О ставках земельного налога на земли занятые рынками, автостоянками и автозаправочными станциями
Решение Х-й сессии Алматинского городского Маслихата II-го созыва от 25 мая 2001 года Зарегистрировано Управлением юстиции г. Алматы 20 июня 2001 г. за N 364. Утратило силу решением Маслихата города Алматы 28 сентября 2005 года N 184
В соответствии с  Законом  Республики Казахстан № 147-II от 23 января 2001 года "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" и представлением акима города Алматы, Алматинский городской Маслихат II-го созыва
Р Е Ш И Л:
1. Установить следующие размеры увеличения базовых ставок на земли города Алматы, занятые под территории:
автостоянок
- находящихся на земельных участках временного пользования на условиях аренды, с постоянно закрепленными местами за автовладельцами и с ежемесячной оплатой за предоставленные услуги по установленному тарифу
- в 2 раза;
- находящихся на земельных участках временного пользования на условиях аренды, где в течение суток на одном месте паркуется несколько машин и используется суточный или часовой тариф, штрафных - а также штрафных - в 10 раз.
рынки
- от 10001 кв.м. и выше - в 8 раз,
- от 5001 кв.м. до 10000 кв.м. - в 9 раз,
- до 5000 кв.м. - в 10 раз.
автозаправочных станций
- всех категорий - в 10 раз.
2. Рекомендовать руководителям автостоянок, выделять земельные участки для парковки автотранспорта, принадлежащего участникам Великой Отечественной войны, инвалидам I и II групп - бесплатно.
3. Комитету по управлению земельными ресурсами города Алматы (Сапаров А.Е.), Налоговому комитету Министерства государственных доходов Республики Казахстан по городу Алматы (Калижанов Б.У.), обеспечить контроль за рациональным использованием, правильным начислением и своевременным поступлением денежных средств в местный бюджет города Алматы.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на ревизионную комиссию Алматинского городского Маслихата II-го созыва (Киселев В.А.), налоговый комитет Министерства государственных доходов Республики Казахстан (Калижанов Б.У.), комитет по управлению земельными ресурсами города Алматы (Сапаров А.Е.).
Председатель
Х-ой сессии Алматинского
городского маслихата
II-го созыва                               Е. Мукужанов
Секретарь
Алматинского городского
Маслихата II-го созыва                    Ж. Турегельдинов

Базарлар, автотұрақтар мен жанармай станциялары алып жатқан жерлердiң жер салығының ставкалары туралы
IІ сайланған Алматы қалалық Мәслихатының X сессиясының 2001 жылғы 25 мамырдағы шешімі. Алматы қалалық Әділет басқармасында 2001 жылғы 20 маусымда N 364 тіркелді Күші жойылды - III-сайланған Алматы қалалық Мәслихатының ХVІІІ сессиясының 2005 жылғы 28 қыркүйектегі N 184 шешімімен.
"Салықтар және өзге де бюджетке мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiстер мен толықтырылулар енгiзу туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 147-ІІ Қазақстан Республикасының  Заңына  сәйкес және Алматы қаласының Әкiмiнiң ұсынысына орай ІІ-сайланған Алматы қалалық Мәслихаты  ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ
1. Алматы қаласындағы жерлердiң мыналардың аумағы үшiн алынған нысандардың базалық ставкаларын көбейтудiң төмендегi көлемдерi белгiленсiн:
автотұрақтар
- жалдық шарттармен уақытша пайдаланылатын жерлердегi, орындары автокөлiк иелерiне тұрақты бекiтiлген және белгiленген тариф бойынша көрсетiлген қызмет үшiн ай сайын төлем төленiлетiн;
- 2 есе;
- жалдық шарттармен уақытша пайдаланылатын жерлерде тәулiк бойында бiр орында бiрнеше машина қойылатын және тәулiктiк немесе сағаттық тариф, айыппұл қолданылатын, сондай ақ айыппұл - 10 есе.
базарлар
- 10001 ш.м. бастап және жоғары - 8 есе;
- 5001 ш.м. бастап 10000 ш.м. дейiн - 9 есе;
- 5000 ш.м. дейiн - 10 есе.
жанармай станциялары
- барлық дәрежедегi - 10 есе.
2. Автотұрақтар басшыларына Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, І және ІІ топтағы мүгедектерге тиесiлi автокөлiктердi қою үшiн жер участкелерiн тегiн беру ұсынылсын.
3. Алматы қаласының жер ресурстарын басқару комитет (А.Е.Сапаров), Алматы қаласы бойынша Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң салық комитеттi (Б.У.Қалижанов) ақша қаражатының тиiмдi пайдаланылуына, дұрыс есептелiнiлуiне және Алматы қаласының бюджетiне өз уақытында түсуiне бақылауды қамтамасыз етсiн.
4. Осы шешiмнiң орындалуын бақылау ІІ-сайланған Алматы қалалық Мәслихатының тексеру комиссиясына (В.А.Киселев), Алматы қаласының жер ресурстарын басқару комитетiне (А.Е.Сапаров), Алматы қаласы бойынша Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң салық комитетiне (Б.У.Қалижанов) жүктелсiн.
II-сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының Х-сессиясының
төрағасы
II-сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының хатшысы