Об утверждении Правил допуска ценных бумаг иностранных эмитентов, выпущенных в соответствии с законодательством других государств, к обращению на территории Республики Казахстан
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3 июня 2002 года N 205. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июля 2002 года N 1901. Утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 октября 2004 года N 305
Извлечение из постановления Правления
Агентства РК по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций
от 25 октября 2004 года N 305
"В целях приведения нормативных правовых актов Республики Казахстан в соответствие с законодательством Республики Казахстан, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) постановляет:
1. Признать утратившими силу нормативные правовые акты Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня принятия...
Председатель
Перечень нормативных правовых актов,
признаваемых утратившими силу
...
19. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3 июня 2002 года N 205 "Об утверждении Правил допуска ценных бумаг иностранных эмитентов, выпущенных в соответствии с законодательством других государств, к обращению на территории Республики Казахстан" ...".
------------------------------------------------------------------
В целях совершенствования государственного регулирования рынка облигаций Республики Казахстан и защиты прав и интересов инвесторов на рынке ценных бумаг Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила допуска ценных бумаг иностранных эмитентов, выпущенных в соответствии с законодательством других государств, к обращению на территории Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившим силу постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 17 мая 1996 года N 53  "Об утверждении Положения  о допуске к обращению на территории Республики Казахстан ценных бумаг, выпущенных эмитентами других государств".
4. Департаменту регулирования рынка ценных бумаг (Шалгимбаева Г.Н.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;

Шетелдік эмитенттердің басқа мемлекеттердің заңдарына сәйкес шығарылған бағалы қағаздарын Қазақстан Республикасының аумағына айналысқа жіберу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2002 жылғы 3 маусымдағы N 205 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 1 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 1901. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттiгі Басқармасының 2004 жылғы 25 қазандағы N 305 қаулысымен.
---------------Қаулыдан үзінді-------------------
Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес келтiру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттiгінiң (бұдан әрi - Агенттiк) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiнiң күшi жойылды деп танылсын...
Төраға
Күшi жойылды деп танылған
нормативтiк құқықтык актiлердiң тiзбесi
19. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Шетелдiк эмитенттердiң басқа мемлекеттердiң заңдарына сәйкес шығарылған бағалы қағаздарын Қазақстан Республикасының аумағына айналысқа жіберу ережесi" 2002 жылғы 3 маусымдағы N 205 қаулысы (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 1901 тiркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық банкiнiң "Қазақстан Ұлттық Банкiнiң Хабаршысы" және "Вестник Наңионального Банка Казахстана" N 14 басылымдарында 2002 жылғы 14 шiлдеде жарияланған)...
___________________________________
Қазақстан Республикасының облигациялар рыногын мемлекеттік реттеуді жетілдіру және бағалы қағаздар рыногында инвесторлардың құқықтары мен мүдделерін қорғау мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Шетелдік эмитенттердің басқа мемлекеттердің заңдарына сәйкес шығарылған бағалы қағаздарын Қазақстан Республикасының аумағына айналысқа жіберу ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін күшіне енеді.
3. Осы қаулы күшіне енгізілген күннен бастап Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының "Басқа мемлекеттер эмитенттерінің шығарған құнды қағаздарын Қазақстан Республикасының аумағына айналысқа жіберу ережесін бекіту туралы" 1996 жылғы 17 мамырдағы N 53  қаулысының  күші жойылды деп танылсын.
4. Бағалы қағаздар нарығын реттеу департаменті (Шалғымбаева Г.Н.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;

2) в десятидневный срок со дня регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата, филиалов и представительства Национального Банка Республики Казахстан;
3) совместно с управлением международных отношений и связей с общественностью (Мартюшев Ю.А.) опубликовать настоящее постановление в официальных изданиях "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестнике Национального Банка Республики Казахстан" на государственном и русском языках.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Председателя Национального Банка Республики Казахстан Марченко Г.А.
