среднем по району, в соответствии со статьей 382 Налогового кодекса;
2) в строке 920.01.002 указывается ставка единого земельного налога в соответствии со статьей 380 Налогового кодекса;
3) в строке 920.01.003 указывается количество месяцев пользования (владения) земельным участком в течение налогового периода;
4) в строке 920.01.004 указывается сумма единого земельного налога по земельному участку, находящемуся на праве частной собственности, постоянного и (или) временного первичного землепользования (включая земельные участки, переданные в аренду). Указываемая сумма определяется исходя из периода пользования (владения) земельным участком путем применения ставки единого земельного налога к оценочной стоимости земельного участка по формуле (920.01.001 х 920.01.002/12 х 920.01.003).
17. Приложение по форме 920.00 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
4. Составление приложения по форме 920.02
18. В строке 1 указывается номер текущего листа.
19. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество и наименование плательщика единого земельного налога;
3) в строке 4 указывается отчетный налоговый период;
4) в строке 5 указывается соответствующий код валюты, в которой производится исчисление единого земельного налога;

3. 920.01 нысаны бойынша декларация жасау
13. 1 жолда ағымдағы парақ нөмірі көрсетіледі.
14. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3 жолда салық төлеушінің аты-жөні және атауы көрсетіледі;
3) 4 жолда есепті салық кезеңі көрсетіледі;
4) 5 жолда бірыңғай жер салығын есептеу жүргізілген валютаның тисті
коды көрсетіледі;
5) 6 жолда 920.01 нысаны бойынша қосымша парақтарының жалпы саны
көрсетіледі.
15. "Бірыңғай жер салығы бойынша есептеу үшін мәлімет" бөлімінде:
1) 7 жолда жер телімінің орналасқан жері көрсетіледі;
2) 8 жолда жер телімінің аумағы көрсетіледі;
3) 9 жолда жер ресурстарын басқару жөніндегі уәкілетті орган берген деректер бойынша 1 гектар жердің орташа бағалауы көрсетіледі.
16. "Бірыңғай жер салығы" бөлімінде:
1) 920.01.001 жолында жер телімінің бағалау құнын айқындау актісінің дерегіне сәйкес жер телімінің бағалау құны көрсетіледі. Жер телімінің бағалау құнын айқындау актісі болмаған жағдайда, 920.01.001 жолында Салық Кодексінің 382-бабына сәйкес аудан бойынша орташа 1 гектар жердің бағалау құнынан ескеріп айқындалған, жер телімінің бағалау құны көрсетіледі;
2) 920.01.002 жолында Салық Кодексінің 380-бабына сәйкес бірыңғай жер
салығының ставкасы көрсетіледі;
3) 920.01.003 жолында есепті салық кезеңінің ішінде жер телімін
пайдаланудың (иеленудің) айлар саны көрсетіледі;
4) 920.01.004 жолында жеке меншік, тұрақты және (немесе) уақытша
алғашқы жер пайдалану құқығындағы (жалға берілген жер телімдерін қоса
алғанда) жер телімі бойынша бірыңғай жер салығының сомасы көрсетіледі.
Аталған сома (920.00.001 х 920.01.002/12 х 920.01.003) формуласы бойынша
жер телімінің бағалау құнына бірыңғай жер салығының ставкасын қолдану
жолымен жер телімін пайдалану (иелену) кезеңінен ескеріп айқындалады.
17. 920.00 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол
қояды.
4. 920.02 нысаны бойынша қосымша жасау
18. 1 жолда ағымдағы парақ нөмірі көрсетіледі.
19. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3 жолда бірыңғай жер салығын төлеушінің аты-жөні және атауы
көрсетіледі;
3) 4 жолда есепті салық кезеңі көрсетіледі;
4) 5 жолда бірыңғай жер салығын есептеу жүргізілген валютаның тиісті
коды көрсетіледі;

5) в строке 6 указывается общее количество листов приложения по форме 920.02.
20. В разделе "Сведения для исчисления единого земельного налога":
1) в строке 7 указывается местонахождение земельного участка;
2) в строке 8 указывается сведения о договоре о вторичном землепользовании:
в строке 8А указывается номер договора;
в строке 8В указывается дата заключения договора;
3) в строке 9 указывается период действия договора;
4) в строке 10 указывается площадь данного земельного участка;
5) в строке 11 указывается средняя оценка 1 гектара земли по данным, представленным уполномоченным органом по управлению земельными ресурсами.
21. В разделе "Единый земельный налог":
1) в строке 920.02.001 указывается оценочная стоимость земельного участка согласно данным акта определения оценочной стоимости земельного участка. В случае отсутствия акта определения оценочной стоимости земельного участка, в строке 920.02.001 указывается оценочная стоимость земельного участка, определенная исходя из оценочной стоимости 1 гектара земли в среднем по району, в соответствии со статьей 382 Налогового кодекса;
2) в строке 920.02.002 указывается ставка единого земельного налога в соответствии со статьей 380 Налогового кодекса;
3) в строке 920.02.003 указывается количество месяцев пользования (владения) земельным участком на праве вторичного землепользования в течение налогового периода;
4) в строке 920.02.004 указывается сумма единого земельного налога по данному земельному участку, определяемая исходя из указанного периода пользования (владения) земельным участком путем применения ставки единого земельного налога к оценочной стоимости земельного участка по формуле (920.02.001 х 920.02.002/12 х 920.02.003).
22. Приложение по форме 920.02 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
5. Составление приложения по форме 920.03
23. В строке 1 указывается номер текущего листа.
24. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество и наименование налогоплательщика;
3) в строке 4 указывается отчетный налоговый период;
4) в строке 5 указывается соответствующий код валюты, в которой производится исчисление единого земельного налога;
5) в строке 6 указывается общее количество листов приложения по форме 920.03.
25. В разделе "Сведения для исчисления единого земельного налога":
1) в строке 7 указывается местонахождение земельного участка, переданного в аренду;
2) в строке 8 указывается сведения о договоре аренды:
в строке 8А указывается номер договора аренды;
в строке 8В указывается дата заключения договора аренды;

5) 6 жолда 920.02 нысаны бойынша қосымша парақтарының жалпы саны
көрсетіледі.
20. "Бірыңғай жер салығы бойынша есептеу үшін мәліметтер" бөлімінде:
1) 7 жолда жер телімінің орналасқан жері көрсетіледі;
2) 8 жолда қайталама жер пайдалану туралы шарт жөніндегі мәліметтер
көрсетіледі;
8А жолда шарт нөмірі көрсетіледі;
8В жолда шартты жасау күні көрсетіледі;
3) 9 жолда шарттың қолданылу кезеңі көрсетіледі;
4) 10 жолда осы жер телімінің аумағы көрсетіледі;
5) 11 жолда жер ресурстарын басқару жөніндегі уәкілетті орган берген деректер бойынша 1 гектар жердің орта бағалауы көрсетіледі.
21. "Бірыңғай жер салығы" бөлімінде:
1) 920.02.001 жолында жер телімінің бағалау құнын айқындау актісінің дерегіне сәйкес жер телімінің бағалау құны көрсетіледі. Жер телімінің бағалау құнын айқындау актісі болмаған жағдайда, 920.02.001 жолында Салық Кодексінің 382-бабына сқәйкес аудан бойынша орташа 1 гектар жердің бағалау құнынан ескеріп айқындалған, жер телімінің бағалау құны көрсетіледі;
2) 920.02.002 жолында Салық Кодексінің 380-бабына сәйкес бірыңғай жер
салығының ставкасы көрсетіледі;
3) 920.02.003 жолында есепті салық кезеңінің ішінде қайталама жер
пайдалану құқығындағы жер телімін пайдалану (иелену) айларының саны
көрсетіледі;
4) 920.02.004 жолында (920.00.001 х 920.01.002/12 х 920.01.003)
формуласы бойынша жер телімін бағалау құнына бірыңғай жер салығының
ставкасын қолдану жолымен жер телімін пайдаланудың (иеленудің) аталған
кезеңінен ескеріп айқындалатын, осы жер телімі бойынша бірыңғай жер
салығының сомасы көрсетіледі.
22. 920.02 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол
қояды.
5. 920.03 нысаны бойынша қосымша жасау
23. 1-жолда ағымдағы парақтың нөмірі көрсетіледі.
24. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3 жолда салық төлеушінің аты-жөні және атауы көрсетіледі;
3) 4 жолда есепті салық кезеңі көрсетіледі;
4) 5 жолда бірыңғай жер салығын есептеу жүргізілген валютаның тиісті
коды көрсетіледі;
5) 6 жолда 920.03 нысаны бойынша қосымша парақтардың жалпы саны
көрсетіледі.
25. "Бірыңғай жер салығы бойынша есептеу үшін мәлімет" бөлімінде:
1) 7 жолда жалға берілген жер телімінің орналасқан жері көрсетіледі;
2) 8 жолда жалға алу шарты туралы мәлімет көрсетіледі;
8А жолда жалға алу шартының нөмірі көрсетіледі;
8В жолда жалға алу шартын жасау күні көрсетіледі;

3) в строке 9 указывается период действия договора аренды;
4) в строке 10 указывается площадь земельного участка, переданного в аренду;
5) в строке 11 указывается средняя оценка 1 гектара земли по данным, представленным уполномоченным органом по управлению земельными ресурсами.
26. В разделе "Единый земельный налог":
1) в строке 920.03.001 указывается оценочная стоимость земельного участка согласно данным акта определения оценочной стоимости земельного участка. В случае отсутствия акта определения оценочной стоимости земельного участка, в строке 920.03.001 указывается оценочная стоимость земельного участка, определенная исходя из оценочной стоимости 1 гектара земли в среднем по району, в соответствии со статьей 382 Налогового кодекса;
2) в строке 920.03.002 указывается ставка единого земельного налога в соответствии со статьей 380 Налогового кодекса;
3) в строке 920.03.003 указывается количество месяцев аренды, на которые в течение налогового периода передается земельный участок;
4) в строке 920.03.004 указывается сумма единого земельного налога по земельному участку, переданному в аренду другому крестьянскому (фермерскому) хозяйству, которая определяется путем применения ставки единого земельного налога к оценочной стоимости земельного участка, исходя из периода аренды земельного участка по формуле (920.03.001 х 920.03.002/12 х 920.03.003).
27. Приложение по форме 920.03 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
______________________________________________________________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 920.00, 920.01, 920.02, 920.03 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
_________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Расчета текущего платежа
по единому земельному налогу
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 69 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления Расчета текущего платежа по единому земельному налогу, включающего прилагаемые формы (далее - формы):
1) Расчета текущего платежа по единому земельному налогу по форме 921.00 (далее - Расчет по форме 921.00);
2) приложение 1 к Расчету текущего платежа по единому земельному налогу по земельному участку, имеющемуся на праве частной собственности, постоянного и (или) временного первичного землепользования по форме 921.01 (далее - приложение по форме 921.01);

3) 9 жолда жалға алу шартының қолданылу кезеңі көрсетіледі;
4) 10 жолда жалға берілген жер телімінің аумағы көрсетіледі;
5) 11 жолда жер ресурстарын басқару жөніндегі уәкілетті орган берген деректер бойынша 1 гектар жердің орта бағалауы көрсетіледі.
26. "Бірыңғай жер салығы" бөлімінде:
1) 920.02.001 жолында жер телімінің бағалау құнын айқындау актісінің дерегіне сәйкес жер телімінің бағалау құны көрсетіледі. Жер телімінің бағалау құнын айқындау актісі болмаған жағдайда, 920.03.001 жолында Салық Кодексінің 382-бабына сәйкес аудан бойынша орташа 1 гектар жердің бағалау құнынан ескеріп айқындалатын, жер телімінің бағалау құны көрсетіледі.
2) 920.02.002 жолында Салық Кодексінің 380-бабына сәйкес бірыңғай жер салығының ставкасы көрсетіледі;
3) 920.02.003 жолында салық кезеңінің ішінде жер телімі берілген жалға алу айларының саны көрсетіледі;
4) 920.02.004 жолында (920.00.001 х 920.01.002/12 х 920.01.003) формуласы бойынша жер телімін жалға алу кезеңінен ескеріп, жер телімінің бағалау құнына бірыңғай жер салығының ставкасын қолдану жолымен айқындалатын, басқа шаруа (фермер) қожалығына жалға берілген жер телімі бойынша бірыңғай жер салығының сомасы көрсетіледі.
27. 920.03 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды. _______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысандар 920.00, 920.01, 920.02, 920.03 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
БЕКІТІЛГЕН
Бірыңғай жер салығы бойынша ағымдағы төлем есебін жасаудың
ЕРЕЖЕЛЕРІ
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінің (Салық кодексі) 69-бабына сәйкес әзірленген және қоса берілген нысандарды енгізетін (бұдан әрі - нысандар) бірыңғай жер салығы бойынша ағымдағы төлем есебін жасау тәртібін қарастырады:
1) 921.00 нысаны бойынша бірыңғай жер салығы бойынша ағымдағы төлем есебі (бұдан әрі - 921.00 нысаны бойынша есеп);
2) 921.01 нысаны бойынша жеке меншік, тұрақты және (немесе) уақытша алғашқы жер пайдалану құқығындағы жер телімі бойынша бірыңғай жер салығы бойынша ағымдағы төлемдер есебіне 1-қосымша (бұдан әрі - 921.01 нысаны бойынша қосымша);

3) приложение 2 к Расчету текущего платежа по единому земельному налогу по земельному участку, имеющемуся на праве вторичного землепользования по форме 921.02 (далее - приложение по форме 921.02);
4) приложение 3 к Расчету текущего платежа по единому земельному налогу по земельному участку, переданному в аренду другому крестьянскому (фермерскому) хозяйству по форме 921.03 (далее - приложение по форме 921.03).
2. Расчет по форме 921.00 предназначен для исчисления суммы единого земельного налога при применении специального налогового режима для крестьянских (фермерских) хозяйств.
Приложение по форме 921.01 предназначено для исчисления суммы текущего платежа по единому земельному налогу по всем земельным участкам, имеющимся у хозяйства на праве частной собственности, постоянного и (или) временного первичного землепользования без вычета земельных участков, переданных в аренду.
Приложение по форме 921.02 предназначено для исчисления суммы текущего платежа по единому земельному налогу по земельным участкам, имеющимся на праве вторичного землепользования.
Приложение по форме 921.03 предназначено для исчисления суммы текущего платежа по единому земельному налогу по земельным участкам хозяйства, переданным в аренду другому крестьянскому (фермерскому) хозяйству.
3. В случае наличия у налогоплательщика земельных участков, имеющих разные показатели (периоды владения; документы, удостоверяющие право землепользования и т.д.), по каждому земельному участку заполняется отдельный лист соответствующих приложений по формам 921.01, 921.02, 921.03.
4. При составлении форм:
1) на бумажном носителе - формы заполняются шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - формы заполняются в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Налогового кодекса.
5. При заполнении форм не допускаются исправления, подчистки, помарки и использование символов "+, /, %, Z".
6. При отсутствии показателей соответствующие ячейки форм не заполняются.
7. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
8. При представлении форм:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - формы составляются в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке форм.

3) 921.02 нысаны бойынша қайталама жер пайдалану құқығындағы жер телімі бойынша бірыңғай жер салығы бойынша ағымдағы төлемдер есебіне 2-қосымша (бұдан әрі - 921.02 нысаны бойынша қосымша);
4) 921.03 нысаны бойынша басқа шаруа (фермер) қожалығына жалға берілген жер телімі бойынша бірыңғай жер салығы бойынша ағымдағы төлемдер есебіне 3-қосымша (бұдан әрі - 921.03 нысаны бойынша қосымша).
2. 921.00 нысаны бойынша шаруа (фермер) қожалықтары үшін арнайы салық режимін қолдану кезінде бірыңғай жер салығының сомасын есептеуге арналған.
921.01 нысаны бойынша қосымша жалға берілген жер телімдерінің шегерімінсіз жеке меншік, тұрақты және (немесе) уақытша алғашқы жер пайдалану құқығындағы барлық жер телімдері бойынша бірыңғай жер салығы бойынша ағымдағы төлемдер сомасын есептеуге арналған.
921.02 нысаны бойынша қосымша қайталама жер пайдалану құқығындағы жер телімдері бойынша бірыңғай жер салығы бойынша ағымдағы төлемдер сомасын есептеуге арналған.
921.03 нысаны бойынша қосымша басқа шаруа (фермер) қожалығына жалға берілген, қожалықтың жер телімдері бойынша бірыңғай жер салығы бойынша ағымдағы төлемдер сомасын есептеуге арналған.
3. Әртүрлі көрсеткіштері бар жер телімдерінің салық төлеушіде болған жағдайында (иелену кезеңдері, жер пайдалану құқығын куәландыратын құжаттар және т.б.) әрбір жер телімі бойынша 921.01, 921.02, 921.03 нысандары бойынша қосымшаларға сәйкес келетін жеке парақ толтырылады.
4. Нысанды жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - нысандар айналмалы немесе қауырсын қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, бас баспа белгілерімен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - нысандар Салық Кодексінің 69-бабындағы 1-тармаққа сәйкес толтырылады.
5. Нысандарды толтыру кезінде түзетулерге, тазартуларға және былғауға және "+, /, %, Z" белгілерін пайдалануға жол берілмейді.
6. Көрсеткіштер жоқ болған кезде нысандардың тиісті торкөздері толтырылмайды.
7. Қосымшаларда көрсетуге жататын деректер жоқ болған жағдайда аталған қосымшалар берілмейді.
8. Нысандарды беру кезінде:
1) қағаз тасығышта келу тәртібімен - нысандар екі данада жасалады, бір данасы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады;
2) тапсырысты хатпен қағаз тасығышта почта бойынша - салық төлеуші почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық Кодексінің 69-бабындағы 8-баптың 3) тармақшасына сәйкес келу тәртібімен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде - салық төлеуші нысанды жеткізу туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.

удельный вес    0 6 0,0 %        0 2 0,0 %        0 1 4,0 %
___________________________________________________________________________
При этом удельный вес производства зерновых рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы) * 100. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом;
3) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество и наименование налогоплательщика;
4) в строке 4 производится отметка соответствующего вида Расчета по форме 921.00;
5) в строке 5 указывается налоговый период;
6) в строке 6 указывается соответствующий код валюты, в которой производится исчисление налога;
7) в строке 7 производится отметка соответствующих представленных приложений.
10. В разделе "Единый земельный налог":
1) в строке 921.00.001 указывается общая сумма единого земельного налога по расчету, определяемая по формуле (921.00.002 + 921.00.003 - 921.00.004);
2) в строке 921.00.002 указывается сумма единого земельного налога по земельным участкам, имеющимся на праве частной собственности, постоянного и (или) временного первичного землепользования, которая переносится из строки 921.01.004 приложения по форме 921.01. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 921.01, в данной строке указывается общая сумма единого земельного налога по всем земельным участкам, определяемая суммированием показателей строк 921.01.004 всех листов приложения по форме 921.01;
3) в строке 921.00.003 указывается сумма единого земельного налога по имеющимся на праве вторичного землепользования земельным участкам, которая переносится из строки 921.02.004 приложения по форме 921.02. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 921.02, в данной строке указывается общая сумма единого земельного налога по всем земельным участкам, определяемая суммированием показателей строк 921.02.004 всех листов приложения по форме 921.02;
4) в строке 921.00.004 указывается сумма единого земельного налога по земельным участкам, переданным в аренду, которая переносится из строки 921.03.004 приложения по форме 921.03. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 921.03, в данной строке указывается общая сумма единого земельного налога по всем земельным участкам, определяемая суммированием показателей строк 921.03.004 всех листов приложения по форме 921.03;
5) в строке 921.00.005 указывается сумма текущего платежа по единому земельному налогу, которая определяется в размере не менее половины от общей суммы единого земельного налога, исчисленного в строке 921.00.001.

|көрсетіңіз    0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 %  |
|____________________________________________________|
Бұл ретте, дәнді дақылдарды өндірудің үлес салмағы 150 000,0
(Кестенің 4-бағаны) / 250 000,0 (Кестенің 3-бағаны) х 100% ретінде
есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлес салмағы осындай жолмен
есептеледі;
3) 3 жолда салық төлеушінің аты-жөні және атауы көрсетіледі;
4) 4 жолда 921.00 нысаны бойынша есептің тиісті түріне белгі қойылады;
5) 5 жолда салық кезеңі көрсетіледі;
6) 6 жолда салықты есептеу жүргізілетін тиісті валютаның коды
көрсетіледі.
10. "Бірыңғай жер салығы" бөлімінде:
1) 921.00.001 жолында (921.00.002 + 921.00.003 - 921.00.004) формуласы бойынша айқындалатын есеп бойынша бірыңғай жер салығының жалпы сомасы көрсетіледі;
2) 921.00.002 жолында 921.01 нысаны бойынша қосымшаның 921.00.004 жолынан көшірілетін, жеке меншік, тұрақты және (немесе) уақытша алғашқы жер пайдалану құқығындағы жер телімдері бойынша бірыңғай жер салығының сомасы көрсетіледі. Егер салық төлеуші 921.01 нысаны бойынша қосымшаның бірнеше парақтарын толтырған жағдайда, осы жолда 921.01 нысаны бойынша қосымшаның барлық парақтарының 921.01.004 жолдарының көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын, барлық жер телімдері бойынша бірыңғай жер салығының жалпы сомасы көрсетіледі;
3) 921.00.003 жолында 921.01 нысаны бойынша қосымшаның 921.00.004 жолынан көшірілетін, жер телімдерінің қайталама жер пайдалану құқығындағы бірыңғай жер салығының сомасы көрсетіледі. Егер салық төлеуші 921.02 нысаны бойынша қосымшаның бірнеше парақтарын толтырған жағдайда, бұл жолда 921.02 нысаны бойынша қосымшаның 921.01.004 жолдарының көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын, барлық жер телімдері бойынша бірыңғай жер салығының жалпы сомасы көрсетіледі;
4) 921.00.004 жолында 921.03 нысаны бойынша қосымшаның 921.00.004 жолынан көшірілетін, жалға берілген жер телімдері бойынша бірыңғай жер салығының сомасы көрсетіледі. Егер салық төлеуші 921.03 нысан бойынша қосымшаның бірнеше парақтарын толтырған жағдайда, бұл жолда 921.03 нысаны бойынша қосымшаның барлық парақтарын 921.01.004 жолының көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын, барлық жер телімдері бойынша бірыңғай жер салығының жалпы сомасы барлық жер көрсетіледі;
5) 921.00.005 жолында 921.00.001 жолында есептелген бірыңғай жер
салығының жалпы сомасының жартысынан кем емесі мөлшерінде айқындалатын,
бірыңғай жер салығы бойынша ағымдағы төлем сомасы көрсетіледі.

4) в строке 5 указывается соответствующий код валюты, в которой производится исчисление платежа;
5) в строке 6 указывается общее количество листов приложения по форме 921.02.
19. В разделе "Сведения для исчисления единого земельного налога":
1) в строке 7 указывается местонахождение земельного участка;
2) в строке 8 указывается сведения о договоре о вторичном землепользовании:
в строке 8А указывается номер договора;
в строке 8В указывается дата заключения договора;
3) в строке 9 указывается период действия договора;
4) в строке 10 указывается площадь данного земельного участка;
5) в строке 11 указывается средняя оценка 1 гектара земли по данным, представленным уполномоченным органом по управлению земельными ресурсами.
20. В разделе "Единый земельный налог":
1) в строке 921.02.001 указывается оценочная стоимость земельного участка согласно данным акта определения оценочной стоимости земельного участка. В случае отсутствия акта определения оценочной стоимости земельного участка, в строке 921.02.001 указывается оценочная стоимость земельного участка, определенная исходя из оценочной стоимости 1 гектара земли в среднем по району, в соответствии со статьей 382 Налогового кодекса;
2) в строке 921.02.002 указывается ставка единого земельного налога в соответствии со статьей 380 Налогового кодекса;
3) в строке 921.02.003 указывается предполагаемое количество месяцев пользования (владения) земельным участком на праве вторичного землепользования (в течение налогового периода);
4) в строке 921.02.004 указывается сумма единого земельного налога по земельному участку, имеющемуся на праве вторичного землепользования, определяемая исходя из периода пользования (владения) указанным земельным участком путем применения ставки единого земельного налога к оценочной стоимости земельного участка по формуле (921.02.001 х 921.02.002/12 х 921.02.003).
21. Приложение по форме 921.02 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
5. Составление приложения по форме 921.03
22. В строке 1 указывается номер текущего листа.
23. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество налогоплательщика;
3) в строке 4 указывается налоговый год;
4) в строке 5 указывается соответствующий код валюты, в которой производится исчисление платежа;
5) в строке 6 указывается общее количество листов приложения по форме 921.03.
24. В разделе "Сведения для исчисления единого земельного налога":
1) в строке 7 указывается местонахождение земельного участка;

4) 5 жолда төлем есептеу жүргізілген валютаның тиісті коды
көрсетіледі;
5) 6 жолда 921.02 нысаны бойынша қосымша парақтарының жалпы саны
көрсетіледі.
19. "Бірыңғай жер салығы бойынша есептеу үшін мәлімет" бөлімінде:
1) 7 жолда жер телімінің орналасқан жері көрсетіледі;
2) 8 жолда қайталама жер пайдалану жөніндегі шарт туралы мәлімет
көрсетіледі;
8А жолда шарт нөмірі көрсетіледі;
8В жолда шартты жасау күні көрсетіледі;
3) 9 жолда шарттың қолданылу кезеңі көрсетіледі;
4) 10 жолда осы жер телімінің аумағы көрсетіледі;
5) 11 жолда жер ресурстарын басқару жөніндегі уәкілетті орган берген деректер бойынша 1 гектар жердің орташа бағалауы көрсетіледі.
20. "Бірыңғай жер салығы" бөлімінде:
1) 921.02.001 жолында жер телімінің бағалау құнын айқындау актісінің дерегіне сәйкес жер телімінің бағалау құны көрсетіледі. Жер телімінің бағалау құнын айқындау актісі жоқ болған жағдайда 921.02.001 жолында Салық Кодексінің 382-бабына сәйкес аудан бойынша орташа 1 гектар жердің бағалау құнынан ескеріп айқындалған жер телімінің бағалау құны көрсетіледі;
2) 921.02.002 жолында Салық Кодексінің 380-бабына сәйкес бірыңғай жер
салығының ставкасы көрсетіледі;
3) 921.02.003 жолында қайталама жер пайдалану құқығындағы (салық
кезеңінің ішінде) жер телімін пайдаланудың (иеленудің) болжанатын айлар
саны көрсетіледі;
4) 921.02.004 жолында (921.00.001 х 921.01.002/12 х 921.01.003)
формуласы бойынша жер телімінің бағалау құнына бірыңғай жер салығының
ставкасын қолдану жолымен аталған жер телімдеріне пайдалану (иелену)
кезеңінен ескеріп айқындалатын қайталама жер пайдалану құқығындағы жер
телімі бойынша бірыңғай жер салығының сомасы көрсетіледі.
21. 921.02 нысаны бойынша қосымшаға оны толтыратын лауазымды тұлға
қол қояды.
5. 921.03 нысаны бойынша қосымша жасау
22. 1-жолда ағымдағы парақтың нөмірі көрсетіледі.
23. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3 жолда салық төлеушінің аты-жөні көрсетіледі;
3) 4 жолда салық жылы көрсетіледі;
4) 5 жолда төлем есептеу жүргізілген валютаның тиісті коды
көрсетіледі;
5) 6 жолда 921.03 нысаны бойынша қосымша парақтарының жалпы саны
көрсетіледі.
24. "Бірыңғай жер салығы бойынша есептеу үшін мәлімет" бөлімінде:
1) 7 жолда жер телімінің орналасқан жері көрсетіледі;

2) в строке 8 указывается сведения о договоре аренды:
в строке 8А указывается номер договора аренды;
в строке 8В указывается дата заключения договора аренды;
3) в строке 9 указывается период действия договора аренды;
4) в строке 10 указывается площадь земельного участка;
5) в строке 11 указывается средняя оценка 1 гектара земли по данным, представленным уполномоченным органом по управлению земельными ресурсами.
25. В разделе "Единый земельный налог":
1) в строке 921.03.001 указывается оценочная стоимость земельного участка согласно данным акта определения оценочной стоимости земельного участка. В случае отсутствия акта определения оценочной стоимости земельного участка, в строке 921.03.001 указывается оценочная стоимость земельного участка, определенная исходя из оценочной стоимости 1 гектара земли в среднем по району, в соответствии со статьей 382 Налогового кодекса;
2) в строке 921.03.002 указывается ставка единого земельного налога в соответствии со статьей Налогового кодекса;
3) в строке 921.03.003 указывается предполагаемое количество месяцев аренды, на которые в течение налогового периода передается земельный участок;
4) в строке 921.03.004 указывается сумма единого земельного налога по земельному участку, переданному в аренду другому крестьянскому (фермерскому) хозяйству, определяемая исходя из указанного количества месяцев аренды путем применения ставки единого земельного налога к оценочной стоимости земельного участка по формуле (921.03.001 х 921.03.002/12 х 921.03.003).
26. Приложение по форме 921.03 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 921.00, 921.01, 921.02, 921.03 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
___________________________________________________________________________
УТВЕРЖДЕНЫ
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001г. N 1306
Правила
составления Расчета стоимости патента для юридических
лиц - производителей сельскохозяйственной продукции
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 69 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления Расчета стоимости патента для юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции, включающего прилагаемые формы (далее - формы):
1) Расчета стоимости патента для юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции по форме 931.00 (далее - Расчет по форме 931.00);

2) 8 жолда жалға алу шарты туралы мәлімет көрсетіледі;
8А жолда жалға алу шартының нөмірі көрсетіледі;
8В жолда жалға алу шартын жасау күні көрсетіледі;
3) 9 жолда жалға алу шартының қолданылу кезеңі көрсетіледі;
4) 10 жолда жер телімінің аумағы көрсетіледі;
5) 11 жолда жер ресурстарын басқару жөніндегі уәкілетті орган берген
1 гектар жердің орташа бағалауы көрсетіледі.
25. "Бірыңғай жер салығы" бөлімінде:
1) 921.03.001 жолында жер телімінің бағалау құнын айқындау актісінің дерегіне сәйкес жер телімінің бағалау құны көрсетіледі. Жер телімінің бағалау құнын айқындау актісі болмаған жағдайда, 921.03.001 жолында Салық Кодексінің 382-бабына сәйкес аудан бойынша орташа 1 гектар жердің бағалау құнына ескеріп айқындалған жер телімінің бағалау құны көрсетіледі;
2) 921.03.002 жолында Салық Кодексінің бабына сәйкес бірыңғай жер
салығының ставкасы көрсетіледі;
3) 921.03.003 жолында салық кезеңінің ішінде жер телімі берілетін
жалға алудың болжанатын айлар саны көрсетіледі;
4) 921.03.004 жолында (921.03.001 х 921.03.002/12 х 921.03.003)
формуласы бойынша жер телімінің бағалау құнына бірыңғай жер салығының
ставкасын қолдану жолымен басқа шаруа (фермер) қожалығына жалға берілген
жер телімі бойынша бірыңғай жер салығының сомасы көрсетіледі.
26. 921.03 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол
қояды.
_______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысандар 921.00, 921.01, 921.02, 921.03
Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан
электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
БЕКІТІЛГЕН
Ауыл шаруашылығы өнімін өндіруші - заңды тұлғалар
үшін патент құны Есебін жасау
ЕРЕЖЕЛЕРІ
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінің (Салық кодексі) 69-бабына сәйкес әзірленген және қоса берілген нысандарды енгізетін (бұдан әрі - нысандар) ауыл шаруашылығы өнімін өндіруші - заңды тұлғалар үшін патент құнының Есебін жасау тәртібін қарастырады:
1) 931.00 нысаны бойынша ауыл шаруашылығы өнімін өндіретін - заңды тұлғалар үшін патент құнының Есебі (бұдан әрі - 931.00 нысаны бойынша Есеп);

2) приложение 1 к Расчету стоимости патента для юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции по определению предполагаемой суммы дохода по производству продукции растениеводства по форме 931.01 (далее - приложение по форме 931.01);
3) приложение 2 к Расчету стоимости патента для юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции по определению предполагаемой суммы дохода по производству продукции животноводства (пчеловодства, птицеводства) по форме 931.02 (далее - приложение по форме 931.02);
4) приложение 3 к Расчету стоимости патента для юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции по определению предполагаемой суммы дохода по переработке сельскохозяйственной продукции собственного производства по форме 931.03 (далее - приложение по форме 931.03);
5) приложение 4 к Расчету стоимости патента для юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции по определению предполагаемой суммы затрат по производству продукции растениеводства по форме 931.04 (далее - приложение по форме 931.04);
6) приложение 5 к Расчету стоимости патента для юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции по определению предполагаемой суммы затрат по производству продукции животноводства (пчеловодства, птицеводства) по форме 931.05 (далее - приложение по форме 931.05);
7) приложение 6 к Расчету стоимости патента для юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции по определению предполагаемой суммы затрат по переработке сельскохозяйственной продукции собственного производства по форме 931.06 (далее - приложение по форме 931.06);
8) приложение 7 к Расчету стоимости патента для юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции по исчислению земельного налога по форме 931.07 (далее - приложение по форме 931.07);
9) приложение 8 к Расчету стоимости патента для юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции по исчислению налога на имущество по форме 931.08 (далее - приложение по форме 931.08);
10) приложение 9 к Расчету стоимости патента для юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции по исчислению налога на транспортные средства по форме 931.09 (далее - приложение по форме 931.09);
11) приложение 10 к Расчету стоимости патента для юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции по исчислению социального налога по форме 931.10 (далее - приложение по форме 931.10);
12) приложение 11 к Расчету стоимости патента для юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции по распределению налогов, включенных в стоимость патента, по срокам уплаты по форме 931.11 (далее - приложение по форме 931.11);

2) 931.01 нысаны бойынша өсімдік шаруашылығы өнімінің өндірісі бойынша болжамды түсім сомасын айқындау бойынша ауыл шаруашылығы өнімін өндіруші - заңды тұлғалар үшін патент құнының Есебіне 1-қосымша (бұдан әрі - 931.01 нысаны бойынша қосымша);
3) 931.02 нысаны бойынша мал шаруашылығы (омарта шаруашылығы, құс шаруашылығы) өнімін өндіру бойынша болжамды түсім сомасын анықтауға ауыл шаруашылығы өнімін өндіруші - заңды тұлғалар үшін патент құнының Есебіне 2-қосымша (бұдан әрі - 931.02 нысаны бойынша қосымша);
4) 931.03 нысаны бойынша өз өнімін өңдеу бойынша болжамды түсім сомасын анықтауға ауыл шаруашылығы өнімін өндіруші - заңды тұлғалар үшін патент құнының Есебіне 3-қосымша (бұдан әрі - 931.03 нысаны бойынша қосымша);
5) 931.04 нысаны бойынша өсімдік шаруашылығы өнімін өндіру бойынша болжамды шығын сомасын анықтауға ауыл шаруашылығы өнімін өндіруші - заңды тұлғалар үшін патент құнының Есебіне 4-қосымша (бұдан әрі - 931.04 нысаны бойынша қосымша);
6) 931.05 нысаны бойынша мал шаруашылығы (омарта шаруашылығы, құс шаруашылығы) болжамды шығын сомасын анықтауға ауыл шаруашылығы өнімін өндіруші - заңды тұлғалар үшін патент құнын Есебіне 5-қосымша (бұдан әрі - 931.05 нысаны бойынша қосымша);
7) 931.06 нысаны бойынша өз өнімін өзі өңдеуі бойынша болжамды шығын сомасын анықтауға ауыл шаруашылығы өнімін өндіруші - заңды тұлғалар үшін патент құнының Есебіне 6-қосымша (бұдан әрі - 931.06 нысаны бойынша қосымша);
8) 931.07 нысаны бойынша жер салығын Есептеу бойынша ауыл шаруашылығы өнімін өндіруші - заңды тұлғалар үшін патент құнының Есебіне 7-қосымша (бұдан әрі - 931.07 нысаны бойынша қосымша);
9) 931.08 нысаны бойынша мүлік салығын Есептеу бойынша ауыл шаруашылығы өнімін өндіруші - заңды тұлғалар үшін патент құнының Есебіне 8-қосымша (бұдан әрі - 931.08 нысаны бойынша қосымша);
10) 931.09 нысаны бойынша көлік құралдарына салынатын салықты Есептеу бойынша ауыл шаруашылығы өнімін өндіруші - заңды тұлғалар үшін патент құнының Есебіне 9-қосымша (бұдан әрі - 931.09 нысаны бойынша қосымша);
11) 931.10 нысаны бойынша әлеуметтік салықты Есептеу бойынша ауыл шаруашылығы өнімін өндіруші - заңды тұлғалар үшін патент құнының Есебіне 10-қосымша (бұдан әрі - 931.10 нысаны бойынша қосымша);
12) 931.11 нысаны бойынша салық заңымен төлем мерзімі белгіленген, патент құны есебінде есептелген салықтарды үлестіру бойынша ауыл шаруашылығы өнімін өндіруші - заңды тұлғалар үшін патент құнының Есебіне 11-қосымша (бұдан әрі - 931.11 нысаны бойынша қосымша);

13) приложение 12 к Расчету стоимости патента для юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции по распределению налогов согласно измененному Расчету стоимости патента по форме 931.12 (далее - приложение по форме 931.12).
2. Расчет по форме 931.00 предназначен для осуществления расчетов с бюджетом юридическими лицами - производителями сельскохозяйственной продукции в специальном налоговом режиме.
Приложение по форме 931.01 предназначено для определения предполагаемой суммы дохода по производству продукции растениеводства и составляется в случае, если налогоплательщик занимается производством продукции растениеводства.
Приложение по форме 931.02 предназначено для определения предполагаемой суммы дохода по производству продукции животноводства (пчеловодства, птицеводства) и составляется в случае, если налогоплательщик занимается производством продукции животноводства (пчеловодства, птицеводства).
Приложение по форме 931.03 предназначено для определения предполагаемой суммы дохода по переработке сельскохозяйственной продукции собственного производства и составляется в случае, если налогоплательщик занимается переработкой сельскохозяйственной продукции собственного производства.
Приложение по форме 931.04 предназначено для определения предполагаемой суммы затрат по производству продукции растениеводства и составляется в случае, если налогоплательщик занимается производством продукции растениеводства.
Приложение по форме 931.05 предназначено для определения предполагаемой суммы затрат по производству продукции животноводства (пчеловодства, птицеводства) и составляется в случае, если налогоплательщик занимается производством продукции животноводства (пчеловодства, птицеводства).
Приложение по форме 931.06 предназначено для определения предполагаемой суммы затрат по переработке сельскохозяйственной продукции собственного производства и составляется в случае, если налогоплательщик занимается переработкой сельскохозяйственной продукции собственного производства.
Приложение по форме 931.07 предназначено для исчисления земельного налога и составляется при наличии у налогоплательщика объектов налогообложения.
Приложение по форме 931.08 предназначено для исчисления налога на имущество и составляется при наличии у налогоплательщика объектов налогообложения.
Приложение по форме 931.09 предназначено для исчисления налога на транспортные средства и составляется при наличии у налогоплательщика объектов налогообложения.
Приложение по форме 931.10 предназначено для исчисления социального налога.

