Об утверждении Правил исчисления стажа работы по специальности для работников государственных учреждений системы статистики, не являющихся государственными служащими
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 15 апреля 2002 года N 53. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 апреля 2002 года N 1829. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 24 июля 2009 года № 113.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 24.07.2009 № 113 .
Приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила исчисления стажа работы по специальности для работников государственных учреждений системы статистики, не являющихся государственными служащими.
2. Настоящий приказ вводится в действие с момента государственной регистрации и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2002 года.
Председатель
Согласовано                              Утверждено
Министерство труда                      приказом Председателя
и социальной защиты населения           Агентства Республики
Республики Казахстан                    Казахстан по статистике
16 апреля 2002 г.                       от 15 апреля 2002 г. N 53
Правила
исчисления стажа работы по специальности
для работников государственных учреждений
системы статистики, не являющихся
государственными служащими
Настоящие Правила регулируют порядок и условия исчисления стажа работы по специальности работников государственных учреждений системы статистики, не являющихся государственными служащими.
1. В стаж работы по специальности засчитывается все время работы по той же специальности в государственных учреждениях в сфере системы статистики и других организациях независимо от организационно-правовой формы, а также включается время:
1) пребывания на государственной службе по тем же специальностям;
2) службы в Вооруженных Силах СССР, органах внутренних дел и государственной безопасности СССР, а также выполнения интернационального долга, в том числе нахождения военнослужащих в плену, при наличии справки военкомата, прохождения действительной военной службы лицами офицерского состава, прапорщиками, мичманами, военнослужащими сверхсрочной службы в Вооруженных Силах, внутренних, пограничных войсках, органах управления и частях гражданской обороны Республики Казахстан, в Службе охраны Президента Республики Казахстан и Республиканской гвардии Республики Казахстан, кроме лиц, уволенных со службы по отрицательным мотивам;
3) время осуществления полномочий депутата Парламента Республики Казахстан, депутата маслихата;
4) отпуска по беременности и родам, а также время дополнительного отпуска без сохранения заработной платы по уходу за ребенком, предоставленного в соответствии с законодательством;

Статистика жүйесіндегі мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын қызметкерлер үшін мамандығы бойынша жұмыс стажын есептеу Ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегі агенттігі төрағасының 2002 жылғы 15 сәуірдегі N 53 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 22 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 1829. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрайымының 2009 жылғы 24 шілдедегі N 113 Бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі Төрайымының 2009.07.24 N 113 Бұйрығымен.
------------------- Бұйрықтан үзінді --------------------
"Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабы 1-1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1.Мыналар:
1) ...;
2) Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының Статистика жүйесіндегі мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын қызметкерлер үшін мамандығы бойынша жұмыс стажын есептеу Ережесін бекіту туралы" 2002 жылғы 15 сәуірдегі N 53 бұйрығының (2002 жылғы 22 сәуірде нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеудің тізілімінде N 1829 тіркелді, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде жарияланды, 2004 ж., N 25-28, 946-6.) күші жойылды деп танылсын.
2. ...
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төрайым                                   А. Мешімбаева
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған статистика жүйесіндегі мемлекеттік
мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын қызметкерлер үшін мамандығы бойынша жұмыс стажын есептеу Ережесі бекітілсін.
2. Осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен сәттен бастап іске қосылады және 2002 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Төраға
Келісілді                        Қазақстан Республикасының
Қазақстан Республикасы        Статистика жөніндегі агенттігінің
еңбек және халықты             2002 жылғы 15 сәуірдегі N 53
әлеуметтік қорғау                  бұйрығымен бекітілген
министрлігі
11.04.2002 ж.
Статистика жүйесіндегі мемлекеттік мекемелердің
мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын
қызметкерлер үшін мамандығы бойынша
жұмыс стажын есептеу
ЕРЕЖЕСІ
Осы Ереже статистика жүйесіндегі мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын қызметкерлердің мамандығы бойынша жұмыс стажын есептеудің тәртібі мен шарттарын реттейді.
1. Мамандығы бойынша жұмыс стажына, сол мамандық бойынша статистика жүйесі саласындағы мемлекеттік мекемелерде және ұйымдық-құқықтық нысанына байланысты емес басқа да ұйымдарда істеген барлық жұмыс уақыты кіреді, сондай-ақ:
1) сол мамандықтар бойынша мемлекеттік қызметте болған;
2) КСРО Қарулы Күштеріндегі қызметі, КСРО-ның ішкі істер мен мемлекеттік қауіпсіздік органдарындағы, сондай-ақ, интернационалдық борышын орындау, соның ішінде әскери комиссариаттың анықтамасы болған жағдайда, әскери қызметшінің тұтқында болған, теріс себептермен қызметтен шығарылған адамдардан басқа, офицерлік құрамдағы адамдардың, прапорщиктердің, мичмандардың, Қарулы Күштердегі мерзімсіз қызметтегі әскери қызметшілердің, ішкі, шекара әскерлерінде, Қазақстан Республикасы азаматтық қорғаныс басқармалары органдары мен бөлімшелерінде, Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметінде және Қазақстан Республикасының Республикалық ұланында міндетті әскери қызметін өтеген;
3) Қазақстан Республикасы Парламентінің депутаты, мәслихат депутаты өкілеттігін жүзеге асырған уақыт;
4) заңдарға сәйкес жүктілігі мен босануы бойынша, сондай-ақ баланы күту бойынша жалақысы сақталмайтын қосымша демалыс берілген;