Председатель
Национального Банка
Утверждены постановлением
Правления Национального Банка
Республики Казахстан "Об
утверждении Правил допуска ценных
бумаг иностранных эмитентов,
выпущенных в соответствии
с законодательством других
государств, к обращению на
территории Республики Казахстан"
от 3 июня 2002 года N 205
Правила
допуска ценных бумаг иностранных эмитентов,
выпущенных в соответствии с законодательством других
государств, к обращению на территории Республики Казахстан
Правила допуска ценных бумаг иностранных эмитентов, выпущенных в соответствии с законодательством других государств, к обращению на территории Республики Казахстан (далее - Правила), разработаны в соответствии с Законом  Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и устанавливают порядок допуска ценных бумаг
иностранных эмитентов к обращению на территории Республики Казахстан.
Действие настоящих Правил не распространяется на ценные бумаги иностранных эмитентов, приобретаемые или приобретенные резидентами Республики Казахстан без намерения дальнейшего их обращения на территории Республики Казахстан.
Глава 1. Общие положения
1. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) иностранный эмитент - организация, выпустившая ценные бумаги в соответствии с законодательством иностранного государства;
2) инициатор допуска - профессиональный участник рынка ценных бумаг Республики Казахстан, действующий на основании поручения клиента - эмитента или держателя ценных бумаг, по инициативе которого осуществляется допуск ценных бумаг к обращению на территории Республики Казахстан (далее - Инициатор);
3) разрешение уполномоченного органа - документ, выдаваемый уполномоченным органом инициатору допуска и подтверждающий допуск ценных бумаг иностранного эмитента к обращению на территории Республики Казахстан;
4) уполномоченный орган - государственный орган, осуществляющий государственное регулирование отношений, складывающихся на рынке ценных бумаг.

2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркеуден өткізілген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, филиалдарына және өкілдігіне жіберсін;
3) Халықаралық қатынас және жұртшылықпен байланыс басқармасымен (Мартюшев Ю.А.) бірлесіп осы қаулыны "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Республики Казахстан" ресми басылымдарында мемлекеттік және орыс тілдерінде жарияласын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің Төрағасы Г.А.Марченкоға жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
"Шетелдік эмитенттердің басқа
мемлекеттердің заңдарына сәйкес
шығарылған бағалы қағаздарын
Қазақстан Республикасының
аумағына айналысқа жіберу
ережесін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2002 жылғы 3 маусымдағы
N 205 қаулысымен бекітілген
Шетелдік эмитенттердің басқа мемлекеттердің заңдарына сәйкес шығарылған бағалы қағаздарын Қазақстан Республикасының аумағына айналысқа жіберу
ережесі
Шетелдік эмитенттердің басқа мемлекеттердің заңдарына сәйкес шығарылған бағалы қағаздарын Қазақстан Республикасының аумағында айналысқа жіберу ережесі (бұдан әрі - Ереже) "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына  сәйкес әзірленді және шетелдік эмитенттердің бағалы қағаздарын Қазақстан Республикасының аумағына айналысқа жіберу тәртібін белгілейді.
Осы Ереженің күші шетелдік эмитенттердің Қазақстан Республикасының резиденттері кейіннен Қазақстан Республикасының аумағына айналысқа жіберуге ниет білдірмей сатып алатын немесе сатып алған бағалы қағаздарына қолданылмайды.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ережеде пайдаланылған ұғымдар мыналарды білдіреді:
1) шетелдік эмитент - шетелдік мемлекеттердің заңдарына сәйкес бағалы қағаздар шығарған ұйым;
2) айналысқа жіберу бастамашысы - Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногының эмитенті - клиенттің немесе бағалы қағаздар ұстаушылардың тапсырмасы негізінде іс-қимыл жасайтын, оның бастамасы бойынша бағалы қағаздарды Қазақстан Республикасының аумағында айналысқа жіберу жүзеге асырылатын кәсіби қатысушысы (бұдан әрі - Бастамашы);
3) уәкілетті органның рұқсаты - айналысқа жіберу бастамашысына уәкілетті орган берген және шетелдік эмитенттің бағалы қағаздарын Қазақстан Республикасының аумағына айналысқа жіберілгендігі расталатын құжат;
4) уәкілетті орган - бағалы қағаздар рыногында қалыптасқан қатынастарды мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын мемлекеттік орган.