13) 931.12 нысаны бойынша патент құны есебінде өзгеріске сәйкес, салықтарды үлестіру бойынша ауыл шаруашылығы өнімін өндіруші - заңды тұлғалар үшін патент құнының Есебіне 12-қосымша (бұдан әрі - 931.12 нысаны бойынша қосымша).
2. 931.00 нысаны бойынша Есеп 931.12 нысаны бойынша өзгертілген патент құнының есебіне сәйкес салықтарды бөлу бойынша ауыл шаруашылығы өнімін өндіруші - заңды тұлғалар бюджетпен есептесуге арналған.
931.01 нысаны бойынша қосымша өсімдік шаруашылығы өнімін өндіру бойынша болжамды түсім сомасын анықтау үшін арналған және егер салық төлеуші өсімдік шаруашылығы өнімін өндіретін болған жағдайда жасалады;
931.02 нысаны бойынша қосымша мал шаруашылығы (омарта шаруашылығы, құс шаруашылығы) өнімін өндіру бойынша болжамды түсім сомасын анықтау үшін арналған және ол салық төлеуші өсімдік шаруашылығы өнімін өндіретін болған жағдайда жасалады;
931.03 нысаны бойынша қосымша өз өнімін өңдеуі бойынша болжамды түсім сомасын анықтау үшін арналған және ол салық төлеуші өсімдік шаруашылығы өнімін өндіретін болған жағдайда жасалады;
931.04 нысаны бойынша қосымша өсімдік шаруашылығы өнімін өндіру бойынша болжамды түсім сомасын анықтау үшін арналған және ол салық төлеуші өсімдік шаруашылығы өнімін өндіретін болған жағдайда жасалады;
931.05 нысаны бойынша қосымша мал шаруашылығы (омарта шаруашылығы, құс шаруашылығы) болжамды түсім сомасын анықтау үшін арналған және ол салық төлеуші өсімдік шаруашылығы өнімін өндіретін болған жағдайда жасалады;
931.06 нысаны бойынша қосымша өз өнімін өңдеуі бойынша болжамды шығын сомасын анықтау үшін арналған және ол салық төлеуші өсімдік шаруашылығы өнімін өндіретін болған жағдайда жасалады;
931.07 нысаны бойынша қосымша жер салығын есептеуге арналған және ол салық төлеушіде салық салу объектісі бар болған жағдайда жасалады;
931.08 нысаны бойынша қосымша мүлік салығын есептеуге арналған және ол салық төлеушіде салық салу объектісі бар болған жағдайда жасалады;
931.09 нысаны бойынша көлік құралдарына салықты есептеуге арналған және салық төлеушіде салық салу объектісі бар болған жағдайда толтырылады;
931.10 нысаны бойынша әлеуметтік салықты есептеуге арналған;

Приложение по форме 931.11 предназначено для распределения сумм налогов, включенных в стоимость патента, по установленным срокам уплаты.
Приложение по форме 931.12 предназначено для определения сумм налогов, подлежащих уплате по последнему сроку уплаты, согласно представленному измененному Расчету стоимости патента.
3. При составлении форм:
1) на бумажном носителе - заполняются шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняются в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Налогового кодекса.
4. При заполнении форм не допускаются исправления, подчистки, помарки и использование символов "+, /, %, Z".
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки форм не заполняются.
6. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
7. При представлении форм:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - формы составляются в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса, налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке форм.
2. Составление Расчета по форме 931.00
8. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указываются коды видов деятельности по Общему классификатору экономической деятельности (ОКЭД) и их удельный вес.
Коды ОКЭД (пять знаков) отражаются по трем основным видам деятельности в порядке убывания их удельного веса. Удельный вес указывается в процентах с округлением до десятой доли (следует учесть, что общая сумма удельного веса указанных видов деятельности не обязательно должна быть равна 100 %).
Для расчета удельного веса необходимо использовать данные, указываемые налогоплательщиком в строке 100 раздела I ("Продукция") государственной статистической отчетности формы N 1-ПФ (годовая). Удельный вес по каждому виду деятельности определяется как отношение данных соответствующей графы строки 100 к данным графы 1 по строке 100.
Например, налогоплательщик, основным видом деятельности которого является выращивание зерновых и зернобобовых культур, включая семеноводство, в строке 100 раздела I отчета N 1-ПФ (годовая) указал следующие данные:
_________________________________________________________________________
Наименование|Код   |Всего за| в том числе по видам деятельности         |
показателей |строки|отчетный|-------------------------------------------|
|      |год     |выращивание|разведение |производ-|производ-|
|      |        |зерновых и |крупного   |ство яиц |ство го- |
|      |        |зернобобо- |рогатого   |         |товых ко-|
|      |        |вых культур|скота      |         |рмов для |
|      |        |включая се-|           |         |животных,|
|      |        |меноводство|           |         |содержа- |
|      |        |           |           |         |щихся на |
|      |        |           |           |         |фермах   |
|      |        |___________|___________|_________|_________|

931.11 нысаны бойынша салық заңымен төлем мерзімі белгіленген, патент құны есебінде есептелген салықтарды үлестіруге арналған;
931.12 нысаны бойынша патент құнының өзгерген Есебін тапсырғанда төлеудің соңғы мерзімі бойынша төленетін салықты айқындауға арналған.
3. Нысанды жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - айналмалы немесе қауырсын қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, бас баспа белгілерімен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - нысандар Салық Кодексінің 69-бабындағы 1-тармаққа сәйкес толтырылады.
4. Нысандарды толтыру кезінде түзетулерге, тазартуларға және былғауға және "+, /, %, Z" белгілерін пайдалануға жол берілмейді.
5. Көрсеткіштер жоқ болған кезде нысандардың тиісті торкөздері толтырылмайды.
6. Қосымшаларда көрсетуге жататын деректер жоқ болған жағдайда аталған қосымшалар берілмейді.
7. Нысандарды беру кезінде:
1) қағаз тасығышта келу тәртібімен - нысандар екі данада жасалады, бір данасы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады;
2) тапсырысты хатпен қағаз тасығышта почта бойынша - салық төлеуші почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық Кодексінің 69-бабындағы 8-баптың 3) тармақшасына сәйкес келу тәртібімен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде - салық төлеуші нысанды жеткізу туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.
2. 931.00 нысаны бойынша Есеп жасау
8. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 1-жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 2-жолда Экономикалық Қызмет түрлерінің Жалпы Жіктемесі бойынша (ЭҚЖЖ) қызмет түрінің коды мен олардың үлес салмағы көрсетіледі.
ЭҚЖЖ коды (бес белгі) олардың үлес салмағының кему тәртібімен қызметтің негізгі үш түрі бойынша көрсетіледі. Үлес салмағы он бөлшегіне дейін дөңгелектеумен проценттерде көрсетіледі (қызметтің аталған түрлерінің үлес салмағының жалпы сомасы 100% тең болуы міндетті емес екенін ескеру қажет).
Үлес салмағының есебі үшін N 1-ПФ (жылдық) нысандағы мемлекеттік
статистика есеп беруінің 1-бөліміндегі 100 жолда ("Өнім") салық төлеуші
көрсеткен деректерді пайдалану керек. Қызметтің әрбір түрі бойынша үлес
салмағы 100 жол бойынша І-бағанына 100-жолдың тиісті бағаны деректерінің
қатынасы ретінде айқындалады.
Мысалы, қызметінің негізі дәнді және дәндібұршақ дақылдар өндіру
болатын салық төлеуші N 1-ПФ (жылдық) есеп берудің І-бөліміндегі 100 жолда
мынадай деректерді көрсетті:
__________________________________________________________________________
Көрсеткіштер|Жол.| Есепті  |    Оның ішінде қызмет түрлері бойынша:      |
атауы    |дың |жыл үшін |---------------------------------------------|
|коды|барлығы  | Тұқым шаруа|Мүйізді   |Жұмыртқа  |Фермаларда|
|    |         |шылығын қоса|ірі-қара  |өндіру    |ұсталатын |
|    |         |дәнді және  |өсіру     |          |малдар үшін
|    |         |бұршақ дақыл|          |          |дайын жем.|
|    |         |дарын өндіру|          |          |дерді өндіру
|    |         |____________|__________|__________|__________|

|      |        |код 01111  |код 01210  |код 01242|код 15710|
____________|______|________|___________|___________|_________|_________|
1      |   2  |    3   |     4     |     5     |     6   |    7    |
____________|______|________|___________|___________|_________|_________|
Объем произ-|  100 |250000,0| 150000,0  | 50 000,0  | 35 000,0| 5 000,0 |
веденной    |      |        |           |           |         |         |
продукции   |      |        |           |           |         |         |
(товаров,   |      |        |           |           |         |         |
услуг),     |      |        |           |           |         |         |
тыс. тенге  |      |        |           |           |         |         |
____________|______|________|___________|___________|_________|_________|
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
____________________________________________________
|  2|  ОКЭД  А 0 1 1 1 1 В  0 1 2 1 1  С  0 1 2 4 2 |
|Укажите                                            |
|удельный вес  0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 % |
|___________________________________________________|
При этом, удельный вес выращивания зерновых и зернобобовых культур, включая семеноводство, рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы) * 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом;
3) в строке 3 указывается полное наименование юридического лица;
4) в строке 4 производится отметка соответствующего вида Расчета по форме 931.00 (первоначальный, измененный (перерасчет);
5) в строке 5 указывается отчетный налоговый период;
6) в строке 6 указывается соответствующий код валюты, в которой производится исчисление показателей;
7) в строке 7 производится отметка соответствующих представленных приложений к Расчету по форме 931.00.
9. В разделе "Расчет стоимости патента":
1) в строке 931.00.001 указывается доход (совокупный годовой доход без НДС), который определяется суммированием показателей строк 931.00.002 и 931.00.005;
2) в строке 931.00.002 указываются обороты по реализации товаров, облагаемые налогом на добавленную стоимость (далее - НДС), которые определяются суммированием показателей строк 931.00.003 и 931.00.004;
3) в строке 931.00.003 указываются обороты по реализации товаров, облагаемые НДС по ставке 16 процентов. Обороты по реализации определяются по формуле (строка 931.01.001О приложения по форме 931.01 + строка 931.02.001К приложения по форме 931.02 + строка 931.03.001I приложения по форме 931.03);
4) в строке 931.00.004 указываются обороты по реализации товаров, облагаемые НДС по нулевой ставке. Обороты по реализации определяются по формуле (строка 931.01.001Р приложения по форме 931.01 + строка 931.02.001L приложения по форме 931.02 + строка 931.03.001J приложения по форме 931.03);

|    |         | 01111 коды |01210 коды|01242 коды|15710 коды|
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
1      | 2  |    3    |      4     |     5    |     6    |    7     |
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
Шығарылған  |100 |250 000,0| 150 000,0  | 50 000,0 | 35 000,0 | 5 000,0  |
өнім (тауар.|    |         |            |          |          |          |
лар, қызмет |    |         |            |          |          |          |
көрсетулер) |    |         |            |          |          |          |
көлемі,     |    |         |            |          |          |          |
мың теңге   |    |         |            |          |          |          |
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәліметтер мынадай түрде болады:
_____________________________________________________
|  2|  ЭҚЖЖ  А 0 1 1 1 1  В 0 1 1 1 2   С 0 1 2 1 0  |
|Үлес салмағын                                       |
|көрсетіңіз    0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 %  |
|____________________________________________________|
Дәнді және бұршақ дақылдарын өндірудің үлес салмағы 150 000,0 (Кестенің 4-бағаны) / 250 000,0 (Кестенің 3-бағаны) х 100% ретінде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлес салмағы осындай жолмен есептеледі;
3) 3 жолда заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі;
4) 4 жолда 931.00 нысаны бойынша Есептің тиісті түріне белгі қойылады (алғашқы, өзгертілген (қайта есеп));
5) 5 жолда есепті салық кезеңі көрсетіледі;
6) 6 жолда көрсеткіштерді есептеу жүргізілетін валютаның тиісті коды көрсетіледі;
7) 7 жолда 931.00 нысаны бойынша Есепке тиісті ұсынылған қосымшалардың белгілеуі жасалады.
9. "Патент құнның Есебін" бөлімінде:
1) 931.00.001 жолында 931.00.002 және 931.00.005 жолдарының көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын кіріс (ҚҚС-сыз жылдық жиынтық кіріс) көрсетіледі;
2) 931.00.002 жолында 931.00.003 және 931.00.004 жолдарының көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын қосылған құн салығы салынатын (бұдан әрі - ҚҚС) тауарларды сату бойынша айналымдар көрсетіледі;
3) 931.00.003 жолында 16 проценттік ҚҚС салынатын тауарларды сату бойынша айналымдар көрсетіледі. Сату бойынша айналымдар (931.01 нысаны бойынша 931.01.001О жолы + 931.02 нысаны бойынша қосымша 931.02.001К жолы + 931.03 нысаны бойынша 931.03.001І жолы) формуласы бойынша айқындалады;
4) 931.00.004 жолында нөлдік ставка бойынша ҚҚС салынатын тауарларды сату бойынша айналымдар көрсетіледі. Сату бойынша айналымдар мынадай формула бойынша (931.01 нысаны бойынша қосымшаның 931.01.001Р жолы + 931.02 нысаны бойынша қосымшаның 931.02.001L жолы) айқындалады;

5) в строке 931.00.005 указываются обороты по реализации товаров, не облагаемые НДС и освобожденные от НДС. Обороты по реализации определяются по формуле (строка 931.01.001Q приложения по форме 931.01 + строка 931.02.001М приложения по форме 931.02 + строка 931.03.001К приложения по форме 931.03);
6) в строке 931.00.006 указывается сумма налога на добавленную стоимость по реализации, определяемая путем применения соответствующей ставки НДС (16 %) к оборотам по реализации товаров, облагаемым НДС по ставке 16 %;
7) в строке 931.00.007 указывается сумма затрат (без учета налогов), относимых на вычеты при определении налогооблагаемого дохода в соответствии с разделом 4 Налогового кодекса, определяемая в виде суммы показателей строк 931.00.008 и 931.00.011;
8) в строке 931.00.008 указываются затраты (обороты) по приобретенным товарам, работам и услугам, облагаемые НДС и определяемые в виде суммы показателей строк 931.00.009 и 931.00.010;
9) в строке 931.00.009 указываются затраты (обороты) по приобретенным товарам (работам, услугам), облагаемые НДС по ставке 16 процентов. Затраты (обороты) определяются по формуле (строка 931.04.001О приложения по форме 931.04 + строка 931.05.001О приложения по форме 931.05 + строка 931.06.001О приложения по форме 931.06);
10) в строке 931.00.010 указываются затраты (обороты) по приобретенным товарам (работам, услугам), облагаемые НДС по нулевой ставке. Затраты (обороты) определяются по формуле (строка 931.04.001Р приложения по форме 931.04 + строка 931.05.001Р приложения по форме 931.05 + строка 931.06.001Р приложения по форме 931.06);
11) в строке 931.00.011 указываются затраты (обороты), не облагаемые НДС и освобожденные от НДС. Затраты (обороты) определяются по формуле (строка 931.04.001Q приложения по форме 931.04 + строка 931.05.001Q приложения по форме 931.05 + строка 931.06.001Q приложения по форме 931.06);
12) в строке 931.00.012 указывается сумма НДС по приобретению (сумма НДС, принимаемого в зачет в соответствии с главой 38 Налогового кодекса). Указываемая сумма определяется путем применения соответствующей ставки НДС (16 %) к оборотам по приобретению товаров (работ, услуг), облагаемым НДС по ставке 16 %, исходя из удельного веса облагаемого оборота в общей сумме оборота по формуле (931.00.009 х 0,16 х 931.00.029);
13) строка 931.00.013 заполняется в случае превышения значения строки 931.00.006 над значением строки 931.00.012. При этом в строке 931.00.013 указывается сумма НДС к уплате, определяемая в виде разницы строк 931.00.006 и 931.00.012;

5) 931.00.005 жолында ҚҚС салынбаған және ҚҚС-тан босатылған тауарларды сату бойынша айналымдар көрсетілмейді. Сату бойынша айналымдар мынадай формула бойынша (931.01 нысаны бойынша қосымшаның 931.01.001Q жолы + 931.02 нысаны бойынша қосымшаның 931.02.001М жолы + 931.03 нысаны бойынша қосымшаның 931.03.001К жолы) айқындалады;
6) 931.00.006 жолында 16% ставка бойынша ҚҚС салынатын тауарларды сату бойынша айналымдарға тиісті ҚҚС ставкасын (16%) қолдану жолымен айқындалатын, сату бойынша қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
7) 931.00.007 жолында 931.00.008 және 931.00.011 жолдарының көрсеткіштері сомасы түрінде айқындалатын Салық Кодексінің 4-бөліміне сәйкес салық салынатын кірісті айқындау кезінде шегерімге жататын шығыстар сомасы (салық есебінсіз) көрсетіледі;
8) 931.00.008 жолында 931.00.009 және 931.00.010 жолдарының көрсеткіштері сомасы түрінде айқындалатын және ҚҚС салынатын сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен қызмет көрсетулер бойынша шығыстар (айналымдар) көрсетіледі;
9) 931.00.009 жолында 16 процент ставкасы бойынша ҚҚС салынатын сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша шығыстар (айналымдар) көрсетіледі. Шығыстар (айналымдар) (931.04 нысаны бойынша қосымша 931.04.001О жолы + 931.05 нысаны бойынша 931.05.001О жолы + 931.06 нысаны бойынша қосымша 931.06.001О жолы) формуласы бойынша айқындалады;
10) 931.00.010 жолында нөлдік ставка бойынша ҚҚС салынатын сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша шығыстар (айналымдар) көрсетіледі. Шығыстар (айналымдар) (931.04 нысаны бойынша қосымша 931.04.001Р жолы + 931.05 нысаны бойынша 931.05.001Р жолы + 931.06 нысаны бойынша қосымша 931.06.001Р жолы) формуласы бойынша айқындалады;
11) 931.00.011 жолында нөлдік ставка бойынша ҚҚС салынбайтын және ҚҚС-тан босатылмаған сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша шығыстар (айналымдар) көрсетіледі. Шығыстар (айналымдар) (931.04 нысаны бойынша қосымша 931.04.001Q жолы + 931.05 нысаны бойынша 931.05.001Q жолы + 931.06 нысаны бойынша қосымша 931.06.001Q жолы) формуласы бойынша айқындалады;
12) 931.00.012 жолында нөлдік ставка бойынша ҚҚС салынбайтын және ҚҚС-тан босатылмаған сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша шығыстар (айналымдар) көрсетіледі. Шығыстар (айналымдар) (931.04 нысаны бойынша қосымша 931.04.001Q жолы + 931.05 нысаны бойынша 931.05.001Q жолы + 931.06 нысаны бойынша қосымша 931.06.001Q жолы) формуласы бойынша айқындалады;
13) 931.00.013 жолы 931.00.012 жолының мәнінен 931.00.006 жолының мәні асу жағдайында толтырылады. Бұл ретте, 931.00.013 жолында 931.00.006 және 931.00.012 жолдарының айырмасы ретінде айқындалатын, төлеуге ҚҚС сомасы көрсетіледі;

14) строка 931.00.014 заполняется в случае превышения значения строки 931.00.012 над значением строки 931.00.006. При этом в строке 931.00.014 указывается справочная информация (не учитывается при определении сальдо расчетов с бюджетом) о сумме превышения суммы НДС, относимой в зачет (по приобретению), над начисленной суммой НДС (по оборотам по реализации), определяемой в виде разницы строк 931.00.012 и 931.00.006;
15) в строке 931.00.015 указывается сумма НДС к уплате с учетом 80-процентной льготы, определяемая по формуле (931.00.013 х 0,2);
16) в строке 931.00.016 указывается сумма земельного налога, определяемая по итоговой сумме строки 931.07.001 приложения по форме 931.07;
17) в строке 931.00.017 указывается сумма земельного налога к уплате с учетом 80-процентной льготы, определяемая по формуле (строка 931.00.016 х 0,2);
18) в строке 931.00.018 указывается сумма налога на имущество, определяемая по итоговой сумме строки 931.08.001 приложения по форме 931.08;
19) в строке 931.00.019 указывается сумма налога на имущество к уплате с учетом 80-процентной льготы, определяемая по формуле (931.00.018 х 0,2);
20) в строке 931.00.020 указывается сумма налога на транспортные средства, определяемая путем суммирования строк 931.09.010 всех листов приложения по форме 931.09;
21) в строке 931.00.021 указывается сумма налога на транспортные средства к уплате с учетом 80-процентной льготы, определяемая по формуле (931.00.020 х 0,2);
22) в строке 931.00.022 указывается сумма социального налога, определяемая по строке 931.10.007С приложения по форме 931.10;
23) в строке 931.00.023 указывается сумма социального налога к уплате с учетом 80-процентной льготы, определяемая по формуле (931.00.022 х 0,2);
24) в строке 931.00.024 указывается сумма налогооблагаемого дохода, определяемая в виде разницы строк по формуле (931.00.001 - 931.00.007 - 931.00.017 - 931.00.019 - 931.00.021 - 931.00.023). При определении налогооблагаемого дохода убытки прошлых лет не учитываются;
25) строка 931.00.025 заполняется при превышении затрат, относимых на вычеты, над доходами. При этом в строке 931.00.025 указывается справочная информация о сумме убытка по налоговому учету (не учитывается при заполнении Расчета по форме 931.00 в следующем налоговом периоде), определяемая в виде разницы строк по формуле ((931.00.007 + 931.00.017 + 931.00.019 + 931.00.021 + 931.00.023) - 931.00.01);
26) в строке 931.00.026 указывается сумма корпоративного подоходного налога, определяемая путем применения соответствующей ставки налога к показателю строки 931.00.024;

14) 931.00.014 жолы 931.00.006 жолының мәнінен 931.00.012 жолының мәні асу жағдайында толтырылады. Бұл ретте, 931.00.014 жолында 931.00.012 және 931.00.006 жолдарының айырмасы түрінде айқындалатын есептелген ҚҚС сомасынан (сату бойынша айналымдар бойынша) есепке жатқызылған ҚҚС
сомасынан асу сомасы туралы (бюджетпен есеп айырысу сальдосын айқындау
кезінде ескерілмейді) анықтамалық ақпарат көрсетіледі;
15) 931.00.015 жолында (931.00.013 х 0,2) формуласы бойынша
айқындалатын 80 проценттік жеңілдік есебімен төлеуге ҚҚС сомасы
көрсетіледі;
16) 931.00.016 жолында 931.07 нысаны қосымшаның 931.07.001 жолының
жиынтық сомасы бойынша айқындалатын жер салығының сомасы көрсетіледі;
17) 931.00.017 жолында (931.00.016 х 0,2) формуласы бойынша
айқындалатын 80 проценттік жеңілдік есебімен төлеуге жер салығының сомасы
көрсетіледі;
18) 931.00.018 жолында 931.08 нысаны бойынша қосымша 931.08.001
жолының жиынтық сомасы бойынша айқындалатын мүлік салығының сомасы
көрсетіледі;
19) 931.00.019 жолында (931.00.018 х 0,2) формуласы бойынша
айқындалатын 80 проценттік жеңілдік есебімен төлеуге мүлік салығының
сомасы көрсетіледі;
20) 931.00.020 жолында 931.09 нысаны бойынша қосымшаның барлық
парақтарының 931.09.010 жолдарын жинақтау жолымен айқындалатын көлік
құралдарына салық сомасы көрсетіледі;
21) 931.00.021 жолында (931.00.020 х 0,2) формуласы бойынша
айқындалатын 80 проценттік жеңілдік есебімен төлеуге көлік құралы
салығының сомасы көрсетіледі;
22) 931.00.022 жолында 931.10 нысаны бойынша қосымшаның 931.10.007С
жолы бойынша айқындалатын әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі;
23) 931.00.023 жолында (931.00.022 х 0,2) формуласы бойынша
айқындалатын 80 проценттік жеңілдік есебімен төлеуге әлеуметтік салық
сомасы көрсетіледі;
24) 931.00.024 жолында (931.00.001 - 931.00.007 - 931.00.017 - 931.00.019 - 931.00.021 - 931.00.023) формуласы бойынша жолдардың айырмасы ретінде айқындалатын салық салынатын кіріс сомасы көрсетіледі. Салық салынатын кірісті айқындау кезінде бұрынғы жылдың залалдары ескерілмейді;
25) 931.00.025 жолы кірістерден шегерімдерге жатқызылатын шығыстардың асуы кезінде толтырылады. Бұл ретте, 931.00.025 жолы ((931.00.007 + 931.00.017 + 931.00.019 + 931.00.021 + 931.00.023) - 931.00.01) формуласы бойынша жолдардың айырмасы ретінде айқындалатын салық есебі бойынша залал сомасы туралы анықтамалық ақпарат (келесі салық кезеңінде 931.00 нысаны бойынша Есепті толтыру кезінде ескерілмейді) көрсетіледі;
26) 931.00.026 жолында 931.00.024 жолының көрсеткішіне салықтың тиісті ставкасын қолдану жолымен айқындалатын корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетіледі;

27) в строке 931.00.027 указывается сумма корпоративного подоходного налога к уплате с учетом 80-процентной льготы, определяемая по формуле (931.00.026 х 0,2);
28) в строке 931.00.028 указывается сумма налогов, подлежащих к уплате в бюджет по Расчету по форме 931.00, определяемая путем суммирования показателей строк (931.00.015 + 931.00.017 + 931.00.019 + 931.00.021 + 931.00.023 + 931.00.027);
29) в строке 931.00.029 указывается удельный вес облагаемого оборота в общей сумме оборота, определяемый по формуле (931.00.002 / 931.00.001 х 100).
10. Расчет по форме 931.00 подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.
3. Составление приложения по форме 931.01
11. В строке 1 указывается номер текущего листа.
12. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 3 указывается полное наименование юридического лица;
3) в строке 4 указывается налоговый период;
4) в строке 5 указывается соответствующий код валюты, в которой производится исчисление показателей;
5) в строке 6 указывается общее количество листов приложения по форме 931.01.
13. В разделе "Информация о предполагаемом доходе":
1) в строках графы A указывается порядковый номер;
2) в строках графы B указывается наименование производимой культуры;
3) в строках графы C указывается посевная площадь по каждой культуре;
4) в строках графы D указывается средняя урожайность каждой культуры согласно данным отчетности предприятия за последние 3-5 лет;
5) в строках графы E указывается предполагаемый валовой сбор продукции, определяемый в виде произведения показателей строк графы C и строк графы D;
6) в строках графы F указывается рефакция по каждому виду выращиваемых культур;
7) в строках графы G указывается объем каждого вида продукции, который предполагается использовать на собственные нужды;
8) в строках графы H указывается объем продукции собственного производства, направленной на собственную переработку;
9) в строках графы I указывается объем продукции текущего года, подлежащей реализации;
10) в строках графы J указываются остатки нереализованной продукции собственного производства на начало текущего периода без учета продукции, используемой на собственные нужды;
11) в строках графы K указываются предполагаемые остатки на следующий налоговый период без учета продукции, используемой на собственные нужды;
12) в строках графы L указывается объем продукции к реализации, определяемый по формуле (строка графы I + строка графы J - строка графы К);
13) в строках графы M указывается средняя цена реализации каждого вида продукции по данным отчетности предприятия за предыдущий год;

27) 931.00.027 жолында (931.00.026 х 0,2) формуласы бойынша
айқындалатын 80 проценттік жеңілдік есебімен төлеуге корпорациялық табыс
салығының сомасы көрсетіледі;
28) 931.00.028 жолында (931.00.015 + 931.00.017 + 931.00.019 +
931.00.021 + 931.00.023 + 931.00.027) жолдарының көрсеткіштерін жинақтау
жолымен айқындалатын 931.00 нысаны бойынша Есеп бойынша бюджетке төлеуге
жататын салықтар сомасы көрсетіледі;
29) 931.00.029 жолында (931.00.002 / 931.00.001 х 100) формуласы
бойынша айқындалатын айналымның жалпы сомасында салық салынатын айналымның
үлес салмағы көрсетіледі.
10. 931.00 нысаны бойынша Есеп Салық Кодексінің 69-бабына сәйкес қол
қойылады және куәландырылады.
3. 931.01 нысаны бойынша қосымша жасау
11. 1 жолда ағымдағы парақ нөмірі көрсетіледі.
12. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3 жолда заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі;
3) 4 жолда салық кезеңі көрсетіледі;
4) 5 жолда көрсеткіштерді есептеу жүргізілген валютаның тиісті коды
көрсетіледі;
5) 6 жолда 931.01 нысаны бойынша қосымша парақтарының жалпы саны
көрсетіледі.
13. "Болжанатын кіріс туралы ақпарат" бөлімінде:
1) А бағанында рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында шығарылатын дақылдың атауы көрсетіледі;
3) С бағанында әрбір дақыл бойынша егіс көлемі көрсетіледі;
4) D бағанында соңғы 3-5 жыл үшін кәсіпорынның есеп беру деректеріне
сәйкес әрбір дақыл бойынша орташа шығымдылығы;
5) Е бағанында С бағанының жолдары мен D бағанының жолдарының
көрсеткіштері ретінде айқындалатын өнімнің күтілетін жалпы өнімі
көрсетіледі;
6) Ғ бағанында өсірілетін дақылдардың әрбір түрі бойынша рефакция
көрсетіледі;
7) G бағанының жолдарында өз мұқтажына пайдалануды болжайтын өнімнің
әрбір түрі бойынша көлемі көрсетіледі;
8) Н бағанының жолдарында өз ұқсатуына бағытталған өз өндірісі
өнімінің көлемі көрсетіледі;
9) І бағанының жолдарында сатуға жататын ағымдағы жыл өнімінің көлемі
көрсетіледі;
10) J бағанының жолдарында өз мұқтажына пайдаланылатын өнім есебінсіз
ағымдағы кезең басына сатылмаған өз өндірісі өнімінің қалдықтары
көрсетіледі;
11) К бағанының жолдарында өз мұқтажына пайдаланылатын өнім есебінсіз
келесі салық кезеңіне болжанатын қалдықтар көрсетіледі;
12) L бағанының жолдарында (І бағанының жолы + J бағанының жолы - К
бағанының жолы) формуласы бойынша айқындалатын сатуға өнім көлемі
көрсетіледі;
13) М бағанының жолдарында бұрынғы жыл үшін кәсіпорынның есеп беру
деректері бойынша өнімнің әрбір түрін сатудың орташа бағасы көрсетіледі;

14) в строках графы N указывается предполагаемая сумма дохода от реализации продукции, определяемая по формуле (строка графы L х строка графы М). При этом показатели строк графы N должны соответствовать сумме показателей соответствующих строк граф О, P и Q;
15) в строках графы O указываются предполагаемые обороты по реализации товаров, облагаемые НДС по ставке 16 процентов;
16) в строках графы P указываются предполагаемые обороты по реализации товаров, облагаемые НДС по нулевой ставке;
17) в строках графы Q указывается предполагаемые обороты по реализации товаров, не облагаемые НДС и освобожденные от НДС.
14. Приложение по форме 931.01 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
4. Составление приложения по форме 931.02
15. В строке 1 указывается номер текущего листа.
16. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 3 указывается полное наименование юридического лица;
3) в строке 4 указывается налоговый период;
4) в строке 5 указывается соответствующий код валюты, в которой производится исчисление показателей;
5) в строке 6 указывается общее количество листов приложения по форме 931.02.
17. В разделе "Информация о предполагаемом доходе":
1) в строках графы A указывается порядковый номер;
2) в строках графы B указывается наименование производимой продукции;
3) в строках графы C указывается поголовье сельскохозяйственных животных (количество пчелосемей, птиц);
4) в строках графы D указывается средний выход продукции каждого вида согласно данным отчетности предприятия за последние 3-5 лет;
5) в строках графы E указывается предполагаемая сумма валового выхода продукции, определяемая произведением показателей строк графы C и графы D;
6) в строках графы F указывается объем каждого вида продукции животноводства (пчеловодства, птицеводства), который предполагается использовать на собственные нужды;
7) в строках графы G указывается объем продукции животноводства (пчеловодства, птицеводства), который предполагается направить на собственную переработку;
8) в строках графы H указывается объем продукции, подлежащий реализации, определяемый в виде разницы показателей соответствующих строк графы E и соответствующих строк граф F и G;
9) в строках графы I указывается средняя цена реализации по каждому виду продукции животноводства (пчеловодства, птицеводства) по данным отчетности предприятия за предыдущий год;
10) в строках графы J указывается предполагаемая сумма дохода от реализации продукции, определяемая в виде произведения соответствующих строк граф H и I по формуле (строка графы H х строка графы I). При этом показатели строк графы J должны соответствовать сумме показателей соответствующих строк граф К, L и М;

14) N бағанында (L бағанының жолы х М бағанының жолы) формуласы
бойынша айқындалатын өнімді сатудан болжанатын кіріс сомасы көрсетіледі.
Бұл ретте, N бағанының жолдар көрсеткіштері О, Р және Q бағандарының
жолдарына сәйкес келетін көрсеткіштер сомасына сәйкес келуі тиіс;
15) О бағанының жолдарында 16 процент ставка бойынша ҚҚС салынатын
тауарларды сату бойынша болжанатын айналымдар көрсетіледі;
16) Р бағанының жолдарында нөлдік ставка бойынша ҚҚС салынатын
тауарларды сату бойынша болжанатын айналымдар көрсетіледі;
17) Q бағанының жолдарында ҚҚС салынбайтын және ҚҚС-тан босатылған
тауарларды сату бойынша болжанатын айналымдар көрсетіледі.
14. 931.01 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол
қояды.
4. 931.02 нысаны бойынша қосымша жасау
15. 1 жолда ағымдағы парақ нөмірі көрсетіледі.
16. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3 жолда заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі;
3) 4 жолда салық кезеңі көрсетіледі;
4) 5 жолда көрсеткіштерді есептеу жүргізілген валютаның тиісті коды
көрсетіледі;
5) 6 жолда 931.02 нысаны бойынша қосымша парақтарының жалпы саны
көрсетіледі.
17. "Болжанатын кіріс туралы ақпарат" бөлімінде:
1) А бағанында рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында шығарылатын дақылдың атауы көрсетіледі;
3) С бағанының жолдарында ауыл шаруашылығы малдарының (ара
балұясының, құстардың сандары) басы көрсетіледі;
4) D бағанының жолдарында соңғы 3-5 жылдар үшін кәсіпорынның есеп беру деректеріне сәйкес өнімнің әрбір түрінің орташа шығуы көрсетіледі;
5) С бағаны мен D бағанының жолдар көрсеткіштерін айқындалатын өнімнің жалпы шығыуының болжанатын сомасы көрсетіледі;
6) Ғ бағанының жолдарында өз мұқтажына пайдалануды болжайтын мал шаруашылығы (омарта шаруашылығы, құс шаруашылығы) өнімінің әрбір түрі бойынша көлемі көрсетіледі;
7) G бағанында өз ұқсатуына бағыттауды болжайтын мал шаруашылығы (омарта шаруашылығы, құс шаруашылығы) өнімінің әрбір түрі бойынша көлемі көрсетіледі;
8) Н бағанының жолдарында Е бағанының жолдарына сәйкес келетін және Ғ және G бағандарының жолдарына сәйкес келетін көрсеткіштердің айырмасы ретінде айқындалатын сатуға жататын өнім көлемі көрсетіледі;
9) І бағанының жолдарында бұрынғы жыл үшін кәсіпорынның есеп беру деректері бойынша мал шаруашылығы (омарта шаруашылығы, құс шаруашылығы) өнімінің әрбір түрі бойынша сатудың орташа бағасы көрсетіледі;
10) J бағанының жолдарында (Н бағанының жолы х І бағанының жолы)
формуласы бойынша және Н бағанының жолдарына сәйкес келетін түрде
айқындалатын өнімді сатудан кірістің болжанатын сомасы көрсетіледі. Бұл
ретте, J бағаны жолдарының көрсеткіштері К, L, М бағандарының жолдарына
сәйкес келетін сомаға сәйкес келуі тиіс;

11) в строках графы K указывается предполагаемые обороты по реализации товаров, облагаемые НДС по ставке 16 процентов;
12) в строках графы L указывается предполагаемые обороты по реализации товаров, облагаемые НДС по нулевой ставке;
13) в строках графы M указываются предполагаемые обороты по реализации товаров, не облагаемые НДС и освобожденные от НДС.
18. Приложение по форме 931.02 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
5. Составление приложения по форме 931.03
19. В строке 1 указывается номер текущего листа.
20. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 3 указывается полное наименование юридического лица;
3) в строке 4 указывается налоговый период;
4) в строке 5 указывается соответствующий код валюты, в которой производится исчисление показателей;
5) в строке 6 указывается общее количество листов приложения по форме 931.03.
21. В разделе "Информация о предполагаемом доходе":
1) в строках графы A указывается порядковый номер;
2) в строках графы B указывается наименование производимой продукции;
3) в строках графы C указывается предполагаемый валовый выход продукции собственного производства;
4) в строках графы D указывается объем продукции, который предполагается направить на дальнейшую собственную переработку (к примеру, часть произведенной муки пойдет на производство макаронных изделий. При этом данный объем муки будет являться сырьем для производства макарон);
5) в строках графы E указывается объем продукции, который предполагается использовать на собственные нужды хозяйства;
6) в строках графы F указывается объем продукции, подлежащей реализации, определяемый в виде разницы соответствующих строк графы C и соответствующих строк граф D и Е;
7) в строках графы G указывается средняя цена реализации по каждому виду продукции по данным отчетности предприятия за предыдущий год;
8) в строках графы H указывается предполагаемая сумма дохода от реализации продукции, определяемая в виде произведения соответствующих показателей строк граф F и G по формуле (строка графы F х строка графы G). При этом показатели строк графы H должны соответствовать сумме показателей соответствующих строк граф I, J и К;
9) в строках графы I указываются предполагаемые обороты по реализации товаров, облагаемые НДС по ставке 16 процентов;
10) в строках графы J указываются предполагаемые обороты по реализации товаров, облагаемые НДС по нулевой ставке;
11) в строках графы K указываются предполагаемые обороты по реализации товаров, не облагаемые НДС и освобожденные от НДС.

11) К бағанының жолдарында 16 процент ставка бойынша ҚҚС салынатын
тауарларды сату бойынша болжанатын айналымдар көрсетіледі;
12) L бағанының жолдарында нөлдік ставка бойынша ҚҚС салынатын
тауарларды сату бойынша болжанатын айналымдар көрсетіледі;
13) М бағанының жолдарында ҚҚС салынбайтын және ҚҚС-тан босатылған
таурларды сату бойынша болжанатын айналымдар көрсетіледі.
18. 931.02 нысаны бойынша оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
5. 931.03 нысаны бойынша қосымша жасау
19. 1-жолда ағымдағы парақ нөмірі көрсетіледі.
20. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3 жолда заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі;
3) 4 жолда салық кезеңі көрсетіледі;
4) 5 жолда көрсеткіштер есебі жүргізілген тиісті валюта коды
көрсетіледі;
5) 6 жолда 931.03-нысаны бойынша қосымша беттердің жалпы саны
көрсетіледі.
21. "Болжамды түсім туралы ақпарат" бөлімінде:
1) A бағанының жолдарында реттік нөмірі көрсетіледі;
2) B бағанының жолдарында өндірілетін өнімдердің атауы көрсетіледі;
3) C бағанының жолдарында өз өндірісінен шығарылатын жалпы күтілетін
өнімі көрсетіледі;
4) D бағанының жолдарында одан әрі өз өңдеуіне жіберу көзделетін өнімнің көлемі (мысалы, өндірілген өнімнің бір бөлігі макарон өнімдерін өндіруге жіберіледі. Бұл жағдайда ұнның осы көлемі макарон өндірісі үшін шикізат болып табылады);
5) E бағанының жолдарында өзінің шаруашылық қажеттілігіне жұмсау көзделетін өнім көлемі көрсетіледі;
6) F бағанының жолдарында С бағанының тиісті жолдарында және D мен Е бағандарының тиісті жолдарындағы айырмашылық түрінде белгіленетін, сатылуға жататын өнім көлемі көрсетіледі;
7) G бағанының жолдарында кәсіпорынның өткен жылғы есеп беруінің мәліметтері бойынша әр өнім бойынша орташа сату бағасы көрсетіледі;
8) H бағанының жолдарында Ғ және G бағандарының тиісті көрсеткіштерінің көбейтіндісі түрінде (Ғ бағанының жолы х G бағанының жолы) формуласы бойынша анықталатын өнімді сатудан түсетін болжамды сома көрсетіледі. Бұл жағдайда Н бағаны жолдарының көрсеткіштері І, J және К
бағандарының тиісті жолдарының сомаларына сәйкес келуі керек.
9) І бағанының жолдарында 16% ставкасы бойынша ҚҚС салынатын
тауарларды сату бойынша болжамды айналымдар көрсетіледі;
10) J бағанының жолдарында нөлдік ставкасы бойынша ҚҚС салынатын
тауарларды сату бойынша болжамды айналымдар көрсетіледі;
11) K бағанының жолдарында ҚҚС салынбайтын және ҚҚС-нан босатылған
тауарларды сату бойынша болжамды айналымдар көрсетіледі.

22. Приложение по форме 931.03 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
6. Составление приложения по форме 931.04
23. В строке 1 указывается номер текущего листа.
24. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 3 указывается полное наименование юридического лица;
3) в строке 4 указывается налоговый период;
4) в строке 5 указывается соответствующий код валюты, в которой производится исчисление показателей;
5) в строке 6 указывается общее количество листов приложения по форме 931.04.
25. В разделе "Информация о предполагаемых затратах на 1 га":
1) в строках графы A указывается порядковый номер;
2) в строках графы B указывается наименование производимой культуры;
3) в строках графы C указывается сумма затрат на приобретение семян, используемых на 1 гектар посевов по каждому виду выращиваемых культур, согласно данным отчетности предприятия за последние 3-5 лет;
4) в строках графы D указывается сумма затрат на приобретение горюче-смазочных материалов (далее - ГСМ) в расчете на 1 гектар посевов по каждому виду выращиваемых культур, согласно данным отчетности предприятия за последние 3-5 лет;
5) в строках графы E указывается сумма затрат на ремонт основных средств в расчете на 1 гектар посевов по каждому виду выращиваемых культур согласно данным отчетности предприятия за последние 3-5 лет. При этом необходимо учитывать, что сумма фактических расходов по каждой группе фиксированных активов вычитается в пределах 15 процентов стоимостного баланса группы на конец налогового периода. Сумма, превышающая указанный предел, увеличивает стоимостной баланс группы;
6) в строках графы F указывается сумма затрат на минеральные удобрения в расчете на 1 гектар посевов по каждому виду выращиваемых культур согласно данным отчетности предприятия за последние 3-5 лет;
7) в строках графы G указывается сумма затрат на электроэнергию в расчете на 1 гектар посевов по каждому виду выращиваемых культур согласно данным отчетности предприятия за последние 3-5 лет;
8) в строках графы H указывается сумма амортизационных расходов в расчете на 1 гектар посевов по каждому виду выращиваемых культур согласно данным отчетности предприятия за последние 3-5 лет;
9) в строках графы I указывается сумма затрат (расходов) на заработную плату в расчете на 1 гектар посевов по каждому виду выращиваемых культур согласно данным отчетности предприятия за последние 3-5 лет;
10) в строках графы J указывается предполагаемая сумма затрат на транспортные услуги, оказываемые налогоплательщику сторонними организациями, в расчете на 1 гектар посевов по каждому виду выращиваемых культур согласно данным отчетности предприятия за последние 3-5 лет;

22. 931.03-нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға
қол қояды.
6. 931.04-нысаны бойынша қосымшалар толтыру
23. 1 жолда ағымдағы беттің нөмірі көрсетіледі.
24. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3 жолда заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі;
3) 4 жолда салық кезеңі көрсетіледі;
4) 5 жолда көрсеткіштер есебі жүргізілген тиісті валюта коды
көрсетіледі;
5) 6 жолда 931.04-нысаны бойынша қосымша беттердің жалпы саны
көрсетіледі.
25. "1 га болжамды түсім туралы ақпарат" бөлімінде:
1) A бағанының жолдарында реттік нөмірі көрсетіледі;
2) B бағанының жолдарында өндірілетін дақылдың атауы көрсетіледі;
3) C бағанының жолдарында өсірілетін дақылдардың әр түрі бойынша сатып алатын, 1 га алқапқа кететін тұқымдар бойынша кәсіпорынның соңғы 3-5 жылдағы шығынының сомасы көрсетіледі;
4) D бағанының жолдарында өсірілетін дақылдардың әр түрі бойынша сатып алатын, 1 га кететін жанар-жағармай материалға (бұдан әрі - ЖЖМ) кәсіпорынның соңғы 3-5 жылдағы шығынының сомасы көрсетіледі;
5) E бағанының жолдарында өсірілетін дақылдардың әр түрі бойынша 1 га кететін басты құралдарды жөндеуге кәсіпорынның соңғы 3-5 жылдағы шығынының сомасы көрсетіледі. Бұл жағдайда тіркелген активтердің әр тобы бойынша нақты шығындардың сомасы салық кезеңінің соңында топтың құндық балансының 15 проценті шегінде шегерілетінін ескеру қажет. Көрсетілген шектен асатын сома топтың құндық балансын арттырады;
6) F бағанының жолдарында өсірілетін дақылдардың әр түрі бойынша 1 га кететін минералды тыңайтқышқа кәсіпорынның соңғы 3-5 жылдағы шығынының сомасы көрсетіледі;
7) G бағанының жолдарында өсірілетін дақылдардың әр түрі бойынша 1 га кететін электр қуатына кәсіпорынның соңғы 3-5 жылда шығынының сомасы көрсетіледі;
8) H бағанының жолдарында өсірілетін дақылдардың әр түрі бойынша 1 га кететін ескіріп-тозу бойынша кәсіпорынның соңғы 3-5 жылдағы шығынының сомасы көрсетіледі;
9) І бағанының жолдарында өсірілетін дақылдардың әр түрі бойынша 1 га кететін еңбекақы шығындарына кәсіпорынның соңғы 3-5 жылдағы шығынының (шығысының) сомасы көрсетіледі;
10) J бағанының жолдарында өсірілетін дақылдардың әр түрі бойынша салық төлеушінің сырт ұйымдардан сатып алатын, 1 га кететін көлік құралдары бойынша кәсіпорынның соңғы 3-5 жылда болжамды шығынының сомасы көрсетіледі;

11) в строках графы K указывается сумма прочих затрат в расчете на 1 гектар посевов по каждому виду выращиваемых культур согласно данным отчетности предприятия за последние 3-5 лет;
12) в строках графы L указывается итоговая сумма всех затрат в расчете на 1 гектар посевов по каждому виду выращиваемых культур согласно данным отчетности предприятия за последние 3-5 лет, определяемая суммированием показателей соответствующих строк граф С, D, Е, F, G, Н, I, J и К. При этом затраты, включенные в статью затрат производство продукции, не могут быть включены в статью затрат на ее дальнейшую переработку;
13) в строках графы M указывается размер посевной площади;
14) в строках графы N указывается предполагаемая сумма затрат на производство всей продукции растениеводства, определяемая произведением показателей соответствующих строк граф L и М. При этом показатели строк графы N должны соответствовать сумме показателей соответствующих строк граф О, P и Q;
15) в строках графы O указываются предполагаемые обороты по приобретению товаров (работ, услуг), облагаемые НДС по ставке 16 процентов;
16) в строках графы P указывается предполагаемые обороты по реализации товаров, облагаемые НДС по нулевой ставке;
17) в строках графы Q указываются предполагаемые обороты по реализации товаров, не облагаемые НДС и освобожденные от НДС.
26. Приложение по форме 931.04 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
7. Составление приложения по форме 931.05
27. В строке 1 указывается номер текущего листа.
28. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 3 указывается полное наименование юридического лица;
3) в строке 4 указывается налоговый период;
4) в строке 5 указывается соответствующий код валюты, в которой производится исчисление показателей;
5) в строке 6 указывается общее количество листов приложения по форме 931.05.
29. В разделе "Информация о предполагаемых затратах на 1 животное (птицу, пчелосемью)":
1) в строках графы A указывается порядковый номер;
2) в строках графы B указывается наименование производимой продукции;
3) в строках графы C указывается сумма затрат на приобретение кормов, расходуемых на 1 животное (птицу, пчелосемью), согласно данным отчетности предприятия за последние 3-5 лет;
4) в строках графы D указывается сумма затрат на приобретение ГСМ в расчете на 1 животное (птицу, пчелосемью) согласно данным отчетности предприятия за последние 3-5 лет;
5) в строках графы E указывается сумма затрат на ремонт основных средств в расчете на 1 животное (птицу, пчелосемью), согласно данным отчетности предприятия за последние 3-5 лет. При этом необходимо учитывать, что сумма фактических расходов по каждой группе фиксированных активов вычитается в пределах 15 процентов стоимостного баланса группы на конец налогового периода. Сумма, превышающая указанный предел, увеличивает стоимостной баланс группы;

11) К бағанының жолдарында өсірілетін дақылдардың әр түрі бойынша 1 га кететін кәсіпорынның басқа да шығындардың соңғы 3-5 жылдағы сомасы көрсетіледі;
12) L бағанының жолдарында өсірілетін дақылдардың әр түрі бойынша С, D, Е, F, G, Н, І, J және К бағандарының жолдарын жинақтаумен айқындайтын, 1 га кететін кәсіпорынның жиынтық шығындарының соңғы 3-5 жылдағы сомасы көрсетіледі. Бұл жағдайда өнім өндіруге жұмсалатын шығындар бабына енгізілген шығындар оны одан әрі өңдеуге жұмсалатын шығындар бабына қосылмайды;
13) M бағанының жолдарында егіс алқабының көлемі көрсетіледі;
14) N бағанының жолдарында L бағанының жолдарын М бағанының жолдарында көбейту формуласы бойынша айқындайтын, егін шаруашылығының барлық өнімдеріне жұмсалатын болжамды шығынның сомасы көрсетіледі. Бұл жағдайда N бағаны жолдарының сомасы О, Р және Q бағандары жолдарының
сомасымен сәйкес келуі тиіс;
15) O бағанының жолдарында 16 проценттік ставка бойынша ҚҚС салынатын
тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетуді) сатып алу бойынша болжамды
айналым көрсетіледі;
16) P бағанының жолдарында нөлдік ставка бойынша ҚҚС салынатын
тауарларды сату бойынша болжамды айналым көрсетіледі;
17) Q бағанының жолдарында ҚҚС салынбайтын және ҚҚС-нан босатылған
тауарларды сату бойынша болжамды айналым көрсетіледі.
26. 931.04-нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға
қол қояды.
7. 931.05-нысаны бойынша қосымшалар толтыру
27. 1 жолда ағымдағы беттің нөмірі көрсетіледі.
28. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3 жолда заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі;
3) 4 жолда салық кезеңі көрсетіледі;
4) 5 жолда көрсеткіш есебі жүргізілген тиісті валюта коды көрсетіледі;
5) 6 жолда 931.05-нысаны бойынша қосымша беттердің жалпы саны
көрсетіледі.
29. "1 мал басына (құсқа, бал ара ұясына) болжамды шығын туралы
ақпарат" бөлімінде:
1) A бағанының жолдарында реттік нөмірі көрсетіледі;
2) B бағанының жолдарында өндірілінетін өнімдердің атауы көрсетіледі;
3) C бағанының жолдарында 1 мал басына (құсқа, бал ара ұясына) шаққанда жем-шөпке жұмсалатын кәсіпорынның соңғы 3-5 жылдағы шығынының сомасы көрсетіледі;
4) D бағанының жолдарында 1 мал басына (құсқа, бал ара ұясына) шаққанда ЖЖМ-ге жұмсалатын кәсіпорынның соңғы 3-5 жылдағы шығынының сомасы көрсетіледі;
5) E бағанының жолдарында 1 мал басына (құсқа, бал ара ұясына) шаққанда басты құралдарды жөндеуге кететін кәсіпорынның соңғы 3-5 жылдағы шығынының сомасы көрсетіледі. Бұл жағдайда тіркелген активтердің әр тобы бойынша нақты шығындардың сомасы салық кезеңінің соңында топтың құндық балансының 15 проценті шегінде шегерілетінін ескеру қажет. Көрсетілген шектен асатын сома топтың құндық балансын арттырады;

