Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности страховыми (перестраховочными) организациями Республики Казахстан
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3 июня 2002 года N 209. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июля 2002 года N 1915. Утратило силу - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июля 2003 г. N 241.
В целях реализации Закона  Республики Казахстан "О страховой деятельности" Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности страховыми (перестраховочными) организациями Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившим силу постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 ноября 1999 года N 387 "Об утверждении Инструкции о порядке представления страховыми (перестраховочными) организациями сведений о страховых операциях и страховых резервах".
4. Департаменту банковского и страхового надзора (Мекишев А.А.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящее постановление довести его до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата и территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан, страховых (перестраховочных) организаций.
3) в течение тридцати дней со дня введения в действие настоящего постановления по согласованию с Агентством Республики Казахстан по статистике определить перечень форм отчетности (с приложениями), представляемых страховыми (перестраховочными) организациями в соответствии с настоящим постановлением, для формирования сводной информации, представляемой Национальным Банком Республики Казахстан в Агентство Республики Казахстан по статистике и порядок ее представления.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Председателя Национального Банка Республики Казахстан Марченко Г.А.
Председатель
Национального Банка
Согласовано
Агентство по статистике
Республики Казахстан
7 июня 2002 г.
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
"Об утверждении Инструкции о
перечне, формах и сроках
представления финансовой
отчетности страховыми
(перестраховочными) организациями
Республики Казахстан"

Қазақстан Республикасының сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының қаржылық есебінің тізбесі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басқармасының 2002 жылғы 3 маусымдағы N 209 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 9 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 1915. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 25 шілдедегі N 241 қаулысымен.
"Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңын  іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының қаржылық есебінің тізбесі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулық бекітілсін.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін күшіне енеді.
3. Осы қаулы күшіне енгізілген күннен бастап Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру операциялары және сақтандыру резервтері туралы мәліметтер беру тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 1999 жылғы 15 қарашадағы N 387 қаулысының  күші жойылды деп танылсын.
4. Банктерді және сақтандыруды қадағалау департаменті (Мекішев А.А.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне және аумақтық филиалдарына, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына жіберсін;
3) осы қаулы күшіне енгізілген күннен бастап отыз күн ішінде Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегі агенттігімен келісім бойынша Қазақстан  Республикасының Ұлттық Банкі Қазақстан  Республикасының Статистика жөніндегі агенттігіне беретін жиынтық ақпарат қалыптастыру үшін осы қаулыға сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары ұсынатын есеп нысандарының тізбесін (қосымшаларымен бірге) және оны ұсыну тәртібін белгілесін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасы Г.А.Марченкоға жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Статистика жөніндегі агенттігі
2002 ж. 7 маусым
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
"Қазақстан Республикасының
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының қаржылық есебінің
тізбесі, нысандары және ұсыну
мерзімдері туралы нұсқаулықты
бекіту туралы"

от 3 июня 2002 года N 209
Инструкция
о перечне, формах и сроках представления финансовой
отчетности страховыми (перестраховочными) организациями
Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с Законом  Республики Казахстан "О страховой деятельности", Указом  Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона "О бухгалтерском учете", казахстанскими стандартами бухгалтерского учета и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан и устанавливает формы финансовой отчетности, основные требования по ее составлению и сроки представления в Национальный Банк Республики Казахстан (далее - уполномоченный государственный орган).
2. Целью настоящей Инструкции является установление единых требований к финансовой отчетности, представляемой страховыми (перестраховочными) организациями (далее - страховые организации) в уполномоченный государственный орган.
3. Финансовая отчетность состоит из бухгалтерского баланса, отчета о результатах финансово-хозяйственной деятельности, отчета о движении денег, пояснительной записки к ним и другой дополнительной информации и таблиц.
4. Финансовая отчетность страховых организаций составляется в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, казахстанскими стандартами бухгалтерского учета и настоящей Инструкцией.
Глава 2. Представление финансовой отчетности
5. Финансовая отчетность представляется в уполномоченный государственный орган ежемесячно и ежеквартально всеми страховыми организациями, имеющими лицензию на право осуществления страховой (перестраховочной) деятельности на территории Республики Казахстан.
6. При реорганизации страховой организации, финансовая отчетность представляется в уполномоченный государственный орган до момента внесения соответствующей записи в государственный регистр юридических лиц.
7. При добровольной ликвидации страховой организации, финансовая отчетность представляется страховой организацией до выдачи разрешения уполномоченного государственного органа о добровольной ликвидации.
При принудительной ликвидации страховой организации, финансовая отчетность представляется в уполномоченный государственный орган до даты вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации.
8. Страховые организации, имеющие филиалы и/или представительства, составляют единый бухгалтерский баланс и представляют в уполномоченный государственный орган единую финансовую отчетность. Требования к составлению и представлению финансовой отчетности филиалами и/или представительствами устанавливаются страховыми организациями самостоятельно.

2002 жылғы 3 маусымдағы N 209
қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасының сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымдарының  қаржылық есебінің
тізбесі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы
нұсқаулық
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына , Қазақстан Республикасы Президентінің "Бухгалтерлік есеп туралы" Заң  күші бар Жарлығына, бухгалтерлік есептің Қазақстандық стандарттарына және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес әзірленді және қаржылық есеп нысанын, оны жасау жөніндегі негізгі талаптарды және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне (бұдан әрі - уәкілетті мемлекеттік орган) ұсыну мерзімдерін белгілейді.
2. Осы Нұсқаулықтың мақсаты уәкілетті мемлекеттік органға сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары (бұдан әрі - сақтандыру ұйымдары) ұсынатын қаржылық есепке қойылатын бірыңғай талаптарды белгілеу болып табылады.
3. Қаржылық есеп бухгалтерлік баланстан, қаржы-шаруашылық қызмет нәтижелері туралы есептен, ақша қозғалысы туралы есептен, оларға түсіндірме жазбалардан және басқа қосымша ақпараттар мен кестелерден тұрады.
4. Сақтандыру ұйымдарының қаржылық есебі Қазақстан Республикасының заңдарында, бухгалтерлік есептің қазақстандық стандарттарында және осы Нұсқаулықта белгіленген тәртіппен жасалады.
2-тарау. Қаржылық есепті ұсыну
5. Қаржылық есепті Қазақстан Республикасының аумағында сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыруға құқық беретін лицензиясы бар барлық сақтандыру ұйымдары уәкілетті мемлекеттік органға ай сайын және тоқсан сайын ұсынады.
6. Сақтандыру ұйымын қайта ұйымдастырған кезде қаржылық есеп уәкілетті мемлекеттік органға заңды тұлғалардың мемлекеттік тізіліміне тиісті жазба енгізілгенге дейін ұсынылады.
7. Сақтандыру ұйымы ерікті таратылған кезде сақтандыру ұйымы қаржылық есепті уәкілетті мемлекеттік органның ерікті тарату туралы рұқсаты берілгенге дейін ұсынады.
Сақтандыру ұйымы еріксіз таратылған кезде қаржылық есеп уәкілетті мемлекеттік органға еріксіз тарату туралы сот шешімі заңды күшіне енген күнге дейін ұсынылады.
8. Филиалдары және/немесе өкілдіктері бар сақтандыру ұйымдары бірыңғай бухгалтерлік баланс жасайды және уәкілетті мемлекеттік органға бірыңғай қаржылық есеп ұсынады. Филиалдар және/немесе өкілдіктердің қаржылық есепті жасау және/немесе ұсынуға қойылатын талаптарды сақтандыру ұйымдары дербес белгілейді.

9. Уполномоченный государственный орган, в пределах своих полномочий и в целях выполнения своих контрольных и надзорных функций, вправе истребовать финансовую отчетность на отдельные даты с соответствующими приложениями и формами, а также подтверждающие документы.
10. Финансовая отчетность страховых организаций включает в себя:
1) бухгалтерский баланс - Форма N 1 (приложение 1 к настоящей Инструкции) и приложения к ней;
2) отчет о результатах финансово-хозяйственной деятельности - Форма N 2 (приложение 2 к настоящей Инструкции) и приложения к ней;
3) отчет о движении денег - Форма N 3 (приложение 3 к настоящей Инструкции);
4) остатки по забалансовым счетам - Форма N 4 (приложение 4 к настоящей Инструкции);
5) пояснительная записка к финансовой отчетности (приложение 5 к настоящей Инструкции).
11. Страховые организации представляют финансовую отчетность в уполномоченный государственный орган в соответствии с правилами по заполнению приложений (приложение 6 к настоящей Инструкции).
12. Страховые организации представляют финансовую отчетность со следующей периодичностью:
1) ежемесячно - не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным - Форму N 1 без приложений;
2) за первый, второй и третий квартал - не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным - Форму N1 с приложениями NN 1-8, 11-13, 16-18, Форму N 2 с приложениями NN 1-9, Форму N 3, Форму N 4 и пояснительную записку.
За четвертый квартал отчетного года квартальная финансовая отчетность не представляется, а представляется ежемесячная финансовая отчетность за декабрь, включая Формы N 2 и 3 без приложений.
13. Приложения NN 9, 10, 14 и 15 к Форме N 1 представляются в отдельных случаях на отдельные даты по запросу уполномоченного государственного органа.
14. Ежегодно, не позднее 1 февраля, страховая организация представляет в уполномоченный государственный орган утвержденные уполномоченным органом страховой организации учетную политику. В случае внесения изменений и/или дополнений в учетную политику, страховая организация представляет в уполномоченный государственный орган учетную политику с внесенными изменениями и/или дополнениями в течение десяти дней после утверждения.
15. Данные финансовой отчетности указываются в национальной валюте - тенге.
16. Единица измерения, используемая при составлении финансовой отчетности, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге в отчете округляется до нуля, а сумма равная пятьсот тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
17. Все листы финансовой отчетности должны быть пронумерованы, общее количество которых указывается в сопроводительном письме при ее направлении в уполномоченный государственный орган.

9. Уәкілетті мемлекеттік орган өз өкілеттігі шегінде және өзінің бақылау және қадағалау функцияларын орындау мақсатында тиісті қосымшалармен және нысандармен бірге жекелеген күндердің қаржылық есебін, сондай-ақ растау құжаттарын талап етуге құқылы.
10. Сақтандыру ұйымдарының қаржылық есебіне:
1) бухгалтерлік баланс - N№1 нысан (осы Нұсқаулыққа 1-қосымша) және оған қосымшалар;
2) қаржы-шаруашылық қызмет нәтижелері туралы есеп - №2 нысан (осы Нұсқаулыққа 2-қосымша) және оған қосымшалар;
3) ақша қозғалысы туралы есеп - N№3 нысан (осы Нұсқаулыққа 3-қосымша);
4) баланстан тыс есепшоттар бойынша қалдықтар - N№4 нысан (осы Нұсқаулыққа 4-қосымша);
5) қаржылық есепке түсіндірме жазба (осы Нұсқаулыққа 5-қосымша).
11. Сақтандыру ұйымдары уәкілетті мемлекеттік органға қаржылық есепті қосымшаларды толтыру жөніндегі ережелерге сәйкес ұсынады (осы Нұсқаулыққа 6-қосымша).
12. Сақтандыру ұйымдары қаржылық есепті мынадай кезеңділікпен ұсынады:
1) ай сайын - есептіден кейінгі айдың он бесінен кешіктірмей - N№1 нысан қосымшасыз;
2) бірінші, екінші және үшінші тоқсандар бойынша - есептіден кейінгі айдың он бесінен кешіктірмей - N№1 нысан NN 1-8, 11-13, 16-18 қосымшалармен, N№2 нысан NN№1-9 қосымшалармен, N№3 нысан, N№4 нысан және түсіндірме жазба.
Есепті жылдың төртінші тоқсаны үшін тоқсандық қаржылық есеп ұсынылмайды, ал желтоқсан айы бойынша ай сайынғы қаржылық есеп қосымшаларсыз NN 2 және 3 нысандармен қоса ұсынылады.
13. N№1 нысанға NN№9, 10, 14 және 15 қосымшалар кейбір жағдайларда жекелеген күндерге уәкілетті мемлекеттік органның сұратуы бойынша ұсынылады.
14. Сақтандыру ұйымы жыл сайын 1 ақпаннан кешіктірмей уәкілетті мемлекеттік органға сақтандыру ұйымының уәкілетті органы бекіткен есеп саясатын ұсынады. Есеп саясатына өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізілген жағдайда сақтандыру ұйымы бекітілгеннен кейін он күннің ішінде енгізілген өзгерістермен және/немесе толықтырулармен есеп саясатын уәкілетті мемлекеттік органға ұсынады.
15. Қаржылық есеп деректері Ұлттық валюта - теңгемен көрсетіледі.
16. Қаржылық есепті жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден аз сома есепте нольге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
17. Қаржылық есептің барлық парақтары номерленуі тиіс, олардың жалпы саны уәкілетті мемлекеттік органға жіберілген кезде ілеспе хатта көрсетіледі.

18. Финансовая отчетность подписывается руководителем и главным бухгалтером страховой организации, которые несут ответственность за достоверность данных, указанных в финансовой отчетности, и своевременность ее представления, и заверяется печатью страховой организации.
19. Страховые организации представляют финансовую отчетность в уполномоченный государственный орган на электронном и бумажных носителях.
20. Отчет на бумажных носителях составляется в 2-х экземплярах, при этом один экземпляр отчета представляется в уполномоченный государственный орган, второй экземпляр остается в страховой организации.
21. Уполномоченным государственным органом не принимается и подлежит возврату финансовая отчетность страховой организации на бумажных носителях, содержащая исправления и подчистки.
22. Финансовая отчетность на бумажном носителе должна соответствовать отчетности, представленной на электронном носителе.
23. Уполномоченный государственный орган вправе возвратить на доработку финансовую отчетность при обнаружении неточностей или ошибок в финансовой отчетности, представленной страховой организацией.
24. В случае необходимости внесения изменений и/или дополнений в финансовую отчетность, страховая организация в трехдневный срок со дня представления финансовой отчетности, представляет в уполномоченный государственный орган письменное ходатайство с объяснением причин необходимости внесения изменений и/или дополнений.
25. При представлении ежеквартальной финансовой отчетности месячная финансовая отчетность страховыми организациями не представляется.
26. По истечении четвертого квартала отчетного года страховая организация представляет годовую финансовую отчетность по формам и в сроки, установленные нормативным правовым актом уполномоченного государственного органа.
27. Днем представления финансовой отчетности считается день фактического представления финансовой отчетности в уполномоченный государственный орган.
28. Если последний день срока предоставления в уполномоченный государственный орган финансовой отчетности приходится на нерабочий день, днем окончания срока представления финансовой отчетности считается следующий за ним рабочий день.
29. Несвоевременное представление, непредставление финансовой отчетности, или представление недостоверных сведений в финансовой отчетности влечет ответственность, установленную законодательными актами Республики Казахстан.
Глава 3. Заключительные положения
30. Вопросы, не урегулированные настоящей Инструкцией, разрешаются в порядке, установленном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1 к Инструкции
о перечне, формах и сроках
представления финансовой
отчетности страховыми
(перестраховочными)
организациями Республики
Казахстан, утвержденной
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
"Об утверждении Инструкции о
перечне, формах и сроках
представления финансовой
отчетности страховыми
(перестраховочными) организациями
Республики Казахстан"
от 3 июня 2002 года N 209
Форма N 1 Бухгалтерский баланс
страховой (перестраховочной) организации___________
на "___" "_______" 200__ года
(в тысячах тенге)
___________________________________________________________________________
N п/п|код счета|      Наименование статьи     |Символ|на 1 января|   на
|         |                              |      |200__года  |отчетную
|         |                              |      |           |дату
_____|_________|______________________________|______|___________|_________

18. Қаржылық есепке қаржылық есепте көрсетілген деректердің шынайылығы мен уақтылы ұсынылуына жауап беретін сақтандыру ұйымының басшысы және бас бухгалтері қол қояды және сақтандыру ұйымының мөрімен куәландырылады.
19. Сақтандыру ұйымдары қаржылық есепті уәкілетті мемлекеттік органға электронды және қағаз тасымалдаушыларында ұсынады.
20. Қағазға басып шығарылған есеп 2 дана етіп жасалады, сонымен қатар есептің бірінші данасы уәкілетті мемлекеттік органға ұсынылады, екінші данасы сақтандыру ұйымында қалады.
21. Уәкілетті мемлекеттік орган сақтандыру ұйымының түзетулері және өшірілгені бар қағазға басып шығарылған қаржылық есебін қабылдамайды және қайтаруға жатады.
22. Қағазға басып шығарылған қаржылық есеп электронды тасымалдаушымен ұсынылған есепке сәйкес келуі тиіс.
23. Уәкілетті мемлекеттік орган сақтандыру ұйымы ұсынған қаржылық есепте дәлсіздіктер немесе қателіктер анықталған қаржылық есепті пысықтау үшін қайтаруға құқылы.
24. Сақтандыру ұйымы қаржылық есепке өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу қажет болған жағдайда қаржылық есеп ұсынылған күннен бастап үш күндік мерзімде өзгерістер және/немесе толықтырулар қажеттілігінің себебін түсіндіре отырып уәкілетті мемлекеттік органға жазбаша өтініш береді.
25. Тоқсан сайынғы қаржылық есепті ұсынған кезде сақтандыру ұйымдары ай сайынғы қаржылық есепті ұсынбайды.
26. Есепті жылдың төртінші тоқсаны өткеннен кейін сақтандыру ұйымы уәкілетті мемлекеттік органның нормативтік құқықтық актісінде белгіленген нысандар бойынша және мерзімде жылдық қаржылық есеп ұсынады.
27. Қаржылық есепті ұсыну күні уәкілетті мемлекеттік органға қаржылық есепті нақты ұсынған күн болып есептеледі.
28. Егер уәкілетті мемлекеттік органға қаржылық есепті ұсыну мерзімінің соңғы күні жұмыс күніне сәйкес келмесе, қаржылық есепті ұсыну мерзімі аяқталған күн содан кейінгі жұмыс күні болып есептеледі.
29. Қаржылық есепті уақтылы ұсынбау, ұсынбау немесе қаржылық есепте шынайы емес мәліметтерді ұсыну Қазақстан Республикасының заң актілерінде белгіленген жауапкершілікке әкеліп соқтырады.
3-тарау. Қорытынды ережелер
30. Осы Нұсқаулықта реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарында белгіленген тәртіппен шешіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
"Қазақстан Республикасының
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының қаржылық есебінің
тізбесі, нысандары және ұсыну
мерзімдері туралы нұсқаулықты
бекіту туралы" 2002 жылғы
3 маусымдағы N 209 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының қаржылық есебінің
тізбесі, нысандары және ұсыну
мерзімдері туралы
нұсқаулыққа 1-қосымша
N№1 нысан 200 ___ жылғы "____"  "__________"
Сақтандыру (қайта сақтандыру ұйымының)
бухгалтерлік балансы ____________________
(мың теңге)
N   !есепшоттың!          Баптың атауы      !Символ!200__ жылғы! есепті
!    коды  !                            !      !1 қаңтарда ! кезеңде
---------------------------------------------------------------------------

1  |     2   |              3               |   4  |     5     |    6
_____|_________|______________________________|______|___________|_________
1.              Активы (символ 1100+1200+1300+   1000
+1400+1500+1600+1700+1800+1900)
1.1.   41,42    Деньги                           1100
(кроме
423), 43,
44, 45
1.2.  423       Срочные вклады                   1200
1.3.  403       Ценные бумаги (символ 1310+      1300
1320+1330)
1.3.1. 403 1    Ценные бумаги, годные для        1310
продажи
1.3.2. 403 2    Ценные бумаги, предназначенные   1320
для торговли
1.3.3. 403 3    Ценные бумаги, удерживаемые      1330
до погашения
1.4.   401      Долевые ценные бумаги (символ    1400
1410+1420)
1.4.1. 401 1    Простые акции                    1410
1.4.2. 401 2    Привилегированные акции          1420
1.5.   14,32    Инвестиции в аффилиированные     1500
организации и требования к ним
1.6.   303      Доля перестраховщика в           1600
страховых резервах, в том числе:
1.6.1. 303 1    по незаработанным премиям        1610
1.6.2. 303 2    по произошедшим, но не           1620
заявленным убыткам
1.6.3. 303 3    по заявленным, не не             1630
урегулированным убыткам
1.7    301 3    Суммы к получению от             1700
перестраховщиков
1.8    301 1    Страховые премии к получению     1800
от страхователей и посредников
1.9             Счета к получению (символ 1910+  1900
1920)
1.9.1. 334 1    Комиссионные вознаграждения к    1910
получению
1.9.2. 343 1    Прочие активы по страховой       1920
301 2    деятельности
2.              Прочие активы (административно-  2000
хозяйственная деятельность)
(символ 2100+(2110)+2200+(2210)+
2300+2400+2500+2600+(2700))
2.1.   10       Нематериальные активы            2100
2.1.1. 11       Амортизация нематериальных      (2110)
активов
2.2.   12       Основные средства                2200
2.2.1. 13       Амортизация основных средств    (2210)
2.3.   20       Товарно-материальные запасы      2300
2.4.   33       Прочая дебиторская
задолженность, в том числе:      2400
2.4.1. 333 1    Досрочный корпоративный          2410
подоходный налог
2.5.   34       Расходы будущих периодов         2500
2.6.   35       Авансы выданные                  2600
2.7.   311      Резерв по сомнительным долгам    (2700)
3.              Итого по активам (символ 1000+   3000
2000)
4.              Обязательства (символ 4100+4200+
4300+4400)                       4000
4.1.   687      Страховые резервы (символ 4110+
4120+4130)                       4100

1  !     2    !               3            !   4  !      5    !    6
1.                АКТИВТЕР (1100+1200+1300+      1000
1400+1500+1600+1700+1800+1900
символ)
1.1.  41,42 (423-
тен басқа),
43,44,45    Ақша                           1100
1.2.     423      Мерзімді салымдар              1200
1.3.     403      Бағалы қағаздар (1310+1320+    1300
1330 символ)
1.3.1.  403 1     Сатуға жарамды бағалы қағаздар 1310
1.3.2.  403 2     Саудаға арналған бағалы        1320
қағаздар
1.3.3.  403 3     Өтеуге дейін ұсталатын         1330
бағалы қағаздар
1.4.     401      Үлестік бағалы қағаздар        1400
(символ 1410+1420)
1.4.1.  401 1     Жай акциялар                   1410
1.4.2.  401 2     Артықшылық берілген акциялар   1420
1.5.    14, 32    Аффилиирленген ұйымдарға       1500
инвестициялар және оларға
талаптар
1.6.     303      Сақтандыру резервтеріндегі
қайта сақтандырушының үлесі,
оның ішінде:                   1600
1.6.1.  303 1     еңбек сіңірілмеген
сыйлықақылар бойынша           1610
1.6.2.  303 2     келтірілген, бірақ
мәлімденбеген шығындар бойынша 1620
1.6.3.  303 3     мәлімденген, бірақ реттелмеген
шығындар бойынша               1630
1.7.    301 3     қайта сақтандырушылардан
алынатын сома                  1700
1.8.    301 1     Сақтанушылардан және
делдалдардан алынатын
сақтандыру сыйлықақылары       1800
1.9.              Алуға арналған есепшоттар
(1910+1920 символ)             1900
1.9.1.  334 1     Алынатын комиссиялық сыйақылар 1910
1.9.2.  343 1,    Сақтандыру қызметі бойынша
301 2     басқа активтер                 1920
2.                БАСҚА АКТИВТЕР (әкімшілік-     2000
шаруашылық қызмет)
(2100+(2110)+2200+(2210)+2300
+2400+2500+2600+(2700) символ)
2.1.     10       Материалдық емес активтер      2100
2.1.1.   11       Материалдық емес активтер
амортизациясы                  (2110)
2.2.     12       Негізгі құрал-жабдықтар        2200
2.2.1.   13       Негізгі құрал-жабдықтар
амортизациясы                  (2210)
2.3.     20       Тауар-материалдық қорлар       2300
2.4.     33       басқа дебиторлық берешек,
оның ішінде:                   2400
2.4.1.  333 1     Мерзімінен бұрын
корпоративтік табыс салығы     2410
2.5.     34       Болашақ кезеңдердің шығыстары  2500
2.6.     35       Берілген аванстар              2600
2.7.    311       Күмәнді борыштар бойынша
резерв                         (2700)
3.                 ЖИЫНТЫҒЫНДА АКТИВТЕР
(1000+2000 символ)             3000
4.                МІНДЕТТЕМЕЛЕР (4100+4200+
4300+4400 символ)              4000
4.1.   687        Сақтандыру резервтері
(4110+4120+4130 символ)        4100

4.1.1. 687 1    Обязательства (резервы) по       4110
незаработанным премиям
4.1.2. 687 2    Обязательства (резервы) по       4120
произошедшим, но не заявленным
убыткам
4.1.3. 687 3    Обязательства (резервы) по       4130
заявленным, но не
урегулированным убыткам
4.2.   687 6    Суммы к уплате по договорам      4200
страхования
4.3.   671 2    Расчеты с перестраховщиками      4300
4.4.   61,67    Счета к оплате и полученные      4400
предоплаты (символ 4310+4320)
4.4.1. 671 1    Расчеты с посредниками по
страховой (перестраховочной)
деятельности                     4410
4.4.2. 611 1    Прочие обязательства по
страховой деятельности           4420
5.              Прочие обязательства
(административно-хозяйственная
деятельность)                   5000
(символ 5100+5200+5300+5400+
5500+5600+5700+5800+5900)
5.1.   60      Займы                             5100
5.2.   64      Кредиторская задолженность перед  5200
дочерними, зависимыми и
аффилиированными организациями
5.3.   61      Доходы будущих периодов           5300
5.4.   62      Расчеты по дивидендам             5400
5.5.   63      Расчеты с бюджетом, в том числе:  5500
5.5.1. 632     Отсроченный корпоративный         5510
подоходный налог
5.6.   65      Расчеты по пенсионным взносам в   5600
накопительные пенсионные фонды
5.7.   66      Авансы полученные                 5700
5.8.   67      Расчеты с поставщиками и          5800
подрядчиками
5.9.   68      Прочая кредиторская               5900
задолженность и начисления
6              Всего обязательств (символ 4000+  6000
5000)
7.             Доля меньшинства                  7000
8.             Капитал (символ 8100+(8200)+      8000
+(8300)+8400+8500+8600+8700+
+8800+8900)
8.1.   50      Уставный капитал                  8100
8.2.   51      Неоплаченный уставный капитал    (8200)
8.3.   52      Изъятый капитал                  (8300)
8.4.   53      Дополнительный оплаченный капитал 8400
8.5.   54      Дополнительный неоплаченный       8500
капитал
8.6    55      Резервный капитал                 8600
8.7.   55      Прочий резервный капитал          8700
8.8.   55      Резерв предупредительных          8800
мероприятий
8.9.   56      Нераспределенный доход            8900
(непокрытый убыток) (8910+8920),
в том числе:
8.9.1. 562     Нераспределенный доход            8910
(непокрытый убыток) прошлого года