2. Уполномоченный орган выдает разрешение о допуске ценных бумаг иностранного эмитента к обращению на территории Республики Казахстан на организованном или неорганизованном рынках ценных бумаг, за исключением случаев, указанных в пункте 4 настоящих Правил.
3. Хранение и учет ценных бумаг иностранных эмитентов, допущенных к обращению на территории Республики Казахстан, и подтверждение прав по ним осуществляется Закрытым акционерным обществом "Центральный депозитарий ценных бумаг" и/или кастодианом.
4. К обращению на территории Республики Казахстан без прохождения процедуры допуска допускаются ценные бумаги:
1) международных финансовых организаций;
2) акции иностранных эмитентов, имеющих рейтинговую оценку не ниже "А" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" или "Fitch") или "А2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Sеrviсе");
3) долговые ценные бумаги иностранного эмитента, имеющих рейтинговую оценку не ниже "А" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" или "Fitch") или "А2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Sеrviсе").
5. Запрещается регистрация сделок между резидентами Республики Казахстан с ценными бумагами иностранных эмитентов, не соответствующими требованиям пункта 4 настоящих Правил и не допущенными к обращению на территории Республики Казахстан в порядке, установленном настоящими Правилами.
6. К обращению на территории Республики Казахстан не допускаются облигации резидента Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством другого государства, если в обращении на территории Республики Казахстан находятся облигации данного резидента, за исключением случаев, если:
1) ранее выпущенные облигации являлись ипотечными;
2) на дату представления документов в уполномоченный орган у эмитента отсутствуют случаи неисполнения, неполного или несвоевременного исполнения обязательств по погашению ранее выпущенных им облигаций и/или по выплате вознаграждения (интереса) по ним; и
на дату представления документов в уполномоченный орган эмитент имеет долгосрочную необеспеченную кредитную рейтинговую оценку в иностранной валюте не ниже "ВВ-" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" или "Fitch") или "Ва3" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Sеrviсе"); и
по состоянию на конец последнего квартала, предшествующего подаче документов в целях допуска облигаций к обращению на территории Республики Казахстан, левередж (соотношение между размерами обязательств и собственного капитала их эмитента, рассчитанными в соответствии с законодательством о бухгалтерском учете), не превышает 1.0 и не будет превышать указанной величины в результате полного размещения облигаций. <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением  Правления Национального Банка РК от 23 сентября 2002 года N 393.

2. Уәкілетті орган осы Ереженің 4-тармағында көрсетілген жағдайларды қоспағанда, шетелдік эмитенттің бағалы қағаздарын Қазақстан Республикасының аумағындағы ұйымдасқан немесе ұйымдаспаған бағалы қағаздар рыногында айналысқа жіберуді жүзеге асырады.
3. Шетелдік эмитенттердің Қазақстан Республикасының аумағына айналысқа жіберілген бағалы қағаздарын сақтауды және есепке алуды және олар бойынша құқықтарды растауды "Бағалы қағаздар орталық депозитарийі" жабық акционерлік қоғамы және/немесе кастодиан жүзеге асырады.
4. Айналысқа жіберу рәсімін өткізбестен:
1) халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары;
2) "А"-дан ("Standard&Poor's" және "Fitch IBCA" жіктеулері бойынша) немесе "А2"-ден ("Moody's Investors Service" жіктеуі бойынша) төмен емес кредиттік рейтинг бағасы бар шетелдік эмитенттердің акциялары;
3) "А"-дан ("Standard&Poor's" және "Fitch IBCA" рейтинг агенттіктерінің жіктеулері бойынша) немесе "А2"-ден ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) төмен емес кредиттік рейтинг бағасы бар шетелдік эмитенттің борыштық бағалы қағаздары Қазақстан Республикасының аумағына айналысқа жіберіледі.
