О внесении изменения N 66 в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 1999 года N 715 "Об утверждении Единой бюджетной классификации"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 марта 2002 года N 113. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 апреля 2002 года N 1815. Утратил силу - приказом Министра экономики и бюджетного планирования РК от 02.06.2005г. N 75
Извлечение из приказа Министра экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан от 02.06.2005г. N 75
"В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах" и в связи с принятием постановления Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года N 1362 "Об утверждении Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу приказы по Единой бюджетной классификации согласно приложению к настоящему приказу.
2. Настоящий приказ вводится в действие с даты подписания и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2005 года.
Министр
Приложение
к приказу Министра
экономики и бюджетного
планирования
Республики Казахстан
от 02.06.2005г. N 75
Перечень приказов
по Единой бюджетной классификации
...
24. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 марта 2002 года N 113 "О внесении изменения N 66 в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 1999 года N 715 "Об утверждении Единой бюджетной классификации" ...".
--------------------------------------------------------------------
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года Z990357_ "О бюджетной системе" приказываю:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от
30 декабря 1999 года N 715   V991058_  "Об утверждении Единой бюджетной
классификации" следующее изменение:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной
указанным приказом:
экономическую классификацию расходов бюджета изложить согласно
приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту юридической службы (К. Абдикаликов) и Департаменту
государственного бюджета (Б. Султанов) обеспечить государственную
регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной
регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан и распространяется
на отношения, возникшие с 1 января 2002 года, за исключением операций,
осуществляемых в счетный период на 2001 год.
Заместитель
Премьер-Министра -
Министр финансов
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан

"Бiрыңғай бюджеттiк сыныптаманы бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 1999 жылғы 30 желтоқсандағы N 715 бұйрығына N 66 өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2002 жылғы 16 наурыздағы N 113 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 5 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 1815. Күші жойылды - ҚР Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2005 жылғы 2 маусымдағы N 75 Бұйрығымен
-----------Бұйрықтан үзінді----------
"Нормативтiк құқықтық актiлер туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 27 бабына жәнe Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 1362 "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттiк сыныптамасын бекiту туралы" қаулысының қабылдануына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасын бекiту бойынша бұйрықтардың күшi жойылды деп танылсын.
2. Осы бұйрық қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi және 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қатынастарға әрекет етедi.
Министр
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау Министрлігінің
2005 жылғы 2 маусымдағы
N 75 бұйрығына қосымша
Бiрыңғай бюджеттік сыныптамасын
бекiту бойынша бұйрық тізбесі
24. Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2002 жылғы 16 наурыздағы N 113 (тіркелген N 1815) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1999 жылғы 30 желтоқсандағы N 715 "Бірыңғай бюджеттік сыныптаманы бекіту туралы бұйрығына N 66 өзгеріс енгізу туралы" бұйрығы...
-------------------------------------
"Бюджет жүйесi туралы"  Z990357_  Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi Заңына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бiрыңғай бюджеттiк сыныптаманы бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 1999 жылғы 30 желтоқсандағы N 715   V991058_  бұйрығына мынадай өзгерiс енгiзiлсiн:
көрсетiлген бұйрықпен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасында:
бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жазылсын.