4.1.1. 687 1      Еңбек сіңірілмеген
сыйлықақылар бойынша
міндеттемелер (резервтер)      4110
4.1.2. 687 2      келтірілген, бірақ
мәлімденбеген шығындар
бойынша міндеттемелер
(резервтер)                    4120
4.1.3. 687 3      мәлімденген, бірақ
реттелмеген шығындар
бойынша міндеттемелер
(резервтер)                    4130
4.2.   687 6      Сақтандыру шарттары бойынша
төленетін сомалар              4200
4.3.   671 2      Қайта сақтандырушылармен
есеп айырысулар                4300
4.4.   61,67      Төлеуге арналған есепшоттар
және алынған алдын ала ақылар
(4310+4320 символ)             4400
4.4.1. 671 1      Сақтандыру (қайта сақтандыру)
қызметі бойынша делдалдармен
есеп айырысулар                4410
4.4.2. 611 1      Сақтандыру қызметі бойынша
басқа міндеттемелер            4420
5.                БАСҚА МІНДЕТТЕМЕЛЕР
(әкімшілік-шаруашылық қызмет)  5000
(5100+5200+5300+5400+5500+
5600+5700+5800+5900 символ)
5.1.    60        Заемдар                        5100
5.2.    64        Еншілес, тәуелді және
аффилиирленген ұйымдар
алдындағы кредиторлық берешек  5200
5.3.    61        Болашақ кезеңдердің кірістері  5300
5.4.    62        Дивидендтер бойынша есеп
айырысулар                     5400
5.5.    63        Бюджетпен есеп айырысу,
оның ішінде:                   5500
5.5.1.  632       Кейінге қалдырылған
корпоративтік табыс салығы     5510
5.6.    65        Жинақтаушы зейнетақы
қорларына зейнетақы
жарналары бойынша есеп
айырысулар                     5600
5.7.    66        Алынған аванстар               5700
5.8.    67        Өнім берушілермен және
мердігерлермен есеп
айырысулар                     5800
5.9.    68        Басқа кредиторлық берешек
және есептеулер                5900
6.                БАРЛЫҚ МІНДЕТТЕМЕЛЕР
(4000+5000 символ)             6000
7.                Азшылық үлесі                  7000
8.                КАПИТАЛ (8100+(8200)+(8300)
+8400+8500+8600+8700+8800+8900
символ)                        8000
8.1.    50        Жарғылық капитал               8100
8.2.    51        Төленбеген жарғылық капитал    (8200)
8.3.    52        Алынған капитал                (8300)
8.4.    53        Қосымша төленген капитал       8400
8.5.    54        Қосымша төленбеген капитал     8500
8.6.    55        Резервтік капитал              8600
8.7.    55        Басқа резервтік капитал        8700
8.8.    55        Алдын алу іс-шараларының
резервтері                     8800
8.9.    56        Бөлінбеген кіріс (өтелмеген
шығын) (8910+8920 символ),
оның ішінде:                   8900
8.9.1.  562       Өткен жылдардағы бөлінбеген
кіріс (өтелмеген шығын)        8910

8.9.2. 561     Нераспределенный доход            8920
(непокрытый убыток) отчетного
периода
9.             Итого обязательства и капитал     9000
(символ 6000+7000+8000)
___________________________________________________________________________
Первый руководитель_____________дата_______________
Главный бухгалтер  _____________дата_______________
Исполнитель_______________
тел.___________
М.П.
Страховая организация__________________
"__"_____200__года
Приложение 1 к Форме N 1 Бухгалтерский баланс
Деньги (символ 1100)
(в тысячах тенге)
___________________________________________________________________________
N |Наименование статьи,|Остаток на конец отчетного периода |Ограничение
|банка               |-----------------------------------|права
|                    |в тенге|в иностранной валюте|всего |собственности
|                    |       |                    |(графа|
|                    |       |                    |3 +   |
|                    |       |                    |графа |
|                    |       |                    |4)    |
___|____________________|_______|____________________|______|_____________
1 |          2         |   3   |          4         |  5   |     6
___|____________________|_______|____________________|______|_____________
А. Деньги в кассе
Б. Деньги в пути                                              *
В. Депозиты до
востребования,
наименование
банков:
1.
2.
3.
N
Г. Деньги на текущих
счетах,
наименование
банков:
1.
2.
3.
N
Итого
___________________________________________________________________________
Первый руководитель_____________дата_______________
Главный бухгалтер  _____________дата_______________
Исполнитель_______________
тел.___________
М.П.
Страховая организация__________________
"__"_____200__года
Приложение 2 к Форме N 1 Бухгалтерский баланс
Срочные вклады (символ 1200)
(в тысячах тенге)
___________________________________________________________________________
N|Наименование|Номер и |Вознаграж-|Срок договора|Сумма вклада|Кол-во|Огра-
|банка       |дата    |дение (%) |банковского  |            |продле|ниче-
|            |каждого |          |вклада       |            |ния   |ние
|            |договора|          |-------------|------------|сроков|права
|            |банковс-|          |начало|оконча|тенге|в ино-|дейст-|собст-
|            |кого    |          |      |ние   |     |стран-|вия до|веннос
|            |вклада  |          |      |      |     |ной ва|говора|ти на
|            |        |          |      |      |     |люте  |      |сроч-
|            |        |          |      |      |     |      |      |ные
|            |        |          |      |      |     |      |      |вклады
_|____________|________|__________|______|______|_____|______|______|______
1|     2      |   3    |    4     |   5  |  6   |  7  |   8  |   9  |  10
_|____________|________|__________|______|______|_____|______|______|______
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Итого
___________________________________________________________________________
Первый руководитель_____________дата_______________
Главный бухгалтер  _____________дата_______________
Исполнитель_______________
тел.___________
М.П.
Страховая организация__________________          "__"_____200__года

8.9.2.  561       Есепті кезеңдегі бөлінбеген
кіріс (өтелмеген шығын)        8920
9.                ЖИЫНТЫҒЫНДА МІНДЕТТЕМЕЛЕР
ЖӘНЕ КАПИТАЛ (6000+7000+8000
символ)                        9000
---------------------------------------------------------------------------
Бірінші басшы  ______________________ күні ______________
Бас бухгалтер _____________________ күні _______________
Орындаушы __________________        тел.________________
М.О.
Сақтандыру ұйымы
____________________   ____________________
"____"_____ 200 ___ жыл
Бухгалтерлік баланс N 1 нысанға 1-қосымша
Ақша (1100 символы)
(мың теңге)
---------------------------------------------------------------------------
N !                      ! Есепті кезеңнің аяғындағы қалдық !
!    Баптың,           !----------------------------------! меншік
!    банктің           ! теңгемен !    шетел   !  барлығы ! құқығын
!    атауы             !          !валютасымен !(3 баған+4! шектеу
!                      !          !            !  баған)  !
---------------------------------------------------------------------------
1 !           2          !     3    !      4     !     5    !      6
---------------------------------------------------------------------------
А. Кассадағы ақша
Б. Жолдағы ақша
В. Талап ету бойынша
депозиттер, банктердің
атауы:
1.
2.
3.
N
Г. Ағымдағы
есепшоттардағы ақша,
банктердің атауы:
1.
2.
N
ЖИЫНТЫҒЫ
---------------------------------------------------------------------------
Бірінші басшы ____________________ күні _______
Бас бухгалтер _________________________ күні ________
Орындаушы ___________________
Тел.:__________
МО
_________________ сақтандыру ұйымы
2002 жылғы "___"______
Бухгалтерлік баланс N 1 нысанға 2-қосымша
Мерзімдік салымдар (1200 символы)
(мың теңге)
---------------------------------------------------------------------------
!       !әрбір банк!      !банк салымы шартының!салым сомасы!шартты !мер.
!       !салымы    !      !       мерзімі      !------------!қолдану!зімді
!Банктің!шартының  !сыйақы!--------------------!теңге.!шетел!мерзі. !са.
!атауы  !номері    !  (%) ! басталуы ! аяқталуы!мен   !валю.!мін    !лымға
N!       !және күні !      !          !         !      !самен!ұзарту !мен.
!       !          !      !          !         !      !     !саны   !шік
!       !          !      !          !         !      !     !       !құқы.
!       !          !      !          !         !      !     !       !ғын
!       !          !      !          !         !      !     !       шектеу
---------------------------------------------------------------------------
1    2         3        4       5          6       7      8     9       10
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
ЖИЫНТЫҒЫ
Бірінші басшы ______________________ күні _____________
Бас бухгалтер_____________________ күні ____________
Орындаушы__________________________________
тел.:_______________
МО
_________________ сақтандыру ұйымы
200__  жылғы "____"_________

Приложение 3 к Форме N 1 Бухгалтерский баланс
Ценные бумаги (символ 1300)
(в тысячах тенге)
___________________________________________________________________________
N|Вид ценных|Ценные|Ценные|Ценные|Кате-|Эмитент  |Кол-во|Общая стои-|Ограни
|бумаг     |бумаги|бумаги|бумаги|гория|---------|(в шту|мость цен- |чение
|          |годные|пред- |удержи|цен- |наи-|код |ках)  |ных бумаг  |права
|          |для   |назна-|ваемые|ных  |мено|стра|      |-----------|собст-
|          |прода-|ченные|до по-|бумаг|ва- |ны  |      |в тен|в ин.|веннос
|          |жи    |для   |гаше- |     |ние |    |      |ге   |валю-|ти на
|          |      |торгов|ния   |     |    |    |      |     |те   |ценные
|          |      |ли    |      |     |    |    |      |     |     |бумаги
_|__________|______|______|______|_____|____|____|______|_____|_____|______
1|    2     |  3   |   4  |   5  |  6  |  7 | 8  |   9  | 10  |  11 | 12
_|__________|______|______|______|_____|____|____|______|_____|_____|______
А. Срок по-
гашения до
1 года
1
N
Б. Срок по-
гашения до
3-х лет
1
N
В. Срок по-
гашения от
3-х лет до
5-ти лет
1
N
Г. Срок по-
гашения
свыше 5-ти
лет
1
N
Итого
___________________________________________________________________________
Первый руководитель_____________дата_______________
Главный бухгалтер  ____________ дата_______________
Исполнитель_______________
тел.___________
М.П.
Страховая организация__________________
"__"_____200__года
Приложение 4 к Форме N 1 Бухгалтерский баланс
Долевые ценные бумаги (символ 1400)
(в тысячах тенге)
___________________________________________________________________________
N|Вид    |Кате-|Кол-во|Общая|Учас-|Доля| Эмитент |Общий |Общий код  |Ограни
|ценных |гория|ценных|ст-ть|тие в|в ус|---------|клас- |экономичес-|чение
|бумаг  |цен- |бумаг |цен- |устав|тав-|наи-|код |сифи- |кой деят-ти|права
|       |ных  |(в шту|ных  |ном  |ном |мено|стра|катор |-----------|собст-
|       |бумаг|ках)  |бумаг|капи-|капи|ва- |ны  |пред- |основ|допол|веннос
|       |     |      |(в   |тале |тале|ние |    |прия- |ная  |ни-  |ти на
|       |     |      |тыс. |(в   |эми-|    |    |тий и |дея- |тель-|доле-
|       |     |      |тенге)тыс. |тен-|    |    |орга- |тель-|ная  |вые
|       |     |      |     |тенге)та  |    |    |низа- |ность|дея- |ценные
|       |     |      |     |     |(%) |    |    |ций   |     |тель-|бумаги
|       |     |      |     |     |    |    |    |      |     |ность|
_|_______|_____|______|_____|_____|____|____|____|______|_____|_____|______
1|    2  |  3  |   4  |  5  |  6  |  7 | 8  | 9  |  10  |  11 | 12  | 13
_|_______|_____|______|_____|_____|____|____|____|______|_____|_____|______
Акционер-
ное об-
щество
А. Простые
акции
1
2
N
Б. Приви-
легиро-
ванные
акции
1
2
N
Товари-
щество с
ограни-
ченной
ответст-
венностью  *    *      *
1
Итого
___________________________________________________________________________
Первый руководитель_____________дата_______________
Главный бухгалтер  _____________дата_______________
Исполнитель_______________
тел.___________
М.П.
Страховая организация__________________
"__"_____200__года

Бухгалтерлік баланс N№1 нысанға 3-қосымша
Бағалы қағаздар (1300 символы )
(мың теңге)
---------------------------------------------------------------------------
N ! Бағалы қағаздардың түрі!Сатуға  !Сауда   !Өтеуге дейін!   Бағалы
!                        !жарамды !жасауға ! ұсталынатын! қағаздардың
!                        !бағалы  !арналған!   бағалы   !   санаты
!                        !қағаздар!бағалы  !  қағаздар  !
!                        !        !қағаздар!            !
---------------------------------------------------------------------------
1 !            2           !    3   !    4   !      5     !       6
---------------------------------------------------------------------------
А. Өтеу мерзімі 1 жылға
дейін
1.
N   Б. Өтеу мерзімі 3 жылға
дейін
1.
N   В. Өтеу мерзімі 3 жылдан
5 жылға дейін
1.
N   Г. Өтеу мерзімі 5 жылдан
астам
1.
N      ЖИЫНТЫҒЫ
---------------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы:
---------------------------------------------------------------------------
эмитент        !   Бағалы қағаздардың жалпы құны    !    бағалы
--------------------!------------------------------------!   қағаздарға
атауы   !  елдің  !   саны   !   теңгемен  !   шетел   !    меншік
!  коды   ! (данамен)!             !валютасымен!    құқығы
---------------------------------------------------------------------------
7    !     8   !     9    !       10    !     11    !       12
---------------------------------------------------------------------------
Бірінші басшы _______________ күні _______
Бас бухгалтер _______________ күні _______
Орындаушы ___________________
тел.:_________
МО
_____________________ сақтандыру ұйымы
200 __  жылғы "___" _______
Бухгалтерлік баланс N№1 нысанға 4-қосымша
үлестік бағалы қағаздар (1400 символы)
(мың теңге)
--------------------------------------------------------------------------
N!Бағалы қағаздардың түрі!  бағалы   ! бағалы  ! бағалы  !жарғылық !эмитет.
!                       !қағаздардың!қағаздар !қағаздар.!капитал. !тің
!                       !  санаты   !  саны   !дың жалпы!ға қаты. !жарғы.
!                       !           !(данамен)!құны (мың!суы (мың !лық
!                       !           !         !теңгемен)!теңгемен)!капи.
!                       !           !         !         !         !талға
!                       !           !         !         !         !үлесі
!                       !           !         !         !         !
!                       !           !         !         !         !(%)
---------------------------------------------------------------------------
1!           2           !     3     !    4    !    5    !    6    !  7
---------------------------------------------------------------------------
Акционерлік қоғам
А. Жай акциялар
1.
2.
N
Б. Артықшылық
берілген акциялар
1.
2.
N
Жауапкершілігі
шектеулі
серіктестік             *           *         *
1.
ЖИЫНТЫҒЫ
---------------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы:
---------------------------------------------------------------------------
эмитенті   ! кәсіпорындар !экономикалық қызметтің салалық !  үлестік
--------------!мен ұйымдардың!              коды             !  бағалы
атауы !елдің !    жалпы     !-------------------------------! қағаздарға
!коды  !  жіктеушісі  !  негізгі қызметі !  қосымша   !  меншік
!      !              !                  !  қызметі   !  құқығын
!      !              !                  !            !  шектеу
---------------------------------------------------------------------------
8   !   9  !       10     !         11       !     12     !     13
---------------------------------------------------------------------------
Бірінші басшы ______________________  күні _______
Бас бухгалтер ______________________ күні ______
Орындаушы
тел.:__________
МО
____________________ сақтандыру ұйымы
200 ___  жылғы "____"_____

Приложение 5 к Форме N 1 Бухгалтерский баланс
Инвестиции в аффилиированные организации
и требования к ним (символ 1500)
(в тысячах тенге)
___________________________________________________________________________
N|Полное|Общий|Отраслевой|      Инвестиции             |Дебиторская  |Всего
|наиме-|клас-|код эконо-|-----------------------------|задолженность|(гра-
|нова- |сифи-|мической  |кол-|доля|дата|осно|покуп|ст-|аффилиирован-|фа 11
|ние   |катор|деятельнос|во  |вла-|при-|ва- |ная  |ть |ных организа-|+ гра
|аффи- |пред-|ти        |(шт)|де- |обре|ние |ст-  |на |ций          |фа
|лииро-|прия-|----------|    |ния,|те- |для |ть,  |от-|-------------|14)
|ванной|тий и|основ|до- |    |%   |ния |при-|едини|чет|вид|дата|сум-|
|органи|орга-|ная  |пол-|    |    |    |обре|ца   |ную|тре|обра|ма  |
|зации |низа-|дея- |ни- |    |    |    |те- |     |да-|бо-|зова|тре-|
|      |ций  |тель-|тель|    |    |    |ния |     |ту |ва-|ния |бова|
|      |     |ность|ная |    |    |    |    |     |   |ний|за- |ний |
|      |     |     |дея-|    |    |    |    |     |   |   |дол-|    |
|      |     |     |тель|    |    |    |    |     |   |   |жен-|    |
|      |     |     |ность    |    |    |    |     |   |   |нос-|    |
|      |     |     |    |    |    |    |    |     |   |   |ти  |    |
_|______|_____|_____|____|____|____|____|____|_____|___|___|____|____|_____
1|  2   |  3  |  4  |  5 |  6 | 7  |  8 | 9  |  10 | 11| 12| 13 | 14 | 15
_|______|_____|_____|____|____|____|____|____|_____|___|___|____|____|_____
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Первый руководитель_____________дата_______________
Главный бухгалтер  _____________дата_______________
Исполнитель_______________
тел.___________
М.П.
Страховая организация__________________
"__"_____200__года
Приложение 6 к Форме N 1 Бухгалтерский баланс
Суммы к получению от перестраховщиков
(символ 1700)
(в тысячах тенге)
___________________________________________________________________________
N|Полное наименование|Полное         |  Сумма задолженности    |Ограничение
|брокера            |наименование   |-------------------------|права
|                   |перестраховщика|все-|до  |от  |свыше|от 1|собствен-
|                   |               |го  |90  |90  |180  |года|ности на
|                   |               |    |дней|до  |дней |до  |суммы к
|                   |               |    |    |180 |до 1 |3-х |получению
|                   |               |    |    |дней|года |лет |
_|___________________|_______________|____|____|____|_____|____|___________

Бухгалтерлік баланс N№1 нысанға 5-қосымша
Аффилиирленген тұлғаларға инвестициялар және оларға
талаптар (1500 символы)
(мың теңге)
---------------------------------------------------------------------------
!Аффилиирленген ұйымның !кәсіпорындар! экономикалық  !  Инвестициялар
!    толық атауы        !мен ұйымдар.! қызметтің     !-------------------
!                       !дың жалпы   ! салалық коды  ! саны ! иелік ету
!                       !жіктеушісі  !---------------!(дана)! үлесі, %
!                       !            !негізгі!қосымша!      !
!                       !            !қызметі!қызметі!      !
---------------------------------------------------------------------------
1 !           2           !      3     !   4   !   5   !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы:
---------------------------------------------------------------------------
Инвестициялар        !аффилиирленген ұйымдардың дебиторлық!Барлығы
-------------------------------!                берешегі           !(11 ба.
сатып алу  !сатып алу! есепті!-----------------------------------!ған+14
-------------!  құны,  ! күнге ! талаптар !   берешек   ! талаптар !баған)
күні!негізде.! біреуі  ! құны  !   түрі   ! пайда болған!  сомасы  !
!месі    !         !       !          !     күн     !          !
---------------------------------------------------------------------------
8  !    9   !    10   !   11  !    12    !      13     !     14   !  15
---------------------------------------------------------------------------
Бірінші басшы _______________________ күні ______
Бас  бухгалтер  _______________________ күні _________
Орындаушы _________________
тел.:________________
МО
_____________________ сақтандыру ұйымы
2002 жылғы"_____"_______
Бухгалтерлік баланс N 1 нысанға 6-қосымша
Қайта сақтандырушылардан алынатын сома
(1700 символы )
(мың теңге)
---------------------------------------------------------------------------
!         !Қайта сақ.!          берешек сомасы                  !алынатын
!Брокердің!тандырушы.!------------------------------------------! сомаға
!толық    !ның толық !барлығы!90 күнге!90 күн.!180 күн.!1 жылдан! меншік
!атауы    !атауы     !       ! дейін  !нен 180!нен ас. !3 жылға ! құқығын
N !         !          !       !        ! күнге !там 1   !дейін   ! шектеу
!         !          !       !        ! дейін ! жылға  !        !
!         !          !       !        !       ! дейін  !        !
---------------------------------------------------------------------------

1|       2           |      3        |  4 | 5  |  6 |  7  | 8  | 9
_|___________________|_______________|____|____|____|_____|____|___________
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Первый руководитель_____________дата_______________
Главный бухгалтер  _____________дата_______________
Исполнитель_______________
тел.___________
М.П.
Страховая организация__________________
"__"_____200__года
Приложение 7 к Форме N 1 Бухгалтерский баланс
Страховые премии к получению от страхователей
и посредников (символ 1800)
(в тысячах тенге)
___________________________________________________________________________
N|Полное наименование|     Сумма задолженности               |Ограничение
|дебитора           |---------------------------------------|права
|                   |всего|до 90|от 90 |свыше 180 |от 1 года|собственности
|                   |     |дней |до 180|дней до 1 |до 3-х   |на страховые
|                   |     |     |дней  |года      | лет     |премии
_|___________________|_____|_____|______|__________|_________|_____________
1|       2           |  3  |  4  |  5   |     6    |    7    |     8
_|___________________|_____|_____|______|__________|_________|_____________
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Первый руководитель_____________дата_______________
Главный бухгалтер  _____________дата_______________
Исполнитель_______________
тел.___________
М.П.
Страховая организация__________________
"__"_____200__года
Приложение 8 к Форме N 1 Бухгалтерский баланс
Прочие активы по страховой деятельности
(символ 1920)
(в тысячах тенге)
___________________________________________________________________________
N|Наименование|    Вид      | Дата  |  Сумма задолженности    |Ограничение
|дебитора    |задолженности|обра-  |-------------------------|права
|            |             |зования|все-|до  |от  |свыше|от 1|собственнос-
|            |             |задол- |го  |90  |90  |180  |года|ти
|            |             |женнос-|    |дней|до  |дней |до  |
|            |             |ти     |    |    |180 |до 1 |3-х |
|            |             |       |    |    |дней|года |лет |
_|____________|_____________|_______|____|____|____|_____|____|____________
1|       2    |      3      |  4    | 5  |  6 |  7 |  8  |  9 |    10
_|____________|_____________|_______|____|____|____|_____|____|____________
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Первый руководитель_____________дата_______________
Главный бухгалтер  _____________дата_______________
Исполнитель_______________
тел.___________
М.П.
Страховая организация__________________
"__"_____200__года

1 !     2   !     3    !   4   !    5   !   6   !    7   !    8   !   9
---------------------------------------------------------------------------
Бірінші басшы  _____________________ күні _________
Бас бухгалтер ____________________ күні ________
Орындаушы _________________________________  тел.:___________
МО
_________________ сақтандыру ұйымы
200__ жылғы "_____"______
Бухгалтерлік баланс N№1 нысанға 7-қосымша
Сақтанушылар мен делдалдардан алуға сақтандыру сыйлықақысы
(1800 символы)
(мың теңге)
---------------------------------------------------------------------------
!Дебитордың !                    берешек сомасы            ! сақтандыру
!толық атауы!----------------------------------------------!сыйлықақысына
N !           !барлығы!90 күнге!90 күннен!180 күннен!1 жылдан!   меншік
!№          !       !  дейін !180 күнге!  1 жылға !3 жылға !  құқығын
!           !       !        !  дейін  !  дейін   ! дейін  !   шектеу
---------------------------------------------------------------------------
1 !      2    !   3   !    4   !    5    !     6    !    7   !     8
---------------------------------------------------------------------------
Бірінші басшы  _________________ күні ______
Бас бухгалтер ________________ күні ________
Орындаушы ____________________________
тел.:__________
МО
________________________ сақтандыру ұйымы
200__  жылғы "____"___________
Бухгалтерлік баланс N№1 нысанға 8-қосымша
Сақтандыру қызметі бойынша басқа активтер
(1920 символ)
(мың теңге)
---------------------------------------------------------------------------
!Дебитор.!берешек!берешек!              берешек сомасы            !меншік
N!дың     !  түрі !пайда  !----------------------------------------!құқығын
!атауы   !       !болған !бар.!90 күн.!90 күннен!180 күннен!1 жыл.!шектеу
!        !       !күн    !лығы!  ге   !180 күнге!  1 жылға !дан 3 !
!        !       !       !    ! дейін !  дейін  !  дейін   !жылға !
!        !       !       !    !       !         !          !дейін !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2    !   3   !   4   !  5 !   6   !    7    !     8    !   9  !  10
---------------------------------------------------------------------------
Бірінші басшы ______________________  күні _______
Бас бухгалтер ______________________ күні ______
Орындаушы ________________       тел.:_________________
МО
_____________________ сақтандыру ұйымы
200 ___ жылғы "___"______

Приложение 9 к Форме N 1 Бухгалтерский баланс
Нематериальные активы (символ 2100)
(в тысячах тенге)
___________________________________________________________________________
N|Наименование  |Дата          | Сумма     |Балансовая|Ограничение|Примеча-
|нематериальных|приобретения  |амортизации|стоимость |права      |ние
|активов       |нематериальных|           |нематери- |собственнос|
|              |активов       |           |альных    |ти         |
|              |              |           |активов   |           |
|              |              |           |          |           |
|              |              |           |          |           |
_|______________|______________|___________|__________|___________|________
1|       2      |        3     |      4    |     5    |       6   |    7
_|______________|______________|___________|__________|___________|________
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Итого
---------------------------------------------------------------------------
Первый руководитель_____________дата_______________
Главный бухгалтер  _____________дата_______________
Исполнитель_______________
тел.___________
М.П.
Страховая организация__________________
"__"_____200__года
Приложение 10 к Форме N 1 Бухгалтерский баланс
Основные средства (символ 2200)
(в тысячах тенге)
___________________________________________________________________________
N|Наименование|Дата        | Сумма |Балансовая|Ограни-|Принято|Передано|При
|основных    |приобретения|аморти-|стоимость |чение  |в фи-  |в теку- |ме-
|средств     |основных    |зации  |основных  |права  |нансо- |щую     |ча-
|            |средств     |       |средств   |собст- |вый    |аренду  |ние
|            |            |       |          |веннос-|лизинг |        |
|            |            |       |          |ти     |       |        |
_|____________|____________|_______|__________|_______|_______|________|___
1|       2    |      3     |   4   |    5     |   6   |  7    |    8   | 9
_|____________|____________|_______|__________|_______|_______|________|___
1. Для соб-
ственного
пользования:
2. Прочие
Итого:
---------------------------------------------------------------------------
Первый руководитель_____________дата_______________
Главный бухгалтер  _____________дата_______________
Исполнитель_______________
тел.___________
М.П.
Страховая организация__________________
"__"_____200__года