5. Қазақстан Республикасының резиденттері арасында шетелдік эмитенттердің бағалы қағаздарымен жасалған, осы Ережелердің 4-тармағының талаптарына сәйкес келмейтін және Қазақстан Республикасының аумағында айналысқа осы Ережеде белгіленген тәртіппен жіберілмеген мәмілелерді тіркеуге тыйым салынады.
6. Егер Қазақстан Республикасы резидентінің облигациялары Қазақстан Республикасының аумағында айналыста болса осы резиденттің басқа мемлекеттің заңдарына сәйкес шығарылған облигациялары:
1) бұрын шығарылған облигациялар ипотекалық болып табылған;
2) уәкілетті органға құжаттар ұсыну күніне эмитентте бұрын шығарылған облигацияларды өтеу жөніндегі және/немесе олар бойынша сыйақы (мүдде) төлеу жөніндегі міндеттемелер орындалмаған, толық немесе уақтылы орындалмаған жағдайлар болмаған; және
уәкілетті органға құжаттар ұсыну күніне эмитентте "ВВ-"-дан ("Standard & Poor's" немесе "Fitch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "Ва3"-ден төмен емес ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) шетел валютасында көрсетілген ұзақ мерзімді қамтамасыз етілмеген кредиттік рейтинг бағасы бар болған; және
облигацияларды Қазақстан Республикасының аумағына айналысқа жіберу мақсатында құжаттар берген тоқсанның алдындағы соңғы тоқсанның аяғындағы жағдай бойынша левередж (бухгалтерлік есеп жүргізу туралы заңдарға сәйкес есептелген, олардың эмитенттері міндеттемелерінің және өз капиталы мөлшерінің арасындағы арақатынас) 1.0-ден аспаған және облигацияларды толық орналастыру нәтижесінде аталған өлшем аспайтын жағдайларды қоспағанда, Қазақстан Республикасының аумағында айналысқа жіберілмейді.
Ескерту: 6-тармақ өзгертілді - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2002 жылғы 23 қыркүйектегі N 393   қаулысымен

Глава 2. Порядок допуска ценных бумаг
7. Для получения разрешения Инициатор представляет в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявление с просьбой допустить ценные бумаги иностранного эмитента к обращению на территории Республики Казахстан с указанием полного наименования эмитента, характеристики ценных бумаг, рынка обращения;
2) сведения о ценных бумагах иностранного эмитента, представляемые в соответствии с Приложением 1 к Правилам;
3) копию документа о регистрации (перерегистрации) эмитента в качестве юридического лица;
4) копию устава эмитента и изменения (дополнения) к нему;
5) копию документа, подтверждающего регистрацию ценных бумаг;
6) копию проспекта эмиссии ценных бумаг иностранного эмитента или иные заменяющие его документы;
7) копию финансовой отчетности эмитента, составленную в соответствии с международными стандартами бухгалтерского учета за последний отчетный период, подтвержденную аудиторским отчетом, при намерении клиента Инициатора включить ценные бумаги в список организаторов торгов;
8) заключение Закрытого акционерного общества "Казахстанская фондовая биржа" о возможности включения ценных бумаг иностранного эмитента в официальный список организатора торгов, с указанием категории листинга, при намерении клиента Инициатора включить ценные бумаги в данный список.
8. Документы, указанные в пункте 7 настоящих Правил, должны быть представлены на государственном или русском языке.
9. Документы, представленные для получения разрешения, рассматриваются уполномоченным органом в течение 15 рабочих дней с даты представления. В случае представления дополнительных документов срок их рассмотрения исчисляется заново.
10. При соответствии документов требованиям настоящих Правил уполномоченный орган направляет Инициатору разрешение о допуске ценных бумаг иностранного эмитента к обращению на территории Республики Казахстан (Приложение 2).
11. Уполномоченный орган вправе отказать Инициатору в выдаче разрешения в случае:
1) непредставления полного пакета документов, указанных в пункте 7 настоящих Правил;
2) наличия сведений об эмитенте, свидетельствующих о нелегитимности ценных бумаг иностранного эмитента, его незаконной деятельности либо нахождения его в стадии ликвидации.
