Об утверждении Правил отбора кандидатов на учебу в Академию финансовой полиции
Приказ Агентства финансовой полиции Республики Казахстан от 6 июня 2001 года N 81. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 ноября 2001 года N 1681. Утратил силу - приказом Председателя Агентства финансовой полиции РК от 27 июля 2007 года N 122.
Извлечение из приказа Председателя Агентства финансовой полиции РК
от 27 июля 2007 года N 122.
В соответствии с письмом Министерства юстиции РК от 25 июня 2007 года N 4-1-22/и-2180 и приказом Председателя Агентства РК по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция) от 28 июня 2006 года N 108 "Об утверждении Правил приема на учебу в Академию финансовой полиции", ПРИКАЗЫВАЮ:
признать утратившим силу приказ Председателя Агентства финансовой полиции Республики Казахстан от 6 июня 2001 года N 81 "Об утверждении Правил отбора кандидатов на учебу в Академию финансовой полиции".
Председатель
В целях обеспечения своевременного и качественного отбора кандидатов на учебу в Академию финансовой полиции Агентства финансовой полиции Республики Казахстан, проведения вступительных экзаменов и зачисления кандидатов в слушатели приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила отбора кандидатов на учебу в Академию финансовой полиции Агентства финансовой полиции Республики Казахстан.
2. Начальнику Академии финансовой полиции и начальникам территориальных подразделений Агентства финансовой полиции:
- организовать изучение данного приказа личным составом;
- обеспечить своевременный и качественный отбор кандидатов на учебу в Академию финансовой полиции согласно утвержденным Правилам.
3. Контроль за выполнением данного приказа возложить на начальника Академии финансовой полиции (М.Ч.Когамов).
4. Приказ КНП МГД N 91 от 7 сентября 1999 года   V990912_   "Об утверждении Правил отбора кандидатов на учебу в Академию налоговой полиции" считать утратившим силу.
5. Настоящий приказ вступает в силу со дня регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Согласовано                                Утверждены
Министерство государственных                 Приказом Председателя
доходов Республики Казахстан              Агентства финансовой полиции
Республики Казахстан
от 6 июня 2001 года N 81
ПРАВИЛА
отбора кандидатов на учебу в Академию
финансовой полиции Агентства финансовой
полиции Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Настоящие Правила регламентируют условия и порядок отбора кандидатов на учебу в Академию финансовой полиции Агентства финансовой полиции Республики Казахстан (далее - Академия), Агентством финансовой полиции Республики Казахстан (далее - Агентство), Академией, территориальными органами финансовой полиции, Таможенным комитетом Министерства государственных доходов и его территориальными подразделениями (далее - таможенная служба).

Қаржы полициясы академиясына оқуға талапкерлерді іріктеу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы полициясы Агенттігі төрағасының 2001 жылғы 6 маусымдағы N 81 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 26 қарашада тіркелді. Тіркеу N 1681. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (Қаржы полициясы) төрағасының 2007 жылғы 27 шілдедегі N 122 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (Қаржы полициясы) төрағасының 2007 жылғы 27 шілдедегі N 122 бұйрығымен.
----------Бұйрықтан үзінді-----------
...
БҰЙЫРАМЫН:
"Қаржы полициясы академиясында кандидаттарды оқуға іріктеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы полициясы агенттігі Төрағасының 2001 жылғы 6 маусымдағы N 81 бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
Төраға
___________________________
Қазақстан Республикасы Қаржы полициясы агенттiгiнiң Қаржы полициясы академиясына талапкерлердi уақытылы және сапалы iрiктеудi қамтамасыз ету, қабылдау емтихандарын өткiзу және талапкерлердi тыңдаушылар қатарына қабылдау мақсатында
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы Қаржы полициясы агенттiгi Қаржы полициясы академиясына оқуға талапкерлердi iрiктеу ережесi бекiтiлсiн.
2. Қаржы полициясы академиясының бастығы және Қаржы полициясы агенттiгi аумақтық бөлiмшелерiнiң бастықтары:
- осы бұйрықты жеке құрамға зерделеудi ұйымдастырсын;
- бекiтiлген Ережеге сәйкес Қаржы полициясы академиясына
талапкерлердi уақытылы және сапалы iрiктеудi қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Академия бастығына (М.Ш. Қоғамов)
жүктелсiн.
