Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2002 года N 438. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 октября 2002 года N 1992. Утратил силу - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 23 мая 2007 года N 185 (вводится в действие с 1 января 2008 года)
Сноска. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2002 года N 438 утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 23 мая 2007 года  N 185  (вводится в действие с 1 января 2008 года)
В целях реализации  Закона  Республики Казахстан от 24 июня 2002 года "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, "О бухгалтерском учете" приказываю:
1. Утвердить прилагаемый Типовой план счетов бухгалтерского учета.
2. Признать утратившим силу  постановление  Национальной комиссии Республики Казахстан по бухгалтерскому учету от 18 ноября 1996 года N 6 "О Генеральном плане счетов бухгалтерского учета финансово-хозяйственной деятельности субъектов".
3. Департаменту методологии бухгалтерского учета и аудита в установленном порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого вице-Министра финансов Жамишева Б.Б.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2003 года.
Министр
Утвержден
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2002 года N 438  <*>
Сноска. Типовой план с изменениями - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 21 октября 2003 года  N 372 .
Типовой план счетов бухгалтерского учета
Раздел 1. Внеоборотные активы
Код
счета
10   Нематериальные активы
101  Лицензионные соглашения
102  Программное обеспечение
103  Патенты
104  Организационные затраты
105  Гудвилл
106  Прочие нематериальные активы
11   Амортизация нематериальных активов
111  Амортизация нематериальных активов - лицензионные соглашения
112  Амортизация нематериальных активов - программное обеспечение
113  Амортизация нематериальных активов - патенты
114  Амортизация нематериальных активов - организационные затраты
115  Амортизация нематериальных активов - гудвилл
116  Амортизация нематериальных активов - прочие нематериальные
активы
12   Основные средства
121  Земля
122  Здания и сооружения
123  Машины и оборудование, передаточные устройства
124  Транспортные средства
125  Прочие основные средства
126  Незавершенное строительство
13   Износ основных средств
131  Износ зданий и сооружений
132  Износ машин и оборудования, передаточных устройств
133  Износ транспортных средств
134  Износ прочих основных средств
14   Инвестиции
141  Инвестиции в дочерние организации
142  Инвестиции в зависимые организации
143  Инвестиции в совместно-контролируемые юридические лица
144  Инвестиции в недвижимость
Раздел 2. Товарно-материальные запасы
20   Материалы
201  Сырье и материалы
202  Покупные полуфабрикаты и комплектующие изделия, конструкции и
детали
203  Топливо
204  Тара и тарные материалы
205  Запасные части
206  Прочие материалы
207  Материалы, переданные в переработку
208  Строительные материалы и другие
21   Незавершенное производство
211  Основное производство
212  Полуфабрикаты собственного производства
213  Вспомогательные производства
22   Товары
221  Готовая продукция
222  Товары приобретенные
223  Прочие товары
Раздел 3. Дебиторская задолженность и другие активы
30   Задолженность покупателей и заказчиков
301  Счета к получению
302  Векселя полученные
303  Другая задолженность покупателей и заказчиков
31   Резервы по сомнительным требованиям
311  Резервы по сомнительным требованиям
32   Дебиторская задолженность дочерних (зависимых) организаций
321  Задолженность дочерних организаций
322  Задолженность зависимых организаций
323  Задолженность совместно-контролируемых юридических лиц
33   Прочая дебиторская задолженность
331  Налог на добавленную стоимость к возмещению
332  Начисленные вознаграждения
333  Задолженность работников и других лиц
334  Прочая дебиторская задолженность
34   Расходы будущих периодов
341  Страховые премии, выплаченные страховым организациям