Приложение 1
к Правилам допуска ценных бумаг
иностранных эмитентов, выпущенных
в соответствии с законодательством
других государств, к обращению на
территории Республики Казахстан,
утвержденным постановлением Правления
Национального Банка Республики
Казахстан "Об утверждении Правил
допуска ценных бумаг иностранных
эмитентов, выпущенных в соответствии с
законодательством других государств, к
обращению на территории Республики
Казахстан" от 3 июня 2002 года N 205
Сведения о ценных бумагах

2-тарау. Бағалы қағаздарды айналысқа жіберу тәртібі
7. Бастамашы рұқсат алу үшін уәкілетті органға мынадай құжаттар ұсынады:
1) эмитенттің толық атауын, бағалы қағаздардың сипаттамасын, айналыс рыногын көрсете отырып, шетелдік эмитенттің бағалы қағаздарын Қазақстан Республикасының аумағына айналысқа жіберуді сұраған өтініш;
2) Ереженің 1-қосымшасына сәйкес ұсынылатын шетелдік эмитенттің бағалы қағаздары туралы мәліметтер;
3) эмитентті заңды тұлға ретінде тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттың көшірмесі;
4) эмитент жарғысының және оған енгізілген өзгерістердің (толықтырулардың) көшірмесі;
5) бағалы қағаздардың тіркелгендігін растайтын құжаттың көшірмесі;
6) шетелдік эмитент бағалы қағаздарының эмиссиясы проспектісінің көшірмесін немесе оны ауыстыратын өзге де құжаттар;
7) Бастамашының клиенті бағалы қағаздарды сауда-саттық ұйымдастырушылардың тізіміне енгізуге ниетті болған кезде эмитенттің халықаралық бухгалтерлік есеп жүргізу стандарттарына сәйкес жасалған, аудиторлық есеппен расталған, соңғы есепті кезеңдегі қаржылық есебінің көшірмесі;
8) Бастамашының клиенті бағалы қағаздарды сауда-саттық ұйымдастырушылардың тізіміне енгізуге ниетті болған кезде "Қазақстан қор биржасы" жабық акционерлік қоғамының листинг санатын көрсете отырып шетелдік эмитенттің бағалы қағаздарын осы тізімге енгізу мүмкіндігі туралы қорытындысы.
8. Осы Ереженің 7-тармағында көрсетілген құжаттар мемлекеттік немесе орыс тілдерінде ұсынылуы тиіс.
9. Уәкілетті орган рұқсат алу үшін ұсынылған құжаттарды ұсынылған күннен бастап 15 жұмыс күні ішінде қарайды. Қосымша құжаттар ұсынылған жағдайда оларды қарау мерзімі жаңадан есептеледі.
10. Құжаттар осы Ереженің талаптарына сәйкес келген кезде
уәкілетті орган шетелдік эмитенттің бағалы қағаздарын Қазақстан Республикасының аумағында айналысқа жіберу туралы рұқсатты (2-қосымша) Бастамашыға жібереді.
11. Уәкілетті орган:
1) осы Ереженің 7-тармағында көрсетілген құжаттардың толық пакеті ұсынылмаған;
2) шетелдік эмитенттің бағалы қағаздарының жарамсыздығы расталатын, эмитент, оның заңсыз қызметі не тарату сатысында тұрғандығы туралы мәліметтер бар болған жағдайда Бастамашыға рұқсат беруден бас тартуға құқылы.
"Шетелдік эмитенттердің басқа
мемлекеттердің заңдарына сәйкес
шығарылған бағалы қағаздарын
Қазақстан Республикасының
аумағына айналысқа жіберу
ережесін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2002 жылғы 3 маусымдағы
N 205 қаулысымен бекітілген
Шетелдік эмитенттердің басқа
мемлекеттердің заңдарына
сәйкес шығарылған бағалы
қағаздарын Қазақстан
Республикасының аумағына
айналысқа жіберу ережесіне
1-қосымша
Бағалы қағаздар туралы мәліметтер

1. Сведения об эмитенте
1. Наименование эмитента.