4. "Салық полициясы академиясына оқуға талапкерлердi iрiктеу ережесiн
бекiту туралы" МКМ СПК 1999 жылғы 7 қыркүйектегi N 91   V990912_   бұйрығының
күшi жойылған деп танылсын.
5. Бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде тiркелген
күнiнен бастап күшiне енедi.
Төраға
генерал-майор
Қазақстан республикасы                     Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiмен           Қаржы полициясы агенттiгi
"Келiсiлген"                               төрағасының
2001 жылдың 6 маусымындағы
N 81 бұйрығымен
"Бекiтiлген"
Қазақстан Республикасының Қаржы полициясы агенттiгiнiң Қаржы
полициясы академиясына оқуға талапкерлердi iрiктеу
ТӘРТIБI
1. Жалпы ереже
1. Бұл Ереже Қазақстан Республикасының Қаржы полициясы агенттiгiнiң Қаржы полициясы академиясына (әрi қарай - Академия) оқуға талапкерлердi iрiктеу шартымен белгiленген, сондай-ақ Академияда және Қаржы полициясы агенттiгiнiң (әрi қарай - Агенттiк) қаржы полициясы аумақтық органдарында, Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң Кеден комитетi және аумақтық бөлiмшелерiнде (әрi қарай - кеден қызметi) iрiктеу жұмыстарын ұйымдастыру белгiлi тәртiппен жүргiзiледi.

2. Академия осуществляет подготовку специалистов с высшим образованием для органов финансовой полиции и таможенной службы.
3. Кадровые аппараты органов финансовой полиции и таможенной службы (далее - комплектующие органы) должны своевременно и качественно проводить отбор кандидатов на учебу, руководствуясь настоящими Правилами.
4. Направленным на очную форму обучения кандидатам из числа рядового и начальствующего состава органов финансовой полиции и таможенной службы, возмещаются расходы на проезд железнодорожным транспортом к месту расположения Академии и обратно за счет средств комплектующих органов.
5. Кандидаты на учебу, прибывшие в Академию, в случае если они изъявили желание остановиться при Академии, во время процесса приема находятся на казарменном положении. Они обеспечиваются бытовыми условиями и питанием по норме солдатского пайка за счет личных средств.
6. Прием граждан в Академию осуществляется в три этапа:
на первом этапе приемная комиссия Академии формирует контингент абитуриентов, проводя отбор по медицинским, физическим и психологическим показаниям;
на втором этапе Академия проводит вступительные экзамены в форме комплексного тестирования в соответствии с технологией, разработанной НЦГСОиТ;
на третьем этапе - мандатная комиссия Академии проводит зачисление в число слушателей с учетом территориального принципа подготовки кадров.
7. Кандидаты на учебу из органов финансовой полиции и таможенной службы, не прошедшие один из вышеперечисленных этапов процесса приема в течение суток откомандировываются в распоряжение комплектующих органов с возвращением личных дел и указанием причины откомандирования.
8. Полный курс обучения в Академии засчитывается в стаж службы в органах финансовой полиции и таможенной службы.
9. На учебу в Академию могут быть приняты граждане Республики Казахстан, направленные другими государственными органами, по контрактам между соответствующими государственными органами и Агентством, а также граждане других государств, на основе межгосударственных и межправительственных соглашений.
2. Условия отбора и направления на учебу
10. Для учебы в Академии отбираются граждане Республики Казахстан, имеющие среднее общее или среднее профессиональное образование (высшее - в порядке получения дополнительного высшего профессионального образования по заочной форме обучения) и отвечающие требованиям, предъявляемым к сотрудникам органов финансовой полиции и таможенной службы, годные по состоянию здоровья к военной службе.
11. Отбор и изучение кандидатов для учебы в Академии осуществляют комплектующие органы в тесном взаимодействии с руководителями территориальных подразделений. Выпускники Академии, как правило, направляются для дальнейшего прохождения службы в подразделения, их направившие.

2. Академия қаржы полициясы органдарына және кеден қызметi үшiн мамандар даярлайды.
3. Қаржы полициясы органдары және кеден қызметiнiң мамандар аппараты (әрi қарай - жиынтық органдары) оқуға талапкерлердi дер кезiнде және сапалы iрiктеу жүргiзуде осы Ереженi басшылыққа алады.