Бухгалтерлік баланс N 1 нысанға 9-қосымша
Материалдық емес активтер (2100 символы)
(мың теңге)
---------------------------------------------------------------------------
N !Материалдық !Материалдық емес!амортизация!материалдық! меншік !Ескерту
!емес актив. ! активтер сатып !  сомасы   !емес актив.! құқығын!
!тердің атауы!  алынған күн   !           !тер құны   ! шектеу !
!            !                !           !           !        !
---------------------------------------------------------------------------
1 !      2     !         3      !      4    !     5     !    6   !   7
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
ЖИЫНТЫҒЫ:
---------------------------------------------------------------------------
Бірінші басшы _______________________ күні ______
Бас бухгалтер  _______________________ күні _________
Орындаушы _________________
тел.:________________
МО
_______________________ сақтандыру ұйымы
200 ___ жылғы "___"______
N№1 Бухгалтерлік баланс N 1 нысанға 10-қосымша
Негізгі құрал-жабдықтар (2200 символы)
(мың теңге)
---------------------------------------------------------------------------
N!Негізгі!Негізгі құрал!амортиза.!Негізгі!меншік !  қаржы  !ағымдағы !Ес.
!құрал- !-жабдықтар   !   ция   !құрал- !құқығын!лизингіне! жалға   !керту
!жабдық.!сатып алынған!         !жабдық.!шектеу !берілгені!берілгені!
!тардың !күн          !         !тардың !       !         !         !
!атауы  !             !         !баланс.!       !         !         !
!       !             !         !тық құ.!       !         !         !
!       !             !         !ны     !       !         !         !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !       3     !     4   !   5   !   6   !    7    !    8    !  9
---------------------------------------------------------------------------
1. Жеке
пайдалану
үшін:
2. Басқалары:
ЖИЫНТЫҒЫ:
---------------------------------------------------------------------------
Бірінші басшы _______________________ күні ______
Бас бухгалтер  _______________________ күні _________
Орындаушы _________________
тел.:________________
МО
___________________ сақтандыру ұйымы
200___  жылғы "____"_______"

Приложение 11 к Форме N 1 Бухгалтерский баланс
Прочая дебиторская задолженность
(символ 2400)
(в тысячах тенге)
___________________________________________________________________________
N|    Вид      |    Дата     |  Сумма задолженности    |Ограничение
|дебиторской  |образования  |-------------------------|права
|задолженности|задолженности|все-|до  |от  |свыше|от 1|собственности
|             |             |го  |90  |90  |180  |года|
|             |             |    |дней|до  |дней |до  |
|             |             |    |    |180 |до 1 |3-х |
|             |             |    |    |дней|года |лет |
_|_____________|_____________|____|____|____|_____|____|___________________
1|       2     |      3      |  4 | 5  |  6 |  7  |  8 |        9
_|_____________|_____________|____|____|____|_____|____|___________________
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Первый руководитель_____________дата_______________
Главный бухгалтер  _____________дата_______________
Исполнитель_______________
тел.___________
М.П.
Страховая организация__________________
"__"_____200__года
Приложение 12 к Форме N 1 Бухгалтерский баланс
Суммы к уплате по договорам страхования
(символ 4200)
(в тысячах тенге)
___________________________________________________________________________
N|Наименование или|     Вид     | Сумма кредиторской задолженности
|Фамилия, Имя,   |страхования  |-----------------------------------------
|Отчество        |             |всего|в том числе по перестрахованию
|страхователя    |             |     |-----------------------------------
|                |             |     |     резиденты   | нерезиденты
_|________________|_____________|_____|_________________|__________________
1|       2        |      3      |  4  |        5        |       6
_|________________|_____________|_____|_________________|__________________
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Первый руководитель_____________дата_______________
Главный бухгалтер _____________дата_______________
Исполнитель_______________
тел.___________
М.П.
Страховая организация__________________
"__"_____200__года
Приложение 13 к Форме N 1 Бухгалтерский баланс
Расчеты с перестраховщиками
(символ 4300)
___________________________________________________________________________
N|Полное наименование|Полное наименование|Сумма задолженности|   Причины
|брокера            |перестраховочной   |(в тысячах тенге)  | образования
|                   |организации        |                   |задолженности
_|___________________|___________________|___________________|_____________

Бухгалтерлік баланс N 1 нысанға 11-қосымша
Басқа  дебиторлық берешек (2400 символы)
(мың теңге)
---------------------------------------------------------------------------
!дебитор.!берешек!                 берешек сомасы                 !меншік
N!лық бе. !пайда  !------------------------------------------------!құқығын
!решек   !болған ! барлығы    !90 күн.!90 күннен!180 күннен!1 жыл.!шектеу
!түрі    !күн    !            !  ге   !180 күнге!  1 жылға !дан 3 !
!        !       !            ! дейін !  дейін  !  дейін   !жылға !
!        !       !            !       !         !          !дейін !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2    !   3   !      4     !   5   !    6    !     7    !  8   !  9
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Бірінші басшы ______________________  күні _______
Бас бухгалтер ______________________ күні ______
Орындаушы ________________
тел.:_________________
МО
______________ сақтандыру ұйымы
200__ жылғы "___"___________
Бухгалтерлік баланс N№1 нысанға 12-қосымша
Сақтандыру шарты бойынша төленетін сома (4200 символы)
(мың теңге)
---------------------------------------------------------------------------
!                 !             !      кредиторлық берешек сомасы
!  Сақтанушының   ! сақтандыру  !---------------------------------------
!    аты-жөні     !    түрі     !        ! оның ішінде қайта сақтандыру
N !   немесе атауы  !             !        !           бойынша
!                 !             !барлығы !------------------------------
!                 !             !        !резиденттер !резидент еместер
---------------------------------------------------------------------------
1 !        2        !      3      !    4   !      5     !        6
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Бірінші басшы  _________________ күні _______
Бас бухгалтер________________ күні ________
Орындаушы _____________________
тел.:________
МО
_____________ ____ сақтандыру ұйымы
200___ жылғы "____"________"
Бухгалтерлік баланс N№1 нысанға 13-қосымша
қайта сақтандырушылармен есеп айырысулар (4300 символы)
---------------------------------------------------------------------------
!                    ! Қайта сақтандыру !                !
! Брокердің          ! ұйымының         !  берешек       ! берешектің
! толық атауы        ! толық атауы      !  сомасы        ! пайда болу
N !                    !№                 !  (мың теңге)   ! себебі
---------------------------------------------------------------------------

1|       2           |        3          |        4          |     5
_|___________________|___________________|___________________|_____________
---------------------------------------------------------------------------
Первый руководитель_____________дата_______________
Главный бухгалтер  _____________дата_______________
Исполнитель_______________
тел.___________
М.П.
Страховая организация__________________
"__"_____200__года
Приложение 14 к Форме N 1 Бухгалтерский баланс
Расчеты с посредниками по страховой (перестраховочной)
деятельности (символ 4410)
___________________________________________________________________________
N|Наименование кредитора|Дата образования кредиторской|Сумма задолженности
|                      |    задолженности            |(в тысячах тенге)
_|______________________|_____________________________|____________________
1|           2          |                3            |         4
_|______________________|_____________________________|____________________
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Первый руководитель_____________дата_______________
Главный бухгалтер  _____________дата_______________
Исполнитель_______________
тел.___________
М.П.
Страховая организация__________________
"__"_____200__года
Приложение 15 к Форме N 1 Бухгалтерский баланс
Прочие обязательства по страховой деятельности (символ 4420)
___________________________________________________________________________
N|Вид кредиторской      |Дата образования кредиторской|Сумма прочей
|задолженности         |    задолженности            |задолженности
|                      |                             |(в тысячах тенге)
_|______________________|_____________________________|____________________
1|           2          |                3            |         4
_|______________________|_____________________________|____________________
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Первый руководитель_____________дата_______________
Главный бухгалтер  _____________дата_______________
Исполнитель_______________
тел.___________
М.П.
Страховая организация__________________
"__"_____200__года
Приложение 16 к Форме N 1 Бухгалтерский баланс
Займы (символ 5100)
(в тысячах тенге)
___________________________________________________________________________
N|Полное |Цель|Дата и|Вознаграж-|Срок договора займа| Сумма |Сумма | Вид
|наиме- |при-|N за- |дение (%) |-------------------|задол- |займа |обеспе
|нование|вле-|ключе-|          | начало | окончание|женнос-|по до-|чения
|заимода|че- |ния до|          |        |          |ти     |говору|испол-
|теля   |ния |говора|          |        |          |       |      |нения
|       |зай-|займа |          |        |          |       |      |обяза-
|       |ма  |      |          |        |          |       |      |тельст
|       |    |      |          |        |          |       |      |ва
|       |    |      |          |        |          |       |      |(возв-
|       |    |      |          |        |          |       |      |врат
|       |    |      |          |        |          |       |      |займа)
_|_______|____|______|__________|________|__________|_______|______|_______
1|  2    |  3 |   4  |     5    |    6   |    7     |    8  |   9  | 10
_|_______|____|______|__________|________|__________|_______|______|_______
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Первый руководитель_____________дата_______________
Главный бухгалтер  _____________дата_______________
Исполнитель_______________
тел.___________
М.П.
Страховая организация__________________
"__"_____200__года

1 !         2          !         3        !       4        !       5
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Бірінші басшы  _________________ күні _______
Бас бухгалтер________________ күні ________
Орындаушы _____________________
тел.:________
МО
_________________ сақтандыру ұйымы
200 __  жылғы "____"________
Бухгалтерлік баланс N 1 нысанға 14-қосымша
Делдалдармен сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметі
бойынша есеп айырысулар (4410 символы )
---------------------------------------------------------------------------
!  Кредитордың атауы      ! кредиторлық берешек  !   берешек сомасы
N !                         !    пайда болған      !     (мың теңге)
!                         !        күн           !
---------------------------------------------------------------------------
1 !            2            !          3           !           4
---------------------------------------------------------------------------
Бірінші басшы  _________________ күні _______
Бас  бухгалтер____________________ күні ________
Орындаушы ____________________
тел.:______
МО
________________ сақтандыру ұйымы
200___ жылғы "_____"_______
Бухгалтерлік баланс N 1 нысанға 15-қосымша
Сақтандыру қызметі бойынша басқа міндеттемелер
(4420 символы)
-----------------------------------------------------------
!  кредиторлық     !  кред. берешек   ! басқа берешек
N !  берешек түрі    ! пайда болған күн !    сомасы
!                  !                  !  (мың  теңге)
-----------------------------------------------------------
1 !        2         !         3        !        4
-----------------------------------------------------------
Бірінші басшы  __________________ күн ______
Бас бухгалтер____________________ күні ________
Орындаушы ________________________
тел.:_______________
МО
_________________ сақтандыру ұйымы
200__ жылғы "___"________
Бухгалтерлік баланс N 1 нысанға 16-қосымша
Заемдар (5100 символы)
(мың теңге)
---------------------------------------------------------------------------
!Заем берушінің! заем   !заем шартының!сыйақы!  заем шартының мерзімі!
N ! толық атауы  !тартудың!  жасалған   !  (%) !--------------------------
!              !мақсаты ! күні және N !      !  басталуы  !  аяқталуы
---------------------------------------------------------------------------
1 !      2       !    3   !      4      !   5  !      6     !      7
---------------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы:
--------------------------------------------------------
берешек   ! шарт бойынша  ! міндеттемелерді орындауды
сомасы    ! заем сомасы   !   қамтамасыз ету түрі
!               !    (заемды қайтару)
--------------------------------------------------------
8      !       9       !             10
--------------------------------------------------------
Бірінші басшы  _________________ күні _______
Бас  бухгалтер________________ күні ________
Орындаушы
тел.:__________
МО
___________________________ сақтандыру ұйымы
200__ жылғы "____"_________

Приложение 17 к Форме N 1 Бухгалтерский баланс
Кредиторская задолженность перед дочерними,
зависимыми и аффилиированными организациями
(символ 5200)
(в тысячах тенге)
___________________________________________________________________________
N|   Полное   | Общий  |Отраслевой код|    Вид     |    Дата     |  Сумма
|наименование|классифи|экономической |кредиторской|образования  |кредитор-
|кредитора   |катор   |деятельности  |задолженнос-|кредиторской |ской
|            |предприя|--------------|ти          |задолженности|задолжен-
|            |тий и ор|основ-|дополни|            |             |ности
|            |ганиза- |ная де|тельная|            |             |
|            |ций     |ятель-|деятель|            |             |
|            |        |ность |ность  |            |             |
_|____________|________|______|_______|____________|_____________|_________
1|    2       |    3   |   4  |   5   |        6   |    7        |    8
_|____________|________|______|_______|____________|_____________|_________
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Первый руководитель_____________дата_______________
Главный бухгалтер  _____________дата_______________
Исполнитель_______________
тел.___________
М.П.
Страховая организация__________________
"__"_____200__года
Приложение 18 к Форме N 1 Бухгалтерский баланс
Прочая кредиторская задолженность и начисления (символ 5900)
(в тысячах тенге)
___________________________________________________________________________
N|Вид кредиторской задолженности |Дата образования|Сумма задолженности
|                               | задолженности  |
_|_______________________________|________________|________________________
1|                2              |        3       |            4
_|_______________________________|________________|________________________
---------------------------------------------------------------------------
Первый руководитель_____________дата_______________
Главный бухгалтер
_____________дата_______________
Исполнитель_______________
тел.___________
М.П.
Приложение 2 к Инструкции
о перечне, формах и сроках
представления финансовой
отчетности страховыми
(перестраховочными)
организациями Республики
Казахстан, утвержденной
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
"Об утверждении Инструкции о
перечне, формах и сроках
представления финансовой
отчетности страховыми
(перестраховочными) организациями
Республики Казахстан"
от 3 июня 2002 года N 209
Форма N 2 Отчет о результатах
финансово-хозяйственной деятельности
страховой (перестраховочной)организации___________
на "___" "_______" 200__ года
(в тысячах тенге)
___________________________________________________________________________
N п/п|        Наименование статьи         |Символ|за предыдущий|за отчетный
|                                    |      |     год     |период
_____|____________________________________|______|_____________|___________

Бухгалтерлік баланс N 1 нысанға 17-қосымша
Еншілес, тәуелді және аффилиирленген ұйымдардың кредиторлық
берешегі (5200 символы)
(мың теңге)
---------------------------------------------------------------------------
N!Кредитордың!  кәсіпорындар  !экономикалық қызметтің!  кредиторлық
!толық атауы! мен ұйымдардың !    салалық коды      !  берешек түрі
!           !жалпы жіктеушісі!----------------------!
!           !                ! негізгі  !  қосымша  !
!           !                ! қызметі  !  қызметі  !
---------------------------------------------------------------------------
1!     2     !        3       !     4    !     5     !         6
---------------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы:
----------------------------------------
кредиторлық     !    кредиторлық
берешектің     !  берешек сомасы
пайда болған күні !
----------------------------------------
7          !         8
----------------------------------------
Бірінші басшы  _________ күні ______
Бас бухгалтер _________________________ күні ________
Орындаушы _________________     тел.:________________
МО
_____________________ сақтандыру ұйымы
200 ___ жылғы "____"__________
Бухгалтерлік баланс N 1 нысанға 18-қосымша
Басқа кредиторлық берешек және есептеулер (5900 символы)
(мың теңге)
---------------------------------------------------------------------------
!  кредиторлық берешек    !         берешек       !      берешек
N  !          түрі           !    пайда болған күн   !      сомасы
---------------------------------------------------------------------------
1 !            2            !            3          !         4
---------------------------------------------------------------------------
Бірінші басшы _______________________ күні ______
Бас бухгалтер  _______________________ күні _________
Орындаушы _________________     тел.:________________
МО
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Басқармасының "Қазақстан Республикасының
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының
қаржылық есебінің тізбесі, нысандары және
ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту
туралы" 2002 жылғы 3 маусымдағы N 209
қаулысымен бекітілген Қазақстан
Республикасының сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарының қаржылық есебінің
тізбесі, нысандары және ұсыну мерзімдері
туралы нұсқаулыққа 2-қосымша
N 2 нысан 200_жылғы "___" _______________
_______________ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының
қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижесі туралы есебі
(мың теңге)
---------------------------------------------------------------------------
N !             Баптардың атауы             !Символ !өткен жылғы! есепті
!                                         !       ! №         !кезеңдегі
---------------------------------------------------------------------------

1  |                   2                |   3  |      4      |    5
_____|____________________________________|______|_____________|___________
-------------------------------------------------------------------------
Доходы
1.     Страховые премии:
1.1.   Страховые премии, полученные от
страхования (приложение 1)           1000
1.1.1. в том числе: по договорам, принятым  1100
на перестрахование (приложение 1)
1.2.   Страховые премии, переданные на      (1200)
перестрахование (приложение 1)
2.     Чистые страховые премии (символ      2000
1000+(1200)) (приложение 1)
3.     Комиссионные вознаграждения          3000
полученные (приложение 2)
4.     Инвестиционный доход (приложение 3)  4000
5.     Прочие доходы (приложение 4)         5000
6.     итого доходов (символ 2000+3000+     6000
4000+5000)
Расходы
7.     Расходы по осуществлению страховых
выплат:
7.1.   Расходы по осуществлению страховых
выплат по договорам страхования
(приложение 5), в том числе:         7000
7.1.1. по договорам, принятым на
перестрахование (приложение 5)       7100
7.2.   Возмещение по перестрахованию        (7200)
(приложение 5)
7.3.   Возмещение, полученное по            (7300)
регрессному требованию
(приложение 5)
7.4.   Возмещение, переданное
перестраховочной организации по
регрессному требованию
(приложение 5)                        7400
8.     Чистые расходы по осуществлению       8000
страховых выплат (символ 7000+
(7200)+(7300)+7400)
9.     Увеличение (уменьшение) в страховых   9000
резервах (приложение 6)
10.    Комиссионные вознаграждения          10000
выплаченные (приложение 2)
11.    Общие и административные расходы
(приложение 7)                       11000
12.    Налоги и другие обязательные         12000
платежи в бюджет (кроме
корпоративного подоходного налога
(приложение 8)
13.    Инвестиционный расход (приложение 3) 13000
14.    Прочие расходы (приложение 9)        14000
15.    Итого расходов (символ 8000+9000+
+10000+11000+12000+13000+14000)      15000
16.    Доход (расход) до налогообложения    16000
(символ 6000-15000)
17.    Корпоративный подоходный налог
(17100+17200), в том числе:          17000
17.1.  Корпоративный подоходный налог от    17100
основной деятельности
17.2.  Корпоративный подоходный налог от    17200
иной деятельности
18.    Доход (расход) после налогообложения 18000
(символ 16000-17000)
19.    Доля меньшинства                     19000
20.    Чистый доход (убыток) от обычной     20000
деятельности (символ 18000+19000)

1 !                   2                     !   3   !     4     !    5
---------------------------------------------------------------------------
КІРІСТЕР
1.     Сақтандыру сыйлықақылары:
1.1.   Сақтандырудан алынған сақтандыру
сыйлықақылары (1-қосымша)               1000
1.1.1. оның ішінде: қайта сақтандыруға
қабылданған шарттар бойынша (1-қосымша) 1100
1.2.   Қайта сақтандыруға берілген
сақтандыру сыйлықақылары (1-қосымша)    (1200)
2.     Таза сақтандыру сыйлықақылары
(1000+(1200) символ) (1-қосымша)        2000
3.     Алынған комиссиялық сыйақылар
(2-қосымша)                             3000
4.     Инвестициялық кіріс (3-қосымша)         4000
5.     Өзге кірістер (4-қосымша)               5000
6.     Кірістер жиынтығы (2000+3000+4000+5000
символ)                                 6000
ШЫҒЫСТАР
7.     Сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру
бойынша шығыстар
7.1.   Сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру
төлемдерін жүзеге асыру бойынша
шығыстар (5-қосымша), оның ішінде:      7000
7.1.1. қайта сақтандыруға қабылданған
шарттар бойынша (5-қосымша)             7100
7.2.   Қайта сақтандыру бойынша өтеу           (7200)
7.3.   Регрестік талаптар бойынша алынған
өтеу (5-қосымша)                        (7300)
7.4.   Регрестік талаптар бойынша қайта
сақтандыру ұйымына берілген өтеу
(5-қосымша)                             7400
8.     Сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру
бойынша таза кірістер
(7000+(7200)+(7300)+7400 символ)        8000
9.     Сақтандыру резервтеріндегі ұлғаю
(азаю) (6-қосымша)                      9000
10.    Төленген комиссиялық сыйақылар
(2-қосымша)                             10000
11.    Жалпы және әкімшілік шығыстар
(7-қосымша)                             11000
12.    Салықтар және бюджетке төленетін
басқа да міндетті төлемдер
(корпоративтік табыс салығынан
басқа) (8-қосымша)                      12000
13.    Инвестициялық шығыс (3-қосымша)         13000
14.    Өзге шығыстар (9-қосымша)               14000
15.    Шығыстар жиынтығы (8000+9000+10000
+11000+12000+13000+14000 символ)        15000
16.    Салық салынғанға дейінгі кіріс
(шығыс) (6000-15000 символ)             16000
17.    Корпоративтік табыс салығы
(17100+17200 символ), оның ішінде:      17000
17.1.  Негізгі қызметтен корпоративтік
табыс салығы                            17100
17.2.  Өзге қызметтен корпоративтік
табыс салығы                            17200
18.    Салық салынғаннан кейінгі кіріс
(шығыс) (16000-17000 символ)            18000
19.    Азшылық үлесі                           19000
20.    Әдеттегі қызметтен таза кіріс
(шығындар) (18000+19000 символ)         20000

21.    Доход (расход) от чрезвычайных       21000
ситуаций
22.    Чистый доход (убыток)(символ         22000
2000+21000)
---------------------------------------------------------------------------
Первый руководитель_____________дата_______________
Главный бухгалтер _____________дата_______________
Исполнитель_______________
тел.___________
М.П.
Приложение 1 к Форме N 2 Отчет о результатах
финансово-хозяйственной деятельности
Страховые премии
за__________200_года
(в тысячах тенге)
___________________________________________________________________________
N  |   Наименование классов    |Страховые премии|Страховые премии,|Чистые
|     страхования           |                |переданные на    |страхо-
|                           |                |перестрахование  |вые
|                           |----------------|-----------------|премии
|                           |всего|в том чис-|всего|в том числе|(графа
|                           |     |ле приня- |     |нерезиден- |3-5)
|                           |     |тые по до-|     |там        |
|                           |     |говорам пе|     |           |
|                           |     |рестрахова|     |           |
|                           |     |ния       |     |           |
____|___________________________|_____|__________|_____|___________|_______
1  |             2             |  3  |    4     |  5  |     6     |   7
____|___________________________|_____|__________|_____|___________|_______
1.   Обязательное страхование
1.1  гражданско-правовая
ответственность владельцев
автотранспортных средств
1.2  гражданско-правовая
ответственность перевозчика
перед пассажирами
1.3  сельскохозяйственное
производство
1.4. страхование гражданско-
правовой ответственности
частных нотариусов
1.5. страхование судей и их
имущества
1.6. иные виды (классы)
страхования:
2.   Добровольное личное
страхование
2.1  страхование жизни
2.2  аннуитетное страхование
2.3  от несчастных случаев
и болезней
2.4. медицинское страхование
2.5. иные виды (классы)
страхования:
3.   Добровольное имущественное
страхование
3.1  страхование автомобильного
транспорта
3.2  страхование железнодорожного
транспорта
3.3  страхование воздушного
транспорта
3.4  страхование водного
транспорта
3.5  страхование грузов
3.6  страхование имущества
3.7  страхование
предпринимательского риска
3.8  страхование гражданско-правовой
ответственности владельцев
автотранспорта
3.9  страхование гражданско-правовой
ответственности владельцев
железнодорожного транспорта
3.10 страхование гражданско-правовой
ответственности владельцев
воздушного транспорта
3.11 страхование гражданско-правовой
ответственности владельцев
водного транспорта
3.12 страхование гражданско-правовой
ответственности перевозчика
3.13 страхование гражданско-правовой
ответственности по договору
3.14 страхование гражданско-правовой
ответственности по причине вреда
3.15 иные виды (классы) страхования

21.    Төтенше жағдайлардан кіріс (шығыс)      21000
22.    Таза кіріс (шығындар) (20000+21000
символ)                                 22000
--------------------------------------------------------------------------
Бірінші басшы  ______________________ күні ______________
Бас бухгалтер _____________________ күні _______________
Орындаушы __________________
тел.________________
М.О.
Қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижесі туралы есеп
N 2 нысанға 1-қосымша
Сақтандыру сыйлықақылары
200_жылғы __________________
(мың теңгемен)
---------------------------------------------------------------------------
№N !Сақтандыру сыныптар.!Сақтандыру сыйлықақы.! Қайта сақтанды. !Таза сақ.
!   ының атауы       !       лары          ! руға берілген   !тандыру
!                    !---------------------! сақтандыру сый. !сыйлықақы.
!                    !барлығы! оның ішінде !  лықақылары     !лары (3-5
!                    !       !қайта сақтан.!-----------------!бағандар)
!                    !       !дыру шарттары!барлығы!  оның   !
!                    !       !бойынша қа.  !       ! ішінде  !
!                    !       ! былданғаны  !       !резидент !
!                    !       !             !       !еместерге!
---------------------------------------------------------------------------
1 !          2         !    3  !      4      !    5  !    6    !    7
---------------------------------------------------------------------------
1.   Міндетті сақтандыру
1.1  автокөлік құралдары
иелерінің азаматтық
-құқықтық
жауапкершілігі
1.2  тасымалдаушының
жолаушылар алдындағы
азаматтық-құқықтық
жауапкершілігі
1.3  ауылшаруашылық
өндірісі
1.4  жеке нотариустердің
азаматтық-құқықтық
жауапкершілігін
сақтандыру
1.5  судьяларды және
олардың мүліктерін
сақтандыру
1.6  сақтандырудың өзге
түрлері (сыныптары):
2.   Ерікті жеке
сақтандыру
2.1  өмірді сақтандыру
2.2  аннуитеттік сақтандыру
2.3  жазатайым жағдайдан
және аурудан
сақтандыру
2.4  медициналық сақтандыру
2.5  сақтандырудың өзге
түрлері (сыныптары):
3.   Мүлікті ерікті
сақтандыру
3.1  автомобиль көлігін
сақтандыру
3.2  теміржол көлігін
сақтандыру
3.3  әуе көлігін сақтандыру
3.4  су көлігін сақтандыру
3.5  жүктерді сақтандыру
3.6  мүлікті сақтандыру
3.7  кәсіпкерлік тәуекелді
сақтандыру
3.8  автокөлік иелерінің
азаматтық-құқықтық
жауапкершілігін
сақтандыру
3.9  теміржол көлігі
иелерінің азаматтық
-құқықтық
жауапкершілігін
сақтандыру
3.10 әуе көлігі иелерінің
азаматтық-құқықтық
жауапкершілігін
сақтандыру
3.11 су көлігі иелерінің
азаматтық-құқықтық
жауапкершілігін
сақтандыру
3.12 тасымалдаушының
азаматтық-құқықтық
жауапкершілігін
сақтандыру
3.13 шарт бойынша
азаматтық-құқықтық
жауапкершілікті
сақтандыру
3.14 зиян келтіру
бойынша азаматтық
-құқықтық
жауапкершілікті
сақтандыру
3.15 сақтандырудың өзге
түрлері (сыныптары):