342  Арендная плата
343  Прочие расходы будущих периодов
35   Авансы выданные
351  Авансы, выданные под поставку товарно-материальных запасов
352  Авансы, выданные под выполнение работ и оказание услуг
353  Прочие авансы выданные
Раздел 4. Финансовые инвестиции и деньги
40  Финансовые инвестиции
401  Акции
402  Облигации
403  Прочие финансовые инвестиции
41   Деньги в пути
411  Деньги в пути
42   Деньги в аккредитивах, чеках, на карт-счетах и прочих
счетах в банках
421  Деньги в аккредитивах
422  Деньги в чековых книжках
423  Деньги на карт-счетах
424  Деньги на прочих счетах в банках
43   Деньги на текущих, корреспондентских счетах в иностранной валюте
431  Деньги на текущих, корреспондентских счетах в иностранной
валюте внутри страны
432  Деньги на текущих, корреспондентских счетах в иностранной
валюте за рубежом
44   Деньги на текущих, корреспондентских счетах в национальной
валюте
441  Деньги на текущих, корреспондентских счетах в национальной
валюте
45   Наличность в кассе
451  Наличность в кассе в национальной валюте
452  Наличность в кассе в иностранной валюте
Раздел 5. Собственный капитал
50   Уставный капитал
501  Простые акции
502  Привилегированные акции
503  Вклады и паи
51   Неоплаченный капитал
511  Неоплаченный капитал
52   Изъятый капитал
521  Изъятый капитал
53   Дополнительный оплаченный капитал
531  Дополнительный оплаченный капитал
54   Дополнительный неоплаченный капитал
541  Дополнительный неоплаченный капитал от переоценки основных
средств
542  Дополнительный неоплаченный капитал от переоценки инвестиций
543  Дополнительный неоплаченный капитал от переоценки прочих активов
55   Резервный капитал
551  Резервный капитал, установленный учредительными документами
552  Прочий резервный капитал
56   Нераспределенный доход (непокрытый убыток)
561  Нераспределенный доход (непокрытый убыток) отчетного года
562  Нераспределенный доход (непокрытый убыток) предыдущих лет
57   Итоговый доход (убыток)
571  Итоговый доход (убыток)
Раздел 6. Обязательства
60   Займы
601  Займы банков
602  Займы организаций, осуществляющих отдельные виды банковских
операций
603  Прочие
61   Доходы будущих периодов
611  Доходы будущих периодов
62   Расчеты по дивидендам и доходам участников
621  Расчеты по простым акциям
622  Расчеты по привилегированным акциям
623  Расчеты по доходам участников
63   Расчеты с бюджетом
631  Корпоративный подоходный налог к выплате
632  Отсроченный корпоративный подоходный налог
633  Налог на добавленную стоимость
634  Акцизы
635  Социальный налог
636  Земельный налог
637  Налог на имущество
638  Налог на транспортные средства
639  Прочие налоги, сборы и обязательные платежи в бюджет
64   Кредиторская задолженность дочерним (зависимым) организациям
641  Задолженность дочерним организациям
642  Задолженность зависимым организациям
643  Задолженность совместно-контролируемым юридическим лицам
65   Гарантии и условные обязательства
651  Гарантийные обязательства
652  Условные обязательства
66   Авансы полученные
661  Авансы, полученные под поставку товарно-материальных запасов
662  Авансы, полученные под выполнение работ и оказание услуг
663  Прочие авансы полученные
67   Расчеты с поставщиками и подрядчиками
671  Счета к оплате
68   Прочая кредиторская задолженность и начисления
681  Расчеты с персоналом по оплате труда
682  Задолженность должностным лицам
683  Арендные обязательства
684  Вознаграждения к оплате
685  Начисленная задолженность по отпускам работников
686  Расчеты по накопительному пенсионному фонду
687  Прочие
Раздел 7. Доходы
70   Доход от основной деятельности
701  Доход от реализации готовой продукции (товаров, работ, услуг)
71   Возвраты проданных товаров и скидки с продаж, скидки с цены
711  Возвраты проданных товаров
712  Скидка с продаж
713  Скидка с цены
72   Доход от неосновной деятельности
721  Доход от выбытия нематериальных активов
722  Доход от выбытия основных средств