4. Күндiзгi оқыту бөлiмiне түсуге қаржы полициясы органдары және кеден қызметiнiң қатардағы және басшылық жасаушы құрамы санатынан жiберiлген талапкерлер барып-қайту жол ақысын өздерi қызмет iстейтiн бөлiмшелерден қайтарып алады.
5. Академияға оқуға түсуге келген талапкерлер қабылдау процесi кезiнде, егер олар Академияда қалуға ықылас бiлдiрсе, казармалық жағдайда орналастырылады. Олар өз қаражаты есебiнен солдаттық мөлшер бойынша тамақтанады және тұрмыстық жағдаймен қамтамасыз етiледi.
6. Қаржы полициясы агенттiгiнiң Қаржы полициясы академиясына азаматтарды қабылдау, бекiтiлген реттiк 3 кезеңмен жүзеге асырылады:
бiрiншi кезеңде медицина, дене тәрбиесi және психиологиялық көрсеткiштер бойынша Академияның қабылдау комиссиясы талапкерлер құрамын қалыптастырады;
екiншi кезеңде Академия мемлекеттiк бiлiм стандарты және тест өткiзу ұлттық орталығы әзiрлеген технологиясына сәйкес кешендi тестiлеу түрiнде түсу емтихандарын өткiзедi;
үшiншi кезеңде - Академияның мандаттық комиссиясы тыңдаушылар қатарына қабылдауды өткiзедi.
7. Қаржы полициясы органдарынан және кеден қызметiнен оқуға түсуге келген, жоғарыдағы қабылдау процесi кезеңдерiнiң бiрiнен өте алмаған талапкерлердiң жеке iстерi мен қайтарылуының себебi көрсетiлiп бiр тәулiк iшiнде жинақтаушы органның өкiлеттiлiгiне қайтарылады.
8. Академиядағы толық оқу курсын оқыған уақыты қаржы полициясы органдарының және кеден қызметiнiң өтiлiне қосылады.
9. Қаржы полициясы академиясына басқа да мемлекеттiк азаматтар қабылдануы мүмкiн, сондай-ақ басқа министрлiктердiң жолдамалары бойынша Қазақстан Республикасы азаматтары Агенттiк пен халықаралық және Үкiмет аралық келiсiм негiзiнде контракт бойынша оқуға қабылданады.
2. Iрiктеу шарты және оқуға жiберу
10. Академияда оқу үшiн (сырттай оқыту бөлiмi бойынша екiншi жоғары бiлiм алу тәртiбiмен - жоғары) орта немесе орта арнайы бiлiмi барлар және қаржы полициясы органдарының және кеден қызметкерлерiнiң талап-тiлектерiне сай келетiн, әскери қызметке денсаулығы жарамды Қазақстан Республикасы азаматтары оқуға iрiктелiнедi.
11. Академияда оқу үшiн аумақтық бөлiмшелерiнiң жетекшiлерiмен Академияның жиынтық органы тығыз қарым-қатынаста болып, талапкерлердi iрiктеу мен оқып-үйренудi жүзеге асырады. Академия түлектерi Ережеге сай жолдамамен келген бөлiмшелерiне әрi қарай қызметiн өткеруге жiберiледi.

12. Отбор кандидатов на учебу проводится отборочными комиссиями комплектующих органов, под председательством руководителей территориальных подразделений, в Агентстве и Таможенном комитете под председательством руководителей указанных ведомств. В Академии председателем отборочной комиссии является начальник Академии.
13. Основными принципами отбора кандидатов на учебу являются: объективный, полный и всесторонний подход к изучению моральных, интеллектуальных, психофизиологических и физических качеств кандидатов.
14. Лица рядового и начальствующего состава органов финансовой полиции и таможенной службы, изъявившие желание поступить на учебу в Академию, подают рапорт, в зависимости от места прохождения службы, на имя председателя Агентства, председателя Таможенного комитета Министерства государственных доходов, начальника Академии или начальника территориального подразделения. Гражданские лица подают заявления непосредственно в комплектующие органы по месту жительства.