4.   Всего
---------------------------------------------------------------------------
Первый руководитель_____________дата_______________
Главный бухгалтер _____________дата_______________
Исполнитель_______________
тел.___________
М.П.
Приложение 2 к Форме N 2 Отчет о результатах
финансово-хозяйственной деятельности
Комиссионные вознаграждения
за__________200_года
(в тысячах тенге)
___________________________________________________________________________
N |   Наименование классов    |Комиссионные вознаграждения     |Комиссион-
|     страхования           |--------------------------------|ные воз-
|                           |начисленные к  | начисленные к  |награжде-
|                           |получению от   | выплате        |ния на-
|                           |---------------|----------------|численные
|                           |резиден-|нере- |резиден-|нерези-|к выплате
|                           |тов     |зиден-|там     |дентам | агентам
|                           |        |тов   |        |       |
___|___________________________|________|______|________|_______|__________
1 |            2              |    3   |   4  |   5    |   6   |    7
___|___________________________|________|______|________|_______|__________
1.   Обязательное страхование
1.1  гражданско-правовая
ответственность владельцев
автотранспортных средств
1.2  гражданско-правовая
ответственность перевозчика
перед пассажирами
1.3  сельскохозяйственное
производство
1.4  страхование гражданско-
правовой ответственности
частных нотариусов
1.5  страхование судей и их
имущества
1.6  иные виды (классы)
страхования:
2.   Добровольное личное
страхование
2.1  страхование жизни
2.2  аннуитетное страхование
2.3  от несчастных случаев
и болезней
2.4  медицинское страхование
2.5  иные виды (классы)
страхования:
3.   Добровольное имущественное
страхование
3.1  страхование автомобильного
транспорта
3.2  страхование железнодорожного
транспорта
3.3  страхование воздушного
транспорта
3.4  страхование водного
транспорта
3.5  страхование грузов
3.6  страхование имущества
3.7  страхование
предпринимательского риска
3.8  страхование гражданско-правовой
ответственности владельцев
автотранспорта
3.9  страхование гражданско-правовой
ответственности владельцев
железнодорожного транспорта
3.10 страхование гражданско-правовой
ответственности владельцев
воздушного транспорта
3.11 страхование гражданско-правовой
ответственности владельцев
водного транспорта
3.12 страхование гражданско-правовой
ответственности перевозчика
3.13 страхование гражданско-правовой
ответственности по договору
3.14 страхование гражданско-правовой
ответственности по причине вреда
3.15 иные виды (классы) страхования

4.   БАРЛЫҒЫ
---------------------------------------------------------------------------
Бірінші басшы  ______________________ күні ______________
Бас бухгалтер _____________________ күні _______________
Орындаушы __________________          тел.________________
М.О.
Қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижесі туралы есеп
N 2 нысанға 2-қосымша
Комиссиялық сыйақылар
200_жылғы __________________
(мың теңгемен)
---------------------------------------------------------------------------
N !Сақтандыру сыныптарының!      Комиссиялық сыйақылар         !Агенттерге
!          атауы        !------------------------------------!төлеу үшін
!                       !алуға есептелген !төлеуге есептелген!есептелген
!                       !-----------------!------------------!комиссиялық
!                       !рези. ! резидент !рези.   !резидент !сыйақылар
!                       !дент. !еместердің!дентерге!резидент !
!                       !тердің!          !        !еместерге!
---------------------------------------------------------------------------
1 !           2           !   3  !     4    !    5   !    6    !    7
---------------------------------------------------------------------------
1.   Міндетті сақтандыру
1.1  автокөлік құралдары
иелерінің азаматтық-
құқықтық
жауапкершілігі
1.2  тасымалдаушының
жолаушылар алдындағы
азаматтық-құқықтық
жауапкершілігі
1.3  ауылшаруашылық
өндірісі
1.4  жеке нотариустердің
азаматтық-құқықтық
жауапкершілігін
сақтандыру
1.5  судьяларды және
олардың мүліктерін
сақтандыру
1.6  сақтандырудың өзге
түрлері (сыныптары):
2.   Ерікті жеке сақтандыру
2.1  өмірді сақтандыру
2.2  аннуитеттік сақтандыру
2.3  жазатайым жағдайдан
және аурудан сақтандыру
2.4  медициналық сақтандыру
2.5  сақтандырудың өзге
түрлері (сыныптары):
3.   Мүлікті ерікті
сақтандыру
3.1  автомобиль көлігін
сақтандыру
3.2  теміржол көлігін
сақтандыру
3.3  әуе көлігін
сақтандыру
3.4  су көлігін сақтандыру
3.5  жүктерді сақтандыру
3.6  мүлікті сақтандыру
3.7  кәсіпкерлік тәуекелді
сақтандыру
3.8  автокөлік иелерінің
азаматтық-құқықтық
жауапкершілігін
сақтандыру
3.9  теміржол көлігі
иелерінің азаматтық
-құқықтық
жауапкершілігі
3.10 әуе көлігі иелерінің
азаматтық-құқықтық
жауапкершілігін
сақтандыру
3.11 су көлігі иелерінің
азаматтық-құқықтық
жауапкершілігін
сақтандыру
3.12 тасымалдаушының
азаматтық-құқықтық
жауапкершілігін
сақтандыру
3.13 шарт бойынша
азаматтық-құқықтық
жауапкершілікті
сақтандыру
3.14 зиян келтіргені
үшін азаматтық-
құқықтық
жауапкершілікті
сақтандыру
3.15 сақтандырудың өзге
түрлері (сыныптары):

4.   Всего
---------------------------------------------------------------------------
Первый руководитель_____________дата_______________
Главный бухгалтер _____________дата_______________
Исполнитель_______________
тел.___________
М.П.
Приложение 3 к Форме N 2 Отчет о результатах
финансово-хозяйственной деятельности
Инвестиционный доход (расход)
за  _______________ 200_ года
(в тысячах тенге)
___________________________________________________________________________
N  |     Наименование статьи     |За предыдущий период|За отчетный период
_____|_____________________________|____________________|__________________
1  |            2                |          3         |      4
_____|_____________________________|____________________|__________________
1     Инвестиционный доход (расход)
2     Инвестиционный доход
2.1   Деньги (вознаграждение)
2.2   Срочные вклады (вознаграждение ),
в том числе:
2.2.1 в тенге
2.2.2 в иностранной валюте
2.3   Ценные бумаги (вознаграждение)
2.3.1 Ценные бумаги, годные для продажи
2.3.2 Ценные бумаги, предназначенные
для торговли
2.3.3 Ценные бумаги, удерживаемые до
погашения
2.4   Долевые ценные бумаги (акции)
2.4.1 Простые акции
2.4.2 Привилегированные акции
2.5   Прочие инвестиционные доходы,
в том числе по инвестициям в
аффилиированные организации
3     Инвестиционный расход
3.1   Деньги (вознаграждение)
3.2   Срочные вклады (вознаграждение)
3.2.1 в тенге
3.2.2 в иностранной валюте
3.3   Ценные бумаги
3.3.1 Ценные бумаги, годные для продажи
3.3.2 Ценные бумаги, предназначенные
для торговли
3.3.3 Ценные бумаги, удерживаемые
до погашения
3.4   Долевые ценные бумаги
3.4.1 Простые акции
3.4.2 Привилегированные акции
3.5   Прочие инвестиционные расходы,
в том числе по инвестициям в
аффилиированные организации
___________________________________________________________________________
Первый руководитель ______________  дата _________
Главный бухгалтер __________________ дата _________
Исполнитель __________________
тел._________
МП
Приложение 4 к Форме N 2 Отчет о результатах
финансово-хозяйственной деятельности
Прочие доходы
за_______________ 200_ года
(в тысячах тенге)
___________________________________________________________________________
N  |       Наименование статьи       |За предыдущий   | За отчетный
|                                 |  период        |   период
_____|_________________________________|________________|__________________
1  |              2                  |       3        |     4
_____|_________________________________|________________|__________________
1     Прочие доходы (строка 2+3+4+5)
2     Доходы от реализации
нематериальных активов
3     Доходы от реализации основных
средств
4     Положительная  курсовая разница
5     Другие, в том числе:
5.1
5.2
5.N
___________________________________________________________________________
Первый руководитель _________________________  дата _________
Главный бухгалтер _________________________ дата _________
Исполнитель __________________
тел._________
МП

4.   БАРЛЫҒЫ
---------------------------------------------------------------------------
Бірінші басшы  ______________________ күні ______________
Бас бухгалтер _____________________ күні _______________
Орындаушы __________________
тел.________________
М.О.
Қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижесі туралы есеп
N 2 нысанға 3-қосымша
200_ жылғы _______________
инвестициялық кіріс (шығыс)
(мың теңгемен)
---------------------------------------------------------------------------
N !               Баптың атауы         !Алдыңғы кезеңдегі!Есепті кезеңдегі
---------------------------------------------------------------------------
1 !                  2                 !         3       !        4
---------------------------------------------------------------------------
1      Инвестициялық кіріс (шығыс)
2      Инвестициялық кіріс
2.1    Ақша (сыйақы)
2.2    Мерзімді салымдар (сыйақы), оның
ішінде:
2.2.1  теңгемен
2.2.2  шетел валютасымен
2.3    Бағалы қағаздар (сыйақы)
2.3.1  Сатуға жарамды бағалы қағаздар
2.3.2  Саудаға арналған бағалы қағаздар
2.3.3  Өтелгенге дейін ұсталатын бағалы
қағаздар
2.4    Үлестік бағалы қағаздар (акциялар)
2.4.1  Жай акциялар
2.4.2  Артықшылықты акциялар
2.5    Өзге инвестициялық кірістер,
оның ішінде аффилиирленген
ұйымдарға инвестициялар бойынша
3      Инвестициялық шығыс
3.1    Ақша (сыйақы)
3.2    Мерзімді салымдар (сыйақы)
3.2.1  теңгемен
3.2.2  шетел валютасымен
3.3    Бағалы қағаздар
3.3.1  Сатуға жарамды бағалы қағаздар
3.3.2  Саудаға арналған бағалы қағаздар
3.3.3  Өтелгенге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
3.4    Үлестік бағалы қағаздар
3.4.1  Жай акциялар
3.4.2  Артықшылықты акциялар
3.5    Өзге инвестициялық кірістер,
оның ішінде аффилиирленген ұйымдарға
инвестициялар бойынша
---------------------------------------------------------------------------
Бірінші басшы ________________________  күні _________
Бас бухгалтер _________________________ күні _________
Орындаушы __________________
тел._________
МО
Қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижесі туралы есеп
N 2 нысанға 4-қосымша
200_ жылғы _______________
өзге кірістер
(мың теңгемен)
---------------------------------------------------------------------------
N !       №     Баптың атауы        ! Алдыңғы кезеңдегі !Есепті кезеңдегі
---------------------------------------------------------------------------
1  !                2                !         3         !        4
--------------------------------------------------------------------------
1   Өзге кірістер (2+3+4+5-жолдар)
2   Материалдық емес активтерді
сатудан кірістер
3   Негізгі құрал-жабдықтарды сатудан
кірістер
4   Бағамдық оң айырма
5   Басқалары, оның ішінде
(атап көрсету):
5.1
5.2
5.N
---------------------------------------------------------------------------
Бірінші басшы ________________________  күні _________
Бас бухгалтер _________________________ күні _________
Орындаушы __________________
тел._________
МО
Қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижесі туралы есеп

Приложение 5 к Форме N 2 Отчет о результатах
финансово-хозяйственной деятельности
Расходы по осуществлению страховых выплат
за_______________ 200_ года
(в тысячах тенге)
___________________________________________________________________________
N  |Наименование классов|Расходы по осущест-|Возме-|Возме-|Возме-|Чистые
|страхования         |влению страховых   |щение |щение,|щение,|расходы
|                    |выплат             | по   |полу- |пере- |по осу-
|                    |-------------------|пере- |ченное|данное|ществле-
|                    |всего|в том числе  |страхо|по рег|пере- |нию
|                    |     |принятые по  |ванию |рессу |стра- |страхо-
|                    |     |договорам пе-|от пе-|      |ховщи-|вых
|                    |     |рестрахования|рест- |      |ку по |выплат
|                    |     |             |рахо- |      |регрес|
|                    |     |             |вочных|      |су    |
|                    |     |             |органи|      |      |
|                    |     |             |заций |      |      |
____|____________________|_____|_____________|______|______|______|______
1         2         3      4      5      6
------------------------------------------------------------------------
1.   Обязательное
страхование
1.1  гражданско-правовая
ответственность
владельцев
автотранспортных
средств
1.2  гражданско-правовая
ответственность
перевозчика перед
пассажирами
1.3  сельскохозяйственное
производство
1.4  страхование гражданско-
правовой
ответственности
частных нотариусов
1.5  страхование судей и
их имущества
1.6  иные виды (классы)
страхования:
2.   Добровольное личное
страхование
2.1  страхование жизни
2.2  аннуитетное страхование
2.3  от несчастных случаев
и болезней
2.4  медицинское страхование
2.5  иные виды (классы)
страхования:
3.   Добровольное
имущественное страхование
3.1  страхование автомобильного
транспорта
3.2  страхование железнодорожного
транспорта
3.3  страхование воздушного
транспорта
3.4  страхование водного
транспорта
3.5  страхование грузов
3.6  страхование имущества
3.7  страхование
предпринимательского риска
3.8  страхование гражданско-
правовой
ответственности владельцев
автотранспорта
3.9  страхование гражданско-
правовой
ответственности владельцев
железнодорожного транспорта
3.10 страхование гражданско-
правовой ответственности
владельцев воздушного
транспорта
3.11 страхование гражданско-
правовой ответственности
владельцев водного
транспорта
3.12 страхование гражданско-
правовой ответственности
перевозчика
3.13 страхование гражданско-
правовой ответственности
по договору

N 2 нысанға 5-қосымша
Сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру бойынша шығыстар
200_жылғы __________________
(мың теңгемен)
---------------------------------------------------------------------------
N !Сақтандыру сыныптарының!Сақтандыру төлемдерін жүзеге! Қайта сақтандыру
!        атауы          !   асыру бойынша шығыстар   !   ұйымдарынан
!                       !----------------------------! қайта сақтандыру
!                       !барлығы! оның ішінде қайта  !    бойынша өтеу
!                       !       !сақтандыру шарттары !
!                       !       !бойынша қабылданған !
---------------------------------------------------------------------------
!   1   !         2          !         3
---------------------------------------------------------------------------
1.   Міндетті сақтандыру
1.1  автокөлік құралдары
иелерінің азаматтық-
құқықтық жауапкершілігі
1.2  тасымалдаушының
жолаушылар алдындағы
азаматтық-құқықтық
жауапкершілігі
1.3  ауылшаруашылық өндірісі
1.4  жеке нотариустердің
азаматтық-құқықтық
жауапкершілігін
сақтандыру
1.5  судьяларды және
олардың мүліктерін
сақтандыру
1.6  сақтандырудың өзге
түрлері (сыныптары)
2.   Жеке ерікті сақтандыру
2.1  өмірді сақтандыру
2.2  аннуитеттік сақтандыру
2.3  жазатайым жағдайдан
және аурудан сақтандыру
2.4  медициналық сақтандыру
2.5  сақтандырудың өзге
түрлері (сыныптары)
3.   Мүлікті ерікті
сақтандыру
3.1  автомобиль көлігін
сақтандыру
3.2  теміржол көлігін
сақтандыру
3.3  әуе көлігін сақтандыру
3.4  су көлігін сақтандыру
3.5  жүктерді сақтандыру
3.6  мүлікті сақтандыру
3.7  кәсіпкерлік тәуекелді
сақтандыру
3.8  автокөлік иелерінің
азаматтық-құқықтық
жауапкершілігін
сақтандыру
3.9  теміржол көлігі
иелерінің
азаматтық-құқықтық
жауапкершілігін
сақтандыру
3.10 әуе көлігі иелерінің
азаматтық-құқықтық
жауапкершілігін
сақтандыру
3.11 су көлігі иелерінің
азаматтық-құқықтық
жауапкершілігін
сақтандыру
3.12 тасымалдаушының
азаматтық-құқықтық
жауапкершілігін
сақтандыру
3.13 шарт бойынша
азаматтық-құқықтық
жауапкершілікті
сақтандыру

3.14 страхование гражданско-
правовой ответственности
по причине вреда
3.15 иные виды (классы)
страхования
4.   Всего
---------------------------------------------------------------------------
Первый руководитель_____________дата_______________
Главный бухгалтер _____________дата_______________
Исполнитель_______________
тел.___________
М.П.
Приложение 6 к Форме N 2 Отчет о результатах
финансово-хозяйственной деятельности
Увеличение (уменьшение) в страховых резервах
за_______________ 200_ года
(в тысячах тенге)
___________________________________________________________________________
N |Наименование классов|Резервы по незарабо|Резервы по   |Резервы по за-
|страхования         |танным премиям     |произошедшим,|явленным, но не
|                    |                   |но не заявлен|урегулированным
|                    |                   |ным убыткам  |убыткам
|                    |-------------------|-------------|----------------
|                    |На на-|На ко-|изме-|На |На |изме-|На |На |изме-
|                    |чало  |нец   |нения|на-|ко-|нения|на-|ко-|нения
|                    |отчет-|отчет-|(+/-)|ча-|нец|(+/-)|ча-|нец|(+/-)
|                    |ного  |ного  |     |ло |от-|     |ло |от-|
|                    |перио-|перио-|     |от-|чет|     |от-|чет|
|                    |да    |да    |     |чет|но-|     |чет|но-|
|                    |      |      |     |но-|го |     |но-|го |
|                    |      |      |     |го |пе-|     |го |пе-|
|                    |      |      |     |пе-|рио|     |пе-|рио|
|                    |      |      |     |рио|да |     |рио|да |
|                    |      |      |     |да |   |     |да |   |
___|____________________|______|______|_____|___|___|_____|___|___|______
1     2      3    4   5   6    7    8    9
_________________________________________________________________________
1.   Обязательное
страхование
1.1  гражданско-правовая
ответственность
владельцев
автотранспортных
средств
1.2  гражданско-правовая
ответственность
перевозчика перед
пассажирами
1.3  сельскохозяйственное
производство
1.4  страхование гражданско-
правовой
ответственности
частных нотариусов
1.5  страхование судей и
их имущества
1.6  иные виды (классы)
страхования
2.   Добровольное личное
страхование
2.1  страхование жизни
2.2  аннуитетное страхование
2.3  от несчастных случаев
и болезней
2.4  медицинское страхование
2.5  иные виды (классы)
страхования:
3.   Добровольное
имущественное страхование
3.1  страхование автомобильного
транспорта
3.2  страхование железнодорожного
транспорта
3.3  страхование воздушного
транспорта

3.14 зиян келтіргені
үшін азаматтық-
құқықтық
жауапкершілікті
сақтандыру
3.15 сақтандырудың өзге
түрлері (сыныптары)
4.   БАРЛЫҒЫ
---------------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы:
----------------------------------------------------------------
Регресс бойынша  ! Қайта сақтандырушыға !Сақтандыру төлемдерін
алынған өтеу   !   регресс бойынша    !жүзеге асыру бойынша
!    берілген өтеу     !таза шығыстар
----------------------------------------------------------------
4         !           5          !          6
----------------------------------------------------------------
Бірінші басшы  ______________________ күні ______________
Бас бухгалтер _____________________ күні _______________
Орындаушы __________________
тел.________________
М.О.
Қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижесі туралы есеп
N 2 нысанға 6-қосымша
Сақтандыру резервтеріндегі ұлғаю (азаю)
200_жылғы __________________
(мың теңгемен)
---------------------------------------------------------------------------
N !  Сақтандыру сыныптарының атауы  !  Еңбек сіңірілмеген сыйлықақылар
!                                 !          бойынша резервтер
!                                 !-------------------------------------
!                                 ! Есепті  !Есепті  ! өзгерістер (+/-)
!                                 ! кезең   !кезең   !
!                                 ! басында !соңында !
---------------------------------------------------------------------------
!    1    !    2   !         3
---------------------------------------------------------------------------
1.   Міндетті сақтандыру
1.1  автокөлік құралдары иелерінің
азаматтық-құқықтық жауапкершілігі
1.2  тасымалдаушының жолаушылар
алдындағы азаматтық-құқықтық
жауапкершілігі
1.3  ауылшаруашылық өндірісі
1.4  жеке нотариустердің
азаматтық-құқықтық
жауапкершілігін сақтандыру
1.5  судьяларды және олардың
мүліктерін сақтандыру
1.6  сақтандырудың өзге түрлері
(сыныптары)
2.   Жеке ерікті сақтандыру
2.1  өмірді сақтандыру
2.2  аннуитеттік сақтандыру
2.3  жазатайым жағдайдан және
аурудан сақтандыру
2.4  медициналық сақтандыру
2.5  сақтандырудың өзге түрлері
(сыныптары)
3.   Мүлікті ерікті сақтандыру
3.1  автомобиль көлігін сақтандыру
3.2  теміржол көлігін сақтандыру
3.3  әуе көлігін сақтандыру

3.4  страхование водного
транспорта
3.5  страхование грузов
3.6  страхование имущества
3.7  страхование
предпринимательского риска
3.8  страхование гражданско-
правовой
ответственности владельцев
автотранспорта
3.9  страхование гражданско-
правовой
ответственности владельцев
железнодорожного транспорта
3.10 страхование гражданско-
правовой ответственности
владельцев воздушного
транспорта
3.11 страхование гражданско-
правовой ответственности
владельцев водного
транспорта
3.12 страхование гражданско-
правовой ответственности
перевозчика
3.13 страхование гражданско-
правовой ответственности
по договору
3.14 страхование гражданско-
правовой ответственности
по причине вреда
3.15 иные виды (классы)
страхования
4.   Всего
---------------------------------------------------------------------------
Первый руководитель_____________дата_______________
Главный бухгалтер _____________дата_______________
Исполнитель_______________
тел.___________
Приложение 7 к Форме N 2 Отчет о результатах
финансово-хозяйственной деятельности
Общие и административные расходы
за ________________200__года
(в тысячах тенге)
______________________________________________________________
N |        Квалификация расходов                 | Сумма
___|______________________________________________|___________
1 |                     2                        |   3
___|______________________________________________|___________
1. Оплата труда (включая все виды вознаграждения)
2. Хозяйственные и канцелярские расходы
3. Расходы на командировки
4. Расходы на рекламу
5. Расходы на повышение квалификации работников
6. Услуги третьих лиц
7. Амортизация основных средств и
нематериальных активов
8. Ремонт основных средств
9. Расходы по изготовлению бланочной продукции
10. Расходы по обслуживанию и эксплуатации
транспорта
11. Расходы по охране
12. Почтовые и курьерские расходы
13. Арендная плата
14. Коммунальные услуги
15. Расходы по обслуживанию компьютерной техники
16. Плата за услуги связи
17. Расходы на аудиторские, консультационные и
информационные расходы
18. Услуги банков и расходы по управлению активами
19. Расходы на организацию и развитие страховых
продуктов
20. Расходы по регистрации эмиссии ценных бумаг
21. Расходы на страхование
22. Начисление суммы резервов по сомнительным долгам
23. Начисленные штрафы, пени, неустойки, подлежащие
уплате
24. Инкассаторские расходы
25. Другие расходы
26. Итого
------------------------------------------------------------
Первый руководитель__________________дата______________
Главный бухгалтер  __________________дата______________
Исполнитель__________________________
тел._________________________________
М.П.
Приложение 8 к Форме N 2 Отчет о результатах
финансово-хозяйственной деятельности
Налоги и другие обязательные платежи в бюджет
за___________________200___года
(в тысячах тенге)
________________________________________________________________
N |              Налоги и отчисления             | Сумма
___|______________________________________________|_____________

3.4  су көлігін сақтандыру
3.5  жүктерді сақтандыру
3.6  мүлікті сақтандыру
3.7  кәсіпкерлік тәуекелді сақтандыру
3.8  автокөлік иелерінің
азаматтық-құқықтық
жауапкершілігін сақтандыру
3.9  теміржол көлігі иелерінің
азаматтық-құқықтық
жауапкершілігін сақтандыру
3.10 әуе көлігі иелерінің
азаматтық-құқықтық
жауапкершілігін сақтандыру
3.11 су көлігі иелерінің
азаматтық-құқықтық
жауапкершілігін сақтандыру
3.12 тасымалдаушының
азаматтық-құқықтық
жауапкершілігін сақтандыру
3.13 шарт бойынша
азаматтық-құқықтық
жауапкершілікті сақтандыру
3.14 зиян келтіргені үшін
азаматтық-құқықтық
жауапкершілікті сақтандыру
3.15 сақтандырудың өзге түрлері
(сыныптары):
4.   БАРЛЫҒЫ
--------------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы:
--------------------------------------------------------------------------
Орын алған, бірақ мәлімделмеген  !   Мәлімделген, бірақ реттелмеген
шығындар бойынша резервтер    !     шығындар бойынша резервтер
--------------------------------------------------------------------------
Есепті  !Есепті  ! өзгерістер (+/-)! Есепті  !Есепті  ! өзгерістер (+/-)
кезең   !кезең   !                 ! кезең   !кезең   !
басында !соңында !                 ! басында !соңында !
--------------------------------------------------------------------------
4    !    5   !        6        !    7    !    8   !        9
--------------------------------------------------------------------------
Бірінші басшы  ______________________ күні ______________
Бас бухгалтер _____________________ күні _______________
Орындаушы __________________        тел.________________
М.О.
Қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижесі туралы есеп
N 2 нысанға 7-қосымша
Жалпы және әкімшілік шығыстар
200_жылғы __________________
(мың теңгемен)
---------------------------------------------------------------------------
N !                   № Шығыстарды жіктеу                !     Сомасы
--------------------------------------------------------------------------
1  !                         2                            !        3
---------------------------------------------------------------------------
1   Еңбекке ақы төлеу (сыйлықақының барлық түрін қоса
отырып)
2   Шаруашылық және кеңсе шығыстары
3   Іссапар шығыстары
4   Жарнама шығыстары
5   Қызметкерлердің біліктілігін арттыру шығыстары
6   Үшінші тұлғалардың қызмет көрсетуі
7   Негізгі құрал-жабдықтардың және материалдық емес
активтердің амортизациясы
8   Негізгі құрал-жабдықтарды жөндеу
9   Бланк өнімдерін шығару бойынша шығыстар
10  Көлікке қызмет көрсету және пайдалану бойынша шығыстар
11  Күзет бойынша шығыстар
12  Почталық және курьерлік шығыстар
13  Жалдау ақысы
14  Коммуналдық қызмет көрсету
15  Компьютерлік техникаға қызмет көрсету бойынша шығыстар
16  Байланыс қызметі үшін ақы төлеу
17  Аудиторлық, консультациялық және ақпараттық шығыстар
18  Банктердің қызмет көрсетуі және активтерді басқару
бойынша шығыстар
19  Сақтандыру өнімдерін ұйымдастыру және дамыту шығыстары
20  Бағалы қағаздар эмиссиясын тіркеу бойынша шығыстар
21  Сақтандыру шығыстары
22  Күмәнды борыштар бойынша резервтердің есептелген сомасы
23  Есептелген, төленетін айыппұлдар, өсімпұлдар,
тұрақсыздық айыптары
24  Инкассатор шығыстары
25  Басқа шығыстар
26  Жиынтығы
---------------------------------------------------------------------------
Бірінші басшы  ______________________ күні ______________
Бас бухгалтер _____________________ күні _______________
Орындаушы __________________
тел.________________
М.О.
Қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижесі туралы есеп
N 2 нысанға 8-қосымша
Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер
200_жылғы __________________
(мың теңгемен)
---------------------------------------------------------------------------
N !            № Салықтар және аударымдар              !     Сомасы
---------------------------------------------------------------------------