723  Доход от выбытия инвестиций, финансовых инвестиций
724  Дивиденды по акциям и доходы в виде вознаграждения
725  Доход от курсовой разницы
726  Субсидии исполнительных органов власти
727  Прочие доходы от неосновной деятельности
Раздел 8. Расходы
80   Себестоимость реализованной готовой продукции (товаров, работ,
услуг)
801  Себестоимость реализованной готовой продукции (товаров, работ,
услуг)
81   Расходы по реализации готовой продукции (товаров, работ, услуг)
811  Расходы по реализации готовой продукции (товаров, работ, услуг)
82   Общие и административные расходы
821  Общие и административные расходы
83   Расходы в виде вознаграждения
831  Расходы в виде вознаграждения
84   Расходы по неосновной деятельности
841  Расходы по выбытию нематериальных активов
842  Расходы по выбытию основных средств
843  Расходы по выбытию инвестиций, финансовых инвестиций
844  Расходы по курсовой разнице
845  Прочие расходы по неосновной деятельности
85   Расходы по корпоративному подоходному налогу
851  Расходы по корпоративному подоходному налогу
86   Доходы (убытки) от чрезвычайных ситуаций и прекращенных операций
861  Некомпенсируемые убытки от стихийных бедствий
862  Доходы (убытки) от стихийных бедствий
863  Доходы (убытки) от прекращенных операций
864  Прочие доходы (убытки) от чрезвычайных ситуаций и прекращенных
операций
87   Доход (убыток) от долевого участия в других организациях
871  Доход (убыток) от долевого участия в других организациях
Раздел 9. Счета производственного учета
90   Основное производство
900  Основное производство
901  Материалы
902  Оплата труда производственных рабочих
903  Отчисления от оплаты труда
904  Накладные расходы
91   Полуфабрикаты собственного производства
910  Полуфабрикаты собственного производства
911  Материалы
912  Оплата труда производственных рабочих
913  Отчисления от оплаты труда
914  Накладные расходы
92   Вспомогательные производства
920  Вспомогательные производства
921  Материалы
922  Оплата труда работников
923  Отчисления от оплаты труда
924  Накладные расходы
93   Накладные расходы
930  Накладные расходы
931  Материалы
932  Оплата труда работников
933  Отчисления от оплаты труда
934  Ремонт основных средств
935  Износ основных средств и амортизация нематериальных активов
936  Коммунальные услуги
937  Арендная плата
938  Прочие
Раздел 10. Забалансовые счета
____________________________________________________________________

Бухгалтерлiк есепке алу шоттарының үлгi жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2002 жылғы 18 қыркүйектегі N 438 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 2 қазанда тіркелді. Тіркеу N 1992. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2007 жылғы 23 мамырдағы N 185 бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2007.05.23.  N 185  (2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Бухгалтерлiк есепке алу туралы"  Заң  күшi бар Жарлығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2002 жылғы 24 маусымдағы Қазақстан Республикасының  Заңын  iске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған Бухгалтерлiк есепке алу шоттарының үлгi жоспары бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Бухгалтерлiк есеп жөнiндегi ұлттық комиссиясының "Субъектiлердiң қаржы-шаруашылық қызметiнiң бухгалтерлiк есепке алу шоттарының Бас жоспары туралы" 1996 жылғы 18 қарашадағы N 6  қаулысының  күшi жойылды деп танылсын.
3. Бухгалтерлiк есеп және аудит әдіснамасы департаментi белгiленген тәртiппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қаржы Бiрiншi вице-министрi Б.Б.Жәмiшевке жүктелсiн.
5. Осы бұйрық 2003 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енедi.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2002 жылғы 18 қыркүйектегі
N 438 бұйрығымен бекiтiлген
БУХГАЛТЕРЛIК ЕСЕПКЕ АЛУ ШОТТАРЫНЫҢ
YЛГI ЖОСПАРЫ
Ескерту: Үлгі жоспар өзгертілді - ҚР Қаржы министрінің 2003 жылғы 21 қазандағы N 372   бұйрығымен .