6) в строках графы F указывается сумма затрат на ветеринарные препараты в расчете на 1 животное (птицу, пчелосемью), согласно данным отчетности предприятия за последние 3-5 лет;
7) в строках графы G указывается сумма затрат на электроэнергию в расчете на 1 животное (птицу, пчелосемью), согласно данным отчетности предприятия за последние 3-5 лет;
8) в строках графы H указывается сумма амортизационных расходов в расчете на 1 животное (птицу, пчелосемью), согласно данным отчетности предприятия за последние 3-5 лет;
9) в строках графы I указывается сумма затрат (расходов) работодателя на заработную плату в расчете на 1 животное (птицу, пчелосемью), согласно данным отчетности предприятия за последние 3-5 лет;
10) в строках графы J указывается сумма затрат на транспортные услуги, оказываемые налогоплательщику сторонними организациями, в расчете на 1 животное (птицу, пчелосемью), согласно данным отчетности предприятия за последние 3-5 лет;
11) в строках графы K указывается сумма прочих затрат в расчете на 1 животное (птицу, пчелосемью), согласно данным отчетности предприятия за последние 3-5 лет;
12) в строках графы L указывается общая сумма затрат в расчете на 1 животное (птицу, пчелосемью), определяемая суммированием показателей соответствующих строк граф С, D, Е, F, G, Н, I, J, К. При этом затраты, включенные в статью затрат производство продукции, не могут быть включены в статью затрат на ее дальнейшую переработку;
13) в строках графы M указывается количество каждого вида сельскохозяйственных животных (птиц, пчелосемей);
14) в строках графы N указывается предполагаемая сумма затрат на производство всей продукции животноводства (птицеводства и пчеловодства), определяемая произведением показателей соответствующих строк граф L и М. При этом показатели строк графы N должны соответствовать сумме  показателей соответствующих строк граф О, P и Q;
15) в строках графы O указываются предполагаемые обороты по приобретению товаров (работ, услуг), облагаемые НДС по ставке 16 процентов;
16) в строках графы P указываются предполагаемые обороты по реализации товаров, облагаемые НДС по нулевой ставке;
17) в строках графы Q указываются предполагаемые обороты по реализации товаров, не облагаемые НДС и освобожденные от НДС.
30. Приложение по форме 931.05 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
8. Составление приложения по форме 931.06
31. В строке 1 указывается номер текущего листа.
32. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 3 указывается полное наименование юридического лица;

6) F бағанының жолдарында 1 мал басына (құсқа, бал ара ұясына) шаққанда мал дәрігерлік препараттар сатып алуға кететін кәсіпорынның соңғы 3-5 жылдағы шығынының сомасы көрсетіледі;
7) G бағанының жолдарында 1 мал басына (құсқа, бал ара ұясына) шаққанда кететін электр қуатына кәсіпорынның соңғы 3-5 жылда шығынының сомасы көрсетіледі;
8) Н бағанының жолдарында 1 мал басына (құсқа, бал ара ұясына) шаққанда кететін ескіріп-тозу бойынша кәсіпорынның соңғы 3-5 жылдағы шығынының сомасы көрсетіледі;
9) І бағанының жолдарында 1 мал басына (құсқа, бал ара ұясына) шаққанда кететін еңбекақы шығындарына кәсіпорынның соңғы 3-5 жылдағы шығынының (шығысының) сомасы көрсетіледі;
10) J бағанының жолдарында 1 мал басына (құсқа, бал ара ұясына) шаққанда кететін салық төлеушінің сырт ұйымдардан көлік қызмет көрсету бойынша кәсіпорынның соңғы 3-5 жылда болжамды шығынының сомасы көрсетіледі;
11) К бағанының жолдарында 1 мал басына (құсқа, бал ара ұясына) шаққанда кететін кәсіпорынның басқа да шығындардың соңғы 3-5 жылдағы сомасы көрсетіледі;
12) L бағанының жолдарында С, D, Е, F, G, Н, І, J, К бағандарының жолдарын жинақтаумен айқындайтын, кәсіпорынның 1 мал басына (құсқа, бал ара ұясына) шаққандағы жиынтық шығындарының соңғы 3-5 жылдағы сомасы көрсетіледі. Бұл жағдайда өнім өндіруге жұмсалатын шығындар бабына енгізілген шығындар оны одан әрі өңдеуге жұмсалатын шығындар бабына қосылмайды;
13) M бағанының жолдарында ауылшаруашылығы малдарының әр түрінің (құс, бал арасы ұясы) саны көрсетіледі;
14) N бағанының жолдарында L бағанының жолдарын М бағанының
жолдарында көбейту формуласы бойынша айқындайтын, мал шаруашылығының (құс
шаруашылығы, бал арасы шаруашылығы) барлық өнімдеріне жұмсалатын болжамды
шығынның сомасы көрсетіледі. Бұл жағдайда N бағаны жолдарының сомасы О, Р
және Q бағандары жолдарының сомасымен сәйкес келуі тиіс;
15) O бағанының жолдарында 16 проценттік ставка бойынша ҚҚС салынатын
тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсету) сатып алу бойынша болжамды айналым
көрсетіледі;
16) P бағанының жолдарында нөлдік ставка бойынша салық салынатын
тауарларды сату бойынша болжамды айналым көрсетіледі;
17) Q бағанының жолдарында ҚҚС салынбайтын және ҚҚС-нан босатылған
тауарларды сату бойынша болжамды айналым көрсетіледі.
30. 931.05-нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға
қол қояды.
8.  931.06-нысаны бойынша қосымшалар толтыру
31. 1 жолда ағымдағы беттің нөмірі көрсетіледі.
32. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3 жолда заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі;

3) в строке 4 указывается налоговый период;
4) в строке 5 указывается соответствующий код валюты, в которой производится исчисление показателей;
5) в строке 6 указывается общее количество листов приложения по форме 931.06.
33. В разделе "Информация о предполагаемых затратах":
1) в строках графы A указывается порядковый номер;
2) в строках графы B указывается наименование производимой продукции;
3) в строках графы C указывается сумма затрат на приобретение сырья и материалов в расчете на единицу произведенной продукции переработки согласно данным отчетности предприятия за последние 3-5 лет;
4) в строках графы D указывается сумма затрат на приобретение ГСМ в расчете на единицу произведенной продукции переработки согласно данным отчетности предприятия за последние 3-5 лет;
5) в строках графы E указывается сумма затрат на ремонт основных средств в расчете на единицу произведенной продукции переработки согласно данным отчетности предприятия за последние 3-5 лет. При этом необходимо учитывать, что сумма фактических расходов по каждой группе фиксированных активов вычитается в пределах 15 процентов стоимостного баланса группы на конец налогового периода. Сумма, превышающая указанный предел, увеличивает стоимостной баланс группы;
6) в строках графы F указывается сумма затрат на аренду помещения, оборудования и т.д. в расчете на единицу произведенной продукции переработки согласно данным отчетности предприятия за последние 3-5 лет.
7) в строках графы G указывается сумма затрат на электроэнергию в расчете на единицу произведенной продукции переработки согласно данным отчетности предприятия за последние 3-5 лет;
8) в строках графы H указывается сумма амортизационных расходов в расчете на единицу произведенной продукции переработки согласно данным отчетности предприятия за последние 3-5 лет;
9) в строках графы I указывается сумма затрат (расходы) работодателя на заработную плату работников в расчете на единицу произведенной продукции переработки согласно данным отчетности предприятия за последние 3-5 лет;
10) в строках графы J указывается предполагаемая сумма затрат на транспортные услуги, оказываемые налогоплательщику сторонними организациями, в расчете на единицу произведенной продукции переработки согласно данным отчетности предприятия за последние 3-5 лет;
11) в строках графы K указывается сумма прочих затрат в расчете на единицу произведенной продукции переработки согласно данным отчетности предприятия за последние 3-5 лет;
12) в строках графы L указывается общая сумма затрат в расчете на единицу произведенной продукции переработки, определяемая суммированием соответствующих показателей строк граф С, D, Е, F, G, Н, I, J и К. При этом затраты, включенные в статью затрат на производство указанной продукции, не могут быть включены в затраты на ее дальнейшую переработку;

3) 4 жолда салық кезеңі көрсетіледі;
4) 5 жолда көрсеткіш есебі жүргізілген тиісті валюта коды
көрсетіледі;
5) 6 жолда 931.06-нысаны бойынша қосымша беттердің жалпы саны
көрсетіледі.
33. "Болжамды түсім туралы ақпарат" бөлімінде:
1) A бағанының жолдарында реттік нөмірі көрсетіледі;
2) B бағанының жолдарында өндірілетін өнімдердің атауы көрсетіледі;
3) C бағанының жолдарында өндірілген қайта өңдеу өнімнің бір данасына шаққанда шикізаттар мен материалдар алуға жұмсалатын кәсіпорынның соңғы 3-5 жылдағы шығынының сомасы көрсетіледі;
4) D бағанының жолдарында өндірілген қайта өңдеу өнімнің бір данасына шаққанда ЖЖМ-ге жұмсалатын кәсіпорынның соңғы 3-5 жылдағы шығынының сомасы көрсетіледі;
5) E бағанының жолдарында өндірілген қайта өңдеу өнімнің бір данасына шаққанда басты құралдарды жөндеуге кететін кәсіпорынның соңғы 3-5 жылдағы шығынының сомасы көрсетіледі. Бұл жағдайда тіркелген активтердің әр тобы бойынша нақты шығындардың сомасы салық кезеңінің соңында топтың құндық балансының 15 проценті шегінде шегерілетінін ескеру қажет. Көрсетілген шектен асатын сома топтың құндық балансын арттырады;
6) F бағанының жолдарында өндірілген қайта өңдеу өнімнің бір данасына шаққанда жайларды, жабдықтарды және т.б. жалға алуға кететін кәсіпорынның соңғы 3-5 жылдағы шығынының сомасы көрсетіледі;
7) G бағанының жолдарында өндірілген қайта өңдеу өнімнің бір данасына шаққанда кететін электр қуатына кәсіпорынның соңғы 3-5 жылда шығынының сомасы көрсетіледі;
8) Н бағанының жолдарында өндірілген қайта өңдеу өнімнің бір данасына шаққанда кететін ескіріп-тозу бойынша кәсіпорынның соңғы 3-5 жылдағы шығынының сомасы көрсетіледі;
9) І бағанының жолдарында өндірілген қайта өңдеу өнімнің бір данасына шаққанда кететін еңбекақы шығындарына кәсіпорынның соңғы 3-5 жылдағы шығынының (шығысының) сомасы көрсетіледі;
10) J бағанының жолдарында өндірілген қайта өңдеу өнімнің бір данасына шаққанда кететін салық төлеушінің сырт ұйымдар көлік қызмет көрсету бойынша кәсіпорынның соңғы 3-5 жылда болжамды шығынының сомасы көрсетіледі;
11) К бағанының жолдарында өндірілген қайта өңдеу өнімнің бір данасына шаққанда кететін кәсіпорынның басқа да шығындардың соңғы 3-5 жылдағы сомасы көрсетіледі;
12) L бағанының жолдарында С, D, Е, F, G, Н, І, J, К бағандарының жолдарын жинақтаумен айқындайтын, кәсіпорынның өндірілген қайта өңдеу өнімнің бір данасына шаққандағы жиынтық шығындарының соңғы 3-5 жылдағы сомасы көрсетіледі. Бұл жағдайда өнім өндіруге жұмсалатын шығындар бабына енгізілген шығындар оны одан әрі өңдеуге жұмсалатын шығындар бабына қосылмайды;

13) в строках графы M указывается предполагаемый общий объем выпускаемой продукции переработки;
14) в строках графы N указывается предполагаемая сумма затрат на производство всей продукции переработки, определяемая произведением показателей соответствующих строк граф L и М. При этом показатели строк графы N должны соответствовать сумме показателей соответствующих строк граф О, P и Q;
15) в строках графы O указываются предполагаемые обороты по приобретению товаров (работ, услуг), облагаемые НДС по ставке 16 процентов;
16) в строках графы P указываются предполагаемые обороты по реализации товаров, облагаемые НДС по нулевой ставке;
17) в строках графы Q указываются предполагаемые обороты по реализации товаров, не облагаемые НДС и освобожденные от НДС.
34. Приложение по форме 931.06 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
9. Составление приложения по форме 931.07
35. В строке 1 указывается номер текущего листа.
36. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 3 указывается полное наименование юридического лица;
3) в строке 4 указывается налоговый период;
4) в строке 5 указывается соответствующий код валюты, в которой производится исчисление показателей;
5) в строке 6 указывается общее количество листов приложения по форме 931.07.
37. В разделе "Информация по земельному налогу":
1) в строках графы A указывается порядковый номер;
2) в строках графы B указывается перечень объектов налогообложения и их место нахождение;
3) в строках графы C указывается площадь земельных участков (в гектарах и (или), при необходимости, в квадратных метрах);
4) в строках графы D указывается соответствующий балл бонитета;
5) в строках графы E указывается ставка земельного налога в соответствии со статьей 329 Налогового кодекса;
6) в строках графы F указывается начисленная сумма земельного налога, определяемая в виде произведения соответствующих показателей строк граф C и Е;
7) в строках 931.07.001 графы F указывается общая сумма начисленного земельного налога.
38. Приложение по форме 931.07 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
10. Составление приложения по форме 931.08
39. В строке 1 указывается номер текущего листа.
40. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 3 указывается полное наименование юридического лица;
3) в строке 4 указывается налоговый период;
4) в строке 5 указывается соответствующий код валюты, в которой производится исчисление показателей;
5) в строке 6 указывается общее количество листов приложения по форме 931.08.

13) M бағанының жолдарында өндірілген қайта өңдеу өнімнің жалпы саны көрсетіледі;
14) N бағанының жолдарында L бағанының жолдарын М бағанының
жолдарына көбейту формуласы бойынша айқындайтын, барлық өндірілген қайта
өңдеу өніміне жұмсалатын болжамды шығынның сомасы көрсетіледі. Бұл
жағдайда N бағаны жолдарының сомасы О, Р және Q бағандары жолдарының
сомасымен сәйкес келуі тиіс;
15) O бағанының жолдарында 16 проценттік ставка бойынша ҚҚС салынатын
тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсету) сатып алу бойынша болжамды айналым
көрсетіледі;
16) P бағанының жолдарында нөлдік ставка бойынша ҚҚС салынатын
тауарларды сату бойынша болжамды айналым көрсетіледі;
17) Q бағанының жолдарында ҚҚС салынбайтын және ҚҚС-нан босатылған
тауарларды сату бойынша болжамды айналым көрсетіледі.
34. 931.06-нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға
қол қояды.
9. 931.07-нысаны бойынша қосымшалар толтыру
35. 1 жолда ағымдағы беттің нөмірі көрсетіледі.
36. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3 жолда заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі;
3) 4 жолда салық кезеңі көрсетіледі;
4) 5 жолда көрсеткіш есебі жүргізілген тиісті валюта коды көрсетіледі;
5) 6 жолда 931.07-нысаны бойынша қосымша беттердің жалпы саны
көрсетіледі.
37. "Болжамды түсім туралы ақпарат" бөлімінде:
1) А бағанының жолдарында реттік нөмірі көрсетіледі;
2) B бағанының жолдарында салық салу объектілері мен олардың
орналасқан орнының тізімі көрсетіледі;
3) C бағанының жолдарында жер телімінің көлемі (га., қажет жағдайда
шаршы метр) көрсетіледі;
4) D бағанының жолдарында тиісті бонитет баллы көрсетіледі;
5) E бағанының жолдарында Салық Кодексінің 329-бабына сәйкес жерге
салық ставкасы көрсетіледі;
6) F бағанының жолдарында С және Е бағандарының жолдарын көбейтумен
жер салығын есептеу сомасы көрсетіледі;
7) 931.07.001 жолының Ғ бағанында жер салығын есептеудің жалпы сомасы
көрсетіледі;
38. 931.07-нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға
қол қояды.
10. 931.08-нысаны бойынша қосымшалар толтыру
39. 1 жолда ағымдағы беттің нөмірі көрсетіледі.
40. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3 жолда заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі;
3) 4 жолда салық кезеңі көрсетіледі;
4) 5 жолда көрсеткіш есебі жүргізілген тиісті валюта коды көрсетіледі;
5) 6 жолда 931.08-нысаны бойынша қосымша беттердің жалпы саны
көрсетіледі.

41. В разделе "Информация по налогу на имущество":
1) в строках графы A указывается порядковый номер;
2) в строках графы B указывается перечень основных средств и нематериальных активов;
3) в строках графы C указывается остаточная стоимость основных средств и нематериальных активов на начало года;
4) в строках графы D указывается ставка налога на имущество в соответствии со статьей 355 Налогового кодекса;
5) в строках графы E указывается начисленная сумма налога на имущество, определяемая произведением соответствующих показателей строк граф C и D;
6) в строках 931.08.001 графы E указывается общая сумма начисленного налога на имущество.
42. Приложение по форме 931.08 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
11. Составление приложения по форме 931.09
43. В строке 1 указывается номер текущего листа.
44. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 3 указывается полное наименование юридического лица;
3) в строке 4 указывается налоговый период;
4) в строке 5 указывается соответствующий код валюты, в которой производится исчисление показателей;
5) в строке 6 указывается общее количество листов приложения по форме 931.09;
6) в строке 7 производится отметка соответствующего вида транспортного средства.
45. В разделе "Сведения для исчисления налога на транспортные средства":
1) в строке 931.09.001 указывается вид, модель и марка транспортного средства;
2) в строке 931.09.002 указывается год выпуска транспортного средства;
3) в строке 931.09.003 указывается количество транспортных средств указываемой марки (модели, вида) и указываемого года выпуска транспортного средства;
4) в строках 931.09.004 указываются объекты обложения налогом на транспортные средства:
в строке 931.09.004А указывается грузоподъемность автомобиля (при заполнении приложения по форме 931.09 по грузовым автомобилям):
в строке 931.09.004В указывается объем двигателя автомобиля (при заполнении приложения по форме 931.09 по легковым автомобилям);
в строке 931.09.004С указывается количество посадочных мест (при заполнении приложения по форме 931.09 по автобусам);
в строке 931.09.004D указывается мощность двигателя в лошадиных силах пункта (при заполнении приложения по форме 931.09 по катерам, судам, буксирам, баржам и яхтам);
в строке 931.09.004Е указывается мощность двигателя, в киловаттах (при заполнении приложения по форме 931.09 по летательным аппаратам);
5) в строке 931.09.005 указывается превышение объема двигателя у легковых автомобилей в соответствии с пунктом 2 статьи 347 Налогового кодекса.

41. "Мүлік салығын есептеу бойынша ақпарат" бөлімінде:
1) A бағанының жолдарында реттік нөмірі көрсетіледі;
2) B бағанының жолдарында негізгі құралдар мен материалдық емес
активтер тізімі көрсетіледі;
3) C бағанының жолдарында негізгі құралдар мен материалдық емес
активтердің жыл басындағы қалдық құны көрсетіледі;
4) D бағанының жолдарында Салық Кодексінің 355-бабына сәйкес мүлік
салығының ставкасы көрсетіледі;
5) Е бағанының жолдарында С және D бағандарының тиісті жолдарының
көрсеткіштерін көбейтумен анықтайтың мүлік салығын есептеу сомасы
көрсетіледі;
6) Е бағанының 931.08.001 жолдарында мүлік салығын есептеудің жалпы
сомасы көрсетіледі.
42. 931.08-нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға
қол қояды.
11. 931.09-нысаны бойынша қосымшалар толтыру
43. 1 жолда ағымдағы беттің нөмірі көрсетіледі.
44. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3 жолда заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі;
3) 4 жолда салық кезеңі көрсетіледі;
4) 5 жолда көрсеткіш есебі жүргізілген тиісті валюта коды көрсетіледі;
5) 6 жолда 931.09-нысаны бойынша қосымша беттердің жалпы саны
көрсетіледі;
6) 7 жолда көлік құралының тиісті түріне белгі қойылады.
45. "Көлік құралдарына салынатын салықты есептеу бойынша мәліметтер"
бөлімінде:
1) 931.09.001 жолда көлік құралының түрі, моделі және маркасы
көрсетіледі;
2) 931.09.002 жолда көлік құралының шыққан жылы көрсетіледі;
3) 931.09.003 жолда маркасы (моделі, түрі) көрсетілетін және шыққан
жылы көрсетілетін көлік құралдарының саны көрсетіледі;
4) 931.09.004. жолдарында көлік құралдарына салық салу объектілері
көрсетіледі;
931.09.004А жолында автомобильдің жүк көтергіштігі (жүк
автомобильдері бойынша 931.09 нысанына қосымша толтырғанда) көрсетіледі;
931.09.004В жолында автомобиль қозғалтқышының көлемі (жеңіл
автомобильдер бойынша 931.09 нысанына қосымша толтырғанда) көрсетіледі;
931.09.004С жолында отырғызу орындарының саны (автобустар бойынша
931.09 нысанына қосымша толтырғанда) көрсетіледі;
931.09.004D жолында қозғалтқыштың ат күшімен өлшенетін қуаты (катерлер, кемелер, жетектер, баржалар мен яхталар бойынша 931.09 нысанына қосымша толтырғанда) көрсетіледі;
931.09.004Е жолында қозғалтқыштың киловаттпен өлшенетін қуаты (ұшу аппараттары 931.09 нысанына қосымша толтырғанда) көрсетіледі;
5) 931.09.005 жолда Салық Кодексінің 347-бабының 2-тармағына сәйкес
жеңіл автомобильдерде қозғағышының артық көлемі көрсетіледі.

46. В разделе "Налог на транспортные средства":
1) в строке 931.09.006 указывается ставка налога в соответствии со статьей 347 Налогового кодекса;
2) в строке 931.09.007 указывается размер минимального расчетного показателя в соответствии с законодательным актом Республики Казахстан;
3) в строке 931.09.008 указывается сумма исчисленного налога на транспорт, определяемая в виде произведения соответствующих показателей строк 931.09.003, 931.09.006 и 931.09.007;
4) в строке 931.09.009 указывается поправочный коэффициент в соответствии со статьей 347 Налогового кодекса;
5) в строке 931.09.010 указывается начисленная сумма транспортного налога с учетом поправочного коэффициента, определяемая в виде произведения строк 931.09.008 и 931.09.009.
47. Приложение по форме 931.09 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
12. Составление приложения по форме 931.10
48. В строке 1 указывается номер текущего листа.
49. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 3 указывается полное наименование юридического лица;
3) в строке 4 указывается налоговый период;
4) в строке 5 указывается соответствующий код валюты, в которой производится исчисление показателей.
50. В разделе "Социальный налог":
1) в строках графы А заполняются показатели по работающим иностранным специалистам административно-управленческого, инженерно-технического персонала:
в строке 931.10.001А указывается заявленная на текущий год численность работников;
в строке 931.10.002А указывается средняя заработная плата на 1 работника за прошлый год;
в строке 931.10.003А указываются предполагаемые суммы расходов работодателя, подлежащие выплате работникам в виде доходов, определяемых произведением соответствующих показателей строк 931.10.001А и 931.10.002А;
в строке 931.10.004А указываются доходы работников, не облагаемые социальным налогом;
в строке 931.10.005А указывается предполагаемая сумма доходов работников, облагаемых социальным налогом, определяемая в виде разницы показателей строк 931.10.003А и 931.10.004А;
в строке 931.10.006А указывается ставка социального налога в соответствии со статьей 317 Налогового кодекса;
в строке 931.10.007А указывается исчисленная сумма социального налога, определяемая произведением показателей строк 931.10.005А и 931.10.006А;
2) в строках графы В заполняются показатели по всему работающему персоналу, за исключением работающих иностранных специалистов административно-управленческого, инженерно-технического персонала:
в строке 931.10.001В указывается заявленная численность работников на текущий год;

46. "Көлік құралдарына салынатын салық" бөлімінде:
1) 931.09.006 жолда Салық Кодексінің 347-бабына сәйкес көлік
салығының ставкасы көрсетіледі;
2) 931.09.007 жолда Қазақстан Республикасының заңнама актілеріне
сәйкес ең төменгі есептік мөлшері көрсетіледі;
3) 931.09.008 жолда 931.09.003 жолы мен 931.09.006 жолдарын көбейту
бойынша айқындалатын көлік салығының есептелген сомасы көрсетіледі;
4) 931.09.009 жолда Салық Кодексінің 347-бабына сәйкес түзету
коэффициенті көрсетіледі;
5) 931.09.010 жолда 931.09.008 жолы мен 931.09.009 жолдарын көбейту
бойынша айқындалатын көлік салығының есептелген сомасы, түзету
коэффициентін ескере отырып, көрсетіледі.
47. 931.9-нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға
қол қояды.
12. 931.10-нысаны бойынша қосымшалар толтыру
48. 1 жолда ағымдағы беттің нөмірі көрсетіледі.
49. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3 жолда заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі;
3) 4 жолда салық кезеңі көрсетіледі;
4) 5 жолда көрсеткіш есебі жүргізілген тиісті валюта коды көрсетіледі.
50. "Әлеуметтік салық" бөлімінде:
1) A бағанының жолдарында әкімшілік-басқару, инженерлік-техникалық
қызметкер жұмысын атқаратын шет елдік мамандар бойынша мәліметтер
толтырылады;
931.10.001А жолында ағымдағы жылға мәлімденген жұмысшылар саны
көрсетіледі;
931.10.002А жолында өткен жылғы 1 жұмысшының орташа еңбекақысы
көрсетіледі;
931.10.003А жолында 931.10.001А жолы мен 931.10.002А жолын көбейтумен айқындалатын, кіріс түрінде жұмысшыларға төленуге тиісті жұмыс берушінің болжамды шығысының сомасы көрсетіледі;
931.10.004А жолында жұмысшылардың әлеуметтік салық салынбайтын кірістері көрсетіледі;
931.10.005А жолында 931.10.003А жолмен 931.10.004А жолдың айырмашылығымен айқындалатын, жұмысшылардың әлеуметтік салық салынатын кірістері көрсетіледі;
931.10.006А жолында Салық Кодексінің 317-бабына сәйкес әлеуметтік салықтың ставкасы көрсетіледі;
931.10.007А жолында 931.10.005А жолы мен 931.10.006А жолын көбейтумен айқындалатын, әлеуметтік салықтың есептелген сомасы көрсетіледі;
2) В бағанының жолдарында әкімшілік-басқару, инженерлік-техникалық қызметкер жұмысын атқаратын шет елдік мамандардан басқа барлық жұмыс істеушілер бойынша көрсеткіштер толтырылады;
931.10.001В жолында ағымдағы жылға мәлімденген жұмысшылар саны көрсетіледі;

в строке 931.10.002В указывается средняя заработная плата на 1 работника за прошлый год;
в строке 931.10.003В указываются предполагаемые суммы расходов работодателя, подлежащие выплате работникам в виде доходов, определяемых произведением соответствующих показателей строк 931.10.001В и 931.10.002В;
в строке 931.10.004В указываются доходы работников, не облагаемые социальным налогом;
в строке 931.10.005В указывается предполагаемая сумма доходов работников, облагаемых социальным налогом, определяемая в виде разницы показателей строк 931.10.003В и 931.10.004В;
в строке 931.10.006В указывается ставка социального налога в соответствии со статьей 317 Налогового кодекса;
в строке 931.10.007В указывается исчисленная сумма социального налога, определяемая произведением показателей строк 931.10.005В и 931.10.006В;
3) в строках графы С заполняются показатели по всему работающему персоналу, включая работающих иностранных специалистов административно- управленческого, инженерно-технического персонала:
в строке 931.10.001С указывается заявленная численность работников на текущий год, определяемая в виде суммы показателей строк 931.10.001А и 931.10.001В;
в строке 931.10.003С указывается предполагаемая сумма расходов работодателя, подлежащих выплате работникам в виде доходов, определяемая в виде суммы показателей строк 931.10.003А и 931.10.003В;
в строке 931.10.004С указывается сумма доходов работников, не облагаемых социальным налогом, определяемая в виде суммы показателей строк 931.10.004А и 931.10.004В;
в строке 931.10.005С указывается предполагаемая сумма доходов работников, облагаемых социальным налогом, определяемая в виде суммы показателей строк 931.10.005А и 931.10.005В;
в строке 931.10.007С указывается исчисленная сумма социального налога, определяемая в виде суммы показателей строк 931.10.007А и 931.10.007В.
51. Приложение по форме 931.10 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
13. Составление приложения по форме 931.11
52. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается полное наименование юридического лица;
3) в строке 3 указывается налоговый период;
4) в строке 4 указывается соответствующий код валюты, в которой производится исчисление показателей.
53. В разделе "Распределение стоимости патента по срокам":
1) в строке 931.11.001 указываются суммы НДС, подлежащие уплате в бюджет, с разбивкой сумм по срокам уплаты в соответствии со статьей 389 Налогового кодекса:
в строке 931.11.001А указывается сумма НДС, подлежащая уплате в срок не позднее 20 мая в размере 1/6 части показателя строки 931.00.015 Расчета по форме 931.00;
в строке 931.11.001В указывается сумма НДС, подлежащая уплате в срок не позднее 20 октября в размере 1/2 части показателя строки 931.00.015 Расчета по форме 931.00;

931.10.002В жолында өткен жылғы 1 жұмысшының орташа еңбекақысы көрсетіледі;
931.10.003В жолында 931.10.001В жолы мен 931.10.002В жолын көбейтумен айқындалатын, кіріс түрінде жұмысшыларға төленуге тиісті жұмыс берушінің болжамды шығысының сомасы көрсетіледі;
931.10.004В жолында жұмысшылардың әлеуметтік салық салынбайтын кірістері көрсетіледі;
931.10.005В жолында 931.10.003В жолы мен 931.10.004В жолдың айырмашылығымен айқындалатын, жұмысшылардың әлеуметтік салық салынатын кірістері көрсетіледі;
931.10.006В жолында Салық Кодексінің 317-бабына сәйкес әлеуметтік салықтың ставкасы көрсетіледі;
931.10.007В жолында 931.10.005В жолы мен 931.10.006В жолын көбейтумен айқындалатын, әлеуметтік салықтың есептелген сомасы көрсетіледі;
3) С бағанының жолдарында әкімшілік-басқару, инженерлік-техникалық қызметкер жұмысын атқаратын шет елдік мамандарды қоса, барлық жұмыс істеушілер бойынша көрсеткіштер толтырылады;
931.10.001С жолында 931.10.001А және 931.10.001В жолдарының көрсеткіштері сомасында айқындалатын ағымдағы жылға мәлімденген жұмысшылар саны көрсетіледі;
931.10.003С жолында 931.10.001А жолы мен 931.10.001В жолын көбейтумен
айқындалатын, кіріс түрінде жұмысшыларға төленуге тиісті жұмыс берушінің
болжамды шығысының сомасы көрсетіледі;
931.10.004С жолында 931.10.004А және 931.10.004В жолдарының
көрсеткіштері сомасында айқындалатын жұмысшылардың әлеуметтік салық
салынбайтын кірістері көрсетіледі;
931.10.005С жолында 931.10.005А жолы мен 931.10.005В жолдың
айырмашылығымен айқындалатын, жұмысшылардың әлеуметтік салық салынатын
кірістері көрсетіледі;
931.10.007С жолында 931.10.007А жолы мен 931.10.007В жолын көбейтумен
айқындалатын, әлеуметтік салықтың есептелген сомасы көрсетіледі.
51. 931.10-нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға
қол қояды.
13. 931.11-нысаны бойынша қосымшалар толтыру
52. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 1 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 2 жолда заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі;
3) 3 жолда салық кезеңі көрсетіледі;
4) 4 жолда көрсеткіш есебі жүргізілген тиісті валюта коды
көрсетіледі.
53. "Мерзім бойынша патент құнын үлестіру" бөлімінде:
931.11.001 жолында Салық Кодексінің 389-бабына сәйкес сомалар төлем
мерзімдері бойынша бөлініп көрсетіледі;
931.11.001А жолында 931.00 нысаны бойынша Есептің 931.00.015 жолының
1/6 бөлігі мөлшерінде 20 мамырдан кешіктірмей төлеуге жататын ҚҚС сомасы
көрсетіледі;
931.11.001В жолында 931.00 нысаны бойынша Есептің 931.00.015 жолының
1/2 бөлігі мөлшерінде 20 қазаннан кешіктірмей төлеуге жататын ҚҚС сомасы
көрсетіледі;

в строке 931.11.001С указывается сумма НДС, подлежащая уплате в срок не позднее 20 марта следующего налогового периода и определяемая по формуле (строка 931.00.015 Расчета по форме 931.00 - 931.11.001А - 931.11.001В);
2) в строке 931.11.002 указываются суммы земельного налога, подлежащие уплате в бюджет, с разбивкой сумм по срокам уплаты в соответствии со статьей 389 Налогового кодекса:
в строке 931.11.002А указывается сумма земельного налога, подлежащая уплате в срок не позднее 20 мая в размере 1/6 части показателя строки 931.00.017 Расчета по форме 931.00;
в строке 931.11.002В указывается сумма земельного налога, подлежащая уплате в срок не позднее 20 октября в размере 1/2 части показателя строки 931.00.017 Расчета по форме 931.00;
в строке 931.11.002С указывается сумма земельного налога, подлежащая уплате в срок не позднее 20 марта следующего налогового периода и определяемая по формуле (строка 931.00.017 Расчета по форме 931.00 - 931.11.002А - 931.11.002В);
3) в строке 931.11.003 указываются суммы налога на имущество, подлежащие уплате в бюджет, с разбивкой сумм по срокам уплаты в соответствии со статьей 389 Налогового кодекса:
в строке 931.11.003А указывается сумма налога на имущество, подлежащая уплате в срок не позднее 20 мая в размере 1/6 части показателя строки 931.00.019 Расчета по форме 931.00;
в строке 931.11.003В указывается сумма налога на имущество, подлежащая уплате в срок не позднее 20 октября в размере 1/2 части показателя строки 931.00.019 Расчета по форме 931.00;
в строке 931.11.003С указывается сумма налога на имущество, подлежащая уплате в срок не позднее 20 марта следующего налогового периода и определяемая по формуле (строка 931.00.019 Расчета по форме 931.00 - 931.11.003А - 931.11.003В);
4) в строке 931.11.004 указываются суммы налога на транспортные средства, подлежащие уплате в бюджет, с разбивкой сумм по срокам уплаты в соответствии со статьей 389 Налогового кодекса:
в строке 931.11.004А указывается сумма налога на транспортные средства, подлежащая уплате в срок не позднее 20 мая в размере 1/6 части показателя строки 931.00.021 Расчета по форме 931.00;
в строке 931.11.004В указывается сумма налога на транспортные средства, подлежащая уплате в срок не позднее 20 октября в размере 1/2 части показателя строки 931.00.021 Расчета по форме 931.00;
в строке 931.11.004С указывается сумма налога на транспортные средства, подлежащая уплате в срок не позднее 20 марта следующего налогового периода и определяемая по формуле (строка 931.00.021 Расчета по форме 931.00 - 931.11.004А - 931.11.004В);

931.11.001С жолында келесі салық кезеңінің 20 наурызынан кешіктірмей төлеуге және (931.00 - 931.11.001А - 931.11.001В нысаны бойынша Есептің 931.00.015 жолы) формуласымен айқындалатын ҚҚС сомасы көрсетіледі;
2) 931.11.002 жолында Салық Кодексінің 389-бабына сәйкес сомалары төлем мерзімдері бойынша бөлініп, жер салығының сомалары көрсетіледі;
931.11.002А жолында 931.00 нысаны бойынша Есептің 931.00.015 жолының 1/6 бөлігі мөлшерінде 20 мамырдан кешіктірмей төлеуге жататын жер салығының сомасы көрсетіледі;
931.11.002В жолында 931.00 нысаны бойынша Есептің 931.00.015 жолының 1/2 бөлігі мөлшерінде 20 қазаннан кешіктірмей төлеуге жататын жер салығының сомасы көрсетіледі;
931.11.002С жолында келесі салық кезеңінің 20 наурызынан кешіктірмей төлеуге және (931.00 - 931.11.002А - 931.11.002В нысаны бойынша Есептің 931.00.015 жолы) формуласымен айқындалатын жер салығының сомасы көрсетіледі;
3) 931.11.003 жолында Салық Кодексінің 389-бабына сәйкес сомалары төлем мерзімдері бойынша бөлініп, мүлік салығының сомалары көрсетіледі;
931.11.003А жолында 931.00 нысаны бойынша Есептің 931.00.015 жолының 1/6 бөлігі мөлшерінде 20 мамырдан кешіктірмей төлеуге жататын мүлік салығының сомасы көрсетіледі;
931.11.003В жолында 931.00 нысаны бойынша Есептің 931.00.015 жолының 1/2 бөлігі мөлшерінде 20 қазаннан кешіктірмей төлеуге жататын мүлік салығының сомасы көрсетіледі;
931.11.003С жолында келесі салық кезеңінің 20 наурызынан кешіктірмей төлеуге және (931.00 - 931.11.003А - 931.11.003В нысаны бойынша Есептің 931.00.019 жолы) формуласымен айқындалатын мүлік салығының сомасы көрсетіледі;
4) 931.11.004 жолында Салық Кодексінің 389-бабына сәйкес сомалары төлем мерзімдері бойынша бөлініп, көлік құралдары салығының сомалары көрсетіледі;
931.11.004А жолында 931.00 нысаны бойынша есептің 931.00.0121 жолының 1/6 бөлігі мөлшерінде 20 мамырдан кешіктірмей төлеуге жататын көлік құралдары салығының сомасы көрсетіледі;
931.11.004В жолында 931.00 нысаны бойынша есептің 931.00.021 жолының 1/2 бөлігі мөлшерінде 20 қазаннан кешіктірмей төлеуге жататын көлік құралдары салығының сомасы көрсетіледі;
931.11.004С жолында келесі салық кезеңінің 20 наурызынан кешіктірмей төлеуге және (931.00 - 931.11.004А - 931.11.004В нысаны бойынша Есептің 931.00.021 жолы) формуласымен айқындалатын көлік құралдары салығының сомасы көрсетіледі;

5) в строке 931.11.005 указываются суммы социального налога, подлежащие уплате в бюджет, с разбивкой сумм по срокам уплаты в соответствии со статьей 389 Налогового кодекса:
в строке 931.11.005А указывается сумма социального налога, подлежащая уплате в срок не позднее 20 мая в размере 1/6 части показателя строки 931.00.023 Расчета по форме 931.00;
в строке 931.11.005В указывается сумма социального налога, подлежащая уплате в срок не позднее 20 октября в размере 1/2 части показателя строки 931.00.023 Расчета по форме 931.00;
в строке 931.11.005С указывается сумма социального, подлежащая уплате в срок не позднее 20 марта следующего налогового периода и определяемая по формуле (строка 931.00.023 Расчета по форме 931.00 - 931.11.005А - 931.11.005В);
6) в строке 931.11.006 указываются суммы корпоративного подоходного налога, подлежащие уплате в бюджет, с разбивкой сумм по срокам уплаты в соответствии со статьей 389 Налогового кодекса:
в строке 931.11.006А указывается сумма корпоративного подоходного налога, подлежащая уплате в срок не позднее 20 мая в размере 1/6 части показателя строки 931.00.027 Расчета по форме 931.00;
в строке 931.11.006В указывается сумма корпоративного подоходного налога, подлежащая уплате в срок не позднее 20 октября в размере 1/2 части показателя строки 931.00.027 Расчета по форме 931.00;
в строке 931.11.006С указывается сумма корпоративного подоходного налога, подлежащая уплате в срок не позднее 20 марта следующего налогового периода и определяемая по формуле (строка 931.00.027 Расчета по форме 931.00 - 931.11.006А - 931.11.006В).
54. Приложение по форме 931.11 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
14. Составление приложения по форме 931.12
55. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается полное наименование юридического лица;
3) в строке 3 указывается налоговый период;
4) в строке 4 указывается соответствующий код валюты, в которой производится исчисление показателей.
56. В разделе "Распределение стоимости патента по срокам":
1) в строках графы А указываются суммы налогов, подлежащие уплате в бюджет согласно измененному расчету по форме 931.00:
в строке 931.12.001А указывается сумма НДС, переносимая из строки 931.00.015 измененного Расчета по форме 931.00;
в строке 931.12.002А указывается сумма земельного налога, переносимая из строки 931.00.017 измененного Расчета по форме 931.00;
в строке 931.12.003А указывается сумма налога на имущество, переносимая из строки 931.00.019 измененного Расчета по форме 931.00;
в строке 931.12.004А указывается сумма налога на транспортные средства, переносимая из строки 931.00.021 измененного Расчета по форме 931.00;
в строке 931.12.005А указывается сумма социального налога, переносимая из строки 931.00.023 измененного Расчета по форме 931.00;
в строке 931.12.006А указывается сумма корпоративного подоходного налога, переносимая из строки 931.00.027 измененного Расчета по форме 931.00;

5) 931.11.005 жолында Салық Кодексінің 389-бабына сәйкес сомалары төлем мерзімдері бойынша бөлініп, әлеуметтік салық сомалары көрсетіледі;
931.11.005А жолында 931.00 нысаны бойынша Есептің 931.00.023 жолының 1/6 бөлігі мөлшерінде 20 мамырдан кешіктірмей төлеуге жататын әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі;
931.11.005В жолында 931.00 нысаны бойынша Есептің 931.00.023 жолының 1/2 бөлігі мөлшерінде 20 қазаннан кешіктірмей төлеуге жататын әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі;
931.11.005С жолында келесі салық кезеңінің 20 наурызынан кешіктірмей төлеуге және (931.00 - 931.11.005А - 931.11.005В нысаны бойынша есептің
931.00.023 жолы) формуласымен айқындалатын корпорациялық табыс салығының
сомасы көрсетіледі;
6) 931.11.006 жолында Салық Кодексінің 389-бабына сәйкес сомалары
төлем мерзімдері бойынша бөлініп, корпорациялық табыс салығының сомалары
көрсетіледі;
931.11.006А жолында 931.00 нысаны бойынша есептің 931.00.027 жолының
1/6 бөлігі мөлшерінде 20 мамырдан кешіктірмей төлеуге жататын
корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетіледі;
931.11.006В жолында 931.00 нысаны бойынша есептің 931.00.027 жолының
1/2 бөлігі мөлшерінде 20 қазаннан кешіктірмей төлеуге жататын
корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетіледі;
931.11.006С жолында келесі салық кезеңінің 20 наурызынан кешіктірмей
төлеуге және (931.00 - 931.11.006А - 931.11.006В нысаны бойынша Есептің
931.00.027 жолы) формуласымен айқындалатын корпорациялық табыс салығының
сомасы көрсетіледі.
54. 931.11-нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға
қол қояды.
14. 931.12-нысаны бойынша қосымшалар толтыру
55. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 1 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 2 жолда заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі;
3) 3 жолда салық кезеңі көрсетіледі;
4) 4 жолда көрсеткіш есебі жүргізілген тиісті валюта коды
көрсетіледі.
56. "Мерзім бойынша патент құнын үлестіру" бөлімінде:
1) А бағанының жолдарында 931.00 нысаны бойынша өзгертілген есепке
сәйкес бюджетке төлеуге жататын салықтар сомалары көрсетіледі;
931.12.001А жолында 931.00 нысаны бойынша өзгертілген Есептің
931.00.015 жолынан көшірілетін ҚҚС сомасы көрсетіледі;
931.12.002А жолында 931.00 нысаны бойынша өзгертілген Есептің
931.00.017 жолынан көшірілетін жер салығының сомасы көрсетіледі;
931.12.003А жолында 931.00 нысаны бойынша өзгертілген Есептің
931.00.019 жолынан көшірілетін мүлік салығының сомасы көрсетіледі;
931.12.004А жолында 931.00 нысаны бойынша өзгертілген Есептің
931.00.021 жолынан көшірілетін көлік құралдары салығының сомасы
көрсетіледі;
931.12.005А жолында 931.00 нысаны бойынша өзгертілген Есептің
931.00.023 жолынан көшірілетін әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі;
931.12.006А жолында 931.00 нысаны бойынша өзгертілген Есептің
931.00.027 жолынан көшірілетін корпорациялық табыс салығының сомасы
көрсетіледі;

2) в строках графы В указываются суммы налогов, фактически начисленных по первым двум срокам согласно Расчету по форме 931.00:
в строке 931.12.001В указывается сумма НДС, фактически начисленная по срокам уплаты 20 мая и 20 октября;
в строке 931.12.002В указывается сумма земельного налога, фактически начисленная по срокам уплаты 20 мая и 20 октября;
в строке 931.12.003В указывается сумма налога на имущество, фактически начисленная по срокам уплаты 20 мая и 20 октября;
в строке 931.12.004В указывается сумма налога на транспортные средства, фактически начисленная по срокам уплаты 20 мая и 20 октября;
в строке 931.12.005В указывается сумма социального налога, фактически начисленная по срокам уплаты 20 мая и 20 октября;
в строке 931.12.006В указывается сумма корпоративного подоходного налога, фактически начисленная по срокам уплаты 20 мая и 20 октября;
3) в строках графы С указываются суммы налогов, подлежащие уплате по сроку 20 марта следующего налогового периода, определяемая в виде разницы показателей соответствующих строк граф А и В:
в строке 931.12.001С указывается сумма НДС, подлежащая уплате по сроку 20 марта, определяемая в виде разницы показателей строк 931.12.001А и 931.12.001В;
в строке 931.12.002С указывается сумма земельного налога, подлежащая уплате по сроку 20 марта, определяемая в виде разницы показателей строк 931.12.002А и 931.12.002В;
в строке 931.12.003 графы C указывается сумма налога на имущество, подлежащая уплате по сроку 20 марта, определяемая в виде разницы показателей строк 931.12.003А и 931.12.003В;
в строке 931.12.004С указывается сумма налога на транспортные средства, подлежащая уплате по сроку 20 марта, определяемая в виде разницы показателей строк 931.12.004А и 931.12.004В;
в строке 931.12.005С указывается сумма социального налога, подлежащая уплате по сроку 20 марта, определяемая в виде разницы показателей строк 931.12.005А и 931.12.005В;
в строке 931.12.006С указывается сумма корпоративного подоходного налога, подлежащая уплате по сроку 20 марта, определяемая в виде разницы показателей строк 931.12.006А и 931.12.006В.
57. Приложение по форме 931.12 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 931.00, 931.01, 931.02, 931.03, 931.04, 931.05, 931.06, 931.07, 931.08, 931.09, 931.10, 931.11, 931.12 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
___________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Заявления на получение патента на право
применения специального налогового режима для юридических
лиц - производителей сельскохозяйственной продукции
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 69 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления Заявления на получение патента на право применения специального налогового режима для юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции по форме 932.00 (далее - Заявление).

