О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 17 апреля 2001 года N 02-2-4/67 "Об утверждении Инструкции, Программ тестирования и Пороговых значений результатов тестирования кандидатов на занятие вакантных административных государственных должностей"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 16 сентября 2002 года N 02-2-4/128. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 октября 2002 года N 2027. Утратил силу - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 30.04.2003 г. N 02-01-02/60 (V032291)
В целях дальнейшего совершенствования процедуры тестирования при проведении конкурсного отбора на занятие вакантных административных государственных должностей и повышения требований к участникам конкурсов приказываю:
1. Внести в приказ  Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 17 апреля 2001 года N 02-2-4/67 "Об утверждении Инструкции, Программ тестирования и Пороговых значений результатов тестирования кандидатов на занятие вакантных административных государственных должностей" следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 1:
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) Программу тестирования кандидатов на занятие вакантных административных государственных должностей категорий С-5 (начальник отдела областного территориального органа, руководитель районного территориального органа), С-6 (заместитель руководителя районного территориального органа), С-8 (старший пристав областного территориального органа, старший судебный исполнитель областного территориального органа), С-9 (главный специалист областного территориального органа), С-10 (ведущий специалист областного территориального органа, пристав областного территориального органа, судебный исполнитель областного территориального органа, руководитель структурного подразделения районного территориального органа), С-11 (главный специалист районного территориального органа), С-12 (специалист областного территориального органа, ведущий специалист районного территориального органа), С-13 (специалист районного территориального органа), D-З (руководитель структурного подразделения областного аппарата; помощник, советник, главный инспектор акима области; руководитель районного аппарата), D-4 (заместитель акима поселка, аула (села); главный специалист областного аппарата; начальник отдела районного аппарата; помощник, советник акима района), D-5 (ведущий специалист областного аппарата, главный специалист районного аппарата), D-6 (специалист  областного аппарата; ведущий специалист районного аппарата; главный специалист поселкового, аульного (сельского) аппарата; секретарь судебного заседания областного аппарата), D-7 (специалист районного аппарата, секретарь судебного заседания районного аппарата), D-8 (специалист поселкового, аульного (сельского) аппарата), Е-3 (начальник отдела областного органа, руководитель районного органа), Е-4 (заместитель руководителя районного органа), Е-5 (главный специалист областного органа), Е-6 (ведущий специалист областного органа, руководитель структурного подразделения районного органа), Е-7 (главный специалист районного органа), Е-8 (специалист областного органа, ведущий специалист районного органа), Е-9 (специалист районного органа) (Приложение 5)";
подпункт 6) исключить;

Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi агенттiгi төрағасының "Бос әкiмшiлiк мемлекеттiк лауазымдарға орналасуға үмiткерлердi тестiлеу Нұсқауын, Программасын және тестiлеу Нәтижелерiнің шекаралық мәндерiн бекiту туралы" 2001 жылғы 17 сәуiрдегi N 02-2-4/67 бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының 2002 жылғы 16 қыркүйектегі N 02-2-4/128 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 28 қазанда тіркелді. Тіркеу N 2027. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2003 жылғы 30 сәуірдегі N 02-01-02/60 бұйрығымен.
Әкiмшiлiк мемлекеттiк лауазымдардың бос орындарына орналасуға конкурстық iрiктеу өткiзу кезiнде тестiлеу рәсiмiн бұдан әрi жетiлдiру және конкурсқа қатысушыларға қойылатын талаптарды жоғарылату мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi агенттiгi төрағасының "Бос әкiмшiлiк мемлекеттiк лауазымдарға орналасуға үмiткерлердi тестiлеу Нұсқауын, Программасын және тестiлеу Нәтижелерiнiң шекаралық мәндерiн бекiту туралы" 2001 жылғы 17 сәуiрдегi N 02-2-4/67 бұйрығына  келесi өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) 1 тармақтың:
5) тармақшасы келесi мазмұнда оқылсын:
"С-5 (облыстық аумақтық органның бөлiм бастығы, аудандық аумақтық органның жетекшiсi), С-6 (аудандық аумақтық орган жетекшiсiнiң орынбасары), С-8 (облыстық аумақтық органның аға приставы, облыстық аумақтық органның аға сот орындаушысы), С-9 (облыстық аумақтық органның бас маманы), С-10 (облыстық аумақтық органның жетекшi маманы, облыстық аумақтық органның приставы, облыстық аумақтық органның сот орындаушысы, аудандық аумақтық органның құрылымдық бөлiмше жетекшiсi), С-11 (аудандық аумақтық органның бас маманы), С-12 (облыстық аумақтық органның маманы, аудандық аумақтық органның жетекшi маманы), С-13 (аудандық аумақтық органның маманы), D-3 (облыстық аппараттың құрылымдық бөлiмшесiнiң жетекшiсi; көмекшi, кеңесшi, облыс әкiмiнiң бас инспекторы; аудандық аппаратының жетекшiсi), D-4 (поселке,ауыл (село) әкiмiнiң орынбасары; облыстық аппаратының бас маманы; аудандық аппаратының бөлiм бастығы; аудан әкiмiнiң көмекшiсi, кеңесшiсi); D-5 (облыстық аппаратының жетекшi маманы, аудандық аппаратының бас маманы), D-6 (облыстық аппаратының маманы; аудандық аппаратының жетекшi маманы; поселкелiк, ауылдық (селолық) аппаратының бас маманы; облыстық аппараты сот мәжiлiсiнiң хатшысы), D-7 (аудандық аппаратының маманы, аудандық аппараты сот мәжiлiсiнiң хатшысы), D-8 (поселкелiк, ауылдық (селолық) аппаратының маманы), E-3 (облыстық органның бөлiм бастығы, аудандық органның жетекшiсi), E-4 (аудандық орган жетекшiсiнiң орынбасары), Е-5 (облыстық органның бас маманы), E-6 (облыстық органның жетекшi маманы, аудандық органның құрылымдық бөлiмшесiнiң жетекшiсi), E-7 (аудандық органның бас маманы), E-8 (облыстық органның маманы, аудандық органның жетекшi маманы), E-9 (аудандық органның маманы) санаттарындағы бос әкiмшiлiк мемлекеттiк лауазымдарға орналасуға үмiткерлердi тесттеу программасы (5 Қосымша)";
6)-шы тармақшасы алынып тасталынсын;

2) в Приложении 1 к указанному приказу:
второе предложение пункта 4.1. изложить в следующей редакции:
"Общее время, отпущенное на выполнение логического теста - 25 минут, теста на знание законодательства - 100 минут (130 вопросов), 85 минут (110 вопросов) или 55 минут (70 вопросов).";
3) в Приложении 2 к указанному приказу:
в подпункте 1):
в абзаце первом:
слова "120 вопросов" заменить словами "130 вопросов";
после слов " Закона  Республики Казахстан "О нормативных правовых актах" дополнить словами ", Правил служебной этики государственных служащих Республики Казахстан, утвержденных Указом  Президента Республики Казахстан от 21 января 2000 года N 328";
абзац второй после слов "на 20 вопросов" дополнить словами "и по Правилам служебной этики государственных служащих Республики Казахстан на 10 вопросов";
4) в Приложении 3 к указанному приказу:
в подпункте 1):
в абзаце первом:
слова "60 вопросов" заменить словами "70 вопросов";
после слов "Закона Республики Казахстан "О государственной службе" дополнить словами ", Правил служебной этики государственных служащих Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 21 января 2000 года N 328";
в абзаце втором после слов "на 20 вопросов" дополнить словами "и по Правилам служебной этики государственных служащих Республики Казахстан на 10 вопросов";
5) в Приложении 4 к указанному приказу:
в абзаце втором:
слова "100 вопросов" заменить словами "110 вопросов";
после слов "Закона Республики Казахстан "О нормативных правовых актах" дополнить словами ", Правил служебной этики государственных служащих Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 21 января 2000 года N 328";
абзац третий после слов "на 20 вопросов" дополнить словами "и по Правилам служебной этики государственных служащих Республики Казахстан на 10 вопросов";
6) Приложение 5 изложить согласно Приложению 1 к настоящему приказу;
7) Приложение 6 к указанному приказу исключить;
8) в Приложении 8 к указанному приказу:
в подпункте 1):
в абзаце первом:
слова "120 вопросов" заменить словами "130 вопросов";
после слов "Закона Республики Казахстан "О нормативных правовых актах" дополнить словами ", Правил служебной этики государственных служащих Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 21 января 2000 года N 328";
абзац второй после слов "на 20 вопросов" дополнить словами "и по Правилам служебной этики государственных служащих Республики Казахстан на 10 вопросов".
2. Настоящий Приказ вступает в силу со дня его регистрации.