2. Место нахождения эмитента.
3. Основной вид деятельности эмитента.
4. Орган, зарегистрировавший ценные бумаги иностранного эмитента, с указанием номера и даты регистрации.
5. Наименование органа управления эмитента, принявшего
решение об обращении ценных бумаг на территории Республики
Казахстан (при наличии такой информации).
6. Сведения об обращении ценных бумаг на торговых площадках
фондовых бирж в стране их регистрации и других странах (если эти ценные бумаги обращаются на торговых площадках фондовых бирж других стран). <*>
Сноска. Пункт 6 с дополнениями - постановлением  Правления Национального Банка РК от 23 сентября 2002 года N 393.
2. Сведения о ценных бумагах
1. Вид ценных бумаг, идентификационный код ценных бумаг.
2. Валюта и форма выпуска ценных бумаг.
3. Сведения о рейтинговой оценке.
4. Права по ценным бумагам:
1) право голоса;
2) срок, а также адреса, где держатели акций могут получить причитающиеся им дивиденды;
3) выплата вознаграждения по облигациям, размер и
периодичность выплаты, а также адреса, где держатели облигаций
могут получить причитающиеся им вознаграждения, порядок погашения
облигации, срок их погашения. <*>
Сноска. Пункт 4 с изменениями - постановлением  Правления Национального Банка РК от 23 сентября 2002 года N 393.
5. Порядок предоставления финансовой отчетности эмитента
держателям ценным бумаг.
6. Иные сведения, являющиеся существенными для инвесторов (в
какой валюте будет выплачиваться доход, способ оповещения
держателей ценных бумаг о проведении общего собрания акционеров
(облигационеров), выплате доходов по ценным бумагам, имеющихся
ограничениях на проведение сделок с данными ценными бумагами,
утвержден ли отчет об итогах выпуска и размещения ценных бумаг и
другое).
3. Сведения об инициаторе допуска и иных лицах,
принимающих участие в обращении ценных бумаг
иностранного эмитента
1. Наименование и место нахождения инициатора допуска и профессиональных участников рынка ценных бумаг, принимающих участие в обращении ценных бумаг, с указанием номеров и дат лицензий на осуществление профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг.
2. Дата и номер договора, заключенного клиентом с инициатором допуска, по подготовке документов для допуска ценных бумаг к обращению на территории Республики Казахстан.
3. Информация о гаранте выпуска (если имеется).
Подпись первого руководителя инициатора допуска
Печать инициатора допуска
Приложение 2
к Правилам допуска ценных бумаг
иностранных эмитентов, выпущенных
в соответствии с законодательством
других государств, к обращению на
территории Республики Казахстан,
утвержденным постановлением Правления
Национального Банка Республики
Казахстан "Об утверждении Правил
допуска ценных бумаг иностранных
эмитентов, выпущенных в соответствии с
законодательством других государств, к
обращению на территории Республики
Казахстан" от 3 июня 2002 года N 205
Разрешение
на допуск ценных бумаг иностранного эмитента
к обращению на территории Республики Казахстан
Уполномоченный орган (осуществляющий государственное регулирование отношений, складывающихся на рынке ценных бумаг) допускает к обращению на территории Республики Казахстан ценные бумаги (полное наименование и местонахождение эмитента), зарегистрированного в (наименование регистрирующего органа, его местонахождение), следующих видов: (вид ценных бумаг, их количество, номинал, идентификационный код).
Руководитель

1. Эмитент туралы мәліметтер
1. Эмитенттің атауы.
2. Эмитенттің орналасқан жері.
3. Эмитент қызметінің негізгі түрі.
4. Тіркеу нөмірін және күнін көрсете отырып, шетелдік
эмитенттің бағалы қағаздарын тіркеген орган.
5. Бағалы қағаздардың Қазақстан Республикасындағы айналысы туралы шешім қабылдаған эмитент басқару органының атауы (осындай ақпарат бар болған кезде).