5) вынужденного прогула при незаконном увольнении и последующем восстановлении на работе;
6) обучения по направлению государственных учреждений на курсах по подготовке, переподготовке и повышения квалификации кадров с отрывом от работы;
7) научной работы в организациях по профилю специальности;
8) работы на должностях по идентичным специальностям независимо от сферы деятельности, в которой протекала его трудовая деятельность.
2. Стаж работы по специальности, засчитываемый в соответствии с настоящими Правилами, учитывается в календарном исчислении.
3. Работникам, у которых в течение календарного месяца возникло право на повышение должностного оклада, исчисление должностного оклада с учетом стажа осуществляется со дня возникновения такого права.
4. Стаж работы по специальности и идентичность специальностей определяется комиссией государственного учреждения по установлению трудового стажа, состав которой утверждается руководителем соответствующего государственного учреждения.
5. Решение комиссии об установлении стажа работы по специальности оформляется протоколом. Выписки из решения делаются в двух экземплярах и передаются: один экземпляр - в кадровую службу, второй - в бухгалтерию.
6. Документами, подтверждающими трудовую деятельность работника, для определения стажа работы по специальности являются трудовая книжка (при ее наличии) или индивидуальный трудовой договор либо выписки из приказов о приеме и увольнении.
____________________________________________________

5) жұмыстан заңсыз шығарылған және кейіннен жұмысқа қайта алынған кездегі еріксіз жұмысқа шықпай қалған;
6) мемлекеттік мекемелердің жолдамасы бойынша кадрларды даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру курстарында жұмыстан қол үзіп отырып оқыған;
7) мамандық профилі бойынша ұйымдардағы ғылыми жұмыспен айналысқан;
8) қызмет саласына байланыссыз, оның еңбек жолы өткен ұқсас мамандықтар бойынша лауазымдардағы жұмыс уақыты.
2. Осы Ережеге сәйкес есепке алынатын мамандығы бойынша жұмыс стажы күнтізбелік есептеуде ескеріледі.
3. Күнтізбелік ай ішінде лауазымдық жалақысын көбейту құқығы туындаған қызметкерлерге стажын ескере отырып лауазымдық жалақысын есептеу, осындай құқық туындаған күннен бастап жүзеге асырылады.
4. Мамандығы және мамандықтардың ұқсастығы бойынша жұмыс стажын, құрамын тиісті мемлекеттік мекеменің басшысы бекітетін еңбек стажын белгілеу жөніндегі мемлекеттік мекеменің комиссиясы анықтайды.
5. Мамандығы бойынша жұмыс стажын белгілеу туралы комиссия шешімі хаттамамен ресімделеді. Шешімнен үзінділер екі данадан жасалады және: бір данасы кадр қызметіне, екіншісі - бухгалтерияға беріледі.
6. Мамандығы бойынша жұмыс стажын анықтау үшін қызметкердің еңбек қызметін растайтын құжаттар еңбек кітапшасы (ол бар болғанда) немесе жеке еңбек шарты не жұмысқа қабылдау және жұмыстан босату туралы бұйрықтардан үзінділер болып табылады.