2) В бағанының жолдарында 931.00 нысаны бойынша Есепке сәйкес алғашқы
екі мерзім бойынша нақты есептелген салықтар сомалары көрсетіледі;
931.12.001В жолында төлеу мерзімдері 20 мамыр және 20 қазан болатын
нақты есептелген ҚҚС сомасы көрсетіледі;
931.12.002В жолында төлеу мерзімдері 20 мамыр және 20 қазан болатын нақты есептелген жер салығының сомасы көрсетіледі;
931.12.003В жолында төлеу мерзімдері 20 мамыр және 20 қазан болатын нақты есептелген мүлік салығының сомасы көрсетіледі;
931.12.004В жолында төлеу мерзімдері 20 мамыр және 20 қазан болатын нақты есептелген көлік құралдары салығының сомасы көрсетіледі;
931.12.005В жолында төлеу мерзімдері 20 мамыр және 20 қазан болатын нақты есептелген әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі;
931.12.006В жолында төлеу мерзімдері 20 мамыр және 20 қазан болатын нақты есептелген корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетіледі;
3) С бағанының жолдарында А және В бағаналарының тиісті жолдары көрсеткіштерінің айырмасы түрінде айқындалатын, келесі салық кезеңінің 20 наурызына дейінгі мерзімде төлеуге жататын салықтар сомалары көрсетіледі;
931.12.001С жолында 931.12.001А және 931.12.001В бағаналарының тиісті жолдары көрсеткіштерінің айырмасы түрінде айқындалатын, келесі салық кезеңінің 20 наурызына дейінгі мерзімде төлеуге жататын ҚҚС сомасы көрсетіледі;
931.12.002С жолында 931.12.002А және 931.12.002В бағаналарының тиісті жолдары көрсеткіштерінің айырмасы түрінде айқындалатын, келесі салық кезеңінің 20 наурызына дейінгі мерзімде төлеуге жататын жер салығының сомасы көрсетіледі;
931.12.003С жолында 931.12.003А және 931.12.003В бағаналарының тиісті жолдары көрсеткіштерінің айырмасы түрінде айқындалатын, келесі салық кезеңінің 20 наурызына дейінгі мерзімде төлеуге жататын мүлік салығының сомасы көрсетіледі;
931.12.004С жолында 931.12.004А және 931.12.004В бағаналарының тиісті жолдары көрсеткіштерінің айырмасы түрінде айқындалатын, келесі салық кезеңінің 20 наурызына дейінгі мерзімде төлеуге жататын көлік құралдары салығының сомасы көрсетіледі;
931.12.005С жолында 931.12.005А және 931.12.005В бағаналарының тиісті
жолдары көрсеткіштерінің айырмасы түрінде айқындалатын, келесі салық
кезеңінің 20 наурызына дейінгі мерзімде төлеуге жататын әлеуметтік салық
сомасы көрсетіледі;
931.12.006С жолында 931.12.006А және 931.12.006В бағаналарының тиісті
жолдары көрсеткіштерінің айырмасы түрінде айқындалатын, келесі салық
кезеңінің 20 наурызына дейінгі мерзімде төлеуге жататын корпорациялық
табыс салығының сомасы көрсетіледі.
57. 931.12-нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға
қол қояды.
_______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысандар 931.00, 931.01, 931.02,
931.03, 931.04, 931.05, 931.06, 931.07, 931.08, 931.09, 931.10, 931.11,
931.12 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оларды
РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
БЕКІТІЛГЕН
Ауыл шаруашылығы өнімін өндіруші - заңды тұлғалар
үшін салық салудың арнайы режимін қолдану
құқығына патент алуға Өтініш жасаудың
ЕРЕЖЕЛЕРІ
І. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже "Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінің (Салық кодексі) 69-бабына сәйкес әзірленген және 932.00 нысаны бойынша ауыл шаруашылығы өнімін өндіруші - заңды тұлғалар үшін салық салудың арнайы режимін қолдану құқығына патент алуға Өтініш (бұдан әрі - Өтініш) жасау тәртібін қарастырады.

2. Заявление предназначено для осуществления расчетов с бюджетом юридическими лицами - производителями сельскохозяйственной продукции в специальном налоговом режиме на основе патента.
3. При составлении Заявления:
1) на бумажном носителе - Заявление заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - Заявление заполняется в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Налогового кодекса.
4. При заполнении Заявления не допускаются исправления, подчистки, помарки и использование символов "+, /, %, Z".
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки Заявления не заполняются.
6. При представлении Заявления:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - Заявление составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса, - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке Заявления.
2. Составление Заявления
7. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указываются коды видов деятельности по Общему классификатору экономической деятельности (ОКЭД) и их удельный вес.
Коды ОКЭД (первые пять знаков) отражаются по трем основным видам деятельности в порядке убывания их удельного веса. Удельный вес указывается в процентах с округлением до десятой доли (следует учесть, что общая сумма удельного веса указанных видов деятельности не обязательно должна быть равна 100 %).
Для расчета удельного веса необходимо использовать данные, указываемые налогоплательщиком в строке 100 раздела I ("Продукция") государственной статистической отчетности формы N 1-ПФ (годовая). Удельный вес по каждому виду деятельности определяется как отношение данных соответствующей графы строки 100 к данным графы 1 по строке 100.
Например, налогоплательщик, основным видом деятельности которого является выращивание зерновых и зернобобовых культур, включая семеноводство, в строке 100 раздела I отчета N 1-ПФ (годовая) указал следующие данные:
___________________________________________________________________________
Наименование| Код  |Всего за|    в том числе по видам деятельности
показателей |строки|отчетный|______________________________________________
|      |  год   |выращивание|разведение |производство|производ-
|      |        |зерновых и |крупного   |     яиц    |ство го-
|      |        |зернобо-   |рогатого   |            |товых
|      |        |бовых      |скота      |            |кормов
|      |        |культур,   |           |            |для жи-
|      |        |включая се-|           |            |вотных,
|      |        |меноводство|           |            |содержа-
|      |        |           |           |            |щихся на
|      |        |           |           |            |фермах
|      |        |___________|___________|____________|_________

2. Өтініш патент негізінде арнайы салық режимінде ауыл шаруашылығы өнімін өндіруші - заңды тұлғалардың бюджетпен есеп жасау үшін арналған.
3. Өтінішті жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - айналмалы немесе қауырсын қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, бас баспа белгілерімен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - Өтініш Салық Кодексінің 69-бабындағы 1-тармаққа сәйкес толтырылады.
4. Өтінішті толтыру кезінде түзетулерге, тазартуларға және былғауға және "+, /, %, Z" белгілерін пайдалануға жол берілмейді.
5. Көрсеткіштер жоқ болған кезде Өтініштердің тиісті торкөздері толтырылмайды.
6. Өтінішті беру кезінде:
1) қағаз тасығышта келу тәртібімен - Өтініш екі данада жасалады, бір данасы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады;
2) тапсырысты хатпен қағаз тасығышта почта бойынша - салық төлеуші почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық Кодексінің 69-бабындағы 8-баптың 3) тармақшасына сәйкес келу тәртібімен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде - салық төлеуші Өтінішті жеткізу туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.
2. Өтініш жасау
7. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 1-жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 2-жолда Экономикалық Қызмет түрлерінің Жалпы Жіктемесі бойынша (ЭҚЖЖ) қызмет түрінің коды мен олардың үлес салмағы көрсетіледі.
ЭҚЖЖ коды (бес белгі) олардың үлес салмағының кему тәртібімен қызметтің негізгі үш түрі бойынша көрсетіледі. Үлес салмағы он бөлшегіне дейін дөңгелектеумен проценттерде көрсетіледі (қызметтің аталған түрлерінің үлес салмағының жалпы сомасы 100% тең болуы міндетті емес екенін ескеру қажет).
Үлес салмағының есебі үшін N 1-ПФ (жылдық) нысандағы мемлекеттік
статистика есеп беруінің 1-бөліміндегі 100 жолда ("Өнім") салық төлеуші
көрсеткен деректерді пайдалану керек. Қызметтің әрбір түрі бойынша үлес
салмағы 100 жол бойынша І-бағанына 100-жолдың тиісті бағанының
деректерінің қатынасы ретінде айқындалады.
Мысалы, қызметінің негізгі түрі дәнді және бұршақ дақылдарын өндіру
болатын салық төлеуші N 1-ПФ (жылдық) есеп берудің І-бөліміндегі 100 жолда
мынадай деректерді көрсетті:
__________________________________________________________________________
Көрсеткіштер|Жол.| Есепті  |    Оның ішінде қызмет түрлері бойынша:      |
атауы    |дың |жыл үшін |---------------------------------------------|
|коды|барлығы  | Тұқым шаруа|Мүйізді   |Жұмыртқа  |Фермаларда|
|    |         |шылығын қоса|ірі-қара  |өндіру    |ұсталатын |
|    |         |дәнді және  |өсіру,    |          |малдарға
|    |         |бұршақ дақыл|сату      |          |дайын жем.|
|    |         |дарын өндіру|          |          |дерді шығару
|    |         |____________|__________|__________|__________|

|      |        | код 01111 | код 01210 | код 01242  |код 15710
____________|______|________|___________|___________|____________|_________
1     |   2  |    3   |     4     |     5     |      6     |     7
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
Объем         100   250 000,0  150 000,0    50 000,0   35 000,0    5 000,0
произведенной
продукции
(товаров,
услуг),
тыс. тенге
___________________________________________________________________________
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
___________________________________________________________________________
2 | ОКЭД     А  0 1 1 1 1    В   0 1 2 1 0   С   0 1 2 4 2
Укажите
удельный вес    0 6 0,0 %        0 2 0,0 %       0 1 4,0 %
___________________________________________________________________________
При этом, удельный вес выращивания зерновых и зернобобовых культур, включая семеноводство, рассчитан как 150 000,0 (Графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (Графа 3 Таблицы) * 100 %. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом;
3) в строке 3 указывается полное наименование юридического лица;
4) в строке 4 производится отметка соответствующего вида Заявления;
5) в строке 5 указывается отчетный налоговый период;
6) в строке 6 указывается соответствующий код валюты, в которой производится исчисление.
8. В разделе "Сведения для получения патента":
1) в строке 932.00.001 производится отметка соответствующего вида деятельности;
2) в строке 932.00.002 указывается общая заявляемая численность работников;
3) в строке 932.00.003 указываются площади земельных участков, имеющихся в наличии:
в строке 932.00.003А указываются посевные площади;
в строке 932.00.003В указывается площадь сенокосных угодий;
в строке 932.00.003С указывается площадь пастбищ;
в строке 932.00.003D указывается площадь прочих земель;
4) в строке 932.00.004 указывается сумма предполагаемого дохода на текущий налоговый период;
5) в строке 932.00.005 указывается сумма предполагаемых затрат на текущий налоговый период;
6) в строке 932.00.006 указывается количество бланков счетов-фактур на текущий налоговый период;
7) в строке 932.00.007 указываются сведения о неиспользованных бланках счетов-фактур:
в строке 932.00.007А указывается количество неиспользованных бланков счетов-фактур;
в строке 932.00.007В указывается сумма НДС по неиспользованным счетам-фактурам.
9. В разделе "Дополнительная информация о налогоплательщике":
1) в строке 932.00.008 указываются сведения о государственной регистрации юридического лица:
в строке 932.00.008А указывается регистрационный номер свидетельства;
в строке 932.00.008В указывается дата выдачи свидетельства;

|    |         | 01111 коды |01210 коды|01242 коды|15710 коды|
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
1      | 2  |    3    |      4     |     5    |     6    |    7     |
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
Шығарылған  |100 |250 000,0| 150 000,0  | 50 000,0 | 35 000,0 | 5 000,0  |
өнім (тауар.|    |         |            |          |          |          |
лар, қызмет |    |         |            |          |          |          |
көрсетулер) |    |         |            |          |          |          |
көлемі,     |    |         |            |          |          |          |
мың теңге   |    |         |            |          |          |          |
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәліметтер мынадай түрде болады:
_____________________________________________________
|  2|  ЭҚЖЖ  А 0 1 1 1 1  В 0 1 2 1 0   С 0 1 2 4 2  |
|Үлес салмағын                                       |
|көрсетіңіз    0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 %  |
|____________________________________________________|
Дәнді және бұршақ дақылдарын өндірудің үлес салмағы 150 000,0
(Кестенің 4-бағаны) / 250 000,0 (Кестенің 3-бағаны) х 100% ретінде
есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлес салмағы осындай жолмен
есептеледі;
3) 3 жолда заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі;
4) 4 жолда Өтініштің тиісті түріне белгі қойылады;
5) 5 жолда есепті салық кезеңі көрсетіледі;
6) 6 жолда есептеу жүргізілетін валютаның тиісті коды көрсетіледі.
8. "Патент алу үшін мәліметтері" бөлімінде:
1) 932.00.001 жолда қызметтің түрінің тиісті белгісі қойылады;
2) 932.00.002 жолда мәлімделетін қызметкерлердің жалпы саны
көрсетіледі;
3) 932.00.003 жолда тиесілі жер телімінің аумағы көрсетіледі:
932.00.003А жолда егіс алаңы көрсетіледі;
932.00.003В жолда шабындық көрсетіледі;
932.00.003С жолда жайылым көрсетіледі;
932.00.003D жолда басқа да жерлер көрсетіледі;
4) 932.00.004 жолда ағымдағы салық кезеңінде болжанған түсімнің
сомасы көрсетіледі;
5) 932.00.005 жолда ағымдағы салық кезеңінде болжанған шығын сомасы
көрсетіледі;
6) 932.00.006 жолда ағымдағы салық кезеңінде шот-фактура
бланкаларының саны көрсетіледі;
7) 932.00.007 жолда шот-фактура пайдаланбанған бланкалары туралы
мәлімет көрсетіледі:
932.00.007А жолда пайдаланбанған шот-фактура бланкаларының саны
көрсетіледі;
932.00.007В жолда пайдаланбанған шот-фактура бланкалары бойынша ҚҚС
сомасы көрсетіледі.
9. "Салық төлеуші туралы қосымша ақпарат" бөлімінде:
1) 932.00.008 жолда заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы мәлімет
көрсетіледі;
932.00.008А жолда куәліктің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
932.00.008В жолда куәлікті беру күні көрсетіледі;

2) в строке 932.00.009 указываются сведения о постановке на учет в качестве плательщика налога на добавленную стоимость:
в строке 932.00.009А указывается серия свидетельства;
в строке 932.00.009В указывается номер свидетельства;
в строке 932.00.009С указывается дата выдачи свидетельства;
3) в строке 932.00.010 производится отметка соответствующих видов землепользования;
4) в строке 932.00.011 производится отметка о наличии остатков нереализованной сельскохозяйственной продукции собственного производства и продуктов ее переработки на начало налогового периода.
10. Заявление подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 932.00 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
__________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 13 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления  Единой упрощенной декларации
по фиксированному суммарному налогу и акцизу
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 69 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления Единой упрощенной декларации по фиксированному суммарному налогу и акцизу, включающей прилагаемые формы (далее - формы):
1) Единой упрощенной декларации по фиксированному суммарному налогу и акцизу по форме 940.00 (далее - Единая упрощенная декларация по форме 940.00);
2) приложение 1 к Единой упрощенной декларации по исчислению суммы акциза по форме 940.01 (далее - приложение по форме 940.01);
3) приложение 2 к Единой упрощенной декларации по исчислению суммы фиксированного суммарного налога по объектам, являющимся объектами обложения фиксированным суммарным налогом полный налоговый период, по форме 940.02 (далее - приложение по форме 940.02);
4) приложение 3 к Единой упрощенной декларации по исчислению суммы фиксированного суммарного налога по объектам, введенным после 15 числа налогового периода, по форме 940.03 (далее - приложение по форме 940.03);
5) приложение 4 к Единой упрощенной декларации по исчислению суммы фиксированного суммарного налога по объектам, выбывшим до 15 числа налогового периода, по форме 940.04 (далее - приложение по форме 940.04).
2. Единая упрощенная Декларация по форме 940.00 предназначена для расчетов с бюджетом при применении специального налогового режима для отдельных видов предпринимательской деятельности.

2) 932.00.009 жолда қосылған құн салығын төлеуші ретінде есепке қою
туралы мәлімет көрсетіледі:
932.00.009А жолда куәліктің сериясы көрсетіледі;
932.00.009В жолда куәліктің нөмірі көрсетіледі;
932.00.009С жолда куәлікті беру күні көрсетіледі;
3) 932.00.010 жолда жерді пайдаланудың тиісті белгісі қойылады;
4) 932.00.011 жолда салық кезеңнің басына ауыл шаруашылығы өнімін өз
өндірісі және оны өңдеуінің өткізілмей қалған қалдықтары туралы белгі
қойылады.
10. Өтінішке Салық Кодексінің 69-бабына сәйкес қол қойылады және
куәландырылады.
_______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысан 932.00 Деректер базасына
енгізілмейді, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде
алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
БЕКІТІЛГЕН
Тіркелген жиынтық салық пен акциз бойынша
бірыңғай оңайтылған декларацияны жасаудың
ЕРЕЖЕСІ
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы "Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ (Салық кодексі) 69-бабына сәйкес әзірленген және тіркелген жиынтық салық пен акциз бойынша Бірыңғай оңайтылған декларацияны, қоса беріп отырған нысандарды (бұдан әрі - нысандар) жасаудың тәртібін қарастырады:
1) 940.00 нысан бойынша тіркелген жиынтық салық пен акциз бойынша Бірыңғай оңайтылған декларация (бұдан әрі - 940.00 нысан бойынша Бірыңғай оңайтылған декларация);
2) 940.01 нысан бойынша акциз сомасын есептеу бойынша Бірыңғай оңайтылған декларацияға 1-қосымша (бұдан әрі - 940.01 нысан бойынша қосымша);
3) 940.02 нысан бойынша толық салық кезеңінде тіркелген жиынтық салық салық салу объектілері болып табылатын, объектілер бойынша тіркелген жиынтық салық салықтың сомасын есептеу бойынша Бірыңғай оңайтылған декларацияға 2-қосымша (бұдан әрі - 940.02 нысан бойынша қосымша);
4) 940.03 нысан бойынша салық кезеңінің 15-күнінен кейін іске қосылған объектілер бойынша тіркелген жиынтық салық сомасын есептеу бойынша Бірыңғай оңайтылған декларацияға 3-қосымша (бұдан әрі - 940.03 нысан бойынша қосымша);
5) 940.04 нысан бойынша салық кезеңінің 15-күніне дейін шығып кеткен объектілер бойынша тіркелген жиынтық салық сомасын есептеу бойынша Бірыңғай оңайтылған декларацияға 4-қосымша (бұдан әрі - 940.04 нысан бойынша қосымша).
2. 940.00 нысан бойынша Бірыңғай оңайтылған декларация арнайы салық режимі бойынша жеке кәсіпкерліктің жеке түрлері үшін бюджетпен есептесуге арналған.

Приложение по форме 940.01 предназначено для исчисления суммы акциза налогоплательщиками, осуществляющими в специальном налоговом режиме подакцизные виды деятельности.
Приложение по форме 940.02 предназначено для исчисления фиксированного суммарного налога исключительно по объектам обложения фиксированным суммарным налогом, которые имелись в наличии у налогоплательщика полный налоговый период.
Приложение по форме 940.03 предназначено для исчисления фиксированного суммарного налога исключительно по объектам обложения фиксированным суммарным налогом, введенным после 15 числа налогового периода.
Приложение по форме 940.04 предназначено для исчисления фиксированного суммарного налога исключительно по объектам обложения фиксированным суммарным налогом, выбывшим до 15 числа налогового периода.
3. При составлении форм:
1) на бумажном носителе - формы заполняются шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - формы заполняются в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Налогового Кодекса.
4. При заполнении форм не допускаются исправления, подчистки, помарки и использование символов "+, /, %, Z".
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки форм не заполняются.
6. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
7. При представлении форм:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - формы составляются в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Кодекса - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке форм.
2. Составление Единой упрощенной декларации по форме 940.00
8. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указываются коды видов деятельности по Общему классификатору экономической деятельности (ОКЭД) и их удельный вес.
Коды ОКЭД (пять знаков) отражаются по трем основным видам деятельности в порядке убывания их удельного веса. Удельный вес указывается в процентах с округлением до десятой доли (следует учесть, что общая сумма удельного веса указанных видов деятельности не обязательно должна быть равна 100%).
Для расчета удельного веса необходимо использовать данные, указываемые налогоплательщиком в строке 100 раздела I ("Продукция") государственной статистической отчетности формы N 1-ПФ (годовая). Удельный вес по каждому виду деятельности определяется как отношение данных соответствующей графы строки 100 к данным графы 1 по строке 100.
Например, налогоплательщик, основным видом деятельности которого является деятельность, связанная с азартными играми и играми на деньги, в строке 100 раздела I отчета N 1-ПФ (годовая) указал следующие данные:
___________________________________________________________________________
Наименование| Код  |Всего за|    в том числе по видам деятельности
показателей |строки|отчетный|______________________________________________
|      |  год   |деятельность,     |рестораны| прочая        |
|      |        |связанная с       |         |деятельность по|
|      |        |азартными играми  |         |организации    |
|      |        |и играми на деньги|         |отдыха и развлеч.
|      |        |__________________|_________|_______________|

940.01 нысанға қосымша арнайы салық режимі бойынша акцизделетін қызмет түрлерін жүзеге асыратын салық төлеушілердің акциз сомасын есептесуге арналған.
940.02 нысанға қосымша толық салық кезеңінде бар объектілері бойынша тіркелген жиынтық салық пен акциз бойынша бірыңғай оңайтылған салығын есептеуге арналған.
940.03 нысанға қосымша салық кезеңінің 15-күнінен кейін іске қосылған объектілер бойынша тіркелген жиынтық салық бойынша бірыңғай оңайтылған салығын есептеуге арналған.
940.04 нысанға қосымша салық кезеңінің 15-күніне дейін шығып кеткен объектілер бойынша тіркелген жиынтық салық бойынша бірыңғай оңайтылған салығын есептеуге арналған.
3. Нысанды жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - айналмалы немесе қауырсын қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, бас баспа белгілерімен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - Кодекстің 69-бабының 1-тармағына сәйкес толтырылады.
4. Нысанды толтыру кезінде түзетулерге, тазартуларға және былғауға
жол берілмейді, "+, /, %, Z" белгілері пайдаланылмайды.
5. Нысанның тиісті торкөздерінің көрсеткіштері жоқ болған кезде
толтырылмайды.
6. Қосымшада көрсетуге тиісті, деректер жоқ жағдайда көрсетілген
қосымшалар берілмейді.
7. Нысанды беру кезінде:
1) келу тәртібінде қағаз тасығышта нысандар екі данада жасалады, бір
данасы салық органының белгісімен бірге салық органына қайтарылады;
2) қағаз тасығышта почта бойынша салық төлеуші тапсырысты хатпен
байланыстың почта немесе өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) келу тәртібімен электрондық түрде немесе электрондық почта бойынша
салық төлеуші Кодекстің 69-бабының 8-тармағындағы 3)-тармақшаға сәйкес
нысанды жеткізу туралы электрондық почта бойынша немесе салық органында
хабарламаны алады.
2. 940.00 нысан бойынша Бірыңғай оңайтылған декларация жасау
8. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 1 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 2 жолда Экономикалық Қызмет түрлерінің Жалпы Жіктемесі бойынша (ЭҚЖЖ) қызмет коды мен оның үлес салмағы көрсетіледі;
ЭҚЖЖ коды (бес сан) оның үлес салмағының кему тәртібімен басты қызметтің үш түрі бойынша айқындалады. Үлес салмағы процентпен үтірден кейінгі (бұл ретте көрсетілген қызметтің жалпы үлес салмағы 100% болуы міндетті емес) ондық санды дөңгелектеу әдісімен көрсетіледі.
Үлес салмағын есептеу үшін ПФ-N 1 нысандағы (жылдық) мемлекеттік
статистика есептіліктегі 1-бөлімнің 100 жолында ("Өнім") салық төлеушінің
көрсеткен деректерін пайдалану керек. Үлес салмағы әртүрлі қызметтің түрі
бойынша үлес салмағы 100 жол бойынша 1-бағанына қатысты бағанның дерегі
ретінде анықталады.
Мысалы, салық төлеуші, оның негізгі қызметі үй құрылысы болса, ПФ-N 1
нысандағы (жылдық) 1-бөлімнің 100 жолында мынадай деректерді көрсетті:
_______________________________________________________________
Көрсеткіштер|Жол.| Есепті  |Оның ішінде қызмет түрлері бойынша:|
атауы    |коды|жыл үшін |                                   |
|    |барлығы  |                                   |
_______________________________________________________________|
|    |         |Құмар ойыны |Ресторан. |Демалыс    |
|    |         |мен ақшаға  |дар       |және көңіл |
|    |         |ойнауға бай.|          |көтеру     |
|    |         |ланысты     |          |бойынша    |
|    |         |қызметтер   |          |басқада    |
|    |         |            |          |қызметтер  |
|    |         |____________|__________|___________|

|      |        | код 92710        |код 55300| код 92720
____________|______|________|__________________|_________|_______________|
1     |   2  |    3   |     4            |   5     |     6         |
____________|______|________|__________________|_________|_______________|
Объем         100   250 000,0  150 000,0        50 000,0   35 000,0
произведенной
продукции
(товаров,
услуг),
тыс. тенге
___________________________________________________________________________
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
___________________________________________________________________________
2 | ОКЭД     А  9 2 7 1 0   В   5 5 3 0 0    С   9 2 7 2 0
Укажите
удельный вес    0 6 0, 0 %       0 2 0, 0 %       0 1 4, 0%
___________________________________________________________________________
Удельный вес деятельности, связанной с азартными играми и играми на деньги, рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы) * 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом;
3) в строке 3А указывается фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя и его фирменное наименование;
4) в строке 3В указывается полное наименование юридического лица;
5) в строке 4 производится отметка соответствующего вида Единой упрощенной декларации по форме 940.00;
6) в строке 5 указывается отчетный налоговый период;
7) в строке 6 указывается соответствующий код валюты, в которой производится исчисление фиксированного суммарного налога и акциза;
8) в строке 7 производится отметка соответствующих представленных приложений;
9. В разделе "Фиксированный суммарный налог и акциз":
1) в строке 940.00.001 указывается сумма акциза, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период, которая переносится из строки 940.01.001 приложения по форме 940.01;
2) в строке 940.00.002 указывается сумма фиксированного суммарного налога, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период, определяемая по формуле (940.02.001+940.03.001+940.04.001);
3) в строке 940.00.003 указывается сумма налога на добавленную стоимость, подлежащая уплате в отчетном налоговом периоде, составляющая 70% от исчисленной величины фиксированного суммарного налога и определяемая по формуле (940.00.002 х 0,7);
4) в строке 940.00.004 указывается общая сумма корпоративного (индивидуального) подоходного налога, подлежащая уплате в бюджет, составляющая 30% от исчисленной величины фиксированного суммарного налога и определяемая по формуле (940.00.002 х 0,3).
10. Единая упрощенная декларация по форме 940.00 подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.

|    |         |Коды 92710  |Коды 55300|Коды 92720 |
____________|____|_________|____________|__________|___________|
1      | 2  |    3    |      4     |     5    |     6     |
____________|____|_________|____________|__________|___________|
Жүргізілген |100 |250 000,0| 150 000,0  | 50 000,0 | 35 000,0  |
өнім (тауар.|    |         |            |          |           |
лар, қызмет |    |         |            |          |           |
көрсетулер) |    |         |            |          |           |
көлемі,     |    |         |            |          |           |
мың теңге   |    |         |            |          |           |
____________|____|_________|____________|__________|___________|
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәліметтер кестесі мынадай түрде болады:
_____________________________________________________
|  2|  ЭҚЖЖ  А 9 2 7 1 0  В 5 5 3 0 0   С 9 2 7 2 0  |
|Үлес салмағын                                       |
|көрсетіңіз    0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 %  |
|____________________________________________________|
Бұл ретте құрылыс үлесі 150 000,0 (Кестенің 4-бағаны) / 250 000,0 (Кестенің 3-бағаны) х 100 ретінде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлестер осындай жолмен есептеледі;
3) 3А жолда жеке кәсіпкердің аты-жөні мен оның фирмалық атауы көрсетіледі;
4) 3В жолда заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі;
5) 4 жолда 940.00 нысан бойынша Бірыңғай оңайтылған декларацияның тиісті түрінің белгісі қойылады;
6) 5 жолда есепті салық кезеңі көрсетіледі;
7) 6 жолда тіркелген жиынтық салық пен акцизді есептеу жүргізілген тиісті валюта коды көрсетіледі;
8) 7 жолда қосымшаның түріне байланысты тиісті белгі қойылады.
9. "Тіркелген жиынтық салық пен акциз" бөлімінде:
1) 940.00.001 жолында есепті салық кезеңі үшін бюджетке төленуге тиіс, 940.01 нысан бойынша қосымшаның 940.00.001 жолынан көшірілетін акциз сомасы көрсетіледі;
2) 940.00.002 жолында есепті салық кезеңі үшін бюджетке төленуге тиіс, 940.02 нысан бойынша қосымшаның 940.00.001 жолынан көшірілетін (940.02.001 + 940.03.001 + 940.04.001) формуласы бойынша айқындалатын тіркелген жиынтық салық сомасы көрсетіледі;
3) 940.00.003 жолында салық кезеңі үшін тіркелген жиынтық салық
есептелген мөлшерінен төленуге тиіс 70% құрайтын және (940.00.002 х 0,7)
формуласы бойынша қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
4) 940.00.004 жолында салық кезеңі үшін тіркелген жиынтық салық
есептелген мөлшерінен төленуге тиіс 30% құрайтын және (940.00.002 х 0,3)
формуласы бойынша корпоративті (жеке) салық сомасы көрсетіледі.
10. 940.00 нысан бойынша Бірыңғай оңайтылған декларация Салық
Кодексі 69-бабына сәйкес қол қойылып және мөр куәландырылады.

3. Составление приложения по форме 940.01
11. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2А указывается фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя и его фирменное наименование;
3) в строке 2В указывается полное наименование юридического лица;
4) в строке 3 указывается отчетный налоговый период;
5) в строке 4 указывается соответствующий код валюты, в которой производится исчисление акциза.
12. В разделе "Акциз":
1) в строке 940.01.001С указывается общая сумма акциза, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период, определяемая суммированием показателей строк с 940.01.002С по 940.01.007С;
2) в строке 940.01.002 указываются данные по игровым автоматам с денежным выигрышем:
в строке 940.01.002А указывается количество объектов обложения - игровых автоматов с денежным выигрышем;
в строке 940.01.002В указывается соответствующая ставка акциза, применяемая к игровым автоматам с денежным выигрышем;
в строке 940.01.002С указывается сумма акциза, определяемая путем применения соответствующей ставки акциза к количеству игровых автоматов с денежным выигрышем по формуле (940.01.002А х 940.01.002В);
3) в строке 940.01.003 указываются данные по кассам тотализаторов:
в строке 940.01.003А указывается количество объектов обложения - касс тотализаторов;
в строке 940.01.003В указывается соответствующая ставка акциза, применяемая к кассам тотализаторов;
в строке 940.01.003С указывается сумма акциза, определяемая путем применения соответствующей ставки акциза к количеству касс тотализаторов по формуле (940.01.003А х 940.01.003В);
4) в строке 940.01.004 указываются данные по кассам букмекерских контор:
в строке 940.01.004А указывается количество объектов обложения - касс букмекерских контор;
в строке 940.01.004В указывается соответствующая ставка акциза, применяемая к кассам букмекерских контор;
в строке 940.01.004С указывается сумма акциза, определяемая путем применения соответствующей ставки акциза к количеству касс букмекерских контор по формуле (940.01.004А х 940.01.004В);
5) в строке 940.01.005 указываются данные по бильярдным столам, используемым для проведения азартных игр и (или) заключения пари:
в строке 940.01.005А указывается количество объектов обложения - бильярдных столов, используемых для проведения азартных игр и (или) заключения пари;
в строке 940.01.005В указывается соответствующая ставка акциза, применяемая к бильярдным столам, используемым для проведения азартных игр и (или) заключения пари;
в строке 940.01.005С указывается сумма акциза, которая определяется путем применения соответствующей ставки акциза к количеству бильярдных столов, используемых для проведения азартных игр и (или) заключения пари, по формуле (940.01.005А х 940.01.005В);

3. 940.01 нысан бойынша қосымшаны жасау
11. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 1 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 2А жолда жеке кәсіпкердің аты-жөні және оның фирмалық атауы
көрсетіледі;
3) 2В жолда заңды тұлға өзінің толық атауын көрсетеді;
4) 3 жолда есепті салық кезеңі көрсетіледі;
5) 5 жолда салық есебі жүргізілген тиісті валюта коды көрсетіледі,
онда салық есептелуі жүргізіледі.
12. "Акциз" бөлімінде:
1) 940.01.001С жолда есепті салық кезеңі үшін бюджетке төленуге тиіс,
940.01.002С-ден 940.01.007С дейінгі жолдардың жиынтығымен анықталатын
жалпы акциз сомасы көрсетіледі;
2) 940.01.002 жолда ақшалай ұтысты ойын автоматтары бойынша
мәліметтер көрсетіледі:
940.01.002А жолда ақшалай ұтысты ойын автоматтарына қолданатын -
салық салынатын объектілердің саны көрсетіледі;
940.01.002В жолда ақшалай ұтысты ойын автоматтарына қолданатын,
тиісті акциз ставкасы көрсетіледі;
940.01.002С жолда ақшалай ұтысты ойын автоматтары санына тиісті акциз
ставкасын қолдану жолымен салық салынатын объектілердің (940.01.002А х
940.01.002В) формуласы бойынша айқындалатын акциз сомасы көрсетіледі;
3) 940.01.003 жолда тотализаторлар кассалары бойынша мәліметтер
көрсетіледі:
940.01.003А жолда тотализаторлар кассалары - салық салынатын
объектілердің саны көрсетіледі;
940.01.003В жолда тотализаторлар кассаларына қолданатын, тиісті акциз
ставкасы көрсетіледі;
940.01.003С жолда тотализаторлар кассалары санына тиісті акциз
ставкасын қолдану жолымен салық салынатын объектілердің (940.01.003А х
940.01.003В) формуласы бойынша айқындалатын акциз сомасы көрсетіледі;
4) 940.01.004 жолда букмекер конторлары кассалары бойынша мәліметтер
көрсетіледі:
940.01.004А жолда букмекер конторлары кассалары - салық салынатын
объектілердің саны көрсетіледі;
940.01.004В жолда букмекер конторлары кассалары санына тиісті акциз
сомасы көрсетіледі;
940.01.004С жолда букмекер конторлары кассалары санына тиісті акциз
ставкасын қолдану жолымен салық салынатын объектілердің (940.01.004А х
940.01.004В) формуласы бойынша айқындалатын акциз сомасы көрсетіледі;
5) 940.01.005 жолда бәс тігуге және (немесе) құмар ойындарын өткізу
үшін қолданылатын, бильярд үстелі бойынша мәліметтер көрсетіледі:
940.01.005А жолда бәс тігуге және (немесе) құмар ойындарын өткізу үшін қолданылатын, бильярд үстелі - салық салынатын объектілердің саны көрсетіледі;
940.01.005В жолында бәс тігуге және (немесе) құмар ойындарын өткізу үшін қолданылатын, бильярд үстелінің санына қатысты тиісті акциз сомасы көрсетіледі;
940.01.005С жолда бәс тігуге және (немесе) құмар ойындарын өткізу үшін қолданылатын, бильярд үстелінің санына тиісті акциз ставкасын қолдану жолымен салық салынатын объектілердің (940.01.005А х 940.01.005В) формуласы бойынша айқындалатын акциз сомасы көрсетіледі;

6) в строке 940.01.006 указываются данные по игровым столам, предназначенным для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как сторона:
в строке 940.01.006А указывается количество объектов обложения - игровых столов, предназначенных для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как сторона;
в строке 940.01.006В указывается соответствующая ставка акциза, применяемая к игровым столам, предназначенным для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как сторона;
в строке 940.01.006С указывается сумма акциза, которая определяется путем применения соответствующей ставки акциза к количеству игровых столов, предназначенных для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как сторона, по формуле (940.01.006А х 940.01.006В);
7) в строке 940.01.007 указываются данные по игровым столам, предназначенным для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как организатор и (или) наблюдатель:
в строке 940.01.007А указывается количество объектов обложения - игровых столов, предназначенных для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как организатор и (или) наблюдатель;
в строке 940.01.007В указывается соответствующая ставка акциза, применяемая к игровым столам, предназначенным для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как организатор и (или) наблюдатель;
в строке 940.01.007С указывается сумма акциза, которая определяется путем применения соответствующей ставки акциза к количеству игровых столов, предназначенных для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как организатор и (или) наблюдатель, по формуле (940.01.007А х 940.01.007В).
13. Приложение по форме 940.01 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
4. Составление приложения по форме 940.02
14. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2А указывается фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя и его фирменное наименование;
3) в строке 2В указывается полное наименование юридического лица;
4) в строке 3 указывается отчетный налоговый период;
5) в строке 4 указывается соответствующий код валюты, в которой производится исчисление фиксированного суммарного налога.
15. В разделе "Фиксированный суммарный налог":

6) 940.01.006 жолда ойын мекемесі өздерінің өкілі арқылы тарап ретінде қатысатын, құмар ойындарын өткізуге арналған ойын үстелдері бойынша мәліметтер көрсетіледі:
940.01.006А жолда ойын мекемесі өздерінің өкілі арқылы тарап ретінде қатысатын, құмар ойындарын өткізуге арналған ойын үстелдері - салық салынатын объектілердің саны көрсетіледі;
940.01.006В жолда ойын мекемесі өздерінің өкілі арқылы тарап ретінде қатысатын, құмар ойындарын өткізуге арналған ойын үстелдеріне қатысты қолданатын тиісті акциз ставкасы көрсетіледі;
940.01.006С жолда ойын мекемесі өздерінің өкілі арқылы тарап ретінде қатысатын, құмар ойындарын өткізуге арналған ойын үстелдері санына тиісті акциз ставкасын қолдану жолымен салық салынатын объектілердің (940.01.006А х 940.01.006В) формуласы бойынша айқындалатын акциз сомасы көрсетіледі;
7) 940.01.007 жолда құмар ойындарын өткізуге арналған, оны жерде ойын мекемесі өздерінің өкілі арқылы ұйымдастырушы және (немесе) бақылаушы ретінде қатысатын, ойын үстелі саны бойынша мәліметтер көрсетіледі:
940.01.007А жолда құмар ойындарын өткізуге арналған, оны жерде ойын мекемесі өздерінің өкілі арқылы ұйымдастырушы және (немесе) бақылаушы ретінде қатысатын, ойын үстелі санына - салық салынатын объектілердің саны көрсетіледі;
940.01.007В жолда құмар ойындарын өткізуге арналған, оны жерде ойын
мекемесі өздерінің өкілі арқылы ұйымдастырушы және (немесе) бақылаушы
ретінде қатысатын, ойын орны санына тиісті акциз ставкасы көрсетіледі;
940.01.007С жолда құмар ойындарын өткізуге арналған, оны ойын
мекемесі өздерінің өкілі арқылы ұйымдастырушы және (немесе) бақылаушы
ретінде қатысатын, ойын орны санына тиісті акциз ставкасын қолдану жолымен
салық салынатын объектілердің (940.01.007А х 940.01.007В) формуласы
бойынша айқындалатын акциз сомасы көрсетіледі.
13. 940.01 нысан бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол
қояды.
4. 940.02 нысан бойынша қосымшаны жасау
14. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 1 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 2А жолда жеке кәсіпкердің аты-жөні және оның фирмалық атауы
көрсетіледі;
3) 2В жолда заңды тұлға өзінің толық атауын көрсетеді;
4) 3 жолда есепті салық кезеңі көрсетіледі;
5) 5 жолда салық есебі жүргізілген тиісті валюта коды көрсетіледі,
онда салық есептелуі жүргізіледі.
15. "Тіркелген жиынтық салығы" бөлімінде:

1) в строке 940.02.001С указывается общая сумма фиксированного суммарного налога, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период, которая определяется суммированием показателей строк с 940.02.002С по 940.02.011С;
2) в строке 940.02.002 указываются данные по игровым автоматам с денежным выигрышем, являющимся объектами обложения фиксированным суммарным налогом полный налоговый период:
в строке 940.02.002А указывается количество объектов обложения фиксированным суммарным налогом - игровых автоматов с денежным выигрышем;
в строке 940.02.002В указывается соответствующая ставка фиксированного суммарного налога, применяемая к игровым автоматам с денежным выигрышем;
в строке 940.02.002С указывается сумма фиксированного суммарного налога, определяемая путем применения соответствующей ставки фиксированного суммарного налога к количеству игровых автоматов с денежным выигрышем по формуле (940.02.002А х 940.02.002В);
3) в строке 940.02.003 указываются данные по кассам тотализаторов, являющимся объектами обложения фиксированным суммарным налогом полный налоговый период:
в строке 940.02.003А указывается количество объектов обложения - касс тотализаторов;
в строке 940.02.003В указывается соответствующая ставка фиксированного суммарного налога, применяемая к кассам тотализаторов;
в строке 940.02.003С указывается сумма фиксированного суммарного налога, определяемая путем применения соответствующей ставки фиксированного суммарного налога к количеству касс тотализаторов по формуле (940.02.003А х 940.02.003В);
4) в строке 940.02.004 указываются данные по кассам букмекерских контор, являющимся объектами обложения фиксированным суммарным налогом полный налоговый период:
в строке 940.02.004А указывается количество объектов обложения - касс букмекерских контор;
в строке 940.02.004В указывается соответствующая ставка фиксированного суммарного налога, применяемая к кассам букмекерских контор;
в строке 940.02.004С указывается сумма фиксированного суммарного налога, определяемая путем применения соответствующей ставки фиксированного суммарного налога к количеству касс букмекерских контор по формуле (940.02.004А х 940.02.004В);
5) в строке 940.02.005 указываются данные по игровым автоматам без денежного выигрыша, являющимся объектами обложения фиксированным суммарным налогом полный налоговый период:
в строке 940.02.005А указывается количество объектов обложения фиксированным суммарным налогом - игровых автоматов без денежного выигрыша;
в строке 940.02.005В указывается соответствующая ставка фиксированного суммарного налога, применяемая к игровым автоматам без денежного выигрыша;

1) 940.02.001С жолында 940.02.002С-тан 940.02.011С жолдарының көрсеткіштерін жинақтаумен айқындалатын, есепті салық кезеңі үшін бюджетке төленуге тиіс тіркелген жиынтық салықтың жалпы сомасы көрсетіледі;
2) 940.02.002 жолда тіркелген жиынтық салықтың салық салынатын объектілері болып табылатын ақшалай ұтысты ойын автоматтары бойынша мәліметтер көрсетіледі:
940.02.002А жолда тіркелген жиынтық салықтың салық салынатын объектілері болып табылатын ақшалай ұтысты ойын автоматтар саны көрсетіледі;
940.02.002В жолда ақшалай ұтысты ойын автоматтарына қолданатын, тиісті тіркелген жиынтық салықтың ставкасы көрсетіледі;
940.02.002С жолда ақшалай ұтысты ойын автоматтары санына тиісті тіркелген жиынтық салықтың ставкасын қолдану жолымен салық салынатын объектілердің (940.02.002А х 940.02.002В) формуласы бойынша айқындалатын тіркелген жиынтық салықтың сомасы көрсетіледі;
3) 940.02.003 жолда тіркелген жиынтық салықтың салық салынатын объектілері болып табылатын тотализаторлар кассалары бойынша мәліметтер көрсетіледі:
940.02.003А жолда тотализаторлар кассаларының саны көрсетіледі;
940.02.003В жолда тіркелген жиынтық салықтың салық салынатын объектілері болып табылатын тотализаторлар кассаларына қолданатын, тиісті тіркелген жиынтық салықтың ставкасы көрсетіледі;
940.02.003С жолда тотализаторлар кассалары санына тиісті тіркелген жиынтық салықтың ставкасын қолдану жолымен салық салынатын объектілердің (940.02.003А х 940.02.003В) формуласы бойынша айқындалатын тіркелген жиынтық салықтың тиісті сомасы көрсетіледі;
4) 940.02.004 жолда тіркелген жиынтық салықтың салық салынатын объектілері болып табылатын букмекер конторларының кассалары бойынша мәліметтер көрсетіледі:
940.02.004А жолда букмекер конторларының кассалары - салық салынатын объектілердің саны көрсетіледі;
940.02.004В жолда букмекер конторлары кассаларына қолданылатын тіркелген жиынтық салықтың тиісті ставкасы көрсетіледі;
940.02.004С жолда букмекер конторлары кассалары санына тиісті тіркелген жиынтық салықтың ставкасын қолдану жолымен салық салынатын объектілердің (940.02.004А х 940.02.004В) формуласы бойынша айқындалатын тіркелген жиынтық салықтың тиісті сомасы көрсетіледі;
5) 940.02.005 жолда тіркелген жиынтық салықтың салық салынатын объектілері болып табылатын ақшасыз ұтыс ойын автоматтары бойынша мәліметтер көрсетіледі:
940.02.005А жолда тіркелген жиынтық салықтың салық салынатын объектілері болып табылатын ақшасыз ұтыс ойын автоматтар саны көрсетіледі;
940.02.005В жолда ақшасыз ұтыс ойын автоматтарына қолданатын, тиісті тіркелген жиынтық салықтың ставкасы көрсетіледі;