1 |                     2                        |   3
___|______________________________________________|_____________
1. Индивидуальный подоходный налог
2. Налог на добавленную стоимость
3. Социальный налог
4. Земельный налог
5. Налог на транспортные средства
6. Налог на имущество
7. Сборы
8. Платы
9. Государственная пошлина
10. Таможенные платежи
11. Итого
------------------------------------------------------------
Первый руководитель__________________дата______________
Главный бухгалтер  __________________дата______________
Исполнитель__________________________
тел._________________________________
М.П.
Приложение 9 к Форме N 2 Отчет о результатах
финансово-хозяйственной деятельности
Прочие расходы
за _______________ 200_ года
(в тысячах тенге)
_______________________________________________________________________
N |              Наименование статьи               |За        |За
|                                                |предыдущий|отчетный
|                                                |период    |период
__|________________________________________________|__________|________
1 |                          2                     |    3     |  4
__|________________________________________________|__________|________
1. Прочие расходы (строка 2+3+4+5+6)
2. Расходы по реализации нематериальных активов
3. Расходы по реализации основных средств
4. Отрицательная курсовая разница
5. Расходы на благотворительность
6. Другие, в том числе:
6.1
6.2
6.3
6.N
----------------------------------------------------------------------
Первый руководитель__________________дата______________
Главный бухгалтер  __________________дата______________
Исполнитель__________________________
тел._________________________________
М.П.
Приложение 3 к Инструкции
о перечне, формах и сроках
представления финансовой
отчетности страховыми
(перестраховочными)
организациями Республики
Казахстан, утвержденной
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
"Об утверждении Инструкции о
перечне, формах и сроках
представления финансовой
отчетности страховыми
(перестраховочными) организациями
Республики Казахстан"
от 3 июня 2002 года N 209
Форма N 3 Отчет о движении денег
страховой (перестраховочной) организации______________
на "___"______________2000__года
(в тысячах тенге)
________________________________________________________________________
N |                Наименование статьи               |Сим|за   |за
|                                                  |вол|преды|отчет-
|                                                  |   |дущий|ный
|                                                  |   |год  |период
__|__________________________________________________|___|_____|________

1 !                        2                           !        3
---------------------------------------------------------------------------
1. Жеке табыс салығы
2. Қосылған құн салығы
3. Әлеуметтік салық
4. Жер салығы
5. Көлік құралдарының салығы
6. Мүлік салығы
7. Алымдар
8. Ақылар
9. Мемлекеттік алым
10. Кеден төлемдері
11. Жиынтығы
---------------------------------------------------------------------------
Бірінші басшы  ______________________ күні ______________
Бас бухгалтер _____________________ күні _______________
Орындаушы  __________________
тел.________________
М.О.
Қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижесі туралы есеп
N 2 нысанға 9-қосымша
200_ жылғы _______________
өзге шығыстар
(мың теңгемен)
---------------------------------------------------------------------------
N !              № Баптың атауы       !Алдыңғы кезеңдегі!Есепті кезеңдегі
---------------------------------------------------------------------------
1 !                  2                !         3       !        4
---------------------------------------------------------------------------
1    Өзге шығыстар (2+3+4+5+6-жолдар)
2    Материалдық емес активтерді сату
бойынша шығыстар
3    Негізгі құрал-жабдықтарды сату
бойынша шығыстар
4    Бағамдық теріс айырма
5    Қайырылымдыққа жұмсалған шығыстар
6    Басқалары, оның ішінде:
6.1
6.2
6.3
6.N
---------------------------------------------------------------------------
Бірінші басшы ________________________  күні _________
Бас бухгалтер _________________________ күні _________
Орындаушы __________________
тел._________
МО
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Басқармасының "Қазақстан Республикасының
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының
қаржылық есебінің тізбесі, нысандары және
ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту
туралы" 2002 жылғы 3 маусымдағы N 209
қаулысымен бекітілген Қазақстан
Республикасының сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарының қаржылық есебінің
тізбесі, нысандары және ұсыну мерзімдері
туралы нұсқаулыққа 3-қосымша
N 3 нысан 200_жылғы "___" _______________
_______________ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының
ақша қозғалысы туралы есебі
(мың теңге)
---------------------------------------------------------------------------
N  !                Баптардың атауы              !Символ!өткен! есепті
!                                             !      !жылғы!кезеңдегі
---------------------------------------------------------------------------

1 |                            2                     | 3 |  4  |  5
__|__________________________________________________|___|_____|________
Операционная деятельность
1.  Чистый доход                                       110
Корректировки на неденежные операционные статьи
2.  Амортизационные отчисления и износ                 111
3.  Изменения в страховых резервах                     112
4.  Изменения по счетам к получению по
страховой деятельности                             113
5.  Изменения по счетам к оплате по страховой
деятельности                                       114
6.  Изменения в прочих активах                         115
7.  Изменения в прочих обязательствах                  116
Итого движение денег от операционной
деятельности (символы)
8.  110+111+112+113+114+115+116)                       100
Инвестиционная деятельность
Приобретение и продажа
9.  Покупка и продажа ценных бумаг                     210
10. Покупка и продажа долевых ценных бумаг             220
11. Покупка и продажа основных средств и
нематериальных активов                             230
12. Прочие инвестиции                                  240
Итого движение денег от инвестиционной
деятельности (символы
13. 210+220+230+240)
Финансовая деятельность
14. Изменения в капитале                               310
15. Займы                                              320
16. Выплата дивидендов                                 330
17. Прочие                                             340
Итого движение денег от финансовой
деятельности (символы
18. 310+320+330+340)                                   300
19. Движение денег (символы 100+200+300)               400
20. Остаток денег на начало года                       500
21. Остаток денег на конец отчетного периода           600
----------------------------------------------------------------------
Первый руководитель__________________дата______________
Главный бухгалтер  __________________дата______________
Исполнитель__________________________
тел._________________________________
М.П.
Приложение 4 к Инструкции
о перечне, формах и сроках
представления финансовой
отчетности страховыми
(перестраховочными)
организациями Республики
Казахстан, утвержденной
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
"Об утверждении Инструкции о
перечне, формах и сроках
представления финансовой
отчетности страховыми
(перестраховочными) организациями
Республики Казахстан"
от 3 июня 2002 года N 209
Страховая организация__________________
"__"_____200__года
Форма N 4 Остатки по забалансовым счетам
___________________________________________________________________________
N  |Наименование забалансовых счетов  | Символ |Остаток на отчетную дату
_____|__________________________________|________|_________________________

1  !                      2                      !   3  !  4  !    5
---------------------------------------------------------------------------
Операциялық қызмет
1.    Таза кіріс                                      110
Ақшалай емес операциялық баптарға түзетулер
2.    Амортизациялық аударымдар және тозу             111
3.    Сақтандыру резервтеріндегі өзгерістер           112
4.    Сақтандыру қызметі бойынша алынатын
есепшоттар бойынша өзгерістер                   113
5.    Сақтандыру қызметі бойынша төленетін
есепшоттар бойынша өзгерістер                   114
6.    Өзге активтердегі өзгерістер                    115
7.    Өзге міндеттемелердегі өзгерістер               116
8.    Операциялық қызметтен ақша
қозғалысының жиынтығы
(110+111+112+113+114+115+116 символдары)        100
Инвестициялық қызмет
Сатып алу және сату
9.    Бағалы қағаздарды сатып алу және сату           210
10.   Үлестік бағалы қағаздарды сатып алу және сату   220
11.   Негізгі құрал-жабдықтарды және материалдық
емес активтерді сатып алу және сату             230
12.   Өзге инвестициялар                              240
13.   Инвестициялық қызметтен ақша қозғалысының
жиынтығы (210+220+230+240 символдары)           200
Қаржылық қызмет
14.   Капиталдағы өзгерістер                          310
15.   Заемдар                                         320
16.   Дивидендтер төлеу                               330
17.   Өзгелері                                        340
18.   Қаржылық қызметтен ақша қозғалысының
жиынтығы (310+320+330+340 символ)               300
19.   Ақша қозғалысы (100+200+300 символдары)         400
20.   Жыл басындағы ақша қалдығы                      500
21.   Есепті кезең соңындағы ақша қалдығы            600
---------------------------------------------------------------------------
Бірінші басшы  ______________________ күні ______________
Бас бухгалтер _____________________ күні _______________
Орындаушы __________________
тел.________________
М.О.
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Басқармасының "Қазақстан Республикасының
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының
қаржылық есебінің тізбесі, нысандары және
ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту
туралы" 2002 жылғы 3 маусымдағы N 209
қаулысымен бекітілген Қазақстан
Республикасының сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарының қаржылық есебінің
тізбесі, нысандары және ұсыну мерзімдері
туралы нұсқаулыққа 4-қосымша
Сақтандыру ұйымы ______________________
200 _ жылғы "___"___________________
N 4 нысан Баланстан тыс есепшоттар бойынша қалдық
---------------------------------------------------------------------------
N  ! Баланстан тыс есепшоттардың атауы ! символ ! есепті күнге қалдық
---------------------------------------------------------------------------

1 |               2                  |   3    |         4
_____|__________________________________|________|_________________________
1     Принятые в текущую аренду основные   001     (в тысячах тенге)
средства и оборудования
2     Списанная задолженность
неплатежеспособных дебиторов         002     (в тысячах тенге)
3     Выданные гарантии                    003     (в тысячах тенге)
4     Принятые в обеспечение гарантии      004     (в тысячах тенге)
5     Заложенные (обремененные) основные   005     (в тысячах тенге)
средства и другие активы
6     Бланки строгой отчетности:           006     (С N по N)
6.1   (по всем видам страхования,          006/1
указанным в лицензии)
6.2                                        006/2
N                                           N
___________________________________________________________________________
Первый руководитель_____________дата_______________
Главный бухгалтер  _____________дата_______________
Исполнитель_______________
тел.___________
М.П.
Приложение 5 к Инструкции
о перечне, формах и сроках
представления финансовой
отчетности страховыми
(перестраховочными)
организациями Республики
Казахстан, утвержденной
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
"Об утверждении Инструкции о
перечне, формах и сроках
представления финансовой
отчетности страховыми
(перестраховочными) организациями
Республики Казахстан"
от 3 июня 2002 года N 209
Правила по заполнению пояснительной записки
к финансовой отчетности
1. В пояснительной записке классификация статей и денег, приведенная в финансовой отчетности, при необходимости, дополняется информацией, поясняющей их смысл.
2. Изменения, произошедшие за отчетный период, должны быть раскрыты   по каждой статье с описанием суммарных величин согласно учетной политике страховой организации.
3. Пояснительная записка к финансовой отчетности должна включать разделы в следующей последовательности:
1) общая часть;
2) изменения, произошедшие за отчетный период, по активу баланса
(символ 1000) - Форма N 1;
3) изменения, произошедшие за отчетный период, по прочим активам баланса (символ 2000) - Форма N 1;
4) изменения, произошедшие за отчетный период, по обязательствам (символ 4000) - Форма N 1;
5) изменения, произошедшие за отчетный период, по прочим      обязательствам (символ 5000) - Форма N 1;
6) изменения, произошедшие за отчетный период, по собственному и
уставному капиталам (символ 8000) - Форма N 1;
7) изменения, произошедшие за отчетный период, по результатам финансово-хозяйственной деятельности;

1  !                  2                !    3   !           4
---------------------------------------------------------------------------
1     Ағымдағы жылға қабылданған негізгі                (мың теңгемен)
құрал-жабдықтар және жабдықтар         001
2     Төлем қабілетті жоқ дебиторлардың                 (мың теңгемен)
есептен шығарылған берешегі            002
3     Берілген кепілдіктер                   003        (мың теңгемен)
4     Қамтамасыз етуге қабылданған                      (мың теңгемен)
кепілдіктер                            004
5     Салынған (жүк артылған) негізгі                   (мың теңгемен)
құрал-жабдықтар және басқа активтер    005
6     Қатаң есептегі бланкілер:              006      (N-ден N-ге дейін)
6.1   (лицензияда көрсетілген
сақтандырудың барлық түрі бойынша)     006/1
6.2                                          006/2
N                                             N
---------------------------------------------------------------------------
Бірінші басшы  ______________________ күні ______________
Бас бухгалтер _____________________ күні _______________
Орындаушы __________________
тел.________________
М.О.
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Басқармасының "Қазақстан Республикасының
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының
қаржылық есебінің тізбесі, нысандары және
ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту
туралы" 2002 жылғы 3 маусымдағы N 209
қаулысымен бекітілген Қазақстан
Республикасының сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарының қаржылық есебінің
тізбесі, нысандары және ұсыну мерзімдері
туралы нұсқаулыққа 5-қосымша
Қаржылық есепке түсіндірме жазбаны
толтыру жөніндегі ереже
1. Түсіндірме жазбада қаржылық есепте берілген баптар және ақша жіктеушісі қажет болғанда олардың мазмұнын түсіндіретін ақпаратпен толықтырылады.
2. Есепті кезеңде болған өзгерістер сақтандыру ұйымының есеп саясатына сай жиынтық көлемді сипаттай отырып әрбір бап бойынша ашылуы тиіс.
3. Қаржылық есепке түсіндірме жазба мынадай тәртіппен бөлімдерді қосуы тиіс:
1) жалпы бөлім;
2) баланс активі бойынша (1000 символы) есепті кезеңде болған өзгерістер - N 1 нысан;
3) баланстың өзге активтері бойынша (2000 символы) есепті кезеңде болған өзгерістер - N 2 нысан;
4) міндеттемелер бойынша (4000 символы) есепті кезеңде болған өзгерістер - N 1 нысан;
5) өзге міндеттемелер бойынша (5000 символы) есепті кезеңде болған өзгерістер - N 1 нысан;
6) жеке және жарғылық капиталдар бойынша (8000 символы) есепті кезеңде болған өзгерістер - N 1 нысан;
7) қаржы-шаруашылық қызметі бойынша есепті кезеңде болған өзгерістер;

8) изменения, произошедшие за отчетный период, по денежным потокам;
9) изменения, произошедшие за отчетный период, по забалансовым счетам.
4. Общая часть пояснительной записки составляется только к годовой финансовой отчетности дополнительно к другим подпунктам пункта 3.
Изменения, произошедшие по подпунктам 2-9 пункта 3, представляются ежеквартально. При этом изменения необходимо отражать с учетом методов и принципов оценки активов и обязательств, предусмотренных в учетной политике страховой организации.
Приложение 6 к Инструкции
о перечне, формах и сроках
представления финансовой
отчетности страховыми
(перестраховочными)
организациями Республики
Казахстан, утвержденной
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
"Об утверждении Инструкции о
перечне, формах и сроках
представления финансовой
отчетности страховыми
(перестраховочными) организациями
Республики Казахстан"
от 3 июня 2002 года N 209
Правила по заполнению приложений к Инструкции
о перечне, формах и сроках представления
финансовой отчетности страховыми (перестраховочными)
организациями Республики Казахстан
Форма N 1 Бухгалтерский баланс
1. В графе N 2 определены коды счетов, указанных в графе N 3 настоящей формы.
2. Графа N 3 бухгалтерского баланса страховой организации содержит следующие статьи:
1) Деньги, за исключением срочных вкладов (символ 1100).
В данной статье указывается общая сумма денег, за исключением срочных вкладов. Стоимость денег в иностранной валюте, за исключением срочных вкладов, отражается в национальной валюте с использованием курса, указанного в учетной политике страховой организации на последнее число отчетного периода.
2) Срочные вклады (символ 1200).
В данной статье указывается сумма остатка срочных вкладов.
3) Ценные бумаги (символ 1300).
В данной статье указываются ценные бумаги, по которым производится начисление вознаграждения. Ценные бумаги подразделяются на:
ценные бумаги, годные для продажи;
ценные бумаги, предназначенные для торговли;
ценные бумаги, удерживаемые до погашения.
4) Долевые ценные бумаги (символ 1400).
В данной статье указываются акции с правом участия в уставном капитале других юридических лиц в форме пакета акций, а также акции, приобретенные с целью дальнейшей продажи и иные формы участия страховой организации в уставном капитале других юридических лиц. Долевые ценные бумаги подразделяются на:
простые акции;
привилегированные акции.
5) Инвестиции в аффилиированные организации и требования к ним (символ 1500).
В данной статье указываются суммы инвестиций страховой организации в дочерние и зависимые организации, а также суммы требований к аффилиированным и иным связанным со страховой организацией лицам.

8) ақша ағымы бойынша есепті кезеңде болған өзгерістер;
9) баланстан тыс есепшоттар бойынша есепті кезеңде болған өзгерістер.
4. Түсіндірме жазбаның жалпы бөлімі 3-тармақтың басқа тармақшаларына қосымша тек жылдық қаржылық есепке жасалады.
3-тармақтың 2-9 тармақшалары бойынша болған өзгерістер тоқсан сайын ұсынылады. Мұндайда өзгерістерді сақтандыру ұйымының есеп саясатында көзделген активтер мен міндеттемелерді бағалау әдістерін және принциптерін ескере отырып көрсету қажет.
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Басқармасының "Қазақстан Республикасының
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының
қаржылық есебінің тізбесі, нысандары және
ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту
туралы" 2002 жылғы 3 маусымдағы N 209
қаулысымен бекітілген Қазақстан
Республикасының сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарының қаржылық есебінің
тізбесі, нысандары және ұсыну мерзімдері
туралы нұсқаулыққа 6-қосымша
Қазақстан Республикасының сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының
қаржылық есебінің тізбесі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы
нұсқаулықтың қосымшаларын толтыру жөніндегі ереже
N 1 нысан. Бухгалтерлік баланс
1. N 2 бағанда осы нысанның N 3 бағанында көрсетілген есепшоттардың кодтары белгіленген.
2. Сақтандыру ұйымының бухгалтерлік балансының N 3 бағаны мынадай баптарды қамтиды:
1) мерзімді салымдардан басқа, ақша (1100 символы).
Бұл бапта мерзімді салымдардан басқа, ақшаның жалпы сомасы көрсетіледі. Мерзімді салымдардан басқа, шетел валютасындағы ақша сомасы есепті кезеңнің соңғы санына сақтандыру ұйымының есеп саясатында көрсетілген бағамды қолдана отырып Ұлттық валютада көрсетіледі.
2) Мерзімді салымдар (1200 символы).
Бұл бапта мерзімді салымдардың қалдық сомасы көрсетіледі.
3) Бағалы қағаздар (1300 символы).
Бұл бапта сыйақы есептелетін бағалы қағаздар көрсетіледі. Бағалы қағаздар: сатуға жарамды бағалы қағаздарға;
сауда-саттыққа арналған бағалы қағаздарға;
өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздарға бөлінеді.
4) Үлесі бар бағалы қағаздар (1400 символы).
Бұл бапта акциялар пакеті нысанында басқа заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысу құқығымен акциялар, сондай-ақ одан әрі сату мақсатында сатып алынған акциялар және сақтандыру ұйымының басқа заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысудың өзге нысандары көрсетіледі.
Үлесі бар бағалы қағаздар:
жай акцияларға;
артықшылық берілген акцияларға бөлінеді.
5) Аффилиирленген ұйымдарға инвестициялар және оларға қойылатын талаптар (1500 символы).
Бұл бапта сақтандыру ұйымының еншілес және тәуелді ұйымдарға инвестициялар сомасы, сондай-ақ аффилиирленген тұлғаларға және сақтандыру ұйымымен байланысты өзге де тұлғаларға қойылатын талаптар сомасы көрсетіледі.

6) Доля перестраховщика в страховых резервах (символ 1600).
В данной статье указывается доля страховых резервов, соответствующая сумме обязательств, переданных страховыми организациями перестраховочным организациям по заключенным договорам перестрахования.
Доля перестраховщика в страховых резервах подразделяется:
доля перестраховщика в резерве незаработанных премий (символ 1610);
доля перестраховщика в резерве произошедших, но не заявленных убытков (символ 1620);
доля перестраховщика в резерве заявленных, но не урегулированных убытков (1630).
7) Суммы к получению от перестраховщиков (символ 1700).
В данной статье указывается размер всех требований к перестраховочным организациям по возмещению ими части осуществленных страховыми организациями страховых выплат и других сумм.
8) Страховые премии к получению от страхователей (перестрахователей) и посредников (символ 1800).
В данной статье указывается размер всех требований к страхователям (перестрахователям) и посредникам в части неоплаченных страховых премий.
9) Счета к получению (символ 1900).
В данной статье указывается следующее:
комиссионные вознаграждения к получению;
прочие активы по страховой деятельности (дебиторская задолженность, связанная со страховой деятельностью, но не относящаяся к символам 1700 и 1800).
10) Нематериальные активы (символ 2100).
В данной статье указывается стоимость нематериальных активов.
Нематериальные активы в бухгалтерском балансе по символу 2100 учитываются по стоимости приобретения (первоначальной стоимости). Итог по символу 2000 рассчитывается за минусом амортизации по символу 2110.
11) Основные средства (символ 2200).
В данной статье указывается стоимость основных средств, предназначенных для использования в административно-хозяйственной деятельности. Основные средства в бухгалтерском балансе учитываются по стоимости приобретения (первоначальной стоимости). Итог по символу 2000 рассчитывается за минусом амортизации по символу 2210.
12) Товарно-материальные запасы (символ 2300).
В данной статье указывается стоимость товарно-материальных запасов, предназначенных для использования в административно-хозяйственной деятельности.
13) Прочая дебиторская задолженность (символ 2400), в том числе:
досрочный корпоративный подоходный налог (символ 2410).
В данной статье указывается начисленная задолженность персонала, включая подотчетные суммы и прочая задолженность, не отраженная в других символах, а также подлежащие возврату уплаченные налоги и другие обязательные платежи в бюджет.

6) Қайта сақтандырушының сақтандыру резервтеріндегі үлесі (1600 символы).
Бұл бапта сақтандыру ұйымдары жасалған қайта сақтандыру шарттары бойынша қайта сақтандыру ұйымдарына берген міндеттемелер сомасына сәйкес келетін сақтандыру резервтеріндегі үлесі көрсетіледі.
Қайта сақтандырушының сақтандыру резервтеріндегі үлесі:
қайта сақтандырушының еңбекпен табылмаған сыйақы резервіндегі үлеске (1610 символы);
қайта сақтандырушының болған, бірақ жарияланбаған шығындар резервіндегі үлеске (1620 символы);
қайта сақтандырушының жарияланған, бірақ реттелмеген шығындар резервіндегі үлеске бөлінеді (1630 символы).
7) Қайта сақтандырушылардан алынатын сома (1700 символы).
Бұл бапта қайта сақтандырушыларға сақтандыру ұйымдары жасаған сақтандыру төлемдері мен басқа сомалардың бір бөлігін өтеу бойынша қойылатын барлық талаптардың мөлшері көрсетіледі.
8) Сақтандырушылардан (қайта сақтандырушылардан) және делдалдардан алынатын сақтандыру сыйақылары (1800 символы).
Бұл бапта төленбеген сақтандыру сыйақылары бөлігінде сақтандырушыларға (қайта сақтандырушыларға) және делдалдарға қойылатын барлық талаптардың мөлшері көрсетіледі.
9) Алуға арналған есепшоттар (1900 символы).
Бұл бапта мыналар көрсетіледі:
алынуға арналған комиссиялық сыйақы;
сақтандыру қызметі бойынша өзге де активтер (1700 және 1800 символдарға жатпайтын, сақтандыру қызметіне байланысты дебиторлық берешек).
10) Материалдық емес активтер (2100 символы).
Бұл бапта материалдық емес активтердің құны көрсетіледі.
2100 символы бойынша бухгалтерлік баланстағы материалдық емес активтер сатып алынған құны (бастапқы құны) бойынша есепке алынады. 2000 символы бойынша жиынтық 2110 символы бойынша амортизацияны шегере отырып есептеледі.
11) Негізгі құрал-жабдықтар (2200 символы).
Бұл бапта әкімшілік-шаруашылық қызметінде пайдалануға арналған негізгі құрал-жабдықтардың құны көрсетіледі. Негізгі құрал-жабдықтар бухгалтерлік баланста сатып алынған құны (бастапқы құны) бойынша есепке алынады. 2000 символы бойынша жиынтық 2110 символы бойынша амортизацияны шегере отырып есептеледі.
12) Тауар-материалдық қорлар (2300 символы).
Бұл бапта әкімшілік-шаруашылық қызметінде пайдалануға арналған тауар-материалдық қорлардың құны көрсетіледі.
13) Басқа дебиторлық берешек (2400 символы), оның ішінде:
мерзімінен бұрын корпоративтік табыс салығы (2400 символы).
Бұл бапта басқа символдарда көрсетілмеген, есептегі сомаларды және өзге де берешекті қоса алғанда қызметкерлердің есептелген берешегі, сондай-ақ қайтарылуға жататын төленген салықтар және бюджетке басқа да міндетті төлемдер көрсетіледі.

14) Расходы будущих периодов (символ 2500).
В данной статье указываются расходы, произведенные в отчетном периоде, но включаемые в издержки последующих отчетных периодов.
15) Авансы выданные (символ 2600).
В данной статье указываются начисления и расчеты по авансам, выданным для поставки материалов либо за оказание услуг или выполнение работ.
16) Резерв по сомнительным долгам (2700).
В данной статье указывается начисленная сумма резерва по сомнительным долгам.
17) Страховые резервы (символ 4100).
В данной статье отражаются обязательства страховой организации по договорам страхования (перестрахования), рассчитанные на основе нормативных и актуарных расчетов.
Страховой резерв представляет собой совокупность следующих резервов:
обязательства (резервы) по незаработанным премиям (символ 4110).
В данной статье указываются страховые премии по договорам страхования (перестрахования), действовавшим в отчетном периоде, и относящимся к периоду действия страховой защиты по договору страхования (перестрахования), следующего за отчетной датой;
обязательства (резервы) по произошедшим, но не заявленным убыткам (символ 4120).
В данной статье указываются страховые обязательства по договорам страхования (перестрахования), включая расходы по урегулированию убытков, возникшие в связи с произошедшими страховыми случаями в течение отчетного периода, о факте наступления которых страховой организацией не было заявлено в установленном законодательством или договором страхования (перестрахования) порядке на отчетную дату;
обязательства (резервы) по заявленным, но не урегулированным убыткам (символ 4130).
В данной статье указываются страховые обязательства по договорам страхования (перестрахования), включая расходы по урегулированию убытков, возникшим в связи со страховыми случаями в отчетном периоде, которые имели место и о факте наступления которых заявлено страховой (перестраховочной) организацией до даты расчета в установленном законодательством или договором страхования (перестрахования) порядке.
18) Суммы к уплате по договорам страхования (символ 4200).
В данной статье указываются все начисленные обязательства страховой организации в размере сумм, подлежащих выплате страхователям страховой организацией, после определения окончательного размера страховой выплаты и сумм, оплачиваемых услуг по урегулированию претензий.
19) Расчеты с перестраховщиками (символ 4300).
В данной статье указывается сумма начисленных премий по договорам перестрахования и подлежащих к уплате по договорам перестрахования.