15. Руководитель органа финансовой полиции и таможенной службы рассматривает рапорт или заявление каждого кандидата, проводит собеседование с ним и при соответствии его условиям приема в Академию направляет кандидата в комплектующий орган для оформления личного дела. Комплектующий орган направляет кандидата на учебу на медицинское освидетельствование и оформляет материалы по специальной проверки согласно  P971702_  "Положению о прохождении службы в органах налоговой полиции", утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 1997 года N 1702.
16. В процессе изучения кандидата выявляются мотивы избрания профессии, его склонности и способности, моральные и физические качества, которые являются основой для дальнейшей работы с кандидатом или ее прекращения.
17. После завершения изучения материалов на каждого кандидата оформляется личное дело и направляется на рассмотрение отборочной комиссии для окончательного решения: о направлении на учебу или отказе в направлении на учебу. При этом, основными критериями для окончательного решения являются: наличие гражданства Республики Казахстан; достижение 16-летнего возраста к моменту зачисления на учебу (сентябрь месяц текущего года); наличие среднего общего или среднего профессионального образования; заключение военно-врачебной комиссии о годности к службе; заключение комплектующего органа о прохождении кандидатом условий специальной проверки, об изучении моральных, интеллектуальных, психофизиологических и физических качеств кандидата. Итоги заседания отборочной комиссии оформляются протоколом, который утверждается председателем и заверяется секретарем комиссии. Выписка из протокола вкладывается в личное дело каждого кандидата.

12. Оқуға талапкерлердi iрiктеу жиынтық органдарының төрағалығымен, Агенттiктiң және Кеден комитетiнiң жетекшiлерiнiң төрағалығымен, жиынтық органының iрiктеушi комиссиялары арқылы жүргiзiледi. Академиядағы iрiктеу комиссиясының төрағасы Академия бастығы болып табылады.
13. Оқуға талапкерлердi iрiктеудiң негiзгi принциптерi:
талапкерлердi iрiктеуде олардың моральдық, интеллектуальдық, психофизиологиялық және бiтiмдiк тұлғасын толық және жан-жақты объективтi түрде зерделеу болып табылады.
14. Қаржы полициясы органдарының және кеден қызметiнiң қатардағы және басқарушы құрам iшiнен Академияға оқуға түскiсi келетiндер, қызмет өткеру орнына байланысты Агенттiктiң төрағасына, Кiрiс министрлiгiнiң Кеден Комитетi төрағасына немесе Академия бастығына мәлiмет бередi. Азаматтық тұлғалар тұрғылықты жерi бойынша Академияның жиынтық органына арыз бередi.
15. Қаржы полициясы органдарының және кеден қызметiнiң жетекшiлерi әрбiр талапкерлердiң мәлiметiн немесе арызын (өтiнiшiн) қарайды, олармен сұхбат жүргiзедi және Қазақстан Республикасы Қаржы полициясы академиясына қабылдау оның шарттарына сәйкес келген жағдайда талапкерлердi жеке iс құжатын дайындау үшiн жинақтаушы органға жiбередi. Жинақтаушы орган 1997 жылғы 4 желтоқсандағы N 1702  P971702_  "Қаржы полициясы органдарында қызметiн өтеу туралы Ережеге" сәйкес оқуға түскiсi келетiн талапкерлердi дәрiгерлiк куәландырылуға және арнайы тексерiстен өтуге материалдарын жiбередi.
16. Мамандық таңдау кезiнде, талапкердi танудың негiзi болып табылатын олардың iскерлiгiне, жеке тұлғалылығына, моральдық және дене бiтiмiне байланысты жүргiзiледi, бұндай қасиеттер болмаған жағдайда талапкермен жұмыс iстеу тоқтатылады.
17. Әрбiр талапкерлердi танып-бiлу жұмысы аяқталған соң, олардың жеке iс-құжаттары оқуға жiберу немесе жiбермеу туралы соңғы шешiм iрiктеушi комиссиясының қарауына жiберiледi. Бұл арада қорытынды шешiмге келудiң негiзгi мәндерi мыналар болып табылады: Қазақстан Республикасының азаматығын алғандығы; оқуға түскен мерзiмде жасының 16-ға (ағымдағы жылдың қыркүйек айы) толуы; жалпыға ортақ орта немесе орта кәсiптiк бiлiмiнiң болуы; әскери қызметке жарамдылығы туралы әскери-дәрiгерлiк комиссияның қорытындысы; кешендеушi органның талапкердiң моральдық, интеллектуальдық, психофизиологиялық және бiтiмдiк сапаларын зерделеген арнайы тексеруден өткендiгi туралы шешiмi. Iрiктеушi комиссия отырысының қорытындысы хаттама арқылы толықтырылып, хаттама комиссия төрағасымен бекiтiледi және хатшының қолымен расталынады. Хаттаманың көшiрмесi әрбiр талапкердiң жеке iсiне хатталынады.