в строке 940.02.005С указывается сумма фиксированного суммарного налога, определяемая путем применения соответствующей ставки фиксированного суммарного налога к количеству игровых автоматов без денежного выигрыша по формуле (940.02.005А х 940.02.005В);
6) в строке 940.02.006 указываются данные по игровым дорожкам, являющимся объектами обложения фиксированным суммарным налогом полный налоговый период:
в строке 940.02.006А указывается количество объектов обложения фиксированным суммарным налогом - игровых дорожек;
в строке 940.02.006В указывается соответствующая ставка фиксированного суммарного налога, применяемая к игровым дорожкам;
в строке 940.02.006С указывается сумма фиксированного суммарного налога, определяемая путем применения соответствующей ставки фиксированного суммарного налога к количеству игровых дорожек по формуле (940.02.006А х 940.02.006В);
7) в строке 940.02.007 указываются данные по картам (по картингу), являющимся объектами обложения фиксированным суммарным налогом полный налоговый период:
в строке 940.02.007А указывается количество объектов обложения фиксированным суммарным налогом - картов;
в строке 940.02.007В указывается соответствующая ставка фиксированного суммарного налога, применяемая к картам;
в строке 940.02.007С указывается сумма фиксированного суммарного налога, определяемая путем применения соответствующей ставки фиксированного суммарного налога к количеству картов по формуле (940.02.007А х 940.02.007В);
8) в строке 940.02.008 указываются данные по бильярдным столам, используемым для проведения азартных игр и (или) заключения пари, являющимся объектами обложения фиксированным суммарным налогом полный налоговый период:
в строке 940.02.008А указывается количество объектов обложения фиксированным суммарным налогом - бильярдных столов, используемых для проведения азартных игр и (или) заключения пари;
в строке 940.02.008В указывается соответствующая ставка фиксированного суммарного налога, применяемая к бильярдным столам, используемым для проведения азартных игр и (или) заключения пари;
в строке 940.02.008С указывается сумма фиксированного суммарного налога, определяемая путем применения соответствующей ставки фиксированного суммарного налога к количеству бильярдных столов, используемых для проведения азартных игр и (или) заключения пари, по формуле (940.02.008А х 940.02.008В);
9) в строке 940.02.009 указываются данные по бильярдным столам, неиспользуемым для проведения азартных игр и (или) заключения пари, являющимся объектами обложения фиксированным суммарным налогом полный налоговый период:
в строке 940.02.009А указывается количество объектов обложения фиксированным суммарным налогом - бильярдных столов, неиспользуемых для проведения азартных игр и (или) заключения пари;
в строке 940.02.009В указывается соответствующая ставка фиксированного суммарного налога, применяемая к бильярдным столам, неиспользуемым для проведения азартных игр и (или) заключения пари;

940.02.005С жолда ақшасыз ұтыс ойын автоматтары санына тиісті тіркелген жиынтық салықтың ставкасын қолдану жолымен салық салынатын объектілердің (940.02.005А х 940.02.005В) формуласы бойынша айқындалатын тіркелген жиынтық салықтың тиісті сомасы көрсетіледі;
6) 940.02.006 жолда толық салық кезеңінде тіркелген жиынтық салықтың салық салынатын объектілері болып табылатын ойын жолдарының мәліметтері көрсетіледі:
940.02.006А жолда тіркелген жиынтық салық объектілері - ойын жолдарының саны көрсетіледі;
940.02.006В жолда ойын жолдарына қолданатын, тіркелген жиынтық салықтың тиісті ставкасы көрсетіледі;
940.02.006С жолда ойын жолдарына қолданатын, тіркелген жиынтық салықтың тиісті ставкасын қолдану жолымен салық салынатын ойын жолдарының санына (940.02.006А х 940.02.006В) формуласы бойынша айқындалатын тіркелген жиынтық салықтың тиісті сомасы көрсетіледі;
7) 940.02.007 жолда толық салық кезеңінде тіркелген жиынтық салық сомасын объектілері болып табылатын карта (картинг бойынша) ойыны бойынша мәліметтер көрсетіледі:
940.02.007А жолда карта ойындары - тіркелген жиынтық салық салу объектілерінің саны көрсетіледі;
940.02.007В жолда карта ойынына қолданылатын тіркелген жиынтық салықтың тиісті ставкасы көрсетіледі;
940.02.007С жолда карта ойынына қолданатын, тіркелген жиынтық салықтың тиісті ставкасын қолдану жолымен салық салынатын карта ойыны санына (940.02.007А х 940.02.007В) формуласы бойынша айқындалатын тіркелген жиынтық салықтың тиісті сомасы көрсетіледі;
8) 940.02.008 жолда тіркелген жиынтық салықтың салық салынатын объектілері болып табылатын бәс тігуге және (немесе) құмар ойындарын өткізу үшін қолданылатын, бильярд үстелі бойынша мәліметтер көрсетіледі:
940.02.008А жолда бәс тігуге және (немесе) құмар ойындарын өткізу үшін қолданылатын, бильярд үстелі - тіркелген жиынтық салықтың салық салынатын объектілердің саны көрсетіледі;
940.02.008В жолында бәс тігуге және (немесе) құмар ойындарын өткізу үшін қолданылатын, бильярд үстелінің санына қатысты тіркелген жиынтық салықтың тиісті ставкасы көрсетіледі;
940.02.008С жолда бәс тігуге және (немесе) құмар ойындарын өткізу үшін қолданылатын, бильярд үстелінің санына тиісті тіркелген жиынтық салықтың салық салынатын объектілердің ставкасын қолдану жолымен салық салынатын объектілердің (940.02.008А х 940.02.008В) формуласы бойынша айқындалатын бильярд үстелінің санына қатысты тіркелген тиісті жиынтық салық сомасы көрсетіледі;
9) 940.02.009 жолда толық салық кезеңінде тіркелген жиынтық салықтың салық салынатын объектілері болып табылатын бәс тігуге және (немесе) құмар ойындарын өткізу үшін қолданылатын, бильярд үстелі бойынша мәліметтер көрсетіледі:
940.02.009А жолда бәс тігуге және (немесе) құмар ойындарын өткізу үшін қолданылатын, бильярд үстелі - тіркелген жиынтық салықтың салық салынатын объектілердің саны көрсетіледі;
940.02.009В жолында бәс тігуге және (немесе) құмар ойындарын өткізу үшін қолданылатын, бильярд үстелінің санына қатысты тіркелген жиынтық салықтың тиісті ставкасы көрсетіледі;

в строке 940.02.009С указывается сумма фиксированного суммарного налога, определяемая путем применения соответствующей ставки фиксированного суммарного налога к количеству бильярдных столов, неиспользуемых для проведения азартных игр и (или) заключения пари, по формуле (940.02.009А х 940.02.009В);
10) в строке 940.02.010 указываются данные по организаторам лото, являющимся объектами обложения фиксированным суммарным налогом полный налоговый период:
в строке 940.02.010А указывается количество объектов обложения фиксированным суммарным налогом - организаторов лото;
в строке 940.02.010В указывается соответствующая ставка фиксированного суммарного налога, применяемая к организаторам лото;
в строке 940.02.010С указывается сумма фиксированного суммарного налога, определяемая путем применения соответствующей ставки фиксированного суммарного налога к количеству организаторов лото по формуле (940.02.010А х 940.02.010В);
11) в строке 940.02.011 указываются данные по игровым столам, предназначенным для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как сторона, (по игровым столам, являющимся объектами обложения фиксированным суммарным налогом полный налоговый период):
в строке 940.02.011А указывается количество объектов обложения - игровых столов, предназначенных для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как сторона;
в строке 940.02.011В указывается соответствующая ставка фиксированного суммарного налога, применяемая к игровым столам, предназначенным для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как сторона;
в строке 940.02.011С указывается сумма фиксированного суммарного налога, определяемая путем применения соответствующей ставки фиксированного суммарного налога к количеству игровых столов, предназначенных для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как сторона, по формуле (940.02.011А х 940.02.011В);
12) в строке 940.02.012 указываются данные по игровым столам, предназначенным для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как организатор и (или) наблюдатель, (по игровым столам, являющимся объектами обложения фиксированным суммарным налогом полный налоговый период):
в строке 940.02.012А указывается количество объектов обложения - игровых столов, предназначенных для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как организатор и (или) наблюдатель;
в строке 940.02.012В указывается соответствующая ставка фиксированного суммарного налога, применяемая к игровым столам, предназначенным для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как организатор и (или) наблюдатель;
в строке 940.02.012С указывается сумма фиксированного суммарного налога, определяемая путем применения соответствующей ставки фиксированного суммарного налога к количеству игровых столов, предназначенных для проведения азартных игр, в которых игорное заведение у       частвует через своих представителей как организатор и (или) наблюдатель, по формуле (940.02.012А х 940.02.012В).

940.02.009С жолда бәс тігуге және (немесе) құмар ойындарын өткізу үшін қолданылатын, бильярд үстелінің санына тиісті тіркелген жиынтық салықтың салық салынатын объектілердің ставкасын қолдану жолымен салық салынатын объектілердің (940.02.009А х 940.02.009В) формуласы бойынша айқындалатын бильярд үстелінің санына қатысты тіркелген жиынтық салықтың тиісті сомасы көрсетіледі;
10) 940.02.010 жолда толық салық кезеңінде тіркелген жиынтық салықтың салық салынатын объектілері болып табылатын лото ойынын ұйымдастырушылар бойынша мәліметтер көрсетіледі;
940.02.010А жолда лото ойынын ұйымдастырушы - толық салық кезеңінде тіркелген жиынтық салық салу объектілерінің саны көрсетіледі;
940.02.0010В жолында лото ойынын ұйымдастырушыға қолданатын - салық салынатын объектілердің санына толық салық кезеңінде тіркелген тиісті ставкасы көрсетіледі;
940.02.0010С жолда лото ойынын ұйымдастырушыға қолданатын орын санына тіркелген жиынтық салықтың тиісті ставкасын қолдану жолымен салық салынатын объектілердің (940.02.010А х 940.02.010В) формуласы бойынша айқындалатын тіркелген жиынтық салықтың тиісті сомасы көрсетіледі;
11) 940.02.011 жолда ойын мекемесі өздерінің өкілі арқылы тарап ретінде қатысатын, құмар ойындарын өткізуге арналған ойын үстелдері бойынша (толық салық кезеңінде тіркелген жиынтық салығын салынатын объектілері болып табылатын ойын үстелдері бойынша) мәліметтер көрсетіледі:
940.02.011А жолда ойын мекемесі өздерінің өкілі арқылы тарап ретінде қатысатын, құмар ойындарын өткізуге арналған ойын үстелдері - салық салынатын объектілердің саны көрсетіледі;
940.02.011В жолда ойын мекемесі өздерінің өкілі арқылы тарап ретінде қатысатын, құмар ойындарын өткізуге арналған ойын үстелдеріне қатысты қолданатын тіркелген жиынтық салықтың тиісті ставкасы көрсетіледі;
940.02.011С жолда ойын мекемесі өздерінің өкілі арқылы тарап ретінде қатысатын, құмар ойындарын өткізуге арналған ойын үстелдері санына тіркелген жиынтық салықтың тиісті ставкасын қолдану жолымен салық салынатын объектілердің (940.02.011А х 940.02.011В) формуласы бойынша айқындалатын тіркелген жиынтық салықтың сомасы көрсетіледі;
12) 940.02.012 жолда құмар ойындарын өткізуге арналған, оны жерде ойын мекемесі өздерінің өкілі арқылы ұйымдастырушы және (немесе) бақылаушы ретінде қатысатын, ойын үстелі саны бойынша (толық салық кезеңінде тіркелген жиынтық салығы салынатын объектілері болып табылатын ойын үстелдері бойынша) мәліметтер көрсетіледі:
940.02.012А жолда құмар ойындарын өткізуге арналған, оны жерде ойын мекемесі өздерінің өкілі арқылы ұйымдастырушы және (немесе) бақылаушы ретінде қатысатын, ойын үстелі санына - салық салынатын объектілердің саны көрсетіледі;
940.02.012В жолда құмар ойындарын өткізуге арналған, оны жерде ойын
мекемесі өздерінің өкілі арқылы ұйымдастырушы және (немесе) бақылаушы
ретінде қатысатын, ойын орны санына тіркелген жиынтық салығының тиісті
ставкасы көрсетіледі;
940.02.012С жолда құмар ойындарын өткізуге арналған, оны ойын
мекемесі өздерінің өкілі арқылы ұйымдастырушы және (немесе) бақылаушы
ретінде қатысатын, ойын орны санына тіркелген жиынтық салығының тиісті
ставкасын қолдану жолымен салық салынатын объектілердің (940.02.012А х
940.02.012В) формуласы бойынша айқындалатын тіркелген жиынтық салығының
сомасы көрсетіледі.

16. Приложение по форме 940.02 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
5. Составление приложения по форме 940.03
17. Приложение по форме 940.03, составляется в порядке, установленном для составления Приложения по форме 940.02.
При этом в строках с 940.03.002В по 940.03.012В указывается ставка фиксированного суммарного налога, определяемая в размере 50 процентов от размера ставки фиксированного суммарного налога, соответствующей данному объекту обложения.
18. Приложение по форме 940.03 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
6. Составление приложения по форме 940.04
19. Приложение по форме 940.04 составляется в порядке, установленном для составления Приложения по форме 940.02.
При этом, в строках с 940.04.002В по 940.04.012В указывается ставка фиксированного суммарного налога, определяемая в размере 50 процентов от размера ставки фиксированного суммарного налога, соответствующей данному объекту обложения.
20. Приложение по форме 940.04 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 940.00, 940.01, 940.02, 940.03, 940.04 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
__________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Заявления на регистрацию объектов
налогообложения и объектов, связанных с налогообложением,
фиксированным суммарным налогом
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 69 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления Заявления на регистрацию (перерегистрацию) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, фиксированным суммарным налогом, включающего прилагаемые формы (далее - формы):
1) Заявления на регистрацию (перерегистрацию) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, фиксированным суммарным налогом по форме 942.00 (далее - Заявление по форме 942.00);
2) приложения к Заявлению на регистрацию (перерегистрацию) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, фиксированным суммарным налогом по форме 942.01 (далее - приложение по форме 942.01);
3) дополнительной формы к строкам 942.01.011, 942.01.012 приложения по форме 942.01;
4) дополнительной формы к строкам 942.01.013, 942.01.014 приложения по форме 942.01.

16. 940.02 нысан бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол
қояды.
5. 940.03 нысан бойынша қосымшаны жасау
17. 940.03 нысан бойынша Қосымша 940.02 нысан бойынша Қосымша үшін
белгіленген тәртіпте жасалады.
Бұл орайда 940.03.002В жолдан 940.03.012В жолдарында осы салық
салынатын объектілерге тиісті тіркелген жиынтық салығы ставкасының
мөлшерінен 50 процент көлемінде айқындалатын тіркелген жиынтық салығының
ставкасы көрсетіледі.
18. 940.03 нысан бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол
қояды.
6. 940.04 нысан бойынша қосымшаны жасау
19. 940.04 нысан бойынша Қосымша 940.02 нысан бойынша Қосымша үшін
белгіленген тәртіпте жасалады.
Бұл орайда 940.04.002В жолдан 940.04.012В жолдарында осы салық
салынатын объектілерге тиісті тіркелген жиынтық салығы ставкасының
мөлшерінен 50 процент көлемінде айқындалатын тіркелген жиынтық салығының
ставкасы көрсетіледі.
20. 940.04 нысан бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол
қояды.
_______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысандар 940.00, 940.01, 940.02,
940.03, 940.04 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда
оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
бекітілген
Тіркелген жиынтық салық салық салумен байланысты объектілерді
және салық салу объектілерін тіркеуге өтініш жасау
ЕРЕЖЕЛЕРІ
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінің (Салық кодексі) 69-бабына сәйкес әзірленген және қоса беріліп отырған нысандарды қоса (бұдан әрі - нысандар) тіркелген жиынтық салықпен салық салу объектілерін және салық салумен байланысты объектілерді тіркеуге (қайта тіркеуге) өтініш жасаудың тәртібін көздейді:
1) тіркелген жиынтық салықпен салық салумен байланысты және салық салумен байланысты объектілерді тіркеуге (қайта тіркеуге) өтініш (бұдан әрі - 942.00-нысан бойынша өтініш);
2) тіркелген жиынтық салықпен салық салумен байланысты және салық салумен байланысты объектілерді тіркеуге (қайта тіркеуге) өтінішке қосымша (бұдан әрі - 942.01-нысан бойынша қосымша);
3) 942.01-нысан бойынша 942.01.011, 942.01.012 жолдарына қосымша нысан;
4) 942.01-нысан бойынша 942.01.013, 942.01.014 жолдарына қосымша нысан.

2. Заявление по форме 942.00 предназначено для регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, фиксированным суммарным налогом при применении специального налогового режима для отдельных видов предпринимательской деятельности.
Приложение по форме 942.01 предназначено для регистрации объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, фиксированным суммарным налогом, по конкретным игорным заведениям (стационарным точкам).
Дополнительные формы к строкам с 942.02.011 по 942.03.014 приложения по форме 942.01 предназначены для отражения сведений о земельных участках и недвижимом имуществе и заполняются в случае, если сведения не могут быть отражены в указанных строках в полном объеме. При этом заполняется необходимое количество листов дополнительных форм к строкам с 942.02.011 по 942.03.014 приложения по форме 942.01.
3. В случае, если налогоплательщик имеет несколько игорных заведений (стационарных точек), то по каждому игорному заведению (стационарной точке) заполняется отдельный лист приложения по форме 942.01.
4. При перерегистрации объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, фиксированным суммарным налогом, в формах заполняются:
раздел "Общая информация" - полностью;
в остальных разделах - только те строки, по которым произошли изменения ранее представленных сведений.
5. При составлении форм:
1) на бумажном носителе - формы заполняются шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - формы заполняются в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Налогового кодекса.
6. При заполнении форм не допускаются исправления, подчистки, помарки и использование символов "+, /, %, Z".
7. При отсутствии показателей соответствующие ячейки форм не заполняются.
8. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложении, приложение не представляется.
9. При представлении форм:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - формы составляются в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового комитета;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса, - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке форм.

2. 942.01-нысан бойынша өтініш кәсіпкерлік қызметтің жекелеген түрлері үшін арнайы салық режимін қолдану кезінде тіркелген жиынтық салықпен салық салумен байланысты және салық салу объектілерін тіркеу үшін (қайта тіркеу) арналған.
942.01-нысан бойынша қосымша нысан нақты ойын орындары (тұрақты нүктелері) бойынша тіркелген жиынтық салықпен салық салумен байланысты және салық салу объектілерін тіркеу үшін (қайта тіркеу) арналған.
942.01-нысан бойынша қосымша 942.02.01-ден 942.03.014-ге дейінгі жолдарға қосымша нысандар жер учаскелері және жылжымайтын мүліктер туралы мәліметтерді көрсетуге және ол мәліметтерді көрсетілген жолдарда толық көлемде көрсету мүмкін емес жағдайларда толтырылады. Бұл жағдайда 942.01-нысан бойынша қосымша 942.02.011-ден 942.03.014-ге дейінгі жолдарға қосымша парақтардың қажет саны толтырылады.
3. В случае, если налогоплательщик имеет несколько игорных заведений (стационарных точек), то по каждому игорному заведению (стационарной точке) заполняется отдельный лист приложения по форме 942.01. Ескерту: 3-тармақтың қазақша аудармасы болмағандықтан мәтін
орыс тілінде беріліп отыр.
4. Тіркелген жиынтық салықпен салық салумен байланысты және салық салумен байланысты объектілерді қайта тіркеу кезінде:
"Жалпы ақпарат" бөлімінде - толық;
басқа бөлімдерде - тек бұрын ұсынылған мәліметтер бойынша өзгерістер болған жолдар ғана нысандарда толтырылады.
5. Нысанды жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - нысандар айналмалы немесе қауырсын қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, бас баспа белгілерімен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - нысандар Кодекстің 69-бабындағы 1-тармаққа сәйкес толтырылады.
6. Нысандарды толтыру кезінде түзетулерге, тазартуларға және былғауға жол берілмейді, "+, /, %, Z" белгілері пайдаланылмайды.
7. Нысандардың тиісті торкөздерінің көрсеткіштері жоқ болған кезде толтырылмайды.
8. Деректер жоқ жағдайда, қосымшада көрсетуге тиісті, қосымшадағы көрсетілгендер ұсынылмайды.
9. Нысанды беру кезінде:
1) келу тәртібінде қағаз тасығышта - нысандар екі данада жасалады, бір данасы салық органының белгісімен бірге салық төлеушіге қайтарылады;
2) қағаз тасығышта почта бойынша салық төлеуші тапсырысты хатпен байланыстың почта немесе өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) келу тәртібімен немесе электрондық түрде немесе электрондық почта бойынша салық төлеуші Кодекстің 69-бабының 8-тармағындағы 3) тармақшаға сәйкес нысанды жеткізу туралы электрондық почта бойынша немесе салық органында хабарламаны алады.

2. Составление Заявления по форме 942.00
10. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указываются коды видов деятельности по Общему классификатору экономической деятельности (ОКЭД) и их удельный вес.
Коды ОКЭД (пять знаков) отражаются по трем основным видам деятельности в порядке убывания их удельного веса. Удельный вес указывается в процентах с округлением до десятой доли (следует учесть, что общая сумма удельного веса указанных видов деятельности не обязательно должна быть равна 100 %).
Для расчета удельного веса необходимо использовать данные, указываемые налогоплательщиком в строке 100 раздела I ("Продукция") государственной статистической отчетности формы N 1-ПФ (годовая). Удельный вес по каждому виду деятельности определяется как отношение данных соответствующей графы строки 100 к данным графы 1 по строке 100.
Например, налогоплательщик, основным видом деятельности которого является деятельность, связанная с азартными играми и играми на деньги, в строке 100 раздела I отчета N 1-ПФ (годовая) указал следующие данные:
___________________________________________________________________________
Наименование| Код  |Всего за|    в том числе по видам деятельности
показателей |строки|отчетный|______________________________________________
|      |  год   |деятельность, | рестораны|прочая деятельность
|      |        |связанная с   |          |по организации
|      |        |азартными иг- |          |отдыха и развлечений
|      |        |рами и играми |          |
|      |        |на деньги     |          |
|      |        |______________|__________|____________________
|      |        |  код 92710   | код 55300|    код 92720
____________|______|________|______________|__________|____________________
1     |   2  |    3   |       4      |     5    |          6
____________|______|________|______________|__________|____________________
Объем         100   250 000,0  150 000,0      50 000,0        35 000,0
произведенной
продукции
(товаров,
услуг),
тыс. тенге
___________________________________________________________________________
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
___________________________________________________________________________
2 | ОКЭД     А  4 5 2 1 1    В   5 0 1 0 2   С   7 1 1 0 0
Укажите
удельный вес    0 6 0,0 %        0 2 0,0 %       0 1 4,0 %
___________________________________________________________________________
При этом удельный вес деятельности, связанной с азартными играми и играми на деньги, рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы) * 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом;

2. 942.00 нысаны бойынша өтініш жасау
10. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 1-жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 2-жолда Экономикалық Қызмет түрлерінің Жалпы Жіктемесі бойынша (ЭҚЖЖ) қызмет коды мен оның үлес салмағы көрсетіледі;
ЭҚЖЖ коды (бес сан) оның үлес салмағының кему тәртібімен басты қызметтің үш түрі бойынша айқындалады. Үлес салмағы пайызбен үтірден кейінгі (бұл ретте көрсетілген қызметтің жалпы үлес салмағы 100% болуы міндетті емес) ондық санды дөңгелектеу әдісімен көрсетіледі.
Үлес салмағын есептеу үшін ПФ-N 1 нысандағы (жылдық) мемлекеттік
статистика есептіліктегі 1-бөлімнің 100 жолында ("Өнім") салық төлеушінің
көрсеткен деректерін пайдалану керек. Үлес салмағы әртүрлі қызметтің түрі
бойынша үлес салмағы 100 жол бойынша 1-бағанына қатысты бағанның дерегі
ретінде анықталады.
Мысалы, салық төлеуші, оның негізгі қызметі құмар ойындары мен ақшаға
ойнауға байланысты болса, ПФ-N 1 нысандағы (жылдық) 1-бөлімнің 100 жолында
мынадай деректерді көрсетті:
_______________________________________________________________
Көрсеткіштер|Жол.| Есепті  |Оның ішінде қызмет түрлері бойынша:|
атауы    |коды|жыл үшін |                                   |
|    |барлығы  |                                   |
_______________________________________________________________|
|    |         |Құмар ойыны |Мейрам.   |Құмар ойыны|
|    |         |мен ақшаға  |ханалар   |мен ақшаға |
|    |         |ойнауға бай.|          |ойнауға    |
|    |         |ланысты     |          |байланысты |
|    |         |қызметтер   |          |қызметтер  |
|    |         |____________|__________|___________|
|    |         |Коды 92710  |Коды 55300|Коды 92720 |
____________|____|_________|____________|__________|___________|
1      | 2  |    3    |      4     |     5    |     6     |
____________|____|_________|____________|__________|___________|
Жүргізілген |100 |250 000,0| 150 000,0  | 50 000,0 | 35 000,0  |
өнім (тауар.|    |         |            |          |           |
лар, қызмет |    |         |            |          |           |
көрсетулер) |    |         |            |          |           |
көлемі,     |    |         |            |          |           |
мың теңге   |    |         |            |          |           |
____________|____|_________|____________|__________|___________|
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәліметтер кестесі мынадай түрде болады:
_____________________________________________________
|  2|  ЭҚЖЖ  А 4 5 2 1 1  В 5 0 1 0 2   С 7 1 1 0 0  |
|Үлес салмағын                                       |
|көрсетіңіз    0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 %  |
|____________________________________________________|
Бұл ретте құмар ойындары мен ақшаға ойнаумен байланысты қызметтің үлес салмағы 150 000,0 (1-кестенің 2-бағанасы) / 250 000,0 (Кестенің 3-бағанасы) х 100% ретінде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлестер осындай жолмен есептеледі;

3) в строке 3А указывается фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя и его фирменное наименование;
4) в строке 3В указывается полное наименование юридического лица;
5) в строке 4 указываются сведения о государственной регистрации индивидуального предпринимателя или юридического лица:
в строке 4А указывается регистрационный номер свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
в строке 4В указывается серия свидетельства индивидуального предпринимателя;
в строке 4С указывается номер свидетельства индивидуального предпринимателя;
в строке 4D указывается дата выдачи свидетельства индивидуального предпринимателя или свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
6) в строке 5 указываются сведения о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость:
в строке 5А указывается серия свидетельства о постановке на учет в качестве плательщика налога на добавленную стоимость;
в строке 5В указывается номер свидетельства о постановке на учет в качестве плательщика налога на добавленную стоимость;
в строке 5С указывается дата постановки на учет по налогу на добавленную стоимость;
7) в строке 6 указывается наименование лицензируемого вида деятельности;
8) в строке 7 указываются данные о лицензии на право осуществления предпринимательской деятельности:
в строке 7А указывается номер лицензии;
в строке 7В указывается дата выдачи лицензии;
в строке 7С указывается срок действия лицензии;
9) в строке 8 указывается наименование лицензиара;
10) в строке 9 производится соответствующая отметка причины заполнения Заявления по форме 942.00 (регистрация, перерегистрация);
11) в строке 10 производится отметка соответствующих представленных форм.
11. В разделе "Сведения об объектах налогообложения":
1) в строке 942.00.001 указывается общее количество игровых столов, предназначенных для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как сторона;
2) в строке 942.00.002 указывается общее количество игровых столов, предназначенных для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как организатор и (или) наблюдатель;
3) в строке 942.00.003 указывается общее количество игровых автоматов с денежными выигрышами;
4) в строке 942.00.004 указывается общее количество касс тотализаторов;
5) в строке 942.00.005 указывается общее количество касс букмекерских контор;
6) в строке 942.00.006 указывается общее количество игровых автоматов без денежного выигрыша;
7) в строке 942.00.007 указывается общее количество игровых дорожек;

3) 3А-жолда жеке кәсіпкердің аты-жөні мен оның фирмалық атауын көрсетіледі;
4) 3В-жолда заңды тұлғаның толық атауын көрсетеді;
5) 4-жолда жеке кәсіпкердің немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы мәлімет көрсетіледі;
4А-жолда заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің сериясы көрсетіледі;
4В-жолда жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің сериясы көрсетіледі;
4С-жолда жеке кәсіпкер куәлігінің нөмірі көрсетіледі;
4D-жолда жеке кәсіпкер куәлігінің немесе заңды тұлғаны мемлекеттік
тіркеу туралы куәліктің берілген күні көрсетіледі;
6) 5-жолда қосылған құн салығын төлеуші ретінде тіркеуге қою туралы
мәлімет көрсетіледі;
5А-жолда қосылған құн салығын төлеуші ретінде тіркеуге қою туралы
куәлік сериясы көрсетіледі;
5В-жолда қосылған құн салығын төлеуші ретінде тіркеуге қою туралы
туралы куәлік нөмірі көрсетіледі;
5С-жолда қосылған құн салығын төлеуші ретінде тіркеуге қойылған күні
көрсетіледі;
7) 6-жолда лицензияланатын қызмет түрінің атауы көрсетіледі;
8) 7-жолда кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру құқығына лицензиясы
туралы мәлімет көрсетіледі:
7А-жолда лицензия нөмірі көрсетіледі;
7В-жолда лицензияның берілген күні көрсетіледі;
7С-жолда лицензияның қызмет ету мерзімі;
9) 8-жолда лицензия әрекетінің мерзімі мен лицензиардың атауы
көрсетіледі;
10) 9-жолда 942.00-нысаны бойынша өтініш толтырудың тиісті себептері
(тіркеу, қайта тіркеу) көрсетіледі;
11) 10-жолда тиісті ұсынылған нысан белгісі қойылады.
11. "Салық салу объектілері туралы мәліметтер" бөлімі:
1) 942.00.001-жолда ойын орыны өз өкілдері арқылы тарап ретінде
қатысатын, құмар ойындарын өткізуге арналған ойын столдарының жалпы саны
көрсетіледі;
2) 942.00.002-жолда ойын орыны өз өкілдері арқылы ұйымдастырушы және
(немесе) бақылаушы ретінде қатысатын құмар ойындарын өткізуге арналған
ойын столдарының жалпы саны көрсетіледі;
3) 942.00.003-жолда ақшалай ұтыстары бар ойын автоматтарының жалпы
саны көрсетіледі;
4) 942.00.004-жолда тотализатор кассаларының жалпы саны көрсетіледі;
5) 942.00.005-жолда букмекерлік кеңселер кассаларының жалпы саны
көрсетіледі;
6) 942.00.006-жолда ақшалай ұтыстары жоқ ойын автоматтарының жалпы
саны көрсетіледі;
7) 942.00.007-жолда ойын жолдарының жалпы саны көрсетіледі;

8) в строке 942.00.008 указывается общее количество картов (для картинга);
9) в строке 942.00.009 указывается общее количество бильярдных столов, используемых для проведения азартных игр и (или) заключения пари;
10) в строке 942.00.010 указывается общее количество бильярдных столов неиспользуемых для проведения азартных игр и (или) заключения пари;
11) в строке 942.00.011 указывается общее количество организаторов
лото.
12. Заявление по форме 942.00 подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.
3. Составление приложения по форме 942.01
13. В строке 1 указывается номер текущего листа.
14. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 3А указывается фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя и его фирменное наименование;
3) в строке 3В указывается полное наименование юридического лица;
4) в строке 4 указывается наименование игорного заведения (стационарной точки);
5) в строке 5 указывается местонахождение игорного заведения (стационарной точки):
в строке 5А указывается наименование области;
в строке 5В указывается наименование города или района;
в строке 5С указывается наименование населенного пункта;
в строке 5D указывается название улицы;
в строке 5Е указывается номер дома;
6) в строке 6 указывается общее количество листов приложения по форме 942.01.
15. В разделе "Сведения об объектах налогообложения":
1) в строке 942.01.001 указывается количество игровых столов, предназначенных для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как сторона;
2) в строке 942.01.002 указывается количество игровых столов, предназначенных для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как организатор и (или) наблюдатель;
3) в строке 942.01.003 указывается количество игровых столов с денежными выигрышами;
4) в строке 942.01.004 указывается количество касс тотализаторов;
5) в строке 942.01.005 указывается количество касс букмекерских контор;
6) в строке 942.01.006 указывается количество игровых автоматов без денежного выигрыша;
7) в строке 942.01.007 указывается количество игровых дорожек;
8) в строке 942.01.008 указывается количество картов;
9) в строке 942.01.009 указывается количество бильярдных столов, используемых для проведения азартных игр и (или) заключения пари;
10) в строке 942.01.010 указывается количество бильярдных столов, неиспользуемых для проведения азартных игр и (или) заключения пари;
11) в строке 942.01.011 указывается количество организаторов лото.

8) 942.00.008-жолда карттардың (картинг үшін) жалпы саны көрсетіледі;
9) 942.00.009-жолда құмар ойындарын өткізу және (немесе) бәс тігу
үшін пайдаланылатын бильярд столдарының жалпы саны көрсетіледі;
10) 942.00.010-жолда құмар ойындарын өткізу және (немесе) бәс тігу
үшін пайдаланылмайтын бильярд столдарының жалпы саны көрсетіледі;
11) 942.00.011-жолда лото ұйымдастырушылардың жалпы саны көрсетіледі.
12. 942.00 нысандағы өтінішке Салық Кодексінің 69-бабына сәйкес қол
қойылады және куәландырылады.
3. 942.01-нысан бойынша қосымша жасау
13. 1-жолда ағымдағы беттің нөмірі көрсетіледі.
14. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2-жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3А-жолда жеке кәсіпкердің аты-жөні мен оның фирмалық атауы
көрсетіледі;
3) 3В-жолда заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі;
4) 4-жолда ойын орынының (тұрақты нүктенің) атауы көрсетіледі;
5) 5-жолда ойын орнының (тұрақты нүктенің) орналасқан жері
көрсетіледі:
5А-жолда ойын облыс атауы көрсетіледі;
5В-жолда қала немесе ауданының атауы көрсетіледі;
5С-жолда елді мекен атауы көрсетіледі;
5D-жолда көше атауы көрсетіледі;
5Е-жолда үй нөмірі көрсетіледі;
6) 6-жолда 942.01-нысаны бойынша қосымша беттерінің жалпы саны
көрсетіледі.
15. "Салық салу объектілері жөніндегі мәліметтер" бөлімінде:
1) 942.01.001-жолда ойын орны өзінің өкілдері арқылы тарап ретінде қатысатын, құмар ойындарын өткізуге арналған ойын үстелдерінің жалпы саны көрсетіледі;
2) 942.01.002-жолда ойын орны өзінің өкілдері арқылы ұйымдастырушы және (немесе) бақылаушы ретінде қатысатын, құмар ойындарын өткізуге арналған ойын үстелдерінің жалпы саны көрсетіледі;
3) 942.01.003-жолда ақшалай ұтысты ойын үстелдерінің салық салу объектілерінің жалпы саны көрсетіледі;
4) 942.01.004-жолда тотализатор кассаларының жалпы саны көрсетіледі;
5) 942.01.005-жолда букмекер кеңселері кассаларының саны көрсетіледі;
6) 942.01.006-жолда ақшалай ұтыссыз ойын автоматтарының жалпы саны көрсетіледі;
7) 942.01.007-жолда ойын жолдарының жалпы саны көрсетіледі;
8) 942.01.008-жолда картаның жалпы саны көрсетіледі;
9) 942.01.009-жолда құмар ойындарын өткізуге және (немесе) бәс тігуге пайдаланылатын бильярд үстелдерінің жалпы саны көрсетіледі;
10) 942.01.10-жолда құмар ойындарын өткізуге және (немесе) бәс тігуге пайдаланылмайтын бильярд үстелдерінің жалпы саны көрсетіледі;
11) 942.01.11-жолда лото ойынын ұйымдастырушылардың жалпы саны көрсетіледі.

16. В разделе "Сведения о документах, удостоверяющих право землепользования" (заполняется в случае, если земельный участок находится на праве частной собственности или на праве постоянного землепользования, согласно данным акта на право частной собственности (на право постоянного землепользования):
1) в строке 942.01.012 указываются сведения об акте на право собственности (на право постоянного землепользования) на земельный участок (далее - акт):
в строке 942.01.012А указывается дата выдачи акта;
в строке 942.01.012В указывается номер акта;
в строке 942.01.012С указывается площадь земельного участка, занятого игорным заведением (стационарной точкой), (далее - земельный участок);
в строке 942.01.012D указывается кадастровый номер земельного участка;
2) в строке 942.01.013 указываются сведения согласно данным договора о временном пользовании земельным участком (далее - договор):
в строке 942.01.013А производится отметка соответствующего вида временного землепользования (возмездное, безвозмездное);
в строке 942.01.013В указывается дата заключения договора;
в строке 942.01.013С указывается номер договора;
в строке 942.01.013D указывается срок действия договора;
в строке 942.01.013Е указывается площадь земельного участка;
в строке 942.01.013F указывается кадастровый номер земельного участка;
в строке 942.01.013G указывается регистрационный номер налогоплательщика-арендодателя;
в строке 942.01.013Н указывается фамилия, имя, отчество или наименование арендодателя.
17. В разделе "Сведения о документах, удостоверяющих право на недвижимое имущество":
1) в строке 942.01.014 указываются сведения о свидетельстве о государственной регистрации прав на недвижимое имущество (здание, сооружение или помещение, используемое под игорное заведение (стационарную точку), (далее - недвижимое имущество):
в строке 942.01.014А указывается дата выдачи свидетельства о государственной регистрации прав на недвижимое имущество (далее - свидетельство);
в строке 942.01.014В указывается номер свидетельства;
в строке 942.01.014С указывается площадь недвижимого имущества;
2) в строке 942.01.015 указываются сведения о договоре аренды недвижимого имущества (далее - договор аренды):
в строке 942.01.015А указывается дата заключения договора аренды;
в строке 942.01.015В указывается номер договора аренды;
в строке 942.01.015С указывается срок договора аренды;
в строке 942.01.015D указывается площадь недвижимого имущества;
в строке 942.01.015Е указывается регистрационный номер налогоплательщика-арендодателя;
в строке 942.01.015F указывается фамилия, имя, отчество или наименование арендодателя.

16. "Жер пайдалану құқығын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтер" бөлімінде (жеке меншік құқығына (жерді тұрақты пайдалану құқығында) акті мәліметтеріне сәйкес жер телімі жеке меншік құқығында немесе жерді тұрақты пайдалану құқығында болған жағдайда толтырылады):
1) 942.01.012-жолда жер теліміне меншік құқығы (жерді тұрақты
пайдалану құқығы) актісі (бұдан әрі - акт) туралы мәліметтер көрсетіледі;
942.01.012А-жолда актінің берілген күні көрсетіледі;
942.01.012В-жолда акт нөмірі көрсетіледі;
942.01.012С-жолда ойын орыны (тұрақты нүкте) алатын жер телімінің
көлемі (бұдан әрі - жер телімі) көрсетіледі;
942.01.012D-жолда жер телімінің кадастрлық нөмірі көрсетіледі;
2) 942.01.013-жолда жер телімін уақытша пайдалану туралы шарт
деректеріне сәйкес мәлімет көрсетіледі;
942.01.013А-жолда жерді уақытша пайдаланудың тиісті түріне (өтеусіз,
өтемді) белгі қойылады;
942.01.013В-жолда келісім-шарттың жасалған күні көрсетіледі;
942.01.013С-жолда келісім-шарттың нөмірі көрсетіледі;
942.01.013D-жолда келісім-шарттың қолданылу мерзімі көрсетіледі;
942.01.013Е-жолда жер телімінің аумағы көрсетіледі;
942.01.013Ғ-жолда жер телімінің кадастрлық нөмірі көрсетіледі;
942.01.013G-жолда салық төлеуші-жалгердің тіркелу нөмірі көрсетіледі;
942.01.013Н-жолда жалгердің аты-жөні немесе атауы көрсетіледі.
17. "Жылжымайтын мүлік құқығын куәландыратын құжаттар туралы
мәліметтер" бөлімінде:
1) 942.01.014-жолда жылжымайтын мүлік (ойын орнына пайдаланылатын
ғимарат, құрылыс немесе жай (тұрақты нүкте) (бұдан әрі - жылжымайтын
мүлік) құқығын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік жөніндегі мәліметтер
көрсетіледі;
942.01.014А-жолда жылжымайтын мүлік құқығын мемлекеттік тіркеу туралы
куәліктің берілген күні көрсетіледі;
942.01.014В-жолда куәлік нөмірі көрсетіледі;
942.01.014С-жолда жылжымайтын мүліктің аумағы көрсетіледі;
2) 942.01.015-жолда жылжымайтын мүлікті жалға алу келісім-шарты
(бұдан әрі - келісім-шарт) жөнінде мәліметтер көрсетіледі:
942.01.015А-жолда жылжымайтын мүлікті жалға алу келісім-шартының күні
көрсетіледі;
942.01.015В-жолда жылжымайтын мүлікті жалға алу келісім-шартының
нөмірі;
942.01.015С-жолда жалға беру келісім- шартының мерзімі көрсетіледі;
942.01.015D-жолда жылжымайтын мүліктің аумағы көрсетіледі;
942.01.015Е-жолда жалға беруші- салық төлеушінің тіркеу нөмірі
көрсетіледі;
942.01.015F-жолда жалға берушінің аты-жөні немесе атауы көрсетіледі.

18. Приложение по форме 942.01 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
4. Составление дополнительной формы к строкам 942.01.012,
942.02.013 приложения по форме 942.01
19. В строке 1 указывается номер текущего листа.
20. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
3) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество физического лица или полное наименование юридического лица;
4) в строке 4 указывается наименование игорного заведения (стационарной точки);
5) в строке 5 указывается общее количество листов дополнительной формы к строкам 942.01.012, 942.01.013 приложения по форме 942.01.
21. В разделе "Сведения о земельных участках":
1) строка 942.02.001 заполняется в случае, если налогоплательщик, применяющий специальный налоговый режим для отдельных видов предпринимательской деятельности, имеет на праве постоянного землепользования земельные участки, занятые игорным заведением (стационарной точкой), либо является собственником указанных участков. При этом в данной строке указываются сведения согласно данным акта на право собственности (на право постоянного землепользования) на земельный участок (далее - акт):
в строке 942.02.001А указывается кадастровый номер земельного участка;
в строке 942.02.001В указывается номер акта;
в строке 942.02.001С указывается дата выдачи акта;
в строке 942.02.001D указывается площадь земельного участка;
2) строка 942.02.002 заполняется в случае, если земельный участок, занятый игорным заведением (стационарной точкой), находится во временном землепользовании. При этом в строке 942.02.002 указываются сведения согласно данным договора о временном землепользовании (далее - договор):
в строке 942.02.002А делается отметка соответствующего вида землепользования (возмездное, безвозмездное);
в строке 942.02.002В указывается кадастровый номер земельного участка;
в строке 942.02.002С указывается номер договора;
в строке 942.02.002D указывается дата заключения договора;
в строке 942.02.002Е указывается срок действия договора;
в строке 942.02.002F указывается площадь земельного участка;
в строке 942.02.002G указывается регистрационный номер налогоплательщика-арендодателя;
в строке 942.02.002Н указывается фамилия, имя, отчество или наименование арендодателя.
22. Дополнительная форма к строкам 942.01.012, 942.01.013 приложения по форме 942.01 подписывается должностным лицом, ее заполнившим.
5. Составление дополнительной формы к строкам 942.01.014,
942.02.015 приложения по форме 942.01
23. В строке 1 указывается номер текущего листа.

18. 942.01-нысан бойынша қосымшаға осыны толтырған адам қол қояды.
4. 942.01 нысанына қосымшаның 942.01.011, 942.01.012-жолдарына
қосымша нысан жасау
19. 1-жолда ағымдағы беттің нөмірі көрсетіледі.
20. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2-жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3-жолда жеке тұлғаның аты-жөні немесе заңды тұлғаның толық атауы
көрсетіледі;
3) 4-жолда ойын орнының (тұрақты нүктенің) атауы көрсетіледі;
4) 5-жолда 942.01-нысаны бойынша 942.01.012, 942.01.013-жолдарына
қосымша беттерінің жалпы саны көрсетіледі.
21. "Жер телімдері туралы мәліметтер" бөлімінде:
1) 942.02.001-жолы кәсіпкерлік кызметтің жекелеген түрлері үшін арнайы салық режимін пайдаланатын салық төлеуші ойын орындары (тұрақты нүктемелері) алып жатқан жер телімін тұрақты пайдалану құқығына ие болған, немесе көрсетілген телемдердің меншік иесі болып табылған (жерді тұрақты
пайдалану құқығында) жағдайда толтырылады. Бұл жағдайда осы жолда жер
теліміне меншік құқығы актісінің (бұдан әрі - акт) мәліметтеріне сәйкес
мәліметтер көрсетіледі.
942.02.001А-жолында жер телімінің кадастрлық нөмірі көрсетіледі;
942.02.001В-жолында акт нөмірі көрсетіледі;
942.02.001С-жолында актінің берілген күні көрсетіледі;
942.02.001D- жолында жер телімінің көлемі (бұдан әрі - жер телімі)
2) 942.02.001-жолы ойын орындары (тұрақты нүктелері) алып жатқан жер
телімі жерді уақытша пайдаланған жағдайда толтырылады. Бұл жағдайда
942.02.001-жолда жер телімін уақытша пайдалану туралы келісім-шарт (бұдан
әрі - келісім-шарт) мәліметтеріне сәйкес мәліметтер көрсетіледі.
942.02.002А-жолында жерді уақытша пайдаланудың тиісті түрінің
(өтеусіз, өтемді) белгісі қойылады:
942.02.002В-жолында жер телімінің кадастрлық нөмірі көрсетіледі;
942.02.002С- жолында келісім-шарт нөмірі көрсетіледі;
942.02.002D-жолында келісім-шарттың жасалған күні көрсетіледі;
942.02.002Е-жолында келісім-шарттың қолданыс мерзімі көрсетіледі;
942.02.002F-жолында жер телімінің көлемі көрсетіледі;
942.02.002G-жолында жалға беруші-салық төлеушінің тіркеу нөмірі
көрсетіледі;
942.02.002Н-жолында жалға берушінің аты-жөні немесе атауы көрсетіледі.
22. 942.01-нысан бойынша 942.01.012, 942.01.013-қосымшаларға оны
толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
5. 941.01 нысанына қосымшаның 942.01.014, 942.01.015 - жолдарына
қосымша нысан жасау
23. 1-жолда ағымдағы беттің нөмірі көрсетіледі.

24. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество физического лица или полное наименование юридического лица;
3) в строке 4 указывается наименование игорного заведения (стационарной точки);
4) в строке 5 указывается общее количество листов дополнительной формы к строкам 942.01.014, 942.01.015 приложения по форме 942.01.
25. В разделе "Сведения о недвижимом имуществе":
1) строка 942.03.001 заполняется в случае, налогоплательщик, применяющий специальный налоговый режим для отдельных видов предпринимательской деятельности, является собственником недвижимого имущества. При этом в строке 942.03.001 указываются сведения согласно данным свидетельства о государственной регистрации прав на недвижимое имущество (далее - свидетельство):
в строке 942.03.001А указывается номер свидетельства;
в строке 942.03.001В указывается дата выдачи свидетельства;
в строке 942.03.001С указывается площадь недвижимого имущества;
2) строка 942.03.002 заполняется в случае, если недвижимое имущество находится во временном пользовании. При этом в данной строке указываются сведения согласно данным договора аренды недвижимого имущества (далее - договор аренды):
в строке 942.03.002А указывается номер договора аренды;
в строке 942.03.002В указывается дата заключения договора аренды;
в строке 942.03.002С указывается срок действия договора аренды;
в строке 942.03.002D указывается площадь недвижимого имущества;
в строке 942.03.002Е указывается регистрационный номер налогоплательщика-арендодателя;
в строке 942.03.002F указывается фамилия, имя, отчество или наименование арендодателя.
26. Дополнительная форма к строкам 942.01.014, 942.01.015 приложения по форме 942.01 подписывается должностным лицом, ее заполнившим.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 942.00, 942.01, 942.02, 942.03 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
_________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
ПРАВИЛА
составления Заявления о регистрации
(перерегистрации) объектов налогообложения и объектов,
связанных с налогообложением по оптовой и розничной торговле
бензином (кроме авиационного), дизельным топливом
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 69 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления Заявления о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, по оптовой и розничной торговле бензином (кроме авиационного), дизельным топливом, включающего прилагаемые формы (далее - формы):

24. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2-жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3-жолда жеке тұлғаның аты-жөні немесе заңды тұлғаның толық атауы
көрсетіледі;
3) 4-жолда ойын орнының (тұрақты нүктенің) атауы көрсетіледі;
4) 5-жолда 942.01 нысаны бойынша 942.01.014, 942.01.015 жолдарына
қосымша беттерінің жалпы саны көрсетіледі.
25. "Жылжымайтын мүлік туралы мәліметтер" бөлімінде:
1) 942.03.001 жолы кәсіпкерлік қызметтің жекелеген түрлері үшін арнайы салық режимін пайдаланатын салық төлеуші жылжымайтын мүліктің меншік иесі болып табылған жағдайда толтырылады. Бұл жағдайда, 942.03.001 жолында жылжымайтын мүлікке меншік құқығы куәлігін (бұдан әрі - куәлік)
мәліметтеріне сәйкес мәліметтер көрсетіледі.
942.03.001А жолында куәлік нөмірі көрсетіледі;
942.03.001В жолында куәліктің берілген нөмірі көрсетіледі;
942.03.001С жолында жылжымайтын мүліктің аумағы көрсетіледі;
2) 942.03.002 жолы жылжымайтын мүлік уақытша пайдаланыста болған
жағдайда толтырылады. Бұл жағдайда, осы жолда жылжымайтын мүліктің уақытша
пайдалану туралы келісім-шарт (бұдан әрі - келісім-шарт) мәліметтеріне
сәйкес мәліметтер көрсетіледі.
942.03.002А жолында жалға алу келісім-шартының нөмірі көрсетіледі;
942.03.002В жолында жалға алу келісім-шартының жасалған күні
көрсетіледі;
942.03.002С жолында жалға алу келісім-шартының қолданылу мерзімі
көрсетіледі;
942.03.002D жолында жылжымайтын мүліктің аумағы көрсетіледі;
942.03.002Е жолында жалға беруші салық төлеушінің тіркеу нөмірі
көрсетіледі.
26. 942.01-нысан бойынша 942.01.014, 942.01.015 қосымшаларға оны
толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
_______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысандар 942.00, 942.01, 942.02, 942.03
Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан
электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
№ N 1306 бұйрығымен
бекітілген
Бензинмен (авиациялықтан басқа), дизель отынымен көтерме және
бөлшек сауда бойынша салық салумен байланысты объектілер мен
салық салу объектілерін тіркеу (қайта тіркеу) туралы өтінішті жасау
ЕРЕЖЕСІ
1. Осы Ережелер Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Кодексінің (Салық кодексінің) 69-бабына сәйкес әзірленген және қоса берілген нысандарды қоса (бұдан әрі - нысаны) бензинмен (авиациялықтан басқа), дизель отынымен көтерме және бөлшек сауда бойынша салық салумен байланысты объектілер мен салық салу объектілерін тіркеу (қайта тіркеу) туралы Өтінішті жасау тәртібін көздейді:

1) Заявления о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением по оптовой и розничной торговле бензином (кроме авиационного), дизельным топливом по форме 012.00 (далее - Заявление по форме 012.00);
2) приложения 1 к Заявлению о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением по оптовой и розничной торговле бензином (кроме авиационного), дизельным топливом по форме 012.01 (далее - приложение по форме 012.01);
3) приложения 2 к Заявлению о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением по оптовой и розничной торговле бензином (кроме авиационного), дизельным топливом по форме 012.02 (далее - приложение по форме 012.02);
4) приложения 3 к Заявлению о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением по оптовой и розничной торговле бензином (кроме авиационного), дизельным топливом по форме 012.03 (далее - приложение по форме 012.03);
5) приложения 4 к Заявлению о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением по оптовой и розничной торговле бензином (кроме авиационного), дизельным топливом по форме 012.04 (далее - приложение по форме 012.04).
2. Заявление по форме 012.00 предназначено для регистрации в налоговом органе объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением налогоплательщиков, осуществляющих оптовую и розничную реализацию бензина (кроме авиационного), дизельного топлива в соответствии со статьей 531 Налогового кодекса.
Приложение по форме 012.01 предназначено для заполнения сведений о емкостях.
Приложение по форме 012.02 предназначено для заполнения сведений о земельных участках.
Приложение по форме 012.03 предназначено для заполнения сведений о недвижимом имуществе.
Приложение по форме 012.04 предназначено для заполнения сведений о контрольно-кассовых машинах с фискальной памятью.
Приложения по формам 012.01, 012.02, 012.03, 012.04 заполняются в случае, если соответствующие сведения о емкостях, о земельных участках, о недвижимом имуществе и о контрольно-кассовых машинах с фискальной памятью не могут быть отражены в Заявлении по форме 012.00 в полном объеме.
3. Заявление по форме 012.00 заполняется отдельно на каждую стационарную, передвижную и иную точки налогоплательщиков, осуществляющих оптовую и розничную торговлю бензином (кроме авиационного), дизельным топливом.
4. При перерегистрации объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением по оптовой и розничной торговле бензином (кроме авиационного), дизельным топливом, в формах заполняются:
раздел "Общая информация" - полностью;
в остальных разделах - только те строки, по которым произошли изменения ранее представленных сведений.

1) 012.00 нысан бойынша бензинмен (авиациялықтан басқа), дизель отынымен көтерме және бөлшек сауда бойынша салық салумен байланысты объектілер мен салық салу объектілерін тіркеу (қайта тіркеу) туралы Өтініш (бұдан әрі - 012.00 нысан бойынша Өтініш);
2) 012.01 нысан бойынша бензинмен (авиациялықтан басқа), дизель отынымен көтерме және бөлшек сауда бойынша салық салумен байланысты объектілер мен салық салу объектілерін тіркеу (қайта тіркеу) туралы Өтінішке 1 қосымша (бұдан әрі - 012.01 нысан бойынша қосымша);
3) 012.02 нысан бойынша бензинмен (авиациялықтан басқа), дизель отынымен көтерме және бөлшек сауда бойынша салық салумен байланысты объектілер мен салық салу объектілерін тіркеу (қайта тіркеу) туралы Өтінішке 2 қосымша (бұдан әрі - 012.02 нысан бойынша қосымша);
4) 012.03 нысан бойынша бензинмен (авиациялықтан басқа), дизель отынымен көтерме және бөлшек сауда бойынша салық салумен байланысты объектілер мен салық салу объектілерін тіркеу (қайта тіркеу) туралы Өтінішке 3 қосымша (бұдан әрі - 012.03 нысан бойынша қосымша);
5) 012.04 нысан бойынша бензинмен (авиациялықтан басқа), дизель отынымен көтерме және бөлшек сауда бойынша салық салумен байланысты объектілер мен салық салу объектілерін тіркеу (қайта тіркеу) туралы Өтінішке 4 қосымша (бұдан әрі - 012.04 нысан бойынша қосымша).
2. 012.00 нысан бойынша Өтініш Салық Кодексінің 531-бабына сәйкес бензинмен (авиациялықтан басқа), дизель отынымен көтерме және бөлшек сауданы жүзеге асыратын салық төлеушілермен салық салуға байланысты объектілер мен салық салу объектілерін салық органында тіркеуге арналған. 012.01 нысан бойынша қосымша ыдыстар туралы мәліметтер толтыруға арналған.
012.02 нысан бойынша қосымша жер учаскесі туралы мәліметтер толтыруға арналған.
012.03 нысан бойынша қосымша жылжымайтын мүлік туралы мәліметтер толтыруға арналған.
012.04 нысан бойынша қосымша қазыналық жадуалы бар бақылау-касса машинасы туралы мәліметтер толтыруға арналған.
012.01, 012.02, 012.03, 012.04 нысандар бойынша қосымшалар егер 012.00 нысан бойынша Өтініште ыдыстар туралы, жер учаскесі туралы, жылжымайтын мүлік туралы және қазыналық жадуалы бар бақылау-касса машинасы туралы тиісті мәліметтер толық көлемде көрсете алмаған жағдайда толтырылады.
3. 012.00 нысан бойынша өтініш бензинмен (авиациялықтан басқа), дизель отынымен көтерме және бөлшек сауданы жүзеге асыратын салық төлеушілердің әрбір стационарлық, жылжымалы және өзге де нүктелерге жеке толтырылады.
4. Бензинмен (авиациялықтан басқа), дизель отынымен көтерме және бөлшек сауда бойынша салық салумен байланысты объектілер мен салық салу объектілерін тіркеу жүргізгенде, нысандарда:
"Жалпы ақпарат" бөлімі - түгел;
басқа бөлімдерде - тек бұрын табыс етілген мәліметтерде болған өзгерістер бойынша жолдар толтырылады.

1      |   2  |    3   |     4     |     5     |     6   |    7    |
____________|______|________|___________|___________|_________|_________|
Объем произ-|  100 |250000,0| 150000,0  | 50 000,0  | 35 000,0| 5 000,0 |
веденной    |      |        |           |           |         |         |
продукции   |      |        |           |           |         |         |
(товаров,   |      |        |           |           |         |         |
услуг),     |      |        |           |           |         |         |
тыс. тенге  |      |        |           |           |         |         |
____________|______|________|___________|___________|_________|_________|
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
____________________________________________________
|  2|  ОКЭД А 4 5 2 1 1 В  5 0 1 0 2 С  7 1 1 0 0   |
|Укажите                                            |
|удельный вес 0 6 0,0 %    0 2 0,0 %    0 1 4,0 %   |
|___________________________________________________|
Удельный вес оптовой торговли дизельного топлива рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы) * 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом;
3) в строке 3А указывается фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя и фирменное наименование, в случае его наличия;
4) в строке 3В указывается полное наименование юридического лица;
5) в строке 4 указываются сведения о государственной регистрации юридического лица или индивидуального предпринимателя:
в строке 4А указывается регистрационный номер свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
в строке 4В указывается серия свидетельства индивидуального предпринимателя;
в строке 4С указывается номер свидетельства индивидуального предпринимателя;
в строке 4D указывается дата выдачи свидетельства о государственной регистрации;
6) в строке 5 указываются сведения о постановке на учет в качестве плательщика налога на добавленную стоимость:
в строке 5А указывается серия свидетельства о постановке на учет в качестве плательщика налога на добавленную стоимость;
в строке 5В указывается номер свидетельства о постановке на учет в качестве плательщика налога на добавленную стоимость;
в строке 5С указывается дата постановки на учет по налогу на добавленную стоимость;
7) в строке 6 производится соответствующая отметка причины заполнения Заявления по форме 012.00 (регистрация, перерегистрация);
8) в строке 7 указывается отметка соответствующих представленных приложений.
11. В разделе "Сведения об объектах налогообложения":

1      | 2  |    3    |      4     |     5    |     6    |    7     |
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
Өндірілген  |100 |250 000,0| 150 000,0  | 50 000,0 | 35 000,0 | 5 000,0  |
өнім (тауар.|    |         |            |          |          |          |
лар, қызмет |    |         |            |          |          |          |
көрсетулер) |    |         |            |          |          |          |
көлемі,     |    |         |            |          |          |          |
мың теңге   |    |         |            |          |          |          |
____________|____|_________|____________|__________|__________|__________|
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәліметтер мынадай түрде болады:
_____________________________________________________
|  2|  ЭҚЖЖ  А 5 1 5 1 7  В 5 0 1 0 2   С 7 1 1 0 0  |
|Үлес салмағын                                       |
|көрсетіңіз    0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 %  |
|____________________________________________________|
Бұл ретте, дизель отынымен көтерме сауданың үлес салмағы 150 000,0 (Кестенің 4-бағаны) / 250 000,0 (Кестенің 3-бағаны) х 100 ретінде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлес салмағы осындай жолмен есептеледі;
3) 3А жолында жеке кәсіпкердің аты-жөні және бар болса оның фирмалық
атауы көрсетіледі;
4) 3В жолында заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі;
5) 4 жолда заңды тұлғаның немесе жеке кәсіпкердің мемлекеттік тіркеу
жөніндегі мәліметтер көрсетіледі:
4А жолда заңды тұлғаның мемлекеттік тіркеу туралы куәлік нөмірі
көрсетіледі;
4В жолда жеке кәсіпкердің мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің
сериясы көрсетіледі;
4С жолда жеке кәсіпкердің мемлекеттік тіркеу туралы куәлік нөмірі
көрсетіледі;
4D жолда мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті беру күні көрсетіледі;
6) 5 жолда қосылған құн салығын төлеуші ретінде есепке қою туралы
мәлімет көрсетіледі:
5А жолында қосылған құн салығын төлеуші ретінде есепке қою туралы
куәлік сериясы көрсетіледі;
5В жолында қосылған құн салығын төлеуші ретінде есепке қою туралы
куәлік нөмірі көрсетіледі;
5С жолында қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы куәлікті
беру күні көрсетіледі;
7) 6 жолда 012.00 нысан бойынша Өінішті толтыру себебі көрсетіледі;
8) 7 жолда берілген қосымшалардың тиісті белгі көрсетіледі.
11. "Салық салу объектісі туралы мәліметтер" бөлімінде:

1) в строке 012.00.001 производится соответствующая отметка типа реализации бензина (кроме авиационного), дизельного топлива (оптовая, розничная);
2) в строке 012.00.002 указывается место реализации бензина (кроме авиационного), дизельного топлива:
в строке 012.00.002А указывается наименование области;
в строке 012.00.002В указывается наименование города, района;
в строке 012.00.002С указывается наименование поселка или села;
в строке 012.00.002D указывается наименование улицы (проспекта, бульвара, переулка и т.д.);
3) в строке 012.00.003 производится отметка соответствующего типа емкости для оптовой и розничной торговли бензина (кроме авиационного), дизельного топлива (далее - тип емкости):
в строке 012.00.003А указывается стационарный тип емкости;
в строке 012.00.003В указывается передвижной тип емкости;
в строке 012.00.003С указывается иной тип емкости;
4) в строке 012.00.004 указываются техническая характеристика емкостей для оптовой и розничной торговли бензина (кроме авиационного), дизельного топлива:
в строке 012.00.004А указывается вместимость емкости. В случае наличия емкостей с различными объемами строка 012.00.004А не заполняется;
в строке 012.00.004В указываются количество емкостей. В случае наличия емкостей с различными объемами в строку 012.00.004В переносится данные из строки 012.01.001С приложения по форме 012.01;
в строке 012.00.004С указываются общий объем емкостей, которая определяется путем умножения строк 012.00.004А на строку 012.00.004В. В случае наличия емкостей с различными объемами в строку 012.00.004С переносится данные из строки 012.01.001D приложения по форме 012.01;
5) в строке 012.00.005 указываются сведения о передвижном типе емкости оптовой и розничной торговли бензином (кроме авиационного), дизельным топливом:
в строке 012.00.005А указывается государственный номер автомашины;
в строке 012.00.005В указывается марка автомашины;
6) в строке 012.00.006 производится соответствующая отметка реализуемого бензина (кроме авиационного), дизельного топлива.
12. В разделе "Сведения об объектах, связанных с налогообложением":
1) в строке 012.00.007 указывается количество топливораздаточных колонок;
2) в строке 012.00.008 указывается количество заправочных пистолетов;
3) строка 012.00.009 заполняется в случае, если индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, осуществляющие деятельность по оптовой и розничной торговле бензином (кроме авиационного), дизельным топливом являются собственниками земельного участка, либо участок находится на праве постоянного землепользования. При этом в данной строке указываются сведения согласно акту на право собственности на земельный участок (на право постоянного землепользования, далее - акт):
в строке 012.00.009А указывается номер акта;
в строке 012.00.009В указывается дата выдачи акта;
в строке 012.00.009С указывается площадь земельного участка;
в строке 012.00.009D указывается кадастровый номер земельного участка.
В случае, если количество актов на право собственности на земельный участок (право постоянного землепользования) более одного, то заполняется приложение по форме 012.02. При этом строки 012.00.009А, 012.00.009В и 012.00.009D Заявления по форме 012.00 не заполняются. В строке 012.00.009С указывается общая площадь земельного участка, определяемая, как сумма строк 012.02.001D всех листов приложения по форме 012.02;

1) 012.00.001 жолында бензинді (авиациялықтан басқа), дизель отыныды
(көтерме, бөлшек) түріне сатудың тиісті белгісі қойылады;
2) 012.00.002 жолында бензинді (авиациялықтан басқа), дизель отынын
(көтерме, бөлшек) сату орны көрсетіледі:
012.00.002А жолында облыс атауы көрсетіледі;
012.00.002В жолында қала, аудан атауы көрсетіледі;
012.00.002С жолында село немесе ауыл атауы көрсетіледі;
012.00.002D жолында көше (даңғыл, гүлзар, бұрылыс және т.б) атауы
көрсетіледі;
3) 012.00.003 жолында бензинді (авиациялықтан басқа), дизель отынын
көтерме және бөлшек сауда үшін ыдыстың тиісті түріне белгі қойылады:
012.00.003А жолында ыдыстың стационарлық түрі көрсетіледі;
012.00.003В жолында ыдыстың жылжымалы түрі көрсетіледі;
4) 012.00.004 жолында бензинді (авиациялықтан басқа), дизель отынын көтерме және бөлшек сауда үшін ыдыстың техникалық сипаттамасы көрсетіледі:
012.00.004А жолында ыдыстың сиымдылығы көрсетіледі. Егер ыдыстардың көлемі әртүрлі болатын жағдайда, 012.00.004А жолы толтырылмайды;
012.00.004В жолында ыдыстың саны көрсетіледі. Егер ыдыстардың көлемі әртүрлі болатын жағдайда, 012.00.004В жолына 012.01 нысаны бойынша қосымшаның 012.00.004С жолының деректері көшіріледі;
012.00.004С жолында 012.00.004А жолын 012.00.004В жолына көбейту жолымен анықталатын ыдыстың жалпы көлемі көрсетіледі. Егер ыдыстардың көлемі әртүрлі болатын жағдайда, 012.00.004С жолына 012.01 нысаны бойынша қосымшаның 012.01.001D жолының деректері көшіріледі;
5) 012.00.005 жолында бензинді (авиациялықтан басқа), дизель отынын көтерме және бөлшек сауданың жылжымалы түрдегі ыдыстың мәліметтері көрсетіледі:
012.00.005А жолында автомашинаның мемлекеттік нөмірі көрсетіледі;
012.00.005В жолында автомашинаның маркасы көрсетіледі;
6) 012.00.006 жолында сатылатын бензиннің (авиациялықтан басқа), дизель отынының тиісті түрлері көрсетіледі.
12. "Салық салумен байланысты объектілер туралы мәліметтер" бөлімінде:
1) 012.00.007 жолында отын тарататын колонкалардың саны көрсетіледі;
2) 012.00.008 жолында май құю пистолеттерінің саны көрсетіледі;
3) 012.00.009 жолы егер қызметін бензинмен (авиациялықтан басқа), дизель отынымен көтерме және бөлшек сауда бойынша жүзеге асыратын жеке кәсіпкер немесе заңды тұлға жер учаскесі меншігі болып, немесе учаскі тұрақты жер пайдалану құқығына болғанда толтырылады. Бұл рертте осы жолда жер учаскесіне меншік құқығына акт туралы (тұрақты жер пайдалану құқығына, бұдан әрі - акт) мәліметтер көрсетіледі:
012.00.009А жолында акт нөмірі көрсетіледі;
012.00.009В жолында актіні берген күні көрсетіледі;
012.00.009С жолында жер учаскесінің көлемі көрсетіледі;
012.00.009D жолында жер учаскесінің кадастрлық нөмірі көрсетіледі;
Егер жер теліміне меншік құқығындағы (тұрақты жер пайдалану құқығы) актілердің саны бірден астам болған жағдайда, онда 012.02 нысаны бойынша қосымша толтырылады. Бұл ретте, 012.00 нысаны бойынша өтініш 012.00.009А, 012.00.009В, 012.00.009D жолдары толтырылады. 012.00.009С жолында 012.00 нысаны бойынша қосымшаның барлық парақтары 012.02.001D жолының сомасы ретінде айқындалатын жер телімнің жалпы көлемі көрсетіледі;

4) строка 012.00.010 заполняется в случае, если земельный участок, на котором осуществляется деятельность по оптовой и розничной торговле бензином (кроме авиационного), дизельным топливом, находится во временном землепользовании. При этом в строке 012.00.010 указываются сведения согласно договору о временном землепользовании (далее - договор):
в строке 012.00.010А производится соответствующая отметка вида временного землепользования (возмездное, безвозмездное);
в строке 012.00.010В указывается номер договора;
в строке 012.00.010С указывается дата заключения договора;
в строке 012.00.010D указывается срок действия договора;
в строке 012.00.010Е указывается площадь земельного участка;
в строке 012.00.010F указывается кадастровый номер земельного участка;
в строке 012.00.010G указывается регистрационный номер арендодателя земельного участка;
в строке 012.00.010Н указывается фамилия, имя, отчество или наименование арендодателя земельного участка.
В случае, если количество договоров о временном землепользовании более одного, то заполняется приложение по форме 012.02. При этом строки 012.00.010А, 012.00.010В, 012.00.010С, 012.00.010D, 012.00.010Е, 012.00.010F, 012.00.010G и 012.00.010Н Заявления по форме 012.00 не заполняются. В строке 012.00.010Е указывается общая площадь земельного участка, определяемая, как сумма строк 012.02.002F всех листов приложения по форме 012.02;
5) в строке 012.00.011 указываются сведения о свидетельстве о государственной регистрации прав на недвижимое имущество (далее - свидетельство):
в строке 012.00.011А указывается номер свидетельства;
в строке 012.00.011В указывается дата выдачи свидетельства;
в строке 012.00.011С указывается площадь помещения.
В случае, если количество свидетельств о государственной регистрации прав на недвижимое имущество более одного, то заполняется приложение по форме 012.03. При этом строки 012.00.011А, 012.00.011В Заявления по форме 012.00 не заполняются. В строке 012.00.011С указывается общая площадь помещения, определяемая как сумма строк 012.03.001С всех листов приложения по форме 012.03;
6) строка 012.00.012 заполняется в случае, если недвижимое имущество, используемое в деятельности по оптовой и розничной торговле бензином (кроме авиационного), дизельным топливом является арендованным. При этом в строке 012.00.012 указываются сведения о договоре аренды недвижимого имущества:
в строке 012.00.012А указывается номер договора аренды;
в строке 012.00.012В указывается дата заключения договора аренды;
в строке 012.00.012С указывается срок действия договора аренды;
в строке 012.00.012D указывается площадь помещения;
в строке 012.00.012Е указывается регистрационный номер арендодателя;
в строке 012.00.012F указывается фамилия, имя, отчество физического лица или наименование юридического лица-арендодателя.
В случае, если количество договоров аренды недвижимого имущества более одного, то заполняется приложение по форме 012.03. При этом строки 012.00.012А, 012.00.012В, 012.00.012С, 012.00.012Е и 012.00.012F Заявления по форме 012.00 не заполняются. В строке 012.00.012D указывается общая площадь помещения, определяемая как сумма строк 012.03.002D всех листов приложения по форме 012.03;

4) 02.00.010 жолы егер бензин (авиациялықтан басқа), дизель отынының көтерме және бөлшек саудасы бойынша қызмет жүзеге асырылатын жер телімі уақытша жер пайдалануда болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте, 012.00.010 жолында уақытша жер пайдалану туралы шартқа (бұдан әрі - шарт) сәйкес мәлімет көрсетіледі:
012.00.010А жолында уақытша жер пайдалану түрінің (тегін, өтеусіз) тиісті белгісі жүргізіледі;
012.00.010В жолында шарт нөмірі көрсетіледі;
012.00.010С жолында шартты жасау күні көрсетіледі;
012.00.010D жолында шарттың қызмет ету мерзімі жасау күні көрсетіледі;
012.00.010Е жолында жер телімінің көлемі көрсетіледі;
012.00.010F жолының жер телімінің кадастрлық нөмірі көрсетіледі;
012.00.010G жолында жер телімін жалға алушының тіркеу нөмірі көрсетіледі;
012.00.010Н жолында жер телімін жалға берушінің аты-жөні немесе атауы көрсетіледі.
Егер уақытша жер пайдалану туралы шарттардың саны біреуден астам болған жағдайда, онда 012.02 нысаны бойынша қосымша толтырылады. Бұл ретте, 012.00 нысаны бойынша өтініші 012.00.010А, 012.00.010В, 012.00.010С, 012.00.010D, 012.00.010Е, 012.00.010F, 012.00.010G және 012.00.010Н жолдары толтырылмайды. 012.00.010Е жолында 012.02 нысаны бойынша барлық парақтардың қосымшалары 012.02.002F жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, жер телімінің жалпы көлемі көрсетіледі;
5) 012.00.011 жолында жылжымайтын мүлікке мемлекеттік құқықты тіркеу туралы куәлік (бұдан әрі - куәлік) жөніндегі мәлімет көрсетіледі:
012.00.011А жолында куәлік нөмірі көрсетіледі;
012.00.011В жолында куәлікті беру күні көрсетіледі;
012.00.011С жолында үй жайдың көлемі көрсетіледі;
Егер жылжымайтын мүлікке құқықты мемлекеттік тіркеу туралы куәлік саны біреуден астам болған жағдайда, онда 012.03 нысаны бойынша қосымша толтырылады. Бұл ретте, 012.00 нысаны бойынша өтініш 012.00.011А, 012.00.011В жолдары толтырылмайды. 012.00.011С жолында 012.03 нысаны бойынша барлық парақтардың қосымшалары 012.03.001С жолының сомасы ретінде айқындалатын, үй жайдың жалпы көлемі көрсетіледі;
6) 012.00.012 жолы егер бензинмен (авиациялықтан басқа), дизель отынымен сауда бойынша қызметінде пайдаланылатын жылжымайтын мүлік жалға алынған болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте, 012.00.012 жолында жылжымайтын мүлікті жалға алу шарты туралы мәлімет көрсетіледі:
012.00.012А жолында жалға алу шартының нөмірі көрсетіледі;
012.00.012В жолында жалға алу шартын жасау күні көрсетіледі;
012.00.012С жолында жалға алу шартының қызмет ету мерзімі көрсетіледі;
012.00.012D жолында үй-жайдың көлемі көрсетіледі;
012.00.012Е жолында жалға берушіні тіркеу нөмірі көрсетіледі;
012.00.012F жолында жеке тұлғаның аты-жөні немесе жалға беруші заңды тұлғаның атауы көрсетіледі;
Егер жылжымайтын мүлікті жалға алу шарттарының саны біреуден астам болған жағдайда, онда 012.03 нысаны бойынша қосымша толтырылады. Бұл ретте, 012.00 нысаны бойынша өтініш 012.00.012А, 012.00.012В, 012.00.012С, 012.00.012D, 012.00.012Е және 012.00.012F жолдары толтырылмайды. 012.00.012D жолында 012.03 нысаны бойынша барлық парақтардың қосымшалары 012.03.02D жолының сомасы ретінде айқындалатын үй-жайдың жалпы көлемі көрсетіледі;

7) в строке 012.00.013 указываются сведения о контрольно-кассовой машине с фискальной памятью:
в строке 012.00.013А указывается общее количество контрольно-кассовых машин с фискальной памятью;
в строке 012.00.013В указывается марка контрольно-кассовой машины с фискальной памятью, соответствующая марке контрольно-кассовой машины из Государственного реестра контрольно-кассовых аппаратов с фискальной памятью, разрешенных к использованию на территории Республики Казахстан;
в строке 012.00.013С указывается дата выдачи регистрационной карточки контрольно-кассовой машины с фискальной памятью;
в строке 012.00.013D указывается номер регистрационной карточки контрольно-кассовой машины с фискальной памятью.
В случае, если количество контрольно-кассовых машин с фискальной памятью более одной, то сведения о них заполняются в приложении по форме 012.04. При этом, строки 012.00.013В, 012.00.013С и 012.00.013D не заполняются. В строке 012.00.013А указывается общее количество контрольно-кассовых машин с фискальной памятью. Общее количество контрольно-кассовых машин с фискальной памятью, указанных в строке 012.00.013А, должно быть равно последнему порядковому номеру графы А последнего листа приложения по форме 012.04;
8) в строке 012.00.014 производится соответствующая отметка типа автозаправочной станции (стационарная, контейнерная, передвижная).
13. Заявление по форме 012.00 подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.
3. Составление приложения по форме 012.01
14. В строке 1 указывается номер текущего листа.
15. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество физического лица или полное наименование юридического лица;
3) в строке 4 указан код строки Заявления по форме 012.00, по которой заполняется приложение по форме 012.01;
4) в строке 5 указывается общее количество листов приложения по форме 012.01.
16. В разделе "Сведения о емкостях":
1) в графе А указывается порядковый номер;
2) в графе В указывается объем (вместимость) емкостей;
3) в графе С указывается количество емкостей;
4) в графе D указывается общий объем емкостей, определяемый путем умножения соответствующей строки графы В на соответствующую строку графы С.
В случае, превышения количества, подлежащих отражению налогоплательщиком сведений, количеству строк, предусмотренных в приложении по форме 012.01, заполняется следующий лист приложения по форме 012.01.
17. Приложение по форме 012.01 подписывается должностным лицом, его заполнившим.

7) 012.00.013 жолында фискальдық жады бар бақылау-касса машинасы туралы мәлімет көрсетіледі:
012.00.013А жолында фискальдық жады бар бақылау-касса машинасының жалпы саны көрсетіледі;
012.00.13В жолында Қазақстан Республикасының аумағында пайдалануға рұқсат етілген Фискальдық жады бар бақылау-касса аппараттарының мемлекеттік тізілімінен бақылау-касса машинасының маркасына сәйкес келетін фискальдық жады бар бақылау-касса машинасының маркасы көрсетіледі;
012.00.013С жолында фискальдық жады бар бақылау-касса машинасының
тіркеу карточкасын беру күні көрсетіледі;
012.00.13D жолында фискальдық жады бар бақылау-касса машинасының
тіркеу карточкасының нөмірі көрсетіледі.
Егер фискальдық жады бар бақылау-касса машиналарының саны біреуден
астам болған жағдайда, онда 012.04 нысаны бойынша қосымша толтырылады. Бұл
ретте, 012.00.012В, 012.00.13С және 012.00.013D жолдары толтырылмайды.
012.00.013А жолында фискальдық жады бар бақылау-касса машиналарының жалпы
саны көрсетіледі. 012.00.013А жолында көрсетілген фискальдық жады бар
бақылау-касса машиналарының жалпы саны 012.04 нысаны бойынша соңғы парақ А
бағанының соңғы рет нөміріне тең болуы тиіс.
13. 012.00 нысаны бойынша өтінішке Салық Кодексінің 69-бабына сәйкес
қол қойылады және расталады.
3. 012.01 нысаны бойынша қосымша жасау
14. 1 жолда ағымдағы парақ нөмірі көрсетіледі.
15. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3 жолда жеке тұлғаның аты-жөні немесе заңды тұлғаның толық атауы
көрсетіледі;
3) 4 жолда осы 012.01 нысаны бойынша толтырылатын 012.00 нысаны
бойынша өтініштің жолдар коды көрсетіледі;
4) 5 жолда 012.01 нысаны бойынша қосымша парақтарының жалпы саны
көрсетіледі.
16. "Ыдыстар туралы мәліметтер" бөлімінде:
1) А бағанында рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында ыдыстардың көлемі (сыйымдылығы) көрсетіледі;
3) С бағанында ыдыстың саны көрсетіледі;
4) D бағанында С бағанының тиісті жолына В бағанының тиісті жолдарын
көбейту жолымен айқындалатын ыдыстың жалпы көлемі көрсетіледі.
Егер 012.01 нысаны бойынша қосымшада көзделген жолдар санына салық
төлеушінің көрсетуіне жататын сандарының асуы жағдайында, 012.01 нысаны
бойынша қосымшаның келесі парағы толтырылады.
17. 012.01 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол
қояды.

4. Составление приложения по форме 012.02
18. В строке 1 указывается номер текущего листа.
19. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество физического лица или полное наименование налогоплательщика;
3) в строке 4 указан код строки Заявления по форме 012.00, по которой заполняется приложение по форме 012.02;
4) в строке 5 указывается общее количество листов приложения по форме 012.02.
20. В разделе "Сведения о земельных участках":
1) строка 012.02.001 заполняется в случае, если индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, осуществляющие деятельность по оптовой и розничной торговле бензином (кроме авиационного), дизельным топливом являются владельцами земельных участков, либо участки находятся в праве постоянного землепользования. При этом в данной строке указываются сведения согласно акту на право собственности на земельный участок (на право постоянного землепользования):
в строке 012.02.001А указывается кадастровый номер земельного участка;
в строке 012.02.001В указывается номер акта;
в строке 012.02.001С указывается дата выдачи акта;
в строке 012.02.001D указывается площадь земельного участка;
2) строка 012.02.002 заполняется в случае, если земельный участок, используемый для осуществления деятельности по оптовой и розничной торговле бензином (кроме авиационного), дизельным топливом, находится во временном землепользовании. При этом в строке 012.02.002 указываются сведения согласно договору о временном землепользовании:
в строке 012.02.002А производится отметка соответствующего вида временного землепользования (возмездное, безвозмездное);
в строке 012.02.002В указывается кадастровый номер земельного участка;
в строке 012.02.002С указывается номер договора;
в строке 012.02.002D указывается дата заключения договора;
в строке 012.02.002Е указывается срок действия договора;
в строке 012.02.002F указывается площадь земельного участка;
в строке 012.02.002G указывается регистрационный номер арендодателя земельного участка;
в строке 012.02.002Н указывается фамилия, имя, отчество или наименование арендодателя земельного участка.
В случае, превышения количества, подлежащих отражению налогоплательщиком сведений, количеству строк, предусмотренных в приложении по форме 012.02, заполняется следующий лист приложения по форме 012.02.
21. Приложение по форме 012.02 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
5. Составление приложения по форме 012.03
22. В строке 1 указывается номер текущего листа.

4. 012.02 нысаны бойынша қосымша жасау
18. 1 жолда ағымдағы парақтың нөмірі көрсетіледі.
19. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3 жолда жеке тұлғаның аты-жөні немесе заңды тұлғаның толық атауы
көрсетіледі;
3) 4 жолда осы 012.02 нысаны бойынша қосымша толтырылатын 012.00
нысаны бойынша өтініштің жолдар коды көрсетіледі;
4) 5 жолда 012.02 нысаны бойынша қосымша парақтарының жалпы саны
көрсетіледі.
20. "Жер телімдері туралы мәліметтер" бөлімінде:
1) 012.02.001 жолы егер бензин (авиациялықтан басқа), дизель отынының көтерме және бөлшек саудасы бойынша қызмет жүзеге асырылатын жеке кәсіпкер немесе заңды тұлға жер телімінің иесі болып табылған немесе телімдер тұрақты жер пайдалану құқығында орналасқан жағдайда толтырылады. Бұл ретте, осы жолда жер теліміне меншік құқығына актіге сәйкес (тұрақты жер пайдалану құқығына) мәлімет көрсетіледі:
012.02.001А жолында жер телімінің кадастрлық нөмірі көрсетіледі;
012.02.001В жолында акті нөмірі көрсетіледі;
012.02.001С жолында актіні беру күні көрсетіледі;
012.02.001D жолында жер телімінің көлемі көрсетіледі;
2) 012.02.002 жолы егер бензин (авиациялықтан басқа), дизель отынының
көтерме және бөлшек саудасын жүзеге асыру үшін пайдаланылатын жер телімі
уақытша жер пайдалану құқығында орналасқан жағдайда толтырылады. Бұл
ретте, 012.02.002 жолында уақытша жер пайдалану туралы шартқа сәйкес
мәлімет көрсетіледі:
012.02.002А жолында уақытша жер пайдаланудың (тегін, өтеусіз) тиісті
түріне белгі жүргізіледі;
012.02.002В жолында жер телімінің кадастрлық нөмірі көрсетіледі;
012.02.002С жолында шарт нөмірі көрсетіледі;
012.02.002D жолында шарт жасау күні көрсетіледі;
012.02.002Е жолында шартының қызмет ету мерзімі көрсетіледі;
012.02.002G жолында жер телімін жалға берушінің тіркеу нөмірі
көрсетіледі;
012.02.002Н жолында жер телімін жалға берушінің аты-жөні немесе атауы
көрсетіледі;
Егер 012.02 нысаны бойынша қосымшада көзделген жолдар санына
мәліметтерді салық төлеушінің көрсетуіне жататын сандардың асуы жағдайында
012.02 нысаны бойынша қосымшаның келесі парағы толтырылады.
21. 012.02 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол
қояды.
5. 012.03 нысаны бойынша қосымша жасау
22. 1 жолда ағымдағы парақтың нөмірі көрсетіледі.

23. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество физического лица или полное наименование юридического лица;
3) в строке 4 указаны коды строк Заявления по форме 012.00, по которой заполняется приложение по форме 012.03;
4) в строке 5 указывается общее количество листов приложения по форме 012.03.
24. В разделе "Сведения о недвижимом имуществе":
1) строка 012.03.001 заполняется в случае, если предприниматель или юридическое лицо, осуществляющие деятельность по оптовой и розничной торговле бензином (кроме авиационного), дизельным топливом являются собственником недвижимого имущества. При этом в строке 012.03.001 указываются сведения согласно свидетельству о государственной регистрации прав на недвижимое имущество:
в строке 012.03.001А указывается номер свидетельства;
в строке 012.03.001В указывается дата свидетельства;
в строке 012.03.001С указывается площадь помещения;
2) строка 012.03.002 заполняется в случае, если недвижимое имущество, используемое для осуществления деятельности по оптовой и розничной торговле бензином (кроме авиационного), дизельным топливом находится во временном землепользовании. При этом в данной строке указываются сведения согласно договору аренды недвижимого имущества:
в строке 012.03.002А указывается номер договора аренды;
в строке 012.03.002В указывается дата заключения договора аренды;
в строке 012.03.002С указывается срок действия договора аренды;
в строке 012.03.002D указывается площадь помещения;
в строке 012.03.002Е указывается регистрационный номер налогоплательщика арендодателя;
в строке 012.03.002F указывается фамилия, имя, отчество или наименование арендодателя.
В случае, превышения количества, подлежащего отражению налогоплательщиком сведений, количеству строк, предусмотренных в приложении по форме 012.03, заполняется следующий лист приложения по форме 012.03.
25. Приложение по форме 012.03 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
6. Составление приложения по форме 012.04
26. В строке 1 указывается номер текущего листа.
27. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество физического лица или полное наименование юридического лица;
3) в строке 4 указывается код строки Заявления по форме 012.00, по которой заполняется приложение по форме 012.04;
4) в строке 5 указывается общее количество листов приложения по форме 012.04.
28. В разделе "Сведения о контрольно-кассовых машинах с фискальной памятью":
в графе А указывается порядковый номер;
в графе В указывается марка контрольно-кассовой машины, соответствующая марке контрольно-кассовой машины из Государственного реестра контрольно-кассовых аппаратов с фискальной памятью, разрешенных к использованию на территории Республики Казахстан;
в графе С указывается номер регистрационной карточки контрольно-кассовой машины;
в графе D указывается дата выдачи регистрационной карточки контрольно-кассовой машины с фискальной памятью.
В случае превышения количества, подлежащих отражению налогоплательщиком сведений, количеству строк, предусмотренных в приложении по форме 012.04, заполняется следующий лист приложения по форме 012.04.

23. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3 жолда жеке тұлғаның аты-жөні немесе заңды тұлғаның толық атауы
көрсетіледі;
3) 012.03 нысаны бойынша қосымша толтырылатын 012.00 нысаны бойынша
өтініш жолының коды көрсетіледі;
4) 5 жолда 012.03 нысаны бойынша қосымша парақтарының жалпы саны
көрсетіледі.
24. "Жылжымайтын мүлік туралы мәліметтер" бөлімінде:
1) 012.03.001 жолы егер бензин (авиациялықтан басқа), дизель отынының көтерме және бөлшек саудасы бойынша қызметті жүзеге асырылатын кәсіпкер немесе заңды тұлға жылжымайтын мүлік иесі болып табылған жағдайда толтырылады. Бұл ретте, 012.03.001 жолында жылжымайтын мүлікке құқықты
мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке сәйкес мәлімет көрсетіледі:
012.03.001А жолында куәліктің нөмірі көрсетіледі;
012.03.001В жолында куәліктің күні көрсетіледі;
012.03.001С жолында үй-жай көлемі көрсетіледі;
2) 012.03.002 жолы егер бензин (авиациялықтан басқа), дизель отынының
көтерме және бөлшек саудасын жүзеге асыру үшін пайдаланылатын жылжымайтын
мүлікті уақытша пайдалану құқығында орналасқан жағдайда толтырылады. Бұл
ретте, осы жолда жылжымайтын мүлікті жалға алу шартына мәлімет көрсетіледі:
012.03.002А жолында жалға алу шыртының нөмірі көрсетіледі;
012.03.002В жолында жалға алу шартын жасау күні көрсетіледі;
012.03.002С жолында жалға алу шартының қызмет ету мерзімі көрсетіледі;
012.03.002D жолында үй-жай көлемі көрсетіледі;
012.03.002Е жолында жалға беруші салық төлеушінің тіркеу нөмірі
көрсетіледі;
012.03.002F жолында жалға алушының аты-жөні немесе атауы көрсетіледі;
Егер 012.03 нысаны бойынша қосымшада көзделген жолдар санына
мәліметтерді салық төлеушінің көрсетуіне жататын сандарының асуы
жағдайында, 012.03 нысаны бойынша қосымшаның келесі парағы толтырылады.
25. 012.03 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол
қояды.
6. 012.04 нысаны бойынша қосымша жасау
26. 1 жолда ағымдағы парақтың нөмірі көрсетіледі.
27. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3 жолда жеке тұлғаның аты-жөні немесе заңды тұлғаның толық атауы
көрсетіледі;
3) 4 жолда 012.04 нысаны бойынша қосымша толтырылатын 012.00 нысаны
бойынша өтініштің жол коды көрсетіледі;
4) 5 жолда 012.04 нысаны бойынша қосымша парақтарының жалпы саны
көрсетіледі.
28. "Фискальдық жады бар бақылау-касса машиналары туралы мәліметтер"
бөлімінде:
А бағанында рет нөмірі көрсетіледі;
В бағанында Қазақстан Республикасының аумағында пайдалануға рұқсат етілген Фискальдық жады бар бақылау-касса аппараттарының мемлекеттік тізілімінен бақылау-касса машинасының маркасына сәйкес келетін бақылау-касса машинасының маркасы көрсетіледі;
С бағанында бақылау-касса машинасы тіркеу карточкасының нөмірі
көрсетіледі;
D бағанында фискальдық жады бар бақылау-касса машинасының тіркеу
карточкасын беру күні көрсетіледі;
012.04 нысаны бойынша қосымшада көзделген жолдар санына мәліметтерді
салық төлеушінің көрсетуіне жататын саны асуы жағдайында 012.04 нысаны
бойынша қосымшаның келесі парағы толтырылады.

29. Приложение по форме 012.04 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 012.00, 012.01, 012.02 012.03 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
__________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
ПРАВИЛА
составления Заявления о регистрации
(перерегистрации) объектов налогообложения
и объектов, связанных с налогообложением по
производству и реализации алкогольной продукции
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 69 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налогового кодекса) и предусматривают порядок составления Заявления о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением по производству и реализации алкогольной продукции, включающего прилагаемые формы (далее - формы):
1) Заявления о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением по производству и реализации алкогольной продукции по форме 022.00 (далее - Заявление по форме 022.00);
2) приложение 1 к Заявлению о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением по производству и реализации алкогольной продукции по форме 022.01 (далее - приложение по форме 022.01);
3) приложение 2 к Заявлению о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением по производству и реализации алкогольной продукции по форме 022.02 (далее - приложение по форме 022.02);
4) приложение 3 к Заявлению о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением по производству и реализации алкогольной продукции по форме 022.03 (далее - приложение по форме 022.03);
5) приложение 4 к Заявлению о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением по производству и реализации алкогольной продукции по форме 022.04 (далее - приложение по форме 022.04);
6) приложение 5 к Заявлению о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением по производству и реализации алкогольной продукции по форме 022.05 (далее - приложение по форме 022.05).
2. Заявление по форме 022.00 предназначено для регистрации в налоговом органе объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением налогоплательщиков, осуществляющих производство и реализацию алкогольной продукции в соответствии со статьей 531 Налогового кодекса.