6. Бағалы қағаздардың олар тіркелген елдегі және басқа елдердегі (егер осы бағалы қағаздар басқа елдердің қор биржаларының сауда алаңдарында айналыста болса) қор биржаларының алаңдарындағы айналысы туралы мәліметтер.
Ескерту: 6-тармақ өзгертілді - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2002 жылғы 23 қыркүйектегі N 393   қаулысымен .
2. Бағалы қағаздар туралы мәліметтер
1. Бағалы қағаздардың түрі, бірегейлендіру коды.
2. Бағалы қағаздар шығарылымының валютасы және нысаны.
3. Рейтингтік бағалау туралы мәліметтер.
4. Бағалы қағаздар бойынша құқықтар:
1) дауыс беру құқығы;
2) дивиденд төлеу мерзімі, сондай-ақ акциялардың ұстаушылары оларға тиесілі дивидендтерді алатын мекен-жайлар;
3) облигациялар бойынша сыйақы төлеу, төлеу мөлшері және кезеңділігі, сондай-ақ облигациялардың ұстаушылары оларға тиесілі сыйақыларды алатын мекен-жайлар, облигацияларды өтеу тәртібі, оларды өтеу мерзімі.
Ескерту: 4-тармақ өзгертілді - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2002 жылғы 23 қыркүйектегі N 393   қаулысымен
5. Бағалы қағаздар ұстаушыларға эмитенттің қаржылық есеп беру тәртібі.
6. Инвесторлар үшін маңызды болып табылатын өзге мәліметтер (кірістің қандай валютамен төленетіндігі, бағалы қағаздар ұстаушыларды акционерлердің (облигационерлердің) жалпы жиналысын өткізу, бағалы қағаздар бойынша төлемдер, осы бағалы қағаздармен мәмілелер жасауға қойылған шектеулер, бағалы қағаздар шығару және орналастыру туралы есептердің бекітілгендігі не бекітілмегендігі туралы хабардар ету тәсілі).
3. Айналысқа жіберу бастамашысы және шетелдік эмитенттің бағалы қағаздарының айналысына қатысатын өзге тұлғалар
туралы мәліметтер
1. Бағалы қағаздар рыногындағы кәсіби қызметін жүзеге асыруға берілген лицензиялардың нөмірлерін және күндерін көрсете отырып айналысқа жіберу бастамашысының және бағалы қағаздар айналысына қатысатын бағалы қағаздар рыногы кәсіби қатысушысының атауы және орналасқан жері.
2. Клиенттің бағалы қағаздарды Қазақстан Республикасының аумағында айналысқа жіберу үшін құжаттар дайындау жөнінде айналысқа жіберу бастамашысымен жасасқан шарттың күні және нөмірі.
3. Шығарылымның кепілдігі туралы ақпарат (егер бар болса).
Айналысқа жіберу бастамашысының
бірінші басшысының қолы
Айналысқа жіберу бастамашысының мөрі
"Шетелдік эмитенттердің басқа
мемлекеттердің заңдарына сәйкес
шығарылған бағалы қағаздарын
Қазақстан Республикасының
аумағына айналысқа жіберу
ережесін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2002 жылғы 3 маусымдағы
N 205 қаулысымен бекітілген
Шетелдік эмитенттердің басқа
мемлекеттердің заңдарына
сәйкес шығарылған бағалы
қағаздарын Қазақстан
Республикасының аумағына
айналысқа жіберу ережесіне
2-қосымша
Шетелдік эмитенттердің бағалы қағаздарын
Қазақстан Республикасының аумағына айналысқа жіберуге
рұқсат
Уәкілетті орган (бағалы қағаздар рыногында қалыптасқан
қатынастарды мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын) тіркелген (тіркеуші органның атауы, оның орналасқан жері) (эмитенттің толық
атауы және орналасқан жері) бағалы қағаздарының мынадай түрлерін:
(бағалы қағаздардың түрі, олардың саны, номиналы, бірегейлендіру коды) Қазақстан Республикасының аумағына айналысқа жібереді.
Басшы