2. Заң қызметi департаментi (Қ. Әбдiқалықов) және Мемлекеттiк бюджет департаментi (Б. Сұлтанов) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi және 2001 жылға арналған есептi кезеңде жүзеге асырылатын операцияларды қоспағанда, 2002 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Премьер-Министрдің орынбасары
Қаржы министрі
"Бiрыңғай бюджеттiк сыныптаманы бекiту
туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы
министрінің 1999 жылғы 30 желтоқсандағы
N 715 бұйрығына N 66 өзгерiс енгiзу туралы"
Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң

от 16 марта 2002 г. N 113
"О внесении изменения N 66 в приказ
Министра финансов Республики Казахстан
от 30 декабря 1999 года N 715
"Об утверждении Единой бюджетной
классификации"
Утверждено приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 1999 г. N 715
"Об утверждении Единой бюджетной
классификации"
Экономическая классификация расходов
___________________________________________________________________________
Категория
Класс
Подкласс
Специфика
Дата
окончания
действия              Наименование
_________________________________________________________________________
1                          Текущие затраты
1                       Затраты на товары и услуги
110                  Заработная плата
111              Основная заработная плата
112              Дополнительные денежные выплаты
113              Компенсационные выплаты
114              Обязательные пенсионные взносы военнослужащих,
сотрудников органов внутренних дел в
накопительные пенсионные фонды
120                  Взносы работодателей
121              Социальный налог
125              Взносы на обязательное страхование
гражданско-правовой ответственности владельцев
автотранспортных средств
126              Взносы на государственное обязательное личное
страхование работников государственных
учреждений
130                  Приобретение товаров
131              Приобретение продуктов питания
132              Приобретение медикаментов и прочих средств
медицинского назначения
133     01.01.01 Приобретение предметов и материалов для текущих
хозяйственных целей
134              Приобретение, пошив и ремонт предметов вещевого
имущества и другого форменного и специального
обмундирования
135              Приобретение особого оборудования и материалов
136              Командировки и служебные разъезды внутри страны
137              Командировки и служебные разъезды за пределы
стран
138              Оплата аренды помещений
139              Приобретение прочих товаров
140                  Приобретение услуг и работ
141              Оплата коммунальных услуг
142              Оплата услуг связи
143              Оплата транспортных услуг
144              Оплата за электроэнергию
145              Оплата за отопление
146              Содержание, обслуживание, текущий ремонт
зданий, помещений, оборудования и других
основных средств
147     01.01.01 Эксплуатация служебных легковых автомобилей для
транспортного обслуживания государственных
органов Республики Казахстан
149              Прочие услуги и работы
150                  Другие текущие затраты
1  1  150 151     01.01.01 Содержание и текущий ремонт оборудования и
инвентаря
152     01.01.01 Текущий ремонт зданий, помещений и сооружений
153              Затраты фонда всеобщего обязательного среднего
образования
155              Исполнение исполнительных документов
157              Особые затраты

2002 жылғы 16 наурыздағы N 113 бұйрығына
қосымша
"Бiрыңғай бюджеттiк сыныптаманы бекіту
туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы
министрiнiң 1999 жылғы 30 желтоқсандағы
N 715 бұйрығымен бекiтiлген
Шығыстардың экономикалық сыныптамасы __________________________________________________________________
Санаты
Сыныбы
Ішкі сыныбы                    Атауы
Ерекшелігі
Қолданылу мерзімінің аяқталуы
__________________________________________________________________
1                      Ағымдағы шығындар
1                   Тауарлар мен қызметтерге арналған шығындар
110              Жалақы
111          Негiзгi жалақы
112          Қосымша ақшалай төлемдер
113          Өтемақы төлемдерi
114          Әскери қызметшiлердiң, iшкi iстер органдары
қызметкерлерiнiң жинақтаушы зейнетақы
қорларына мiндеттi зейнетақы жарналары
120              Жұмыс берушiлердiң жарналары
121          Әлеуметтiк салық
125          Автокөлiк құралдарының иелерiн азаматтық-
құқықтық жауапкершiлiкке мiндеттi сақтан.