1-бөлiм. АЙНАЛЫМҒА ТҮСПЕЙТІН АКТИВТЕР
Шот
кодтары
10  Материалды емес активтер
101 Лицензиялық келiсiмдер
102 Бағдарламамен қамтамасыз ету
103 Патенттер
104 Ұйымдастыру шығындары
105 Гудвилл
106 Басқа да материалды емес активтер
11  Материалды емес активтердің амортизациясы
111 Материалды емес активтердiң амортизациясы - лицензиялық
келiсiмдер
112 Материалды емес активтердiң амортизациясы - бағдарламамен
қамтамасыз ету
113 Материалды емес активтердiң амортизациясы - патенттер
114 Материалды емес активтердiң амортизациясы - ұйымдастыру
шығындары
115 Материалды емес активтердiң амортизациясы - гудвилл
116 Материалды емес активтердiң амортизациясы - басқа да
материалды емес активтер
12  Негiзгi құралдар
121 Жер
122 Ғимараттар мен құрылыс-жайлары
123 Машиналар мен жабдықтар, күш беруші қондырғылар
124 Көлiк құралдары
125 Басқа да негiзгi құралдар
126 Аяқталмаған құрылыс
13  Негiзгi құралдардың тозуы
131 Ғимараттар мен құрылыс-жайларының тозуы
132 Машиналар мен жабдықтардың, күш беруші қондырғылардың тозуы
133 Көлiк құралдарының тозуы
134 Басқа да негiзгi құралдардың тозуы
14  Инвестициялар
141 Еншiлес ұйымдарға салынған инвестициялар
142 Тәуелдi ұйымдарға салынған инвестициялар
143 Бiрлесiп бақыланатын заңды тұлғаларға салынған инвестициялар
144 Жылжымайтын мүлiкке салынған инвестициялар
2 бөлiм. ТАУАР-МАТЕРИАЛДЫҚ БОСАЛҚЫЛАР
20  Материалдар
201 Шикiзат пен материалдар
202 Сатып алынатын жартылай фабрикаттар және құрастырушы бұйымдар,
конструкциялар мен бөлшектер
203 Отын
204 Ыдыс және ыдыстық материалдар
205 Босалқы бөлшектер
206 Басқа да материалдар
207 Қайта өңдеуге берiлген материалдар
208 Құрылыс материалдары және басқалар
21  Аяқталмаған өндiрiс
211 Негiзгi өндiрiс
212 Өзiнде өндiрiлген жартылай фабрикаттар
213 Көмекшi өндiрiс
22  Тауарлар
221 Дайын өнiм
222 Сатып алынған тауарлар
223 Басқа да тауарлар
3 бөлiм. ДЕБИТОРЛЫҚ БЕРЕШЕК ЖӘНЕ БАСҚА ДА
АКТИВТЕР
30  Сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің берешегi
301 Алынатын шоттар
302 Алынған вексельдер
303 Сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің басқа да берешегi
31  Күмәндi талаптар бойынша резервтер
311 Күмәндi талаптар бойынша резервтер
32  Еншілес (тәуелдi) ұйымдардың дебиторлық берешегi
321 Еншілес ұйымдардың берешегі
322 Тәуелдi ұйымдардың берешегі
323 Бiрлесiп бақыланатын заңды тұлғалардың берешегі
33  Басқа да дебиторлық берешек
331 Орнын толтыруға жататын қосылған құн салығы
332 Есептелген сыйақылар
333 Қызметкерлер мен басқа да тұлғалардың берешегі
334 Басқа да дебиторлық берешегі
34  Алдағы кезеңдердiң шығындары
341 Сақтандыру ұйымдарына төленген сақтандыру сыйлықтары
342 Жалгерлік төлем
343 Алдағы кезеңдердiң басқа да шығыстары
35  Берiлген аванстар
351 Тауар-материалдық босалқыларды алу үшiн берiлген аванстар
352 Жұмыстарды орындау мен қызметтерді көрсету үшiн берiлген
аванстар
353 Басқа да берiлген аванстар
4 бөлiм. ҚАРЖЫ ИНВЕСТИЦИЯЛАРЫ ЖӘНЕ АҚШАЛАР
40  Қаржылық инвестициялар
401 Акциялар
402 Облигациялар
403 Басқа да қаржы инвестициялары