14) Болашақ кезең шығыстары (2500 символы).
Бұл бапта есепті кезеңде жасалған, бірақ келесі есепті кезеңдердің шығындарына жататын шығыстар көрсетіледі.
15) Берілген аванстар (2600 символы).
Бұл бапта материалдарды жеткізгені үшін не қызмет көрсеткені немесе жұмыс орындағаны үшін берілген аванстар бойынша есепке алынғандар және есеп айырысулар көрсетіледі.
16) Күмәнды борыштар бойынша резерв (2700 символы).
Бұл бапта күмәнді борыштар бойынша есептелген резерв сомасы көрсетіледі.
17) Сақтандыру резервтері (4100 символы).
Бұл бапта сақтандыру ұйымының сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша нормативтік және актуалдық есеп айырысулар бойынша есептелген міндеттемелер көрсетіледі.
Сақтандыру резерві мынадай резервтердің жиынтығын білдіреді:
еңбекпен табылмаған сыйлықақылар бойынша міндеттемелер (резервтер) (4100 символы).
Бұл бапта есепті кезеңде қолданыста болған және есепті күннен кейінгі сақтандыру (қайта сақтандыру) шарты бойынша сақтандыруды қорғау кезеңіне жататын сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша сақтандыру сыйлықақылары көрсетіледі;
болған, бірақ жарияланбаған шығындар бойынша міндеттемелер (резервтер) (4120 символы).
Бұл бапта есепті кезең ішінде болған және оның басталғаны туралы сақтандыру ұйымына есепті күнге заңда немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) шартында белгіленген тәртіппен жарияланбаған сақтандыру жағдайына байланысты туындаған шығындарды реттеу бойынша шығыстарды қоса алғанда, сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша сақтандыру міндеттемелері көрсетіледі;
жарияланған, бірақ реттелмеген шығындар бойынша міндеттемелер (резервтер) (4130 символы).
Бұл бапта есепті кезең ішінде орын алған және оның басталғаны туралы сақтандыру ұйымына есеп айырысу күніне дейін заңда немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) шартында белгіленген тәртіппен жарияланған сақтандыру жағдайына байланысты туындаған шығындарды реттеу бойынша шығыстарды қоса алғанда, сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша сақтандыру міндеттемелері көрсетіледі.
18) Сақтандыру шарттары бойынша төленетін сомалар (4200 символы).
Бұл бапта сақтандыру төлемінің түпкілікті мөлшерін және шағым-талаптарды реттеу бойынша ақылы қызмет сомасын белгіленгеннен кейін сақтандыру ұйымының сақтанушыларына төленуге жататын сомалар мөлшерінде сақтандыру ұйымының барлық есептелген міндеттемелері көрсетіледі.
19) Қайта сақтандырушылармен есеп айырысулар (4300 символы).
Бұл бапта қайта сақтандыру шарттары бойынша есептелген және қайта сақтандыру шарттары бойынша төленетін сыйлықақы сомалары көрсетіледі.

20) Счета к оплате и полученные предоплаты (символ 4400).
В данной статье указываются суммы расчетов с посредниками, осуществляющими страховую (перестраховочную) деятельность и суммы прочих обязательств по страховой деятельности, не отраженные по символу 4200 и 4300.
21) Займы (символ 5100).
В данной статье указываются суммы займов, полученных страховой организацией от банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций.
22) Кредиторская задолженность перед дочерними, зависимыми и аффилиированными организациями (символ 5200).
В данной статье указываются суммы задолженности страховых организаций перед дочерними, зависимыми и аффилиированными организациями.
23) Доходы будущих периодов (символ 5300).
В данной статье указываются суммы доходов, начисленных (полученных) в отчетном периоде, но относящихся к последующим отчетным периодам.
24) Расчеты по дивидендам (символ 5400).
В данной статье указываются причитающиеся суммы дивидендов, распределяемые страховыми организациями между ее акционерами.
25) Расчеты с бюджетом (символ 5500), в том числе расчеты по отсроченному корпоративному подоходному налогу (символ 5510).
В данной статье указываются суммы начисленных налогов и других обязательных платежей в бюджет, а также возникающие разницы в течение года между данными бухгалтерского и налогового учета при определении налогооблагаемого дохода.
26) Расчеты по пенсионным взносам в накопительные пенсионные фонды (символ 5600).
В данной статье указываются суммы начисленных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды.
27) Авансы полученные (символ 5700).
В данной статье указываются суммы авансов, начисленные (полученные) за поставку товаров, выполнение работ и/или оказание услуг.
28) Расчеты с поставщиками и подрядчиками (символ 5800).
В данной статье указываются суммы начисленных расходов по расчету с поставщиками и подрядчиками за полученные материальные ценности либо за выполненные работы или услуги.
29) Прочая кредиторская задолженность и начисления (символ 5900).
В данной статье указываются суммы начислений по оплате труда и другая кредиторская задолженность персоналу.
30) Доля меньшинства (символ 7000).
В данной статье указывается часть чистых доходов (убытков) от финансово-хозяйственной деятельности и чистых активов дочерних страховых организаций, приходящихся на долю участия, которой основные страховые организации не владеют.
Доля меньшинства указывается отдельной статьей как показатель, уменьшающий (увеличивающий) консолидированный чистый доход и применяется лишь для консолидированного баланса группы.

20) Төленетін есепшоттар және алынған алдын ала төлемдер (4400 символы).
Бұл бапта сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыратын делдалдармен есеп айырысу сомалары және 4200 әрі 4300 символдары бойынша көрсетілмеген сақтандыру қызметі бойынша өзгеде міндеттемелер сомалары көрсетіледі.
21) Заемдар (5100 символы).
Бұл бапта сақтандыру ұйымы банктерден және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдары алған заем сомалары көрсетіледі.
22) Еншілес, тәуелді және аффилиирленген ұйымдар алдындағы кредиторлық берешек (5200 символы).
Бұл бапта сақтандыру ұйымдарының еншілес, тәуелді және аффилиирленген ұйымдар алдындағы берешек сомалары көрсетіледі.
23) Болашақ кезең кірістері (5300 символы).
Бұл бапта есепті кезеңде есептелген (алынған), бірақ келесі есепті кезеңдерге жататын кіріс сомалары көрсетіледі.
24) Дивидендтер бойынша есеп айырысулар (5400 символы).
Бұл бапта сақтандыру ұйымдары оның акционерлері арасында бөлетін тиесілі дивиденд сомалары көрсетіледі.
25) Бюджетпен есеп айырысулар (5500 символы), оның ішінде мерзімі ұзартылған корпоративтік табыс салығы бойынша есеп айырысулар (5510 символы).
Бұл бапта есептелген салық және бюджетке басқа да міндетті төлемдер сомалары, сондай-ақ салық салынатын кірісті белгілеген кезде бухгалтерлік және салық есебі арасында бір жыл ішінде болатын айырма көрсетіледі.
26) Жинақтаушы зейнетақы қорларына зейнетақы жарналары бойынша есеп айырысулар (5600 символы).
Бұл бапта жинақтаушы зейнетақы қорларына есептелген зейнетақы жарна сомалары көрсетіледі.
27) Алынған аванстар (5700 символы).
Бұл бапта тауар жеткізгені, жұмыс орындағаны және/немесе қызмет көрсеткені үшін есептелген (алынған) аванс сомалары көрсетіледі.
28) өнім берушілермен және мердігерлермен есеп айырысулар (5800 символы).
Бұл бапта алынған материалдық құндылықтар не орындалған жұмыс немесе қызмет үшін өнім берушілермен және мердігерлермен есеп айырысулар бойынша есептелген шығыс сомалары көрсетіледі.
29) Басқа кредиторлық берешек және есепке алынғаны (5900 символы).
Бұл бапта қызметкерлерге еңбекақы төлеу және басқа да кредиторлық берешек бойынша есепке алынған сомалар көрсетіледі.
30) Азшылық үлесі (7000 символы).
Бұл бапта сақтандыру ұйымының қаржы-шаруашылық қызметінен түскен таза кіріс және қатысу үлесіне тиесілі әрі оларды негізгі сақтандыру ұйымдары ие емес таза актив бөлігі көрсетіледі.
Азшылық үлесі шоғырландырылған таза кірісті кішірейтетін (үлкейтетін) көрсеткіш ретінде жеке баппен көрсетіледі және топтың шоғырландырылған балансы үшін қолданылады.

31) Уставный капитал (символ 8100).
В данной статье указывается сумма объявленного уставного капитала страховых организаций, состоящая из суммарной номинальной стоимости всех объявленных к выпуску акций.
32) Неоплаченный капитал (символ 8200).
В данной статье указывается остаток неоплаченной части объявленного уставного капитала.
33) Изъятый капитал (символ 8300).
В данной статье указывается стоимость собственных акций, выкупленных у акционеров страховой организацией-эмитентом, с целью их дальнейшего изъятия из обращения, либо продажи.
34) Дополнительный оплаченный капитал (символ 8400).
В данной статье указывается сумма, полученная страховой организацией в результате реализации собственных акций по ценам, превышающим их номинальную стоимость.
35) Дополнительный неоплаченный капитал (символ 8500).
В данной статье указывается денежное выражение переоценки основных средств.
36) Резервный капитал (символ 8600).
В данной статье указывается сумма сформированного резервного капитала страховых организаций, созданного за счет отчислений от чистого дохода страховых организаций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
37) Прочий резервный капитал (символ 8700).
В данной статье отражается создание прочего резервного капитала за счет отчислений от чистого дохода страховых (перестраховочных) организаций в соответствии с их уставом.
38) Резерв предупредительных мероприятий (символ 8800).
В данной статье указывается сумма созданного резерва для проведения мероприятий по предупреждению наступления страховых случаев, созданных за счет отчислений от поступивших страховых премий либо от чистого дохода страховых (перестраховочных) организаций в соответствии с их уставом.
39) Нераспределенный доход (непокрытый убыток) (символ 8900).
В данной статье указывается сумма нераспределенного дохода (непокрытого убытка), оставшегося в распоряжении страховых организаций за прошлый (символ 8910) и за отчетный периоды (символ 8920).
3. В графе N 5 бухгалтерского баланса указывается остаток балансовых счетов на 1 января отчетного года. Указанные суммы остаются неизменными в течение отчетного года.
4. В графе N 6 бухгалтерского баланса указывается остаток балансовых счетов с начала отчетного года по дату составления финансовой отчетности с нарастающим итогом (далее - нарастающим итогом).
Приложения к Форме N 1 Бухгалтерский баланс
5. Деньги (приложение 1 к Форме N 1).
1) В графе N 2 указывается наименование статей и наименование банков, в которых открыты сберегательные (вклады до востребования) и текущие счета страховой организации.

31) Жарғылық капитал (8100 символы).
Бұл бапта шығарылуға барлық жарияланған акциялардың жиынтық номиналды құнынан тұратын сақтандыру ұйымдарының жарияланған жарғылық капиталының сомасы көрсетіледі.
32) Төленбеген капитал (8200 символы).
Бұл бапта жарияланған жарғылық капиталдың төленбеген бөлік қалдығы көрсетіледі.
33) Алынған капитал (8300 символы).
Бұл бапта сақтандыру ұйымы - эмитенті акционерлерден оларды айналыстан шығару не сату мақсатында сатып алған өз акцияларының құны көрсетіледі.
34) Қосымша төленген капитал (8400 символы).
Бұл бапта сақтандыру ұйымы өз акцияларын номиналдық құнынан асатын бағалар бойынша сату нәтижесінде алған сома көрсетіледі.
35) Қосымша төленбеген капитал (8500 символы).
Бұл бапта негізгі құрал-жабдықтарды қайта бағалау ақшасы көрсетіледі.
36) Резервтік капитал (8600 символы).
Бұл бапта Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес сақтандыру ұйымдарының таза кірісінен аудару есебінен құрылған сақтандыру ұйымдарының қалыптасқан резервтік капитал сомасы көрсетіледі.
37) Басқа резервтік капитал (8700 символы).
Бұл бапта сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының жарғысына сәйкес таза кірісінен аудару есебінен басқа резервтік капиталды құру көрсетіледі.
38) Алдын алу іс-шаралар резерві (8800 символы).
Бұл бапта түскен сақтандыру сыйақылардан не сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының жарғысына сәйкес таза кірісінен аудару есебінен құрылған сақтандыру жағдайларының басталуын алдын алу бойынша іс-шараларды жүргізу үшін құрылған резерв сомасы көрсетіледі.
39) Бөлінбеген кіріс (өтелмеген шығын) (8900 символы).
Бұл бапта сақтандыру ұйымдарының иелігінде өткен (8910 символы) және есепті кезеңде (8920 символы) қалған бөлінбеген кіріс (өтелмеген шығын) сомасы көрсетіледі.
3. Бухгалтерлік баланстың N 5 бағанында есепті жылдың 1 қаңтарына баланстық есепшоттардың қалдығы көрсетіледі. Көрсетілген сомалар есепті жыл ішінде өзгеріссіз қалады.
4. Бухгалтерлік баланстың N 6 бағанында есепті жылдың басынан өспелі қорытындымен (бұдан әрі - өспелі қорытынды) қаржылық есепті жасау күніне баланстық есепшоттардың қалдығы көрсетіледі.
Бухгалтерлік баланс N 1 нысанға қосымша
5. Ақша (N 1 нысанға 1 қосымша).
1) N 2 бағанда баптардың атауы және сақтандыру ұйымдарының жинақ (талап ету салымдары) әрі ағымдағы есепшоттар ашылған банктердің атауы көрсетіледі.

2) В графах NN 3, 4 указывается остаток денег в тенге на конец отчетного периода. При этом в графе N 4 указывается эквивалент иностранной валюты в тенге, рассчитанной по курсу, согласно учетной политике, на последнее число отчетного периода.
3) В графе N 5 указывается сумма значений граф N 3 и N 4.
4) Строка итого по графе N 5 должна соответствовать значению графы N 5 символа 1100 Формы N 1.
5) В графе N 6 указывается суммы денег, на которые право собственности ограничено (предоставление в залог, применение способов обеспечения исполнения невыполненных в срок налоговых обязательств и другие), с указанием наименования, номера и даты составления документа.
6. Срочные вклады (приложение 2 к Форме N 1).
1) В графе N 2 указывается полное наименование банка, в котором размещены срочные вклады страховой организации.
2) В графе N 3 указывается номер и дата заключения каждого договора банковского вклада, на основании которого размещен срочный вклад.
3) В графе N 4 указывается размер вознаграждения банковского вклада в процентах.
4) В графах NN 5, 6 указываются начало и окончание срока действия договора банковского вклада.
5) В графах NN 7 и 8 указывается остаток денег в тенге на конец отчетного периода. При этом в графе N 8 указывается эквивалент иностранной валюты в тенге, рассчитанной по курсу, согласно учетной политике, на последнее число отчетного периода.
6) Сумма граф N 7 и 8 по строке "итого" должна соответствовать значению графы N 5 символа 1200 Формы N 1.
7) В графе N 9 указывается количество продления срока действия договора банковского вклада.
9) В графе N 10 указываются суммы срочных вкладов, на которые право собственности ограничено (предоставление в залог, применение способов обеспечения исполнения невыполненных в срок налоговых обязательств и другие), с указанием наименования, номера и даты составления документа.
7. Ценные бумаги (приложение 3 к Форме N 1).
1) В графе N 2 указываются виды ценных бумаг, в зависимости от срока их погашения.
2) В графах NN 3, 4 и 5 указывается знак "+" в зависимости от целей учета ценных бумаг.
3) В графе N 6 указывается категория ценной бумаги.
4) В графах N 7, 8 указывается наименование эмитента и код страны в соответствии с нормативным правовым актом уполномоченного государственного органа.
5) В графе N 9 указывается количество ценных бумаг.
6) В графах NN 10, 11 указывается общая стоимость ценных бумаг в тенге на конец отчетного периода. При этом в графе N 10 указывается эквивалент иностранной валюты в тенге, рассчитанной по курсу, согласно учетной политике, на последнее число отчетного периода.

2) NN 3, 4 бағандарда есепті кезеңнің соңына теңгемен ақша қалдығы көрсетіледі. Мұндайда, N 4 бағанда есепті кезеңнің соңғы санына есеп саясатына сай бағам бойынша есептелген шетел валютасының теңгемен баламасы көрсетіледі.
3) N 5 бағанда N 3 және N 4 бағандар мағынасының сомасы көрсетіледі.
4) N 5 баған бойынша жиынтық жолы N 1 нысанның 1100 символының N 5 бағанының мағынасына сәйкес болуы тиіс.
5) N 6 бағанда құжаттың атауын, номерін және жасау күнін көрсете отырып меншік құқығы шектелген (кепілге беру, мерзімінде орындалмаған салық және басқа міндеттемелерді орындауды қамтамасыз ету тәсілдерін қолдану) ақша сомасы көрсетіледі.
6. Мерзімді салымдар (N№1 нысанға 2 қосымша).
1) N 2 бағанда сақтандыру ұйымының мерзімді салымдары орналастырылған банктің толық атауы көрсетіледі.
2) N 3 бағанда соның негізінде мерзімді салым орналастырылған банктік салым шартының номері және оны жасау күні көрсетіледі.
3) N 4 бағанда банктік салымның процентпен сыйақы мөлшері көрсетіледі.
4) NN 5, 6 бағандарда банктік салым шарты қолданылуының басталу және аяқталу мерзімі көрсетіледі.
5) NN 7 және 8 бағандарда есепті кезеңнің соңына теңгемен ақша қалдығы көрсетіледі. Мұндайда, N 8 бағанда есепті кезеңнің соңғы санына есеп саясатына сай бағам бойынша есептелген шетел валютасының теңгемен баламасы көрсетіледі.
6) "Жиынтық" жолы бойынша N 7 және N 8 бағандар сомасы N 1 нысанның 1200 символының N 5 бағанының мағынасына сәйкес болуы тиіс.
7) N 9 бағанда банктік салым шартының қолданылу мерзімін ұзарту саны көрсетіледі.
8) N 10 бағанда құжаттың атауын, номерін және жасау күнін көрсете отырып меншік құқығы шектелген (кепілге беру, мерзімінде орындалмаған салық және басқа міндеттемелерді орындауды қамтамасыз ету тәсілдерін қолдану) мерзімді салымдар сомасы көрсетіледі.
7. Бағалы қағаздар (N 1 нысанға 3 қосымша).
1) N 2 бағанда бағалы қағаздарды өтеу мерзіміне байланысты олардың түрлері көрсетіледі.
2) NN 3, 4 және 5 бағандарда бағалы қағаздарды есепке алу мақсатына байланысты "+" белгісі көрсетіледі.
3) N 6 бағанда бағалы қағаздың санаты көрсетіледі.
4) NN 7, 8 бағандарда уәкілетті мемлекеттік органның нормативтік құқықтық актісіне сәйкес эмитенттің атауы және елдің коды көрсетіледі.
5) N 9 бағанда бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
6) NN 10, 11 бағандарда есепті кезеңнің соңына бағалы қағаздардың теңгемен жалпы құны көрсетіледі. Мұндайда, N 10 бағанда есепті кезеңнің соңғы санына есеп саясатына сай бағам бойынша есептелген шетел валютасының теңгемен баламасы көрсетіледі.

7) Сумма граф N 10 и 11 по строке "итого" должна соответствовать значению графы N 5 символа 1300 Формы N 1.
8) В графе N 12 указывается стоимость ценных бумаг, на которые право собственности ограничено (предоставление в залог, применение способов обеспечения исполнения невыполненных в срок налоговых обязательств и другие), с указанием наименования, номера и даты составления документа.
8. Долевые ценные бумаги (приложение 4 к Форме N 1).
1) В графе N 2 указывается вид ценных бумаг, за исключением ценных бумаг аффилиированных лиц, в случае участия в уставном капитале в иной форме - наименование и организационно-правовую форму юридического лица.
2) В графе N 2 указывается категория ценной бумаги.
3) В графе N 4 указывается количество ценных бумаг.
4) В графе N 5 указывается общая стоимость ценных бумаг на отчетную дату.
5) В графе N 6 указывается участие в уставном капитале.
6) В графе N 7 указывается доля в уставном капитале (отношение графы N 6 к уставному капиталу, умноженное на 100%).
7) В графе N 8, 9 указывается наименование эмитента и код страны в соответствии с нормативным правовым актом уполномоченного государственного органа.
8) В графе N 10 указывается код по общему классификатору предприятий и организаций, присвоенный Агентством Республики Казахстан по статистике.
9) В графах NN 11, 12 указывается отраслевой код экономической деятельности по основной и дополнительной деятельности, присвоенный Агентством Республики Казахстан по статистике. В случае нескольких видов дополнительной деятельности указать все присвоенные коды через запятую.
10) В графе N 13 указывается стоимость долевых ценных бумаг/доли, на которые право собственности ограничено (предоставление в залог, применение способов обеспечения исполнения невыполненных в срок налоговых обязательств и другие), с указанием наименования, номера и даты составления документа.
9. Инвестиции в аффилиированные организации и требования к ним (приложение 5 к Форме N 1).
1) В графе N 2 указывается наименование аффилиированной организации.
2) В графе N 3 указывается код по общему классификатору предприятий и организаций, присвоенный Агентством Республики Казахстан по статистике.
3) В графах N 4, 5 указывается отраслевой код экономической деятельности по основной и дополнительной деятельности эмитента, присвоенный Агентством Республики Казахстан по статистике. В случае нескольких видов дополнительной деятельности указать все присвоенные коды через запятую.
4) В графе N 6 указывается количество ценных бумаг.
5) В графе N 7 указывается доля владения в уставном капитале аффилиированных лиц в процентном выражении.

7) "Жиынтық" жолы бойынша N 10 және N 11 бағандар сомасы N 1 нысанның 1300 символының N 5 бағанының мағынасына сәйкес болуы тиіс.
8) N 12 бағанда құжаттың атауын, номерін және жасау күнін көрсете отырып меншік құқығы шектелген (кепілге беру, мерзімінде орындалмаған салық және басқа міндеттемелерді орындауды қамтамасыз ету тәсілдерін қолдану) бағалы қағаздардың құны көрсетіледі.
8. Үлесі бар бағалы қағаздар (N 1 нысанға 4 қосымша).
1) N 2 бағанда аффилиирленген тұлғалардың бағалы қағаздарынан басқа, бағалы қағаздар түрі, басқа нысанда жарғылық капиталға қатысқан жағдайда - заңды тұлғаның атауы және ұйымдық-құқықтық нысаны көрсетіледі.
2) N 2 бағанда бағалы қағаздың санаты көрсетіледі.
3) N 4 бағанда бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
4) N 5 бағанда есепті күнге бағалы қағаздардың жалпы құны көрсетіледі.
5) N 6 бағанда жарғылық капиталға қатысу көрсетіледі.
6) N 7 бағанда жарғылық капиталдағы үлес көрсетіледі (100%-ке көбейтілген жарғылық капиталға N 6 бағанның қатынасы).
7) N 8, 9 бағандарда уәкілетті мемлекеттік органның нормативтік құқықтық актісіне сәйкес эмитенттің атауы және елдің коды көрсетіледі.
8) N 10 бағанда Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегі агенттік тағайындаған кәсіпорындар мен ұйымдардың жалпы жіктеушісі бойынша коды көрсетіледі.
9) NN 11, 12 бағандарда Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегі агенттік тағайындаған негізгі және қосымша қызмет бойынша экономикалық қызметтің салалық коды көрсетіледі. Қосымша қызметтің бірнеше түрлері болған жағдайда барлық тағайындалған кодтарды үтір арқылы көрсету қажет.
10) N 13 бағанда құжаттың атауын, номерін және жасау күнін көрсете отырып меншік құқығы шектелген (кепілге беру, мерзімінде орындалмаған салық және басқа міндеттемелерді орындауды қамтамасыз ету тәсілдерін қолдану) үлесі бар бағалы қағаздардың құны/үлесі көрсетіледі.
9. Аффилиирленген тұлғаларға инвестициялар және оларға қойылатын талаптар (N 1 нысанға 5 қосымша).
1) N 2 бағанда аффилиирленген ұйымның атауы көрсетіледі.
2) N 3 бағанда Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегі агенттік тағайындаған кәсіпорындар мен ұйымдардың жалпы жіктеушісі бойынша коды көрсетіледі.
3) NN 4, 5 бағандарда Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегі агенттік тағайындаған эмитенттің негізгі және қосымша қызметі бойынша экономикалық қызметтің салалық коды көрсетіледі. Қосымша қызметтің бірнеше түрлері болған жағдайда барлық тағайындалған кодтарды үтір арқылы көрсету қажет.
4) N 6 бағанда бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
5) N 7 бағанда аффилиирленген тұлғалардың жарғылық капиталында иелік ету үлесі процентпен көрсетіледі.

6) В графе N 8 указывается дата приобретения ценных бумаг.
7) В графе N 9 указывается наименование документа, на основании которого приобретены ценные бумаги, его номер и дата.
8) В графе N 10 указывается покупная стоимость одной ценной бумаги.
9) В графе N 11 указывается стоимость инвестиции на отчетную дату.
10) В графе N 12 указывается вид требований к аффилиированным лицам.
11) В графе N 13 указывается дата образования задолженности аффилиированных лиц перед страховой организацией.
12) В графе N 14 указывается остаток требований страховой организации к аффилиированным лицам на отчетную дату.
13) В графе N 15 указывается стоимость инвестиции всего, которая должна соответствовать значению символа 1500 Формы N 1.
10. Суммы к получению от перестраховщиков (приложение 6 к Форме N 1).
1) В графе N 2 указывается полное наименование брокера в случае передачи рисков по договору перестрахования перестраховочным организациям через страхового или перестраховочного брокера.
2) В графе N 3 указывается полное наименование перестраховщика.
3) В графе N 4 указывается остаток задолженности на отчетную дату, в случае наличия нескольких договоров перестрахования указывается общая сумма по данной перестраховочной организации. Итоговая сумма графы N 4 должна соответствовать значению символа 1700 Формы N 1.
4) В графах NN 5, 6, 7 и 8 указывается сумма задолженности, срок погашения которой истек, в зависимости от продолжительности сроков непогашения.
5) В графе N 9 указываются суммы к получению от перестраховщика, на которые право собственности ограничено (предоставление в залог, применение способов обеспечения исполнения невыполненных в срок налоговых обязательств и другие), с указанием наименования, номера и даты составления документа.
11. Страховые премии к получению от страхователей и посредников (приложение 7 к Форме N 1).
1) В графе N 2 указывается полное наименование дебиторов.
2) В графе N 3 указывается остаток задолженности дебиторов, итоговая сумма графы N 3 должна соответствовать значению символа 1800.
3) В графах NN 4, 5, 6 и 7 указывается сумма просроченной задолженности, срок погашения которой истек, в зависимости от продолжительности сроков непогашения.
4) В графе N 8 указываются суммы страховых премий к получению от страхователей, на которые право собственности ограничено (предоставление в залог, применение способов обеспечения исполнения невыполненных в срок налоговых обязательств и другие), с указанием наименования, номера и даты составления документа.
12. Прочие активы по страховой деятельности (приложение 8 к Форме N 1).