дыруға арналған жарналар
126          Мемлекеттiк мекемелердiң қызметкерлерiн
мемлекеттiк мiндеттi жеке сақтандыруға
арналған жарналар
130              Тауарлар сатып алу
131          Азық-түлiк өнiмдерiн сатып алу
132          Дәрi-дәрмектер мен медициналық мақсаттағы
өзге де құралдар сатып алу
133 01.01.01 Ағымдағы шаруашылық мақсаттар үшiн
құрал-саймандар мен материалдар сатып алу
134          Мүлiктiк заттарды, басқа да нысанды және
арнаулы киiм-кешектер сатып алу тiгу және
жөндеу
135          Ерекше жабдықтар мен материалдар сатып алу
136          Ел iшiндегi iссапарлар мен қызметтiк сапарлар
137          Елден тыс жерлерге iссапарлар мен қызметтiк
сапарлар
138          Yй-жайды жалға алу төлемдерi
139          Басқа да тауарларды сатып алу
140              Қызметтер мен жұмыстарды сатып алу
141          Коммуналдық қызметтерге ақы төлеу
142          Байланыс қызметтерiне ақы төлеу
143          Көлiктiк қызметтерге ақы төлеу
144          Электр энергиясы үшiн ақы төлеу
145          Жылуға ақы төлеу
146          Ғимараттарды, үй-жайларды, жабдықтарды және
басқа да негiзгi құралдарды ұстау, қызмет
көрсету және ағымды жөндеу
147 01.01.01 Қазақстан Республикасының мемлекеттiк
органдарына көлiктiк қызмет көрсету үшiн
қызметтiк жеңiл автомобильдердi пайдалану
149          Өзге де қызметтер мен жұмыстар
150              Басқа да ағымдағы шығындар
1  1  150 151 01.01.01 Жабдықтар мен мүкәммалды ұстау және ағымдағы
жөндеу
152          Ғимараттарды, үй-жайлар мен құрылыстарды
ағымдағы жөндеу
153          Жалпыға бiрдей мiндеттi орта бiлiм қорының
шығындары
155          Атқару құжаттарының орындалуы
157          Ерекше шығындар

158     01.01.02 Погашение кредиторской задолженности
159              Прочие текущие затраты
160         01.01.02 Услуги, оказываемые в рамках государственного
заказа
161     01.01.02 Услуги, оказываемые юридическими лицами
162     01.01.01 Услуги, оказываемые финансовыми учреждениями
163     01.01.02 Услуги, оказываемые физическими лицами
2                       Выплата вознаграждений (интересов)
210                  Выплаты вознаграждении (интересов) по внутренним
займам
211              Выплаты вознаграждений (интересов) по внутренним
займам
212              Выплаты вознаграждений (интересов) по займам,
полученным из республиканского бюджета местными
исполнительными органами
220                  Выплаты вознаграждений (интересов) по внешним
займам
221              Выплаты вознаграждений (интересов) по внешним
займам
3                       Текущие трансферты
310                  Текущие трансферты юридическим лицам
311              Текущие трансферты юридическим лицам на
покрытие их убытков
312              Целевые текущие трансферты юридическим лицам
330                  Текущие трансферты физическим лицам
331     01.01.02 Трансферты физическим лицам на обязательное
социальное обеспечение
332              Трансферты физическим лицам
333              Пенсии
334              Стипендии
339     01.01.01 Прочие текущие трансферты
340                  Текущие трансферты другим уровням
государственного управления
341              Субвенции
342              Бюджетные изъятия
349              Прочие текущие трансферты другим уровням
государственного управления
350                  Текущие трансферты за границу
351              Текущие трансферты организациям за границу
360                  Прочие текущие трансферты
369              Различные прочие текущие трансферты
2                          Капитальные затраты
4                       Приобретение основного капитала
410                  Приобретение основного капитана
411              Приобретение активов
412              Приобретение зданий и сооружений
419     01.01.01 Приобретение прочих активов
420                  Создание основного капитала
421              Строительство зданий и сооружений
2  4  420 422              Строительство дорог