41  Жолдағы ақшалар
411 Жолдағы ақшалар
42 Банктердегі аккредитивтердегі, чектердегі, карт-шоттардағы
және басқа да шоттардағы ақша
421 Аккредитивтердегi ақшалар
422 Чек кiтапшаларындағы ақшалар
423 Карт-шоттардағы ақша
424 Банктердегі басқа да шоттардағы ақшалар
43 Шетел валютасындағы ағымдағы, корреспонденттік
шоттардағы ақша
431 Ел ішінде шетел валютасындағы ағымдағы, корреспонденттік
шоттардағы ақша
432 Шет елдегі шетел валютасындағы ағымдағы, корреспонденттік ақша
44 Ұлттық валютада ағымдағы корреспонденттік шоттардағы ақша
441 Ұлттық валютада ағымдағы корреспонденттік шоттардағы ақша
45  Кассадағы қолда бар ақшалар
451 Ұлттық валюта түріндегі кассадағы қолда бар ақшалар
452 Шетелдік валюта түріндегі кассадағы қолда бар ақшалар
5 бөлiм. ӨЗ КАПИТАЛЫ
50  Жарғылық капитал
501 Қарапайым акциялар
502 Артықшылығы бар акциялар
503 Салымдар мен пайлар
51  Төленбеген капитал
511 Төленбеген капитал
52  Қайтарып алынған капитал
521 Қайтарып алынған капитал
53  Қосымша төленген капитал
531 Қосымша төленген капитал
54  Қосымша төленбеген капитал
541 Негізгі құралдарды қайта бағалаудан түсетін қосымша төленбеген
капитал
542 Инвестицияларды қайта бағалаудан түсетін қосымша төленбеген
капитал
543 Басқа да активтердi қайта бағалаудан түсетін қосымша төленбеген
капитал
55  Резервтiк капитал
551 Құрылтай құжаттарда белгiленген резервтiк капитал
552 Басқа да резервтiк капитал
56  Бөлiнбеген табыс (жабылмаған залал)
561 Есептi жылдың бөлінбеген табысы (жабылмаған залалы)
562 Өткен жылдардың бөлінбеген табысы (жабылмаған залалы)
57  Жиынтық табыс (залал)
571 Жиынтық табыс (залал)
6 бөлiм. МIНДЕТТЕМЕЛЕР
60  Қарыздар
601 Банктердің қарыздары
602 Банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
ұйымдардың қарызы
603 Басқалар
61  Алдағы кезеңдердiң табыстары
611 Алдағы кезеңдердiң табыстары
62  Қатысушылардың табыстары мен дивидендтер бойынша
есеп айырысу
621 Қарапайым акциялар бойынша есеп айырысу
622 Артықшылығы бар акциялар бойынша есеп айырысу
623 Қатысушылардың табыстары бойынша есеп айырысу
63  Бюджетпен есеп айырысу
631 Төленілетін корпоративтiк табыс салығы
632 Кейінге қалдырылған корпоративтiк табыс салығы
633 Қосылған құн салығы
634 Акциздер
635 Әлеуметтiк салық
636 Жер салығы
637 Мүлiк салығы
638 Көлiк құралдары салығы
639 Басқа да салықтар, алымдар және бюджетке төленетiн
мiндеттi төлемдер
64  Еншiлес (тәуелдi) ұйымдарға кредиторлық берешек
641 Еншiлес ұйымдарға берешек
642 Тәуелдi ұйымдарға берешек
643 Бiрлесiп бақыланатын заңды тұлғаларға берешек
65  Кепiлдiктер мен шартты мiндеттемелер
651 Кепiлдi мiндеттемелер
652 Шартты мiндеттемелер
66  Алынған аванстар
661 Тауар-материалдық босалқыларды беру үшiн алынған аванстар
662 Жұмыстарды орындау және қызметтердi көрсету үшiн алынған
аванстар
663 Басқа да алынған аванстар
67  Берушiлермен және мердiгерлермен есеп айырысу
671 Төленетін шоттар
68  Басқа да кредиторлық берешектер және есептеулер
681 Қызметкерлермен еңбекақы бойынша есеп айырысу
682 Лауазымды тұлғаларға берешек
683 Жалгерлiк мiндеттемелер