6) N 8 бағанда бағалы қағаздардың сатып алынған күні көрсетіледі.
7) N 9 бағанда соның негізінде бағалы қағаздар сатып алынған құжаттың атауы, оның номері және күні көрсетіледі.
8) N 10 бағанда бір бағалы қағаздың сатып алынатын құны көрсетіледі.
9) N 11 бағанда есепті күнге инвестицияның құны көрсетіледі.
10) N 12 бағанда аффилиирленген тұлғаларға қойылатын талап түрі көрсетіледі.
11) N 13 бағанда аффилиирленген тұлғалардың сақтандыру ұйымдары алдындағы берешектің пайда болу күні көрсетіледі.
12) N 14 бағанда сақтандыру ұйымдарының есепті күнге аффилиирленген тұлғаларға қойылатын талаптардың қалдығы көрсетіледі.
13) N 15 бағанда N№1 нысанның 1500 символының мағынасына сәйкес келуі тиіс барлық инвестициялардың құны көрсетіледі.
10. Қайта сақтандырушылардан алынатын сомалар (N 1 нысанға 6 қосымша).
1) N 2 бағанда тәуекелдер қайта сақтандыру шарты бойынша қайта сақтандыру ұйымдарына сақтандыру немесе қайта сақтандыру брокері арқылы тапсырылған жағдайда брокердің толық атауы көрсетіледі.
2) N 3 бағанда қайта сақтандырушының толық атауы көрсетіледі.
3) N 4 бағанда есепті күнге берешектің қалдығы көрсетіледі, бірнеше қайта сақтандыру шарттары болған жағдайда мұндай қайта сақтандыру ұйымы бойынша жалпы сомасы көрсетіледі. N 4 бағанның жиынтық сомасы нысанның 1700 символының мағынасына сәйкес болуы тиіс.
4) NN 5, 7 және 8 бағандарда өтемеу мерзімінің ұзақтығына байланысты өтеу мерзімі өткен берешек сомасы көрсетіледі.
5) N 9 бағанда құжаттың атауын, номерін және жасау күнін көрсете отырып меншік құқығы шектелген (кепілге беру, мерзімінде орындалмаған салық және басқа міндеттемелерді орындауды қамтамасыз ету тәсілдерін қолдану) қайта сақтандырушыдан алынатын сома көрсетіледі.
11. Сақтандырушылардан және делдалдардан алынатын сақтандыру сыйлықақылары (N 1 нысанға 7 қосымша).
1) N 2 бағанда дебиторлардың толық атауы көрсетіледі.
2) N 3 бағанда дебиторлардың берешек қалдығы көрсетіледі, N 3 бағанның жиынтық сомасы 1800 символдың мағынасына сәйкес болуы тиіс.
3) NN 4, 5, 6 және 7 бағандарда мерзімінің ұзақтығына байланысты өтеу мерзімі өткен берешек сомасы көрсетіледі.
4) N 8 бағанда құжаттың атауын, номерін және жасау күнін көрсете отырып меншік құқығы шектелген (кепілге беру, мерзімінде орындалмаған салық және басқа міндеттемелерді орындауды қамтамасыз ету тәсілдерін қолдану) сақтандырушылардан алынатын сақтандыру сыйлықақы сомасы көрсетіледі.
12. Сақтандыру қызметі бойынша басқа активтер (N 1 нысанға 8 қосымша).

1) В графе N 2 указывается полное наименование дебитора.
2) В графе N 3 указывается вид прочей задолженности, в случае наличия нескольких видов задолженности по одному дебитору их необходимо указывать через наклонную черту.
3) В графе N 4 указывается дата образования задолженности, в случае наличия нескольких видов задолженности по одному дебитору их необходимо указывать через наклонную черту.
4) В графе N 5 указывается остаток задолженности, при наличии нескольких договоров показывается общая сумма и итоговая сумма графы N 5 должна соответствовать значению символа 1920 Формы N 1.
5) В графах NN 6, 7, 8 и 9 указывается сумма просроченной задолженности, срок погашения которой истек, в зависимости от продолжительности сроков непогашения.
6) В графе N 10 указываются суммы прочих активов по страховой деятельности, на которые право собственности ограничено (предоставление в залог, применение способов обеспечения исполнения невыполненных в срок налоговых обязательств и другие), с указанием наименования, номера и даты составления документа.
13. Нематериальные активы (приложение 9 к Форме N 1).
1) В графе N 2 указывается наименование нематериальных активов.
2) В графе N 3 указывается дата приобретения нематериальных активов.
3) В графе N 4 указывается начисленная сумма амортизации по нематериальным активам.
4) В графе N 5 указывается балансовая стоимость нематериальных активов.
5) В графе N 6 указывается стоимость нематериальных активов, на которые право собственности ограничено (предоставление в залог, применение способов обеспечения исполнения невыполненных в срок налоговых обязательств и другие).
6) Дополнительная информация указывается по усмотрению страховой организации.
14. Основные средства (приложение 10 к Форме N 1).
1) В разделе 1 "Для собственного пользования" графы N 2 наименование основных средств необходимо расшифровать по следующим группам:
а) земля;
б) здания и сооружения;
в) незавершенное строительство;
г) машины и оборудования;
д) транспортные средства;
ж) иные виды основных средств.
Информацию по группам а)-д) необходимо указывать по каждой единице построчно, по группе ж) в общей сумме одной строкой.
2) В разделе 2 "Прочие" графы 2 наименование основных средств необходимо указывать согласно разделу 1 данного приложения.
3) В графе N 3 указывается дата приобретения основных средств, указанных в разделах 1 и 2 графы N 2, кроме группы "Иные виды основных средств".
4) В графе N 4 указывается начисленная сумма амортизации, по группе "Иные виды основных средств" показывается общая сумма амортизации.

1) N 2 бағанда дебитордың толық атауы көрсетіледі.
2) N 3 бағанда басқа берешек түрі көрсетіледі, бір дебитор бойынша берешектің бірнеше түрі болған жағдайда оларды көлбеу сызық арқылы көрсету қажет.
3) N 4 бағанда берешектің құрылған күні көрсетіледі, бір дебитор бойынша берешектің бірнеше түрі болған жағдайда оларды көлбеу сызық арқылы көрсету қажет.
4) N 5 бағанда берешектің қалдығы көрсетіледі, бірнеше шарт болған жағдайда жалпы сомасы көрсетіледі және N 5 бағанның жиынтық сомасы N 1 нысанның 1920 символының мағынасына сәйкес болуы тиіс.
5) NN 6, 7, 8 және 9 бағандарда өтемеу мерзімінің ұзақтығына байланысты өтеу мерзімі өткен берешек сомасы көрсетіледі.
6) N 10 бағанда құжаттың атауын, номерін және жасау күнін көрсете отырып меншік құқығы шектелген (кепілге беру, мерзімінде орындалмаған салық және басқа міндеттемелерді орындауды қамтамасыз ету тәсілдерін қолдану) сақтандыру қызметі бойынша басқа активтердің сомасы көрсетіледі.
13. Материалдық емес активтер (N 1 нысанға 9 қосымша).
1) N 2 бағанда материалдық емес активтердің атауы көрсетіледі.
2) N 3 бағанда материалдық емес активтердің сатып алынған күні көрсетіледі.
3) N 4 бағанда материалдық емес активтер бойынша амортизацияның есептелген сомасы көрсетіледі.
4) N 5 бағанда материалдық емес активтердің баланстық құны көрсетіледі.
5) N 6 бағанда меншік құқығы шектелген (кепілге беру, мерзімінде орындалмаған салық және басқа міндеттемелерді орындауды қамтамасыз ету тәсілдерін қолдану) материалдық емес активтердің құны көрсетіледі.
6) Қосымша ақпарат сақтандыру ұйымының қарауына қарай көрсетіледі.
14. Негізгі құрал-жабдықтар (N 1 нысанға 10-қосымша).
1) N 2 бағанның "Жеке пайдалану үшін" деген бөлімінде негізгі құрал-жабдықтардың атауына мынадай топтар бойынша талдама жасалуы қажет:
а) жер;
б) үйлер мен ғимараттар;
в) аяқталмаған құрылыс;
г) машиналар мен жабдықтар;
д) көлік құралдары;
ж) негізгі құрал-жабдықтардың өзге түрлері;
а) және д) топтары бойынша ақпарат әрбір бірлік бойынша жеке жолда, ж) тобы бойынша жалпы сомасы бір жолда көрсетілуі қажет.
2) N 2 бағанның "өзгелері" деген 2-бөлімінде негізгі құрал-жабдықтардың атауы осы қосымшаның 1-бөліміне сәйкес көрсетілуі қажет.
3) N 3 бағанда "Негізгі құрал-жабдықтардың өзге де түрлері" деген топтан басқа N 2 бағанның 1 және 2-бөлімдерінде көрсетілген негізгі құрал-жабдықтардың сатып алынған күні көрсетіледі.
4) N 4 бағанда амортизацияның есептелген сомасы, "Негізгі құрал-жабдықтардың өзге де түрлері" деген топ бойынша амортизацияның жалпы сомасы көрсетіледі.

5) В графе N 5 указывается балансовая стоимость основных средств.
6) В графе N 6 указывается стоимость основных средств, на которые право собственности ограничено (предоставление в залог, применение способов обеспечения исполнения невыполненных в срок налоговых обязательств и другие).
7) В графе N 7 указывается стоимость основных средств, принятых в финансовый лизинг.
8) В графе N 8 указывается стоимость основных средств, принятых в текущую аренду.
9) Дополнительная информация указывается по усмотрению страховой организации.
15. Прочая дебиторская задолженность (приложение 11 к Форме N 1).
1) В графе N 2 указывается вид образовавшейся дебиторской задолженности, в случае наличия нескольких видов задолженности по одному дебитору их необходимо указывать через наклонную черту.
2) В графе N 3 указывается дата образования дебиторской задолженности, в случае наличия нескольких видов задолженности по одному дебитору их необходимо указывать через наклонную черту.
3) В графе N 4 указывается остаток дебиторской задолженности на отчетную дату, при наличии нескольких договоров показывается общая сумма и итоговая сумма графы N 4 должна соответствовать значению символа 2400.
4) В графах NN 5, 6, 7, 8 указывается сумма просроченной задолженности, срок погашения которой истек, в зависимости от продолжительности сроков непогашения.
5) В графе N 9 указываются суммы прочей дебиторской задолженности, на которые право собственности ограничено (предоставление в залог, применение способов обеспечения исполнения невыполненных в срок налоговых обязательств и другие), с указанием наименования, номера и даты составления документа.
16. Суммы к уплате по договорам страхования (приложение 12 к Форме N 1).
1) В графе N 2 указывается наименование или фамилия, имя отчество страхователя.
2) В графе N 3 указывается вид страхования.
3) В графе N 4 указывается сумма кредиторской задолженности, в том числе в графах NN 5 и 6 сумма долга, приходящаяся на долю перестраховщиков в разрезе резидентов и нерезидентов. Итог по графе N 4 должен соответствовать значению символа 4200 Формы N 1.
17. Расчеты с перестраховщиками (приложение 13 к Форме N 1).
1) В графе N 2 указывается полное наименование брокерской организации, в случае передачи рисков на перестрахование через страхового брокера.
2) В графе N 3 указывается полное наименование перестраховочной организации.
3) В графе N 4 указывается остаток кредиторской задолженности на отчетную дату, при наличии нескольких договоров перестрахования показывается общая сумма по данной перестраховочной организации. Итоговая сумма графы N 4 должна соответствовать значению символа 4300 Формы N 1.

5) N 5 бағанда негізгі құрал-жабдықтардың баланстық құны көрсетіледі.
6) N 6 бағанда меншік құқығы шектелген (кепілге беру, мерзімінде орындалмаған салық міндеттемелерін орындауды қамтамасыз етудің тәсілдерін қолдану және т.б.) негізгі құрал-жабдықтардың құны көрсетіледі.
7) N 7 бағанда қаржы лизингіне алынған негізгі құрал-жабдықтардың құны көрсетіледі.
8) N 8 бағанда ағымдағы жалға алынған негізгі құрал-жабдықтардың құны көрсетіледі.
9) қосымша ақпарат сақтандыру компаниясының қалауына қарай көрсетіледі.
15. Өзге дебиторлық берешек (N 1 нысанға 11-қосымша).
1) N 2 бағанда пайда болған дебиторлық берешектің түрі көрсетіледі, бір дебитор бойынша берешектің бірнеше түрі болған жағдайда олар көлбеу сызық арқылы көрсетілуі қажет.
2) N 3 бағанда дебиторлық берешектің пайда болған күні көрсетіледі, бір дебитор бойынша бірнеше берешек түрі болған жағдайда олар көлбеу сызық арқылы көрсетілуі қажет.
3) N 4 бағанда дебиторлық берешектің есепті күндегі қалдығы көрсетіледі, бірнеше шарттар болған жағдайда жалпы сомасы көрсетіледі және N 4 бағанның қорытынды сомасы 2400 символының қосындысына сәйкес келуі қажет.
4) NN 5, 6, 7, 8 бағандарда өтеу мерзімі аяқталған мерзімі өткен берешек сомасы өтеу мерізімінің ұзақтығына қарай көрсетіледі.
5) N 9 бағанда меншік құқығы шектелген (кепілге беру, мерзімінде орындалмаған салық міндеттемелерін орындауды қамтамасыз етудің тәсілдерін қолдану және т.б.) өзге дебиторлық берешектің сомасы атауы, құжаттың номері мен жасалған күні беріле отырып көрсетіледі.
16. Сақтандыру шарттары бойынша ақы төлеу сомасы (N 1 нысанға 12-қосымша).
1) N 2 бағанда сақтандырушының атауы немесе фамилиясы, аты, әкесінің аты көрсетіледі.
2) N 3 бағанда сақтандыру түрі көрсетіледі.
3) N 4 бағанда кредиторлық берешек сомасы, оның ішінде қайта сақтандырушының үлесіне резиденттердің және резидент еместердің бөлігінде тиесілі борыш сомасы NN 5 және 6 бөліктерде көрсетіледі. N 4 баған бойынша қорытынды N 1 нысанның 4200 символының қосындысына сәйкес келуі тиіс.
17. Қайта сақтандырушылармен есеп айырысу (N 1 нысанға 13-қосымша).
1) N 2 бағанда қайта сақтандыру тәуекелі сақтандыру брокері арқылы берілген жағдайда брокерлік ұйымның толық атауы көрсетіледі.
2) N 3 бағанда қайта сақтандырушы ұйымның толық атауы көрсетіледі.
3) N 4 бағанда кредиторлық берешектің есепті күндегі қалдығы көрсетіледі, бірнеше қайта сақтандыру шарттары болған жағдайда осы қайта сақтандыру ұйымы бойынша жалпы сома көрсетіледі. N 4 бағанның қорытынды сомасы N 1 нысанның 4300 символының қосындысына сәйкес келуі қажет.

4) В графе N 5 указываются причины образования кредиторской задолженности.
18. Расчеты с посредниками по страховой (перестраховочной) деятельности (приложение 14 к Форме N 1).
1) В графе N 2 указывается полное наименование кредитора.
2) В графе N 3 указывается дата образования кредиторской задолженности, в случае наличия нескольких договоров дата образования задолженности указывается через наклонную черту.
3) В графе N 4 указывается остаток дебиторской задолженности на отчетную дату, в случае наличия нескольких договоров показывается общая сумма и итоговая сумма графы N 4 должна соответствовать значению символа 4410 Формы N 1.
19. Прочие обязательства по страховой деятельности (приложение 15 к Форме N 1).
1) В графе N 2 вид образовавшейся кредиторской задолженности, в случае наличия нескольких видов задолженности их необходимо указывать через наклонную черту.
2) В графе N 3 указывается дата образования кредиторской задолженности, в случае наличия нескольких видов задолженности дата их образования указывается через наклонную черту.
3) В графе N 4 указывается остаток кредиторской задолженности на отчетную дату, в случае наличия нескольких видов задолженности показывается общая сумма и итоговая сумма графы N 4 должна соответствовать значению символа 4420 Формы N 1.
20. Займы (приложение 16 к Форме N 1).
1) В графе N 2 указывается полное наименование займодателя.
2) В графе N 3 указывается цель привлечения займа.
3) В графе N 4 указывается номер и дата заключения каждого договора займа.
4) В графе N 5 указывается размер вознаграждения по каждому договору займа.
5) В графах NN 6, 7 указывается начало и окончание срока действия договора займа.
6) В графе N 8 указывается остаток кредиторской задолженности на отчетную дату, итоговая сумма графы N 8 должна соответствовать значению символа 5100.
7) В графе N 9 указывается сумма займа по каждому договору займа.
8) В графе N 10 указывается вид обеспечения по каждому договору займа.
21. Кредиторская задолженность перед дочерними, зависимыми и аффилиированными организациями (приложение 17 к Форме N 1).
1) В графе N 2 указывается полное наименование кредитора - дочерней, зависимой, аффилиированной организации.
2) В графе N 3 указывается код по общему классификатору предприятий и организаций, присвоенный Агентством Республики Казахстан по статистике.
3) В графах N 4, 5 указывается отраслевой код экономической деятельности по основной и дополнительной деятельности эмитента, присвоенный Агентством Республики Казахстан по статистике. В случае нескольких видов дополнительной деятельности указать все присвоенные коды через наклонную черту.

4) N 5 бағанда кредиторлық берешектің пайда болу себептері көрсетіледі.
18. Сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметі бойынша делдалдармен есеп айырысу (N 1 нысанға 14-қосымша).
1) N 2 бағанда кредитордың толық атауы көрсетіледі.
2) N 3 бағанда кредиторлық берешектің пайда болған күні көрсетіледі, бірнеше шарт болған жағдайда берешектің пайда болған күні көлбеу сызық арқылы көрсетіледі.
3) N 4 бағанда дебиторлық берешектің есепті күндегі қалдығы көрсетіледі, бірнеше шарттар болған жағдайда жалпы сомасы көрсетіледі және N 4 бағанның қорытынды сомасы N 1 нысанның 4410 символының қосындысына сәйкес келуі қажет.
19. Сақтандыру қызметі бойынша өзге міндеттемелер (N 1 нысанға 15-қосымша).
1) N 2 бағанда пайда болған дебиторлық берешектің түрі көрсетіледі, берешектің бірнеше түрі болған жағдайда олар көлбеу сызық арқылы көрсетілуі қажет.
2) N 3 бағанда дебиторлық берешектің пайда болған күні көрсетіледі, берешектің бірнеше түрі болған жағдайда олардың пайда болған күні көлбеу сызық арқылы көрсетіледі.
3) N 4 бағанда дебиторлық берешектің есепті күндегі қалдығы көрсетіледі, берешектің бірнеше түрі болған жағдайда жалпы сома көрсетіледі және N 4 бағанның қорытынды сомасы N 1 нысанның 4420 символының қосындысына сәйкес келуі қажет.
20. Заемдар (N 1 нысанға 16-қосымша).
1) N 2 бағанда заем берушінің толық атауы көрсетіледі.
2) N 3 бағанда заемның тартылу мақсаты көрсетіледі.
3) N 4 бағанда әрбір заем шартының номері мен жасалған күні көрсетіледі.
4) N 5 бағанда әрбір заем шарты бойынша сыйақы мөлшері көрсетіледі.
5) NN 6, 7 бағандарда заем шартының қолданылуының басталатын және аяқталатын мерзімі көрсетіледі.
6) N 8 бағанда дебиторлық берешектің есепті күндегі қалдығы көрсетіледі, N 8 бағанның қорытынды сомасы 5100 символының қосындысына сәйкес келуі қажет.
7) N 9 бағанда әрбір заем шарты бойынша заем сомасы көрсетіледі.
8) N 10 бағанда әрбір заем шарты бойынша қамтамасыз ету түрі көрсетіледі.
21. Еншілес, тәуелді және аффилиирленген ұйымдар алдындағы кредиторлық берешек (N 1 нысанға 17-қосымша).
1) N 2 бағанда кредитордың - еншілес, тәуелді және аффилиирленген ұйымның толық атауы көрсетіледі.
2) N 3 бағанда кәсіпорындар мен ұйымдардың Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегі агенттігінің жалпы жіктеуші бойынша берген коды көрсетіледі.
3) N 4, 5 бағандарда эмитенттің негізгі және қосымша қызметі бойынша экономикалық қызметінің Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегі агенттігі берген салалық коды көрсетіледі. Қосымша қызметтің түрі бірнеше болған жағдайда берілген барлық кодтар көлбеу сызық арқылы көрсетілсін.

4) В графе N 6 указывается вид образовавшейся кредиторской задолженности.
5) В графе N 7 указывается дата образования кредиторской задолженности.
6) В графе N 8 указывается остаток кредиторской задолженности на   отчетную дату, итоговая сумма графы N 8 должна соответствовать значению символа 5200.
22. Прочая кредиторская задолженность и начисления (приложения N 18 к Форме N 1).
1) В графе N 2 указывается вид кредиторской задолженности.
2) В графе N 3 указывается дата образования кредиторской задолженности, в случае наличия нескольких видов задолженности дата их образования указывается через наклонную черту.
3) В графе N 4 указывается остаток кредиторской задолженности на отчетную дату, в случае наличия нескольких видов задолженности показывается общая сумма и итоговая сумма графы N 4 должна соответствовать значению символа 5900 Формы N 1.
Форма N 2 Отчет о результатах финансово-хозяйственной
деятельности
23. В графе N 2 отчета о результатах финансово-хозяйственной деятельности страховой организации указываются следующие статьи:
1) Страховые премии, полученные от страхования (символ 1000).
В данной статье указываются суммы страховых премий, начисленных по договорам страхования и договорам перестрахования в отчетном периоде.
2) Страховые премии по договорам страхования, принятым по договорам перестрахования (символ 1100).
В данной статье указываются суммы страховых премий, начисленных к получению по договорам перестрахования в отчетном периоде.
3) Страховые премии, переданные на перестрахование (символ 1200).
В данной статье указываются суммы страховых премий, начисленных к выплате по договорам перестрахования в отчетном периоде.
4) Комиссионные вознаграждения полученные (символ 3000).
В данной статье указываются суммы начисленных вознаграждений по договорам страхования и перестрахования в отчетном периоде.
5) Инвестиционный доход (символ 4000).
В данной статье указывается сумма начисленного дохода в виде вознаграждения, дивидендов и прироста инвестиционного дохода в отчетном периоде.
6) Прочие доходы (символ 5000).
В данной статье указываются суммы прочих начисленных доходов по операциям, не отраженным по другим символам в отчетном периоде.
7) Расходы по осуществлению страховых выплат по договорам страхования (символ 7000).
В данной статье указываются начисленные суммы страховых выплат по договорам страхования и перестрахования, включая расходы по урегулированию убытков в отчетном периоде.
8) Расходы по договорам страхования, принятым в перестрахование (символ 7100).
В данной статье указываются начисленные суммы страховых выплат по договорам, принятым в перестрахование в отчетном периоде.

4) N 6 бағанда пайда болған кредиторлық берешектің түрі көрсетіледі.
5) N 7 бағанда кредиторлық берешектің пайда болған күні көрсетіледі.
6) N 8 бағанда дебиторлық берешектің есепті күндегі қалдығы көрсетіледі, N 8 бағанның қорытынды сомасы 5200 символының қосындысына сәйкес келуі қажет.
22. Басқа да кредиторлық берешек және есептеулер (N 1 нысанға N 18 қосымша).
1) N 2 бағанда кредиторлық берешектің түрі көрсетіледі.
2) N 3 бағанда кредиторлық берешек пайда болған күн көрсетіледі, берешектің бірнеше түрлері болған жағдайда олардың пайда болған күндері көлбеу сызық арқылы көрсетіледі.
3) N 4 бағанда есепті күнгі кредиторлық берешектің қалдығы көрсетіледі, берешектің бірнеше түрлері болған жағдайда жалпы сома көрсетіледі және N 4 бағанның жиынтық сомасы N 1 нысанның 5900 символының мәніне сәйкес келуі тиіс.
N 2 нысан. Қаржы-шаруашылық қызмет туралы есеп
23. Сақтандыру ұйымының қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижелері туралы есептің N 2 бағанында мынадай баптар көрсетіледі:
1) Сақтандырудан алынған сақтандыру сыйақылары (1000 символы).
Бұл бапта сақтандыру шарттары және қайта сақтандыру шарттары бойынша есепті кезеңдегі есептелген сақтандыру сыйлықақыларының сомасы көрсетіледі.
2) қайта сақтандыру шарттарымен қабылданған сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру сыйлықақылары (1100 символы).
Бұл бапта қайта сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру сыйлықақыларының есепті кезеңдегі алуға есептелген сомасы көрсетіледі.
3) Қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақылары (1200 символы).
Бұл бапта қайта сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру сыйлықақыларының есепті кезеңдегі төлеуге есептелген сомасы көрсетіледі.
4) Алынған комиссиялық сыйақылар (3000 символы).
Бұл бапта сақтандыру шарттары және қайта сақтандыру шарттары бойынша сыйақылардың есепті кезеңдегі есептелген сомасы көрсетіледі.
5) Инвестициялық кіріс (4000 символы).
Бұл бапта сыйақы, дивиденд және инвестициялық кірістің өсімі түріндегі есепті кезеңдегі есептелген кіріс сомасы көрсетіледі.
6) Өзге кірістер (5000 символы).
Бұл бапта өзге есептелген кірістердің есепті кезеңдегі басқа символдарда көрсетілмеген операциялар бойынша сомасы көрсетіледі.
7) Сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру ақыларын төлеуге жұмсалған шығыстар (7000 символы).
Бұл бапта сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру төлемдерінің есепті кезеңдегі зиянды реттеуге жұмсалған шығыстарын қосқандағы есептелген сомасы көрсетіледі.
8) Қайта сақтандыруға алынған сақтандыру шарттары бойынша шығыстар (7100 символы).
Бұл бапта сақтандыру төлемдерінің қайта сақтандыруға алынған сақтандыру сыйлықақыларының есепті кезеңдегі сомасы көрсетіледі.

9) Возмещение по перестрахованию (символ 7200).
В данной статье указываются суммы начисленного возмещения перестраховочных организаций по договорам перестрахования в отчетном периоде.
10) Возмещение, полученное по регрессному требованию (символ 7300).
В данной статье указываются суммы начисленного возмещения по регрессному требованию, полученные от третьих лиц в отчетном периоде.
11) Возмещение, переданное перестраховочной организации по регрессному требованию (символ 7400).
В данной статье указывается сумма начисленного к выплате перестраховочной организации возмещения в отчетном периоде, взысканного по регрессному требованию, если данное предусмотрено условиями договора перестрахования.
12) Увеличение (уменьшение) страховых резервов (символ 9000).
В данной статье указывается сумма оборота по начислению и корректировке страховых резервов в отчетном периоде, за вычетом сумм, отнесенных на долю перестраховочных организаций.
13) Комиссионные вознаграждения выплаченные (символ 10000).
В данной статье указываются начисленные суммы комиссионных вознаграждений по договорам страхования и перестрахования в отчетном периоде.
14) Общие и административные расходы (символ 11000).
В данной статье указывается начисленная сумма управленческих и хозяйственных расходов, в частности, заработная плата, премия, пособия и другие дополнительные выплаты персоналу, коммунальные услуги, канцелярские расходы, содержание помещений административного назначения, начисленные суммы штрафов и неустойки, подлежащие уплате страховой организацией, расходы на маркетинг, развитие страхового бизнеса и другие расходы сторонним организациям и т.д.
15) Налоги и другие обязательные платежи в бюджет (кроме корпоративного подоходного налога) (символ 12000).
В данной статье указывается начисленная сумма налогов и других обязательных платежей в бюджет в отчетном периоде.
16) Инвестиционный расход (символ 13000).
В данной статье указывается начисленная сумма инвестиционных расходов в отчетном периоде.
17) Прочие расходы (символ 14000).
В данной статье указываются начисленные суммы расходов от иной деятельности, в том числе суммы начисленных расходов по полученным займам и другие вознаграждения в отчетном периоде.
18) Корпоративный подоходный налог (символ 17000).
В данной статье указывается общая сумма начисленного в отчетном периоде корпоративного подоходного налога как от основной деятельности (символ 17100), так и от иной деятельности (символ 17200), в соответствии с Законом Республики Казахстан " О налогах и  других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) от 12 июня 2001 года.