Председатель
Приложение 1
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 16 сентября 2002 года N 02-2-4/128
Приложение 5
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 17 апреля 2001 года N 02-2-4/67
Программа тестирования
кандидатов на занятие вакантных административных
государственных должностей категорий С-5 (начальник
отдела областного территориального органа, руководитель
районного территориального органа), С-6 (заместитель
руководителя районного территориального органа),
С-8 (старший пристав областного территориального
органа, старший судебный исполнитель областного
территориального органа), С-9 (главный специалист
областного территориального органа), С-10 (ведущий
специалист областного территориального органа, пристав
областного территориального органа, судебный исполнитель
областного территориального органа, руководитель
структурного подразделения районного территориального
органа), С-11 (главный специалист районного
территориального органа), С-12 (специалист областного
территориального органа, ведущий специалист районного
территориального органа), С-13 (специалист районного
территориального органа), D-3 (руководитель структурного
подразделения областного аппарата; помощник, советник,
главный инспектор акима области; руководитель районного
аппарата), D-4 (заместитель акима поселка, аула (села);
главный специалист областного аппарата; начальник
отдела районного аппарата; помощник, советник акима
района), D-5 (ведущий специалист областного
аппарата, главный специалист районного аппарата),
D-6 (специалист областного аппарата; ведущий
специалист районного аппарата; главный специалист
поселкового, аульного (сельского) аппарата; секретарь
судебного заседания областного аппарата), D-7
(специалист районного аппарата, секретарь судебного
заседания районного аппарата), D-8 (специалист
поселкового, аульного (сельского) аппарата), Е-3
(начальник отдела областного органа, руководитель
районного органа), Е-4 (заместитель руководителя
районного органа), Е-5 (главный специалист областного
органа), Е-6 (ведущий специалист областного органа,
руководитель структурного подразделения районного
органа), Е-7 (главный специалист районного органа),
Е-8 (специалист областного органа, ведущий специалист
районного органа), Е-9 (специалист районного органа)
Настоящая программа устанавливает тест на знание законодательства Республики Казахстан.
Тест на знание законодательства Республики Казахстан включает 70 вопросов на знание Конституции  Республики Казахстан, Закона  Республики Казахстан "О борьбе с коррупцией", Закона  Республики Казахстан "О государственной службе", Правил  служебной этики государственных служащих Республики Казахстан.
По каждому из вышеназванных нормативных правовых актов кандидат должен ответить на 20 вопросов и по Правилам служебной этики государственных служащих Республики Казахстан на 10 вопросов, отобранных из Перечня вопросов, используемых при проведении тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.

2) аталған бұйрықтың 1 Қосымшасында:
4.1. тармақтың екiншi сөйлемi келесi мазмұнда оқылсын:
"Логикалық тесттi орындауға берiлген жалпы уақыт - 25 минут, заңдарды бiлуге арналған тесттi орындауға - 100 минут (130 сұрақ), 85 минут (110 сұрақ) немесе 55 минут (70 сұрақ)";
3) аталған бұйрықтың 2 Қосымшасында:
1)-шi тармақшасында:
бiрiншi абзацтағы:
"120 сұрақ" сөздерiн "130 сұрақ" сөздерiмен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасының "Нормативтiк құқықтық актiлер туралы" заңын" сөздерiнен кейiн ", 2000 жылдың 21 қаңтардағы N 328 Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығымен  бекiтiлген Қазақстан Республикасы мемлекеттiк қызметшiлерiнiң қызмет этикасы Ережелерiн" сөздерiмен толықтырылсын;
екiншi абзацтағы "20 сұрақ" сөздерiнен кейiн "және Қазақстан Республикасы мемлекеттiк қызметшiлерiнiң қызмет этикасы Ережелерi бойынша 10 сұраққа" сөздерiмен толықтырылсын;
4) аталған бұйрықтың 3 Қосымшасында:
1)-шi тармақшасында:
бiрiншi абзацтағы:
"60 сұрақ" сөздерiн "70 сұрақ" сөздерiмен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасының "Мемлекеттiк қызмет туралы" заңын" сөздерiнен кейiн ", 2000 жылдың 21 қаңтардағы N 328 Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығымен  бекiтiлген Қазақстан Республикасы мемлекеттiк қызметшiлерiнiң қызмет этикасы Ережелерiн" сөздерiмен толықтырылсын;
екiншi абзацтағы "20 сұрақ" сөздерiнен кейiн "және Қазақстан Республикасы мемлекеттiк қызметшiлерiнiң қызмет этикасы Ережелерi бойынша 10 сұраққа" сөздерiмен толықтырылсын;
5) аталған бұйрықтың 4 Қосымшасында:
екiншi абзацтағы:
"100 сұрақ" сөздерi "110 сұрақ" сөздерiмен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасының "Нормативтiк құқықтық актiлер туралы" заңын" сөздерiнен кейiн ", 2000 жылдың 21 қаңтардағы N 328 Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығымен  бекiтiлген Қазақстан Республикасы мемлекеттiк қызметшiлерiнiң қызмет этикасы Ережелерiн" сөздерiмен толықтырылсын;
үшiншi абзацтағы "20 сұрақ" сөздерiнен кейiн "және Қазақстан Республикасы мемлекеттiк қызметшiлерiнiң қызмет этикасы Ережелерi бойынша 10 сұраққа" сөздерiмен толықтырылсын;
6) 5 Қосымша осы бұйрықтың 1 Қосымшасына сәйкес оқылсын;
7) аталған бұйрықтың 6 Қосымшасы алып тасталынсын;
8) аталған бұйрықтың 8 Қосымшасында:
1)-шi тармақшасында:
бiрiншi абзацтағы:
"120 сұрақ" сөздерiн "130 сұрақ" сөздерiмен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасының "Нормативтiк құқықтық актiлер туралы" заңын " сөздерiнен кейiн ", 2000 жылдың 21 қаңтардағы N 328 Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығымен  бекiтiлген Қазақстан Республикасы мемлекеттiк қызметшiлерiнiң қызмет этикасы Ережелерiн" сөздерiмен толықтырылсын;
екiншi абзацтағы "20 сұрақ" сөздерiнен кейiн "және Қазақстан Республикасы мемлекеттiк қызметшiлерiнiң қызмет этикасы Ережелерi бойынша 10 сұраққа" сөздерiмен толықтырылсын.