29. 012.04 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол
қояды.
_______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысандар 012.00, 012.01, 012.02 012.03
012.04 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оларды
РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
бекітілген
Алкоголь өнімін өндіру және өткізу бойынша салық салумен
байланысты объектілер мен салық салу объектілерін
тіркеу (қайта тіркеу) туралы өтінішті жасау
ЕРЕЖЕЛЕРІ
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінің (Салық кодексі) 69-бабына сәйкес әзірленген және қоса берілген нысандарды (бұдан әрі - нысандар) енгізетін Алкоголь өнімін өндіру және өткізу бойынша салық салумен байланысты объектілер мен салық салу объектілерін тіркеу (қайта тіркеу) туралы өтінішті жасау тәртібін қарастырады:
1) 022.00 нысаны бойынша Алкоголь өнімін өндіру және өткізу бойынша салық салумен байланысты объектілер мен салық салу объектілерін тіркеу (қайта тіркеу) туралы өтініш (бұдан әрі - 022.00 нысаны бойынша өтініш);
2) 022.01 нысаны бойынша Алкоголь өнімін өндіру және өткізу бойынша салық салумен байланысты объектілер мен салық салу объектілерін тіркеу (қайта тіркеу) туралы өтінішке 1-қосымша (бұдан әрі - 022.01 нысаны бойынша қосымша);
3) 022.02 нысаны бойынша Алкоголь өнімін өндіру және өткізу бойынша салық салумен байланысты объектілер мен салық салу объектілерін тіркеу (қайта тіркеу) туралы өтінішке 2-қосымша (бұдан әрі - 022.02 нысаны бойынша қосымша);
4) 022.03 нысаны бойынша Алкоголь өнімін өндіру және өткізу бойынша салық салумен байланысты объектілер мен салық салу объектілерін тіркеу (қайта тіркеу) туралы өтінішке 3-қосымша (бұдан әрі - 022.03 нысаны бойынша қосымша);
5) 022.04 нысаны бойынша Алкоголь өнімін өндіру және өткізу бойынша салық салумен байланысты объектілер мен салық салу объектілерін тіркеу (қайта тіркеу) туралы өтінішке 4-қосымша (бұдан әрі - 022.04 нысаны бойынша қосымша);
6) 022.05 нысаны бойынша Алкоголь өнімін өндіру және өткізу бойынша салық салумен байланысты объектілер мен салық салу объектілерін тіркеу (қайта тіркеу) туралы өтінішке 5-қосымша (бұдан әрі - 022.05 нысаны бойынша қосымша).
2. 022.00 нысаны бойынша өтініш Салық Кодексінің 531-бабына сәйкес Алкоголь өнімін өндіру және өткізуді жүзеге асыратын салық төлеушілердің салық салумен байланысты объектілер мен салық салу объектілерін салық органдарында тіркеуге арналған.

Приложение по форме 022.01 предназначено для заполнения сведений о лицензиях на право занятия предпринимательской деятельности.
Приложение по форме 022.02 предназначено для заполнения сведений о видах производимой продукции.
Приложение по форме 022.03 предназначено для заполнения сведений о земельных участках.
Приложение по форме 022.04 предназначено для заполнения сведений о недвижимом имуществе.
Приложение по форме 022.05 предназначено для заполнения сведений о контрольно-кассовых машинах с фискальной памятью.
Приложение по формам 022.01, 022.02, 022.03, 22.04, 022.05 заполняются в случае, если соответствующие сведения о лицензиях, о видах производимой продукции, о земельных участках, о недвижимом имуществе и о контрольно-кассовых машинах с фискальной памятью не могут быть отражены в Заявлении по форме 012.00 в полном объеме.
3. Заявление по форме 022.00 заполняется отдельно на каждую стационарную, передвижную и иную точки налогоплательщиков, осуществляющих производство и реализацию алкогольной продукции.
4. При перерегистрации объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением по производству и реализации алкогольной продукции, в формах заполняются:
раздел "Общая информация" - полностью;
в остальных разделах - только те строки, по которым произошли изменения ранее представленных сведений.
5. При составлении форм:
1) на бумажном носителе - формы заполняются шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - формы заполняются в порядке, установленном Министерством государственных доходов Республики Казахстан.
6. При заполнении форм не допускаются исправления, подчистки, помарки и использование символов "+, /, %, Z".
7. При отсутствии показателей соответствующие ячейки форм не заполняются.
8. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
9. При представлении форм:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - формы составляются в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса, - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке форм.
2. Составление Заявления по форме 022.00

022.01 нысаны бойынша қосымша кәсіпкерлік қызметімен айналысу құқығына лицензиялар туралы мәліметтерді толтыруға арналған.
022.02 нысаны бойынша қосымша шығарылатын өнім түрлері туралы мәліметтерді толтыруға арналған.
022.03 нысаны бойынша қосымша жер телімдері туралы мәліметтерді толтыруға арналған.
022.04 нысаны бойынша қосымша жылжымайтын мүлік туралы мәліметтерді толтыруға арналған.
022.05 нысаны бойынша қосымша фискальдық жады бар бақылау-касса машиналары туралы мәліметтерді толтыруға арналған.
022.01, 022.02, 022.04, 022.05 нысандары бойынша қосымшалар егер лицензиялар туралы, шығарылатын өнім түрлері туралы, жер телімдері туралы және жылжымайтын мүлік туралы және де фискальдық жады бар бақылау-касса машиналары туралы тиісті мәліметтер толық көлемде 012.00 нысаны бойынша Өтініште көрсетіле алмайтын жағдайда толтырылады.
3. 022.00 нысаны бойынша өтініш алкоголь өнімін өндіру және өткізуді жүзеге асыратын салық төлеушілердің әрбір тұрақты, жылжымалы және өзге де нүктелеріне толтырылады.
4. Алкоголь өнімін өндіру және өткізу бойынша салық салумен байланысты объектілер мен салық салу объектілерін қайта тіркеу кезінде мынадай нысандарда:
"Жалпы ақпарат" бөлімі - толық;
қалған бөлімдерде - олар бойынша бұрын берілген мәліметтерде өзгерістер болған сол жолдар ғана толтырылады.
5. Нысанды жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - нысандар айналмалы немесе қауырсын қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, бас баспа белгілерімен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - нысандар Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігі белгілеген тәртіпте толтырылады.
6. Нысанды толтыру кезінде түзетулерге, тазартуларға, былғауға жол берілмейді және "+, /, %, Z" белгілері пайдаланылмайды.
7. Көрсеткіштер жоқ болған кезде нысанның тиісті торкөздері толтырылмайды.
8. Қосымшаларда көрсетілуге жататын деректер жоқ болған жағдайда аталған қосымшалар берілмейді.
9. Нысанды беру кезінде:
1) қағаз тасығышта келу тәртібімен - нысандар екі данада жасалады, бір данасы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады;
2) тапсырысты хатпен қағаз тасығышта почта бойынша - салық төлеуші почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық Кодексінің 69-бабындағы 8-тармақтың 3) тармақшасына сәйкес келу тәртібімен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде - салық төлеуші нысанды жеткізу туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.
2. 022.00 нысаны бойынша Өтінішті жасау

|удельный вес  0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 % |
|___________________________________________________|
Удельный вес розничной торговли алкогольными и другими напитками рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы) * 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом;
3) в строке 3А указывается фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя и фирменное наименование, в случае его наличия;
4) в строке 3В указывается полное наименование юридического лица;
5) в строке 4 указываются сведения о государственной регистрации юридического лица или индивидуального предпринимателя:
в строке 4А указывается регистрационный номер свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
в строке 4В указывается серия свидетельства индивидуального предпринимателя;
в строке 4С указывается номер свидетельства индивидуального предпринимателя;
в строке 4D указывается дата выдачи свидетельства о государственной регистрации;
6) в строке 5 указываются сведения о постановке на учет в качестве плательщика налога на добавленную стоимость:
в строке 5А указывается серия свидетельства о постановке на учет в качестве плательщика налога на добавленную стоимость;
в строке 5В указывается номер свидетельства о постановке на учет в качестве плательщика налога на добавленную стоимость;
в строке 5С указывается дата постановки на учет по налогу на добавленную стоимость;
7) в строке 6 указывается сведения о лицензии на право осуществления предпринимательской деятельности (далее - лицензия):
в строке 6А указывается общее количество лицензий;
в строке 6В указывается вид лицензируемой деятельности;
в строке 6С указывается номер лицензии;
в строке 6D указывается дата выдачи лицензии;
в строке 6Е указывается наименование лицензиара.
В случае, если у налогоплательщика количество лицензии более одной, то сведения о них заполняются в приложении по форме 022.01. При этом, строки 6В, 6С, 6D, 6E Заявления по форме 022.00 не заполняются. В строке 6А Заявления по форме 022.00 указывается общее количество лицензий. Общее количество лицензий, указанных в строке 6А Заявления по форме 022.00, должно быть равно последнему порядковому номеру графы А последнего листа приложения по форме 022.01;
8) в строке 7 производится соответствующая отметка причины заполнения Заявления по форме 022.00 (регистрация, перерегистрация);
9) в строке 8 указывается отметка соответствующих представленных приложений.
11. В разделе "Сведения об объектах налогообложения":
1) в строке 022.00.001 указываются сведения о регистрационной карточке присвоения ПИН-кода организациям, осуществляющим производство этилового спирта и алкогольной продукции, хранение и реализацию этилового спирта, хранение и оптовую реализацию алкогольной продукции (далее - регистрационная карточка):
в строке 022.00.001А указывается ПИН-код;
в строке 022.00.001В указывается дата выдачи регистрационной карточки;

|көрсетіңіз    0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 %  |
|____________________________________________________|
Алкоголь және басқа да сусындардың бөлшек саудасының үлес салмағы 150
000,0 (кестенің 4-бағаны) / 250 000,0 (кестенің 3-бағаны) х 100 ретінде
есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтар бойынша үлес салмағы осындай жолмен
есептелген;
3) 3А жолында жеке кәсіпкердің аты-жөні және ол бар болса фирмалық
атауы көрсетіледі;
4) 3В жолында заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі;
5) 4 жолда заңды тұлғаны немесе жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу
туралы мәлімет көрсетіледі:
4А жолында заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің тіркеу
нөмірі көрсетіледі;
4В жолында жеке кәсіпкердің куәлік сериясы көрсетіледі;
4С жолында жеке кәсіпкердің куәлік нөмірі көрсетіледі;
4D жолында мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті беру күні көрсетіледі;
6) 5 жолда қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы мәлімет
көрсетіледі:
5А жолында қосылған құн салығын төлеуші ретінде есепке қою туралы
куәлік сериясы көрсетіледі;
5В жолында қосылған құн салығын төлеуші ретінде есепке қою туралы
куәлік нөмірі көрсетіледі;
5С жолында қосылған құн салығы бойынша есепке қою күні көрсетіледі;
7) 6 жолда кәсіпкерлік қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия (бұдан
әрі - лицензия) туралы мәлімет көрсетіледі:
6А жолында лицензиялардың жалпы санының барлығы көрсетіледі;
6В жолында лицензияланатын қызмет түрі көрсетіледі;
6С жолында лицензия нөмірі көрсетіледі;
6D жолында лицензия нөмірі көрсетіледі;
6Е жолында лицензиар атауы көрсетіледі;
Егер салық төлеушіде лицензиялар саны біреуден астам болған жағдайда, онда олар туралы мәлімет 022.01 нысаны бойынша қосымшада толтырылады. Бұл ретте, 022.00 нысаны бойынша Өтініштің 6В, 6С, 6D, 6Е жолдарында лицензиялардың жалпы саны көрсетіледі. 022.00 нысаны бойынша Өтініштің 6А жолында көрсетілген лицензиялардың жалпы саны 022.01 нысаны бойынша қосымшаның соңғы парағы А бағанының рет нөміріне тең болуы тиіс;
8) 7 жолында 022.00 нысаны бойынша Өтінішті толтыру себебінің тиісті белгісі жүргізіледі (тіркеу, қайта тіркеу);
9) 8 жолында тиісті берілген қосымшалардың белгісі көрсетіледі.
11. "Салық салу объектілері туралы мәлімет" бөлімінде:
1) 022.00.001 жолында этил спирті мен алкоголь өнімін өндіруді, этил спиртін сақтау мен сатуды, алкоголь өнімін сақтау мен көтерме өткізуді жүзеге асыратын ұйымдарға ПИН-кодын берудің тіркеу карточкасы туралы мәлімет көрсетіледі:
022.00.001А жолында ПИН-коды көрсетіледі;
022.00.001В жолында тіркеу карточкасы беру күні көрсетіледі;

2) в строке 022.00.002 указывается место осуществления деятельности:
в строке 022.00.002А указывается наименование области;
в строке 022.00.002В указывается наименование города, района;
в строке 022.00.002С указывается наименование поселка или села;
в строке 022.00.002D указывается наименование улицы (проспекта, бульвара, переулка и т.д.);
в строке 022.00.002Е указывается номер дома, квартиры;
3) в строке 022.00.003 производится отметка соответствующего вида деятельности (производство и реализация алкогольной продукции, производство алкогольной продукции, оптовая реализация алкогольной продукции, розничная реализация алкогольной продукции);
4) в строке 022.00.004 указывается наименование вида производимой алкогольной продукции. В случае, если количество видов производимой алкогольной продукции более одного, то заполняется приложение по форме 022.02.
12. В разделе "Сведения об объектах, связанных с налогообложением":
1) в строке 022.00.005 указываются сведения о складских помещениях для алкогольной продукции:
в строке 022.00.005А указываются количество складов;
в строке 022.00.005В указываются общая занимаемая площадь складов;
2) строка 022.00.006 заполняется в случае, если индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, осуществляющие деятельность по производству и реализации алкогольной продукции являются собственником земельного участка, либо участок находится на праве постоянного землепользования. При этом в данной строке указываются сведения согласно акту на право собственности на земельный участок (на право постоянного землепользования, далее - акт):
в строке 022.00.006А указываются номера акта;
в строке 022.00.006В указывается дата выдачи акта;
в строке 022.00.006С указывается площадь земельного участка;
в строке 022.00.006D указывается кадастровый номер земельного участка.
В случае если количество актов на право собственности на земельный участок (право постоянного землепользования) более одного, то заполняется приложение по форме 022.03. При этом строки 022.00.006А, 022.00.006В и 022.00.006D Заявления по форме 022.00 не заполняются. В строке 022.00.006С указывается общая площадь земельного участка, определяемая как сумма строк 022.03.001D всех листов приложения по форме 022.03;
3) в случае, если земельный участок, на котором осуществляется деятельность по производству и реализации алкогольной продукции, находится во временном землепользовании, то в строке 022.00.007 указываются сведения согласно договору о временном землепользовании (далее - договор):
в строке 022.00.07А указывается соответствующий вид временного землепользования (возмездное, безвозмездное);
в строке 022.00.07В указывается номер договора;
в строке 022.00.07С указывается дата заключения договора;
в строке 022.00.07D указывается срок действия договора;
в строке 022.00.07Е указывается площадь земельного участка;
в строке 022.00.07F указывается кадастровый номер земельного участка;
в строке 022.00.07G указывается регистрационный номер арендодателя;
в строке 022.00.07Н указывается фамилия, имя, отчество или наименование арендодателя.
В случае, если количество договоров о временном землепользовании более одного, то заполняется приложение по форме 022.03. При этом строки 022.00.007А, 022.00.007В, 022.00.007С, 022.00.007D, 022.00.007F, 022.00.007G и 022.00.007Н Заявления по форме 022.00 не заполняются. В строке 022.00.007Е Заявления по форме 022.00 указывается общая площадь всех участков, определяемая как сумма строк 022.01.002F всех листов приложения по форме 022.03;

2) 022.00.002 жолында қызметті жүзеге асыру орны көрсетіледі;
022.00.002А жолында облыстың атауы көрсетіледі;
022.00.002В жолында қаланың немесе ауданның атауы көрсетіледі;
022.00.002С жолында поселкенің немесе селоның атауы көрсетіледі;
022.00.002D жолында көшенің (даңғылдың, гүлзардың, бұрылыстың және т.б.) атауы көрсетіледі;
022.00.002Е жолында үйдің, пәтердің нөмірі көрсетіледі;
3) 022.00.003 жолында тиісті қызмет түрінің белгісі жүргізіледі (алкоголь өнімін өндіру және өткізу, алкоголь өнімін өндіру, алкоголь өнімін көтерме өткізу, алкоголь өнімін бөлшек өткізу);
4) 02.00.004 жолында шығарылатын алкоголь өнімі түрінің атауы көрсетіледі. Егер шығарылатын алкоголь өнімі түрлерінің саны біреуден астам болған жағдайда, онда 022.02 нысаны бойынша қосымша толтырылады.
12. "Салық салумен байланысты объектілер туралы мәлімет" бөлімінде:
1) 022.00.005 жолында алкоголь өнімі үшін қойма жайлары туралы
мәлімет көрсетіледі:
022.00.005А жолында қоймалардың саны көрсетіледі;
022.00.005В жолында қоймалардың алатын жалпы көлемі көрсетіледі;
2) 022.00.006 жолы егер алкоголь өнімін өндіру және өткізу бойынша
қызметті жүзеге асыратын жеке кәсіпкер немесе жеке тұлға жер телімінің
иесі немесе телім тұрақты жер пайдалану құқығында болған жағдайда
толтырылады. Бұл ретте, осы жолда жер теліміне меншік құқығына актіге
(тұрақты жер пайдалану құқығына, бұдан әрі - акт) сәйкес мәлімет
көрсетіледі:
022.00.006А жолында акт нөмірі көрсетіледі;
022.00.006В жолында актіні беру күні көрсетіледі;
022.00.006С жолында жер телімінің көлемі көрсетіледі;
022.00.006D жолында жер телімінің кадастрлық нөмірі көрсетіледі;
егер жер теліміне меншік құқығына (тұрақты жер пайдалану құқығы)
актілер саны біреуден астам болған жағдайда, онда 022.03 нысаны бойынша
қосымша толтырылады. Бұл ретте, 022.00 нысаны бойынша Өтініштің
022.00.006А, 02.00.006В және 022.00.006D жолдары толтырылмайды.
022.00.006С жолында 022.03 нысаны бойынша қосымшаның барлық парақтары
02.03.001D жолдарының сомасы ретінде айқындалатын жер телімінің жалпы
көлемі көрсетіледі;
3) егер алкоголь өнімін өндіру және өткізу бойынша қызмет жүзеге
асырылатын жер телімі уақытша жер пайдалануда болған жағдайда, онда
022.00.007 жолында уақытша жер пайдалану туралы шартқа (бұдан әрі - шарт)
сәйкес мәлімет көрсетіледі:
022.00.007А жолында уақытша жер пайдаланудың тиісті түрі (өтеусіз,
тегін) көрсетіледі;
022.00.007В жолында шарт нөмірі көрсетіледі;
022.00.007С жолында шартты жасау күні көрсетіледі;
022.00.007D жолында шарттың қызмет ету мерзімі көрсетіледі;
022.00.007Е жолында жер телімінің көлемі көрсетіледі;
022.00.007Ғ жолында жер телімінің кадастрлық нөмірі көрсетіледі;
022.00.007G жолында жалға берушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
022.00.007Н жолында жалға берушінің аты-жөні көрсетіледі;
егер уақытша жер пайдалану туралы шарттар саны біреуден астам болған
жағдайда, онда 022.03 нысаны бойынша қосымша толтырылады. Бұл ретте, 022.00 нысаны бойынша Өтініштің 022.00.007А, 02.00.007В, 022.00.007С, 022.00.006D, 02.00.007F, 022.00.007G және 022.00.00Н жолдары толтырылмайды. 022.00 нысаны бойынша Өөтініштің 022.00.007Е жолында 022.03 нысаны бойынша қосымшаның барлық парақтары 022.01.002F жолдарының сомасы ретінде айқындалатын жер телімдерінің жалпы көлемі көрсетіледі;

4) в строке 022.00.008 указываются сведения согласно свидетельству о государственной регистрации прав на недвижимое имущество (далее - свидетельство):
в строке 022.00.008А указывается номер выдачи свидетельства;
в строке 022.00.008В указывается дата свидетельства;
в строке 022.00.008С указывается площадь помещения.
В случае, если количество свидетельств о государственной регистрации прав на недвижимое имущество более одного, то заполняется приложение по форме 022.04. При этом строки 022.00.008А и 022.00.008В Заявления по форме 022.00 не заполняются. В строке 022.00.008С Заявления по форме 022.00 указывается общая площадь помещения, определяемая как сумма строк 022.04.001С всех листов приложения по форме 022.04;
5) в случае, если недвижимое имущество, используемое в деятельности по производству и реализации алкогольной продукции является арендованным, то в строке 022.00.09 указываются сведения о договоре аренды недвижимого имущества:
в строке 022.00.09А указывается номер договора аренды;
в строке 022.00.09В указывается дата договора аренды;
в строке 022.00.09С указывается срок договора аренды;
в строке 022.00.09D указывается площадь помещения;
в строке 022.00.09Е указывается регистрационный номер налогоплательщика-арендодателя;
в строке 022.00.09F указывается фамилия, имя, отчество или наименование арендодателя.
В случае, если количество договоров аренды недвижимого имущества более одного, данные о них заполняются в приложении по форме 022.04. При этом, строки 022.00.009А, 022.00.009В, 022.00.009С, 022.00.009Е и 022.00.009F Заявления по форме 022.00 не заполняются. В строке 022.00.009D Заявления по форме 022.00 указывается общая площадь помещения, определяемая как сумма строк 022.04.002D всех листов приложения по форме 022.04.
6) в строке 022.00.010 производится соответствующая отметка о форме расчета с бюджетом (по Упрощенной декларации, по Патенту, в общеустановленном порядке);
7) в строке 022.00.011 указываются сведения о контрольно-кассовой машине с фискальной памятью:
в строке 022.00.011А указывается общее количество контрольно-кассовых машин с фискальной памятью;
в строке 022.00.11В указывается марка контрольно-кассовой машины с фискальной памятью, соответствующая марке контрольно-кассовой машины из Государственного реестра контрольно-кассовых аппаратов с фискальной памятью, разрешенных к использованию на территории Республики Казахстан;
в строке 022.00.011С указывается дата выдачи регистрационной карточки контрольно-кассовой машины с фискальной памятью;
в строке 022.00.011D указывается номер регистрационной карточки контрольно-кассовой машины с фискальной памятью.
В случае, если количество контрольно-кассовых машин с фискальной памятью более одной, то сведения о них заполняются в приложении по форме 022.05. При этом, строки 022.00.011В, 022.00.011С, 022.00.011D Заявления по форме 022.00 не заполняются. В строке 022.00.011А Заявления по форме 022.00 указывается общее количество контрольно-кассовых машин с фискальной памятью. Общее количество контрольно-кассовых машин с фискальной памятью, указанных в строке 022.00.011А, должно быть равно последнему порядковому номеру графы А последнего листа приложения по форме 022.05.

4) 022.00.008 жолында жылжымайтын мүлікке құқығын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке (бұдан әрі - куәлік) сәйкес мәлімет көрсетіледі;
022.00.008А жолында куәлікті беру күні көрсетіледі;
022.00.008В жолында куәліктің күні көрсетіледі;
022.00.008С жолында үй-жай көлемі көрсетіледі;
егер жылжымайтын мүлікке құқықты мемлекеттік тіркеу туралы куәлік саны біреуден астам болған жағдайда, онда 022.04 нысаны бойынша қосымша толтырылады. Бұл ретте, 022.00 нысаны бойынша Өтініштің 022.00.008А және 02.00.008В жолдары толтырылмайды. 022.00 нысаны бойынша Өтініштің 022.00.008С жолында 022.04 нысаны бойынша қосымшаның барлық парақтары 022.04.001С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын үй-жайдың жалпы көлемі көрсетіледі;
5) егер алкоголь өнімін өндіру және өткізу бойынша қызметте пайдаланылатын жылжымайтын мүлік жалға алынған болған жағдайда, онда 022.00.09 жолында жылжымайтын мүлікті жалға алу шарты туралы мәлімет көрсетіледі:
022.00.09А жолында жалға алу шартының нөмірі көрсетіледі;
022.00.09В жолында жалға алу шартының күні көрсетіледі;
022.00.09С жолында жалға алу шартының мерзімі көрсетіледі;
022.00.09D жолында үй-жай көлемі көрсетіледі;
022.00.09Е жолында жалға беруші - салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
022.00.09F жолында жалға берушінің аты-жөні немесе атауы көрсетіледі;
егер жылжымайтын мүлікті жалға алу шарттарының саны біреуден астам болған жағдайда, онда 022.04 нысаны бойынша қосымша толтырылады. Бұл ретте, 022.00 нысаны бойынша Өтініштің 022.00.009А, 02.00.009В, 022.00.009С, 02.00.009Е және 022.00.009F жолдары толтырылмайды. 022.00 нысаны бойынша Өтініштің 022.00.009D жолында 022.04 нысаны бойынша қосымшаның барлық парақтары 022.04.002D жолдарының сомасы ретінде айқындалатын үй-жайдың жалпы көлемі көрсетіледі.
6) 022.00.010 жолында бюджетпен есеп айырысудың нысаны туралы тиісті белгі жүргізіледі (Оңайлатылған декларация бойынша, Патент бойынша, жалпы белгіленген тәртіпте);
7) 022.00.011 жолында фискальдық жады бар бақылау-касса машиналары туралы мәлімет көрсетіледі;
022.00.011А жолында фискальдық жады бар бақылау-касса машиналарының жалпы саны көрсетіледі;
022.00.011В жолында Қазақстан Республикасының аумағында пайдалануға рұқсат етілген Фискальдық жады бар бақылау-касса аппараттарының мемлекеттік тізілімінен бақылау-касса машинасының маркасына сәйкес келетін фискальдық жады бар бақылау-касса машинасының маркасы көрсетіледі;
022.00.011С жолында фискальдық жады бар бақылау-касса машинасының
тіркеу карточкасын беру күні көрсетіледі;
022.00.011D жолында фискальдық жады бар бақылау-касса машинасы тіркеу
карточкасының нөмірі көрсетіледі;
егер фискальдық жады бар бақылау-касса машиналарының саны біреуден
астам болған жағдайда, онда 022.05 нысаны бойынша қосымша толтырылады. Бұл
ретте, 022.00 нысаны бойынша өтініштің 022.00.011В, 02.00.011С,
022.00.011D жолдары толтырылмайды. 022.00 нысаны бойынша Өтініштің
022.00.011А жолында фискальдық жады бар бақылау-касса машиналарының жалпы
саны көрсетіледі. 022.00.011А жолында көрсетілген фискальдық жады бар
бақылау-касса машиналарының жалпы саны 022.05 нысаны бойынша қосымшаның
соңғы парағы А бағанының соңғы рет нөміріне тең болуы тиіс.

13. Заявление по форме 022.00 подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.
3. Составление приложения по форме 022.01
14. В строке 1 указывается номер текущего листа.
15. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество физического лица или наименование налогоплательщика;
3) в строке 4 указан код строки Заявления по форме 022.00, по которой заполняется приложение по форме 022.01.16.
В разделе "Сведения о лицензиях":
в графе А указывается порядковый номер;
в графе В вид лицензируемой деятельности и наименование лицензиара;
в графе С указывается номер лицензии;
в графе D указывается дата выдачи лицензии.
В случае превышения количества, подлежащих отражению налогоплательщиком сведений, количеству строк, предусмотренных в приложении по форме 022.01, заполняется следующий лист приложения по форме 022.01.
17. Приложение по форме 022.01 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
4. Составление приложения по форме 022.02
18. В строке 1 указывается номер текущего листа.
19. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество физического лица или полное наименование налогоплательщика;
3) в строке 4 указан код строки Заявления по форме 022.00, по которой заполняется приложение по форме 022.02;
4) в строке 5 указывается общее количество листов приложения по форме 022.02.
20. В разделе "Сведения о видах производимой продукции":
в графе А указывается порядковый номер;
в графе В указывается вид производимой алкогольной продукции.
В случае превышения количества, подлежащих отражению налогоплательщиком сведений, количеству строк, предусмотренных в приложении по форме 022.02, заполняется следующий лист приложения по форме 022.02.
21. Приложение по форме 022.02 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
5. Составление приложения по форме 022.03
22. В строке 1 указывается номер текущего листа.
23. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество физического лица или полное наименование налогоплательщика;
3) в строке 4 указаны коды строк Заявления по форме 022.00, по которой заполняется приложение по форме 022.03;
4) в строке 5 указывается общее количество листов приложения по форме 022.03.
24. В разделе "Сведения о земельных участках":
1) строка 022.03.001 заполняется в случае, если индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, осуществляющие деятельность по производству и реализации алкогольной продукции являются собственником земельных участков, либо участки находятся на праве постоянного землепользования. При этом в данной строке указываются сведения согласно акту на право собственности на земельный участок (на право постоянного землепользования):
в строке 022.03.001А указывается кадастровый номер земельного участка;
в строке 022.03.001В указывается номер акта;
в строке 022.03.001С указывается дата выдачи акта;
в строке 022.03.001D указывается площадь земельного участка;

13. 022.00 нысаны бойынша Өтінішке Салық Кодексінің 69-бабына сәйкес
қол қойылады және куәландырылады.
3. 022.01 нысаны бойынша қосымша жасау
14. 1 жолда ағымдағы парақ нөмірі көрсетіледі.
15. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3 жолда жеке тұлғаның аты-жөні немесе салық төлеушінің атауы
көрсетіледі;
3) 4 жолда ол негізінде 022.01 нысаны бойынша толтырылатын 022.00
нысаны бойынша Өтініштің жол коды көрсетілген.
16. "Лицензиялар туралы мәліметтер" бөлімінде:
А бағанында рет нөмірі көрсетіледі;
В бағанында лицензияланатын қызмет түрі және лицензиар атауы
көрсетіледі;
С бағанында лицензияның нөмірі көрсетіледі;
D бағанында лицензияны беру күні көрсетіледі;
022.01 нысаны бойынша қосымшада көзделген мәліметтердің, жолдар
санының салық төлеуші көрсетуге жататын саннан асуы жағдайында 022.01
нысаны бойынша қосымшаның келесі парағы толтырылады.
17. 022.01 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол
қояды.
4. 022.02 нысаны бойынша қосымша жасау
18. 1 жолда ағымдағы парақтың нөмірі көрсетіледі.
19. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3 жолда жеке тұлғаның аты-жөні немесе салық төлеушінің толық атауы
көрсетіледі;
3) 4 жолда 022.02 нысаны бойынша қосымша толтырылатын 022.00 нысаны
бойынша Өтініштің жол коды көрсетілген;
4) 5 жолда 022.02 нысаны бойынша қосымша парақтарының жалпы саны
көрсетіледі.
20. "Өндірілген өнім түрлері туралы мәлімет" бөлімінде:
А бағанында рет нөмірі көрсетіледі;
В бағанында өндірілетін алкоголь өнімінің түрі көрсетіледі;
022.02 нысаны бойынша қосымшада көзделген мәліметтердің, жолдар
санының салық төлеуші көрсетуге жататын санынан асуы жағдайында 022.02
нысаны бойынша қосымшаның келесі парағы толтырылады.
21. 022.02 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол
қояды.
5. 022.03 нысаны бойынша қосымшаны жасау
22. 1 жолда ағымдағы парақ нөмірі көрсетіледі.
23. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3 жолда жеке тұлғаның аты-жөні немесе салық төлеушінің толық атауы
көрсетіледі;
3) 4 жолда 022.03 нысаны бойынша қосымша толтырылатын 022.00 нысаны
бойынша Өтініштің жол коды көрсетіледі;
4) 5 жолда 022.003 нысаны бойынша қосымша парақтарының жалпы саны
көрсетіледі.
24. "Жер телімдері туралы мәлімет" бөлімінде:
1) 022.03.001 жолы егер алкоголь өнімін өндіру және өткізу бойынша қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер немесе заңды тұлға жер телімдерінің иесі немесе телімдер тұрақты жер пайдалану құқығында болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте, осы жолда жер теліміне меншік құқығына актіге
(тұрақты жер пайдалану құқығына) сәйкес мәлімет көрсетіледі:
022.03.001А жолында жер телімінің кадастрлық нөмірі көрсетіледі;
022.03.001В жолында акті нөмірі көрсетіледі;
022.03.001С жолында актіні беру күні көрсетіледі;
022.03.001D жолында жер телімінің көлемі көрсетіледі;

2) строка 022.03.002 заполняется в случае, если земельный участок, используемый для осуществления деятельности по производству и реализации алкогольной продукции, находится во временном землепользовании. При этом в строке 022.03.002 указываются сведения согласно договору о временном землепользовании:
в строке 022.03.002А производится отметка соответствующего вида временного землепользования (возмездное, безвозмездное);
в строке 022.03.002В указывается кадастровый номер земельного участка;
в строке 022.03.002С указывается номер договора;
в строке 022.03.002D указывается дата заключения договора;
в строке 022.03.002Е указывается срок действия договора;
в строке 022.03.002F указывается площадь земельного участка;
в строке 022.03.002G указывается регистрационный номер арендодателя;
в строке 022.03.002Н указывается фамилия, имя, отчество или полное наименование арендодателя.
В случае превышения количества, подлежащих отражению налогоплательщиком сведений, количеству строк, предусмотренных в приложении по форме 022.03, заполняется следующий лист приложения по форме 022.03.
25. Приложение по форме 022.03 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
6. Составление приложения по форме 022.04
26. В строке 1 указывается номер текущего листа.
27. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество физического лица или полное наименование налогоплательщика;
3) в строке 4 указаны коды строк Заявления по форме 022.00, по которой заполняется приложение по форме 022.04;
в строке 5 указывается общее количество листов приложения по форме 022.04.
28. В разделе "Сведения о недвижимом имуществе":
1) строка 022.04.001 заполняется в случае, если индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, осуществляющие деятельность по производству и реализации алкогольной продукции являются собственником недвижимого имущества. При этом в строке 022.04.001 указываются сведения согласно свидетельству о государственной регистрации прав на недвижимое имущество:
в строке 022.04.001А указывается номер свидетельства;
в строке 022.04.001В указывается дата свидетельства;
в строке 022.04.001С указывается площадь помещения;
2) строка 022.04.002 заполняется в случае, если недвижимое имущество, используемое для осуществления деятельности по производству и реализации алкогольной продукции, находится во временном землепользовании. При этом в данной строке указываются сведения согласно договору аренды недвижимого имущества:
в строке 022.04.002А указывается местонахождение помещения;
в строке 022.04.002В указывается номер договора аренды;
в строке 022.04.002С указывается дата заключения договора аренды;
в строке 022.04.002D указывается срок действия договора аренды;
в строке 022.04.002Е указывается площадь помещения;
в строке 022.04.002F указывается регистрационный номер налогоплательщика арендодателя;
в строке 022.04.002G указывается фамилия, имя, отчество или наименование арендодателя.
В случае превышения количества, подлежащих отражению налогоплательщиком сведений, количеству строк, предусмотренных в приложении по форме 022.04, заполняется следующий лист приложения по форме 022.04.

2) 022.03.002 жолы егер алкоголь өнімін өндіру және өткізу бойынша
қызметті жүзеге асыру үшін пайдаланылатын жер телімі уақытша жер
пайдалануда болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте, 02.03.002 жолында
уақытша жер пайдалану туралы шартқа сәйкес мәлімет көрсетіледі:
022.03.002А жолында уақытша жер пайдаланудың тиісті түріне белгі
(өтеусіз, тегін) жүргізіледі;
022.03.002В жолында жер телімінің кадастрлық нөмірі көрсетіледі;
022.03.002С жолында шарттың нөмірі көрсетіледі;
022.03.002D жолында шартты жасау күні көрсетіледі;
022.03.002Е жолында шартың қызмет ету мерзімі көрсетіледі;
022.03.002F жолында жер телімінің көлемі көрсетіледі;
022.03.002G жолында жалға берушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
022.03.002Н жолында жалға берушінің аты-жөні немесе толық атауы
көрсетіледі.
022.02 нысаны бойынша қосымшада көзделген мәліметтердің, жолдар
санынан салық төлеушінің көрсетуіне жататын саннан асуы жағдайында 022.03
нысаны бойынша қосымшаның келесі парағы толтырылады.
25. 022.03 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол
қояды.
6. 022.04 нысаны бойынша қосымшаны жасау
26. 1 жолда ағымдағы парақ нөмірі көрсетіледі.
27. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3 жолда жеке тұлғаның аты-жөні немесе салық төлеушінің толық атауы
көрсетіледі;
3) 4 жолда 022.04 нысаны бойынша толтырылатын 022.00 нысаны бойынша
өтініштің жол коды көрсетілген;
5 жолда 022.04 нысаны бойынша қосымша парақтарының жалпы саны
көрсетіледі.
28. "Жылжымайтын мүлік туралы мәлімет" бөлімінде:
1) 022.04.001 жолы егер алкоголь өнімін өндіру және өткізу бойынша қызметті жүзеге асыратын жеке кәсіпкер немесе заңды тұлға жылжымайтын мүліктің иесі болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте, 022.04.001 жолында жылжымайтын мүлікке құқықты мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке сәйкес
мәлімет көрсетіледі:
022.04.001А жолында куәліктің нөмірі көрсетіледі;
022.04.001В жолында куәліктің күні көрсетіледі;
022.04.001С жолында үй-жайдың көлемі көрсетіледі;
2) 022.04.001 жолы егер алкоголь өнімін өндіру және өткізу бойынша
қызметті жүзеге асыру үшін пайдаланылатын жылжымайтын мүлік уақытша жер
пайдалануда болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте, бұл жолда жылжымайтын
мүлікті жалға алу шартына сәйкес мәлімет көрсетіледі:
022.04.002А жолында үй-жайдың орналасқан жері көрсетіледі;
022.04.002В жолында жалға алу шартының нөмірі көрсетіледі;
022.04.002С жолында жалға алу шартын жасау күні көрсетіледі;
022.04.002D жолында жалға алу шартының қызмет ету мерзмі көрсетіледі;
022.04.002Е жолында үй-жай көлемі көрсетіледі;
022.04.002F жолында жалға беруші салық төлеушінің тіркеу нөмірі
көрсетіледі;
022.04.002G жолында жалға берушінің аты-жөні немесе атауы көрсетіледі.
022.04 нысаны бойынша қосымшада көзделген мәліметтердің, жолдар
санына салық төлеушінің көрсетуі тиіс санынан асуы жағдайында 022.04
нысаны бойынша қосымшаның келесі парағы толтырылады.

29. Приложение по форме 022.04 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
7. Составление приложения по форме 022.05
30. В строке 1 указывается номер текущего листа.
31. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество физического лица или полное наименование юридического лица;
3) в строке 4 указан код строки Заявления по форме 022.00, по которой заполняется приложение по форме 022.05;
4) в строке 5 указывается общее количество листов приложения по форме 022.05.
32. В разделе "Сведения о контрольно-кассовых машинах с фискальной памятью":
1) в графе А указывается порядковый номер;
2) в графе В указывается марка контрольно-кассовой машины, соответствующая марке контрольно-кассовой машины из Государственного реестра контрольно-кассовых аппаратов с фискальной памятью, разрешенных к использованию на территории Республики Казахстан;
3) в графе С указывается номер регистрационной карточки контрольно-кассовой машины с фискальной памятью;
4) в графе D указывается дата выдачи регистрационной карточки контрольно-кассовой машины с фискальной памятью.
В случае превышения количества, подлежащих отражению налогоплательщиком сведений, количеству строк, предусмотренных в приложении по форме 022.05, заполняется следующий лист приложения по форме 022.05.
33. Приложение по форме 022.05 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 022.00, 022.01, 022.02, 022.03, 022.04, 022.05 Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Заявления о регистрации (перерегистрации) объектов
налогообложения и объектов, связанных с налогообложением
по приему стеклопосуды
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 69 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления Заявления о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением по приему стеклопосуды, включающего прилагаемые формы (далее - формы):
1) Заявления о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением по приему стеклопосуды по форме 032.00 (далее - Заявление по форме 032.00);

29. 022.04 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол
қояды.
7. 022.05 нысаны бойынша қосымшаны жасау
30. 1 жолда ағымдағы парақ нөмірі көрсетіледі.
31. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3 жолда жеке тұлғаның аты-жөні немесе заңды тұлғаның толық атауы
көрсетіледі;
3) 4 жолда 022.05 нысаны бойынша толтырылатын 022.00 нысаны бойынша
өтініштің жол коды көрсетілген;
4) 5 жолда 022.05 нысаны бойынша қосымша парақтарының жалпы саны
көрсетіледі.
32. "Фискальдық жады бар бақылау-кассалық машиналары туралы мәлімет"
бөлімінде:
1) А бағанында рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында Қазақстан Республикасының аумағында пайдалануға рұқсат етілген фискальдық жады бар бақылау-касса аппараттарын мемлекеттік тізілімнен бақылау-касса машинасының тиісті маркасына бақылау-касса машинасының маркасы көрсетіледі;
3) С бағанында фискальдық жады бар бақылау-касса машинасы тіркеу
карточкасының нөмірі көрсетіледі;
4) D бағанында фискальдық жады бар бақылау-касса машинасының тіркеу
карточкасын беру күні көрсетіледі.
022.05 нысаны бойынша қосымшада көзделген мәліметтердің, жолдар
санына салық төлеушінің көрсетуі тиіс санынан асуы жағдайында 022.05
нысаны бойынша қосымшаның келесі парағы толтырылады.
33. 022.05 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол
қояды.
_______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысандар 022.00, 022.01, 022.02 022.03,
022.04, 022.5 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оларды
РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс Министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
бекітілген
Шыны ыдысты қабылдау бойынша салық салумен
байланысты объектілер мен салық салу объектілерін
тіркеу (қайта тіркеу) туралы өтінішті жасау
ЕРЕЖЕСІ
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Кодексінің (Салық кодексінің) 69-бабына сәйкес әзірленген және қоса берілген шыны ыдысты қабылдау бойынша салық салумен байланысты объектілер мен салық салу объектілерін тіркеу (қайта тіркеу) туралы Өтінішті жасау тәртібін (бұдан әрі - нысандар) көздейді:
1) 032.00 нысан бойынша шыны ыдысты қабылдау бойынша салық салумен байланысты объектілер мен салық салу объектілерін тіркеу (қайта тіркеу) туралы Өтініш (бұдан әрі - 032.00 нысан бойынша Өтініш);

2) приложение 1 к Заявлению о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением по приему стеклопосуды по форме 032.01 (далее - приложение по форме 032.01);
3) приложение 2 к Заявлению о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением по приему стеклопосуды по форме 032.02 (далее - приложение по форме 032.02);
4) приложение 3 к Заявлению о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением по приему стеклопосуды по форме 032.03 (далее - приложение по форме 032.03).
2. Заявление по форме 032.00 предназначено для регистрации в налоговом органе объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением налогоплательщиков, осуществляющих прием стеклопосуды в соответствии со статьей 531 Налогового кодекса.
Приложение по форме 032.01 предназначено для заполнения сведений о земельных участках.
Приложение по форме 032.02 предназначено для заполнения сведений о недвижимом имуществе.
Приложение по форме 032.03 предназначено для заполнения сведений о контрольно-кассовых машинах с фискальной памятью.
Приложения по формам 032.01, 032.02, 032.03 заполняются в случае, если соответствующие сведения о земельных участках, о недвижимом имуществе и о контрольно-кассовых машинах с фискальной памятью не могут быть отражены в Заявлении по форме 032.00 в полном объеме.
3. Заявление по форме 032.00 заполняется отдельно на каждую стационарную, передвижную и иную точки налогоплательщиков, осуществляющих прием стеклопосуды.
4. При перерегистрации объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением по приему стеклопосуды, в формах заполняются:
раздел "Общая информация" полностью;
в остальных разделах - только те строки, по которым произошли изменения ранее представленных сведений.
5. При составлении форм:
1) на бумажном носителе - формы заполняются шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - формы заполняются в соответствии с пунктом 1 статьи 69 Налогового кодекса.
6. При заполнении форм не допускаются исправления, подчистки, помарки и использование символов "+, /, %, Z".
7. При отсутствии показателей соответствующие ячейки форм не заполняются.
8. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
9. При представлении форм:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - формы составляются в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;