18. Материалы на кандидата для поступления направляются в Академию. Приемная комиссия Академии рассматривает дело каждого кандидата с учетом данных прохождения обязательной специальной проверки, а также медицинского освидетельствования в военно-врачебных комиссиях и выносит окончательное решение о допуске кандидата к вступительным экзаменам, согласно критериям, указанным в пункте 17 настоящих Правил. Решение о допуске или не допуске кандидата к вступительным экзаменам сообщается в комплектующий орган не позднее 10-ти дней до начала вступительных экзаменов.
19. Кандидатам из числа сотрудников финансовой полиции и таможенной службы очередной отпуск представляется с таким расчетом, чтобы он мог быть использован полностью до откомандирования их на вступительные экзамены.
20. Кандидатов из числа сотрудников финансовой полиции и таможенной службы, получивших право на поступление на учебу в Академию, запрещается переводить в другие подразделения, перемещать внутри подразделения на другие должности и увольнять по сокращению штатов до окончательного решения вопроса об их поступлении на учебу.
21. Комплектующие органы направляют в Академию кандидатов на учебу для сдачи вступительных экзаменов по вызову начальника Академии.
22. Кандидаты из числа сотрудников органов финансовой полиции и таможенной службы, поступающие на дневное отделение, перед откомандированием в Академию для сдачи вступительных экзаменов, сдают в установленном порядке дела по занимаемой должности, но не освобождаются от занимаемой должности до зачисления на учебу.
23. Лица рядового и начальствующего состава органов финансовой полиции и таможенной службы, поступающие на очное обучение, обеспечиваются денежным содержанием до окончания вступительных экзаменов, а финансовые службы выдают им денежные и вещевые аттестаты.
3. Формирование личных дел кандидатов на учебу
24. На кандидата на учебу в Академию на очное обучение оформляется личное дело согласно установленным требованиям Агентства. К личному делу кандидата прилагается рапорт или заявление о направлении на учебу, аттестация с выводами о направлении на учебу для сотрудников Агентства, характеристика с последнего места работы или учебы, заключение о направлении на учебу, копия документа об образовании, заверенная комплектующей службой, карта медицинского освидетельствования с заключением военно-врачебной комиссии, три заверенные фотокарточки (без головного убора, в повседневной форме, размером 3х4 см, без уголка).
25. На кандидатов из числа сотрудников органов финансовой полиции и таможенной службы, отобранных на заочное обучение, оформляется учебное дело, в которое входит: рапорт, личный листок по учету кадров, аттестация с выводами о направлении на учебу, заключение о направлении на учебу, медицинская справка по установленной форме, копия документа об образовании, заверенная комплектующей службой, три заверенные фотокарточки

18. Талапкерлердiң құжат материалдары оқуға түсу үшiн Академияға жiберiледi. Академияның қабылдау комиссиясы әрбiр талапкерлердiң құжаттарын қарап, арнайы тексеруден өту мiндеттерiн ескерiп, сондай-ақ әскери-дәрiгерлiк комиссияның медициналық куәландыруымен және қабылдау емтиханына жiберу туралы осы Ереженiң 17 бабында көрсетiлген талаптарға сәйкес соңғы шешiм шығарылады. Түсу емтиханына талапкердiң жiберiлуi немесе жiберiлмеуi туралы шешiм түсу емтиханына дейiн он күн бұрын құжат жiберiлген бөлiмшелерге хабарланады.
19. Қаржы полициясы органдары және кеден қызметi қызметкерлерi iшiнен оқуға түскiсi келген талапкерлерге қабылдау емтиханы толық тапсыруын ескерiп, оның алдын ала кезектi еңбек демалысы берiледi.