684 Төленетін сыйақылар
685 Жұмысшылардың еңбек демалыстары бойынша есептелген берешек
686 Жинақтаушы зейнетақы қоры бойынша есеп айырысу
687 Басқалар
7 бөлiм. ТАБЫСТАР
70  Негiзгi қызметтен түсетін табыс
701 Дайын өнiмдi (тауарларды, жұмыстарды, қызметтердi) өткізуден
түсетін табыс
71  Сатылған тауарлардың қайтарылуы және сатудан шегерулерi,
бағадан шегерулер
711 Сатылған тауарлардың қайтарылуы
712 Сатудан шегеру
713 Бағадан шегеру
72  Негiзгi емес қызметтен түсетін табыс
721 Материалды емес активтердiң шығуынан түсетін табыс
722 Негiзгi құралдардың шығуынан түсетін табыс
723 Инвестициялардың, қаржы инвестицияларының шығуынан түсетін табыс
724 Акциялар бойынша дивидендтер және сыйақы түрiндегi табыстар
725 Бағам айырмасынан түсетін табыс
726 Атқарушы өкiмет органдарының субсидиялары
727 Негiзгi емес қызметтен түсетін басқа да табыстар
8 бөлiм. ШЫҒЫСТАР
80  Өткізілген дайын өнiмнiң (тауарлардың, жұмыстардың,
қызметтердiң) өзiндiк құны
801 Өткізілген дайын өнiмнiң (тауарлардың, жұмыстардың,
қызметтердiң) өзiндiк құны
81  Дайын өнiмдi (тауарларды, жұмыстарды, қызметтердi) өткізу
шығыстары
811 Дайын өнімді (тауарларды, жұмыстарды, қызметтердi) өткізу
шығыстары
82  Жалпы және әкiмшiлiк шығыстар
821 Жалпы және әкiмшiлiк шығыстар
83  Сыйақы түріндегі шығыстар
831 Сыйақы түрiндегi шығыстар
84  Негiзгi емес қызмет бойынша шығыстар
841 Материалды емес активтердiң шығуы бойынша шығыстар
842 Негiзгi құралдардың шығуы бойынша шығыстар
843 Инвестициялардың, қаржы инвестицияларының шығуы бойынша шығыстар
844 Бағам айырма шығыстар
85  Корпоративтiк табыс салығы бойынша шығыстар
851 Корпоративтiк табыс салығы бойынша шығыстар
86  Төтенше жағдайлардан және тоқтатылған операциялардан
түсетiн табыстар (шеккен залалдар)
861 Табиғат апатынан болған өтелмейтін залалдар
862 Табиғат апатынан түскен табыстар (шеккен залалдар)
863 Тоқтатылған операциялардан түскен табыстар (шеккен залалдар)
864 Төтенше жағдайлардан және тоқтатылған операциялардан болатын
басқа да табыстар (шеккен залалдар)
87  Басқа ұйымдарға үлес қосудан түскен табыс (шеккен залал)
871 Басқа ұйымдарға үлес қосудан түскен табыс (шеккен залал)
9 бөлiм. ӨНДIРIСТIК ЕСЕПКЕ АЛУДЫҢ ШОТТАРЫ
90  Негiзгi өндiрiс
900 Негiзгi өндiрiс
901 Материалдар
902 Өндiрiстегі жұмысшылардың еңбек ақысы
903 Еңбек ақыдан бөлiнетiн аударымдар
904 Үстеме шығыстар
91  Өзiнде өндiрiлген жартылай фабрикаттар
910 Өзiнде өндiрiлген жартылай фабрикаттар
911 Материалдар
912 Өндiрiстегі жұмысшылардың еңбек ақысы
913 Еңбек ақыдан бөлiнетiн аударымдар
914 Үстеме шығыстар
92  Қосалқы өндiрiстер
920 Қосалқы өндiрiстер
921 Материалдар
922 Жұмысшылардың еңбек ақысы
923 Еңбек ақыдан бөлiнетiн аударымдар
924 Үстеме шығыстар
93  Үстеме шығыстар
930 Үстеме шығыстар
931 Материалдар
932 Жұмысшылардың еңбек ақысы
933 Еңбек ақыдан бөлiнетiн аударымдар
934 Негізгі құралдарды жөндеу
935 Негiзгi құралдардың тозуы және материалды емес активтердiң
амортизациясы
936 Коммуналдық қызметтер
937 Жалгерлік төлем
938 Басқалар
10 бөлiм. БАЛАНСТАН ТЫС ШОТТАР