9) Қайта сақтандыру бойынша өтем (7200 символы).
Бұл бапта қайта сақтандыру шарттары бойынша қайта сақтандыру ұйымдарының есепті кезеңдегі есептелген өтеуінің сомасы көрсетіледі.
10) Регресс талаптар бойынша алынған өтем (7300 символы).
Бұл бапта үшінші тұлғалардан регресс талаптар бойынша алынған есептелген өтемнің есепті кезеңдегі сомасы көрсетіледі.
11) Регресс талаптар бойынша қайта сақтандыру ұйымына берілген өтем (7400 символы).
Бұл бапта қайта сақтандыру ұйымына регресс талаптар бойынша есепті кезеңдегі өндіріп алынған өтемді төлеуге, егер ол қайта сақтандыру шарттарының талаптарында көзделсе, есептелген сомасы көрсетіледі.
12) Сақтандыру резервтерін көбейту (азайту) (9000 символы).
Бұл бапта сақтандыру резервтерінің есепті кезеңдегі есептеу және түзету бойынша қайта сақтандыру ұйымдарының үлесіне жатқызылған соманы алып тастағандағы айналым сомасы көрсетіледі.
13) Төленген комиссиялық сыйақы (10000 символы).
Бұл бапта сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша есепті кезеңдегі комиссиялық сыйақының есептелген сомасы көрсетіледі.
14) Жалпы және әкімшілік шығыстар (11000 символы).
Бұл бапта басқару және шаруашылық шығыстарының есептелген сомасы, атап айтқанда, қызметкерлерге төленетін еңбекақы, сыйлықақы, жәрдемақы және басқа да қосымша төлемдер, коммуналдық қызметтер, кеңсе шығыстары, әкімшілік мақсаттағы үй-жайды ұстау, сақтандыру ұйымының төлейтін айыппұлдары мен тұрақсыздық айыбының есептелген сомасы, маркетингке жұмсалатын шығыстар, сақтандыру бизнесін дамыту және сырт ұйымдарға жұмсалатын басқа да шығыстар және т.б. көрсетіледі.
15) Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер (корпоративті табыс салығынан басқа) (12000 символы).
Бұл бапта салықтардың және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің есепті кезеңдегі есептелген сомасы көрсетіледі.
16) Инвестициялық шығыс (13000 символы).
Бұл бапта инвестициялық шығыстардың есепті кезеңдегі есептелген сомасы көрсетіледі.
17) Өзге де шығыстар (14000 символы).
Бұл бапта есепті кезеңдегі өзге қызметтен шығыстардың есептелген сомасы, оның ішінде алынған заемдарға жұмсалатын шығыстар сомасы және басқа да сыйақылар көрсетіледі.
18) Корпоративті табыс салығы (17000 символы).
Бұл бапта есепті кезеңдегі Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы "Салықтар және бюджетке төленетін басқа да төлемдер туралы" Заңына  (Салық кодексі) сәйкес негізгі қызметтен де (17100 символы), өзге қызметтен де (17200 символы) корпоративті табыс салығының есептелген жалпы сомасы көрсетіледі.

19) Доход (расход) от чрезвычайных ситуаций (символ 21000).
В данной статье указывается сумма начисленных доходов (расходов), возникших в отчетном периоде в результате непредвиденных обстоятельств или событий.
24. В графе N 4 отчета о результатах финансово-хозяйственной деятельности указываются обороты по счетам за предыдущий, до отчетного года, год и указанная сумма в течение года остается неизменной.
25. В графе N 5 отчета о результатах финансово-хозяйственной деятельности указываются обороты по счетам за отчетный период.
Приложения к Форме N 2 Отчет о результатах
финансово-хозяйственной деятельности
26. Страховые премии (приложение 1 к Форме N 2).
1) В графе N 3 указываются страховые премии по классам страхования, в том числе в графе N 4 страховые премии, начисленные к получению по договорам перестрахования с начала года.
2) В графах NN 5 и 6 указываются страховые премии, начисленные к выплате по договорам перестрахования, в том числе сумма страховых премий, начисленная к выплате нерезидентам с начала года.
3) В графе N 7 указываются чистые страховые премии.
4) В строках 1.6, 2.5 и 3.15 указываются иные виды (классы) страхования, в случае введения новых видов (классов) страхования с обязательной расшифровкой в пояснительной записке.
27. Комиссионные вознаграждения (приложение 2 к Форме N 2).
1) В графе N 2 указываются классы страхования, по которым начислены комиссионные вознаграждения по договорам страхования и перестрахования с начала года.
2) В графах NN 3 и 4 указываются начисленные к получению суммы комиссионных вознаграждений в разрезе резидентов и нерезидентов с начала года.
3) В графах NN 5 и 6 указываются начисленные к выплате суммы комиссионных вознаграждений в разрезе резидентов и нерезидентов с начала года.
4) В графе N 7 указывается сумма комиссионных вознаграждений, начисленная к выплате агентам с начала года.
5) В строках 1.6, 2.5 и 3.15 указываются иные классы (виды) страхования, в случае введения новых классов (видов) страхования с обязательной расшифровкой в пояснительной записке.
28. Инвестиционный доход (расход) (приложение 3 к Форме N 2).
1) Инвестиционный доход (расход) по графе N 4 определяется как разность строк 2 и 3.
2) Инвестиционный доход по графе N 4 равняется сумме значений строк 2.1 - 2.5.
3) Срочные вклады по графе N 4 равняются сумме значений строк 2.2.1 - 2.2.2.
4) Ценные бумаги по графе N 4 равняются сумме значений строк 2.3.1 - 2.3.3.

19) Төтенше жағдайлардан түскен кіріс (шығыс) (21000 символы).
Бұл бапта есепті кезеңде күтпеген жағдайлар немесе оқиғалардың нәтижесінде туындаған кірістердің (шығыстардың) есептелген сомасы көрсетіледі.
24. Қаржы-шаруашылық қызметтің нәтижелері туралы N 4 бағанда есепті жылға дейінгі алдыңғы жылдың есепшоттар бойынша айналымы көрсетіледі, жылы мен көрсетілген сома жыл бойына өзгеріссіз қалады.
25. Қаржы-шаруашылық қызметтің нәтижелері туралы N 5 бағанда есепті кезеңдегі есепшоттар бойынша айналымдар көрсетіледі.
Қаржы-шаруашылық қызметтің нәтижелері туралы есеп
N 2 нысанына қосымшалар
26. Сақтандыру сыйлықақылары (N 2 нысанға 1-қосымша).
1) N 3 бағанда сақтандыру кластары бойынша сақтандыру сыйлықақылары, оның ішінде N 4 бағанда қайта сақтандыру шарттары бойынша жылдың басынан бастап алуға есептелген сақтандыру сыйлықақылары көрсетіледі.
2) NN 5 және 6 бағандарда қайта сақтандыру шарттары бойынша есептелген сақтандыру сыйлықақылары, оның ішінде резидент еместерге жылдың басынан бастап төлеуге есептелген сақтандыру сыйлықақыларының сомасы көрсетіледі.
3) N 7 бағанда таза сақтандыру сыйлықақылары көрсетіледі.
4) 1.6, 2.5 және 3.15 жолдарда сақтандырудың өзге түрлері (кластары) көрсетіледі, сақтандырудың жаңа түрлері (кластары) жүргізілген жағдайда түсіндірме жазбада оның міндетті талдамасы көрсетіледі.
27. Комиссиялық сыйақылар (N 2 нысанға 2-қосымша).
1) N 2 бағанда сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша жылдың басынан бастап комиссиялық сыйлықақылар есептелген сақтандыру кластары көрсетіледі.
2) NN 3 және 4 бағандарда комиссиялық сыйақылардың жылдың басынан бастап резиденттер мен резидент еместерге қатысты алуға есептелген сомасы көрсетіледі.
3) NN 5 және 6 бағандарда комиссиялық сыйақылардың жылдың басынан бастап резиденттер мен резидент еместерге қатысты төлеуге есептелген сомасы көрсетіледі.
4) N 7 бағанда агенттерге жылдың басынан бастап төлеуге есептелген комиссиялық сыйлықақылардың сомасы көрсетіледі.
5) 1.6, 2.5 және 3.15 жолдарда сақтандырудың өзге түрлері (кластары) көрсетіледі, сақтандырудың жаңа түрлері (кластары) жүргізілген жағдайда түсіндірме жазбада оның міндетті талдамасы көрсетіледі.
28. Инвестициялық кіріс (шығыс) (N 2 нысанға 3-қосымша).
1) N 4 баған бойынша инвестициялық кіріс (шығыс) 2 және 3 жолдардың айырмасы ретінде анықталады.
2) N 4 баған бойынша инвестициялық кіріс 2.1-2.5 жолдардың қосынды сомасына тең.
3) N 4 баған бойынша мерзімді салымдар 2.2.1-2.2.2 жолдардың қосынды сомасына тең.
4) N 4 баған бойынша бағалы қағаздар 2.3.1-2.3.3 жолдардың қосынды сомасына тең.

5) Долевые ценные бумаги по графе N 4 равняются сумме значений строк 2.4.1 - 2.4.2.
6) Инвестиционный расход по графе N 4 равняется сумме значений строк 3.1 - 3.5.
7) Срочные вклады по графе N 4 равняются сумме значений строк 3.2.1 - 3.2.2.
8) Ценные бумаги по графе N 4 равняются сумме значений строк 3.3.1 - 3.3.3.
9) Долевые ценные бумаги по графе N 4 равняются сумме значений строк 3.4.1 - 3.4.2.
10) Прочие инвестиционные доходы (расходы) по строкам 2.5 и 3.5 следует расшифровать по видам доходов (расходов), отражая их в дополнительных подстроках указанных строк.
11) Инвестиционной доход по строке 2 графы N 4 должен соответствовать значению символа 4000 Формы N 2.
12) Инвестиционной расход по строке 3 графы N 4 должен соответствовать значению символа 13000 Формы N 2.
29. Прочие доходы (приложение 4 к Форме N 2).
1) В данной статье указываются доходы, не отраженные по другим символам доходов страховой организации.
2) Строку 5 следует расшифровать с учетом других видов доходов, заработанных страховой организацией, отражая их в дополнительных строках.
3) Прочие доходы по графе N 4 равняются сумме значений строк 2 - 5 с начала года нарастающим итогом.
4) Сумма по строке 1 графы N 4 должна соответствовать значению графы N 5 по символу 5000 Формы N 2.
30. Расходы по осуществлению страховых выплат (приложение 5 к Форме N 2).
1) В графе N 1 указываются начисленные суммы страховых выплат с начала года.
2) В графе N 2 указываются суммы начисленных страховых выплат по договорам, принятым на перестрахование с начала года.
3) В графе N 3 указываются суммы начисленных возмещений перестраховочных организаций по договорам перестрахования с начала года.
4) В графе N 4 указываются суммы возмещений, начисленных к получению от третьих лиц по регрессному требованию с начала года.
5) В графе N 5 указываются суммы возмещений, начисленных к выплате перестраховочным организациям от третьих лиц по регрессному требованию с начала года.
6) В графе N 6 указываются суммы чистых расходов по осуществлению страховых выплат.
7) В строках 1, 6, 2.4, 3.15 указываются иные виды (классы) страхования, в случае введения новых видов (классов) страхования с обязательной расшифровкой в пояснительной записке.
31. Увеличение (уменьшение) в страховых резервах (приложение 6 к Форме N 2).
1) В графах NN 1, 4, 7 указывается остаток резервов на начало отчетного периода по данным символов 4110, 4120 и 4130 Формы N 1.
2) В графах NN 2, 5, 8 указывается остаток резервов на конец отчетного периода по данным символов 4110, 4120 и 4130 Формы N 1.

5) N 4 баған бойынша үлестік бағалы қағаздар 2.4.1-2.4.2 жолдардың қосынды сомасына тең.
6) N 4 баған бойынша инвестициялық кіріс 3.1-3.5 жолдардың қосынды сомасына тең.
7) N 4 баған бойынша мерзімді салымдар 3.2.1-3.2.2 жолдардың қосынды сомасына тең.
8) N 4 баған бойынша бағалы қағаздар 3.3.1-3.3.3 жолдардың қосынды сомасына тең.
9) N 4 баған бойынша үлестік бағалы қағаздар 3.4.1-3.4.2 жолдардың қосынды сомасына тең.
10) 2.5 және 3.5 жолдар бойынша өзге де инвестициялық кірістер (шығыстар) кірістер (шығыстар) түрлері бойынша көрсетілген жолдардың қосымша жолдарына оларды көрсете отырып талдануы қажет.
11) N 4 бағанның 2 жолы бойынша инвестициялық кіріс N 2 нысанның 4000 символының қосындысына сәйкес келуі қажет.
12) N 4 бағанның 3 жолы бойынша инвестициялық шығыс N 2 нысанның 13000 символының қосындысына сәйкес келуі қажет.
29. Өзге де кірістер (N 2 нысанға 4-қосымша).
1) Бұл бапта сақтандыру ұйымы кірістерінің өзге символдары бойынша көрсетілмеген кірістері көрсетіледі.
2) 5 жол сақтандыру ұйымдарының тапқан кірістерінің басқа түрлерін есепке ала отырып, оларды қосымша жолдарда көрсете талдануы қажет.
3) N 4 бағанның 1 жолы бойынша сома N 2 нысанның 5000 символы бойынша N 5 бағанның қосындысына сәйкес келуі қажет.
30. Сақтандыру төлемдерін төлеуге жұмсалатын шығыстар (N 2 нысанға 5-қосымша).
1) N 1 бағанда сақтандыру төлемдерінің жылдың басынан бастап есептелген сомасы көрсетіледі.
2) N 2 бағанда сақтандыру төлемдерінің жылдың басынан бастап қайта сақтандыруға алынған шарттар бойынша есептелген сомасы көрсетіледі.
3) N 3 бағанда қайта сақтандыру ұйымдарының қайта сақтандыру шарттары бойынша жылдың басынан бастап есептелген өтеу сомасы көрсетіледі.
4) N 4 бағанда үшінші тұлғалардан регресс талаптар бойынша жылдың басынан бастап алуға есептелген өтеу сомасы көрсетіледі.
5) N 5 бағанда үшінші тұлғалардан регресс талаптар бойынша жылдың басынан бастап қайта сақтандыру ұйымдарына төлеуге есептелген өтеу сомасы көрсетіледі.
6) N 6 бағанда сақтандыру төлемдерін төлеуге жұмсалатын таза шығыстардың сомасы көрсетіледі.
7) 1.6, 2.4 және 3.15 жолдарда сақтандырудың өзге түрлері (кластары) көрсетіледі, сақтандырудың жаңа түрлері (кластары) жүргізілген жағдайда түсіндірме жазбада оның міндетті талдамасы көрсетіледі.
31. Сақтандыру резервтеріндегі көбею (азаю) (N 2 нысанға 6-қосымша).
1) NN 1, 4, 7 бағандарда резервтердің N 1 нысанның 4110, 4120 және 4130 символдарының деректері бойынша есепті кезеңнің басындағы қалдығы көрсетіледі.
2) NN 2, 5, 8 бағандарда резервтердің N 1 нысанның 4110, 4120 және 4130 символдарының деректері бойынша есепті кезеңнің аяғындағы қалдығы көрсетіледі.

3) В графах NN 3, 6, 9 указывается соответственно разность граф NN 2 и 1, 5 и 4, 8 и 7.
4) Остаток страховых резервов в графах NN 1, 2, 4, 5, 7, 8 указывается за вычетом доли перестраховщика в страховых резервах.
5) В строках 1, 6, 2.4, 3.15 указываются иные виды (классы) страхования, в случае введения новых видов (классов) страхования с обязательной расшифровкой в пояснительной записке.
32. Общие и административные расходы (приложение 7 к Форме N 2).
1) В графе N 2 указывается классификация расходов.
2) Строку 25 следует расшифровать с учетом других видов начисленных расходов, отражая их в дополнительных подстроках вышеуказанной строки.
3) В графе N 3 указываются начисленные суммы задолженности по общим и административным расходам.
4) Итог по строке 26 графы N 3 должен соответствовать значению графы N 5 символа 11000 Формы N 2.
33. Налоги и другие обязательные платежи в бюджет (приложение 8 к Форме N 2).
1) В графе N 3 указывается сумма начисленных налогов и других   обязательных платежей в бюджет в отчетном периоде.
2) Итог по строке 11 должен соответствовать значению графы N 5 символа 12000 Формы N 2.
34. Прочие расходы (приложение 9 к Форме N 2).
1) В данной статье указываются расходы, не указанные по другим символам расходов страховой организации.
2) Прочие расходы по графе N 4 равняются сумме значений строк 2-6 с начала года.
3) Строку 6 следует расшифровать с учетом других видов расходов, начисленных страховой организацией, отражая их в дополнительных подстроках вышеуказанной строки.
4) Сумма по строке 1 должна соответствовать значению графы N 5 по символу 14000 Формы N 2.
Форма N 3 Отчет о движении денег
35. В графе N 2 отчета о движении денег страховой организации указываются следующие статьи:
1) Остаток денег на начало года (символ 500).
Суммы, указанные в данной статье, должны быть тождественны значению символа 1100 графы N 4 Формы N 1. Значение символа 600 должно быть равно значению символа 1100 графы N 5 Формы N 1.
Операционная деятельность.
2) Чистый доход (символ 110).
В данной статье сумма графы N 5 должна равняться значению символа 22000 Формы N 2.
3) Амортизационные отчисления (символ 111).
В данной статье указывается сумма начисленной амортизации, отраженная по символам 2110 и 2210 Формы N 1. Положительная разница значений символа 2110 и 2210 на конец и на начало отчетного периода прибавляется к значению символа 110, а отрицательная - отнимается, т.е. увеличение суммы амортизации приводит к притоку денег, а уменьшение - к оттоку.

3) NN 3, 6, 9 бағандарда NN 2 және 1, 5 және 4, 8 және 7 бағандардың тиісінше айырмасы көрсетіледі.
4) NN 1, 2, 4, 5, 7, 8 бағандарда сақтандыру резервтерінің қалдығы қайта сақтандырушының сақтандыру резервтеріндегі үлесін алып тастай отырып көрсетіледі.
5) 1.6, 2.4 және 3.15 жолдарда сақтандырудың өзге түрлері (кластары) көрсетіледі, сақтандырудың жаңа түрлері (кластары) жүргізілген жағдайда түсіндірме жазбада оның міндетті талдамасы көрсетіледі.
32. Жалпы және әкімшілік шығыстар (N 2 нысанға 7-қосымша).
1) N 2 бағанда шығыстардың жіктеуі көрсетіледі.
2) 25 жол есептелген шығыстардың басқа түрлерін есепке ала отырып, оларды жоғарыда көрсетілген жолдың қосымша жолдарында көрсете талдануы қажет.
3) N 3 бағанда жалпы және әкімшілік шығыстар бойынша берешектің есептелген сомасы көрсетіледі.
4) N 3 бағанның 26 жолы бойынша қорытынды N 2 нысанның 11000 символы N 5 бағанының қосындысына сәйкес келуі қажет.
33. Салықтар және бюджетке төленетін басқа да төлемдер (N 2 нысанға 8-қосымша).
1) N 3 бағанда салықтар мен бюджетке төленетін басқа да төлемдердің есепті кезеңде есептелген сомасы көрсетіледі.
2) 11 жол бойынша қорытынды N 2 нысанның 12000 символы N 5 бағанының қосындысына сәйкес келуі қажет.
34. Өзге де шығыстар (N 2 нысанға 9-қосымша).
1) Бұл бапта сақтандыру ұйым шығыстарының басқа символдар бойынша көрсетілмеген шығыстары көрсетіледі.
2) N 4 баған бойынша өзге де шығыстар 2-6 жолдар қосындысының жылдың басынан бастағандағы сомасына тең.
3) 6 жол есептелген шығыстардың басқа түрлерін есепке ала отырып, оларды жоғарыда көрсетілген жолдың қосымша жолдарында көрсете талдануы қажет.
4) 1 жол бойынша сома N 2 нысанның 14000 символы N 5 бағанының қосындысына сәйкес келуі қажет.
N 3 нысан. Ақша қозғалысы туралы есеп
35. Сақтандыру ұйымының ақша қозғалысы туралы есептің N 2 бағанында мынадай баптар көрсетіледі:
1) Ақшаның жылдың басындағы қалдығы (500 символы).
Бұл бапта көрсетілетін сомалар N 1 нысанның N 4 бағаны 11000 символының қосындысына сәйкес келуі қажет. 600 символының қосындысы N 1 нысанның N 5 бағаны 1100 символының қосындысына сәйкес келуі қажет.
Операциялық қызмет.
2) Таза кіріс (110 символы).
Бұл бапта N 4 бағанның сомасы N 2 бағанның 22000 символының қосындысына сәйкес келуі қажет.
3) Амортизациялық есептеулер (111 символы).
Бұл бапта N 1 нысанның 2110 және 2210 символдары бойынша көрсетілген амортизацияның есептелген сомасы көрсетіледі. Есепті кезеңнің басы мен аяғындағы 2110 және 2210 символдарының қосындысындағы оң айырма 110 сомволының қосындысына қосылады, ал теріс айырма - алынады, яғни амортизация сомасының өсуі ақша түсіміне әкеледі де, азаюы - жылыстауына әкеп соғады.

4) Изменения в страховых резервах (символ 112).
В данной статье указывается разница сумм страховых резервов, отраженных по символам 1610, 1620 и 1630 Формы N 1. Положительная разница значений указанных символов на конец и на начало отчетного периода отнимается от значения символа 110, а отрицательная - прибавляется, т.е. увеличение сумм страховых резервов обеспечивает отток денег, а уменьшение - приток.
5) Изменения по счетам к получению по страховой деятельности (символ 113).
В данной статье указывается сумма разницы между отчетным и предыдущим периодом значений символов 1700 и 1800 Формы N 1. Соответственно, положительная сумма разницы уменьшает сумму значений символа 110, а отрицательная увеличивает.
6) Изменения по счетам к оплате от страховой деятельности (символ 114).
В данной статье указывается сумма разницы между отчетным и предыдущим периодом символов 4200, 4300, 4400 Формы N 1. Положительная разница значений указанных символов на конец и на начало отчетного периода прибавляется к значению символа 110, а отрицательная - отнимается, т.е. увеличение.
13) Изменения в капитале (символ 310).
В данной статье указывается сумма разницы между отчетным и предыдущим периодом символа 8000 Формы N 1, за исключением символа 8900. Положительная разница значений символов 8000 и 8800 на конец и на начало отчетного периода прибавляется к значению символа 110, а отрицательная - отнимается, т.е. увеличение капитала приводит к притоку денег, а уменьшение - к оттоку.
14) Займы (символ 320).
В данной статье указывается разница сумм займов, отраженных по символу 5100 Формы N 1. Положительная разница значений символа 5100 на конец и начало отчетного периода прибавляется к значению символа 110, а отрицательная - отнимается, т.е. увеличение займов обеспечивает приток денег, а уменьшение - отток.
15) Выплата дивидендов (символ 330).
В данной статье указывается разница сумм дивидендов, отраженных по символу 5400 Формы N 1. Положительная разница значений символа 5400 на конец и начало отчетного периода прибавляется к значению символа 110, а отрицательная - отнимается, т.е. увеличение начисленных дивидендов приводит к притоку денег, а уменьшение - к оттоку.
16) Прочие (символ 340).
В данной статье указывается сумма прочих поступлений или выбытия денег в результате финансовой деятельности страховой организации.
36. Движение денег по символу 400 определяется как разность значений  символов 600 и 500. Подсчет сумм символов 100 - 300 должен быть равен к указанной сумме по символу 400 Формы N 3.

4) Сақтандыру резервтеріндегі өзгерістер (112 символы).
Бұл бапта N 1 нысанның 1610, 1620 және 1630 символдары бойынша көрсетілген сақтандыру резервтерінің сомаларының айырмасы көрсетіледі. Есепті кезеңнің басы мен аяғындағы көрсетілген символдардың қосындысындағы оң айырма 110 символының қосындысынан алынады, ал теріс айырма - қосылады, яғни сақтандыру резервтері сомасының өсуі ақшаның жылыстауын қамтамасыз етеді де, азаюы - түсіміне әкеп соғады.
5) Сақтандыру қызметінің алу есепшоттары бойынша өзгерістер (113 символы).
Бұл бапта N 1 нысанның 1700 және 1800 символдары қосындысының есепті және оның алдындағы кезеңнің арасындағы айырма сомасы көрсетіледі. Тиісінше, айырманың оң сомасы 110 символының қосындысы сомасын азайтады, ал теріс айырма азайтады.
6) Сақтандыру қызметінен төлеу есепшоттары бойынша өзгерістер (114 символы).
Бұл бапта N 1 нысанның 4200, 4300 және 4400 символдарының есепті және оның алдындағы кезеңнің арасындағы айырма сомасы көрсетіледі. Есепті кезеңнің басы мен аяғындағы көрсетілген символдар қосындысының оң айырмасы 110 символының қосындысына қосылады, ал терісі алынады, яғни көбейеді.
13) Капиталдағы өзгерістер (310 символы).
Бұл бапта N 1 нысанның 8000 символының есепті және оның алдындағы кезеңнің арасындағы айырма сомасы көрсетіледі. Есепті кезеңнің басы мен аяғындағы 8000 және 8800 символдарының қосындысындағы оң айырма 110 сомволының қосындысына қосылады, ал теріс айырма - алынады, яғни капиталдың өсуі ақша түсіміне әкеледі де, азаюы - жылыстауына әкеп соғады.
14) Заемдар (320 символы).
Бұл бапта N 1 нысанның 5100 символы бойынша көрсетілген заемдар сомасының айырмасы көрсетіледі. Есепті кезеңнің басы мен аяғындағы 5100 символының қосындысындағы оң айырма 110 сомволының қосындысына қосылады, ал теріс айырма - алынады, яғни заемдардың өсуі ақша түсіміне әкеледі де, азаюы - жылыстауына әкеп соғады.
15) Дивидендтер төлеу (330 символы).
Бұл бапта N 1 нысанның 5400 символы бойынша көрсетілген дивидендтер сомасының айырмасы көрсетіледі. Есепті кезеңнің басы мен аяғындағы 5400 символының қосындысындағы оң айырма 110 символының қосындысына қосылады, ал теріс айырма - алынады, яғни есептелген дивидендтердің өсуі ақша түсіміне әкеледі де, азаюы - жылыстауына әкеп соғады.
16) Өзгелері (340 символы).
Осы бапта сақтандыру ұйымының қаржы қызметі нәтижесінде ақшаның басқа да түсімдері немесе шыққан сомасы көрсетіледі.
36. 400 символы бойынша ақша қозғалысы 600 және 500 символдары қосындысының айырмасы ретінде белгіленеді. 100-300 символдарының сомаларын есептеу N 3 нысанның 400 символы бойынша көрсетілген сомаға тең болуы тиіс.

37. В Форме N 4 указывается остаток по забалансовым счетам на каждую отчетную дату.
1) В графе N 2 указывается наименование забалансовых счетов. В случае наличия забалансовых счетов, отличающихся от счетов, указанных в графе N 2, они указываются в дополнительных строках графы N 2.
2) В графе N 4 указывается остаток в зависимости от вида забалансовых счетов в тыс. тенге либо в количественном выражении.
____________________________________________________________

37. N 4 нысанда әрбір есепті күнге баланстан тыс есепшоттар бойынша қалдық көрсетіледі.
1) N 2 бағанда баланстан тыс есепшоттардың атауы көрсетіледі. N 2 бағанда көрсетілген есепшоттардан айырмашылығы бар баланстан тыс есепшоттар болған жағдайда, олар N 2 бағанның қосымша жолдарында көрсетіледі.
2) N 4 бағанда баланстан тыс есепшоттардың түріне байланысты мың теңгемен не санмен қалдық көрсетіледі.