2) 032.01 нысан бойынша шыны ыдысты қабылдау бойынша салық салумен байланысты объектілер мен салық салу объектілерін тіркеу (қайта тіркеу) туралы өтінішке 1 қосымша (бұдан әрі - 032.01 нысан бойынша өтінішке 1 қосымша);
3) 032.02 нысан бойынша шыны ыдысты қабылдау бойынша салық салумен байланысты объектілер мен салық салу объектілерін тіркеу (қайта тіркеу) туралы өтінішке 2 қосымша (бұдан әрі - 032.02 нысан бойынша өтінішке 2 қосымша);
4) 032.03 нысан бойынша шыны ыдысты қабылдау бойынша салық салумен байланысты объектілер мен салық салу объектілерін тіркеу (қайта тіркеу) туралы өтінішке 3 қосымша (бұдан әрі - 032.03 нысан бойынша өтінішке 3 қосымша).
2. 032.00 нысаны Салық Кодексінің 531-бабына сәйкес шыны ыдысты қабылдауды жүзеге асыратын салық төлеушілерге салық салумен байланысты объектілер мен салық салу объектілерін салық органында тіркеуге арналған.
032.01 нысан бойынша 1 қосымша жер учаскісі туралы мәліметтер көрсетуге арналған;
032.02 нысан бойынша 2 қосымша жылжымайтын мүлік туралы мәліметтер көрсетуге арналған;
032.03 нысан бойынша 3 қосымша жады бар бақылау-касса машиналары туралы мәліметтер көрсетуге арналған.
032.01, 032.02, 032.03 нысандары, егер жер учаскесі, жылжымайтын мүлік және жады бар бақылау-касса машиналары туралы тиісті мәліметтер 032.00 нысаны бойынша Өтініште толық көлемде көрсетіле алынбағанда толтырылады.
3. 032.00 нысаны шыны ыдысты қабылдауды жүзеге асыратын жеке стационарлық, жылжымалы және өзге де нүктелерге жеке толтырылады. Өтініш (бұдан әрі - 032.00 нысан бойынша Өтініш нысандар);
4. Шыны ыдысты қабылдау бойынша салық салумен байланысты объектілер мен салық салу объектілерін қайта тіркеуді жүргізгенде, нысандар:
"Жалпы ақпарат" бөлімі - түгел;
басқа бөлімдер - тек бұрын берілген мәліметтерде болған өзгерістер жолдары бойынша толтырылады.
5. Өтінішті жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - айналмалы немесе қауырсын қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, бас баспа белгілерімен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып нысандар толтырылады;
2) электрондық тасығышта - Кодекстің 69-бабының 1-тармағына сәйкес нысандар толтырылады.
6. Нысандарды толтыру кезінде түзетулерге, тазартуларға және былғауға
жол берілмейді, "+, /, %, Z" белгілері пайдаланылмайды.
7. Нысандардың тиісті торкөздерінің көрсеткіштері жоқ болған кезде
толтырылмайды.
8. Деректер жоқ жағдайда, қосымшада көрсетуге тиісті, қосымшадағы
көрсетілгендер ұсынылмайды.
9. Нысанды беру кезінде:
1) келу тәртібінде қағаз тасығышта - нысандар екі данада жасалады,
бір данасы салық органының белгісімен бірге салық органына қайтарылады;

удельный вес     0 6 0,0 %       0 2 0,0 %      0 1 4,0 %
___________________________________________________________________________
Удельный вес оптовой торговли изделиями из фарфора и стекла и чистящими средствами рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы) * 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом;
3) в строке 3А указывается фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя и фирменное наименование, в случае его наличия;
4) в строке 3В указывается полное наименование юридического лица;
5) в строке 4 указываются сведения о государственной регистрации юридического лица или индивидуального предпринимателя:
в строке 4А указывается регистрационный номер свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
в строке 4В указывается серия свидетельства индивидуального предпринимателя;
в строке 4С указывается номер свидетельства индивидуального предпринимателя;
в строке 4D указывается дата выдачи свидетельства о государственной регистрации;
6) в строке 5 указываются сведения о постановке на учет в качестве плательщика налога на добавленную стоимость:
в строке 5А указывается серия свидетельства о постановке на учет в качестве плательщика налога на добавленную стоимость;
в строке 5В указывается номер свидетельства о постановке на учет в качестве плательщика налога на добавленную стоимость;
в строке 5С указывается дата постановки на учет в качестве плательщика налога на добавленную стоимость;
7) в строке 6 производится соответствующая отметка причины заполнения Заявления по форме 032.00 (регистрация, перерегистрация);
8) в строке 7 указывается отметка соответствующих представленных приложений.
11. В разделе "Сведения об объектах налогообложения":
1) в строке 032.00.001 указывается местонахождение пункта приема стеклопосуды:
в строке 032.00.001А указывается наименование области;
в строке 032.00.001В указывается наименование города, района;
в строке 032.00.001С указывается наименование поселка или села;
в строке 032.00.001D указывается наименование улицы (проспекта, бульвара, переулка и т.д.);
в строке 032.00.001Е указывается номер дома и квартиры;
2) в строке 032.00.002 производится отметка соответствующего вида пункта приема стеклопосуды:
в строке 032.00.002А указывается стационарный вид пункта приема стеклопосуды;
в строке 032.00.002В указывается передвижной вид пункта приема стеклопосуды;
в строке 032.00.002С указывается иной вид пункта приема стеклопосуды;
3) в строке 032.00.003 указываются сведения о складских помещениях для стеклопосуды:
в строке 032.00.003А указывается общее количество складов для стеклопосуды;
в строке 032.00.003В указывается общая площадь, занимаемая складами для стеклопосуды;

|көрсетіңіз    0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 %  |
|____________________________________________________|
Бұл ретте фарфор мен шыны ыдыстар және тазартушы құралдардың көтерме саудасының үлес салмағы 150 000,0 (Кестенің 4-бағаны) / 250 000,0 (Кестенің 3-бағанасы) х 100% ретінде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлестер осындай жолмен есептеледі;
3) 3А жолда жеке кәсіпкердің аты-жөні және ол бар болған жағдайда
фирмалық атауы көрсетіледі;
4) 3В жолында заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі;
5) 4 жолда заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу жөніндегі мәліметтер
көрсетіледі:
4А жолда заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлік нөмірі
көрсетіледі;
4В жолда заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің сериясы
көрсетіледі;
4С жолда жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірі
көрсетіледі;
4D жолда мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің беру күні көрсетіледі;
6) 5 жолда қосылған құн салығын төлеуші ретінде есепке қою туралы
мәлімет көрсетіледі:
5А жолында қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы куәлік
сериясы көрсетіледі;
5В жолында қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы куәлік
нөмірі көрсетіледі;
5С жолында қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы куәлікті
беру күні көрсетіледі;
7) 6 жолда 032.00 Өтінішті толтыру себебіне тиісті белгі (тіркеу,
қайта тіркеу) қойылады.
8) 7 жолда қосымшаларға берілген тиісті белгі қойылады.
11. "Салық салу объектісі туралы мәліметтер" бөлімінде:
1) 032.00.001 жолында шыны ыдысты қабылдау пунктінің орналасқан жері
көрсетіледі;
032.00.001А жолында облыс атауы көрсетіледі;
032.00.001В жолында қала немесе аудан атауы көрсетіледі;
032.00.001С жолында ауыл немесе село атауы көрсетіледі;
032.00.001D жолында көше (даңғыл, гүлзар, бұрылыс және т.б.) атауы
көрсетіледі;
032.00.001Е жолында үй, пәтер нөмірі көрсетіледі;
2) 032.00.002 жолында шыны ыдысты қабылдау пунктінің тиісті түріне
белгі қойылады:
032.00.002А жолында шыны ыдысты қабылдаудың стационарлық түрі
көрсетіледі;
032.00.002В жолында шыны ыдысты қабылдаудың жылжымалы түрі
көрсетіледі;
032.00.002С жолында шыны ыдысты қабылдаудың басқа түрі көрсетіледі;
3) 032.00.003 жолында шыны ыдыс үшін қойма жайлары туралы мәліметтер
көрсетіледі:
032.00.003А жолында шыны ыдыс үшін қоймалардың жалпы саны көрсетіледі;
032.00.003В жолында шыны ыдыс үшін қоймалардың жалпы көлемі
көрсетіледі;

4) в строке 032.00.004 указываются сведения о передвижном пункте приема стеклопосуды:
в строке 032.00.004А указывается государственный номер автомашины;
в строке 032.00.004В указывается марка автомашины.
12. В разделе "Сведения об объектах, связанных с налогообложением":
1) в строке 032.00.005 указывается количество тары под стеклопосуду;
2) в строке 032.00.006 производится соответствующая отметка о режиме работы пункта приема стеклопосуды;
3) строка 032.00.007 заполняется в случае, если налогоплательщик, осуществляющий деятельность по приему стеклопосуды, является собственником земельного участка, либо участок находится на праве постоянного землепользования. При этом в данной строке указываются сведения согласно акту на право собственности на земельный участок (на право постоянного землепользования, далее - акт):
в строке 032.00.007А указывается номер акта;
в строке 032.00.007В указывается дата выдачи акта;
в строке 032.00.007С указывается площадь земельного участка;
в строке 032.00.007D указывается кадастровый номер земельного участка.
В случае, если количество актов более одного, то заполняется приложение по форме 032.01. При этом строки 032.00.007А, 032.00.007В и 032.00.007D Заявления по форме 032.00 не заполняются. В строке 032.00.007С Заявления по форме 032.00 указывается общая площадь земельного участка, определяемая как сумма строк 032.01.001D всех листов приложения по форме 032.01;
4) строка 032.00.008 заполняется в случае, если земельный участок, на котором осуществляется деятельность по приему стеклопосуды находится во временном землепользовании. При этом, в строке 032.00.008 указываются сведения согласно договору о временном землепользовании (далее - договор):
в строке 032.00.08А производится соответствующая отметка вида временного землепользования (возмездное, безвозмездное);
в строке 032.00.08В указывается номер договора;
в строке 032.00.08С указывается дата заключения договора;
в строке 032.00.08D указывается срок действия договора;
в строке 032.00.08Е указывается площадь земельного участка;
в строке 032.00.08F указывается кадастровый номер земельного участка;
в строке 032.00.08G указывается регистрационный номер собственника земельного участка (первичного землепользователя);
в строке 032.00.08Н указывается фамилия, имя, отчество или наименование арендодателя земельного участка.
В случае, если количество договоров о временном землепользовании более одного, то заполняется приложение по форме 032.01. При этом строки 032.00.008А, 032.00.008В, 032.00.008С, 032.00.008D, 032.00.008F, 032.00.008G и 032.00.008Н Заявления по форме 032.00 не заполняются. В строке 032.00.008Е указывается общая площадь земельного участка, определяемая как сумма строк 032.01.002F всех листов приложения по форме 032.01;

4) 032.00.004 жолында шыны ыдысты қабылдаудың жылжымалы пункті туралы
мәліметтер көрсетіледі;
032.00.004А жолында автомашинаның мемлекеттік нөмірі көрсетіледі;
032.00.004В жолында автомашинаның маркасы көрсетіледі.
12. "Салық салумен байланысты объектілер туралы мәліметтер" бөлімінде:
1) 032.00.005 жолында шыны ыдысқа арналған ыдыс саны көрсетіледі;
2) 032.00.006 жолында шыны ыдысты қабылдау пунктінің жұмыс режимі
туралы тиісті белгі қойылады;
3) 032.00.007 жолында шыны ыдысты қабылдау бойынша қызметті жүзеге
асырушы салық төлеуші жер учаскесінің иесі, немесе учаскі тұрақты жер
пайдалану құқығында болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте осы жолда жер
учаскісіне меншік құқығы бар актіге сәйкес мәліметтер көрсетіледі:
032.00.007А жолында актінің нөмірі көрсетіледі;
032.00.007В жолында актіні беру күні көрсетіледі;
032.00.007С жолында тұрақты жер учаскесінің көлемі көрсетіледі;
032.00.007D жолында жер учаскесінің кадастрлық нөмірі көрсетіледі.
Егер актінің саны біреуден көп болса, онда 032.01 нысан бойынша қосымша толтырылады. Бұл ретте 032.00 нысан бойынша өтініштің 032.00.007А, 032.00.007В және 032.00.007D жолдары толтырылмайды. 032.00 нысан бойынша өтініштің 032.00.007С жолында 032.01 нысан бойынша қосымшаның барлық беттерінің 032.00.007D жолының сомасы ретінде айқындалатын жер учаскесінің жалпы көлемі көрсетіледі;
4) 032.00.08 жолы егер шыны ыдысты қабылдау жөніндегі қызмет жерді уақытша пайдалану телімінде орналасқан жағдайда толтырылады. Бұл ретте 032.00.008 жолында жерді уақытша пайдалану туралы шартқа (бұдан әрі - шарт) сәйкес мәліметтер көрсетіледі:
032.00.008А жолында жерді уақытша пайдаланудың тиісті түріне (өтемсіз, өтемді) тиісті белгі қойылады;
032.00.008В жолында жалға алу шартының күні көрсетіледі;
032.00.008С жолында жалға алу шартының нөмірі көрсетіледі;
032.00.008D жолында жалға алу шартының қызмет ету мерзімі көрсетіледі;
032.00.008Е жолында жалға алынған жер учаскесінің көлемі көрсетіледі;
032.00.008F жолында жер учаскесінің кадастрлық нөмірі көрсетіледі;
032.00.008G жолында жер телімінің меншік иесінің (алғашқы жер пайдаланушы) тіркеу нөмірі көрсетіледі;
032.00.008Н жолында жер телімін жалға алушының аты-жөні немесе толық атауы көрсетіледі.
Бұл ретте, жерді уақытша пайдалану шарттарының саны біреуден астам болса, онда 032.01. нысаны бойынша қосымша толтырылады. Бұл ретте 032.00.008А, 032.00.008В, 032.00.008С, 032.00.008D, 032.00.008F, 032.00.008G және 032.00.008Н жолдары 032.00 нысаны бойынша Өтініш толтырылмайды. 032.00 нысаны бойынша Өтініштің 032.00.008С жолында 032.01. нысаны бойынша қосымшаның барлық беттері 032.00.008D жолдарының сомасы ретінде айқындалатын жер учаскесінің жалпы көлемі көрсетіледі;

5) в строке 032.00.009 указываются сведения о свидетельстве о государственной регистрации прав на недвижимое имущество (далее - свидетельство):
в строке 032.00.009А указывается номер свидетельства;
в строке 032.00.009В указывается дата выдачи свидетельства;
в строке 032.00.009С указывается площадь помещения пункта приема стеклопосуды.
В случае, если количество свидетельств о государственной регистрации прав на недвижимое имущество более одного, то заполняется приложение по форме 032.02. При этом строки 032.00.009А, 032.00.009В Заявления по форме 032.00 не заполняются. В строке 032.00.009С указывается общая площадь помещения, определяемая как сумма строк 032.02.001С всех листов приложения по форме 032.02;
6) строка 032.00.10 заполняется в случае, если недвижимое имущество, используемое в деятельности по приему стеклопосуды является арендованным. При этом в строке 032.00.10 указываются сведения о договоре аренды недвижимого имущества:
в строке 032.00.010А указывается номер договора аренды;
в строке 032.00.010В указывается дата заключения договора аренды;
в сроке 032.00.010С указывается срок договора аренды;
в строке 032.00.010D указывается площадь помещения;
в строке 032.00.010Е указывается регистрационный номер налогоплательщика арендодателя;
в строке 032.00.010F указывается фамилия, имя, отчество или наименование арендодателя.
В случае, если количество договоров аренды недвижимого имущества более одного, то заполняется приложение по форме 032.02. При этом строки 032.00.010А, 032.00.010В, 032.00.010С, 032.00.010Е и 032.00.010F Заявления по форме 032.00 не заполняются. В строке 032.00.010D указывается общая площадь помещения, определяемая как сумма строк 032.02.002D всех листов приложения по форме 032.02;
7) в строке 032.00.011 указываются сведения о контрольно-кассовой машине с фискальной памятью:
в строке 032.00.011А указывается общее количество контрольно-кассовых машин с фискальной памятью;
в строке 032.00.011В указывается марка контрольно-кассовой машины с фискальной памятью, соответствующая марке контрольно-кассовой машины из Государственного реестра контрольно-кассовых аппаратов с фискальной памятью, разрешенных к использованию на территории Республики Казахстан;
в строке 032.00.011С указывается дата выдачи регистрационной карточки контрольно-кассовой машины с фискальной памятью;
в строке 032.00.011D указывается номер регистрационной карточки контрольно-кассовой машины с фискальной памятью.
В случае, если количество контрольно-кассовых машин с фискальной памятью более одной, то сведения о них заполняются в приложении по форме 032.03. При этом, строки 032.00.011В, 032.00.011С и 032.00.011D Заявления по форме 032.00 не заполняются. В строке 032.00.011А указывается общее количество контрольно-кассовых машин с фискальной памятью. Общее количество контрольно-кассовых машин с фискальной памятью, указанных в строке 032.00.011А, должно быть равно последнему порядковому номеру графы А последнего листа приложения по форме 032.03.

5) 032.00.009 жолында жылжымайтын мүлікке құқықты мемлекеттік тіркеу туралы куәлік жөніндегі (бұдан әрі - куәлік) мәліметтер көрсетіледі:
032.00.009А жолында куәлік нөмірі көрсетіледі;
032.00.009В жолында куәлікті беру күні көрсетіледі;
032.00.009С жолында шыны ыдысты қабылдау пункті жайының көлемі көрсетіледі;
Егер жылжымайтын мүлікке құқықты мемлекеттік тіркеу туралы куәлік саны біреуден астам болған жағдайда, онда 032.02 нысаны бойынша қосымша толтырылады. Бұл ретте, 032.00 нысаны бойынша Өтініштің 032.0.009А, 032.00.009В жолдары толтырылмайды. 032.00.009С жолында 032.02 нысаны бойынша қосымшаның барлық парақтарының 032.02.01С жолдарының сомасы ретінде айқындалатын үй-жайдың жалпы көлемі көрсетіледі;
6) 032.00.10 жолы егер шыны ыдысты қабылдау бойынша қызметте пайдаланылатын жылжымалы мүлік жалға алынған болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте, 032.00.10 жолында жылжымайтын мүлікті жалға алу шарты туралы мәлімет көрсетіледі:
032.00.010А жолында жалға алу шартының нөмірі көрсетіледі;
032.00.010В жолында жалға алу шартын жасау күні көрсетіледі;
032.00.010С жолында жалға алу шартының мерзімі көрсетіледі;
032.00.010D жолында үй-жайдың көлемі көрсетіледі;
032.00.010Е жолында жалға беруші - салық төлеушіні тіркеу нөмірі көрсетіледі;
032.00.010F жолында жалға берушінің аты-жөні немесе атауы көрсетіледі.
Егер жылжымайтын мүлікке жалға алу шарттарының саны біреуден астам болған жағдайда, онда 032.02 нысаны бойынша қосымша толтырылады. Бұл ретте, 032.00 нысаны бойынша 032.00.010А, 032.00.010В, 032.00.010С, 032.00.010Е және 032.00.010F жолдары толтырылмайды. 032.00.010D жолында 032.02 нысаны бойынша қосымшаның барлық парақтарының 032.02.002D жолының сомасы ретінде айқындалатын, үй-жайдың жалпы көлемі көрсетіледі;
7) 032.00.011 жолында фискальдық жады бар бақылау-касса машиналары туралы мәлімет көрсетіледі:
032.00.011А жолында фискальдық жады бар бақылау-касса машиналарының жалпы саны көрсетіледі;
032.00.011В жолында Қазақстан Республикасының аумағында пайдалануға рұқсат етілген Фискальдық жады бар бақылау-касса аппараттарының Мемлекеттік тізілімінен бақылау-касса машинасының маркасына сәйкес келетін фискальдық жады бар бақылау-касса машинасының маркасы көрсетіледі;
032.00.011С жолында фискальдық жады бар бақылау-касса машинасының
тіркеу карточкасын беру күні көрсетіледі;
032.00.011D жолында фискальдық жады бар бақылау-касса машинасының
тіркеу карточкасының нөмірі көрсетіледі.
Егер, фискальдық жады бар бақылау-касса машиналарының саны, біреуден
астам болған жағдайда, онда олар туралы мәліметтер 032.03 нысаны бойынша
қосымшада толтырылады. Бұл ретте, 032.00 нысаны бойынша өтініштің
032.00.011В, 032.00.011С және 032.00.011D жолдары толтырылмайды.
032.00.011А жолында фискальдық жады бар бақылау-касса машиналарының жалпы
саны көрсетіледі. 032.00.011А жолында көрсетілген фискальдық жады бар
бақылау-касса машиналарының жалпы саны 032.03 нысаны бойынша қосымшаның
соңғы парағы А бағанының соңғы рет нөміріне тең болуы тиіс.

13. Заявление по форме 032.00 подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.
3. Составление приложения по форме 032.01
14. В строке 1 указывается номер текущего листа.
15. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество физического лица или полное наименование налогоплательщика;
3) в строке 4 указаны коды строк Заявления по форме 032.00, по которой заполняется приложение по форме 032.01;
4) в строке 5 указывается общее количество листов приложения по форме 032.01.
16. В разделе "Сведения о земельных участках":
1) строка 032.01.001 заполняется в случае, если индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, осуществляющие деятельность по приему стеклопосуды являются собственником земельных участков, либо участки находятся на праве постоянного землепользования. При этом в данной строке указываются сведения согласно акту на право собственности на земельный участок (на право постоянного землепользования):
в строке 032.01.001А указывается кадастровый номер земельного участка;
в строке 032.01.001В указывается номер акта;
в строке 032.01.001С указывается дата выдачи акта;
в строке 032.01.001D указывается площадь земельного участка;
2) строка 032.01.002 заполняется в случае, если земельный участок, используемый для осуществления деятельности по приему стеклопосуды, находится во временном землепользовании. При этом в строке 032.01.002 указываются сведения согласно договору о временном землепользовании:
в строке 032.01.002А производится отметка соответствующего вида землепользования (возмездное, безвозмездное);
в строке 032.01.002В указывается кадастровый номер земельного участка;
в строке 032.01.002С указывается номер договора;
в строке 032.01.002D указывается дата заключения договора;
в строке 032.01.002Е указывается срок действия договора;
в строке 032.01.002F указывается площадь земельного участка;
в строке 032.01.002G указывается регистрационный номер налогоплательщика собственника земельного участка (первичного землепользователя);
в строке 032.01.002Н указывается фамилия, имя, отчество или наименование арендодателя земельного участка.
В случае превышения количества, подлежащих отражению налогоплательщиком сведений, количеству строк, предусмотренных в приложении по форме 032.01, заполняется следующий лист приложения по форме 032.01.
17. Приложение по форме 032.01 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
4. Составление приложения по форме 032.02
18. В строке 1 указывается номер текущего листа.

13. 032.00 нысаны бойынша өтінішке Салық Кодексінің 69-бабына сәйкес
қол қойылады және куәландырылады.
3. 032.01 нысаны бойынша қосымша жасау
14. 1 жолда ағымдағы парақ±нөмірі көрсетіледі.
15. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3 жолда жеке тұлғаның аты-жөні немесе салық төлеушінің толық атауы
көрсетіледі;
3) 4 жолда 032.00 нысаны бойынша қосымша толтырылатын 032.00 нысаны
бойынша өтініш жолдарының кодтары көрсетіледі;
4) 5 жолда 032.01 нысаны бойынша қосымша парақтарының жалпы саны
көрсетіледі.
16. "Жер телімдері туралы мәлімет" бөлімінде:
1) 032.01.001 жолы шыны ыдысты қабылдау бойынша қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға немесе заңды тұлға тұрақты жер пайдалану құқығында орналасқан жер телімі немесе жер телімінің меншік иесі болып табылған жағдайда толтырылады. Бұл ретте, осы жолда жер теліміне меншік құқығына
(тұрақты жер пайдалану құқығына) актіге сәйкес мәлімет көрсетіледі:
032.01.001А жолында жер телімінің кадастрлық нөмірі көрсетіледі;
032.01.001В жолында акті нөмірі көрсетіледі;
032.01.001С жолында актіні беру күні көрсетіледі;
032.01.001D жолында жер телімінің көлемі көрсетіледі;
2) 032.01.002 жолы егер, шыны ыдысты қабылдау бойынша қызметті жүзеге
асыру үшін пайдаланылатын жер телімі уақытша жер пайдалануда орналасқан
жағдайда толтырылады. Бұл ретте, 032.01.002 жолында уақытша жер пайдалану
шартына сәйкес мәлімет көрсетіледі:
032.01.002А жолында жер пайдаланудың тиісті түрінің (өтеусіз, тегін)
белгісі жүргізіледі;
032.01.002В жолында жер телімінің кадастрлық нөмірі көрсетіледі;
032.01.002С жолында шарт нөмірі көрсетіледі;
032.01.002D жолында шартты жасау күні көрсетіледі;
032.01.002Е жолында шарттың қызмет ету мерзімі көрсетіледі;
032.01.002F жолында жер телімінің көлемі көрсетіледі;
032.01.002G жолында жер телімі иесі (алғашқы жер пайдалану) салық
төлеушісінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
032.01.002Н жолында жер телімін жалға берушінің аты-жөні немесе атауы
көрсетіледі.
032.01 нысаны бойынша қосымшада көзделген жолдардың санына
мәліметтерді салық төлеушінің көрсетуіне жататын санынан асқан жағдайда
032.01 нысаны бойынша қосымшаның келесі парағы толтырылады.
17. 032.01 нысанға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
4. 032.02 нысаны бойынша қосымша жасау
18. 1 жолда ағымдағы парақ нөмірі көрсетіледі.

19. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество физического лица или наименование налогоплательщика;
3) в строке 4 указаны коды строк Заявления по форме 032.00, по которой заполняется приложение по форме 032.02;
4) в строке 5 указывается общее количество листов приложения по форме 032.02.
20. В разделе "Сведения о недвижимом имуществе":
1) строка 032.02.001 заполняется в случае, если индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, осуществляющие деятельность по приему стеклопосуды являются собственником недвижимого имущества. При этом в строке 032.02.001 указываются сведения согласно свидетельству о государственной регистрации прав на недвижимое имущество:
в строке 032.02.001А указывается номер свидетельства;
в строке 032.02.001В указывается дата выдачи свидетельства;
в строке 032.02.001С указывается площадь помещения;
2) строка 032.02.002 заполняется в случае, если недвижимое имущество, используемое для осуществления деятельности по приему стеклопосуды находится во временном землепользовании. При этом в строке 032.02.002 указываются сведения согласно договору аренды недвижимого имущества:
в строке 032.02.002А указывается номер договора аренды;
в строке 032.02.002В указывается дата заключения договора аренды;
в строке 032.02.002С указывается срок аренды, в соответствии с договором;
в строке 032.02.002D указывается площадь помещения арендованного недвижимого имущества, занятого пунктом приема стеклопосуды;
в строке 032.02.002Е указывается регистрационный номер налогоплательщика-арендодателя;
в строке 032.02.002F указывается фамилия, имя, отчество или наименование арендодателя.
21. Приложение по форме 032.02 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
5. Составление приложения по форме 032.03
22. В строке 1 указывается номер текущего листа.
23. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество физического лица или наименование налогоплательщика;
3) в строке 4 указан код строки Заявления по форме 032.00, по которой заполняется приложение по форме 032.03;
4) в строке 5 указывается общее количество листов приложения по форме 032.03.
24. В разделе "Сведения о контрольно-кассовых машинах с фискальной памятью":
1) в графе А указывается порядковый номер;
2) в графе В указывается марка контрольно-кассовой машины с фискальной памятью, соответствующая марке контрольно-кассовой машины из Государственного реестра контрольно-кассовых аппаратов с фискальной памятью, разрешенных к использованию на территории Республики Казахстан;

19. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3 жолда жеке тұлғаның аты-жөні немесе салық төлеушінің толық атауы
көрсетіледі;
3) 4 жолда 032.02 нысаны бойынша қосымша толтырылатын 032.00 нысаны
бойынша өтініш жолдарының кодтары көрсетіледі;
4) 5 жолда 032.02 нысаны бойынша қосымша парақтарының жалпы саны
көрсетіледі.
20. "Жылжымайтын мүлік туралы мәлімет" бөлімінде:
1) 032.02.001 жолы егер шыны ыдысты қабылдау бойынша қызметті жүзеге
асыратын жеке тұлға немесе заңды тұлға жылжымалы меншік иесі болып
табылған жағдайда толтырылады. Бұл ретте, 032.02.001 жолында жылжымалы
мүлікке құқықты мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке сәйкес мәлімет
көрсетіледі:
032.02.001А жолында куәлік нөмірі көрсетіледі;
032.02.001В жолында куәлікті беру күні көрсетіледі;
032.02.001С жолында үй-жай көлемі көрсетіледі;
2) 032.02.002 жолы егер, шыны ыдысты қабылдау бойынша қызметті жүзеге
асыру үшін пайдаланылатын жылжымалы мүлік уақытша жер пайдалануда
орналасқан жағдайда толтырылады. Бұл ретте, 032.02.002 жолында жылжымалы
мүлікті жалға алу шартына сәйкес мәлімет көрсетіледі:
032.02.002А жолында жалға алу шартының нөмірі көрсетіледі;
032.02.002В жолында жалға алу шартын жасау күні көрсетіледі;
032.02.002С жолында шартқа сәйкес жалға алу мерзімі көрсетіледі;
032.02.002D жолында шыны ыдысты қабылдау пунктінде орналасқан, жалға
алынған жылжымалы үй-жайдың көлемі көрсетіледі;
032.02.002Е жолында жалға беруші салық төлеушінің тіркеу нөмірі
көрсетіледі;
032.02.002F жолында жалға алушының аты-жөні немесе атауы көрсетіледі.
21. 032.02 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол
қояды.
5. 032.03 нысаны бойынша қосымша жасау
22. 1 жолда ағымдағы парақ нөмірі көрсетіледі.
23. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3 жолда жеке тұлғаның аты-жөні немесе салық төлеушінің толық атауы
көрсетіледі;
3) 4 жолда 032.03 нысаны бойынша қосымша толтырылатын 032.00 нысаны
бойынша өтініш жолдарының кодтары көрсетіледі;
4) 5 жолда 032.03 нысаны бойынша қосымша парақтарының жалпы саны
көрсетіледі.
24. "Фискальдық жады бар бақылау-касса машиналары туралы мәлімет"
бөлімінде:
1) А бағанында рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында Қазақстан Республикасының аумағында пайдаланылуға рұқсат етілген бақылау-касса аппараттарының мемлекеттік тізілімінен бақылау-касса машинасының маркасына сәйкес келетін фискальдық жады бар бақылау-касса машинасының маркасы көрсетіледі;

3) в графе С указывается номер регистрационной карточки контрольно-кассовой машины с фискальной памятью;
4) в графе D указывается дата выдачи регистрационной карточки контрольно-кассовой машины с фискальной памятью.
25. Приложение по форме 032.03 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 032.00, 032.01, 032.02, 032.03 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
__________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2001 года N 1306
Правила
составления Заявления о регистрации (перерегистрации) объектов
налогообложения и объектов, связанных с налогообложением по
организации, проведению лотереи и реализации лотерейных билетов
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 69 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления Заявления о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением по организации, проведению лотереи и реализации лотерейных билетов, включающего прилагаемые формы (далее - формы):
1) Заявления о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением по организации, проведению лотереи и реализации лотерейных билетов по форме 042.00 (далее - Заявление по форме 042.00);
2) приложения 1 к Заявлению о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением по организации, проведению лотереи и реализации лотерейных билетов по форме 042.01 (далее - приложение по форме 042.01);
3) приложения 2 к Заявлению о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением по организации, проведению лотереи и реализации лотерейных билетов по форме 042.02 (далее - приложение по форме 042.02).
2. Заявление по форме 042.00 предназначено для регистрации (перерегистрации) в налоговом органе объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением для налогоплательщиков, осуществляющих организацию, проведение лотереи и реализацию лотерейных билетов в соответствии со статьей 531 Налогового кодекса.
Приложение по форме 042.01 предназначено для заполнения сведений о лицензиях на право осуществления предпринимательской деятельности.
Приложение по форме 042.02 предназначено для заполнения сведений о местах реализации лотерейных билетов.
Приложения по формам 042.01 и 042.02 заполняются в случае, если соответствующие сведения о лицензиях на право осуществления предпринимательской деятельности и о местах реализации лотерейных билетов не могут быть отражены в Заявлении по форме 042.00 в полном объеме.

3) С бағанында фискальдық жады бар бақылау-касса машинасының тіркеу
карточкасының нөмірі көрсетіледі;
4) D бағанында фискальдық жады бар бақылау-касса машинасының тіркеу
карточкасын беру күні көрсетіледі.
25. 032.03 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол
қояды.
_______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысандар 032.00, 032.01, 032.02, 032.03
Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан
электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс Министрінің
2001 жылғы 18 қыркүйектегі
N 1306 бұйрығымен
бекітілген
Лотерея билеттерін сату және лотереяны ұйымдастыру, өткізу
бойынша салық салумен байланысты объектілер мен салық салу
объектілерін тіркеу (қайта тіркеу) туралы өтінішті жасау
ЕРЕЖЕСІ
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  K010209_ Кодексінің (Салық кодексінің) 69-бабына сәйкес әзірленген және қоса берілген Лотерея билеттерін сату және лотереяны ұйымдастыру, өткізу бойынша салық салумен байланысты объектілер мен салық салу объектілерін тіркеу (қайта тіркеу) туралы өтінішті жасау тәртібін (бұдан әрі - нысандар) қарастырады:
1) лотерея билеттерін сату және лотереяны ұйымдастыру, өткізу бойынша салық салумен байланысты объектілер мен салық салу объектілерін тіркеу (қайта тіркеу) туралы 042.00 нысан бойынша өтініш (бұдан әрі - 042.00 нысан бойынша өтініш);
2) лотерея билеттерін сату және лотереяны ұйымдастыру, өткізу бойынша салық салумен байланысты объектілер мен салық салу объектілерін тіркеу (қайта тіркеу) туралы 042.01 нысан бойынша өтінішке 1 қосымша (бұдан әрі - 042.01 нысан бойынша өтінішке 1 қосымша);
3) лотерея билеттерін сату және лотереяны ұйымдастыру, өткізу бойынша салық салумен байланысты объектілер мен салық салу объектілерін тіркеу (қайта тіркеу) 042.02 нысан бойынша туралы өтінішке 2 қосымша (бұдан әрі - 042.02 нысан бойынша өтінішке 2 қосымша);
2. 042.00 нысан бойынша өтініш Салық Кодексінің 531-бабына сәйкес лотерея билеттерін сату және лотереяны ұйымдастыру, өткізуді жүзеге асыратын салық төлеушілер үшін салық салумен байланысты объектілер мен салық салу объектілерінің салық органында тіркеу (қайта тіркеу) үшін арналған.
042.01 нысан бойынша өтінішке 1 қосымша кәсіпкерлік қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия туралы мәліметтер көрсетіледі;
042.02 нысан бойынша өтінішке 2 қосымша лотерея билеттерін сату орны туралы мәліметтер көрсетіледі;
042.01 және 042.00 нысандар бойынша қосымшалар 042.00 нысан бойынша өтініште кәсіпкерлік қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия туралы және лотерея билеттерін сату орны туралы тиісті мәліметтер толық көлемде көрсетіле алынбағанда толтырылады.

|      |        | код 92710 | код 50102 | код 71100 |код 74400
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
1     |   2  |    3   |     4     |     5     |      6    |     7
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
Объем         100   250 000,0  150 000,0    50 000,0   35 000,0    5 000,0
произведенной
продукции
(товаров,
услуг),
тыс. тенге
___________________________________________________________________________
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
___________________________________________________________________________
2 | ОКЭД     А  4 5 2 1 1     В  5 0 1 0 2     С  7 1 1 0 0
Укажите
удельный вес    0 6 0, 0 %       0 2 0, 0 %       0 1 4, 0%
___________________________________________________________________________
Удельный вес деятельности, связанной с азартными играми и играми на деньги, рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы) * 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом;
3) в строке 3 указывается полное наименование юридического лица;
4) в строке 4 указываются сведения о государственной регистрации юридического лица (далее - свидетельство):
в строке 4А указывается регистрационный номер свидетельства;
в строке 4В указывается дата выдачи свидетельства;
5) в строке 5 указываются сведения о лицензии на право осуществления предпринимательской деятельности (далее - лицензия):
в строке 5А указывается общее количество лицензий;
в строке 5В указывается вид лицензируемой деятельности;
в строке 5С указывается номер лицензии;
в строке 5D указывается дата выдачи лицензии;
в строке 5E указывается наименование лицензиара.
В случае, если количество лицензий более одной, то заполняется приложение по форме 042.01. При этом строки 5В, 5С, 5D, 5E Заявления по форме 042.00 не заполняются. В строке 5А Заявления по форме 042.00 указывается общее количество лицензий. Общее количество лицензий, указанных в строке 5А Заявления по форме 042.00, должно быть равно последнему порядковому номеру графы А последнего листа приложения по форме 042.01;
6) в строке 6 производится соответствующая отметка причины заполнения Заявления по форме 042.00 (регистрации, перерегистрации);
7) в строке 7 указывается отметка соответствующих представленных приложений.
10. В разделе "Сведения об объекте налогообложения":
1) в строке 042.00.001 указывается вид лотереи;

|     |        |Коды 92710  |Коды 50102|Коды 71100|Коды 74400|
____________|_____|________|____________|__________|__________|__________|
1      |  2  |    3   |      4     |     5    |     6    |    7     |
____________|_____|________|____________|__________|__________|__________|
Жүргізілген | 100 |250000,0| 150000,0   |  50000,0 | 35000,0  | 5000,0   |
өнім (тауар.|     |        |            |          |          |          |
лар, қызмет |     |        |            |          |          |          |
көрсетулер) |     |        |            |          |          |          |
көлемі,     |     |        |            |          |          |          |
мың теңге   |     |        |            |          |          |          |
____________|_____|________|____________|__________|__________|__________|
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәліметтер кестесі мынадай түрде болады:
____________________________________________________
|  2|  ЭҚЖЖ А  9 2 7 1 0  В 5 0 1 0 2  С 7 1 1 0 0  |
|Үлес салмағын                                      |
|көрсетіңіз   0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 %  |
|___________________________________________________|
Бұл ретте Құмар ойындары мен ақшаға ойнаумен байланысты қызметтің үлес салмағы 150 000,0 (Кестенің 4-бағаны) / 250 000,0 (Кестенің 3-бағанасы) х 100% ретінде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлестер осындай жолмен есептеледі;
3) 3 жолда заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі;
4) 4 жолда заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу жөніндегі куәлік туралы
мәліметтер көрсетіледі:
4А жолда заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлік нөмірі
көрсетіледі;
4В жолда заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті беру күні
көрсетіледі;
5) 5 жолда кәсіпкерлік қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия туралы
мәліметтер көрсетіледі:
5А жолда лицензияның саны көрсетіледі;
5В жолда қызметтің лицензияланатын түрінің атауы көрсетіледі;
5С жолда лицензияның нөмірі көрсетіледі;
5D жолда лицензияны беру күні көрсетіледі;
5E жолда лицензиардың атауы көрсетіледі;
Егер лицензияның саны біреуден көп болса, онда 042.01 нысан бойынша
қосымша толтырылады. Бұл ретте 042.00 нысан бойынша өтініштің 5В, 5С, 5D,
5Е жолдары толтырылмайды. 042.00 нысан бойынша өтініштің 5А жолында
көрсетілген лицензияның жалпы саны 042.01 нысан бойынша қосымшаның соңғы
бетіндегі А бағанының соңғы реттік нөміріне тең болуы тиіс.
6) 6 жолда 042.00 нысан бойынша өтінішті толтыру себебі (тіркеу,
қайта тіркеу) көрсетіледі;
7) 7 жолда берілген тиісті қосымшаларға белгі жүргізіледі.
10. "Салық салу объектісі туралы мәліметтер" бөлімінде:
1) 042.00.001 жолда лотерея түрі көрсетіледі;

2) в строке 042.00.002 указывается наименование лотереи;
3) в строке 042.00.003 указывается количество лотерейных билетов, подготовленных к выпуску в продажу;
4) в строке 042.00.004 указываются номера и серии лотерейных билетов, подготовленных к выпуску в продажу;
5) в строке 042.00.005 указывается стоимость одного лотерейного билета;
6) в строке 042.00.006 указывается количество выигрышных лотерейных билетов в выпуске;
7) в строке 042.00.007 указывается заявленная сумма выручки;
8) в строке 042.00.008 указывается сумма призового фонда;
9) в строке 042.00.009 указывается дата начала реализации лотерейных билетов;
10) в строке 042.00.010 указывается дата окончания реализации лотерейных билетов;
11) в строке 042.00.011 указывается общее количество мест реализации лотерейных билетов. Сведения о местах реализации лотерейных билетов заполняются в приложении по форме 042.02. При этом количество мест реализации лотерейных билетов, указанных в строке 042.00.011 Заявления по форме 042.00 должно быть равно последнему порядковому номеру графы А последнего листа приложения по форме 042.02;
12) в строке 042.00.012 указывается номер и дата документа, подтверждающего уплату в бюджет акциза за регистрируемый выпуск в продажу лотерейных билетов.
11. Заявление по форме 042.00 подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.
3. Составление приложения по форме 042.01
12. В строке 1 указывается номер текущего листа.
13. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 3 указывается наименование юридического лица;
3) в строке 4 указан код строки Заявления по форме 042.00, по которой заполняется приложение по форме 042.01;
4) в строке 5 указывается общее количество листов приложения по форме 042.01.
14. В разделе "Сведения о лицензиях":
1) в графе А указывается порядковый номер;
2) в графе В указывается вид лицензируемой деятельности и наименование лицензиара;
3) в графе С номер лицензии;
4) в графе D дата выдачи лицензии.
В случае превышения количества, подлежащего отражению налогоплательщиком сведений, количеству строк, предусмотренных в приложении по форме 042.01, заполняется следующий лист приложения по форме 042.01.
15. Приложение по форме 042.01 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
4. Составление приложения по форме 042.02
16. В строке 1 указывается номер текущего листа.
17. В разделе "Общая информация":
1) в строке 2 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 3 указывается полное наименование юридического лица;

2) 042.00.002 жолда лотерея атауы көрсетіледі;
3) 042.00.003 жолда шығаруға дайындалған лотерея билеттерінің саны
көрсетіледі;
4) 042.00.004 жолда шығаруға дайындалған лотерея билеттерінің серия
нөмірлері көрсетіледі;
5) 042.00.005 жолда бір лотерея билетінің құны көрсетіледі;
6) 042.00.006 жолда ұтысты лотерея билетінің саны көрсетіледі;
7) 042.00.007 жолда түсімнің көрсетілген сомасы көрсетіледі;
8) 042.00.008 жолда жүлде қорының сомасы көрсетіледі;
9) 042.00.009 жолда лотерея билеттерін сатуды бастау күні көрсетіледі;
10) 042.00.010 жолда лотерея билеттерін сатуды аяқтау күні
көрсетіледі;
11) 042.00.011 жолда лотерея билеттерін сату орнының жалпы саны көрсетіледі. Лотерея билеттерін сату орны туралы мәліметтер 042.02 нысан бойынша 2 қосымшада толтырылады. Бұл ретте 042.02 нысан өтініш бойынша
042.00.011 жолында көрсетілген лотерея билеттерін сату орнының жалпы саны
042.02 нысан бойынша қосымшаның соңғы бетіндегі А бағанының соңғы реттік нөміріне тең болуы тиіс.
12) 042.00.011 жолда сатуға шығарылған лотерея билеттерін тіркеу үшін бюджетке акциз төлеуді растайтын құжат нөмірі мен күні көрсетіледі.
11. 042.00 нысан бойынша қол қойылып және Салық Кодексінің 69-бабына сәйкес мөрмен куәландырылады.
3. 042.01 нысан бойынша қосымшаны жасау
12. 1 жолда ағымдағы парақ нөмірі көрсетіледі.
13. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3 жолда заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі;
3) 4 жолда 042.01 нысан бойынша толтыратын қосымша бойынша 042.00 нысан бойынша өтініш жолының коды көрсетіледі;
4) 5 жолда 042.01 нысан бойынша қосымшаның парақтарының
жалпы саны көрсетіледі;
14. "Лицензия туралы мәліметтер" бөлімінде:
1) А бағанында рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында қызметтің лицензияланатын түрі мен лицензиардың атауы көрсетіледі;
3) С бағанында лицензияның нөмірі көрсетіледі;
4) D бағанында лицензияны беру күні көрсетіледі.
15. 042.01 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған тұлға қол қояды.
4. 042.02 нысан бойынша қосымшаны жасау
16. 1 жолда ағымдағы парақ нөмірі көрсетіледі.
17. "Жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 2 жолда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 3 жолда заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі;

3) в строке 4 указан код строки Заявления по форме 042.00, покоторой заполняется приложение по форме 042.02;
4) в строке 5 указывается общее количество листов приложения по форме 042.02.
18. В разделе "Сведения о местах реализации лотерейных билетов":
1) в графе А указывается порядковый номер;
2) в графе В указывается место реализации лотерейных билетов;
3) в графе С указывается фамилия, имя и отчество реализатора физического лица или наименование юридического лица;
4) в графе D указывается регистрационный номер налогоплательщика реализатора физического лица или наименование юридического лица;
5) в графе Е указывается количество лотерейных билетов, полученных для продажи реализатором;
6) в графе F указываются номера и серии лотерейных билетов, полученных для продажи реализатором.
В случае превышения количества, подлежащего отражению налогоплательщиком сведений, количеству строк, предусмотренных в приложении по форме 042.02, заполняется следующий лист приложения по форме 042.02.
19. Приложение по форме 042.02 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 042.00, 042.01, 024.02 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РГП РЦПИ или c Wеb-сайта www.tахкz.кz.
_________________________________________________________________________

3) 4 жолда 042.02 нысан бойынша толтыратын қосымша бойынша 042.00 нысан бойынша өтініш жолының коды көрсетіледі;
4) 5 жолда 042.02 нысан бойынша қосымшаның парақтарының жалпы саны көрсетіледі;
18. "Лотерея билеттерін сату орны туралы мәліметтер" бөлімінде:
1) А бағанында рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында лотерея билеттерін сату орны көрсетіледі;
3) С бағанында лотерея билеттерін сатушы жеке тұлғаның аты-жөні немесе заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі;
4) D бағанында лотерея билеттерін сатушы жеке тұлғаның салық төлеушінің тіркеу нөмірі немесе заңды тұлғаның атауы көрсетіледі; бағанында лотерея билеттерін сатушы жеке тұлғаның аты-жөні немесе заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі;
5) Е бағанында сатушы сату үшін алған лотерея билеттерінің саны көрсетіледі;
6) F бағанында сатушы сату үшін алған лотерея билеттерінің сериясы мен нөмірі көрсетіледі;
042.02 нысаны бойынша қосымшада салық төлеуші көрсетуге жататын мәліметтердің саны жол санынан асып кеткен жағдайда, 042.02 нысаны бойыншаның келесі беті толтырылады.
19. 042.02 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған тұлға қол қояды.
_______________________
РҚАО-ның ескертуі: Графикалық нысандар 042.00, 042.01, 024.0 Деректер базасына енгізілмейді, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.