429     01.01.01 Создание прочих капитальных активов
430                  Капитальный ремонт
431              Капитальный ремонт зданий, сооружений
432              Капитальный ремонт дорог
439     01.01.01 Прочий ремонт
440                  Приобретение товаров для создания запасов
441     01.01.01 Приобретение товаров для создания
государственных запасов
450                  Приобретение земли и нематериальных активов
451              Приобретение земли
452              Приобретение нематериальных активов
460                  Капитальные трансферты внутри страны
461              Капитальные трансферты юридическим лицам

158 01.01.02 Кредиторлық берешектi өтеу
159          Өзге де ағымдағы шығындар
160     01.01.02 Мемлекеттiк тапсырыс шеңберiнде көрсетiлетiн
қызметтер
161 01.01.02 Заңды тұлғалар көрсететiн қызметтер
162 01.01.01 Қаржы мекемелерi көрсететiн қызметтер
163 01.01.02 Жеке тұлғалар көрсететiн қызметтер
2                   Сыйақылар (мүдделер) төлеу
210              Ішкi заемдар бойынша сыйақылар (мүдделер)
төлеу
211          Iшкi заемдар бойынша сыйақылар (мүдделер)
төлеу
212          Жергiлiктi атқарушы органдардың
республикалық бюджеттен алынған заемдар
бойынша сыйақылар (мүдделер) төлеуi
220              Сыртқы заемдар бойынша сыйақылар (мүдделер)
төлеу
221          Сыртқы заемдар бойынша сыйақылар (мүдделер)
төлеу
3                   Ағымдағы трансферттер
310              Заңды тұлғаларға берiлетiн ағымдағы
трансферттер
311          Залалдарын жабу үшiн заңды тұлғаларға
берiлетiн ағымдағы трансферттер
312          Заңды тұлғаларға берiлетiн мақсатты ағымдағы
трансферттер
330              Жеке тұлғаларға берiлетiн ағымдағы
трансферттер
331 01.01.02 Жеке тұлғаларға мiндеттi әлеуметтiк
қамсыздандыруға арналған трансферттер
332          Жеке тұлғаларға берiлетiн трансферттер
333          Зейнетақылар
334          Стипендиялар
339 01.01.01 Өзге де ағымдағы трансферттер
340              Мемлекеттiк басқарудың басқа деңгейлерiне
ағымдағы трансферттер
341          Субвенциялар
342          Бюджеттiк алулар
349          Мемлекеттiк басқарудың басқа деңгейлерiне
өзге де ағымдағы трансферттер
350              Шетелге ағымдағы трансферттер
351          Шетелдегi ұйымдарға ағымдағы трансферттер
360              Өзге де ағымдағы трансферттер
369          Әр түрлi өзге де ағымдағы трансферттер
2                      Күрделі шығындар
4                   Негiзгi капиталды сатып алу
410              Негiзгi капиталды сатып алу
411          Активтердi сатып алу
412          Үйлер мен ғимараттар салу
419 01.01.01 Өзге де активтердi сатып алу
420              Негiзгi капиталды құру
421          Yйлер мен ғимараттар салу
422          Жолдар салу
2  4  420 429 01.01.01 Өзге де күрделi активтердi құру
430              Күрделi жөндеу
431          Үйлердi, ғимараттарды күрделi жөндеу
432          Жолдарды күрделi жөндеу
439 01.01.01 Өзге де жөндеулер
440              Қор жинау үшiн тауарлар сатып алу
441 01.01.01 Мемлекеттiк қор жинау үшiн тауарлар сатып алу
450              Жер және материалдық активтер емес сатып алу
451          Жер сатып алу
452          Материалдық емес активтер сатып алу
460              Ел iшiндегi күрделi трансферттер
461          Заңды тұлғаларға берiлетiн күрделi
трансферттер

462     01.01.01 Капитальные трансферты финансовым учреждениям
463     01.01.02 Капитальные трансферты акционерным обществам
464              Капитальные трансферты другим уровням
государственного управления
469              Прочие капитальные трансферты
470                  Капитальные трансферты за границу
471              Капитальные трансферты международным
организациям и правительствам иностранных
государств
479              Прочие капитальные трансферты за границу
3                          Предоставление кредитов, долевое участие
5                       Предоставление кредитов и долевое участие в
акционерном капитале
510                  Внутренние кредиты