3. Осы бұйрық тiркелген күнiнен бастап күшiне енедi.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк қызмет
iстерi жөнiндегi
агенттiгi төрағасының
2002 жылғы 16 қыркүйектегi
N 02-2-4/128 бұйрығына
1 қосымша
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк қызмет
iстерi жөнiндегi
агенттiгi төрағасының
2001 жылғы 17 сәуiрдегi
N 02-2-4/67 бұйрығына
5 қосымша
С-5 (облыстық аумақтық органның бөлiм бастығы, аудандық аумақтық органның жетекшiсi), С-6 (аудандық аумақтық орган жетекшiсiнiң орынбасары), С-8 (облыстық аумақтық органның аға приставы, облыстық аумақтық органның аға сот орындаушысы), С-9 (облыстық аумақтық органның бас маманы), С-10 (облыстық аумақтық органның жетекшi маманы, облыстық аумақтық органның приставы, облыстық аумақтық органның сот орындаушысы, аудандық аумақтық органның құрылымдық бөлiмше жетекшiсi), С-11 (аудандық аумақтық органның бас маманы), С-12 (облыстық аумақтық органның маманы, аудандық аумақтық органның жетекшi маманы), С-13 (аудандық аумақтық органның маманы), D-3 (облыстық аппараттың құрылымдық бөлiмшесiнiң жетекшiсi; көмекшi, кеңесшi, облыс әкiмiнің бас инспекторы; аудандық аппаратының жетекшiсi), D-4 (поселке, ауыл (село) әкiмiнiң орынбасары; облыстық аппаратының бас маманы;
аудандық аппаратының бөлiм бастығы; аудан әкiмiнiң көмекшiсi, кеңесшiсi); D-5 (облыстық аппаратының жетекшi маманы, аудандық аппаратының бас маманы), D-6 (облыстық аппаратының маманы; аудандық аппаратының жетекшi маманы; поселкелiк,
ауылдық (селолық) аппаратының бас маманы; облыстық аппараты сот мәжiлiсiнiң хатшысы), D-7 (аудандық аппаратының маманы, аудандық аппараты сот мәжiлiсiнiң хатшысы), D-8 (поселкелiк, ауылдық (селолық) аппаратының маманы), E-3 (облыстық
органның бөлiм бастығы, аудандық органның жетекшiсi), E-4 (аудандық орган жетекшiсiнiң орынбасары), E-5 (облыстық органның бас маманы), Е-6 (облыстық органның жетекшi маманы, аудандық органның құрылымдық бөлiмшесiнiң жетекшiсi),
E-7 (аудандық органның бас маманы), Е-8 (облыстық органның маманы, аудандық органның жетекшi маманы), Е-9 (аудандық органның маманы) санаттарындағы бос әкiмшiлiк мемлекеттiк лауазымдарға орналасуға үмiткерлердi тесттеу программасы
санаттарына бос әкiмшiлiк мемлекеттiк лауазымдарға орналасуға үмiткерлердi тестiлеу программасы
Осы программа Қазақстан Республикасының заңдарын бiлуге арналған тестiлердi қамтиды.
Қазақстан Республикасының заңдарын бiлуге арналған тecткe Қазақстан Республикасының Конституциясын , Қазақстан Республикасының "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" заңын , Қазақстан Республикасының "Мемлекеттiк қызмет туралы" заңын , Қазақстан Республикасы мемлекеттiк қызметшiлерiнiң қызмет этикасы Ережелерiн бiлуге арналған 70 сұрақ енгiзiлген.
Қазақстан Республикасының заңдарын бiлуге арналған тестiлеудi өткiзудi пайдалану кезiнде сұрақтар тiзбесiнен iрiктелген жоғарыда аталған нормативтiк құқықтық актiлердiң әрбiрi бойынша үмiткер 20 сұраққа және Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызметшiлерiнiң қызмет этикасы Ережелерiнен 10 сұраққа жауап беруi қажет.