Об утверждении формы обязательства по отражению в декларации по налогу на добавленную стоимость суммы налога на добавленную стоимость, подлежащего уплате по импорту товаров методом зачета
Приказ Министра государственных доходов Республики Казахстан от 2 ноября 2001 года N 1495. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 декабря 2001 года N 1697. Утратил силу - приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 20 января 2006 года N 23 (V064051)
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан  K010209_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговым кодексом) приказываю:
1. Утвердить форму обязательства по отражению в декларации по налогу на добавленную стоимость суммы налога на добавленную стоимость, подлежащего уплате по импорту товаров методом зачета (далее - Обязательство), согласно приложению к настоящему приказу.
2. Установить, что Обязательство представляется в таможенный орган, осуществляющий таможенное оформление импортируемых товаров, в двух экземплярах.
3. Таможенному комитету Министерства государственных доходов Республики Казахстан обеспечить представление одного экземпляра Обязательства в налоговые органы по месту регистрации участников внешнеэкономической деятельности - плательщиков налога на добавленную стоимость.
4. Департаменту методологии согласовать настоящий приказ с Министерством финансов Республики Казахстан и направить его на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-Министра Канатова С.С.
6. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации и вводится в действие с 1 января 2002 года.
Министр
Согласован
Министр финансов
Республики Казахстан
Приложение к приказу Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 2 ноября 2001 года N 1495
ОБЯЗАТЕЛЬСТВО
по отражению в декларации по налогу на добавленную
стоимость суммы налога на добавленную стоимость,
подлежащего уплате по импорту товаров методом зачета
________________________________________________________________________
Получатель/импортер ____________________________________________________
(полное наименование юридического лица, либо Ф.И.О.,
________________________________________________________________________
если получателем/импортером является физическое лицо)
Регистрационный номер налогоплательщика _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Свидетельство о постановке на учет по НДС серия _ _ _ _ _ N _ _ _ _ _ _ _
выдано "____"__________20___г. налоговым комитетом по
________________________________________________________________________
(городу, району, области)
обязуется отразить в декларации по налогу на добавленную стоимость
за _______________________________________________________________
(налоговый период)
сумму НДС ___________ (________________________________________) тенге,
(сумма прописью)
подлежащего уплате в бюджет методом зачета согласно ГТД
N _______________________ "____" ___________20___г.
Руководитель
(физическое лицо) ___________________________________________________
(Ф.И.О. руководителя либо Ф.И.О. физического лица
______________________________________________   ___________
и номер его удостоверения личности)         (подпись)
Обязательство принято "____" ___________20___г.
Инспектор ___________________________________________ __________
(Ф.И.О. должностного лица таможенного органа) (подпись)
М.П. таможенного органа
__________________________________________________________________________

Есеп әдiсiмен импорт тауарлар бойынша төлеуге тиiстi қосылған құн салығы сомасын қосылған құн салығы жөнiндегi декларацияда көрсету бойынша мiндеттемелер нысандарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің 2001 жылғы 2 қарашадағы N 1495 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 13 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 1697. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2006 жылғы 20 қаңтардағы N 23 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2006 жылғы 20 қаңтардағы N 23   бұйрығымен .
_____________________________
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы  Кодексiне (Салық кодексiне) сәйкес  БҰЙЫРАМЫН
1. Осы бұйрыққа сәйкес қоса берiлiп отырған Есеп әдiсiмен импорт тауарлар бойынша төлеуге тиiстi қосылған құн салығы сомасын қосылған құн салығы жөнiндегi декларацияда көрсету бойынша мiндеттемелер нысандарының (бұдан әрi - Мiндеттеме) қосымша бекiтiлсiн.
2. Мiндеттеме импортталатын тауарларды кедендiк ресiмдеудi жүзеге асыратын кеден органына екi данада ұсынылатындығы белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кiрiс министрлiгiнiң Кеден комитетi Мiндеттеменiң бiр данасымен қосылған құн салығын төлеушi - сыртқы экономикалық қызметке қатысушыларды тiркеу орны бойынша салық органдарын қамтамасыз етсiн.
4. Әдiстеме департаментi осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiмен келiсiп және Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiне мемлекеттiк тiркеуге жiберсiн.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Вице-министр С.С. Қанатовқа жүктелсiн.
6. Осы бұйрық мемлекеттiк тiркелген күнiнен бастап күшiне енедi және 2002 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Министр
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
2001 жылғы 14 қараша
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк кiрiс министрiнің
2001 жылғы 2 қарашадағы
N 1495 бұйрығына қосымша
Есеп әдiсiмен импорт тауарлар бойынша
төлеуге тиiстi қосылған құн салығы сомасын
қосылған құн салығы жөнiндегі
декларацияда көрсету бойынша
МIНДЕТТЕМЕ
____________________________________________________________________
алушы/импорттаушы___________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы немесе, егер лушы/импорттаушы _________________________________________________
болып жеке тұлға болса аты-жөнi)
Салық төлеушiнiң тiркелген нөмiрi ________________
_____ сериалы N ________ ҚҚС бойынша есепке қою туралы куәлiктi
____________________________________________________________________                            (қала, аудан, облыс)
бойынша салық комитетi 200_ ж. "___" __________ N ____________
ЖКД сәйкес есеп әдiсiмен бюджетке төленуге
тиiстi ______________________ (_________________________) теңге ҚҚС
(сома жазбаша түрде)
сомасына __________________________________________________________
(салық кезеңi)
қосылған құн салығы жөнiндегi декларацияда көрсетуге мiндеттенедi.
Басшы
(жеке тұлға)_____________________________________________________
(Басшының аты-жөнi, немесе жеке тұлғаның аты-жөнi
__________________________________________________  ______________
және оның жеке куәлігінiң нөмiрi)                       (қолы)
Мiндеттеме 200_ ж. "___" ____________ қабылданды.
Инспектор _______________________________________   _____________
(Кеден органының лауазымды тұлғасының аты-жөнi)       (қолы)
Кеден органы М.О.
____________________________________________________________________