511              Кредиты другим уровням государственного
управления
512              Кредиты юридическим лицам
513     01.01.02 Кредитование финансовых организаций
514              Кредиты физическим лицам
519              Прочие внутренние кредиты
520                  Внешние кредиты
521              Различные внешние кредиты
530                  Долевое участие в иностранном акционерном
капитале
531              Приобретение акций международных организаций
539              Приобретение акций прочих иностранных
организаций
540                  Платежи органов управления, предоставляющие
собой инвестиции в акционерный капитал
юридического лица
541     01.01.01 Приобретение акций нефинансовых организаций
542     01.01.01 Приобретение акций финансовых организаций
4                          Финансирование
6                       Погашение долга
610                  Погашение внутреннего долга
611              Погашение долга другим уровням государственного
управления
612              Погашение долга по государственным ценным
бумагам, размещенным на внутреннем рынке
619              Погашение прочего внутреннего долга
4  6  620                  Погашение внешнего долга
621              Погашение внешнего долга
7                       Приобретение государственных эмиссионных ценных
бумаг на организованном рынке ценных бумаг
710                  Приобретение государственных эмиссионных ценных
бумаг на организованном рынке ценных бумаг
711              Приобретение государственных эмиссионных ценных
бумаг на организованном рынке ценных бумаг
___________________________________________________________________________
(Специалисты: Пучкова О.Я.,
Петрова Г.В.)

462 01.01.01 Қаржы мекемелерiне берiлетiн күрделi
трансферттер
463 01.01.02 Акционерлiк қоғамдарға берiлетін күрделі
трансферттер
464          Мемлекеттiк басқарудың басқа деңгейлерiне
берiлетiн күрделi трансферттер
469          Өзге де күрделi трансферттер
470              Шетелге берiлетiн күрделi трансферттер
471          Халықаралық ұйымдар мен шетел мемлекеттерiнiң
үкiметтерiне берiлетiн күрделi трансферттер
479          Шетелге берiлетiн өзге де күрделi
трансферттер
3                      Несиелер беру, үлестік қатысу
5                   Несиелер беру және акционерлік капиталдағы
үлестік қатысу
510              Ішкi несиелер
511          Мемлекеттiк басқарудың басқа деңгейлерiне
берiлетiн несиелер
512          Заңды тұлғаларға берiлетiн несиелер
513 01.01.02 Қаржы мекемелерiн несиелендiру
514          Жеке тұлғаларға берiлетiн несиелер
519          Өзге де iшкi несиелер
520              Сыртқы несиелер
521          Әр түрлi сыртқы несиелер
530              Шетелдiк акционерлiк капиталдағы үлестiк
қатысу
531          Халықаралық ұйымдардың акцияларын сатып алу
539          Өзге де шетелдiк ұйымдардың акцияларын сатып
алу
540              Заңды тұлғаның акционерлiк капиталына
инвестицияны бiлдiретін басқару органдарының
төлемдерi
541 01.01.01 Қаржы емес мекемелердiң акцияларын сатып алу
542 01.01.01 Қаржы мекемелерiнiң акцияларын сатып алу
4                      Қаржыландыру
6                   Борышты өтеу
610              Ішкi борышты өтеу
611          Мемлекеттiк басқарудың басқа деңгейлерiне
борышты өтеу
612          Ішкi рынокқа орналастырылған мемлекеттiк
бағалы қағаздар бойынша борышты өтеу
619          Өзге де iшкi борышты өтеу
620              Сыртқы борышты өтеу
621          Сыртқы борышты өтеу
4  7                   Бағалы қағаздардың ұйымдастырылған рыногында
мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар сатып
алу
710              Бағалы қағаздардың ұйымдастырылған рыногында
мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар сатып
алу
711          Бағалы қағаздардың ұйымдастырылған рыногында
мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар сатып
алу
____________________________________________________________________