20. Академияға оқуға түсуге құқы бар қаржы полициясы органы және кеден қызметi қызметкерлерiнiң талапкерлерi оқуға түсу туралы соңғы шешiм шыққанға шейiн басқа бөлiмшеге ауысуға, iштей басқа қызметке орналасуға және штаттық қысқару бойынша жұмыстан шығуға тыйым салынады.
21. Жинақтау органдары Академияға оқуға түскiсi келетiн талапкерлердi қабылдау емтихандарын тапсыру үшiн Академия бастығының шақыруы бойынша жiбередi.
22. Қаржы полициясы органы және кеден қызметi қызметкерлерi қатарынан күндiзгi оқу бөлiмiне оқуға түсетiн талапкерлер қабылдау емтихандарын тапсыруға кетпес бұрын, өз қызметi бойынша белгiленген тәртiппен iс құжаттарын тапсырады, бiрақ оқуға түскенше өз қызметiнен босатылмайды.
23. Қаржы полициясы органдарының және кеден қызметiнiң қатардағы және басқарушы құрам тұлғалары iшiнен күндiзгi оқыту бөлiмiне түсушiлер қабылдау емтихандары аяқтағанша ақша қаражатымен қамтамасыз етiледi, ал қаржылық қызмет оларға ақшалай және заттық аттестаттарын бередi.
3. Оқуға түсетiн талапкерлердiң жеке iстерiн тiркеу
24. Агенттiктiң белгiленген талабына сәйкес Академияның күндiзгi оқыту бөлiмiне түсетiн талапкерге жеке iстер дайындалынады. Талапкердiң жеке iстерiне мыналар тiркеледi: оқуға жiберу туралы мәлiмет немесе өтiнiш, Агенттiк қызметкерлерi үшiн оқуға жiберу туралы қорытынды-аттестация, соңғы оқу немесе жұмыс орнынан мiнездеме, оқуға жiберу туралы қорытынды, қаржы полициясы бөлiмшесiнiң кадрлар аппараты растаған бiлiмi туралы құжат көшiрмесi, әскери-дәрiгерлiк комиссия қорытындысымен берiлген дәрiгерлiк куәландыру, 3 фотосуретi (бас киiмсiз, 3х4 мөлшерлi, бұрыштамасыз).
25. Қаржы полициясы органы және кеден қызметi қызметкерлерiнiң iшiнен
сырттай оқыту бөлiмiне iрiктелген талапкерлерге оқу iстер дайындалып, оған
мынадай құжаттар кiредi: мәлiмет, кадрлар есебi бойынша жеке iс қағазы,
оқуға жiберу туралы қорытынды аттестация, оқуға жiберу туралы қорытынды,
белгiленген үлгi бойынша дәрiгерлiк анықтама, жинақтаушы орган растаған

(без головного убора, в повседневной форме, размером 3х4 см, без уголка).
4. Особые условия отбора и направления на учебу
26. Для поступления в Академию на очное обучение, отбираются кандидаты в возрасте от 16-ти до 32-х лет.
27. Кандидатам, прибывшим для поступления на очное обучение в Академию, создаются бытовые условия проживания, определенные начальником Академии.
28. Направление кандидатов на учебу для получения второго высшего образования допускается при необходимости получения ими смежной специальности или переквалификации.
29. Возраст кандидатов, поступающих на учебу, и стаж их службы на соответствующих должностях, определяется по состоянию на момент зачисления на учебу.

бiлiмi туралы құжат көшiрмесi, үш фотосуретi (бас киiмсiз, 3х4 мөлшерлi,
бұрыштамасыз).
4. Оқуға iрiктеу мен жiберудiң ерекше шарттары
26. Жас мөлшерi 16 жасқа толған және 32 жастан аспаған талапкерлер
Академияның күндiзгi оқыту бөлiмiне iрiктелiнедi.
27. Академияның күндiзгi оқыту бөлiмiне түсуге келген талапкерлерге
Академия бастығы тарапынан тұрмыстық жағдай жасалынады.
28. Талапкерге аралас мамандық немесе біліктілігін арттыру мақсатында
білім алу қажет болған жағдайда екінші жоғары білім алу үшін оқуға түсуге
рұқсат етіледі.
29. Оқуға түсетін талапкерлердің жас мөлшері мен олардың қызмет өтелі
оқуға қабылданған уақытындағы мерзіммен анықталады.
Мамандар:
Омарбекова А.Т.
Шарипова М.Е.